vlc 3.0.22-rc1 - en to cs translation catalogue (5858 entries)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
cs: 
    Obsah vypsán do souboru vlc-help.txt

en: 
    Press the RETURN key to continue...
cs: 
    Pro pokračování stiskněte klávesu ENTER...

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
cs: 
    Varování: Pokud nemůžete přistupovat k uživatelskému rozhraní programu, otevřete příkazovou řádku, běžte do adresáře, kde je nainstalován přehrávač VLC, a spusťte příkaz "vlc -I qt"

en:  (%1+ rated)
cs:  (s hodnocením %1+)

en:  .                      Show/Hide hidden files
cs:  .                      Zobrazit/skrýt skryté soubory

en:  /                      Look for an item
cs: /                        Hledat položku

en:  ;                      Look for the next item
cs: ;                        Hledat následující položku

en:  <, >                   Next/Previous chapter
cs:  <, >                   Další/Předchozí kapitola

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
cs:  <enter>                Přidat vybraný soubor do seznamu skladeb

en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
cs:  <vlevo>,<vpravo>         Přejít -/+ 1%%

en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
cs: <pageup>,<pagedown>    Navigovat v okně po jednotlivých stránkách

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
cs:  <space>                Přidat vybraný adresář do seznamu skladeb

en:  <space>                Pause/Play
cs:  <mezerník>                Pozastavit/Přehrát

en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
cs:  <zacatek>,<konec>          Navigovat na začátek/konec okna

en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
cs: <nahoru>,<dolu>            Navigovat v okně po jednotlivých řádcích

en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
cs:  <nahoru>,<dolu>            Přejít +/-5%%

en:  A                      Add an entry
cs:  A                      Přidat záznam

en:  B                      Show/Hide filebrowser
cs:  B                      Zobrazit/skrýt prohlížeč souborů

en:  Chapter  : %ld/%d
cs:  Kapitola  : %ld/%d

en:  Chapter  : %lld/%d
cs:  Kapitola  : %lld/%d

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
cs:  Ctrl-l                 Obnovit obraz

en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
cs:  D, <backspace>, <del>  Vymazat záznam

en:  Esc                    Close Add/Search entry
cs:  Esc                    Zavřít okno pro přidávání/Hledání záznamu

en:  L                      Show/Hide messages box
cs:  L                      Zobrazit/skrýt okno se zprávami

en:  M                      Show/Hide metadata box
cs:  M                      Zobrazit/skrýt okno s metadaty

en:  O                      Reverse order Playlist by title
cs:  O                      Seřadit seznam skladeb podle názvu opačně

en:  P                      Show/Hide playlist box
cs:  P                      Zobrazit/skrýt okno se seznamem skladeb

en:  Position : %s/%s
cs:  Pozice : %s/%s

en:  Profile Name Missing
cs: Chybějící název profilu

en:  R                      Toggle Repeat item
cs:  R                      Přepnout opakování položky

en:  S                      Show/Hide statistics box
cs:  S                      Zobrazit/skrýt okno se statistiky

en:  SRT Stream ID
cs: ID streamu pro SRT

en:  Source   : %s
cs:  Zdroj   : %s

en:  Source: <no current item>
cs:  Zdroj: <no current item>

en:  Title    : %ld/%d
cs:  Název : %ld/%d

en:  Title    : %lld/%d
cs:  Název : %lld/%d

en:  Volume   : %3ld%%
cs: Hlasitost : %3ld%%

en:  Volume   : ----
cs:  Hlasitost   : ----

en:  Volume   : Mute
cs: Hlasitost : Ztišit

en:  [ h for help ]
cs: [ h pro nápovědu ]

en:  [, ]                   Next/Previous title
cs:  [, ]                   Další/Předchozí název

en:  a, z                   Volume Up/Down
cs:  a, z                   Hlasitost  Nahoru/Dolů

en:  b                      Cycle through video tracks
cs:  b                      Cyklicky procházet obrazovými stopami

en:  c                      Cycle through audio tracks
cs:  c                      Cyklicky procházet zvukovými stopami

en:  days
cs:  dní

en:  e                      Eject (if stopped)
cs: e                       Vysunout (pokud je zastaveno)

en:  f                      Toggle Fullscreen
cs:  f                      Přepnout mezi zobrazením na celou obrazovku

en:  f/s
cs: s/s

en:  g                      Go to the current playing item
cs: g                       Přejít na právě přehrávanou položku

en:  h,H                    Show/Hide help box
cs:  h,H                    Zobrazit/skrýt okno s nápovědou

en:  i                      Show/Hide info box
cs:  i                      Zobrazit/skrýt informační okno

en:  l                      Toggle Loop Playlist
cs:  l                      Přepnout smyčku v seznamu skladeb

en:  m                      Mute
cs:  m                      Ztlumit

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
cs:  n, p                   Další/Předchozí položka seznamu skladeb

en:  o                      Order Playlist by title
cs:  o                      Seřadit seznam skladeb podle názvu

en:  q, Q, Esc              Quit
cs:  q, Q, Esc              Ukončit

en:  r                      Toggle Random playing
cs:  r                      Přepnout náhodné přehrávání

en:  s                      Stop
cs:  s                      Zastavit

en:  v                      Cycle through subtitles tracks
cs:  v                      Cyklicky procházet stopami s titulky

en:  x                      Show/Hide objects box
cs:  x                      Zobrazit/skrýt okno s objekty

en: "Rating" to put in ASF comments.
cs: "Hodnocení" k vložení do komentářů ASF.

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
cs: Hodnota "U" pro klíčovou barvu modré obrazovky (v YUV hodnotách) Od 0 do 255. Výchozí pro modrou je 120.

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
cs: Hodnota "V" pro klíčovou barvu modré obrazovky (v YUV hodnotách) Od 0 do 255. Výchozí pro modrou je 90.

en: #paste your VLM commands here
cs: #sem vložte příkazy pro VLM

en: #separate commands with a new line or a semi-colon
cs: #příkazy oddělujte novým řádkem nebo středníkem

en: %.1f MHz (%d services)
    ~%s remaining
cs: %.1f MHz (%d služeb)~%s zbývá

en: %1 downloads
cs: %1 stahování

en: %@ stream to %@:%@
cs: %@ streamovat do %@:%@

en: %i tracks
cs: %i stop

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
cs: %s
    Stahuji... %s/%s %.1f%% dokončeno

en: %s (Encoded Output)
cs: %s (kódovaný výstup)

en: %s Range
cs: %s Rozsah

en: %s bytes
cs: %s bytů

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
cs[0]: %u modul nebyl zobrazen, protože má pouze pokročilé možnosti.
cs[1]: %u moduly nebyly zobrazen, protože mají pouze pokročilé možnosti.
cs[2]: %u modulů nebylo zobrazeno, protože mají pouze pokročilé možnosti.
cs[3]: %u modulů nebylo zobrazeno, protože mají pouze pokročilé možnosti.

en: &About
cs: O &aplikaci

en: &Advanced Controls
cs: &Pokročilé ovládání

en: &Advanced Open...
cs: &Pokročilé otevírání...

en: &Apply
cs: &Použít

en: &Aspect Ratio
cs: &Poměr stran

en: &Audio
cs: &Zvuk

en: &Cancel
cs: Z&rušit

en: &Chapter
cs: &Kapitola

en: &Clear
cs: &Smazat

en: &Close
cs: &Zavřít

en: &Codec Information
cs: Informace o &kodeku

en: &Continue
cs: &Pokračovat

en: &Crop
cs: Oř&ez

en: &Deinterlace
cs: O&dstranit prokládání

en: &Deinterlace mode
cs: Režim &odstranění prokládání

en: &Disc
cs: &Disk

en: &Effects and Filters
cs: &Efekty a filtry

en: &Enqueue
cs: &Zařadit do fronty

en: &Faster
cs: &Rychleji

en: &File
cs: &Soubor

en: &Filter:
cs: &Filtr:

en: &Fingerprint
cs: &Otisk

en: &Fullscreen
cs: Na celou o&brazovku

en: &Fullscreen Interface
cs: &Režim celé obrazovky

en: &General
cs: &Obecné

en: &Go
cs: Pře&jít

en: &Help
cs: Nápo&věda

en: &Hide VLC media player in taskbar
cs: Sc&hovat přehrávač VLC na panelu úloh

en: &Increase Volume
cs: Zvýšit hlas&itost

en: &Install
cs: &Instalovat

en: &Jump Forward
cs: &Skok vpřed

en: &Manage
cs: &Spravovat

en: &Media
cs: &Média

en: &Messages
cs: Z&právy

en: &Mute
cs: Ztlu&mit

en: &Network
cs: &Síť

en: &No
cs: &Ne

en: &Open File...
cs: Otevřít sou&bor...

en: &Open Media
cs: &Otevřít médium

en: &Open Multiple Files...
cs: &Otevřít více souborů...

en: &Play
cs: &Přehrát

en: &Playback
cs: &Přehrávání

en: &Preferences
cs: &Nastavení

en: &Quality
cs: &Kvalita

en: &Quit
cs: U&končit

en: &Recheck version
cs: &Překontrolovat verzi

en: &Renderer
cs: Vyk&reslit

en: &Reset Preferences
cs: &Obnovit nastavení

en: &Save
cs: &Uložit

en: &Save Metadata
cs: &Uložit Metadata

en: &Save as...
cs: &Uložit jako...

en: &Search:
cs: &Hledat:

en: &Select
cs: &Vybrat

en: &Start
cs: &Spustit

en: &Stereo Mode
cs: Režim &stereo

en: &Stop
cs: Za&stavit

en: &Stream
cs: &Proud

en: &Stream...
cs: &Proud...

en: &Track Synchronization
cs: Synchronizace sto&py

en: &Uninstall
cs: &Odinstalovat

en: &VLM Configuration
cs: Nastavení &VLM

en: &Verbosity:
cs: &Podrobnost:

en: &View
cs: Po&hled

en: &Visualizations
cs: &Vizualizace

en: &Yes
cs: &Ano

en: &Zoom
cs: &Zvětšit

en: (Delayed)
cs: (pozdrženo)

en: (Hastened)
cs: (zrychleno)

en: (default disabled)
cs: (ve výchozím nastavení vypnuto)

en: (default enabled)
cs: (ve výchozím nastavení zapnuto)

en: +----[ Remote control commands ]
cs: +----[ Příkazy dálkového ovládání ]

en: +----[ end of help ]
cs: +----[ konec nápovědy ]

en: +-[Audio Decoding]
cs: +-[Dekódování zvuku]

en: +-[Incoming]
cs: +-[Příchozí]

en: +-[Video Decoding]
cs: +-[Dekódování videa]

en: 0.35 (same as DVB-S)
cs: 0.35 (stejné jako DVB-S)

en: 0/90/180/270/mirror
cs: 0/90/180/270/zrcadlit

en: 1 KHz
cs: 1 kHz

en: 1 is explicit for SBR and implicit for PS (default), 2 is explicit hierarchical.
cs: 1 je explicitní pro SBR a implicitní pro PS (výchozí), 2 je explicitně hierarchický.

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
cs: Jednoprůchodový VBR s důrazem na kvalitu. Od 0 do 51.

en: 10 bits
cs: 10 bitů

en: 12 KHz
cs: 12 kHz

en: 14 KHz
cs: 14 kHz

en: 15 bits
cs: 15 bitů

en: 16 KHz
cs: 16 kHz

en: 16 bits
cs: 16 bitů

en: 16 bytes
cs: 16 bajtů

en: 1:1 Original
cs: 1:1 Původní

en: 1:2 Half
cs: 1:2 Polovina

en: 1:4 Quarter
cs: 1:4 Čtvrtina

en: 1:File
cs: 1:Soubor

en: 2 KHz
cs: 2 kHz

en: 2 Pass
cs: 2 průchody

en: 24 bits
cs: 24 bitů

en: 24 bytes
cs: 24 bajtů

en: 2:1 Double
cs: 2:1 Dvojité

en: 3 KHz
cs: 3 kHz

en: 32 bits
cs: 32 bitů

en: 32 bytes
cs: 32 bitů

en: 3D OpenGL spectrum visualization
cs: Vizualizace spektra 3D OpenGL

en: 4 KHz
cs: 4 kHz

en: 525 lines / 60 Hz
cs: 525 řádků / 60 Hz

en: 6 KHz
cs: 6 kHz

en: 625 lines / 50 Hz
cs: 625 řádků / 50 Hz

en: 8 KHz
cs: 8 kHz

en: 8 bits
cs: 8 bitů

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
cs: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Vítejte v nápovědě pro VLC media player</h2><h3>Dokumentace</h3><p>Dokumentaci k VLC najdete na VideoLAN <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a>.</p><p>Pokud jste ve VLC media player nováček, přečtěte si<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Úvod do VLC media player</em></a>.</p><p>Zde najdete nějaké informace o tom, jak používat přehrávač:<br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Jak přehrát soubory s VLC media player</em></a>" dokument.</p><p>Pro všechny ukládání, zpracování, transkódování, kódování, multiplex a streamování úkolů, byste měli najít užitečné informace na <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Dokumentace Streamingu</a>.</p><p>Pokud si nejste jisti s terminologií, poraďte se s <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">databází znalostí</a>.</p><p>Chcete-li porozumět hlavním klávesovým zkratkám, přečtěte si stránku: <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">zkratky</a>.</p><h3>Pomoc</h3><p>Než položíte jakýkoliv dotaz, tak se převědčte, jestli to už někdo neudělal za vás: <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>Zde se dá hledat pomoc:  <a href="http://forum.videolan.org">Fórum</a>, a <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">Mailing-listy</a> nebo náš IRC kanál (<em>#videolan</em> na irc.freenode.net).</p><h3>Přispět na projekt</h3><p>Můžete pomoci projektu VideoLAN tím, že darujete část svého času na pomoc komunitě. Můžete navrhnout skiny (vzhled) rozhraní, překládat dokumentace, testovat a kód, apod... Můžete také darovat finanční prostředky a materiál, aby jste nám pomohli. A samozřejmě, můžete <b>propagovat</b> VLC media player.</p></body></html>

en: <p>In order to protect your privacy, <i>VLC media player</i> does <b>not</b> collect personal data or transmit them, not even in anonymized form, to anyone.</p>
    <p>Nevertheless, <i>VLC</i> is able to automatically retrieve information about the media in your playlist from third party Internet-based services. This includes cover art, track names, artist names and other meta-data.</p>
    <p>Consequently, this may entail identifying some of your media files to third party entities. Therefore the <i>VLC</i> developers require your express consent for the media player to access the Internet automatically.</p>
cs: <p>Za účelem ochrany Vašeho soukromí multimedální přehrávač <i>VLC</i> <b>nesbírá</b> ani neodesílá osobní data a to ani v anonymizované formě.</p>
    <p>Nicméně, <i>VLC</i>umí prostřednictvím internetových služeb třetích stran automaticky získat informace o médiích z Vašeho seznamu skladeb. Toto se týká obalů alb, názvů skladeb, jmen interpretů a jiných metadat.</p>
    <p>Tato služba může vyžadovat identifikaci některých vašich mediálních souborů subjektům třetích stran. Vývojáři <i>VLC</i> proto vyžadují váš výslovný souhlas k automatickému přístupu přehrávače médií k internetu.</p>

en: <p>Password for Web interface has not been set.</p><p>Please use --http-password, or set a password in </p><p>Preferences &gt; All &gt; Main interfaces &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Password.</p>
cs: <p>Heslo pro webové rozhraní nebylo nastaveno.</p><p>Použijte příkaz --http-password, nebo nastavte heslo v </p><p>Nastavení &gt; Všechna &gt; Hlavní rozhraní &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Heslo.</p>

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
cs: <p>Multimediální přehrávač VLC je svobodný přehrávač médií enkodér a streamer, který je zdarma. Byl vytvořen dobrovolníky z komunity <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a>. <p>VLC používá vlastní kodeky, je dostupný na prakticky všech populárních platformách a umí přečíst téměř všechny soubory, CD, DVD, síťové proudy, zařízení pro záznam a jiné mediální formáty!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Pomozte a přidejte se k nám!</span></a>

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
cs: <p>Multimediální přehrávač VLC je svobodný přehrávač médií, enkodér a streamer, který je zdarma. Byl vytvořen dobrovolníky z komunity <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a>.</p> <p>VLC používá vlastní kodeky, je dostupný na prakticky všech populárních platformách a umí přečíst téměř všechny soubory, CD, DVD, síťové proudy, zařízení pro záznam a jiné mediální formáty!</p> <p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Pomozte a přidejte se k nám!</span></a>

en: A SDP export is requested, but no URL is provided.
cs: Je vyžadován export SDP, ale není poskytnuta URL adresa.

en: A continuous tone at 22kHz can be sent on the cable. This normally selects the higher frequency band from a universal LNB.
cs: Skrze kabel lze odeslat nepřetržitý 22 kHz tón. Tím se obvykle vybírá z univerzálního LNB vyšší frekvenční pásmo.

en: A description in SDP format is required to receive the RTP stream. Note that rtp:// URIs cannot work with dynamic RTP payload format (%u).
cs: Pro příjem proudu RTP je vyžadován popis ve formátu SDP. Všimněte si, že rtp:// URL nemohou pracovat s dynamickým formátem RTP (%u).

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
cs: Upravená kvantizační stupnice videa pro kódování VBR (přijaté hodnoty: 0,01 až 255,0).

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
cs: Seznam vizuálních efektů, oddělený čárkou.
    Aktuálně jsou dostupné efekty: falešný, rozsah, spektrum, spektrometr a vuMeter.

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
cs: Je dostupná nová verze VLC (%1.%2.%3%4).

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
cs: Kladná hodnota znamená, že zvuk předstíhá video

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
cs: Kladná hodnota znamená, že titulky předstíhají video

en: A single password restricts access to this interface.
cs: Jediné heslo omezuje přístup k tomuto rozhraní.

en: A sound font file (.SF2) is required for MIDI synthesis.
    Please install a sound font and configure it from the VLC preferences (Input / Codecs > Audio codecs > FluidSynth).
cs: Pro syntézu MIDI je vyžadován zvukový soubor písma (.SF2). Nainstalujte prosím písmo zvuku a přenastavte ho v nastavení VLC (Vstup / Kodeky > Kodeky zvuku > FluidSynth).

en: A/52 audio packetizer
cs: Paketizér zvuku A/52

en: A/52 dynamic range compression
cs: Komprese dynamického rozsahu A/52

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
cs: Dekodér zvuku AAC (skrze libfaad2)

en: AAC extension
cs: Rozšíření AAC

en: AACS Host certificate revoked.
cs: Certifikát hostitele AACS byl zrušen.

en: AACS MMC failed.
cs: AACS MMC selhalo.

en: ADF stream filter
cs: Filtr proudu ADF

en: ADPCM audio decoder
cs: Dekodér zvuku ADPCM

en: AES key URI to place in playlist
cs: AES klíč URI pro umístění do seznamu skladeb

en: AES key file
cs: Soubor klíče AES

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
cs: Dekodér zvuku AES3/SMPTE 302M

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
cs: Paketizér zvuku AES3/SMPTE 302M

en: AIFF demuxer
cs: Demultiplexer AIFF

en: ALSA audio capture
cs: Záznam zvuku ALSA

en: ALSA audio output
cs: Zvukový výstup ALSA

en: AM Tuner mode
cs: Režim tuneru AM

en: AM Tuner mode. Can be one of Default (0), TV (1), AM Radio (2), FM Radio (3) or DSS (4).
cs: Režim AM tuneru. Může být jedním ze standardních (0), TV (1), AM rádio (2), FM rádio (3) nebo DSS (4).

en: AM radio
cs: AM rádio

en: AMD Frame Rate Doubler
cs: AMD zdvojovač frekvence snímků

en: AMD VQ Enhancer
cs: Rozšíření AMD VQ

en: AOM video decoder
cs: Dekodér videa AOM

en: APE/ID3 tags-skipping filter
cs: Filtr přeskakování značek APE/ID3

en: ARIB STD-B25 Cam module
cs: Modul ARIB STD-B25 Cam

en: ARIB subtitles
cs: Titulky ARIB

en: ARIB subtitles decoder
cs: Dekodér titulků ARIB

en: ARM NEON audio volume
cs: Hlasitost zvuku ARM NEON

en: ARM NEON video chroma YUV->RGBA
cs: Barevná sytost ARM NEON YUV->RGBA

en: ARM NEON video chroma conversions
cs: Konverze barevné sytosti videa ARM NEON

[ctx: ASCII]
en: VLC media player
cs: Multimediální přehrávač VLC

en: ASCII-art video output
cs: Výstup videa ASCII-art

en: ASF muxer
cs: Multiplexer ASF

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
cs: Velikost paketu ASF - výchozí je 4096 bytů

en: ASF/WMV demuxer
cs: Demultiplexer ASF/WMV

en: ASX playlist import
cs: Import seznamu skladeb ASX

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
cs: Dekodér zvuku ATSC A/52 (AC-3)

en: ATSC minor channel
cs: Vedlejší kanál ATSC

en: ATSC reception parameters
cs: Parametry ATSC příjmu

en: AU demuxer
cs: Demultiplexer AU

en: AV1 video packetizer
cs: Paketizér videa AV1

en: AVFoundation Audio Capture
cs: Záznam zvuku AVFoundation

en: AVFoundation Video Capture
cs: Záznam videa AVFoundation

en: AVFoundation audio capture module.
cs: Modul záznamu zvuku AVFoundation.

en: AVFoundation video capture module.
cs: Modul záznamu videa AVFoundation.

en: AVI demuxer
cs: Demultiplexer AVI

en: AVI muxer
cs: Multiplexer AVI

en: Abkhazian
cs: Abcházsky

en: Abort
cs: Přerušit

en: About
cs: O aplikaci

en: About VLC media player
cs: O přehrávači VLC media player

en: Above the Video
cs: Nad videem

en: Abscissa of the capture region in pixels.
cs: Úsek zaznamenané oblasti v pixelech.

en: Absolute delay
cs: Absolutní zpoždění

en: Absolute delay - add absolute delay to each subtitle. Relative to source delay - multiply subtitle delay. Relative to source content - determine subtitle delay from its content (text).
cs: Absolutní zpoždění - přidat absolutní zpoždění na každý titulek. Relativní ke zpoždění zdroje - zpoždění více titulků. Relativní ke zdrojovému obsahu - určit zpoždění titulků z jejich obsahu (textu).

en: Accelerated video output (Overlay)
cs: Zrychlený výstup videa (Přesah)

en: Accept 24 hours
cs: Povolit na 24 hodin

en: Accept certificate temporarily
cs: Dočasně akceptovat certifikát

en: Accept commands from this source. The CLI defaults to stdin ("*console"), but can also bind to a plain TCP socket ("localhost:4212") or use the telnet protocol ("telnet://0.0.0.0:4212")
cs: Přijímat příkazy z tohoto zdroje. CLI je ve výchozím na stdin ("*console"), ale může se takto vázat na jednoduchý soket TCP ("localhost:4212") nebo použít protokol telnet ("telnet://0.0.0.0:4212")

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
cs: Přijímat příkazy přes unixový socket místo stdin.

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
cs: Přijímat příkazy přes socket místo stdin. Můžete nastavit adresu a port, se kterými bude rozhraní spojeno.

en: Accept permanently
cs: Trvale povolit

en: Access advanced options to tweak the device
cs: Přistupte k pokročilým možnostem pro úpravy zařízení.

en: Access module
cs: Přístupový modul

en: Access modules
cs: Přístupové moduly

en: Access output
cs: Přístup k výstupu

en: Access output module
cs: Modul přístupu k výstupu

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
cs: Moduly přístupu k výstupu řídí způsoby, jakými jsou muxované proudy odesílány. Umožňují vynutit použití specifické metody přístupu, ale asi byste to neměli dělat.
    Nastavení umožňuje přiřadit výchozí parametry pro každý přístup.

en: Access to the stream is denied by the server configuration.
cs: Přístup k proudu je odmítnutý kvůli nastavení serveru.

en: Access unit delimiters
cs: Oddělovače přístupových bodů

en: Accessibility
cs: Přístupnost

en: Accessibility type for all future passwords saved to the Keychain
cs: Typ přístupnosti pro všechna budoucí hesla uložená v Keychain

en: Account that will be used for the connection.
cs: Účet pro spojení.

en: Accuracy of RateControl
cs: Přesnost funkce RateControl

en: Acoustic
cs: Akustická

en: Acquisition rate (in fps)
cs: Rychlost akvizice (v snímcích/sec.)

en: Action
cs: Činnost

en: Actions
cs: Činnosti

en: Activate
cs: Zapnout

en: Activate Transcoding
cs: Zapnout překódování

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
cs: Aktivovat dotazování VNC. NEAKTIVUJTE tuto volbu v případě, že používáte klienta VDR ffnetdev.

en: Activate or deactivate autoscaling.
cs: Zapnout nebo vypnout autoscaling

en: Activate or deactivate deinterlacing.
cs: Zapnout nebo vypnout odstranění prokládání

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
cs: Zapnout automatické upozornění na nové verze. Spouští se jednou za dva týdny.

en: Activate the updates availability notification
cs: Zapnout upozornění na dostupnost nových verzí

en: Activate updates notifier
cs: Aktivovat upozornění na aktualizace

en: Active Extensions
cs: Zapnutá rozšíření

en: Active Format Descriptor line
cs: Řádek popisovače aktivního formátu

en: Active Format Descriptor value
cs: Hodnota popisovače aktivního formátu

en: Active regions
cs: Aktivní regiony

en: Active windows
cs: Aktivní okna

en: Actors
cs: Herci

en: Adaptive
cs: Adaptivní

en: Adaptive B-frame decision
cs: adaptivní rozhodování B-snímků

en: Adaptive Logic
cs: Adaptivní logika

en: Adaptive spatial transform size
cs: Adaptivní velikost transformace

en: Add
cs: Přidat

en: Add &Subtitle File...
cs: Přidat soubor s titulky...

en: Add Directory...
cs: Přidat adresář...

en: Add EXT-X-ALLOW-CACHE:NO directive in playlist-file if this is disabled
cs: Přidat směr EXT-X-ALLOW-CACHE:NO v souboru seznamu skladeb, pokud je tato možnost zakázaná

en: Add File...
cs: Přid&at soubor...

en: Add Folder...
cs: Přidat složku...

en: Add Input
cs: Přidat vstup

en: Add Interface
cs: Přidat rozhraní

en: Add Noise
cs: Přidat šum

en: Add Subtitle File...
cs: Přidat soubor s titulky...

en: Add Subtitle File:
cs: Přidat soubor s titulky:

en: Add WAVE header
cs: Přidat hlavičku WAVE

en: Add a YUV4MPEG2 header
cs: Přidat hlavičku YUV4MPEG2

en: Add a background
cs: Přidat pozadí

en: Add a blurring effect
cs: Přidat efekt rozostření

en: Add a delay effect to the sound
cs: Přidat efekt zpoždění zvuku

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
cs: Přidat efekt písma pro zvýšení čitelnost na různých pozadích.

en: Add a shadow
cs: Přidat stín

en: Add cover art from file
cs: Přidat obal alba ze souboru

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
cs: Přidejte cíle podle metod streamování, které potřebujete. Při překódování se ujistěte, že je formát kompatibilní s použitou metodou.

en: Add logo
cs: Přidat logo

en: Add new Preset...
cs: Přidat nové přednastavení...

en: Add text
cs: Přidat text

en: Add to Playlist
cs: Přidat do seznamu skladeb

en: Add...
cs: Přidat...

en: Additional fonts directory
cs: Adresář pro doplňková písma

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
cs: Přídavné rozhraní spojené se službou. Tento údaj by měl být určen při instalaci, aby byla služba správně nastavená. Použijte seznam modulů rozhraní oddělený čárkami. (běžné hodnoty jsou: logger, sap, rc, http)

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
cs: Přidat nebo odebrat pixely ze šířky špiček.

en: Addons Manager
cs: Správce doplňků

en: Addons local storage installer
cs: Instalátor místního úložiště doplňků

en: Addons local storage lister
cs: Vyčítač místního úložiště doplňků

en: Address
cs: Adresa

en: Address of the CDDB server to use.
cs: Adresa serveru CDDB.

en: Address of the audio postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
cs: Adresa zpětné vazby dodatečného vykreslování zvuku. Tato funkce bude vyvolaná tehdy, pokud bude vykreslování probíhat do vyrovnávací paměti.

en: Address of the audio prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
cs: Adresa zpětné vazby předběžného vykreslování zvuku. Tato funkce nastaví vyrovnávací paměť tam, kde se dokončí vykreslování.

en: Address of the get callback function
cs: Adresa získání funkce zpětného volání

en: Address of the musicbrainz server to use.
cs: Adresa serveru musicbrainz, která se použije.

en: Address of the release callback function
cs: Adresa posledního vydání funkce zpětného volání

en: Address of the video postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
cs: Adresa zpětné vazby dodatečného vykreslování videa. Tato funkce bude vyvolaná tehdy, pokud bude vykreslování probíhat do vyrovnávací paměti.

en: Address of the video prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
cs: Adresa zpětné vazby předběžného vykreslování videa. Tato funkce nastaví vyrovnávací paměť tam, kde se dokončí vykreslování.

en: Address to bind to (helper setting for dst)
cs: Adresa pro připojení (nastavení nápovědy pro dst)

en: Adds filtered gaussian noise
cs: Přidá filtrovaný Gaussovský šum

en: Adjust HDMI refresh rate to the video.
cs: Přizpůsobit obnovovací frekvenci HDMI podle videa.

en: Adjust VLC priority
cs: Upravit prioritu VLC

en: Adjust pitch
cs: Přizpůsobit výšku

en: Adjust the current playback position
cs: Upravit současnou pozici přehrávání

en: Adjust the volume
cs: Nastavit hlasitost

en: Adjustments and Effects
cs: Úpravy a efekty

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Advanced Buttons
cs: Tlačítka pokročilých funkcí

en: Advanced Open File...
cs: Pokročilé otevření souboru...

en: Advanced Options
cs: Pokročilé možnosti

en: Advanced Preferences
cs: Pokročilé možnosti

en: Advanced Widget
cs: Pokročilé prvky

en: Advanced options...
cs: Pokročilé možnosti...

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Advanced settings. Use with care...
cs: Pokročilá nastavení. Používejte s rozvahou...

en: Afar
cs: Afarský

en: Afrikaans
cs: Afrikánský

en: After first unlock
cs: Po prvním odemknutí

en: After first unlock, on this device only
cs: Po prvním odemknutí, pouze na tomto zařízení

en: Albanian
cs: Albánský

en: Album Artist
cs: Umělec alba

en: Album art filename
cs: Název souboru pro tento druh alba

en: Album replay gain
cs: Zesílení signálu při přehrávání alba

en: All
cs: Vše

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: All Layers
cs: Všechny vrstvy

en: Allow automatic icon changes
cs: Povolit automatické změny ikony

en: Allow cache
cs: Povolit mezipaměť

en: Allow metadata network access
cs: Povolit síťový přístup k metadatům

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
cs: Povolit triky pro zvýšení rychlosti, které nejsou ve specifikaci. Rychlejší, ale náchylné k chybám

en: Allow only one instance
cs: Povolit pouze jednu instanci

en: Allow only one running instance
cs: Povolit pouze jednu instanci

en: Allow other applications to control VLC using the D-Bus MPRIS protocol.
cs: Povolit jiným aplikacím řídit VLC pomocí protokolu D-Bus MPRIS.

en: Allow real-time priority
cs: Povolit real-time prioritu

en: Allow speed tricks
cs: Povolit triky pro rychlost

en: Allow the use of the Intel Media SDK software implementation of the codecs if no QuickSync Video hardware acceleration is present on the system.
cs: Povolit použití softwaru Intel Media SDK pro implementaci kodeků, pokud v systému není žádná hardwarová akcelerace systému QuickSync Video.

en: Allow to build directory index
cs: Povolit tvorbu indexu adresáře

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
cs: Povolená odchylka průměrného datového toku (v kbitech/sec.)

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
cs: Povolení pouze jedné instance VLC může být někdy užitečné, například pokud přidružíte VLC s některými typy médií a nechcete, aby se ve správci souborů při otevření souboru vždy spustila nová instance VLC. Tato možnost vám umožní přehrát soubor s již spuštěnou instancí nebo jej zařadí do aktuálního seznamu skladeb.

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
cs: Povoluje použití B-snímků jako referenčních pro předpověď ostatních snímků. Zachovává střed z 2+ nepřetržitých B-snímků jako referenčních a přiměřeně změní pořadí snímků.
     - žádné: Zakázáno
     - striktní: Přísně hierarchická pyramida
     - normální: není přísně určené (není kompatibilní s Blu-Ray)

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
cs: Umožňuje uživateli zadat extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
cs: Povoluje každému oddílu 8x8 nebo 16x8 nezávisle vybrat referenční snímek, narozdíl od jedné reference na makroblok.

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
cs: Umožňuje vynucení poměru stran videa.

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
cs: Umožňuje nastavit konfiguraci teletextu (id=line1-lineN s oběma políčky).

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
cs: Umožňuje nastavit jazyk teletextu (strana=jazyk/typ,...).

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
cs: Umožňuje nastavit konfiguraci zvuku (id=skupina,pár:id=skupina,pár...).

en: Allows you to set the ES ID of the video.
cs: Umožňuje nastavit ID ES videa.

en: Allows you to set the desired link of the board for the capture (starting at 0).
cs: Umožňuje nastavit požadovaný odkaz desky pro zaznamenání (začínající od 0).

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
cs: Umožňuje vám zadat metadata "copyright" vstupu.

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
cs: Umožňuje vám zadat metadata "datum" vstupu.

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
cs: Umožňuje vám zadat metadata "popis" vstupu.

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
cs: Umožňuje vám zadat metadata "žánr" vstupu

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
cs: Umožňuje vám zadat metadata "název" vstupu

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
cs: Umožnuje specifkovat metadata "url" pro vstup.

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
cs: Umožňuje vám zadat metadata "umělec" vstupu

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
cs: Umožňuje vám zadat metadata "autor" vstupu

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
cs: Maska průhlednosti mísení alfa kanálu. Použije se png alfa kanál.

en: Alpha mask
cs: Alfa maska

en: Alpha mask video filter
cs: Filtr videa pro alfa masku

en: Alpha of the blended image
cs: Alfa prolnutého obrazu

en: Alpha transparency value (default 255)
cs: Hodnota průhlednosti alfa (výchozí je 255)

en: Alpha value of the earliest subtitle, where 0 is fully transparent and 255 is fully opaque.
cs: Hodnota alfa nejbližšího titulku, kde hodnota 0 je úplná průhlednost a 255 úplná neprůhlednost.

en: Alpha with which the blend image is blended
cs: Alfa, která bude mísit prolnutý obraz

en: Also known as DWT levels
cs: Také znám jako úrovně DWT

en: Alternative
cs: Alternativní

en: Alternative Rock
cs: Alternativní Rock

en: AltiVec conversions from
cs: AltiVec konverze z

en: Always
cs: Vždy

en: Always Fit &Window
cs: Vždy přizpůsobit &velikosti okna

en: Always continue media playback
cs: Vždy pokračovat v přehrávání média

en: Always fix
cs: Vždy opravit

en: Always on &top
cs: Vždy &navrchu

en: Always on top
cs: Vždy navrchu

en: Always output HDR
cs: Vždy poskytnout HDR

en: Always place the video window on top of other windows.
cs: Vždy umísťovat okno videa nad ostatními okny.

en: Always reset audio start level to:
cs: Vždy obnovit úroveň hlasitosti na:

en: Always visible
cs: Vždy viditelný

en: Always write to the same file
cs: Vždy zapisovat do stejného souboru

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
cs: Vždy zapisovat do stejného souboru místo vytváření nového souboru na každý obrázek. V tomto případě se k názvu souboru nepřidají čísla.

en: Always, on this device only
cs: Vždy, pouze na tomto zařízení

en: Ambisonics renderer and binauralizer
cs: Vykreslovač ambisonics a binauralizátor

en: Amharic
cs: Amhariský

en: Amount by which to scale the picture before sending it to the internal OpenCV filter
cs: Hodnota změny měřítka obrázku před odesláním do interního filtru OpenCV.

en: Amount of gain in delayed left signal into right and vice versa. Gives a delay effect of left signal in right output and vice versa which gives widening effect.
cs: Velikost zesílení v opožděném signálu zleva doprava a naopak. Poskytuje zpožděný efekt levého signálu v pravém výstupu a naopak, který dává rozšiřující efekt.

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
cs: Velikost pohybu pro zaznamenání pohybu za gesto myši.

en: Amount of prefiltering
cs: Množství předfiltrování

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
cs: Množství času (v ms), které chcete čekat před přerušením příjmu dat v síti. Berte na vědomí, že se pokus bude opakovat 10krát, než se úplně ukončí.

en: Amplification
cs: Zesílení

en: An error occurred while checking for updates...
cs: Při kontrole aktualizací nastala chyba...

en: Anaglyph
cs: Anaglyf

en: Anaglyph 3D
cs: Anaglyf 3D

en: Android Window
cs: Okno Android

en: Android log
cs: Protokol systému Android

en: Android log using logcat
cs: Protokol Androidu s použitím logcat

en: Android native window
cs: Nativní okno pro Android

en: Angle
cs: Úhel

en: Angle in degrees
cs: Úhel ve stupních

en: Angle in degrees (0 to 359)
cs: Úhel ve stupních (0 až 359)

en: Animation
cs: Animace

en: Announce this session with SAP.
cs: Oznámit toto sezení pomocí SAP.

en: Antenna
cs: Anténa

en: Anti-Flickering
cs: Odstranění blikání

en: Anti-transpose
cs: Anti-transpozice

en: Any
cs: Žádný

en: Any field
cs: Jakékoliv pole

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Append '-converted' to filename
cs: K názvu souboru připojit slovo '-converted'

en: Append to existing file
cs: Připojit k existujícímu souboru

en: Append to file
cs: Připojit k souboru

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
cs: Připojit k existujícímu souboru místo jeho přepsání.

en: Apple Remote and media keys
cs: Ovladač Apple a madiální klávesy

en: Application
cs: Aplikace

en: Application level hotkey
cs: Klávesová zkratka na úrovni aplikace

en: Applications
cs: Aplikace

en: Applies a dark theme to the style.
cs: Aplikuje tmavý režim na styl.

en: Apply
cs: Použít

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
cs: Aplikovat zpoždění všech titulků (v 1/10s, např. 100 znamená 10s).

en: Apply cartoon effect
cs: Aplikovat kreslený efekt

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
cs: Aplikovat kreslený efekt. Používá se pro "gradient" a "edge".

en: Apply color gradient or edge detection effects
cs: Aplikovat barvu přechodu nebo efekty detekce hran

en: Apply profile at next launch
cs: Aplikovat profil dalšího spuštění

en: Arabic
cs: Arabský

en: Arabic (ISO 8859-6)
cs: Arabština (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
cs: Arabština (Windows-1256)

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
cs: Opravdu si přejete obnovit všechna nastavení pro přehrávač VLC?

en: Are you sure you wish to create the stream?
cs: Opravdu si přejete vytvořit proud?

en: Area
cs: Oblast

en: Armenian
cs: Arménský

en: Arranger
cs: Aranžér

en: Art Director
cs: Umělecký režisér

en: Art and meta fetchers
cs: Obal alba a meta nosiče

en: Artist
cs: Umělec

en: Artist metadata
cs: Metadata umělce

en: Artwork URL
cs: URL obalu

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Ask
cs: Zeptat se

en: Ask for action
cs: Zeptat se

en: Ask for network policy at start
cs: Na začátku vyžádat zásady sítě

en: Aspect Ratio
cs: Poměr stran

en: Aspect Ratio of the source picture.
cs: Poměr stran zdrojového obrazu.

en: Aspect ratio
cs: Poměr stran

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
cs: Poměr stran (4:3, 16:9). Výchozí hodnota předpokládá pixely ve tvaru čtverce.

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
cs: Poměr stran jednotlivých displejí tvořících stěnu.

en: Aspect ratio selector
cs: Výběr poměru stran

en: Aspect ratio: %s
cs: Poměr stran: %s

en: Assamese
cs: Asamský

en: Assign
cs: Přiřadit

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
cs: Přiřadit fixní síťové ID (pro tabulku SDT)

en: Assign a fixed PID to the PMT
cs: Přiřadit fixní PID k PMT

en: Assign a fixed PID to the SPU.
cs: Přiřadit fixní PID k SPU.

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
cs: Přiřadit fixní PID ke zvukovému proudu.

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
cs: Přidělit fixné PID proudu videa. PCR PID bude automaticky video.

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
cs: Přiřadit fixní přenos proudu ID.

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
cs: Přidělit číslo programu každému PMT. Musí být povolené "Nastavit PID na id. čís. zákl. proudu".

en: Attachment
cs: Příloha

en: Attachment input
cs: Vstup přílohy

en: Attack
cs: Útok

en: Attack time
cs: Čas útoku

en: Attenuation
cs: Ztlumení

en: Attenuation, begin (in %)
cs: Ztlumení, začátek (v %)

en: Attenuation, end (in %)
cs: Ztlumení, konec (v %)

en: Attenuation, middle (in %)
cs: Ztlumení, střed (v %)

en: Audio
cs: Zvuk

en: Audio &Device
cs: Zvukové &zařízení

en: Audio &Track
cs: Zvuková &stopa

en: Audio Bar Graph Video
cs: Graf zvukových sloupců videa

en: Audio Bar Graph Video sub source
cs: Dílčí zdroj zvukových sloupců videa

en: Audio CD
cs: Zvukové CD

en: Audio CD - Track %02i
cs: Audio CD - Stopa %02i

en: Audio CD device
cs: Zařízení pro zvuková CD

en: Audio CD input
cs: Vstup zvukového CD

en: Audio Delay
cs: Zpoždění zvuku

en: Audio Device
cs: Zvukové zařízení

en: Audio Device: %s
cs: Zvukové zařízení: %s

en: Audio Effects
cs: Zvukové efekty

en: Audio Effects...
cs: Zvukové efekty...

en: Audio Files
cs: Audiosoubory

en: Audio Fingerprinting
cs: Vytváření jedinečných identifikátorů zvuku

en: Audio PID
cs: PID zvuku

en: Audio Settings
cs: Nastavení zvuku

en: Audio Spatializer
cs: Prostorový efekt zvuku

en: Audio Track
cs: Zvuková stopa

en: Audio and Subtitles
cs: Zvuk a titulky

en: Audio balance
cs: Vyvážení zvuku

en: Audio bitrate
cs: Datový tok zvuku

en: Audio bits per sample
cs: Bitová hloubka zvuku

en: Audio callback data
cs: Data zpětného volání zvuku

en: Audio capture
cs: Záznam zvuku

en: Audio capture (ALSA)
cs: Záznam zvuku (ALSA)

en: Audio capture (PulseAudio)
cs: Záznam zvuku (PulseAudio)

en: Audio channel remapper
cs: Přemapovač kanálů zvuku

en: Audio channels
cs: Zvukové kanály

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
cs: Zvukové kanály ve výstupním proudu. Numerická hodnota >0. Výchozí je 2.

en: Audio codec
cs: Zvukový kodek

en: Audio codecs
cs: Kodeky zvuku

en: Audio configuration
cs: Nastavení zvuku

en: Audio connection
cs: Připojení zvuku

en: Audio connection for DeckLink output.
cs: Připojení zvuku pro výstup DeckLink.

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
cs: Připojení zvuku, které se má použít pro záznamy DeckLink. Platné možnosti: vložené, aesebu, analogové. Pro ponechání výchozí nastavení karty nechte místo prázdné.

en: Audio delay %i ms
cs: Zpoždění zvuku %i ms

en: Audio delay down
cs: Snížit zpoždění zvuku

en: Audio delay up
cs: Zvýšit zpoždění zvuku

en: Audio description for the visually impaired
cs: Zvukový popis pro zrakově postižené

en: Audio desynchronization compensation
cs: Kompenzace de-synchronizace zvuku

en: Audio device is not configured
cs: Zvukové zařízení není nastaveno

en: Audio device name
cs: Název zvukového zařízení

en: Audio encoder
cs: Kodér zvuku

en: Audio filter
cs: Filtr zvuku

en: Audio filter for A/52/DTS->S/PDIF encapsulation
cs: Zvukový filtr pro zapouzdření A/52/DTS->S/PDIF

en: Audio filter for PCM format conversion
cs: Zvukový filtr pro převod formátu PCM

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
cs: Zvukový filtr pro omezenou interpolaci převzorkování

en: Audio filter for simple channel mixing
cs: Zvukový filtr pro jednoduché mixování kanálů

en: Audio filter for trivial channel mixing
cs: Zvukový filtr pro jednoduché mixování kanálů

en: Audio filtering failed
cs: Filtrování zvuku selhalo

en: Audio filters
cs: Zvukové filtry

en: Audio filters are used to process the audio stream.
cs: Zvukové filtry se používají pro zpracování zvukových proudů.

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
cs: Filtry zvuku, které se použijí na proudy zvuku (po použití konverzních filtrů). Můžete zadat seznam filtrů oddělených dvojtečkou.

en: Audio gain
cs: Zesílení zvuku

en: Audio input
cs: Zvukový vstup

en: Audio input of the card to use (see debug).
cs: Používaný zvukový vstup karty (viz ladění)

en: Audio input pin
cs: Pin pro vstup audia

en: Audio language
cs: Jazyk zvukové stopy

en: Audio memory
cs: Paměť zvuku

en: Audio memory output
cs: Výstup paměti zvuku

en: Audio mode
cs: Režim zvuku

en: Audio output URL
cs: URL audio výstup

en: Audio output access method
cs: Přístupová metoda audio výstupu

en: Audio output back-end interface.
cs: Rozhraní pro zadní konec zvukového výstupu.

en: Audio output channels
cs: Kanály zvukového výstupu

en: Audio output device
cs: Zařízení zvukového výstupu

en: Audio output device (using ALSA syntax).
cs: Výstupní zvukové zařízení (používá syntaxi ALSA).

en: Audio output failed
cs: Zvukový výstup selhal

en: Audio output module
cs: Modul zvukového výstupu

en: Audio output muxer
cs: Multiplexer zvukového výstupu

en: Audio output pin
cs: Pin pro výstup audia

en: Audio output volume step
cs: Velikost kroku při nastavení hlasitosti

en: Audio part of the BarGraph function
cs: Zvuková část funkce sloupcového grafu

en: Audio pitch changer
cs: Změna výšky zvuku

en: Audio port
cs: Port zvuku

en: Audio postrender callback
cs: Zpětné volání dodatečného vykreslení zvuku

en: Audio prerender callback
cs: Zpětné volání předvykreslení zvuku

en: Audio resampler
cs: Převzorkování zvuku

en: Audio sample rate
cs: Vzorkovací frekvence zvuku

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
cs: Frekvence zvuku v Hertzích. Výchozí frekvence je 48000 Hz.

en: Audio samplerate (Hz)
cs: Vzorkovací frekvence zvuku (Hz)

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink captures. 0 disables audio input.
cs: Vzorkovací frekvence zvuku (v hertzích) pro záznamy DeckLink. 0 zakáže vstup zvuku.

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink output. 0 disables audio output.
cs: Vzorkovací frekvence zvuku (v hertzích) pro výstup DeckLink. 0 zakáže výstup zvuku.

en: Audio settings
cs: Nastavení zvuku

en: Audio tempo scaler synched with rate
cs: Převzorkování tempa zvuku synchronizované s rychlostí

en: Audio track
cs: Zvuková stopa

en: Audio track ID
cs: ID zvukové stopy

en: Audio track synchronization:
cs: Synchronizace zvukové stopy:

en: Audio track: %s
cs: Zvuková stopa: %s

en: Audio visualizations
cs: Vizualizace zvuku

en: Audio volume
cs: Hlasitost audia

en: Audio volume in hundredths of decibels (dB).
cs: Hlasitost zvuku v setinách decibelů (dB).

en: Audio/Video
cs: Zvuk/video

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
cs: Dekodér videa/zvuku (skrze OpenMAX IL)

en: AudioToolbox MIDI synthesizer
cs: MIDI syntezátor AudioToolbox

en: Audiobar Graph
cs: Graf zvukových sloupců

en: Augment contrast between contours.
cs: Zvětšit kontrast mezi konturami.

en: Augmented reality ball game
cs: Zvýšená realita hry s míčkem

en: Author
cs: Autor

en: Author metadata
cs: Metadata autora

en: Author to put in ASF comments.
cs: Autor k vložení do komentářů ASF.

en: Authors
cs: Autoři

en: Auto
cs: Automaticky

en: Auto connection
cs: Automatické spojení

en: Auto raising the interface:
cs: Automaticky zvednout rozhraní:

en: Auto re-connect
cs: Automaticky obnovit spojení

en: Auto shuffle
cs: Automatické zamíchání

en: Auto shuffle delay during game
cs: Zpoždění automatického zamíchání během hry

en: Auto solve
cs: Automatické řešení

en: Auto solve delay during game
cs: Zpoždění automatického řešení během hry

en: Auto start
cs: Automaticky spustit

en: Auto-playback of new items
cs: Automaticky přehrát nové položky

en: Autodel
cs: Automatické mazání

en: Autodetect subtitle files
cs: Automaticky detekovat soubory s titulky

en: Automatic
cs: Automaticky

en: Automatic brightness
cs: Automatický jas

en: Automatic chroma gain
cs: Automatické zesílení barevné sytosti

en: Automatic gain
cs: Automatické zesílení

en: Automatic hue
cs: Automatický odstín

en: Automatic white balance
cs: Automatické vyvážení odstínu bílé

en: Automatically add/delete input streams
cs: Automaticky přidat/smazat vstupní proudy

en: Automatically adjust the picture brightness.
cs: Automaticky nastavit jas obrazu

en: Automatically adjust the picture hue.
cs: Automaticky nastavit odstín obrazu.

en: Automatically adjust the picture white balance.
cs: Automaticky nastavit vyvážení bílé barvy obrazu.

en: Automatically check for updates
cs: Automaticky kontrolovat aktualizace

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
cs: Automaticky spojit vstupní porty přehrávače VLC k dostupným výstupním portům.

en: Automatically connect to writable clients
cs: Automaticky se připojit k zapisovatelným klientům

en: Automatically control the chroma gain.
cs: Automaticky ovládat zesílení barevné sytosti.

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
cs: Automaticky detekuje název souboru s titulky pokud není žádný název zadán(detekce založena na názvu souboru videa).

en: Automatically load the extensions module on startup.
cs: Automaticky načíst moduly rozšíření při spuštění.

en: Automatically preparse items
cs: Automaticky předzpracovat položky

en: Automatically preparse items added to the playlist (to retrieve some metadata).
cs: Automaticky připravit položky přidané do seznamu skladeb (pro získání některých metadat).

en: Automatically resize and pad a video
cs: Automatická změna velikosti a vyplnění videa

en: Automatically set the video gain.
cs: Automaticky nastavovat zesílení videa.

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
cs: Automaticky zahájit přehrávání seznamu skladeb, jakmile dojde k jeho nahrání.

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
cs: Automaticky se znovu pokusit připojit k proudu v případě náhlého odpojení.

en: Autoscale video
cs: Automaticky roztáhnout video

en: Avahi Renderer Discovery
cs: Zjišťování vykreslovače Avahi

en: Avantgarde
cs: Avantgarda

en: Average bitrate tolerance
cs: Průměrná tolerance datového toku

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
cs: Průměrná perioda pro maximální lokální datový tok (v kbitech).

en: Avestan
cs: Avestánský

en: Avformat demuxer
cs: Demultiplexer Avformat

en: Avformat mux
cs: Multiplex Avformat

en: Avformat muxer
cs: Multiplexer Avformat

en: Aymara
cs: Aymarský

en: Azerbaijani
cs: Ázerbájdžánský

en: A→B Loop
cs: Smyčka A->B

en: B-frames between I and P
cs: B-snímky mezi I a P

en: B4S playlist import
cs: Import seznamu skladeb B4S

en: BPG image decoder
cs: Dekodér obrazu BPG

en: Back
cs: Zpět

en: Background
cs: Pozadí

en: Background Color
cs: Barva pozadí

en: Background Opacity
cs: Neprůhlednost pozadí

en: Background art fits window's size.
cs: Obal na pozadí se přizpůsobí velikosti okna.

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Background opacity
cs: Neprůhlednost pozadí

en: Backlight compensation
cs: Kompenzace podsvětlení

en: Backward
cs: Zpět

en: Balance of the audio input.
cs: Vyvážení zvukového vstupu.

en: Ball
cs: Míček

en: Ball color
cs: Barva míčku

en: Ball size
cs: Velikost míčku

en: Ball speed
cs: Rychlost míčku

en: Ball video filter
cs: Filtr videa "míček"

en: Ballad
cs: Balada

en: Baltic (Latin-7)
cs: Baltské (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
cs: Baltština (Windows-1257)

en: Band-stop filter
cs: Filtr pro zastavení pásma

en: Banding removal
cs: Odstraňování pásů

en: Bands gain
cs: Zesílení pásem

en: Bandwidth
cs: Šířka pásma

en: Bandwidth (MHz)
cs: Šířka pásma (MHz)

en: Bandwidth Adaptive
cs: Adaptivní šířka pásma

en: Bar Height in pixel
cs: Výška sloupce v pixelech

en: Bar width in pixel
cs: Šířka sloupce v pixelech

en: Bargraph position
cs: Pozice sloupcového grafu

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
cs: Hodnota průhlednosti sloupcového grafu (0 pro naprostou průhlednost, 255 pro naprostou neprůhlednost).

en: Base image
cs: Základní obraz

en: Base pixel radius
cs: Poloměr základních pixelů

en: Base port
cs: Základní port

en: Bashkir
cs: Baškirský

en: Basic
cs: Základní

en: Basque
cs: Baskický

en: Bass
cs: Basy

en: Bass adjustment of the audio input.
cs: Přizpůsobení basů zvukového vstupu.

en: Bass level
cs: Úroveň basů

en: Be quiet
cs: Tichý režim

en: Because this file index is broken or missing, seeking will not work correctly.
    VLC won't repair your file but can temporary fix this problem by building an index in memory.
    This step might take a long time on a large file.
    What do you want to do?
cs: Hledání nebude správně fungovat, protože je index souboru poškozen nebo chybí.
    VLC nemůže váš soubor opravit, ale dočasně se dá tento problém vyřešit vytvořením indexu v paměti.
    Tento krok může u větších souborů delší dobu trvat.
    Co chcete udělat?

en: Behavior
cs: Chování

en: Belarusian
cs: Běloruský

en: Bengali
cs: Bengálské

en: Best available
cs: Nejlepší dostupné

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
cs: Zkreslení volby použití B-snímků. Kladné hodnoty zvýší počet B-snímků, záporné hodnoty sníží počet B-snímků.

en: Bicubic (good quality)
cs: Bikubický (dobrá kvalita)

en: Bidir
cs: Obousměrné

en: Big Button
cs: Velké tlačítko

en: Bihari
cs: Bihárský

en: Bilinear
cs: Bilineární

en: Binauralizer
cs: Binauralizátor

en: Bislama
cs: Bislamština

en: Bitmask
cs: Bitová maska

en: Bitrate
cs: Datový tok

en: Bitrate (kb/s)
cs: Datový tok (kb/s)

en: Bitrate information of the transcoded stream.
cs: Informace o datovém toku v překódovaném proudu.

en: Bitrate override
cs: Překročení datového toku

en: Bits per sample
cs: Bitů na vzorek

en: Black
cs: Černá

en: Black & white
cs: Černobíle

en: Black Crush for Blue
cs: Splývání černé barvy pro modrou složku

en: Black Crush for Green
cs: Splývání černé barvy pro zelenou složku

en: Black Crush for Red
cs: Splývání černé barvy pro červenou složku

en: Black Level for Blue
cs: Úroveň černé barvy pro modrou složku

en: Black Level for Green
cs: Úroveň černé barvy pro zelenou složku

en: Black Level for Red
cs: Úroveň černé barvy pro červenou složku

en: Black screens in Fullscreen mode
cs: Černé okraje v režimu celé obrazovky

en: Black screens in fullscreen
cs: Černé okraje v režimu celé obrazovky

en: Blackmagic DeckLink SDI input
cs: Vstup Blackmagic DeckLink SDI

en: Blank screen below video.
cs: Prázdná obrazovka pod videem.

en: Blend
cs: Mísení

en: Blend image
cs: Prolnutí obrazu

en: Blending benchmark filter
cs: Filtr srovnávání prolnutí

en: Block stream cache
cs: Mezipaměť blokových proudů

en: Blu-Ray player region code. Some discs can be played only with a correct region code.
cs: Kód regionu Blu-Ray přehvávače. Některé disky mohou být přehrány pouze se správným regionálním kódem.

en: Blu-ray Disc is corrupted.
cs: Blu-ray disk je poškozen.

en: Blu-ray Disc support (libbluray)
cs: Podpora Blu-ray disků (libbluray)

en: Blu-ray error
cs: Chyba Blu-Ray

en: Blu-ray menus
cs: Nabídky Blu-ray

en: Blue
cs: Modrá

en: Blue balance
cs: Vyvážení modré

en: Blue chroma balance.
cs: Vyvážení barevné sytosti modré barvy.

en: Bluescreen
cs: Modrá obrazovka

en: Bluescreen U tolerance
cs: Tolerance U modré obrazovky

en: Bluescreen U value
cs: Hodnota U modré obrazovky

en: Bluescreen V tolerance
cs: Tolerance V modré obrazovky

en: Bluescreen V value
cs: Hodnota V modré obrazovky

en: Bluescreen video filter
cs: Video filtr modré obrazovky

en: Blur factor (1-127)
cs: Faktor rozmazání (1-127)

en: Bonjour Network Discovery
cs: Zjišťování sítě Bonjour

en: Bonjour Renderer Discovery
cs: Zjišťování vykreslovače Bonjour

en: Bookmark
cs: Záložka

en: Bookmark %i
cs: Záložka %i

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Bookmarks list for a stream
cs: Seznam záložek pro proud

en: Bookmarks...
cs: Záložky...

en: Border
cs: Ohraničení

en: Border height
cs: Výška okraje

en: Border masking
cs: Maskování hranic

en: Border width
cs: Šířka čáry

en: Bosnian
cs: Bosenský

en: Boss key
cs: Hlavní klávesová zkratka

en: Bottom
cs: Dole

en: Bottom Center
cs: Dole uprostřed

en: Bottom Left
cs: Vlevo dole

en: Bottom left
cs: Vlevo dole

en: Bottom right
cs: Vpravo dole

en: Bottom-Left
cs: Vlevo dole

en: Bottom-Right
cs: Vpravo dole

en: Breton
cs: Bretonský

en: Bridge
cs: Most

en: Bridge in
cs: Vstupní most

en: Bridge out
cs: Výstupní most

en: Bridge stream output
cs: Most proudového výstupu

en: Bright
cs: Světlé

en: Brightness
cs: Jas

en: Brightness Down
cs: Zeslabení jasu

en: Brightness Threshold
cs: Práh jasu

en: Brightness Up
cs: Zesílení jasu

en: Brightness threshold
cs: Práh jasu

en: Bring All to Front
cs: Přenést vše do popředí

en: Broken or missing AVI Index
cs: Poškozený nebo chybějící index AVI

en: Broken or missing Index
cs: Poškozený nebo chybějící index

en: Browse
cs: Procházet

en: Browse...
cs: Procházet...

en: Browser Back
cs: Prohlížeč Zpět

en: Browser Favorites
cs: Prohlížeč Oblíbené

en: Browser Forward
cs: Prohlížeč Vpřed

en: Browser Home
cs: Prohlížeč Domů

en: Browser Refresh
cs: Prohlížeč Obnovit

en: Browser Search
cs: Prohlížeč Hledat

en: Browser Stop
cs: Prohlížeč Zastavit

en: Buffer dimensions
cs: Velikost vyrovnávací paměti

en: Buffer size
cs: Velikost vyrovnávací paměti

en: Build index
cs: Sestavit index

en: Build index then play
cs: Sestavit rejstřík a přehrát

en: Building font cache
cs: Sestavit mezipaměť písem

en: Bulgarian
cs: Bulharský

en: Burmese
cs: Barmský

en: Burrows-Wheeler decompression
cs: Dekomprese Burrows-Wheeler

en: By creating a stream, the <i>Main Controls</i> will operate the stream instead of the main interface.
cs: Po vytvoření proudu bude proud řízen <i>Hlavním ovládáním</i>namísto normálního rozhraní.

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
cs: Ve výchozím nastavení (0) budou všechny příchozí kanály uloženy, avšak zde můžete omezit počet kanálů.

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
cs: Ve výchozím nastavení spustí falešné rozhraní příkazový řádek DOS. Povolením tichého režimu se příkazový řádek spouštět nebude, ale může být nepříjemné, když chcete zastavit VLC a není otevřené žádné okno s videem.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
cs: Ve výchozím nastavení spustí rozhraní rc příkazový řádek DOS. Povolením tichého režimu se příkazový řádek spouštět nebude, ale může být nepříjemné, když chcete zastavit VLC a není otevřené žádné okno s videem.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
cs: Ve výchozím nastavení lze VLC ovládat pomocí mediálních kláves na moderních klávesnicích Apple.

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
cs: Ve výchozím nastavení se dá VLC dálkově ovládat pomocí ovladače Apple.

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
cs: Ve výchozím nastavení si přehrávač VLC pamatuje seznam 10 posledních položek. Zde tuto vlastnost můžete zakázat.

en: By default, VLC uses the fullscreen mode known from previous Mac OS X releases. It can also use the native fullscreen mode on Mac OS X 10.7 and later.
cs: Ve výchozím stavu VLC používá režim celé obrazovky známý z předchozích verzí Mac OS X. Může ale také používat nativní režim celé obrazovky na Mac OS X 10.7 a novějších.

en: By default, VLC will allow you to switch to the next or previous item with the Apple Remote. You can disable this behavior with this option.
cs: Ve výchozím nastavení vám VLC umožní přepínat mezi další a předchozí položkou pomocí ovladače Apple. Touto volbou můžete tento postup zablokovat.

en: By default, VLC will control its own volume with the Apple Remote. However, you can choose to control the global system volume instead.
cs: Ve výchozím nastavení bude VLC kontrolovat vlastní hlasitost pomocí ovladače Apple. Můžete si však místo toho vybrat globální ovládaní hlasitosti v celém systému.

en: By default, VLC will show the statusbar icon menu. However, you can choose to disable it (restart required).
cs: Ve výchozím nastavení bude VLC zobrazovat ikonu nabídky ve stavovém řádku. Tuto možnost však můžete zakázat (vyžaduje se restart).

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
cs: Ve výchozím nastavení bude server poslouchat na libovolné místní IP adrese. Určete IP adresu (např. ::1 nebo 127.0.0.1) nebo název hostitele (např. localhost), abyste je omezili na konkrétní síťové rozhraní.

en: Byte stream cache
cs: Mezipaměť bajtových proudů

en: Bytes
cs: Bajty

en: C
cs: cs

en: C&onvert
cs: Převé&st

en: C&onvert / Save
cs: Pře&vést / Uložit

en: C64 sid demuxer
cs: Demultiplexer C64 sid

en: CAF demuxer
cs: Demultiplexer CAF

en: CBR bitrate (kbps)
cs: Datový tok CBR (kb/s)

en: CBR encoding
cs: Kódování CBR

en: CDDB Server
cs: CDDB server

en: CDDB Server port to use.
cs: Port pro spojení se serverem CDDB

en: CDDB port
cs: Port CDDB

en: CDG demuxer
cs: Demultiplexer CDG

en: CDG video decoder
cs: Video dekodér CDG

en: CLI input
cs: Vstup CLI

en: CPU optimizations
cs: Optimalizace CPU

en: CSA Key
cs: Klíč CSA

en: CSA Key in use
cs: Klíč CSA k použití

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
cs: Použitý šifrovací klíč CSA. Ten může být lichý/první/1 (výchozí) nebo sudý/druhý/2.

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
cs: Šifrovací klíč CSA. Musí být 16 znakový řetězec (8 bajtů v šestnáctkové soustavě).

en: CVD subtitle decoder
cs: Dekodér CVD titulků

en: Cabaret
cs: Kabaret

en: Cable
cs: Kabel

en: Cable and satellite reception parameters
cs: Parametry kabelového a satelitního příjmu

en: Caching
cs: Mezipaměť

en: Caching value (ms)
cs: Hodnota mezipaměti (ms)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
cs: Hodnota ukládání do mezipaměti v milisekundách, pro fotoaparáty a mikrofony.

en: Caching value for local files, in milliseconds.
cs: Hodnota mezipaměti pro místní soubory, v milisekundách.

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
cs: Hodnota mezipaměti pro síťové zdroje, v milisekundách.

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
cs: Hodnota mezipaměti pro optická média, v milisekundách.

en: Calculation factor
cs: Výpočtový faktor

en: Calculation factor. In Absolute delay mode the factor represents seconds.
cs: Výpočtový faktor. V režimu absolutního zpoždění představuje tento faktor sekundy.

en: Callback cookie string
cs: Řetězec pro zpětné volání cookie

en: Callback data
cs: Data zpětného volání

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cannot play a non-UDF mastered DVD.
cs: Nelze přehrávat disk DVD nemasterovaný v UDF.

en: Cannot save Configuration
cs: Nemohu uložit nastavení

en: Cannot write to file %1:
    %2.
cs: Nelze zapisovat do souboru·%1:
    %2.

en: Canvas
cs: Plátno

en: Canvas video filter
cs: Filtr videa "plátno"

en: Capability
cs: Možnost

en: Capture
cs: Záznam

en: Capture &Device
cs: &Zařízení záznamu

en: Capture Audio
cs: Zaznamenávat audio

en: Capture failed
cs: Záznam selhal

en: Capture fragment size
cs: Velikost fragmentu záznamu

en: Capture mode
cs: Režim záznamu

en: Capture region height
cs: Výška oblasti zachycení

en: Capture region width
cs: Šířka oblasti zachycení

en: Capture the audio stream in stereo.
cs: Zaznamenat zvukový proud v režimu stereo.

en: Cartoon
cs: Kresba

en: Casting this video requires conversion. This conversion can use all the available power and could quickly drain your battery.
cs: Vysílání videa vyžaduje převod. Ten může využívat veškerý dostupný výkon a rychle vybíjet baterii.

en: Catalan
cs: Katalánský

en: Catalog Number
cs: Číslo katalogu

en: Category
cs: Kategorie

en: Celtic
cs: Keltský

en: Celtic (Latin-8)
cs: Keltské (Latin-8)

en: Center
cs: Střed

en: Centre Weighted Median
cs: Vyvážený medián ve středu

en: Certificate for client authentication
cs: Certifikát pro ověření klienta

en: Certificate of the Authority to verify server's against
cs: Certifikační autorita proti které se server ověří

en: Chamber Music
cs: Komorní hudba

en: Chamorro
cs: Čamorský

en: Change
cs: Změnit

en: Change Hotkey
cs: Změnit klávesovou zkratku

en: Change playlistview
cs: Změnit zobrazení seznamu skladeb

en: Change repeat mode. Modes: repeat one, repeat all and no repeat.
cs: Změnit režim opakování. Režimy: opakovat jednou, opakovat vše a žádné opakování.

en: Change subtitle delay
cs: Změnit zpoždění titulků

en: Change the caching for the media
cs: Změnit mezipaměť pro média

en: Change the display name of the Service.
cs: Změnit zobrazovaný název služby.

en: Change the id of an elementary stream
cs: Změnit id základního proudu

en: Change the language of an elementary stream
cs: Změnit jazyk základního proudu

en: Change the lirc configuration file
cs: Změnit soubor nastavení lirc

en: Change the loop and repeat modes
cs: Změnit režim smyčky a opakování

en: Change the start time for the media
cs: Změnit čas počátku pro média

en: Change the stop time for the media
cs: Změnit čas zastavení pro média

en: Change this option to increase conversion speed or quality.
cs: Změňte tuto možnost pro zvýšení rychlosti konverze nebo kvality.

en: Change this value if you have issue with HD codecs when using a HDMI receiver.
cs: Změňte tuto hodnotu, pokud máte problém s kodeky HD při použití přijímače HDMI.

en: Change title according to current media
cs: Změnit název dle současného média

en: Changes the subtitles size where possible
cs: Pokud je to možné, změní velikost titulků

en: Channel Name
cs: Název kanálu

en: Channels
cs: Kanály

en: Channels available for audio output. If the input has more channels than the output, it will be down-mixed. This parameter is ignored when digital pass-through is active.
cs: Kanály dostupné pro výstup zvuku. Pokud má vstup více kanálů, než je výstup, bude směrován. Tento parametr je ignorován při aktivním digitálním průchodu.

en: Channels count
cs: Počet kanálů

en: Channels count of an audio elementary stream
cs: Počet kanálů zvuku základního proudu

en: Channels:
cs: Kanály:

en: Chanson
cs: Šanson

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
cs: Paketizér VCD titulků Chaoji

en: Chapter
cs: Kapitola

en: Chapter %i
cs: Kapitola %i

en: Chapter codecs
cs: Kodeky kapitol

en: Chapter offset in ms
cs: Posun kapitoly v ms

en: Chapters
cs: Kapitoly

en: Characteristic dimension
cs: Charakteristický rozměr

en: Chechen
cs: Čečenský

en: Check for &Updates...
cs: Zkontrolovat akt&ualizace...

en: Check for Update...
cs: Zkontrolovat aktualizace...

en: Check for VLC updates
cs: Zkontrolovat aktualizace přehrávače VLC

en: Check for album art and metadata?
cs: Zkontrolovat obrázek alba a metadata?

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
cs: Zaškrtněte tuto volbu tehdy, pokud chcete ztlumit prolnutou zónu tímto zásuvným modelem (pokud není zaškrtnutá, ztlumení provede opengl)

en: Chinese
cs: Čínský

en: Choose
cs: Vybrat

en: Choose Cover Art
cs: Vybrat obal alba

en: Choose Destination
cs: Vyberte cíl

en: Choose Profile
cs: Vybrat profil

en: Choose a file
cs: Vybrat soubor

en: Choose a pixel shader to apply.
cs: vybrat stínovač pixelů k použití

en: Choose an output location
cs: Vyberte umístění výstupu

en: Choose handling for colours in those output frames that fall across input frame boundaries. 
    
    Latest: take chroma from new (bright) field only. Good for interlaced input, such as videos from a camcorder. 
    
    AltLine: take chroma line 1 from top field, line 2 from bottom field, etc. 
    Default, good for NTSC telecined input (anime DVDs, etc.). 
    
    Blend: average input field chromas. May distort the colours of the new (bright) field, too. 
    
    Upconvert: output in 4:2:2 format (independent chroma for each field). Best simulation, but requires more CPU and memory bandwidth.
cs: Vyberte zpracování barev v těch výstupních snímcích, které spadají přes hranici vstupních snímků.
    
    Nejnovější: přebrat barevnou sytost pouze z nového (světlého) pole. vhodné pro prokládaný vstup, jako jsou videa z videokamery.
    
    AltLine: přebrat barevnou sytost z 1. řádku z horního pole, 2. řádku z dolního pole atd.
    Výchozí nastavení, vhodné pro vstup NTSC telecined (animované DVD atd.).
    
    Mísení: průměrná barevná sytost vstupního pole. Může také zkreslit barvy nového (světlého) pole.
    
    Konvertování výš: výstup ve formátu 4:2:2 (nezávislá barevná sytost pro každé pole). Nejlepší simulace, ale vyžaduje větší výkon CPU a šířku pásma paměti.

en: Choose media input type
cs: Vyberte typ vstupu médií

en: Choose one or more media file to open
cs: Vyberte jeden nebo více mediálních souborů k otevření

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
cs: Vyberte adresář nebo název souboru, kam se budou ukládat nahrávky.

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
cs: Vyberte složku k uložení vašich snímků videí.

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
cs: Zvolte program, který chcete vybrat, zadáním jeho ID služby. Použijte tuto možnost pouze tehdy, chcete-li číst víceprogramový proud (například DVB toky).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
cs: Zvolte programy, které chcete vybrat, pomocí seznamu ID oddělených čárkami (SID). Použijte tuto možnost pouze tehdy, chcete-li číst víceprogramový proud (například DVB toky).

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
cs: Zvolte, zda by měly být proudy SPU přesměrovány do výstupního proudu, pokud je tato volba zapnuta.

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
cs: Zvolte, zda má být proud zvuku přesměrován na výstupní proud dat, když je tato volba zapnuta.

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
cs: Zvolte, zda má být proud videa přesměrován do výstupního proudu, pokud je tato volba zapnuta.

en: Choose...
cs: Vybrat...

en: Chorus
cs: Sbor

en: Christian Gangsta Rap
cs: Křesťanský gangsta rap

en: Christian Rap
cs: Křesťanský rap

en: Christian Rock
cs: Křesťanský rock

en: Chroma
cs: Barevná sytost

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
cs: barevná sytost ME na subpel a režim rozhodování v P-snímcích.

en: Chroma for the base image
cs: Hodnota barevné sytosti základního obrázku

en: Chroma for the blend image
cs: Hodnota barevné sytosti prolnutého obrázku

en: Chroma format
cs: Formát barevné sytosti

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
cs: Barevná sytost fourcc použitá ve vyrov. paměti. Výchozí je RGB, pokud zařízení vyrov. paměti nemá způsob, jak nahlásit svoji barevnou sytost.

en: Chroma gain
cs: Zesílení barevné sytosti

en: Chroma gain control.
cs: Ovládání zesílení barevné sytosti.

en: Chroma in motion estimation
cs: Barevná sytost při odhadování pohybu

en: Chroma location
cs: Umístění barevné sytosti

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
cs: Barevná sytost konverze obrázku před odesláním do interního filtru OpenCV.

en: Chroma used
cs: Použitá barevná sytost

en: Chroma which the base image will be loaded in
cs: Hodnota barevné sytosti, s kterou se načte základní obrázek

en: Chroma which the blend image will be loaded in
cs: Hodnota barevné sytosti, s kterou se načte prolnutý obrázek

en: Chromaprint stream output
cs: Streamovací výstup Chromeprintu

en: Chromecast demux wrapper
cs: Obal demultiplexeru Chromecast

en: Chromecast port
cs: Port Chromecastu

en: Chromecast stream output
cs: Streamovací výstup Chromecastu

en: Chrominance elimination
cs: Eliminace odlesků

en: Church Slavic
cs: Církevní slovanský

en: Chuvash
cs: Čuvaština

en: Ciphers, key exchange methods, hash functions and compression methods can be selected. Refer to GNU TLS documentation for detailed syntax.
cs: Lze vybrat šifry, metody výměny klíče, hashovací funkce a metody komprese. Podrobnou syntaxi naleznete v dokumentaci GNU TLS.

en: Circular Left Hand (18V)
cs: Kruhová, levotočivá (18V)

en: Circular Right Hand (13V)
cs: Kruhová, pravotočivá (13V)

en: Cl&ear
cs: Vyč&istit

en: Cl&ose
cs: &Zavřít

en: Classic Rock
cs: Klasický rock

en: Classical
cs: Klasika

en: Clean
cs: Čisté

en: Clean audio for the hearing impaired
cs: Čistý zvuk pro sluchově postižené

en: Clean up
cs: Vyčistit

en: Clear
cs: Vyčistit

en: Clear List
cs: Smazat seznam

en: Clear log
cs: Smazat protokol

en: Clear the log output
cs: Smazat výstup protokolu

en: Clear the messages
cs: Vyčistit zprávy

en: Clear the playlist
cs: Smazat seznam skladeb

en: Click to set point B
cs: Kliknutním zvolte bod B

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
cs: Kliknutím přepnete mezi uplynulým a zbývajícím časem

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
cs: Přepnout mezi opakovaním všech, jedné a žádným opakovaním

en: Click to toggle between total and remaining time
cs: Kliknutím přepnete mezi ceklovým a zbývajícím časem

en: Client port
cs: Port klienta

en: Clock jitter
cs: Časová nepřesnost

en: Clock reference average counter
cs: Počítadlo průměrných referencí za hodinu

en: Clock source
cs: Zdroj hodin

en: Clock synchronisation
cs: Synchronizace času

en: Clone
cs: Klonovat

en: Clone video filter
cs: Filtr klonování videa

en: Close Window
cs: Zavřít okno

en: Close to systray
cs: Uzavřít do systémové části panelu

en: Closed Captions decoder
cs: Dekodér skrytých titulků

en: Closed captions
cs: Skryté titulky

en: Closed captions %u
cs: Skryté titulky %u

en: Closed captions 1
cs: Skryté titulky 1

en: Closed captions 2
cs: Skryté titulky 2

en: Closed captions 3
cs: Skryté titulky 3

en: Closed captions 4
cs: Skryté titulky 4

en: Club
cs: Klub

en: Club - House
cs: Club-house

en: Co&dec
cs: Ko&dek

en: Codec
cs: Kodek

en: Codec Details
cs: Podrobnosti o kodeku

en: Codec Level
cs: Úroveň kodeku

en: Codec Profile
cs: Profil kodeku

en: Codec name
cs: Název kodeku

en: Codec not supported
cs: Kodek není podporován

en: Codecs
cs: Kodeky

en: Codecs / Muxers
cs: Kodeky / multiplexery

en: Coefficient thresholding on P-frames
cs: Práh koeficientu P-snímků

en: Coefficient thresholding on P-frames. Eliminate dct blocks containing only a small single coefficient.
cs: Práh koeficientu P-snímků. eliminují se bloky dct obsahující pouze jeden malý koeficient.

en: Collapse
cs: Svinout

en: Collapse All
cs: Svinout vše

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
cs: Sbírat různé lokální statistiky o přehrávaném médiu.

en: Color
cs: Barva

en: Color ASCII art video output
cs: Barva výstupu videa ASCII art

en: Color effect
cs: Barevný efekt

en: Color extraction
cs: Extrakce barev

en: Color inversion
cs: Barevná inverze

en: Color killer
cs: Odpojovač barev

en: Color messages
cs: Barevné zprávy

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
cs: Barva textu bude viditelná na videu. Musí se zapsat v hexadecimální soustavě (jako barvy v HTML). První dva znaky jsou pro červenou, poté zelenou a nakonec modrou. #000000 = černá, #FF0000 = červená, #00FF00 = zelená, #FFFF00 = žlutá (červená + zelená), #FFFFFF = bílá

en: Color primaries
cs: Primární barvy

en: Color scheme
cs: Barevné schéma

en: Color space
cs: Barevný prostor

en: Color threshold
cs: Barevný práh

en: Color threshold filter
cs: Filtr barevného prahu

en: Color transfer function
cs: Funkce přenosu barev

en: Colors
cs: Barvy

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
cs: Barvy podobné této zůstanou zachovány, ostatní budou ve stupních šedi. Musí to být hexadecimální číslo (jako barvy HTML). První dva znaky jsou pro červenou, poté zelenou a nakonec modrou. #000000 = černá, #FF0000 = červená, #00FF00 = zelená, #FFFF00 = žlutá (červená + zelená), #FFFFFF = bílá

en: Column border
cs: Okraj sloupce

en: Columns
cs: Sloupce

en: Comedy
cs: Komedie

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
cs: Čárkou oddělený seznam poměrů stran, který bude přidán do seznamu poměrů stran v rozhraní.

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
cs: Čárkou oddělený seznam poměrů stran, který bude přidán do seznamu dostupných poměrů stran v rozhraní.

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
cs: Seznam aktivních oken oddělený čárkami, výchozí nastavení pro všechny

en: Comma-separated list of input URLs to concatenate.
cs: Seznam vstupních adres URL ke zřetězení oddělených čárkami.

en: Command+
cs: Příkaz+

en: Command-line interface
cs: Prostředí příkazového řádku

en: Comment
cs: Komentář

en: Comment to put in ASF comments.
cs: Komentář k vložení do komentářů ASF.

en: Comments
cs: Komentáře

en: Communication
cs: Komunikace

en: Compensate delay
cs: Kompenzovat zpoždění

en: Compiled by %s on %s (%s)
cs: Zkompilováno %s na %s (%s)

en: Compiler: %s
cs: Kompilátor: %s

en: Complete MRL for VLC internal
cs: Dokončit MRL pro interní potřeby VLC

en: Component
cs: Komponenta

en: Composer
cs: Skladatel

en: Composite
cs: Kompozice

en: Compression level
cs: Úroveň komprese

en: Compressor
cs: Komprese

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
cs: Vypočítat a zobrazit statistiku PSNR. Tato volba nemá žádný vliv na kvalitu kódování.

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
cs: Vypočítat a zobrazit statistiku SSIM. Tato volba nemá žádný vliv na kvalitu kódování.

en: Concatenated inputs
cs: Zřetězit vstupy

en: Concatenation
cs: Zřetězení

en: Conductor
cs: Dirigent

en: Config of last used skin
cs: Nastavit naposledy použitý vzhled

en: Configuration options
cs: Možnosti nastavení

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
cs: Možnosti nastavení, která se použije při službě (např. -- foo=bar --no-foobar). Tento údaj by měl být určen při instalaci, aby byla služba správně nastavená.

en: Configure Hotkeys
cs: Nastavení klávesových zkratek

en: Connect to clients matching
cs: Připojit se k odpovídajícím klientům

en: Connect using HTTP access instead of custom HTTP code
cs: Připojit se pomocí přístupu HTTP místo uživatelského kódu HTTP

en: Connection failed
cs: Spojení selhalo

en: Console
cs: Konzole

en: Console log
cs: Protokol konzoly

en: Console logger
cs: Zaznamenávání z konzoly

en: Constant bitrate mode (CBR)
cs: Režim konstantního datového toku (CBR)

en: Constant error mode
cs: Konstantní chybový režim

en: Constant lambda mode
cs: Režim Constant lambda

en: Constant noise threshold mode
cs: Režim prahu konstantního šumu

en: Constant quality factor
cs: Faktor konstantní kvality

en: Constant quality mode
cs: Režim konstantní kvality

en: Containers
cs: Kontejnery

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
cs: Kontejnery (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: Contemporary Christian
cs: Současná křesťanská

en: Content bitrate
cs: Datový tok obsahu

en: Context menu
cs: Místní nabídka

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Continue playback
cs: Pokračovat v přehrávání

en: Continue playback where you left off
cs: Pokračovat v přehrávání od místa kde jste skončili

en: Continue playback?
cs: Pokračovat v přehrávání?

en: Continuous 22kHz tone
cs: Kontinuální 22kHz tón

en: Continuous stream
cs: Nepřetržitý proud

en: Contrast
cs: Kontrast

en: Control
cs: Ovládání

en: Control external music players
cs: Ovládání externích hudebních přehrávačů

en: Control interfaces
cs: Rozhraní vstupů

en: Control menu for the player
cs: Ovládací nabídka přehrávače

en: Control playback with media keys
cs: Ovládat přehrávání mediálních kláves

en: Control playback with the Apple Remote
cs: Ovládat přehrávání pomocí ovladače Apple

en: Control playlist items with the Apple Remote
cs: Ovládat položky seznamu skladeb pomocí ovladače Apple

en: Control system volume with the Apple Remote
cs: Ovládat hlasitost systému pomocí ovladače Apple

en: Controls
cs: Ovládání

en: Conve&rt / Save...
cs: Pře&vést / Uložit...

en: Convergence time of 'avbr' RateControl
cs: Konvergenční čas "avbr" funkce RateControl

en: Conversion quality
cs: Kvalita konverze

en: Conversions from
cs: Konverze z

en: Convert
cs: Převést

en: Convert & Stream
cs: Převést a proudově vysílat

en: Convert / Stream...
cs: Převést / Proudově vysílat...

en: Convert 3D picture to anaglyph image video filter
cs: Konvertovat 3D obraz do anaglyfu obrazu filtru videa

en: Cookies forwarding
cs: Předávání souborů cookies

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy URL to clipboard
cs: Kopírovat URL do schránky

en: Copy packetizer
cs: Kopírovat paketizér

en: Copyright
cs: Autorská práva

en: Copyright Acknowledgement
cs: Autorská práva a poděkování

en: Copyright metadata
cs: Metadata autorských práv

en: Copyright string to put in ASF comments.
cs: Autorská práva k vložení do komentářů ASF.

en: Core Animation OpenGL Layer (Mac OS X)
cs: Hlavní vrstva animace OpenGL (Mac OS X)

en: Cornish
cs: Kornský

en: Corsican
cs: Korsický

en: Could not demux ASF stream
cs: Tento proud ASF se nedá demultiplexovat

en: Cover
cs: Obal

en: Create
cs: Vytvořit

en: Create "Fast Start" files
cs: Vytvořit soubory "rychlého startu"

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
cs: Vytvořit soubory "rychlého startu" "Rychlý start" je obzvlášť vhodný pro stahování a umožnění uživateli začít sledovat soubor během stahování.

en: Create Directory
cs: Vytvořit adresář

en: Create Directory...
cs: Vytvořit adresář...

en: Create Folder
cs: Vytvořit složku

en: Create Folder...
cs: Vytvořit složku...

en: Create a new bookmark
cs: Vytvořit novou záložku

en: Create a new profile
cs: Vytvořit nový profil

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
cs: Vytvoření jedinečného názvu v prostoru ladění systému

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows benefiting from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
cs: Vytvořit vyrovnávací paměť videa v systémové paměti místo paměti videa. Tato volba není obvykle doporučována, protože použití paměti videa podporuje lepší hardwarovou akceleraci (jako změna velikosti nebo konverze YUV->RGB). Tato možnost nemá žádný vliv při použití přesahů.

en: Credits
cs: Zásluhy

en: Croatian
cs: Chorvatský

en: Crop
cs: Ořez

en: Crop one pixel from the bottom of the video
cs: Oříznout jeden pixel z dolní části videa

en: Crop one pixel from the left of the video
cs: Oříznout jeden pixel z levé strany videa

en: Crop one pixel from the right of the video
cs: Oříznout jeden pixel z pravé strany videa

en: Crop one pixel from the top of the video
cs: Oříznout jeden pixel z horní části videa

en: Crop: %s
cs: Ořez: %s

en: Cross feed of left into right with inverted phase. This helps in suppressing the mono. If the value is 1 it will cancel all the signal common to both channels.
cs: Křížový přenos zleva doprava s obrácenou fází. To pomáhá při potlačení mono. Pokud je nastavena hodnota 1, zruší se veškerý signál společný pro oba kanály.

en: Crossfeed
cs: Křížový přenos

en: Crypt audio
cs: Šifrovaný zvuk

en: Crypt audio using CSA
cs: Šifrovaný zvuk pomocí CSA

en: Crypt keystore
cs: Zašifrovat úložiště klíčů

en: Crypt video
cs: Šifrované video

en: Crypt video using CSA
cs: Šifrované video pomocí CSA

en: Crystal HD hardware video decoder
cs: Hardwarový dekodér videa Cristal HD

en: Cubemap
cs: Kostková

en: Cue points
cs: Startovací body

en: Cult
cs: Kultovní

en: Current Media Information
cs: Informace o současném médiu

en: Current media / stream statistics
cs: Současné médium / statistiky proudu

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
cs: Stávající rychlost přehrávání: %1
    Klikněte pro úpravu

en: Custom
cs: Vlastní

en: Custom &Bookmarks
cs: Vlastní &Záložky

en: Custom HRTF (Head-related transfer function) file in the SOFA format.
cs: Vlastní soubor HRTF (Head-related transfer function) ve formátu SOFA.

en: Custom SAT>IP channel list URL
cs: Uživatelský SAT>IP seznam kanálů URL

en: Custom aspect ratios list
cs: Vlastní seznam poměrů stran

en: Custom crop ratios list
cs: Seznam vlastních poměrů oříznutí

en: Custom options
cs: Vlastní možnosti

en: Custom playback
cs: Vlastní přehrávání

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
cs: Vlastní název okna videa (v případě že není video vloženo v rozhraní).

en: Customi&ze Interface...
cs: Upravit roz&hraní...

en: Customize...
cs: Přizpůsobit...

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Cut a light band induced by fluorescent lighting (unit undocumented).
cs: Vystřihnout světelný pás vyvolaný fluorecentním osvětlením (nezdokumentované).

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
cs: Rozstříhat proud na více částí se zadanou délkou trvání a zajistit konstantní datový tok mezi dvěma hranicemi. To zabrání vzniku velkých špiček, zvláště u referenčních snímků.

en: Cycle audio track
cs: Procházet zvukovými stopami

en: Cycle deinterlace modes
cs: Procházet režimy odstranění prokládání

en: Cycle next program Service ID
cs: Cyklicky procházet na ID službu dalšího programu

en: Cycle previous program Service ID
cs: Cyklicky přejít na ID službu předchozího programu

en: Cycle source aspect ratio
cs: Procházet poměry stran

en: Cycle subtitle track
cs: Procházet stopami titulků

en: Cycle subtitle track in reverse order
cs: Procházet stopami titulků pozpátku

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
cs: Procházet skrze přednastavený seznam formátů ořezu.

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
cs: Procházet skrze přednastavený seznam poměrů stran zdroje.

en: Cycle through audio devices
cs: Procházet zvukovými zařízeními

en: Cycle through available audio devices
cs: Procházet dostupnými zvukový zařízeními

en: Cycle through available deinterlace modes.
cs: Procházet dostupnými režimy odstranění prokládání.

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
cs: Procházet dostupnými zvukovými stopami (jazyky).

en: Cycle through the available next program Service IDs (SIDs).
cs: Cyklicky procházet dostupnými ID službami (SID) dalšího programu.

en: Cycle through the available previous program Service IDs (SIDs).
cs: Cyklicky procházet dostupnými ID službami (SID) předchozího programu.

en: Cycle through the available subtitle tracks in reverse order.
cs: Procházet dostupnými stopami titulků pozpátku.

en: Cycle through the available subtitle tracks.
cs: Procházet dostupnými stopami titulků.

en: Cycle video crop
cs: Procházet ořezy videa

en: Cyclic stream output
cs: Cyklický výstup proudu

en: Cyrillic (Windows-1251)
cs: Cyrilice (Windows-1251)

en: Czech
cs: Český

en: D&ecrease Volume
cs: Snížit hlasi&tost

en: D-Bus control interface
cs: Ovládací rozhraní D-Bus

en: D-Bus screen saver inhibition
cs: Zablokování D-Bus spořiče obrazovky

en: D-Bus screensaver
cs: S-Bus spořič obrazovky

en: DEVICES
cs: ZAŘÍZENÍ

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
cs: Koherentní akustický dekodér zvuku DTS

en: DTS audio packetizer
cs: Paketizér zvuku DTS

en: DTS delay (ms)
cs: Prodleva DTS (ms)

en: DTS dynamic range compression
cs: Komprese dynamického rozsahu DTS

en: DTVCC Closed captions %u
cs: Skryté titulky DTVCC %u

en: DV (Digital Video) demuxer
cs: Demultiplexer DV (Digital Video)

en: DVB adapter
cs: Adaptér DVB

en: DVB device
cs: DVB zařízení

en: DVB input with v4l2 support
cs: DVB vstup s podporou v4l2

en: DVB playlist import
cs: Import seznamu skladeb DVB

en: DVB subtitles
cs: DVB titulky

en: DVB subtitles decoder
cs: Dekodér DVB titulků

en: DVB subtitles encoder
cs: Kodér DVB titulků

en: DVB subtitles: hearing impaired
cs: Titulky DVB: pro sluchově postižené

en: DVB-S2 parameters
cs: Parametry DVB-S2

en: DVB-T reception parameters
cs: Parametry DVB-T příjmu

en: DVB-T2 Physical Layer Pipe
cs: Fyzická vrstva DVB-T2 Pipe

en: DVD angle
cs: Úhel DVD

en: DVD device
cs: DVD zařízení

en: DVD menus
cs: Nabídky DVD

en: DVD subtitles
cs: DVD titulky

en: DVD subtitles decoder
cs: Dekodér DVD titulků

en: DVD subtitles packetizer
cs: Paketizér titulků DVD

en: DVD with menus
cs: DVD s nabídkou

en: DVD without menus
cs: DVD bez nabídky

en: DVDRead Input (no menu support)
cs: Vstup DVDRead (bez podpory nabídky)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
cs: DVDRead nemohl otevřít disk "%s".

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
cs: DVDRead nemohl přečíst %d/%d bloků na 0x%02x.;

en: DVDRead could not read block %d.
cs: DVDRead nemohl přečíst blok %d.

en: DVDnav Input
cs: Vstup DVDnav

en: DVDnav demuxer
cs: Demultiplexer DVDnav

en: Daala video decoder
cs: Dekodér videa Daala

en: Daala video encoder
cs: Kodér videa Daala

en: Daala video packetizer
cs: Paketizér videa Daala

en: Damaged or incomplete AVI file
cs: Poškozený nebo nekompletní soubor AVI

en: Damp
cs: Tlumení

en: Dance
cs: Taneční

en: Danish
cs: Dánský

en: Dark
cs: Tmavé

en: Darkness masking
cs: Maskování temnoty

en: Data alignment
cs: Zarovnání dat

en: Data for the audio callback function.
cs: Data pro funkce zpětného voláním zvuku.

en: Data for the get and release functions
cs: Data pro funkce získání a vydání

en: Data for the video callback function.
cs: Data pro funkce zpětného volání videa.

en: Date
cs: Datum

en: Date metadata
cs: Metadata data

en: Dav1d video decoder
cs: Dekodér videa Dav1d

en: Day / Month / Year:
cs: Den / Měsíc / Rok:

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
cs: Snížení šumu dct-domény. adaptivní pseudo-neaktivní zóna. Dobrým užitečným rozsahem je 10 až 1000.

en: De-Fullscreen
cs: Opustit režim celé obrazovky

en: Deactivate
cs: Vypnout

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
cs: Deaktivovat filtrování smyčky (sníží se kvalita).

en: Debanding algorithm
cs: Algoritmus pro odstranění pruhů

en: Debug
cs: Ladění

en: Debug mask
cs: Ladící maska

en: Debug messages
cs: Ladící zprávy

en: Decide references on a per partition basis
cs: Rozhodovat o referenčních snímcích na základě oddílu

en: DeckLink Audio Options
cs: Nastavení zvuku DeckLink

en: DeckLink Audio Output module
cs: Výstupní modul zvuku DeckLink

en: DeckLink General Options
cs: Obecná nastavení DeckLink

en: DeckLink Video Options
cs: Nastavení videa DeckLink

en: DeckLink Video Output module
cs: Výstupní modul videa DeckLink

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
cs: Karta DeckLink pro použití, pokud jich existuje více. Karty jsou číslovány od 0.

en: DeckLink output card, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
cs: Výstupní karta DeckLink, pokud jich existuje více. Karty jsou číslovány od 0.

en: DecklinkOutput
cs: Výstup DeckLink

en: Decode
cs: Dekódovat

en: Decode at the demuxer stage
cs: Dekódovat na úrovni demultiplexeru

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory.
cs: Dekódovat snímky přímo do RPI VideoCore místo paměti hostitele.

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory. This option must only be used with the MMAL video output plugin.
cs: Dekódovat snímky přímo do RPI VideoCore místo paměti hostitele. Tato možnost se musí používat pouze se zásuvným modulem výstupu videa MMAL.

en: DecodeBin is a container element, that can add and manage multiple elements. Apart from adding the decoders, decodebin also adds elementary stream parsers which can provide more info such as codec profile, level and other attributes, in the form of GstCaps (Stream Capabilities) to decoder.
cs: DecodeBin je kontejnerový prvek, který může přidávat a spravovat více prvků najednou. Kromě přidávání dekodérů přidává decodebin i elementární analyzátory proudu, které mohou poskytovat více informací, jako je profil kodeků, úroveň a další atributy ve formě GstCaps (možnosti proudu) dekodéru.

en: Decoded
cs: Dekódováno

en: Decoded blocks
cs: Dekódované bloky

en: Decoded format
cs: Dekódovaný formát

en: Decoders
cs: Dekodéry

en: Decoding
cs: Dekódování

en: Decoding X coordinate
cs: Dekóder souřadnic X

en: Decoding Y coordinate
cs: Dekóder souřadnic Y

en: Decrease
cs: Snížit

en: Decrease Volume
cs: Snížit hlasitost

en: Decrease scale factor
cs: Snížit měřítko

en: Default
cs: Výchozí

en: Default (Windows-1252)
cs: Výchozí (Windows-1252)

en: Default Caching Level
cs: Výchozí úroveň mezipaměťi

en: Default DVD angle.
cs: Výchozí úhel DVD.

en: Default Encoding
cs: Výchozí znaková sada

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
cs: Výchozí časový limit připojení TCP (v milisekundách).

en: Default background alpha
cs: Výchozí alfa pozadí

en: Default background color
cs: Výchozí barva pozadí

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
cs: Výchozí barva pozadí, pokud proud Kate neurčí barvu pozadí, kterou chcete použít.

en: Default caching policy
cs: Výchozí pravidla mezipaměti

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
cs: Výchozí hodnota mezipaměti pro odchozí proudy RTP. Tato hodnota by měla být nastavena v milisekundách.

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
cs: Výchozí hodnota mezipaměti pro odchozí proudy UDP. Tato hodnota by měla být nastavena v milisekundách.

en: Default devices
cs: Výchozí zařízení

en: Default encoding
cs: Výchozí kódování

en: Default font alpha
cs: Výchozí alfa písma

en: Default font color
cs: Výchozí barva písma

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
cs: Výchozí barva písma, kterou chcete použít, pokud proud Kate neurčí konkrétní barvu písma, kterou chcete použít.

en: Default font description
cs: Výchozí popis písma

en: Default font effect
cs: Výchozí efekt písma

en: Default font effect strength
cs: Výchozí síla efektu písma

en: Default frame rate for chapter import.
cs: Výchozí frekvence snímků pro import kapitoly

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
cs: Výchozí rozhraní pro multicast. Přepisuje směrovací tabulku.

en: Default optical device
cs: Výchozí optické zařízení

en: Default preset setting used
cs: Použity výchozí předvolby nastavení

en: Default replay gain
cs: Výchozí zesílení přehrávání

en: Default stream
cs: Výchozí proud

en: Default stream output chain
cs: Výchozí řetězec proudového výstupu

en: Default tune setting used
cs: Použity výchozí nastavení ladění

en: Default: 90sec
cs: Výchozí: 90 vteřin

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
cs: Nastavte poměr stran vstupního obrazu. Výchozí je 4:3

en: Define the colors of the volume slider
cs: Nastavit barvy posuvníku hlasitosti

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
cs: Definovat barvy posuvníku hlasitosti
    Zadáním 12 čísel oddělených znakem ';'
    Výchozí hodnota je '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    Alternativou může být '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'

en: Define the glasses' color scheme
cs: Určete barevné schéma brýlí

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
cs: Určit pid a přidat je ke každému pmt. Musí být povolené "Nastavit PID na id. čís. zákl. proudu".

en: Define which screen fullscreen goes
cs: Definovat, která obrazovka se přepne na celou obrazovku

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
cs: Definuje režim distribuce bitů pro AQ, výchozí hodnota je 1
     - 0: Zakázáno
     - 1: Aktuální výchozí režim x264
     - 2: používat proměnnou log(var)^2 místo log(var) a pokusit se o přizpůsobení intenzity snímků

en: Defines how many pictures we allow to be in pool between decoder/encoder threads when threads > 0
cs: Určuje, kolik obrázků může být v zásobě mezi vlákny dekodéru/kodéru, jestliže počet vláken > 0

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
cs: Určuje, jak často mají být informace sloupcového grafu odeslány. Odesílá informace sloupcového grafu každých n zvukových paketů (výchozí hodnota je 4).

en: Defines if BarGraph information should be sent
cs: Určuje, zda se mají odesílat informace sloupcového grafu

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
cs: Určuje, zda se mají odesílat informace sloupcového grafu. Pro odesílání informací zadejte 1, v opačném případě zadejte 0 (výchozí hodnota je 1).

en: Defines if silence alarm information should be sent
cs: Určuje, zda se mají odesílat informace o alarmu ticha

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
cs: Určuje, zda se mají odesílat informace o alarmu ticha. Pro odesílání informací zadejte 1, v opačném případě zadejte 0 (výchozí hodnota je 1).

en: Defines orientation of the mirror splitting. Can be vertical or horizontal.
cs: Určuje orientaci zrcadlového dělení. Může být vertikální nebo horizontální.

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
cs: Určuje velikost poloměru v pixelech při základních pásech(začínajících).

en: Defines the descriptors of each SDT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
cs: Určuje popisovače každého SDT. Musí být povolené "Nastavit PID na id. čís. zákl. proudu".

en: Defines the maximum bitrate in kbps (1000 bits/s) for VBR rate control method. If not set, this parameter is computed from other sources such as bitrate, profile, level, etc.
cs: Určuje maximální rychlost datového toku v kbps (1000 bitů/s) pro metodu řízení rychlosti VBR. Pokud není nastaven, je tento parametr vypočítán z jiných zdrojů, jako je bitový tok, profil, úroveň atd.

en: Defines the number of parallel encoding operations before we synchronise the result. Higher numbers may result on better throughput depending on hardware. MPEG2 needs at least 1 here.
cs: Definuje počet paralelních kódovacích operací před synchronizací výsledku. Vyšší čísla mohou vést k lepší propustnosti v závislosti na hardwaru. MPEG2 potřebuje hodnotu alespoň 1.

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
cs: Definuje virtuální povrch místnosti emulované filtrem.

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
cs: Tato hodnota určuje, jaký časový limit se přidá do řetězce ID relace RTSP. Nastavením na záporné číslo se možnost časového limitu zcela odstraní. To potřebují některé IPTV STB (například ty od HansunTech), které se tím pletou. Výchozí hodnota je 5.

en: Deinterlace
cs: Odstranit prokládání

en: Deinterlace chroma skip
cs: Přeskočit rozkládání barevné sytosti

en: Deinterlace method to use for streaming.
cs: Metoda odstranění prokládání pro streamování.

en: Deinterlace method to use for video processing.
cs: Metoda odstranění prokládání pro zpracovaní videa.

en: Deinterlace mode
cs: Režim odstranění prokládání

en: Deinterlace module
cs: Modul odstranění prokládání

en: Deinterlace off
cs: Odstranění prokládání vypnuto

en: Deinterlace on
cs: Odstranění prokládání zapnuto

en: Deinterlace the video before encoding.
cs: Odstranění prokládání videa před kódováním.

en: Deinterlace video
cs: Odstranění prokládání videa

en: Deinterlacing
cs: Odstranění prokládání

en: Deinterlacing algorithm
cs: Algoritmus pro odstranění prokládání

en: Deinterlacing video filter
cs: Obrazový filtr odstranění prokládání

en: Delay
cs: Zpoždění

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
cs: Zpoždění (v ms), než se objeví zástupný symbol.

en: Delay (ms)
cs: Zpoždění (ms)

en: Delay a stream
cs: Zpozdit proud

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
cs: Zpoždění, po kterém se vymaže položka SAP, pokud nebude doručeno nic dalšího.

en: Delay calculation mode
cs: Režim výpočtu zpoždění

en: Delay of the ES (ms)
cs: Zpoždění zákl. proudu (ms)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
cs: Zpoždění DTS (decoding time stamps - čas. zn. při kódování) a PTS (presentation timestamps - čas. zn. prezentace) dat proudu, vzhledem k PCR. To umožňuje klientskému dekodéru ukládání do vyrovnávací paměti.

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
cs: Zpoždění DTS (decoding time stamps - čas. zn. při kódování) a PTS (presentation timestamps - čas. zn. prezentace) dat proudu, vzhledem k SCR. To umožňuje klientskému dekodéru ukládání do vyrovnávací paměti.

en: Delay time
cs: Čas zpoždění

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete all the bookmarks
cs: Smazat všechny záložky

en: Delete segments
cs: Smazat segmenty

en: Delete segments when they are no longer needed
cs: Smazat segmenty, když už nejsou potřeba

en: Delete selected profile
cs: Smazat vybraný profil

en: Delete the current profile
cs: Smazat současný profil

en: Delete the selected item
cs: Smazat vybranou položku

en: Deletes the selected item
cs: Smaže vybranou položku

en: Delivery system
cs: Systém příjmu

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
cs: Demultiplexery se používají k oddělení "elementárních" proudů (jako jsou proudy zvuku a videa). Můžete jej použít, pokud není automaticky rozpoznán správný demultiplexer. Neměli byste tuto možnost nastavovat jako globální variantu, pokud skutečně nevíte, co děláte.

en: Demux filter module
cs: Modul filtru demultiplexeru

en: Demux filters are used to modify/control the stream that is being read.
cs: Filtry Demux se používají k úpravě/ovládání přehrávaného streamu.

en: Demux module
cs: Modul demultiplexeru

en: Demuxed
cs: Demultiplexováno

en: Demuxed data size
cs: Velikost demultiplexovaných dat

en: Demuxer
cs: Demultiplexer

en: Demuxers
cs: De-multiplexery

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
cs: De-multiplexery se používají k oddělení zvukových a video proudů.

en: Denoiser
cs: Odstranení šumu

en: Descending
cs: Sestupně

en: Description
cs: Popis

en: Description metadata
cs: Metadata popisu

en: Description of the stream content or information about your channel.
cs: Popis obsahu proudu a nebo informace o vašem kanálu.

en: Description stream output
cs: Popis výstupu proudu

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
cs: Požadovaná snímkovací frekvence proudu VC-1.

en: Desired frame rate for the capture.
cs: Požadovaná snímkovací frekvence záznamu.

en: Desired frame rate for the stream.
cs: Požadovaná snímkovací frekvence proudu.

en: Desired input video mode for DeckLink captures. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
cs: Požadovaný režim vstupního videa pro záznamy DeckLink. Tato hodnota by měla být kódem FOURCC v textové podobě, např. "ntsc".

en: Desired input video mode. Leave empty for autodetection.
cs: Požadovaný režim vstupního videa. Pro automatické detekování nechte pole prázdné.

en: Desired output mode
cs: Cílový výstupní režim

en: Desired output mode for DeckLink output. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
cs: Požadovaný režim výstupu pro výstup DeckLink. Tato hodnota by měla být kódem FOURCC v textové podobě, např. "ntsc".

en: Desktop
cs: Pracovní plocha

en: Desktop level hotkey
cs: Klávesová zkratka na úrovni počítače

en: Destination
cs: Cíl

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
cs: Umístění (URL) použité pro proud. Přepíše parametry cesty a spojení.

en: Destination Setup
cs: Nastavení cíle

en: Destination audio codec
cs: Cílový kodek zvuku

en: Destination bridge-in name
cs: Cílový název vstupního mostu

en: Destination file:
cs: Cílový soubor:

en: Destination prefix
cs: Cílová předpona

en: Destination subtitle codec
cs: Cílový kodek titulků

en: Destination video codec
cs: Cílový kodek videa

en: Detailed List
cs: Podrobný seznam

en: Detects edges in the frame and highlights them in white.
cs: Detekuje okraje snímku a zvýrazní je bílou barvou.

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
cs: Určuje, kolik sekcí spektra bude existovat.

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
cs: Určuje, které video (nebo jiné) se zobrazí v obalovém filtru

en: Device
cs: Zařízení

en: Device Selection
cs: Výběr zařízení

en: Device name
cs: Název zařízení

en: Device properties
cs: Vlastnosti zařízení

en: Device:
cs: Zařízení:

en: Devices
cs: Zařízení

en: DiSEqC LNB number
cs: Číslo DiSEqC LNB

en: DiffServ Code Point
cs: Kódový bod DiffServ

en: Different resampling algorithms are supported. The best one is slower, while the fast one exhibits low quality.
cs: Jsou podporovány různé algoritmy převzorkování. Nejlepší je pomalejší, zatímco rychlý má nízkou kvalitu.

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
cs: Diferencovaný kód služby Bod pro odchozí toky UDP (nebo typ služby IPv4 nebo IPv6 Třída provozu). Používá se pro kvalitu služby v síti.

en: Digital Cinema Package module
cs: Modul Digital Cinema Package

en: Digital TV Standard
cs: Standard digitální televize

en: Digital Television and Radio
cs: Digitální televize a rádio

en: Digital Video (Firewire/ieee1394) input
cs: Vstup digitálního videa (Firewire/ieee1394)

en: Digital broadcasting
cs: Digitální vysílání

en: Dim keyboard backlight during fullscreen playback
cs: Ztlumit podsvícení klávesnice při přehrávání v režimu celé obrazovky

en: Dirac packetizer
cs: Paketizér Dirac

en: Dirac video decoder using libschroedinger
cs: Dekóder videa Dirac použitím libschroedinger

en: Dirac video demuxer
cs: Demultiplexer videa Dirac

en: Dirac video encoder using libschroedinger
cs: Kóder videa Dirac použitím libschroedinger

en: Direct MV prediction mode
cs: Režim přímé předpovědi MV

en: Direct prediction size
cs: Velikost přímé předpovědi

en: Direct prediction size:
     -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: smallest possible according to level
cs: Velikost přímé předpovědi:
     -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     -  -1: nejnižší možná dle úrovně

en: Direct rendering
cs: Přímé vykreslování

en: Direct3D11 Video Acceleration
cs: Akcelerace videa Direct3D11

en: Direct3D11 video output
cs: Výstup videa Direct3D11

en: Direct3D9 adjust filter
cs: Přizpůsobení filtru Direct3D9

en: Direct3D9 video output
cs: Výstup videa Direct3D9

en: DirectMedia Object decoder
cs: Dekodér DirectMedia Object

en: DirectMedia Object encoder
cs: Kodér objektů DirectMedia

en: DirectShow input
cs: Vstup DirectShow

en: DirectX (DirectDraw) video output
cs: Výstup videa DirectX (DirectDraw)

en: DirectX audio output
cs: Zvukový výstup DirectX

en: Direction
cs: Směr

en: Direction of the mirroring.
cs: Směr zrcadlení.

en: Director
cs: Režisér

en: Directory
cs: Adresář

en: Directory import
cs: Import adresáře

en: Directory index
cs: Index adresáře

en: Directory or filename where the records will be stored
cs: Adresář, nebo název souboru, kam se budou ukládat nahrávky

en: Directory path prefix
cs: Předpona cesty adresáře

en: Directory path where images files should be saved. If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
cs: Cesta adresáře, kde se budou ukládat soubory obrázků. Pokud to není nastavené, budou se obrázky automaticky ukládat v domovském adresáři uživatele.

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
cs: Adresář pro ukládání dočasných souborů funkce časového posunu.

en: Directory where the records will be stored
cs: Adresář, kde budou záznamy uloženy

en: Directory where the video snapshots will be stored.
cs: Adresář pro ukládání snímků videa.

en: Disable
cs: Zakázat

en: Disable DVD menus
cs: Zakázat nabídky DVD

en: Disable DVD subtitle transparency
cs: Zakázat průhlednost titulků DVD

en: Disable Disc Menus
cs: Zakázat nabídky disku

en: Disable NACK output packets
cs: Zakázat výstupní pakety NACK

en: Disable all lua plugins
cs: Zakázat všechna lua rozšíření

en: Disable arithmetic coding
cs: Zakázat aritmetické kódování

en: Disable for double buffering in software.
cs: Zakázat dvojité ukládání vyrovnávací paměti v softwaru.

en: Disable if your receiver does not support Dolby®.
cs: Zakázat, jestliže Váš přijímač nepodporuje Dolby®.

en: Disable screensaver
cs: Zablokovat šetřič obrazovky

en: Disable the screensaver during video playback.
cs: Zablokuje spuštění šetřiče obrazovky při přehrávání videa.

en: Disabled
cs: Zakázáno

en: Disc
cs: Disk

en: Disc Selection
cs: Výběr disku

en: Disc caching (ms)
cs: Ukládání do mezipaměti disku (ms)

en: Disc device
cs: Disková mechanika

en: Disc number
cs: Číslo disku

en: Discard
cs: Zahodit

en: Discarded (corrupted)
cs: Zahozeno (poškozené)

en: Disclaimer
cs: Prohlášení

en: Disco
cs: Disko

en: Discontinuous Transmission
cs: Nesouvislý přenos

en: Discs
cs: Disky

en: Dismiss the subtitle setup dialog
cs: Zavřít dialogové okno nastavení titulků

en: Display
cs: Zobrazit

en: Display ID
cs: ID displeje

en: Display ID. If not specified, main display ID is used.
cs: ID displeje. Není-li zadáno, použije se ID hlavního displeje.

en: Display Settings
cs: Nastavení zobrazení

en: Display Source As
cs: Zobrazit zdroj jako

en: Display VLC status menu icon
cs: Zobrazit v nabídce ikonu stavu VLC

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
cs: Zobrazit pole RSS nebo ATOM ve vašem videu

en: Display a performance warning when transcoding
cs: Zobrazit varování ohledně výkonu během kódování

en: Display aspect ratio
cs: Poměr stran

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
cs: Poměr stran videa základního proudu

en: Display background cone or art
cs: Zobrazit na pozadí kužel nebo obal

en: Display background cone or current album art when not playing. Can be disabled to prevent burning screen.
cs: Zobrazit na pozadí kužel nebo obal aktuálního alba, pokud se nepřehrává. Toto může být zakázáno, aby se předešlo vypálení obrazovky.

en: Display feed images if available.
cs: Zobrazit obrázky polí, pokud jsou dostupné.

en: Display locally
cs: Zobrazit lokálně

en: Display name of the Service
cs: Zobrazovaný název služby

en: Display playlist tree
cs: Zobrazit strom v seznamu skladeb

en: Display size
cs: Velikost zobrazení

en: Display stream output
cs: Zobrazit výstup proudu

en: Display text above the video
cs: Zobrazit text nad videem

en: Display the input video
cs: Zobrazit vstupní video

en: Display the output
cs: Zobrazit výstup

en: Display the processed video
cs: Zobrazit zpracovávané video

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
cs: Zobrazit náhled snímku v levém horním rohu obrazovky.

en: Display the stream locally
cs: Zobrazit proud lokálně

en: Display the title of the video on top of the movie.
cs: Zobrazovat název v horní části videa.

en: Display video in a skinned window if any
cs: Zobrazí video v okně s motivem, pokud je dostupný

en: Display video snapshot preview
cs: Zobrazit náhled snímku videa

en: Display while streaming
cs: Zobazit při proudovém vysílání.

en: Displayed
cs: Zobrazeno

en: Displayed frames
cs: Zobrazené snímky

en: Distance between I- or P- key frames; if it is zero, the GOP structure is unspecified. Note: If GopRefDist = 1, there are no B-frames used.
cs: Vzdálenost mezi klíčovými snímky I nebo P; pokud je hodnota nula, struktura GOP není blíže specifikována. Poznámka: Pokud GopRefDist = 1, nejsou použity žádné B-snímky.

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
cs: Vzdálenost mezi levým předním reproduktorem a posluchačem v metrech.

en: Distort mode
cs: Zkreslovací režim

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
cs: Režim zkreslení, jeden pro "gradient", "edge" a "hough".

en: Do not check for a valid rtcp message from the encoder
cs: Neprověřovat platnou rtcp zprávu z kodéru

en: Do not demultiplex
cs: Neprovádět demultiplexování

en: Do not open a DOS command box interface
cs: Neotevírat rozhraní příkazového řádku DOS

en: Do not play
cs: Nepřehrávat

en: Do not seek
cs: Nevyhledávat

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
cs: Nepokoušet se odhadovat bitovou rychlost ASF. Nastavení tohoto parametru vám umožní ovládat to, jak bude Windows Media Player ukládat proud do vyrovnávací paměti. Nastavte bitovou rychlost zvuku a videa v bajtech.

en: Do nothing
cs: Nedělat nic

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
cs: Opravdu si přejete se odhlásit ze skupiny %1?

en: Do you want to download it?
cs: Přejete si jej stáhnout?

en: Do you want to go ahead with this?
cs: Chcete v tom pokračovat?

en: Do you want to restart the playback where left off?
cs: Pokračovat v přehrávání od místa kde jste skončili?

en: Dock fullscreen controller
cs: Zámek ovladače v režimu celé obrazovky

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
cs: Uzamknout/odemknout ovladač v režimu celé obrazovky na spodní hraně obrazovky

en: Docked Playlist
cs: Dokovaný seznam skladeb

en: Dolby Surround decoder
cs: Dekodér Dolby Surround

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
cs: Proudy kódované ve formátu Dolby Surround nebudou před zpracováním tímto filtrem dekódovány. Povolení tohoto nastavení se NEDOPORUČUJE.

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
cs: Doména/Pracovní skupina pro spojení.

en: Don't display any video
cs: Nezobrazovat žádné video

en: Don't require a keyframe before splitting a segment. Needed for audio only.
cs: Nevyžadovat klíčový snímek před rozdělením segmentu. Vyžaduje se pouze pro zvuk.

en: Don't show
cs: Nezobrazovat

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
cs: Nepoužívejte předvolby, pásma specifikujte raději ručně. Musíte poskytnout 10 hodnot mezi -20dB a 20dB, oddělených mezerami, např. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".

en: Double Size
cs: Dvojnásobná velikost

en: Double click to change.
    Delete key to remove.
cs: Dvojitým kliknutím provedete změnu.
    Stisknutím klávesy Delete odstraníte.

en: Double click to get media information
cs: Dvojitým kliknutím získáte informace o médiu

en: Double click to jump to a chosen time position
cs: Dvojitým klinutím přejděte na zvolený čas

en: Down
cs: Dolů

en: Download cover art
cs: Stáhnout obal alba

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
cs: Stažený soubor "%s" byl poškozený. Tudíž byl smazán.

en: Draw bands in the spectrometer
cs: Vykreslit pásma ve spektrometru

en: Draw peaks in the analyzer
cs: Vykreslovat v analyzátoru špičky

en: Draw the base of the bands
cs: Vykreslit spodní část pásem

en: Drawable
cs: Tažné

en: Drop late frames
cs: Zahazovat opožděné snímky

en: Drop media here
cs: Sem přetáhněte média

en: Dropped (discontinued)
cs: Zahozeno (přerušeno)

en: Drum Solo
cs: Bubnové sólo

en: Dry
cs: Efektem neupravený

en: Dry Mix
cs: Mix nezpracovaného zvuku

en: Dry mix
cs: Mix nezpracovaného zvuku

en: Dual mono
cs: Duální mono

en: Dummy
cs: Falešný

en: Dummy Elements
cs: Falešné prvky

en: Dummy IFO demux
cs: Falešný demultiplexer IFO

en: Dummy audio output
cs: Falešný zvukový výstup

en: Dummy decoder
cs: Falešný dekodér

en: Dummy encoder
cs: Falešný kodér

en: Dummy font renderer
cs: Falešný vykreslovač písma

en: Dummy image chroma format
cs: Formát barevné sytosti falešného obrazu

en: Dummy input
cs: Falešný vstup

en: Dummy interface
cs: Falešné rozhraní

en: Dummy stream output
cs: Falešný proudový výstup

en: Dummy video output
cs: Falešný výstup videa

en: Dummy/Raw muxer
cs: Falešný/Surový multiplexer

en: Dump decoder
cs: Dekóder výpisu

en: Dump filename
cs: Název souboru s analyzačním výpisem

en: Dump module
cs: Analyzovat modul

en: Dump raw input
cs: Uložit nezměněný vstup

en: Duplicate current profile for a new profile
cs: Duplikovat současný profil jako nový profil

en: Duplicate current profile...
cs: Duplikovat současný profil...

en: Duplicate stream output
cs: Duplicitní výstup streamu

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
cs: Duplikujte vaše video do více oken a/nebo modulů výstupu videa

en: Duration
cs: Délka

en: Duration in seconds
cs: Délka v sekundách

en: Duration in seconds before simulating an end of file. A negative value means an unlimited play time.
cs: Délka v sekundách před simulováním ukončení souboru. Záporná hodnota znamená neomezený čas přehrávání.

en: Duration of the fingerprinting
cs: Délka otisku

en: Dutch
cs: Holandský

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
cs: Komprese dynamického rozsahu činí hlasitý zvuk jemnější a měkké zvuky hlasitější, takže můžete lépe poslouchat proud v hlučném prostředí, aniž byste někoho rušili. Pokud zakážete kompresi dynamického rozsahu, bude přehrávání podobné kinu nebo sálu.

en: Dynamic range compressor
cs: Komprese dynamického rozsahu

en: Dynamic video overlay
cs: Dynamický přesah videa

en: E&xport
cs: E&xportovat

en: EBU STL subtitles decoder
cs: Dekodér titulků EBU STL

en: EBU STL subtitles parser
cs: Analyzátor titulků EBU STL

en: EGL extension for OpenGL
cs: EGL rozšíření pro OpelGL

en: Early SKIP detection on P-frames
cs: Včasná detekce přeskočení P-snímků

en: Early SKIP detection on P-frames.
cs: Včasná detekce přeskočení P-snímků.

en: Eastern European (Latin-2)
cs: Východní Evropa (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
cs: Východní Evropa (Windows-1250)

en: Easy Listening
cs: Lehký poslech

en: Edge
cs: Okraj

en: Edge detection
cs: Detekce hran

en: Edge detection video filter
cs: Filtr detekce hrany ve videu

en: Edge visible
cs: Viditelnost okrajů

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit Bookmarks
cs: Upravit záložky

en: Edit Input
cs: Upravit vstup

en: Edit Options
cs: Upravit možnosti

en: Edit default application settings for network protocols
cs: Upravit výchozí nastavení aplikace pro síťové protokoly

en: Edit selected profile
cs: Upravit vybraný profil

en: Edit settings
cs: Upravit nastavení

en: Effects
cs: Efekty

en: Effects list
cs: Seznam efektů

en: Eject the disc
cs: Vysunout disk

en: Elapsed time
cs: Uplynulý čas

en: Electronic
cs: Elektronická

en: Element aspect ratio
cs: Poměr stran jedné obrazovky

en: Elementary Stream ID
cs: Základní proud ID

en: Elementary stream output
cs: Základní výstup proudu

en: Elements order
cs: Pořadí prvků

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
cs: Eliminuje bloky jasu, pokud se PSNR příliš nezmění (výchozí: 0.0). Specifikace H264 doporučuje -7.

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
cs: Eliminuje bloky jasu, když se PSNR příliš nezmění (výchozí: 0.0). Specifikace H264 doporučuje -4.

en: Embed the file browser in open dialog
cs: Vložit prohlížeč souborů do dialogu otevření souborů

en: Embed the video output in the main interface.
cs: Vloží výstup videa do hlavního rozhraní.

en: Embedded
cs: Vložené

en: Embedded video
cs: Vložené video

en: Embedded window video
cs: Vložené okno s videem

en: Emboss
cs: Reliéf

en: Emergency Alert Messaging for Cable
cs: Zasílání zpráv o nouzovém alarmu kabelu

en: Emit log messages through the POSIX system log.
cs: Vysílat zprávy s protokoly přes systémový protokol POSIX.

en: Empty
cs: Prázdné

en: Empty Playlist
cs: Prázdný seznam skladeb

en: Enable
cs: Povolit

en: Enable Audio passthrough
cs: Povolit průchod zvuku

en: Enable DVD menus
cs: Povolit nabídky DVD

en: Enable Dark Mode
cs: Povolit tmavý režim

en: Enable Global Motion Estimation
cs: Povolit všeobecné odhadování pohybu

en: Enable HTTP web interface
cs: Povolit rozhraní HTTP webu

en: Enable Last.fm submissions
cs: Povolit odevzdávání Last.fm

en: Enable Metadata Retrieval
cs: Povolit přebírání metadat

en: Enable OMX direct rendering.
cs: Povolení přímého vykreslování OMX.

en: Enable OSD
cs: Povolit OSD

en: Enable On Screen Display (OSD)
cs: Povolit OSD

en: Enable Phase Correlation Estimation
cs: Povolit odhadování korelace fáze

en: Enable SPU stream output
cs: Povolit výstup SPU proudu

en: Enable Scene Change Detection
cs: Povolit detekci změny scény

en: Enable Spatializer
cs: Povolit prostorový efekt

en: Enable Time-Stretching audio
cs: Povolit časové roztažení zvuku

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
cs: Povolit jednoduchý algoritmus redukce šumu pro snížení délky a datového toku kódování za cenu snímků s nižší kvalitou.

en: Enable a workaround for T23
cs: Povolit řešení pro t23

en: Enable adaptive prefiltering
cs: Povolit adaptivní předfiltrování

en: Enable afterburner library
cs: Povolit knihovnu afterburner

en: Enable audio
cs: Povolit zvuk

en: Enable audio stream output
cs: Povolit vstup zvukového proudu

en: Enable compatibility hacks for Blu-ray support
cs: Povolit triky kompatibility pro podporu Blu-ray

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
cs: Povolit vyhrazené algoritmy pro prokládané snímky.

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
cs: Povolit nesouvislý přenos (DTX)

en: Enable dynamic range compressor
cs: Povolit kompresi dynamického rozsahu

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
cs: Povolit triky pro podporu Blu-Ray, které nezohledňují všechny aspekty kompatibility s Blu-Ray
    např. rozlišení, snímková frekvence, úroveň

en: Enable hierarchical Motion Estimation
cs: Povolit hierarchické odhadování pohybu

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
cs: Povolit algoritmy odhadu pohybu v prokládaných snímcích. Vyžaduje více výkonu CPU.

en: Enable megabass mode
cs: Povolit režim Megabass

en: Enable multiple quantizers
cs: Povolit více kvantizerů

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
cs: Povolit více kvantizerů na jedno subpásmo (jeden na blok kódu)

en: Enable noise reduction algorithm.
cs: Povolit algoritmus potlačení šumu.

en: Enable notifications on playlist item change
cs: Povolit oznámení při změně položky v seznamu skladeb

en: Enable original graphic spectrum
cs: Povolit původní grafické spektrum

en: Enable reverberation
cs: Povolit ozvěnu

en: Enable software mode
cs: Povolit softwarový režim

en: Enable spectral band replication
cs: Povolit replikování spektrálního pásma

en: Enable streaming of all ES
cs: Povolit proudové vysílání všech ZP

en: Enable sub-pictures
cs: Zapnout obraz v obraze

en: Enable subtitles
cs: Povolit titulky

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
cs: Povolit "plochý" analyzátor spektra ve spektometru.

en: Enable the color killer, i.e. switch to black & white picture whenever the signal is weak.
cs: Povolit odpojovač barev, tj. kdykoliv je signál slabý, přepnout na černobílý obraz.

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
cs: Povolit algoritmus pro odhadování pohybu

en: Enable this option if the diagonal stripes are displayed when the window size is equal to or smaller than the movie size.
cs: Povolit tuto možnost tehdy, pokud jsou zobrazeny šikmé pruhy v případě, že velikost okna je rovna nebo menší než velikost filmu.

en: Enable this option if you want your audio not to be interrupted by the other audio.
cs: Povolit tuto možnost, pokud chcete, aby zvuk nebyl přerušován jiným zvukem.

en: Enable time stretching audio
cs: Povolit časové roztažení zvuku

en: Enable transparency effects
cs: Povolit efekty průhlednosti

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
cs: Povolit kvantizaci mřížky (zkreslení rychlosti pro blokové koeficienty).

en: Enable video
cs: Povolit video

en: Enable video stream output
cs: Povolit výstup proudu videa

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
cs: vynutit detekci hlasové aktivity (VAD). Je to aktivované automaticky v režimu VBR.

en: Enable wallpaper mode
cs: Povolit režim pozadí pracovní plochy

en: Enable/disable audio rendering.
cs: Povolit/zakázat vykreslování audia.

en: Enable/disable video rendering.
cs: Povolit/zakázat vykreslování videa.

en: Enabled
cs: Povoleno

en: Enabled (AC3/DTS only)
cs: Povolené (pouze AC3/DTS)

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
cs: Povoluje zahazování snímků na proudu MPEG2. Zahazování snímků nastává pokud váš počítač nemá dostatek výkonu

en: Encapsulation
cs: Zapouzdření

en: Encapsulation Method
cs: Metoda zapouzdření

en: Encoded by
cs: Kódoval

en: Encoder
cs: Kodér

en: Encoder Algorithm to use.
cs: Algoritmus kodéru, který má být použit.

en: Encoder Profile
cs: Profil kodéru

en: Encoding
cs: Kódování

en: Encoding Params
cs: Parametry kódování

en: Encoding X coordinate
cs: Kódování souřadnic X

en: Encoding Y coordinate
cs: Kódování souřadnic Y

en: Encoding complexity
cs: Složitost kódování

en: Encoding parameters
cs: Parametry kódování

en: Encoding quality
cs: Kvalita kódování

en: Encrypted connexion
cs: Šifrované spojení

en: End
cs: Konec

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
cs: Vynutit kódování konstantním datovým tokem (CBR) místo výchozího kódování variabilním datovým tokem (VBR)

en: Enforce a keyframe interval between 1 and 1000.
cs: Vynutit interval klíčového snímku mezi 1 a 1000.

en: Enforce a quality between 0 (lossless) and 511 (worst).
cs: Vynutit kvalitu mezi 0 (bezztrátové) a 511 (nejhorší).

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
cs: Vynutit kvalitu mezi 0 (nejnižší) a 10 (nejvyšší).

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
cs: Vynutit kvalitu mezi 1 (nízká) a 10 (vysoká) místo specifikování konkrétního datového toku. To bude produkovat proud VBR.

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
cs: Vynutit zarovnání videa uvnitř jeho okna. Implicitně (0) bude zarovnáno na střed (0 = střed, 1 = nalevo, 2 = napravo, 4 = nahoru, 8 = dolů; je možné použít také kombinaci těchto hodnot, například 6=4+2, znamenající zarovnání do pravého horního rohu).

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
cs: Vynutit pozici sloupcového grafu ve videu (0 = střed, 1 = nalevo, 2 = napravo, 4 = nahoru, 8 = dolů; můžete také použít kombinaci těchto hodnot, např. 6=zarovnání do pravého horního rohu).

en: Enforce the complexity of the encoder.
cs: Vynutit složitost kodéru.

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
cs: Vynutit pozici loga ve videu (0 = střed, 1 = nalevo, 2 = napravo, 4 = nahoru, 8 = dolů; můžete také použít kombinaci těchto hodnot, např. 6=zarovnání do pravého horního rohu).

en: Enforce the maximal VBR bitrate
cs: Vynutit maximální datový tok VBR

en: Enforce the mode of the encoder.
cs: Vynutit režim kodéru.

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
cs: Vynutit zarovnání všech přístupových jednotek na hranicích PES. Zakázáním této funkce se může ušetřit přenosové pásmo, ale mohou nastat problémy kompatibility.

en: English
cs: Anglický

en: Enqueue items into playlist in one instance mode
cs: Přidávat soubory do seznamu stop (v režimu jedné instance)

en: Enter URL here...
cs: Zadejte adresu URL...

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
cs: Zadejte URL podcastu k odběru:

en: Enter a name for the new preset:
cs: Zadejte název nového přednastavení:

en: Enter a name for the new profile:
cs: Zadejte název nového profilu:

en: Enter a new name for the directory:
cs: Zadejte nový název adresáře:

en: Enter a new name for the folder:
cs: Zadejte nový název složky:

en: Enter a stream URL here. To open RTP or UDP streams, use the respective button below.
cs: Sem zadejte proud URL. Pro otevření proudů RTP a UDP použijte příslušná tlačítka dole.

en: Enter name for new directory:
cs: Zadejte název nového adresáře:

en: Enter name for new folder:
cs: Zadejte název nové složky:

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
cs: Zadejte seznam podcastů k odběru oddělený "|" (roura).

en: Entry
cs: Záznam

en: Episode
cs: Epizoda

en: Equalizer
cs: Ekvalizér

en: Equalizer preset
cs: Přednastavení ekvalizéru

en: Equalizer with 10 bands
cs: Ekvalizér s deseti pásmy

en: Equirectangular
cs: Ekvidistantní válcová

en: Erase
cs: Smazat

en: Erase video filter
cs: Vymazat filtr videa

en: Error
cs: Chyba

en: Error resilience
cs: Odolnost vůči chybám

en: Error while saving meta
cs: Chyba při ukládání meta

en: Error:
cs: Chyba:

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
cs: Chyba: Funkce `goto' vyžaduje argument větší než 0.

en: Errors
cs: Chyby

en: Errors and Warnings
cs: Chyby a varování

en: Errors and Warnings...
cs: Chyby a varování...

en: Essential
cs: Nezbytné

en: Estonian
cs: Estonský

en: Ethnic
cs: Etnická

en: Every
cs: Každých

en: Example: 'CICrystallize', 'CIBumpDistortion', 'CIThermal', 'CIComicEffect'
cs: Příklad: 'CICrystallize', 'CIBumpDistortion', 'CIThermal', 'CIComicEffect'

en: Executive Producer
cs: Výkonný producent

en: Exhaustive help for VLC and its modules
cs: Rozsáhlá nápověda pro přehrávač VLC a jeho moduly

en: Exit fullscreen
cs: Ukončit režim celé obrazovky

en: Exit if there are no more items in the playlist.
cs: Pokud v seznamu skladeb nejsou žádné položky, ukončit přehrávání.

en: Expand
cs: Rozbalit

en: Expand All
cs: Rozbalit vše

en: Expand the viewpoint field of view (360°)
cs: Zvětšit zorné pole (360°)

en: Expanding Spacer
cs: Rozšiřující se mezera

en: Expanding background cone or art
cs: Roztáhnutí kuželu nebo obalu na pozadí

en: Experimental
cs: Experimentální

en: Explicit
cs: Explicitní

en: Export SDP as file
cs: Exportovat SDP jako soubor

en: Expose media player via D-Bus
cs: Zviditelnit přehrávač skrze D-Bus

en: Extend subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
cs: Prodloužit dobu zobrazení titulků o zadanou hodnotu. 
    Pro zrušení nastavte 0.

en: Extended M3U
cs: Rozšířené M3U

en: Extended panel
cs: Rozšířená nastavení

en: Extension '%s' does not respond.
    Do you want to kill it now?
cs: Rozšíření '%s' neodpovídá.
    Chcete ho teď ukončit?

en: Extension not responding!
cs: Rozšíření neodpovídá!

en: Extension through which to use the Open Graphics Library (OpenGL).
cs: Rozšíření, přes které se použije knihovna Open Graphics Library (OpenGL).

en: Extensions
cs: Rozšíření

en: Extensions brings various enhancements. Check descriptions for more details
cs: Rozšíření přinášejí různá vylepšení. Podívejte se na jejich popisky pro více informací

en: Extra I-frames aggressivity
cs: Agresivity extra I-snímků

en: Extra interface modules
cs: Extra moduly vzhledu

en: Extra media
cs: Extra média

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
cs: Na tomto panelu se zobrazují doplňující metadata a jiné informace.

en: Extract
cs: Rozbalit

en: Extract RGB component video filter
cs: Extrahovat komponent filtru videa RGB

en: FDK-AAC Audio encoder
cs: Kodér zvuku FDK-AAC

en: FEC code rate
cs: Kódová rychlost FEC

en: FFT window
cs: Okno FFT

en: FFmpeg audio/video decoder
cs: Dekodér videa/zvuku FFmpeg

en: FFmpeg audio/video encoder
cs: Kodér videa/zvuku FFmpeg

en: FFmpeg post processing filter chains
cs: Filtr pro dodatečnou úpravu FFmpeg

en: FIFO which will be read for commands
cs: FIFO, ze kterého budou čteny příkazy

en: FIFO which will be written to for responses
cs: FIFO, do kterého budou zapsány odpovědi

en: FLAC demuxer
cs: Demultiplexer FLAC

en: FM radio
cs: FM rádio

en: FOURCC code of raw input format
cs: Kód FOURCC vstupního formátu raw

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
cs: Kód FOURCC vstupního formátu raw. Zadávejte čtyřznakový řetězec.

en: FPS Converter
cs: Konvertor FPS

en: FPS conversion video filter
cs: FPS konverzní video filtr

en: FTP account
cs: FTP účet

en: FTP authentication
cs: Ověření FTP

en: FTP input
cs: FTP vstup

en: FTP upload output
cs: Výstup z FTP uploadu

en: Facility
cs: Zařízení

en: Factor
cs: Faktor

en: Failed to open "%s" for writing
cs: Nelze otevřít "%s" pro zápis

en: Failed to start bluray playback. Please try without menu support.
cs: Nepodařilo se spustit přehrávání Blu-ray. Zkuste to prosím bez podpory menu.

en: Fake TTY
cs: Falešné TTY

en: Fallback to placeholder stream when out of data
cs: V případě ukončení dat přejít na zástupný proud

en: Faroese
cs: Faerský

en: Fast
cs: Rychle

en: Fast Fusion
cs: Fast-Fusion

en: Fast bilinear
cs: Rychlý bilineární

en: Fast seek
cs: Rychlý posun

en: Faster
cs: Rychleji

en: Faster (fine)
cs: Rychleji (jemné)

en: Favor speed over precision while seeking
cs: Při posunu preferovat rychlost před kvalitou

en: Features
cs: Vlastnosti

en: Feed URLs
cs: Pole URL adres

en: Feed images
cs: Obrazy polí

en: Feedback gain
cs: Zesilnění zpětné vazby

en: Fetch artwork using lua scripts
cs: Stáhnout obal alba pomocí skriptu lua

en: Fetch meta data using lua scripts
cs: Zprostředkovat metadata pomocí skriptu lua

en: Field coding is where interlaced fields are coded separately as opposed to a pseudo-progressive frame
cs: Kódování polí je tam, kde jsou prokládané pole kódovány odděleně, na rozdíl od pseudo-progresivního snímku

en: Fijian
cs: Fidžijský

en: File
cs: Soubor

en: File Format:
cs: Formát souboru:

en: File Selection
cs: Výběr souboru

en: File Size
cs: Velikost souboru

en: File associations
cs: Asociace souborů

en: File audio output
cs: Zvukový výstup do souboru

en: File caching (ms)
cs: Mezipaměť souboru (ms)

en: File containing the 16 bytes encryption key
cs: Soubor obsahující 16 bajtový šifrovací klíč

en: File corrupted
cs: Soubor je poškozen

en: File could not be verified
cs: Soubor se nepodařilo ověřit

en: File dumper
cs: Analyzátor souboru

en: File extensions association
cs: Asociace s příponami souborů

en: File input
cs: Vstup souboru

en: File is read when segment starts and is assumed to be in format: key-uri\nkey-file. File is read on the segment opening and values are used on that segment.
cs: Soubor se přečten tehdy, pokud se předpokládaný segment spustí ve formátu: key-uri\nkey-file. Soubor se čte během otevření segmentu a hodnoty jsou použity v daném segmentu.

en: File keystore (plaintext)
cs: Soubor úložiště klíčů (prostý text)

en: File logger
cs: Zaznamenávání do souboru

en: File logging
cs: Záznam do souboru

en: File name
cs: Název souboru

en: File names:
cs: Názvy souborů:

en: File not verifiable
cs: Soubor nelze ověřit

en: File reading failed
cs: Čtení souboru selhalo

en: File stream output
cs: Výstup proudu souboru

en: File that will be used to configure the projectM module.
cs: Soubor, který bude použit pro nastavení modulu projectM.

en: File to read the marquee text from.
cs: Soubor ke čtení jezdícího textu.

en: File to which the audio samples will be written to ("-" for stdout).
cs: Soubor, ke kterému budou zvukové vzorky zapsány ("-" pro stdout).

en: File where vlc reads key-uri and keyfile-location
cs: Soubor, kde VLC čte klíčové uri a umístění souborů s klíčem

en: File/Directory
cs: Soubor/adresář

en: File/Folder
cs: Soubor/složka

en: Filebrowser starting point
cs: Výchozí složka prohlížeče souborů

en: Filename
cs: Název souboru

en: Filename containing initial scan tuning data.
cs: Název souboru obsahující počáteční data pro ladění vyhledávání.

en: Filename for 2 pass stats file
cs: Název souboru se statistikou na 2 přechody

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
cs: Název souboru se statistikou na 2 přechody pro vícepřechodové kódování.

en: Filename for stream (helper setting for dst)
cs: Název souboru proudu (nastavení nápovědy pro dst)

en: Filename for stream. Helper setting for dst, dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this.
cs: Název souboru proudu. Nastavení nápovědy pro dst, dst=bind+'/'+path. dst-parameter se tato volba přepíše.

en: Filename of config file in share/dvb/dvb-s.
cs: Název konfiguračního souboru v share/dvb/dvb-s.

en: Filename prefix
cs: Předpona názvu souboru

en: Filename to look for album art in current directory
cs: Název souboru k hledání obalu alba v aktuálním adresáři

en: Files
cs: Soubory

en: Files will be placed in the same directory with the same name.
cs: Soubory budou umístěny do stejného adresáře se stejným jménem.

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
cs: Soubory s těmito příponami nebudou přidány do seznamu skladeb při otevírání adresáře.
    Užitečné při přidávání adresářů, které obsahují soubory se seznamem skladeb. Jednotlivé přípony oddělujte čárkou.

en: Film Grain
cs: Filmové zrno

en: Filter
cs: Filtr

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
cs: Filtrovat zvuku dvakrát. Výsledný efekt bude intenzivnější.

en: Filter:
cs: Filtr:

en: Filters
cs: Filtry

en: Find
cs: Najít

en: Find all cluster positions by jumping cluster-to-cluster before playback
cs: Najít všechny klastry přeskakováním z klastru na klastr před přehráváním

en: Find meta data using audio fingerprinting
cs: Najít meta data používající otisky prstů

en: Find more addons online
cs: Najít další doplňky online

en: Find: %s
cs: Najít:·%s

en: Fingerprinting track...
cs: Vytváří se jednoznačný identifikátor stopy...

en: Finnish
cs: Finský

en: First Play
cs: První přehrání

en: First parameter controls if RD is on (subme>=6) or off.
    Second parameter controls if Trellis is used on psychovisual optimization, default off
cs: První parametr kontroluje, jestli je RD zapnuté (subme>=6) nebo vypnuté.
    Druhý parametr kontroluje, jestli se v psychovizuální optimalizaci používá Trellis, výchozí volba je vypnuto

en: Fit to Screen
cs: Roztáhnout na velikost obrazovky

en: Fix HDTV height
cs: Opravit výšku HDTV

en: Fix when necessary
cs: V případě potřeby opravit

en: Fixed Bandwidth
cs: Fixní šířka pásma

en: Fixed Bandwidth in KiB/s
cs: Fixní šířka pásma v KiB/s

en: Fixed quantizer scale
cs: Fixní kvantizační stupnice

en: Fixing AVI Index...
cs: Opravuji index AVI...

en: Flac audio decoder
cs: Dekodér zvuku Flac

en: Flac audio encoder
cs: Kodér zvuku Flac

en: Flac audio packetizer
cs: Paketizér zvuku Flac

en: Flat
cs: Plochý

en: Flat Button
cs: Ploché tlačítko

en: Flat Top
cs: Ploché navrchu

en: Flip horizontally
cs: Převrátit vodorovně

en: Flip the picture horizontally.
cs: Převrátit obraz vodorovně.

en: Flip the picture vertically.
cs: Převrátit obraz svisle.

en: Flip vertically
cs: Převrátit svisle

en: Float on Top
cs: Plovoucí hodnota navrchu

en: FluidSynth MIDI synthesizer
cs: MIDI syntezátor FluidSynth

en: Folder
cs: Složka

en: Folder meta data
cs: Složka s metadaty

en: Folk-Rock
cs: Folk/Rock

en: Folklore
cs: Folk

en: Follow the mouse
cs: Sledovat kurzor myši

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
cs: Sleduje myš při snímání části obrazovky.

en: Font
cs: Písmo

en: Font Properties
cs: Vlastnosti písma

en: Font color
cs: Barva písma

en: Font family for the font you want to use
cs: Typ písma, které si přejete použít

en: Font file for the font you want to use
cs: Soubor s typem písma, které si přejete použít

en: Font menu
cs: Písmo nabídky

en: Font size
cs: Velikost písma

en: Font size in pixels
cs: Velikost písma v pixelech

en: Font size, in pixels. Default is 0 (use default font size).
cs: Velikost písma, v pixelech. Výchozí stav je 0 (použít výchozí velikost písma).

en: Font size, pixels
cs: Velikost písma, pixely

en: Font used for the menus
cs: Písmo použité pro nabídky

en: Font used for the titles
cs: Písmo použité pro názvy

en: For H.264, IdrInterval specifies IDR-frame interval in terms of I-frames; if IdrInterval=0, then every I-frame is an IDR-frame. If IdrInterval=1, then every other I-frame is an IDR-frame, etc. For MPEG2, IdrInterval defines sequence header interval in terms of I-frames. If IdrInterval=N, SDK inserts the sequence header before every Nth I-frame. If IdrInterval=0 (default), SDK inserts the sequence header once at the beginning of the stream.
cs: U kodeku H.264 specifikuje IdrInterval interval ve smyslu I-snímků; pokud IdrInterval=0, pak každý I-snímek je IDR-snímek. Je-li IdrInterval=1, pak každý další I-snímek je IDR-snímek, atd. Pro MPEG2, IdrInterval definuje interval záhlaví sekvence ve smyslu I-snímků. Pokud IdrInterval=N, SDK vloží záhlaví sekvence před každým Nth I-snímkem. Pokud je hodnota IdrInterval= 0(výchozí), SDK vloží záhlaví sekvence jednou na začátek proudu.

en: For stereoscopic videos define frame arrangement:
     0: checkerboard - pixels are alternatively from L and R
     1: column alternation - L and R are interlaced by column
     2: row alternation - L and R are interlaced by row
     3: side by side - L is on the left, R on the right
     4: top bottom - L is on top, R on bottom
     5: frame alternation - one view per frame
cs: Pro stereoskopická videa definujte uspořádání snímků:
     0: šachovnice - pixely jsou alternativně z L a R
     1: sloupcové střídání - L a R jsou prokládané sloupcově
     2: řádkové střídání - L a R jsou prokládané řádkově
     3: vedle sebe - L je nalevo, R je napravo
     4: odshora dolů - L je nahoře, R je dole
     5: střídání snímků - jedno zobrazení na jednom snímku

en: Force
cs: Vynutit

en: Force Aspect Ratio
cs: Vynutit poměr stran

en: Force Profile
cs: Vynutit profil

en: Force S/PDIF support
cs: Vynutit S/PDIF podporu

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
cs: Vynutit konstantní datový tok (CBR).

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
cs: Vynutit kvalitu konkrétního kódování mezi 0.0 (vysoká) a 50.0 (nízká) místo určování konkrétního datového toku. To bude produkovat proud VBR.

en: Force a strict standard compliance when encoding (accepted values: -2 to 2).
cs: Vynutit striktní kompabilitu se standardem během kódování (přijatelné hodnoty: -2 až 2).

en: Force bold
cs: Vynutit tučné písmo

en: Force chroma (Use carefully)
cs: Vynutit barevnou sytost (používejte s rozmyslem)

en: Force chroma. This is a four character string.
cs: Vynutit barevnou sytost. Zadávejte čtyřznakový řetězec.

en: Force detection of Dolby Surround
cs: Vynutit detekci Dolby Surround

en: Force index creation
cs: Vynutit vytvoření indexu

en: Force interlaced video mode.
cs: Vynutit prokládaný režim videa.

en: Force interleaved method
cs: Vynutit metodu prokládání

en: Force multicast RTP via RTSP
cs: Vynucení multicast RTP pomocí protokolu RTSP

en: Force number of slices per frame
cs: Vynutit počet pruhů na snímek

en: Force rectangular slices and is overridden by other slicing options
cs: Vynutit obdélníkové pruhy a přepsat jinými možnostmi pro pruhy

en: Force selection of all streams
cs: Vynutit výběr všech proudů

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
cs: Vynutit přeskakování snímků pro zrychlení dekódování (-1=žádné, 0=výchozí, 1=B-snímky, 2=P-snímky, 3=B+P snímky, 4=všechny snímky).

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
cs: Vynutit přeskakování idct pro zrychlení dekódování (-1=žádné, 0=výchozí, 1=B-snímky, 2=P-snímky, 3=B+P snímky, 4=všechny snímky).

en: Force subtitle position
cs: Vynutit pozici titulků

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
cs: Vynutit vstup videa DirectShow použivat konkrétní barevné sytosti (např. I420 (výchozí), RV24 atd.)

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate (eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
cs: Vnutit video vstupu DirectShow použití určité frekvence snímků (např. 0 znamená výchozí, 25, 29,97, 50, 59,94 atd.).

en: Force the HDMI output into an interlaced video mode for interlaced video content.
cs: Vynutit HDMI výstup do režimu prokládaného videa kvůli obsahu prokládaného videa.

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input). Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG
cs: Donutit zařízení videa Video4Linux používat určitý formát barev (např. l420, nebo l422 pro raw obrázky, MJPG pro komprimovaný vstup M-JPEG). Úplný seznam: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
cs: Vynutit falešný výstup videa k vytváření obrázků s použitím určeného formátu barevné sytosti místo pokoušení se o zlepšení výkonu použitím toho nejúčinnějšího.

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
cs: Vynutit používání stdin modulem rc,  jako kdyby to bylo TTY.

en: Force the specified number of consecutive B-frames to be used, except possibly before an I-frame. Range 0 to 2.
cs: Vynutit použití zadaného počtu nepřetržitých B-snímků s výjimkou možných snímků před I-snímkem. Rozsah od 0 do 2.

en: Force the subtitles format. Selecting "auto" means autodetection and should always work.
cs: Vynutit formát titulků. Vybráním možnosti "auto" znamená autodetekci, která by měla pokaždé fungovat.

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
cs: Vynutit použití určeného barevného formátu. Použít YUVA, pokud se chystáte použít alfamasku pro filtr videa modré obrazovky.

en: Force update of this dialog's values
cs: Vynutit aktualizaci hodnot dialogu

en: Force use of a specific avformat muxer.
cs: Vynutit používání určeného multiplexeru avformat.

en: Force use of a specific chroma for output.
cs: Vynutit používání určeného barevného formátu výstupu.

en: Force window style:
cs: Vynutit styl oken:

en: Forced chroma
cs: Vynucená barevná sytost

en: Forces the audio language
cs: Vynutí jazyk zvuku

en: Forces the audio language for the output mux. Three letter ISO639 code. Default is 'eng'.
cs: Vynutí jazyk zvuku pro výstupní multiplex. Třípísmenný kód ISO639. Výchozí jazyk je 'eng'.

en: Form
cs: Formulář

en: Format
cs: Formát

en: Format name
cs: Název formátu

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
cs: Formát výstupních obrázků (png, jpeg, ...).

en: Format time and date
cs: Formátovat datum a čas

en: Formatted Subtitles
cs: Formátované titulky

en: Forward
cs: Vpřed

en: Forward cookies across HTTP redirections.
cs: Předávání souborů cookies napříč přesměrování HTTP.

en: Fra&me Rate
cs: Sním&ková frekvence

en: Fragmented and streamable MP4 muxer
cs: Fragmentovaný a streamovatelný multiplexer MP4

en: Frame By Frame
cs: Snímek za snímkem

en: Frame buffer depth
cs: Výška vyrovnávací paměti snímků

en: Frame buffer file
cs: Soubor vyrovnávací paměti snímků

en: Frame buffer height
cs: Výška vyrovnávací paměti snímků

en: Frame buffer segment ID
cs: ID segment vyrovnávací paměti snímků

en: Frame buffer width
cs: Šířka vyrovnávací paměti snímků

en: Frame by frame
cs: Snímek za snímkem

en: Frame packing
cs: Balení snímků

en: Frame rate
cs: Snímků za sekundu

en: Frame rate of a video elementary stream
cs: Snímkovací frekvence videa základního proudu

en: Frame rate of the elementary stream produced.
cs: Snímkovací frekvence vytvořeného základního proudu

en: Frame size
cs: Velikost snímku

en: Framebuffer device
cs: Zařízení vyrovnávací paměti snímků

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
cs: Zařízení vyrovnávací paměti snímků k vykreslení (obvykle /dev/fb0).

en: Framebuffer input
cs: Vstup framebufferu

en: Framebuffer resolution to use
cs: Rozlišení vyrov. paměti snímků k použití

en: Framebuffer uses hw acceleration
cs: Vyrov. paměť snímků použije akceleraci hw

en: Framecount to use on frametype lookahead
cs: Počet snímků používaných při snímcích stejného typu poblíž

en: Framecount to use on frametype lookahead. Currently default can cause sync-issues on unmuxable output, like rtsp-output without ts-mux
cs: Počet snímků používaných při snímcích stejného typu poblíž. Aktuální výchozí hodnota může způsobit synchronizační chyby na nemuxovatelném výstupu jako výstup rtsp bez ts-muxu

en: Frames Threads
cs: Vlákna pro snímky

en: Frames per Second
cs: Snímky za sekundu

en: Freetype2 font renderer
cs: Vykreslovač písma Freetype2

en: Freeze
cs: Zmrazit

en: Freezing interactive video filter
cs: Zmrazení interaktivního video filtru

en: French
cs: Francouzský

en: Freq 1 (Hz)
cs: Frekvence 1 [Hz]

en: Freq 1 Q
cs: Frekvence 1 Q

en: Freq 1 gain (dB)
cs: Zesilnění frekvence 1 (dB)

en: Freq 2 (Hz)
cs: Frekvence 2 [Hz]

en: Freq 2 Q
cs: Frekvence 2 Q

en: Freq 2 gain (dB)
cs: Zesilnění frekvence 2 (dB)

en: Freq 3 (Hz)
cs: Frekvence 3 [Hz]

en: Freq 3 Q
cs: Frekvence 3 Q

en: Freq 3 gain (dB)
cs: Zesilnění frekvence 3 (dB)

en: Frequency
cs: Frekvence

en: Frequency (Hz)
cs: Frekvence (Hz)

en: Frisian
cs: Fríšský

en: Fuchsia
cs: Fuchsiová

en: Full
cs: Plný

en: Full URL to put in index file
cs: Úplná URL pro vložení do indexového souboru

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
cs: Úplná URL adresa pro vložení do indexového souboru. Použijte # pro zobrazení čísla segmentu

en: Full Volume
cs: Plná hlasitost

en: Full bass
cs: Maximální basy

en: Full bass and treble
cs: Maximální basy a výšky

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
cs: Plná cesta obrazových souborů k použití. Formát je <obrazek>[,<zpozdeni v ms>[,<alfa>]][;<obrazek>[,<zpozdeni>[,<alfa>]]][;...]. pokud máte jeden soubor, zadejte název souboru.

en: Full treble
cs: Maximální výšky

en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: Fullscreen Controller
cs: Ovladač režimu celé obrazovky

en: Fullscreen Video Device
cs: Zařízení pro výstup videa na celou obrazovku

en: Fullscreen controller mouse sensitivity
cs: Citlivost ovladače režimu celé obrazovky na pohyb myši

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
cs: Neprůhlednost ovladače přes celou obrazovku mezi 0,1 a 1

en: Fullscreen settings
cs: Nastavení režimu celé obrazovky

en: Fullscreen video output
cs: Výstup videa na celou obrazovku

en: G.711 decoder
cs: Dekodér G.711

en: G.711 encoder
cs: Kodér G.711

en: GLX extension for OpenGL
cs: GLX rozšíření pro OpenGL

en: GNU TLS server
cs: Server GNU TLS

en: GNU TLS transport layer security
cs: Zabezpečení přenosové vrstvy GNU TLS

en: GNU/Linux framebuffer video output
cs: Výstup videa vyrov. paměťi snímků GNU/Linux

en: GOP length
cs: Délka GOP

en: GOP structure
cs: Struktura GOP

en: GOP structure used to encode the video sequence
cs: Struktura GOP použitá pro kódování sekvence videa

en: GPU affinity
cs: Afinita GPU

en: GStreamer Based Decoder
cs: Dekodér založený na GStreameru

en: Gaelic (Scots)
cs: Galijština (Skotština)

en: Gain
cs: Zesílení

en: Gain control filter
cs: Filtr pro kontrolu zesilnění

en: Gain multiplier
cs: Násobitel zesílení

en: Gain on Feedback loop
cs: Zesílit při opakování zpětné vazby

en: Game
cs: Hra

en: Game mode
cs: Režim hry

en: Gamma
cs: Gama

en: Gamma (Blue) correction
cs: Oprava Gama (Modrá)

en: Gamma (Green) correction
cs: Oprava Gama (Zelená)

en: Gamma (Red) correction
cs: Oprava Gama (Červená)

en: Gamma adjust.
cs: Přizpůsobení gama.

en: Gathering stream output
cs: Zachytávání výstupu proudu

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
cs: Gaussův adaptivní nízkopropustný filtr

en: Gaussian Blur
cs: Gaussovo rozostření

en: Gaussian Low Pass Filter
cs: Gaussův nízkopropustný filtr

en: Gaussian blur video filter
cs: Filtr videa Gaussovo rozostření

en: Gaussian's standard deviation. The blurring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
cs: Gaussova standartní odchylka filtru. Efekt rozmazání bude brát v úvahu pixely vzdálené až 3*sigma v jakémkoliv směru.

en: Gaussian's std deviation
cs: Gaussova odchylka filtru

en: General
cs: Obecné

en: General Audio
cs: Obecný zvuk

en: General audio settings
cs: Obecná nastavení zvuku

en: General input settings. Use with care...
cs: Obecná nastavení vstupů. Používejte s rozvahou...

en: General playlist behaviour
cs: Obecné chování seznamu skladeb

en: General settings
cs: Obecná nastavení

en: General settings for audio output modules.
cs: Obecná nastavení pro moduly výstupu zvuku.

en: General settings for video output modules.
cs: Obecná nastavení pro moduly výstupu videa.

en: General stream output settings
cs: Obecná nastavení proudového výstupu

en: General video settings
cs: Obecná nastavení videa

en: Generate HDR from SDR
cs: Vygenerovat HDR z SDR

en: Generate IV instead using segment-number as IV
cs: Generovat IV namísto použití čísla segmentu jako IV

en: Generate access unit delimiter NAL units.
cs: Generovat oddělovače přístupných bodů pro jednotky NAL.

en: Generated stream output string
cs: Generovaný příkaz pro výstup proudu

en: Generic
cs: Obecné

en: Genre
cs: Žánr

en: Genre description
cs: Popis žánru

en: Genre metadata
cs: Metadata žánru

en: Genre of the content.
cs: Žánr obsahu.

en: Geometry
cs: Geometrie

en: Georgian
cs: Gruzínský

en: German
cs: Německý

en: Gestures
cs: Gesta

en: Get function
cs: Získejte funkci

[ctx: GetACP]
en: CP1252
cs: CP1250

en: Gives video a warmer tone by applying sepia effect
cs: Aplikováním sépiového efektu získá video teplejší tón

en: Global
cs: Všeobecné

en: Global Hotkeys
cs: Globální klávesové zkratky

en: Global Hotkeys interface
cs: Rozhraní pro globální klávesové zkratky

en: Global gain
cs: Celkové zesílení

en: Go to Time
cs: Přejít na čas

en: Go to next item
cs: Přejít na další položku

en: Go to previous item
cs: Přejít na předchozí položku

en: Go to the DVD menu
cs: Jít do nabídky DVD

en: Go to the previous item
cs: Přejít na předchozí položku

en: Go to time
cs: Přejít na čas

en: Go!
cs: Přejít!

en: Goom animation speed
cs: Rychlost animace goom

en: Goom display height
cs: Výška zobrazení goom

en: Goom display width
cs: Šířka zobrazení goom

en: Goom effect
cs: Efekt goom

en: Gothic
cs: Gotická

en: Gothic Rock
cs: Gotický rock

en: Gradfun video filter
cs: Filtr videa Gradfun

en: Gradient
cs: Přechod

en: Gradient image type
cs: Typ přechodu obrázku

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
cs: Typ zkreslení obrázku (0 nebo 1). 0 bude přepínat obrázek do bíle barvy, 1 ponechá barevný.

en: Gradient threshold
cs: Práh přechodu

en: Gradient video filter
cs: Filtr přechodu videa

en: Grain
cs: Zrnitost

en: Grain video filter
cs: Filtr zrnění videa

en: Grass green
cs: Travnatá zeleň

en: Gray
cs: Šedá

en: Grayscale video output
cs: Černobílý výstup videa

en: Greek (ISO 8859-7)
cs: Řečtina (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
cs: Řečtina (Windows-1253)

en: Greek, Modern
cs: Moderní řečtina

en: Green
cs: Zelená

en: Greenlandic, Kalaallisut
cs: Grónština, Kalaallisut

en: Group
cs: Skupina

en: Group of Picture Reference Distance
cs: Skupina referenční vzdálenosti obrazu

en: Group of Picture size
cs: Skupina velikosti obrazu

en: Group packets
cs: Skupinové pakety

en: Grouping
cs: Seskupení

en: Guarani
cs: Guaranský

en: Guard interval
cs: Rozmezí hlídání

en: Gujarati
cs: Gujaratský

en: H.262/MPEG-2 encoder (x262)
cs: Kodér H.262/MPEG-2 (x262)

en: H.264 level
cs: Úroveň H.264

en: H.264 profile
cs: Profil H.264

en: H.264 video packetizer
cs: Paketizér videa H.264

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264 10-bit)
cs: Kodér H.264/MPEG-4 Part 10/AVC (x264 10-bitů)

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264)
cs: Kodér H.264/MPEG-4 Part 10/AVC (x264)

en: H.265/HEVC encoder (x265)
cs: Kodér H.265/HEVC (x265)

en: H264 video demuxer
cs: Demultiplexer videa H264

en: HAL AudioUnit output
cs: Výstup HAL AudioUnit

en: HD-SDI Input
cs: Vstup HD-SDI

en: HDMI/SPDIF audio passthrough
cs: Zvukový přůchod HDMI/SPDIF

en: HDMV TextST subtitles decoder
cs: Dekodér titulků HDMV TextST

en: HDR Output Mode
cs: Režim HDR výstupu

en: HEVC/H.265 video demuxer
cs: Demultiplexer videa HEVC/H.265

en: HEVC/H.265 video packetizer
cs: Paketizér videa HEVC/H.265

en: HLSL File
cs: Soubor HLSL

en: HQ Denoiser 3D
cs: HQ odšumovač 3D

en: HRD-timing information
cs: Informace o časování HDR

en: HRTF file for the binauralization
cs: Soubor HRTF pro binauralizaci

en: HTML playlist
cs: Seznam skladeb v HTML

en: HTML playlist export
cs: Export seznamu skladeb HTML

en: HTTP (default)
cs: HTTP (výchozí)

en: HTTP Announcement
cs: Oznámení HTTP

en: HTTP Dynamic Streaming
cs: HTTP Dynamické streamování

en: HTTP Live streaming output
cs: Výstup HTTP Live streaming

en: HTTP authentication
cs: Ověření HTTP

en: HTTP input
cs: Vstup HTTP

en: HTTP proxy
cs: Proxy HTTP

en: HTTP proxy URL
cs: URL adresa HTTP proxy

en: HTTP proxy password
cs: HTTP proxy heslo

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
cs: Použitá proxy HTTP. Ve formátu http://[uživatel@]mojeproxy.mojedoména:můjport/ ; pokud je prázdná, zkusí aplikace použít proměnnou prostředí http_proxy.

en: HTTP server address
cs: Adresa HTTP serveru

en: HTTP server port
cs: Port HTTP serveru

en: HTTP stream output
cs: Výstup HTTP proudu

en: HTTP tunnel port
cs: Port tunelu HTTP

en: HTTP web interface
cs: Rozhraní HTTP webu

en: HTTP/TLS server certificate
cs: Certifikát serveru HTTP/TLS

en: HTTP/TLS server private key
cs: Privátní klíč HTTP/TLS serveru

en: HTTPS input
cs: Vstup HTTPS

en: HTTPS server port
cs: Port HTTPS serveru

en: Haar cascade filename
cs: Název souboru kaskády Haar

en: Half Size
cs: Poloviční velikost

en: Handling mode for stereo streams
cs: Režim zpracování pro stereo proudy

en: Hardware decoding
cs: Hardwarové dekódování

en: Hardware-accelerated decoding
cs: Dekódování urychlené pomocí hardware

en: Having this cache will guarantee that the packets going out are delivered at a spacing determined by the chain timestamps thus ensuring a near jitter free output. Be aware that this setting will also add to the overall latency of the stream.
cs: Pokud tato mezipaměť zaručí, že odcházející pakety budou doručeny v rozestupu určené časovými značky řetězce, čímž se zaručí výstup téměř bez prodlevy. Uvědomte si, že tohle nastavení zvýší celkovou odezvu proudu.

en: Headphone effect
cs: Efekt sluchátek

en: Headphone virtual spatialization effect
cs: Virtuální prostorový efekt sluchátek

en: Headphone virtualization
cs: Virtualizace sluchátek

en: Headphones
cs: Sluchátka

en: Headphones mode (binaural)
cs: Režim sluchátek (binaurální)

en: Hebrew
cs: Hebrejský

en: Hebrew (ISO 8859-8)
cs: Hebrejština (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
cs: Hebrejština (Windows-1255)

en: Height
cs: Výška

en: Height in pixel of BarGraph to be displayed.
cs: Výška zobrazovaného sloupcového grafu v pixelech.

en: Height in pixels of the border between miniatures.
cs: Výška okraje mezi miniaturami v pixelech.

en: Height of video or subtitle elementary streams
cs: Výška elementárních proudů videa nebo titulků

en: Help
cs: Nápověda

en: Hide / Show Library
cs: Skrýt/zobrazit knihovnu

en: Hide / Show Viewer
cs: Skrýt / zobrazit prohlížeč

en: Hide Others
cs: Skryt ostatní

en: Hide VLC
cs: Skrýt VLC

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
cs: Skrýt kurzor a ovladač režimu celé obrazovky po x milisekundách

en: Hide future errors
cs: V budoucnu skrýt chyby

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
cs: Skrýt kurzor myši a ovladač režimu celé obrazovky po n milisekundách

en: Hide the interface and pause playback.
cs: Skrýt rozhraní a pozastavit přehrávání.

en: Hierarchy mode
cs: Hierarchický režim

en: High
cs: Vysoká

en: High (high quality and high bandwidth)
cs: Vysoké (vysoká kvalita a šířka pásma)

en: High LNB voltage
cs: Vysoké napětí LNB

en: High Quality 3D Denoiser filter
cs: Vysoce kvalitní odšumovač 3D

en: High freq (Hz)
cs: Vysoká frekvence (Hz)

en: High freq gain (dB)
cs: Zesilnění vysokých frekvencí (dB)

en: High latency
cs: Dlouhá odezva

en: High priority
cs: Vysoká priorita

en: High quality scaling level
cs: Vysoce kvalitní úroveň škálování

en: High-priority code rate
cs: Kódová rychlost s vysokou prioritou

en: Higher Latency
cs: Nejdelší odezva

en: Higher latency
cs: Nejdelší odezva

en: Higher value implies more prefiltering
cs: Vyšší hodnota znamená více předfiltrování

en: Highest
cs: Nejvyšší

en: Highest Bandwidth/Quality
cs: Největší šířka pásma/kvalita

en: Highest Latency
cs: Nejdelší odezva

en: Hindi
cs: Hindský

en: Home
cs: Domů

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
cs: Hong-Kong doplněk (HKSCS)

en: Hop limit (TTL)
cs: Max. počet skoků (TTL)

en: Horizontal
cs: Vodorovně

en: Horizontal (18V)
cs: Vodorovné (18V)

en: Horizontal flip
cs: Vodorovné překlopení

en: Horizontal slices per frame
cs: Horizontální pruhy na snímek

en: Host
cs: Hostitel

en: Host Computer
cs: Hostitelský počítač

en: Hot keys
cs: Klávesové zkratky

en: Hotkey
cs: Klávesová zkratka

en: Hotkey change
cs: Změna klávesových zkratek

en: Hotkeys
cs: Klávesové zkratky

en: Hotkeys management interface
cs: Rozhraní správy klávesových zkratek

en: Hotkeys settings
cs: Nastavení klávesových zkratek

en: Hours / Minutes / Seconds:
cs: Hodiny / Minuty / Sekundy:

en: How AQ distributes bits
cs: Určuje, jak AQ distribuuje bity

en: How long the notification will be displayed.
cs: Doba zobrazení oznámení.

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
cs: Udává dobu trvání na nějaký paket před vypršením zdroje.

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
cs: Kolik odlišných aktivních zdrojů RTP je povoleno najednou.

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
cs: Udává, kolikrát za sekundu se má obnovovat obsah obrazovky.

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
cs: Jak zřetelně vybíráme zvolený efekt písma (na efektu závisí).

en: However, the security certificate presented by the server changed since the previous visit and was not authenticated by any trusted Certificate Authority.
cs: Bezpečnostní certifikát prezentovaný serverem se změnil od poslední návštěvy a nebyl ověřen žádnou ověřenou certifikační autoritou.

en: However, the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certificate Authority.
cs: Bezpečnostní certifikát prezentovaný serverem je neznámý a nemůže být ověřen žádnou ověřenou certifikační autoritou.

en: Hue
cs: Odstín

en: Hue or color balance.
cs: Vyvážení odstínu nebo barvy.

en: Humour
cs: Zábavná

en: Hungarian
cs: Maďarský

en: Hurry up
cs: Zrychlit

en: Hybrid Log-Gamma
cs: Hybridní záznam - Gamma

en: I quantization factor
cs: I kvantizační faktor

en: I&mport
cs: I&mportovat

en: I-frame only sequence
cs: Pouze sekvence I-snímků

en: I420 - first plane is grayscale
cs: I420 - první rovina je ve stupních šedi

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
cs: Konverze z I420,IYUV,YV12 do RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32

en: ID Offset
cs: Posun ID

en: IDR interval
cs: Interval IDR

en: IIDC Digital Camera (FireWire) input
cs: Vstup IIDC Digital Camera (FireWire)

en: IP Address
cs: IP adresa

en: IP Address of the Chromecast.
cs: IP adresa Chromecastu.

en: ISDB-S parameters
cs: Parametry ISDB-S

en: ISDB-T reception parameters
cs: Parametry ISDB-T příjmu

en: ITU-R BT.601 (525 lines, 60 Hz)
cs: ITU-R BT.601 (525 řádků, 60 Hz)

en: ITU-R BT.601 (625 lines, 50 Hz)
cs: ITU-R BT.601 (625 řádků, 50 Hz)

en: IceCAST output
cs: Výstup IceCAST

en: Icelandic
cs: Islandský

en: Icons
cs: Ikony

en: Identity
cs: Identita

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
cs: Pokud je povoleno automatické připojení, budou připojeni pouze ti klienti JACK, jejichž názvy odpovídají tomuto regulárnímu výrazu.

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
cs: Pokud je tato volba povolena a určené tvarování, multiplexer TS umístí hranice na konec I-snímků. V tomto případě doba tvarování zadaná uživatelem se použije jako nejhorší možná, pokud nejsou dostupné žádné referenční snímky. to zvýší kvalitu algoritmu pro tvarování, protože I-snímky jsou obvykle největšími snímky proudu.

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
cs: Pokud je tato volba povolena, přepínání mezi zástupným a normálním proudem se bude odehrávat pouze na I-snímcích. Tím se odstraní artefakty během přepínání proudu na úrok malého zpoždění, v závislosti na frekvenci výskytu I-snímků v proudech.

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
cs: Je-li tato možnost povolena, výstup zvuku se automaticky připojí k prvnímu klientovi JACK s možností zápisu.

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
cs: Pokud je tato volba povolena, video se přizpůsobí velikosti plátna i po změně velikosti. V opačném případě se video ořeže tak, aby vešlo na plátno.

en: If non empty and image-decode is true, the image will be converted to the specified chroma.
cs: Pokud není prázdné a je nastavené dekódování obrázku, převede se obrázek na zadanou barevnou sytost.

en: If nothing appears, check your internet connection.
cs: Pokud se nic nezobrazí, zkontrolujte Vaše připojení k internetu.

en: If pending audio communication is detected, playback will be paused automatically.
cs: Pokud je rozpoznána komunikace zvuku, přehrávání se automaticky pozastaví.

en: If set to true, the bridge will discard all input elementary streams except if it doesn't receive data from another bridge-in. This can be used to configure a place holder stream when the real source breaks. Source and placeholder streams should have the same format.
cs: Pokud je hodnota nastavená na true, zahodí most všechny základní proudy, kromě těch, kde nepřijímá údaje z jiného mostu. To lze použít k nastavení zástupného datového proudu, pokud dojde k přerušení skutečného zdroje. Zdrojový a zástupný proud by měly mít stejný formát.

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
cs: Pokud je zadáno, použije se obrázek k nakreslení ukazatele myši na snímku.

en: If the adapter provides multiple independent tuner devices, the device number must be selected. Numbering starts from zero.
cs: Pokud adaptér poskytuje více nezávislých tunerových zařízení, musí být vybráno číslo zařízení. Číslování začíná od nuly.

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
cs: Pokud je průměrná energie nad poslední vyrovnávací pamětí N vyšší než tato hodnota, spustí se normalizace hlasitosti. Tato hodnota se udává jako kladné desetinné číslo. Doporučené hodnoty jsou mezi 0,5 a 10.

en: If the cables between the satellilte low noise block-downconverter and the receiver are long, higher voltage may be required.
    Not all receivers support this.
cs: Pokud jsou kabely mezi satelitním blokovým downkonvertorem s nízkou úrovní šumu a přijímačem dlouhé, může být vyžadováno vyšší napětí. Ne všechny přijímače to podporují.

en: If the demodulator cannot detect spectral inversion correctly, it needs to be configured manually.
cs: Pokud demodulátor nedokáže rozpoznat spektrální inverzi správně, musí být nastaven ručně.

en: If the file already exists, it will be overwritten.
cs: Pokud soubor existuje, bude přepsán.

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
cs: Pokud soubor existuje, nebude přepsán.

en: If the output is stereo, render ambisonics with the binaural decoder.
cs: Pokud je výstup v režimu stereo, vykreslete ambisonics s binaurálním dekodérem.

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a DiSEqC 1.0 switch, the correct LNB can be selected (1 to 4). If there is no switch, this parameter should be 0.
cs: Je-li satelitní přijímač připojen k více blokovým konvertorům s nízkým šumem (LNB) pomocí přepínače DiSEqC 1.0, lze vybrat správný LNB (1 až 4). Pokud není k dispozici žádný přepínač, měl by být tento parametr nastaven na 0.

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a cascade formed from DiSEqC 1.1 uncommitted switch and DiSEqC 1.0 committed switch, the correct uncommitted LNB can be selected (1 to 4). If there is no uncommitted switch, this parameter should be 0.
cs: Je-li satelitní přijímač připojen k více blokovým downkonvertorům s nízkým šumem (LNB) pomocí kaskády tvořené z nepotvrzeného přepínače DiSEqC 1.1 a potvrzeného přepínače DiSEqC 1.0, lze vybrat správný nepotvrzený LNB (1 až 4). Pokud není k dispozici žádný nepotvrzený přepínač, měl by být tento parametr nastaven na 0.

en: If the satellite transmission frequency exceeds the switch frequency, the oscillator high frequency will be used as reference. Furthermore the automatic continuous 22kHz tone will be sent.
cs: Pokud kmitočet družicového vysílání překročí frekvenci spínače, použije se jako reference oscilátor vysoké frekvence. Dále bude odeslán automatický kontinuální tón 22 kHz.

en: If there is more than one digital broadcasting adapter, the adapter number must be selected. Numbering starts from zero.
cs: Pokud je k dispozici více než jeden adaptér digitálního vysílání, musí být vybrán číslo adaptéru. Číslování začíná od nuly.

en: If this option is enabled, VLC will use the dark interface style. Otherwise, the grey interface style is used.
cs: Pokud je tato možnost povolena, bude VLC používat tmavý styl rozhraní. V opačném případě se bude používat šedé rozhraní.

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
cs: Pokud je tato volba zapnuta, bude řízení toku na adrese multicastového vysílání SAP kontrolováno. To je zapotřebí, pokud chcete dělat oznámení na MBone.

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
cs: Pokud je hodnota prázdná, tak jsou nastaveny
    různé hodnoty pro DVD, VCD a CDDA.
    Můžete nastavit jedinečnou hodnotu nebo je nastavit
    rozdílně v pokročilém nastavení.

en: If uid/gid are not specified in the url, VLC will automatically set a uid/gid.
cs: Pokud v url není určené uid/gid, VLC automaticky nastaví uid/gid.

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
cs: Pokud chcete otevřít proud multicast, zadejte příslušnou IP adresu poskytnutou poskytovatelem proudu. V režimu unicast použije VLC IP adresu vašeho počítače automaticky.
    
    Pro otevření proudu použitím různého protokolu klikněte na tlačítko Zrušit a zavřete tento list.

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
cs: Pokud vaše HTTP vyžaduje heslo, zadejte jej zde.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
cs: Pokud Vaše schránka obsahuje platnou adresu URL,
    nebo cestu k souboru ve Vašem počítači,
    bude automaticky vybrána.

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Ignore files starting with '.'
cs: Ignorovat soubory začínající '.'

en: Ignore keyboard volume buttons.
cs: Ignorovat tlačítka ovládání hlasitosti na klávesnici.

en: Ignore non audio tracks from iTunes audio files
cs: Ignorovat nezvukové stopy ze zvukových souborů iTunes

en: Ignore ruby (furigana)
cs: Ignorovat Ruby (Furigana)

en: Ignore ruby (furigana) in the subtitle.
cs: Ignorovat Ruby ​​(Furigana) v titulcích.

en: Ignore subtitle flag
cs: Ignorovat označení titulků

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
cs: Ignorovat označení titulků, zkuste to, pokud se vaše titulky nezobrazují.

en: Ignored extensions
cs: Ignorované přípony

en: Image
cs: Obraz

en: Image Adjust
cs: Úprava obrazu

en: Image Files
cs: Soubory obrázků

en: Image Files (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)
cs: Obrázkové souboru (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)

en: Image adjust
cs: Upravit obraz

en: Image brightness (0-2)
cs: Jas obrázku (0-2)

en: Image chroma
cs: Barevná sytost obrazu

en: Image contrast (0-2)
cs: Kontrast obrázku (0-2)

en: Image demuxer
cs: Demultiplexer obrázku

en: Image format
cs: Obrazový formát

en: Image format (default RGB)
cs: Režim obrazu (výchozí RGB)

en: Image format which will be used to store the video snapshots
cs: Formát obrazu, který se použije při ukládání snímků z videa

en: Image gamma (0-10)
cs: Gama obrazu (0-10)

en: Image height
cs: Výška obrazu

en: Image hue (-180..180)
cs: Barevný odstín obrazu (-180..180)

en: Image hue (0-360)
cs: Odstín obrazu (0-360°)

en: Image mask
cs: Maska obrázku

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
cs: Maska obrázku. Pixely s hodnotou alfa větší než 50% budou automaticky smazány.

en: Image properties filter
cs: Filtr vlastností obrázku

en: Image quality
cs: Kvalita obrazu

en: Image quality 1 to 9 (max)
cs: Kvalita obrazu od 1 do 9 (max)

en: Image saturation (0-3)
cs: Sytost obrazu (0-3)

en: Image to be blended onto
cs: Obrázek, který se má prolnout

en: Image wall
cs: Obrazová stěna

en: Image which will be blended
cs: Obrázek, který bude prolnut

en: Image width
cs: Šířka obrazu

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
cs: Pokud máte zapojeno více monitorů, lze specifikovat, na kterém se má okno s videem otevřít. To provedete vybráním monitoru podle názvu, jakým se hlásí ve Windows. Například:  "\\.\DISPLAY1", nebo "\\.\DISPLAY2".

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
cs: V režimu celé obrazovky budou okraje, kde není zobrazené video, černé

en: In order to stream, a valid destination address is required.
cs: Pro vysílání proudu je potřeba zadat platnou adresu.

en: In this interval an update from VNC is requested, default every 300 ms.
cs: V tomto intervalu bude VNC vyžadovat aktualizaci, výchozí hodnota je 300 ms.

en: In-memory stream input
cs: Základní výstup proudu

en: Include debug messages in system log.
cs: Přikládat ladící zprávy v systémovém záznamu.

en: Include devices and pipes when listing directories
cs: Zahrnout zařízení a roury při vytváření adresářů

en: Increase
cs: Zvýšit

en: Increase Volume
cs: Zvýšit hlasitost

en: Increase or decrease the gain (default 1.0)
cs: Zvýšit nebo snížit zesílení (výchozí hodnota je 1.0)

en: Increase scale factor
cs: Zvýšit měřítko

en: Increase the priority of the process
cs: Zvýšit prioritu procesu

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
cs: Zvýšení priority programu pravděpodobně zlepší přehrávání, protože běh VLC nebude přerušován jinými aplikacemi, který budou požadovat mnoho procesorového času. Ve výjimečných situacích může nastat (chyba programu), že aplikace bude vyžadovat veškerý čas procesoru a to může velmi zpomalit počítač, až do stavu kdy jej bude nutné restartovat.

en: Index
cs: Rejstřík

en: Index file
cs: Soubor indexu

en: Index interval
cs: Interval indexu

en: Index of screen (1, 2, 3, ...). Alternative to Display ID.
cs: Index obrazovky (1, 2, 3, ...). Alternativa k displeji ID.

en: Index size ratio
cs: Poměr velikosti obsahu

en: Indie
cs: Nezávislá

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
cs: Doba zobrazení jednoho snímku 0 - 60000 ms.

en: Indonesian
cs: Indonéský

en: Industrial
cs: Industriální

en: Influence (bias) B-frames usage
cs: Vliv (zaujatost) použití B-snímků

en: Info
cs: Informace

en: Information
cs: Informace

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
cs: Informace o složení vašeho média nebo proudu.
    Jsou zobrazeny: multiplexer, kodeky zvuku a videa, titulky.

en: Information...
cs: Informace...

en: Infrared
cs: Infračervené

en: Infrared remote control interface
cs: Infračervené dálkové ovládání

en: Initial VBV buffer occupancy
cs: Počáteční obsazení vyrovnávací paměti pro VBV

en: Initializing
cs: Probíhá inicializace

en: Input
cs: Vstup

en: Input & Codec Settings
cs: Nastavení vstupu a kodeků

en: Input & Codecs Settings
cs: Nastavení vstupu a kodeků

en: Input / Codecs
cs: Vstup / Kodeky

en: Input Devices
cs: Vstupní zařízení

en: Input FIFO
cs: FIFO vstup

en: Input bitrate
cs: Vstupní datový tok

en: Input card to use
cs: Vstupní karta k použití

en: Input has changed
cs: Vstup se změnil

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
cs: Vstup se změnil a nelze uložit záložku. Při upravování záložek pozastavte přehrávání pomocí "Pozastavit" abyste uložili stejný vstupu.

en: Input list
cs: Seznam vstupů

en: Input media
cs: Vstupní média

en: Input of the card to use (see debug).
cs: Používaný vstup karty (viz ladění).

en: Input repetitions
cs: Opakování vstupu

en: Input slave (experimental)
cs: Dodatečný vstup (experimentální)

en: Input/Read
cs: Vstup / Čtení

en: Input:
cs: Vstup:

en: Inputs list
cs: Seznam vstupů

en: Insecure site
cs: Nezabezpečená stránka

en: Insert
cs: Vložit

en: Insert Disc
cs: Vložte disk

en: Install
cs: Instalovat

en: Install Windows Service
cs: Nainstalovat službu Windows

en: Install the Service and exit.
cs: Nainstalovat službu a skončit.

en: Installed
cs: Nainstalováno

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
cs: Namísto zapisování raw souboru můžete do souboru přidat hlavičku WAV.

en: Instrumental
cs: Instrumentální

en: Instrumental Pop
cs: Instrumentální pop

en: Instrumental Rock
cs: Instrumentální rock

en: Integer audio volume
cs: Hodnota hlasitosti zvuku

en: Integer from -1 (no model) to 4.
cs: Celé číslo od -1 (žádný model) do 4.

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
cs: Číselný identifikátor tohoto základního proudu. Ten bude použit k pozdějšímu "vyhledání" proudu.

en: Integer pixel motion estimation method
cs: Metoda odhadu pohybu podle celých pixelů

en: Integrate video in interface
cs: Integrovat video do rozhraní

en: Intel QuickSync Video encoder for MPEG4-Part10/MPEG2 (aka H.264/H.262)
cs: Kodér videa Intel QuickSync pro formát MPEG4-Part10/MPEG2 (také znám jako H.264/H.262)

en: Intensity
cs: Intenzita

en: Intensity of sepia effect
cs: Intenzita efektu sépie

en: Inter luma quantization deadzone
cs: Neaktivní zóna kvantizace Inter luma

en: Inter picture DWT filter
cs: Filtr DWT inter obrázků

en: Inter pictures can refer to previous or future pictures
cs: Meziobrázky mohou odkazovat na předchozí nebo budoucí obrázky

en: Inter pictures refere to previous pictures only
cs: Meziobrázky odkazují pouze na předchozí obrázky

en: Interactive Zoom
cs: Interaktivní přiblížení

en: Interface
cs: Rozhraní

en: Interface Settings
cs: Nastavení rozhraní

en: Interface interaction
cs: Interakce s rozhraním

en: Interface module
cs: Modul vhledu

en: Interface style
cs: Styl rozhraní

en: Interfaces
cs: Rozhraní

en: Interlaced encoding
cs: Prokládané kódování

en: Interlaced mode
cs: Prokládaný režim

en: Interlaced motion estimation
cs: Odhadování pohybu v prokládaných snímcích

en: Interlingue
cs: Interlingua

en: Internal libavcodec codec name
cs: Interní název kodeku libavcodec

en: Internal libavcodec format name
cs: Interní název formátu libavcodec

en: Internal stream record
cs: Nahrávání interního proudu

en: Interval between appearance and disappearance
cs: Interval mezi zobrazením a zmizením

en: Interval between disappearance and appearance
cs: Interval mezi zmizením a zobrazením

en: Interval between two disappearances
cs: Interval mezi dvěma zmizeními

en: Intra luma quantization deadzone
cs: Neaktivní zóna kvantizace Intra luma

en: Intra picture DWT filter
cs: Filtr DWT intra obrázků

en: Introduces a delay in the display of the stream.
cs: Zavádí zpoždění zobrazení proudu.

en: Invalid combination
cs: Neplatná kombinace

en: Invalid container format for HTTP streaming
cs: Neplatný formát kontejneru na přehrávání HTTP

en: Invalid signature
cs: Neplatný podpis

en: Inverse telecine
cs: Inverzní telecine

en: Invert colors
cs: Obrátí (invertuje) barvy

en: Invert video filter
cs: Invertní video filtr

en: Irish
cs: Irský

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
cs: Pro zdroje v reálném čase je možné vypnout vstupní synchronizaci času. Použijte tuto možnost, pokud přehrávání sítových proudů není plynulé.

en: It seems your Libav/FFmpeg (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
cs: Zdá se, že vaše instalace Libav/FFmpeg (libavcodec) neobsahuje následující kodér: 
    %s.
    Pokud nevíte, jak chybu napravit, požádejte o podporu z vaší distribuce.
    
    Nejedná se o chybu ve  VLC.
    Není proto potřeba kontaktovat vývojáře VideoLAN s informacemi o tomto problému

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
cs: Nebylo možné stáhnout kryptografický podpis pro stažený soubor "%s", a proto byl soubor odstraněn.

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
cs: Nebylo možné bezpečně ověřit stažený soubor "%s", byl proto smazán.

en: Italian
cs: Italský

en: JACK Input
cs: Vstup JACK

en: JACK audio input
cs: Audio vstup JACK

en: JACK audio output
cs: Zvukový výstup JACK

en: JACK client name
cs: Název klienta JACK

en: JPEG image decoder
cs: Dekodér obrazu JPEG

en: JPEG image encoder
cs: Kodér obrazu JPEG

en: Japanese
cs: Japonský

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
cs: Japonština (7-bitů JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese (Shift JIS)
cs: Japonština (Shift JIS)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
cs: Japonština Unix (EUC-JP)

en: Java required
cs: Je vyžadována Java

en: Java was not found on your system.
cs: Java nebyla ve vašem systému nalezena.

en: Javanese
cs: Javánský

en: Joint bidirectional motion refinement.
cs: Spojit obousměrné čištění pohybu

en: Joint stereo
cs: Smíšené stereo

en: Journal
cs: Žurnál

en: Jump Bac&kward
cs: S&kok vzad

en: Jump sizes
cs: Délky skoků

en: Jump to Specific &Time
cs: Přejít na &určený čas

en: Jump to Time
cs: Přejít na čas

en: K Audio Interface audio output
cs: Zvukový výstup K Audio Interface

en: K Video Acceleration video output
cs: Výstup videa K Video Acceleration

en: KDM file
cs: Soubor KDM

en: KWallet keystore
cs: Úložiště klíčů KWallet

en: Kaiser window parameter
cs: Parametr okna Kaiser

en: Kannada
cs: Kannadský

en: Kasenna MediaBase parser
cs: Analyzátor Kasenna MediaBase

en: Kasenna RTSP dialect
cs: Dialekt pro Kasenna RTSP

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
cs: Servery Kasenna používají starý a nestandardní dialekt RTSP. Tímto parametrem se VLC pokusí použít tento dialekt, ale nemůže se připojit k normálním serverům RTSP.

en: Kashmiri
cs: Kašmírský

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
cs: Kate je kodek pro překryvy textu a obrazu.
    Knihovna vykreslování Tiger je potřebná k vykreslování složitých proudů Kate, ale VLC může stále vytvářet statické textové a obrazové titulky, pokud není k dispozici.
    Poznámka: Změna nastavení se neprojeví až do přehrávání nového proudu. To snad bude brzy opraveno.

en: Kate overlay decoder
cs: Dekodér překrývání Kate

en: Kate streams allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting. Note that this has no effect is rendering via Tiger is enabled.
cs: Proudy Kate umožňují formátování textu. VLC to částečně implementuje, ale můžete zakázat všechna formátování. Všimněte si, že to nemá žádný vliv na vykreslování prostřednictvím Tiger.

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
cs: Proudy Kate lze vykreslit pomocí knihovny Tiger. Zakázáním této funkce budou zobrazeny pouze statické texty a bitmapové proudy.

en: Kate text subtitles packetizer
cs: Paketizér textových titulků Kate

en: Kazakh
cs: Kazachšský

en: Keep Recent Items
cs: Ponechat nedávné položky

en: Keep aspect ratio
cs: Zachovat poměr stran

en: Keep audio level between sessions
cs: Zachovávat úroveň hlasitosti mezi sezeními

en: Keep existing file
cs: Zachovat existující soubor

en: Keep original audio track
cs: Zachovat původní zvukovou stopu

en: Keep original size
cs: Ponechat původní velikost

en: Keep original video track
cs: Zachovat původní obrazovou stopu

en: Keep reading a resource that keeps being updated.
cs: Pokračovat ve čtení zdroje, který se aktualizuje.

en: Keep some B-frames as references
cs: Ponechat některé B-snímky jako referenční

en: Keep stream output open
cs: Ponechat proudový výstup otevřený

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
cs: Zachovat původní poměr stran při změně velikosti mozaikových prvků.

en: Keep the original size of mosaic elements.
cs: Zachovat původní velikost mozaikových prvků.

en: Key events
cs: Události tlačítka

en: Key or combination:
cs: Klávesa nebo kombinace:

en: Key press events
cs: Události stisku tlačítka

en: Key:
cs: Klávesa:

en: Keychain access group
cs: Přístupová skupina Keychain

en: Keychain access group as defined by the app entitlements.
cs: Přístupová skupina Keychain určená oprávněními aplikací.

en: Keychain keystore
cs: Úložiště klíčů Keychain

en: Keyframe interval
cs: Interval klíčových snímků

en: Keystore for iOS, Mac OS X and tvOS
cs: Keystore pro iOS, Mac OS X a tvOS

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Khmer
cs: Khmerský

en: Kinyarwanda
cs: Kinyarwandy

en: Kirghiz
cs: Kirgizský

en: Knee
    radius
cs: Poloměr
    ohybu

en: Knee radius
cs: Poloměr ohybu

en: Korean
cs: Korejský

en: Korean (EUC-KR/CP949)
cs: Korejština (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
cs: Korejština (ISO-2022-KR)

en: Kuanyama
cs: Kuaňamský

en: Kurdish
cs: Kudský

en: LIBRARY
cs: KNIHOVNA

en: LOCAL NETWORK
cs: MÍSTA V SÍTI

en: LZMA decompression
cs: Dekomprese LZMA

en: Language
cs: Jazyk

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
cs: Jazyk zvukové stopy, kterou si přejete použít (oddělujte čárkami, použijte dvou nebo třímístný kód země, pokud si přejete zabránit změnám jazyka, zadejte 'none').

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
cs: Jazyk základního proudu zadaný dle normy ISO639

en: Language of the menus you want to use with DVD/BluRay (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
cs: Jazyky menu DVD/BluRay, která chcete použít (dvou a třípísmené kódy států oddělené čárkami, jako zálohu lze použít 'any').

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
cs: Jazyk stopy titulků, kterou si přejete použít (oddělené čárkami, dvou nebo třímístný kód země, můžete použít "any" jako zálohu).

en: Lao
cs: Laošský

en: Large
cs: Velká

en: Large Hall
cs: Velká hala

en: Larger
cs: Větší

en: Last 60 seconds
cs: Posledních 60 sekund

en: Last audio device
cs: Poslední zvukové zařízení

en: Last check on: %@
cs: Poslední kontrola: %@

en: Last.fm username not set
cs: Uživatelské jméno k účtu last.fm není vyplněno

en: Latest
cs: Poslední

en: Latin
cs: Latinský

en: Latvian
cs: Lotyšský

en: Launching an update request...
cs: Spouštím požadavek k aktualizaci...

en: Layer A code rate
cs: Kódová rychlost vrstvy A

en: Layer A modulation
cs: Modulace vrstvy A

en: Layer A segments count
cs: Počet segmentů vrstvy A

en: Layer A time interleaving
cs: Časové prokládání vrstvy A

en: Layer B code rate
cs: Kódová rychlost vrstvy B

en: Layer B modulation
cs: Modulace vrstvy B

en: Layer B segments count
cs: Počet segmentů vrstvy B

en: Layer B time interleaving
cs: Časové prokládání vrstvy B

en: Layer C code rate
cs: Kódová rychlost vrstvy C

en: Layer C modulation
cs: Modulace vrstvy C

en: Layer C segments count
cs: Počet segmentů vrstvy C

en: Layer C time interleaving
cs: Časové prokládání vrstvy C

en: Leave Fullscreen
cs: Opustit režim celé obrazovky

en: Leave fullscreen
cs: Opustit režim celé obrazovky

en: Left
cs: Vlevo

en: Left bottom
cs: Vlevo dole

en: Left to right
cs: Zleva do prava

en: Left to right/Top to bottom
cs: Zleva doprava/shora dolů

en: Left top
cs: Vlevo nahoře

en: Legacy RTSP VoD server
cs: Původní server RTSP VoD

en: Length in milliseconds to output each stride
cs: Délka výstupu každého tempa v milisekundách

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
cs: Délka v milisekundách pro hledání nejlepší pozice překrytí

en: Length of TS stream segments
cs: Délka segmentů proudu TS

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
cs: Délka času (v ms) až do přerušení příjmu dat.

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
cs: Zvětší video na zadanou velikost, nebo na celou obrazovku.

en: Level %i
cs: Úroveň %i

en: Level of delayed signal
cs: Úroveň zpožděného signálu

en: Level of input signal
cs: Úroveň vstupního signálu

en: Level of input signal of original channel.
cs: Úroveň vstupního signálu původního kanálu.

en: LibNotify Notification Plugin
cs: Modul oznámení LibNotify

en: Libtwolame audio encoder
cs: Kodér zvuku Libtwolame

en: License
cs: Licence

en: Lime
cs: Citrusová

en: Limit the size of each slice in bytes
cs: Omezit velikost každého pruhu v bajtech

en: Limit the size of each slice in macroblocks
cs: Omezit velikost každého pruhu v makroblocích

en: Line 1:
cs: Řada 1:

en: Line 2:
cs: Řada 2:

en: Linear
cs: Lineární

en: Linear (fastest)
cs: Lineárně (nejrychlejší)

en: Linear PCM audio decoder
cs: Lineární audio dekodér PCM

en: Linear PCM audio encoder
cs: Kodér zvuku lineární PCM

en: Linear PCM audio packetizer
cs: Paketizér zvuku Lineární PCM

en: Linear Sampler
cs: Lineární vzorkovač

en: Liner Notes
cs: Poznámky k písni

en: Linguistic markup
cs: Lingvistická značka

en: Link #
cs: Odkaz #

en: List
cs: Seznam

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
cs: Seznam kodeků, které VLC použije v daném pořadí. Například, 'dummy,a52' vyzkouší falešné a a52 kodeky předtím, než vyzkouší ostatní. Tuto možnost by měli měnit pouze pokročilí uživatelé, protože může rozbít přehrávání všech vašich proudů.

en: List of keystores that VLC will use in priority.
cs: Seznam úložišť klíčů, které VLC bude používat jako prioritu.

en: List of revoked servers certificates
cs: Seznam zrušených serverových certifikátů

en: List of words separated by | to filter
cs: Seznam slov oddělených svislicí | k filtrování

en: List special files
cs: Vypsat speciální soubory

en: Listeners
cs: Posluchači

en: Lithuanian
cs: Litevský

en: Live
cs: Živý koncert

en: Live Playback delay (ms)
cs: Zpoždění živého přehrávání (ms)

en: Live capture caching (ms)
cs: Mezipaměť živého záznamu (ms).

en: Live555 stream transport
cs: Transport proudu Live555

en: Load
cs: Načíst

en: Load extensions on startup
cs: Načíst rozšíření při spuštění

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
cs: Načte soubor s titulky. Použije se pokud automatická detekce nebyla schopna najít soubor s titulky.

en: Loading flowplayer...
cs: Načítá se flowplayer...

en: Local Network
cs: Místní síť

en: Local oscillator high frequency (kHz)
cs: Vysoká frekvence místního oscilátoru (kHz)

en: Local oscillator low frequency (kHz)
cs: Nízká frekvence místního oscilátoru (kHz)

en: Locally collect statistics
cs: Sbírat lokální statistiky

en: Location
cs: Umístění

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
cs: Umístění souboru obsahující SVG šablonu používanou pro automatické konvertování příkazů

en: Location:
cs: Umístění:

en: Lock Aspect Ratio
cs: Uzamknout poměr stran

en: Log all VLC messages to a text file.
cs: Zaznamenávat všechny zprávy přehrávače VLC do textového souboru.

en: Log filename
cs: Název souboru záznamu

en: Log format
cs: Formát záznamu

en: Log to file
cs: Zaznamenávat do souboru

en: Logger
cs: Zaznamenávání

en: Logging
cs: Záznamy

en: Login:pass
cs: Přihlašovací jméno:heslo

en: Logo animation # of loops
cs: Počet opakování animace loga #

en: Logo erase
cs: Odstranit logo

en: Logo filenames
cs: Názvy souborů s logem

en: Logo individual image time in ms
cs: Doba jednoho obrázku loga v ms

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
cs: Hodnota neprůhlednosti loga (0 pro naprostou průhlednost, 255 pro naprostou neprůhlednost).

en: Logo overlay
cs: Přesah loga

en: Logo position
cs: Umístění loga

en: Logo sub source
cs: Dílčí zdroj loga

en: Logo video filter
cs: Filtr videa "logo"

en: Long backwards jump
cs: Dlouhý skok zpět

en: Long forward jump
cs: Dlouhý skok vpřed

en: Long jump length
cs: Délka dlouhého skoku

en: Long jump length, in seconds.
cs: Délka dlouhého skoku v sekundách.

en: Look and feel
cs: Vzhled a chování

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
cs: Hledat titulky také v těchto cestách, pokud nebyly nalezeny v současném adresáři.

en: Loop
cs: Smyčka

en: Loop / Repeat
cs: Smyčka / Opakovat

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
cs: Parametry filtru smyčky AlphaC0 a Beta alpha:beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
cs: Parametry filtru smyčky AlphaC0 a Beta. Rozsah je od -6 do 6 pro obě parametry alfa a beta. Hodnota -6 znamená jemný filtr, 6 znamená důkladné.

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
cs: Nepřetržitě přehrávat smyčku z bodu A do bodu B
    Kliknutím zvolte bod A

en: Loop from point A to point B continuously.
cs: Nepřetržitě přehrávat smyčku z bodu A do bodu B.

en: Loop: %s
cs: Smyčka: %s

en: Loopback mode
cs: Režim smyčky

en: Lossless mode
cs: Bezeztrátový režim

en: Lost
cs: Ztracené

en: Lost buffers
cs: Ztracená vyrovnávací pamět

en: Lost frames
cs: Ztracené snímky

en: Loudness mode
cs: Režim hlasitosti

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
cs: Režim hlasitosti, také známý jako zvýšení basů.

en: Low
cs: Nízká

en: Low (low quality and low bandwidth)
cs: Nízké (nízká kvalita a šířka pásma)

en: Low CPU (low quality but high bandwidth)
cs: Pomalé CPU (nízká kvalita, ale velká šířka pásma)

en: Low Definition (360 lines)
cs: Nízké rozlišení (360 řádků)

en: Low Delay mode
cs: Režim malého zpoždění

en: Low Latency
cs: Nízká odezva

en: Low Pass Filter
cs: Nízkopropustný filtr

en: Low freq (Hz)
cs: Nízká frekvence (Hz)

en: Low freq gain (dB)
cs: Zesilnění nízkých frekvencí (dB)

en: Low latency
cs: Nízká odezva

en: Low-frequency effects
cs: Nízkofrekvenční efekty

en: Low-priority code rate
cs: Kódová rychlost s nízkou prioritou

en: Lowest
cs: Nejnižší

en: Lowest Bandwidth/Quality
cs: Nejmenší šířka pásma/kvalita

en: Lowest Latency
cs: Nejnižší odezva

en: Lowest latency
cs: Nejnižší odezva

en: Lua Extension
cs: Rozšíření Lua

en: Lua Meta Fetcher
cs: Nosič metadat Lua

en: Lua Meta Reader
cs: Čtečka metadat Lua

en: Lua Playlist
cs: Seznam skladeb Lua

en: Lua Playlist Parser Interface
cs: Rozhraní analyzátoru seznamu skladeb Lua

en: Lua SD Module
cs: SD modul Lua

en: Lua interface
cs: Rozhraní Lua

en: Lua interface configuration
cs: Nastavení rozhraní Lua

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
cs: Konfigurační příkaz rozhraní Lua. Formát je: '["<nazev modulu rozhrani>"] = { <moznost> = <hodnota>, ...}, ...'.

en: Lua interface module to load
cs: Načítaný modul rozhraní Lua

en: Lua interpreter
cs: Interpreter Lua

en: Luma bicubic / chroma bilinear
cs: Jas bikubicky / barevná sytost bilineárně

en: Luminance elimination
cs: Eliminace jasu

en: Luminance masking
cs: Maskování jasu

en: Lyrics
cs: Text písně

en: M-JPEG camera demuxer
cs: Demultiplexer kamery M-JPEG

en: M3U playlist
cs: Seznam skladeb M3U

en: M3U playlist export
cs: Export seznamu skladeb M3U

en: M3U playlist import
cs: Import seznamu skladeb M3U

en: M3U8 playlist
cs: Seznam skladeb M3U8

en: M3U8 playlist export
cs: Export seznamu skladeb M3U8

en: M4A audio only
cs: Pouze zvuk M4A

en: MIDI synthesis not set up
cs: MIDI syntéza není nastavena

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
cs: MIME vrácené serverem (pokud není specifikováno, bude zjištěno automaticky).

en: MLP/TrueHD parser
cs: Analyzátor MLP/TrueHD

en: MMAL decoder
cs: MMAL dekodér

en: MMAL deinterlace
cs: Odstranění prokládání MMAL

en: MMAL-based decoder plugin for Raspberry Pi
cs: MMAL-základní dekódovací plugin pro Raspberry Pi

en: MMAL-based deinterlace filter plugin
cs: Přídavný modul filtru na odstranění prokládání MMAL

en: MMAL-based vout plugin for Raspberry Pi
cs: MMAL-základní vout plugin pro Raspberry Pi

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
cs: Proudy MMS mohou obsahovat několik elementárních proudů s různými daty. Můžete si nastavit, že se budou vybírat všechny.

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
cs: Konverze z MMX I420,IYUV,YV12 do RV15,RV16,RV24,RV32

en: MMX conversions from
cs: MMX konverze z

en: MOD demuxer (libmodplug)
cs: Demultiplexer MOD (libmodplug)

en: MP3 fixed point audio encoder
cs: Kodér zvuku MP3 s fixním bodem

en: MP4 stream demuxer
cs: Demultiplexer proudu MP4

en: MP4/MOV muxer
cs: Multiplexer MP4/MOV

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
cs: Dekodér videa MPEG I/II (skrze libmpeg2)

en: MPEG Transport Stream demuxer
cs: Demultiplexer přenosového proudu MPEG

en: MPEG audio decoder using mpg123
cs: Dekodér zvuku MPEG skrze mpg123

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
cs: Dekodér zvukové vrstvy MPEG I/II/III

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
cs: Paketizér zvukové vrstvy MPEG I/II/III

en: MPEG-I/II video demuxer
cs: Demultiplexer videa MPEG-I/II

en: MPEG-I/II video packetizer
cs: Paketizér videa MPEG-I/II

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
cs: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP zvuk

en: MPEG-PS demuxer
cs: Demultiplexer MPEG-PS

en: MPEG4 audio packetizer
cs: Paketizér zvuku MPEG4

en: MPEG4 quantization matrix
cs: Kvantizační matice MPEG4

en: MPEG4 video packetizer
cs: Paketizér videa MPEG4

en: MTP Device
cs: Zařízení MTP

en: MTP devices
cs: Zařízení MTP

en: MTP input
cs: Vstup MTP

en: MTU of the network interface
cs: MTU síťového rozhraní

en: MUX for RAW RTSP transport
cs: MUX pro přenos RAW RTSP

en: MUX options
cs: Možnosti MUXu

en: MY COMPUTER
cs: TENTO POČÍTAČ

en: Mac OS X OpenGL video output
cs: Mac OS X OpenGL video výstup

en: Mac OS X hardware video filters
cs: Hardwarové filtry videa pro Mac OS X

en: Mac OS X interface
cs: Rozhraní Mac OS X

en: Macedonian
cs: Makedonský

en: Magnification/Zoom
cs: Zvětšení/přiblížení

en: Magnify
cs: Zvětšit

en: Magnify/Zoom interactive video filter
cs: Interaktivní video filtr pro zvětšení/přiblížení

en: Main Profile
cs: Hlavní profil

en: Main Toolbar
cs: Hlavní nástrojová lišta

en: Main Window...
cs: Hlavní okno...

en: Main audio
cs: Hlavní zvuk

en: Main interfaces
cs: Hlavní rozhraní

en: Main interfaces settings
cs: Nastavení hlavního rozhraní

en: Major channel
cs: Hlavní kanál

en: Make a donation...
cs: Podpořte vývoj programu...

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
cs: Vytvořit veřejně dostupný server na "Zlatých stránkách" (adresářový seznam proudů) na webových stránkách icecast/shoutcast. Pro shoutcast se vyžadují zadané informace datového toku. Pro icecast se vyžaduje vysílání ve formátu Ogg.

en: Make use of the QPUs to allow higher quality deinterlacing of HD content.
cs: Používat QPU k umožnění vyšší kvality odstranění prokládání v obsahu HD.

en: Makeup
    gain
cs: Doplňkové
    zesílení

en: Makeup gain
cs: Doplňkové zesílení

en: Malagasy
cs: Malgašský

en: Malay
cs: Malajský

en: Maltese
cs: Maltézský

en: Manage Streams
cs: Správa proudů

en: Manx
cs: Manský

en: Maori
cs: Maurský

en: Marathi
cs: Maráthský

en: Maroon
cs: Kaštanová

en: Marquee
cs: Značka

en: Marquee display
cs: Zobrazení značky

en: Marquee position
cs: Pozice značky

en: Marquee text to display. (Available format strings: %Y = year, %m = month, %d = day, %H = hour, %M = minute, %S = second, ...)
cs: Zobrazit jezdící text. (Dostupné řetězce formátu:  %Y = rok, %m = měsíc, %d = den, %H = hodina, %M = minuta, %S = sekunda, ...)

en: Mask
cs: Maska

en: Master server IP address
cs: Adresa IP hlavního serveru

en: Matroska stream demuxer
cs: Demultiplexer proudu Matroska

en: Max QP
cs: Maximální par. kvan.

en: Max QP step
cs: Maximální krok par. kvan.

en: Max QP step between frames.
cs: Maximální krok par. kvan. mezi jednotlivými snímky.

en: Max buffering (ms)
cs: Max. ukládání do vyrovnávací paměti (ms)

en: Max length
cs: Maximální délka

en: Max local bitrate
cs: Max. lokální datový tok

en: Max number of threads used for frame decoding, default 0=auto
cs: Max. počet vláken pro dekódování snímku, výchozí hodnota 0 = automaticky

en: Max number of threads used for tile decoding, default 0=auto
cs: Max. počet vláken pro dekódování dlaždice, výchozí hodnota 0 = automaticky

en: Max. luminance
cs: Maximální jas

en: Maximal bitrate
cs: Maximální datový tok

en: Maximal period
cs: Maximální doba

en: Maximal period of the noise grain in pixel
cs: Maximální doba zrnitosti šumu v pixelech

en: Maximal volume level
cs: Maximální úroveň hlasitosti

en: Maximum B (deprecated)
cs: Maximální B (zastaralé)

en: Maximum Bitrate
cs: Maximální datový tok

en: Maximum GOP size
cs: Maximální velikost GOP

en: Maximum RTP sequence number dropout
cs: Maximální počet výpadků v sekvenci RTP

en: Maximum RTP sequence number misordering
cs: Maximální počet špatného řazení v sekvenci RTP

en: Maximum RTP sources
cs: Maximum zdrojů RTP

en: Maximum Volume displayed
cs: Zobrazí se maximální hlasitost

en: Maximum bitrate
cs: Maximální datový tok

en: Maximum bitrate (kbps)
cs: Maximální datový tok (kbps)

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
cs: Maximální datový tok v kb/s při kódování v režimu konstantního datového toku

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
cs: Maximální datový tok v kbps. To je užitečné pro streamovací programy.

en: Maximum device height
cs: Maximální výška zařízení

en: Maximum device width
cs: Maximální šířka zařízení

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
cs: Maximální hodnota používaná pro odhadování pohybu, měřená pro předpokládanou pozici (předpokládané pozice). Výchozí hodnota 16 je vhodná pro většinu záběrů, sekvencím s vysokým pohybem doporučujeme nastavení mezi 24 a 32. Rozsah od 0 do 64.

en: Maximum encoding bitrate
cs: Maximální datový tok

en: Maximum frame rate to use (0 = no limits).
cs: Maximální používaná frekvence snímků (0 = bez omezení).

en: Maximum level
cs: Maximální úroveň

en: Maximum motion vector length
cs: Maximální délka vektoru pohybu

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
cs: Maximální délka vektoru pohybu v pixelech. -1 je automaticky, založené na úrovni.

en: Maximum motion vector search range
cs: Maximální rozsah hledání vektoru pohybu

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
cs: Maximální počet znaků zobrazený na obrazovce.

en: Maximum number of connections
cs: Maximální počet spojení

en: Maximum number of subtitles allowed at the same time.
cs: Maximální počet titulků povolených najednou.

en: Maximum output video height.
cs: Maximální výška výstupního videa

en: Maximum output video width.
cs: Maximální šířka výstupního videa

en: Maximum overlapping subtitles
cs: Maximum překrývajících se titulků

en: Maximum quantizer parameter.
cs: Maximální parametr kvantizeru.

en: Maximum time allowed to preparse an item, in milliseconds
cs: Maximální doba pro předběžné zpracování položky v milisekundách

en: Maximum video height
cs: Maximální výška videa

en: Maximum video quantizer scale
cs: Maximální kvantizační stupnice videa

en: Maximum video quantizer scale.
cs: Maximální kvantizační stupnice videa.

en: Maximum video width
cs: Maximální šířka videa

en: Mean
cs: Průměr

en: Media &Information
cs: &Informace o médiu

en: Media (player) role for operating system policy.
cs: Role médií (přehrávače) pro bezpečnostní zásady operačního systému.

en: Media Angle
cs: Úhel média

en: Media Audio Track
cs: Zvuková stopa média

en: Media Files
cs: Mediální soubory

en: Media Forward
cs: Médium Vpřed

en: Media Foundation Transform decoder
cs: Transformační dekodér Media Foundation

en: Media Information
cs: Informace o médiu

en: Media Information...
cs: Informace o médiu...

en: Media Library
cs: Knihovna médií

en: Media Manager Edition
cs: Edice správců médií

en: Media Manager List
cs: Seznam správců médií

en: Media Menu
cs: Nabídka médií

en: Media Next Frame
cs: Následující snímek média

en: Media Next Track
cs: Následující stopa média

en: Media Play Pause
cs: Pozastavit přehrávání média

en: Media Prev Frame
cs: Předchozí snímek média

en: Media Prev Track
cs: Předchozí stopa média

en: Media Record
cs: Nahrávání média

en: Media Repeat
cs: Opakovat média

en: Media Resource Locator (MRL)
cs: Lokalizátor zdrojů médií (MRL)

en: Media Rewind
cs: Přetočit média

en: Media Select
cs: Vybrat média

en: Media Shuffle
cs: Zamíchat média

en: Media Stop
cs: Zastavit média

en: Media Subtitle
cs: Titulky médií

en: Media Time
cs: Čas médií

en: Media View
cs: Zobrazení médií

en: Media data size
cs: Velikost dat média

en: Media encapsulated as %@ cannot be streamed through the HTTP protocol for technical reasons.
cs: Média zabalená jako %@ nemůžou být z technických důvodů streamována prostřednictvím protokolu HTTP.

en: Media files cannot be resumed because keeping recent media items is disabled.
cs: Mediální soubory nemohou pokračovat, protože je zakázané zachování posledních mediálních položek.

en: Media role
cs: Úloha médií

en: Media: %s
cs: Médium: %s

en: Meditative
cs: Meditační

en: Medium
cs: Střední

en: Medium (medium quality and medium bandwidth)
cs: Střední (střední kvalita a šířka pásma)

en: Medium backwards jump
cs: Střední skok zpět

en: Medium forward jump
cs: Střední skok vpřed

en: Medium jump length
cs: Délka středního skoku

en: Medium jump length, in seconds.
cs: Délka středního skoku v sekundách.

en: Mega bass cutoff
cs: Ořezání efektu Mega bass

en: Mega bass level
cs: Intenzita efektu Mega bass

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
cs: Frekvence ořezání režimu Magabass, v Hz. Tohle je maximální frekvence, při které se použije efekt megabass. Platné hodnoty jsou od 10 do 100 Hz.

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
cs: Úroveň režimu Megabass (od 0 do 100, výchozí hodnota je 0).

en: Memory input
cs: Paměťový vstup

en: Memory keystore
cs: Paměťové úložiště klíčů

en: Memory stream
cs: Paměťový proud

en: Menu
cs: Nabídka

en: Menu language
cs: Jazyk nabídky

en: Menu popup
cs: Vyskakovací okno pro menu

en: Menu title
cs: Titul menu

en: Menus
cs: Nabídky

en: Menus language:
cs: Jazyk nabídek:

en: Mesh height
cs: Výška polygonu

en: Mesh width
cs: Šířka polygonu

en: Messages
cs: Zprávy

en: Messages...
cs: Zprávy...

en: Method used to encode the video sequence
cs: Metoda použitá pro kódování sekvence videa

en: Mi&nimal Interface
cs: Mi&nimální rozhraní

en: Microsoft Media Server (MMS) input
cs: Vstup Microsoft Media Server (MMS)

en: Middle
cs: Střední

en: Mime
cs: MIME

en: Min QP
cs: Minimální par. kvan.

en: Min. luminance
cs: Minimální jas

en: Minimal Mac OS X interface
cs: Minimální rozhraní Mac OS X

en: Minimal index interval, in microseconds. Set to 0 to disable index creation.
cs: Minimální interval indexu, v milisekundách. Pro zakázání vytvoření indexu zadejte 0.

en: Minimal period
cs: Minimální doba

en: Minimal period of the noise grain in pixel
cs: Minimální doba zrnitosti šumu v pixelech

en: Minimize
cs: Minimalizovat

en: Minimum Audio level to raise the alarm
cs: Minimální úroveň zvuku pro spuštění alarmu

en: Minimum B (deprecated)
cs: Minimální B (zastaralé)

en: Minimum GOP size
cs: Minimální velikost GOP

en: Minimum alpha value
cs: Minimální alfa hodnota

en: Minimum bitrate (kbps)
cs: Minimální datový tok (kbps)

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
cs: Minimální datový tok v kb/s při kódování v režimu konstantního datového toku

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
cs: Minimální datový tok v kbps. To je užitečné pro kanály s fixní velikostí.

en: Minimum buffer space between threads
cs: Minimální prostor vyrovnávací paměti mezi vlákny

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
cs: Minimální prostor vyrovnávací paměti mezi vlákny. -1 je automaticky, na základě počtu vláken.

en: Minimum encoding bitrate
cs: Minimální datový tok

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
cs: Minimální parametr kvantizeru. Dobrým užitečným rozsahem je 15 až 35.

en: Minimum time (in milliseconds) between subtitle disappearance and newer subtitle appearance (earlier subtitle delay will be extended to fill the gap).
cs: Minimální čas (v milisekundách) mezi zmizením titulků a zobrazení nových titulků (předchozí zpoždění titulků se rozšíří k vyplnění mezery).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after its predecessor has disappeared (subtitle delay will be extended to meet this requirement).
cs: Minimální čas (v milisekundách), po který by měl titulek zůstat zobrazen poté, co jeho předchůdce zmizel (zpoždění titulků se rozšíří tak, aby byly splněny tyto požadavky).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after newer subtitle has appeared (earlier subtitle delay will be shortened to avoid the overlap).
cs: Minimální čas (v milisekundách), po který by měl titulek zůstat zobrazen i po zobrazení novějších titulků (předchozí zpoždění titulků se zkrátí, aby se zabránilo přesahu).

en: Minimum video quantizer scale
cs: Minimální kvantizační stupnice videa

en: Minimum video quantizer scale.
cs: Minimální kvantizační stupnice videa.

en: Mirror
cs: Zrcadlit

en: Mirror orientation
cs: Zdraclová orientace

en: Mirror video
cs: Zrcadlit video

en: Mirror video filter
cs: Filtr zrcadlení videa

en: Misc
cs: Různé

en: Miscellaneous
cs: Různé

en: Miscellaneous Options
cs: Různá nastavení

en: Miscellaneous audio settings and modules.
cs: Různá nastavení a moduly pro zvuk

en: Missing AACS configuration file!
cs: Schází soubor nastavení AACS.

en: Mode
cs: Režim

en: Modulation / Constellation
cs: Modulace / Sestava

en: Modules Tree
cs: Strom modulů

en: Moldavian
cs: Moldavský

en: Mongolian
cs: Mongolský

en: Monitor pixel aspect ratio
cs: Poměr stran pixelu monitoru

en: Monospace Font
cs: Písmo s pevnou šířkou

en: More bands for the spectrometer: 80 if enabled, else 20.
cs: Více pásů pro spektrometr: 80 pokud jsou povoleny, jinak 20.

en: More information...
cs: Více informací...

en: Mosaic
cs: Mozaika

en: Mosaic Tiles
cs: Mozaikové dlaždice

en: Mosaic alignment
cs: Zarovnání mozaiky

en: Mosaic bridge
cs: Mozaikový most

en: Mosaic bridge stream output
cs: Mozaikový most proudového výstupu

en: Mosaic video sub source
cs: Dílčí zdroj mozaikového videa

en: Motion Detect
cs: Detekce pohybu

en: Motion Vector precision
cs: Přesnost vektoru pohybu

en: Motion Vector precision in pels
cs: Přesnost vektoru pohybu (v jednotce pels)

en: Motion blur
cs: Rozmazání pohybem

en: Motion blur filter
cs: Filtr rozmazání monitoru

en: Motion detect
cs: Detekce pohybu

en: Motion detect video filter
cs: Filtr detekce pohybu ve videu

en: Motion masking
cs: Maskování pohybu

en: Motion threshold (10-100)
cs: Hranice pohybu (10-100)

en: Mount Point
cs: Přípojný bod

en: Mouse Gestures
cs: Gesta myši

en: Mouse Wheel Down
cs: Kolečko myši dolů

en: Mouse Wheel Left
cs: Kolečko myši doleva

en: Mouse Wheel Right
cs: Kolečko myši doprava

en: Mouse Wheel Up
cs: Kolečko myši nahoru

en: Mouse events
cs: Události myši

en: Mouse gestures control interface
cs: Ovládací rozhraní gest myši

en: Mouse pointer image
cs: Obrázek kurzoru myši

en: Mouse wheel horizontal axis control
cs: Ovládání vodorovné osy kolečka myši

en: Mouse wheel vertical axis control
cs: Ovládání svislé osy kolečka myši

en: Move To Trash and Relaunch VLC
cs: Přesunout do koše a znovu spustit přehrávač VLC

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
cs: Posunout všechny kapitoly. Tato hodnota by měla být nastavena v milisekundách.

en: Multicast output interface
cs: Výstupní rozhraní pro multicast

en: Multichannel television sound (MTS)
cs: Zvuk multikanálové televize (MTS)

en: Multipart JPEG muxer
cs: Vícedílný multiplexer JPEG

en: Multipass ratecontrol
cs: Víceprůchodová kontrola rychlosti

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
cs: Víceproudová kontrola rychlosti:
     - 1: První průchod, vytvořit statistický soubor
     - 2: Poslední průchod, nepřepisovat statistický soubor
     - 3: N-tý průchod, přepsat statistický soubor

en: Multiple Files Selected.
cs: Vybráno více souborů.

en: Multiple files selected.
cs: Vybráno více souborů.

en: Multiple profiles with the same name are not allowed.
cs: Více profilů se stejným názvem není dovoleno.

en: Multiply subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
cs: Touto hodnotou znásobíte dobu zobrazení titulků.
    Pro vypnutí nastavte 0.

en: MusePack demuxer
cs: Demultiplexer MusePack

en: Music
cs: Hudba

en: Musical
cs: Muzikál

en: Musicbrainz Server
cs: Server Musicbrainz

en: Mute
cs: Ztlumit

en: Mute the audio.
cs: Ztlumit zvuk.

en: Mux Control
cs: Nastavení multiplexeru

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
cs: Multiplexer PMT (vyžaduje se --sout-ts-es-id-pid)

en: Mux module
cs: Modul multiplexeru

en: Muxer
cs: Multiplexer

en: Muxer to use for the stream.
cs: Multiplexer k použití proudu

en: Muxer:
cs: Multiplexer:

en: Muxers
cs: Multiplexery

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
cs: Multiplexy tvoří výsledné formáty obsahující všechny základní proudy (obraz, zvuk, ...). Toto nastavení umožňuje vždy vynutit konkrétní multiplex. To si pravděpodobně nepřejete.
    Také můžete nastavit výchozí nastavení pro každý multiplex.

en: My Computer
cs: Počítač

en: My Music
cs: Moje hudba

en: My Pictures
cs: Moje obrázky

en: My Videos
cs: Moje videa

en: N&ormal Speed
cs: N&ormální rychlost

en: N/A
cs: Nedostupné

en: NFS input
cs: Vstup NFS

en: NFS operation failed
cs: Operace NFS selhala

en: NT Service
cs: Služba NT

en: NTSC M Japan
cs: NTSC M Japonsko

en: NTSC M South Korea
cs: NTSC M Jižní Korea

en: Name
cs: Název

en: Name of XML file containing Haar cascade description
cs: Název souboru XML obsahující popis kaskády Haar

en: Name of current instance
cs: Název aktuální instance

en: Name of desired display device
cs: Název požadovaného zobrazovacího zařízení

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
cs: Název vnitřního filtru zásuvného modulu k použití

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
cs: Název zvukového zařízení používaného zásuvným modulem DirectShow. Pokud nezadáte jinak, bude použito výchozí zařízení.

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
cs: Název umístění vstupního mostu. Pokud nepotřebujete více než jeden vstupní most, můžete tuto volbu zrušit.

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
cs: Název souboru, do kterého bude vypisován nezpracovaný datový proud.

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
cs: Název video zařízení používaného zásuvným modulem DirectShow. Pokud nezadáte jinak, bude použito výchozí zařízení.

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
cs: Název instance vstupního mostu. Pokud nepotřebujete více než jeden vstupní most, můžete tuto volbu zrušit.

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
cs: Jméno, které chcete dát tomuto proudu/kanálu na serveru shoutcast/icecast.

en: Name:
cs: Název:

en: Narrow-band (8kHz)
cs: Úzké pásmo (8kHz)

en: National Folk
cs: Národní folk

en: Native American
cs: Původní americká

en: Native Slider
cs: Výchozí posuvník

en: Navigate down
cs: Přejít dolů

en: Navigate left
cs: Přejít doleva

en: Navigate right
cs: Přejít doprava

en: Navigate up
cs: Přejít nahoru

en: Navy
cs: Námořnická modř

en: Ncurses interface
cs: Rozhraní Ncurses

en: Ndebele, North
cs: Ndebele, Severní

en: Ndebele, South
cs: Ndebele, jižní

en: Ne&xt
cs: Nás&ledující

en: Near Optimal
cs: Téměř optimální

en: Nearest neighbour (bad quality)
cs: Nejbližší soused (nízká kvalita)

en: Nearest-neighbor audio resampler
cs: Nejbližší sousední převzorkování zvuku

en: Negate colors
cs: Obrátit barvy

en: Negative
cs: Negativ

en: Nepali
cs: Nepálský

en: Network
cs: Síť

en: Network Access Policy
cs: Politika přístupu k síti

en: Network Protocol
cs: Síťový protokol

en: Network Sync
cs: Síťová synchronizace

en: Network caching (ms)
cs: Síťová mezipaměť (ms)

en: Network identifier
cs: Identifikátor sítě

en: Network interaction failed
cs: Interakce se sítí selhala

en: Network master clock
cs: Server síťové sychnronizace času

en: Network name
cs: Název sítě

en: Network name to create
cs: Název vytvářené sítě

en: Network settings
cs: Nastavení sítě

en: Network streams (SAP)
cs: Síťové proudy (SAP)

en: Network synchronisation
cs: Synchronizace sítě

en: Network synchronization
cs: Síťová synchronizace

en: Never
cs: Nikdy

en: Never fix
cs: Nikdy neopravovat

en: Never out HDR
cs: Nikdy neposkytovat HDR

en: New ES ID
cs: Nové ES ID

en: New Wave
cs: Nová vlna

en: New destination
cs: Nový cíl

en: New input playing
cs: Přehrávání nového vstupu

en: New profile
cs: Nový profil

en: New winamp 5.2 shoutcast import
cs: Import shoutcast New winamp 5.2

en: Next
cs: Následující

en: Next / Forward
cs: Následující / Vpřed

en: Next Chapter/Title
cs: Následující kapitola/titul

en: Next chapter
cs: Následující kapitola

en: Next frame
cs: Následující snímek

en: Next media in the playlist
cs: Následující položka v seznamu skladeb

en: Next media in the playlist, skip forward when held
cs: Následující položka v seznamu skladeb, přeskakuje vpřed při podržení

en: Next title
cs: Následující titul

en: Next widget style
cs: Následující styl prvku

en: No
cs: Ne

en: No Address given
cs: Není zadána žádná adresa

en: No Audio Input device found
cs: Nebylo nalezeno žádné vstupní zařízení pro zvuk

en: No Channel Name given
cs: Není zadán žádný název kanálu

en: No EPG Data Available
cs: Nejsou dostupná žádná data EPG

en: No SDP URL given
cs: Není zadána žádná adresa SDP URL

en: No active subtitle
cs: Žádné aktivní titulky

en: No addons found
cs: Nebyly nalezeny žádné doplňky

en: No check was performed yet.
cs: Žádná kontrola zatím nebyla provedena.

en: No decoding of Dolby Surround
cs: Nedekódovat zvuk nahraný v Dolby Surround

en: No description for this codec
cs: Neexistuje popis pro kodek.

en: No disc menus
cs: Bez nabídek

en: No fingerprint has been found
cs: Nenašel se žádný jednoznačný identifikátor

en: No fixed gop structure. A picture can be intra or inter and refer to previous or future pictures.
cs: Žádná pevná struktura gop. Obrázek může být intra nebo inter a odkazovat na předchozí nebo budoucí obrázky.

en: No input
cs: Žádný vstup

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
cs: Vstup nenalezen. Proud musí být spuštěn, nebo pozastaven, aby záložky fungovaly.

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
cs: Nenalezen žádný odpovídající modul. Použijte parametry --list nebo --list-verbose pro seznam dostupných modulů.

en: No pre-filtering
cs: Bez před-filtrování

en: No renderer
cs: Žádný vykreslovač

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
cs: Nebyla nalezena žádná instance v4l2.
    Zkontrolujte zda bylo zařízení otevřeno s VLC a přehrává.
    
    Ovládání se zde automaticky ukáže.

en: No valid host certificate found in AACS config file.
cs: V konfiguračním souboru AACS nebyl nalezen žádný platný certifikát hostitele.

en: No valid processing key found in AACS config file.
cs: V konfiguračním souboru AACS nebyl nalezen žádný platný klíč pro zpracování.

en: No video devices found
cs: Nebylo nalezeno žádné zobrazovací zařízení

en: No video or audio device selected.
cs: Nebylo vybráno žádné zařízení zvuku, či videa.

en: No, Thanks
cs: Ne, děkuji

en: Noise
cs: Šum

en: Noise Threshold
cs: Práh šumu

en: Noise reduction
cs: Potlačení šumu

en: Noise reduction level
cs: Úroveň potlačení šumu

en: Noise threshold to use in constant noise threshold mode
cs: Práh hluku použit v režimu konstantního hluku

en: Non-deterministic optimizations when threaded
cs: Nedeterministická optimalizace při použití více vláken

en: Non-key
cs: Bez klíče

en: Non-ref
cs: Nereferenční

en: None
cs: Nic

en: Nordic (Latin-6)
cs: Severské (Latin-6)

en: Normal
cs: Normální

en: Normal Size
cs: Původní velikost

en: Normal rate
cs: Normální rychlost

en: Normal/Loop/Repeat
cs: Normálně/Smyčka/Opakovat

en: Normalize volume to:
cs: Normalizovat hlasitost na:

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
cs: Obvykle se analyzátor synchronizuje s dalším celým snímkem. Tento příznak dává analyzátoru pokyn k synchronizaci na prvním nalezeném intra snímku.

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
cs: Obvykle použijeme časové značky souborů MPEG k výpočtu pozice a doby trvání. Někdy se však tyto údaje nedají použít. Chcete-li místo toho počítat z datového toku, zakažte tuto možnost.

en: Northern Sami
cs: Severní Sami

en: Norwegian
cs: Norský

en: Norwegian Bokmaal
cs: Norský Bokmaal

en: Norwegian Nynorsk
cs: Norský (Nynorsk)

en: Not Set
cs: Nenastaveno

en: Not Used
cs: Nepoužitý

en: Note that these are system-wide settings.
cs: Berte na vědomí, že toto nastavení má vliv na celý systém.

en: Note:
cs: Poznámka:

en: Nothing playing
cs: Nic se nepřehrává

en: Notification
cs: Oznámení

en: Notify
cs: Oznámení

en: Now Playing
cs: Nyní se hraje

en: Now playing
cs: Nyní přehrávám

en: NullSoft demuxer
cs: Demultiplexer NullSoft

en: Number of 100 frames before the 'avbr' rate control method reaches the requested bitrate with the requested accuracy. See the accuracy parameter.
cs: Počet 100 snímků předtím, než metoda kontrola toku "avbr" dosáhne požadovaného datového toku požadovanou přesností. Viz parametr přesnosti.

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
cs: Počet B snímků, které budou kódovány mezi dvěma referenčními snímky.

en: Number of DWT iterations
cs: Počet iterací DWT

en: Number of Tracks
cs: Počet stop

en: Number of audio buffers
cs: Počet vyrovnávacích pamětí pro zvuk

en: Number of audio channels
cs: Počet zvukových kanálů

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
cs: Čísla zvukových kanálů v překódovaných proudech.

en: Number of blank pixels between bands.
cs: Počet prázdných pixelů mezi pásmy.

en: Number of channels
cs: Počet kanálů

en: Number of channels information of the transcoded stream.
cs: Informace o číslech kanálů v překódovaném proudu.

en: Number of clones
cs: Počet klonů

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
cs: Počet nepřetržitých B-snímků mezi I a P-snímky. Rozsah je od 1 do 16.

en: Number of days between two update checks
cs: Počet dní mezi dvěma kontrolami aktualizací

en: Number of first segment
cs: Číslo prvního segmentu

en: Number of frames (0 to 100)
cs: Počet snímků (0 až 100)

en: Number of frames consider for smoothening (0 to 30)
cs: Počet snímků vztažených pro vyhlazování (0 až 30)

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
cs: Počet snímků, které budou kódovány k jednomu klíčovému snímku

en: Number of horizontal slices per frame in low delay mode
cs: Počet horizontálních pruhů na snímek s malým zpožděním

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
cs: Počet horizontálních oken, ve kterém se bude rozdělí video.

en: Number of image columns in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
cs: Počet sloupců obrazu v mozaice (používá se tehdy, pokud je metoda umístění nastavena na "fixní").

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
cs: Počet řádků obrazu v mozaice (používá se tehdy, pokud je metoda umístění nastavena na "fixní").

en: Number of input audio channels for DeckLink captures. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio input.
cs: Počet vstupních kanálů zvuku pro záznam DeckLink. Musí být 2, 8 nebo 16. 0 zakáže vstup zvuku.

en: Number of levels of downsampling
cs: Počet úrovní převzorkování níž

en: Number of levels of downsampling in hierarchical motion estimation mode
cs: Počet úrovní převzorkování níž v režimu hierarchického odhadování pohybu

en: Number of loops for the logo animation. -1 = continuous, 0 = disabled
cs: Počet opakování animace loga. Hodnota -1 = nepřetržite, 0 = vypnuto

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
cs: Počet milisekund mezi aktualizacemi příkazu. Tato funkce se využívá při využívání metadat nebo při sekvencích příkazů obsahující časové údaje.

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
cs: Počet milisekund, po kterých musí být značka zobrazená. Výchozí hodnota je 0 (stále zobrazená).

en: Number of output channels
cs: Počet výstupních kanálů

en: Number of output channels for DeckLink output. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio output.
cs: Počet výstupních kanálů pro výstup DeckLink. Musí být 2, 8 nebo 16. 0 zakáže vstup zvuku.

en: Number of parallel operations
cs: Počet souběžných operací

en: Number of pictures between successive sequence headers i.e. length of the group of pictures
cs: Počet snímků mezi následujícími záhlavími sekvence, tj. délkou skupiny snímků

en: Number of pictures within the current GOP (Group of Pictures); if GopPicSize=0, then the GOP size is unspecified. If GopPicSize=1, only I-frames are used.
cs: Počet obrázků v rámci aktuálního GOP (skupina obrázků); pokud GopPicSize=0, velikost GOP není blíže specifikována. Pokud je GopPicSize=1, používají se pouze snímků I.

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
cs: Počet pixelů pro oříznutí ze spodní části obrazu.

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
cs: Počet pixelů pro oříznutí z levé části obrazu.

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
cs: Počet pixelů pro oříznutí z pravé části obrazu.

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
cs: Počet pixelů pro oříznutí z horní části obrazu.

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
cs: Počet pixelů pro vyplnění v dolní části obrazu po jeho ořezání.

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
cs: Počet pixelů pro vyplnění v levé části obrazu po jeho ořezání.

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
cs: Počet pixelů pro vyplnění v pravé části obrazu po jeho ořezání.

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
cs: Počet pixelů pro vyplnění v horní části obrazu po jeho ořezání.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
cs: Počet předchozích snímků k předpovězení. To je efektivní v animacích, ale v hraném materiálu to dělá trochu rozdíl. Některé dekodéry nejsou schopny rozeznávat vysoké hodnoty ref. snímků. Rozsah je od 1 do 16.

en: Number of puzzle columns
cs: Počet sloupců ve skládačce

en: Number of puzzle rows
cs: Počet řad ve skládačce

en: Number of reference frames
cs: Počet referenčních snímků

en: Number of rows
cs: Počet řádků

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
cs: Počet sekund mezi jednotlivými vynucenými obnoveními polí. Hodnota 0 znamená, že pole nebudou aktualizovány.

en: Number of segments
cs: Počet segmentů

en: Number of segments to include in index
cs: Počet segmentů na zahrnutí do indexu

en: Number of slices in each video frame; each slice contains one or more macro-block rows. If numslice is not set, the encoder may choose any slice partitioning allowed by the codec standard.
cs: Počet pruhů v každém snímku videa; každý pruh obsahuje jeden nebo více řádků makrobloku. Není-li nastavena hodnota numslice, může kodér zvolit jakékoli rozdělení pruhů povolené standardem kodeků.

en: Number of slices per frame
cs: Počet pruhů na snímek

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
cs: Číslo obrazovky použité ve výchozím nastavení na zobrazování videí na 'celé obrazovce'. Odpovídající číslo obrazovky je možné nalézt v nabídce výběru zařízení videa.

en: Number of threads
cs: Počet vláken

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
cs: Počet vláken pro dekódování, 0 znamená automaticky

en: Number of threads used for the transcoding.
cs: Počet vláken použitých při překódování.

en: Number of time the same input will be repeated
cs: Kolikrát kdy bude stejný vstup opakován

en: Number of time to blend
cs: Počet doby mísení

en: Number of vertical slices per frame in low delay mode
cs: Počet vertikálních pruhů na snímek s malým zpožděním

en: Number of vertical windows in which to split the video.
cs: Počet vertikálních oken, ve kterém se bude rozdělí video.

en: Number of video windows in which to clone the video.
cs: Počet oken videa, ve kterém se bude klonovat video.

en: Nuv demuxer
cs: Demultiplexer Nuv

en: O&utput
cs: Výst&up

en: OGG demuxer
cs: Demultiplexer OGG

en: OMX direct rendering
cs: Přímé vykreslování OMX

en: OS X Notification Plugin
cs: Modul oznámení OS X

en: OSS device node path.
cs: Cesta pro uzel zařízení OSS.

en: OSS input
cs: Vstup OSS

en: Occitan; Provençal
cs: Occitan; Provence

en: Off
cs: Vypnuto

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
cs: Posun k přidání ID proudu určených na výstupním mostě pro získání ID proudu, který výstupní most zaregistruje.

en: Offsets in order
cs: Posuny v pořadí

en: Ogg Vorbis Quality
cs: Kvalita Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
cs: Informace o kvalitě Ogg Vorbis v překódovaném proudu.

en: Ogg/OGM muxer
cs: Multiplexer Ogg/OGM

en: OggSpots video decoder
cs: Dekodér videa OggSpots

en: OggSpots video packetizer
cs: Paketizér videa OggSpots

en: Ok, Don't warn me again
cs: OK, nevarovat mne znovu

en: Old movie
cs: Starý film

en: Old movie effect video filter
cs: Obrazový filtr starého filmu

en: Olive
cs: Olivová

en: On
cs: Zapnuto

en: On Screen Display
cs: Zobrazení na obraze

en: Once the stream is created, the <i>Media Viewer</i> window will display the stream.
cs: Jakmile je proud vytvořen, zobrazí se proud v okně <i>Prohlížeč médií</i>.

en: One
cs: Jedna

en: Online Documentation...
cs: Online dokumentace...

en: Online Forum...
cs: Online fórum...

en: Only installed
cs: Pouze instalováno

en: Only show current
cs: Zobrazit pouze současné

en: Only show modules related to current playback
cs: Zobrazit pouze moduly vztahující se k současnému přehrávání

en: Only useful programs are normally demultiplexed from the transponder. This option will disable demultiplexing and receive all programs.
cs: Zpravidla jsou z transpondéru demultiplexovány pouze užitečné programy. Tato volba zakáže demultiplexování a přijme všechny programy.

en: Opacity
cs: Neprůhlednost

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
cs: Neprůhlednost (opak průhlednosti) překrývajícího textu. 0 = průhledný, 255 = absolutně neprůhledný.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
cs: Neprůhlednost (opak průhlednosti) překrývajícího textu. 0 = průhledný, 255 = absolutně neprůhledný.

en: Opacity of the logo
cs: Neprůhlednost loga

en: Opaqueness
cs: Neprůhlednost

en: Open
cs: Otevřít

en: Open &Capture Device...
cs: Otevřít zaří&zení pro záznam...

en: Open &Disc...
cs: Otevřít &disk...

en: Open &File...
cs: Otevřít &soubor...

en: Open &Folder...
cs: Otevřít &složku...

en: Open &Location from clipboard
cs: Ote&vřít umístění ze schránky

en: Open &Network Stream...
cs: Otevřít &síťový proud...

en: Open &Network...
cs: Otevřít &síť...

en: Open &Recent Media
cs: Otevřít &nedávná média

en: Open Audio Effects window
cs: Otevřít okno Zvukové efekty

en: Open Capture Device...
cs: Otevřít zaznamenávací zařízení...

en: Open D&irectory...
cs: Otevřít &adresář...

en: Open Directory
cs: Otevřít adresář

en: Open Disc...
cs: Otevřít disk...

en: Open File
cs: Otevřít soubor

en: Open File...
cs: Otevřít soubor...

en: Open Folder
cs: Otevřít složku

en: Open Media
cs: Otevřít médium

en: Open Network...
cs: Otevřít ze sítě...

en: Open RTP/UDP Stream
cs: Otevřít proud RTP/UDP

en: Open Recent
cs: Otevřít nedávný

en: Open Sound System audio output
cs: Zvukový výstup Open Sound System (OSS)

en: Open Source
cs: Otevřít zdroj

en: Open URL
cs: Otevřít URL

en: Open VIDEO_TS / BDMV folder
cs: Otevřít složku VIDEO_TS / BDMV

en: Open VLM configuration...
cs: Otevřít nastavení VLM...

en: Open a dialog to select the media to play
cs: Otevřít dialogové okno pro výběr médií k přehrávání

en: Open a medium
cs: Otevřít médium

en: Open a skin file
cs: Otevřít soubor vzhledu

en: Open audio in exclusive mode.
cs: Otevřít zvuk ve výhradním režimu.

en: Open media...
cs: Otevřít médium...

en: Open network streams using the following protocols
cs: Otevřít síťový proud použitím následujících protokolů

en: Open playlist
cs: Otevřít seznam skladeb

en: Open playlist...
cs: Otevřít seznam skladeb...

en: Open skin...
cs: Otevřít vzhled...

en: Open subtitle file
cs: Otevřít soubor s titulky

en: Open subtitles
cs: Otevřít titulky

en: Open subtitles...
cs: Otevřít titulky...

en: Open the file with synchronous writing.
cs: Otevřít soubor se synchronním zápisem.

en: Open the indicated Teletext page. Default page is index 100.
cs: Otevřít uvedenou stránku teletextu. Výchozí strana je 100.

en: Open: %s
cs: Otevřít: %s

en: OpenBSD sndio audio output
cs: Zvukový výstup OpenBSD

en: OpenCV example
cs: Příklad OpenCV

en: OpenCV face detection example filter
cs: Ukázkový filtr detekce obličeje OpenCV

en: OpenCV filter chroma
cs: Filtr barevné sytosti OpenCV

en: OpenCV internal filter name
cs: Vnitřní název filtru OpenCV

en: OpenCV video filter wrapper
cs: OpenCV obal filtru videa

en: OpenGL ES 2 extension
cs: Rozšíření OpenGL ES 2

en: OpenGL extension
cs: Rozšíření OpenGL

en: OpenGL for Embedded Systems 2 video output
cs: Výstup videa OpenGL pro Embedded Systems 2

en: OpenGL video output
cs: Výstup videa OpenGL

en: OpenGL video output for Windows
cs: OpenGL video výstup pro Windows

en: OpenMAX DL image processing
cs: OpenMAX DL procesování obrazu

en: OpenMAX IL video output
cs: Výstup videa OpenMAX IL

en: Opening
cs: Otevírání

en: Operating System Integration
cs: Integrace s operačním systémem

en: Optical SDI
cs: Optické SDI

en: Optical drive
cs: Optická mechanika

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
cs: Optimalizovat záznam fragmentací obrazovky v částech předem definované výšky (16 může být dobrá hodnota a 0 znamená zakázáno).

en: Option Setup
cs: Volitelná instalace

en: Options
cs: Možnosti

en: Opus audio decoder
cs: Dekodér zvuku Opus

en: Opus audio encoder
cs: Kodér zvuku Opus

en: Ordinate of the capture region in pixels.
cs: Souřadnice zaznamenané oblasti v pixelech.

en: Organize Presets...
cs: Uspořádat přednastavení...

en: Organize Profiles...
cs: Uspořádat profily...

en: Organize profiles...
cs: Uspořádat profily...

en: Orientation
cs: Orientace

en: Original
cs: Původní

en: Original Format
cs: Původní formát

en: Original ID
cs: Originální ID

en: Original Performer
cs: Původní umělec

en: Original Size
cs: Původní velikost

en: Original audio
cs: Původní zvuk

en: Ossetian; Ossetic
cs: Osetský

en: Other
cs: Jiné

en: Outline
cs: Obrys

en: Outline Thickness
cs: Šířka obrysu

en: Outline color
cs: Barva obrysu

en: Outline opacity
cs: Neprůhlednost obrysů

en: Outline thickness
cs: Šířka obrysu

en: Output
cs: Výstup

en: Output	file
cs: Výstup	soubor

en: Output	method
cs: Výstup	metoda

en: Output (canvas) image height
cs: Výstupní (plátno) výška obrazu

en: Output (canvas) image width
cs: Výstupní (plátno) šířka obrazu

en: Output FIFO
cs: FIFO výstup

en: Output URL
cs: Výstupní URL

en: Output access method
cs: Výstupní přístupová metoda

en: Output back-end
cs: Podpůrná vrstva pro výstup

en: Output card
cs: Karta výstupu

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
cs: Výstupní barevná sytost paměti obrázku jako 4-znakový řetězec, např. "RV32".

en: Output destination
cs: Cíl výstupu

en: Output device
cs: Výstupní zařízení

en: Output file
cs: Výstupní soubor

en: Output format
cs: Výstupní formát

en: Output height
cs: Výška výstupu

en: Output method to use for the stream.
cs: Výstupní metoda k použití proudu.

en: Output module to write to Blackmagic SDI card
cs: Výstupní modul zápisu na kartu Blackmagic SDI

en: Output module:
cs: Výstupní modul:

en: Output modules
cs: Moduly výstupu

en: Output muxer
cs: Výstupní multiplexer:

en: Output picture aspect ratio
cs: Poměr stran výstupního obrázku

en: Output port
cs: Port výstupu

en: Output teletext subtitles as text instead of as RGBA.
cs: Výstup teletextových titulků jako textu místo RGBA.

en: Output video height.
cs: Výška výstupu videa.

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
cs: Černobílý výstup videa. Tím, že nejsou informace o barvách dekódovány, můžete snížit zátěž procesoru.

en: Output video width.
cs: Šířka výstupu videa.

en: Output width
cs: Šířka výstupu

en: Output:
cs: Výstup:

en: Overall
cs: Celkově

en: Overlap Length
cs: Délka překrytí

en: Overlap fix
cs: Upravit překrývání

en: Overlap of motion compensation blocks
cs: Překrývání bloků kompenzace pohybu

en: Overlay
cs: Přesah

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
cs: Přesah je schopnost hardwarového zrychlení u vaší grafické karty (schopnost vykreslovat video přímo). Ve výchozím nastavení se VLC tuto schopnost pokusí využít.

en: Overlay subtitles on the video
cs: Překrytí videa titulky

en: Overlay video output
cs: Překrýt výstup videa

en: Overlays
cs: Přesahy

en: Overlays/Subtitles
cs: Překryv/Titulky

en: Override page
cs: Nedodržovat stranu

en: Override parameters
cs: Nedodržovat parametry

en: Override the default track description.
cs: Přepsat popis výchozí stopy.

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
cs: Přepište označenou stránku, zkuste to, pokud se vaše titulky nezobrazují (-1 = autodetekce z TS, 0 = autodetekce z teletextu, >0 = skutečné číslo stránky, obvykle 888 nebo 889).

en: Override the name and version of the application as provided to the HTTP server, i.e. the HTTP "User-Agent". Name and version must be separated by a forward slash, e.g. "FooBar/1.2.3".
cs: Přepsat název a verzi aplikace, jak jsou poskytnuty na serveru HTTP, tj. HTTP "User-agent". Název a verze musí být odděleny lomítkem, např. "FooBar/1.2.3".

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
cs: Přepsat nastavení normálních snímků za sekundu. Tato volba funguje pouze s titulky MicroDVD a SubRIP (SRT).

en: Overrides low latency parameters
cs: Přepíše parametry nízké odezvy

en: Overwrite
cs: Přepsat

en: Overwrite existing file
cs: Přepsat existující soubor

en: P&layback
cs: &Přehrávání

en: PCR interval (ms)
cs: PCR intervaly (v milisekundách)

en: PES maximum size
cs: PES maximální velikost

en: PLS playlist import
cs: Import seznamu skladeb PLS

en: PMT Program numbers
cs: Čísla programů PMT

en: PNG video decoder
cs: Dekodér obrazu PNG

en: PNG video encoder
cs: Kodér videa PNG

en: PS muxer
cs: Multiplexer PS

en: PSNR computation
cs: Vypočítat PSNR

en: PVA demuxer
cs: Demultiplexer PVA

en: Pace
cs: Tempo

en: Packet Size
cs: Velikost paketu

en: Packet size in bytes to decrypt
cs: Velikost dešifrovaného paketu v bajtech

en: Packet size in bytes to encrypt
cs: Velikost šifrovaného paketu v bajtech

en: Packetizers
cs: Paketizéry

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
cs: Paketizéry se pouzívají k předzpracování základních proudů před multiplexem. Toto nastavení umožňuje vždy vynutit paketizér. To si pravděpodobně nepřejete.
    Také můžete nastavit výchozí parametry pro každý paketizér.

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
cs: Pakety lze odesílat jeden po druhém ve správný čas nebo po skupinách. Můžete vybrat počet paketů, které budou odeslány najednou. To pomáhá snižovat zatížení plánování na silně zatěžovaných systémech.

en: Pad video
cs: Vyplnění videa

en: Padd
cs: Vkládání

en: Panjabi
cs: Pandžábský

en: Panoramix: wall with overlap video filter
cs: Panoramix: stěna s použitím překryvného filtru

en: Paragraph base direction for the Unicode bi-directional algorithm.
cs: Základní směr odstavce pro obousměrný algoritmus Unicode.

en: Parametric Equalizer
cs: Parametrický ekvalizér

en: Partitions to consider
cs: Oddíly ke zvážení

en: Partitions to consider in analyse mode:
     - none  : 
     - fast  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - slow  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - all   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 requires p8x8. i8x8 requires 8x8dct).
cs: Oddíly ke zvážení v analyzačním režimu:
     - žádný  :
     - rychlý : i4x4
     - normální: i4x4,p8x8,(i8x8)
    - pomalý : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
    - všechny: i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 vyžaduje p8x8. i8x8 vyžaduje 8x8dct).

en: Party
cs: Oslavy

en: Pass alsa:// to open the default ALSA capture device, or alsa://SOURCE to open a specific device named SOURCE.
cs: Pro otevření výchozího nahrávacího zařízení ALSA přejděte na alsa:// nebo pro otevření konkrétního zařízení s názvem SOURCE přejděte na alsa://SOURCE.

en: Pass pulse:// to open the default PulseAudio source, or pulse://SOURCE to open a specific source named SOURCE.
cs: Pro otevření výchozího zdroje PulseAudio zadejte pulse:// nebo pro otevření konkrétního zdroje s názvem ZDROJ zadejte pulse://SOURCE.

en: Password
cs: Heslo

en: Password for stream encryption
cs: Heslo pro šifrování proudu

en: Password that will be requested to access the stream.
cs: Heslo požadované pro přístup k proudu.

en: Password that will be used for the connection, if no username or password are set in URL.
cs: Heslo, které bude použito pro připojení, pokud v adrese URL není zadáno žádné uživatelské jméno ani heslo.

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
cs: Heslo pro spojení se SOCKS proxy.

en: Password:
cs: Heslo:

en: Paste
cs: Vložit

en: Path
cs: Cesta

en: Path doesn't appear to be a Blu-ray
cs: Cesta se nejeví jako Blu-ray

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
cs: Cesta namapovaného souboru vyrovnávací paměti snímků

en: Path to HLSL file
cs: Cesta k souboru HLSL

en: Path to Key Delivery Message XML file
cs: Cesta souboru se zprávou o doručení klíče XML

en: Path to an HLSL file containing a single pixel shader.
cs: cesta k souboru HLSL obsahující jednoduchý stínovač pixelů.

en: Path to the index file to create
cs: Cesta k vytvářenému souboru indexu

en: Path to the projectM preset directory
cs: Cesta k adresáři s předvolbami projectM

en: Path to the skin to use.
cs: Cesta ke vzhledu, který má být použit.

en: Path/URL Action
cs: Akce Cesta/URL

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Pause and resume iTunes / Spotify
cs: Pozastavit a znovu spustit iTunes / Spotify

en: Pause each item in the playlist on the first frame.
cs: Pozastavit každou položku v seznamu skladeb na posledním snímku.

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
cs: Pozastavit každou položku v seznamu na posledním snímku.

en: Pause iTunes / Spotify
cs: Pozastavit iTunes / Spotify

en: Pause on audio communication
cs: Pozastavit při hlasové komunikaci

en: Pause on the last frame of a video
cs: Pozastavit na posledním snímku videa

en: Pause only
cs: Pouze pozastavit

en: Pause playback when minimized
cs: Pozastavit přehrávání při minimalizaci

en: Pause the playback
cs: Pozastavit přehrávání

en: Pause the video playback when minimized
cs: Při minimalizaci pozastavit přehrávání videa

en: Paused
cs: Pozastaveno

en: Peak extra width
cs: Extra šířka špiček

en: Peak height
cs: Výška špičky

en: Peak protection
cs: Ochrana špiček

en: Percentage of stride to overlap
cs: Procento tempa překrývání

en: Perform ISO C time and date formatting on the file path
cs: Přeformátuje v souboru čas dle ISO C

en: Performance (prioritize faster ciphers)
cs: Výkon (upřednostňuje rychlejší šifry)

en: Performance options
cs: Nastavení výkonu

en: Performance warning
cs: Varování ohledně výkonu

en: Performers
cs: Umělci

en: Persian
cs: Perský

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
cs: Dekóder Philips OGT (SVCD titulky)

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
cs: Paketizér Philips OGT (SVCD titulky)

en: Phonogram Rights
cs: Práva Phonogram

en: Phosphor
cs: Fosfor

en: Phosphor chroma mode for 4:2:0 input
cs: Režim fosforové barevné sytosti pro vstup 4:2:0

en: Phosphor old field dimmer strength
cs: Intenzita ztmavování fosforového starého pole

en: Physical channel
cs: Fyzický kanál

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
cs: Vybráním formátu barevné sytosti si vynutíte i převod videa do daného formátu

en: Picture
cs: Obrázek

en: Picture aspect-ratio n:m
cs: Poměr stran obrázku v:s

en: Picture brightness or black level.
cs: Jas obrazu nebo úroveň černé barvy.

en: Picture coding mode
cs: Režim kódování obrazu

en: Picture contrast or luma gain.
cs: Kontrast obrazu nebo zisk jasu.

en: Picture gain.
cs: Zesílení obrazu.

en: Picture pool size
cs: Velikost zásoby obrázků

en: Picture rotation angle (in degrees).
cs: Úhel otočení obrazu (ve stupních).

en: Picture saturation or chroma gain.
cs: Sytost barev obrazu, nebo zesílení sytosti barev.

en: Picture to display on input signal loss
cs: Obrázek k zobrazení během ztráty vstupního signálu

en: PictureFlow
cs: Obrázkový pás

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
cs: Obrázky přicházející z prvků mozaiky budou opožděné podle zadaného času (v milisekundách). Při vysokých hodnotách budete muset zvýšit i ukládání do mezipaměti ve vstupu.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
cs: Obrázky přicházející z obrázků výstupu videa opožděných podle zadaného času (v milisekundách, měl by být >=100 ms). Při vysokých hodnotách budete muset zvýšit i ukládání do vyrovnávací paměti.

en: Piece edge shape size
cs: Velikost tvaru okraje prvku

en: Pitch
cs: Výška tónu

en: Pitch Shift
cs: Posun výšky

en: Pitch Shifter
cs: Harmonizer

en: Pitch shift in semitones.
cs: Posun výšky v půltonech.

en: Pixel Shader
cs: Stínovač pixelů

en: Pixel depth of the frame buffer, or zero for XWD file
cs: Hloubka pixelů vyrovnávací paměti snímků nebo nula pro soubor XWD

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
cs: Výška oblasti zachycení v pixelech nebo 0 pro celou výšku

en: Pixel height of the frame buffer (ignored for XWD file)
cs: Výška pixelů vyrovnávací paměti snímků (ignorován soubor XWD)

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
cs: Šířka oblasti zachycení v pixelech nebo 0 pro celou šířku

en: Pixel width of the frame buffer (ignored for XWD file)
cs: Šířka pixelů vyrovnávací paměti snímků (ignorován soubor XWD)

en: Pixels to crop from bottom
cs: Pixely pro oříznutí ze spodu

en: Pixels to crop from left
cs: Pixely pro oříznutí zleva

en: Pixels to crop from right
cs: Pixely pro oříznutí zprava

en: Pixels to crop from top
cs: Pixely pro oříznutí z vrchu

en: Pixels to padd to bottom
cs: Pixely pro vyplnění ze spodu

en: Pixels to padd to left
cs: Pixely pro vyplnění zleva

en: Pixels to padd to right
cs: Pixely pro vyplnění zprava

en: Pixels to padd to top
cs: Pixely pro vyplnění z vrchu

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
cs: Pozice na videu, kde se zobrazí název (výchozí dole uprostřed)

en: Placeholder delay
cs: Zpoždění zástupného symbolu

en: Play
cs: Přehrát

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
cs: Přehrát
    Pokud je seznam skladeb prázdný, tak otevřít médium

en: Play List
cs: Přehrát seznam

en: Play Selected
cs: Přehrát vybrané

en: Play and exit
cs: Přehrát a skončit

en: Play and pause
cs: Přehrát a pozastavit

en: Play and stop
cs: Přehrát a zastavit

en: Play another media synchronously
cs: Synchronizovaně přehrát další médium

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
cs: Synchronizovaně přehrávat další médium (např. zvukový soubor, ...)

en: Play as is
cs: Přehrát jak je

en: Play chapters in the order specified in the segment.
cs: Přehrát kapitoly v určeném pořadí segmentu.

en: Play files randomly forever
cs: Přehrávat soubory dokola v náhodném pořadí

en: Play locally the stream while streaming it.
cs: Přehrávat proud při jeho vysílání.

en: Play only
cs: Pouze přehrát

en: Play playlist bookmark 1
cs: Přehrát 1. záložku seznamu skladeb

en: Play playlist bookmark 10
cs: Přehrát 10. záložku seznamu skladeb

en: Play playlist bookmark 2
cs: Přehrát 2. záložku seznamu skladeb

en: Play playlist bookmark 3
cs: Přehrát 3. záložku seznamu skladeb

en: Play playlist bookmark 4
cs: Přehrát 4. záložku seznamu skladeb

en: Play playlist bookmark 5
cs: Přehrát 5. záložku seznamu skladeb

en: Play playlist bookmark 6
cs: Přehrát 6. záložku seznamu skladeb

en: Play playlist bookmark 7
cs: Přehrát 7. záložku seznamu skladeb

en: Play playlist bookmark 8
cs: Přehrát 8. záložku seznamu skladeb

en: Play playlist bookmark 9
cs: Přehrát 9. záložku seznamu skladeb

en: Play&list
cs: Seznam sk&ladeb

en: Play/Pause
cs: Přehrát/Pozastavit

en: Play/Pause the current media
cs: Přehrát/pozastavit současná média

en: Playback
cs: Přehrávání

en: Playback Buttons
cs: Tlačítka pro přehrávání

en: Playback Rate
cs: Rychlost přehrávání

en: Playback Speed
cs: Rychlost přehrávání

en: Playback behaviour
cs: Chování při přehrávání

en: Playback control
cs: Ovládání přehrávání

en: Playback failure
cs: Přehrávání selhalo

en: Playback of "%@" will continue at %@
cs: Přehrávání "%@" bude pokračovat v %@

en: Playback position
cs: Pozice přehrávání

en: Playback speed
cs: Rychlost přehrávání

en: Playback time
cs: Čas přehrávání

en: Played
cs: Přehrano

en: Played buffers
cs: Přehraná vyrovnávací paměť

en: Player...
cs: Přehrávač...

en: Playing some media.
cs: Přehrávání některých médií.

en: Playlist
cs: Seznam skladeb

en: Playlist Files
cs: Soubory se seznamem skladeb

en: Playlist Files |
cs: Soubory se seznamem skladeb |

en: Playlist Table Columns
cs: Sloupce tabulky seznamu skladeb

en: Playlist View Mode
cs: Režim zobrazení seznamu stop

en: Playlist and Instances
cs: Seznamy stop a instance

en: Playlist bookmark 1
cs: 1. záložka seznamu skladeb

en: Playlist bookmark 10
cs: 10. záložka seznamu skladeb

en: Playlist bookmark 2
cs: 2. záložka seznamu skladeb

en: Playlist bookmark 3
cs: 3. záložka seznamu skladeb

en: Playlist bookmark 4
cs: 4. záložka seznamu skladeb

en: Playlist bookmark 5
cs: 5. záložka seznamu skladeb

en: Playlist bookmark 6
cs: 6. záložka seznamu skladeb

en: Playlist bookmark 7
cs: 7. záložka seznamu skladeb

en: Playlist bookmark 8
cs: 8. záložka seznamu skladeb

en: Playlist bookmark 9
cs: 9. záložka seznamu skladeb

en: Playlist has only %u element | Playlist has only %u elements
cs[0]: Seznam stop obsahuje pouze %u soubor
cs[1]: Seznam stop obsahuje pouze %u soubory
cs[2]: Seznam stop obsahuje pouze %u souborů
cs[3]: Seznam stop obsahuje pouze %u souborů

en: Playlist is currently empty.
    Drop a file here or select a media source from the left.
cs: Seznam skladeb je momentálně prázdný.
    Přidejte sem soubor nebo vlevo vyberte zdroj médií.

en: Playlist parsers
cs: Analyzátor seznamu skladeb

en: Playlist parsers add new capabilities to read internet streams or extract meta data.
cs: Analyzátory seznamu skladeb přidají nové možnosti čtení internetových proudů nebo extrahovat metadata.

en: Playlist...
cs: Seznam skladeb...

en: Please enter a network URL:
cs: Zadejte prosím adresu URL:

en: Please enter a unique name for the new profile.
cs: Zadejte jedinečný název nového profilu.

en: Please enter a valid login and password for the ftp connexion to %s
cs: Zadejte platné přihlašovací jméno a heslo pro připojení přes ftp %s

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
cs: Zadejte platné přihlašovací jméno a heslo pro připojení přes sftp %s

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
cs: Prosím zadejte platné uživatelské jméno a heslo pro doménu %s.

en: Please enter a valid login name and a password.
cs: Zadejte, prosím, platné přihlašovací jméno a heslo.

en: Please enter the URL or path to the media you want to play.
cs: Zadejte prosím URL nebo cestu k médiu, které si přejete přehrát

en: Please enter the new profile name.
cs: Zadejte prosím název nového profilu.

en: Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your camera.
cs: Otevřete "Předvolby systému" -> "Zabezpečení a soukromí" a povolte programu VLC přístup ke kameře.

en: Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your microphone.
cs: Otevřete "Předvolby systému" -> "Zabezpečení a soukromí" a povolte programu VLC přístup k mikrofonu.

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
cs: Prosím nastavte uživatelské jméno, nebo vypněte modul audioscrobbler a restartujte VLC.
    Navštivte http://www.last.fm/join/ pro vytvoření účtu.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a few minutes.
cs: Počkejte, prosím, dokud se nevytvoří mezipaměť písem.
    Mělo by to trvat méně než pár minut.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
cs: Počkejte, prosím, dokud se nevytvoří mezipaměť písem.
    Mělo by to trvat méně než minutu.

en: Plu&gins and extensions
cs: Zásuvné &moduly a rozšíření

en: Plugins
cs: Moduly

en: Plugins and extensions
cs: Zásuvné moduly a rozšíření

en: Podcast Author
cs: Autor podcastu

en: Podcast Category
cs: Kategorie podcastu

en: Podcast Copyright
cs: Autorská práva podcastu

en: Podcast Duration
cs: Délka podcastu

en: Podcast Info
cs: Informace o podcastu

en: Podcast Keywords
cs: Klíčová slova podcastu

en: Podcast Link
cs: Odkaz na podcast

en: Podcast Publication Date
cs: Datum zveřejnění podcastu

en: Podcast Size
cs: Velikost podcastu

en: Podcast Subcategory
cs: Podkategorie podcastu

en: Podcast Subtitle
cs: Titulky podcastu

en: Podcast Summary
cs: Souhrn podcastu

en: Podcast Type
cs: Typ podcastu

en: Podcast URLs list
cs: Seznam URL podcastu

en: Podcast parser
cs: Analyzátor podcastů

en: Podcasts
cs: Podcasty

en: Point Sampler
cs: Bodový vzorkovač

en: Polarization (Voltage)
cs: Polarizace (Voltáž)

en: Polish
cs: Polský

en: Polsk Punk
cs: Polský punk

en: Polyphony
cs: Polyfonie

en: Port to use for the RTP source of the session
cs: Port použitý pro zdroj RTP sezení

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
cs: Port použitý pro tunelování protokolu RTSP/RTP přes protokol HTTP.

en: Portuguese
cs: Portugalský

en: Position
cs: Pozice

en: Position control
cs: Ovládání polohy

en: Position control reversed
cs: Obrácené ovládání polohy

en: Position of video title
cs: Pozice názvu videa

en: Positioning method
cs: Metoda umístění

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
cs: Metoda umístění mozaiky. auto: automaticky vybrat nejlepší číslo řádků a sloupců. fixní: použít uživatelem zadané číslo sloupců a řádků. posun: použít uživatelem zadané číslo posunu na každý obrázek.

en: Post processing
cs: Dodatečné zpracování

en: Post processing quality
cs: Kvalita dodatečného zpracování

en: Post-Processing Quality
cs: Kvalita dodatečného zpracování

en: Posterize
cs: Posterizace

en: Posterize level
cs: Úroveň posterizace

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
cs: Posterizece úrovně (číslo barev je mocninou této hodnoty)

en: Posterize video by lowering the number of colors
cs: Posterizovat videa snížením počtu barev

en: Posterize video filter
cs: Filtr posterizace videa

en: Postproc
cs: Dodatečné zpracování

en: Potentially, macOS blocks access to your disc. Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your external media in "Files and Folders" section.
cs: Váš MacOS pravděpodobně blokuje přístup k disku. Otevřete "Předvolby systému" -> "Zabezpečení a soukromí" a v sekci "Soubory a složky" povolte programu VLC přístup k externím médiím.

en: Power Ballad
cs: Power Balada

en: Power line frequency
cs: Frekvence napájecí linky

en: Power line frequency anti-flicker filter.
cs: Frekvence napájecí linky filtru proti blikání.

en: Pre&vious
cs: &Předchozí

en: Pre-motion estimation
cs: Odhadování pohybu

en: Preamp
cs: Před-zesílení

en: Preamp:
cs: Předzesílení:

en: Predictive
cs: Předpověď

en: Prefer native stream recording
cs: Upřednostnit původní nahrávání proudu

en: Prefer visual artifacts instead of missing frames
cs: Upřednostnit vizuální artefakty namísto chybějících snímků

en: Preferences
cs: Nastavení

en: Preferences file could not be saved
cs: Soubor s nastaveními nemohl být uložen

en: Preferences...
cs: Nastavení...

en: Preferred Audio language
cs: Upřednostňovaný jazyk zvuku

en: Preferred Closed Captions decoder
cs: Upřednostňovaný dekodér skrytých titulků

en: Preferred audio language:
cs: Upřednostňovaný jazyk zvuku:

en: Preferred bandwidth for non adaptive streams
cs: Upřednostňovaná šířka pásma pro neadaptivní proudy

en: Preferred decoders list
cs: Seznam upřednostňovaných dekodérů

en: Preferred encoders list
cs: Seznam upřednostňovaných kodérů

en: Preferred keystore list
cs: Upřednostňovaný seznam úložišť klíčů

en: Preferred packetizer list
cs: Seznam upřednostňovaných paketizérů

en: Preferred subtitle language
cs: Upřednostňovaný jazyk titulků

en: Preferred video resolution
cs: Upřednostňované rozlišení videa

en: Prefetch background read size (bytes)
cs: Velikost čtení předběžného načítání pozadí (v bajtech)

en: Prefetch buffer size (KiB)
cs: Velikost vyrovnávací paměti pro předběžné načítání (KiB)

en: Prefetch forward seek threshold (bytes)
cs: Práh hledání předběžného načítání popředí (v bajtech)

en: Prefilter
cs: Předfiltrování

en: Prefix
cs: Předpona

en: Prefix of the destination file automatically generated
cs: Předpona automaticky generovaného cílového souboru

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
cs: Předpona názvu souboru výstupních obrázků. Výstupní názvy souborů mají vzor "koncovkaČÍSLO.formát", pokud jste neaktivovali nahrazení.

en: Prefix to show on output line
cs: Předpona na zobrazení výstupního řádku

en: Preload MKV files in the same directory
cs: Před-načíst MKV soubory ve stejném adresáři

en: Preload clusters
cs: Načítat klastry

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
cs: Načítat soubory matroska do samého adresáře, aby se vyhledali odkazované segmenty (nevhodné pro poškozené soubory).

en: Preparsing timeout
cs: Časový limit předběžného zpracování

en: Presentation Level
cs: Úroveň prezentace

en: Preset
cs: Přednastavení

en: Preset to use for the equalizer.
cs: Předvolby pro ekvalizér.

en: Press new keys for
    "%@"
cs: Stiskněte nové klávesy pro
    "%@"

en: Press pause to continue.
cs: Pro pokračování stiskněte tlačítko Pozastavit.

en: Press the new key or combination for
cs: Stiskněte novou klávesu či nějakou kombinaci pro

en: Prev
cs: Předchozí

en: Preview
cs: Náhled

en: Previous
cs: Předchozí

en: Previous / Backward
cs: Předchozí / Zpět

en: Previous Chapter/Title
cs: Předchozí kapitola/titul

en: Previous chapter
cs: Předchozí kapitola

en: Previous media in the playlist
cs: Předchozí položka v seznamu skladeb

en: Previous media in the playlist, skip backward when held
cs: Předchozí položka v seznamu skladeb, přeskakuje vzad při podržení

en: Previous title
cs: Předchozí titul

en: Primary B
cs: Primární B

en: Primary G
cs: Primární G

en: Primary R
cs: Primární R

en: Primary language
cs: Primární jazyk

en: Print
cs: Tisk

en: Print stats for each frame.
cs: Zobrazit statistiky pro každý snímek.

en: Privacy / Network Interaction
cs: Soukromí / síťová interakce

en: Privacy and Network Access Policy
cs: Politika soukromí a přístupu k síti

en: Private key for authentication by certificate
cs: Soukromý klíč pro ověření certifikátem

en: Probe DVB card for capabilities
cs: Zkoumat možnosti DVB karty

en: Problem accessing a system resource
cs: Problém s přístupem k systémovému zdroji

en: Process identity in system log.
cs: Identita procesu v systémovém záznamu.

en: Producer
cs: Producent

en: Product
cs: Produkt

en: Production
cs: Produkce

en: Profile
cs: Profil

en: Profile &Name
cs: &Název profilu

en: Profile Name
cs: Název profilu

en: Profile edition
cs: Edice profilu

en: Program Guide
cs: Průvodce programem

en: Program Service ID: %s
cs: ID služby programu: %s

en: Programs
cs: Programy

en: Progressive Rock
cs: Progresivní rock

en: Projection
cs: Projekce

en: Protect against sound clipping
cs: Zabránit ořezu zvuku

en: Protocol
cs: Protokol

en: Provide the referral URL, i.e. HTTP "Referer" (sic).
cs: Zadejte URL odkazu, tj. HTTP "odkazovatele" (sic).

en: Providers Source Content
cs: Zdrojový obsah poskytovatele

en: Pseudo raw video decoder
cs: Dekodér videa Pseudo raw

en: Pseudo raw video packetizer
cs: Paketizér videa Pseudo raw

en: Psychedelic
cs: Psychedelické

en: Psychedelic Rock
cs: Psychedelický rock

en: Psychedelic video filter
cs: Psychedelický filtr videa

en: Psycho-acoustic model
cs: Psycho-akustický model

en: Publisher
cs: Nakladatel

en: PulseAudio input
cs: Vstup PulseAudio

en: Pulseaudio audio output
cs: Zvukový výstup Pulseaudio

en: Pure-interlaced mode.
cs: Čistý prokládaný režim

en: Purple
cs: Růžová

en: Pushto
cs: Paštunšský

en: Puzzle
cs: Hlavolam

en: Puzzle game
cs: Skládačka

en: Puzzle interactive game video filter
cs: Interaktivní skládačkový filtr videa

en: QP curve compression
cs: Komprese křivky par. kvan.

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
cs: Komprese křivky par. kvan. Rozsah od 0.0 (CBR) do 1.0 (QCP).

en: QP difference between chroma and luma
cs: Rozdíl kvantizačních parametrů mezi barevnou sytostí a jasem

en: QP difference between chroma and luma.
cs: Rozdíl kvantizačních parametrů mezi barevnou sytostí a jasem.

en: QP factor between I and P
cs: Faktor QP mezi I a P

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
cs: Faktor QP mezi I a P. Rozsah od 1.0 do 2.0.

en: QP factor between P and B
cs: Faktor QP mezi P a B

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
cs: Faktor QP mezi P a B. Rozsah od 1.0 do 2.0.

en: Qt interface
cs: Rozhraní Qt

en: Quality factor to use in constant quality mode
cs: Faktor kvality použitý v režimu konstantní kvality

en: Quality level
cs: Úroveň kvality

en: Quality level for encoding (this can enlarge or reduce output image size).
cs: Úroveň kvality kódování (může zvětšit nebo zmenšit velikost výstupu obrazu).

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
cs: Úroveň kvality kódování pohybových vektorů (může velmi zpomalit kódování).

en: Quality mode
cs: Režim kvality

en: Quality of post processing. Valid range is 0 (disabled) to 6 (highest)
    Higher levels require more CPU power, but produce higher quality pictures.
    With default filter chain, the values map to the following filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr
cs: Úroveň dodatečného zpracování kvality videa. Platný rozsah je 0 (žádné) až 6 (nejvyšší).
    Vyšší úrovně vyžadují větší výpočetní výkon, ale produkují lepší obraz.
    S výchozím řazením filtrů se hodnoty rovnají následujícím kombinacím:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr

en: Quality of the VBR Encoding (0=cbr, 1-5 constant vbr quality, 5 is the best).
cs: Kvalita kódování VBR (0=cbr, 1-5 konstantní kvalita vbr, 5 nejlepší).

en: Quality setting which will determine max encoding time
     - 0: Good quality
     - 1: Realtime
     - 2: Best quality
cs: Nastavení kvality, která určuje maximální čas pro kódování
     - 0: Dobrá kvalita
     - 1: V reálném čase
     - 2: Nejlepší kvalita

en: Quality-based VBR
cs: Variabilní datový tok VBR s důrazem na kvalitu

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
cs: Kvantizační faktor I snímků v porovnání s P snímky (např. 1.0 => stejný qscale pro I a P snímky).

en: Quantization parameter
cs: Parametr kvantizace

en: Quantization parameter for B-frames
cs: Parametr kvantizace pro B-snímky

en: Quantization parameter for B-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
cs: Kvantizační parametr pro B-snímky. Tento parametr přepíše jakékoliv globální nastavení qp. Používá se pouze tehdy, jestliže rc_method je 'qp'.

en: Quantization parameter for I-frames
cs: Parametr kvantizace pro I-snímky

en: Quantization parameter for I-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
cs: Kvantizační parametr pro I-snímky. Tento parametr přepíše jakékoliv globální nastavení qp. Používá se pouze tehdy, jestliže rc_method je 'qp'.

en: Quantization parameter for P-frames
cs: Parametr kvantizace pro P-snímky

en: Quantization parameter for P-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
cs: Kvantizační parametr pro P-snímky. Tento parametr přepíše jakékoliv globální nastavení qp. Používá se pouze tehdy, jestliže rc_method je 'qp'.

en: Quantization parameter for all types of frames. This parameters sets qpi, qpp and qpb. It has less precedence than the forementionned parameters. Used only if rc_method is 'qp'.
cs: Kvantizační parametr pro všechny typy snímků. Tyto parametry nastavují qpi, qpp a qpb. Má menší přednost než uvedené parametry. Používá se pouze tehdy, jestliže rc_method je 'qp'.

en: Queue Selected
cs: Zařadit výběr do fronty

en: QuickTime Media Link importer
cs: Import QuickTime Media Link

en: Quiet mode
cs: Tichý režim

en: Quiet synchro
cs: Tichá synchronizace

en: Quit
cs: Ukončit

en: Quit VLC
cs: Ukončit VLC

en: Quit after Playback
cs: Ukončit po přehrání

en: Quit at the end of playlist
cs: Ukončit na konci seznamu skladeb

en: RAM playlist import
cs: Import seznamu skladeb RAM

en: RC
cs: Dálkové ovládání

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
cs: Rozhodování RD režimu pro B-snímky. To vyžaduje subme 6 (nebo vyšší).

en: RDP Remote Desktop
cs: Vzdálená plocha RDP

en: RGB chroma (RV32, RV24, RV16, RGB2)
cs: Barevná sytost RGB (RV32, RV24, RV16, RGB2)

en: RGB component to extract
cs: Komponenta RGB k extrakci

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
cs: Komponenta RGB k extrakci. 0 pro červenou, 1 pro zelenou a 2 pro modrou.

en: RIST data output caching size (ms)
cs: Velikost výstupní mezipaměti dat RIST (ms)

en: RIST demux/decode maximum jitter (default is 5ms)
cs: Maximální odchylka demultiplexeru/dekóderu RIST (výchozí hodnota je 5ms)

en: RIST input
cs: Vstup RIST

en: RIST latency (ms)
cs: Zpoždění RIST (ms)

en: RIST maximum packet size (bytes)
cs: Maximální velikost paketu RIST (v bajtech)

en: RIST maximum retry count
cs: Maximální počet opakování RIST

en: RIST nack retry interval (ms)
cs: Interval opakování RIST nack (ms)

en: RIST nack type, 0 = range, 1 = bitmask. Default is range
cs: Typ RIST nack, 0 = rozsah, 1 = bitová maska. Výchozí je rozsah

en: RIST reorder buffer (ms)
cs: Změna pořadí vyrovnávací paměti RIST (ms)

en: RIST retry-buffer queue size (ms)
cs: Velikost fronty opakování vyrovnávací paměti RIST (ms)

en: RIST stream output
cs: Výstup RIST proudu

en: RIST target packet size (bytes)
cs: Velikost cílového paketu RIST (v bajtech)

en: RMS/peak
cs: RMS/špička

en: RSS and Atom feed display
cs: Zobrazení polí RSS a ATOM

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
cs: URL adresy polí RSS/Atom, oddělené značkou '|' (roura).

en: RTCP (local) port
cs: RTCP (místní) port

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
cs: Na tomto portu přenosového protokolu jsou přijímány RTCP pakety. Pokud je hodnota nulová, použije se multiplexované RTP/RTCP.

en: RTP over RTSP (TCP)
cs: RTP skrze RTSP (TCP)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
cs: RTP pakety budou ověřeny a dešifrovány pomocí tohoto sdíleného tajného klíče Secure RTP master. Musí to být řetězec dlouhý 32 znaků v šestnáctkové soustavě.

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
cs: Pakety RTP budou zahozeny, pokud jsou příliš pozadu (tj. posunuty dozadu) tímto množstvím paketů z posledního přijatého paketu.

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
cs: Pakety RTP budou zahozeny, pokud jsou příliš moc napřed (tj. posunuty dopředu) tímto množstvím paketů z posledního přijatého paketu.

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
cs: RTP pakety budou chráněny integritou a zašifrovány pomocí tohoto sdíleného tajného klíče Secure RTP master. Musí to být řetězec dlouhý 32 znaků v šestnáctkové soustavě.

en: RTP payload format assumed for dynamic payloads
cs: Formát užitečného zatížení RTP, předpokládaný pro dynamické užitečné zatížení

en: RTP source timeout (sec)
cs: Časový limit zdroje RTP (sekund)

en: RTP stream output
cs: Výstup RTP proudu

en: RTP/RTCP multiplexing
cs: RTP/RTCP multiplexování

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
cs: Demultiplexer RTP/RTSP/SDP (skrze Live555)

en: RTSP Announcement
cs: Oznámení RTSP

en: RTSP VoD server
cs: Server RTSP VoD

en: RTSP authentication
cs: Ověření RTSP

en: RTSP connection failed
cs: Spojení RTSP selhalo

en: RTSP frame buffer size
cs: Velikost vyrovnávací paměti snímků RTSP

en: RTSP server address
cs: Adresa RTSP serveru

en: RTSP server port
cs: Port RTSP serveru

en: RTSP session timeout (s)
cs: Časový limit sezení RTSP (sek.)

en: RTSP sessions will be closed after not receiving any RTSP request for this long. Setting it to a negative value or zero disables timeouts. The default is 60 (one minute).
cs: Po nedoručení požadavku RTSP během této doby budou sezení RTSP ukončená. Nastavení na zápornou hodnotu a nulu zakáže časový limit. Výchozí hodnota je 60 (jedna minuta).

en: RTSP start frame buffer size of the video track, can be increased in case of broken pictures due to too small buffer.
cs: Počáteční velikost vyrovnávací paměti stopy videa snímků RTSP. V případě zdeformovaného obrazu je tento parametr zvýšit.

en: RTSP/RTP access and demux
cs: Přístup a demultiplexování RTSP/RTP

en: RV32 conversion filter
cs: RV32 konverzní filtr

en: Radio device
cs: Rádiové zařízení

en: Radio tuner device node.
cs: Uzel zařízení s tunerem rádia.

en: Radius
cs: Poloměr

en: Radius in pixels
cs: Poloměr v pixelech

en: Raeto-Romance
cs: Rétorománský

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
cs: Zvýšit kvantizační hodnotu pro makrobloky na okraji snímku (výchozí hodnota: 0.0).

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
cs: Zvýšit kvantizační hodnotu pro makrobloky s vysokou časovou složitostí (výchozí hodnota: 0.0).

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
cs: Zvýšit kvantizační hodnotu pro velmi jasné makrobloky (výchozí hodnota: 0.0).

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
cs: Zvýšit kvantizační hodnotu pro velmi tmavé makrobloky (výchozí hodnota: 0.0).

en: Random
cs: Náhodné

en: Random Off
cs: Náhodné přehrávání vypnuto

en: Random On
cs: Náhodné přehrávání zapnuto

en: Random: %s
cs: Náhodné %s

en: Range
cs: Rozsah

en: Rate Control Method
cs: Metoda kontroly rychlosti

en: Rate control buffer aggressiveness
cs: Agresivita vyrovnávací paměti kontroly rychlosti

en: Rate control buffer aggressiveness.
cs: Agresivita vyrovnávací paměti kontroly rychlosti.

en: Rate control buffer size
cs: Velikost vyrovnávací paměti kontroly rychlosti.

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
cs: Velikost vyrovnávací paměti kontroly rychlosti (v kbajtech). Větší vyrovnávací paměť umožní lepší kontrolu rychlosti, ale způsobí zpoždění v proudu.

en: Rate control method
cs: Metoda kontroly rychlosti

en: Rate of change of sweep depth in milliseconds shift per second of play
cs: Rychlost změny hloubky funkce Sweep v milisekundových posunech za sekundu přehrávání

en: Rating
cs: Hodnocení

en: Ratio
cs: Poměr

en: Ratio of B frames
cs: Počet B snímků

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
cs: Rychlost nahrávání obrázků. 3 znamená, že se z každých tří obrázků nahraje jeden.

en: Ratio of key frames
cs: Poměr klíčových snímků

en: Raw audio demuxer
cs: Demultiplexer surového zvuku

en: Raw audio encoder
cs: Kodér surového zvuku

en: Raw video demuxer
cs: Demultiplexer surového videa

en: Raw video encoder for RTP
cs: Kodér surového videa pro RTP

en: Raw/Log Audio decoder
cs: Dekóder zvuku Raw/Log

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
cs: Načíst soubor nastavení VLM ihned po spuštění VLM.

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
cs: Přečíst a zahodit neznámé prvky EBML (nevhodné pro poškozené soubory).

en: Read at media
cs: Číst média

en: Read meta data using lua scripts
cs: Číst metadata pomocí skriptu lua

en: Read size
cs: Velikost čtení

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
cs: Přečtěte si zvukový proud radši ve VLC než v tempu Jack.

en: Real RTSP
cs: Reálné RTSP

en: Real demuxer
cs: Demultiplexer Real

en: Real-Time Protocol (RTP) input
cs: Vstup protokolu reálného času (RTP)

en: Real-time
cs: Reálný čas

en: Rear center
cs: Zadní střed

en: Rear left
cs: Zadní levý

en: Rear right
cs: Zadní pravý

en: Recalculate subtitle duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
cs: Přepočítat dobu trvání titulků podle
    jejich obsahu a této hodnoty.
    Pro zakázaní zadejte 0.

en: Receive buffer
cs: Vyrovnávací paměť pro příjem

en: Recommended video output for Windows 8 and later versions
cs: Doporučený výstup videa pro Windows 8 a novější verze

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
cs: Doporučený výstup videa pro Windows Vista a novější verze

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
cs: Doporučený výstup videa ve Windows XP. Nekompatibilní s rozhraním Aero ve Vistě.

en: Record
cs: Nahrávat

en: Record Company
cs: Nahrávací společnost

en: Record access filter start/stop.
cs: Spustit/pozastavit nahrávání přístupovým filtrem.

en: Record an audio rendering endpoint.
cs: Zaznamenat koncový bod vykreslování zvuku.

en: Record directory
cs: Adresář pro záznam

en: Record directory or filename
cs: Adresář, nebo název souboru pro záznam

en: Record stream output
cs: Nahrávací streamový výstup

en: Recording
cs: Nahrávání

en: Recording done
cs: Nahrávání dokončeno

en: Recording ratio
cs: Rychlost nahrávání

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
cs: Znovu vytvořit index pro soubor AVI. Použijte, pokud je váš soubor AVI poškozený, nebo není úplný (nelze jej prohledávat).

en: Rectangular
cs: Obdélníková

en: Red
cs: Červená

en: Red balance
cs: Vyvážení červené

en: Red chroma balance.
cs: Vyvážení barevné sytosti červené barvy.

en: Reduce fluctuations in QP
cs: Snižovat kolísání v par. kvan.

en: Referrer
cs: Odkazovatel

en: Refresh List
cs: Obnovit seznam

en: Refresh log
cs: Obnovit protokol

en: Refresh period in ms
cs: Obnovovací frekvence v ms

en: Refresh the log output
cs: Obnovit výstup protokolu

en: Refresh time
cs: Obnovovací čas

en: Region code
cs: Kód regionu

en: Region left column
cs: Oblast levého sloupce

en: Region top row
cs: Oblast horního řádku

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
cs: Tyto klávesy bohužel nelze přiřadit jako klávesové zkratky.

en: Regular expression used to filter the recent items played in the player.
cs: Regulární výraz používaný k filtrování nedávných položek přehrávaných v přehrávači.

en: Regularly check for VLC updates
cs: Pravidelně kontrolovat dostupnost aktualizací přehrávače VLC

en: Relative font size
cs: Relativní velikost písma

en: Relative to source content
cs: Relativní k obsahu zdroje

en: Relative to source delay
cs: Relativní ke zpoždění zdroje

en: Release
cs: Vydání

en: Release function
cs: Funkce vydání

en: Release time
cs: Čas vydání

en: Reload extensions
cs: Znovu načíst rozšíření

en: Remember
cs: Zapamatovat

en: Remember the audio volume
cs: Zapamatovat úroveň hlasitosti zvuku

en: Remote control interface
cs: Rozhraní dálkového ovládání

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
cs: Rozhraní pro dálkové ovládání je inicializováno. Zadejte 'help' pro nápovědu.

en: Remote-OSD
cs: Vzdálené OSD

en: Remote-OSD over VNC
cs: Vzdálené OSD skrze VNC

en: Remove
cs: Odstranit

en: Remove Selected
cs: Odstranit vybrané

en: Remove a preset
cs: Odstranit přednastavení

en: Remove a profile
cs: Odstranit profil

en: Remove old preferences?
cs: Odstranit stará nastavení?

en: Remove this podcast subscription
cs: Odstranit odběr tohoto podcastu

en: Remove zones of the video using a picture as mask
cs: Odstraní zóny videa použitím obrázku jako masky

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
cs: Odstraní všechny efekty průhlednosti v titulcích DVD.

en: Rename Directory
cs: Přejmenovat adresář

en: Rename Directory...
cs: Přejmenovat adresář...

en: Rename Folder
cs: Přejmenovat složku

en: Rename Folder...
cs: Přejmenovat složku...

en: Render blank screen below video. Increases VideoCore load.
cs: Vykreslit prázdnou obrazovku pod videem. Zvyšuje zatížení VideoCore.

en: Renderer
cs: Vykreslovač

en: Rendering quality
cs: Kvalita vykreslování

en: Repair AVI Files
cs: Opravit soubory AVI

en: Repeat
cs: Opakovat

en: Repeat All
cs: Opakovat vše

en: Repeat Off
cs: Opakování vypnuto

en: Repeat One
cs: Opakovat jednou

en: Repeat all
cs: Opakovat vše

en: Repeat current item
cs: Opakovat aktuální položku

en: Repeat delay:
cs: Interval opakování:

en: Repeat:
cs: Opakovat:

en: Replay gain
cs: Zesílení přehrávání

en: Replay gain mode
cs: Režim zesílení signálu

en: Replay gain mode:
cs: Režim zesílení signálu

en: Replay preamp
cs: Předzesilovač pro zesílení signálu

en: Request multicast stream
cs: Vyžadovat proud multicast

en: Request server to send stream as multicast
cs: Požádat server, aby odeslal proud jako multicastové vysílání

en: Requirements
cs: Požadavky

en: Resampling quality
cs: Kvalita převzorkování

en: Resampling quality, from worst to best
cs: Kvalita převzorkování, od nejhorší po nejlepší

en: Reset
cs: Obnovit

en: Reset All
cs: Obnovit vše

en: Reset Preferences
cs: Obnovit nastavení

en: Reset controls
cs: Obnovit výchozí ovládání

en: Reset controls to defaults.
cs: Vrátit ovládání na původní hodnoty.

en: Reset defaults
cs: Obnovit výchozí hodnoty

en: Reset subtitles text scale
cs: Obnovit faktor zvětšení titulků

en: Resize interface to the native video size
cs: Změnit velikost rozhraní na nativní velikost videa

en: Resize interface to video size
cs: Změnit velikost rozhraní podle velikosti videa

en: Resolution
cs: Rozlišení

en: Respect ordered chapters
cs: Respektovat uspořádané kapitoly

en: Restart playback
cs: Restartovat přehrávání

en: Retrieves extra info and art for playlist items
cs: Získává extra informace a obaly pro položky seznamu skladeb

en: Retrieving addons...
cs: Získávání doplňků...

en: Return poll wait after timeout milliseconds (-1 = infinite)
cs: Počkat na ohlášení po vypršení časového limitu (-1 = nekonečno)

en: Reveal in Finder
cs: Zobrazit ve vyhledávači

en: Reverb
cs: Dozvuk

en: Reverberation delay
cs: Zpoždění ozvěny

en: Reverberation delay, in ms. Usual values are from 40 to 200ms.
cs: Zpoždění ozvěny, v ms. Obvyklé hodnoty jsou od 40 do 200ms.

en: Reverberation level
cs: Úroveň ozvěny

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
cs: Úroveň ozvěny (od 0 do 100, výchozí hodnota je 0).

en: Reverse
cs: Obrátit směr

en: Reverse stereo
cs: Reverzní stereo (prohodí levý a pravý kanál)

en: Revert to normal play speed
cs: Obnovit normální rychlost přehrávání

en: Rhythmic Soul
cs: Rytmický soul

en: Right
cs: Vpravo

en: Right bottom
cs: Vpravo dole

en: Right to left
cs: Zprava doleva

en: Right to left/Bottom to top
cs: Zprava doleva/shora dolů

en: Right top
cs: Vpravo nahoře

en: Ripple
cs: Vlnění

en: Ripple video filter
cs: Video filtr vlnění

en: Roll the viewpoint anti-clockwise (360°)
cs: Otočit pohled proti směru hodinových ručiček (360°)

en: Roll the viewpoint clockwise (360°)
cs: Otočit pohled po směru hodinových ručiček (360°)

en: Roll-off factor
cs: Faktor Roll-off

en: Romanian
cs: Rumunský

en: Room size
cs: Velikost místnosti

en: Room width
cs: Šířka místnosti

en: Rotate
cs: Otočit

en: Rotate (degrees)
cs: Otočit (stupně)

en: Rotate by 180 degrees
cs: Otočit o 180 stupňů

en: Rotate by 270 degrees
cs: Otočit o 270 stupňů

en: Rotate by 90 degrees
cs: Otočit o 90 stupňů

en: Rotate or flip the video
cs: Otočit nebo převrátit obraz

en: Rotate video filter
cs: Filtr otočení obrazu

en: Rotation
cs: Rotace

en: Rotation parameter: none;180;90-270;mirror
cs: Parametr rotace: žádná;180;90-270;zrcadlení

en: Row border
cs: Okraj řádky

en: Rows
cs: Řádky

en: Run VLC with dark interface style
cs: Použít tmavé rozhraní ve VLC

en: Run as daemon process
cs: Spustit jako proces démona

en: Run fb on current tty
cs: Aktivovat vyrov. paměť snímků na aktuální tty

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
cs: Spustit vyrovnávací paměť snímků aktivního TTY zařízení (výchozí je povoleno). (zakázat zpracování tty s výstrahou)

en: Run manually
cs: Spustit ručně

en: Run on schedule
cs: Spustit podle plánu

en: Run time
cs: Čas běhu

en: Rundi
cs: Rundšský

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
cs: Spuštění VLC v reálném čase umožňuje mnohem přesnější plánování a výkon, zejména při proudovém odesílání obsahu. Může však zaseknout celý váš počítač, nebo jej velmi zpomalit. Tuto funkci byste měli zapnout pouze tehdy, pokud víte, co děláte.

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
cs: Spouštím přehrávač VLC s výchozím rozhraním. Přejete-li si spouštět přehrávač VLC bez rozhraní, použijte příkaz 'cvlc'.

en: Runs VLC as a background daemon process.
cs: Spustí přehrávač VLC jako proces démona na pozadí.

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
cs: Spustí doplňkové vlákno kodéru s VÝSTUPNÍ prioritou místo VIDEA.

en: Russian
cs: Ruský

en: Russian (KOI8-R)
cs: Ruština (KOI8-R)

en: S&tatistics
cs: S&tatistika

en: S/PDIF pass-through decoder
cs: Přeposílací dekodér S/PDIF

en: SAP Announcement
cs: Oznámení ze SAP

en: SAP Strict mode
cs: Striktní režim SAP

en: SAP announcement interval
cs: Interval oznámení SAP

en: SAP announcing
cs: Oznamování SAP

en: SAP multicast address
cs: Adresa multicastu SAP

en: SAP stream announcement is enabled. However, no channel name is provided.
cs: Oznámení proudu SAP je povoleno. Není však uveden žádný název kanálu.

en: SAP timeout (seconds)
cs: Časový limit SAP (sekundy)

en: SAT>IP Receiver Plugin
cs: Přídavný modul přijímače SAT>IP

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
cs: Rozhodování založené na SATD při transformaci mezi-MB 8x8.

en: SCTE-18 decoder
cs: Dekodér SCTE-18

en: SCTE-27 decoder
cs: Dekodér SCTE-27

en: SDI Demux
cs: Demultiplexer SDI

en: SDI Input
cs: Vstup SDI

en: SDL Image decoder
cs: Dekodér obrazu SDL

en: SDL_image video decoder
cs: Dekodér videa SDL_image

en: SDP Descriptions parser
cs: Popisy analyzátoru SDP

en: SDP URL
cs: URL SDP

en: SDP required
cs: Je vyžadováno SDP

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
cs: Popisovače SDT (vyžaduje se --sout-ts-es-id-pid)

en: SFTP authentication
cs: Ověření HTTP

en: SFTP input
cs: Vstup SFTP

en: SFTP port
cs: Port SFTP

en: SFTP port number to use on the server
cs: Port SFTP používaný na serveru

en: SMB authentication required
cs: Je vyžadováno ověření SMB

en: SMB domain
cs: Doména SMB

en: SMB input
cs: Vstup SMB

en: SMF demuxer
cs: Demultiplexer SMF

en: SOCKS password
cs: Heslo SOCKS

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
cs: Použitý server SOCKS proxy. Formát musí být ADRESA:PORT. Bude použit pro všechna TCP spojení

en: SOCKS server
cs: Server SOCKS

en: SOCKS user name
cs: Uživatelské jméno SOCKS

en: SPS and PPS id numbers
cs: Identifikační čísla SPS a PPS

en: SRC resampler
cs: Převzorkování SRC

en: SRT input
cs: Vstup SRT

en: SRT latency (ms)
cs: Zpoždění SRT (ms)

en: SRT maximum bandwidth ceiling (bytes)
cs: Maximální limit šířky pásma pro SRT (v bajtech)

en: SRT maximum payload size (bytes)
cs: Maximální velikost zatížení pro SRT (v bajtech)

en: SRT stream output
cs: Výstup SRT proudu

en: SRTP key (hexadecimal)
cs: Klíč SRTP (hexadecimálně)

en: SRTP salt (hexadecimal)
cs: SRTP salt (hexadecimálně)

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
cs: Konverze z SSE2 I420,IYUV,YV12 do RV15,RV16,RV24,RV32

en: SSE2 conversions from
cs: SSE2 konverze z

en: SSIM computation
cs: Vypočítat SSIM

en: SSRC used in RTP output (default is random, i.e. 0)
cs: SSRC zdroj synchronizace použitý ve výstupu RTP (výchozí hodnota je náhodná, tj. 0)

en: SVCD subtitles
cs: SVCD titulky

en: SVG template file
cs: Soubor šablony SVG

en: SVG video decoder
cs: Dekodér videa SVG

en: Sa&mple Rate
cs: Vzorkovací frekve&nce

en: Samba (Windows network shares) input
cs: Vstup Samba (sdílení v síti Windows)

en: Same as source
cs: Stejné jako zdroj

en: Samoan
cs: Samojský

en: Sample aspect ratio
cs: Poměr stran vzorku

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
cs: Poměr stran vzorku cílového zařízení (1:1, 3:4, 2:3).

en: Sample format
cs: Vzorkovací formát

en: Sample rate
cs: Vzorkovací frekvence

en: Sample rate converter type
cs: Typ převodníku vzorkovací frekvence

en: Sample rate of an audio elementary stream
cs: Vzorkovací frekvence zvuku v základním proudu

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
cs: Vzorkovací frekvence překódovaného zvukového proudu (11250, 22500, 44100, 48000)

en: Sample ui-state-error style.
cs: Styl vzorku ui-state-error

en: Samplerate
cs: Vzorkovací frekvence

en: Samplerate information of the transcoded stream.
cs: Informace o vzorkovací frekvence v překódovaném proudu.

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
cs: Vzorkovací frekvence zaznamenaného zvukového proudu v Hz (např: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: Sango
cs: Sangošský

en: Sanskrit
cs: Sanskrt

en: Sardinian
cs: Sardinský

en: Satellite azimuth
cs: Azimut satelitu

en: Satellite azimuth in tenths of degree
cs: Azimut satelitu v desetinách stupně

en: Satellite elevation
cs: Elevace satelitu

en: Satellite elevation in tenths of degree
cs: Elevace satelitu v desetinách stupně

en: Satellite equipment control
cs: Ovládání satelitních zařízení

en: Satellite longitude
cs: Zeměpisná délka umístění satelitu

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
cs: Zeměpisná délka umístění satelitu v desetinách stupně. Západ je záporný.

en: Satellite range code
cs: Kód rozsahu satelitu

en: Satellite range code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
cs: Kód dosahu satelitu podle definice výrobce, např. Kód spínače DISEqC

en: Satellite scanning config
cs: Nastavení vyhledávání satelitů

en: Satire
cs: Satira

en: Saturation
cs: Saturace

en: Saturation threshold
cs: Práh nasycení

en: Save
cs: Uložit

en: Save File
cs: Uložit soubor

en: Save Metadata
cs: Uložit metadata

en: Save Playlist
cs: Uložit seznam skladeb

en: Save Playlist to &File...
cs: &Uložit seznam skladeb do souboru...

en: Save Playlist...
cs: Uložit seznam skladeb...

en: Save VLM configuration as...
cs: Uložit nastavení VLM jako...

en: Save and close the dialog
cs: Uložit a zavřít dialog

en: Save as File
cs: Uložit jako soubor

en: Save as new Profile...
cs: Uložit jako nový profil

en: Save as new profile
cs: Uložit jako nový profil

en: Save current selection as new preset
cs: Uložit současné přednastavení jako nové přednastavení

en: Save file...
cs: Uložit soubor...

en: Save log
cs: Uložit protokol

en: Save log file as...
cs: Uložit soubor záznamu jako...

en: Save playlist
cs: Uložit seznam skladeb

en: Save playlist as...
cs: Uložit seznam skladeb jako...

en: Save raw codec data
cs: Uložit data surového kodeku

en: Save recently played items
cs: Uložit nedávno přehrané položky

en: Save the debug log to a file
cs: Uložit protokol ladění do souboru

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
cs: Pokud jste vybrali/přinutili falešný dekodér v hlavních volbách, uložíte údaje o surovém kodeku.

en: Save the recently played items in the menu
cs: Ukládat nedávno přehrané položky do nabídky

en: Save...
cs: Uložit...

en: Saves all the displayed logs to a file
cs: Uloží všechny zobrazené záznamy do souboru

en: Saving file failed
cs: Uložení souboru selhalo

en: Scale
cs: Měřítko

en: Scale down subtitles text
cs: Zmenšit text titulků

en: Scale factor
cs: Měřítko

en: Scale factor (0.1-2.0)
cs: Měřítko (0.1-2.0)

en: Scale factor to apply to image
cs: Měřítko, které se používá na obrázek

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
cs: Měřítko použité na video, které se překóduje (např.: 0.25)

en: Scale up subtitles text
cs: Zvětšit text titulků

en: Scaled to screen
cs: Přizpůsobené velikosti obrazovky

en: Scaletempo
cs: Stupnice tempa

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
cs: Faktor zvětšení použitý při zakázaném automatickém zvětšení.
    Výchozí hodnota je 1.0 (původní velikost videa).

en: Scaling mode
cs: Režm zvětšení

en: Scaling mode to use.
cs: Použitý režim zvětšení.

en: Scaling quality
cs: Kvalita škálování

en: Scan for new plugins
cs: Vyhledat nová rozšíření

en: Scan plugin directories for new plugins at startup. This increases the startup time of VLC.
cs: Vyhledá nová rozšíření ve složce s rozšířeními. Prodlužuje dobu spouštení VLC

en: Scan tuning list
cs: Seznam ladění vyhledávání

en: Scanning DVB
cs: Vyhledávání DVB

en: Scanning...
cs: Vyhledávám...

en: Scene filter
cs: Filtr scén

en: Scene video filter
cs: Filtr scén videa

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
cs: Detekce střihu scény. Řídí, jak často se budou vkládat další I-snímky. Při nízké hodnotě střihu bude kodek vkládat I-snímky až těsně před uplynutím zadaného intervalu. Dobré hodnoty střihu mohou najít lepší umístění pro I-snímky. Vysoké hodnoty používají víc I-snímků než je potřeba, a tím vytvářejí přebytečné bity. Hodnota -1 zakáže detekci střihu scény, takže I-snímky jsou vloženy pouze do všech ostatních snímků, což pravděpodobně vede ke vzniku ošklivých kódovacích artefaktů. Rozsah 1 až 100.

en: Schedule
cs: Plán

en: Schedule:
cs: Plán:

en: Scope
cs: Rozsah

en: Score
cs: Skóre

en: Scrambled
cs: Kódovaný

en: Screen
cs: Obrazovka

en: Screen Input
cs: Vstup obrazovky

en: Screen capture
cs: Snímek obrazovky

en: Screen capture (with X11/XCB)
cs: Snímač obrazovky (s X11/XCB)

en: Screen index
cs: Index obrazovky

en: Screennumber of fullscreen, instead of same screen where interface is.
cs: Číslo obrazovky v režimu celé obrazovky místo jedné obrazovky, kde je rozhraní.

en: Scroll with feed
cs: Rolovat s poli

en: Search
cs: Hledat

en: Search Length
cs: Délka hledání

en: Search in Playlist
cs: Hledat v seznamu skladeb

en: Search the playlist
cs: Hledat v seznamu skladeb

en: Search the playlist. Results will be selected in the table.
cs: Vyhledat seznam skladeb. Výsledky budou zobrazeny v tabulce.

en: Season
cs: Série

en: Second CSA Key
cs: Druhý klíč CSA

en: Secondary language or program
cs: Sekundární jazyk nebo program

en: Secret Rabbit Code (libsamplerate) resampler
cs: Převzorkovač Secret Rabbit Code (libsamplerate)

en: Secrets are stored encrypted on a file
cs: Tajemství budou uloženy v šifrovaném souboru

en: Secrets are stored in memory
cs: Tajemství jsou uložena v paměti

en: Secrets are stored on a file without any encryption
cs: Tajemství budou uložena v souboru bez šifrování

en: Secrets are stored via KWallet
cs: Tajemství jsou uložena přes KWallet

en: Secrets are stored via libsecret
cs: Tajemství jsou uložena přes libsecret

en: Secure 128-bits (exclude 256-bits ciphers)
cs: Bezpečné 128 bitů (ignoruje 256 bitové šífry)

en: Secure 256-bits (prioritize 256-bits ciphers)
cs: Bezpečné 256 bitů (upřednostňuje 256 bitové šífry)

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value. This must be a 28-character-long hexadecimal string.
cs: Zabezpečený protokol RTP vyžaduje (neutajenou) hodnotu hlavní salt. Musí to být řetězec dlouhý 28 znaků v šestnáctkové soustavě.

en: Seek and position based on a percent byte position, not a PCR generated time position. If seeking doesn't work property, turn on this option.
cs: Hledání a pozice založené na základě procentuální pozice bajtu, ne na vygenerované časové pozici PCR. Zapněte tuto možnost, pokud hledání nefunguje správně.

en: Seek backward
cs: Hledat zpět

en: Seek based on percent not time
cs: Hledání založené na procentech, nikoliv na čase

en: Seek based on percent not time.
cs: Hledání založené na procentech, nikoliv na čase.

en: Seek forward
cs: Hledat vpřed

en: Seek prevention demux filter
cs: Filtr demultiplexeru se zabráněním vyhledávání

en: Seek threshold
cs: Práh hledání

en: Segment length
cs: Délka segmentu

en: Select
cs: Vybrat

en: Select "Advanced Options" to see all options.
cs: Vyberte "Pokročilé možnosti" pro zobrazení všech možností.

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Select Audio Device
cs: Vyberte zvukové zařízení

en: Select Directory
cs: Vyberte adresář

en: Select File
cs: Vybrat soubor

en: Select File In Finder
cs: Vyberte soubor ve Finderu

en: Select Folder
cs: Vyberte složku

en: Select Input
cs: Vybrat vstup

en: Select Output
cs: Vybrat výstup

en: Select Streaming Method
cs: Zvolit metodu proudu

en: Select a color effect.
cs: Vyberte barevný efekt.

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
cs: Vyberte zařízení nebo adresář VIDEO_TS

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
cs: Vyberte zařízení nebo složku VIDEO_TS

en: Select a directory
cs: Vyberte adresář

en: Select a file
cs: Vyberte soubor

en: Select a file for playback
cs: Vyberte soubor pro přehrávání

en: Select a matching identity
cs: Vyberte zodpovídající identitu

en: Select a proper audio device to be used by KAI.
cs: Vybrat správné zvukové zařízení pro KAI.

en: Select a proper video mode to be used by KVA.
cs: Vybrat správný režim videa pro KVA.

en: Select a subtitle file
cs: Zvolte soubor s titulky

en: Select an action to change the associated hotkey:
cs: Vyberte činnost, které si přejete změnit klávesovou zkratku:

en: Select and choose transcoding options
cs: Vyberte a zvolte možnosti překódování

en: Select another file to play in sync with the previously selected file
cs: Vyberte jiný soubor k přehrávání v synchronizaci s vybraným zvoleným souborem

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
cs: Zvolte formát vstupu zvuku s danými bity/vzorkem (pokud není 0)

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
cs: Vyberte formát vstupu zvuku s daným počtem kanálů zvuku (pokud není 0)

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
cs: Vyberte formát vstupu zvuku s danou vzorkovací frekvencí (pokud není 0)

en: Select channel to keep
cs: Vyberte kanál, který chcete zachovat

en: Select destinations to stream to
cs: Vybrat cíle, kam se bude streamovat

en: Select game mode variation from jigsaw puzzle to sliding puzzle.
cs: Vybrat odchylek režimu hry ze skládačky jigsaw do posuvné skládačky.

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
cs: Zadejte v procentech (50 je střed) pozici středního bodu (Lagrange) prolnuté zóny

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the beginning blended zone
cs: Zadejte koeficient Lagrange na začátku prolnuté zóny v procentech

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the end of blended zone
cs: Zadejte koeficient Lagrange na konci prolnuté zóny v procentech

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the middle of blended zone
cs: Zadejte koeficient Lagrange ve středu prolnuté zóny v procentech

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
cs: Zadejte výšku prolnuté zóny v procentech (v případě stěny 2x2)

en: Select in percent the length of the blended zone
cs: Zadejte délku prolnuté zóny v procentech

en: Select next DVD chapter
cs: Vyberte následující DVD kapitolu

en: Select next DVD title
cs: Vyberte následující DVD titul

en: Select one color in the video
cs: Vyberte jednu barvu ve videu

en: Select one or more files to open
cs: Vyberte jeden či více souborů k otevření

en: Select one or multiple files
cs: Vyberte jeden nebo více souborů

en: Select or double click an action to change the associated hotkey. Use delete key to remove hotkeys.
cs: Vyberte nebo poklepejte na akci a změňte přidruženou klávesovou zkratku. K odstranění klávesových zkratek použijte klávesu Delete.

en: Select prev DVD chapter
cs: Vyberte předchozí kapitolu DVD

en: Select previous DVD title
cs: Vyberte předchozí DVD titul

en: Select profile:
cs: Vyberte profil:

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
cs: Vybrat kvalitu vykreslení za cenu rychlosti. 0 je nejrychlejší, 1 je největší kvalita.

en: Select skin
cs: Vyberte vzhled

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
cs: Vyberte nastavení reproduktorů, kterou chcete použít. Tato volba se nekombinuje! Takže např. NENÍ možná konverze Stereo -> 5.1.

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
cs: Vyberte speciální zvukové zařízení, nebo nechte windows rozhodnout (výchozí), změna vyžaduje restart přehrávače VLC.

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
cs: Vyberte splývání černé barvy pro prolnutou oblast (Modrá nebo komponent V)

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
cs: Vyberte splývání černé barvy pro prolnutou oblast (Zelená nebo komponent U)

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
cs: Vyberte splývání černé barvy pro prolnutou oblast (Červená nebo komponent Y)

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
cs: Vyberte úroveň černé barvy pro prolnutou oblast (Modrá nebo komponent V)

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
cs: Vyberte úroveň černé barvy pro prolnutou oblast (Zelená nebo komponent U)

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
cs: Vyberte úroveň černé barvy pro prolnutou oblast (Červená nebo komponent Y)

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
cs: Vyberte splývání bílé barvy pro prolnutou oblast (Modrá nebo komponent V)

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
cs: Vyberte splývání bílé barvy pro prolnutou oblast (Zelená nebo komponent U)

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
cs: Vyberte splývání bílé barvy pro prolnutou oblast (Červená nebo komponent Y)

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
cs: Vyberte úroveň bílé barvy pro prolnutou oblast (Modrá nebo komponent V)

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
cs: Vyberte úroveň bílé barvy pro prolnutou oblast (Zelená nebo komponent U)

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
cs: Vyberte úroveň bílé barvy pro prolnutou oblast (Červená nebo komponent Y)

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
cs: Vyberte zdroj pro vstup audia. Viz možnost "video vstup".

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
cs: Vyberte typ výstupu zvuku. Viz možnost "video vstup".

en: Select the capture device type
cs: Vyberte typ snímacího zařízení

en: Select the file
cs: Vyberte soubor

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
cs: Vyberte opravu gama pro prolnutou oblast (Modrá nebo komponent V)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
cs: Vyberte opravu gama pro prolnutou oblast (Zelená nebo komponent U)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
cs: Vyberte opravu gama pro prolnutou oblast (Červená nebo komponent Y)

en: Select the hotkey to display the position.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro zobrazení pozice.

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro přechod na následující snímek.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro dlouhý skok zpět.

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro dlouhý skok vpřed.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro střední skok zpět.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro střední skok vpřed.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro krátký skok zpět.

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro krátký skok vpřed.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro velmi krátký skok zpět.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro velmi krátký skok vpřed.

en: Select the hotkey to quit the application.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro ukončení aplikace.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro návrat k normální přehrávací rychlosti.

en: Select the hotkey to stop playback.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro zastavení přehrávání.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro zrychlené přehrávání.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro zpomalené přehrávání.

en: Select the hotkey to use to exit fullscreen state.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro ukončení režimu celé obrazovky

en: Select the hotkey to use to pause.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro pozastavení.

en: Select the hotkey to use to play.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro přehrávání.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro skok na následující položku v seznamu skladeb.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro skok na předchozí položku v seznamu skladeb.

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro přepnutí režimu celé obrazovky.

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro zastavení/pokračování přehrávání.

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
cs: Vyberte klávesu pro zapnutí vybrané položky v nabídce DVD.

en: Select the key to bookmark audio timestamp when syncing subtitles.
cs: Vyberte klávesu pro uložení časové značky zvuku při synchronizaci titulků.

en: Select the key to bookmark subtitle timestamp when syncing subtitles.
cs: Vyberte klávesu pro uložení časové značky titulků při synchronizaci titulků.

en: Select the key to change subtitles text scaling
cs: Vyberte klávesu pro změnu velikosti textu titulků.

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
cs: Vyberte klávesu pro výběr následující kapitoly na DVD

en: Select the key to choose the next title from the DVD
cs: Vyberte klávesu pro výběr následjícího titulu na DVD

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
cs: Vyberte klávesu pro výběr předchozí kapitoly na DVD

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
cs: Vyberte klávesu pro výběr předchozího titulu na DVD

en: Select the key to clear the current playlist.
cs: Vyberte klávesu pro vymazání aktuálního seznamu skladeb.

en: Select the key to decrease audio volume.
cs: Vyberte klávesu pro snížení hlasitosti.

en: Select the key to decrease the audio delay.
cs: Vyberte klávesu pro snížení zpoždění zvuku.

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
cs: Vyberte klávesu pro snížení zpoždění titulků.

en: Select the key to increase audio volume.
cs: Vyberte klávesu pro zvýšení hlasitosti.

en: Select the key to increase the audio delay.
cs: Vyberte klávesu pro zvýšení zpoždění zvuku.

en: Select the key to increase the subtitle delay.
cs: Vyberte klávesu pro zvýšení zpoždění titulků.

en: Select the key to move subtitles higher.
cs: Vyberte klávesu pro posun titulků výše.

en: Select the key to move subtitles lower.
cs: Vyberte klávesu pro posunutí titulků níže.

en: Select the key to move the selector down in DVD menus / Move viewpoint to down (pitch).
cs: Vyberte klávesu pro přesun výběru dolů v nabídce DVD / Posunout pohled dolů (výšku).

en: Select the key to move the selector left in DVD menus / Move viewpoint to left (yaw).
cs: Vyberte klávesu pro přesun výběru doleva v nabídce DVD / Posunout pohled doleva (vybočení).

en: Select the key to move the selector right in DVD menus / Move viewpoint to right (yaw).
cs: Vyberte klávesu pro přesun výběru doprava v nabídce DVD / Posunout pohled doprava (vybočení).

en: Select the key to move the selector up in DVD menus / Move viewpoint to up (pitch).
cs: Vyberte klávesu pro přesun výběru nahoru v nabídce DVD / Posunout pohled nahoru (výšku).

en: Select the key to mute audio.
cs: Vyberte klávesu pro ztlumení zvuku.

en: Select the key to play this bookmark.
cs: Vyberte klávesu pro přehrání dané záložky.

en: Select the key to reset synchronization of audio & subtitle timestamps.
cs: Vyberte klávesu pro obnovení synchronizace časových značek zvuku a titulků.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
cs: Vyberte klávesu pro nastavení dané záložky v seznamu skladeb.

en: Select the key to synchronize bookmarked audio & subtitle timestamps.
cs: Vyberte klávesu pro synchronizaci uložených časových značek titulků a zvuku.

en: Select the key to take you to the DVD menu
cs: Vyberte klávesu pro zobrazení DVD menu

en: Select the logging verbosity or default to use the same verbosity given by --verbose.
cs: Vyberte podrobnost záznamu, nebo použijte ve výchozím stavu stejnou podrobnost jako určenou pomocí --verbose.

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
cs: Vyberte počet horizontálních oken videa, ve kterém se rozdělí video

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
cs: Vyberte počet vertikálních oken videa, ve kterém se rozdělí video

en: Select the podcast you would like to unsubscribe from:
cs: Vyberte podcast, jehož odběr chcete odhlásit:

en: Select the preset you would like to remove:
cs: Vyberte přednastavení k odstranění:

en: Select the profile you would like to remove:
cs: Zvolte profil, který chcete odstranit:

en: Select the replay gain mode
cs: Vyberte režim zesílení přehrávání

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
cs: Vyberte rozlišení vyrovnávací paměti snímků. Aktuálně jsou podporovány hodnoty 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (výchozí je 4=auto)

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
cs: Vyberte proud s maximálním datovým tokem pod tímto limitem.

en: Select the subtitle file
cs: Vyberte soubor s titulky

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
cs: Vyberte druh vstupu tuneru (kabel/anténa).

en: Select the upscaling mode for video.
cs: Vyberte si režim zvýšení rozlišení videa.

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
cs: Vyberte zdroj vstupu videa, například kompozitní, s-video nebo tuner. Vzhledem k tomu, že tato nastavení jsou specifická pro hardware, měli byste najít dobré nastavení v oblasti "Nastavení zařízení" a použít zde tato čísla. -1 znamená, že nastavení nebude změněno.

en: Select the video output type. See the "video input" option.
cs: Vyberte typ výstupu videa. Viz možnost "video vstup".

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
cs: Zvolte, zda mají být podadresáře rozbaleny.
    žádný: podadresáře se nezobrazují v seznamu skladeb.
    sbalit: zobrazí se podadresáře, ale jsou rozbaleny při prvním přehrávání.
    rozbalit: všechny podadresáře jsou rozbaleny.

en: Select your audio output device
cs: Vyberte zařízení pro výstup zvuku

en: Selected ports:
cs: Vybrané porty:

en: Selection of the starting mode and look
cs: Výběr režimu a vzhledu při spuštění

en: Selects mode for digital TV standard. This feature affects EPG information and subtitles.
cs: Vybere režim standartu digitální TV. Tato funkce ovlivňuje informace EPG a titulky.

en: Selects the motion estimation algorithm:
     - dia: diamond search, radius 1 (fast)
     - hex: hexagonal search, radius 2
     - umh: uneven multi-hexagon search (better but slower)
     - esa: exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
     - tesa: hadamard exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
cs: Vybere algoritmus pro odhadování pohybu:
     - dia: hledání typu diamond, poloměr 1 (rychlý)
     - hex: hexagonální hledání, poloměr 2
     - umh: nerovnoměrné multihexagonální hledání (lepší, ale pomalejší)
     - esa: podrobné hledání (extrémně pomalé, určeno hlavně na testování)
     - tesa: extrémně podrobné hledání (extrémně pomalé, určeno hlavně na testování)

en: Semantic annotations
cs: Sémantické anotace

en: Send key events to VNC host.
cs: Odeslat klávesové události hostiteli VNC.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
cs: Odeslat události myši hostiteli VNC. Toto není potřeba, pokud používáte klienta VDR ffnetdev.

en: Send nack messages even when we have not confirmed that the encoder is on our local network.
cs: Odesílat zprávy nack i v případě, že jsme nepotvrdili výskyt kodéru v naší lokální síti.

en: Send your video to picture files
cs: Poslat vaše video do složek obrázků

en: Sends the barGraph information every n audio packets
cs: Odesílá informace sloupcového grafu každých n zvukových paketů

en: Separate sub-streams
cs: Oddělit podproudy

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
cs: Oddělit strany teletextu/dvbs do nezávislých sekcí ES. Při použití proudu může být lepší, když tako možnost zůstane vypnutá.

en: Separate words by | (without space)
cs: Oddělovat slova znakem | (bez mezer)

en: Sepia
cs: Sépie

en: Sepia intensity
cs: Intenzita sépie

en: Sepia video filter
cs: Filtr videa vytvářející efekt sépie

en: Sequential numbering
cs: Sekvenční číslování

en: Serbian
cs: Srbský

en: Service Discovery
cs: Prohledávání služby

en: Service discoveries adds new sources to your playlist such as web radios, video websites, ...
cs: Objevování služeb přidá do seznamu skladeb nové zdroje jako například webová rádia, webové stránky videí, ...

en: Services
cs: Služby

en: Services discovery
cs: Prohledávání služeb

en: Services discovery modules
cs: Moduly vyhledávání služeb

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
cs: Modul prohledávání služeb slouží k automatickému přidávání položek do seznamu skladeb.

en: Session
cs: Sezení

en: Session Description Protocol
cs: Protokol popisu sezení

en: Session URL
cs: URL sezení

en: Session category
cs: Kategorie sezení

en: Session description
cs: Popis sezení

en: Session email
cs: Email sezení

en: Session failed
cs: Sezení selhalo

en: Session name
cs: Název sezení

en: Set ES Lang
cs: Nastavit jazyk ES

en: Set ES id
cs: Nastavit ES id

en: Set FFmpeg debug mask
cs: Nastavit masku ladění FFmpeg

en: Set ID
cs: Nastavit ID

en: Set Lang
cs: Nastavit jazyk

en: Set NFS uid/guid automatically
cs: Nastavit automaticky uid/guid NFS

en: Set PID to ID of ES
cs: Nastavit PID na id. čís. zákl. proudu

en: Set QP
cs: Nastavit par. kvan.

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
cs: Nastavit identifikační čísla SPS a PPS umožňující zřetězení proudů s různým nastavením.

en: Set as Wall&paper
cs: Nastavit jako &tapetu

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
cs: Nastavit, který interval PCR (Program Clock Reference - odkaz na hodiny programu) budou odeslány (v ms). Tato hodnota by měla být pod 100ms. (výchozí je 70ms).

en: Set ball size giving its radius in number of pixels
cs: Nastavit velikost míčku zadáním jeho poloměru v pixelech

en: Set ball speed, the displacement value in number of pixels by frame.
cs: Nastavení rychlosti míčku, hodnota přesunu zadaná jako počet pixelů na snímek.

en: Set edge visibility.
cs: Nastavit viditelnost okrajů.

en: Set gradient threshold for edge computation.
cs: Nastavit práh přechodu pro výpočet okrajů.

en: Set id of ES to PID
cs: Nastavit id. čís. zákl. proudů na PID

en: Set index size ratio. Alters default (60min content) or estimated size.
cs: Nastavte poměr velikosti obsahu. Změní se výchozí nastavení (60min obsahu) nebo odhadovaná velikost.

en: Set playlist bookmark 1
cs: Nastavit 1. záložku seznamu skladeb

en: Set playlist bookmark 10
cs: Nastavit 10. záložku seznamu skladeb

en: Set playlist bookmark 2
cs: Nastavit 2. záložku seznamu skladeb

en: Set playlist bookmark 3
cs: Nastavit 3. záložku seznamu skladeb

en: Set playlist bookmark 4
cs: Nastavit 4. záložku seznamu skladeb

en: Set playlist bookmark 5
cs: Nastavit 5. záložku seznamu skladeb

en: Set playlist bookmark 6
cs: Nastavit 6. záložku seznamu skladeb

en: Set playlist bookmark 7
cs: Nastavit 7. záložku seznamu skladeb

en: Set playlist bookmark 8
cs: Nastavit 8. záložku seznamu skladeb

en: Set playlist bookmark 9
cs: Nastavit 9. záložku seznamu skladeb

en: Set the ID of the elementary stream
cs: Nastavit ID elementárního proudu

en: Set the RMS/peak.
cs: Nastavit hodnotu RMS/špičky.

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
cs: Nastavte sílu zostření mezi hodnotami 0 až 2. Výchozí hodnota je 0.05.

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
cs: Nastavit televizní kanál, který tuner nastaví na (0 znamená výchozí).

en: Set the attack time in milliseconds.
cs: Nastavit čas útoku v milisekundách.

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
cs: Nastavit poměr stran obrazu na plátně. Pokud je hodnota prázdná, bude mít plátno stejný pom. str. jako vstup.

en: Set the category of the elementary stream
cs: Nastavit kategorii elementárního proudu

en: Set the codec of the elementary stream
cs: Nastavit kodek elementárního proudu

en: Set the encoding used in text subtitles
cs: Nastavit znakovou sadu používanou v titulcích

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
cs: Nastavit celkové zesílení v dB (-20 ... 20).

en: Set the group of the elementary stream
cs: Nastavit skupinu elementárního proudu

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
cs: Nastavte jas obrazu mezi hodnotami 0 až 2. Výchozí hodnota je 1.

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
cs: Nastavte kontrast obrazu mezi hodnotami 0 až 2. Výchozí hodnota je 1.

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
cs: Nastavte hodnotu Gama obrazu mezi hodnotami 0,01 až 10. Výchozí hodnota je 1.

en: Set the image hue, between -180 and 180. Defaults to 0.
cs: Nastavte barevný odstín obrazu mezi hodnotami -180 až 180. Výchozí hodnota je 0.

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
cs: Nastavte barevný odstín obrazu mezi hodnotami 0 až 360. Výchozí hodnota je 0.

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
cs: Nastavte sytost obrazu mezi hodnotami 0 až 3. Výchozí hodnota je 1.

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
cs: Nastavit vnitřní ID každého základního proudu ve VLC na stejnou hodnotu, jakou má PID v proudu TS místo 1, 2, 3 atd. Je vhodné zadat '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.

en: Set the justification of subtitles
cs: Nastavit zarovnání titulků

en: Set the knee radius in dB.
cs: Nastavit poloměr ohybu v dB.

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
cs: Nastavit doplňkové zesílení v dB (0 ... 24).

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
cs: Nastavit maximální povolenou velikost PES, při vytváření MPEG PS streamů.

en: Set the ratio (n:1).
cs: Nastavit poměr (n:1). .

en: Set the release time in milliseconds.
cs: Nastavit čas vydání v milisekundách.

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
cs: Nastavit velikost neaktivní zóny kvantizace inter luma. Rozsah je od 0 do 32.

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
cs: Nastavit velikost neaktivní zóny kvantizace intra luma. Rozsah je od 0 do 32.

en: Set the threshold level in dB.
cs: Nastavit úroveň prahu v dB.

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
cs: Nastavte průhlednost výstupu videa. 1 je neprůhlednost (výchozí), 0 je úplná průhlednost.

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
cs: Nastavit kód země tuneru, který nastavuje aktuální mapování kanál na frekvenci (0 znamená výchozí).

en: Set the v4l2 driver controls to the values specified using a comma separated list optionally encapsulated by curly braces (e.g.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). To list available controls, increase verbosity (-vv) or use the v4l2-ctl application.
cs: Ovládací prvky v4l2 nastavte na hodnoty zadané pomocí seznamu odděleného čárkami, který je volitelně ohraničen složenými závorkami (např. {Video_bitrate=6000000, adio_crc =0, stream_type=3}). Pro zobrazení dostupných možností prvky, zvyšte podrobnost (-vv), nebo použijte program v4l2-ctl.

en: Set up any additional options for streaming
cs: Nastavit další možnosti streamování

en: Set up associations...
cs: Nastavit asociace...

en: Set up media sources to stream
cs: Vybrat zdroj média pro streamování

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows having the same PIDs in the input and output streams.
cs: Nastaví PID na ID přicházejícímu zákl. proudu. To se použije s --ts-es-id-pid, a umožní mít stejné PID ve vstupních a výstupních proudech.

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
cs: Nastaví maximální lokální bitrate (v kbits/s).

en: Sets a maximum number of macroblocks per slice
cs: Nastaví maximální počet makrobloků na pruhy

en: Sets a maximum slice size in bytes, Includes NAL overhead in size
cs: Nastaví maximální velikost pruhu v bajtech, zahrnuje parametr režie NAL

en: Sets maximum interval between IDR-frames. Larger values save bits, thus improving quality for a given bitrate at the cost of seeking precision. Use -1 for infinite.
cs: Nastaví maximální interval mezi IDR-snímky. Nastavením větší hodnoty šetří bity čímž se zlepšuje kvalita pro daný datový tok a snížení přesnosti při hledání. Pro hodnotu nekonečno zadejte -1.

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
cs: Nastavuje minimální interval mezi IDR-snímky. V kodeku H.264 se I-snímky nemusí nutně vázat uzavřenou GOP, protože P-snímek může být předpovídán z více snímků než pouze z jednoho snímku před ním (viz také možnost referenčního snímku). Proto I-snímky nejsou nutně vyhledatelné. IDR-snímky omezují následující P-snímky v odkazování na jakýkoli snímek před IDR-snímkem.
    Pokud se střihy scén objeví v tomto intervalu, jsou stále zakódovány jako I-snímky, ale nezačínají novou GOP.

en: Sets the audio output channels mode that will be used by default if your hardware and the audio stream are compatible.
cs: Nastaví kanály zvukového výstupu, které mají být použity jako výchozí pokud je zvukový proud a váš hardware kompatibilní.

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
cs: Nastaví průhlednost ovladače režimu celé obrazovky, seznamu skladeb a rozšířeného panelu na hodnotu mezi 0.1 a 1. Volba je funkční pouze na Windows a na X11 s kompozitním rozšířením.

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
cs: Nastaví počáteční obsazení vyrovnávací paměti jako zlomek její velikosti. Rozsah od 0.0 do 1.0.

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
cs: Nastaví heslo pro připojení, pokud v url není zadáno žádné uživatelské jméno nebo heslo.

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
cs: Nastavuje možnost časového limitu v řetězci relace RTSP

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
cs: Nastaví uživatelské jméno pro připojení, pokud v url není zadáno žádné uživatelské jméno nebo heslo.

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
cs: Nastaví průhlednost hlavního okna, seznamu skladeb a rozšířeného panelu na hodnotu mezi 0.1 a 1. Volba je funkční pouze na Windows a na X11 s kompozitním rozšířením.

en: Setting
cs: Nastavení

en: Setting to true makes the text to be boxed and maybe easier to read.
cs: Nastavením na hodnotu true se vytvoří orámování textu a může se snadněji číst.

en: Settings
cs: Nastavení

en: Settings for VLC's control interfaces
cs: Nastavení pro rozhraní vstupu VLC

en: Settings for VLC's interfaces
cs: Nastavení rozhraní VLC

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
cs: Nastavení pro vstupy, kodéry a dekodéry.

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
cs: Nastavení titulků, teletextu a de/kodérů CC.

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
cs: Nastavení pouze pro zvukové kodéry.

en: Settings for the main interface
cs: Nastavení hlavního rozhraní

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
cs: Nastavení pro video, obrázky, nebo kodéry videa a zvuku.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
cs: Nastavení OSD, titulků a překrývacích obrazů

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
cs: Nastavení vztahující se k chování seznamu skladeb (např. režim přehrávání) a k modulům, které automaticky přidávají položky do tohoto seznamu (moduly hledání služeb).

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
cs: Nastavení různých metod přístupu. Obecná nastavení, která můžete chtít upravit, jsou HTTP proxy nebo nastavení velikosti mezipaměti.

en: Settings...
cs: Nastavení...

en: Setup Streaming...
cs: Nastavení přehrávání...

en: Setup schedule
cs: Nastavení plánu

en: Setup subtitle playback details
cs: Podrobnosti nastavení přehrávání titulků

en: Shadow
cs: Stín

en: Shadow angle
cs: Úhel stínu

en: Shadow color
cs: Barva stínu

en: Shadow distance
cs: Vzdálenost stínu

en: Shadow opacity
cs: Neprůhlednost stínů

en: Shaping delay (ms)
cs: Zpoždění tvarování (ms)

en: Shared memory framebuffer
cs: Sdílená paměť framebufferu

en: Sharpen
cs: Zaostřit

en: Sharpen strength (0-2)
cs: Síla zostření (0-2)

en: Sharpen video filter
cs: Filtr zostření videa

en: Sharpness
cs: Ostrost

en: Sharpness filter adjust.
cs: Nastavení filtru ostření.

en: Sho&w VLC media player
cs: &Zobrazit přehrávač VLC

en: Shona
cs: Šonský

en: Short backwards jump
cs: Krátký skok zpět

en: Short forward jump
cs: Krátký skok vpřed

en: Short jump length
cs: Délka krátkého skoku

en: Short jump length, in seconds.
cs: Délka krátkého skoku v sekundách.

en: Shortcut
cs: Zkratka

en: Show &more options
cs: Zobrazit více &možností

en: Show 80 bands instead of 20
cs: Zobrazit 80 pásem místo 20

en: Show All
cs: Zobrazit vše

en: Show Audio Effects Button
cs: Zobrazit tlačítko Zvukové efekty

en: Show Basic
cs: Zobrazit základní

en: Show Containing Directory...
cs: Zobrazit adresář s obsahem...

en: Show Containing Folder...
cs: Zobrazit složku s obsahem...

en: Show Fullscreen controller
cs: Zobrazit ovladač režimu celé obrazovky

en: Show Installed Only
cs: Zobrazit pouze nainstalované

en: Show Main Window
cs: Zobrazit hlavní okno

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
cs: Během použití seznamu skladeb videí ukázat videa s hodnocením NC17 | 18+.

en: Show Name
cs: Zobrazit název

en: Show Previous & Next Buttons
cs: Zobrazit tlačítka Předchozí a Následující

en: Show Shuffle & Repeat Buttons
cs: Zobrazit tlačítka Náhodné přehrávání a Opakovat

en: Show Sidebar
cs: Zobrazit postranní lištu

en: Show VLC on the taskbar
cs: Zobrazit VLC na v pruhu úloh

en: Show a controller in fullscreen mode
cs: Zobrazit panel ovládání v režimu celé obrazovky

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
cs: Pokud je přehrávač VLC minimalizovaný či skrytý, při přechodu mezi položkami na seznamu skladeb, se zobrazí oznámení s názvem autora a přehrávané stopy.

en: Show a systray icon for VLC
cs: Zobrazit ikonu přehrávače VLC v systémové části panelu

en: Show advanced options
cs: Zobrazit pokročilé možnosti

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
cs: Zobrazit pokročilá nastavení místo jednoduchých při otevření okna s nastavením.

en: Show advanced preferences over simple ones
cs: Zobrazit pokročilá nastavení místo jednoduchých

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
cs: Zobrazit ikonu v systémové části panelu pro ovládání základních funkcí přehrávače VLC.

en: Show controller in fullscreen
cs: Zobrazit ovládání v režimu celé obrazovky

en: Show controls in full screen mode
cs: V režimu celé obrazovky zobrazovat ovládání

en: Show corrupted frames
cs: Zobrazit poškozené snímky

en: Show errors and warnings
cs: Zobrazit chyby a varování

en: Show everything including debug messages
cs: Zobrazit jakýkoliv včetně ladících zpráv

en: Show extended options
cs: Zobrazit rozšírené možnosti

en: Show extended settings
cs: Zobrazit rozšírená nastavení

en: Show hidden files
cs: Zobrazit skryté soubory

en: Show indicator
cs: Zobrazit indikátor

en: Show media change popup:
cs: Zobrazit vyskakovací okno změny média:

en: Show media title on video
cs: Zobrazovat název média ve videu

en: Show media title on video start
cs: Při spuštění zobrazovat název média ve videu

en: Show notification popup on track change
cs: Zobrazit oznamovací okno při změně stopy

en: Show only errors
cs: Zobrazit pouze chyby

en: Show playing item name in window title
cs: Zobrazit název přehrávané položky v titulku okna

en: Show settings
cs: Zobrazit nastavení

en: Show shoutcast adult content
cs: Ukázat přes shoutcast obsah pro dospělé

en: Show small preview size (percent of source).
cs: Zobrazit velikost malého náhledu (procenta zdroje).

en: Show small preview.
cs: Zobrazit malý náhled.

en: Show stream position
cs: Zobrazit pozici proudu

en: Show systray icon
cs: Zobrazit ikonu v systémové části panelu

en: Show the contextual popup menu.
cs: Zobrazit vyskakovací kontextovou nabídku.

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
cs: Zobrazovat čas od času aktuální pozici pozici v proudu v sekundách.

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
cs: Zobrazit název skladby nebo videa v názvu okna ovladače.

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
cs: Před spuštěním streamu zobrazit dialogové okno vlastností vybraného zařízení.

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
cs: Zobrazit stránku vlastností tuneru [výběr kanálu].

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
cs: Zobrazit název videa po n milisekund, výchozí je 5000 ms (5 sek.)

en: Show unimportant error and warnings dialogs
cs: Zobrazit dialogy s nedůležitými chybami a varováními

en: Show video title for x milliseconds
cs: Zobrazit název videa x milisekund

en: Show video within the main window
cs: Zobrazit video uvnitř hlavního okna

en: Show/Hide Playlist
cs: Zobrazit/skrýt seznam skladeb

en: Show/hide details about a log message
cs: Zobrazit/skrýt podrobnosti o zprávě protokolu

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
cs: Zobrazí ovladač tehdy, když se v režimu celé obrazovky pohne kurzor myši.

en: Shows the audio effects button in the main window.
cs: Zobrazuje tlačítko zvukových efektů v hlavním okně.

en: Shows the previous and next buttons in the main window.
cs: Zobrazuje tlačítka předchozí a následující v hlavním okně.

en: Shows the shuffle and repeat buttons in the main window.
cs: Zobrazuje tlačítka pro náhodné opakované přehrávání v hlavním okně.

en: Shrink the viewpoint field of view (360°)
cs: Zmenšit zorné pole (360°)

en: Shuffle
cs: Zamíchat

en: Shuffle playlist
cs: Náhodné přehrávání skladeb

en: Side left
cs: Postranní vlevo

en: Side right
cs: Postranní vpravo

en: Signaling mode of the extension AOT
cs: Režim signalizace rozšíření AOT

en: Silver
cs: Stříbrná

en: Similarity
cs: Podobnost

en: Similarity threshold
cs: Práh sytosti

en: Simple
cs: Jednoduché

en: Simple Karaoke filter
cs: Jednoduchý karaoke filtr

en: Simple Preferences
cs: Základní možnosti

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
cs: Jednoduchý dekodér pro proudy kódované v systému Dolby Surround

en: Simple stereo widening effect
cs: Jednoduchý efekt rozšíření sterea

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
cs: Zjednodušená čínština (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
cs: Zjednodušená čínština - Unix (EUC-CN)

en: Sinc function (best quality)
cs: Funkce Sinc (nejlepší kvalita)

en: Sinc function (fast)
cs: Funkce Sinc (rychlá)

en: Sinc function (medium quality)
cs: Funkce Sinc (střední kvalita)

en: Single precision audio volume
cs: Jednoduchá přesnost hlasitosti zvuku

en: Sinhalese
cs: Sinhalský

en: Size
cs: Velikost

en: Size of code blocks in each subband
cs: velikost kódových bloků na každé podpásmo

en: Size of motion compensation blocks
cs: Šířka bloků pro kompenzaci pohybu

en: Size of stream in bytes
cs: Velikost proudu v bytech

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
cs: Velikost paketu TS k šifrování. Postupy šifrování odčítají hlavičku TS od hodnoty před šifrováním.

en: Size of the curve along the piece's edge
cs: Velikost křivky podél okraje prvku

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
cs: Velikost zobrazeného videa pomocí přídavného modulu DirectShow. Pokud nezadáte nic, použije se výchozí velikost vašeho zařízení. Můžete zadat standardní velikost (cif, d1, ...) nebo <width>x<height>.

en: Sketch
cs: Náčrt

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
cs: Soubory s motivy |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Skin resource file:
cs: Zdrojový soubor vzhledu:

en: Skin to use
cs: Vzhled k použití

en: Skin whiten
cs: Zbělení

en: Skinnable Interface
cs: Rozhraní s upravitelným vzhledem

en: Skins
cs: Vzhledy

en: Skins customize player's appearance. You can activate them through preferences.
cs: Motivy mohou upravit vzhled přehrávače. Můžete je aktivovat v nastavení.

en: Skip
cs: Přeskočit

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
cs: Přeskočit filtr odblokování H.264 ve smyčce

en: Skip ads
cs: Přeskočit reklamy

en: Skip frame (default=0)
cs: Přeskakovat rámce (výchozí hodnota 0)

en: Skip frames
cs: Přeskakovat snímky

en: Skip idct (default=0)
cs: Přeskočit idct (výchozí=0)

en: Skip loop filter
cs: Filtr na přeskakování smyčky

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
cs: Přeskočit filtr odstranění kostek H.264 ve smyčce

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
cs: Přeskakování filtru smyčky (také znám jako odblokování) má obvykle škodlivý vliv na kvalitu videa. Poskytuje však velké zrychlení pro proudy ve vysokém rozlišení.

en: Sky blue
cs: Nebeská modř

en: Slides (images)
cs: Snímky (obrázky)

en: Slides (text)
cs: Snímky (text)

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
cs: Mírně vylepšit kvalitu SMP i za cenu možných opakovaných přehrání.

en: Slo&wer
cs: Pom&aleji

en: Slovak
cs: Slovenský

en: Slovenian
cs: Slovinský

en: Slow
cs: Pomalu

en: Slow Jam
cs: Pomalý jam

en: Slow Rock
cs: Pomalý rock

en: Slower
cs: Pomaleji

en: Slower (fine)
cs: Pomaleji (jemné)

en: Small
cs: Malá

en: Small Volume
cs: Malá hlasitost

en: Small preview
cs: Malý náhled

en: Small preview size
cs: Velikost malého náhledu

en: Smaller
cs: Menší

en: Snapshot
cs: Snímek videa

en: SoX Resampler
cs: Převzorkování SoX

en: Socks proxy
cs: SOCKS proxy

en: Soft
cs: Jemné

en: Soften
cs: Rozmazat

en: Softening value
cs: Hodnota vyhlazování

en: Software gain
cs: Softwarové zesílení

en: Soloist
cs: Sólista

en: Somali
cs: Somálský

en: Some DVB cards do not like to be probed for their capabilities, you can disable this feature if you experience some trouble.
cs: Některé karty DVB nechtějí zkoušet své možnosti, pokud budete mít nějaký problém, můžete tuto funkci zakázat.

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
cs: Některé francouzské kanály neoznačují své strany titulků správně kvůli chybě historické interpretace. Zkuste ji použít, pokud se vaše titulky nezobrazují.

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
cs: Některé formáty titulků umožňují formátování textu. VLC to částečně implementuje, ale můžete zakázat veškeré formátování.

en: Song Description
cs: Popis skladby

en: Sort by
cs: Třídit dle

en: Sotho, Southern
cs: Sotho, jižní

en: Sound Clip
cs: Zvuková ukázka

en: Sound Delay
cs: Zpoždění zvuku

en: Sound Engineer
cs: Mistr zvuku

en: SoundFont file
cs: Soubor SoundFont

en: SoundFont file to use for software synthesis.
cs: Soubor SoundFont, který se používá pro softwarovou syntézu.

en: Source
cs: Zdroj

en: Source aspect ratio
cs: Poměr stran zdroje

en: Source directory
cs: Zdrojový adresář

en: Source:
cs: Zdroj:

en: Sout stream
cs: Proud sout

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
cs: Moduly produ sout umožňují zřetězit zpracování proudu. Pro více informací si, prosím, nastudujte návod na práci s proudy. Zde můžete nastavit výchozí možnosti, pro každý modul proudu sout.

en: South-Eastern European (Latin-10)
cs: Jihovýchodní Evropa (Latin-10)

en: Southern Rock
cs: Jižanský rock

en: Sp&eed
cs: &Rychlost

en: Spacer
cs: Mezera

en: Spanish
cs: Španělský

en: Spatial
cs: Prostorový

en: Spatial blur
cs: Prostorové rozostření

en: Spatial chroma strength
cs: Intenzita prostorové barevné sytosti

en: Spatial chroma strength (0-254)
cs: Intenzita prostorové barevné sytosti (0-254)

en: Spatial luma strength
cs: Intenzita prostorového jasu

en: Spatial luma strength (0-254)
cs: Intenzita prostorového jasu (0-254)

en: Spatializer
cs: Prostorový efekt

en: Speaker configuration
cs: Nastavení reproduktorů

en: Special modules
cs: Speciální moduly

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
cs: Určuje moduly pro zjišťování služeb, které se mají přednačíst, oddělené dvojtečkami. Typická hodnota je "sap".

en: Specify AAC audio profile to use
cs: Určete profil zvuku AAC, který chcete použít

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed). Set to 0 for letting x264 set level.
cs: Určete úroveň kodeku H.264 (jak je definována ve standartu Annex A). Úrovně nejsou vynucovány; je na uživateli, aby zvolil úroveň kompatibilní se zbytkem nastavení kódování. Rozsah od 1 do 5.1 (10 až 51 je také povoleno). Pro ponechání úrovně x264 zadejte 0.

en: Specify H.264 profile which limits are enforced over other settings
cs: Určete profil H.264, jehož limity mají přednost před ostatními nastaveními

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
cs: Určete zpoždění (v ms) pro základní proud. Kladné znamenají zpoždění a záporné znamenají posun dopředu.

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
cs: Určete kód ISO-639 (tříznakový) základního proudu

en: Specify an identifier integer for this elementary stream
cs: Určete identifikační celé číslo základního proudu

en: Specify an identifier string for this subpicture
cs: Určete identifikační řetězec obrazu v obraze

en: Specify an new identifier integer for this elementary stream
cs: Určete nové identifikační celé číslo základního proudu

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported),ltp, hev1, hev2 (default: low). hev1 and hev2 are currently supported only with libfdk-aac enabled libavcodec
cs: Určete profil zvuku AAC, který chcete použít pro kódování bitového toku zvuku. K dispozici jsou následující možnosti: hlavní, nízké, ssr (nepodporované), ltp, hev1, hev2 (výchozí: nízké). Volby hev1 a hev2 jsou současně podporovány pouze libavcodecem libfdk-aac

en: Specify the codec level explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. '4.2' for mpeg4-part10 or 'low' for mpeg2
cs: Určete úroveň kodeku explicitně. Pokud to neuděláte, bude kodek určovat správný profil z jiných zdrojů, jako je rozlišení a datový tok. Např. '4.2' pro mpeg4-part10 nebo 'low' pro mpeg2

en: Specify the codec profile explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. 'high'
cs: Určete profil kodeku explicitně. Pokud to neuděláte, bude kodek určovat správný profil z jiných zdrojů, jako je rozlišení a datový tok. Např. 'high'

en: Specify the deinterlace module to use.
cs: Určete modul odstranění prokládání k použití.

en: Specify the height to decode the image too
cs: Zadejte i výšku pro dekódování obrázku

en: Specify the log filename.
cs: Určete název souboru záznamu.

en: Specify the logging format.
cs: Určete formát záznamu.

en: Specify the size of the TS packet to decrypt. The decryption routines subtract the TS-header from the value before decrypting.
cs: Určete velikost paketu TS k dešifrování. Postupy dešifrování odčítají hlavičku TS od hodnoty před dešifrováním.

en: Specify the width to decode the image too
cs: Zadejte i šířku pro dekódování obrázku

en: Spectral sections
cs: Spektrální sekce

en: Spectrometer
cs: Spektrometr

en: Spectrum
cs: Spektrum

en: Spectrum analyser
cs: Spektrální analyzátor

en: Spectrum inversion
cs: Inverze spektra

en: Speech
cs: Mluvené slovo

en: Speech synthesis for Mac OS X
cs: Syntéza řeči pro Mac OS X

en: Speech synthesis for Windows
cs: Syntéza řeči pro Windows

en: Speed of feeds
cs: Rychlost mezi poli

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
cs: Rychlost polí RSS/Atom v milisekundách (vyšší hodnota je pomalejší rotování).

en: Speed selector
cs: Výběr rychlosti

en: Speed: %.2fx
cs: Rychlost: %.2fx

en: Speex audio decoder
cs: Zvukový dekodér Speex

en: Speex audio encoder
cs: Kodér zvuku Speex

en: Speex audio packetizer
cs: Paketizér zvuku Speex

en: Speex resampler
cs: Převzorkování Speex

en: Split segments anywhere
cs: Rozdělit segmenty kdekoli

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
cs: Rozdělit video do více oken tak, aby se zobrazilo na televizní stěně

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
cs: Rozdělit video na dvě stejné části, jako v zrcadle

en: Splitter
cs: Rozdělovač

en: Splitters
cs: Rozdělovače

en: Spoken subtitles for the visually impaired
cs: Mluvené titulky pro zrakově postižené

en: Standard
cs: Standardní

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
cs: Standardní rozlišení (576 nebo 480 řádků)

en: Standard stream output
cs: Standardní výstup proudu

en: Start
cs: Spustit

en: Start Time
cs: Čas zahájení

en: Start VLC with only a systray icon
cs: Spustit přehrávač VLC pouze jako ikonu v systémové části panelu

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
cs: Spustit VLC v:
     - normálním režimu
     - vždy dostupnou oblastí k zobrazení informací jako text skladby, obal alba...
     - minimalistickém režimu s omezeným ovládáním

en: Start directly in menu
cs: Spustit přímo v nabídce

en: Start in fullscreen
cs: Spustit v režimu celé obrazovky

en: Start in minimal view (without menus)
cs: Spustit v minimálním zobrazení (bez nabídek)

en: Start in minimal view mode
cs: Spustit v minimálním zobrazení

en: Start paused
cs: Začít v režimu pozastavení

en: Start playback of new items immediately once they were added.
cs: Spustit přehrávání nových položek okamžitě po jejich přidání.

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
cs: Spustit DVD přímo v hlavní nabídce. Tato volba se pokusí přeskočit všechna zbytečná upozornění a úvod.

en: Start time
cs: Čas zahájení

en: Start video in fullscreen mode
cs: Spustit video v režimu celé obrazovky

en: Starting Position
cs: Počáteční pozice

en: Statistics
cs: Statistika

en: Statistics video output
cs: Statistiky výstupu videa

en: Stats
cs: Statistiky

en: Stats decoder
cs: Statistiky dekodéru

en: Stats decoder function
cs: Statistické funkce dekodéru

en: Stats demux
cs: Statistiky demultiplexeru

en: Stats demux function
cs: Statistické funkce demultiplexeru

en: Stats encoder function
cs: Statistické funkce kodéru

en: Status
cs: Stav

en: Status Bar
cs: Stavový řádek

en: Step Backward
cs: Krok zpět

en: Step Forward
cs: Krok vpřed

en: Step backward
cs: Krok zpět

en: Step forward
cs: Krok vpřed

en: Stereo Enhancer
cs: Zlepšovač sterea

en: Stereo Widener
cs: Rozšiřovač sterea

en: Stereo audio mode
cs: Režim zvuku stereo

en: Stereo audio output mode
cs: Režim stereo zvukového výstupu

en: Stereo mode
cs: Režim stereo

en: Stereo to mono downmixer
cs: Směšovač ze sterea do mono

en: Stop
cs: Zastavit

en: Stop Time
cs: Čas zastavení

en: Stop playback
cs: Zastavit přehrávání

en: Stop the A to B loop
cs: Zastavit smyčku z A do B

en: Stop the playlist after each played playlist item.
cs: Zastavit přehrávání po každé přehrané skladbě v seznamu.

en: Stop time
cs: Čas zastavení

en: Store the Password
cs: Uložit heslo

en: Stream
cs: Proud

en: Stream %d
cs: Proud %d

en: Stream Announcement
cs: Oznámení proudu

en: Stream Announcing
cs: Oznamování proudu

en: Stream Destination
cs: Cíl proudu

en: Stream ID of the audio track to use.
cs: ID proudu zvukové stopy k použití.

en: Stream ID of the subtitle track to use.
cs: ID proudu stopy titulků k použití.

en: Stream Output
cs: Proudový výstup

en: Stream all elementary streams
cs: Vysílat všechny základní proudy

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
cs: Vysílat všechny základní proudy (video, zvuk a titulky)

en: Stream bitrate
cs: Datový tok proudu

en: Stream description
cs: Popis proudu

en: Stream filter module
cs: Modul proudových filtrů

en: Stream filters
cs: Proudové filtry

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
cs: Proudové filtry jsou speciální moduly, které umožňují pokročilé operace na vstupní straně VLC. Nastavujte obezřetně...

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
cs: Filtry proudu se používají k úpravě přehrávaného streamu.

en: Stream identifier
cs: Identifikátor proudu

en: Stream name
cs: Název proudu

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
cs: Číslo proudu zvukové stopy (od 0 do n).

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
cs: Číslo proudu stopy titulků (od 0 do n).

en: Stream output
cs: Proudový výstup

en: Stream output muxer caching (ms)
cs: Mezipaměť multiplexeru výstupního proudu (ms)

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
cs: Nastavení proudového výstupu se používají v případě proudového serveru nebo při ukládání příchozích proudů.
    Proudy jsou muxovány a následně odeslány přes modul "přístupu k výstupu", který může proud uložit do souboru nebo jej odeslat dále (UDP, HTTP, RTP/RSTP).
    Moduly sout proudů umožňují pokročilé zpracování proudů (překódování, duplikaci...).

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
cs: Příkaz pro výstup proudu.
    Ten se automaticky vygeneruje při změně výše uvedených nastavení,
    ale můžete jej změnit ručně.

en: Stream output to memory buffer
cs: Výstup proudu do vyrovnávací paměti

en: Stream output:
cs: Proudový výstup:

en: Stream prefetch filter
cs: Filtr předběžného načítání proudů

en: Stream public
cs: Veřejný proud

en: Stream...
cs: Proud...

en: Streamable
cs: Proudově vysílatelné

en: Streaming / Transcoding failed
cs: Proudové odesílání / Překódování selhalo

en: Streaming and Transcoding Options
cs: Možnosti proudového vysílání a překódování

en: Streaming deinterlace mode
cs: Režim odstranění prokládání při streamování

en: Strength
cs: Síla

en: Strength of AQ
cs: Intenzita AQ

en: Strength of psychovisual optimization, default is "1.0:0.0"
cs: Přesnost psychovizuální optimalizace, výchozí hodnota je "1.0:0.0"

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommended to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
cs: Intenzita blokování a rozmazávání v plochých
    a texturovaných oblastech, výchozí hodnota je 1.0, doporučená je mezi 0..2
     - 0.5: mírné AQ
     - 1.5: intenzivní AQ

en: Strength used to modify the value of a pixel
cs: Síla použitá ke zpracování hodnoty pixelu

en: Strict standard compliance
cs: Striktní kompatibilita se standardem

en: Stride Length
cs: Délka tempa

en: Stuff
cs: Materiál

en: Sub &Track
cs: Stopa &titulků

en: Sub sync: bookmarked audio time
cs: Synch. tit.: záložkou označený čas zvuku

en: Sub sync: bookmarked subtitle time
cs: Synch. tit.: záložkou označený čas titulků

en: Sub sync: corrected %i ms (total delay = %i ms)
cs: Synch. tit.: upravených %i ms (celkové zpoždění = %i ms)

en: Sub sync: delay reset
cs: Synch. tit.: vymazání zpoždění

en: Sub sync: set bookmarks first!
cs: Synch. tit.: nejdřív nastavte záložky!

en: Sub-Title
cs: Podtitul

en: Subdirectory behavior
cs: Chování podsložek

en: Subject
cs: Předmět

en: Submission of played songs to last.fm
cs: Odesílání přehraných písní na last.fm

en: Submit played tracks stats to Last.fm
cs: Odesílat statistiky přehraných skladeb na Last.fm

en: Subpicture position
cs: Pozice obrazu v obraze

en: Subpictures
cs: Obraz v obraze

en: Subpictures filter module
cs: Modul filtru obrazu v obraze

en: Subpictures source module
cs: Modul zdroje obrazu v obraze

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
cs: Odhadování pohybu subpixelů a rozhodování o kvalitě oddílů

en: Subscreen Height
cs: Výška dílčí obrazovky

en: Subscreen Width
cs: Šířka dílčí obrazovky

en: Subscreen left
cs: Dílčí obrazovka vlevo

en: Subscreen top
cs: Dílčí obrazovka nahoře

en: Subscribe
cs: Zaregistrovat

en: Subscribe to a podcast
cs: Přihlásit se k odběru podcastu

en: Subsdelay
cs: Zpoždění titulků

en: Subti&tle
cs: &Titulky

en: Subtitle
cs: Titulky

en: Subtitle & On Screen Display Settings
cs: Nastavení titulků a OSD

en: Subtitle Delay
cs: Zpoždění titulků

en: Subtitle File
cs: Soubor s titulky

en: Subtitle Files
cs: Soubory titulků

en: Subtitle Language
cs: Jazyk titulků

en: Subtitle Track
cs: Stopa titulků

en: Subtitle alignment
cs: Zarovnání titulků

en: Subtitle autodetection fuzziness
cs: Rozptyl autodetekce titulků

en: Subtitle autodetection paths
cs: Cesty pro automatické vyhledávání titulků

en: Subtitle codec
cs: Kodek titulků

en: Subtitle codecs
cs: Kodeky titulků

en: Subtitle delay
cs: Zpoždění titulků

en: Subtitle delay %i ms
cs: Zpoždění titulku %i ms

en: Subtitle delay down
cs: Snížit zpoždění titulků

en: Subtitle delay up
cs: Zvýšit zpoždění titulků

en: Subtitle description
cs: Popis titulků

en: Subtitle duration factor:
cs: Faktor trvání titulků

en: Subtitle effects
cs: Efekty titulků

en: Subtitle encoder
cs: Kodér titulků

en: Subtitle encoding
cs: Kódování titulků

en: Subtitle format
cs: Formát titulků

en: Subtitle justification
cs: Zarovnání titulků

en: Subtitle language
cs: Jazyk titulků

en: Subtitle languages
cs: Jazyky titulků

en: Subtitle position %d px
cs: Pozice titulků %d px

en: Subtitle position down
cs: Posunutí titulků níže

en: Subtitle position up
cs: Pozice titulků výše

en: Subtitle position: no active subtitle
cs: Pozice titulků: žádné aktivní titulky

en: Subtitle renderers using libass
cs: Vykreslování titulků skrze libass

en: Subtitle speed:
cs: Rychlost titulků

en: Subtitle sync / bookmark audio timestamp
cs: Synchronizace titulků / uložit časovou značku zvuku

en: Subtitle sync / bookmark subtitle timestamp
cs: Synchronizace titulků / uložit časovou značku titulků

en: Subtitle sync / reset audio & subtitle synchronization
cs: Synchronizace titulků / obnovit synchronizaci zvuku a titulků

en: Subtitle sync / synchronize audio & subtitle timestamps
cs: Synchronizace titulků / synchronizovat časové značky titulků a zvuku

en: Subtitle text encoding
cs: Kódování textu titulků

en: Subtitle text scale %d%%
cs: Měřítko pro text titulků %d%%

en: Subtitle track
cs: Stopa titulků

en: Subtitle track ID
cs: ID stopy titulků

en: Subtitle track synchronization:
cs: Synchronizace stopy titulků:

en: Subtitle track: %s
cs: Stopa titulků: %s

en: Subtitles
cs: Titulky

en: Subtitles (advanced)
cs: Titulky (pokročilé)

en: Subtitles (images)
cs: Titulky (obrázky)

en: Subtitles / OSD
cs: Titulky / OSD

en: Subtitles Track
cs: Stopa s titulky

en: Subtitles text scaling factor
cs: Faktor zvětšení textu titulků

en: Subtitles/Video
cs: Titulky/video

en: Sundanese
cs: Sundský

en: Super Resolution
cs: Super rozlišení

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
cs: Podpora pro nahrávky VDR (http://www.tvdr.de/).

en: Surround delay (ms)
cs: Zpoždění efektu Surround (ms)

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
cs: Zpoždění efektu Surround, v ms. Obvyklé hodnoty jsou od 5 do 40 ms.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
cs: Úroveň efektu Surround (od 0 do 100, výchozí hodnota je 0).

en: Surround level
cs: Intenzita efektu Surround

en: Swahili
cs: Svahilský

en: Swedish
cs: Švédský

en: Sweep Depth
cs: Hloubka funkce Sweep

en: Sweep Rate
cs: Rychlost funkce Sweep

en: Switch to full preferences view
cs: Přepnout na kompletní zobrazení nastavení

en: Switch to simple preferences view
cs: Přepnout na jednoduché zobrazení nastavení

en: Symbol rate (bauds)
cs: Symbolová rychlost (v baudech)

en: Symphonic Rock
cs: Symfonický rock

en: Symphony
cs: Symfonie

en: Sync on Intra Frame
cs: Synchronizovat na intra snímky

en: Synchronization
cs: Synchronizace

en: Synchronize left and right
cs: Synchronizovat vlevo a vpravo

en: Synchronize stored items
cs: Synchronizovat uložené položky

en: Synchronize top and bottom
cs: Synchronizovat nahoře a dole

en: Synchronizes stored items via iCloud Keychain if enabled in the user domain.
cs: Synchronizuje uložené položky přes iCloud, pokud je povoleno v uživatelské doméně.

en: Synchronous writing
cs: Synchronní zápis

en: Synthesis gain
cs: Zesílení syntézy

en: System Sound Output Device
cs: Systémové zařízení pro výstup zvuku

en: System V shared memory segment ID of the frame buffer (this is ignored if --shm-file is specified).
cs: ID segment sdílené paměti System V vyrovnávací paměti snímků (toto je ignorováno, pokud je zadán soubor .shm).

en: System codeset
cs: Kódová sada systému

en: System default
cs: Výchozí nastavení systému

en: System log (syslog)
cs: Systémový záznam (syslog)

en: System logger (syslog)
cs: Systémový záznam (syslog)

en: System logging facility.
cs: Zařízení systémového záznamu.

en: System's default
cs: Systémové výchozí

en: SystemD journal logger
cs: Záznamník SystemD žurnál

en: Systray icon
cs: Ikona v systémové části panelu

en: T&itle
cs: Náz&ev

en: T.140 text encoder
cs: Kodér textu T.140

en: TCP command input
cs: Vstup pro příkazy TCP

en: TCP connection timeout
cs: Časový limit pro TCP spojení

en: TCP input
cs: Vstup TCP

en: TCP/UDP timeout (ms)
cs: Časový limit TCP/UDP (ms)

en: TLS cipher priorities
cs: Priority šifer TLS

en: TLS server support for OS X
cs: TLS server podporuje OS X

en: TLS support for OS X and iOS
cs: TLS podporuje OS X a iOS

en: TS muxer (libdvbpsi)
cs: Multiplexer TS (libdvbpsi)

en: TTA demuxer
cs: Demultiplexer TTA

en: TTML decoder
cs: Dekodér TTML

en: TTML demuxer
cs: Demultiplexer TTML

en: TTML subtitles decoder
cs: Dekodér titulků TTML

en: TV - analog
cs: TV - analogová

en: TV - digital
cs: TV - digitální

en: TV channels are grouped by transponder (a.k.a. multiplex) on a given frequency. This is required to tune the receiver.
cs: Televizní kanály jsou seskupeny podle transpondéru (známý jako multiplex) na danou frekvenci. To je nutné pro naladění přijímače.

en: TV-range is usually used colorrange, defining this to true will enable libx264 to use full colorrange on encoding
cs: Rozsah TV je obvykle barevný, přepnutím na true se aktivuje libx264 pro použití plného barevného rozsahu

en: TY Stream audio/video demux
cs: Demultiplexer zvuku/videa proudů TY

en: Tab
cs: Tabulátor

en: Tahitian
cs: Tahitský

en: Tajik
cs: Tádžický

en: Take &Snapshot
cs: Vytvořit &snímek

en: Take a snapshot
cs: Vytvořit snímek

en: Take video snapshot
cs: Vytvořit snímek videa

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
cs: Pořídí snímek videa a uloží ho na disk.

en: Tamil
cs: Tamilský

en: Target Usage
cs: Cílové využití

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
cs: Cílový datový tok v kb/s při kódování v režimu konstantního datového toku

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
cs: Cílový datový tok překódovaného proudu zvuku.

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
cs: Cílový datový tok překódovaného proudu videa.

en: Target output frame rate for the video stream.
cs: Snímková frekvence cílového výstupu pro proud videa.

en: Tatar
cs: Tatarský

en: Teal
cs: Tyrkysová

en: Teletext Activation
cs: Aktivace teletextu

en: Teletext alignment
cs: Zarovnání teletextu

en: Teletext configuration
cs: Nastavení teletextu

en: Teletext language
cs: Jazyk teletextu

en: Teletext page
cs: Stránka teletextu

en: Teletext subtitles
cs: Titulky teletextu

en: Teletext subtitles decoder
cs: Dekodér teletextových titulků

en: Teletext subtitles: hearing impaired
cs: Titulky teletextu: pro sluchově postižené

en: Teletext text subtitles
cs: Titulky v teletextu

en: Teletext transparency
cs: Průhlednost teletextu

en: Teletext: additional information
cs: Teletext: další informace

en: Teletext: program schedule
cs: Teletext: televizní program

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
cs: Říct VLC, že je spouštěné kvůli asociaci se souborem v OS

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
cs: Přikázat lirc čtení nastavení tohoto souboru. ve výchozím nastavení se prohledávají domovské adresáře uživatelů.

en: Temporal
cs: Časový

en: Temporal chroma strength
cs: Intenzita barevné sytosti na základě času

en: Temporal chroma strength (0-254)
cs: Intenzita dočasné barevné sytosti (0-254)

en: Temporal luma strength
cs: Intenzita jasu na základě času

en: Temporal luma strength (0-254)
cs: Intenzita dočasného jasu (0-254)

en: Temporal-spatial
cs: Časově-prostorové

en: Terrestrial reception parameters
cs: Parametry terestriálního příjmu

en: Text Color
cs: Barva textu

en: Text Size
cs: Velikost textu

en: Text default color
cs: Výchozí barva textu

en: Text direction
cs: Směr textu

en: Text file
cs: Textový soubor

en: Text identifier for the callback functions
cs: Identifikátor textu pro funkce zpětného volání

en: Text opacity
cs: Neprůhlednost textu

en: Text position
cs: Pozice textu

en: Text renderer
cs: Vykreslovač textu

en: Text rendering module
cs: Modul vykreslování textu

en: Text subtitle decoder
cs: Dekodér textových titulků

en: Text subtitle parser
cs: Analyzátor textových titulků

en: Texts/Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
cs: Texty/Záznamy (*.log *.txt);; Všechny soubory (*.*)

en: Textual audio descriptions
cs: Zvukové popisy textu

en: Texture size
cs: Velikost textury

en: Thai
cs: Thajský

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
cs: Thajština (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
cs: Thajština (Windows-874)

en: Thanks
cs: Poděkování

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
cs: Server HTTP naslouchá na tomto portu TCP. Standardní číslo portu HTTP je 80. Rozdělení čísel portů pod 1025 je však obvykle omezeno operačním systémem.

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
cs: Server HTTPS naslouchá na tomto portu TCP. Standardní číslo portu HTTPS je 443. Rozdělení čísel portů pod 1025 je však obvykle omezeno operačním systémem.

en: The IP address of the network master clock to use for clock synchronization.
cs: Adresa IP serveru poskytující čas pro synchronizaci času

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
cs: Server RTSP naslouchá na tomto portu TCP. Standardní číslo portu RTSP je 554. Rozdělení čísel portů pod 1025 je však obvykle omezeno operačním systémem.

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
cs: Modul SAP vybere sám správné adresy k poslechu. Můžete ovšem určit vlastní adresu.

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
cs: URL adresa se nastaví jako alternativní jádro scrobbler

en: The YUV4MPEG2 header is compatible with mplayer yuv video output and requires YV12/I420 fourcc.
cs: Hlavička YUV4MPEG2 je kompatibilní s výstupem videa mplayer a vyžaduje součást YV12/I420 fourcc.

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
cs: Zvukové zařízení "%s" nelze použít:
     %s.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
cs: Záznamové zařízení "%s" nepodporuje požadované parametry.

en: The code rate for Forward Error Correction can be specified.
cs: Je možné zadat kódovou hodnotu pro dopřednou opravu chyb - FEC.

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
cs: Barva textu renderovaného přes video. Musí být zadáno hexadecimálně (jako barvy v HTML). První dva znaky jsou pro červenou, další zelenou, a nakonec modrou.  #000000 = černá, #FF0000 = červená, #00FF00 = zelená, #FFFF00 = žlutá (červená + zelená), #FFFFFF = bílá

en: The computer (%s) you are trying to connect to requires authentication.
    Please provide a username (ideally a domain name using the format DOMAIN;username) and a password.
cs: Počítač (%s), ke kterému se pokoušíte připojit, vyžaduje ověření.
    Zadejte uživatelské jméno (ideálně název domény pomocí formátu DOMÉNA;uživatelské jméno) a heslo.

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
cs: Kryptografický podpis pro stažený soubor "%s" nebyl platný a nebylo jím možné soubor bezpečně ověřit, a proto byl soubor odstraněn.

en: The current playing item will be streamed. If there is no currently playing item, the first selected item from the <i>Library</i> will be the subject of the stream.
cs: Právě přehrávaná položka bude streamována. Pokud se právě žádná položka nepřehrává, bude se streamovat první vybraná položka z <i>Knihovny</i>.

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
cs: Dekodér může částečně dekódovat nebo přeskočit snímek(snímky), pokud není dostatek času. Je to užitečné při nízkém výkonu CPU, ale může to způsobit chyby obrazu.

en: The degree of blurring from 1 to 127.
cs: Stupeň rozostření, od 1 do 127.

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
cs: Zpoždění, které je zavedeno fyzickým algoritmem, může být někdy rušivé pro synchronizaci mezi pohybem rtů a řečí. Pro kompenzaci ho zapněte.

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
cs: Demultiplexer posune časové značky vstupu v případě, pokud vstup nestíhá rychlost přehrávání.

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
cs: Režim plochy umožňuje zobrazit video na pracovní ploše.

en: The device node where VBI data can be read (for closed captions).
cs: Uzel zařízení, kde lze číst data VBI (u uzavřených titulků).

en: The device you selected cannot be used, because its type is not supported.
cs: Vybrané zařízení, nemůže být použito, protože jeho typ není podporován.

en: The digital signal can be modulated according with different constellations (depending on the delivery system). If the demodulator cannot detect the constellation automatically, it needs to be configured manually.
cs: Digitální signál může být modulován podle různých sestav (v závislosti na systému příjmu). Pokud demodulátor nedokáže rozpoznat sestavu automaticky, musí být nastaven ručně.

en: The downconverter (LNB) will subtract the local oscillator frequency from the satellite transmission frequency. The intermediate frequency (IF) on the RF cable is the result.
cs: Downkonverter (LNB) odečte frekvenci místního oscilátoru z kmitočtu satelitního přenosu. Přechodná frekvence (IF) na RF kabelu je výsledkem.

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
cs: Pokud váš CPU nezvládá tuto rychlost kódování, může kodér v průběhu kódování snižovat kvalitu snímků. Ten zakáže kvantizaci mřížky, sníží se rychlost pohybových vektorů (hq) a zvýší se práh redukce šumu pro usnadnění úkolu kodéru.

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
cs: Sudý šifrovací klíč CSA. Musí být 16 znakový řetězec (8 bajtů v šestnáctkové soustavě).

en: The height of the effects video window, in pixels.
cs: Výška okna videa efektu v pixelech.

en: The height of the mesh, in pixels.
cs: Výška polygonu v pixelech.

en: The height of the video window, in pixels.
cs: Výška okna videa v pixelech.

en: The height of the visualization window, in pixels.
cs: Výška okna videa v pixelech.

en: The image blended onto the base image
cs: Obrázek, který bude prolnut do základního obrázku

en: The image which will be used to blend onto
cs: Obrázek, který bude použit k prolnutí

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
cs: Maximální počet filtrů (%u) byl dosažen.

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
cs: Knihovna médií je automaticky uložena a načtena při každém spuštění VLC.

en: The mouse wheel horizontal (left/right) axis can control volume, position or be ignored.
cs: Vodorovná osa myši (vlevo/vpravo) může ovládat hlasitost, polohu, nebo být ignorována.

en: The mouse wheel vertical (up/down) axis can control volume, position or be ignored.
cs: Svislá osa (nahoru/dolů) kolečka myši může ovládat hlasitost, polohu nebo být ignorována.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
cs: Nová verze byla úspěšně stažena. Přejete si zavřít přehrávač VLC a nainstalovat ji?

en: The number of the first segment generated
cs: Číslo prvního generovaného segmentu

en: The number of time the blend will be performed
cs: Počet doby mísení, které byly provedeny

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
cs: Neprůhlednost (opak průhlednosti) textu, který bude vykreslen přes video. 0 = průhledný, 255 = absolutně neprůhledný.

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
cs: Tato možnost umožňuje povolit nebo zakázat vysoce kvalitní režim výstupu zvuku float32 (který není podporován některými zvukovými kartami).

en: The output file already exists. If recording continues, the file will be overridden and its content will be lost.
cs: Tento výstupní soubor již existuje. Pokud budete pokračovat v nahrávání, bude původní soubor přepsán a jeho obsah ztracen.

en: The parameter alpha for the Kaiser window. Increasing alpha increases the main-lobe width and decreases the side-lobe amplitude.
cs: Parametr alfa pro okno Kaiser. Zvýšením parametru alfa se zvětší šířka hlavního svazku a sníží se amplituda vedlejšího svazku.

en: The password of your last.fm account
cs: Heslo Vašeho účtu last.fm

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
cs: Seznam skladeb může některé položky (např. obsah adresářů) kategorizovat do stromového zobrazení.

en: The polyphony defines how many voices can be played at a time. Larger values require more processing power.
cs: Polyfonie definuje, kolik hlasů lze současně přehrávat. Větší hodnoty vyžadují větší výkon.

en: The port used to talk to the Chromecast.
cs: Port použitý ke komunikaci s Chromecastem.

en: The rate control method to use when encoding. Can be one of 'cbr', 'vbr', 'qp', 'avbr'. 'qp' mode isn't supported for mpeg2.
cs: Metoda řízení rychlosti, která se použije při kódování. Může být jedním z "cbr", "vbr", "qp", "avbr". Režim "qp" není podporován pro mpeg2.

en: The requested RTSP session could not be established.
cs: Požadované RTSP sezení se nepodařilo navázat.

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
cs: Zvolené zařízení pro výstup zvuku momentálně používá jiný program.

en: The selected digital tuner does not support the specified parameters.
    Please check the preferences.
cs: Zvolený digitální tuner nepodporuje zadané parametry.
    Zkontrolujte nastavení.

en: The size of the texture, in pixels.
cs: Velikost textury v pixelech.

en: The specified pixel resolution is forced (if both width and height are strictly positive).
cs: Je požadováno určené rozlišení pixelů (pokud jsou šířka a výška kladnými hodnotami).

en: The step size of the volume is adjustable using this option.
cs: Velikost kroku při nastavování hlasitosti se nastavuje pomocí této volby.

en: The stream will be created using default settings, for more advanced configuration, or to modify the default settings, select the button to the right: <i>Manage Streams</i>
cs: Vytvoří se proud s použitím výchozího nastavení, pro pokročilejší nastavení nebo pro úpravu výchozího nastavení, vyberte tlačítko vpravo: <i>Správa proudů</i>

en: The stream will run this duration (in seconds).
cs: Proud poběží po zadanou dobu (v sekundách)

en: The stream will start at this position (in seconds).
cs: Proud se spustí od dané pozice (v sekundách).

en: The stream will stop at this position (in seconds).
cs: Proud se ukončí k dané pozici (v sekundách).

en: The symbol rate must be specified manually for some systems, notably DVB-C, DVB-S and DVB-S2.
cs: Symbolová rychlost musí být určena ručně pro některé systémy, zejména DVB-C, DVB-S a DVB-S2.

en: The target usage allow to choose between different trade-offs between quality and speed. Allowed values are: 'speed', 'balanced' and 'quality'.
cs: Cílové využití umožňuje zvolit mezi různými kompromisy mezi kvalitou a rychlostí. Povolené hodnoty jsou: "rychlost", "vyvážení" a "kvalita".

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
cs: Průhlednost OSD VNC může být změněna hodnotami mezi 0 a 255. Nižší hodnota určuje průhlednější nabídku a vyšší hodnota znamená nižní průhlednost nabídky. Výchozí hodnota není nabídka průhledná (hodnota 255), minimum je plná průhlednost (hodnota 0).

en: The type of FFT window to use for spectrum-based visualizations.
cs: Typ okna FFT k použití vizualizaci založené na spektru.

en: The username of your last.fm account
cs: Uživatelské jméno účtu last.fm

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
cs: Úroveň hlasitosti zvuku může být zaznamenána, a obnovena při dalším spuštění přehrávače VLC.

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
cs: Režim obrázku na pozadí umožňuje zobrazit video na pozadí pracovní plochy.

en: The width of the effects video window, in pixels.
cs: Šířka okna videa efektu v pixelech.

en: The width of the mesh, in pixels.
cs: Šířka polygonu v pixelech.

en: The width of the video window, in pixels.
cs: Šířka okna videa v pixelech.

en: The width of the visualization window, in pixels.
cs: Šířka okna videa v pixelech.

en: Theora video decoder
cs: Dekodér videa Theora

en: Theora video encoder
cs: Kodér videa Theora

en: Theora video packetizer
cs: Paketizér videa Theora

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
cs: Pro "%s/%s://%s" se nenašel žádný vhodný přístupový modul pro výstup proudu.

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
cs: Tyto možnosti umožňují nastavit rozhraní používané VLC. Můžete vybrat hlavní rozhraní, přídavné moduly vzhledu a nastavit různé další možnosti.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
cs: Volby umožnující upravit chování zvukového podsystému a přidávat zvukové filtry, které mohou být použity k postprocessingu nebo vizuálním efektům (spektrální alayzér, ...). Filtry povolíte zde a nastavíte v sekci rozšíření"Zvukové filtry".

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
cs: Nastavení vám umožní změnit chování vnitřního podsystému, např. DVD či VCD mechanika,  nastavení síťového rozhraní nebo titulků.

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
cs: Tyto možnosti umožňují upravit chování podsystému pod-obrázků. Můžete například povolit zdroje pod-obrázky (logo atd.). Povolte zde tyto filtry a nakonfigurujte je v sekci Moduly filtrů pod-zdrojů. Můžete také nastavit i různé jiné možnosti pro pod-obrázky.

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
cs: Možnosti pro úpravy chování podsystému výstupu videa. Například je možné povolit video filtry (odstranění prokládání, úprava obrazu, atp.). Zde je možné filtry povolit, zatímco jejich konfigurace se provádí v sekci "moduly pro video filtry". Rovněž je zde možné nastavit další různé volby.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
cs: Tyto volby vám umožňují vybrat výchozí moduly. Nechte je být, pokud skutečně nevíte, co děláte.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
cs: Tyto možnosti vám umožňují upravit výchozí globální nastavení pro výstup proudu podsystému.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
cs: Možnosti určující chování seznamu skladeb. Některé z nich mohou být přenastaveny v dialogovém okně seznamu skladeb.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
cs: Tato nastavení jsou globální přiřazení kláves k funkcím VLC, klávesové zkratky.

en: Thick
cs: Široká

en: Thin
cs: Tenká

en: This Blu-ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
cs: Tento disk Blu-Ray potřebuje knihovnu pro dekódování AACS, ale váš systém ji neobsahuje.

en: This Blu-ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
cs: Tento disk Blu-Ray potřebuje knihovnu pro dekódování BD+, ale váš systém ji neobsahuje.

en: This Blu-ray disc requires Java for menus support.%s
    The disc will be played without menus.
cs: Tento disk Blu-ray vyžaduje podporu jazyka Java pro podporu nabídek.%s Disk bude přehráván bez menu.

en: This Stream name will be sent to the receiver using the rist RTCP channel
cs: Tento název proudu bude odeslán přijímači používající rist kanál RTCP

en: This X.509 certicate file (PEM format) is used for server-side TLS. On OS X, the string is used as a label to search the certificate in the keychain.
cs: Tento soubor certifikátu X.509 (ve formátu PEM) je použit pro TLS na straně serveru. V OS X je řetězec použit jako štítek k vyhledání certifikátu v klíčence.

en: This addon has been installed manually. VLC can't manage it by itself.
cs: Tento doplněk byl nainstalován ručně. VLC jej samo nemůže spravovat.

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
cs: Přidává podporu zvukových filtru pro dodatečné zpracování zvuku.

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
cs: Přidává filtr dodatečného zpracování vylepšující kvalitu obrazu, například odstranění prokládání nebo deformace obrazu.

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitle decoders or other subpictures sources.
cs: Tím se přidávají takzvané "filtry obrazu v obraze". Tyto filtry obrazu byly vytvořeny dekodéry titulků nebo jinými zdroji obrazu.

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
cs: Tím se přidávají takzvané "zdroje obrazu v obraze". Tyto filtry překrývají některé obrázky nebo text přes video (jako logo, libovolný text, ...).

en: This adds video splitters like clone or wall
cs: Přidává video rozdělovače, například klon, nebo stěna

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
cs: Přidává vizualizační moduly (spektrální analyzátor, ...)

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output muxer. This value should be set in milliseconds.
cs: To vám umožní nastavit počáteční mezipaměť pro multiplexer výstupního proudu. Tato hodnota by měla být nastavena v milisekundách.

en: This allows hardware decoding when available.
cs: Umožňuje hardwarové dekódovaní, pokud je dostupné.

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
cs: Umožňuje přehrávání zvuku při nižší nebo vyšší rychlosti bez ovlivnění výšek

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
cs: Umožňuje správné zpracování formátu HDTV-1080, i když špatný enkodér nesprávně nastaví výšku na 1088 řádek. Tuto volbu by jste měli zablokovat pouze v případě, že vaše video má nestandardní formát vyžadující všech 1088 řádek.

en: This allows you to add overlays (also known as "subpictures") on the transcoded video stream. The subpictures produced by the filters will be overlayed directly onto the video. You can specify a colon-separated list of subpicture modules.
cs: To vám umožní přidat přesahy (také znám jako "obrazy v obraze") na překódovaném proudu videa. Obrazy v obraze vytvořené filtry budou překryty přímo ve videu. Můžete zadat seznam modulů oddělených dvojtečkou.

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
cs: Umožňuje změnu výchozí požadované síly signálu (89 dB) pro proud s informací o zesílení

en: This allows you to define playlist bookmarks.
cs: Toto umožňuje definovat záložky v playlistech.

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
cs: To vám umožní vynutit přístupový modul. Můžete jej použít, pokud není automaticky zjištěn správný přístup. Neměli byste tuto možnost nastavovat jako globální variantu, pokud skutečně nevíte, co děláte.

en: This allows you to give a URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
cs: To vám umožní zadat URL adresu s většími podrobnostmi o proudu (často webová stránka poskytující proud), který bude oznámen v SDP (Session Descriptor - popisovač sezení).

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
cs: To vám umožní zadat kontaktní e-mailovou adresu proudu, která bude oznámena v SDP (Session Descriptor - popisovač sezení).

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
cs: To vám umožní zadat krátký popis s podrobnostmi o proudu, který bude oznámen v SDP (Session Descriptor - popisovač sezení).

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
cs: To umožňuje zachovat jedinečnou instanci výstupu proudu v rámci více položek seznamu skladeb (pokud není zadáno, vloží se automaticky výstup shromážděného proudu)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
cs: Umožňuje vám přehrávat z více vstupů naráz. Tato funkce je experimentální a ne všechny formáty jsou podporovány. Použijte '#' pro oddělení jednotlivých vstupů

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
cs: Umožní vám vzdáleně synchronizovat hodiny serveru a klienta. Podrobná nastavení jsou k dispozici v Pokročilé / Síťová synch.

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
cs: Umožňuje vybrat seznam kodérů, které bude VLC používat přednostně.

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
cs: To vám umožňuje zvolit pořadí, ve kterém bude VLC vybírat svoje pakety.

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
cs: To vám umožní nastavit rychlost animace (mezi 1 a 10, výchozí hodnota je 6).

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
cs: Umožňuje nastavit rozlišení zobrazení Goom (větší rozlišení bude hezčí, ale náročnější na CPU).

en: This allows you to specify a category for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
cs: To vám umožní určit kategorii sezení, která bude oznámena, pokud si vyberete použití SAP.

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use a url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
cs: To vám umožní určit jak SDP (Session Descriptor - popisovač sezení) bude dostupný v tomto RTP sezení. Musíte použít url adresu: http://cesta pro přístup k SDP přes HTTP, rtsp://cesta pro přístup k RTSP, a sap:// pro SDP, oznamovaný přes SAP.

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
cs: To vám umožní určit základní port pro streamování RTP.

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
cs: To vám umožní určit výchozí zvukový port pro streamování RTP.

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
cs: To vám umožní určit výchozí video port pro streamování RTP.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
cs: To vám umožní určit multiplexer používaný ve výstupním proudu. Ve výchozím nastavení se nepoužije žádný multiplexer (standartní proud RTP).

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
cs: To vám umožní streamovat zvukový proud MPEG4 LATM (viz RFC3016).

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
cs: Zabraňuje zaplňování záznamu ladícími zprávami z mechanismu synchronizace výstupu videa.

en: This combination is already taken by "%@".
cs: Tato kombinace už používá "%@".

en: This controls the maximum jitter that will be passed to the demux/decode chain. The lower the value, the more CPU cycles the algorithm will consume
cs: Tímto se nastavuje maximální odchylka, která se předá řetězci demultiplexeru/dekódování. Čím je hodnota nižší, tím více cyklů CPU spotřebuje algoritmus

en: This controls the strength of the darkening filter that simulates CRT TV phosphor light decay for the old field in the Phosphor framerate doubler. Default: Low.
cs: Tímto se nastavuje intenzita ztmavovacího filtru, která simuluje fosforové dosvícení CRT TV ve zdvojovači snímkové rychlosti Fosfor. Výchozí hodnota: Nízká.

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
cs: Toto definuje adresu, kterou bude RTSP server poslouchat, společně se základní cestou RTSP VOD média. Syntaxe je adresa/cesta. Ve výchozím nastavení bude server poslouchat na libovolné místní IP adrese. Určete IP adresu (například ::1 nebo 127.0.0.1) nebo název hostitele (například localhost), abyste je omezili na konkrétní síťové rozhraní.

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
cs: Definuje maximální hodnotu vstupního kolísání zpoždění, které by se synchronizační algoritmy měly snažit kompenzovat (v milisekundách).

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
cs: Určuje rychlost přehrávání (nominální rychlost je 1.0)

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
cs: Zpozdí zvukový výstup. Zpoždění musí být zadáno v milisekundách. Může být užitečné pokud je patrný rozdíl mezi obrazovou a zvukovou stopou.

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
cs: Určuje, jak přesné má být srovnávání názvů titulků a filmů. Možnosti jsou:
    0 = automaticky nedetekovat žádné titulky
    1 = jakýkoliv soubor s titulky
    2 = jakýkoliv soubor s titulky obsahující název filmu
    3 = soubor s titulky odpovídající názvu filmu s přidanými znaky
    4 = soubor s titulky přesně odpovídající názvu filmu

en: This display the resulting media, but can slow things down.
cs: Tím se zobrazí výsledná média, ale může to zpomalit systém.

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
cs: Zahazuje snímky, které dorazí pozdě (dorazí na výstup videa po jejich plánovaném čase zobrazení).

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
cs: Tento efekt vám dává pocit, že stojíte v místnosti s úplnou sadou reproduktorů 7.1 pokud používáte pouze, což vám poskytne realističtější zvukový zážitek. Mělo by to být příjemnější a méně únavné při dlouhodobém poslechu hudby.
    Tento efekt funguje s libovolným zdrojovým formátem od mono po 7.1.

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
cs: Tento efekt, také znám jako "zelená obrazovka" nebo "klíč barevné sytosti" dokáže mísit "modré části" obrazu v popředí do mozaiky na pozadí (jako třeba předpověď počasí). Můžete si vybrat "klíčovou" barvu k mísení (modrá je výchozí).

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
cs: Povolí zkratky v okně videa (pokud není součástí hlavního okna VLC).

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
cs: Tato volba umožňuje zapnout analyzování aktuálních oznámení modulu SAP. Jinak jsou všechna oznámení analyzována modulem "live555" (RTP/RTSP).

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitle files.
cs: Povoluje automatickou detekci kódování UTF-8 v souborech titulků.

en: This enables colorization of the messages sent to the console. Your terminal needs Linux color support for this to work.
cs: Umožňuje zbarvení zpráv odeslaných do konzoly. Váš terminál potřebuje Linuxovou podporu barev pro správnou funci.

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
cs: Umožní zpracování kliknutí myši ve videu.

en: This filter enhances the stereo effect by suppressing mono (signal common to both channels) and by delaying the signal of left into right and vice versa, thereby widening the stereo effect.
cs: Tento filtr zlepšuje efekt sterea tím, že potlačuje mono (signál společný pro oba kanály) a zpožděním signálu zleva doprava a naopak, čímž se rozšíří efekt sterea.

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
cs: Vynutí ořez zdrojového videa. Přípustné formáty jsou x:y (4:3, 16:9, apod.) vyjadřující celkový poměr stran obrazu.

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
cs: Vynutí poměr stran pixelu monitoru. Většina monitorů má čtvercové pixely (1:1). Pokud máte monitor s poměrem 16:9, možná to budete muset nastavit na 4:3 pro zachování proporcí.

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
cs: Vynutí zdrojový poměr stran. Například některá DVD nárokují poměr 16:9, ale skutečně jsou v poměru 4:3. Toto může být také použito jako tip pro VLC, kdy film nenese informaci o poměru stran. Akceptované formáty jsou x:y (4:3, 16:9, atd.) vyjadřující globální poměr snímku nebo plovoucí hodnotu (1.25, 1.3333, atd.) vyjadřující kolmost pixelu.

en: This gain is applied to synthesis output. High values may cause saturation when many notes are played at a time.
cs: Toto zesílení se použije pro výstup syntézy. Vysoké hodnoty mohou způsobit sytost, pokud se přehraje více poznámek najednou.

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
cs: Výchozí rozhraní VLC.

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
cs: Takto vypadá upravitelné rozhraní VLC. Další vzhledy můžete stáhnout z

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
cs: Toto je koeficient, který upravuje výšku pásů.

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
cs: Toto je starší záznam, který umožňuje přístup výstupního multiplexeru

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
cs: Toto je starší záznam, který umožňuje nastavovat moduly multiplexeru

en: This is an optional feature only for the AAC-ELD profile.
cs: Toto je volitelná funkce pouze pro profil AAC-ELD.

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
cs: Tohle je port TCP, na kterém bude rozhraní přijímat příkazy a data. Výchozí port je 4212.

en: This is the audio codec that will be used.
cs: Toto je kodek zvuku, který bude použit.

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
cs: Toto je modul kódování zvuku, který se použije (a jeho asociované možnosti).

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
cs: Metoda zvukového výstupu užívaná VLC. Výchozí chování je automatický výběr nejlepšího modulu.

en: This is the certificate presented by %s:
    %s
    
    If in doubt, abort now.
cs: Tento certifikát byl prezentován %s:
    %s
    
    Máte-li nějaké pochybnosti, přerušte proces.

en: This is the default Audio CD device to use.
cs: Výchozí zařízení pro zvuková CD.

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
cs: Výchozí používaná CD mechanika (nebo soubor). Nezapomínejte na dvojtečku za písmenem označujícím mechaniku (např. D:)

en: This is the default DVD device to use.
cs: Výchozí DVD zařízení.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
cs: Výchozí používaná DVD mechanika (nebo soubor). Nezapomínejte na dvojtečku za písmenem označujícím mechaniku (např. D:)

en: This is the default VCD device to use.
cs: Výchozí zařízení pro VCD.

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
cs: Výchozí používaná VCD mechanika (nebo soubor). Nezapomínejte na dvojtečku za písmenem označujícím mechaniku (např. D:)

en: This is the default muxer method that will be used.
cs: Toto je výchozí metoda multiplexeru, která bude použita.

en: This is the default output URI.
cs: Toto je výchozí URI výstup.

en: This is the default output access method that will be used.
cs: Toto je výchozí přístupová metoda, která bude použita.

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
cs: Výchozí velikost písma, které bude vykresleno přes video. Pokud bude nastavena jiná hodnota než 0, automaticky přepíše nastavení relativní velikosti písma.

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
cs: Tohle je cílová snímková frekvence při přehrávání MJPEG ze souboru. Zadejte 0 (což je výchozí hodnota) pro živé vysílání (z kamery).

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams. In the form 30000/1001 or 29.97
cs: Toto je cílová snímková frekvence během přehrávání proudu surového videa. Zadává se ve tvaru 30000/1001 nebo 29.97

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
cs: Toto je snímková frekvence, která bude použita jako záloha při přehrávání základních proudů MPEG.

en: This is the gain used for stream without replay gain information
cs: Zisk použitý pro stream bez informací o získání přehrávání

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
cs: Jedná se o maximální počet přeskočení (známé také jako "čas do vypršení" nebo TTL) multicastových paketů odeslaných proudovým výstupem (-1 = použití vestavěného výchozího operačního systému).

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
cs: Tohle je hostitelská adresa, na které bude rozhraní přijímat příkazy. Výchozí nastavení pro všechna síťová rozhraní je (0.0.0.0). Pokud chcete, aby bylo rozhraní dostupné pouze na vašem počítači, zadejte "127.0.0.1".

en: This is the language of the audio stream.
cs: Tohle je jazyk zvukového proudu.

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
cs: Hlavní rozhraní užívané VLC. Výchozí je automatický výběr nejlepšího dostupného modulu.

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
cs: Jedná se o maximální velikost paketu aplikační vrstvy, která může být přenášena po síti (v bajtech).

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
cs: Maximální velikost dočasných souborů pro funkci časového posunu v bajtech.

en: This is the muxer that will be used for audio.
cs: Toto je výstup multiplexeru, který bude použit pro zvuk.

en: This is the muxer that will be used for video.
cs: Toto je výstup multiplexeru, který bude použit pro video.

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
cs: Toto je název sezení, který bude oznámen v SDP (Session Descriptor - popisovač sezení).

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
cs: Toto číslo udává počet vyrovnávacích pamětí zvuku, na kterých se provádí měření energie. Vyšší počet vyrovnávacích pamětí zvýší dobu odezvy filtru na špičku, ale bude méně citlivý na krátké změny.

en: This is the output URI that will be used for audio.
cs: Toto je URI výstup, který bude použit pro audio.

en: This is the output URI that will be used for video.
cs: Toto je URI výstup, který bude použit pro video.

en: This is the output URL that will be used.
cs: Toto je URL výstup, který bude použit.

en: This is the output access method that will be used for audio.
cs: Toto je výstupní přístupová metoda, která bude použita pro audio.

en: This is the output access method that will be used for video.
cs: Toto je výstupní přístupová metoda, která bude použita pro video.

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
cs: Výchozí relativní velikost písma, které bude vykresleno přes video. Pokud je nastavena absolutní velikost písma, relativní velikost bude ignorována.

en: This is the subtitle codec that will be used.
cs: Toto je kodek titulků, který bude použit.

en: This is the subtitle encoder module that will be used (and its associated options).
cs: Toto je modul kódování titulků, který se použije (a jeho asociované možnosti).

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
cs: Vyberte výstupní metodu videa pro VLC. Výchozí chovaní je automaticky vybrat nejlepší dostupnou metodu.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
cs: Úroveň podrobností (0=pouze normální a chybové zprávy, 1=varování, 2=ladící informace).

en: This is the video codec that will be used.
cs: Toto je kodek videa, který bude použit.

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
cs: Toto je modul kódování videa, který se použije (a jeho asociované možnosti).

en: This library will produce higher quality audio at the expense of additional CPU usage (default is enabled).
cs: Tato knihovna bude produkovat vyšší kvalitu zvuku na úkor dalšího využití CPU (výchozí nastavení je povoleno).

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
cs: Tato volba omezuje maximální počet klientů, které se mohou připojit k RTSP VOD. Hodnota 0 znamená bez limitu.

en: This linear gain will be applied in software.
cs: Lineární zesílení bude použito v softwaru.

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
cs: Lineární zesílení bude použito na výstup zvuku.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
cs: Tento modul odesílá překódovaný tok do sítě přes HTTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
cs: Tento modul odesílá překódovaný tok do sítě přes RTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
cs: Tento modul odesílá překódovaný tok do sítě přes RTSP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
cs: Tento modul odesílá překódovaný tok do sítě přes UDP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
cs: Tento modul odesílá překódovaný tok do sítě přes protokol mms.

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
cs: Tento modul odesílá překódovaný tok na server Icecast.

en: This module writes the transcoded stream to a file.
cs: Modul uloží převedený proud do souboru.

en: This must match the buffer size (latency) configured on the server side. If you are not sure, leave the default of 0 which will set it the maximum value and will use about 100MB of RAM
cs: Tato hodnota se musí shodovat s velikostí vyrovnávací paměti (odezvou), která je nastavená na straně serveru. Pokud si nejste jisti, ponechte výchozí hodnotu 0, která nastaví maximální hodnotu a použije cca 100MB RAM.

en: This muxer is missing. Using this profile will fail
cs: Tento multiplexer chybí. Použití tohoto profilu se nezdaří.

en: This muxer is not provided directly by VLC: It could be missing.
cs: Tento multiplexer není přímo poskytován programem VLC: mohl by chybět.

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
cs: Umožňuje přidání offsetu (kladného nebo záporného) k výchozí prioritě VLC. Můžete jej použít pro upravení priority VLC proti jiným programům, nebo dalším instancím VLC.

en: This option allows the interface to be raised automatically when a video/audio playback starts, or never.
cs: Volba umožnuje automatické přesunutí rozhraní do popřední pokud začne přehrávání videa/hudby.

en: This option allows the interface to change its icon on various occasions.
cs: Tato možnost umožní rozhraní změnit ikonu při různých příležitostech.

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
cs: Tato volba umožňuje nastavit titul podle toho, co se přehrává<br>$ a: Umělec<br>$ b: Album<br>$ c: Autorská práva<br>$ t: Název<br>$ g: Žánr<br>$ n: Číslo skladby<br>$ p: Nyní hraje<br>$ A: Datum<br>$ D: Délka<br>$ Z: "Nyní hraje" (Zpět na Titul - Umělec)

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
cs: Tato možnost vám umožní určit adresář, který vám prohlížeč souborů ncusers na začátku zobrazí.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
cs: Změna této možnosti změní způsob, jímž VLC vybírá své kodeky (dekompresní metody). Tuto možnost by měli měnit pouze pokročilí uživatelé, protože může rozbít přehrávání všech vašich proudů.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
cs: Tato volba je užitečná pro snížení odezvy při čtení proudu

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
cs: Tato volba vybere downmixovací algoritmus sterea na mono, který se používá ve směšovači kanálů sluchátek. To dává efekt místnosti plné reproduktorů.

en: This option should be used when the audio output can't negotiate S/PDIF support.
cs: Volba by měla být použita, pokud výstup zvuku nemůže vyjednat podporu S/PDIF.

en: This option silences all other channels except the selected channel.
cs: Tato volba ztiší všechny ostatní kanály kromě vybraného kanálu.

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
cs: Přepíše kanál. Měřeno v Hz.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
cs: Tento parametr nastaví poměr kvality a rychlosti, který je součástí procesu rozhodování o odhadu pohybu (nižší = rychlejší a vyšší = lepší kvalita). Rozsah je od 1 do 9.

en: This payload format will be assumed for dynamic payload types (between 96 and 127) if it can't be determined otherwise with out-of-band mappings (SDP)
cs: Tento formát užitečného zatížení se předpokládá u dynamických typů užitečného zatížení (mezi 96 a 127), pokud nelze s mapováním mimo pásmo (SDP) zjistit jinak

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
cs: Soubor se soukromým klíčem (formát PEM) je použitý pro TLS na straně serveru.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
cs: Tento program je poskytován BEZ ZÁRUKY, v maximálním právně možném rozsahu.
    Můžete jej šířit a modifikovat podle ustanovení GNU General Public License;
    pro podrobnější informace prostudujte soubor COPYING.
    Napsáno týmem VideoLAN; viz soubor AUTHORS.

en: This reduces the fluctuations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
cs: To snižuje kolísání par. kvan. po kompresi křivky. Dočasně rozmazává množství.

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
cs: To snižuje kolísání par. kvan. před kompresí křivky. Dočasně rozmazává složitost.

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
cs: Vykreslí písmo pomocí "paletizovaného YUV". Tato volba je potřebná pouze tehdy, pokud chcete kódovat DVB titulky

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
cs: Vybere kvantizer k použití. Při nižších hodnotách je výstup věrnější a má větší datový tok. 26 je dobrá hodnota. Rozsah od 0 (bezeztrátové) do 51.

en: This selects which plugin to use for audio resampling.
cs: Vybere modulu pro převzorkování zvuku.

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
cs: Vybere přenosový protokol k použití pro RTP.

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
cs: Po použití příkazu se budou multiplexované pakety RTCP odeslány přes stejný port paketů RTP.

en: This sets the HTTP port of the local server used to stream the media to the Chromecast.
cs: Tímto se nastaví port HTTP lokálního serveru, který se použije ke streamování médií do Chromecast.

en: This setting cannot be changed because the native fullscreen mode is enabled.
cs: Toto nastavení není možné změnit, protože je povolen nativní režim celé obrazovky.

en: This setting is deprecated and not used anymore
cs: Toto nastavení je velmi diskutabilní a proto se přestává používat

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
cs: Určuje délku proudu surového videa v pixelech.

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
cs: Určuje šířku proudu surového videa v pixelech.

en: This stream will always be opened at VLC startup.
cs: Proud otevíraný vždy při startu VLC.

en: This will reset VLC media player's preferences.
    
    Note that VLC will restart during the process, so your current playlist will be emptied and eventual playback, streaming or transcoding activities will stop immediately.
    
    The Media Library will not be affected.
    
    Are you sure you want to continue?
cs: Tímto se obnoví nastavení programu VLC media player.
    
    Mějte na paměti, že se VLC během tohoto procesu restartuje, takže současný seznam skladeb bude prázdný a případné přehrávání, streamování či překódování se přeruší.
    
    Knihovna médií tím nebude ovlivněna.
    
    Opravdu chcete pokračovat?

en: This wizard will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
cs: Tento průvodce vám umožní streamovat nebo konvertovat vaše média pro lokální použití, na vaší lokální síti či internetu.
    Měli byste začít zkontrolováním toho, že zdroj odpovídá vstupu, který chcete použít. Potom klikněte na tlačítko "Další" a pokračujte.

en: Threads
cs: Vlákna

en: Three component motion estimation
cs: Troj-složkové odhadování pohybu

en: Threshold
cs: Práh

en: Threshold level
cs: Úroveň prahu

en: Threshold to be attained to raise an alarm. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 0.1).
cs: Práh, který musí dosáhnout pro aktivaci alarmu. Je-li během této doby úroveň zvuku pod hranicí, je odeslán alarm (výchozí hodnota je 0.1).

en: Tibetan
cs: Tibetský

en: Ticker text
cs: Dlouhý rolující text

en: Tiger rendering defaults
cs: Výchozí vykreslování součásti Tiger

en: Tigrinya
cs: Tigriňa

en: Tiles Threads
cs: Vlákna pro dlaždice

en: Time
cs: Čas

en: Time Control
cs: Ovládání času

en: Time Slider
cs: Posuvník času

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
cs: Volba synchronizace času pro výstup. Pokud je hodnota nastavena na true, bude proud vykreslován jako obvykle, jinak bude vykreslen co nejrychleji.

en: Time Synchronized output
cs: Výstup se synchronizací času

en: Time Toolbar
cs: Nástrojová lišta času

en: Time Window during when the audio level is measured in ms for silence detection. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 5000).
cs: Časové okno, kdy je měřena hladina zvuku v ms pro detekci ticha. Je-li během této doby úroveň zvuku pod prahem, je odeslán alarm (výchozí hodnota je 5000).

en: Time between two alarm messages in ms
cs: Čas mezi dvěma zprávami o alarmu v ms

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
cs: Čas mezi dvěma zprávami o alarmu v ms. Tato hodnota se používá k zabránění velkého množství alarmu (výchozí hodnota je 2000).

en: Time code
cs: Časový kód

en: Time code subpicture elementary stream generator
cs: Generátor časového kódu pro elementární proud obrazů v obraze

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
cs: Čas průměrného zpoždění v milisekundách. Zadávejte průměrnou hodnotu

en: Time in milliseconds of the maximum sweep depth. Thus, the sweep range will be delay-time +/- sweep-depth.
cs: Čas v milisekundách maximální hloubky funkce Sweep. Rozsah Sweep tedy bude čas zpoždění +/- hloubka funkce Sweep.

en: Time in ms of the delay of left signal into right and vice versa.
cs: Čas zpoždění signálu zleva doprava a naopak v ms.

en: Time window to use in ms
cs: Časové okno k použití v ms

en: Time:
cs: Čas:

en: Timelength after which we assume there is no signal.
cs: Délka času, po které předpokládáme, že není signál.

en: Timelength after which we assume there is no signal.
    After this delay we black out the video.
cs: Délka času, po které předpokládáme, že není signál.
    Po tomto zpoždění video dáme do černé obrazovky.

en: Timeout
cs: Vypršení časového limitu

en: Timeout (ms)
cs: Časový limit (ms)

en: Timeshift directory
cs: Adresář časového posunu (Timeshift)

en: Timeshift granularity
cs: Hrubost posunu času

en: Title
cs: Název

en: Title %i%s
cs: Titul %i%s

en: Title display mode
cs: Režim zobrazení názvu

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
cs: Režim displeje. Výchozí hodnota je 0 (skryté), pokud má pole obrázek a obrázky polí jsou povolené, jinak zadejte 1.

en: Title font
cs: Písmo názvu

en: Title metadata
cs: Metadata názvu

en: Title to put in ASF comments.
cs: Název k vložení do komentářů ASF.

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
cs: Pro otevření běžného síťového proudu (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, atd.), zadejte URL adresu do pole nahoře. Pokud chcete otevřít proudy RTP nebo UDP, stiskněte tlačítko dole.

en: To get exhaustive help, use '-H'.
cs: Pro získání úplné nápovědy užijte '-H'.

en: To select the polarization of the transponder, a different voltage is normally applied to the low noise block-downconverter (LNB).
cs: Chcete-li zvolit polarizaci transpondéru, obvykle se použije jiné napětí pro blokový downkonvertor s nízkým šumem (LNB).

en: To stop the stream and resume normal controls, click the <i>Open Stream</i> button again.
cs: Pro zastavení proudu a návrat k normálnímu ovládání, klikněte znovu na tlačítko <i>Otevřít proud</i>

en: Toggle Normal/Loop/Repeat playlist modes
cs: Přepnout módy seznamu skladeb Normální/Cyklický/Opakovaný

en: Toggle Play/Pause
cs: Přepnout Přehrát/Pozastavit

en: Toggle Transparency
cs: Přepnout průhlednost

en: Toggle autoscaling
cs: Přepnout autoscaling

en: Toggle deinterlacing
cs: Přepnout odstranění prokládaní

en: Toggle details
cs: Přepnout podrobnosti

en: Toggle playlist
cs: Přepnout pohled seznamu skladeb

en: Toggle random order playback
cs: Přepnout náhodné přehrávání

en: Toggle random playlist playback
cs: Přepnout náhodné přehrávání seznamu skladeb

en: Toggle subtitle track visibility.
cs: Přepnout viditelnosti stopy titulků.

en: Toggle subtitles
cs: Přepnout titulky

en: Toggle the video in fullscreen
cs: Přepnout video na celou obrazovku

en: Toggle the video out fullscreen
cs: Přepnout video zpět z celé obrazovky

en: Toggle wallpaper mode in video output
cs: Přepnout režim tapety na výstupu videa

en: Toggle wallpaper mode in video output.
cs: Přepnout mód tapety pro video výstup.

en: Tolerance in percentage of the 'avbr'  (Average Variable BitRate) method. (e.g. 10 with a bitrate of 800  kbps means the encoder tries not to  go above 880 kbps and under  730 kbps. The targeted accuracy is only reached after a certained  convergence period. See the convergence parameter
cs: Tolerance v procentech metody "avbr" (průměrná proměnná bitová rychlost). (například 10 s bitovou rychlostí 800 kb/s znamená, že kodér se nepokouší překročit 880 kb/s a pod 730 kb/s. Cílená přesnost je dosažena až po uplynutí určitého času konvergence. Viz parametr konvergence

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
cs: Tolerance barevných odchylek směšovače modré obrazovky na rovině U. Doporučené hodnoty jsou mezi 10 a 20.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
cs: Tolerance barevných odchylek směšovače modré obrazovky na rovině V. Doporučené hodnoty jsou mezi 10 a 20.

en: Tonga (Tonga Islands)
cs: Tongánský (ostrovy Tonga)

en: Tool
cs: Nástroj

en: Tool&s
cs: Ná&stroje

en: Toolbar Elements
cs: Prvky nástrojové lišty

en: Toolbar position:
cs: Umístění panelu nástrojů:

en: Toolbars Editor
cs: Editor nástrojových lišt

[ctx: Tooltip|Clear]
en: Clear
cs: Vyčistit

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
cs: Ztlumit

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
cs: Povolit zvuk

en: Top
cs: Nahoře

en: Top Center
cs: Nahoře uprostřed

en: Top Left
cs: Vlevo nahoře

en: Top Menu
cs: Horní nabídka

en: Top left
cs: Vlevo nahoře

en: Top left corner X coordinate
cs: Souřadnice X levého horního rohu

en: Top left corner Y coordinate
cs: Souřadnice X levého horního rohu

en: Top right
cs: Vpravo nahoře

en: Top-Left
cs: Vlevo nahoře

en: Top-Right
cs: Vpravo nahoře

en: Total duration
cs: Celková délka

en: Total height of the mosaic, in pixels.
cs: Celková výška mozaiky v pixelech.

en: Total pixel height of the peak items.
cs: Celková výška pixelu položek se špičkami.

en: Total width of the mosaic, in pixels.
cs: Celková šířka mozaiky v pixelech.

en: Total/Remaining time
cs: Celkový/zbývající čas

en: Track
cs: Stopa

en: Track ID
cs: ID stopy

en: Track Number
cs: Číslo stopy

en: Track Synchronisation
cs: Synchronizace stop

en: Track Synchronization
cs: Synchronizace stopy

en: Track fingerprinter (based on Acoustid)
cs: Vytváření otisku prstu (založeno na Acoustid)

en: Track number
cs: Číslo stopy

en: Track replay gain
cs: Zesílení signálu při přehrávání stopy

en: Track settings
cs: Nastavení stopy

en: Tracks
cs: Stopy

en: Tradeoff between stability and real time
cs: Porovnání stability s reálným časem

en: Traditional Chinese (Big5)
cs: Tradiční čínština (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
cs: Tradiční čínština - Unix (EUC-TW)

en: Transcode
cs: Překódovat

en: Transcode stream output
cs: Překódovat výstup proudu

en: Transcoding Options
cs: Možnosti překódování

en: Transcoding options
cs: Možnosti překódování

en: Transcript
cs: Přepis

en: Transfer compression level from 0 (none) to 9 (max)
cs: Úroveň komprese přenosu od 0 (žádná) do 9 (maximální)

en: Transform
cs: Převést

en: Transform type
cs: Typ transformace

en: Transformation
cs: Transformace

en: Transmission mode
cs: Režim přenosu

en: Transparency
cs: Neprůhlednost

en: Transparency mask
cs: Maska průhlednosti

en: Transparency of the bargraph
cs: Průhlednost sloupcového grafu

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
cs: Průhlednost výchozí barvy pozadí, pokud proud Kate neurčí určitou barvu pozadí, kterou chcete použít.

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
cs: Průhlednost výchozí barvy písma, pokud proud Kate neurčí konkrétní barvu písma, kterou chcete použít.

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
cs: Průhlednost mozaikových obrázků na popředí. Hodnota 0 znamená průhlednost, 255 značí opak (výchozí).

en: Transparency of the mosaic picture.
cs: Průhlednost obrázku v mozaice.

en: Transparent
cs: Průhlednost

en: Transponder symbol rate
cs: Symbolová rychlost transpondéru

en: Transponder/multiplex frequency
cs: Frekvence tranpondéru/multiplexu

en: Transport protocol
cs: Transportní protokol

en: Transport stream ID
cs: ID přenosového proudu

en: Transpose
cs: Transpozice

en: Treat as a pipe rather than as a file
cs: Považovat spíš za rouru než za soubor

en: Treble adjustment of the audio input.
cs: Přizpůsobení výšek zvukového vstupu.

en: Treble level
cs: Úroveň výšek

en: Trellis RD quantization
cs: Kvantizace mřížky RD

en: Trellis RD quantization:
     - 0: disabled
     - 1: enabled only on the final encode of a MB
     - 2: enabled on all mode decisions
    This requires CABAC.
cs: Kvantizace mřížky RD:
     - 0: zakázaná
     - 1: povolená při finálním kódování MB
     - 2: povolená ve všech režimech
    Toto nastavení vyžaduje CABAC.

en: Trellis quantization
cs: Trellisova kvantizace

en: Tribal
cs: Domorodá

en: Trickplay Reverse
cs: Trikové zpětné přehrávání

en: Trigger button
cs: Spouštěcí tlačítko

en: Trigger button for mouse gestures.
cs: Spouštěcí tlačítko pro gesta myši.

en: Trust MPEG timestamps
cs: Důvěřovat časovým značkám MPEG

en: Trust directory
cs: Adresář pro důvěryhodné objekty

en: Trust in-stream PCR
cs: Důvěřovat vst. proudu PCR

en: Trust the root certificates of Certificate Authorities stored in the operating system trust database to authenticate TLS sessions.
cs: Při ověřování relací TLS důvěřovat certifikátům root od certifikačních autorit uložených v operačním systému pro důvěryhodné objekty.

en: Trust the root certificates of Certificate Authorities stored in the specified directory to authenticate TLS sessions.
cs: Při ověřování relací TLS důvěřovat certifikátům root od certifikačních autorit uložených v určeném adresáři.

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
cs: Pokusit se opravit některé chyby:
    1 automatická detekce
    2 starý msmpeg4
    4 xvid prokládaný
    8 ump4
    16 bez vyplnění
    32 ac vlc
    64 barevná sytost Qpel.
    Musí být uveden součet hodnot. Například k opravě "ac vlc" a "ump4" zadejte 40.

en: Try to parse the announce
cs: Pokusit se zpracovat oznámení

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
cs: Pokusit se použít hardwarovou akceleraci pro konverze YUV->RGB. Tato možnost nemá žádný vliv při použití přesahů.

en: Try to use hardware acceleration for subtitle/OSD blending.
cs: Pokusit se použít hardwarové akcelerace titulků/mísení OSD.

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
cs: Pokusit se o trojnásobnou vyrovnávací paměť během použití přesahu YUV. To má ve výsledku mnohem lepší kvalitu videa (bez kmitání).

en: Tuner Frequency
cs: Frekvence tuneru

en: Tuner TV Channel
cs: TV kanál tuneru

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
cs: Mono/stereo zvuk tuneru a výběr stopy.

en: Tuner card
cs: Karta tuneru

en: Tuner country code
cs: Kód země tuneru

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output).
cs: Frekvence tuneru v Hz nebo kHz (viz ladící výstup).

en: Tuner input type
cs: Typ vstupu tuneru

en: Tuner properties
cs: Vlastnosti tuneru

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
cs: Tunelovat RTSP a RTP skrze HTTP

en: Turkish
cs: Turecký

en: Turkish (ISO 8859-9)
cs: Turečština (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
cs: Turečtina (Windows-1254)

en: Turkmen
cs: Turkmenský

en: Turn off all messages on the console.
cs: Vypnout všechny zprávy z konzole.

en: Turn off the MacBook keyboard backlight while a video is playing in fullscreen. Automatic brightness adjustment should be disabled in System Preferences.
cs: Vypnout podsvícení klávesnice MacBooku během přehrávání videa na celé obrazovce. V předvolbách systému by měla být zakázána automatická úprava jasu.

en: Two pass
cs: Dva průchody

en: Type
cs: Typ

en: Type 'pause' to continue.
cs: Pro pokračování napište slovo 'pause'.

en: Type:
cs: Typ:

en: UDP Source timeout (sec)
cs: Časový limit zdroje UDP (sekund)

en: UDP input
cs: Vstup UDP

en: UDP receive buffer size (bytes)
cs: Velikost vyrovnávací paměti pro příjem UDP (bajty)

en: UDP stream output
cs: Výstup UDP proudu

en: UDP timeout (in ms)
cs: Časový limit UDP spojení (v ms)

en: UNIX socket command input
cs: Vstup pro příkazy paketu UNIX

en: URL description
cs: Popis URL

en: URL metadata
cs: Metadata URL

en: URL with information about the stream or your channel.
cs: URL adresa s informacemi o proudu nebo kanálu.

en: USF subtitles decoder
cs: Dekodér titulků USF

en: UTF-8 subtitle autodetection
cs: Automatická detekce UTF-8 titulků

en: Uighur
cs: Ujgurský

en: Ukrainian
cs: Ukrajinský

en: Ukrainian (KOI8-U)
cs: Ukrajinština (KOI8-U)

en: Ulead DV audio decoder
cs: Dekodér zvuku Ulead DV

en: Ultra-wideband (32kHz)
cs: Ultra-široké pásmo (32kHz)

en: Un-Zoom
cs: Oddálit

en: Uncommitted DiSEqC LNB number
cs: Neudané číslo DiSEqC LNB

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
cs: Vrátit zpět jeden oříznutý pixel z dolní části videa

en: Uncrop one pixel from the left of the video
cs: Vrátit zpět jeden oříznutý pixel z levé strany videa

en: Uncrop one pixel from the right of the video
cs: Vrátit zpět jeden oříznutý pixel z pravé strany videa

en: Uncrop one pixel from the top of the video
cs: Vrátit zpět jeden oříznutý pixel z horní části videa

en: Undefined
cs: Nedefinovaný

en: Unidentified codec
cs: Neidentifikovaný kodek.

en: Unified adaptive streaming for DASH/HLS
cs: Sjednocené adaptivní streamování pro DASH/HLS

en: Uninstall
cs: Odinstalovat

en: Uninstall Windows Service
cs: Odinstalovat službu Windows

en: Uninstall the Service and exit.
cs: Odinstalovat službu Windows a skončit.

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
cs: Jedinečný název sítě v prostoru ladění systému

en: Universal (UTF-16)
cs: Univerzální (UTF-16)

en: Universal (UTF-8)
cs: Univerzální (UTF-8)

en: Universal (big endian UTF-16)
cs: Univerzální (big endian UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
cs: Univerzální (little endian UTF-16)

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
cs: Frekvence univerzálního přepínače LNB (kHz)

en: Universal Plug'n'Play
cs: Univerzální Plug'n'Play

en: Universal, Chinese (GB18030)
cs: Univerzální, Čína (GB18030)

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Unknown Video
cs: Neznámé video

en: Unknown category
cs: Neznámá kategorie

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
cs: Neznámý příkaz `%s'. Zadejte `help' pro nápovědu.

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Unknown type
cs: Neznámý typ

en: Unset
cs: Nenastaveno

en: Unshuffled Border width.
cs: Šířka okraje bez zmenšení.

en: Unspecified
cs: Neurčeno

en: Unspecified (0V)
cs: Neurčeno (0V)

en: Unsubscribe
cs: Odhlásit se

en: Unsubscribe from a podcast
cs: Odhlásit se z odběru podcastu

en: Untitled
cs: Nepojmenovaný

en: Up
cs: Nahoru

en: Upconvert
cs: Konvertovat výš

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Update VLC media player
cs: Aktualizovat multimediální přehrávač VLC

en: Update the tree
cs: Aktualizovat strom

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline.
    They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Plain media file
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      Screen capture
      dvd://[device]                 DVD device
      vcd://[device]                 VCD device
      cdda://[device]                Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
cs: Použití: %s [volby] [proud] ...
    Prostřednictvím příkazové řádky můžete specifikovat více proudů.
    Budou seřazeny do fronty v seznamu skladeb.
    První zadaná položka bude přehrána jako první.
    
    Styly možností:
    --volba  Globální nastavení, použito po celou dobu běhu programu.
    -volba  Příslušná jednoznaková alternativa k --možnost.
    :volba  Nastavení, které se aplikuje pouze na konkrétní proud
    a přepíše předešlé nastavení.
    
    Syntax proudu MRL:
    [[přístup][/demux]://]URL[#[název][:kapitola][-[název][:kapitola]]]
    [:volba=hodnota ...]
    
    Mnohé z globálních nastavení --volba můžou být použity i pro specifikaci MRL jako :volba.
    Může být specifikováno více párů :volba=hodnota.
    
    Syntaxe URL:
    file:///cesta/soubor  Obyčejný mediální soubor
    http://host[:port]/soubor  HTTP URL
    ftp://host[:port]/soubor  FTP URL
    mms://host[:port]/soubor  MMS URL
    screen://  snímek obrazovky
    dvd://[zařízení]  DVD zařízení
    vcd://[zařízení]  VCD zařízení
    cdda://[zařízení]  Zařízení pro zvuková CD
    udp://[[<adresa zdroje>]@[<adresa spojení>][:<port spojení>]]
    UDP proud odeslán prostřednictvím proudového serveru
    vlc://pause:<sekundy>  Pozastaví seznam skladeb na určitý čas
    vlc://quit  Speciální prvek na ukončení VLC

en: Use 10 bits per pixel for video frames.
cs: Použít 10 bitů na pixel pro videosnímky.

en: Use Blu-ray menus. If disabled, the movie will start directly
cs: Používat menu u bluray. Pokud vypnuto, dojde rovnou ke spuštění filmu

en: Use Core Text renderer
cs: Použít vnitřní vykreslovač textu

en: Use Core Text renderer in the subtitle.
cs: Použít vnitřní vykreslovač textu v titulcích.

en: Use DecodeBin
cs: Použít DecodeBin

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
cs: Použít HDAPS, AMS, APPLESMC nebo UNIMOTION senzory pohybu k otáčení videa

en: Use HDR output even if the source is SDR.
cs: Použít HDR výstup i tehdy, pokud je zdroj v SDR.

en: Use Hardware decoders only
cs: Používat pouze hadwarové dekódování

en: Use NIT for scanning services
cs: Použijte NIT na vyhledávání služeb

en: Use Periodic Intra Refresh
cs: Použít periodické obnovování Intra

en: Use Periodic Intra Refresh instead of IDR frames
cs: Použít periodické obnovování Intra na snímky IDR

en: Use Psy-optimizations
cs: Použít optimalizaci Psy

en: Use QPUs for advanced HD deinterlacing.
cs: Použít QPU pro pokročilé odstranění prokládání HD.

en: Use RTP over RTSP (TCP)
cs: Používat RTP přes RTSP (TCP)

en: Use S/PDIF when available
cs: Použít výstup S/PDIF, pokud je dostupný

en: Use Tiger for rendering
cs: Použít Tiger pro vykreslování

en: Use VLC frequency bands
cs: Použít frekvenční pásma VLC

en: Use VLC pace
cs: Použít tempo VLC

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
cs: Použít variabilní datový tok. Výchozí k použití je konstantní datový tok (CBR).

en: Use YUVP renderer
cs: Použít vykreslovač YUVP

en: Use a dark palette
cs: Použít tmavou paletu

en: Use a local picture as logo on the video
cs: Použít místní obrázek jako logo ve videu

en: Use a plugins cache
cs: Použít mezipaměť modulů

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
cs: Použití mezipaměti modulů velmi zvýší rychlost spouštění přehrávače VLC.

en: Use a skinned playlist
cs: Použít seznam skladeb s motivem

en: Use a specific Core Image Filter
cs: Použít určeného filtr základního obrazu

en: Use a sub&title file
cs: Použít soubor s &titulky

en: Use all visual optimizations that can worsen both PSNR and SSIM
cs: Použít všechny vizuální optimalizace, které mohou zhoršit PSNR a SSIM

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
cs: Použít alfa kanál obrázku jako maska průhlednosti.

en: Use assembler CPU optimizations.
cs: Použít assemblovací optimalizaci CPU.

en: Use chapter codecs found in the segment.
cs: Použít kodeky kapitol nalezených v segmentu.

en: Use chroma as part of the motion estimation process
cs: Použít barevnou sytost jako součást při odhadování pohybu

en: Use custom skin
cs: Použít vlastní vzhled

en: Use downmix algorithm
cs: Použít downmixovací algoritmus

en: Use float32 output
cs: Použít výstup float32

en: Use fullrange instead of TV colorrange
cs: Použít celý rozsah místo barevného rozsahu TV

en: Use hardware YUV->RGB conversions
cs: Použít hardwarový převod YUV->RGB

en: Use hardware blending support
cs: Použít hardwarovou podporu mísení

en: Use input chroma unaltered
cs: Použít nezměněnou barevnou sytost vstupu

en: Use keyframes
cs: Použít klíčové snímky

en: Use large text for list views
cs: Pro zobrazení seznamu použít velký text

en: Use mb-tree ratecontrol
cs: Použít kontrolu rychlosti mb-strom

en: Use media library
cs: Použít knihovnu médií

en: Use motion sensors
cs: Použít snímače pohybu

en: Use muxers rate control mechanism
cs: Použít mechanismus kontroly rychlosti multiplexerů

en: Use native style
cs: Použít výchozí styl

en: Use only one instance when started from file manager
cs: Používat pouze jednu instanci při otevření průzkumníkem souborů

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
cs: Použít možnosti používané na zabránění přeskakování reklam na jejich detekování a zabránění přidání do seznamu skladeb.

en: Use randomized IV for encryption
cs: Použít k šifrování náhodné IV

en: Use real-time mode suitable for being used as a master input and real-time input slaves.
cs: Použít režim reálného času vhodný pro použití hlavního vstupu a dodatečných vstupů reálného času.

en: Use recovery points to close GOPs
cs: Použít body obnovy pro zavření GOP

en: Use regular HTTP modules
cs: Použít regulární moduly HTTP

en: Use sequential numbers instead of timestamps
cs: Použít sekvenční číslování místo časových značek

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
cs: Pro číslování snímků použít sekvenční číslování namísto časových značek

en: Use subtitle file
cs: Použít soubor s titulky

en: Use system trust database
cs: Použít systémovou databázi důvěry

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
cs: Použít kvantizační matici MPEG4 pro kódování MPEG2. To obecně vylepší výsledný obraz a přitom zachová kompatibilitu se standardními dekodéry MPEG2.

en: Use the Metacube protocol. Needed for streaming to the Cubemap reflector.
cs: Použít protokol Metacube. Je potřebný pro streamování do reflektoru Metacube.

en: Use the VLC frequency bands. Otherwise, use the ISO Standard frequency bands.
cs: Použít frekvenční pásma VLC. V opačném případě použije frekvenční pásma dle standardu ISO.

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
cs: Použít kompletní nastavení ke konfiguraci vlastních hodnot mezipaměti pro každý přístupový modul.

en: Use the native fullscreen mode
cs: Použít nativní režim celé obrazovky

en: Use the stream PCR as a reference.
cs: Použít proud PCR jako referenční.

en: Use this setting to specify a known SSRC for the RTP header. This is only useful if your receiver acts on it. When using VLC as receiver, it is not.
cs: Použijte toto nastavení k určení známého zdroje synchronizace SSRC pro hlavičku RTP. To je užitečné tehdy, pokud na to váš přijímač pracuje. V případě použití VLC tomu tak není.

en: Use this to disable packet recovery
cs: Použít k zakázání obnovy paketů

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
cs: Použijte pokud víte, že váš proud je (nebo není) kódován s Dolby Surround a není správně zjištěn. I když proud nebude kódován s Dolby Surround, zapnutí této volby může zlepšit váš zážitek, obzvlášť pokud jej zkombinujete s mixérem kanálů sluchátek.

en: Use triple buffering for overlays
cs: Pro přesahy uložit třikrát do vyrovnávací paměti

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
cs: Použít místo toho kódy s proměnnou délkou, užitečné pro velmi vysoké datové toky

en: Use video buffers in system memory
cs: Použít vyrovnávací paměti videa v systémové paměti

en: User
cs: Uživatel

en: User agent
cs: Uživatelský agent

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
cs: Uživatelské jméno pro spojení se SOCKS proxy.

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Username that will be requested to access the stream.
cs: Uživatelské jméno požadované pro přístup k proudu.

en: Username that will be used for the connection, if no username is set in the URL.
cs: Uživatelské jméno, které bude použito pro připojení, pokud v adrese URL není zadáno žádné uživatelské jméno.

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Uses GStreamer framework's plugins to decode the media codecs
cs: Používá moduly Gstreamer na dekódování mediálních kodeků

en: Uzbek
cs: Uzbecský

en: V&iew
cs: Zo&brazit

en: V-plane color
cs: Barva roviny V

en: VA-API video decoder
cs: Dekodér videa VA-API

en: VA-API video decoder via DRM
cs: Dekodér videa VA-API skrze DRM

en: VAAPI filters
cs: Filtry VAAPI

en: VBI and Teletext decoder
cs: Dekóder VBI a teletextu

en: VBI capture device
cs: Zařízení pro zaznamenání VBI

en: VBI line on which to output Active Format Descriptor.
cs: Řádek VBI, na kterém bude výstup popisovače aktivního formátu.

en: VBR Quality
cs: Kvalita VBR

en: VBR mode
cs: Režim VBR

en: VBV buffer
cs: Vyrovánávací paměť VBV

en: VC-1 packetizer
cs: Paketizér VC-1

en: VC1 video demuxer
cs: Demultiplexer videa VC1

en: VC2 Low Delay Profile
cs: Profil nízkého zpoždění VC2

en: VC2 Main Profile
cs: Hlavní profil VC2

en: VC2 Simple Profile
cs: Jednoduchý profil VC2

en: VCD device
cs: VCD zařízení

en: VCD input
cs: Vstup VCD

en: VDPAU adjust video filter
cs: Přizpůsobení filtru videa VDPAU

en: VDPAU deinterlacing filter
cs: Filtr odstranění prokládání VDPAU

en: VDPAU output
cs: Výstup VDPAU

en: VDPAU sharpen video filter
cs: Zostření filtru videa VDPAU

en: VDPAU surface conversions
cs: Konverze povrchu VDPAU

en: VDPAU video decoder
cs: Dekodér videa VDPAU

en: VDR Cut Marks
cs: Střihové značky VDR

en: VDR recordings
cs: VDR nahrávky

en: VHS movie
cs: VHS film

en: VHS movie effect video filter
cs: VHS efekt filmu - video filtr

en: VLC Debug Log (%s).txt
cs: Protokol pro ladění VLC (%s).txt

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
cs: VLC nemusí vykreslovat titulek okna, snímky, atd... kolem videa a vytvořit tak "minimalistické" okno.

en: VLC can check online for album art and metadata to enrich your playback experience, e.g. by providing track information when playing Audio CDs. To provide this functionality, VLC will send information about your contents to trusted services in an anonymized form.
cs: VLC může zkontrolovat obrázek alba a metadata k obohacení zážitku z přehrávání, např. poskytnutím informací o stopě během přehrávání zvuku z CD. K provedení této funkce zašle VLC informace o vašem obsahu důvěryhodným službám v anonymní formě.

en: VLC can display a QR code linking to the mobile version of the web interface; the web address of the web interface of your VLC media player instance will be transmitted over the internet to the Google Image Charts web service to generate this QR code.
cs: VLC může zobrazit QR kód odkazující na mobilní verzi webového rozhraní, webová adresa webového rozhraní vaší instance VLC media player se přenese přes internet do webové služby Google Image Charts pro vygenerování QR kódu.

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
cs: Přehrávač VLC umožňuje zobrazení textu přes video. Tato vlastnost se nazývá OSD.

en: VLC cannot open ANY capture device. Check the error log for details.
cs: Přehrávač VLC nemůže otevřít ŽÁDNÉ zaznamenávací zařízení. Zkontroluje záznam chyb pro více informací.

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
cs: VLC nemůže nastavit titul DVD. Pravděpodobně nedokáže dešifrovat celý disk.

en: VLC could not connect to "%s:%d".
cs: Přehrávač VLC se nemohl spojit s "%s:%d".

en: VLC could not connect with the given server.
cs: Přehrávač VLC se nemůže připojit s daným serverem.

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
cs: Přehrávač VLC nerozpoznal formát "%4.4s" (%s)

en: VLC could not identify the audio or video codec
cs: Přehrávač VLC nerozpoznal kodek zvuku nebo videa.

en: VLC could not open the %4.4s %s encoder.
cs: Přehrávač VLC nemohl otevřít kodér %4.4s %s.

en: VLC could not open the %s module.
cs: Otevření modulu %s přehrávačem VLC se nezdařilo.

en: VLC could not open the decoder module.
cs: Otevření dekódovacího modulu přehrávačem VLC se nezdařilo.

en: VLC could not open the file "%s" (%s).
cs: Přehrávač VLC nemohl otevřít soubor "%s" (%s).

en: VLC could not read the file (%s).
cs: Přehrávač VLC nemohl přečíst soubor (%s).

en: VLC could not read the file: %s
cs: Přehrávač VLC nemohl přečíst soubor: %s

en: VLC failed to load the ASF header.
cs: Selhalo načítání hlavičky ASF.

en: VLC is started from file association
cs: Multimediální přehrávač VLC je spuštěn pomocí asociace s příponou

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
cs: Přehrávačem VLC nelze otevřít MRL '%s'.  Podrobnosti naleznete v záznamu informací.

en: VLC media playback
cs: Přehrávání VLC média

en: VLC media player
cs: Multimediální přehrávač VLC

en: VLC media player - Web Interface
cs: Přehrávač VLC - webové rozhraní

en: VLC media player Help
cs: Nápověda přehrávače VLC media player

en: VLC media player Help...
cs: Nápověda přehrávače VLC...

en: VLC media player and VideoLAN are trademarks of the VideoLAN Association.
cs: VLC media player a VideoLAN jsou obchodní známky společnosti VideoLAN Association.

en: VLC media player updates
cs: Aktualizace přehrávače VLC

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
cs: Přehrávač VLC běžně užívá Freetype pro vykreslování, ale umožňuje použití např. svg.

en: VLC preferences
cs: Nastavení VLC

en: VLC skins website
cs: webová stránka vzhledů VLC

en: VLC version %s (%s)
cs: Verze přehrávače VLC %s (%s)

en: VLC was unable to save the meta data.
cs: VLC se nepodařilo uložit meta data.

en: VLC will keep playing the current playlist item.
cs: Přehrávač VLC bude dokola přehrávat současnou položku seznamu skladeb.

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
cs: Přehrávač VLC bude neustále přehrávat soubory ze seznamu skladeb.

en: VLC will pause and resume supported music players on playback.
cs: VLC pozastaví a znovu spustí podporované hudební přehrávače během přehrávaní.

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
cs: Přehrávač VLC bude náhodně přehrávat soubory ze seznamu skladeb, dokud nedojde k přerušení.

en: VLC will start with just an icon in your taskbar.
cs: VLC se spustí pouze s ikonou na hlavním panelu.

en: VLC will store playback positions of the last 30 items you played. If you re-open one of those, playback will continue.
cs: VLC bude ukládat pozice posledních 30 přehraných položek. Pokud chcete některou z nich znovu otevřít, bude přehrávání pokračovat.

en: VLC's connection to the given server was rejected.
cs: Připojení přehrávače VLC k danému serveru bylo odmítnuto.

en: VLC's implementation of Video On Demand
cs: VLC implementace videa na požádání (VOD)

en: VLM Batch Commands
cs: Dávkové příkazy VLM

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
cs: VLM conf (* .vlm);;Vše (*)

en: VLM configuration file
cs: Soubor nastavení VLM

en: VLM configurator
cs: Konfigurátor VLM

en: VNC Host
cs: Počítač VNC

en: VNC Password
cs: Heslo VNC

en: VNC Port
cs: Port VNC

en: VNC client access
cs: VNC klientský přístup

en: VNC hostname or IP address.
cs: Název hostitele VNC nebo IP adresa.

en: VNC password.
cs: Heslo VNC.

en: VNC poll interval
cs: Interval dotazů VNC

en: VNC polling
cs: Dotazování VNC

en: VNC port number.
cs: Číslo portu VNC.

en: VOC demuxer
cs: Demultiplexer VOC

en: VU meter
cs: VU metr

en: Value to adjust dts by
cs: Hodnota pro úpravu dts

en: Variance
cs: Rozptyl

en: Variance of the gaussian noise
cs: Variace Gaussovského šumu

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
cs: Různé dekodéry/kodéry zvuku a videa dodávané knihovnou FFmpeg. balík zahrnuje (MS)MPEG4, DivX, SV1, H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG a další kodeky

en: Vendor
cs: Prodejce

en: Verbosity
cs: Podrobnost

en: Verbosity (0,1,2)
cs: Podrobnost (0,1,2)

en: Version
cs: Verze

en: Version %1
cs: Verze %1

en: Vertical
cs: Svisle

en: Vertical (13V)
cs: Vertikální (13V)

en: Vertical flip
cs: Svislé překlopení

en: Vertical slices per frame
cs: Vertikální pruhy na snímek

en: Very Low Definition (240 lines)
cs: Velmi nízké rozlišení (240 řádků)

en: Very short backwards jump
cs: Velmi krátký skok zpět

en: Very short forward jump
cs: Velmi krátký skok vpřed

en: Very short jump length
cs: Délka velmi krátkého skoku

en: Very short jump length, in seconds.
cs: Délka velmi krátkého skoku v sekundách.

en: Video &Track
cs: S&topa videa

en: Video Accelerated API filters
cs: Zrychlené filtry API videa

en: Video Auto Scaling
cs: Automatické zvětšení videa

en: Video Callback data
cs: Data zpětného volání videa

en: Video Effects
cs: Efekty videa

en: Video Effects...
cs: Efekty videa...

en: Video FPS
cs: FPS videa

en: Video Files
cs: Videosoubory

en: Video ID
cs: ID videa

en: Video On Demand ( VOD )
cs: Video na požádání ( VOD )

en: Video PID
cs: PID videa

en: Video Processor
cs: Spracovávač videa

en: Video Settings
cs: Nastavení videa

en: Video Track
cs: Video stopa

en: Video Upscaling Mode
cs: Režim Zvýšení rozlišení videa

en: Video X coordinate
cs: Souřadnice X videa

en: Video Y coordinate
cs: Souřadnice Y videa

en: Video alignment
cs: Zarovnání videa

en: Video bitrate
cs: Datový tok videa

en: Video bitrate tolerance
cs: Tolerance datového toku videa

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
cs: Tolerance datového toku videa v kbit/s.

en: Video capture
cs: Záznam videa

en: Video capture (Video4Linux)
cs: Záznam videa (Video4Linux)

en: Video capture controls (if supported by the device)
cs: Ovládací prvky zaznamenávání videa (pokud je zařízením podporováno)

en: Video capture device
cs: Zařízení pro zaznamenání videa

en: Video capture device node.
cs: Uzel zařízení pro zaznamenání videa.

en: Video codec
cs: Video kodek

en: Video codecs
cs: Kodeky videa

en: Video connection
cs: Spojení videa

en: Video connection for DeckLink output.
cs: Připojení videa pro výstup DeckLink.

en: Video connection to use for DeckLink captures. Valid choices: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Leave blank for card default.
cs: Připojení k videu, které se má použít pro záznamy DeckLink. Platné možnosti: sdi, hdmi, opticalsdi, komponenta, kompozice, svideo. Pro výchozí nastavení karty nechte místo prázdné.

en: Video cropping
cs: Ořez videa

en: Video cropping filter
cs: Filtr ořezu videa

en: Video device
cs: Video zařízení

en: Video device name
cs: Název video zařízení

en: Video encoder
cs: Kodér videa

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
cs: Kodér videa (skrze OpenMAX IL)

en: Video filter
cs: Filtr videa

en: Video filter module
cs: Modul filtru videa

en: Video filtering using a chain of video filter modules
cs: Filtrování videa pomocí řetězce režimu filtrů videa

en: Video filters are used to process the video stream.
cs: Video filtry jsou použity pro zpracování proudů videa.

en: Video filters will be applied to the video stream.
cs: Filtry budou aplikovány na proud videa.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
cs: Filtry videa, které se použijí na proudy videa (po použití přesahů). Můžete zadat seznam filtrů oddělených dvojtečkou.

en: Video frame-rate
cs: Snímkovací frekvence videa

en: Video height
cs: Výška videa

en: Video input
cs: Vstup videa

en: Video input chroma format
cs: Formát barevné sytosti vstupního videa

en: Video input frame rate
cs: Snímkovací frekvence video vstupu

en: Video input pin
cs: Pin pro vstup videa

en: Video memory
cs: Paměť videa

en: Video memory buffer height.
cs: Výška vyrovnávací paměti videa.

en: Video memory buffer pitch in bytes.
cs: Výška vyrovnávací paměti videa v bajtech.

en: Video memory buffer width.
cs: Šířka vyrovnávací paměti videa.

en: Video memory output
cs: Výstup video paměti

en: Video mode
cs: Video mód

en: Video output
cs: Výstup videa

en: Video output URL
cs: URL video výstup

en: Video output access method
cs: Přístupová metoda video výstupu

en: Video output module
cs: Modul video výstupu

en: Video output modules
cs: Moduly výstupu videa

en: Video output muxer
cs: Multiplexer výstupu videa

en: Video output pin
cs: Pin pro výstup videa

en: Video pictures blending
cs: Prolnutí obrazu videa

en: Video port
cs: Port videa

en: Video post processing filter
cs: Filtr pro dodatečnou úpravu videa

en: Video postrender callback
cs: Zpětné volání dodatečného vykreslení videa

en: Video prerender callback
cs: Zpětné volání předvykreslení videa

en: Video quality post-processing level
cs: Úroveň dodatečného zpracování kvality videa

en: Video resolution
cs: Rozlišení videa

en: Video scale
cs: Měřítko videa

en: Video scaling
cs: Měřítko videa

en: Video scaling factor
cs: Faktor zvětšení videa

en: Video scaling filter
cs: Filtr zvětšení videa

en: Video settings
cs: Nastavení videa

en: Video size
cs: Velikost videa

en: Video snapshot directory (or filename)
cs: Adresář (nebo soubor) pro snímky z videa

en: Video snapshot file prefix
cs: Předpona souboru se snímkem videa

en: Video snapshot format
cs: Formát snímku videa

en: Video snapshot height
cs: Výška snímku videa

en: Video snapshot width
cs: Šířka snímku videa

en: Video snapshots
cs: Snímky videa

en: Video splitter module
cs: Modul rozdělovače videa

en: Video splitters separate the stream into multiple videos.
cs: Rozdělovače videa rozdělují proud do více videí.

en: Video standard
cs: Standard videa

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
cs: Standard videa (výchozí, SECAM, PAL, nebo NTSC).

en: Video title
cs: Název videa

en: Video transformation filter
cs: Filtr transformace videa

en: Video width
cs: Šířka videa

en: Video will be embedded in this pre-existing window. If zero, a new window will be created.
cs: Video se vloží do tohoto existujícího okna. Pokud je hodnota nulová, vytvoří se nové okno.

en: Video will be rendered with this Wayland display. If empty, the default display will be used.
cs: Video bude vykreslováno displejem Wayland. Pokud tam nic není, použije se výchozí displej.

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
cs: Video bude vykreslováno displejem X11. Pokud tam nic není, použije se výchozí displej.

en: Video4Linux compressed A/V input
cs: Komprimovaný A/V vstup Video4Linux

en: Video4Linux input
cs: Vstup Video4Linux2

en: Video4Linux radio tuner
cs: Rádiový tuner Video4Linux

en: VideoCore layer where the video is displayed.
cs: Vrstva VideoCore, kde se zobrazuje video.

en: VideoCore layer where the video is displayed. Subpictures are displayed directly above and a black background directly below.
cs: Vrstva VideoCore, kde se zobrazuje video. Obrazy v obraze se zobrazují přímo nahoře a černé pozadí přímo dole

en: VideoLAN Website...
cs: Webová stranka VideoLAN...

en: VideoToolbox video decoder
cs: Dekodér videa VideoToolbox

en: Videolan.org's addons finder
cs: Vyhledávač doplňků Videolan.org

en: Videolan.org's single archive addons finder
cs: vyhledávač jednoarchivových doplňků Videolan.org

en: Vietnamese
cs: Vietnamský

en: Vietnamese (VISCII)
cs: Vietnamština (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
cs: Vietnamština (Windows-1258)

en: View
cs: Pohled

en: View certificate
cs: Zobrazit certifikát

[ctx: ViewPoint]
en: Field of view
cs: Zorné pole

[ctx: ViewPoint]
en: Pitch
cs: Klopení

[ctx: ViewPoint]
en: Roll
cs: Náklon

[ctx: ViewPoint]
en: Yaw
cs: Natočení

en: Visualization
cs: Vizualizace

en: Visualization:
cs: Vizualizace:

en: Visualizations
cs: Vizualizace

en: Visualizations selector
cs: Výběr vizualizací

en: Visualizer
cs: Vizualizace

en: Visualizer filter
cs: Filtr vizualizace

en: VoD server module
cs: Modul serveru VoD

en: Vobsub subtitles parser
cs: Analyzátor titulků Vobsub

en: Vocal
cs: Vokál

en: Voice activity detection
cs: Detekce hlasové činnosti

en: Volume
cs: Hlasitost

en: Volume %ld%%
cs: Hlasitost %ld%%

en: Volume Down
cs: Snížit hlasitost

en: Volume Mute
cs: Ztlumit zvuk

en: Volume Up
cs: Zvýšit hlasitost

en: Volume control
cs: Ovládání hlasitosti

en: Volume down
cs: Snížit hlasitost

en: Volume normalization
cs: Normalizace hlasitosti

en: Volume normalizer
cs: Vyrovnávač hlasitosti

en: Volume of the audio input.
cs: Hlasitost zvukového vstupu.

en: Volume up
cs: Zvýšit hlasitost

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
cs: Hlasitost bude řízena přehrávačem a nikoli <i>Hlavním ovládáním</i>.

en: Volume: %i %%
cs: Hlasitost: %i %%

en: Vorbis audio decoder
cs: Dekodér zvuku Vorbis

en: Vorbis audio encoder
cs: Kodér zvuku Vorbis

en: Vorbis audio packetizer
cs: Paketizér zvuku Vorbis

en: WAV demuxer
cs: Demultiplexer WAV

en: WAV muxer
cs: Multiplexer WAV

en: WEBVTT decoder
cs: Dekodér WEBVTT

en: WEBVTT subtitles decoder
cs: Dekodér titulků WEBVTT

en: WEBVTT subtitles parser
cs: Analyzátor titulků WEBVTT

en: WGL extension for OpenGL
cs: WGL rozšíření pro OpelGL

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
cs: Dekodér zvuku WMA v1/v2 s fixním bodem

en: WMServer RTSP dialect
cs: Dialekt pro WMServer RTSP

en: WMServer uses a nonstandard dialect of RTSP. Selecting this parameter will tell VLC to assume some options contrary to RFC 2326 guidelines.
cs: WMServer používá nestandardní dialekt RTSP. Výběr tohoto parametru řekne VLC, aby převzal některé možnosti v rozporu s pokyny RFC 2326.

en: WPL playlist import
cs: Import seznamu skladeb  WPL

en: Wait for I frame before toggling placeholder
cs: Před přepnutím zástupného symbolu čekat na I snímek

en: Wall
cs: Stěna

en: Wall video filter
cs: Filtr videa pro zobrazení na stěnu

en: Wallpaper
cs: Tapeta

en: Warning
cs: Varování

en: Warning: <b>%1</b> is already an application menu shortcut
cs: Upozornění: <b>%1</b> je již zástupcem nabídky aplikace

en: Warning: this key or combination is already assigned to
cs: Pozor: Tato klávesa či kombinace je již použita u

en: Water effect
cs: Efekt vody

en: Wave
cs: Vlna

en: Wave video filter
cs: Vlnový filtr videa

en: WaveOut audio output
cs: Zvukový výstup WaveOut

en: Waves
cs: Vlny

en: Wayland display
cs: Displej Wayland

en: Wayland shared memory video output
cs: Sdílená paměť Wayland výstupu videa

en: Wayland shell surface
cs: Povrch shellu Wayland

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
cs: Byla nalezena starší verze souboru s nastavením pro VLC.

en: WebM video decoder
cs: Dekodér videa WebM

en: WebM video encoder
cs: Kodér videa WebM

en: Website
cs: Webová stránka

en: Weighted prediction for B-frames
cs: Vážená předpověď výskytu B-snímků

en: Weighted prediction for B-frames.
cs: Vážená předpověď výskytu B-snímků.

en: Weighted prediction for P-frames
cs: Vážená předpověď výskytu P-snímků

en: Weighted prediction for P-frames:
     - 0: Disabled
     - 1: Blind offset
     - 2: Smart analysis
cs: Vážená předpověď výskytu P-snímků:
     - 0: Zakázáno
     - 1: Posun naslepo
     - 2: Chytrá analýza

en: Welsh
cs: Welšský

en: Western European (IBM 00850)
cs: Západní Evropa (IBM 00850)

en: Western European (Latin-9)
cs: Západní Evropa (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
cs: Západní Evropa (Windows-1252)

en: Wet
cs: Efektem upravený

en: Wet mix
cs: Mix zpracovaného zvuku

en: When minimized
cs: Při minimalizaci

en: When passcode set, on this device only
cs: Když je nastaven přístupový kód, pouze na tomto zařízení

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
cs: Pokud to bude možné, bude vstupní proud nahrán namísto použití výstupního modulu proudu

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
cs: Pokud je parametr nastaven na "ne", je potřebný na to, aby se mohlo přehrávat video i se starším vzhledem, i když není implementována žádná značka videa

en: When set, this VLC instance will act as the master clock for synchronization for clients listening
cs: Je-li tato možnost nastavená, bude tato instance VLC fungovat jako hlavní hodiny pro synchronizaci naslouchajícím klientům

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
cs: Je-li k dispozici více video formátů, vyberte ten, jehož rozlišení je nejblíže (ale ne vyšší než) toto nastavení v počtu řádků. Použijte tuto možnost, pokud nemáte dostatečný výkon CPU, nebo rychlost sítě pro přehrávání vyšších rozlišení.

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
cs: Pokud je řízení toku SAP zakázáno, můžete nastavit fixní interval mezi oznámeními SAP.

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
cs: Pokud je tato volba zapnuta, rozhraní zobrazí dialogové okno vždy, když je vyžadován vstup od uživatele.

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
cs: Pokud povoleno, budou nastavení a/nebo rozhraní zobrazovat všechny dostupné možnosti, včetně těch, které by většina uživatelů neměla nastavovat.

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
cs: Pokud je tato volba nastavena, analyzátor SAP bude vylučovat některá nekompatibilní oznámení sám.

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
cs: Pokud je tento režim povolen, budou pixely zobrazeny černou nebo bílou barvou. Prahovou hodnotou bude jas určen dole.

en: When to raise the interface
cs: Kdy vyvolat rozhraní

en: When unlocked
cs: Když je odemknut

en: When unlocked, on this device only
cs: Když je odemknut, pouze na tomto zařízení

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
cs: Pokud používáte vstup PVR (nebo abnormální zdroj), nastavte hodnotu na 10000.

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
cs: Při zapnutí režimu jedné instance, budou nové položky řazeny do fronty v seznamu skladeb, bez přerušení právě přehrávané položky.

en: Whether or not to display all spatial layers, default false
cs: Zda zobrazit všechny prostorové vrstvy, výchozí nastavení je false

en: Whether temporal deinterlacing applies to luma only
cs: Určuje, pokud se časové prokládání vztahuje intenzitu jasu

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
cs: Určuje použité písmo popisu v případě, pokud proud Kate neurčuje konkrétní parametry písma (název, velikost atd.) k použití. V případě prázdného názvu nechá Tiger vybrat parametry písma.

en: White
cs: Bílá

en: White Crush for Blue
cs: Splývání bílé barvy pro modrou složku

en: White Crush for Green
cs: Splývání bílé barvy pro zelenou složku

en: White Crush for Red
cs: Splývání bílé barvy pro červenou složku

en: White Level for Blue
cs: Úroveň bílé barvy pro modrou složku

en: White Level for Green
cs: Úroveň bílé barvy pro zelenou složku

en: White Level for Red
cs: Úroveň bílé barvy pro červenou složku

en: White balance temperature (K)
cs: Vyvážení teploty bílé (K)

en: White balance temperature as a color temperation in Kelvin (2800 is minimum incandescence, 6500 is maximum daylight).
cs: Teplota vyvážení bílé barvy jako teplota barvy v Kelvinech (2800 je minimální vyzařování, 6500 je maximální denní světlo).

en: White point
cs: Bílý bod

en: Wide-band (16kHz)
cs: Široké pásmo (16kHz)

en: Width
cs: Šířka

en: Width in pixel of each bar in the BarGraph to be displayed.
cs: Šířka každého sloupce v zobrazovaném sloupcovém grafu v pixelech.

en: Width in pixels of the border between miniatures.
cs: Šířka okraje mezi miniaturami v pixelech.

en: Width of the virtual room
cs: Šířka virtuální místnosti

en: Width of video or subtitle elementary streams
cs: Šířka elementárních proudů videa nebo titulků

en: Window
cs: Okno

en: Window decorations
cs: Dekorace oken

en: Window handle (HWND)
cs: Ovládání okna (HWND)

en: Window properties
cs: Vlastnosti okna

en: Window size
cs: Velikost okna

en: Windows Audio Session API input
cs: Vstup rozhraní API Windows Audio

en: Windows Audio Session API output
cs: Výstup rozhraní API Windows Audio

en: Windows GDI video output
cs: Výstup videa Windows GDI

en: Windows Media NSC metademux
cs: Metademultiplexer Windows Media NSC

en: Windows Multimedia Device output
cs: Výstup Windows Multimedia Device

en: Windows Service interface
cs: Rozhraní služby Windows

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
cs: Nastavení Windows naposledy použitého vzhledu. Tato možnost se aktualizuje automaticky, nemanipulujte s ní.

en: Windows messages interface
cs: Rozhraní zprávy Windows

en: Windows networks
cs: Sítě Windows

en: Windows opacity between 0.1 and 1
cs: Průhlednost oken mezi 0.1 a 1

en: With this option checked, the volume up, volume down and mute buttons on your keyboard will always change your system volume. With this option unchecked, the volume buttons will change VLC's volume when VLC is selected and change the system volume when VLC is not selected.
cs: Pokud je zaškrtnutá tato možnost, tlačítka na zvýšení, snížení a ztlumení hlasitosti na vaší klávesnici vždycky změní hlasitost celého systému. Pokud tato možnost není zaškrtnutá, tlačítka budou měnit hlasitost pouze ve VLC, pokud je VLC vybrán a změní hlasitost systému, pokud není VLC vybrán.

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
cs: Při minimalizaci okna dojde k automatickému pozastavení přehrávání.

en: Workaround bugs
cs: Obcházení chyby

en: Workaround for France
cs: Řešení titulků pro Francii

en: Wrapper filter output
cs: Výstup obalového filtru

en: Write process id to file
cs: Zapsat ID procesu do souboru

en: Writer
cs: Autor

en: Writes process id into specified file.
cs: Zapsat ID procesu do zadaného souboru.

en: Writes statistic info about stream
cs: Zapsat statistické informace o proudu

en: Writes stats to file instead of stdout
cs: Zapíše statistiky do souboru místo stdout

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
cs: Souřadnice X levého horního rohu mozaiky.

en: X coordinate
cs: Souřadnice X

en: X coordinate of the bargraph.
cs: Horizontální souřadnice sloupcového grafu X.

en: X coordinate of the encoded subtitle
cs: Souřadnice X kódovaných titulků

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
cs: Souřadnice loga na ose X. Logem můžete pohybovat tak, že na něj kliknete levým tlačítkem.

en: X coordinate of the mask.
cs: Horizontální souřadnice masky X.

en: X coordinate of the rendered subtitle
cs: Souřadnice X vykreslených titulků

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
cs: Souřadnice X levého horního rohu mozaiky, pokud není záporná.

en: X offset
cs: Posun X

en: X offset, from the left screen edge.
cs: Posun X, od levého okraje obrazovky.

en: X.509 Certificate Authority
cs: Certifikační autorita X.509

en: X.509 Certificate Revocation List
cs: Seznam zrušených certifikátů X.509

en: X.509 Client certificate
cs: Certifikát klienta X.509

en: X.509 Client private key
cs: Soukromý klíč klienta X.509

en: X11 display
cs: Display X11

en: X11 video output (XCB)
cs: Výstup videa X11 (XCB)

en: X11 video window (XCB)
cs: Okno videa X11 (XCB)

en: XA demuxer
cs: Demultiplexer XA

en: XDG screen saver inhibition
cs: Zablokování XDG spořiče obrazovky

en: XDG shell surface
cs: Povrch shellu XDG

en: XDG-screensaver
cs: XDG spořič obrazovky

en: XML Parser (using libxml2)
cs: Analyzátor XML (pomocí libxml2)

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
cs: Seznam skladeb ve formátu XML (XSPF)

en: XSPF playlist
cs: Seznam skladeb XSPF

en: XSPF playlist export
cs: Export seznamu skladeb XSPF

en: XSPF playlist import
cs: Import seznamu skladeb XSPF

en: XSPF playlist |*.xspf|M3U file |*.m3u|HTML playlist |*.html
cs: Seznam skladeb XSPF |*.xspf|Soubor M3U |*.m3u|Seznam skladeb HTML |*.html

en: XVideo adaptor number
cs: Číslo adaptéru XVideo

en: XVideo format id
cs: Id formátu XVideo

en: XVideo hardware adaptor to use. By default, VLC will use the first functional adaptor.
cs: Hardwarový adaptér XVideo k použití. Ve výchozím nastavení použije VLC funkční adaptér.

en: XVideo image format id to use. By default, VLC will try to use the best match for the video being played.
cs: ID obrazového formátu XVideo k použití. Ve výchozím nastavení se VLC pokusí o nejlepší adaptér pro přehrávané video.

en: XVideo output (XCB)
cs: Výstup XVideo (XCB)

en: XWD file (autodetect)
cs: Soubor XWD (autodetekce)

en: XWD image decoder
cs: Dekodér obrazu XWD

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
cs: Souřadnice Y levého horního rohu mozaiky.

en: Y coordinate
cs: Souřadnice Y

en: Y coordinate of the bargraph.
cs: Horizontální souřadnice sloupcového grafu Y.

en: Y coordinate of the encoded subtitle
cs: Souřadnice Y kódovaných titulků

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
cs: Souřadnice loga na ose Y. Logem můžete pohybovat tak, že na něj kliknete levým tlačítkem.

en: Y coordinate of the mask.
cs: Vertikální souřadnice masky Y.

en: Y coordinate of the rendered subtitle
cs: Souřadnice Y vykreslených titulků

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
cs: Souřadnice Y levého horního rohu mozaiky, pokud není záporná.

en: Y offset
cs: Posun Y

en: Y offset, down from the top.
cs: Posun Y, dolů od horní strany.

en: YUV 10-bits planar to semiplanar 10-bits conversions
cs: Konverze z rovinného YUV 10-bitového na polorovinný 10-bitový

en: YUV output
cs: Výstup YUV

en: YUV planar to semiplanar conversions
cs: Konverze z rovinného YUV do polorovinného

en: YUV video output
cs: Výstup videa YUV

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
cs: Posun barevné kostky YUV při rovině V ( 0 - 127 ).

en: YUVP converter
cs: YUVP konvertor

en: Yellow
cs: Žlutá

en: Yes
cs: Ano

en: Yiddish
cs: Jidiš

en: Yoruba
cs: Jarubský

en: You attempted to reach %s. %s
    This problem may be stem from an attempt to breach your security, compromise your privacy, or a configuration error.
    
    If in doubt, abort now.
cs: Pokusili jste se o přístup k %s. %s
    Tento problém může mít původ v pokusu o narušení vašeho zabezpečení, ohrožení vašeho soukromí, nebo jde o chybné nastavení.
    Máte-li nějaké pochybnosti, přerušte proces.

en: You attempted to reach %s. However the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certification Authority. This problem may be caused by a configuration error or an attempt to breach your security or your privacy.
    
    If in doubt, abort now.
cs: Pokusili jste se dosáhnout %s. Bezpečnostní certifikát předložený serverem je však neznámý a nemohl být ověřen žádnou důvěryhodnou certifikační autoritou. Tento problém může být způsoben chybou nastavení nebo pokusem o narušení vašeho zabezpečení nebo vašeho soukromí.
    
    Máte-li nějaké pochybnosti, přerušte proces.

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
cs: Můžete kompletně vypnout zvukový výstup. Dekódování zvuku nebude vůbec provedeno, a proto bude trochu snížena zátěž CPU.

en: You can completely disable the sub-picture processing.
cs: Můžete kompletně vypnout zpracování obrazu v obraze.

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
cs: Můžete kompletně vypnout video výstup. Dekódování videa nebude vůbec provedeno, a proto bude trochu snížena zátěž CPU.

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
cs: Pokud chcete, můžete zakázat průhlednost efektů. Toto může být užitečné v případě, že se pohyb oken chová nesprávně.

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
cs: Můžete zakázat používání stromu Macroblock při kontrole rychlosti

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
cs: Můžete vynutit posuny (x,y) prvků v mozaice (používá se tehdy, pokud je metoda umístění nastavena na "fixní"). Musíte zadat seznam souřadnic oddělené čárkou (např.: 10,10,150,10).

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
cs: Můžete vynutit výšku snímku videa. Originálně je ponechána původní výška (-1). Použitím 0 bude výška dodržovat poměr stran.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
cs: Můžete vynutit výšku obrazu. Implicitně (-1) se přehrávač VLC přizpůsobí vlastnostem videa.

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
cs: Můžete vynutit šířku obrazu. Implicitně (-1) se přehrávač VLC přizpůsobí charakteristikám videa.

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
cs: Můžete zarovnat pozici značky ve videu (0 = střed, 1 = nalevo, 2 = napravo, 4 = nahoru, 8 = dolů; můžete také použít kombinaci těchto hodnot, např. 6=zarovnání do pravého horního rohu).

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
cs: Můžete zarovnat mozaiku ve videu (0 = střed, 1 = nalevo, 2 = napravo, 4 = nahoru, 8 = dolů; můžete také použít kombinaci těchto hodnot, např. 6=zarovnání do pravého horního rohu).

en: You can enforce the order of the elements on the mosaic. You must give a comma-separated list of picture ID(s). These IDs are assigned in the "mosaic-bridge" module.
cs: Můžete vynutit pořadí prvků v mozaice. Musíte zadat seznam ID obrázků oddělených čárkou. Tato ID (identifikační čísla) jsou jsou přidělená v modulu "mozaikový most".

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
cs: Můžete vynutit pozici levého horního rohu okna videa (souřadnice X).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
cs: Můžete vynutit pozici levého horního rohu okna videa (souřadnice Y).

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
cs: Můžete zarovnat pozici pod-obrázku ve videu (0 = střed, 1 = nalevo, 2 = napravo, 4 = nahoru, 8 = dolů; můžete také použít kombinaci těchto hodnot, například 6=zarovnání do pravého horního rohu).

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
cs: Můžete zarovnat pozici teletextu ve videu (0 = střed, 1 = nalevo, 2 = napravo, 4 = nahoru, 8 = dolů; můžete také použít kombinaci těchto hodnot, např. 6=zarovnání do pravého horního rohu).

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
cs: Můžete zarovnat pozici textu ve videu (0 = střed, 1 = nalevo, 2 = napravo, 4 = nahoru, 8 = dolů; můžete také použít kombinaci těchto hodnot, např. 6=zarovnání do pravého horního rohu).

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
cs: Můžete vynutit výšku videa. Implicitně (-1) se přehrávač VLC přizpůsobí vlastnostem videa.

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
cs: Můžete vynutit šířku videa. Implicitně (-1) se přehrávač VLC přizpůsobí charakteristikám videa.

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
cs: Můžete vynutit šířku snímku videa. Originálně je ponechána původní šířka (-1). Použitím 0 bude šířka dodržovat poměr stran.

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
cs: Zde můžete zadat výchozí řetězec výstupního proudu. Podívejte se do dokumentace a zjistěte, jak tyto řetězce vytvářet. Upozornění: tento řetězec bude povolen pro všechny proudy.

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
cs: Můžete zadat seznam vstupů, oddělených čárkami, které budou spojeny společně po normálním.

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
cs: Můžete ručně zadat seznam záložek pro stream ve tvaru "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
cs: Můžete zvolit "dodatečná rozhraní" pro VLC. Budou spuštěna na pozadí navíc k výchozímu rozhraní. Použijte seznam modulů oddělených dvojtečkou (obvyklé moduly jsou například "rc" (dálkové ovládání), "http", "gestures", ...).

en: You can select control interfaces for VLC.
cs: Můžete si vybrat ovládací rozhraní pro VLC.

en: You can select local files with the following list and buttons.
cs: Pomocí následujících tlačítek a seznamů si můžete vybrat lokální soubory.

en: You can select which VoD server module you want to use. Set this to 'vod_rtsp' to switch back to the old, legacy module.
cs: Vyberte který serverový modul VoD chcete použít. Nastavte na 'vod_rtsp', chcete-li používat starý modul.

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
cs: Pro klonované snímky můžete určit moduly výstupu videa. Seznam těchto modulů oddělujte čárkou.

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
cs: Nastavení určující umístění titulků pod filmem, místo zobrazení přes film. Vyzkoušejte různé pozice.

en: You can zoom the video by the specified factor.
cs: Můžete přiblížit video v požadovaném poměru.

en: You have the latest version of VLC media player.
cs: Používáte nejnovější verzi přehrávače VLC.

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
cs: Máte dvě možnosti:
     - rozhraní se přizpůsobí nativní velikosti videa
     - video se přispůsobí velikosti rozhraní
    Ve výchozím nastavení se rozhraní přizpůsobuje nativní velikosti videa.

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
cs: Stačí zadat jeden ze tři následujících parametrů. Přehrávač VLC následně automaticky rozpozná zbývající parametry, na základě původního poměru stran.

en: You must set a name for the profile.
cs: Musíte zadat název profilu.

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
cs: Obvykle musíte posílat modul shoutcast s proudy Ogg. Je také možné streamovat MP3, takže můžete proudy MP3 přeposílat na server shoutcast/icecast.

en: You should configure your speaker layout with "Audio Midi Setup" in /Applications/Utilities. VLC will output Stereo only.
cs: Měli byste nastavit rozložení reproduktorů pomocí položky "nastavení zvuku Midi" v části /Aplikace/Nástroje. VLC použije pouze výstup stereo.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable audio input device.Please check your connectors and drivers.
cs: Váš Mac není zřejmě vybaven vhodným zařízením pro vstup zvuku. Zkontrolujte prosím konektory a ovladače.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
cs: Váš Mac není zřejmě vybaven vhodným vstupním zařízením. Zkontrolujte prosím konektory a ovladače.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable video input device. Please check your connectors and drivers.
cs: Váš Mac není zřejmě vybaven vhodným zařízením pro vstup videa. Zkontrolujte prosím konektory a ovladače.

en: Your account was rejected.
cs: Váš účet byl odmítnut.

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
cs: Váš displej se otevře a přehraje, aby bylo možné streamovat nebo uložit.

en: Your input can't be opened
cs: Zadaný vstup nelze otevřít

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
cs: Systémová knihovna dekódování BD+ nefunguje. Nesprávné nastavení?

en: Your window manager does not provide a list of applications.
cs: Váš manažer oken neposkytuje seznam aplikací.

en: Zero Order Hold (fastest)
cs: Zero Order Hold (nejrychlejší)

en: Zeroconf network services
cs: Síťové služby Zeroconf

en: Zeroconf services
cs: Služby zeroconf

en: Zlib decompression filter
cs: Dekompresní filtr Zlib

en: Zoom
cs: Zvětšení

en: Zoom In
cs: Přiblížit

en: Zoom Out
cs: Oddálit

en: Zoom mode: %s
cs: Režim přiblížení: %s

en: Zoom video
cs: Přiblížit video

en: Zooming reset
cs: Obnovit přiblížení

en: [Display]
cs: [Zobrazit]

en: [Filebrowser]
cs: [Prohlížeč souborů]

en: [Global]
cs: [Globální]

en: [Loop]
cs: [Smyčka]

en: [Player]
cs: [Přehrávač]

en: [Playlist]
cs: [Seznam skladeb]

en: [Random]
cs: [Náhodně]

en: [Repeat]
cs: [Opakovat]

en: [cdda:][device][@[track]]
cs: [cdda:][zařízení][@[stopa]]

en: [vcd:][device][#[title][,[chapter]]]
cs: [vcd:][zařízení][@[titul][,[kapitola]]]

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
cs: přidejte parametr --advanced na příkazové řádce pro zobrazení pokročilých možností.

en: addons local storage
cs: místní úložiště doplňků

en: addons.videolan.org addons finder
cs: vyhledávač doplňků addons.videolan.org

en: address:port to bind vlc to listening incoming streams. Helper setting for dst, dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this.
cs: adresa:port pro spojení vlc s příjmem přicházejících proudů. Nastavení nápovědy pro dst, dst=bind+'/'+path. dst-parameter se tato volba přepíše.

en: antiflicker video filter
cs: Obrazový filtr pro zabránění blikání

en: ask for extra verbosity when displaying help
cs: požádat o extra podrobnost při zobrazování nápovědy

en: audio
cs: zvuk

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
cs: auto - nechat enkodér rozhodovat na základě vstupu (Nejlepší)

en: automatic - let encoder decide based upon input (Best)
cs: automatické - nechat enkodér rozhodovat na základě vstupu (Nejlepší)

en: avparser packetizer
cs: Paketizér pro avparser

en: bits
cs: bitů

en: blocks
cs: bloky

en: boolean
cs: pravdivost (boolean)

en: buffers
cs: vyrovnávací paměť

en: checkerboard
cs: šachovnice

en: clean effects
cs: čisté efekty

en: column alternation
cs: Sloupcové střídání

en: core program
cs: hlavní program

en: cycle
cs: procházet

en: debug
cs: ladění

en: decoder
cs: dekodér

en: device, fifo or filename
cs: zařízení, fifo nebo název souboru

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
cs: zařízení, fifo nebo název souboru k zapsání se snímky yuv.

en: errors
cs: chyby

en: exchange puzzle
cs: Skládačka s výměnou

en: fixed
cs: fixní

en: float
cs: desetinné číslo

en: force coding frame as separate interlaced fields
cs: vynutit kódovací snímek jako samostatné prokládané pole

en: force coding frame as single picture
cs: vynutit kódovací snímky jako jeden obraz

en: frame alternation
cs: Střídání snímků

en: frames
cs: snímky

en: full
cs: plná

en: full - Motion compensation blocks fully overlap
cs: plné - bloky kompenzace pohybu se úplně překrývají

en: full - One code block per subband
cs: plné - Jeden kódový block na podpásmo

en: gzip decompression
cs: Dekomprese gzip

en: hearing impaired
cs: sluchově postižené

en: height of the overlapping area (in %)
cs: výška překrývané oblasti (v %)

en: iTunes Music Library importer
cs: Import hudební knihovny iTunes

en: in
cs: v

en: integer
cs: celé číslo

en: jigsaw puzzle
cs: Klasická skládačka

en: large - use large code blocks
cs: velké - použít velké bloky kódu

en: large - use large motion compensation blocks
cs: velké - použít velké bloky pro kompenzaci pohybu

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
cs: Uživatelské jméno nebo heslo k účtu last.fm je neplatné. Zkontrolujte vaše nastavení, a poté znovu spusťte přehrávač VLC.

en: last.fm: Authentication failed
cs: last.fm: ověření selhalo

en: length of the overlapping area (in %)
cs: délka překrývané oblasti (v %)

en: libarchive based stream directory
cs: Adresář proudu založený na libarchive

en: libarchive based stream extractor
cs: Extraktor proudu založený na libarchive

en: libavcodec can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
cs: libavcodec může aplikovat odolnost vůči chybám.
    Avšak s chybovým kodérem (jako je ISO MPEG-4 enkodér od M$) může způsobit spoustu chyb.
    Platné hodnoty jsou v rozmezí od 0 do 4 (0 zakazuje veškerou odolnost proti chybám).

en: libavformat AVIO access
cs: přístup libavformat AVIO

en: libavformat AVIO access output
cs: přístup k výstupu libavformat AVIO

en: libdsm NETBIOS discovery module
cs: Modul vyhledávání libdsm NETBIOS

en: libdsm SMB input
cs: Vstup libdsm SMB

en: libdsm's SMB (Windows network shares) input and browser
cs: Vstup a prohlížeč ibdsm SMB (síťové sdílení Windows)

en: libprojectM effect
cs: Efekt libprojectM

en: libsecret keystore
cs: Úložiště klíčů libsecret

en: mDNS Network Discovery
cs: Zjišťování sítě mDNS

en: mDNS Renderer Discovery
cs: Zjišťování vykreslovače mDNS

en: medium - use medium motion compensation blocks
cs: střední - použít středně velké bloky pro kompenzaci pohybu

en: medium - use medium sized code blocks
cs: střední - použít středně velké bloky kódu

en: middle position (in %)
cs: Střední pozice (v %)

en: motion
cs: Pohyb

en: motion control interface
cs: Ovládací rozhraní pohybu

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
cs: nebude načteno žádné nastavení a do konfiguračního souboru nebude žádné uloženo

en: none
cs: nic

en: none - Motion compensation blocks do not overlap
cs: žádné - bloky kompenzace pohybu se nepřekrývají

en: offsets
cs: posuny

en: packetizer
cs: paketizér

en: partial - Motion compensation blocks only partially overlap
cs: částečné - bloky kompenzace pohybu se pouze částečně překrývají

en: perceptual distance
cs: Perceptuální vzdálenost

en: perceptual distance to calculate perceptual weight
cs: Percepční vzdálenost pro výpočet percepční váhy

en: perceptual weighting method
cs: Metoda percepčního vážení

en: print a list of available modules
cs: vypsat seznam dostupných modulů

en: print a list of available modules with extra detail
cs: vypsat seznam dostupných modulů s dalšími podrobnostmi

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
cs: zobrazit nápovědu pro VLC (může být kombinováno s --advanced a --help-verbose)

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
cs: zobrazit nápovědu pro VLC a všechny moduly (může být kombinováno s --advanced a --help-verbose)

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
cs: zobrazit nápovědu pro modul (může být kombinováno s --advanced a --help-verbose). Pro striktní mód přidejte před jméno modulu =.

en: print version information
cs: zobrazit informace o verzi

en: projectM configuration file
cs: Soubor nastavení projectM

en: projectM preset path
cs: Cesta k předvolbám projectM

en: reset the current config to the default values
cs: obnovit současné nastavení na výchozí hodnoty

en: resets the current plugins cache
cs: obnovit současnou mezipaměť modulů

en: row alternation
cs: Řádkové střídání

en: sec.
cs: s

en: side by side
cs: vedle sebe

en: simple
cs: jednoduchý

en: single .vlp archive addons finder
cs: vyhledávač jednoarchivových doplňků .vlp

en: sliding puzzle
cs: Posuvná skládačka

en: small - use small code blocks
cs: malé - použít malé bloky kódu

en: small - use small motion compensation blocks
cs: malé - použít malé bloky pro kompenzaci pohybu

en: string
cs: řetězec

en: subpicture
cs: obraz v obraze

en: swap puzzle
cs: Skládačka s přehazováním

en: top bottom
cs: nahoře a dole

en: tx3g subtitles
cs: Titulky tx3g

en: tx3g subtitles decoder
cs: Dekodér titulků tx3g

en: unknown
cs: neznámý

en: use alternate config file
cs: použije alternativní soubor nastavení

en: use open GOP, for bluray compatibility use also bluray-compat option
cs: použít otevřenou GOP, pro kompatibilitu s bluray použijte také volbu bluray-compat

en: v4l2 controls
cs: Ovládání v4l2

en: v4l2 driver controls
cs: nastavení ovladače v4l2

en: visual impaired commentary
cs: komentář pro zrakově postižené

en: warnings
cs: varování

en: x264 advanced options
cs: Pokročilé možnosti x264

en: x264 advanced options, in the form {opt=val,op2=val2}.
cs: Pokročilé možnosti x264 ve formátu {vol=hod,vo2=hod2}.

en: x264 preset and tuning selection
cs: Předvolby a ladění výberu x264

en: x264 profile and level selection
cs: Výběr úrovně a profilu x264

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
cs: | achan [X]. . . . . . . . . . nastavit/získat zvukové zařízení

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
cs: | přidat XYZ  . . . . . . . . . . . . přidat XYZ do seznamu skladeb

en: | adev [device]  . . . . . . . .  set/get audio device
cs: | adev [device] . . . . . . . . nastavit/získat zvukové zařízení

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
cs: | atrack [X] . . . . . . . . . . . nastavit/získat zvukovou stopu

en: | audio decoded    :    %5li
cs: | dekódovaný zvuk:    %5li

en: | audio decoded    :    %5lli
cs: | dekódovaný zvuk:    %5lli

en: | buffers lost     :    %5li
cs: | ztracené z vyr. paměti:    %5li

en: | buffers lost     :    %5lli
cs: | ztracené z vyr. paměti:    %5lli

en: | buffers played   :    %5li
cs: | přehrané z vyr. paměti:    %5li

en: | buffers played   :    %5lli
cs: | přehrané z vyr. paměti:    %5lli

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
cs: | kapitola [X]  . . . . nastavit/získat kapitolu v současné položce

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
cs: | kapitola_n  . . . . další kapitola v současné položce

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
cs: | kapitola_p  . . . . předchozí kapitola v současné položce

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
cs: | vyčistit . . . . . . . . . . . . . . vyčistit seznam skladeb

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
cs: | datový tok demuxu :   %6.0f kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
cs: | čtení demusových bajtů : %8.0f KiB

en: | demux corrupted  :    %5li
cs: | poškozené demultiplexováním:    %5li

en: | demux corrupted  :    %5lli
cs: | poškozené demultiplexováním:    %5lli

en: | discontinuities  :    %5li
cs: | přerušení:    %5li

en: | discontinuities  :    %5lli
cs: | přerušení:    %5lli

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
cs: | zařadí XYZ  . . . . . . . . . přídá XYZ do fronty seznamu skladeb

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
cs: | f [zapnuto|vypnuto] . . . . . . . . . . . . přepnout zobrazení na celou obrazovku

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
cs: | rychlejší . . . . . . . . . . rychlejší přehrávání proudu

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
cs: | fastforward  . . . .  .  nastavit na maximální rychlost

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
cs: | snímek. . . . . . . . . . přehrát snímek za snímkem

en: | frames displayed :    %5li
cs: | snímků zobrazeno:    %5li

en: | frames displayed :    %5lli
cs: | snímků zobrazeno:    %5lli

en: | frames lost      :    %5li
cs: | snímků ztraceno:    %5li

en: | frames lost      :    %5lli
cs: | snímků ztraceno:    %5lli

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
cs: | get_length . . . .  délka aktuálního proudu

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
cs: | get_time . . zobrazit počet sekund od začátku proudu

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
cs: | get_title . . . . .  název aktuálního proudu

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
cs: | přejít . . . . . . . . . . . . . .  jít na na položku v rejstříku

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
cs: | help . . . . . . . . . . . . . . . toto okno nápovědy

en: | info . . . . .  information about the current stream
cs: | info . . . . .  informace o současném proudu

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
cs: | datový tok vstupu :   %6.0f kb/s

en: | input bytes read : %8.0f KiB
cs: | čtení vstupních bajtů : %8.0f KiB

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
cs: | is_playing . . . .  1=se proud přehrává, 0=opak

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
cs: | key [název klávesy] . .  simulovat stisknutí kláv. zkratky

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
cs: | logout . . . . . . .  ukončit (soketové připojení)

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
cs: | smyčka [zapnuto|vypnuto] . . . . . . . . . přepnout mezi opakováním seznamu skladeb

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
cs: | následující . . . . . . . . . . . . . . následující položka v seznamu skladeb

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
cs: | normální . . . . . . . . . . normální přehrávání proudu

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
cs: | pause  . . . . . . . . . .  pozastavit přehrávání

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
cs: | přehrát . . . . . . . . . . . . . . . . . . přehrát proud

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
cs: | seznam skladeb . . . . . zobraz položky v současném seznamu skladeb

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
cs: | předchozí . . . . . . . . . . . .  předchozí položka v seznamu skladeb

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
cs: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . .  ukončit vlc

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
cs: | náhodné [zapnuto|vypnuto] . . . . . . .  přepnout mezi mezi náhodným přehráváním

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
cs: | opakovat  [zapnuto|vypnuto] . . . .  přepnout mezi opakováním položek ze seznamu skladeb

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
cs: | rewind  . . . .  .  nastavit na minimální rychlost

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
cs: | seek X . . . vyhledávání v sekundách, např. `seek 12'

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
cs: | pomalejší . . . . . . . . . . pomalejší přehrávání proudu

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
cs: | snapshot . . . . . . . . . . . . nastavit/získat snímek videa

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
cs: | statistky  . . . . . . . .  zobrazit statistické informace

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
cs: | stav . . . . . . . . . . . současný stav seznamu skladeb

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
cs: | zastavit . . . . . . . . . . . . . . . . . . zastavit proud

en: | strack [X] . . . . . . . . .  set/get subtitle track
cs: | strack [X] . . . . . . . . . nastavit/získat stopu titulků

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
cs: | název [X]  . . . . . . nastavit/získat název současné položky

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
cs: | název_n  . . . . . . další název současné položky

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
cs: | název_p  . . . . . . předchozí název současné položky

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
cs: | vcrop [X] . . . . . . . . . . . nastavit/získat oříznutí videa

en: | video decoded    :    %5li
cs: | dekódované video:    %5li

en: | video decoded    :    %5lli
cs: | dekódované video:    %5lli

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
cs: | voldown [X] . . . . . . snížit hlasitost o X stupňů

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
cs: | volume [X] . . . . . . . . . nastavit/získat hlasitost zvuku

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
cs: | volup [X] . . . . . . . zvýšit hlasitost o X stupňů

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
cs: | vratio [X] . . . . . . . nastavit/získat poměr stran videa

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
cs: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . nastavit/získat stopu videa

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
cs: | vzoom [X] . . . . . . . . . . . nastavit/získat přiblížení videa

en: |All Files |*
cs: |Všechny soubory |*
