vlc 3.0.22-rc1 - en to ka translation catalogue (2528 entries)

en: 
    Press the RETURN key to continue...
ka: 
    დააწექით RETURN-ღილაკს, რომ განაგრძოს...

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
ka: 
    ყურადღება: თუ სამომხმარებლო იერსახესთან წვდომა აღარ გაქვთ, გახსენით ბრძანებების შესაყვანი ფანჯარა, გადადით საქაღალეში, რომელშიც გიყენიათ VLC და გაუშვით „vlc -I qt“

en:  (%1+ rated)
ka:  (%1+ შეფასებით)

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
ka:  <space>                მითითებული საქაღალდის დასაკრავ სიაში დამატება

en:  Profile Name Missing
ka: პროფილის სახელი აკლია

en:  Source: <no current item>
ka:  წყარო: <no current item>

en:  days
ka: დღე

en:  f/s
ka: კადრ/წმ

en:  v                      Cycle through subtitles tracks
ka:  v                      ქვეწარწერების ჩანაწერების წრიულად ცვლა

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
ka: „U-მნიშვნელობა“ ლურჯი ფონის საკვანძო ფერისთვის (YUV-სივრციდან). 0 და 255 შუალედით ნაგულისხმევია 120 ლურჯისთვის.

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
ka: „V-მნიშვნელობა“ ლურჯი ფონის საკვანძო ფერისთვის (YUV-სივრციდან). 0 და 255 შუალედით. ნაგულისხმევია 90 ლურჯისთვის.

en: #paste your VLM commands here
ka: #ჩასვით VLM-ბრძანებები აქ

en: %1 downloads
ka: %1 ჩამოტვირთვა

en: %s bytes
ka: %s ბაიტი

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
ka[0]: %u მოდული არ გამოჩენილა, ვინაიდან მხოლოდ გაფართოებული პარამეტრებითაა.
ka[1]: %u მოდულები არ გამოჩენილა, ვინაიდან მხოლოდ გაფართოებული პარამეტრებითაა.

en: &About
ka: &შესახებ

en: &Advanced Controls
ka: &გაფართოებული სამართავი

en: &Advanced Open...
ka: &გაფართოებული გახსნა...

en: &Apply
ka: &ასახვა

en: &Aspect Ratio
ka: &გვერდების ფარდობა

en: &Audio
ka: &ხმა

en: &Cancel
ka: &გაუქმება

en: &Chapter
ka: &თავი

en: &Clear
ka: &გასუფთავება

en: &Close
ka: და&ხურვა

en: &Codec Information
ka: &მშიფრავის მონაცემები

en: &Continue
ka: გა&ნაგრძოს

en: &Crop
ka: &შემოჭრა

en: &Deinterlace
ka: &ხაზგამოშვების არიდება

en: &Deinterlace mode
ka: &ხაზგამოშვების არიდების რეჟიმი

en: &Disc
ka: &დისკი

en: &Effects and Filters
ka: &ზემოქმედება და ფილტრები

en: &Enqueue
ka: &რიგში ჩაყენება

en: &Faster
ka: &ასწრაფება

en: &File
ka: &ფაილი

en: &Filter:
ka: &ფილტრი:

en: &Fingerprint
ka: ანაბე&ჭდი

en: &Fullscreen
ka: &სრულეკრანიანი

en: &Fullscreen Interface
ka: &სრულეკრანიანი გარსი

en: &General
ka: &ზოგადი

en: &Help
ka: &დახმარება

en: &Hide VLC media player in taskbar
ka: &დაიმალოს VLC media player ამოცანათა ზოლზე

en: &Increase Volume
ka: ხმის &მომატება

en: &Install
ka: &ჩადგმა

en: &Jump Forward
ka: &წინ გადასვლა

en: &Manage
ka: &მართვა

en: &Media
ka: &ფაილი

en: &Messages
ka: &შეტყობინებები

en: &Metadata
ka: &დანართი

en: &Mute
ka: &დადუმება

en: &Network
ka: &ქსელი

en: &Open File...
ka: ფაილის &გახსნა...

en: &Open Media
ka: &ფაილის გახსნა

en: &Open Multiple Files...
ka: &რამდენიმე ფაილის გახსნა...

en: &Play
ka: &გაშვება

en: &Playback
ka: &დაკვრა

en: &Preferences
ka: &პარამეტრები

en: &Program
ka: &პროგრამა

en: &Quit
ka: &გასვლა

en: &Renderer
ka: &გამომსახველი

en: &Reset Preferences
ka: პარამეტრების ჩამო&ყრა

en: &Save
ka: &შენახვა

en: &Save Metadata
ka: დანართის &შენახვა

en: &Save as...
ka: &შენახვა...

en: &Search:
ka: &ძიება:

en: &Start
ka: და&წყება

en: &Stereo Mode
ka: &სტერეო რეჟიმი

en: &Stop
ka: შე&წყვეტა

en: &Stream
ka: &ნაკადი...

en: &Stream...
ka: &ნაკადი...

en: &Track Synchronization
ka: &ჩანაწერის დასინქრონება

en: &Uninstall
ka: &ამოშლა

en: &VLM Configuration
ka: &VLM-გამართვა

en: &Verbosity:
ka: &ვრცლად:

en: &Video
ka: &ვიდეო

en: &View
ka: &ხედი

en: &Visualizations
ka: &წარმოსახვა

en: &Zoom
ka: &ზომის შეცვლა

en: (Delayed)
ka: (დაყოვნებული)

en: (default disabled)
ka:  (ნაგულისხმევად გამორთული)

en: (default enabled)
ka:  (ნაგულისხმევად ჩართული)

en: 0/90/180/270/mirror
ka: 0/90/180/270/სარკისებრი

en: 1:1 Original
ka: 1:1 საწყისი

en: 1:2 Half
ka: 1:2 ნახევარი

en: 1:4 Quarter
ka: 1:4 მეოთხედი

en: 1:File
ka: 1:ფაილი

en: 2 Pass
ka: 2-ჯერ გატარება

en: 2:1 Double
ka: 2:1 ორმაგი

en: 3D OpenGL spectrum visualization
ka: სიხშირეთა 3-განზომლებიანი გამოსახვა OpenGL-ით

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
ka: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>მოგესალმებათ VLC media player – დახმარების გვერდი</h2><h3>მასალები</h3><p>VLC-ს მასალები შეგიძლიათ იხილოთ VideoLAN-ის <a href="http://wiki.videolan.org">ვიკის</a> საიტზეც.</p><p>თუ ახალბედა ხართ VLC-ით სარგებლობის საკითხებში, გაეცანით<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>VLC მედიადამკვრელის გამოყენების საფუძვლებს</em></a>.</p><p>დამკვრელით სარგებლობის დასაწყებად იხილეთ <br>„<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>როგორ ეშვება ფაილები VLC მედიადამკვრელით</em></a>“.</p><p>შენახვის, გარდაქმნის, გადაფუთვის, დაშიფვრის, გაშიფვრის, შეკუმშვისა და ეთერში გადაცემის შესახებ კი გამოგადგებათ <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">მასალები ნაკადების თაობაზე</a>.</p><p>თუ ვერ ერკვევით ტერმინოლოგიაში, დაიხმარეთ <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">ცოდნის საცავი</a>.</p><p>კლავიატურის ღილაკებით მართვისთვის იხილეთ <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">მალსახმობების</a> გვერდი.</p><h3>მხარდაჭერა</h3><p>კითხვის დასმამდე გთხოვთ, ყურადღებით წაიკითხოთ <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">ᲮᲓᲙ</a>.</p><p>შემდეგ კი შეგიძლიათ ითხოვოთ (და გაიღოთ) მხარდაჭერა <a href="http://forum.videolan.org">ფორუმებზე</a>, <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">ელფოსტის ჯგუფებში</a> ან ჩვენს IRC-არხზე (<em>#videolan</em> საიტზე irc.freenode.net).</p><h3>წვლილის შეტანა</h3><p>შეგიძლიათ დაეხმაროთ VideoLAN-პროექტს საკუთარი დროის შეწირვით, ერთობის წევრების მიხმარებით, იერსახის ხატვით, მასალების თარგმნით, კოდის შემოწმებითა და შემუშავებით. გარდა ამისა, შეგიძლიათ გაიღოთ თანხა ან სხვა სახის ქონება. ამასთანავე, რაღა თქმა უნდა, შეგიძლიათ სხვებსაც <b>გაუზიაროთ</b> VLC media player.</p></body></html>

en: <p>In order to protect your privacy, <i>VLC media player</i> does <b>not</b> collect personal data or transmit them, not even in anonymized form, to anyone.</p>
    <p>Nevertheless, <i>VLC</i> is able to automatically retrieve information about the media in your playlist from third party Internet-based services. This includes cover art, track names, artist names and other meta-data.</p>
    <p>Consequently, this may entail identifying some of your media files to third party entities. Therefore the <i>VLC</i> developers require your express consent for the media player to access the Internet automatically.</p>
ka: <p>თქვენი პირადულობის დასაცავად, <i>VLC media player</i> არანაირ პირად მონაცემს <b>არ</b> აღრიცხავს და არც გადასცემს არავის, ვინაობის გაუმხელადაც კი.</p>
    <p>თუმცა, <i>VLC</i> ახერხებს გარეშე მხარის მომსახურებებიდან, თქვენს ფაილებზე, ინფორმაციის მოპოვებას. ეს მოიცავს გარეკანის სურათებს, ჩანაწერებისა და შემსრულებლების სახელებს, აგრეთვე სხვა თანმხლებ მონაცემებს.</p>
    <p>შედეგად, აღნიშნულმა გარეშე მხარეებმა შეიძლება დაადგინონ, რომელ ფაილებს ფლობთ. ამიტომ, <i>VLC</i> ითხოვს თქვენგან მკაფიო თანხმობას, ინტერნეტთან ავტომატური წვდომისთვის.</p>

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
ka: <p>VLC media player ფაილების დასაკრავი, დასაშიფრი და ეთერში გასაშვები უფასო, ღია წყაროს პროგრამაა, რომელიც შექმნილია მოხალისეების მიერ <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> ერთობიდან.</p><p>VLC იყენებს ჩაშენებულ გამშიფრავებს, მუშაობს ყველა გავრცელებულ სისტემაზე და შეუძლია თითქმის ყველა სახის ფაილის წაკითხვა CD-იდან, DVD-იდან, ქსელიდან, ჩამწერი ბარათებიდან და სხვა წყაროებიდან!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">მხარი დაგვიჭირეთ და შემოგვიერთდით!</span></a>

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
ka: <p>VLC media player ფაილების დასაკრავი, დასაშიფრი და ეთერში გასაშვები უფასო, ღია წყაროს პროგრამაა, რომელიც შექმნილია მოხალისეების მიერ <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> ერთობიდან.</p><p>VLC იყენებს ჩაშენებულ გამშიფრავებს, მუშაობს ყველა გავრცელებულ სისტემაზე და შეუძლია თითქმის ყველა სახის ფაილის წაკითხვა CD-იდან, DVD-იდან, ქსელიდან, ჩამწერი ბარათებიდან და სხვა წყაროებიდან!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">მხარი დაგვიჭირეთ და შემოგვიერთდით!</span></a>

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
ka: ახალი VLC (%1.%2.%3%4) ხელმისაწვდომია.

en: A sound font file (.SF2) is required for MIDI synthesis.
    Please install a sound font and configure it from the VLC preferences (Input / Codecs > Audio codecs > FluidSynth).
ka: SoundFont ფაილი (.SF2), რომელსაც საჭიროებს MIDI-სინთეზაცია.
    გთხოვთ, დააყენოთ SoundFont და გამართოთ VLC-ს პარამეტრებიდან (შეტანა / დამშიფრავები > ხმის დამშიფრავები > FluidSynth).

en: A/52 audio packetizer
ka: A/52 ხმის დამნაწილებელი

en: ALSA audio capture
ka: ALSA ხმის ჩამწერი

en: ALSA audio output
ka: ხმის ALSA-გამომტანი

en: AM Tuner mode. Can be one of Default (0), TV (1), AM Radio (2), FM Radio (3) or DSS (4).
ka: AM-მიმღების რეჟიმი. შეიძლება იყოს ნაგულისხმევი (0), TV (1), AM-რადიო (2), FM-რადიო (3) ან DSS (4).

en: AM radio
ka: AM-რადიო

en: ARIB subtitles
ka: ARIB-ქვეწარწერები

en: ARIB subtitles decoder
ka: ARIB-ქვეწარწერების გამშიფრავი

en: ASF muxer
ka: ASF მუქსერი

en: ASX playlist import
ka: ASX-სიის შემოტანა

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
ka: ATSC A/52 (AC-3) ხმის გამშიფრავი

en: AVFoundation Audio Capture
ka: AVFoundation ხმის ჩამწერი

en: AVFoundation Video Capture
ka: AVFoundation ვიდეოჩამწერი

en: AVFoundation audio capture module.
ka: AVFoundation ხმის ჩამწერი მოდული.

en: AVFoundation video capture module.
ka: AVFoundation ვიდეოჩამწერი მოდული.

en: AVI demuxer
ka: AVI დემუქსერი

en: AVI muxer
ka: AVI მუქსერი

en: Abkhazian
ka: აფხაზური

en: Abort
ka: შეწყვეტა

en: About
ka: შესახებ

en: About VLC media player
ka: VLC მედიადამკვრელის შესახებ

en: Above the Video
ka: ვიდეოს ზემოთ

en: Abscissa of the capture region in pixels.
ka: გადასაღები არეს აბსცისა პიქსელებში.

en: Absolute delay
ka: საერთო დაყოვნება

en: Absolute delay - add absolute delay to each subtitle. Relative to source delay - multiply subtitle delay. Relative to source content - determine subtitle delay from its content (text).
ka: საერთო დაყოვნება - ამატებს დაყოვნებას ყველა ქვეწარწერას. ფარდობითი წყაროს დაყოვნებასთან - ამრავლებს ქვეწარწერის დაყოვნებას. ფარდობითი წყაროს შიგთავსთან - განსაზღვრავს ქვეწარწერის დაყოვნებას შიგთავსის მიხედვით (წარწერების).

en: Accelerated video output (Overlay)
ka: აჩქარებული ვიდეოგამოტანა (ზედდება)

en: Accept 24 hours
ka: მიღება 24 საათით

en: Accept certificate temporarily
ka: სერტიფიკატის დროებით მიღება

en: Access advanced options to tweak the device
ka: გაფართოებულ პარამეტრებთან წვდომა, მოწყობილობის უკეთ გასამართად

en: Access modules
ka: წვდომის მოდულები

en: Accessibility
ka: ხელმისაწვდომობა

en: Activate
ka: ამოქმედება

en: Activate Transcoding
ka: გადაშიფვრის ამოქმედება

en: Activate or deactivate autoscaling.
ka: ზომის თვითცვლილების ჩართვა ან გამორთვა

en: Activate or deactivate deinterlacing.
ka: ხაზგამოშვების არიდება ან ამოქმედება.

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
ka: აამოქმედეთ თვითშეტყობინებები ახალი ვერსიების გამოსვლისას. გაეშვება ორ კვირაში ერთხელ.

en: Activate updates notifier
ka: განახლების შემხსენებლის ამოქმედება

en: Active Extensions
ka: მოქმედი გაფართოებები

en: Active windows
ka: აქტიური ფანჯრები

en: Actors
ka: მსახიობები

en: Adaptive spatial transform size
ka: მორგებული სივრცული გარდაქმნის ზომა

en: Add
ka: დამატება

en: Add &Subtitle File...
ka: &ქვეწარწერების ფაილის დამატება...

en: Add Directory...
ka: საქაღალდის დამატება...

en: Add EXT-X-ALLOW-CACHE:NO directive in playlist-file if this is disabled
ka: დაემატება EXT-X-ALLOW-CACHE:NO მითითება დასაკრავ ფაილში, როცა ეს გამორთულია.

en: Add File...
ka: ფაილის დამატება...

en: Add Folder...
ka: საქაღალდის დამატება...

en: Add Interface
ka: გარსის დამატება

en: Add a delay effect to the sound
ka: დაყოვნების ეფექტი ხმაზე

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
ka: შრიფტის ეფექტის დამატება წარწერაზე კითხვის  გასაადვილებლად ფონის ცვლილებისას.

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
ka: დაამატეთ დანიშნულებად ნაკადის გადასაცემი სასურველი საშუალება. დარწმუნდით, რომ მონიშნულია გადაშიფვრა ნაკადის სახეობის თავსებადობისთვის გადაცემის საშუალებებთან.

en: Add logo
ka: ლოგოს დამატება

en: Add new Preset...
ka: ახალი მზა ნაკრების დამატება...

en: Add text
ka: ზედწარწერა

en: Add to Playlist
ka: დასაკრავებში დამატება

en: Add...
ka: დამატება...

en: Additional fonts directory
ka: შრიფტების დამატებითი საქაღალდე

en: Addons Manager
ka: დამატებების მმართველი

en: Address
ka: მისამართი

en: Address of the CDDB server to use.
ka: CDDB სერვერის მისამართი.

en: Adjust VLC priority
ka: VLC-ს უპირატესობის განსაზღვრა

en: Adjust pitch
ka: ბგერის შეცვლა

en: Adjust the current playback position
ka: დაკვრის მდებარეობის შერჩევა

en: Adjust the volume
ka: ხმის მორგება

en: Adjustments and Effects
ka: მორგება და ზემოქმედება

en: Advanced
ka: დამატებითი

en: Advanced Buttons
ka: გაფართოებული ღილაკები

en: Advanced Options
ka: გაფართოებული პარამეტრები

en: Advanced Widget
ka: გაფართოებული

en: Advanced options...
ka: გაფართოებული პარამეტრები...

en: Advanced settings
ka: გაფართოებული პარამეტრები

en: Advanced settings. Use with care...
ka: გაფართოებული პარამეტრები. გამოიყენეთ სიფრთხილით...

en: Albanian
ka: ალბანური

en: Album
ka: ალბომი

en: Album Artist
ka: ალბომის შემსრულებელი

en: All
ka: ყველა

en: Allow cache
ka: მომარაგების დაშვება

en: Allow metadata network access
ka: დანართის ქსელთან წვდომის ნებართვა

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
ka: აჩქარების უჩვეულო საშუალებები. მეტად სწრაფია, მაგრამ შეცდომებისადმი მიდრეკილია.

en: Allow only one instance
ka: მხოლოდ ერთ ცალად გაშვება

en: Allow the use of the Intel Media SDK software implementation of the codecs if no QuickSync Video hardware acceleration is present on the system.
ka: შესაძლებელი იქნება Intel Media SDK პროგრამული უზრუნველყოფის გამოყენება დამშიფრავებისთვის, როცა QuickSync ვიდეოს აპარატურული მხარდაჭერა სისტემაში არაა წარმოდგენილი.

en: Allow to build directory index
ka: საქაღალდის რიცხვითი მაჩვენებლის აგების ნებართვა

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
ka: ერთდროულად მხოლოდ ერთი VLC გაეშვება, რაც გამოსადეგია მაშინ, როცა გარკვეული სახის ფაილების გამხსნელად გაქვთ მითითებული VLC და არ გსურთ, საქაღალდიდან ყოველი ფაილის გახსნისას ახალი VLC გაეშვას. სანაცვლოდ, უკვე გაშვებულს დაემატება და რიგში ჩადგება.

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
ka: B-კადრები გამოყენებული იქნება დანარჩენი კადრების გამოსაცნობად. ინარჩუნებს 2+ მომდევნო B-კადრს მიმმართველად, შემდეგ კი გადაალაგებს საჭიროებისამებრ.
     - არცერთი: გამორთულია
     - მკაცრი: ზედმიწევნით წარმოდგენა რიგითობით
     - ჩვეულებრივი: არამკაცრი (BluRay შეუთავსებელია)

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
ka: Alpha-შერევის გამჭვირვალობის არხი. გამოიყენება PNG Alpha-არხით.

en: Alpha mask
ka: Alpha-ნიღაბი

en: Alpha mask video filter
ka: ვიდეოფილტრი Alpha-ნიღაბი

en: Alternative
ka: ალტერნატიული

en: Always
ka: ყოველთვის

en: Always Fit &Window
ka: ყოველთვის მორგება &ფანჯარაზე

en: Always continue media playback
ka: ყოველთვის განაგრძოს დაკვრა

en: Always on &top
ka: ყოველთვის &ზემოთ

en: Always on top
ka: მუდმივად წინა პლანზე

en: Always reset audio start level to:
ka: ყოველთვის ხმის საწყის დონეზე დაბრუნება:

en: Amplification
ka: გაძლიერება

en: Anaglyph
ka: ანაგლიფური

en: Anaglyph 3D
ka: ანაგლიფური 3D

en: Angle
ka: კუთხე

en: Angle in degrees
ka: კუთხე გრადუსებში

en: Angle in degrees (0 to 359)
ka: კუთხე გრადუსებში (0 – 359)

en: Animation
ka: ანიმაცია

en: Antenna
ka: ანტენა

en: Anti-Flickering
ka: ციმციმის არიდება

en: Anti-transpose
ka: ურთიერთშენაცვლება უკუღმა

en: Append '-converted' to filename
ka: ჩაემატოს „-converted“ ფაილის სახელში

en: Append to existing file
ka: დაამატე არსებულ ფაილს

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
ka: დაემატოს არსებულ ფაილს, ჩანაცვლების მაგივრად.

en: Application
ka: პროგრამა

en: Apply
ka: გამოყენება

en: Apply profile at next launch
ka: პროფილის ასახვა მომდევნო გაშვებისას

en: Arabic
ka: არაბული

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
ka: ნამდვილად გსურთ VLC media player დაუბრუნდეს საწყის პარამეტრებს?

en: Area
ka: არე

en: Armenian
ka: სომხური

en: Art and meta fetchers
ka: გარეკანი და დანართი

en: Artist
ka: შემსრულებელი

en: Artist metadata
ka: შემსრულებელის შესახებ დანართი

en: Ascending
ka: აღმავალი

en: Ask
ka: შეკითხვით

en: Aspect Ratio
ka: გვერდების ფარდობა

en: Aspect Ratio of the source picture.
ka: გამოსახულების წყაროს გვერდების ფარდობა.

en: Aspect ratio
ka: გვერდების ფარდობა

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
ka: გვერდების ფარდობა (4:3, 16:9). იგულისხმება, რომ პიქსელები სწორკუთხაა.

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
ka: კედლის შემადგენელი ცალკეული ეკრანის, გვერდების ფარდობა.

en: Aspect ratio selector
ka: გვერდების ფარდობის მისათითებელი

en: Aspect ratio: %s
ka: გვერდების შეფარდება: %s

en: Attack
ka: გამძაფრება

en: Attack time
ka: გამძაფრების დრო

en: Audio
ka: ხმა

en: Audio &Device
ka: ხმის მ&ოწყობილობა

en: Audio &Track
ka: ხმოვანი &ჩანაწერი

en: Audio Bar Graph Video
ka: ხმის სვეტოვანი ფრაფიკის ვიდეო

en: Audio Bar Graph Video sub source
ka: ხმის სვეტოვანი გრაფიკის დამატებითი შრე

en: Audio CD - Track %02i
ka: Audio CD - ჩანაწერი %02i

en: Audio CD device
ka: Audio CD მოწყობილობა

en: Audio CD input
ka: Audio CD შეტანა

en: Audio Delay
ka: ხმის დაყოვნება

en: Audio Device
ka: ხმის მოწყობილობა

en: Audio Device: %s
ka: ხმის მოწყობილობა: %s

en: Audio Effects
ka: ხმაზე ზემოქმედება

en: Audio Effects...
ka: ხმაზე ზემოქმედება...

en: Audio Files
ka: ხმოვანი ფაილები

en: Audio PID
ka: ხმა PID

en: Audio Settings
ka: ხმის გამართვა

en: Audio Spatializer
ka: სივრცითი ხმოვანება

en: Audio Track
ka: ხმის ჩანაწერი

en: Audio and Subtitles
ka: ხმა და ქვეწარწერები

en: Audio bitrate
ka: ხმის ბიტსიხშირე

en: Audio bits per sample
ka: ხმის ბიტი თითო შერჩევაში

en: Audio capture
ka: ხმის ჩაწერა

en: Audio capture (ALSA)
ka: ხმის ჩაწერა (ALSA)

en: Audio capture (PulseAudio)
ka: ხმის ჩაწერა (PulseAudio)

en: Audio channels
ka: ხმის არხები

en: Audio codec
ka: ხმის მშიფრავი

en: Audio codecs
ka: ხმის მშიფრავები

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
ka: ხმოვანი კავშირი DeckLink-ჩაწერებისთვის. შეიძლება მიეთითოს: embedded, aesebu, analog. დატოვეთ ცარიელი, დაფის ნაგულისხმევის გამოსაყენებლად.

en: Audio delay %i ms
ka: ხმის დაყოვნება %i მწმ

en: Audio delay down
ka: ხმის დაყოვნების დაკლება

en: Audio delay up
ka: ხმის დაყოვნების მატება

en: Audio desynchronization compensation
ka: ხმის აცდენის გამოსწორება

en: Audio device is not configured
ka: ხმის მოწყობილობა არაა გამართული

en: Audio device name
ka: ხმის მოწყობილობის სახელი

en: Audio filtering failed
ka: ხმის გაფილტვრა ვერ მოხერხდა

en: Audio filters
ka: ხმის ფილტრები

en: Audio filters are used to process the audio stream.
ka: ხმის ფილტრები გამოიყენება ხმოვანი ნაკადის დასამუშავებლად.

en: Audio gain
ka: ხმის მომატება

en: Audio language
ka: ხმოვანი ჩანაწერის ენა

en: Audio memory output
ka: ხმის მეხსიერებაში გამომტანი

en: Audio output URL
ka: ხმის გამოტანის URL-ბმული

en: Audio output access method
ka: ხმის გამოტანის წვდომის მეთოდი

en: Audio output channels
ka: ხმის გამოტანის არხები

en: Audio output device
ka: ხმის გამოსატანი მოწყობილობა

en: Audio output device (using ALSA syntax).
ka: ხმის გამოსატანი მოწყობილობა (გამოიყენება ALSA-სინტაქსი)

en: Audio output failed
ka: ხმის გამოტანა ვერ მოხერხდა

en: Audio output module
ka: ხმის გამოტანის მოდული

en: Audio output muxer
ka: ხმის გამოტანის მამჭიდროებელი

en: Audio output volume step
ka: გამოტანილი ხმის დონის ბიჯი

en: Audio part of the BarGraph function
ka: ხმოვანი ნაწილი, ფუნქციის სვეტოვან გრაფიკზე

en: Audio pitch changer
ka: ხმის ბგერების შემცვლელი

en: Audio port
ka: ხმის პორტი

en: Audio resampler
ka: ხმის გადამამუშავებელი

en: Audio sample rate
ka: ხმის შერჩევის სიხშირე

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
ka: ხმის შერჩევის სიხშირე ჰერცებში. ნაგულისხმევია 48000 ჰც.

en: Audio samplerate (Hz)
ka: ხმის შერჩევის სიხშირე (ჰც)

en: Audio settings
ka: ხმის პარამეტრები

en: Audio tempo scaler synched with rate
ka: ხმის რიტმის შეწყობა სიხშირესთან

en: Audio track
ka: ხმის ჩანაწერი

en: Audio track ID
ka: ხმის ჩანაწერის ID

en: Audio track synchronization:
ka: ხმოვანი ჩანაწერის სინქრონიზაცია:

en: Audio track: %s
ka: ხმის ჩანაწერი: %s

en: Audio visualizations
ka: ხმის წარმოსახვა

en: Audio/Video
ka: ხმა/ვიდეო

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
ka: ხმის/ვიდეოს გამშიფრავი (გამოიყენება OpenMAX IL)

en: Audiobar Graph
ka: ხმის სვეტოვანი გრაფიკი

en: Augment contrast between contours.
ka: ფერთა სხვაობის დამატება გარემოხაზულობისთვის.

en: Augmented reality ball game
ka: დამატებითი სინამდვილით ბურთის თამაში

en: Author
ka: შემქმნელი

en: Author metadata
ka: შემქმნელის შესახებ

en: Authors
ka: შემქმნელები

en: Auto
ka: თვითშერჩევა

en: Auto connection
ka: თვითდაკავშირება

en: Auto raising the interface:
ka: გარსის წინ გამოტანა

en: Auto shuffle
ka: თვითარევა

en: Auto shuffle delay during game
ka: თვითარევის დაყოვნება თამაშისას

en: Auto solve delay during game
ka: თვითდალაგების დაყოვნება თამაშისას

en: Auto start
ka: თვითჩართვა

en: Automatic
ka: თვითშერჩევა

en: Automatic hue
ka: შეფერილობის თვითშერჩევა

en: Automatically adjust the picture brightness.
ka: სურათის სიკაშკაშის თვითშერჩევა.

en: Automatically adjust the picture hue.
ka: სურათის შეფერილობის თვითშერჩევა.

en: Automatically adjust the picture white balance.
ka: სურათის სითეთრის თვითშერჩევა.

en: Automatically check for updates
ka: აცტომატური შემოწმება განახლებებზე

en: Automatically resize and pad a video
ka: ვიდეოს ზომის შეცვლა მოსარგებად

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
ka: ახლიდან დაკავშირება ნაკადთან, უეცარი გამოთიშვის შემთხვევაში.

en: Autoscale video
ka: ვიდეოს ზომების თვითცვლილება

en: Aymara
ka: აიმარა

en: Azerbaijani
ka: აზერბაიჯანული

en: A→B Loop
ka: A→B გამეორება

en: B-frames between I and P
ka: B-კადრი I და P-ს შორის

en: B4S playlist import
ka: B4S-სიის შემოტანა

en: Back
ka: უკან

en: Background Opacity
ka: ფონის გაუმჭვირვალობა

en: Background opacity
ka: ფონის გაუმჭვირვალობა

en: Backward
ka: უკუმიმართულებით

en: Ball
ka: ბურთი

en: Ball color
ka: ბურთის ფერი

en: Ball size
ka: ბურთის ზომა

en: Ball speed
ka: ბურთის სიჩქარე

en: Ball video filter
ka: ბურთის ვიდეოფილტრი

en: Banding removal
ka: ციმციმის არიდება

en: Bandwidth
ka: გამტარუნარიანობა

en: Base port
ka: ძირეული პორტი

en: Bashkir
ka: ბაშკირული

en: Basic
ka: ძირითადი

en: Basque
ka: ბასკური

en: Because this file index is broken or missing, seeking will not work correctly.
    VLC won't repair your file but can temporary fix this problem by building an index in memory.
    This step might take a long time on a large file.
    What do you want to do?
ka: ვინაიდან, ამ ფაილის საძიებელი დაზიანებული ან დაკარგულია, გადახვევა სათანადოდ არ იმუშავებს.
    VLC ვერ აღადგენს ფაილს, მაგრამ შეუძლია დროებით გამოასწოროს ხარვეზი, საძიებლის აწყობით მეხსიერებაში.
    ამან შეიძლება დიდხანს გასტანოს, დიდი ფაილის შემთხვევაში.
    რას ისურვებთ?

en: Belarusian
ka: ბელარუსული

en: Bengali
ka: ბენგალი

en: Best available
ka: შესაძლო საუკეთესო

en: Big Button
ka: დიდი ღილაკი

en: Bihari
ka: ბიჰარი

en: Bitrate
ka: ბიტსიხშირე

en: Bitrate (kb/s)
ka: ბიტსიხშირე (კბ/წმ)

en: Bitrate information of the transcoded stream.
ka: გადაშიფრული ნაკადის ბიტური სიხშირე.

en: Bitrate override
ka: ბიტსიხშირის ჩანაცვლება

en: Bits per sample
ka: ბიტი თითო შერჩევაში

en: Black
ka: შავი

en: Blending benchmark filter
ka: შერევის გასაზომი ფილტრი

en: Blu-Ray player region code. Some discs can be played only with a correct region code.
ka: BluRay-დამკვრელის რეგიონის კოდი. ზოგი დისკიდან მასალა ეშვება, მხოლოდ შესაბამისი კოდის მითითებით.

en: Blu-ray
ka: BluRay

en: Blu-ray Disc is corrupted.
ka: BluRay-დისკი დაზიანებულია.

en: Blu-ray Disc support (libbluray)
ka: Bluray-დისკის მხარდაჭერა (libbluray)

en: Blu-ray error
ka: BluRay შეცდომა

en: Blu-ray menus
ka: BluRay-მენიუები

en: Blue
ka: ლურჯი

en: Bluescreen
ka: ლურჯი ფონი

en: Bluescreen U tolerance
ka: ლურჯი ფონის U-ცდომილება

en: Bluescreen U value
ka: ლურჯი ფონის U-მნიშვნელობა

en: Bluescreen V tolerance
ka: ლურჯი ფონის V-ცდომილება

en: Bluescreen V value
ka: ლურჯი ფონის V-მნიშვნელობა

en: Bluescreen video filter
ka: ლურჯი ფონის ვიდეოფილტრი

en: Bob
ka: ბობ (Bob)

en: Bookmark
ka: სანიშნე

en: Bookmark %i
ka: სანიშნე %i

en: Bookmarks
ka: სანიშნეები

en: Bosnian
ka: ბოსნიური

en: Bottom
ka: ქვემოთ

en: Bottom left
ka: ქვედა მარცხენა

en: Bottom right
ka: ქვედა მარჯვენა

en: Bottom-Left
ka: ქვემოთ მარცხნივ

en: Bottom-Right
ka: ქვემოთ მარჯვნივ

en: Breton
ka: ბრეტონული

en: Brightness
ka: სიკაშკაშე

en: Brightness Threshold
ka: სიკაშკაშის ზღურბლი

en: Brightness threshold
ka: სიკაშკაშის ზღურბლი

en: Browse
ka: ამორჩევა

en: Browse...
ka: ამორჩევა...

en: Buffer dimensions
ka: მომარაგებულის გაფართოება

en: Bulgarian
ka: ბულგარული

en: Burmese
ka: ბურმესი

en: Bytes
ka: ბაიტი

en: C
ka: ka

en: CBR encoding
ka: CBR კოდირება

en: CDDB Server
ka: CDDB სერვერი

en: CDDB Server port to use.
ka: CDDB სერვერის პორტი.

en: CDDB port
ka: CDDB პორტი

en: CPU optimizations
ka: CPU ოპტიმიზაციები

en: CSA Key
ka: CSA გასაღები

en: CVD subtitle decoder
ka: CVD-ქვეწარწერების გამშიფრავი

en: Cable
ka: კაბელი

en: Caching
ka: მომარაგება

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
ka: მარაგის მოცულობა კამერიდან და მიკროფონიდან შემომავალი მასალებისთვის, მილიწამებში.

en: Caching value for local files, in milliseconds.
ka: მარაგის მოცულობა ადგილობრივი მასალებისთვის, მილიწამებში.

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
ka: მარაგის მოცულობა ქსელიდან მიღებული მასალებისთვის, მილიწამებში.

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
ka: მარაგის მოცულობა დისკიდან წაკითხული მასალებისთვის, მილიწამებში.

en: Calculation factor. In Absolute delay mode the factor represents seconds.
ka: გამოთვლის მამრავლი. საერთო დაყოვნების რეჟიმში მამრავლი წარმოდგენილია წამებში.

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Canvas
ka: ძირითადი ფონი

en: Canvas video filter
ka: ძირითადი ფონის ვიდეოფილტრი

en: Capability
ka: შესაძლებლობა

en: Capture
ka: ჩაწერა

en: Capture &Device
ka: ჩამწერი მო&წყობილობა

en: Capture Audio
ka: ხმის ჩაწერა

en: Capture failed
ka: გადაღება ვერ მოხერხდა

en: Capture fragment size
ka: გადასაღები ნაწილების ზომა

en: Capture mode
ka: გადაღების რეჟიმი

en: Capture region height
ka: გადასაღები არეს სიმაღლე

en: Capture region width
ka: გადასაღები არეს სიგანე

en: Capture the audio stream in stereo.
ka: ხმის ნაკადის ჩაწერა სტერეოს სახით.

en: Cartoon
ka: ნახატი

en: Catalan
ka: კატალანური

en: Center
ka: ცენტრში

en: Change
ka: შეცვლა

en: Change playlistview
ka: სიის ხედის შეცვლა

en: Change subtitle delay
ka: ქვეწარწერის დაყოვნების შეცვლა

en: Change the caching for the media
ka: გასაშვები ფაილის ნაწილის წინასწარი მომარაგება

en: Change the start time for the media
ka: შეცვალეთ დაწყების დრო

en: Change the stop time for the media
ka: შეცვალეთ დასრულების დრო

en: Change this value if you have issue with HD codecs when using a HDMI receiver.
ka: სცადეთ ამ მნიშვნელობის შეცვლა, თუ რამე ხარვეზია HD-დამშიფრავებთან, HDMI-მიმღების გამოყენებისას.

en: Change title according to current media
ka: სათაურის შეცვლა გაშვებული ჩანაწერის მიხედვით

en: Changes the subtitles size where possible
ka: ცვლის ქვეწარწერების ზომას, სადაც შესაძლებელია

en: Channel Name
ka: არხის სახელი

en: Channels
ka: არხი

en: Channels available for audio output. If the input has more channels than the output, it will be down-mixed. This parameter is ignored when digital pass-through is active.
ka: ხმის გამოტანისთვის ხელმისაწვდომი არხები. თუ შემტანილს მეტი არხი აქვს, ვიდრე გამოტანილს, დაიყვანება სათანადო რაოდენობაზე. ეს პარამეტრი უგულებელყოფილია, როცა ამოქმედებულია ციფრული გატარება.

en: Channels:
ka: არხები:

en: Chapter
ka: თავი

en: Chapter %i
ka: თავი %i

en: Chapters
ka: თავებად დაყოფა

en: Chechen
ka: ჩეჩნური

en: Check for &Updates...
ka: &განახლებებზე შემოწმება...

en: Check for album art and metadata?
ka: მოიძიოს გარეკანი და დანართი?

en: Chinese
ka: ჩინური

en: Choose
ka: არჩევა

en: Choose Destination
ka: აირჩიეთ დანიშნულება

en: Choose Profile
ka: პროფილის არჩევა

en: Choose one or more media file to open
ka: აირჩიეთ ერთი ან რამდენიმე ფაილი გასახსნელად

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
ka: საქაღალდის ან ფაილის დასახელების არჩევა ჩანაწერების შესანახად.

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
ka: აირჩიეთ საქაღალდე, ვიდეოს სურათების შესანახად.

en: Choose...
ka: არჩევა...

en: Chroma location
ka: ფერადოვნების განლაგება

en: Cl&ose
ka: და&ხურვა

en: Classical
ka: კლასიკური

en: Clear
ka: გასუფთავება

en: Clear List
ka: სიის გასუფთავება

en: Clear log
ka: აღრიცხულის გასუფთავება

en: Clear the log output
ka: გამოტანილი ჩანაწერების გასუფთავება

en: Clear the messages
ka: შეტყობინებების გასუფთავება

en: Clear the playlist
ka: დასაკრავი სიის გასუფთავება

en: Click to set point B
ka: დაწკაპეთ B წერტილის მისათითებლად

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
ka: დაწკაპეთ გასულ ან დარჩენილ დროებს შორის გადასართავად

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
ka: დაწკაპეთ ყველას ან ერთის უსასრულოდ გამეორებისთვის, ანდა გამეორების შესაწყვეტად

en: Click to toggle between total and remaining time
ka: დაწკაპეთ სულ ან დარჩენილ დროებს შორის გადასართავად

en: Client port
ka: კლიენტის პორტი

en: Clock synchronisation
ka: საათის სინქრონიზაცია

en: Clone
ka: ასლი

en: Clone video filter
ka: ასლის შექმნის ვიდეოფილტრი

en: Close Window
ka: ფანჯრის დახურვა

en: Close to systray
ka: ჩაკეცვა სისტემურ არეში

en: Club
ka: კლუბური

en: Codec
ka: მშიფრავი

en: Codec Details
ka: მშიფრავის შესახებ

en: Codec Profile
ka: მშიფრავის პროფილი

en: Codec name
ka: დამშიფრავის სახელი

en: Codec not supported
ka: მშიფრავი მხარდაუჭერელია

en: Codecs
ka: დამშიფრავები

en: Codecs / Muxers
ka: მშიფრავები / შემფუთავები

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
ka: სხვადასხვა სახის ადგილობრივი აღრიცხვები გაშვებული ფაილის შესახებ.

en: Color
ka: ფერი

en: Color effect
ka: ფერის ეფექტი

en: Color extraction
ka: ფერის გამორჩევა

en: Color messages
ka: ფერადი შეტყობინებები

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
ka: ფერი ტექსტისთვის, რომელიც გამოისახება ვიდეოზე. უნდა იყოს თექვსმეტობითში (HTML-ფერების მსგავსად). პირველი ორი სიმბოლო წითელია, შემდეგ მწვანე და ბოლოს ლურჯი. #000000 = შავი, #FF0000 = წითელი, #00FF00 = მწვანე, #FFFF00 = ყვითელი (წითელი + მწვანე), #FFFFFF = თეთრი

en: Color space
ka: ფერთა სივრცე

en: Color threshold
ka: ფერის ზღურბლი

en: Color threshold filter
ka: ფერის ზღურბლის ფილტრი

en: Colors
ka: ფერები

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
ka: ამ ფერის მსგავსი ფერები შენარჩუნდება, სხვა დანარჩენი გაშავთეთრდება. ვიდეოზე. უნდა მიეთითოს თექვსმეტობითში (HTML-ფერების მსგავსად). პირველი ორი სიმბოლო წითელია, შემდეგ მწვანე და ბოლოს ლურჯი. #000000 = შავი, #FF0000 = წითელი, #00FF00 = მწვანე, #FFFF00 = ყვითელი (წითელი + მწვანე), #FFFFFF = თეთრი

en: Columns
ka: სვეტი

en: Comedy
ka: კომედია

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
ka: მძიმით გამოყოფილი ზომების ფარდობის მონაცემების ჩამონათვალი, რომელიც დაემატება სამუშაო გარსის სიაში.

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Comments
ka: შენიშვნები

en: Communication
ka: ურთიერთობა

en: Compensate delay
ka: დაყოვნების ანაზღაურება

en: Compiler: %s
ka: კომპაილერი: %s

en: Complete MRL for VLC internal
ka: სრული ბმული შიდა მოხმარებისთვის

en: Compressor
ka: შემკუმშავი

en: Config of last used skin
ka: ბოლოს გამოყენებული მორთულობის გამართვა

en: Configuration options
ka: გამართვის პარამერები

en: Configure Hotkeys
ka: მალსახმობების გამართვა

en: Console
ka: ბრძანების შესაყვანი

en: Containers
ka: სათავსები

en: Content bitrate
ka: შიგთავსის ბიტსიხშირე

en: Continue
ka: განაგრძოს

en: Continue playback
ka: განაგრძოს დაკვრა

en: Continue playback where you left off
ka: განაგრძოს დაკვრა იქიდან, სადაც შეჩერდა

en: Continue playback?
ka: განაგრძოს დაკვრა?

en: Continuous stream
ka: უწყვეტი ნაკადი

en: Contrast
ka: ფერთა სხვაობა

en: Control interfaces
ka: სამართავი გარსები

en: Control menu for the player
ka: სამართავი მენიუ დამკვრელისთვის

en: Conve&rt / Save...
ka: გა&რდაქმნა / შენახვა...

en: Convert
ka: გარდაქმნა

en: Convert & Stream
ka: გარდაქმნა და გადაცემა

en: Convert / Stream...
ka: გარდაქმნა / ნაკადი...

en: Convert 3D picture to anaglyph image video filter
ka: სივრცითი სურათის ანაგლიფურ გამოსახულებად გარდაქმნის ვიდეოფილტრი

en: Copy
ka: კოპირება

en: Copy URL to clipboard
ka: ბმულის ასლის აღება

en: Copyright
ka: საკუთრება

en: Copyright metadata
ka: საკუთრების შესახებ

en: Cornish
ka: კორნიული

en: Corsican
ka: კორსიკული

en: Country
ka: ქვეყანა

en: Cover
ka: გარეკანი

en: Create Directory
ka: საქაღალდის შექმნა

en: Create Directory...
ka: საქაღალდის შექმნა...

en: Create Folder
ka: საქაღალდის შექმნა

en: Create Folder...
ka: საქაღალდის შექმნა...

en: Create a new profile
ka: ახალი პროფილის შექმნა

en: Credits
ka: სამადლობელი

en: Croatian
ka: ხორვატიული

en: Crop
ka: ჩამოჭრა

en: Croppadd
ka: მოჭრა გასწორებით

en: Crossfeed
ka: ურთიერთშევსება

en: Current Media Information
ka: მიმდინარე ფაილის შესახებ

en: Current media / stream statistics
ka: მიმდინარე ფაილის / ნაკადის აღრიცხვები

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
ka: ამჟამად, დაკვრის სიჩქარეა: %1
    დაწკაპეთ მოსარგებად

en: Custom
ka: მორგებული

en: Custom &Bookmarks
ka: მორგებული &სანიშნები

en: Custom playback
ka: მორგებული გაშვება

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
ka: მითითებული სახელი ვიდეოს ფანჯრისთვის (იმ შემთხვევაში, თუ ვიდეო არ იქნება მოქცეული გარსის შიგნით).

en: Customi&ze Interface...
ka: გარსის მორ&გება

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: Cycle audio track
ka: ხმის ჩანაწერის წრიული ცვლა

en: Cycle deinterlace modes
ka: ხაზგამოშვების არიდების რეჟიმების წრიული ცვლა

en: Cycle subtitle track
ka: ქვეწარწერის წრიული ცვლა

en: Cycle subtitle track in reverse order
ka: ქვეწარწერის წრიული უკუცვლა

en: Cycle through audio devices
ka: ხმის მოწყობილობების წრიული ცვლა

en: Cycle through available audio devices
ka: წრიული შენაცვლება, ხმის ხელმისაწვდომი მოწყობილობების

en: Cycle through available deinterlace modes.
ka: წრიული შენაცვლება, ხაზგამოუშვებლად ასახვის რეჟიმების.

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
ka: წრიულად გადაცვლა ხელმისაწვდომი ხმოვანი ჩანაწერებისა (ენების).

en: Cycle through the available subtitle tracks in reverse order.
ka: ხელმისაწვდომი ქვეწარწერების უკუმიმართულებით შენაცვლება წრიულად.

en: Cycle through the available subtitle tracks.
ka: ხელმისაწვდომი ქვეწარწერების შენაცვლება წრიულად.

en: Czech
ka: ჩეხური

en: D&ecrease Volume
ka: ხმის &შემცირება

en: DV (Digital Video) demuxer
ka: DV (Digital Video) დემუქსერი

en: DVB input with v4l2 support
ka: DVB-შეტანა v4l2 მხარდაჭერით

en: DVB playlist import
ka: DVB-სიის შემოტანა

en: DVB subtitles
ka: DVB-ქვეწარწერები

en: DVB subtitles decoder
ka: DVB-ქვეწარწერების გამშიფრავი

en: DVB subtitles encoder
ka: DVB-ქვეწარწერების დამშიფრავი

en: DVD angle
ka: DVD ხედვის კუთხე

en: DVD device
ka: DVD მოწყობილობა

en: DVD menus
ka: DVD-მენიუ

en: DVD subtitles
ka: DVD-ქვეწარწერები

en: DVD subtitles decoder
ka: DVD-ქვეწარწერების გამშიფრავი

en: DVD with menus
ka: DVD მენიუებით

en: DVD without menus
ka: DVD მენიუების გარეშე

en: DVDRead Input (no menu support)
ka: DVDRead-შეტანა (მენიუ არაა მხარდაჭერილი)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
ka: DVDRead ვერ ახერხებს გახსნას დისკი „%s“.

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
ka: DVDRead ვერ ახერხებს ამოიკითხოს %d/%d ნაწილი მისამართზე 0x%02x.

en: DVDRead could not read block %d.
ka: DVDRead ვერ ახერხებს ამოიკითხოს %d.

en: DVDnav Input
ka: DVDnav შესავალი

en: Damp
ka: ჩახშობა

en: Dance
ka: საცეკვაო

en: Danish
ka: დანიური

en: Date
ka: თარიღი

en: Day / Month / Year:
ka: დღე / თვე / წელი:

en: De-Fullscreen
ka: სრული ეკრანიდან გამოსვლა

en: Deactivate
ka: გათიშვა

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
ka: დაკბილვის განუწყვეტელი არიდების გათიშვა (აუარესებს ხარისხს).

en: Debanding algorithm
ka: ციმციმის არიდების ალგორითმი

en: Debug
ka: გამართვა

en: Debug messages
ka: გამართვის შეტყობინებები

en: DeckLink Audio Output module
ka: ხმის DeckLink-გამომტანი მოდული

en: DeckLink General Options
ka: DeckLink ძირითადი პარამეტრებით

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
ka: DeckLink ჩამწერი დაფა გამოსაყენებლად, თუ რამდენიმეა. დაფები ინომრება 0-იდან.

en: Decoded
ka: გაშიფრული

en: Decoded blocks
ka: გაშიფრული ჯგუფი

en: Decoded format
ka: გაშიფრული სახეობა

en: Decoders
ka: დეკოდერები

en: Decoding
ka: დეკოდირება

en: Decrease
ka: შემცირება

en: Decrease scale factor
ka: ზომის მამრავლის შემცირება

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Default DVD angle.
ka: DVD ნაგულისხმევი ხედვის კუთხე

en: Default caching policy
ka: მომარაგების ნაგულისხმევი დებულება

en: Default font description
ka: ნაგულისხმევი შრიფტის აღწერილობა

en: Default preset setting used
ka: ნაგულისხმევად გამოყენებული პარამეტრების მზა ნაკრები

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
ka: შეტანილი სურათის გვერდების ფარდობის განსაზღვრა. ნაგულისხმევია 4:3

en: Define the colors of the volume slider
ka: ხმის რბიას ფერების განსაზღვრა

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
ka: ხმის რბიას ფერების განსაზღვრა
    12 რიცხვის მითითებით, დაყოფილი „;“ ნიშნით
    ნაგულისხმევია '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    სანაცვლოდ გამოდგება '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
ka: განსაზღვრავს, რა სიხშირით გაიგზავნოს სვეტოვანი გრაფიკის მონაცემები. გზავნის სვეტოვანი გრაფიკის მონაცემებს ყოველი N ხმოვანი კრებულის (ნაგულისხმევია 4).

en: Defines orientation of the mirror splitting. Can be vertical or horizontal.
ka: განსაზღვრავს სარკისებრი დაყოფის მიმართულებას. შეიძლება იყოს შვეული ან თარაზული.

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
ka: განსაზღვრავს ფილტრით წარმოდგენილი ოთახის წარმოსახვით ზედაპირს.

en: Deinterlace
ka: ხაზგამოშვების არიდება

en: Deinterlace method to use for streaming.
ka: ხაზგამოშვების არიდება ეთერში გაშვებისას.

en: Deinterlace method to use for video processing.
ka: ვიდეოს დამუშავება ხაზგამოუშვებლად ასახვით.

en: Deinterlace mode
ka: ხაზგამოშვების არიდების რეჟიმი

en: Deinterlace module
ka: ხაზგამოშვების არიდების მოდული

en: Deinterlace off
ka: ხაზგამოშვების არიდება გამორთ.

en: Deinterlace on
ka: ხაზგამოშვების არიდება ჩართ.

en: Deinterlace the video before encoding.
ka: ვიდეოს ხაზგამოუშვებლად დამუშავება, დაშიფვრამდე.

en: Deinterlace video
ka: ვიდეოს ასახვა ხაზგამოუშვებლად

en: Deinterlacing
ka: ხაზგამოშვების არიდება

en: Deinterlacing algorithm
ka: ხაზგამოშვების არიდების ალგორითმი

en: Deinterlacing video filter
ka: ხაზგამოშვების არიდების ვიდეოფილტრი

en: Delay
ka: დაყოვნება

en: Delay (ms)
ka: დაყოვნება (მწმ)

en: Delay a stream
ka: ნაკადის დაყოვნება

en: Delay calculation mode
ka: დაყოვნების გამოთვლის რეჟიმი

en: Delay time
ka: დაყოვნების დრო

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete selected profile
ka: შერჩეული პროფილის წაშლა

en: Delete the current profile
ka: მიმდინარე პროფილის წაშლა

en: Delivery system
ka: მიწოდების სისტემა

en: Demuxed data size
ka: შემჭიდროებული მონაცემის ზომა

en: Demuxers
ka: მაცალკევებლები

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
ka: მაცალკევებლები გამოიყენება ხმოვანი და ვიდეონაკადების დასაყოფად.

en: Denoiser
ka: ხმაურის არიდება

en: Descending
ka: დაღმავალი

en: Description
ka: აღწერილობა

en: Description metadata
ka: აღწერილობის დანართი

en: Description of the stream content or information about your channel.
ka: ნაკადის შიგთავსის აღწერილობა ან მონაცემები არხის შესახებ.

en: Desired frame rate for the capture.
ka: კადრის სასურველი სიხშირე გადასაღებად

en: Desired input video mode for DeckLink captures. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
ka: შეტანის სასურველი ვიდეორეჟიმი DeckLink-ჩაწერებისთვის. მნიშვნელობად უნდა მიეთითოს FOURCC-კოდი ტექსტური სახით, მაგ. „ntsc“.

en: Destination
ka: დანიშნულება

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
ka: დანიშნულების წერტილი (ბმული) ნაკადისთვის. ჩაანაცვლებს მისამართს და თანხმლებ პარამეტრებს

en: Destination Setup
ka: დანიშნულების გამართვა

en: Destination audio codec
ka: დანიშნულების ხმის მშიფრავი

en: Destination file:
ka: საბოლოო ფაილი:

en: Destination prefix
ka: დანიშნულების თავსართი

en: Destination subtitle codec
ka: დანიშნულების ქვეწარწერების მშიფრავი

en: Destination video codec
ka: დანიშნულების ვიდეომშიფრავი

en: Detailed List
ka: დაწვრილებითი სია

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Device Selection
ka: მოწყობილობის შერჩევა

en: Device name
ka: მოწყობილობის სახელი

en: Device properties
ka: მოწყობილობის პარამეტრები

en: Device:
ka: მოწყობილობა:

en: Devices
ka: მოწყობილობები

en: Digital Television and Radio
ka: ციფრული ტელევიზია და რადიო

en: Direct3D9 adjust filter
ka: Direct3D9 მორგების ფილტრი

en: DirectX audio output
ka: ხმის DirectX-გამომტანი

en: Direction of the mirroring.
ka: სარკისებრი დაყოფის მიმართულება

en: Directory
ka: საქაღალდეები

en: Directory import
ka: საქაღალდის შემოტანა

en: Directory index
ka: საქაღალდის მაჩვენებელი

en: Directory or filename where the records will be stored
ka: საქაღალდის ან ფაილის დასახელება ჩანაწერების შესანახად.

en: Directory path prefix
ka: საქაღალდის მდებარეობის წინსართი

en: Directory path where images files should be saved. If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
ka: საქაღალდის მდებარეობა სურათების შესანახად. თუ არ მიეთითება, სურათები განთავსდება მომხმარებლის ძირითად საქაღალდეში.

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
ka: საქაღალდე დროის წანაცვლებისთვის საჭირო დროებითი ფაილების შესანახად.

en: Directory where the records will be stored
ka: საქაღალდე ჩანაწერების შესანახად

en: Directory where the video snapshots will be stored.
ka: საქაღალდე, სადაც ვიდეოს გადაღებული სურათები ინახება.

en: Disable
ka: გამორთვა

en: Disable DVD subtitle transparency
ka: DVD-ქვეწარწერის გამჭვირვალობის გათიშვა

en: Disable Disc Menus
ka: დისკის მენიუს გამორთვა

en: Disable screensaver
ka: ეკრანდამცავის გამორთვა

en: Disable the screensaver during video playback.
ka: ეკრანდამცავის გამორთვა ვიდეოს დაკვრის დროს.

en: Disc
ka: დისკი

en: Disc Selection
ka: დისკის შერჩევა

en: Disc caching (ms)
ka: დისკიდან მომარაგება (მწმ)

en: Disc device
ka: დისკის მოწყობილობა

en: Disc number
ka: დისკის ნომერი

en: Discard
ka: უარყოფა

en: Discarded (corrupted)
ka: უარყოფილი (დაზიანებული)

en: Discs
ka: დისკები

en: Display
ka: ჩვენება

en: Display ID. If not specified, main display ID is used.
ka: გამოსაჩენი ID. თუ არაა მითითებული, მთავარი ID გამოიყენება.

en: Display a performance warning when transcoding
ka: წარმადობის შესახებ გაფრთხილება გადაშიფვრისას

en: Display background cone or current album art when not playing. Can be disabled to prevent burning screen.
ka: გამოჩნდება ფონზე კონუსი ან მიმდინარე ალბომის გარეკანი, როცა გაშვებული არაფერია. შეიძლება გამოითიშოს ეკრანის მუდმივი ნათებით დაზიანების ასარიდებლად.

en: Display locally
ka: ჩვენება ადგილობრივად

en: Display playlist tree
ka: დასაკრავი სიის ჩვენება განტოტვილად

en: Display size
ka: ჩვენების ზომები

en: Display text above the video
ka: ტექსტის ჩვენება ვიდეოს ზემოთ

en: Display the output
ka: ჩვენება გამოტანისას

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
ka: გადასაღების სურათის ზედა მარცხენა კუთხეში გამოჩენა, შესათვალიერებლად.

en: Display the stream locally
ka: ეთერში გაშვებულის გამოჩენა ადგილობრივად

en: Display video in a skinned window if any
ka: ვიდეოს ჩვენება გაფორმებულ ფანჯარაში

en: Display video snapshot preview
ka: ვიდეოს გადასაღები სურათის შეთვალიერება

en: Display while streaming
ka: ჩვენება სრიმინგის დროს

en: Displayed
ka: ნაჩვენები

en: Displayed frames
ka: გამოყენებული კადრი

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
ka: ნამდვილად გსურთ, აღარ იყოს გამოწერილი %1?

en: Do you want to download it?
ka: გსურთ, მისი ჩამოტვირთვა?

en: Do you want to go ahead with this?
ka: გსურთ, ასე განაგრძოთ?

en: Do you want to restart the playback where left off?
ka: გსურთ განაგრძოთ იქიდან, სადაც წინაზე შეჩერდით?

en: Dock fullscreen controller
ka: სრულეკრანიანი სამართავის ჩამაგრება

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
ka: სრულეკრანიანი სამართავის ჩამაგრება/მოხსნა ეკრანის ქვედა ნაწილიდან

en: Docked Playlist
ka: დასაკრავი სიის მიმაგრება

en: Dolby Surround decoder
ka: Dolby Surround დეკოდერი

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
ka: დომენი/სამუშაო ჯგუფი, რომელიც გამოიყენება კავშირისთვის

en: Double Size
ka: ორმაგი ზომის

en: Double click to change.
    Delete key to remove.
ka: ორჯერ წკაპი, შესაცვლელად
    წაშლის ღილაკი, მოსაცილებლად.

en: Double click to get media information
ka: ორჯერ წკაპი, ფაილის მონაცემების სანახავად

en: Double click to jump to a chosen time position
ka: ორჯერ წკაპი, შერჩეულ წერტილზე გადასასვლელად

en: Draw peaks in the analyzer
ka: უკიდურესი გადახრების გამოსახვა

en: Drop late frames
ka: შეფერხებული კადრების გამოტოვება

en: Dropped (discontinued)
ka: მოცილებული (გაუქმებული)

en: Dry
ka: გამოფიტვა

en: Dry Mix
ka: გამოფიტული შერევა

en: Dry mix
ka: გამოფიტული შერევა

en: Dual mono
ka: ორმაგი მონო

en: Dummy
ka: ფიქტიური

en: Dummy audio output
ka: ხმის Dummy-გამომტანი

en: Dummy decoder
ka: ფიქტიური დეკოდერი

en: Dummy stream output
ka: ფიქტიური ნაკადის გასავალი

en: Dump raw input
ka: ხელუხლებლად გადმოტანა

en: Duplicate current profile for a new profile
ka: მიმდინარე პროფილის გაორკეცება ახალი პროფილისთვის

en: Duplicate current profile...
ka: მიმდინარე პროფილის გაორკეცება

en: Duration
ka: ხანგრძლივობა

en: Dutch
ka: ჰოლანდიური

en: Dynamic range compressor
ka: გაბნევის არის შემკუმშავი

en: EGL extension for OpenGL
ka: EGL-გაფართოება OpenGL-სთვის

en: Edge
ka: კიდეები

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Edit Options
ka: პარამეტრების ჩასწორება

en: Edit default application settings for network protocols
ka: ნაგულისხმევი პროგრამის პარამეტრების ჩასწორება ქსელის ოქმებისთვის

en: Edit selected profile
ka: შერჩეული პროფილის ჩასწორება

en: Effects
ka: ზემოქმედება

en: Effects list
ka: სია ზემოქმედებისთვის

en: Eject the disc
ka: დისკის გამოღება

en: Elapsed time
ka: განვლილი დრო

en: Element aspect ratio
ka: ელემენტის გვერდების ფარდობა

en: Embed the video output in the main interface.
ka: გამოტანილი ვიდეოს ჩასმა ძირითად გარსში.

en: Embedded video
ka: ჩაშენებული ვიდეო

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Enable Metadata Retrieval
ka: დანართის მიღების ჩართვა

en: Enable OSD
ka: OSD-ს ჩართვა

en: Enable On Screen Display (OSD)
ka: ეკრანული შრის ჩართვა (OSD)

en: Enable Spatializer
ka: სივრცითი ხმოვანება

en: Enable Time-Stretching audio
ka: ხმის დროში განფენა

en: Enable audio
ka: ხმის ჩართვა

en: Enable audio stream output
ka: ხმის ნაკადის გამოტანის შესაძლებლობა

en: Enable compatibility hacks for Blu-ray support
ka: თავსებადობის საშუალებების ჩართვა BluRay-ს მხარდაჭერისთვის

en: Enable dynamic range compressor
ka: გაბნევის არის შემკუმშავის ჩართვა

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
ka: სხვადასხვა ხერხების გამოყენება BluRay-მხარდაჭერისთვის, ეს ყოველმხრივ არ უზრუნველყოფს BluRay-თავსებადობას
    მაგ. გაფართოება, კადრის სიხშირე, დონე

en: Enable megabass mode
ka: megabass რეჟიმის ჩართვა

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
ka: რამდენიმე დაკვანტვის ამოქმედება თითოეულ ქვესიხშირეზე (ცალ-ცალკე ყოველ მართკუთხა არეზე)

en: Enable sub-pictures
ka: სუბ-სურათების ჩართვა

en: Enable transparency effects
ka: გამჭვირვალობის ამოქმედება

en: Enable video
ka: ვიდეოს ჩართვა

en: Enable wallpaper mode
ka: ფონური რეჟიმის ჩართვა

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
ka: კადრებს გამოტოვებს MPEG2-ნაკადიდან. კადრების ამკლების მიზეზია ხოლმე, არასაკმარისად მძლავრი კომპიუტერი

en: Encapsulation
ka: სათავსი

en: Encapsulation Method
ka: სათავსში მოქცევა

en: Encoder Profile
ka: დამშიფრავის პროფილი

en: Encoding
ka: კოდირება

en: Encoding Params
ka: დაშიფვრის პარამეტრები

en: Encoding parameters
ka: დაშიფვრის პარამეტრები

en: Encoding quality
ka: კოდირების ხარისხი

en: English
ka: ინგლისური

en: Enqueue items into playlist in one instance mode
ka: ჩანაწერების დასაკრავ რიგში ჩამატება ერთ ცალად გაშვების რეჟიმისას

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
ka: მიუთითეთ ბმული, პოდკასტის გამოსაწერად:

en: Enter a name for the new preset:
ka: მიუთითეთ სახელი ახალი მზა ნაკრებისთვის:

en: Enter a name for the new profile:
ka: მიუთითეთ ახალი პროფილის სახელი:

en: Enter a new name for the directory:
ka: ახალი სახელი საქაღალდისთვის:

en: Enter a new name for the folder:
ka: ახალი სახელი საქაღალდისთვის:

en: Enter name for new directory:
ka: სახელი ახალი საქაღალდისთვის:

en: Enter name for new folder:
ka: სახელი საქაღალდისთვის:

en: Entry
ka: ჩანაწერი

en: Episode
ka: ეპიზოდი

en: Equalizer
ka: მათანაბრებელი

en: Equalizer preset
ka: მათანაბრებლის მზა პარამეტრები

en: Error
ka: შეცდომა

en: Errors
ka: შეცდომები

en: Errors and Warnings
ka: შეცდომები და გაფრთხილებები

en: Errors and Warnings...
ka: შეცდომები და გაფრთხილებები...

en: Essential
ka: ძირითადი

en: Estonian
ka: ესტონური

en: Euro-Techno
ka: ევრო-ტექნო

en: Every
ka: ყველა

en: Exit fullscreen
ka: სრულეკრანიანიდან გამოსვლა

en: Expanding Spacer
ka: ფართო განმბჯენი

en: Extend subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
ka: ქვეწარწერების გამოჩენის დრო გაიზრდება ამ მნიშვნელობით.
    მიუთითეთ 0 გასათიშად.

en: Extended M3U
ka: გაფართოებული M3U

en: Extended panel
ka: გაფართოებული არე

en: Extension '%s' does not respond.
    Do you want to kill it now?
ka: გაფართოება „%s“ არ პასუხობს.
    გსურთ, იძულებით შეაჩეროთ, ახლავე?

en: Extensions
ka: გაფართოებები

en: Extensions brings various enhancements. Check descriptions for more details
ka: გაფართოებები პროგრამას შემატებს მრავალ შესაძლებლობას. იხილეთ თითოეულის აღწერა დაწვრილებით გასაცნობად.

en: Extra media
ka: ცალკე ფაილი

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
ka: დანართი და სხვა თანმხლები მონაცემები გამოჩნდება აქ.

en: FFmpeg audio/video decoder
ka: FFmpeg ხმის/ვიდეოს გამშიფრავი

en: FFmpeg audio/video encoder
ka: FFmpeg ხმის/ვიდეოს დამშიფრავი

en: FM radio
ka: FM-რადიო

en: FPS Converter
ka: კადრის სიხშირის გარდამქმნელი

en: FTP account
ka: FTP ანგარიში

en: FTP input
ka: FTP შესავალი

en: Factor
ka: მამრავლი

en: Failed to open "%s" for writing
ka: ვერ გაიხსნა „%s“ ჩასაწერად

en: Failed to start bluray playback. Please try without menu support.
ka: ვერ გაეშვა BluRay. გთხოვთ, სცადოთ მენიუს მხარდაჭერის გარეშე.

en: Faroese
ka: ფარიესი

en: Faster
ka: ასწრაფება

en: Faster (fine)
ka: ასწრაფება (ზომიერი)

en: Features
ka: მახასიათებლები

en: Feedback gain
ka: უკუქმედების მატება

en: File
ka: ფაილი

en: File Format:
ka: ფაილის ფორმატი:

en: File Selection
ka: ფაილების შერჩევა

en: File associations
ka: დაკავშირებული ფაილები

en: File audio output
ka: ხმის ფაილში გამომტანი

en: File caching (ms)
ka: ფაილის მომარაგება (მწმ)

en: File extensions association
ka: ფაილის გაფართოებებთან დაკავშირება

en: File input
ka: ფაილ-შესავალი

en: File names:
ka: ფაილები სახელები:

en: File stream output
ka: ნაკადის ფაილში შენახვა

en: File/Directory
ka: ფაილი/საქაღალდე

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

en: Filename for 2 pass stats file
ka: 2-ჯერ გატარების მონაცემების ფაილის დასახელება

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
ka: 2-ჯერ გატარების მონაცემების ფაილის დასახელება, მრავალჯერადი დაშიფვრისთვის.

en: Filename to look for album art in current directory
ka: ფაილის სახელი ალბომის მოსანახად მიმდინარე საქაღალდეში

en: Files
ka: ფაილები

en: Files will be placed in the same directory with the same name.
ka: ფაილები განთავსდება იმავე საქაღალდეში იმავე სახელებით.

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
ka: ფაილები ამ გაფართოებით არ დაემატება დასაკრავ სიაში საქაღალდის გახსნისას.
    გამოსადეგია იმ საქაღალდეების დამატებისას, რომლებიც დასაკრავ სიებსაც შეიცავს. გაფართოებების ჩამონათვალი მძიმით გამოყოფილი უნდა იყოს.

en: Film Grain
ka: ფირის მიმსგავსება

en: Film NTSC (IVTC)
ka: ფილმი NTSC (IVTC)

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
ka: ხმის ფილტრი ხელმეორედ. უზრუნველყოფს მეტად ძლიერ ზემოქმედებას.

en: Filter:
ka: ფილტრი:

en: Filters
ka: ფილტრები

en: Find meta data using audio fingerprinting
ka: დართული მონაცემების პოვნა ხმოვანი ანაბეჭდით

en: Find more addons online
ka: სხვა დამატებების მოძიება ინტერნეტში

en: Find: %s
ka: იპოვე: %s

en: Finnish
ka: ფინური

en: Fix HDTV height
ka: HDTV სიმაღლის შესწორება

en: Flac audio decoder
ka: Flac ხმის გამშიფრავი

en: Flac audio encoder
ka: Flac ხმის დამშიფრავი

en: Flat
ka: თანაბარი

en: Flat Button
ka: ამოუბურცავი ღილაკი

en: Flip horizontally
ka: შეტრიალება თარაზულად

en: Flip the picture horizontally.
ka: სურათის თარაზულად გადატრიალება

en: Flip the picture vertically.
ka: სურათის შვეულად გადატრიალება

en: Flip vertically
ka: შეტრიალება შვეულად

en: Folder
ka: საქაღალდე

en: Font
ka: შრიფტი

en: Font Properties
ka: შრიფტის პარამეტრები

en: Font size
ka: შრიფტის სიდიდე

en: Font size in pixels
ka: შრიფტის ზომა პიქსელებში

en: Font size, pixels
ka: შრიფტი ზომა, პიქსელებში

en: Force Aspect Ratio
ka: გვერდების იძულებითი ფარდობა

en: Force Profile
ka: იძულებითი პროფილი

en: Force subtitle position
ka: ქვეწარწერის იძულებით განთავსება

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate (eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
ka: DirectShow-ვიდეოშეტანის იძულებითი დაყენება კადრის შერჩეულ სიხშირეზე (მაგ. 0 ნაგულისხმევია, 25, 29.97, 50, 59.94, და ა.შ.)

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
ka: ფერის იძულებითი მითითება. ისარგებლეთ ფერთა YUVA-სივრცით, თუ აპირებთ გამოიყენოთ Alpha-არხი ან ლურჯი ფონის ვიდეოფილტრი.

en: Force window style:
ka: ფანჯრის გაფორმების ჩანაცვლება:

en: Forces the audio language
ka: ხმის ენის იძულებით მითითება

en: Forces the audio language for the output mux. Three letter ISO639 code. Default is 'eng'.
ka: იძულებით უთითებს ხმის ენას გამოტანილ სიგნალს. სამსიმბოლოიანი ISO639-კოდი. ნაგულისხმევია „eng“.

en: Format
ka: ფორმატი

en: Formatted Subtitles
ka: ფორმატირებული ტიტრები

en: Forward
ka: წინა მიმართულებით

en: Fragmented and streamable MP4 muxer
ka: დასანაწევრებელი და ეთერში გადასაცემი MP4-შემფუთავები

en: Frame By Frame
ka: კადრებით გადასვლა

en: Frame buffer depth
ka: კადრების მარაგის სიღრმე

en: Frame buffer file
ka: კადრების მარაგის ფაილი

en: Frame buffer height
ka: კადრების მარაგის სიმაღლე

en: Frame buffer segment ID
ka: კადრების მარაგის ნაწილის ID

en: Frame buffer width
ka: კადრების მარაგის სიგანე

en: Frame by frame
ka: კადრებით გადასვლა

en: Frame rate
ka: კადრის სიხშირე

en: Frame size
ka: კადრის ზომა

en: Framebuffer input
ka: კადრის მარაგის შეტანა

en: Freezing interactive video filter
ka: გაშეშების მართვადი ვიდეოფილტრი

en: French
ka: ფრანგული

en: Freq 1 (Hz)
ka: სიხშ 1 (Hz)

en: Freq 1 Q
ka: სიხშ 1 Q

en: Freq 1 gain (dB)
ka: სიხშ. 1 სიმძლავრე (დბ)

en: Freq 2 (Hz)
ka: სიხშ 2 (Hz)

en: Freq 2 Q
ka: სიხშ 2 Q

en: Freq 2 gain (dB)
ka: სიხშ. 2 სიმძლავრე (დბ)

en: Freq 3 (Hz)
ka: სიხშ 3 (Hz)

en: Freq 3 Q
ka: სიხშ 3 Q

en: Freq 3 gain (dB)
ka: სიხშ. 3 სიმძლავრე (დბ)

en: Frequency
ka: სიხშირე

en: Full
ka: სრული

en: Full HD (1080p)
ka: სრული (1080p)

en: Full bass
ka: ბანი სრულად

en: Full bass and treble
ka: ბანი/მაღალი სრულად

en: Full treble
ka: მაღალი ხმები სრულად

en: Fullscreen
ka: სრულეკრანიანი

en: Fullscreen Controller
ka: სრულეკრანიანი სამართავი

en: Fullscreen Video Device
ka: სრულეკრანიანი ვიდეომოწყობილობა

en: Fullscreen settings
ka: სრულეკრანიანის პარამეტრები

en: Fullscreen video output
ka: ვიდეოს სრულეკრანიანი გამოტანა

en: Gain
ka: მომატება

en: Gain on Feedback loop
ka: უკუქმედების გაძლიერება

en: Game
ka: თამაში

en: Gamma
ka: ნათება

en: Gamma adjust.
ka: გამის მორგება

en: General
ka: ზოგადი

en: General Audio
ka: საერთო ხმოვანება

en: General audio settings
ka: ხმის საერთო პარამეტრები

en: General input settings. Use with care...
ka: შეტანის საერთო პარამეტრები. გამოიყენეთ სიფრთხილით...

en: General playlist behaviour
ka: დასაკრავი სიის ზოდადი ქცევა

en: General settings
ka: ძირითადი პარამეტრები

en: General settings for audio output modules.
ka: საერთო პარამეტრები ხმოვანი გამოტანის მოდულებისთვის.

en: General settings for video output modules.
ka: საერთო პარამეტრები ვიდეოს გამოტანის მოდულებისთვის.

en: General stream output settings
ka: ნაკადის გამოტანის საერთო პარამეტრები

en: General video settings
ka: ზოგადი ვიდეო პარამეტრები

en: Genre
ka: ჟანრი

en: Genre description
ka: ჟანრის აღწერილობა

en: Genre metadata
ka: ჟანრის შესახებ დანართი

en: Geometry
ka: განლაგება

en: Georgian
ka: ქართული

en: German
ka: გერმანული

en: Gives video a warmer tone by applying sepia effect
ka: ვიდეოს აძლევს თბილ შეფერილობას მოყავისფრო ეფექტით

en: Go to Time
ka: გადასვლა დროით

en: Go to the DVD menu
ka: DVD-ს მენიუში გადასვლა

en: Go to time
ka: გადასვლა დროით

en: Goom animation speed
ka: Goom ანიმაციის სიჩქარე

en: Goom effect
ka: Goom ეფექტი

en: Gradient
ka: გარდამავლობა

en: Gradient image type
ka: გარდამავალი სახის გამოსახულება

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
ka: გარდამავალი სახის სურათი (0 or 1). 0 გადაიყვანს თეთრზე, ხოლო 1 დატოვებს ფერებს.

en: Gradient threshold
ka: გარდამავლობის ზღურბლი

en: Gradient video filter
ka: გარდამავლობის ვიდეოფილტრი

en: Grain
ka: ფირი

en: Grain video filter
ka: ფირის ვიდეოფილტრი

en: Grayscale video output
ka: ვიდეოს შავ-თეთრი გამოტანა

en: Green
ka: მწვანე

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Guarani
ka: გუარანი

en: Gujarati
ka: გუჯარათი

en: H.264 profile
ka: H.264 პროფილი

en: H264 video demuxer
ka: H264 ვიდეო დემუქსერი

en: HD (720p)
ka: მაღალი (720p)

en: HDMI/SPDIF audio passthrough
ka: HDMI/SPDIF-ხმის გატარება

en: HTML playlist export
ka: HTML-სიის გატანა

en: HTTP input
ka: HTTP შესავალი

en: HTTP proxy
ka: HTTP პროქსი

en: HTTP stream output
ka: HTTP ნაკადის გასავალი

en: HTTP tunnel port
ka: HTTP ტუნელის პორტი

en: Half Size
ka: ნახევარი ზომა

en: Headphone effect
ka: ყურსასმენის ეფექტი

en: Headphone virtual spatialization effect
ka: ყურსასმენის წარმოსახვითი სივრცული ეფექტი

en: Headphone virtualization
ka: ყურსასმენისთვის წარმოსახვითი სივრცული ხმა

en: Headphones
ka: ყურსასმენები

en: Hebrew
ka: ივრითი

en: Height
ka: სიმაღლე

en: Help
ka: დახმარება

en: Hide VLC
ka: VLC-ს დამალვა

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
ka: მაჩვენებლისა და სრულეკრანიანი სამართავის დამალვა x მილიწამში

en: Hide future errors
ka: მომდევნო შეცდომების დამალვა

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
ka: თაგვის ისრისა და სრულეკრანიანი სამართავის დამალვა n მილიწამში

en: High LNB voltage
ka: მაღალი LNB ვოლტაჟი

en: High freq (Hz)
ka: მაღალი სიხშ (ჰც)

en: High freq gain (dB)
ka: მაღალი სიხშ. სიმძლავრე (დბ)

en: High latency
ka: მაღალი დაყოვნება

en: High quality scaling level
ka: ზომის ხარისხიანი ცვლილების დონე

en: Higher latency
ka: უმაღლესი დაყოვნება

en: Hindi
ka: ინდური

en: Hip-Hop
ka: ჰიპ-ჰოპ

en: Horizontal flip
ka: თარაზულად შეტრიალება

en: Hot keys
ka: ცხელი ღილაკები

en: Hotkeys
ka: მალსახმობები

en: Hotkeys settings
ka: მალსახმობების პარამეტრები

en: Hough
ka: ჰაფის გარდაქმნა

en: Hours / Minutes / Seconds:
ka: საათი / წუთი / წამი:

en: However, the security certificate presented by the server changed since the previous visit and was not authenticated by any trusted Certificate Authority.
ka: თუმცაღა, მომსახურე მხარის მიერ წარმოდგენილი უსაფრთხოების სერტიფიკატი შეცვლილია წინა შემოწმების შემდგომ და მის ნამდვილობას არ ადასტურებს სერტიფიკატების არცერთი სანდო გამცემი.

en: However, the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certificate Authority.
ka: თუმცაღა, მომსახურე მხარის მიერ წარმოდგენილი უსაფრთხოების სერტიფიკატი უცნობია და მის ნამდვილობას არ ადასტურებს სერტიფიკატების არცერთი სანდო გამცემი.

en: Hue
ka: შეფერილობა

en: Hue or color balance.
ka: შეფერილობა და ფერთა გათანაბრება

en: Hungarian
ka: უნგრული

en: ID
ka: საცნობი

en: ID Offset
ka: ID წანაცვლება

en: IIDC Digital Camera (FireWire) input
ka: IIDC ციფრული კამერით (FireWire) შეტანა

en: Icelandic
ka: ისლანდიური

en: Icons
ka: ხატულები

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
ka: თუ ჩართულია, ვიდეო მოერგება ძირითად ფონს, ზომის ცვლილების შემდგომ. თუ არადა, ვიდეო მოიჭრება ფონის შესაბამისად.

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
ka: თუ მითითებულია, გამოიყენებს სურათს, თაგვის მაჩვენებლის გამოსახვისთვის გადაღებისას.

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
ka: თუ საშუალო სიმძლავრე აღემატება ბოლო N-რაოდენობის მომარაგებულისა ამ მნიშვნელობას, ხმის დონე მასზე დაიყვანება. იგი წარმოადგენს დადებით რიცხვს ათწილადის ნიშნით. მნიშვნელობა 0,5-სა და 10 შორის იქნება გონივრული.

en: If the file already exists, it will be overwritten.
ka: თუ ფაილი უკვე არსებობს, ზედ გადაეწერება.

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
ka: თუ ფაილი უკვე არსებობს, არ გადაეწერება.

en: If this option is enabled, VLC will use the dark interface style. Otherwise, the grey interface style is used.
ka: თუ ჩართულია, VLC გამოიყენებს მუქ სამუშაო გარსს. თუ არადა, რუხი გაფორმება ექნება.

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
ka: ეს მახასიათებელი თუ ცარიელია, სხვადასხვა მნიშნელობითაა გამართული
    DVD, VCD, და CDDA.
    შეგიძლიათ განისაზღვროთ საერთო მნიშვნელობა ან სათითაოდ გამართოთ 
    გაფართოებული პარამეტრებიდან.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
ka: თუ აღებული ასლი შეიცავს მართებულ ბმულს
    ან ფაილის მისამართს თქვენს კომპიუტერში
    თავადვე მიეთითება.

en: Ignore non audio tracks from iTunes audio files
ka: არახმოვანი ჩანაწერების არიდება iTunes-ის ხმოვანი ფაილებიდან

en: Image Adjust
ka: გამოსახულების მორგება

en: Image adjust
ka: გამოსახულების მორგება

en: Image contrast (0-2)
ka: ფერთა სხვაობა (0-2)

en: Image format
ka: სურათის ფორმატი

en: Image format which will be used to store the video snapshots
ka: ფაილის სახეობა, რომლითაც შეინახება ვიდეოსთვის გადაღებული სურათები

en: Image height
ka: სურათის სიმაღლე

en: Image hue (-180..180)
ka: გამოსახულების შეფერილობა (-180..180)

en: Image hue (0-360)
ka: გამოსახულების შეფერილობა (0-360)

en: Image mask
ka: სურათის ნიღაბი

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
ka: სურათის ნიღაბი. წერტილები, არანაკლებ 50% გამჭვირვალობით, წაიშლება.

en: Image saturation (0-3)
ka: გამოსახულების გაჯერებულობა (0-3)

en: Image wall
ka: სურათი ფილებად

en: Image width
ka: სურათის სიგანე

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
ka: რამდენიმე მონიტორის ერთად გამოყენებისას, შეგიძლიათ მიუთითოთ Windows-მოწყობილობის ეკრანის სახელი, რომელზეც გსურთ გახსნათ ვიდეოს ფანჯარა. მაგალითად, "\\.\DISPLAY1" ან "\\.\DISPLAY2".

en: In order to stream, a valid destination address is required.
ka: ნაკადის ეთერში გასაშვებად, მართებული დანიშნულების წერტილის მითითებაა საჭირო.

en: Include debug messages in system log.
ka: გამართვის შეტყობინებების დართვა სისტემურ ჩანაწერებში

en: Increase
ka: მომატება

en: Increase scale factor
ka: ზომის მამრავლის გაზრდა

en: Indonesian
ka: ინდონეზიური

en: Information
ka: მონაცემები

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
ka: მონაცემები, თუ რისგან შედგება თქვენი ფაილი ან ნაკადი.
    ნაჩვენებია შემფუთავი, ხმისა და ვიდეოს მშიფრავები, ქვეწარწერები.

en: Information...
ka: მონაცემები...

en: Initial VBV buffer occupancy
ka: VBV-ბუფერის საწყისი ფლობა

en: Input
ka: შესავალი

en: Input & Codec Settings
ka: შეტანისა და მშიფრავის პარამეტრები

en: Input & Codecs Settings
ka: შეტანისა და მშიფრავების გამართვა

en: Input / Codecs
ka: შეტანა  / მშიფრავები

en: Input bitrate
ka: შეტანის ბიტსიხშირე

en: Input has changed
ka: შესავალი შეიცვალა

en: Input/Read
ka: შეტანა/წაკითხვა

en: Input:
ka: შეტანა:

en: Insecure site
ka: დაუცველი საიტი

en: Insert Disc
ka: დისკის ჩადება

en: Installed
ka: ჩადგმული

en: Integrate video in interface
ka: ვიდეოს მოქცევა გარსის შიგნით

en: Intensity
ka: სიჭარბე

en: Intensity of sepia effect
ka: მოყავისფრო ეფექტის ძალა

en: Interactive Zoom
ka: მართვადი მოახლოება

en: Interface
ka: გარსი

en: Interface Settings
ka: გარსის გამართვა

en: Interface module
ka: გარსის მოდული

en: Interface style
ka: სამუშაო გარსის გაფორმება

en: Interfaces
ka: გარსები

en: Interlingua
ka: ინტერლინგვა

en: Internal libavcodec codec name
ka: შიდა libavcodec-დამშიფრავის სახელი

en: Internet
ka: ინტერნეტსივრცე

en: Introduces a delay in the display of the stream.
ka: დაამატებს დაყოვნებას ნაკადის ჩვენებისას.

en: Inuktitut
ka: ინუკტიტუტი

en: Invert colors
ka: შებრუნებული ფერები

en: Irish
ka: ირლანდიური

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
ka: შესაძლებელია შეტანის საათის სინქრონიზაციის გათიშვა, მიმდინარე წყაროებისთვის. გამოიყენეთ, თუ შეფერხებები აქვს, ქსელში გაშვებულ ნაკადებს.

en: Italian
ka: იტალიური

en: JACK audio output
ka: ხმის JACK-გამომტანი

en: Japanese
ka: იაპონური

en: Jazz
ka: ჯაზი

en: Jump Bac&kward
ka: &უკან გადასვლა

en: Jump sizes
ka: გადასვლების ზომები

en: Jump to Specific &Time
ka: გადასვლა შერჩეულ &დროზე

en: Jump to Time
ka: გადასვლა დროით

en: K Audio Interface audio output
ka: ხმის KAI-გამომტანი

en: KWallet keystore
ka: KWallet საცავი

en: Kannada
ka: კანადური

en: Karaoke
ka: კარაოკე

en: Kashmiri
ka: ქაშმირული

en: Keep aspect ratio
ka: გვერდების ფარდობის შენარჩუნება

en: Keep existing file
ka: არსებულის შენარჩუნება

en: Keep original audio track
ka: ხმის ხელუხლებლად შენარჩუნება

en: Keep original size
ka: საწყისი ზომის შენარჩუნება

en: Keep original video track
ka: ვიდეოს ხელუხლებლად შენარჩუნება

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
ka: გვერდების საწყისი ფარდობის შენარჩუნება მოზაიკური ნაწილების ზომის ცვლილებისას.

en: Khmer
ka: ქხმერული

en: Kikuyu
ka: კიკუიუ

en: Kirghiz
ka: ყირღიზული

en: Knee
    radius
ka: ამოზნექის
    რადიუსი

en: Knee radius
ka: ამოზნექის რადიუსი

en: Komi
ka: კომი

en: Korean
ka: კორეული

en: Kurdish
ka: ქურთული

en: Language
ka: ენა

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
ka: ხმის ჩანაწერის ენა, რომლის გამოყენებაც გსურთ (მძიმით გამოყოფილი, ქვეყნის ორ- ან სამასოიანი კოდით, აგრეთვე შეიძლება მიეთითოს „none“, რომ სხვა სათადარიგო ენით არ ჩანაცვლდეს).

en: Language of the menus you want to use with DVD/BluRay (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
ka: DVD/BluRay-მენიუს ენა, რომლის გამოყენებაც გსურთ (მძიმით გამოყოფილი, ქვეყნის ორ ან სამასოიანი კოდით, სათადარიგოდ, შეიძლება მიეთითოს „any“).

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
ka: ქვეწარწერის ჩანაწერის ენა, რომლის გამოყენებაც გსურთ (მძიმით გამოყოფილი, ქვეყნის ორ ან სამასოიანი კოდით, სათადარიგოდ, შეიძლება მიეთითოს „any“).

en: Lao
ka: ლაო

en: Large
ka: დიდი

en: Large Hall
ka: დიდი დარბაზი

en: Larger
ka: გადიდება

en: Last 60 seconds
ka: ბოლო 60 წამში

en: Last audio device
ka: ხმის ბოლო მოწყობილობა

en: Last.fm username not set
ka: Last.fm მომხმარებელი არ არის მითითებული

en: Latin
ka: ლათინური

en: Latvian
ka: ლატვიური

en: Leave Fullscreen
ka: სრულეკრანიანიდან გასვლა

en: Left
ka: მარცხნივ

en: Left bottom
ka: მარცხენა ქვედა

en: Left top
ka: მარცხენა ზედა

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
ka: ვიდეოს ზომები მოერგება არსებულ ფანჯარას ან სრულ ეკრანს.

en: License
ka: ლიცენზია

en: Line 1:
ka: ზოლი 1:

en: Line 2:
ka: ზოლი 2:

en: Linear
ka: წრფივი

en: Lingala
ka: ლინგალა

en: List
ka: სია

en: Listeners
ka: მსმენელები

en: Lithuanian
ka: ლიტვური

en: Live
ka: ცოცხალი შესრულება

en: Live Playback delay (ms)
ka: ეთერში გაშვებულის დაყოვნება (მწმ)

en: Live capture caching (ms)
ka: პირდაპირი გადაღებისას მომარაგება (მწმ)

en: Load
ka: ჩატვირთვა

en: Local Network
ka: ადგილობრივი ქსელი

en: Locally collect statistics
ka: ადგილობრივად შეგროვებული აღრიცხვები

en: Location
ka: მდებარეობა

en: Location:
ka: მდებარეობა:

en: Lock Aspect Ratio
ka: გვერდების ფარდობის შენარჩუნება

en: Log filename
ka: პროტოკოლის ფაილი

en: Log format
ka: პროტოკოლის ფორმატი

en: Log to file
ka: პროტოკოლირება ფაილში

en: Logging
ka: პროტოკოლირება

en: Login:pass
ka: ანგარიში:პაროლი

en: Logo
ka: ლოგო

en: Logo erase
ka: ლოგოს მოცილება

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
ka: გაუმჭვირვალობის მნიშვნელობა (0 სრული გამჭვირვალობისთვის და 255 სრული გაუმჭვირვალობისთვის).

en: Logo overlay
ka: ლოგოს ზედდება

en: Logo position
ka: ლოგოს ადგილი

en: Long backwards jump
ka: გრძელი გადასვლა უკან

en: Long forward jump
ka: გრძელი გადასვლა წინ

en: Long jump length
ka: გრძელი გადასვლების სიგრძე

en: Long jump length, in seconds.
ka: გრძელი გადასვლების დრო წამებში

en: Look and feel
ka: იერსახე და გარემო

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
ka: მოძებნის ქვეწარწერების ფაილს ამ მდებარეობაზეც, თუ თქვენი ქვეწარწერების ფაილი ვერ მოინახა მიმდინარე საქაღალდეში.

en: Loop / Repeat
ka: უწყვეტი / გამეორება

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
ka: A და B წერტილებს შორის უწყვეტი გამეორება.
    დაწკაპეთ A წერტილის მისათითებლად

en: Loop from point A to point B continuously.
ka: A და B წერტილებს შორის უწყვეტი გამეორება.

en: Lost
ka: დაკარგული

en: Lost buffers
ka: დაკარგული მარაგი

en: Lost frames
ka: დაკარგული კადრი

en: Low Definition (360 lines)
ka: დაბალი (360 ხაზი)

en: Low Delay mode
ka: დაბალი დაყოვნების რეჟიმი

en: Low freq (Hz)
ka: დაბალი სიხშ (ჰც)

en: Low freq gain (dB)
ka: დაბალი სიხშ. სიმძლავრე (დბ)

en: Low latency
ka: მცირე დაყოვნება

en: Low-frequency effects
ka: დაბალ სიხშირეზე ზემოქმედება

en: Lowest latency
ka: უმცირესი დაყოვნება

en: Lua interface
ka: Lua გარსი

en: M3U playlist export
ka: M3U-სიის გატანა

en: M3U playlist import
ka: M3U-სიის შემოტანა

en: M3U8 playlist export
ka: M3U8-სიის გატანა

en: MMAL deinterlace
ka: MMAL-ხაზგამოშვების არიდება

en: MMAL-based deinterlace filter plugin
ka: MMAL-ზე დაფუძნებული ხაზგამოშვების არიდების მოდული

en: MP4 stream demuxer
ka: MP4 ნაკადის დემუქსერი

en: MP4/MOV muxer
ka: MP4/MOV მუქსერი

en: MPEG-I/II video demuxer
ka: MPEG-I/II ვიდეო დემუქსერი

en: MPEG-PS demuxer
ka: MPEG-PS დემუქსერი

en: MRL
ka: მედიაბმული

en: MTU of the network interface
ka: ქსელის გარსის MTU

en: Mac OS X interface
ka: Mac OS X გარსი

en: Macedonian
ka: მაკედონიური

en: Magnification/Zoom
ka: მოახლოება/გადიდება

en: Magnify/Zoom interactive video filter
ka: გადიდება/მოახლოების მართვადი ვიდეოფილტრი

en: Main Profile
ka: ძირითადი პროფილი

en: Main Toolbar
ka: მთავარი ხელსაწყოები

en: Main Window...
ka: ძირითადი ფანჯარა...

en: Main audio
ka: ძირითადი ხმა

en: Main interfaces
ka: მთავარი გარსები

en: Main interfaces settings
ka: მთავარი გარსის პარამეტრები

en: Make use of the QPUs to allow higher quality deinterlacing of HD content.
ka: გამოიყენეთ QPU-ები ხაზგამოშვების გაუმჯობესებული ხარისხით ასარიდელბად HD-მასალებში.

en: Makeup
    gain
ka: სიმძლავრის
    შევსება

en: Makeup gain
ka: სიმძლავრის შევსება

en: Malagasy
ka: მალაგასური

en: Malay
ka: მალაიზიური

en: Malayalam
ka: მალაიალამური

en: Maltese
ka: მალტური

en: Manx
ka: მანქსი

en: Maori
ka: მაორი

en: Marathi
ka: მარათჰი

en: Marshall
ka: მარშალი

en: Mask
ka: ნიღაბი

en: Max QP
ka: მაქსიმალური QP

en: Max QP step
ka: მაქსიმალური QP ნაბიჯი

en: Max length
ka: მაქსიმალური სიგრძე

en: Maximum Bitrate
ka: უმაღლესი ბიტური სიხშირე

en: Maximum bitrate
ka: უმაღლესი ბიტსიხშირე

en: Maximum level
ka: უმაღლესი დონე

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
ka: ეკრანზე გამოსაჩენი ასონიშნების უმაღლესი რაოდენობა.

en: Maximum number of connections
ka: შეერთებების მაქსიმალური რიცხვი

en: Mean
ka: საშუალო

en: Media &Information
ka: მედიაფაილის &მონაცემები

en: Media Angle
ka: ფაილის ხედვის კუთხე

en: Media Foundation Transform decoder
ka: MediaFoundationTransform გამშიფრავი

en: Media Information
ka: მედიაფაილის მონაცემები

en: Media Information...
ka: მედიაფაილის მონაცემები

en: Media Library
ka: მედიათეკა

en: Media Manager Edition
ka: ჩანაწერების მართვისთვის განკუთვნილი

en: Media Manager List
ka: ჩანაწერების სამართავი სია

en: Media Next Frame
ka: მასალის მომდევნო კადრი

en: Media Resource Locator (MRL)
ka: მედიამასალების მისამართი (MRL)

en: Media Shuffle
ka: ფაილების არევა

en: Media data size
ka: მონაცემთა მოცულობა

en: Media encapsulated as %@ cannot be streamed through the HTTP protocol for technical reasons.
ka: %@ სათავსში მოქცეული ფაილი ვერ გადაიცემა HTTP-ოქმით ტექნიკური მიზეზების გამო.

en: Medium (medium quality and medium bandwidth)
ka: საშუალო (საშუალო ხარისხი და საშუალო გამტარუნარიანობა)

en: Medium backwards jump
ka: საშუალო გადასვლა უკან

en: Medium forward jump
ka: საშუალო გადასვლა წინ

en: Medium jump length
ka: საშუალო გადასვლების სიგრძე

en: Medium jump length, in seconds.
ka: საშუალო გადასვლების დრო წამებში

en: Menu
ka: მენიუ

en: Menus
ka: მენიუები

en: Menus language:
ka: მენიუს ენა:

en: Messages
ka: შეტყობინებები

en: Metadata
ka: დანართი

en: Metal
ka: მეტალი

en: Mi&nimal Interface
ka: გა&მარტივებული გარსი

en: Middle
ka: შუა

en: Mime
ka: MIME

en: Min QP
ka: მინიმალური QP

en: Minimal Mac OS X interface
ka: შემცირებული Mac OS X გარსი

en: Minimum time (in milliseconds) between subtitle disappearance and newer subtitle appearance (earlier subtitle delay will be extended to fill the gap).
ka: უმცირესი დრო (მილიწამებში) ქვეწარწერის გაქრობასა ახლის გამოჩენას შორის (ქვეწარწერის დაყოვნება გაიზრდება შუალედის შესავსებად).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after its predecessor has disappeared (subtitle delay will be extended to meet this requirement).
ka: უმცირესი დრო (მილიწამებში), რომლის განმავლობაშიც ქვეწარწერა უნდა დარჩეს წინამორბედის გაქრობის შემდეგ (ქვეწარწერის დაყოვნება გაიზრდება შესაბამისად).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after newer subtitle has appeared (earlier subtitle delay will be shortened to avoid the overlap).
ka: უმცირესი დრო (მილიწამებში), რომლის განმავლობაშიც ქვეწარწერის უნდა დარჩეს ახლის გამოჩენის შემდეგ (ქვეწარწერის დაყოვნება შემცირდება გადაფარვის ასარიდებლად).

en: Mirror
ka: სარკისებრი

en: Mirror orientation
ka: სარკისებრი განლაგება

en: Mirror video
ka: სარკისებრი ვიდეო

en: Mirror video filter
ka: სარკისებრი ვიდეოფილტრი

en: Misc
ka: სხვადასხვა

en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

en: Miscellaneous audio settings and modules.
ka: ხმის სხვადასხვა პარამეტრები და მოდულები.

en: Mode
ka: რეჟიმი

en: Modules Tree
ka: მოდულები განტოტვილად

en: Moldavian
ka: მოლდავური

en: Mongolian
ka: მონღოლური

en: Mono
ka: მონო

en: More information...
ka: დაწვრილებით

en: Motion Detect
ka: მოძრაობის დადგენა

en: Motion blur
ka: მოძრაობის დაბინდვა

en: Motion detect
ka: მოძრაობის დადგენა

en: Motion threshold (10-100)
ka: მოძრაობის ზღურბლი (10-100)

en: Mount Point
ka: მიერთების წერტილი

en: Mouse Gestures
ka: თაგვის ჟესტები

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
ka: სიხშირის მრავალჯერადი მართვა
     - 1: ერთხელ გატარება, ქმნის მონაცემთა ფაილს
     - 2: ბოლო გატარება, არ ანაცვლებს მონაცემთა ფაილს
     - 3: N-ჯერ გატარება, ანაცვლებს მონაცემთა ფაილს

en: Multiple Files Selected.
ka: რამდენიმე ფაილია შერჩეული.

en: Multiple files selected.
ka: რამდენიმე ფაილია შერჩეული.

en: Multiple profiles with the same name are not allowed.
ka: რამდენიმე პროფილი ერთნაირი სახელით მიუღებელია.

en: Multiply subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
ka: ქვეწარწერების გამოჩენის დრო მრავლდება ამ მნიშვნელობაზე.
    მიუთითეთ 0 გასათიშად.

en: MusePack demuxer
ka: MusePack დემუქსერი

en: Music
ka: მუსიკა

en: Mute
ka: დადუმება

en: Muxer:
ka: მუქსერი:

en: Muxers
ka: მამჭიდროებლები

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
ka: მამჭიდროებლები ერთად კრავს ნაკადის ცალკეული სახის შემადგენლებს (ვიდეოს, ხმას, ...). ეს პარამეტრები, საშუალებას იძლევა ყოველთვის გამოიყენებოდეს ერთი რომელიმე მამჭიდროებელი. თუმცა, ამის აუცილებლობა არაა.
    ასევე შეგიძლიათ მიუთითოთ ნაგულისხმევი პარამეტრები, თითოეული მამჭიდროებლისთვის.

en: My Computer
ka: კომპიუტერი

en: N&ormal Speed
ka: ჩ&ვეულებრივი სიჩქარე

en: N/A
ka: არარი მოცემული

en: NT Service
ka: NT სერვისი

en: Name
ka: სახელი

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
ka: ხმის მოწყობილობის სახელი, რომელსაც გამოიყენებს DirectShow-მოდული. თუ არაფერს მიუთითებთ, ისარგებლებს ნაგულისხმევი მოწყობილობით.

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
ka: ვიდეომოწყობილობის სახელი, რომელსაც გამოიყენებს DirectShow-მოდული. თუ არაფერს მიუთითებთ, ისარგებლებს ნაგულისხმევი მოწყობილობით.

en: Name:
ka: სახელი:

en: Native Slider
ka: პირვანდელი სრიალა

en: Nauru
ka: ნაურუ

en: Navajo
ka: ნავახო

en: Navigate down
ka: გადასვლა ქვემოთ

en: Navigate left
ka: გადასვლა მარცხნივ

en: Navigate right
ka: გადასვლა მარჯვნივ

en: Navigate up
ka: გადასვლა ზემოთ

en: Ncurses interface
ka: Ncurses გარსი

en: Ndonga
ka: ნდონგა

en: Ne&xt
ka: მომ&დევნო

en: Negate colors
ka: შებრუნებული ფერები

en: Nepali
ka: ნეპალური

en: Network
ka: ქსელი

en: Network Access Policy
ka: ქსელთან წვდომის დებულება

en: Network Protocol
ka: ქსელის ოქმი

en: Network caching (ms)
ka: ქსელიდან მომარაგება (მწმ)

en: Network settings
ka: ქსელის პარამეტრები

en: Network synchronisation
ka: ქსელის სინქრონიზაცია

en: Never
ka: არასდროს

en: New destination
ka: ახალი დანიშნულება

en: New profile
ka: ახალი პროფილი

en: Next
ka: შემდეგი

en: Next / Forward
ka: მომდევნო / წინა მიმართულებით

en: Next chapter
ka: შემდეგი თავი

en: Next frame
ka: მომდევნო კადრი

en: Next media in the playlist
ka: მომდევნო ჩანაწერი დასაკრავი სიიდან

en: Next media in the playlist, skip forward when held
ka: მომდევნო ჩანაწერი დასაკრავი სიიდან, წინ გადახვევა დიდხანს დაჭერით

en: Next title
ka: შემდეგი სათაური

en: Next widget style
ka: დასამატებელი ერთეულის იერსახე

en: No Audio Input device found
ka: ხმის შემტანი მოწყობილობა არაა

en: No EPG Data Available
ka: გადაცემათა EPG-ნუსხა მიუწვდომელია

en: No addons found
ka: დამატებები არაა

en: No description for this codec
ka: მშიფრავი აღწერილობის გარეშეა

en: No disc menus
ka: დისკის მენიუს გარეშე

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
ka: შესაბამისი მოდული არ მოიძებნა. გამოიყენეთ --list ან --list-verbose ხელმისაწვდომი მოდულების ჩამონათვალისთვის.

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
ka: v4l2 მოდული ვერ მოიძებნა.
    გთხოვთ გადაამოწმოთ, რომ მოწყობილობა გახსნილია VLC-ით და გაშვებულია.
    
    სამართავი თავისით გამოჩნდება აქ.

en: No video devices found
ka: ვიდეოს მოწყობილობა არაა

en: No video or audio device selected.
ka: ვიდეოს ან ხმის მოწყობილობა არ მითითებულა.

en: Noise Threshold
ka: ხმაურის ზღურბლი

en: None
ka: არავითარი

en: Normal
ka: საშუალო

en: Normal Size
ka: ნორმალური ზომა

en: Normal rate
ka: საშუალო სიხშირის

en: Normalize volume to:
ka: ხმის დონის შენარჩუნება

en: Norwegian
ka: ნორვეგიული

en: Note:
ka: შენიშვნა:

en: Notification
ka: შეტყობინება

en: Now Playing
ka: ახლა გაშვებულია

en: NullSoft demuxer
ka: NullSoft დემუქსერი

en: Number of Tracks
ka: ჩანაწერების რაოდენობა

en: Number of audio buffers
ka: ხმოვანი მონაცემების მარაგების რაოდენობა

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
ka: გადაშიფრულ ნაკადებში ხმოვანი არხების რაოდენობა.

en: Number of channels information of the transcoded stream.
ka: გადაშიფრული ნაკადის არხების რაოდენობა

en: Number of clones
ka: ასლების რაოდენობა

en: Number of columns
ka: სვეტების რაოდენობა

en: Number of horizontal slices per frame in low delay mode
ka: თარაზული ნაწილების რიცხვი თითო კადრში დაბალი დაყოვნების რეჟიმში

en: Number of loops for the logo animation. -1 = continuous, 0 = disabled
ka: ლოგოს მოძრაობის გამეორების რიცხვი -1 = უწყვეტი, 0 = გათიშული

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
ka: დასამატებელი პიქსელები ქვემოთ გასასწორებლად, სურათის მოჭრის შემდგომ.

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
ka: დასამატებელი პიქსელები მარცხნივ გასასწორებლად, სურათის მოჭრის შემდგომ.

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
ka: დასამატებელი პიქსელები მარჯვნივ გასასწორებლად, სურათის მოჭრის შემდგომ.

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
ka: დასამატებელი პიქსელები ზემოთ გასასწორებლად, სურათის მოჭრის შემდგომ.

en: Number of puzzle columns
ka: ასაწყობი სვეტების რაოდენობა

en: Number of puzzle rows
ka: ასაწყობი სტრიქონების რაოდენობა

en: Number of slices in each video frame; each slice contains one or more macro-block rows. If numslice is not set, the encoder may choose any slice partitioning allowed by the codec standard.
ka: ნაწილების რაოდენობა ვიდეოს ყოველ კადრში; თითოეული ნაწილი შეიცავს ხაზების ერთ ან რამდენიმე მსხვილ ჯგუფს. თუ numslice არ მიეთითება, დამშიფრავი ალბათ თავად აარჩევს დანაწევრების რომელიმე სახეობას მშიფრავის სტანდარტის შესაბამისად.

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
ka: ეკრანების ნაგულისხმევი რაოდენობა ვიდეოების „სრულეკრანიანი“ ჩვენებისთვის. ეკრანების შესაბამის ნომრებს იხილავთ ვიდეომოწყობილობის ასარჩევ მენიუში.

en: Number of threads used for the transcoding.
ka: გადაშიფვრისთვის გამოყენებული ნაკადების რაოდენობა.

en: Number of vertical slices per frame in low delay mode
ka: შვეული ნაწილების რიცხვი თითო კადრში დაბალი დაყოვნების რეჟიმში

en: Number of video windows in which to clone the video.
ka: ფანჯრების რაოდენობა ვიდეოს ასლებისთვის

en: Nuv demuxer
ka: Nuv დემუქსერი

en: OGG demuxer
ka: OGG დემუქსერი

en: OK
ka: კარგი

en: Off
ka: გამორთ.

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
ka: გადაშიფრული ნაკადის Ogg Vorbis ხარისხი.

en: Ogg/OGM muxer
ka: Ogg/OGM მუქსერი

en: Ok, Don't warn me again
ka: კარგი, მომავალში გაფრთხილების გარეშე

en: On
ka: ჩართ.

en: On Screen Display
ka: ეკრანული შრე

en: Online Documentation...
ka: ონლაინ დოკუმენტაცია...

en: Online Forum...
ka: ონლაინ ფორუმი...

en: Only installed
ka: მხოლოდ ჩადგმული

en: Only show modules related to current playback
ka: მხოლოდ ამჟამად გაშვებულთან დაკავშირებული მოდულების ჩვენება

en: Opacity
ka: გაუმჭვირვალობა

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
ka: გაუმჭვირვალობა (არაგამჭვირვალე) გადასადები ტექსტის. 0 = გამჭვირვალე, 255 = სრულად გაუმჭვირვალე.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
ka: გაუმჭვირვალობა (არაგამჭვირვალე) გადადებული ტექსტის. 0 = გამჭვირვალე, 255 = სრულად გაუმჭვირვალე.

en: Opacity of the logo
ka: ლოგოს გაუმჭვირვალობა

en: Open
ka: გახსნა

en: Open &Capture Device...
ka: &ჩამწერი მოწყობილობის გახსნა...

en: Open &Disc...
ka: &დისკის გახსნა...

en: Open &File...
ka: &ფაილის გახსნა...

en: Open &Folder...
ka: სა&ქაღალდის გახსნა...

en: Open &Location from clipboard
ka: აღებული &მისამართის ასლის გახსნა

en: Open &Network Stream...
ka: ნაკადის &ქსელიდან გახსნა...

en: Open &Network...
ka: &ქსელიდან გახსნა...

en: Open &Recent Media
ka: &ბოლო ფაილების გახსნა

en: Open Audio Effects window
ka: ხმაზე ზემოქმედების ფანჯრის გახსნა

en: Open Capture Device...
ka: ჩამწერი მოწყობილობის გახსნა...

en: Open D&irectory...
ka: საქა&ღალდის გახსნა...

en: Open Directory
ka: საქაღალდის გახსნა

en: Open Disc...
ka: დისკის გახსნა...

en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

en: Open File...
ka: ფაილის გახსნა...

en: Open Folder
ka: საქაღალდის გახსნა

en: Open Media
ka: ფაილის გახსნა

en: Open Network...
ka: ქსელიდან გახსნა...

en: Open RTP/UDP Stream
ka: RTP/UDP ნაკადის გახსნა

en: Open Recent
ka: ბოლოდროინდელის გახსნა

en: Open Sound System audio output
ka: ხმის OSS-გამომტანი

en: Open Source
ka: წყაროს გახსნა

en: Open URL
ka: ბმულის გახსნა

en: Open VIDEO_TS / BDMV folder
ka: VIDEO_TS / BDMV საქაღალდის გახსნა

en: Open VLM configuration...
ka: გამართული VLM-პარამეტრების გახსნა...

en: Open a dialog to select the media to play
ka: სარკმლის გახსნა გასაშვები ფაილის შესარჩევად

en: Open a medium
ka: ფაილების ასარჩევი

en: Open a skin file
ka: გაფორმების ფაილის გახსნა

en: Open network streams using the following protocols
ka: გახსენით ნაკადები ქსელიდან, მოცემული ოქმების გამოყენებით

en: Open playlist
ka: დასაკრავი სიის გახსნა

en: Open playlist...
ka: დასაკრავი სიის გახსნა...

en: Open skin...
ka: გაფორმების გახსნა...

en: Open subtitle file
ka: ქვეწარწერების ფაილის გახსნა

en: Open subtitles
ka: ქვეწარწერების გახსნა

en: Open subtitles...
ka: ქვეწარწერების გახსნა...

en: Open the file with synchronous writing.
ka: გახსენით ფაილი სინქრონულად ჩაწერისთვის.

en: Open: %s
ka: გახსენი: %s

en: OpenBSD sndio audio output
ka: ხმის OpenBSD-sndio-გამომტანი

en: OpenGL video output
ka: OpenGL ვიდეოს გამოტანა

en: OpenGL video output for Windows
ka: OpenGL ვიდეოს გამოტანა Windows-ისთვის

en: OpenMAX IL video output
ka: OpenMAX IL ვიდეოს გამოტანა

en: Opening
ka: იხსნება

en: Operating System Integration
ka: საოპერაციო სისტემაში ჩაშენება

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
ka: გადაღების გაუმჯობესება ეკრანის დანაწევრებით, წინასწარ დადგენილი სიმაღლის ნაწილებად (16 უმჯობესია, 0 ნიშნავს გათიშვას).

en: Ordinate of the capture region in pixels.
ka: გადასაღები არეს ორდინატა პიქსელებში.

en: Organize Presets...
ka: მზა ნაკრებების გაწყობა...

en: Organize Profiles...
ka: პროფილების დალაგება...

en: Organize profiles...
ka: პროფილების დალაგება...

en: Orientation
ka: განლაგება

en: Original
ka: თავდაპირველი

en: Original Format
ka: თავდაპირველი სახეობა

en: Original ID
ka: საწყისი ID

en: Original Size
ka: თავდაპირველი ზომა

en: Oriya
ka: ორიული

en: Ossetian; Ossetic
ka: ოსური

en: Other
ka: სხვა

en: Outline opacity
ka: გარემოხაზულობის გაუმჭვირვალობა

en: Output
ka: გამოტანა

en: Output (canvas) image height
ka: გამოტანის (ფონის) გამოსახულების სიმაღლე

en: Output (canvas) image width
ka: გამოტანის (ფონის) გამოსახულების სიგანე

en: Output URL
ka: გასავალის URL

en: Output destination
ka: გამოტანის დანიშნულება

en: Output file
ka: გასავალი ფაილი

en: Output module:
ka: გამოტანის მოდული:

en: Output modules
ka: გამოტანის მოდულები

en: Output picture aspect ratio
ka: გამოტანილი გამოსახულების გვერდების ფარდობა

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
ka: ვიდეოს შავ-თეთრი სახით გამოტანა. ვინაიდან, ფერების მონაცემები აღარ გაიშიფრება, დაზოგავს გამოთვლით ძალებს.

en: Output:
ka: გამოტანა:

en: Overall
ka: სრულად

en: Overlay
ka: ზედდება

en: Overlay subtitles on the video
ka: ზედდებული ქვეწარწერები ვიდეოზე

en: Overlays
ka: ზედდება

en: Overlays/Subtitles
ka: ზედდება/ქვეწარწერები

en: Overwrite
ka: გადაწერა

en: Overwrite existing file
ka: არსებულ ფაილზე გადაწერა

en: P&layback
ka: დ&აკვრა

en: PLS playlist import
ka: PLS-სიის შემოტანა

en: PNG video decoder
ka: PNG ვიდეო დეკოდერი

en: PS muxer
ka: PS მუქსერი

en: PVA demuxer
ka: PVA დემუქსერი

en: Packet Size
ka: პაკეტის ზომა

en: Pad video
ka: ვიდეოს მორგება

en: Padd
ka: მორგება

en: Pali
ka: პალი

en: Panoramix: wall with overlap video filter
ka: Panoramix: ფილების ვიდეოფილტრი გადაფარვით

en: Parametric Equalizer
ka: პარამეტრული მათანაბრებელი

en: Party
ka: წვეულება

en: Pass alsa:// to open the default ALSA capture device, or alsa://SOURCE to open a specific device named SOURCE.
ka: გადაეცით alsa:// ნაგულისხმევი ALSA-ჩამწერი მოწყობილობის გასახსნელად ან alsa://SOURCE ცალკეული მოწყობილობისთვის, დასახელებით SOURCE.

en: Pass pulse:// to open the default PulseAudio source, or pulse://SOURCE to open a specific source named SOURCE.
ka: გადაეცით pulse:// ნაგულისხმევი PulseAudio-წყაროს გასახსნელად ან pulse://SOURCE ცალკეული წყაროს გასახსნელად დასახელებით SOURCE.

en: Password
ka: პაროლი

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Paste
ka: ჩასმა

en: Path
ka: მისამართი

en: Path doesn't appear to be a Blu-ray
ka: მისამართით არ ჩანს, რომ BluRay უნდა იყოს.

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
ka: მეხსიერებაში ასახული ფაილის მისამართი, კადრების მარაგისთვის.

en: Path to the projectM preset directory
ka: მზა projectM-ნაკრების საქაღალდის მდებარეობა

en: Path to the skin to use.
ka: გამოსაყენებელი მორთულობის მისამართი

en: Pause
ka: შეჩერება

en: Pause each item in the playlist on the first frame.
ka: დასაკრავ სიაში თითოეული ჩანაწერის შეჩერება პირველ კადრზე

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
ka: დასაკრავ სიაში თითოეული ჩანაწერის შეჩერება ბოლო კადრზე

en: Pause on the last frame of a video
ka: შეჩერება ვიდეოს ბოლო კადრზე

en: Pause only
ka: მხოლოდ შეჩერება

en: Pause playback when minimized
ka: გაშვების შეჩერება ჩაკეცვისას

en: Pause the playback
ka: დაკვრის შეჩერება

en: Paused
ka: შეჩერებულია

en: Peak height
ka: კიდურა სიმაღლე

en: Peak protection
ka: უკიდურესი გადახრებისგან დაცვა

en: Performance (prioritize faster ciphers)
ka: წარმადობა (უპირატესობა სწრაფ მშიფრავებს)

en: Persian
ka: სპარსული

en: Picture aspect-ratio n:m
ka: სურათის გვერდების ფარდობა n:m

en: Picture contrast or luma gain.
ka: ფერთა სხვაობა ან სიკაშკაშის მატება.

en: Picture rotation angle (in degrees).
ka: სურათის მობრუნების კუთხე (გრადუსებში)

en: PictureFlow
ka: გალერეა

en: Pitch
ka: ბგერა

en: Pitch Shift
ka: ბგერის ცვლა

en: Pitch Shifter
ka: ბგერის ცვლა

en: Pitch shift in semitones.
ka: ბგერის ცვლა ნახევარტონით.

en: Pixel depth of the frame buffer, or zero for XWD file
ka: წერტილის სიღრმე კადრების მარაგისთვის, ან ნული XWD-ფაილისთვის

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
ka: გადასაღები არეს სიმაღლე პიქსელებში, ანდა 0 სრული სიმაღლისთვის

en: Pixel height of the frame buffer (ignored for XWD file)
ka: წერტილის სიმაღლე კადრების მარაგისთვის (უგულებელყოფილია XWD-ფაილისთვის)

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
ka: გადასაღები არეს სიგანე პიქსელებში, ანდა 0 სრული სიგანისთვის

en: Pixel width of the frame buffer (ignored for XWD file)
ka: წერტილის სიგანე კადრების მარაგისთვის (უგულებელყოფილია XWD-ფაილისთვის)

en: Pixels to padd to bottom
ka: პიქსელები ქვემოთ მოსარგებად

en: Pixels to padd to left
ka: პიქსელები მარცხნივ მოსარგებად

en: Pixels to padd to right
ka: პიქსელები მარჯვნივ მოსარგებად

en: Pixels to padd to top
ka: პიქსელები ზემოთ მოსარგებად

en: Play
ka: გაშვება

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
ka: გაშვება
    თუ დასაკრავი სია ცარიელია, გახსნის ფაილების ასარჩევს

en: Play and stop
ka: გაშვება და გაჩერება

en: Play another media synchronously
ka: სხვა ფაილის გაშვება იმავდროულად

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
ka: სხვა ფაილის გაშვება იმავდროულად (დამატებითი ხმოვანი ფაილი, ...)

en: Play only
ka: მხოლოდ დაკვრა

en: Play playlist bookmark 1
ka: გაეშვას დასაკრავი სიის სანიშნი 1

en: Play playlist bookmark 10
ka: გაეშვას დასაკრავი სიის სანიშნი 10

en: Play playlist bookmark 2
ka: გაეშვას დასაკრავი სიის სანიშნი 2

en: Play playlist bookmark 3
ka: გაეშვას დასაკრავი სიის სანიშნი 3

en: Play playlist bookmark 4
ka: გაეშვას დასაკრავი სიის სანიშნი 4

en: Play playlist bookmark 5
ka: გაეშვას დასაკრავი სიის სანიშნი 5

en: Play playlist bookmark 6
ka: გაეშვას დასაკრავი სიის სანიშნი 6

en: Play playlist bookmark 7
ka: გაეშვას დასაკრავი სიის სანიშნი 7

en: Play playlist bookmark 8
ka: გაეშვას დასაკრავი სიის სანიშნი 8

en: Play playlist bookmark 9
ka: გაეშვას დასაკრავი სიის სანიშნი 9

en: Play&list
ka: დასაკრავი &სია

en: Play/Pause
ka: გაშვება/შეჩერება

en: Play/Pause the current media
ka: მიმდინარე ფაილის გაშვება/შეჩერება

en: Playback Buttons
ka: დაკვრის ღილაკები

en: Playback Rate
ka: დაკვრის სიხშირე

en: Playback Speed
ka: დაკვრის სიჩქარე

en: Playback failure
ka: გაშვება ვერ მოხერხდა

en: Playback of "%@" will continue at %@
ka: „%@“ ფაილის დაკვრას განაგრძობს %@

en: Playback speed
ka: დაკვრის სიჩქარე

en: Played
ka: გაჟღერებული

en: Played buffers
ka: გამოყენებული მარაგი

en: Playlist
ka: დასაკრავი სია

en: Playlist Files
ka: დასაკრავი სიის ფაილები

en: Playlist View Mode
ka: სიის ხედის რეჟიმი

en: Playlist and Instances
ka: დასაკრავი სია და ცალად გაშვება

en: Playlist bookmark 1
ka: სანიშნე 1

en: Playlist bookmark 10
ka: სანიშნე 10

en: Playlist bookmark 2
ka: სანიშნე 2

en: Playlist bookmark 3
ka: სანიშნე 3

en: Playlist bookmark 4
ka: სანიშნე 4

en: Playlist bookmark 5
ka: სანიშნე 5

en: Playlist bookmark 6
ka: სანიშნე 6

en: Playlist bookmark 7
ka: სანიშნე 7

en: Playlist bookmark 8
ka: სანიშნე 8

en: Playlist bookmark 9
ka: სანიშნე 9

en: Playlist is currently empty.
    Drop a file here or select a media source from the left.
ka: დასაკრავი ჯერ არაფერია.
    გადმოიტანეთ ფაილები აქ ან აირჩიეთ წყარო მარცხენა არედან.

en: Playlist parsers
ka: დასაკრავი სიის მომპოვებელი

en: Playlist parsers add new capabilities to read internet streams or extract meta data.
ka: დასაკრავი სიის მომპოვებელი ახალ საშუალებებს ამატებს ინტერნეტნაკადების წასაკითხად ან დართული მონაცემების ამოსაღებად.

en: Please enter a network URL:
ka: გთხოვთ მიუთითოთ ქსელის ბმული:

en: Please enter a unique name for the new profile.
ka: გთხოვთ მიუთითოთ გამოუყენებელი სახელი ახალი პროფილისთვის.

en: Please enter a valid login and password for the ftp connexion to %s
ka: გთხოვთ მიუთითოთ მართებული ანგარიში და პაროლი ftp-კავშირისთვის მისამართზე %s

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
ka: გთხოვთ მიუთითოთ მართებული ანგარიში და პაროლი sftp-კავშირისთვის მისამართზე %s

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
ka: გთხოვთ მიუთითოთ მართებული ანგარიში და პაროლი მისამართისთვის %s.

en: Please enter a valid login name and a password.
ka: გთხოვთ მიუთითოთ მართებული ანგარიში და პაროლი.

en: Please enter the URL or path to the media you want to play.
ka: გთხოვთ მიუთითოთ იმ მასალის ბმული ან მდებარეობა, რომლის გაშვებაც გსურთ.

en: Please enter the new profile name.
ka: გთხოვთ მიუთითოთ ახალი პროფილის სახელი.

en: Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your camera.
ka: გთხოვთ გახსნათ „სისტემის პარამეტრები“ -> „უსაფრთხოება და პირადულობა“ და დართოთ VLC-ს კამერასთან წვდომის ნება.

en: Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your microphone.
ka: გახსენით „System Preferences“ -> „Security & Privacy“ და დართეთ ნება VLC-ს მიკროფონთან წვდომის.

en: Plu&gins and extensions
ka: და&მატებები და გაფართოებები

en: Plugins
ka: მოდულები

en: Plugins and extensions
ka: და&მატებები და გაფართოებები

en: Podcast Author
ka: პოდკასტის ავტორი

en: Podcast Category
ka: პოდკასტის ჯგუფი

en: Podcast Copyright
ka: პოდკასტის მფლობელობა

en: Podcast Duration
ka: პოდკასტის ხანგრძლივობა

en: Podcast Info
ka: პოდკასტის მონაცემები

en: Podcast Keywords
ka: პოდკასტის საკვანძო სიტყვები

en: Podcast Link
ka: პოდკასტის ბმული

en: Podcast Publication Date
ka: პოდკასტის გამოქვეყნების თარიღი

en: Podcast Size
ka: პოდკასტის ზომა

en: Podcast Subcategory
ka: პოდკასტის ქვეჯგუფი

en: Podcast Subtitle
ka: პოდკასტის ქვეწარწერები

en: Podcast Summary
ka: პოდკასტის დახასიათება

en: Podcast Type
ka: პოდკასტის სახეობა

en: Polish
ka: პოლონური

en: Pop
ka: პოპ-მუსიკა

en: Port
ka: პორტი

en: Portuguese
ka: პორტუგალიური

en: Position
ka: ადგილი

en: Post processing
ka: დამუშავების შემდგომი

en: Post processing quality
ka: დამუშავების შემდგომი ხარისხი

en: Posterize
ka: ფერთა შეკვეცა

en: Posterize level
ka: ფერთა შეკვეცის დონე

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
ka: ფერთა შეკვეცის დონე (ფერთა რაოდენობა იქნება ამ მნიშვნელობის მესამე ხარისხი)

en: Posterize video by lowering the number of colors
ka: ფერთა შეკვეცით ვიდეოს მოაკლდება ფერები

en: Posterize video filter
ka: ფერთა შეკვეცის ვიდეოფილტრი

en: Potentially, macOS blocks access to your disc. Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your external media in "Files and Folders" section.
ka: სავარაუდოდ, macOS ზღუდავს წვდომას დისკთან. გთხოვთ, გახსნათ „System Preferences“ -> „Security & Privacy“ და დართოთ ნება VLC-ს გარე მეხსიერებასთან „Files and Folders“ განყოფილებიდან.

en: Pre&vious
ka: წი&ნა

en: Preamp
ka: წინამაძლიერ.

en: Preamp:
ka: წინამაძლიერ.

en: Preferences
ka: პარამეტრები

en: Preferences file could not be saved
ka: მახასიათებლების ფაილი ვერ ინახება

en: Preferences...
ka: პარამეტრები...

en: Preferred Audio language
ka: ხმის სასურველი ენა

en: Preferred audio language:
ka: ხმის სასურველი ენა:

en: Prefix
ka: პრეფიქსი

en: Prefix of the destination file automatically generated
ka: დანიშნულების ფაილის თავისთავად შედგენილი თავსართი

en: Preload MKV files in the same directory
ka: MKV-ფაილების წინასწარ ჩატვირთვა იმავე საქაღალდიდან

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
ka: მატროშკის ფაილების იმავე საქაღალდიდან წინასწარ ჩატვირთვა მიბმული ნაწილების მოსანახად (არ გამოდგება დაზიანებული ფაილებისას).

en: Preset
ka: მზა ნაკრები

en: Preset to use for the equalizer.
ka: მზა პარამეტრები მათანაბრებელში გამოსაყენებლად.

en: Press pause to continue.
ka: დააწექით შეჩერებას, რომ განაგრძოს.

en: Preview
ka: შეთვალიერება

en: Previous
ka: წინა

en: Previous / Backward
ka: განვლილი / უკანა მიმართულებით

en: Previous chapter
ka: წინა თავი

en: Previous media in the playlist
ka: წინა ჩანაწერი დასაკრავი სიიდან

en: Previous media in the playlist, skip backward when held
ka: წინა ჩანაწერი დასაკრავი სიიდან, უკან გადახვევა დიდხანს დაჭერით

en: Previous title
ka: წინა სათაური

en: Privacy / Network Interaction
ka: პირადულობა / ქსელთან წვდომა

en: Privacy and Network Access Policy
ka: პირადულობისა და ქსელთან წვდომის დებულება

en: Production
ka: ნაწარმოები

en: Profile
ka: პროფილი

en: Profile &Name
ka: პროფილის &სახელი

en: Profile Name
ka: პროფილის სახელი

en: Profile edition
ka: პროფილის გამოცემა

en: Program
ka: პროგრამა

en: Program Guide
ka: გადაცემათა ცნობარი

en: Programs
ka: პროგრამები

en: Psychedelic
ka: მოჩვენებითი

en: Publisher
ka: გამომცემელი

en: Pulseaudio audio output
ka: ხმის Pulseaudio-გამომტანი

en: Puzzle
ka: ასაწყობი

en: Puzzle game
ka: ასაწყობი სათამაშო

en: Puzzle interactive game video filter
ka: ასაწყობი სათამაშოს მართვადი ვიდეოფილტრი

en: Quality level
ka: ხარისხის დონე

en: Quiet mode
ka: ჩუმი რეჯიმი

en: Quit
ka: გასვლა

en: Quit VLC
ka: გასვლა

en: Quit after Playback
ka: გასვლა დაკვრის შემდგომ

en: Quit at the end of playlist
ka: გასვლა სიის დასრულებისას

en: RAM playlist import
ka: RAM-სიის შემოტანა

en: RIST data output caching size (ms)
ka: RIST-მონაცემების გამოტანის მარაგის ზომა (მწმ)

en: RIST reorder buffer (ms)
ka: RIST-ის გადაწყობის მარაგი (მწმ)

en: RMS/peak
ka: საშ.კვადრ/კიდურა

en: RTP stream output
ka: RTP ნაკადის გასავალი

en: RTSP VoD
ka: RTSP·VoD

en: RTSP VoD server
ka: RTSP VoD სერვერი

en: RTSP frame buffer size
ka: RTSP-კადრების მარაგის ზომა

en: RTSP start frame buffer size of the video track, can be increased in case of broken pictures due to too small buffer.
ka: RTSP-ს კადრების მარაგის საწყისი ზომა ვიდეოჩანაწერისთვის, რომელიც შეიძლება გაიზარდოს იმ შემთხვევაში, თუ გამოსახულება ხარვეზიანია, მარაგის სიმცირის გამო.

en: Radio device
ka: რადიომოწყობილობა

en: Radio tuner device node.
ka: რადიომიმღები მოწყობილობის რეჟიმი.

en: Radius
ka: არე

en: Radius in pixels
ka: რადიუსი პიქსელებში

en: Random
ka: შემთხვევითი

en: Random Off
ka: შემთხვევითი გამორთ.

en: Rap
ka: რეპი

en: Rate control buffer size
ka: სიხშირის სამართავი მარაგის ზომა

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
ka: სიხშირის სამართავი მარაგის ზომა (კბაიტებში). დიდი მარაგი აუმჯობესებს სიხშირის მართვას, თუმცა ზრდის ნაკადის დაყოვნებას.

en: Rating
ka: შეფასება

en: Ratio
ka: ფარდობა

en: Ratio of B frames
ka: B-კადრების ფარდობა

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
ka: სურათების ფარდობა ჩაწერისას. 3 ნიშნავს, რომ სამიდან ერთი ჩაიწერება.

en: Ratio of key frames
ka: საკვანძო კადრების ფარდობა

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
ka: VLM-გამართვის ფაილის წაკითხვა, VLM-ს ჩართვისთანავე.

en: Real RTSP
ka: ნამდვილი RTSP

en: Recalculate subtitle duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
ka: ახლიდან გამოითვლება ქვეწარწერების დრო
    მათი შიგთავსითა და ამ მნიშვნელობით.
    მიუთითეთ 0 გასათიშად.

en: Receive buffer
ka: მიღების მარაგი

en: Record
ka: ჩაწერა

en: Record directory
ka: ჩანაწერების საქაღალდე

en: Record directory or filename
ka: ჩანაწერის საქაღალდე ან ფაილის სახელი

en: Recording ratio
ka: ჩაწერის ფარდობა

en: Red
ka: წითელი

en: Reggae
ka: რეგი

en: Relative font size
ka: შრიფტის ფარდობითი ზომა

en: Relative to source content
ka: ფარდობითი წყაროს შიგთავსთან

en: Relative to source delay
ka: ფარდობითი წყაროს დაყოვნებასთან

en: Release
ka: ჩაცხრომა

en: Release time
ka: ჩაცხრომის დრო

en: Reload extensions
ka: გაფართოებების გაახლება

en: Remote control interface
ka: დაშორებულად მართვის გარსი

en: Remove
ka: მოცილება

en: Remove Selected
ka: შერჩეულის მოცილება

en: Remove a preset
ka: მზა ნაკრების მოცილება

en: Remove a profile
ka: პროფილის მოცილება

en: Remove this podcast subscription
ka: პოდკასტის გამოწერის მოცილება

en: Remove zones of the video using a picture as mask
ka: ვიდეოდან არეების მოცილება სურათის ნიღბის მეშვეობით

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
ka: აცილებს გამჭვირვალობას, DVD-ქვეწარწერებიდან.

en: Rename Directory
ka: საქაღალდის გადარქმევა

en: Rename Directory...
ka: საქაღალდის გადარქმევა...

en: Rename Folder
ka: საქაღალდის გადარქმევა

en: Rename Folder...
ka: საქაღალდის გადარქმევა...

en: Repeat All
ka: ყველას გამეორება

en: Repeat One
ka: ერთის გამეორება

en: Repeat all
ka: ყველას გამეორება

en: Repeat current item
ka: ახლანდელი ელემენტის გამეორება

en: Repeat delay:
ka: განმეორების დაყოვნება:

en: Repeat:
ka: გამეორება:

en: Replay gain mode:
ka: ხმის მდგრადობის რეჟიმი:

en: Reset
ka: საწყისზე დაყენება

en: Reset Preferences
ka: პარამეტრების ჩამოყრა

en: Reset controls to defaults.
ka: სამართავის დაბრუნება ნაგულისხმევზე.

en: Reset subtitles text scale
ka: ქვეწარწერების ტექსტის ზომის განულება

en: Resize interface to video size
ka: გარსის მორგება ვიდეოს ზომაზე

en: Resolution
ka: გარჩევადობა

en: Restart playback
ka: ხელახლა გაშვება

en: Retrieves extra info and art for playlist items
ka: მოიპოვებს გარეკანსა და სხვა მონაცემებს დასაკრავი სიის ჩანაწერებისთვის

en: Retrieving addons...
ka: დამატებების მონახვა...

en: Retro
ka: რეტრო

en: Reverse stereo
ka: შებრუნებული სტერეო

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Right bottom
ka: მარჯვენა ქვედა

en: Right top
ka: მარჯვენა ზედა

en: Rock
ka: როკი

en: Romanian
ka: რუმინული

en: Rotate
ka: მობრუნება

en: Rotate (degrees)
ka: მობრუნება (გრადუსით)

en: Rotate by 180 degrees
ka: მობრუნება 180 გრადუსით

en: Rotate by 270 degrees
ka: მობრუნება 270 გრადუსით

en: Rotate by 90 degrees
ka: მობრუნება 90 გრადუსით

en: Rotate or flip the video
ka: ვიდეოს მობრუნება ან შეტრიალება

en: Rotate video filter
ka: მობრუნების ვიდეოფილტრი

en: Rotation parameter: none;180;90-270;mirror
ka: მობრუნების პარამეტრიr: არცერთი;180;90-270;სარკისებრი

en: Rows
ka: სტრიქონი

en: Run VLC with dark interface style
ka: VLC-ს გაშვება მუქი გაფორმებით

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
ka: VLC გაეშვება ნაგულისხმევი გარსით. აკრიფეთ 'cvlc', გარსის გარეშე რომ გამოიყენოთ VLC.

en: SAP Strict mode
ka: SAP მკაცრი რეჟიმი

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
ka: SATD-ზე დაფუძნებული გადაწყვეტა 8x8 გარდაქმნისა inter-MB-ში.

en: SDL_image video decoder
ka: SDL_image ვიდეო დეკოდერი

en: SMB domain
ka: SMB-დომენი

en: SMB input
ka: SMB შესავალი

en: SOCKS password
ka: SOCKS პაროლი

en: SOCKS server
ka: SOCKS სერვერი

en: SOCKS user name
ka: SOCKS მომხმარებლის სახელი

en: SRC resampler
ka: SRC გადამამუშავებელი

en: SVCD subtitles
ka: SVCD-ქვეწარწერები

en: Samoan
ka: სამოური

en: Sample aspect ratio
ka: შერჩევის ზომების ფარდობა

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
ka: შერჩევის ზომების ფარდობა დანიშნულებისთვის (1:1, 3:4, 2:3).

en: Sample format
ka: შერჩევის სახეობა

en: Sample rate
ka: შერჩევის სიხშირე

en: Sample rate converter type
ka: შერჩევის სიხშირის გარდამქმნელის სახეობა

en: Sample rate of an audio elementary stream
ka: შერჩევის სიხშირე ხმის პირველადი ნაკადისა

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
ka: შერჩევის სიხშირე გადაშიფრული ხმოვანი ნაკადისთვის (მაგ: 11205, 22500, 44100, 48000).

en: Samplerate
ka: შერჩევის სიხშირე

en: Samplerate information of the transcoded stream.
ka: გადაშიფრული ნაკადის შერჩევის სიხშირე.

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
ka: შერჩევის სიხშირე ჩაწერილი ხმოვანი ნაკადისთვის ჰერცებში (მაგ: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: Sango
ka: სანგო

en: Saturation
ka: გაჯერებულობა

en: Saturation threshold
ka: გაჯერებულობის ზღურბლი

en: Save
ka: შენახვა

en: Save File
ka: ფაილის შენახვა

en: Save Metadata
ka: დანართის შენხვა

en: Save Playlist
ka: დასაკრავი სიის შენახვა

en: Save Playlist to &File...
ka: დასაკრავი სიის შენახვა &ფაილში...

en: Save Playlist...
ka: დაკვრის სიის შენახვა...

en: Save VLM configuration as...
ka: გამართული VLM-პარამეტრების შენახვა...

en: Save as File
ka: შენახვა ფაილად

en: Save as new Profile...
ka: ახალი პროფილის შენახვა...

en: Save as new profile
ka: ახალ პროფილად შენახვა

en: Save current selection as new preset
ka: შერჩეულების შენახვა ახალი მზა ნაკრების სახით

en: Save file...
ka: ფაილის შენახვა...

en: Save log file as...
ka: ჩანაწერის შენახვა...

en: Save playlist
ka: დასაკრავი სიის შენახვა

en: Save playlist as...
ka: დასაკრავი სიის შენახვა, როგორც...

en: Save raw codec data
ka: მშიფრავის ნედლი მონაცემების შენახვა

en: Save recently played items
ka: ბოლოს გაშვებულების დამახსოვრება

en: Save...
ka: შენახვა...

en: Saves all the displayed logs to a file
ka: ყველა ნაჩვენები აღრიცხული ჩანაწერის შენახვა ფაილში

en: Scale
ka: ზომის ცვლილება

en: Scale down subtitles text
ka: ქვეწარწერების ტექსტის ზომის შემცირება

en: Scale factor
ka: ზომის ცვლილების მამრავლი

en: Scale factor to apply to image
ka: ზომის მამრავლის გამოყენება სურათზე

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
ka: ზომების ცვლილების მამრავლის გამოყენება გადაშიფვრისას (მაგ: 0.25)

en: Scale up subtitles text
ka: ქვეწარწერების ტექსტის ზომის გაზრდა

en: Scaled to screen
ka: ეკრანის ზომებზე გაშლა

en: Scaletempo
ka: რიტმის ზომის ცვლა

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
ka: ზომის მამრავლი გამოიყენება, როცა ზომების თვითცვლილება გამორთულია.
    ნაგულისხმევი მნიშვნელობაა 1.0 (ვიდეოს საკუთარი ზომა).

en: Scaling mode
ka: ზომების ცვლილების რეჟიმი

en: Scaling mode to use.
ka: ზომების ცვლილების გამოყენება.

en: Scaling quality
ka: ზომის ცვლილების ხარისხი

en: Scan plugin directories for new plugins at startup. This increases the startup time of VLC.
ka: დანამატების საქაღალდეების მოძიება ჩართვისას. შედეგად, მეტად სწრაფად გაეშვება VLC.

en: Scanning...
ka: მოიძიებს...

en: Score
ka: ქულა

en: Screen
ka: ეკრანი

en: Screen capture
ka: ეკრანის გადაღება

en: Screen capture (with X11/XCB)
ka: ეკრანის გადაღება (X11/XCB-ით)

en: Search
ka: ძებნა

en: Search the playlist
ka: დასაკრავი სიის ძიება

en: Season
ka: სეზონი

en: Secret Rabbit Code (libsamplerate) resampler
ka: Secret Rabbit Code (libsamplerate) გადამამუშავებელი

en: Secrets are stored via KWallet
ka: დაფარულ მონაცემებს ინახავს KWallet

en: Seek backward
ka: უკან მოძიება

en: Seek forward
ka: წინ მოძიება

en: Select
ka: არჩევა

en: Select "Advanced Options" to see all options.
ka: აირციეთ „გაფართოებული პარამეტრები“ სრულად სანახავად.

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Select Audio Device
ka: აირჩიეთ ხმის მოწყობილობა

en: Select Directory
ka: საქაღალდის არჩევა

en: Select File
ka: ფაილის არჩევა

en: Select Folder
ka: საქაღალდის არჩევა

en: Select Input
ka: აირჩიეთ შეტანა

en: Select Output
ka: აირჩიეთ გამოტანა

en: Select a color effect.
ka: მიუთითეთ ფერის ეფექტი

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
ka: აირჩიეთ მოწყობილობა ან საქაღალდე VIDEO_TS

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
ka: აირჩიეთ მოწყობილობა ან საქაღალდე VIDEO_TS

en: Select a directory
ka: საქაღალდის არჩევა

en: Select a file
ka: ფაილის არჩევა

en: Select a file for playback
ka: ფაილის შერჩევა გასაშვებად

en: Select a proper audio device to be used by KAI.
ka: აირჩიეთ ხმის სათანადო მოწყობილობა, რომელსაც გამოიყენებს KAI.

en: Select and choose transcoding options
ka: მიუთითეთ და აირჩიეთ გადაშიფვრის პარამეტრები

en: Select another file to play in sync with the previously selected file
ka: სხვა ფაილის მითითება უკვე შერჩეულთან ერთობლივად გაშვებისთვის

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
ka: აირჩიეთ ხმის შეტანის სახეობა მოცემული ბიტის/შერჩევის სიხშირით (თუ არაა 0)

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
ka: აირჩიეთ ხმის შეტანის სახეობა მოცემული შერჩევის სიხშირით (თუ არაა 0)

en: Select destinations to stream to
ka: ნაკადის დანიშნულების შერჩევა

en: Select game mode variation from jigsaw puzzle to sliding puzzle.
ka: თამაშის სახეობის არჩევა, ჩასმით, გასრიალებით ან გადანაცვლებით ასაწყობიდან.

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
ka: მიუთითეთ სიგრძის პროცენტი ერთმანეთზე გადადებული არეალისთვის (2x2 ფილების შემთხვევაში)

en: Select next DVD chapter
ka: მომდევნო DVD-თავის არჩევა

en: Select next DVD title
ka: მომდევნო DVD-სათაურის არჩევა

en: Select one or more files to open
ka: გასახსნელი ფაილების შერჩევა

en: Select one or multiple files
ka: აირჩიეთ ერთი ან რამდენიმე ფაილი

en: Select or double click an action to change the associated hotkey. Use delete key to remove hotkeys.
ka: აირჩიეთ ან ორჯერ დაწკაპეთ მოქმედებაზე, მითითებული ღილაკის შესაცვლელად. გამოიყენეთ წაშლის კლავიში, ღილაკის მოსაცილებლად.

en: Select prev DVD chapter
ka: წინა DVD-თავის არჩევა

en: Select previous DVD title
ka: წინა DVD-სათაურის არჩევა

en: Select profile:
ka: პროფილის არჩევა:

en: Select skin
ka: გაფორმების არჩევა

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
ka: მიუთითეთ საგანგებოდ ხმის მოწყობილობა, ან თავად გადაწყვეტს Windows (ნაგულისხმევად), ცვლილებისთვის, ხელახლა უნდა გაეშვას VLC.

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
ka: აირჩიეთ ხმის გამოტანის სახეობა. იხილეთ „ვიდეოს შეტანის“ პარამეტრი.

en: Select the capture device type
ka: აირჩიეთ ჩამწერი მოწყობილობის სახეობა

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
ka: ღილაკის შერჩევა ვიდეოს მომდევნო კადრზე გადასასვლელად.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
ka: აირჩიეთ სწრაფი ღილაკი გრძელი მონაკვეთით უკან გადასვლისთვის.

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
ka: აირჩიეთ სწრაფი ღილაკი გრძელი მონაკვეთით წინ გადასვლისთვის.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
ka: აირჩიეთ სწრაფი ღილაკი საშუალო მონაკვეთით უკან გადასვლისთვის.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
ka: აირჩიეთ სწრაფი ღილაკი საშუალო მონაკვეთით წინ გადასვლისთვის.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
ka: აირჩიეთ სწრაფი ღილაკი მოკლე მონაკვეთით უკან გადასვლისთვის.

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
ka: აირჩიეთ სწრაფი ღილაკი მოკლე მონაკვეთით წინ გადასვლისთვის.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
ka: აირჩიეთ სწრაფი ღილაკი მეტად მოკლე მონაკვეთით უკან გადასვლისთვის.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
ka: აირჩიეთ სწრაფი ღილაკი მეტად მოკლე მონაკვეთით წინ გადასვლისთვის.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
ka: ღილაკის შერჩევა დაკვრის საშუალო სიხშირეზე დასაბრუნებლად

en: Select the hotkey to stop playback.
ka: სწრაფი ღილაკის არჩევა დაკვრის გასაჩერებლად.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
ka: აირჩიეთ სწრაფი ღილაკი წინ სწრაფგადასვლისთვის.

en: Select the hotkey to use to exit fullscreen state.
ka: სწრაფი ღილაკის შერჩევა სრული ეკრანიდან გამოსასვლელად.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
ka: სწრაფი ღილაკის არჩევა მომდევნო ჩანაწერის გამოსატოვებლად დასაკრავ სიაში.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
ka: სწრაფი ღილაკის არჩევა წინა ჩანაწერის გამოსატოვებლად დასაკრავ სიაში.

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
ka: სწრაფი ღილაკის შერჩევა სრულ ეკრანზე გადასასვლელად.

en: Select the key to change subtitles text scaling
ka: ღილაკის შერჩევა ქვეწარწერების ზომის შესაცვლელად

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
ka: სწრაფი ღილაკი მომდევნო თავის ასარჩევად DVD-იდან

en: Select the key to choose the next title from the DVD
ka: სწრაფი ღილაკი მომდევნო სათაურის ასარჩევად DVD-იდან

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
ka: სწრაფი ღილაკი წინა თავის ასარჩევად DVD-იდან

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
ka: სწრაფი ღილაკი წინა სათაურის ასარჩევად DVD-იდან

en: Select the key to clear the current playlist.
ka: ღილაკის შერჩევა დასაკრავი სიის გასასუფთავებლად.

en: Select the key to decrease the audio delay.
ka: ღილაკის შერჩევა ხმის დაყოვნების შესამცირებლად.

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
ka: ღილაკის შერჩევა ქვეწარწერების დაყოვნების შესამცირებლად.

en: Select the key to increase the audio delay.
ka: ღილაკის შერჩევა ხმის დაყოვნების გასაზრდელად.

en: Select the key to increase the subtitle delay.
ka: ღილაკის შერჩევა ქვეწარწერების დაყოვნების გასაზრდელად.

en: Select the key to move subtitles higher.
ka: ღილაკის შერჩევა ქვეწარწერების ზემოთ გადაადგილებისთვის.

en: Select the key to move subtitles lower.
ka: ღილაკის შერჩევა ქვეწარწერების ქვემოთ გადაადგილებისთვის.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
ka: ამოირჩიეთ ამ სანიშნის დასასმელი ღილაკი.

en: Select the logging verbosity or default to use the same verbosity given by --verbose.
ka: აირჩიეთ აღრიცხვების ვრცლად წარმოდგენის დონე ან ნაგულისხმევი იმავე დონისთვის, რომელსაც იყენებს --verbose.

en: Select the podcast you would like to unsubscribe from:
ka: აირჩიეთ პოდკასტი, რომლის გამოწერაც გსურთ გააუქმოთ:

en: Select the preset you would like to remove:
ka: აირჩიეთ მზა ნაკრები, რომლის მოცილებაც გსურთ:

en: Select the profile you would like to remove:
ka: აირჩიეთ პროფილი, რომლის მოცილებაც გსურთ:

en: Select the subtitle file
ka: ქვეწარწერების ფაილის შერჩევა

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
ka: აირჩიეთ შემტანი მიმღების სახეობა (სადენი/ანტენა)

en: Select the video output type. See the "video input" option.
ka: აირჩიეთ ვიდეოს გამოტანის სახეობა. იხილეთ „ვიდეოს შეტანის“ პარამეტრი.

en: Select your audio output device
ka: აირჩიეთ ხმის გამოსატანი მოწყობილობა

en: Selected ports:
ka: შერჩეული პორტები:

en: Selects mode for digital TV standard. This feature affects EPG information and subtitles.
ka: რეჟიმების ასარჩევი ციფრული ტელევიზიისთვის. ზემოქმედებს გადაცემათა EPG-ცნობარსა და ქვეწარწერებზე.

en: Sends the barGraph information every n audio packets
ka: გზავნის სვეტოვანი გრაფიკის მონაცემებს ყოველი N ხმოვანი კრებულის

en: Separate words by | (without space)
ka: სიტყვების გამოსაყოფად | (დაშორების გარეშე)

en: Sepia
ka: მოყავისფრო

en: Sepia intensity
ka: მოყავისფროს სიჭარბე

en: Sepia video filter
ka: მოყავისფრო ვიდეოფილტრი

en: Sequential numbering
ka: მიმდევრობითი დანომვრა

en: Serbian
ka: სერბული

en: Service Discovery
ka: მომსახურების მომნახავი

en: Service discoveries adds new sources to your playlist such as web radios, video websites, ...
ka: მომსახურების მომნახავით შესაძლებელია დასაკრავ სიაში ინტერნეტრადიოების, ვიდეოსაიტებისა და სხვა წყაროების დამატება ...

en: Services
ka: სერვისები

en: Services discovery
ka: სერვისების აღმოჩენა

en: Session
ka: სესია

en: Session URL
ka: სესიის URL

en: Session description
ka: სესიის აღწერა

en: Session email
ka: სესიის ელ-ფოსტა

en: Session name
ka: სესიის სახელი

en: Set as Wall&paper
ka: ეკრანის &ფონად დაყენება

en: Set ball size giving its radius in number of pixels
ka: მიუთითეთ ბურთის ზომა რადიუსად პიქსელების რიცხვით.

en: Set ball speed, the displacement value in number of pixels by frame.
ka: მიუთითეთ ბურთის სიჩქარე, გადასაადგილებელი პიქსელების რიცხვით კადრში.

en: Set gradient threshold for edge computation.
ka: გარდამავლობის ზღურბლის მითითება, კიდის გამოსათვლელად.

en: Set playlist bookmark 1
ka: დასაკრავ სიაში დაისვას სანიშნი 1

en: Set playlist bookmark 10
ka: დასაკრავ სიაში დაისვას სანიშნი 10

en: Set playlist bookmark 2
ka: დასაკრავ სიაში დაისვას სანიშნი 2

en: Set playlist bookmark 3
ka: დასაკრავ სიაში დაისვას სანიშნი 3

en: Set playlist bookmark 4
ka: დასაკრავ სიაში დაისვას სანიშნი 4

en: Set playlist bookmark 5
ka: დასაკრავ სიაში დაისვას სანიშნი 5

en: Set playlist bookmark 6
ka: დასაკრავ სიაში დაისვას სანიშნი 6

en: Set playlist bookmark 7
ka: დასაკრავ სიაში დაისვას სანიშნი 7

en: Set playlist bookmark 8
ka: დასაკრავ სიაში დაისვას სანიშნი 8

en: Set playlist bookmark 9
ka: დასაკრავ სიაში დაისვას სანიშნი 9

en: Set the RMS/peak.
ka: მიუთითეთ საშ.კვადრ/კიდურა.

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
ka: მიუთითეთ გამოსახულების სიმკვეთრე 0 და 2 შუალედით. ნაგულისხმევია 1.

en: Set the attack time in milliseconds.
ka: გამძაფრების დრო მილიწამებში.

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
ka: ფონური გამოსახულების გვერდების ფარდობის მითითება. გამოტოვების შემთხვევაში, ფონი გამოითვლება ისე, რომ მისი SAR ემთხვეოდეს, შემავალს.

en: Set the encoding used in text subtitles
ka: მიუთითეთ კოდირება, ქვეწარწერების ტექსტისთვის

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
ka: საერთო სიმძლავრის მითითება დცბ (-20 ... 20).

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
ka: მიუთითეთ გამოსახულების სიკაშკაშე 0 და 2 შუალედით. ნაგულისხმევია 1.

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
ka: მიუთითეთ ფერთა სხვაობა 0 და 2 შუალედით. ნაგულისხმევია 1.

en: Set the image hue, between -180 and 180. Defaults to 0.
ka: მიუთითეთ გამოსახულების შეფერილობა -180 და 180 შუალედით. ნაგულისხმევია 0.

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
ka: მიუთითეთ გამოსახულების შეფერილობა 0 და 360 შუალედით. ნაგულისხმევია 0.

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
ka: მიუთითეთ გამოსახულების გაჯერებულობა 0 და 3 შუალედით. ნაგულისხმევია 1.

en: Set the justification of subtitles
ka: მიუთითეთ, ქვეწარწერების შუაში გასასწორებლად

en: Set the knee radius in dB.
ka: ამოზნექის რადიუსი დეციბელებში

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
ka: სიმძლავრის შევსება დეციბელებში (0 ... 24).

en: Set the ratio (n:1).
ka: ფარდობის მითითება (n:1).

en: Set the release time in milliseconds.
ka: ჩაცხრომის დრო მილიწამებში

en: Set the threshold level in dB.
ka: ზღურბლის დონის მითითება დეციბილში dB.

en: Set the v4l2 driver controls to the values specified using a comma separated list optionally encapsulated by curly braces (e.g.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). To list available controls, increase verbosity (-vv) or use the v4l2-ctl application.
ka: მიუთითეთ v4l2 დრაივერის სამართავი მნიშვნელობები მძიმით გამოყოფილი სიით, შესაძლოა მოექცეს ფიგურულ ფრჩხილებში (მაგ.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). ხელმისაწვდომი სამართავების გამოსაჩენად გაზარდეთ ვრცლად გადმოცემის დონე (-vv) ან გამოიყენეთ v4l2-ctl პროგრამა.

en: Set up associations...
ka: დასაკავშირებლების მითითება...

en: Set up media sources to stream
ka: ფაილების გამზადება ეთერში გასაშვებად

en: Setting
ka: პარამეტრი

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Settings for VLC's control interfaces
ka: პარამეტრები VLC-ს სამართავი გარსებისთვის

en: Settings for VLC's interfaces
ka: პარამეტრები VLC-გარსებისთვის

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
ka: პარამეტრები ქვეწარწერების, ტელეტექსტისისა და დართული წარწერების გამშიფრავებისა და დამშიფრავებისთვის.

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
ka: პარამეტრები მხოლოდ ხმის გამშიფრავებისა და დამშიფრავებისთვის.

en: Settings for the main interface
ka: პარამეტრები მთავარი გარსისთვის

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
ka: პარამეტრები ვიდეოსთვის, სურათებისთვის ან ვიდეო+ხმის გამშიფრავებისა და დამშიფრავებისთვის.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
ka: პარამეტრები ფენების, ქვეწარწერებისა და „ეკრანული ზედდების“

en: Settings...
ka: პარამეტრები...

en: Shadow angle
ka: ჩრდილის კუთხე

en: Shadow opacity
ka: ჩრდილის გაუმჭვირვალობა

en: Shared memory framebuffer
ka: საზიარო მეხსიერებაში კადრების მარაგი

en: Sharpen
ka: სიმკვეთრე

en: Sharpen strength (0-2)
ka: სიმკვეთრის ძალა (0-2)

en: Sharpen video filter
ka: სიმკვეთრის ვიდეოფილტრი

en: Sharpness filter adjust.
ka: სიმკვეთრის ფილტრის მორგება

en: Sho&w VLC media player
ka: გამო&ჩნდეს VLC media player

en: Shona
ka: შონა

en: Short backwards jump
ka: მოკლე გადასვლა უკან

en: Short forward jump
ka: მოკლე გადასვლა წინ

en: Short jump length
ka: მოკლე გადასვლების სიგრძე

en: Short jump length, in seconds.
ka: მოკლე გადასვლების დრო წამებში

en: Show &more options
ka: დამა&ტებითი პარამეტრების გამოჩენა

en: Show All
ka: ყველას ჩვენება

en: Show Audio Effects Button
ka: ხმაზე ზემოქმედების ღილაკის გამოჩენა

en: Show Containing Directory...
ka: შემცველი საქაღალდის ჩვენება...

en: Show Containing Folder...
ka: შემცველი საქაღალდის ჩვენება...

en: Show Fullscreen controller
ka: სრულეკრანიანი სამართავის გამოჩენა

en: Show Main Window
ka: ძირითადი ფანჯრის ჩვენება

en: Show Name
ka: გადაცემის სახელი

en: Show Shuffle & Repeat Buttons
ka: არევისა და გამეორების ღილაკების ჩვენება

en: Show a controller in fullscreen mode
ka: სამართავი არე სრულეკრანიანი ჩვენებისას

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
ka: ამომხტომი შეტყობინება ჩანაწერისა და შემსრულებლის დასახელებით სიის მომდევნო ჩანაწერზე გადასვლისას, როცა VLC ჩაკეცილი ან დამალულია.

en: Show a systray icon for VLC
ka: გამოჩნდეს VLC სისტემურ არეში

en: Show advanced options
ka: გაფართოებული პარამეტრების გამოჩენა

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
ka: გაფართოებული პარამეტრების ჩვენება ნაცვლად შემოკლებულისა პარამეტრების ფანჯრის გახსნისას.

en: Show advanced preferences over simple ones
ka: გაფართოებული პარამეტრების ჩვენება შემოკლებულის ნაცვლად

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
ka: სისტემურ არეში ხატულით შეიძლება იმართოს VLC media player.

en: Show controller in fullscreen
ka: სამართავის გამოჩენა სრულ ეკრანზე

en: Show controls in full screen mode
ka: სამართავის გამოჩენა სრულეკრანიანი ჩვენებისას

en: Show errors and warnings
ka: შეცდომები და გაფრთხილებების ჩვენება

en: Show everything including debug messages
ka: ყველაფრის ჩვენება გამართვის შეტყობინებებიანად

en: Show extended options
ka: გაფართოებული პარამეტრების გამოჩენა

en: Show extended settings
ka: გაფართოებული პარამეტრების გამოჩენა

en: Show media change popup:
ka: ამომხტომი ცნობა ჩანაწერის შეცვლისას:

en: Show only errors
ka: მხოლოდ შეცდომების ჩვენება

en: Show settings
ka: პარამეტრების ჩვენება

en: Show stream position
ka: აჩვენე ნაკადის პოზიცია

en: Show systray icon
ka: ხატულის ჩვენება სისტემურ არეში

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
ka: შერჩეული მოწყობილობის პარამეტრების სარკმლის ამოგდება, ნაკადის გაშვებამდე.

en: Show video within the main window
ka: ვიდეოს ჩვენება ძირითად ფანჯარაში

en: Shows the audio effects button in the main window.
ka: ხმაზე ზემოქმედების ღილაკი, მთავარ ფანჯარაში.

en: Shows the previous and next buttons in the main window.
ka: წინა და მომდევნო ღილაკების ჩვენება მთავარ ფანჯარაში

en: Shows the shuffle and repeat buttons in the main window.
ka: არევისა და გამეორების ღილაკების ჩვენება მთავარ ფანჯარაში

en: Shuffle
ka: არეულად

en: Sigma
ka: გაბნევა

en: Silver
ka: ვერცხლისფერი

en: Similarity
ka: მსგავსება

en: Similarity threshold
ka: მსგავსების ზღურბლი

en: Simple
ka: მოკლედ

en: Simple Karaoke filter
ka: მარტივი კარაოკეფილტრი

en: Simple Preferences
ka: შემოკლებული პარამეტრები

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
ka: გამარტივებული ჩინური (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
ka: გამარტივებული ჩინური Unix (EUC-CN)

en: Size
ka: ზომა

en: Size of stream in bytes
ka: ნაკადის ზომა ბაიტებში

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
ka: ვიდეოს ზომები, რომელთაც გამოიყენებს DirectShow-მოდული. თუ არაფერს მიუთითებთ, ისარგებლებს თქვენი მოწყობილობის ნაგულისხმევი ზომებით. შეგიძლიათ მიუთითოთ გავრცელებული ზომები (cif, d1, ...) ან <width>x<height>.

en: Ska
ka: სკა-მუსიკა

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
ka: მორთულობის ფაილები |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Skin resource file:
ka: გაფორმების შემცველი ფაილი:

en: Skin to use
ka: გაფორმება გამოსაყენებლად

en: Skinnable Interface
ka: გაფორმებული იერსახე

en: Skins
ka: იერსახე

en: Skins customize player's appearance. You can activate them through preferences.
ka: მორთულობები ცვლის დამკვრელის გაფორმებას. ამოქმედება შესაძლებელია პარამეტრებიდან.

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
ka: H.264 დაკბილვის განუწყვეტელი არიდების ამოკლება

en: Skip ads
ka: რეკლამების გამოტოვება

en: Skip frames
ka: კადრების გამოტოვება

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
ka: განუწყვეტელი ფილტრის (ე.წ. დაკბილვის არიდების) გამოტოვება ხშირად გარდამტეხად მოქმედებს ხარისხზე. მიუხედავად ამისა, მეტად ასწრაფებას უზრუნველყოფს მაღალი გარჩევადობის ნაკადებისას.

en: Slo&wer
ka: შე&ნელება

en: Slovak
ka: სლოვაკური

en: Slovenian
ka: სლოვენური

en: Slower
ka: შენელება

en: Slower (fine)
ka: შენელება (ზომიერი)

en: Small
ka: პატარა

en: Small Volume
ka: ხმის მცირე ასაწევი

en: Smaller
ka: დაპატარავება

en: Snapshot
ka: სურათის გადაღება

en: SoX Resampler
ka: SoX გადამამუშავებელი

en: Socks proxy
ka: Socks პროქსი

en: Soft
ka: მსუბუქი

en: Soft rock
ka: მსუბუქი როკი

en: Soften
ka: მორბილება

en: Somali
ka: სომალური

en: Song Description
ka: სიმღერის აღწერილობა

en: Sort by
ka: დალაგება

en: Sound Delay
ka: ხმის დაყოვნება

en: Source
ka: წყარო

en: Source aspect ratio
ka: წყაროს ზომების ფარდობა

en: Source directory
ka: წყაროს საქაღალდე

en: Source:
ka: წყარო:

en: Sp&eed
ka: სი&ჩქარე

en: Spacer
ka: განმბჯენი

en: Spanish
ka: ესპანური

en: Spatial
ka: სივრცული

en: Spatial blur
ka: სივრცითი გაბუნდოვნება

en: Spatial chroma strength
ka: სივრცული ფერადოვნების სიმძაფრე

en: Spatial chroma strength (0-254)
ka: სივრცული ფერადოვნების სიძლიერე (0-254)

en: Spatial luma strength
ka: სივრცული ნათების სიმძაფრე

en: Spatial luma strength (0-254)
ka: სივრცული ნათების სიძლიერე (0-254)

en: Spatializer
ka: სივრცითი

en: Special modules
ka: სპეციალური მოდულები

en: Specify AAC audio profile to use
ka: მიუთითეთ AAC ხმის პროფილი გამოსაყენებლად

en: Specify the deinterlace module to use.
ka: ხაზგამოშვების არიდების მოდულის მითითება.

en: Spectrometer
ka: სპექტრომეტრი

en: Spectrum
ka: სპექტრი

en: Spectrum analyser
ka: სპექტრის ანალიზატორი

en: Speed selector
ka: სიჩქარის მისათითებელი

en: Speex audio decoder
ka: Speex ხმის გამშიფრავი

en: Speex audio encoder
ka: Speex ხმის დამშიფრავი

en: Speex resampler
ka: Speex გადამამუშავებელი

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
ka: ვიდეო დაიყოფა და გაეშვება რამდენიმე ფანჯარაში ასაწყობ ეკრანებზე საჩვენებლად

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
ka: გაყოფს ვიდეოს ერთნაირი ნაწილებად, სარკისებურად

en: Splitter
ka: დამყოფი

en: Splitters
ka: გამნაწილებლები

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
ka: საშუალო (576 ან 480 ხაზი )

en: Start Time
ka: დაწყების დრო

en: Start VLC with only a systray icon
ka: გაეშვას VLC მხოლოდ სისტემურ არეში

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
ka: გაეშვას VLC:
     - ჩვეულებრივ
     - ყოველთვის ექნება არე სხვადასხვა მონაცემისთვის, წარწერისთვის, გარეკანისთვის...
     - შემცირებული, შეზღუდული მართვით

en: Start in fullscreen
ka: ჩართვა სრულ ეკრანზე

en: Start in minimal view (without menus)
ka: გაშვება შემცირებული ხედით (მენიუების გარეშე)

en: Start in minimal view mode
ka: შემცირებული ხედით გაშვება

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
ka: DVD-ს გაშვება პირდაპირ მთავარ მენიუში. ამით ეცდება ყველა უსარგებლო გაფრთხილების არიდებას შესავლის დროს.

en: Start time
ka: დაწყების დრო

en: Start video in fullscreen mode
ka: ვიდეოს გაშვება სრულეკრანიან რეჟიმში

en: Starting Position
ka: საწყისი მდებარეობა

en: Statistics
ka: აღრიცხვები

en: Statistics video output
ka: ვიდეოგამოტანის აღრიცხვები

en: Stats
ka: აღრიცხვები

en: Status Bar
ka: მდგომარეობის ზოლი

en: Step Backward
ka: უკან გადასვლა

en: Step Forward
ka: წინ გადასვლა

en: Step backward
ka: უკან გადასვლა

en: Step forward
ka: წინ გადასვლა

en: Stereo
ka: სტერეო

en: Stereo Enhancer
ka: სტერეოს გაუმჯობესება

en: Stereo Widener
ka: სტერეოს გამვრცობი

en: Stereo audio mode
ka: ხმის სტერეორეჟიმი

en: Stereo audio output mode
ka: სტერეოხმის გამოტანის რეჟიმი

en: Stereo mode
ka: სტერეო მოდუსი

en: Stop
ka: შეწყვეტა

en: Stop Time
ka: დასრულების დრო

en: Stop playback
ka: დაკვრის შეწყვეტა

en: Stop the A to B loop
ka: A და B წერტილებს შორის გამეორების შეწყვეტა

en: Stop the playlist after each played playlist item.
ka: დასაკრავი სიის გაჩერება ყოველი ჩანაწერის დასრულებისას.

en: Stop time
ka: დასრულების დრო

en: Stream
ka: ნაკადი

en: Stream %d
ka: ნაკადი %d

en: Stream Destination
ka: ნაკადის დანიშნულება

en: Stream ID of the audio track to use.
ka: ნაკადის ID, ხმის ჩანაწერის გამოსაყენებლად

en: Stream ID of the subtitle track to use.
ka: ნაკადის ID, ქვეწარწერის ჩანაწერის გამოსაყენებლად

en: Stream Output
ka: ნაკადის გამოტანა

en: Stream bitrate
ka: ნაკადის ბიტსიხშირე

en: Stream description
ka: ნაკადის აღწერილობა

en: Stream filters
ka: ნაკადის ფილტრები

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
ka: ნაკადის ფილტრები არის საგანგებო მოდულები, რომლებითაც შესაძლებელია დამატებით დამუშავდეს VLC-ს შეტანის მხარე. გამოიყენეთ სიფრთხილით...

en: Stream identifier
ka: ნაკადის საცნობი

en: Stream name
ka: ნაკადის სახელი

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
ka: ნაკადის ნომერი, ხმის ჩანაწერის გამოსაყენებლად (0-იდან n-მდე)

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
ka: ნაკადის ნომერი, ქვეწარწერის ჩანაწერის გამოსაყენებლად (0-იდან n-მდე)

en: Stream output
ka: ნაკადის გამოტანა

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
ka: ნაკადის გამოტანის პარამეტრები გამოიყენება ეთერში გამშვები მომსახურებისავით მოქმედებისას ან შემომავალი ნაკადების შენახვისას.
    ნაკადები ჯერ იკვრება და შემდეგ გადაიცემა „გამოტანის წვდომის“ მოდულით, რომლითაც შესაძლებელია მისი ფაილში შენახვა, ან ეთერში გაშვება (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout-მოდულები ნაკადის დამატებით დამუშავების საშუალებას იძლევა (გადაშიფვრა, გაორკეცება...).

en: Stream output:
ka: ნაკადის გამოტანა:

en: Stream...
ka: ნაკადი...

en: Streamable
ka: ეთერში გაშვება

en: Streaming / Transcoding failed
ka: ნაკადის გაშვება / გადაშიფვრა ვერ მოხერხდა

en: Streaming and Transcoding Options
ka: ნაკადის გაშვებისა და გადაშიფვრის პარამეტრები

en: Streaming deinterlace mode
ka: ხაზგამოშვების არიდება ნაკადისთვის

en: Sub &Track
ka: ქვეწარწერების &ჩანაწერი

en: Sub sync: corrected %i ms (total delay = %i ms)
ka: ქვეწარწერების სინქ: შესწორდა %i მწმ (სულ დაყოვნება = %i მწმ)

en: Sub sync: delay reset
ka: ქვეწარწერების სინქ: დაყოვნების განულება

en: Subdirectory behavior
ka: ქვესაქაღალდის მოქმედება

en: Submit played tracks stats to Last.fm
ka: გაშვებული ჩანაწერების აღრიცხვებს გაეცნოს Last.fm

en: Subscribe
ka: გამოწერა

en: Subscribe to a podcast
ka: პოდკასტის გამოწერა

en: Subsdelay
ka: ქვეწარწერის დაყოვნება

en: Subti&tle
ka: ქვე&წარწერა

en: Subtitle
ka: ქვეწარწერები

en: Subtitle & On Screen Display Settings
ka: ქვეწარწერების / შრეების გამართვა

en: Subtitle Delay
ka: ქვეწარწერების დაყოვნება

en: Subtitle File
ka: ქვეწარწერების ფაილი

en: Subtitle Track
ka: ქვეწარწერების ჩანაწერი

en: Subtitle codec
ka: ქვეწარწერების მშიფრავი

en: Subtitle codecs
ka: ქვეწარწერების მშიფრავები

en: Subtitle delay
ka: ქვეწარწერების დაყოვნება

en: Subtitle delay %i ms
ka: ქვეწარწერის დაყოვნება %i მწმ

en: Subtitle delay down
ka: ქვეწარწერის დაყოვნების დაკლება

en: Subtitle delay up
ka: ქვეწარწერის დაყოვნების მომატება

en: Subtitle description
ka: ქვეწარწერის აღწერილობა

en: Subtitle duration factor:
ka: ქვეწარწერების დაყოვნების მამრავლი

en: Subtitle effects
ka: ქვეწარწერებზე ზემოქმედება

en: Subtitle justification
ka: ქვეწარწერის გასწორება

en: Subtitle language
ka: ქვეწარწერების ენა

en: Subtitle position down
ka: ქვეწარწერის დაწევა

en: Subtitle position up
ka: ქვეწარწერის აწევა

en: Subtitle renderers using libass
ka: ქვეწარწერების დამუშავება, libass-ით

en: Subtitle speed:
ka: ქვეწარწერების სიჩქარე:

en: Subtitle text encoding
ka: ქვეწარწერების ტექსტის კოდირება

en: Subtitle text scale %d%%
ka: ქვეწარწერების ტექსტის ზომები %d%%

en: Subtitle track
ka: ქვეწარწერების ჩანაწერი

en: Subtitle track ID
ka: ქვეწარწერების ჩანაწერის ID

en: Subtitle track synchronization:
ka: ქვეწარწერების ჩანაწერის სინქრონიზაცია:

en: Subtitle track: %s
ka: ქვეწარწერების ჩანაწერი: %s

en: Subtitles
ka: ქვეწარწერები

en: Subtitles (advanced)
ka: ქვეწარწერები (გაფართოებული)

en: Subtitles / OSD
ka: ქვეწარწერები / ეკრანული შრე

en: Subtitles Track
ka: ქვეწარწერების ჩანაწერი

en: Subtitles text scaling factor
ka: ქვეწარწერების ტექსტის ზომის მამრავლი

en: Subtitles/Video
ka: ქვეწარწერები/ვიდეო

en: Swedish
ka: შვედური

en: Switch to full preferences view
ka: სრულ პარამეტრებზე გადასვლა

en: Switch to simple preferences view
ka: შემოკლებულ პარამეტრებზე გადასვლა

en: Synchronization
ka: სინქრონიზაცია

en: Synchronize left and right
ka: თანაბრად მარცხნივ და მარჯვნივ

en: Synchronize top and bottom
ka: თანაბრად ზემოთ და ქვემოთ

en: System V shared memory segment ID of the frame buffer (this is ignored if --shm-file is specified).
ka: System V საზიარო მეხსიერებაში, კადრების მარაგის ნაწილის ID (უგულებელყოფილი იქნება, თუ მითითებულია --shm-file).

en: System's default
ka: სისტემის ნაგულისხმევი

en: Systray icon
ka: ხატულა სისტემურ არეში

en: T&itle
ka: სათა&ური

en: T.140 text encoder
ka: T.140 ტექსტ ენკოდერი

en: TCP input
ka: TCP შესავალი

en: TS muxer (libdvbpsi)
ka: TS მუქსერი (libdvbpsi)

en: TTA demuxer
ka: TTA დემუქსერი

en: TV - analog
ka: ანალოგური ტელევიზია

en: TV - digital
ka: ციფრული ტელევიზია

en: Tagalog
ka: ტაგალოგი

en: Tahitian
ka: ტაიტური

en: Tajik
ka: ტაჯიკური

en: Take &Snapshot
ka: &სურათის გადაღება

en: Take a snapshot
ka: სურათის გადაღება

en: Take video snapshot
ka: ვიდეოს სურათის გადაღება

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
ka: ვიდეოს უღებს სურათს და ინახავს დისკზე.

en: Tamil
ka: თამილური

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
ka: სამიზნე ბიტური სიხშირე გადაშიფრული ხმოვანი ნაკადისთვის.

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
ka: სამიზნე ბიტური სიხშირე გადაშიფრული ვიდეონაკადისთვის.

en: Tatar
ka: თათრული

en: Techno
ka: ტექნო

en: Teletext
ka: ტელეტექსტი

en: Teletext transparency
ka: ტელეტექსტის გამჭვირვალობა

en: Teletext: additional information
ka: ტელეტექსტი: დამატებითი მონაცემები

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
ka: მითითება, რომ lirc წაიკითხავს ამ ფაილს გასამართად. ნაგულისხმევად ძებნას იწყებს მომხმარებლის ძირითად საქაღალდეში.

en: Telnet
ka: ბრძანებები ქსელით

en: Telugu
ka: თელუგუ (Telugu)

en: Temporal chroma strength
ka: ხანმოკლე ფერადოვნების სიმძაფრე

en: Temporal luma strength
ka: ხანმოკლე ნათების სიმძაფრე

en: Temporal-spatial
ka: დროით-სივრცული

en: Test
ka: შემოწმება

en: Text
ka: ტექსტი

en: Text opacity
ka: წარწერის გაუმჭვირვალობა

en: Text position
ka: ტექსტის ადგილმდებარეობა

en: Thai
ka: ტაილანდური

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
ka: ხმის მოწყობილობა „%s“ ვერ იქნება გამოყენებული:
    %s.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
ka: ჩამწერ მოწყობილობაზე „%s“ არაა მხარდაჭერილი საჭირო პარამეტრები.

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
ka: ფერი ტექსტისთვის, რომელიც გამოისახება ვიდეოზე. უნდა იყოს თექვსმეტობითში (HTML-ფერების მსგავსად). პირველი ორი სიმბოლო წითელია, შემდეგ მწვანე და ბოლოს ლურჯი. #000000 = შავი, #FF0000 = წითელი, #00FF00 = მწვანე, #FFFF00 = ყვითელი (წითელი + მწვანე), #FFFFFF = თეთრი

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
ka: დაყოვნება, რომელსაც წარმოშობს ფიზიკური ალგორითმი, ზოგჯერ არღვევს სინქრონიზაციას ტუჩების მოძრაობასა და გამოცემულ ხმას შორის. ამის ჩართვით გამოსწორდება.

en: The device you selected cannot be used, because its type is not supported.
ka: მითითებული მოწყობილობა არ გამოდგება, ვინაიდან არაა მხარდაჭერილი.

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
ka: ფილტრების დასაშვები რაოდენობა (%u) მიღწეულია.

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
ka: მედიათეკა თავისთავად შეინახება და კვლავ ჩაიტვირთება VLC-ს ყოველი გაშვებისას.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
ka: ახალი ვერსია წარმატებით ჩამოიტვირთა. გსურთ, დახუროთ VLC და დააყენოთ ახლავე?

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
ka: გაუმჭვირვალობა (არაგამჭვირვალე) ვიეოზე გამოსახული ტექსტისა. 0 = გამჭვირვალე, 255 = სრულად გაუმჭვირვალე.

en: The output file already exists. If recording continues, the file will be overridden and its content will be lost.
ka: გამოტანის ფაილი უკვე არსებობს. თუ ჩაწერას განაგრძობთ, ზედ გადაეწერება და არსებული შიგთავსი დაიკარგება.

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
ka: სიის განტოტვილად წარმოდგენით შესაძლებელია გარკვეული სახით დაჯგუფება, მაგალითად საქაღალდის შიგთავსის მიხედვით.

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
ka: ხმის გამოსატანი მითითებული მოწყობილობა, საგანგებოდ სხვა პროგრამის მიერ გამოიყენება.

en: The step size of the volume is adjustable using this option.
ka: ხმის დონეთა სხვაობის დაყენება შესაძლებელია ამ პარამეტრით.

en: The stream will stop at this position (in seconds).
ka: ნაკადი დასრულდება ამ დროს (წამებში)

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
ka: ფონური რეჟიმით, ვიდეო გამოჩნდება სამუშაო ეკრანის ფონად.

en: Theora video decoder
ka: Theora ვიდეო დეკოდერი

en: Theora video encoder
ka: Theora ვიდეო ენკოდერი

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
ka: ამ საშუალებებით, შესაძლებელია VLC-ს იერსახის გამართვა. შეგიძლიათ აირჩიოთ მთავარი არე, დამატებითი მოდულები და განსაზღვროთ, მათთან დაკავშირებული პარამეტრები.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
ka: ამ საშუალებებით, შესაძლებელია ხმის გამოტანის ქვესისტემის მუშაობაზე ზემოქმედება. მაგალითად, შეგიძლიათ დაამატოთ ხმის ფილტრები, დამუშავების შემდგომი შეცწორებისთვის ან გამოსახვისთვის (სიხშირეთა გამრჩევის და სხვ.). აამოქმედეთ ფილტრები აქედან და გამართეთ „ხმის ფილტრების“ მოდულების არედან.

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
ka: ამ საშუალებებით, შესაძლებელია შეტანის ისეთი ქვესისტემების მუშაობაზე ზემოქმედება, როგორებიცაა DVD- და VCD-მოწყობილობა, ქსელური გარსის პარამეტრები ან ქვეწარწერის არხი.

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
ka: ამ საშუალებებით შესაძლებელია ვიდეოგამოტანის ქვესისტემის მუშაობაზე ზემოქმედება. მაგალითად, შეგიძლიათ ჩართოთ ვიდეოფილტრები (ხაზგამოშვების არიდება, გამოსახულების გასწორება და სხვ.). აამოქმედეთ ფილტრები აქედან და გამართეთ „ვიდეოფილტრების“ მოდულების არეში. ამასთანავე, ბევრი სხვა ვიდეოპარამეტრის მითითებაც შეიძლება.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
ka: ეს პარამეტრები ეხება VLC-ს საზოგადოდ განსაზღვრულ ღილაკებს, ე.წ. „მალსახმობებს“.

en: This Blu-ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
ka: BluRay-დისკი საჭიროებს ბიბლიოთეკას, რომ გაშიფროს AACS, თქვენს სისტემას კი არ გააჩნია.

en: This Blu-ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
ka: BluRay-დისკი საჭიროებს ბიბლიოთეკას, რომ გაშიფროს BD+, თქვენს სისტემას კი არ გააჩნია.

en: This Blu-ray disc requires Java for menus support.%s
    The disc will be played without menus.
ka: BluRay-დისკს ესაჭიროება Java მენიუს მხარდაჭერისთვის.%s
    დისკი გაეშვება მენიუს გარეშე.

en: This addon has been installed manually. VLC can't manage it by itself.
ka: ეს დამატება ხელითაა ჩადგმული. VLC ვერ მართავს თავად.

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
ka: ამატებს დამუშავების შემდგომ ფილტრებს გამოსახულების ხარისხის გასაუმჯობესებლად, მაგალითად, ხაზგამოშვების არიდება ან ვიდეოს გამრუდება.

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
ka: ამატებს „ზედდებულ მასალებს“. ამ ფილტრებით შესაძლებელია სურათებისა და ტექსტის ვიდეოზე ზემოდან დადება (მაგალითად ლოგოს, აღნიშვნების და ა.შ.).

en: This adds video splitters like clone or wall
ka: ვიდეოს დაყოფს მრავალ ნაწილად

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
ka: ხმოვანი ჩანაწერის ასწრაფების ან შენელების შესაძლებლობა ბგერაზე ზემოქმედების გარეშე.

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
ka: საშუალებას იძლევა, სწორად დამუშავდეს HDTV-1080-სახის ვიდეო მაშინაც კი, თუ გაუმართავი დამშიფრავი სიმაღლედ არასწორად უთითებს 1088 ხაზს. მხოლოდ იმ შემთხვევაში უნდა გაითიშოს ეს პარამეტრი, თუ ვიდეო არასტანდარტული სახისაა და სრულად საჭიროებს 1088 ხაზს.

en: This allows you to add overlays (also known as "subpictures") on the transcoded video stream. The subpictures produced by the filters will be overlayed directly onto the video. You can specify a colon-separated list of subpicture modules.
ka: საშუალებას გაძლევთ ზედ დაამატოთ შრეები (ე.წ. „მეორეული“ სურათები) გადაშიფრულ ვიდეონაკადს. ფილტრით დამუშავებული მეორეული სურათები პირდაპირ დაედება ზედ ვიდეოს. შეგიძლიათ მიუთითოთ მეორეული სურათების მოდულების მძიმით გამოყოფილი სია.

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
ka: საშუალებას იძლევა, დაშორებულად შეეწყოს სერვერისა და კლიენტის საათები. დაწვრილებითი პარამეტრებისთვის, იხილეთ დამატებითი / ქსელის დასინქ.

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
ka: საშუალებას გაძლევთ, მიუთითოთ ქვედა პორტი RTP-ნაკადისთვის.

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
ka: განსაზღვრავს დაკვრის სიჩქარეს (პირობითი სიჩქარეა 1.0).

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
ka: დააყოვნებს გამოტანილ ხმას. დაყოვნება ეთითება მილიწამებში. გამოსადეგია, თუ შეიმჩნევა აცდენა ვიდეოსა და ხმას შორის.

en: This display the resulting media, but can slow things down.
ka: გამოჩნდება მიღებული შედეგი, მაგრამ შენელდება დამუშავება.

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
ka: ამოაკლებს შეყოვნებულ კადრებს (რომლებიც გამოტანილია ვიდეოში განსაზღვრულ დროზე გადაცილებით)

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
ka: ამ ეფექტით იქმნება შთაბეჭდილება, რომ დგახართ ოთახში ხმის გამაძლიერებლების სრულ, 7.1-იან ნაკრებთან, მაშინ როცა ჩვეულებრივ ყურსასმენებს იყენებთ ბგერების უკეთ შესაგრძნობად. მეტად მოსახერხებელი და ნაკლებად დამღლელი იქნება მუსიკის ხანგრძლივად მოსმენისას.
    იმუშავებს ნებისმიერი სახის მასალასთან, მონო იქნება თუ 7.1.

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
ka: ეს საშუალება, ე.წ. „მწვანე ფონი“ ანუ „ფონის ჩანაცვლება“ ზედა ვიდეოს „ლურჯ არეებში“ შეურევს ფონურ გამოსახულებას (ამინდის პროგნოზის დროს რომ იყენებენ). შეგიძლიათ საკვანძო ფერის არჩევა (ნაგულისხმევად ლურჯია).

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
ka: აამოქმედებს VLC-ს მალსახმობებს (გარსში ჩაუსმელი) ვიდეოს ფანჯრიდან.

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitle files.
ka: შედეგად, თავადვე ამოიცნობს UTF-8 სახის ტექსტს ქვეწარწერების ფაილებში.

en: This filter enhances the stereo effect by suppressing mono (signal common to both channels) and by delaying the signal of left into right and vice versa, thereby widening the stereo effect.
ka: ეს ფილტრი აუმჯობესებს სტერეოხმას მონოფონურის ჩახშობით (რომელიც ორივე არხით გადაიცემა) და დაყოვნებით მარცხენისა მარჯვენის მიმართ ან პირიქით, რაც ამძაფრებს სტერეოეფექტს.

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
ka: გვერდების ზომების ფარდობის იძულებითი განსაზღვრა. მაგალითად, ზოგ DVD-ზე მითითებულია, რომ არის 16:9, თუმცა სინამდვილეშია 4:3. გამოდგება იმ შემთხვევებისთვისაც, როცა ვიდეოს აკლია ზომების ფარდობის მონაცემები. მისაღები ჩანაწერია x:y (4:3, 16:9 და ა.შ.), ზოგადად, სურათის ზომების ფარდობისთვის ან ათწილადის სახით (1.25, 1.3333 და ა.შ.) პიქსელების სწორკუთხობის აღსანიშნავად.

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
ka: ესაა VLC-ს საკუთარი გარსი თავისებური იერსახითა და შეგრძნებებით.

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
ka: VLC-ს გარსის ერთ-ერთი გაფორმება. სხვა გაფორმებების ჩამოსატვირთად იხილეთ

en: This is an optional feature only for the AAC-ELD profile.
ka: ესაა დამატებითი შესაძლებობა, მხოლოდ AAC-ELD პროფილისთვის.

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
ka: ესაა ხმოვანი გამოტანის საშუალება, რომელსაც იყენებს VLC. ნაგულისხმევად შეირჩევა საუკეთესო ხელმისაწვდომი საშუალება.

en: This is the certificate presented by %s:
    %s
    
    If in doubt, abort now.
ka: სერტიფიკატი, რომელსაც წარმოადგენს %s:
    %s
    
    თუ გეეჭვებათ, შეწყვიტეთ ახლავე.

en: This is the default Audio CD device to use.
ka: ნაგულისხმოვი Audio CD მოწყობილობა, გამოსაყენებლად.

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
ka: ესაა ნაგულისხმევი Audio CD მეხსიერების საცავი (ან ფაილი) გამოსაყენებლად. არ გამოგრჩეთ ორწერტილი დისკწამყვანის ნიშნის შემდეგ (მაგ. D:)

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
ka: ნაგულისხმევი ზომა შრიფტისთვის, რომელიც გამოისახება ვიდეოზე. თუ მითითებულია 0-ისგან განსხვავებული, ჩაანაცვლებს შრიფტის ფარდობითი ზომა.

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
ka: კადრის სასურველი სიხშირე MJPEG-სახის ვიდეოს ფაილიდან გაშვებისას. მიუთითეთ 0 (ესაა ნაგულისხმევი მნიშვნელობა) პირდაპირი ეთერებისთვის (კამერიდან).

en: This is the language of the audio stream.
ka: ეთერით გადაცემული ხმის ენა

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
ka: ესაა VLC-ს ძირითადი გარსი. ნაგულისხმევად შეირჩევა საუკეთესო ხელმისაწვდომი მოდული.

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
ka: ხმოვანი მონაცემების მარაგების რაოდენობა, რომლითაც იზომება სიმძლავრე. მაღალი რიცხვი აუმჯობესებს ფილტრის საპასუხო დროს მკვეთრ ცვლილებაზე, თუმცა ნაკლებად მგრძნობიარეს ხდის, მცირე გადახრებისადმი.

en: This is the output access method that will be used for audio.
ka: წვდომის საშუალება გამოყენებული ხმის გამოსატანად.

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
ka: ფარდობითი ნაგულისხმევი ზომა შრიფტისთვის, რომელიც გამოისახება ვიდეოზე. თუ შრიფტის საერთო ზომა მითითებულია, ფარდობითს ჩაანაცვლებს.

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
ka: ესაა ვიდეოგამოტანის საშუალება, რომელსაც იყენებს VLC. ნაგულისხმევად შეირჩევა საუკეთესო ხელმისაწვდომი საშუალება.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
ka: ვრცლად გადმოცემის დონე (0=მხოლოდ შეცდომები და ჩვეული ცნობები, 1=გაფრთხილებები, 2=გასამართავი).

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
ka: გამოტანილი ხმის წრფივი გაძლიერება.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
ka: გადაშიფრული ნაკადი ქსელში გადაიცემა HTTP-ოქმით.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
ka: გადაშიფრული ნაკადი ქსელში გადაიცემა RTP-ოქმით.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
ka: გადაშიფრული ნაკადი ქსელში გადაიცემა RTSP-ოქმით.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
ka: გადაშიფრული ნაკადი ქსელში გადაიცემა UDP-ოქმით.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
ka: გადაშიფრული ნაკადი ქსელში გადაიცემა MMS-ოქმით.

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
ka: გადაშიფრული ნაკადი ქსელში გადაიცემა Icecast-მომსახურებით.

en: This module writes the transcoded stream to a file.
ka: გადაშიფრული ნაკადი ჩაიწერება ფაილში.

en: This muxer is missing. Using this profile will fail
ka: შემკუმშავი აკლია. ეს პროფილი ვერ გამოიყენება

en: This muxer is not provided directly by VLC: It could be missing.
ka: ეს შემფუთავი არ მოჰყვება VLC-ს: შესაძლოა, აკლდეს.

en: This option allows the interface to be raised automatically when a video/audio playback starts, or never.
ka: შედეგად, პროგრამა თავისით გამოვა წინა არეში ვიდეოს/ხმის გაშვების დაწყებისას ან არასდროს.

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
ka: ამ პარამეტრით შეძლებთ მიუთითოთ სათაური, გაშვებული ფაილის მიხედვით<br>$a: შემსრულებელი<br>$b: ალბომი<br>$c: მესაკუთრე<br>$t: დასახელება<br>$g: ჟანრი<br>$n: ჩანაწერის ნომერი<br>$p: ახლა გაშვებულია<br>$A: თარიღი<br>$D: ხანგრძლივობა<br>$Z: „ახლა გაშვებულია“ (სათადარიგოდ დარჩება დასახელება - შემსრულებელი)

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
ka: ამ პარამეტრით შეიძლება ჩანაცვლდეს ხერხი, რომლითაც VLC ირჩევს მშიფრავებს (შეკუმშულის გახსნის საშუალებებს). განკუთვნილია, მხოლოდ გამოცდილი მომხმარებლებისთვის, ვინაიდან ამ პარამეტრის შეცვლამ, შეიძლება ხელი შეუშალოს ყველა სახის ნაკადის გაშვებას.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
ka: პროგრამა ვრცელდება ᲕᲐᲚᲓᲔᲑᲣᲚᲔᲑᲔᲑᲘᲡ ᲒᲐᲠᲔᲨᲔ, გარდა კანონით გათვალისწინებულისა.
    ხელახლა გავრცელება შეგიძლიათ GNU-ს ზოგადი საჯარო ლიცენზიით;
    ვრცლად გაეცანით ფაილში დასახელებით COPYING.
    დაწერილი VideoLAN-ის გუნდის მიერ; იხილეთ ფაილი AUTHORS.

en: This will reset VLC media player's preferences.
    
    Note that VLC will restart during the process, so your current playlist will be emptied and eventual playback, streaming or transcoding activities will stop immediately.
    
    The Media Library will not be affected.
    
    Are you sure you want to continue?
ka: შედეგად, განულდება VLC-ს პარამეტრები.
    
    გაითვალისწინეთ, რომ ამ დროს VLC ხელახლა ჩაირთვება და მიმდინარე დასაკრავები გასუფთავდება, შესაბამისად, გაშვებული ფაილი, ნაკადის გადაცემა ან ადრე დაწყებული გადაშიფვრა მყისიერად შეწყდება.
    
    მედიათეკა ხელუხლებელი დარჩება.
    
    ნამდვილად გსურთ, განაგრძოთ?

en: This wizard will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
ka: ეს მეგზური საშუალებას მოგცემთ, გარდაქმნათ თქვენი ფაილი ან გადასცეთ ეთერში ადგილობრივად, კერძო ქსელითა და ინტერნეტით.
    ჯერ გადაამოწმეთ, რომ წყაროდ ნამდვილად ისაა მითითებული, რისი შეტანაც გსურთ და დაწკაპეთ „შემდეგი“.

en: Threshold
ka: ზღურბლი

en: Threshold level
ka: ზღურბლის დონე

en: Tibetan
ka: ტიბეტური

en: Tigrinya
ka: ტიგრინია

en: Time
ka: დრო

en: Time Control
ka: დროის სამართავი

en: Time Slider
ka: დროის სრიალა

en: Time Toolbar
ka: დროის ხელსაწყოები

en: Timeout
ka: ტაიმაუტი

en: Timeshift directory
ka: დროის წანაცვლების საქაღალდე

en: Title
ka: სათაური

en: Toggle Normal/Loop/Repeat playlist modes
ka: დასაკრავი სიის ჩვეულებრივ/გამეორების/დაუსრულებელ რეჟიმებზე გადართვა

en: Toggle autoscaling
ka: ზომების თვითცვლილების გადამრთველი

en: Toggle deinterlacing
ka: ხაზგამოშვების გადამრთველი

en: Toggle playlist
ka: დასაკრავ სიაზე გადართვა

en: Toggle random order playback
ka: შემთხვევითობით გაშვების გადართვა

en: Toggle random playlist playback
ka: შემთხვევით დასაკრავი სიაზე გადართვა

en: Toggle subtitle track visibility.
ka: ქვეწარწერების გამოჩენა ან დაფარვა

en: Toggle subtitles
ka: ქვეწარწერების გადართვა

en: Toggle the video in fullscreen
ka: ვიდეოს გადართვა სრულ ეკრანზე

en: Toggle the video out fullscreen
ka: ვიდეოს გადართვა სრულ ეკრანზე

en: Toggle wallpaper mode in video output
ka: ფონური რეჟიმის ვიდეოგამოტანით შენაცვლება

en: Toggle wallpaper mode in video output.
ka: ფონური რეჟიმის ვიდეოგამოტანით შენაცვლება

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
ka: U-არეში ფერის გადახრის დასაშვები ცდომილება ლურჯი ეკრანის შერევისას. გამოსადეგი მნიშვნელობაა 10 და 20 შუალედში.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
ka: V-არეში ფერის გადახრის დასაშვები ცდომილება ლურჯი ეკრანის შერევისას. გამოსადეგი მნიშვნელობაა 10 და 20 შუალედში.

en: Tool
ka: ხელსაწყო

en: Tool&s
ka: ხელსა&წყოები

en: Toolbar Elements
ka: ხელსაწყოთა ზოლის ერთეულები

en: Toolbar position:
ka: ხელსაწყოების მდებარეობა

en: Toolbars Editor
ka: ხელსაწყოების ჩასწორება

[ctx: Tooltip|Clear]
en: Clear
ka: გასუფთავება

en: Top
ka: ზემოთ

en: Top 40
ka: ტოპ 40

en: Top left
ka: ზედა მარცხენა

en: Top right
ka: ზედა მარჯვენა

en: Top-Left
ka: ზემოთ მარცხნივ

en: Top-Right
ka: ზემოთ მარჯვნივ

en: Total duration
ka: ხანგრძლივობა სულ

en: Total pixel height of the peak items.
ka: უკიდურესი სიმაღლე პიქსელებში.

en: Total/Remaining time
ka: სულ/დარჩენილი დრო

en: Track
ka: ჩანაწერი

en: Track ID
ka: ჩანაწერის ID

en: Track number
ka: ჩანაწერის ნომერი

en: Track settings
ka: კვალის პარამეტრები

en: Tracks
ka: ჩანაწერები

en: Traditional Chinese (Big5)
ka: ტრადიციული ჩინური (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
ka: ტრადიციული ჩინური Unix (EUC-TW)

en: Trance
ka: ტრანსი

en: Transcode
ka: გადაშიფვრა

en: Transcode stream output
ka: გამოტანილი ნაკადის გადაშიფვრა

en: Transcoding Options
ka: გადაშიფვრის პარამეტრები

en: Transcoding options
ka: გადაშიფვრის პარამეტრები

en: Transform
ka: გარდაქმნა

en: Transform type
ka: გარდაქმნის სახეობა

en: Transformation
ka: გარდაქმნა

en: Transparency
ka: გამჭირვალობა

en: Transponder symbol rate
ka: მიმღებ-გადამცემის სიმბოლური სიხშირე

en: Transponder/multiplex frequency
ka: მიმღებ-გადამცემი/მამჭიდროებლის სიხშირე

en: Transport stream ID
ka: გადაცემული ნაკადის საცნობი კოდი

en: Transpose
ka: ურთიერთშენაცვლება

en: Trickplay Reverse
ka: უკან გადახვევა შეთვალიერებით

en: Trust directory
ka: სანდო საქაღალდე

en: Trust the root certificates of Certificate Authorities stored in the specified directory to authenticate TLS sessions.
ka: ძირეული სერტიფიკატების ნდობა, რომელთაც სერტიფიკატის გამცემები ინახავენ მითითებულ საქაღალდეში TLS-სეანსების დასამოწმებლად.

en: Try to use hardware acceleration for subtitle/OSD blending.
ka: აპარატურული აჩქარების გამოყენება ქვეწარწერების/შრეების დასადებად.

en: Tsonga
ka: ტსონგა

en: Tswana
ka: ცვანა

en: Tuner TV Channel
ka: მიმღების TV არხი

en: Tuner card
ka: არხების მიმღები დაფა

en: Tuner input type
ka: შემტანი მიმღების სახეობა

en: Tuner properties
ka: მიმღების პარამეტრები

en: Turkish
ka: თურქული

en: Turkmen
ka: თურქმენული

en: Type
ka: სახეობა

en: Type 'pause' to continue.
ka: აკრიფეთ 'pause', რომ განაგრძოს.

en: Type:
ka: სახეობა:

en: UDP receive buffer size (bytes)
ka: UDP-ის მიღების მარაგის ზომა (ბაიტი)

en: UDP stream output
ka: UDP ნაკადის გასავალი

en: URI
ka: URI-ბმული

en: URL description
ka: ბმულის აღწერილობა

en: UTF-8 subtitle autodetection
ka: UTF-8 ქვეწარწერების თვითამოცნობა

en: Un-Zoom
ka: დაპატარავება

en: Undefined
ka: დაუდგენელი

en: Unidentified codec
ka: დაუდგენელი მშიფრავი

en: Universal, Chinese (GB18030)
ka: საერთო, ჩინური (GB18030)

en: Unknown Video
ka: უცნობი ვიდეო

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Unsubscribe
ka: გამოწერის გაუქმება

en: Unsubscribe from a podcast
ka: პოდკასტის გამოწერის გაუქმება

en: Untitled
ka: უსახელო

en: Update
ka: განახლება

en: Urdu
ka: ურდუ

en: Use Blu-ray menus. If disabled, the movie will start directly
ka: BluRay-მენიუს გამოყენება. თუ გათიშულია, ფილმი გაეშვება პირდაპირ.

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
ka: HDAPS, AMS, APPLESMC ან UNIMOTION მოძრაობის აღმქმელების გამოყენება ვიდეოს მოსაბრუნებლად

en: Use QPUs for advanced HD deinterlacing.
ka: QPU-დამუშავების გამოყენებით HD-ხაზგამოშვების უკეთ არიდება.

en: Use S/PDIF when available
ka: გამოიყენოს S/PDIF, როცა ხელმისაწვდომია

en: Use VLC pace
ka: გამოიყენოს VLC pace

en: Use a plugins cache
ka: დანამატის მომარაგების ჩართვა

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
ka: დანამატების წინასწარი მომარაგების წყალობით, მეტად სწრაფად გაეშვება VLC.

en: Use a skinned playlist
ka: გაფორმებული დასაკრავი სიის გამოყენება

en: Use a sub&title file
ka: ქვე&წარწერის ფაილის გამოყენება

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
ka: სურათის Alpha-არხის გამოყენება გამჭვირვალობის ნიღბად.

en: Use custom skin
ka: მორგებული გაფორმება

en: Use hardware blending support
ka: აპარატურული შერევის მხრადაჭერა

en: Use media library
ka: მედიათეკის გამოყენება

en: Use native style
ka: თანმოყოლილი გაფორმება

en: Use only one instance when started from file manager
ka: მხოლოდ ერთ ცალად გაშვება ფაილების სამართავიდან

en: Use sequential numbers instead of timestamps
ka: მიმდევრობითი დანომვრა დროითი ნიშნულის ნაცვლად

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
ka: მიმდევრობითი ნომრები დროითი ნიშნულის ნაცვლად სურათების დანომვრისას

en: Use subtitle file
ka: ქვე&წარწერის ფაილის გამოყენება

en: User
ka: მომხმარებელი

en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Username:
ka: მეტსახელი:

en: Uses GStreamer framework's plugins to decode the media codecs
ka: იყენებს GStreamer-გარსის მოდულებს, მედიაფაილების გაშიფვრისთვის.

en: Uzbek
ka: უზბეკური

en: V&iew
ka: ხ&ედი

en: VBI capture device
ka: VBI ჩამწერი მოწყობილობა

en: VBR mode
ka: VBR რეჟიმი

en: VBV buffer
ka: VBV-მარაგი

en: VC2 Low Delay Profile
ka: VC2 მცირე დაყოვნების პროფილი

en: VC2 Main Profile
ka: VC2 ძირითადი პროფილი

en: VC2 Simple Profile
ka: VC2 მარტივი პროფილი

en: VCD device
ka: VCD მოწყობილობა

en: VCD input
ka: VCD შესავალი

en: VDPAU deinterlacing filter
ka: VDPAU ხაზგამოშვების არიდების ფილტრი

en: VDPAU sharpen video filter
ka: VDPAU-სიმკვეთრის ვიდეოფილტრი

en: VLC Debug Log (%s).txt
ka: VLC-ს გამართვის ჩანაწერი (%s).txt

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
ka: შედეგად, VLC აირიდებს წარწერებს, ჩარჩოებს და ა.შ. ვიდეოს გარშემო, „მოტმასნილი“ ფანჯრის გამოყენებით.

en: VLC can check online for album art and metadata to enrich your playback experience, e.g. by providing track information when playing Audio CDs. To provide this functionality, VLC will send information about your contents to trusted services in an anonymized form.
ka: VLC-ს შეუძლია ინტერნეტში მოიძიოს ალბომის გარეკანი და სხვა თანმხლები მონაცემები, დაკვრის გამრავალფეროვნებისთვის, მაგალითად თითოეულ ჩანაწერზე დაწვრილებითი ინფორმაციის მოწოდებით, Audio CD-ს მოსმენისას. ამისთვის, VLC უგზავნის თქვენი ფაილების მონაცემებს სანდო მომსახურებებს, ვინაობის გაუმხელი საშუალებებით.

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
ka: VLC აჩვენებს შეტყობინებებს ვიდეოზე ზედდებით. ამას ეწოდება OSD (ეკრანული შრე).

en: VLC cannot open ANY capture device. Check the error log for details.
ka: VLC ვერ ახერხებს ᲕᲔᲠᲪᲔᲠᲗᲘ ჩამწერი მოწყობილობის გახსნას. გადახედეთ აღრიცხულ შეცდომებს, დაწვრილებითი ინფორმაციისთვის.

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
ka: VLC ვერ უთითებს DVD-ს სათაურს. შესაძლოა, სრულად ვერ გაიშიფრა დისკი.

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
ka: VLC ვერ ახერხებს გაშიფროს სახეობა "%4.4s" (%s)

en: VLC could not identify the audio or video codec
ka: VLC ვერ ახერხებს დაადგინოს ხმის ან ვიდეოს მშიფრავი

en: VLC could not open the %4.4s %s encoder.
ka: VLC ვერ ხსნის %4.4s %s დამშიფრავს.

en: VLC could not open the %s module.
ka: VLC ვერ ახერხებს %s მოდულის გახსნას.

en: VLC could not open the decoder module.
ka: VLC ვერ ახერხებს გამშიფრავი მოდულის გახსნას.

en: VLC could not open the file "%s" (%s).
ka: VLC ვერ ხსნის ფაილს „%s“ (%s).

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
ka: VLC ვერ ხსნის მასალას ბმულით „%s“. ვრცლად, იხილეთ აღრიცხვის ჩანაწერებში.

en: VLC media player and VideoLAN are trademarks of the VideoLAN Association.
ka: VLC media player და VideoLAN სავაჭრო ნიშნებია, რომელთა მესაკუთრეცაა VideoLAN Association.

en: VLC media player updates
ka: VLC მედიადამკვრელის განახლებები

en: VLC preferences
ka: VLC-ს პარამეტრები

en: VLC skins website
ka: VLC-ს მორთულობები

en: VLC version %s (%s)
ka: VLC გამოშვება %s (%s)

en: VLC was unable to save the meta data.
ka: VLC ვერ ახერხებს დართული მონაცემების შენახვას.

en: VLC will keep playing the current playlist item.
ka: VLC განაგრძობს მიმდინარე სიიდან დაკვრას.

en: VLC will store playback positions of the last 30 items you played. If you re-open one of those, playback will continue.
ka: VLC დაიხსომებს ბოლოს გაშვებული 30 ფაილის მდგომარეობას. ხელახლა გახსნისას კი განაგრძობს დაკვრას.

en: VLM Batch Commands
ka: ერთიანი VLM-ბრძანებები

en: VLM configuration file
ka: VLM-გამართვის ფაილი

en: VLM configurator
ka: VLM-გამართვა

en: VOC demuxer
ka: VOC დემუქსერი

en: Variance
ka: გადახრა

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
ka: ხმისა და ვიდეოს მრავალგვარი დამშიფრავი/გამშიფრავი, მოწოდებული FFmpeg-ბიბლიოთეკიდან. მათ შორისაა (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG და სხვა.

en: Verbosity
ka: ვრცლად

en: Verbosity (0,1,2)
ka: ვრცლად (0,1,2)

en: Version
ka: ვერსია

en: Version %1
ka: ვერსია %1

en: Vertical flip
ka: შვეულად შეტრიალება

en: Very Low Definition (240 lines)
ka: მეტად დაბალი (240 ხაზი)

en: Very short backwards jump
ka: მეტად მოკლე გადასვლა უკან

en: Very short forward jump
ka: მეტად მოკლე გადასვლა წინ

en: Very short jump length
ka: მეტად მოკლე გადასვლების სიგრძე

en: Very short jump length, in seconds.
ka: მეტად მოკლე გადასვლების დრო წამებში

en: Video
ka: ვიდეო

en: Video &Track
ka: ვიდეო&ჩანაწერი

en: Video Auto Scaling
ka: ვიდეოს ზომების თვითცვლილება

en: Video Effects
ka: ვიდეოზე ზემოქმედება

en: Video Effects...
ka: ვიდეოზე ზემოქმედება...

en: Video Files
ka: ვიდეოფაილები

en: Video PID
ka: ვიდეო PID

en: Video Settings
ka: ვიდეოს გამართვა

en: Video Track
ka: ვიდეოჩანაწერი

en: Video X coordinate
ka: ვიდეოს X კოორდინატი

en: Video Y coordinate
ka: ვიდეოს Y კოორდინატი

en: Video alignment
ka: ვიდეოს მდებარეობა

en: Video bitrate
ka: ვიდეოს ბიტსიხშირე

en: Video capture
ka: ვიდეოჩაწერა

en: Video capture (Video4Linux)
ka: ვიდეოჩაწერა (Video4Linux)

en: Video capture controls (if supported by the device)
ka: ვიდეოგადაღების სამართავი (თუ მოწყობილობას ახლავს)

en: Video capture device
ka: ვიდეოჩამწერი მოწყობილობა

en: Video capture device node.
ka: ვიდეოჩამწერი მოწყობილობის მისამართი.

en: Video codec
ka: ვიდეომშიფრავი

en: Video codecs
ka: ვიდეომშიფრავები

en: Video device
ka: ვიდეომოწყობილობა

en: Video device name
ka: ვიდეომოწყობილობის სახელი

en: Video encoder
ka: ვიდეო ენკოდერი

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
ka: ვიდეოგამშიფრავი (გამოიყენება OpenMAX IL)

en: Video filter
ka: ვიდეო ფილტრი

en: Video filter module
ka: ვიდეო ფილტრის მოდული

en: Video filters are used to process the video stream.
ka: ვიდეოფილტრები გამოიყენება ვიდეონაკადის დასამუშავებლად.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
ka: ვიდეოფილტრები აისახება ვიდეონაკადებზე (შრეების დადების შემდგომ). შეგიძლიათ შეიყვანოთ მძიმით გამოყოფილი ფილტრების სია.

en: Video height
ka: ვიდეოს სიმაღლე

en: Video input
ka: ვიდეო შესავალი

en: Video input chroma format
ka: ვიდეო შესავალის chroma-ფორმატი

en: Video input frame rate
ka: ვიდეოშეტანის კადრის სიხშირე

en: Video memory buffer height.
ka: ვიდეომეხსიერების მარაგის სიმაღლე

en: Video memory buffer pitch in bytes.
ka: ვიდეომეხსიერების მარაგის დონე, ბაიტებში.

en: Video memory buffer width.
ka: ვიდეომეხსიერების მარაგის სიგანე

en: Video output URL
ka: ვიდეო გასავალის URL

en: Video output module
ka: ვიდეო გასავალის მოდული

en: Video output muxer
ka: ვიდეო გასავალის მუქსერი

en: Video pictures blending
ka: ვიდეოსურათების შერევა

en: Video port
ka: ვიდეო პორტი

en: Video resolution
ka: ვიდეოს გაფართოება

en: Video scale
ka: ვიდეოს ზომების ცვლილება

en: Video scaling
ka: ვიდეოს ზომების ცვლილება

en: Video scaling factor
ka: ვიდეოს ზომების ცვლილების მამრავლი

en: Video scaling filter
ka: ზომების ცვლილების ფილტრი

en: Video settings
ka: ვიდეო პარამეტრები

en: Video size
ka: ვიდეოს ზომა

en: Video snapshot directory (or filename)
ka: გადაღებული სურათების საქაღალდე (ან ფაილის სახელი)

en: Video snapshot file prefix
ka: გადაღებული სურათების ფაილების წინსართი

en: Video snapshot format
ka: გადაღებული სურათების სახეობა

en: Video snapshot height
ka: ვიდეოს სურათის სიმაღლე

en: Video snapshot width
ka: ვიდეოს სურათის სიგანე

en: Video snapshots
ka: ვიდეოს სურათები

en: Video splitters separate the stream into multiple videos.
ka: ვიდეოს გამნაწილებლები ჰყოფს ნაკადს რამდენიმე ვიდეოდ.

en: Video standard
ka: ვიდეოსტანდარტი

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
ka: ვიდეოსტანდარტი (ნაგულისხმევი, SECAM, PAL, ან NTSC).

en: Video title
ka: ვიდეოს სათაური

en: Video transformation filter
ka: ვიდეოგარდაქმნის ფილტრი

en: Video width
ka: ვიდეოს სიფართე

en: Video4Linux input
ka: Video4Linux შესავალი

en: Video4Linux radio tuner
ka: Video4Linux რადიომიმღები

en: VideoCore layer where the video is displayed. Subpictures are displayed directly above and a black background directly below.
ka: VideoCore-შრე, რომელზეც ვიდეო ჩანს. ქვესურათები განთავსდება პირდაპირ ზემოთ და შავი ფონი პირდაპირ ქვემოთ.

en: VideoLAN Website...
ka: VideoLAN ვებ გვერდი...

en: View certificate
ka: სერტიფიკატის ნახვა

[ctx: ViewPoint]
en: Pitch
ka: ბგერა

en: Visualization
ka: ვიზუალიზაცია

en: Visualization:
ka: წარმოსახვა:

en: Visualizations
ka: წარმოსახვა

en: Visualizations selector
ka: წარმოსახვის შემრჩევი

en: Volume
ka: ხმის დონე

en: Volume Down
ka: ხმის დაწევა

en: Volume Up
ka: ხმის აწევა

en: Volume down
ka: ხმის ჩაწევა

en: Volume normalization
ka: ხმის დონის შენარჩუნება

en: Volume normalizer
ka: ხმის დონის შენარჩუნება

en: Volume up
ka: ხმის აწევა

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
ka: ხმის სიმაღლე იმართება დამკვრელის მიერ და არა <i>მთავარი სამართავებით</i>.

en: Vorbis audio decoder
ka: Vorbis ხმის გამშიფრავი

en: Vorbis audio encoder
ka: Vorbis ხმის დამშიფრავი

en: WAV demuxer
ka: WAV დემუქსერი

en: WAV muxer
ka: WAV მუქსერი

en: WGL extension for OpenGL
ka: WGL-გაფართოება OpenGL-სთვის

en: WPL playlist import
ka: WPL-სიის შემოტანა

en: Wall
ka: ფილები

en: Wall video filter
ka: ფილების ვიდეოფილტრი

en: Wallpaper
ka: ფონი

en: Water effect
ka: წყლის მიმსგავსება

en: WaveOut audio output
ka: ხმის WaveOut-გამომტანი

en: Waves
ka: ტალღისებრი

en: Web
ka: ვებსივრცე

en: Website
ka: ვებსაიტი

en: Welsh
ka: შოტლანდიური

en: Wet
ka: შევსება

en: Wet mix
ka: შევსებული შერევა

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
ka: როცა ეს რეჟიმი ამოქმედებულია, პიქსელები გამოჩნდება ან შავად, ან თეთრად. ზღურბლის მნიშვნელობა იქნება სიკაშკაშე განსაზღვრული ქვემოთ.

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
ka: როცა მხოლოდ ერთ ცალად გაშვებაა მითითებული, ახალი ჩანაწერები დაემატება დასაკრავ სიას და არ შეჩერდება უკვე გაშვებული.

en: White
ka: თეთრი

en: Width
ka: სიგანე

en: Width of the virtual room
ka: წარმოსახვითი ოთახის სიგანე

en: Window
ka: ფანჯარა

en: Window decorations
ka: ფანჯრის დეკორაცია

en: Window properties
ka: ფანჯრის პარამეტრები

en: Windows GDI video output
ka: Windows GDI ვიდეო გასავალი

en: Windows opacity between 0.1 and 1
ka: ფანჯრების გაუმჭვირვალობა 0.1 და 1 შორის

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
ka: მონიშვნის შედეგად დაკვრა თავისით შეჩერდება ფანჯრის ჩაკეცვისას.

en: Wolof
ka: ვოლოფი

en: Writes statistic info about stream
ka: წერს აღრიცხვის მონაცემებს ნაკადის შესახებ

en: X coordinate
ka: X კოორდინატი

en: X coordinate of the encoded subtitle
ka: X-მდებარეობა დაშიფრული ქვეწარწერის

en: X coordinate of the rendered subtitle
ka: X-მდებარეობა გამოსახული ქვეწარწერის

en: X11 display
ka: X11-ჩვენება

en: XA demuxer
ka: XA დემუქსერი

en: XSPF playlist export
ka: XSPF-სიის გატანა

en: XSPF playlist import
ka: XSPF-სიის შემოტანა

en: Y coordinate
ka: Y კოორდინატი

en: Y coordinate of the encoded subtitle
ka: Y-მდებარეობა დაშიფრული ქვეწარწერის

en: Y coordinate of the rendered subtitle
ka: Y-მდებარეობა გამოსახული ქვეწარწერის

en: YUVP converter
ka: YUVP გარდამქმნელი

en: Yellow
ka: ყვითელი

en: Yes
ka: დიახ

en: You attempted to reach %s. %s
    This problem may be stem from an attempt to breach your security, compromise your privacy, or a configuration error.
    
    If in doubt, abort now.
ka: თქვენ სცადეთ დაკავშირება ბმულთან %s. %s
    ხარვეზის მიზეზი შესაძლოა, თქვენი უსაფრთხოებისა და პირადულობის ხელყოფის მცდელობა იყოს ან რაღაც არასწორადაა გამართული.
    
    თუ გეეჭვებათ, შეწყვიტეთ ახლავე.

en: You attempted to reach %s. However the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certification Authority. This problem may be caused by a configuration error or an attempt to breach your security or your privacy.
    
    If in doubt, abort now.
ka: თქვენ სცადეთ დაკავშირება ბმულთან %s. თუმცაღა, მომსახურე მხარის მიერ წარმოდგენილი უსაფრთხოების სერტიფიკატი უცნობია და მის ნამდვილობას არ ადასტურებს სერტიფიკატების არცერთი სანდო გამცემი. შესაძლოა, თქვენი უსაფრთხოებისა და პირადულობის ხელყოფის მცდელობა იყოს ან რაღაც არასწორადაა გამართული.
    
    თუ გეეჭვებათ, შეწყვიტეთ ახლავე.

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
ka: შეგიძლიათ სრულად გათიშოთ ხმის გამოტანა. შედეგად, ხმის გაშიფვრა გამოტოვებული იქნება, რაც დაზოგავს გამოთვლით ძალებს.

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
ka: შეგიძლიათ გათიშოთ გამჭვირვალობის ყველა ეფექტი. ეს მაშინაა გამოსადეგი, როცა ფანჯრის გადაადგილებისას ხარვეზები შეიმჩნევა.

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
ka: შეგიძლიათ, იძულებით განსაზღვროთ ვიდეოსთვის გადაღებული სურათის სიმაღლე. ნაგულისხმევად, შენარჩუნება საწყისი ზომა (-1). 0 შეცვლის სიმაღლეს, გვერდების ფარდობის შესანარჩუნებლად.

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
ka: შეგიძლიათ, იძულებით განსაზღვროთ ვიდეოსთვის გადაღებული სურათის სიგანე. ნაგულისხმევად, შენარჩუნება საწყისი ზომა (-1). 0 შეცვლის სიგანეს, გვერდების ფარდობის შესანარჩუნებლად.

en: You can select local files with the following list and buttons.
ka: შეგიძლიათ აირჩიოთ ადგილობრივი ფაილები ქვემოთ მოცემული სიითა და ღილაკებით.

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
ka: შეგიძლიათ გამოიყენოთ ვიდეოგამოტანის ცალკეული მოდულები ასლებისთვის. მიუთითეთ მძიმით გამოყოფილი ჩამონათვალი მოდულებისა.

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
ka: ამ პარამეტრით შესაძლებელია ქვეწარწერების ფილმის ქვემოთ მოთავსება, ნაცვლად ზემოდან დადებისა. მოჯინჯეთ სხვადასხვა მდებარეობა.

en: You can zoom the video by the specified factor.
ka: შეგიძლიათ ვიდეოს ზომის ცვლა, მითითებული მამრავლით.

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
ka: მხოლოდ სამი პარამეტრის მითითებაა საჭირო, VLC თავად განსაზღვრავს დანარჩენს საწყისი ზომების მიხედვით

en: You must set a name for the profile.
ka: უნდა მიუთითოთ სახელი პროფილს.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable audio input device.Please check your connectors and drivers.
ka: თქვენი Mac, ჩანს არაა აღჭურვილი ხმის შემტანი სათანადო მოწყობილობით. გთხოვთ, შეამოწმოთ სადენების შესაერთებლები და პროგრამული უზრუნველყოფა.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
ka: თქვენი Mac, ჩანს არაა აღჭურვილი სათანადო შემტანი მოწყობილობით. გთხოვთ, შეამოწმოთ სადენების შესაერთებლები და პროგრამული უზრუნველყოფა.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable video input device. Please check your connectors and drivers.
ka: თქვენი Mac, ჩანს არაა აღჭურვილი ვიდეოს შემტანი სათანადო მოწყობილობით. გთხოვთ, შეამოწმოთ სადენების შესაერთებლები და პროგრამული უზრუნველყოფა.

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
ka: თქვენი ეკრანი გაიხსნება და გაეშვება ეთერის დასაწყებად ან შესანახად.

en: Your input can't be opened
ka: შეტანილი მონაცემები ვერ იხსნება

en: Zhuang
ka: ზუანგი

en: Zoom
ka: გადიდება

en: Zoom In
ka: მოახლოება

en: Zoom Out
ka: დაშორება

en: Zoom video
ka: ვიდეოს გადიდება

en: Zooming reset
ka: საწყისი ზომა

en: Zulu
ka: ზულუ

en: [Global]
ka: [გლობალური]

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
ka: დაამატეთ --advanced ბრძანებათა ველში, გაფართოებული პარამეტრების სანახავად.

en: antiflicker
ka: ციმციმის ასარიდებელი

en: antiflicker video filter
ka: ციმციმის ასარიდებელი ვიდეოფილტრი

en: ask for extra verbosity when displaying help
ka: მეტად ვრცლად გადმოცემის მოთხოვნა დახმარების ჩვენებისას

en: bits
ka: ბიტი

en: blocks
ka: ჯგუფი

en: boolean
ka: ლოგიკური ცვლადი

en: buffers
ka: მარაგი

en: debug
ka: გამართვის

en: decoder
ka: გამშიფრავი

en: errors
ka: შეცდომები

en: exchange puzzle
ka: ჩანაცვლებით ასაწყობი

en: frames
ka: კადრი

en: full
ka: სრული

en: iTunes Music Library importer
ka: iTunes-ის მუსიკალური კრებულის შემომტანი

en: integer
ka: მთელი რიცხვი

en: jigsaw puzzle
ka: ჩასმით ასაწყობი

en: libarchive based stream directory
ka: libarchive ნაკადის საქაღალდის მიხედვით

en: none
ka: არავითარი

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
ka: დახმარების მასალების ბეჭდვა VLC-ს შესახებ (შეიძლება თან დაერთოს --advanced და --help-verbose)

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
ka: დახმარების მასალების ბეჭდვა VLC-სა და ყველა მისი მოდულის შესახებ (შეიძლება თან დაერთოს --advanced და --help-verbose)

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
ka: დახმარების მასალების ბეჭდვა ცალკეული მოდულის შესახებ (შეიძლება თან დაერთოს --advanced და --help-verbose). მოდულის სახელისთვის წინსართი = უზრუნველყოფს მკაცრ დამთხვევას.

en: print version information
ka: გამოჩნდეს ვერსიის შესახებ

en: projectM preset path
ka: მზა projectM-ნაკრების მდებარეობა

en: resets the current plugins cache
ka: გაანულებს დანამატის მიმდინარე მარაგს

en: sec.
ka: წამ.

en: simple
ka: მარტივი

en: sliding puzzle
ka: გასრიალებით ასაწყობი

en: string
ka: ტექსტი

en: swap puzzle
ka: შენაცვლებით ასაწყობი

en: v4l2 controls
ka: v4l2 სამართავი

en: v4l2 driver controls
ka: v4l2 დრაივერის სამართავი

en: x264 advanced options
ka: x264 გაფართოებული პარამეტრები

en: x264 advanced options, in the form {opt=val,op2=val2}.
ka: x264 გაფართოებული პარამეტრები, შესაბამისი სახით {opt=val,op2=val2}.

en: x264 preset and tuning selection
ka: x264 მზა ნაკრებითა და გაწყობის შერჩევით

en: x264 profile and level selection
ka: x264 პროფილი და დონის შერჩევა

en: | audio decoded    :    %5li
ka: | გაშიფრული ხმა    :    %5li

en: | audio decoded    :    %5lli
ka: | გაშიფრული ხმა    :    %5lli

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
ka: | გასუფთავება . . . . . . . . . . . . . . დასაკრავი სიის გასუფთავება

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
ka: | სურათი . . . . . . . . . . . . ვიდეოს სურათის გადაღება

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
ka: | აღრიცხვები  . . . . . . . .  აღრიცხული მონაცემების ჩვენება

en: | video decoded    :    %5li
ka: | გაშიფრული ვიდეო    :    %5li

en: | video decoded    :    %5lli
ka: | გაშიფრული ვიდეო    :    %5lli
