vlc 3.0.22-rc1 - en to ku_IQ translation catalogue (1132 entries)

en:  Source   : %s
ku_IQ: سەرچاوە   : %s

en:  [ h for help ]
ku_IQ:  [ h بۆ ارمەتی ]

en:  days
ku_IQ:  ڕۆژ

en:  ms
ku_IQ:  مچ

en:  px
ku_IQ:  خاڵ

en: %u kb/s
ku_IQ: %u کب/چ

en: &About
ku_IQ: &دەربارە

en: &Advanced Controls
ku_IQ: &دەستبەسەرداگرتنە پێشکەوتووەکان

en: &Advanced Open...
ku_IQ: کردنەوەی &پەرەسەندوو...

en: &Apply
ku_IQ: &جێبەجێکردن

en: &Aspect Ratio
ku_IQ: &ڕێژەی لاکان

en: &Audio
ku_IQ: &دەنگ

en: &Cancel
ku_IQ: &هەڵوەشاندنەوە

en: &Chapter
ku_IQ: &بەش

en: &Clear
ku_IQ: &پاککردنەوە

en: &Close
ku_IQ: &داخستن

en: &Codec Information
ku_IQ: زانیاری &کۆدێک

en: &Crop
ku_IQ: &بڕین

en: &Disc
ku_IQ: &پەپکە

en: &Effects and Filters
ku_IQ: &کاریگەری و پاڵێوەرەکان

en: &Faster
ku_IQ: &خێراتر

en: &File
ku_IQ: &پەڕگە

en: &Fullscreen
ku_IQ: &پڕشاشە

en: &General
ku_IQ: &گشتی

en: &Go
ku_IQ: &بڕۆ

en: &Help
ku_IQ: &یارمەتی

en: &Jump Forward
ku_IQ: &بازدان بۆ پێشەوە

en: &Media
ku_IQ: &ڕەنگاڵە

en: &Messages
ku_IQ: &پەیامەکان

en: &Network
ku_IQ: &ڕایەڵە

en: &Open File...
ku_IQ: &کردنەوەی پەڕگە...

en: &Open Media
ku_IQ: &کردنەوەی ڕایەڵە

en: &Open Multiple Files...
ku_IQ: &کردنەوەی چەند پەڕگەیەک...

en: &Play
ku_IQ: &لێدان

en: &Playback
ku_IQ: &لێدان

en: &Preferences
ku_IQ: &ویستراوەکان

en: &Program
ku_IQ: &پڕۆگرام

en: &Quit
ku_IQ: &دەرچوون

en: &Recheck version
ku_IQ: &پشکنینەوەی وەشان

en: &Reset Preferences
ku_IQ: &ویستراوکان وەک خۆی لێبکەوە

en: &Save
ku_IQ: &پاشەکەوتکردن

en: &Save as...
ku_IQ: &پاشەکەوتی بکە وەک...

en: &Search:
ku_IQ: &گەڕان:

en: &Select
ku_IQ: &دیاری بکە

en: &Stop
ku_IQ: &وەستاندن

en: &VLM Configuration
ku_IQ: سازدانی &VLM

en: &Video
ku_IQ: &ڤیدیۆ

en: &Yes
ku_IQ: &بەڵێ

en: &Zoom
ku_IQ: &دوورپێش

en: 1
ku_IQ: ١

en: 1:1 Original
ku_IQ: 1:1 ڕەسەنیی

en: 1:2 Half
ku_IQ: 1:2 نیو

en: 1:4 Quarter
ku_IQ: 1:4 چارەک

en: 1:File
ku_IQ: 1:پەڕگە

en: 2:1 Double
ku_IQ: 2:1 دوو ئەوەندە

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
ku_IQ: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body dir="rtl"><h2>بەخێربێیت بۆ یارمەتی لێدەری ڕەنگاڵەی VLC</h2><h3>بەڵگەنامە</h3><p>ئەتوانی بەڵگەنامەکانی VLC بدۆزیتەوە لە <a href="http://wiki.videolan.org">ویکی</a> VideoLan.</p><p>گەر سەرەتایت بۆ لێدەری ڕەنگاڵەی VLC، تکایە<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>ناساندنی لێدەری ڕەنگاڵەی VLC</em></a> بخوێنەوە.</p><p>هەندێک زانیاری ئەدۆزیتەوە لەسەر چۆنێتی بەکارهێنانی لێدەر لە بەڵگەنامەی <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>چۆنێتی لێدانی پەڕگەکان بە لێدەری ڕەنگاڵەی VLC</em></a>".</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">بنکەی زانیاری</a>.</p><p>بۆ تێگەیشتنی قەدبڕە سەرەکییەکانی تەختەکلیل، پەڕەی <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">قەدبڕەکان</a> بخوێنەوە.</p><h3>یارمەتی</h3><p>پێش هەر پرسیارێک، تکایە سەردانی <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">پ هـ د</a> بکە.</p><p>لەوانەیە دواتر زانیاری وەربگریت و بدەیت لە <a href="http://forum.videolan.org">مەکۆکان</a>، <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">لیستەکانی مەیل</a> یان کەناڵی IRC ـیەکەمان (<em>#videolan</em> لە irc.freenode.net).</p><h3>هاوبەش بە لە پڕۆژەکەدا</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> لێدەری ڕەنگاڵەی VLC.</p></body></html>

en: AAC extension
ku_IQ: درێژکراوەی AAC

en: AES key file
ku_IQ: پەڕگەی کلیلی AES

en: AM radio
ku_IQ: ڕادیۆی AM

en: About
ku_IQ: دەربارە

en: About VLC media player
ku_IQ: دەربارەی لێدەری ڕەنگاڵەی VLC

en: Access module
ku_IQ: یەکەی دەستپێگەیشتن

en: Access modules
ku_IQ: یەکەکانی چوونەناو

en: Acid
ku_IQ: ترش

en: Action
ku_IQ: چالاکی

en: Activate
ku_IQ: چالاککردن

en: Active regions
ku_IQ: ناوچە چالاکەکان

en: Active windows
ku_IQ: پەنجەرە چالاکەکان

en: Add
ku_IQ: زیادکردن

en: Add &Subtitle File...
ku_IQ: زیادکردنی &پەڕگەی ژێرنووس...

en: Add File...
ku_IQ: زیادکردنی پەڕگە...

en: Add Subtitle File...
ku_IQ: زیادکردنی پەڕگەی ژێرنووس...

en: Add Subtitle File:
ku_IQ: زیادکردنی پەڕگەی ژێرنووس:

en: Add cover art from file
ku_IQ: بەرگی ئەلبوم لە پەڕگەیەکەوە زیاد بکە

en: Add logo
ku_IQ: لۆگۆ زیاد بکە

en: Add text
ku_IQ: دەق زیاد بکە

en: Add to Playlist
ku_IQ: زیادی بکە بۆ لیستی لێدان

en: Add...
ku_IQ: زیادکردن...

en: Address
ku_IQ: ناونیشان

en: Advanced
ku_IQ: پەرەسەندوو

en: Advanced Open File...
ku_IQ: کردنەوەی پەڕگەی پێشکەوتوو...

en: Advanced Options
ku_IQ: هەڵبژاردنە پەرەسەندووەکان

en: Advanced options...
ku_IQ: هەڵبژاردنە پەرەسەندووەکان...

en: Advanced settings
ku_IQ: ڕێکخستنە پەرەسەندووەکان

en: Advanced settings. Use with care...
ku_IQ: ڕێکخستنە پەرەسەندووەکان. بە وریایی بەکاریان بهێنە...

en: Afrikaans
ku_IQ: ئەفریقی

en: Albanian
ku_IQ: ئەلبانی

en: Album
ku_IQ: ئەلبوم

en: Album art filename
ku_IQ: ناوی پەڕگەی بەرگی ئەلبوم

en: All
ku_IQ: هەموو

en: All Files
ku_IQ: هەموو پەڕگەکان

en: Alternative
ku_IQ: جێگرەوە

en: Always fix
ku_IQ: هەمیشە چاکی بکە

en: Always on top
ku_IQ: هەمیشە لە لوتکە

en: Always visible
ku_IQ: هەمیشە دیاربێت

en: Always write to the same file
ku_IQ: هەردەم لەسەر هەمان پەڕگە بینووسە

en: An error occurred while checking for updates...
ku_IQ: هەڵەیەک ڕوویدا لەکاتی پشکنین بۆ نوێکردنەوە...

en: Angle
ku_IQ: گۆشە

en: Angle in degrees
ku_IQ: گۆشە بە پلە

en: Angle in degrees (0 to 359)
ku_IQ: گۆشە بە پلە (٠ بۆ ٣٥٩)

en: Antenna
ku_IQ: هەستەوەر/ئالێر

en: Application
ku_IQ: داوانامە

en: Apply
ku_IQ: جێبەجێکردن

en: Aqua
ku_IQ: شینی ئاسمانی

en: Arabic
ku_IQ: عەرەبی

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
ku_IQ: دڵنیایت لە وەکخۆی لێکردنەوەی ویستراوەکانی لێدەری ڕەنگاڵەی VLC؟

en: Area
ku_IQ: ناوچە

en: Armenian
ku_IQ: ئەرمەنی

en: Artist
ku_IQ: هونەرمەند

en: Artwork URL
ku_IQ: بەستەری کاری هونەری

en: Ask
ku_IQ: پرسیار بکە

en: Aspect ratio: %s
ku_IQ: ڕێژەی لا: %s

en: Audio
ku_IQ: دەنگ

en: Audio &Device
ku_IQ: &ئامێرەکانی دەنگ

en: Audio &Track
ku_IQ: &تراکی دەنگ

en: Audio CD
ku_IQ: CD ـی دەنگ

en: Audio CD - Track %02i
ku_IQ: CD ـی دەنگ - تراکی %02i

en: Audio CD device
ku_IQ: ئامێری CD ـی دەنگ

en: Audio Device: %s
ku_IQ: ئامێری دەنگ: %s

en: Audio Effects
ku_IQ: کاریگەرییەکانی دەنگ

en: Audio Files
ku_IQ: پەڕگەکانی دەنگ

en: Audio Settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی دەنگ

en: Audio Track
ku_IQ: تراکی دەنگ

en: Audio and Subtitles
ku_IQ: دەنگ و ژێرنووسەکان

en: Audio bitrate
ku_IQ: تێکڕابتی دەنگ

en: Audio channels
ku_IQ: کەناڵەکانی دەنگ

en: Audio codec
ku_IQ: کۆدێکی دەنگ

en: Audio codecs
ku_IQ: کۆدێکەکانی دەنگ

en: Audio delay %i ms
ku_IQ: دواخستنی دەنگ  %i میلی چرکە

en: Audio device name
ku_IQ: ناوی ئامێری دەنگ

en: Audio filter
ku_IQ: پاڵێوەری دەنگ

en: Audio filtering failed
ku_IQ: پاڵاوتنی دەنگ شکستی هێنا

en: Audio filters
ku_IQ: پاڵێوەرەکانی دەنگ

en: Audio language
ku_IQ: زمانی دەنگ

en: Audio output module
ku_IQ: یەکەی دەرەنجامی دەنگ

en: Audio port
ku_IQ: دەرچەی دەنگ

en: Audio sample rate
ku_IQ: ڕێژەی نمونەیی دەنگ

en: Audio settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی دەنگ

en: Audio track
ku_IQ: تراکی دەنگ

en: Audio track ID
ku_IQ: ID ـی تراکی دەنگ

en: Audio track: %s
ku_IQ: تراکی دەنگ: %s

en: Audio visualizations
ku_IQ: وێناگەری دەنگی

en: Author
ku_IQ: نووسەر

en: Authors
ku_IQ: نووسەران

en: Auto
ku_IQ: خۆکار

en: Auto connection
ku_IQ: پەیوەندی خۆکار

en: Auto start
ku_IQ: خۆکار دەستپێکردن

en: Auto-playback of new items
ku_IQ: خۆکار دانە نوێیەکان لێ بدە

en: Autodetect subtitle files
ku_IQ: خۆکارانە پەڕگەکانی ژێرنووس بدۆزەرەوە

en: Automatic
ku_IQ: خۆکار

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
ku_IQ: خۆکارانە پەڕگەیەکی ژێرنووس بدۆزەوە، ئەگەر هیچ ناوێکی تایبەتی ژێرنووس دیار نەبوو (بە گوێرەی ناوی پەڕگەی فلیمەکە).

en: Avformat
ku_IQ: فۆڕماتی Av

en: Azerbaijani
ku_IQ: ئازەرباینجانی

en: Back
ku_IQ: دواوە

en: Basic
ku_IQ: بنەڕەت

en: Be quiet
ku_IQ: بێدەنگ بە

en: Bitrate
ku_IQ: ڕێژەی بت

en: Bits per sample
ku_IQ: بیت بۆ هەر نمونەیەک

en: Black
ku_IQ: ڕەش

en: Blend
ku_IQ: تێکەڵ

en: Blue
ku_IQ: شین

en: Blues
ku_IQ: بلوز

en: Bookmark
ku_IQ: دڵخواز

en: Bookmark %i
ku_IQ: %i دڵخواز بکە

en: Bookmarks
ku_IQ: دڵخوازەکان

en: Bookmarks...
ku_IQ: دڵخوازەکان

en: Border height
ku_IQ: بەرزی سنوور

en: Border width
ku_IQ: پانی سنوور

en: Bosnian
ku_IQ: بۆسنەیی

en: Bottom
ku_IQ: بنەوە

en: Bottom-Left
ku_IQ: بنەوە-چەپ

en: Bottom-Right
ku_IQ: بنەوە-ڕاست

en: Bridge
ku_IQ: پرد

en: Brightness
ku_IQ: ڕوونیی

en: Bring All to Front
ku_IQ: هەموویان بهێنە پێشەوە

en: Broadcast
ku_IQ: بڵاوکردنەوە

en: Broadcast:
ku_IQ: بڵاوکردنەوە:

en: Browse...
ku_IQ: بگەڕێ...

en: Bulgarian
ku_IQ: بولگاری

en: Bytes
ku_IQ: بایت

en: C
ku_IQ: ku_IQ

en: CDDB Server
ku_IQ: ڕاژەکاری CDDB

en: CDDB Server port to use.
ku_IQ: دەرچەی ڕاژەکاری CDDB بۆ بەکارهێنان.

en: CDDB port
ku_IQ: دەرچەی CDDB

en: Cable
ku_IQ: کەیبڵ

en: Caching
ku_IQ: کاشکردن

en: Cancel
ku_IQ: پاشگەزبوونەوە

en: Cannot write to file %1:
    %2.
ku_IQ: ناتوانێت بنووسێت لەسەر پەڕگەی %1:
    %2.

en: Capability
ku_IQ: توانا

en: Capture failed
ku_IQ: وێنەگرتن شکستی هێنا

en: Cartoon
ku_IQ: کارتۆن

en: Center
ku_IQ: ناوەند

en: Change
ku_IQ: گۆڕین

en: Change Hotkey
ku_IQ: کلیلی گەرم بگۆرە

en: Change the caching for the media
ku_IQ: کاشکردنی ڕەنگاڵە بگۆڕە

en: Change the display name of the Service.
ku_IQ: ناوی پیشاندانی خزمەتگوزاری بگۆرە.

en: Change the start time for the media
ku_IQ: کاتی دەستپێکردنی ڕەنگاڵە بگۆڕە

en: Channel Name
ku_IQ: ناوی کەناڵ

en: Channels
ku_IQ: کەناڵەکان

en: Channels:
ku_IQ: کەناڵەکان:

en: Chapter
ku_IQ: چاپتەر

en: Chapter %i
ku_IQ: چاپتەر %i

en: Chapter codecs
ku_IQ: کۆدێکەکانی بەش

en: Check for &Updates...
ku_IQ: بپشکنە بۆ &نوێکردنەوە...

en: Check for Update...
ku_IQ: پشکنین بۆ نوێکردنەوە

en: Chinese
ku_IQ: چینی

en: Choose
ku_IQ: هەكبژێرە

en: Choose Cover Art
ku_IQ: وێنەیەکی بەرگ هەڵبژێرە

en: Choose a file
ku_IQ: پەڕگەیەک هەڵبژێرە

en: Choose one or more media file to open
ku_IQ: پەڕگەیەکی ڕەنگاڵە یان زیاتر هەڵبژێرە بۆ کردنەوە

en: Choose...
ku_IQ: هەڵبژێرە...

en: Chroma
ku_IQ: کرۆما

en: Chroma format
ku_IQ: فۆڕماتی کرۆما

en: Classical
ku_IQ: کلاسیکی

en: Clean up
ku_IQ: پاککردنەوە

en: Clear
ku_IQ: پاککردنەوە

en: Clear List
ku_IQ: پاککردنەوەی لیست

en: Client port
ku_IQ: دەرچەی ڕاژەخواز

en: Close Window
ku_IQ: داخستنی پەنجەرە

en: Club
ku_IQ: یانە

en: Codec
ku_IQ: کۆدێک

en: Codec Details
ku_IQ: وردەکارییەکانی کۆدێک

en: Color
ku_IQ: ڕەنگ

en: Color extraction
ku_IQ: دەرکێشانی پەڕگە

en: Color messages
ku_IQ: پەیامەکانی ڕەنگ

en: Columns
ku_IQ: ستوونەکان

en: Comedy
ku_IQ: کۆمیدی

en: Comment
ku_IQ: لێدوان

en: Comments
ku_IQ: لێدوانەکان

en: Compiler: %s
ku_IQ: کۆکەرەوە: %s

en: Configuration options
ku_IQ: هەڵبژاردنەکانی سازدان

en: Connection failed
ku_IQ: پەیوەندی شکستی هێنا

en: Continue
ku_IQ: بەردەوامبوون

en: Control
ku_IQ: دەستبەسەرداگرتن

en: Control interfaces
ku_IQ: ڕووکارەکانی دەستبەسەرداگرتن

en: Controls
ku_IQ: دەستبەسەرداگرتنەکان

en: Conve&rt / Save...
ku_IQ: &گۆڕین / پاشەکەوتکردن...

en: Conversions from
ku_IQ: گۆڕین لە

en: Copy
ku_IQ: لەبەرگرتنەوە

en: Copyright
ku_IQ: مافی لەبەرگرتنەوە

en: Country
ku_IQ: وڵات

en: Create
ku_IQ: دروستکردن

en: Create "Fast Start" files
ku_IQ: پەڕگەی "دەستپێکردنی خێرا" درووست بکە

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
ku_IQ: پەڕگەی "دەستپێکردنی خێرا" درووست بکە. پەڕگەکانی "دەستپێکردنی خێرا" ساز کراون بۆ داگرتن تا ڕێ بە بەکارهێنەر بدەن لە کاتی داگرتنەکە سەیری پەڕگەکە بکەن.

en: Create a new bookmark
ku_IQ: دڵخوازێکی نوێ دروست بکە

en: Croatian
ku_IQ: کرواتی

en: Crop
ku_IQ: بڕین

en: Crop: %s
ku_IQ: بڕین: %s

en: Custom
ku_IQ: دەستکرد

en: Cut
ku_IQ: بڕین

en: Czech
ku_IQ: چیکی

en: DVB subtitles
ku_IQ: ژێرنووسەکانی DVB

en: DVD angle
ku_IQ: گۆشەی DVD

en: DVD device
ku_IQ: ئامێری DVD

en: DVD with menus
ku_IQ: DVD بە مێنیوەوە

en: DVD without menus
ku_IQ: DVD بە بێ مێنیو

en: DVDRead could not open the disc "%s".
ku_IQ: خوێنەری DVD ناتوانێت پەپکەی "%s" بکاتەوە.

en: Damaged or incomplete AVI file
ku_IQ: پەڕگەی زیان لێدراو یان نەتەواوی AVI

en: Dance
ku_IQ: سەما

en: Danish
ku_IQ: دانیماڕکی

en: Date
ku_IQ: ڕێکەوت

en: Day / Month / Year:
ku_IQ: ڕۆژ / مانگ / ساڵ:

en: Decrease Volume
ku_IQ: کەمکردنی ئاستی دەنگ

en: Default
ku_IQ: بنەڕەت

en: Default DVD angle.
ku_IQ: گۆشەی بنەڕەتی دی ڤی دی

en: Default Encoding
ku_IQ: ئینکۆدینی بنەڕەتی

en: Default devices
ku_IQ: دەزگا بنەڕەتییەکان

en: Default encoding
ku_IQ: ئینکۆدینی بنەڕەت

en: Default font alpha
ku_IQ: ئەلفای بنەڕەتی فۆنت

en: Default font color
ku_IQ: ڕەنگی بنەڕەتی فۆنت

en: Default font description
ku_IQ: پەسنی بنەڕەتی فۆنت

en: Default font effect
ku_IQ: کاریگەری بنەڕەتی فۆنت

en: Delay
ku_IQ: دواخستن

en: Delete
ku_IQ: سڕینەوە

en: Delete all the bookmarks
ku_IQ: هەموو دڵخوازەکان بسڕەوە

en: Delete the selected item
ku_IQ: شتە دیاریکراوەکە بسڕەوە

en: Deletes the selected item
ku_IQ: دانە دیاریکراوەکە دەسڕێتەوە

en: Description
ku_IQ: پەسن

en: Destination
ku_IQ: مەبەست

en: Destination audio codec
ku_IQ: کۆدێکی دەنگی مەبەست

en: Destination prefix
ku_IQ: پێشگری مەبەست

en: Device
ku_IQ: ئامێر

en: Device Selection
ku_IQ: دیاریکردنی ئامێر

en: Device name
ku_IQ: ناوی ئامێر

en: Device properties
ku_IQ: تایبەتمەندییەکانی ئامێر

en: Device:
ku_IQ: ئامێر:

en: Dialog
ku_IQ: دایەلۆگ

en: Directory path prefix
ku_IQ: پێشگری ڕێڕەوی بوخچە

en: Disable
ku_IQ: ناچالاککردن

en: Disc
ku_IQ: پەپکە

en: Disc Selection
ku_IQ: دیاریکردنی پەپکە

en: Disc device
ku_IQ: ئامێری پەپکە

en: Discard
ku_IQ: فەوتاندن

en: Disco
ku_IQ: دیسکۆ

en: Display
ku_IQ: پیشاندان

en: Display Settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی پیشاندان

en: Display locally
ku_IQ: ناوخۆیانە پیشانی بدە

en: Display name of the Service
ku_IQ: ناوی خزمەتگوزاری پیشان بدە

en: Display playlist tree
ku_IQ: درەختی لیستی لێدان پیشان بدە

en: Displayed frames
ku_IQ: چوارچێوە پیشاندراوەکان

en: Don't display any video
ku_IQ: هیچ ڤیدیۆیەک پیشان مەدە

en: Don't show
ku_IQ: پیشانی مەدە

en: Double Size
ku_IQ: دوو هێندە قەبارە

en: Double click to get media information
ku_IQ: دوو کرتە بکە بۆ دەستکەوتنی زانیاری ڕەنگاڵە

en: Download cover art
ku_IQ: داگرتنی وێنەی بەرگ

en: Dream
ku_IQ: خەون

en: Drop late frames
ku_IQ: چوارچێوە درەنگکەوتووەکان لەناو ببە

en: Duration
ku_IQ: ماوە

en: E&xport
ku_IQ: هە&ناردن

en: Edge
ku_IQ: قەڕاغ

en: Edit
ku_IQ: دەستکاری

en: Edit Bookmarks
ku_IQ: دەستکاریکردنی دڵخوازەکان

en: Edit Options
ku_IQ: دەستکاریکردنی هەڵبژاردنەکان

en: Edit settings
ku_IQ: دەستکاریکردنی ڕێکخستنەکان

en: Effects
ku_IQ: کاریگەرییەکان

en: Effects list
ku_IQ: لیستی کاریگەرییەکان

en: Eject the disc
ku_IQ: پەپکەکە دەربکە

en: Elements order
ku_IQ: ڕیزکردنی توخمەکان

en: Enable
ku_IQ: چالاککردن

en: Enable Last.fm submissions
ku_IQ: ناردنەکانی last.fm چالاک بکە

en: Enable OSD
ku_IQ: چالاککردنی پ س ش

en: Enable audio
ku_IQ: دەنگ چالاک بکە

en: Enable sub-pictures
ku_IQ: ژێروێنەکان چالاک بکە

en: Enable transparency effects
ku_IQ: کاریگەرییەکانی ڕۆشنی چالاک بکە

en: Enable video
ku_IQ: ڤیدیۆ چالاک بکە

en: End
ku_IQ: کۆتایی

en: English
ku_IQ: ئینگلیزی

en: Equalizer
ku_IQ: هاوسەنگکەر

en: Erase
ku_IQ: سڕینەوە

en: Error
ku_IQ: هەڵە

en: Errors
ku_IQ: هەڵەکان

en: Errors and Warnings
ku_IQ: هەڵە و ئاگادارییەکان

en: Errors and Warnings...
ku_IQ: هەڵە و ئاگادارییەکان...

en: Exit if there are no more items in the playlist.
ku_IQ: دەربچۆ گەر هیچ شتێک نییە لە لیستی لێدان

en: Export SDP as file
ku_IQ: SDP وەک پەڕگە هەناردە بکە

en: Extended panel
ku_IQ: پانێڵە درێژکراوەکان

en: Extra interface modules
ku_IQ: یەکە زیادەکانی ڕووکار

en: Extra media
ku_IQ: ڕەنگاڵەی زیادە

en: Extract
ku_IQ: دەرکێشان

en: FM radio
ku_IQ: ڕادیۆی FM

en: FTP account
ku_IQ: هەژماری FTP

en: Factor
ku_IQ: هۆکار

en: Failed to open "%s" for writing
ku_IQ: نەتوانرا "%s" بکرێتەوە تاکو بنووسرێت

en: Fake TTY
ku_IQ: TTY ـی ساختە

en: Faster
ku_IQ: خێراتر

en: Faster (fine)
ku_IQ: خێراتر (باش)

en: File
ku_IQ: پەڕگە

en: File Format:
ku_IQ: فۆڕماتی پەڕگە:

en: File Selection
ku_IQ: دیاریکردنی پەڕگە

en: File Size
ku_IQ: قەبارەی پەڕگە

en: File corrupted
ku_IQ: پەڕگەکە تێکچووە

en: File could not be verified
ku_IQ: نەتوانرا پەڕگە بسەلمێندرێت

en: File name
ku_IQ: ناوی پەڕگە

en: File names:
ku_IQ: ناوی پەڕگەکان:

en: File not verifiable
ku_IQ: پەڕگە توانای سەلماندنی نییە

en: File reading failed
ku_IQ: خوێندنەوەی پەڕگە شکستی هێنا

en: File/Folder
ku_IQ: پەڕگە/بوخچە

en: Filename
ku_IQ: ناوی پەڕگە

en: Filename prefix
ku_IQ: پێشگری ناوی پەڕگە

en: Files
ku_IQ: پەڕگەکان

en: Filter
ku_IQ: پاڵێوەر

en: Filter:
ku_IQ: پاڵاوتن:

en: Filters
ku_IQ: پاڵێوەرەکان

en: Find: %s
ku_IQ: دۆزینەوە: %s

en: Finnish
ku_IQ: فینلەندی

en: Fix HDTV height
ku_IQ: بەرزی HDTV چاک بکە

en: Flat
ku_IQ: تەخت

en: Flip horizontally
ku_IQ: ئاسۆیی هەڵیبگێڕەوە

en: Flip vertically
ku_IQ: ستوونی هەڵیبگێڕەوە

en: Folder
ku_IQ: بوخچە

en: Follow the mouse
ku_IQ: دوای مشک بکەوە

en: Font
ku_IQ: فۆنت

en: Font Properties
ku_IQ: تایبەتمەندییەکانی فۆنت

en: Font color
ku_IQ: ڕەنگی فۆنت

en: Font file for the font you want to use
ku_IQ: پەڕگەی جۆرەپیت بۆ ئەو جۆرەپیتەی کە حەز دەکەیت بەکاری بهێنیت

en: Font size
ku_IQ: قەبارەی فۆنت

en: Font size in pixels
ku_IQ: قەبارەی فۆنت بە خاڵ

en: Font size, pixels
ku_IQ: قەبارەی فۆنت، خاڵ

en: Form
ku_IQ: شێواز/پێکهاتن

en: Format
ku_IQ: شێواز

en: Forward
ku_IQ: پێشخستن

en: Frame By Frame
ku_IQ: چوارچێوە بە چوارچێوە

en: Frame by frame
ku_IQ: چوارچێوە بە چوارچێوە

en: Frame rate
ku_IQ: ڕێژەی چوارچێوە

en: Frames per Second
ku_IQ: چوارچێوەکان بۆ هەر چرکەیەک

en: French
ku_IQ: فەڕەنسی

en: Freq 1 (Hz)
ku_IQ: لەرەلەری 1 (Hz)

en: Freq 2 (Hz)
ku_IQ: لەرەلەری 2 (Hz)

en: Freq 3 (Hz)
ku_IQ: لەرەلەری 3 (Hz)

en: Frequency
ku_IQ: لەرەلەر

en: Fullscreen
ku_IQ: پڕشاشە

en: Fullscreen Video Device
ku_IQ: ئامێری ڤیدیۆی پڕشاشە

en: Fullscreen video output
ku_IQ: دەرەنجامی ڤیدیۆی پڕشاشەیی

en: Game
ku_IQ: یاری

en: Gamma
ku_IQ: گاما

en: General
ku_IQ: گشتیی

en: General Audio
ku_IQ: دەنگی گشتی

en: General audio settings
ku_IQ: ڕێکخستنە گشتییەکانی دەنگ

en: General input settings. Use with care...
ku_IQ: ڕێکخستنە گشتییەکانی زانیاری ناردن. بە وریایی بەکاریان بهێنە...

en: General playlist behaviour
ku_IQ: هەڵسوکەوتی لیستی لێدانی گشتی

en: General settings for audio output modules.
ku_IQ: ڕێکخستنە گشتییەکانی یەکەکانی دەرەنجامی دەنگ.

en: General settings for video output modules.
ku_IQ: ڕێکخستنە گشتییەکانی یەکەکانی دەرەنجامی ڤیدیۆ.

en: General video settings
ku_IQ: ڕێکخستنە گشتییەکانی ڤیدیۆ

en: Geometry
ku_IQ: ئەندازە

en: Georgian
ku_IQ: جیۆرجی

en: German
ku_IQ: ئەڵمانی

en: Global
ku_IQ: جیهانی

en: Global Hotkeys
ku_IQ: گەرمەکلیلە گشتییەکان

en: Global Hotkeys interface
ku_IQ: ڕووکاری کلیلە گەرمە گشتییەکان

en: Go to Time
ku_IQ: بڕۆ بۆ کاتێک

en: Go to the DVD menu
ku_IQ: بڕۆ بۆ مێنیوی DVD

en: Go to time
ku_IQ: بڕۆ بۆ کات

en: Gray
ku_IQ: ڕەساسی

en: Green
ku_IQ: سەوز

en: Group
ku_IQ: گرووپ

en: Guarani
ku_IQ: گوارانی

en: Gujarati
ku_IQ: گوجاراتی

en: H.264 level
ku_IQ: ئاستی H.264

en: HLSL File
ku_IQ: پەڕگەی HLSL

en: HTML playlist export
ku_IQ: هەناردەکردنی لیستەی HTML

en: HTTP proxy password
ku_IQ: تێپەڕەوشەی HTTP proxy

en: Half Size
ku_IQ: نیو قەبارە

en: Hebrew
ku_IQ: حربی

en: Height
ku_IQ: بەرزی

en: Help
ku_IQ: یارمەتی

en: Hide Others
ku_IQ: شاردنەوەی ئەوانی تر

en: Hide VLC
ku_IQ: شاردنەوەی VLC

en: Hide future errors
ku_IQ: هەڵەکانی داهاتوو بسڕەوە

en: High freq (Hz)
ku_IQ: لەرەلەری بەرز (Hz)

en: Highest
ku_IQ: بەرزترین

en: Hindi
ku_IQ: هندی

en: Hip-Hop
ku_IQ: هیپ-هۆپ

en: Horizontal
ku_IQ: ئاسۆیی

en: Horizontal flip
ku_IQ: هەڵگێڕانەوەی ئاسۆیی

en: Host
ku_IQ: ڕاژە

en: Hot keys
ku_IQ: کلیلە گەرمەکان

en: Hotkey
ku_IQ: کلیلە گەرمەکان

en: Hotkeys
ku_IQ: کلیلە گەرمەکان

en: Hotkeys management interface
ku_IQ: ڕووکاری بەڕێوەبردنی کلیلەگەرمەکان

en: Hotkeys settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی کلیلە گەرمەکان

en: Hours / Minutes / Seconds:
ku_IQ: کاژێر / خولەک / چرکە:

en: House
ku_IQ: خانوو

en: Hungarian
ku_IQ: هەنگاری

en: Hurry up
ku_IQ: خێراکردن

en: I&mport
ku_IQ: ها&وردن

en: IP Address
ku_IQ: ناونیشانی IP

en: Icelandic
ku_IQ: دوورگەیی

en: Ignore
ku_IQ: فەرامۆشکردن

en: Ignore files starting with '.'
ku_IQ: ئەو پەڕگانە وەلانێ کە دەستپێ دەکات بە:

en: Ignore subtitle flag
ku_IQ: ئاڵای ژێرنووس فەرامۆش بکە

en: Image Files
ku_IQ: پەڕگە وێنەییەکان

en: Image Files (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)
ku_IQ: پەڕگە وێنەییەکان (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)

en: Image format
ku_IQ: فۆڕماتی وێنە

en: Image height
ku_IQ: بەرزی وێنە

en: Image mask
ku_IQ: دەمامکی وێنە

en: Image wall
ku_IQ: دیواری وێنە

en: Image width
ku_IQ: پانی وێنە

en: Increase Volume
ku_IQ: زیادکردنی ئاستی دەنگ

en: Index
ku_IQ: سەرەتا

en: Indonesian
ku_IQ: ئەندەنووزی

en: Industrial
ku_IQ: دەستکرد

en: Information
ku_IQ: زانیاریی

en: Information...
ku_IQ: زانیاری...

en: Infrared
ku_IQ: تیشکی ژێرسوور

en: Initializing
ku_IQ: دەستپێکردن

en: Input bitrate
ku_IQ: تێکڕای بتی زانیاری ناردن

en: Install Windows Service
ku_IQ: خزمەتگوزاری ویندۆز دابمەزرێنە

en: Install the Service and exit.
ku_IQ: خزمەتگوزاری دابمەزرێنە و دەربچۆ.

en: Interface
ku_IQ: ڕووکار

en: Interface Settings
ku_IQ: ڕێکخستەکانی لە ڕوو

en: Interface module
ku_IQ: یەکەی ڕووکار

en: Invalid signature
ku_IQ: واژۆ نەگونجاوە

en: Invert colors
ku_IQ: هەڵگێڕانەوەی ڕەنگەکان

en: Irish
ku_IQ: ئیلەندی

en: Italian
ku_IQ: ئیتاڵی

en: Japanese
ku_IQ: ژاپۆنی

en: Jazz
ku_IQ: جاز

en: Jump Bac&kward
ku_IQ: بازدان بۆ &دواوە

en: Jump sizes
ku_IQ: قەبارەکانی باز

en: Jump to Specific &Time
ku_IQ: بڕۆ بۆ &کاتێکی دیاریکراو

en: KDM file
ku_IQ: پەڕگەی KDM

en: Keep Recent Items
ku_IQ: دواترین شتەکان بپارێزە

en: Keep aspect ratio
ku_IQ: ڕێژەی لاکان بپارێزە

en: Keep original size
ku_IQ: قەبارەی ڕەسەنی بپارێزە

en: Key:
ku_IQ: کلیل:

en: Korean
ku_IQ: کۆری

en: Kurdish
ku_IQ: کوردی

en: Language
ku_IQ: زمان

en: Large
ku_IQ: گەورە

en: Larger
ku_IQ: گەورەتر

en: Last.fm username not set
ku_IQ: ناوی بەکارهێنەری last.fm نەنووسراوە

en: Latin
ku_IQ: لاتینی

en: Leave Fullscreen
ku_IQ: پڕشاشەیی جێبهێڵە

en: Left
ku_IQ: چەپ

en: License
ku_IQ: مۆڵەت

en: Linear
ku_IQ: هێڵی

en: List special files
ku_IQ: لیستەی پەڕگە تایبەتەکان

en: Lithuanian
ku_IQ: لیتوانی

en: Live
ku_IQ: ڕاستەوخۆ

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
ku_IQ: ئەم پەڕگەیەی ژێرنووس بەکاربهێنە ئەگەر خۆکارانە هیچ پەڕگەیەکی ژێرنووست بدۆزێتەوە.

en: Location
ku_IQ: شوێن

en: Location:
ku_IQ: شوێن:

en: Log all VLC messages to a text file.
ku_IQ: هەموو پەیامەکانی VLC بکە بە پەڕگەیەکی لۆگ.

en: Log filename
ku_IQ: ناوی پەڕگەی لۆگ

en: Log format
ku_IQ: فۆڕماتی لۆگ

en: Log to file
ku_IQ: لۆگ بکە بە پەڕگەیەک

en: Logo
ku_IQ: لۆگۆ

en: Logo erase
ku_IQ: سڕینەوەی لۆگۆ

en: Logo filenames
ku_IQ: ناوی پەڕگەکانی لۆگۆ

en: Logo position
ku_IQ: جێگەی لۆگۆ

en: Long backwards jump
ku_IQ: بازی درێژ بۆ دواوە

en: Long forward jump
ku_IQ: بازی درێژ بۆ پێشەوە

en: Long jump length
ku_IQ: درێژی بازی درێژ

en: Long jump length, in seconds.
ku_IQ: درێژی بازی درێژ، بە چرکە.

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
ku_IQ: ئەگەر پەڕگەکەت لەم ڕێڕەوە نەبوو، چاوێک لەم ڕێڕەوانە بۆ پەڕگەیەکی ژێرنووس بکە.

en: Lost frames
ku_IQ: چوارچێوە لەناوچووەکان

en: Low freq (Hz)
ku_IQ: لەرەلەری نزم (Hz)

en: Lowest
ku_IQ: نزمترین

en: Lyrics
ku_IQ: هۆنراوەکان

en: M3U playlist export
ku_IQ: هەناردەکردنی لیستەی M3U

en: MPEG Video
ku_IQ: ڤیدیۆی MPEG

en: Mac OS X interface
ku_IQ: ڕووکاری Mac OS X

en: Magnification/Zoom
ku_IQ: گەورەکردن/دوورپێش

en: Magnify
ku_IQ: گەورەکردن

en: Main interfaces
ku_IQ: ڕووکارە سەرەکییەکان

en: Main interfaces settings
ku_IQ: ڕێکخستنە سەرەکییەکانی ڕووکار

en: Make a donation...
ku_IQ: پشتگیرییەک بنێرە...

en: Maroon
ku_IQ: مارۆنی

en: Mask
ku_IQ: دەمامک

en: Max length
ku_IQ: زۆرترین درێژی

en: Maximal bitrate
ku_IQ: زۆرترین تێکڕای بت

en: Maximum GOP size
ku_IQ: زۆرترین قەبارەی GOP

en: Maximum level
ku_IQ: زۆرترین ئاست

en: Maximum number of connections
ku_IQ: زۆرترین ژمارەی پەیوەندییەکان

en: Maximum output video height.
ku_IQ: زۆرترین بەرزی ڤیدیۆی دەرەنجام.

en: Maximum output video width.
ku_IQ: زۆرترین پانی ڤیدیۆی دەرەنجام.

en: Maximum video height
ku_IQ: زۆرترین بەرزی وێنە

en: Maximum video width
ku_IQ: زۆرترین پانی وێنە

en: Media &Information
ku_IQ: زانیاری &ڕەنگاڵە

en: Media Files
ku_IQ: پەڕگەکانی ڕەنگاڵە

en: Media Information
ku_IQ: زانیاری ڕەنگاڵە

en: Media Information...
ku_IQ: زانیاریی ڕەنگاڵە...

en: Media Library
ku_IQ: گەنجینەی ڕەنگاڵە

en: Media Manager Edition
ku_IQ: چاپی بەڕێوەبەری ڕەنگاڵە

en: Media Manager List
ku_IQ: لیستی بەڕێوەبەری ڕەنگاڵە

en: Media: %s
ku_IQ: ڕەنگاڵە: %s

en: Medium backwards jump
ku_IQ: بازێکی مامناوەند بۆ دواوە

en: Medium forward jump
ku_IQ: بازی مامناوەند بۆ پێشەوە

en: Medium jump length
ku_IQ: درێژی بازی مامناوەند

en: Medium jump length, in seconds.
ku_IQ: درێژی بازی مامناوەند، بە چرکە.

en: Menu
ku_IQ: مێنیو

en: Messages
ku_IQ: پەیامەکان

en: Messages...
ku_IQ: پەیامەکان...

en: Metal
ku_IQ: کانزا

en: Middle
ku_IQ: ناوەڕاست

en: Minimum GOP size
ku_IQ: کەمترین قەبارەی GOP

en: Miscellaneous
ku_IQ: جۆربەجۆرەکان

en: Miscellaneous Options
ku_IQ: هەڵبژاردنە جۆربەجۆرەکان

en: Miscellaneous audio settings and modules.
ku_IQ: یەکە و ڕێکخستنە جۆربەجۆرەکانی دەنگ.

en: Mode
ku_IQ: جۆر

en: Mono
ku_IQ: تاک

en: Mouse pointer image
ku_IQ: وێنەی نیشاندەری مشک

en: Multiple Files Selected.
ku_IQ: چەند پەڕگەیەک دیاریکراون.

en: Multiple files selected.
ku_IQ: چەند پەڕگەیەک دیاریکراون.

en: Musical
ku_IQ: موزیکی

en: Mute
ku_IQ: بێدەنگ

en: N&ormal Speed
ku_IQ: خێرایی &ئاسایی

en: NT Service
ku_IQ: خزمەتگوزاری NT

en: Name
ku_IQ: ناو

en: Name of current instance
ku_IQ: ناوی نمونەی هەنووکەیی

en: Name:
ku_IQ: ناوڵ

en: Native American
ku_IQ: ئەمریکای خۆماڵی

en: Ne&xt
ku_IQ: &دواتر

en: Nepali
ku_IQ: نیپاڵی

en: Network
ku_IQ: ڕایەڵە

en: Network Protocol
ku_IQ: پڕۆتۆکۆلی ڕایەڵە

en: Network settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی ڕایەڵە

en: Never fix
ku_IQ: هەرگیز چاکی مەکە

en: New Age
ku_IQ: سەردەمییانە

en: New destination
ku_IQ: مەبەستی نوێ

en: Next
ku_IQ: داهاتوو

en: Next Chapter/Title
ku_IQ: بەش/ناونیشانی داهاتوو

en: Next chapter
ku_IQ: چاپتەری داهاتوو

en: Next frame
ku_IQ: چوارچێوەی داهاتوو

en: Next title
ku_IQ: ناونیشانی داهاتوو

en: Noise
ku_IQ: قەرەباڵغی

en: Noise reduction
ku_IQ: کەمکردنەوەی تەرزە

en: None
ku_IQ: هیچ

en: Normal
ku_IQ: ئاسایی

en: Normal Size
ku_IQ: قەبارەی ئاسایی

en: Normal rate
ku_IQ: تێکڕای ئاسایی

en: Northern Sami
ku_IQ: سامی باکوری

en: Norwegian
ku_IQ: نەرویجی

en: Not Set
ku_IQ: ڕێکنەکخراوە

en: Note:
ku_IQ: تێبینی:

en: Notify
ku_IQ: ئاگادارکردنەوە

en: Now Playing
ku_IQ: ئێستا لێ دەدرێت

en: Now playing
ku_IQ: ئێستا لێدەدات

en: Number of audio buffers
ku_IQ: ژمارەی ڕێکخەرەکانی دەنگ

en: Number of audio channels
ku_IQ: ژمارەی کەناڵەکانی دەنگ

en: Number of channels
ku_IQ: ژمارەی کەناڵەکان

en: Number of columns
ku_IQ: ژمارەی ستوونەکان

en: Number of rows
ku_IQ: ژمارەی ئاسۆکان

en: OK
ku_IQ: باشە

en: Off
ku_IQ: ناکارا

en: Olive
ku_IQ: زەیتوونی

en: On
ku_IQ: کارا

en: On Screen Display
ku_IQ: پیشاندانی سەر شاشە

en: Online Documentation...
ku_IQ: بەڵگەنامەکانی سەرهێڵ...

en: Online Forum...
ku_IQ: مەکۆی سەرهێڵ...

en: Open
ku_IQ: کردنەوە

en: Open &Disc...
ku_IQ: &پەپکە بکەرەوە...

en: Open &File...
ku_IQ: کردنەوەی &پەڕگە...

en: Open &Folder...
ku_IQ: کردنەوەی &بوخچە...

en: Open &Network...
ku_IQ: &ڕایەڵە بکەرەوە...

en: Open &Recent Media
ku_IQ: کردنەوەی &دوایین ڕەنگاڵە

en: Open Audio Effects window
ku_IQ: کردنەوەی پەنجەرەی کاریگەرییەکانی دەنگ

en: Open D&irectory...
ku_IQ: کردنەوەی &بوخچە...

en: Open Directory
ku_IQ: بوخچە بکەوە

en: Open Disc...
ku_IQ: کردنەوەی پەپکە...

en: Open File
ku_IQ: کردنەوەی پەڕگە

en: Open File...
ku_IQ: کردنەوەی پەڕگە...

en: Open Folder
ku_IQ: کردنەوەی بوخچە

en: Open Media
ku_IQ: کردنەوەی ڕەنگاڵە

en: Open Network...
ku_IQ: کردنەوەی ڕایەڵە...

en: Open Recent
ku_IQ: کردنەوەی دوایینەکان

en: Open Source
ku_IQ: سەرچاوە کراوە

en: Open VLM configuration...
ku_IQ: سازدانی VLM بکەرەوە...

en: Open a medium
ku_IQ: ناوەندێک بکەرەوە

en: Open a skin file
ku_IQ: پەڕگەیەکی پێست بکەرەوە

en: Open media...
ku_IQ: کردنەوەی ڕەنگاڵە...

en: Open playlist
ku_IQ: لیستی لێدان بکەرەوە

en: Open playlist...
ku_IQ: کردنەوەی لیستی لێدان...

en: Open subtitle file
ku_IQ: کردنەوەی پەڕگەی ژێرنووس

en: Open subtitles
ku_IQ: کردنەوەی ژێرنووس

en: Open subtitles...
ku_IQ: کردنەوەی ژێرنووسەکان

en: Open the file with synchronous writing.
ku_IQ: پەڕگەکە بکەوە لەگەڵ نووسینی هاودەمانە.

en: Open: %s
ku_IQ: کردنەوە: %s

en: Opening
ku_IQ: دەکاتەوە

en: Options
ku_IQ: هەڵبژاردنەکان

en: Original ID
ku_IQ: ID ـی ڕەسەن

en: Original Size
ku_IQ: قەبارەی ڕەسەن

en: Other
ku_IQ: هیتر

en: Output
ku_IQ: دەرەنجام

en: Output modules
ku_IQ: یەکەکانی دەرەنجام

en: Output:
ku_IQ: دەرەنجام:

en: P&layback
ku_IQ: &لێدان

en: Packet Size
ku_IQ: قەبارەی پاکەت

en: Panjabi
ku_IQ: پەنجابی

en: Party
ku_IQ: ئاهەنگ

en: Password
ku_IQ: تێپەڕەوشە

en: Password:
ku_IQ: تێپەڕەوشە:

en: Paste
ku_IQ: لکاندن

en: Path
ku_IQ: ڕێڕەو

en: Path to the skin to use.
ku_IQ: ڕێڕەوی پێست بۆ بەکارهێنان

en: Pause
ku_IQ: ڕاگرتن

en: Pause only
ku_IQ: تەنها ڕاگرتن

en: Paused
ku_IQ: ڕاگیرا

en: Persian
ku_IQ: فارسی

en: Picture coding mode
ku_IQ: جۆری بەکۆدکردنی وێنە

en: Pixels to crop from bottom
ku_IQ: ژمارەی خاڵەکان کە بیبڕێت لە خوارەوە

en: Pixels to crop from left
ku_IQ: ژمارەی خاڵەکان کە بیبڕێت لە چەپەوە

en: Pixels to crop from right
ku_IQ: ژمارەی خاڵەکان کە بیبڕێت لە ڕاستەوە

en: Pixels to crop from top
ku_IQ: ژمارەی خاڵەکان کە بیبڕێت لە سەرەوە

en: Play
ku_IQ: لێدان

en: Play and exit
ku_IQ: لێدان و دەرچوون

en: Play and stop
ku_IQ: لێدان و وەستاندن

en: Play files randomly forever
ku_IQ: هەمیشە هەڕەمەکیانە پەڕگەکان لێدەدات

en: Play only
ku_IQ: تەنها لێدان

en: Play playlist bookmark 1
ku_IQ: دڵخوازی ١ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 10
ku_IQ: دڵخوازی ١٠ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 2
ku_IQ: دڵخوازی ٢ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 3
ku_IQ: دڵخوازی ٣ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 4
ku_IQ: دڵخوازی ٤ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 5
ku_IQ: دڵخوازی ٥ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 6
ku_IQ: دڵخوازی ٦ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 7
ku_IQ: دڵخوازی ٧ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 8
ku_IQ: دڵخوازی ٨ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 9
ku_IQ: دڵخوازی ٩ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play&list
ku_IQ: لیستی &لێدان

en: Play/Pause
ku_IQ: لێدان/ڕاگرتن

en: Playback
ku_IQ: لێدان

en: Playback control
ku_IQ: دەستبەسەرداگرتنی لێدان

en: Playback failure
ku_IQ: شکستی لێدان

en: Playlist
ku_IQ: لیستی لێدان

en: Playlist Files
ku_IQ: پەڕگەکانی لیستی لێدان

en: Playlist Files |
ku_IQ: پەڕگەکانی پێڕستی لێدان |

en: Playlist bookmark 1
ku_IQ: دڵخوازی ١ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 10
ku_IQ: دڵخوازی ١٠ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 2
ku_IQ: دڵخوازی ٢ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 3
ku_IQ: دڵخوازی ٣ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 4
ku_IQ: دڵخوازی ٥ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 5
ku_IQ: دڵخوازی ٥ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 6
ku_IQ: دڵخوازی ٦ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 7
ku_IQ: دڵخوازی ٧ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 8
ku_IQ: دڵخوازی ٨ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 9
ku_IQ: دڵخوازی ٩ ـی لیستی لێدان

en: Playlist...
ku_IQ: لیستی لێدان...

en: Plu&gins and extensions
ku_IQ: &پێوەکراو و درێژکراوەکان

en: Plugins
ku_IQ: پێوەکراوەکان

en: Plugins and extensions
ku_IQ: پێوەکراو و درێژکراوەکان

en: Polish
ku_IQ: پۆڵەندی

en: Pop
ku_IQ: پۆپ

en: Port
ku_IQ: دەرچە

en: Position
ku_IQ: جێ

en: Position of video title
ku_IQ: شوێنی ناونیشانی ڤیدیۆ

en: Pre&vious
ku_IQ: &پێشوو

en: Preferences
ku_IQ: ویستراوەکان

en: Preferences file could not be saved
ku_IQ: پەڕگەی ڕێکخستنەکان پاشەکەوت نەکرا

en: Preferences...
ku_IQ: ویستراوەکان...

en: Preferred Audio language
ku_IQ: زمانی دەنگی ویستراو

en: Prefilter
ku_IQ: پێش پاڵێوەر

en: Prefix
ku_IQ: پێشگر

en: Prev
ku_IQ: پێشوو

en: Previous
ku_IQ: پێشوو

en: Previous Chapter/Title
ku_IQ: بەش/ناونیشانی پێشوو

en: Previous chapter
ku_IQ: چاپتەری پێشوو

en: Previous title
ku_IQ: ناونیشانی پێشوو

en: Program
ku_IQ: پڕۆگرام

en: Programs
ku_IQ: پڕۆگرامەکان

en: Protocol
ku_IQ: پڕۆتۆکۆل

en: Publisher
ku_IQ: بڵاوکەرەوە

en: Purple
ku_IQ: مۆر

en: Pushto
ku_IQ: پوشتۆ

en: Puzzle game
ku_IQ: یاری مەتەڵ

en: Quality level
ku_IQ: ئاستی کوالیتی

en: Quiet mode
ku_IQ: جۆری بێدەنگ

en: Quit
ku_IQ: دەرچونن

en: Quit VLC
ku_IQ: دەرچوون لە VLC

en: Quit after Playback
ku_IQ: دەربچۆ دوای لێدان

en: Radio device
ku_IQ: ئامێری ڕادیۆ

en: Random
ku_IQ: ڕەمەکی

en: Random Off
ku_IQ: ناکاراکردنی هەڕەمەکی

en: Random On
ku_IQ: کاراکردنی هەڕەمەکی

en: Rap
ku_IQ: ڕاپ

en: Rating
ku_IQ: هەڵسەنگاندن

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
ku_IQ: پەڕگەی سازدانی VLM بخوێنەرەوە هەر کە VLM دەستیپێکرد.

en: Read at media
ku_IQ: خوێندنەوە لە ڕەنگاڵەدا

en: Record
ku_IQ: تۆمارکردن

en: Record directory or filename
ku_IQ: بوخچە یان ناوی پەڕگە تۆمار بکە

en: Recording
ku_IQ: تۆماری دەکات

en: Recording done
ku_IQ: تۆمارکردن ئەنجامدرا

en: Red
ku_IQ: سور

en: Refresh time
ku_IQ: کاتی بوژاندنەوە

en: Remote control interface
ku_IQ: ڕووکاری دەستبەسەرداگرتنی دوور

en: Remove
ku_IQ: لابردن

en: Remove old preferences?
ku_IQ: ویستراوە کۆنەکان لاببات؟

en: Repair AVI Files
ku_IQ: پەڕگەکانی AVI چاک بکەوە

en: Repeat All
ku_IQ: هەمووی دووبارە بکەوە

en: Repeat Off
ku_IQ: ناکاراکردنی دووبارەکردنەوە

en: Repeat One
ku_IQ: دووبارەکردنەوەی یەکێک

en: Repeat all
ku_IQ: هەموویان دووبارە بکەوە

en: Repeat current item
ku_IQ: ئەم دانەیە دووبارە بکەوە

en: Repeat:
ku_IQ: دووبارە:

en: Replay gain
ku_IQ: لێی بدەوە

en: Reset All
ku_IQ: هەمووی وەک خۆی لێبکەوە

en: Reset Preferences
ku_IQ: ویستراوەکان وەک خۆی لێبکەوە

en: Reverse
ku_IQ: پێچەوانە

en: Reverse stereo
ku_IQ: پێچەوانەکردنەوەی ستریۆ

en: Right
ku_IQ: ڕاست

en: Romanian
ku_IQ: ڕۆمانی

en: Room size
ku_IQ: قەبارەی ژوور

en: Room width
ku_IQ: پانی ژوور

en: Rotate
ku_IQ: خولاندنەوە

en: Rotate by 180 degrees
ku_IQ: ١٨٠ پلە بیسووڕێنەوە

en: Rotate by 270 degrees
ku_IQ: ٢٧٠ پلە بیسووڕێنەوە

en: Rotate by 90 degrees
ku_IQ: ٩٠ پلە بیسووڕێنەوە

en: Rows
ku_IQ: ئاسۆکان

en: Run manually
ku_IQ: دەستکارانە کاری پێبکە

en: Run time
ku_IQ: کاتی کارپێکردن

en: Rundi
ku_IQ: ڕەندی

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
ku_IQ: کارپێکردنی vlc بەبێ ڕووکار. 'cvlc' بەکارببە بۆ بەکارهێنانی vlc بەبێ ڕووکار.

en: Russian (KOI8-R)
ku_IQ: ڕووسی (KOI8-R)

en: SMB domain
ku_IQ: دۆمەینی SMB

en: SOCKS password
ku_IQ: تێپەڕەوشەی SOCKS

en: SOCKS server
ku_IQ: ڕاژەکاری SOCKS

en: SOCKS user name
ku_IQ: ناوی بەکارهێنەری SOCKS

en: SVG template file
ku_IQ: پەڕگەی قالبی SVG

en: Sample aspect ratio
ku_IQ: ڕێژەی نمونەیی لا

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
ku_IQ: ڕێژەی نمونەیی لای مەبەستەکە (١:١، ٣:٤، ٢:٣).

en: Sample rate
ku_IQ: ڕێژەی نمونە

en: Saturation
ku_IQ: تێربوون

en: Save
ku_IQ: پاشەکەوتکردن

en: Save File
ku_IQ: پەڕگە پاشەکەوت بکە

en: Save Playlist
ku_IQ: پاشەکەوتکردنی لیستی لێدان

en: Save Playlist to &File...
ku_IQ: لیستی لێدان بۆ &پەڕگە پاشەکەوت بکە...

en: Save Playlist...
ku_IQ: پاشەکەوتکردنی لیستی لێدان...

en: Save VLM configuration as...
ku_IQ: پاشەکەوتکردنی سازدانی VLM وەک...

en: Save and close the dialog
ku_IQ: پاشەکەوتی بکە و وتووێژەکە دابخە

en: Save as File
ku_IQ: وەکو پەڕگە پاشەکەوتی بکە

en: Save file...
ku_IQ: پاشەکەوت کردنی پەڕگە...

en: Save log file as...
ku_IQ: پاشەکەوتکردنی پەڕگەی لۆگ وەک...

en: Save playlist
ku_IQ: لیستی لێدان پاشەکەوت بکە

en: Save playlist as...
ku_IQ: پاشەکەوتکردنی لیستی لێدان وەک...

en: Save recently played items
ku_IQ: دواترین لێدراوەکان پاشەکەوت بکە

en: Save...
ku_IQ: پاشەکەوتکردن...

en: Saves all the displayed logs to a file
ku_IQ: هەموو لۆگە پیشاندراوەکان بۆ پەڕگەیەک پاشەکەوت ئەکات

en: Saving file failed
ku_IQ: شکستی هێنا لە پاشەکەوتکردنی پەڕگە

en: Scanning...
ku_IQ: دەپشکنێ...

en: Scene filter
ku_IQ: پاڵێوەری دیمەن

en: Scene video filter
ku_IQ: پاڵێوەری دیمەنی ڤیدیۆ

en: Scope
ku_IQ: بینین

en: Score
ku_IQ: خاڵ

en: Screen
ku_IQ: شاشە

en: Search
ku_IQ: گەڕان

en: Search Length
ku_IQ: درێژی گەڕان

en: Search in Playlist
ku_IQ: لە لیستی لێدان بگەڕێ

en: Second CSA Key
ku_IQ: کلیلی دووەمی CSA

en: Select
ku_IQ: دیاریکردن

en: Select "Advanced Options" to see all options.
ku_IQ: "هەڵبژاردە پێشکەوتووەکان"دیاری بکە بۆ بینینی هەموو هەڵبژاردەکان.

en: Select All
ku_IQ: هەمووی دیاری بکە

en: Select Audio Device
ku_IQ: ئامێری دەنگ دیاری بکە

en: Select Directory
ku_IQ: بوخچە دیاری بکە

en: Select File
ku_IQ: پەڕگە دیاری بکە

en: Select a directory
ku_IQ: بوخچەیەک دیاری بکە

en: Select a file
ku_IQ: پەڕگەیەک دیاری بکە

en: Select a subtitle file
ku_IQ: دیاری کردنی پەڕگەیەکی ژێرنووس

en: Select another file to play in sync with the previously selected file
ku_IQ: پەڕگەیەکی تر دیار بکە بۆ ئەوەی هاودەمانە لەگەڵ پەڕگە دیاریکراوەکەی پێشوو لێبدرێت

en: Select next DVD chapter
ku_IQ: بەشی داهاتووی DVD دیاری بکە

en: Select next DVD title
ku_IQ: ناونیشانی داهاتووی DVD دیاری بکە

en: Select one or more files to open
ku_IQ: پەڕگەیەک یان زیاتر دیاری بکە بۆ کردنەوە

en: Select one or multiple files
ku_IQ: پەڕگەیەک یان زیاتر دیاری بکە

en: Select prev DVD chapter
ku_IQ: بەشی پێشووی DVD دیاری بکە

en: Select previous DVD title
ku_IQ: ناونیشانی پێشووی DVD دیاری بکە

en: Select skin
ku_IQ: ڕووکار دیاری بکە

en: Select the file
ku_IQ: پەڕگەکە دیاری بکە

en: Select the hotkey to display the position.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ پیشاندانی شوێن

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ڕۆیشتن بۆ چوارچێوەی داهاتووی ڤیدیۆ.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی درێژ بۆ دواوە

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی درێژ بۆ پێشەوە.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی مامناوەند بۆ دواوە.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی مامناوەند بۆ پێشەوە.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی مامناوەند بۆ دواوە

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی کورت بۆ پێشەوە.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی زۆر کورت بۆ دواوە.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی زۆر کورت بۆ پێشەوە.

en: Select the hotkey to quit the application.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ دەرچوون لە بەرنامەکە.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ڕێکخستنی تێکڕای لێدان بۆ باری ئاسایی.

en: Select the hotkey to stop playback.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ وەستاندنی لێدان.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ لێدان بە خێرایی.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە لێدان بە خاوی.

en: Select the hotkey to use to pause.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ بەکارهێنان بۆ ڕاگرتن.

en: Select the hotkey to use to play.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ بەکارهێنان بۆ لێدان.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە پەڕاندنی دانەی داهاتوو لە لیستی لێداندا.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە پەڕاندنی دانەی پێشوو لە لیستی لێداندا.

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ڕۆیشتن بۆ دۆخی پڕشاشەیی.

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ چالاککردنی دانەی دیاریکراو لە مێنیوەکانی DVD ـدا.

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ هەڵبژاردنی بەشی داهاتووی DVD

en: Select the key to choose the next title from the DVD
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ هەڵبژاردنی ناونیشانی داهاتووی DVD

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ هەڵبژاردنی بەشی پێشووی DVD

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ هەڵبژاردنی ناونیشانی پێشووی DVD

en: Select the key to decrease audio volume.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ نزمکردنەوەی ئاستی دەنگ.

en: Select the key to increase audio volume.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ زیادکردنی ئاستی دەنگ.

en: Select the key to mute audio.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ بێدەنگکردن.

en: Select the key to play this bookmark.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ لێدانی ئەم دڵخوازە.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ڕێکخستنی ئەم دڵخوازی لیستی لێدانە.

en: Select the key to take you to the DVD menu
ku_IQ: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ڕۆیشتن بۆ مێنیوەکانی DVD

en: Select the subtitle file
ku_IQ: پەڕگەی ژێرنووسەکە دیاری بکە

en: Selected ports:
ku_IQ: دەرچە دیاریکراوەکان:

en: Serbian
ku_IQ: سڕبی

en: Services
ku_IQ: خزمەتگوزارییەکان

en: Services discovery
ku_IQ: دۆزینەوەی خزمەتگوزارییەکان

en: Services discovery modules
ku_IQ: یەکەکانی دۆزینەوەی خزمەتگوزارییەکان

en: Session
ku_IQ: وەرز

en: Session name
ku_IQ: ناوی وەرز

en: Set QP
ku_IQ: ڕێکخستنی QP

en: Set playlist bookmark 1
ku_IQ: دڵخوازی ١ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 10
ku_IQ: دڵخوازی ١٠ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 2
ku_IQ: دڵخوازی ٢ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 3
ku_IQ: دڵخوازی ٣ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 4
ku_IQ: دڵخوازی ٤ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 5
ku_IQ: دڵخوازی ٥ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 6
ku_IQ: دڵخوازی ٦ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 7
ku_IQ: دڵخوازی ٧ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 8
ku_IQ: دڵخوازی ٨ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 9
ku_IQ: دڵخوازی ٩ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Setting
ku_IQ: ڕێکخستن

en: Settings for VLC's control interfaces
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی ڕووکارەکانی دەستبەسەرداگرتنی VLC

en: Settings for VLC's interfaces
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی ڕووکاریی VLC

en: Settings for the main interface
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی ڕووکارە سەرەکییەکان

en: Settings...
ku_IQ: ڕێکخستنەکان:

en: Setup schedule
ku_IQ: خشتەی کاتی دامەزراندن

en: Sharpen
ku_IQ: تیژکردنەوە

en: Short backwards jump
ku_IQ: بازێکی کورت بۆ دواوە

en: Short forward jump
ku_IQ: بازی کورت بۆ پێشەوە

en: Short jump length
ku_IQ: درێژی بازی بچوک

en: Short jump length, in seconds.
ku_IQ: درێژی بازی بچوک، بە چرکە.

en: Shortcut
ku_IQ: قەدبڕ

en: Show &more options
ku_IQ: هەڵبژاردنی &زیاتر پیشان بدە

en: Show All
ku_IQ: پیشاندانی هەموو

en: Show Fullscreen controller
ku_IQ: دەستبەسەرداگرتنەکانی پڕشاشە پیشان بدە

en: Show advanced options
ku_IQ: هەڵبژاردنە پەرەسەندووەکان پیشان بدە

en: Show advanced preferences over simple ones
ku_IQ: پیشاندانی ڕێکخستنە پێشکەوتووەکان لەبان سادەکان

en: Show errors and warnings
ku_IQ: هەڵە و ئاگادارییەکان پیشان بدە

en: Show extended options
ku_IQ: هەڵبژاردنە درێژکراوەکان پیشان بدە

en: Show hidden files
ku_IQ: پیشاندانی پەڕگە شاراوەکان

en: Show media title on video
ku_IQ: ناونیشانی ڕەنگاڵە پیشان بدە لەسەر ڤیدیۆ

en: Show only errors
ku_IQ: تەنها هەڵەکان پیشان بدە

en: Show playing item name in window title
ku_IQ: پیشاندانی ناوی بڕگەی لێدراو لە سەرناوی پەنجەرە

en: Show settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکان پیشان بدە

en: Show video title for x milliseconds
ku_IQ: ناونیشانی ڤیدیۆ پیشان بدە بۆ س میلی چرکە

en: Silver
ku_IQ: زیوی

en: Similarity
ku_IQ: چوونیەکی

en: Simple
ku_IQ: سادە

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
ku_IQ: چینی ئاسان (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
ku_IQ: چینی ئاسان یونیکس (EUC-CN)

en: Size
ku_IQ: قەبارە

en: Skin to use
ku_IQ: ڕووکار بۆ بەکارهێنان

en: Skins
ku_IQ: ڕووکار

en: Skip ads
ku_IQ: پڕوپاگەندەکان بپەڕێنە

en: Skip frames
ku_IQ: پەڕاندنی چوارچێوەکان

en: Slides (images)
ku_IQ: سڵایدەکان (وێنەکان)

en: Slides (text)
ku_IQ: سڵایدەکان (دەق)

en: Slo&wer
ku_IQ: &خاوتر

en: Slovenian
ku_IQ: سلۆڤینی

en: Slower
ku_IQ: خاوتر

en: Slower (fine)
ku_IQ: خاوتر (باش)

en: Small
ku_IQ: بچوک

en: Smaller
ku_IQ: بچوکتر

en: Soft
ku_IQ: نەرم

en: Somali
ku_IQ: سۆماڵی

en: Soul
ku_IQ: ڕۆح

en: Soundtrack
ku_IQ: تراکی دەنگ

en: Source
ku_IQ: سەرچاوە

en: Source directory
ku_IQ: بوخچەی سەرچاوە

en: Space
ku_IQ: بۆشایی

en: Spanish
ku_IQ: ئیسپانی

en: Splitter
ku_IQ: لەتکەر

en: Splitters
ku_IQ: لەتکەرەکان

en: Standard
ku_IQ: ستاندارد

en: Start Time
ku_IQ: کاتی دەستپێکردن

en: Start time
ku_IQ: کاتی دەستپێکردن

en: Start video in fullscreen mode
ku_IQ: ڤیدیۆ لێبدە پڕ بە شاشە

en: Starting Position
ku_IQ: شوێنی دەستپێکردن

en: Statistics
ku_IQ: ئامارەکان

en: Stats
ku_IQ: ئامارەکان

en: Status
ku_IQ: دۆخ

en: Step Backward
ku_IQ: هەنگاو بۆ دواوە

en: Step Forward
ku_IQ: هەنگاو بۆ پێشەوە

en: Step backward
ku_IQ: هەنگاو بۆ دواوە

en: Step forward
ku_IQ: هەنگاو بۆ پێشەوە

en: Stereo
ku_IQ: ستریۆ

en: Stereo mode
ku_IQ: جۆری ستریۆ

en: Stop
ku_IQ: وەستاندن

en: Stop the playlist after each played playlist item.
ku_IQ: لیستی لێدانەکە بوەستێنە لەدوای هەر دانەیەکی لێدراوی لیستی لێدان

en: Stop time
ku_IQ: کاتی وەستاندن

en: Strength of AQ
ku_IQ: هێزی  AQ

en: Submission of played songs to last.fm
ku_IQ: ناردنی گۆرانییە لێدراوەکان بۆ last.fm

en: Subpictures
ku_IQ: ژێروێنەکان

en: Subtitle
ku_IQ: ژێرنووس

en: Subtitle File
ku_IQ: پەڕگەی ژێرنووس

en: Subtitle Files
ku_IQ: پەڕگەکانی ژێرنووس

en: Subtitle codecs
ku_IQ: کۆدێکەکانی ژێرنووس

en: Subtitle delay %i ms
ku_IQ: دواخستنی ژێرنووس  %i میلی چرکە

en: Subtitle language
ku_IQ: زمانی ژێرنووس

en: Subtitle track: %s
ku_IQ: ژێرنووسی دەنگ: %s

en: Subtitles
ku_IQ: ژێرنووسەکان

en: Subtitles (advanced)
ku_IQ: ژێرنووسەکان (پەرەسەندوو)

en: Subtitles (images)
ku_IQ: ژێرنووسەکان (وێنەکان)

en: Subtitles Track
ku_IQ: تراکی ژێرنووس

en: Subtitles/Video
ku_IQ: ژێرنووسەکان/ڤیدیۆ

en: Swedish
ku_IQ: سویدی

en: Switch to full preferences view
ku_IQ: گۆڕین بۆ بینین بە شێوەی هەموو ویستراوەکان

en: Switch to simple preferences view
ku_IQ: گۆڕین بۆ بینین بە شێوەی ویستراوە سادەکان

en: T&itle
ku_IQ: &ناونیشان

en: TCP connection timeout
ku_IQ: کاتی پەیوەندی TCP کۆتایی هات

en: Tamil
ku_IQ: تامیل

en: Teletext
ku_IQ: دووردەق

en: Teletext Activation
ku_IQ: چالاککردنی دووردەق

en: Teletext page
ku_IQ: پەڕەی تیلیتێکست

en: Teletext subtitles
ku_IQ: ژێرنووسی دووردەق

en: Teletext: additional information
ku_IQ: دووردەق: زانیاری زیادە

en: Teletext: program schedule
ku_IQ: دووردەق: خشتەی کاتی پڕۆگرام

en: Text
ku_IQ: دەق

en: Text default color
ku_IQ: ڕەنگی بنەڕەتی دەق

en: Text file
ku_IQ: پەڕگەی دەق

en: Text position
ku_IQ: جێگەی دەق

en: Textual audio descriptions
ku_IQ: پەسنە دەقییەکانی دەنگ

en: Thai
ku_IQ: تایلەندی

en: Thanks
ku_IQ: سوپاسەکان

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
ku_IQ: وەشانە نوێیەکە دابەزی. دەتەوێت VLC دابخەیت بۆ وەی هەر ئێستا دایبمەزرێنی؟

en: The password of your last.fm account
ku_IQ: تێپەڕەوشەی هەژماری last.fm

en: The username of your last.fm account
ku_IQ: ناوی بەکارهێنەری هەژماری last.fm

en: This allows you to define playlist bookmarks.
ku_IQ: ئەمە ڕێت پێ ئەدات بۆ پێناسەکردنی دڵخوازەکانی لیستی لێدان.

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
ku_IQ: ئەمە ڕێ ئەدات بە ڕێکخستنی خێرایی جووڵە (لە نێوان ١ و ١٠، بنەڕەت ٦)

en: This is the output URL that will be used.
ku_IQ: ئەمە بەستەری دەرەنجامە کە بەکار دەبرێت.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
ku_IQ: ئەم بەرنامەیە بێ گەرەنتییە، تا ڕادەیەک بە پێی یاسا ڕێدراوە.
    دەتوانی بڵاوی بکەیتەوە لە ژێر مەرجەکانی مۆڵەتی گشتی گنو;
    بۆ وردەکارییەکان پەڕگەیەک ببینە بە ناوی COPYING.
    نووسراوە لە لایەن تیمی VideoLAN ـەوە؛ پەڕگەی نووسەران ببینە.

en: Time
ku_IQ: کات

en: Time Control
ku_IQ: دەستبەسەرداگرتنی کات

en: Title
ku_IQ: ناونیشان

en: Title display mode
ku_IQ: جۆری پیشاندانی ناونیشان

en: Tool
ku_IQ: ئامێر

en: Top
ku_IQ: لوتکە

en: Top 40
ku_IQ: ٤٠ ـی لوتکە

en: Top-Left
ku_IQ: لوتەکە-چەپ

en: Top-Right
ku_IQ: لوتکە-ڕاست

en: Track
ku_IQ: تراک

en: Track ID
ku_IQ: ID ـی تراک

en: Track number
ku_IQ: ژمارەی تراک

en: Track settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی تراک

en: Tracks
ku_IQ: تراکەکان

en: Transform
ku_IQ: شێوەگۆڕین

en: Transparency
ku_IQ: ڕۆشنی

en: Turkish
ku_IQ: تورکی

en: Turkmen
ku_IQ: تورکمانی

en: Type
ku_IQ: جۆر

en: URL description
ku_IQ: پەسنی بەستەر

en: Ukrainian (KOI8-U)
ku_IQ: ئۆکرانی (KOI8-U)

en: Undefined
ku_IQ: پێناسەنەکراو

en: Uninstall Windows Service
ku_IQ: خزمەتگوزاری ویندۆز بسڕەوە

en: Uninstall the Service and exit.
ku_IQ: خزمەتگوزاری بسڕەوە و دەربچۆ

en: Unknown
ku_IQ: نەزانراو

en: Unknown Video
ku_IQ: ڤیدیۆیەکی نەناسراو

en: Unknown category
ku_IQ: هاوپۆلی نەزانراو

en: Unset
ku_IQ: ڕێکنەخستن

en: Untitled
ku_IQ: بێ ناونیشان

en: Update
ku_IQ: نوێکردنەوە

en: Urdu
ku_IQ: ئوردو

en: Use a plugins cache
ku_IQ: کاشی پێوەکراوێک بەکارببە

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
ku_IQ: کاشی پێوەکراوێک بەکارببە کە کاتی دەستپێکردنی VLC پەرەپێدەدات.

en: Use a sub&title file
ku_IQ: پەڕگەیەکی ژێر&نووس بەکاربهێنە

en: Use media library
ku_IQ: گەنجینەی ڕەنگاڵە بەکار ببە

en: Use only one instance when started from file manager
ku_IQ: تەنیا یەک نموونە بەکارببە کە بەڕێوەبەری پەڕگە بەکاری دەخات

en: Use subtitle file
ku_IQ: پەڕگەی ژێرنووس بەکاربێنە

en: User
ku_IQ: بەکارهێنەر

en: Username
ku_IQ: ناوی بەکارهێنەر

en: V&iew
ku_IQ: &بینین

en: VBI & Teletext
ku_IQ: VBI و دووردەق

en: VBR mode
ku_IQ: جۆری VBR

en: VCD device
ku_IQ: ئامێری VCD

en: VLC could not connect to "%s:%d".
ku_IQ: VLC نەیتوانی پەیوەندی بکات بە "%s:%d" ـەوە.

en: VLC could not connect with the given server.
ku_IQ: VLC نەیتوانی پەیوەندی لەگەڵ ڕاژەکاری دراو ببەستێت.

en: VLC could not open the %s module.
ku_IQ: VLC نەیتوانی یەکەی %s بکاتەوە.

en: VLC could not open the file "%s" (%s).
ku_IQ: VLC نەیتوانی ئەم پەڕگەیە بکاتەوە "%s" (%s).

en: VLC could not read the file (%s).
ku_IQ: VLC نەیتوانی ئەم پەڕگەیە بخوێنێتەوە (%s).

en: VLC could not read the file: %s
ku_IQ: VLC نەیتوانی ئەم پەڕگەیە بخوێنێتەوە: %s

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
ku_IQ: VLC ناتوانێت MRL ـی '%s' بکاتەوە. لۆگ بکەرەوە بۆ وردەکارییەکان.

en: VLC media player
ku_IQ: لێدەری ڕەنگاڵەی VLC

en: VLC media player Help...
ku_IQ: یارمەتی لێدەری ڕەنگاڵەی VLC...

en: VLC media player updates
ku_IQ: نوێکردنەوەکانی لێدەری ڕەنگاڵەی VLC

en: VLC preferences
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی VLC

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
ku_IQ: VLC هەڕەمەکیانە پەڕگەکانی ناو پێڕستی لێدانە لێدەدات هەتا دەپچڕێندرێت.

en: VLM configuration file
ku_IQ: پەڕگەی سازدانی VLM

en: VLM configurator
ku_IQ: سازدەری VLM

en: VNC Host
ku_IQ: ڕاژەی VNC

en: VNC Password
ku_IQ: تێپەڕەوشەی VNC

en: VNC Port
ku_IQ: دەرچەی VNC

en: VNC hostname or IP address.
ku_IQ: ناوی ڕاژە یان ناونیشانی IP ـی VNC.

en: VNC password.
ku_IQ: تێپەڕەوشەی VNC.

en: Vertical
ku_IQ: ستوونی

en: Vertical flip
ku_IQ: هەڵگێڕانەوەی ستوونی

en: Very short backwards jump
ku_IQ: بازی بچوک بۆ دواوە

en: Very short forward jump
ku_IQ: بازی زۆر بچوک بۆ پێشەوە

en: Very short jump length
ku_IQ: درێژی بازی زۆر بچوک.

en: Very short jump length, in seconds.
ku_IQ: درێژی بازی زۆر کورت، بە چرکە

en: Video
ku_IQ: ڤیدیۆ

en: Video &Track
ku_IQ: &تراکی دەنگ

en: Video Effects
ku_IQ: کاریگەرییەکانی ڤیدیۆ

en: Video Files
ku_IQ: پەڕگەکانی ڤیدیۆ

en: Video Settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی ڤیدیۆ

en: Video Track
ku_IQ: تراکی ڤیدیۆ

en: Video bitrate
ku_IQ: تێکڕابتی ڤیدیۆ

en: Video codecs
ku_IQ: کۆدێکەکانی ڤیدیۆ

en: Video cropping
ku_IQ: بڕینی ڤیدیۆ

en: Video device
ku_IQ: ئامێری ڤیدیۆ

en: Video device name
ku_IQ: ناوی ئامێری ڤیدیۆ

en: Video filter
ku_IQ: پاڵێوەری ڤیدیۆ

en: Video filter module
ku_IQ: یەیەک پاڵێوەری ڤیدیۆ

en: Video frame-rate
ku_IQ: ڕێژەی چوارچێوەی ڤیدیۆ

en: Video height
ku_IQ: بەرزی ڤیدیۆ

en: Video memory
ku_IQ: بیرگەی ڤیدیۆ

en: Video memory output
ku_IQ: دەرەنجامی بیرگەی ڤیدیۆ

en: Video output module
ku_IQ: یەکەی دەرەنجامی ڤیدیۆ

en: Video port
ku_IQ: دەرچەی ڤیدیۆ

en: Video settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی ڤیدیۆ

en: Video size
ku_IQ: قەبارەی ڤیدیۆ

en: Video splitter module
ku_IQ: یەکەی لەتکەری ڤیدیۆ

en: Video splitters separate the stream into multiple videos.
ku_IQ: لەتکەرەکانی ڤیدیۆ تەوژمەکە جودا دەکەنەوە بۆ چەندان ڤیدیۆ.

en: Video title
ku_IQ: ناونیشانی ڤیدیۆ

en: Video width
ku_IQ: پانی ڤیدیۆ

en: VideoLAN Website...
ku_IQ: وێبگەی VideoLAN...

en: Visualization
ku_IQ: هێنانە پێش چاو

en: Visualizations
ku_IQ: وێناگەری

en: Visualizer
ku_IQ: هێنەرە پێش چاو

en: Visualizer filter
ku_IQ: پاڵێوەری هێنەری پێش چاو

en: Vocal
ku_IQ: دەنگی

en: Volume
ku_IQ: ئاستی دەنگ

en: Volume Down
ku_IQ: نزمکردنی دەنگ

en: Volume Up
ku_IQ: بەرزکردنی دەنگ

en: Volume down
ku_IQ: دەنگ بۆ خوارەوە

en: Volume normalizer
ku_IQ: ئاساییکەرەوەی ئاستی دەنگ

en: Volume up
ku_IQ: دەنگ بۆ سەرەوە

en: Wall
ku_IQ: دیوار

en: Wallpaper
ku_IQ: پەڕەدیوار

en: Water effect
ku_IQ: کاریگەری ئاو

en: Wave
ku_IQ: شەپۆل

en: Waves
ku_IQ: شەپۆلەکان

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
ku_IQ: پەڕگەکانی ڕێکخستنەکانی وەشانێکی کۆنتری VLCیمان دۆزییەوە.

en: Welsh
ku_IQ: وێڵزی

en: White
ku_IQ: سپی

en: Width
ku_IQ: پانی

en: Window
ku_IQ: پەنجەرە

en: Window decorations
ku_IQ: دیکۆرەکانی پەنجەرە

en: Window properties
ku_IQ: تایبەتمەندییەکانی پەنجەرە

en: Windows Service interface
ku_IQ: ڕووکاری خزمەتگوزاری ویندۆز

en: Writes process id into specified file.
ku_IQ: ID جێبەجێکردن بۆ پەڕگەی دیاریکراو دەنووسێت.

en: X11 display
ku_IQ: پیشاندانی X11

en: XSPF playlist export
ku_IQ: هەناردەکردنی لیستەی XSPF

en: XWD file (autodetect)
ku_IQ: پەڕگەی XWD (دۆزینەوەی خۆکارانە)

en: YUV output
ku_IQ: دەرەنجامی YUV

en: YUV video output
ku_IQ: دەرەنجامی ڤیدیۆی YUV

en: Yellow
ku_IQ: زەرد

en: Yes
ku_IQ: بەڵێ

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
ku_IQ: ئەگەر ویستت، ئەتوانی کاریگەرییەکانی ڕۆشنی ناچالاک بکەیت. لەوانەیە بەسوود کاتێک جواڵاندنی پەنجەرەکان بە دروستی کار ناکات.

en: You have the latest version of VLC media player.
ku_IQ: دواترین وەشانی لێدەری رەنگاڵەی VLC ـی هەیە.

en: Your account was rejected.
ku_IQ: هەژمارەکەت ڕەفز کرا.

en: Zoom
ku_IQ: دوورپێش

en: Zoom mode: %s
ku_IQ: جۆری دوورپێش: %s

en: Zoom video
ku_IQ: هێنانەپێشەوەی ڤیدیۆ

en: [Display]
ku_IQ: [پیشاندان]

en: [Playlist]
ku_IQ: [لیستی لێدان]

en: auto
ku_IQ: خۆاکر

en: clean effects
ku_IQ: کاریگەرییەکان پاک بکەوە

en: fixed
ku_IQ: چارەسەرکراو

en: full
ku_IQ: پڕ

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
ku_IQ: ناوی بەکارهێنەر و تێپەڕەوشەی last.fm نادروستە. تکایە لە ڕێکخستنەکانت دڵنیابەوە و پاشان VLC کارپێبکەوە.

en: none
ku_IQ: هیچ

en: sec.
ku_IQ: چ.

en: simple
ku_IQ: سادە

en: string
ku_IQ: ڕیزبەند

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
ku_IQ: | دەرچوون . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  دەرچوون لە vlc

en: |All Files |*
ku_IQ: |هەموو پەڕگەکان |
