vlc 3.0.22-rc1 - en to sl translation catalogue (5968 entries)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
sl: 
    Odlaganje vsebine v datoteko vlc-help.txt.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
sl: 
    Za nadaljevanje pritisnite vnosno tipko ...

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
sl: 
    Opozorilo: v primeru, ko grafičnega vmesnika ni mogoče več odpreti, je treba odpreti okno konzole v mapi predvajalnika VLC in zagnati ukaz »vlc -I qt«.

en:  (%1+ rated)
sl:  (%1+ ocenjeno)

en:  .                      Show/Hide hidden files
sl:  .                      skrij/pokaži skrite datoteke

en:  /                      Look for an item
sl:  /                      iskanje predmeta

en:  ;                      Look for the next item
sl: ; Poišči naslednji predmet

en:  <, >                   Next/Previous chapter
sl:  <, >                   naslednje/prejšnje poglavje

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
sl:  <vnosnica>           dodajanje izbrane datoteke na seznam predvajanja

en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
sl:  <levo>,<desno>     Preskakovanje -/+ 1%%

en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
sl:  <stran gor>,<stran dol>    premikanje po oknu stran po stran

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
sl:  <preslednica>       dodajanje izbrane mape na seznam predvajanja

en:  <space>                Pause/Play
sl:  <preslednica>       premor/predvajanje posnetka

en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
sl:  <↖>,<↘>                skok na začetek ali konec

en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
sl:  <gor>,<dol>              premikanje po oknu vrstico po vrstico

en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
sl:  <up>,<down>             Preskakovanje +/-5%%

en:  A                      Add an entry
sl:  A                      dodajanje vnosa

en:  B                      Show/Hide filebrowser
sl:  B                      skrije/prikaže brskalnik datotek

en:  Chapter  : %ld/%d
sl:  Poglavje  : %ld/%d

en:  Chapter  : %lld/%d
sl:  Poglavje  : %lld/%d

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
sl:  Ctrl-l                 osveži zaslon

en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
sl:  D, <⌫>, <brisalka>       Izbris predmeta

en:  Esc                    Close Add/Search entry
sl:  Esc                    zapre vnos dodaj/poišči

en:  L                      Show/Hide messages box
sl:  L                      skrije/prikaže okno sporočil

en:  M                      Show/Hide metadata box
sl:  M Skrij/Prikaži polje metapodatkov

en:  O                      Reverse order Playlist by title
sl:  O                      obrnjena razvrstitev seznama predvajanja po naslovu

en:  P                      Show/Hide playlist box
sl:  P                      skrije/prikaže okno seznama predvajanja

en:  Position : %s/%s
sl:  Položaj    : %s/%s

en:  Profile Name Missing
sl: Manjka ime profila.

en:  R                      Toggle Repeat item
sl:  R                      vklopi/izklopi ponavljanje predmeta

en:  S                      Show/Hide statistics box
sl:  S                      skrije/prikaže okno statistike

en:  SRT Stream ID
sl: ID SRT pretoka

en:  Source   : %s
sl: Vir            : %s

en:  Source: <no current item>
sl:  Vir: <no current item>

en:  Title    : %ld/%d
sl:  Naslov     : %ld/%d

en:  Title    : %lld/%d
sl:  Naslov     : %lld/%d

en:  Volume   : %3ld%%
sl:  Glasnost : %3ld%%

en:  Volume   : ----
sl:  Glasnost : ----

en:  Volume   : Mute
sl: Glasnost : nemo

en:  [ h for help ]
sl: [h za pomoč]

en:  [, ]                   Next/Previous title
sl:  [, ]                   naslednji/prejšnji naslov

en:  a, z                   Volume Up/Down
sl:  a, z                   poveča ali zmanjša glasnost

en:  b                      Cycle through video tracks
sl: b Kroženje skozi video steze

en:  c                      Cycle through audio tracks
sl: c Kroženje skozi zvočne steze

en:  days
sl:  dni

en:  e                      Eject (if stopped)
sl:  e                      izvrzi (če je ustavljeno)

en:  f                      Toggle Fullscreen
sl:  f                      preklopi celozaslonski način

en:  g                      Go to the current playing item
sl:  g                      skok na trenutno predvajan predmet

en:  h,H                    Show/Hide help box
sl:  h,H                    skrije/prikaže okno pomoči

en:  i                      Show/Hide info box
sl:  i                      skrije/prikaže okno podrobnosti

en:  l                      Toggle Loop Playlist
sl:  l                      preklop kroženja seznama predvajanja

en:  m                      Mute
sl: m Utišaj

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
sl:  n, p                   naslednji/prejšnji predmet na seznamu

en:  o                      Order Playlist by title
sl:  o                      razvrščanje seznama predvajanja po naslovu

en:  px
sl:  točk

en:  q, Q, Esc              Quit
sl:  q, Q, Esc              konča program

en:  r                      Toggle Random playing
sl:  r                      preklop naključnega predvajanja

en:  s                      Stop
sl:  q, Q, Esc              zaustavi predvajanje

en:  v                      Cycle through subtitles tracks
sl: v Kroženje po podnapisih

en:  x                      Show/Hide objects box
sl:  x                      skrije/prikaže okno predmetov

en: "Rating" to put in ASF comments.
sl: »Ocena« za opombe ASF.

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
sl: Vrednost »U« za barvo modrega zaslona (zapis YUV) v območju od 0 do 255. Privzeta vrednost je 120 za modro.

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
sl: Vrednost »V« za barvo modrega zaslona (zapis YUV) v območju od 0 do 255. Privzeta vrednost je 90 za modro.

en: #paste your VLM commands here
sl: #tu prilepite svoje ukaze VLM

en: #separate commands with a new line or a semi-colon
sl: #ločite ukaze z novo vrstico ali podpičjem

en: %.1f MHz (%d services)
    ~%s remaining
sl: %.1f MHz (%d storitev)
    ~%s preostalo

en: %1 downloads
sl: %1 prenosov

en: %@ stream to %@:%@
sl: %@ pretakaj na %@:%@

en: %i tracks
sl: %i posnetkov

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
sl: %s
    Prenešanje... %s/%s %.1f%% končano

en: %s (Encoded Output)
sl: %s (kodiran izhod)

en: %s Range
sl: %s Obseg

en: %s bytes
sl: %s bajtov

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
sl[0]: %u modula ni mogoče prikazati, ker vključuje le napredne možnosti nastavitev.
sl[1]: %u modulov ni mogoče prikazati, ker vključujeta le napredne možnosti nastavitev.
sl[2]: %u modulov ni mogoče prikazati, ker vključujejo le napredne možnosti nastavitev.
sl[3]: %u modulov ni mogoče prikazati, ker vključujejo le napredne možnosti nastavitev.

en: &About
sl: &O programu

en: &Advanced Controls
sl: &Napredne možnosti

en: &Advanced Open...
sl: &Napredno odpiranje ...

en: &Apply
sl: &Uporabi

en: &Aspect Ratio
sl: &Razmerje velikosti

en: &Audio
sl: &Zvok

en: &Cancel
sl: &Prekliči

en: &Chapter
sl: &Poglavje

en: &Clear
sl: &Počisti

en: &Close
sl: &Zapri

en: &Codec Information
sl: Podrobnosti &kodeka

en: &Continue
sl: &Nadaljuj

en: &Crop
sl: &Obreži

en: &Deinterlace
sl: &Razpletanje

en: &Deinterlace mode
sl: Način &razpletanja

en: &Disc
sl: &Disk

en: &Effects and Filters
sl: &Učinki in filtri

en: &Enqueue
sl: &V vrsto

en: &Faster
sl: &Hitreje

en: &File
sl: &Datoteka

en: &Fingerprint
sl: &Prstni odtis

en: &Fullscreen
sl: &Celozaslonski način

en: &Fullscreen Interface
sl: &Celozaslonski vmesnik

en: &General
sl: &Splošno

en: &Go
sl: &Pojdi

en: &Help
sl: Pomo&č

en: &Hide VLC media player in taskbar
sl: &Skrij predvajalnik VLC v opravilno vrstico

en: &Increase Volume
sl: &Zvišaj glasnost

en: &Install
sl: &Namesti

en: &Jump Forward
sl: Skok na&prej

en: &Manage
sl: &Upravljaj

en: &Media
sl: &Predstavna vsebina

en: &Messages
sl: &Sporočila

en: &Metadata
sl: &Metapodatki

en: &Mute
sl: &Utišaj zvok

en: &Network
sl: &Omrežje

en: &No
sl: &Ne

en: &Open File...
sl: &Odpri datoteko ...

en: &Open Media
sl: &Odpri predstavno vsebino

en: &Open Multiple Files...
sl: &Odpri več datotek ...

en: &Play
sl: &Predvajaj

en: &Playback
sl: &Predvajanje

en: &Preferences
sl: &Nastavitve

en: &Quality
sl: &Kakovost

en: &Quit
sl: &Končaj

en: &Recheck version
sl: &Ponovno preveri različico

en: &Renderer
sl: &Izrisovalnik

en: &Reset Preferences
sl: &Ponastavi nastavitve

en: &Save
sl: &Shrani

en: &Save Metadata
sl: &Shrani metapodatke

en: &Save as...
sl: &Shrani kot ...

en: &Search:
sl: &Poišči:

en: &Select
sl: &Izbor

en: &Start
sl: &Začni

en: &Stereo Mode
sl: &Stereo način

en: &Stop
sl: &Ustavi

en: &Stream
sl: &Začni s pretakanjem

en: &Stream...
sl: &Pretakanje ...

en: &Track Synchronization
sl: Usklajevanje s&tez

en: &Uninstall
sl: &Odstrani namestitev

en: &VLM Configuration
sl: Nastavitve &VLM

en: &Verbosity:
sl: &Podrobnost:

en: &View
sl: &Pogled

en: &Visualizations
sl: &Vizualizacije

en: &Yes
sl: &Da

en: &Zoom
sl: &Približevanje

en: (Delayed)
sl: (zakasnjeno)

en: (Hastened)
sl: (pospešeno)

en: (default disabled)
sl:  (privzeto onemogočeno)

en: (default enabled)
sl:  (privzeto omogočeno)

en: +----[ Remote control commands ]
sl: +----[ Ukazi oddaljenega nadzora ]

en: +----[ end of help ]
sl: +----[ konec pomoči ]

en: +-[Audio Decoding]
sl: +-[Odkodiranje zvoka]

en: +-[Incoming]
sl: +-[Prihajajoče]

en: +-[Video Decoding]
sl: +-[Odkodiranje slike]

en: 0.00 dB
sl: 0,00 dB

en: 0.20
sl: 0,20

en: 0.25
sl: 0,25

en: 0.35 (same as DVB-S)
sl: 0.35 (enako kot DVB-S)

en: 0/90/180/270/mirror
sl: 0/90/180/270/zrcalno

en: 1 KHz
sl: 1 kHz

en: 1 is explicit for SBR and implicit for PS (default), 2 is explicit hierarchical.
sl: Vrednost 1 je izrecno za SBR in posredno za PS (privzeto), 2 je izrecno hierarhično.

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
sl: 1 prehod kakovosti VBR. Območje med 0 in 51.

en: 1.5
sl: 1,5

en: 10 bits
sl: 10-bitno

en: 12 KHz
sl: 12 kHz

en: 14 KHz
sl: 14 kHz

en: 15 bits
sl: 15-bitno

en: 16 KHz
sl: 16 kHz

en: 16 bits
sl: 16-bitno

en: 16 bytes
sl: 16-bajtno

en: 1:1 Original
sl: 1:1 Izvorno

en: 1:2 Half
sl: 1:2 Polovica

en: 1:4 Quarter
sl: 1:4 Četrtina

en: 1:File
sl: 1:Datoteka

en: 2 KHz
sl: 2 kHz

en: 2 Pass
sl: 2 prehoda

en: 2.5
sl: 2,5

en: 24 bits
sl: 24-bitno

en: 24 bytes
sl: 24-bajtno

en: 2:1 Double
sl: 2:1 Dvojno

en: 3 KHz
sl: 3 kHz

en: 3.5
sl: 3,5

en: 32 bits
sl: 32-bitno

en: 32 bytes
sl: 32-bajtno

en: 3D OpenGL spectrum visualization
sl: 3D OpenGL spektralna vizualizacija

en: 4 KHz
sl: 4 kHz

en: 525 lines / 60 Hz
sl: 525 vrstic / 60 Hz

en: 6 KHz
sl: 6 kHz

en: 625 lines / 50 Hz
sl: 625 vrstic / 50 Hz

en: 8 KHz
sl: 8 kHz

en: 8 bits
sl: 8-bitno

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
sl: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Strani pomoči za predvajalnik VLC</h2><h3>Dokumentacija</h3><p>Dokumentacija predvajalnika VLC je na voljo na spletišču <a href="http://wiki.videolan.org">Wiki VideoLAN</a>.</p><p>Priporočeno je, da začetniki pred prvo uporabo predvajalnika preberejo poglavje <br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Uvod v uporabo predvajalnika VLC</em></a>.</p><p>Podrobnosti o načinu uporabe so zavedene v poglavju <br>»<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Kako predvajati datoteke s predvajalnikom VLC?</em></a>«.</p><p>Za shranjevanje, pretvarjanje, kodiranje, preoblikovanje, zvijanje in pretakanje si je dobro prebrati <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">dokumentacijo pretakanja</a>.</p><p>Terminološki opisi in tehnično izrazoslovje je zbrano v <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">zbirki znanja</a>.</p><p>Tipkovne bližnjice so zbrane na strani <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">tipkovnih povezav</a>.</p><h3>Pomoč</h3><p>Pred zastavljanjem vprašanj si najprej preberite <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">najpogosteje zastavljena vprašanja (FAQ)</a>.</p><p>Pomoč lahko poiščete tudi na <a href="http://forum.videolan.org">forumih</a>, na <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">poštnem seznamu</a> ali na kanalu IRC (<em>#videolan</em> na irc.freenode.net).</p><h3>Podpora projektu</h3><p>Projektu lahko pomagate na različne načine; s programiranjem, oblikovanjem, prevajanjem, pisanjem dokumentacije, preverjanjem delovanja in na številne druge načine. Pomagate lahko tudi finančno in materialno. Vsekakor pa vedno lahko <b>širite</b> dobro besedo o predvajalniku VLC.</p></body></html>

en: <p>In order to protect your privacy, <i>VLC media player</i> does <b>not</b> collect personal data or transmit them, not even in anonymized form, to anyone.</p>
    <p>Nevertheless, <i>VLC</i> is able to automatically retrieve information about the media in your playlist from third party Internet-based services. This includes cover art, track names, artist names and other meta-data.</p>
    <p>Consequently, this may entail identifying some of your media files to third party entities. Therefore the <i>VLC</i> developers require your express consent for the media player to access the Internet automatically.</p>
sl: <p>Zaradi zaščite zasebnosti <i>predvajalnik VLC</i> <b>ne zbira</b> osebnih podatkov in jih v nobeni obliki <b>ne pošilja</b> tretjim osebam.</p>
    <p>Program pa lahko prek spletnih storitev tretjih oseb pridobi podatke o predmetih, ki so v predstavni zbirki. To so na primer naslovnice albumov, imena skladb in izvajalcev ter drugi povezani metapodatki.</p>
    <p>Pridobivanje podatkov prek zunanjih spletnih virov pomeni, da dobijo tretje osebe posledično vplogled v sezname predvajanja. Prav zato, ker predvajalnik lahko samodejno dostopa do interneta, program zahteva vaše izrecno soglasje.</p>

en: <p>Password for Web interface has not been set.</p><p>Please use --http-password, or set a password in </p><p>Preferences &gt; All &gt; Main interfaces &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Password.</p>
sl: <p>Geslo za spletni vmesnik ni določeno.</p><p>Uporabite --http-password ali določite geslo v</p><p>Nastavitvah &gt; Vse &gt; Glavni vmesniki &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Geslo.</p>

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
sl: <p>Predvajalnik VLC je brezplačen odprtokodni predvajalnik, kodirnik in orodje za pretakanje, ki so ga ustvarili prostovoljci skupnosti <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a>.</p><p>Predvajalnik uporablja lastne kodeke, deluje pravzaprav v vsakem sistemskem okolju in predvaja skoraj vse zapise predstavnih datotek, vsebino nosilcev CD in DVD, omrežne pretoke, podpira kartice za zajem zvoka in slike ter omogoča še marsikaj drugega!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Pridružite se skupnosti in sodelujte pri razvoju!</span></a>

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
sl: <p>Predvajalnik VLC je brezplačni odprtokodni predstavni predvajalnik, kodirnik in orodje za pretakanje, ki so ga ustvarili prostovoljci skupnosti <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a>.</p><p>VLC uporablja svoje vgrajene kodeke, deluje pravzaprav v vsakem okolju in lahko bere skoraj vse vrste datotek, CD-je, DVD-je, omrežne pretoke, kartice za zajem in druge oblike predstavnih vsebin!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Pomagajte in se nam pridružite!</span></a>

en: A SDP export is requested, but no URL is provided.
sl: Zahtevan je izvoz SDP, toda ni naveden URL.

en: A continuous tone at 22kHz can be sent on the cable. This normally selects the higher frequency band from a universal LNB.
sl: Na kablu se lahko pošlje neprekinjeni ton frekvence 22 kHz. To običajno izbere visoki pas frekvenc iz splošnega LNB-ja.

en: A description in SDP format is required to receive the RTP stream. Note that rtp:// URIs cannot work with dynamic RTP payload format (%u).
sl: Ta prejem pretoka RTP je zahtevan opis v obliki SDP. Upoštevajte, da rtp:// URI-ji ne more delovati z obliko dinamične koristne vsebine RTP (%u).

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
sl: Določena slikovna delitvena lestvica za VBR kodiranje (sprejme vrednosti med 0.01 in 255.0).

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
sl: Seznam učinkov predočenja, ločenih z vejicami.
    Trenutni učinki vključujejo: dummy, scope, spectrum, spectrometer in vuMeter.

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
sl: Na voljo je nova različica predvajalnika VLC (%1.%2.%3%4).

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
sl: Pozitivno število pomeni, da je zvok prehiteva sliko

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
sl: Pozitivno število pomeni, da podnapisi prehitevajo sliko.

en: A single password restricts access to this interface.
sl: Geslo omeji dostop do tega vmesnika.

en: A sound font file (.SF2) is required for MIDI synthesis.
    Please install a sound font and configure it from the VLC preferences (Input / Codecs > Audio codecs > FluidSynth).
sl: Za MIDI sintezo je potrebna datoteka z zvočno pisavo (.SF2).
    Namestite zvočno pisavo in jo izberite v VLC nastavitvah (Vhod / Kodeki > Zvočni kodeki > FluidSynth).

en: A/52 audio packetizer
sl: Paketnik zvoka A/52

en: A/52 dynamic range compression
sl: Dinamično krčenje območja A/52

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
sl: AAC zvokovni odkoder (uporaba libfaad2)

en: AAC extension
sl: Razširitev AAC

en: AACS Host certificate revoked.
sl: Gostiteljsko potrdilo AACS je bilo preklicano.

en: AACS MMC failed.
sl: AACS MMC je spodletel.

en: ADF stream filter
sl: Filter pretoka ADF

en: ADPCM audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka ADPCM

en: AES key URI to place in playlist
sl: Naslov URL ključa AES za vstavitev na seznam predvajanja

en: AES key file
sl: Datoteka ključa AES

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka AES3/SMPTE 302M

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
sl: Paketnik zvoka AES3/SMPTE 302M

en: AIFF demuxer
sl: Odvijalnik AIFF

en: ALSA audio capture
sl: Zajemanje zvoka s sistemom ALSA

en: ALSA audio output
sl: Odvod zvoka ALSA

en: AM Tuner mode
sl: AM način sprejemnika

en: AM Tuner mode. Can be one of Default (0), TV (1), AM Radio (2), FM Radio (3) or DSS (4).
sl: AM način delovanja sprejemnika. Vrednost je lahko privzeta (0), TV (1), AM Radio (2), FM Radio (3) ali DSS (4).

en: AM radio
sl: Radio AM

en: AMD Frame Rate Doubler
sl: AMD podvojitev števila sličic na sekundo

en: AMD VQ Enhancer
sl: AMD VQ obogatitev

en: AOM video decoder
sl: Odkodirnik slike AOM

en: APE/ID3 tags-skipping filter
sl: Filter za izpuščanje APE/ID3 oznak

en: ARIB STD-B25 Cam module
sl: Modul ARIB STD-B25 Cam

en: ARIB subtitles
sl: Podnapisi ARIB

en: ARIB subtitles decoder
sl: Odkodirnik podnapisov ARIB

en: ARM NEON audio volume
sl: Glasnost zvoka ARM NEON

en: ARM NEON video chroma YUV->RGBA
sl: Barva slike ARM NEON YUV->RGBA

en: ARM NEON video chroma conversions
sl: Pretvorbe barve slike ARM NEON

[ctx: ASCII]
en: VLC media player
sl: Predvajalnik VLC

en: ASCII-art video output
sl: ASCII-art izhod slike

en: ASF muxer
sl: Zvijalnik ASF

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
sl: ASF velikost paketov -- privzeto 4096 bajtov.

en: ASF/WMV demuxer
sl: Odvijalnik ASF/WMV

en: ASX playlist import
sl: Uvoz seznama ASX

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka ATSC A/52 (AC-3)

en: ATSC minor channel
sl: Pomožni kanal ATSC

en: ATSC reception parameters
sl: Parametri prejema signala ATSC

en: AU demuxer
sl: Odvijalnik AU

en: AV1 video packetizer
sl: AV1 paketirnik vicea

en: AVFoundation Audio Capture
sl: AVFoundation zajem zvoka

en: AVFoundation Video Capture
sl: Zajemanje videa z AVFoundation

en: AVFoundation audio capture module.
sl: AVFoundation modul za zajemanje zvoka.

en: AVFoundation video capture module.
sl: Modul za zajemanje videa z AVFoundation.

en: AVI demuxer
sl: Odvijalnik AVI

en: AVI muxer
sl: Zvijalnik AVI

en: Abkhazian
sl: abkhajščina

en: Abort
sl: Prekini

en: About
sl: O programu

en: About VLC media player
sl: O predvajalniku VLC

en: Above the Video
sl: Nad oknom slike

en: Abscissa of the capture region in pixels.
sl: Abscisa območja zajema v slikovnih točkah.

en: Absolute delay
sl: Absolutna zakasnitev

en: Absolute delay - add absolute delay to each subtitle. Relative to source delay - multiply subtitle delay. Relative to source content - determine subtitle delay from its content (text).
sl: Absolutna zakasnitev - dodaj absolutno zakasnitev vsakemu podnapisu. Glede na zakasnitev vira - pomnoži zakasnitev podnapisov. Glede na vsebino vira - določi zakasnitev podnapisov iz njihove vsebine (besedila).

en: Acapella
sl: Acapela

en: Accelerated video output (Overlay)
sl: Pospešen izhod slike (prekrivanje)

en: Accept 24 hours
sl: Dovoli za 24 ur

en: Accept certificate temporarily
sl: Začasno sprejmi potrdilo

en: Accept commands from this source. The CLI defaults to stdin ("*console"), but can also bind to a plain TCP socket ("localhost:4212") or use the telnet protocol ("telnet://0.0.0.0:4212")
sl: Nastavitev omogoči prejem ukazov prek ukazne vrstice. Privzeto je to standardni vhod konzole ("*console"), vendar pa je to lahko tudi običajni vtič TCP ("localhost:4212") oziroma uporaba protokola telnet ("telnet://0.0.0.0:4212")

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
sl: Sprejmi ukaze preko Unix socket, namesto preko stdin.

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
sl: Sprejmi ukaze preko Unix socket, namesto preko stdin. Določiti je mogoče naslov in vrata s katerimi se bo povezal vmesnik.

en: Accept permanently
sl: Dovoli za vedno

en: Access advanced options to tweak the device
sl: Dostop do naprednih nastavitev za prilagajanje naprave

en: Access module
sl: Modul dostopa

en: Access modules
sl: Moduli za omogočanje dostopa

en: Access output
sl: Dostop izhoda

en: Access output module
sl: Modul izhoda dostopa

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
sl: Moduli dostopa vhoda nadzirajo načine pošiljanja zvitih pretokov. Nastavitev omogoča vsiljeno uporabo želenega način izhoda. Spreminjanje teh nastavitve ni priporočljivo.
    Mogoče je nastaviti privzeto delovanje ločeno za vsak dostop izhoda.

en: Access to the stream is denied by the server configuration.
sl: Nastavitev strežnika je zavrnila dostop do pretoka.

en: Access unit delimiters
sl: Razmejilnik enot dostopa

en: Accessibility
sl: Dostopnost

en: Accessibility type for all future passwords saved to the Keychain
sl: Vrsta dostopa za vsa prihodnja gesla, shranjena v Keychain

en: Account that will be used for the connection.
sl: Račun, ki bo uporabljen za povezovanje.

en: Accuracy of RateControl
sl: Natančnost nadzora hitrosti

en: Acid Jazz
sl: Acid jazz

en: Acid Punk
sl: Acid punk

en: Acoustic
sl: Akustična glasba

en: Acquisition rate (in fps)
sl: Hitrost pridobivanja (v fps)

en: Action
sl: Dejanje

en: Actions
sl: Dejanja

en: Activate
sl: Pokaži

en: Activate Transcoding
sl: Omogoči prekodiranje

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
sl: Zagon VNC preverjanja. Ne zaženite preverjanja za prenos preko VDR ffnetdev odjemalca.

en: Activate or deactivate autoscaling.
sl: Vklop in izklop samodejnega prilagajanja velikosti

en: Activate or deactivate deinterlacing.
sl: Vklop in izklop razpletanja.

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
sl: Zagon samodejnega opominjanja o novih različicah programa. Zažene se enkrat na štirinajst dni.

en: Activate the updates availability notification
sl: Omogoči opomnik možnosti posodobitve

en: Activate updates notifier
sl: Omogoči obvestila o posodobitvah

en: Active Extensions
sl: Dejavne razširitve

en: Active Format Descriptor line
sl: Vrstica Active Format Descriptor

en: Active Format Descriptor value
sl: Vrednos za Active Format Descriptor

en: Active regions
sl: Dejavna območja

en: Active windows
sl: Dejavna okna

en: Actors
sl: Igralci

en: Adaptive
sl: Prilagodljivo

en: Adaptive B-frame decision
sl: Prilegajoče odločanje B sličic

en: Adaptive Logic
sl: Prilagodljiva logika

en: Adaptive spatial transform size
sl: Prilagodljiva prostorska velikost pretvorbe

en: Add
sl: Dodaj

en: Add &Subtitle File...
sl: Dodaj &podnapise ...

en: Add Directory...
sl: Dodaj mapo ...

en: Add EXT-X-ALLOW-CACHE:NO directive in playlist-file if this is disabled
sl: Če je to omogočeno, v datoteko seznama predvajanja dodaj smernico EXT-X-ALLOW-CACHE:NO

en: Add File...
sl: Dodaj datoteko ...

en: Add Folder...
sl: Dodaj mapo ...

en: Add Input
sl: Dodaj vhod

en: Add Interface
sl: Razširitve

en: Add Noise
sl: Dodaj šum

en: Add Subtitle File...
sl: Dodaj datoteko s podnapisi ...

en: Add Subtitle File:
sl: Dodaj datoteko s podnapisi:

en: Add WAVE header
sl: Dodaj glavo WAVE

en: Add a YUV4MPEG2 header
sl: Dodaj glavo YUV4MPEG2

en: Add a background
sl: Dodaj ozadje

en: Add a blurring effect
sl: Dodaj učinek meglenja

en: Add a delay effect to the sound
sl: Doda zvoku učinek zakasnitve.

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
sl: Omogoča dodajanje učinkov na besedilo za izboljšanje prikaza na različnih barvnih podlagah.

en: Add a shadow
sl: Dodaj senco

en: Add cover art from file
sl: Dodaj naslovnico iz datoteke

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
sl: Dodaj cilje, ki sledijo načinu pretakanja. Prepričajte se da je zapis pri prekodiranju, združljiv z uporabo dane metode.

en: Add logo
sl: Dodaj logotip

en: Add new Preset...
sl: Dodaj novo predlogo ...

en: Add text
sl: Dodajanje besedila

en: Add to Playlist
sl: Dodaj na seznam predvajanja

en: Add...
sl: Dodaj ...

en: Additional fonts directory
sl: Dodatne mape s pisavami

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
sl: Dodatni vmesniki, ki jih omogočajo storitve. Storitve je treba nastaviti ob nalaganju predvajalnika. Uporabite seznam ločen z vejicami želenih vmesnikov. (primer: logger, sap, rc, http)

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
sl: Seštevanje in odštevanje točk širine vrhov.

en: Addons Manager
sl: Upravljalnik dodatkov

en: Addons local storage installer
sl: Namestilnik krajevne shrambe razširitev

en: Addons local storage lister
sl: Seznam krajevne shrambe razširitev

en: Address
sl: Naslov

en: Address of the CDDB server to use.
sl: Naslov CDDB strežnika, ki bo uporabljen.

en: Address of the audio postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
sl: Naslov odzivne funkcije po-prevajanja zvoka. Sklic na funkcijo bo izveden, kadar poteka prevajanje v medpomnilnik.

en: Address of the audio prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
sl: Naslov odzivne funkcije pred-prevajanja zvoka. Ta funkcija omogoči nastavitev medpomnilnika na mestu, kjer se prevajanje izvaja.

en: Address of the get callback function
sl: Naslov odzivne funkcije get

en: Address of the musicbrainz server to use.
sl: Naslov musicbrainz strežnika, ki bo uporabljen.

en: Address of the release callback function
sl: Naslov odzivne funkcije release

en: Address of the video postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
sl: Naslov odzivne funkcije po-prevajanja slike. Sklic na funkcijo bo izveden, kadar poteka prevajanje v medpomnilnik.

en: Address of the video prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
sl: Naslov odzivne funkcije pred-prevajanja slike. Ta funkcija omogoči nastavitev medpomnilnika na mestu, kjer se prevajanje izvaja.

en: Address to bind to (helper setting for dst)
sl: Naslov za povezavo (nastavitve pomoči za dst)

en: Adds filtered gaussian noise
sl: Doda filtriran Gaussov šum

en: Adjust HDMI refresh rate to the video.
sl: Prilagodi hitrost osveževanja HDMI na video posnetku.

en: Adjust VLC priority
sl: Prilagodi prednost VLC

en: Adjust pitch
sl: Prilagodi uglasitev

en: Adjust the current playback position
sl: Prilagodi trenutno mesto predvajanja

en: Adjust the volume
sl: Prilagodi glasnost

en: Adjustments and Effects
sl: Prilagoditve in učinki

en: Advanced
sl: Napredno

en: Advanced Buttons
sl: Gumbi naprednih možnosti

en: Advanced Open File...
sl: Napredno odpiranje datotek ...

en: Advanced Options
sl: Napredne možnosti

en: Advanced Preferences
sl: Napredne nastavitve

en: Advanced Widget
sl: Napredni gradnik

en: Advanced options...
sl: Napredne možnosti ...

en: Advanced settings
sl: Napredne nastavitve

en: Advanced settings. Use with care...
sl: Napredne nastavitve Uporabite previdno ...

en: Afar
sl: afarščina

en: Afrikaans
sl: afriščina

en: After first unlock
sl: Po prvem odklepanju

en: After first unlock, on this device only
sl: Po prvem odklepanju, le na tej napravi

en: Albanian
sl: albanščina

en: Album Artist
sl: Izvajalec albuma

en: Album art filename
sl: Ime datoteke naslovnice

en: Album replay gain
sl: Izenačevanje glasnosti albuma

en: All
sl: Vse

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: All Layers
sl: Vse plasti

en: Allow automatic icon changes
sl: Omogoči samodejno sprememinjanje ikone

en: Allow cache
sl: Omogoči prempomnilnik

en: Allow metadata network access
sl: Omogoči dostop do omrežja metapodatov

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
sl: Dovoli hitrostne učinke bres posebnih določil. Hitro vednar z večjim številom napak.

en: Allow only one instance
sl: Dovoli le en sočasen zagon programa

en: Allow only one running instance
sl: Dovoli le en sočasen zagon programa

en: Allow other applications to control VLC using the D-Bus MPRIS protocol.
sl: Možnost omogoči nadzor predvajalnika tudi drugim programom prek protokola D-Bus MPRIS.

en: Allow real-time priority
sl: Dovoli prednost trenutnega predvajanja

en: Allow speed tricks
sl: Dovoli hitrostne učinke

en: Allow the use of the Intel Media SDK software implementation of the codecs if no QuickSync Video hardware acceleration is present on the system.
sl: Omogoči uporabo Intel Media SDK  programske izvedbe kodekov, če na sistemu ni nameščenega strojnega pospeševanja videa QuickSync .

en: Allow to build directory index
sl: Dovoli izgradnjo kazala mape

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
sl: Dovoljeno spreminjanje povprečne bitne hitrosti (v kbitih/s)

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
sl: Nastavitev omejitve na le en zagnan VLC predvajalnik lahko ima v določenih primerih prednosti. Na primer kadar je VLC povezan z določeno vrsto datotek in si ne želite, da se ob vsakem odpiranju datoteke iz upravljalnika datotek zažene nov primerek VLC. Ta možnost omogoča predvajanje datoteke v trenutno zagnanem VLC ali njeno uvrstitev v vrsto za predvajanje.

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
sl: Dovoli uporabo B sličic za sklicevanje na napovedovanje drugih sličic. Vrednost ohranja srednji 2+ zaporedni B-sličici kot sklic in primerno prerazporedi sličice.
     - none: onemogočeno
     - strict: strogo piramidna postavitev
     - normal: običajno (ni skladna z Blu-ray uporabo)

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
sl: Dovoljuje uporabniku določitev dodatnega PMT (pmt_pid=pid:stream_tip[,...]).

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
sl: Dovoli vsakemu delu 8x8 ali 16x8 da ločeno izbere čas sklicevanja v nasprotju z eno določitvijo na blok.

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
sl: Omogoča vsiljevanje razmerja velikosti video posnetka.

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
sl: Omogoča nastavitev teleteksta (id=vrstica1-vrsticaN pri obeh poljih)

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
sl: Omogoča nastavitev jezika teleteksta (stran=jezik/vrsta, ...)

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
sl: Omogoča zvokovne nastavitve (id=skupina,par:id=skupina,par ...).

en: Allows you to set the ES ID of the video.
sl: Omogoča nastavitev vrednosti ID ES videa.

en: Allows you to set the desired link of the board for the capture (starting at 0).
sl: Omogoča nastavitev želene povezave plošče za zajem (z začetkom pri 0).

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
sl: Možnost omogoča določitev vsiljenega metapodatka »Avtorskih pravic« na vhodu.

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
sl: Možnost omogoča določitev vsiljenega metapodatka »Datuma« na vhodu.

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
sl: Možnost omogoča določitev vsiljenega metapodatka »Opisa« na vhodu.

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
sl: Možnost omogoča določitev vsiljenega metapodatka »Zvrsti« na vhodu.

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
sl: Možnost omogoča določitev vsiljenega metapodatka »Naslova« na vhodu.

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
sl: Možnost omogoča določitev vsiljenega metapodatka »Naslova URL« na vhodu.

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
sl: Možnost omogoča določitev vsiljenega metapodatka »Izvajalca« na vhodu.

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
sl: Možnost omogoča določitev vsiljenega metapodatka »Avtorja« na vhodu.

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
sl: Alfa osvetlitev maske prozornosti. Uporablja png alfa kanal.

en: Alpha mask
sl: Alfa maska

en: Alpha mask video filter
sl: Filter alfa maske slike

en: Alpha of the blended image
sl: Alfa prelite slike

en: Alpha transparency value (default 255)
sl: Alfa vrednost prozornosti (privzeto 255)

en: Alpha value of the earliest subtitle, where 0 is fully transparent and 255 is fully opaque.
sl: Vrednost alfa prvega podnapisa, kjer je 0 polno prosojen in 255 polno neprosojen.

en: Alpha with which the blend image is blended
sl: Alfa s katero se prelita slika preliva

en: Also known as DWT levels
sl: Znane kot DWT ravni

en: AltLine
sl: Izmenično

en: Alternative
sl: Alternativna

en: Alternative Rock
sl: Alternativni rock

en: AltiVec conversions from
sl: AltiVec pretvarjanje iz

en: Always
sl: Vedno

en: Always Fit &Window
sl: Vedno p&rilagodi oknu

en: Always continue media playback
sl: Vedno nadaljuj s predvajanjem vsebine

en: Always fix
sl: Vedno popravi

en: Always on &top
sl: Vedno na &vrhu

en: Always on top
sl: Okno je vedno na vrhu

en: Always output HDR
sl: Vedno prikaži HDR

en: Always place the video window on top of other windows.
sl: Okno slike bo vedno nad vsemi ostalimi okni.

en: Always reset audio start level to:
sl: Vedno ponastavi glasnost zvoka na:

en: Always visible
sl: Vedno vidno

en: Always write to the same file
sl: Vedno vpiši v isto datoteko

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
sl: Vedno vpiši v isto datoteko, namesto ustvarjanja nove za vsako sliko. V tem primeru številka slike ni pripeta datoteki.

en: Always, on this device only
sl: Vedno, le na tej napravi

en: Ambient
sl: Ambientalna

en: Ambisonics renderer and binauralizer
sl: Ambisonični zvok in binauralizator

en: Amharic
sl: amharščina

en: Amount by which to scale the picture before sending it to the internal OpenCV filter
sl: Vrednost prilagoditve velikosti slike pred pošiljanjem prek notranjega filtra OpenCV

en: Amount of gain in delayed left signal into right and vice versa. Gives a delay effect of left signal in right output and vice versa which gives widening effect.
sl: Vrednost prilagoditve zakasnjenega signala levega kanala proti desnemu in obratno. Prilagoditev ustvari učinek zakasnitve signala levega kanala na desnem izhodu in obratno, to pa vpliva na občutek prostornosti zvoka.

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
sl: Hitrost poteze miške za razpoznavanje in shranjevanje gibov.

en: Amount of prefiltering
sl: Količina predfiltriranja

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
sl: Čas (v ms) preden se prekine nedejavno omrežno sprejemanje podatkov. Pred popolno prekinitvijo predvajalnik poskuša vezo vzpostaviti še 10 krat.

en: Amplification
sl: Ojačitev

en: An error occurred while checking for updates...
sl: Prišlo je do napake med preverjanjem posodobitev ...

en: Anaglyph
sl: Stereoskop

en: Anaglyph 3D
sl: Stereoskop

en: Analog
sl: Analogni vhod

en: Android Window
sl: Okno Android

en: Android log
sl: Dnevnik Androida

en: Android log using logcat
sl: Dnevnik za Android z uporabo programa logcat

en: Android native window
sl: Izvirno okno Android

en: Angle
sl: Kot

en: Angle in degrees
sl: Kot v stopinjah

en: Angle in degrees (0 to 359)
sl: Kot v stopinjah (0 do 359)

en: Animation
sl: Animacija

en: Announce this session with SAP.
sl: Objavi sejo s SAP.

en: Antenna
sl: Antena

en: Anti-Flickering
sl: Zmanjšanje utripanja

en: Anti-transpose
sl: Obratno transponiraj

en: Any
sl: Katerikoli

en: Any field
sl: Poljubno polje

en: Appearance
sl: Videz

en: Append '-converted' to filename
sl: Pripni » -pretvorjeno « k imenu datoteke

en: Append to existing file
sl: Pripni k obstoječi datoteki

en: Append to file
sl: Pripni k obstoječi datoteki

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
sl: Vsebino pripne k datoteki, če ta že obstaja, in je ne prepiše.

en: Apple Remote and media keys
sl: Apple daljinski upravljalnik in predstavne tipke

en: Application
sl: Program

en: Application level hotkey
sl: Hitra tipka na ravni programa

en: Applications
sl: Programi

en: Applies a dark theme to the style.
sl: Slogu pripiše temno temo.

en: Apply
sl: Uveljavi

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
sl: Določi časovni zamik za vse podnapise (v 1/10 s, primer: 100 predstavlja 10 sekund)

en: Apply cartoon effect
sl: Uporabi učinek risanja

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
sl: Uporabi učinek risanja, ki ga podpirata učinka »gradient« in »edge«.

en: Apply color gradient or edge detection effects
sl: Uporabi učinek preliva barve ali pa učinek zaznavanja robov

en: Apply profile at next launch
sl: Uporabi profil ob naslednjem zagonu

en: Aqua
sl: Voda

en: Arabic
sl: arabščina

en: Arabic (ISO 8859-6)
sl: arabsko (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
sl: arabsko (windows-1256)

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
sl: Ali ste prepričani, da želite ponastaviti nastavitve predvajalnika VLC?

en: Are you sure you wish to create the stream?
sl: Ali res želite ustvariti pretok?

en: Area
sl: Območje

en: Armenian
sl: armenščina

en: Arranger
sl: Aranžer

en: Art Director
sl: Umetniški direktor

en: Art and meta fetchers
sl: Oblikovanje in meta podatki

en: Artist
sl: Izvajalec

en: Artist metadata
sl: Metapodatek izvajalca

en: Artwork URL
sl: Povezava do grafične vsebine

en: Ascending
sl: Naraščajoče

en: Ask
sl: Vprašaj

en: Ask for action
sl: Pokaži možnosti izbire

en: Ask for network policy at start
sl: Ob zagonu vprašaj za omrežno zaščito

en: Aspect Ratio
sl: Razmerje stranic

en: Aspect Ratio of the source picture.
sl: Razmerje stranic izvorne slike.

en: Aspect ratio
sl: Razmerje velikosti

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
sl: Razmerje velikosti slike (4:3, 16:9). Privzete so kvadratne zaslonske točke.

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
sl: Razmerje velikosti posameznih zaslonov, ki gradijo steno slike.

en: Aspect ratio selector
sl: Izbirnik razmerja velikosti videa

en: Aspect ratio: %s
sl: Razmerje velikosti: %s

en: Assamese
sl: asamščina

en: Assign
sl: Dodeli

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
sl: Pretoku dodeli stalen ID omrežja (za SDT razpredelnico)

en: Assign a fixed PID to the PMT
sl: Pretoku dodeli stalen PID PMT.

en: Assign a fixed PID to the SPU.
sl: Pretoku dodeli stalen PID SPU.

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
sl: Pretoku zvoka dodeli stalen PID.

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
sl: Pretoku slike videa dodeli stalen PID. PCR PID bo samodejno privzet v sliki.

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
sl: Pretoku dodeli stalen ID prenosa.

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
sl: Dodeli programsko število vsakemu PMT. Nastavitev zahteva onemogočeno »Določi PID k ID od ES«.

en: Attachment
sl: Priloga

en: Attachment input
sl: Dovod priloge

en: Attack
sl: Vzpostavitev

en: Attack time
sl: Odzivni čas

en: Attenuation
sl: Nasičenost

en: Attenuation, begin (in %)
sl: Tanjšanje, začetek (v %)

en: Attenuation, end (in %)
sl: Tanjšanje, konec (v %)

en: Attenuation, middle (in %)
sl: Tanjšanje, sredina (v %)

en: Audio
sl: Zvok

en: Audio &Device
sl: &Zvočna naprava

en: Audio &Track
sl: &Zvok

en: Audio Bar Graph Video
sl: Slika vrstičnega grafa zvoka

en: Audio Bar Graph Video sub source
sl: Podvir slike vrstičnega grafa zvoka

en: Audio CD
sl: Avdio CD

en: Audio CD - Track %02i
sl: Zvočni CD – Posnetek %02i

en: Audio CD device
sl: Zvočni CD

en: Audio CD input
sl: Avdio CD vhod

en: Audio Delay
sl: Zamik zvoka

en: Audio Device
sl: Zvočna naprava

en: Audio Device: %s
sl: Zvočna naprava: %s

en: Audio Effects
sl: Zvokovni učinki

en: Audio Effects...
sl: Zvočni učinki ...

en: Audio Files
sl: Zvokovne datoteke

en: Audio Fingerprinting
sl: Zvočni prstni odtis

en: Audio PID
sl: PID zvoka posnetka

en: Audio Settings
sl: Nastavitve zvoka

en: Audio Spatializer
sl: Prostornik zvoka

en: Audio Track
sl: Zvok

en: Audio and Subtitles
sl: Zvok in podnapisi

en: Audio balance
sl: Ravnotežje zvoka

en: Audio bitrate
sl: Bitna hitrost zvoka

en: Audio bits per sample
sl: Bitna globina zvoka

en: Audio callback data
sl: Podatki odziva zvoka

en: Audio capture
sl: Zajemanje zvoka

en: Audio capture (ALSA)
sl: Zajemanje zvoka (ALSA)

en: Audio capture (PulseAudio)
sl: Zajemanje zvoka (PulseAudio)

en: Audio channel remapper
sl: Preslikovalnik zvokovnih kanalov

en: Audio channels
sl: Zvokovni kanali

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
sl: Zvokovni kanali vhodnega pretoka. Zahtevana je številčna vrednost >0. Privzeta je 2.

en: Audio codec
sl: Zvokovni kodek

en: Audio codecs
sl: Zvokovni kodeki

en: Audio configuration
sl: Nastavitev zvoka

en: Audio connection
sl: Avdio povezava

en: Audio connection for DeckLink output.
sl: Zvokovna povezava za izhod DeckLink.

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
sl: Katera avdio povezava naj se uporabi za zajeme DeckLink. Veljavne izbire: vključena, aesebu, analogna. Pustite prazno za privzeto kartico.

en: Audio delay %i ms
sl: Zamik zvoka %i ms

en: Audio delay down
sl: Zamik zvoka nazaj

en: Audio delay up
sl: Zamik zvoka naprej

en: Audio description for the visually impaired
sl: Zvočno opisovanje za slabovidne

en: Audio desynchronization compensation
sl: Prilagajanje zvokovnega zamika

en: Audio device is not configured
sl: Zvočna naprava ni nastavljena

en: Audio device name
sl: Ime zvočne naprave

en: Audio encoder
sl: Kodirnik zvoka

en: Audio filter
sl: Filter zvoka

en: Audio filter for A/52/DTS->S/PDIF encapsulation
sl: Zvokovni filter za zvijanje A/52->S/PDIF

en: Audio filter for PCM format conversion
sl: Zvokovni filter za PCM pretvarjanje

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
sl: Filter zvoka za interpolacijo prevzorčenja omejenih trakov

en: Audio filter for simple channel mixing
sl: Filter zvoka za enostavno mešanje kanalov

en: Audio filter for trivial channel mixing
sl: Filter zvoka za navadno mešanje kanalov

en: Audio filtering failed
sl: Zvokovno filtriranje je spodletelo

en: Audio filters
sl: Zvokovni filtri

en: Audio filters are used to process the audio stream.
sl: Filtri zvoka so uporabljeni pri obdelavi zvokovnega pretoka.

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
sl: Filtri zvoka bodo uporabljeni za pretoke zvoka (po uporabi filtrov za pretvorbo). Lahko vnesete seznam filtrov ločenih z vejico.

en: Audio gain
sl: Glasnost zvoka

en: Audio input
sl: Dovod zvoka

en: Audio input of the card to use (see debug).
sl: Dovod zvoka uporabljene kartice (razhroščevanje).

en: Audio input pin
sl: Spona zvokovnega vhoda

en: Audio language
sl: Jezik zvokovne sledi

en: Audio memory
sl: Pomnilnik zvoka

en: Audio memory output
sl: Odvod pomnilnika zvoka

en: Audio mode
sl: Zvokovni način

en: Audio output URL
sl: Naslov URL izhoda zvoka

en: Audio output access method
sl: način dodtopa do zvočnega izhoda

en: Audio output back-end interface.
sl: Ozadnji program izhoda  zvoka.

en: Audio output channels
sl: Odvodni zvokovni kanali

en: Audio output device
sl: Izhodna zvočna naprava

en: Audio output device (using ALSA syntax).
sl: Izhodna zvočna naprava (z uporabo ALSA)

en: Audio output failed
sl: Napaka izhoda zvoka

en: Audio output module
sl: Modul zvokovnega izhoda

en: Audio output muxer
sl: Zvijalnik izhoda zvoka

en: Audio output pin
sl: Spona zvokovnega izhoda

en: Audio output volume step
sl: Koraki glasnosti izhoda zvoka

en: Audio part of the BarGraph function
sl: Zvokovni del funkcije BarGraph

en: Audio pitch changer
sl: Spremenilnik uglasitve zvoka

en: Audio port
sl: Vrata prenosa zvoka

en: Audio postrender callback
sl: Odziv po-prevajanja zvoka

en: Audio prerender callback
sl: Odziv pred-prevajanja zvoka

en: Audio resampler
sl: Zvokovni prevzorčevalnik

en: Audio sample rate
sl: Frekvenca vzorčenja zvoka

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
sl: Frekvenca vzorčenja zvoka v hertzih. Privzeta vrednost je 48000 Hz.

en: Audio samplerate (Hz)
sl: Frekvenca vzorčenja zvoka (Hz)

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink captures. 0 disables audio input.
sl: Hitrost vzorčenja zvoka (v hertzih) za zajeme DeckLink. Vrednost 0 onemogoči avdio vhod.

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink output. 0 disables audio output.
sl: Hitrost vzorčenja zvoka (v hertzih) za izhod DeckLink. Vrednost 0 onemogoči izhod zvoka.

en: Audio settings
sl: Nastavitve zvoka

en: Audio tempo scaler synched with rate
sl: Prilagodi tempo zvoka pri usklajevanju s hitrostjo

en: Audio track
sl: Zvočna steza

en: Audio track ID
sl: ID zvočne steze

en: Audio track synchronization:
sl: Usklajevanje zvoka:

en: Audio track: %s
sl: &Zvok: %s

en: Audio visualizations
sl: Vizualizacije zvoka

en: Audio volume
sl: Jakost zvoka

en: Audio volume in hundredths of decibels (dB).
sl: Glasnost zvoka v stotinkah decibela (dB).

en: Audio/Video
sl: Zvok / Video

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
sl: Slikovni in zvokovni odkodirnik (z OpenMAX IL)

en: AudioToolbox MIDI synthesizer
sl: Sintetizator MIDI AudioToolbox

en: Audiobar Graph
sl: Vrstični graf zvoka

en: Augment contrast between contours.
sl: Določitev kontrasta med obrisi.

en: Augmented reality ball game
sl: Napeta igra z žogico

en: Author
sl: Avtor

en: Author metadata
sl: Metapodatek avtorja

en: Author to put in ASF comments.
sl: Avtor za ASF opombe.

en: Authors
sl: Avtorji

en: Auto
sl: Samodejno

en: Auto connection
sl: Samodejno povezovanje

en: Auto raising the interface:
sl: Samodejno prikazovanje vmesnika:

en: Auto re-connect
sl: Samodejno ponovno poveži

en: Auto shuffle
sl: Samodejno premešaj

en: Auto shuffle delay during game
sl: Zakasnitev samodejnega premeščanja med igranjem

en: Auto solve
sl: Samodejno reši

en: Auto solve delay during game
sl: Zakasnitev samodejnega reševanja med igro

en: Auto start
sl: Ob zagonu samodejno začni s predvajanjem

en: Auto-playback of new items
sl: Samodejno predvajanje novih predmetov

en: Autodel
sl: Samodejno izbriši

en: Autodetect subtitle files
sl: Samodejno zaznaj podnapise

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Automatic brightness
sl: Samodejna svetlost

en: Automatic chroma gain
sl: Samodejno usklajevanje barve

en: Automatic gain
sl: Samodejno usklajevanje videa

en: Automatic hue
sl: Samodejni barvni odtenek

en: Automatic white balance
sl: Samodejno ravnovesje beline

en: Automatically add/delete input streams
sl: Samodejno dodajanje/brisanje vhodnih pretokov

en: Automatically adjust the picture brightness.
sl: Samodejno nastavi svetlost slike.

en: Automatically adjust the picture hue.
sl: Samodejno nastavi barvni odtenek slike.

en: Automatically adjust the picture white balance.
sl: Samodejno prilagodi ravnovesje beline slika.

en: Automatically check for updates
sl: Samodejno preverjanje posodobitev

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
sl: Samodejna povezava predvajalnika VLC s prostimi izhodnimi vrati.

en: Automatically connect to writable clients
sl: Samodejna povezava z uporabniki

en: Automatically control the chroma gain.
sl: Samodejni nadzor nad usklajevanjem barve.

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
sl: Program poskuša samodejno naložiti datoteko s podnapisi, če ta ni posebej določena (program išče datoteko podnapisa, ki ima enako ime datoteke, kot posnetek).

en: Automatically load the extensions module on startup.
sl: Ob zagonu samodejno naloži modul razširitev

en: Automatically preparse items
sl: Samodejno razčleni predmete

en: Automatically preparse items added to the playlist (to retrieve some metadata).
sl: Program samodejno razčleni predmete, dodane na seznam predvajanja (za pridobivanje metapodatkov).

en: Automatically resize and pad a video
sl: Samodejno prilagajanje velikosti in oblaganje posnetka

en: Automatically set the video gain.
sl: Samodejno nastavi ojačanje videa.

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
sl: Ob zagonu samodejno začni s predvajanjem vsebine na seznamu predvajanja.

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
sl: Samodejno se poskušaj ponovno povezati z zapisom ob nepričakovani prekinitvi.

en: Autoscale video
sl: Samodejna prilagoditev velikosti videa

en: Avahi Renderer Discovery
sl: Odkrivanje izrisovalnika Avahi

en: Avantgarde
sl: Avandgardna

en: Average bitrate tolerance
sl: Toleranca povprečne bitne hitrosti.

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
sl: Povprečna vrednost največje krajevne bitne hitrosti (kbit)

en: Avestan
sl: avestanščina

en: Avformat demuxer
sl: Odvijalnik Avformat

en: Avformat mux
sl: Zvijanje Avformat

en: Avformat muxer
sl: Zvijalnik Avformat

en: Aymara
sl: ajmarščina

en: Azerbaijani
sl: azerbajdžanščina

en: A→B Loop
sl: Zanka predvajanja A→B

en: B-frames between I and P
sl: B-sličice med I in P

en: B4S playlist import
sl: Uvoz seznama B45

en: BPG image decoder
sl: Odkodirnik slike BPG

en: Back
sl: Nazaj

en: Background
sl: Ozadje

en: Background Color
sl: Barva ozadja

en: Background Opacity
sl: Prosojnost ozadja

en: Background art fits window's size.
sl: Naslovnica v ozadju se prilagaja velikosti okna.

en: Background color
sl: Barva ozadja

en: Background opacity
sl: Prekrivnost ozadja

en: Backlight compensation
sl: Prilagoditev osvetlitve ozadja

en: Backspace
sl: Vračalka

en: Backward
sl: Nazaj

en: Balance of the audio input.
sl: Ravnovesje zvokovnega vhoda.

en: Ball
sl: Krogla

en: Ball color
sl: Barva krogle

en: Ball size
sl: Velikost krogle

en: Ball speed
sl: Hitrost krogle

en: Ball video filter
sl: Filter slike krogla

en: Ballad
sl: Balada

en: Baltic (Latin-7)
sl: baltsko (latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
sl: baltsko (windows-1257)

en: Band-stop filter
sl: Filter za ustavljanje frekvenčnih pasov

en: Banding removal
sl: Odstranjevanje barvnih pasov

en: Bands gain
sl: Usklajevanje kanalov

en: Bandwidth
sl: Pasovna širina pretoka

en: Bandwidth (MHz)
sl: Pasovna širina (MHz)

en: Bandwidth Adaptive
sl: Prilagodljivo pasovni širini

en: Bar Height in pixel
sl: Višina stolpca v točkah

en: Bar width in pixel
sl: Širina stolpca v točkah

en: Bargraph position
sl: Položaj paličnega diagrama

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
sl: Vrednost prozornosti paličnega diagrama (od vrednosti 0 za prozorno do 255 popolno prekrito).

en: Base image
sl: Osnovna slika

en: Base pixel radius
sl: Polmer bazne točke

en: Base port
sl: Osnovna vrata

en: Bashkir
sl: baškirščina

en: Basic
sl: Osnovno

en: Basque
sl: baskovščina

en: Bass
sl: Bas

en: Bass adjustment of the audio input.
sl: Nastavitev basovskih tonov zvokovnega vhoda.

en: Bass level
sl: Raven basa

en: Be quiet
sl: Brez sporočanja

en: Because this file index is broken or missing, seeking will not work correctly.
    VLC won't repair your file but can temporary fix this problem by building an index in memory.
    This step might take a long time on a large file.
    What do you want to do?
sl: Ker je indeks te datoteke AVI okvarjeno ali manjka, preskakovanje po posnetku ne bo delovalo pravilno.
    Predvajalnik datoteke ne more popraviti, lahko pa ustvari začasni indeks v pomnilniku.
    Pri velikih datotekah lahko to opravilo vzame veliko časa.
    Kaj želite storiti?

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Belarusian
sl: beloruščina

en: Benchmarking
sl: Preizkusni rezultat

en: Bengali
sl: bengalščina

en: Best available
sl: Najboljša razpoložljiva

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
sl: Prednostna uporaba B sličic. Pozitivne vrednosti povzročajo več B sličic, negativne pa manj.

en: Bicubic (good quality)
sl: Dvorobno (dobra kakovost)

en: Bicubic spline
sl: Dvorobno zatikanje

en: Bidir
sl: Oboje smerno

en: Big Button
sl: Veliki gumbi

en: Bihari
sl: biharščina

en: Bilinear
sl: Dvosmerno

en: Binauralizer
sl: Binauralizator

en: Bislama
sl: bislamščina

en: Bitmask
sl: Bitna maska

en: Bitrate
sl: Bitna hitrost

en: Bitrate (kb/s)
sl: Bitna hitrost (kb/s)

en: Bitrate information of the transcoded stream.
sl: Podrobnosti bitne hitrosti prekodiranega zapisa.

en: Bitrate override
sl: Razveljavitev bitne hitrosti

en: Bits per sample
sl: Bitna globina

en: Black
sl: Črna

en: Black & white
sl: Črno belo

en: Black Crush for Blue
sl: Potemnitev modre

en: Black Crush for Green
sl: Potemnitev zelene

en: Black Crush for Red
sl: Potemnitev rdeče

en: Black Level for Blue
sl: Raven potemnitve za modro

en: Black Level for Green
sl: Raven potemnitve za zeleno

en: Black Level for Red
sl: Raven potemnitve za rdeče

en: Black Metal
sl: Black metal

en: Black screens in Fullscreen mode
sl: Črno celozaslonsko ozadje

en: Black screens in fullscreen
sl: Črno celozaslonsko ozadje

en: Blackmagic DeckLink SDI input
sl: Vhod Blackmagic DeckLink SDI

en: Blank screen below video.
sl: Prikaz praznega zaslona pod videom.

en: Blend
sl: Prelivanje

en: Blend image
sl: Prelivanje slike

en: Blending benchmark filter
sl: Filter rezultata prelivanja

en: Block stream cache
sl: Bločni predpomnilnik pretoka

en: Blu-Ray player region code. Some discs can be played only with a correct region code.
sl: Območna koda predvajalnika Blu-ray. Nekatere diske je možno predvajati samo s pravilno območno kodo.

en: Blu-ray Disc is corrupted.
sl: Disk Blu-ray je okvarjen.

en: Blu-ray Disc support (libbluray)
sl: Podpora za nosilce Blu-Ray (libbluray)

en: Blu-ray error
sl: Napaka na pogonu Blu-ray

en: Blu-ray menus
sl: Meniji Blu-ray

en: Blue
sl: Modra

en: Blue balance
sl: Ravnotežje modre barve

en: Blue chroma balance.
sl: Uravnoteženje modre barve

en: Bluescreen
sl: Modri zaslon

en: Bluescreen U tolerance
sl: Modri zaslon U toleranca

en: Bluescreen U value
sl: Modri zaslon U vrednost

en: Bluescreen V tolerance
sl: Modri zaslon V toleranca

en: Bluescreen V value
sl: Modri zaslon V vrednost

en: Bluescreen video filter
sl: Filter modrega zaslona slike

en: Blur factor (1-127)
sl: Raven megljenja (1-127)

en: Bonjour Network Discovery
sl: Odkrivanje omrežja Bonjour

en: Bonjour Renderer Discovery
sl: Odkrivanje izrisovalnika Bonjour

en: Bookmark
sl: Zaznamek

en: Bookmark %i
sl: Zaznamek %i

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Bookmarks list for a stream
sl: Seznam zaznamkov za pretok

en: Bookmarks...
sl: Zaznamki ...

en: Border
sl: Obroba

en: Border height
sl: Višina roba

en: Border masking
sl: Maska robov

en: Border width
sl: Širina roba

en: Bosnian
sl: bosanščina

en: Boss key
sl: Glavna tipka

en: Bottom
sl: Na dnu

en: Bottom Center
sl: Na sredi spodaj

en: Bottom Left
sl: Levo spodaj

en: Bottom left
sl: Levo spodaj

en: Bottom right
sl: Desno spodaj

en: Bottom-Left
sl: Spodaj levo

en: Bottom-Right
sl: Spodaj desno

en: Breton
sl: bretonščina

en: Bridge
sl: Premoščanje

en: Bridge in
sl: Premoščanje vhoda

en: Bridge out
sl: Premoščanje izhoda

en: Bridge stream output
sl: Premoščanje pretakanja izhoda

en: Bright
sl: Svetlo

en: Brightness
sl: Svetlost

en: Brightness Down
sl: Temneje

en: Brightness Threshold
sl: Prag svetlosti

en: Brightness Up
sl: Svetleje

en: Brightness threshold
sl: Prag osvetlitve

en: Bring All to Front
sl: Prenesi vse v ospredje

en: Broadcast
sl: Razpršeno oddajanje

en: Broadcast:
sl: Razpršeno oddajanje:

en: Broken or missing AVI Index
sl: Okvarjeno ali manjkajoče kazalo AVI

en: Broken or missing Index
sl: Okvarjeno ali manjkajoče kazalo

en: Browse
sl: Prebrskaj

en: Browse...
sl: Prebrskaj ...

en: Browser Back
sl: Nazaj v brskalniku

en: Browser Favorites
sl: Priljubljeni v brskalniku

en: Browser Forward
sl: Naprej v brskalniku

en: Browser Home
sl: Domov v brskalniku

en: Browser Refresh
sl: Osveži brskalnik

en: Browser Search
sl: Iskanje v brskalniku

en: Browser Stop
sl: Ustavi brskalnik

en: Buffer dimensions
sl: Velikost medpomnilnika

en: Buffer size
sl: Velikost medpomnilnika

en: Build index
sl: Izgradi kazalo

en: Build index then play
sl: Postavi kazalo in predvajaj

en: Building font cache
sl: Izgradnja predpomnilnika pisav

en: Bulgarian
sl: bolgarščina

en: Burmese
sl: burmanščina

en: Burrows-Wheeler decompression
sl: Razširjanje Burrows-Wheeler

en: By creating a stream, the <i>Main Controls</i> will operate the stream instead of the main interface.
sl: Ob ustvarjanju pretoka bodo <i>glavne nadzorne tipke</i> upravljale pretok in ne glavni vmesnik.

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
sl: Privzeto (0) bodo vsi dohodni kanali shranjeni, toda število kanalov lahko omejite tukaj.

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
sl: Privzeto dummy vmesnik zažene DOSovo ukazno vrstico. Omogočanje tihega načina ne prikaže ukaznega okna, vendar je hkrati zelo moteče, da ni mogoče zaustaviti predvajanja, ker ni odprtega okna.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
sl: Privzeto RC vmesnik zažene DOSovo ukazno vrstico. Omogočanje tihega načina ne prikaže ukaznega okna, vendar je hkrati zelo moteče, da ni mogoče zaustaviti predvajanja, ker ni odprtega okna.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
sl: Privzeto je mogoče VLC upravljati preko predstavnih tipk na sodobnih Applovih tipkovnicah

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
sl: Predvajalnik VLC privzeto podpira ukaze Applovega daljinskega upravljalnika.

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
sl: Privzeto predvajalnik VLC ohranja seznam zadnjih 10 predmetov. Možnost lahko onemogočite tukaj.

en: By default, VLC uses the fullscreen mode known from previous Mac OS X releases. It can also use the native fullscreen mode on Mac OS X 10.7 and later.
sl: Privzeto VLC uporablja celozaslonski način, ki je poznan iz prejšnjih izdaj Mac OS X. Uporablja lahko tudi izvirni celozaslonski način na sistemu Mac OS X 10.7 in kasnejših.

en: By default, VLC will allow you to switch to the next or previous item with the Apple Remote. You can disable this behavior with this option.
sl: Program privzeto omogočil prehod na prejšnji ali naslednji predmet z Apple daljincem. S to nastavitvijo lahko izklopite to obnašanje.

en: By default, VLC will control its own volume with the Apple Remote. However, you can choose to control the global system volume instead.
sl: Privzeto je glasnost mogoče nadzorovati s predvajalnikom VLC, mogoče pa je izbrati tudi upravljanje s sistemskim nadzorom glasnosti.

en: By default, VLC will show the statusbar icon menu. However, you can choose to disable it (restart required).
sl: Privzeto program pokaže ikono v vrstici stanja, prikaz pa je seveda mogoče onemogočiti (zahteva ponovni zagon).

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
sl: Privzeto spremlja strežnik vse krajevne naslove IP. Naveden naslov IP (npr. ::1 ali 127.0.0.1) oziroma ime gostitelja (npr. krajevni gostitelj) omeji sledenje le na določen del omrežja.

en: Byte stream cache
sl: Bajtni predpomnilnik pretoka

en: Bytes
sl: Bajti

en: C
sl: sl

en: C&onvert
sl: Pr&etvori

en: C&onvert / Save
sl: Pr&etvori / Shrani

en: C64 sid demuxer
sl: Odvijalnik sid C64

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
sl: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Delno upočasni kodiranje in odkodiranje, vendar ohrani 10 do 15% bitne hitrosti.

en: CAF demuxer
sl: Odvijalnik CAF

en: CBR bitrate (kbps)
sl: Bitna hitrost CBR (kbps)

en: CBR encoding
sl: Kodiranje CBR

en: CDDB Server
sl: Strežnik CDDB

en: CDDB Server port to use.
sl: Vrata CDDB strežnika, ki bodo uporabljena.

en: CDDB port
sl: Vrata CDDB

en: CDG demuxer
sl: Odvijalnik CDG

en: CDG video decoder
sl: Odkodirnik slike CDG

en: CLI input
sl: Dovod CLI

en: CPU optimizations
sl: Prilagajanje CPE

en: CSA Key
sl: Ključ CSA

en: CSA Key in use
sl: Uporabljeni ključ CSA

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
sl: Uporabljen ključ za šifriranje CSA. Vrednost je lahko liha/prva/1 (privzeto) ali soda/druga/2.

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
sl: Šifrirni ključ CSA je znakovna koda 16 znakov (8 šestnajstiških bajtov).

en: CVD subtitle decoder
sl: Odkodirnik podnapisov CVD

en: Cabaret
sl: Kabaret

en: Cable
sl: Kabel

en: Cable and satellite reception parameters
sl: Parametri kabelskega in satelitskega sprejema

en: Caching
sl: Predpomnjenje

en: Caching value (ms)
sl: Vrednost predpomnjenja (milisekunde)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
sl: Vrednost predpomnjenja za kamere in mikrofone (v milisekundah).

en: Caching value for local files, in milliseconds.
sl: Vrednost predpomnjenja za krajevne datoteke (v milisekundah).

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
sl: Vrednost predpomnjenja omrežnih virov (v milisekundah).

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
sl: Vrednost predpomnjenja za optčne nosilce (v milisekundah).

en: Calculation factor
sl: Faktor izračuna

en: Calculation factor. In Absolute delay mode the factor represents seconds.
sl: Faktor izračuna. V načinu Absolutne zakasnitve predstavlja sekunde.

en: Callback cookie string
sl: Niz odzivnega piškotka

en: Callback data
sl: Odzivni podatki

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Cannot play a non-UDF mastered DVD.
sl: Ni mogoče predvajati z ne-UDF predelnega DVD.

en: Cannot save Configuration
sl: Nastavitev ni mogoče shraniti

en: Cannot write to file %1:
    %2.
sl: Ni mogoče zapisati datoteke %1:
    %2.

en: Canvas
sl: Platno

en: Canvas video filter
sl: Filter platna videa

en: Capability
sl: Zmožnost

en: Capture
sl: Zajemi

en: Capture &Device
sl: N&aprava za zajemanje

en: Capture Audio
sl: Zajemi zvok

en: Capture failed
sl: Zajemanje je spodletelo

en: Capture fragment size
sl: Zajem velikosti dela

en: Capture mode
sl: Način zajemanja

en: Capture region height
sl: Višina regije zajema

en: Capture region width
sl: Širina regije zajema

en: Capture the audio stream in stereo.
sl: Zajem zvoka v stereo načinu.

en: Cartoon
sl: Risanka

en: Casting this video requires conversion. This conversion can use all the available power and could quickly drain your battery.
sl: Predvajanje tega videa zahteva pretvorbo. Ta pretvorba lahko uporabi vso energijo, ki je na voljo in hitro izprazni baterijo.

en: Catalan
sl: katalonščina

en: Catalog Number
sl: Kataloška številka

en: Category
sl: Kategorija

en: Celtic
sl: Keltska

en: Celtic (Latin-8)
sl: keltsko (latin-8)

en: Center
sl: Sredinsko

en: Centre Weighted Median
sl: Uravnotežena sredina

en: Certificate for client authentication
sl: Potrdilo za overitev odjemalca

en: Certificate of the Authority to verify server's against
sl: Potrdilo overitelja za preverjanje strežnikov

en: Chamber Music
sl: Komorna glasba

en: Chamorro
sl: čamorščina

en: Change
sl: Spremeni

en: Change Hotkey
sl: Spremeni hitro tipko

en: Change playlistview
sl: Spremeni prikaz seznama predvajanja

en: Change repeat mode. Modes: repeat one, repeat all and no repeat.
sl: Sprememba načina ponavljanja. Na voljo so trije načini: ponovi eno, ponovi vse in brez ponavljanja.

en: Change subtitle delay
sl: Spremeni zmik podnapisov

en: Change the caching for the media
sl: Spremeni način predpomnjenja predstavnih vsebin

en: Change the display name of the Service.
sl: Spremeni prikazano ime storitve.

en: Change the id of an elementary stream
sl: Spremenite ID osnovnega pretoka

en: Change the language of an elementary stream
sl: Spremeni jezik osnovnega pretoka

en: Change the lirc configuration file
sl: Spremeni nastavitveno datoteko lirc

en: Change the loop and repeat modes
sl: Spremeni v način zanka ali ponovi

en: Change the start time for the media
sl: Spremeni začetni čas predstavne vsebine

en: Change the stop time for the media
sl: Spremeni zaustavitveni čas za predstavno vsebino

en: Change this option to increase conversion speed or quality.
sl: Prilagajanje hitrosti pretvarjanja in kakovosti izhoda.

en: Change this value if you have issue with HD codecs when using a HDMI receiver.
sl: Vrednost je mogoče prilagajati, kadar nastopijo težave s kodeki HD pri predvajanju prek prejemnika HDMI.

en: Change title according to current media
sl: Spremeni naslov glede na trenutno predstavno vsebino

en: Changes the subtitles size where possible
sl: Možnost omogoča prilagajanje velikosti podnapisov, kjer je to mogoče.

en: Channel Name
sl: Ime kanala

en: Channels
sl: Kanali

en: Channels available for audio output. If the input has more channels than the output, it will be down-mixed. This parameter is ignored when digital pass-through is active.
sl: Razpoložljivi kanali za zvokovni izhod. Če ima vhod več kanalov kot izhod, bo ta razdružen. Parameter je samodejno prezrt, kadar je omogočen digitalni prehod.

en: Channels count
sl: Števec kanalov

en: Channels count of an audio elementary stream
sl: Število kanalov osnovnega zvokovnega pretoka

en: Channels:
sl: Kanali:

en: Chanson
sl: Šanson

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
sl: Paketnik podnapisov Chaoji VCD

en: Chapter
sl: Poglavje

en: Chapter %i
sl: Poglavje %i

en: Chapter codecs
sl: Kodeki poglavij

en: Chapter offset in ms
sl: Zamik poglavja v ms

en: Chapters
sl: Poglavja

en: Characteristic dimension
sl: Značilne dimenzije

en: Chechen
sl: čečenščina

en: Check for &Updates...
sl: &Preveri za posodobitve ...

en: Check for Update...
sl: Preveri za posodobitve ...

en: Check for VLC updates
sl: Preveri za posodobitve VLC

en: Check for album art and metadata?
sl: Ali želite poiskati naslovnice albuma in metapodatke posnetkov?

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
sl: Izberite možnost, če želite stanjšati pobledelo polje z vstavkom (če ni izbrano se tanjšanje izvaja preko openGL)

en: Chichewa; Nyanja
sl: čičevajščina

en: Chinese
sl: kitajščina

en: Choose
sl: Izbor

en: Choose Cover Art
sl: Izberite naslovnico

en: Choose Destination
sl: Izbor cilja

en: Choose Profile
sl: Izbor profila

en: Choose a file
sl: Izbor datoteke

en: Choose a pixel shader to apply.
sl: Izberite, kateri senčilnik slikovnih točk naj se uporablja

en: Choose an output location
sl: Izberite mesto izhoda

en: Choose handling for colours in those output frames that fall across input frame boundaries. 
    
    Latest: take chroma from new (bright) field only. Good for interlaced input, such as videos from a camcorder. 
    
    AltLine: take chroma line 1 from top field, line 2 from bottom field, etc. 
    Default, good for NTSC telecined input (anime DVDs, etc.). 
    
    Blend: average input field chromas. May distort the colours of the new (bright) field, too. 
    
    Upconvert: output in 4:2:2 format (independent chroma for each field). Best simulation, but requires more CPU and memory bandwidth.
sl: Izbor načina upravljanja z barvami za vse izhodne sličice, ki se pojavljajo kot mejne sličice. 
    
    Spremenjeno: prevzame le barvo novih (svetlih) polj. Način je najustreznejši za razpleten vhod, kot je na primer video, posneto z videorekorderjem. 
    
    Izmenično: prevzame barvo 1. vrstice zgornjega polja, 2. vrstice spodnjega polja in tako naprej. Ta možnost je določena privzeto; je najustreznejša nastavitev za vhode NTSC (animirani nosilci DVD ...). 
    
    Prelivno: prevzame povprečne barve polj. Način lahko povzroči popačenje barv spremenjenih polj (novih in svetlejših). 
    
    Neodvisno: način izhoda v zapisu 4:2:2 (neodvisne barve za vsako polje). Način omogoča najboljši prikaz, vendar zahteva večjo obremenitev CPE in širokopasovni pomnilnik.

en: Choose media input type
sl: Izbor vrste predstavne vsebine

en: Choose one or more media file to open
sl: Izberite eno ali več predstavnih datotek za odpiranje

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
sl: Izberite mapo ali ime datoteke, kjer bodo shranjeni zapisi.

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
sl: Izberite mapo za shranjevanje zajetih posnetkov.

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
sl: Izberite program z določitvijo vrednosti ID storitve. Nastavitev uporabite, če želite povečati dostop do več programskega pretoka (primer: pretok DVB).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
sl: Izberite program z določitvijo seznama ID storitev (SID), vnesenih ločenih z vejico. Nastavitev uporabite, če želite omogočiti dostop do večje širine pretoka (primer: pretok DVB).

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
sl: Možnost določa, ali naj bo pretok SPU preusmerjen v izhod, če je omogočen zadnji.

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
sl: Možnost določa, ali naj bo pretok zvoka preusmerjen v izhod, če je omogočen zadnji.

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
sl: Možnost določa, ali naj bo pretok slike preusmerjen v izhod, če je omogočen zadnji.

en: Choose...
sl: Izbor ...

en: Chorus
sl: Pripev

en: Christian Gangsta Rap
sl: Katoliški gangsta rap

en: Christian Rap
sl: Katoliški rap

en: Christian Rock
sl: Krščanski rock

en: Chroma
sl: Barva

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
sl: Barva ME za način odločanja o subpel v P sličicah.

en: Chroma for the base image
sl: Barva za osnovno sliko

en: Chroma for the blend image
sl: Barva prelite slike

en: Chroma format
sl: Oblika barv

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
sl: Fourcc barva, ki jo uporablja medpomnilnik sličic. Privzeta barva je RGB, ker naprava fb ne more sporočiti svoje barve.

en: Chroma gain
sl: Usklajevanje barve

en: Chroma gain control.
sl: Nadzor usklajevanja barve

en: Chroma in motion estimation
sl: Barve v predvidevanju gibanja

en: Chroma location
sl: Lokacija barve

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
sl: Barva za pretvarjanje slike pred pošiljanjem preko notranjega filtra OpenCV

en: Chroma used
sl: Uporabljena barva

en: Chroma which the base image will be loaded in
sl: Barva v kateri bo naložena osnovna slika

en: Chroma which the blend image will be loaded in
sl: Barva, v katero bo naložena slika za prelivanje

en: Chromaprint stream output
sl: Izhod Chromaprint pretoka

en: Chromecast demux wrapper
sl: Ovijalnik Chromecast

en: Chromecast port
sl: Vrata Chromecast

en: Chromecast stream output
sl: Odvod pretoka Chromecast

en: Chrominance elimination
sl: odstranjevanje barv

en: Church Slavic
sl: staro slovanščina

en: Chuvash
sl: čuvaščina

en: Ciphers, key exchange methods, hash functions and compression methods can be selected. Refer to GNU TLS documentation for detailed syntax.
sl: Izbrati je mogoče vrste šifriranja, metode izmenjave ključev, zgoščevalne funkcije in metode stiskanja. Več o skladnosti funkcij je zapisanega v dokumentaciji GNU TLS.

en: Circular Left Hand (18V)
sl: Krožno levoročno (18V)

en: Circular Right Hand (13V)
sl: Krožno desnoročno (13V)

en: Cl&ear
sl: P&očisti

en: Cl&ose
sl: &Zapri

en: Classic Rock
sl: Klasični rock

en: Classical
sl: Klasična glasba

en: Clean
sl: Počisti

en: Clean audio for the hearing impaired
sl: Počiščen  zvok za naglušne

en: Clean up
sl: Počisti

en: Clear
sl: Počisti

en: Clear List
sl: Počisti seznam

en: Clear log
sl: Počisti dnevnik

en: Clear the log output
sl: Počisti izpis dnevnika

en: Clear the messages
sl: Počisti sporočila

en: Clear the playlist
sl: Počisti seznam predvajanja

en: Click to set point B
sl: Kliknite za izbor točke B

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
sl: S klikom se preklopi prikaz pretečenega in preostalega trajanja predvajanja.

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
sl: Kliknite za preklop med ponavljaj vse, ponavljaj eno ali brez ponavljanja

en: Click to toggle between total and remaining time
sl: Kliknite za preklop med možnostima prikaza časa

en: Client port
sl: Vrata odjemalca

en: Clock jitter
sl: Vrtenje ure

en: Clock reference average counter
sl: Števec povprečja sklica ure

en: Clock source
sl: Vir časa

en: Clock synchronisation
sl: Usklajevanje časa

en: Clone
sl: Podvojitev

en: Clone video filter
sl: Filter za podvojitev slike

en: Close Window
sl: Zapri okno

en: Close to systray
sl: Zapri v sistemsko vrstico

en: Closed Captions decoder
sl: Odkodirnik opisnih podnapisov

en: Closed captions
sl: Opisni podnapisi

en: Closed captions %u
sl: Opisni podnapisi %u

en: Closed captions 1
sl: Opisni podnapisi 1

en: Closed captions 2
sl: Opisni podnapisi 2

en: Closed captions 3
sl: Opisni podnapisi 3

en: Closed captions 4
sl: Opisni podnapisi 4

en: Club
sl: Klubska glasba

en: Co&dec
sl: Ko&dek

en: Codec
sl: Kodek

en: Codec Details
sl: Podrobnosti kodeka

en: Codec Level
sl: Raven kodeka

en: Codec Profile
sl: Profil kodeka

en: Codec name
sl: Ime kodeka

en: Codec not supported
sl: Kodek ni podprt

en: Codecs
sl: Kodeki

en: Codecs / Muxers
sl: Kodeki / Zvijalniki

en: Coefficient thresholding on P-frames
sl: Pražni koeficient P sličic

en: Coefficient thresholding on P-frames. Eliminate dct blocks containing only a small single coefficient.
sl: Pražni koeficient sličic P. Odstrani bloke DCT, ki vsebujejo le en majhen koeficient.

en: Collapse
sl: Zloži

en: Collapse All
sl: Zloži vse

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
sl: Omogoči zbiranje krajevne statistike predvajanja predstavnih vsebin

en: Color
sl: Barva

en: Color ASCII art video output
sl: Barvni ASCII art izhod slike

en: Color effect
sl: Barvni učinek

en: Color extraction
sl: Izločanje barv

en: Color inversion
sl: Obračanje barv

en: Color killer
sl: Uničevalec barv

en: Color messages
sl: Barvna sporočila

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
sl: Barva besedila, ki bo izrisano na sliki. Vrednost je določena šestnajstiško (kot HTML barve). Prva dva znaka sta za rdečo, naslednja za zeleno in zadnja za modro. (#000000 = črna, #FF0000 = rdeča, #00FF00 = zelena, #FFFF00 = rumena (rdeča in zelena), #FFFFFF = bela)

en: Color primaries
sl: Osnovne barve

en: Color scheme
sl: Barvna shema

en: Color space
sl: Barvni prostor

en: Color threshold
sl: Barvni prag

en: Color threshold filter
sl: Filter barvnega praga

en: Color transfer function
sl: Funkcija prenosa barve

en: Colors
sl: Barve

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
sl: Barva besedila podobna določenim, bo ohranjena, druge bodo prevedene v sivo.. Vrednost je določena šestnajstiško (kot HTML barve). Prva dva znaka sta za rdečo, naslednja za zeleno in zadnja za modro. (#000000 = črna, #FF0000 = rdeča, #00FF00 = zelena, #FFFF00 = rumena (rdeča in zelena), #FFFFFF = bela).

en: Column border
sl: Obroba stolpca

en: Columns
sl: Stolpci

en: Comedy
sl: Komedija

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
sl: Seznam razmerij prikaza, ki bo dodan na seznam razmerij prikaza vmesnika.

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
sl: Seznam razmerij obrezovanja je seznam vrednosti, ki bodo prikazana na seznam za uporabo v programu.

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
sl: Seznam dejavnih oken zapisanih ločen z vejico.

en: Comma-separated list of input URLs to concatenate.
sl: Seznam naslovov URL za združevanje.

en: Command+
sl: Cmd+

en: Command-line interface
sl: Vmesnik ukazne vrstice

en: Comment
sl: Opomba

en: Comment to put in ASF comments.
sl: Opomba za ASF opombe.

en: Comments
sl: Opombe

en: Communication
sl: Sporočanje

en: Compensate delay
sl: Poravnava zamika

en: Compiled by %s on %s (%s)
sl: Kodno prevedel %s na %s (%s)

en: Compiler: %s
sl: Kodni prevajalnik: %s

en: Complete MRL for VLC internal
sl: Celotni naslov MRL za predvajalnik VLC

en: Component
sl: Komponentno

en: Composer
sl: Skladatelj

en: Composite
sl: Sestavljeni priklop

en: Compression level
sl: Raven stiskanja

en: Compressor
sl: Stiskalnik

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
sl: Izračun in izpis PSNR podrobnosti. Možnost ne vpliva na dejansko kakovost kodiranja.

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
sl: Izračun in izpis SSIM podrobnosti. Možnost ne vpliva na dejansko kakovost kodiranja.

en: Concatenated inputs
sl: Združeni vhodi

en: Concatenation
sl: Združevanje

en: Conductor
sl: Dirigent

en: Config of last used skin
sl: Nastavitve uporabljene preobleke

en: Configuration options
sl: Možnosti nastavljanja

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
sl: Možnosti nastavljanja, ki jih uporabljajo storitve (primer: --foo=bar --no-foobar). Za pravilno delovanje morajo biti nastavitve določene med nalaganjem.

en: Configure Hotkeys
sl: Nastavitev hitrih tipk

en: Connect to clients matching
sl: Povezovanje z uporabniki

en: Connect using HTTP access instead of custom HTTP code
sl: Poveži z dostopom HTTP namesto kode HTTP po meri

en: Connection failed
sl: Povezava je spodletela

en: Console
sl: Konzola

en: Console log
sl: Dnevnik konzole

en: Console logger
sl: Konzolno beleženje

en: Constant bitrate mode (CBR)
sl: Način stalne bitne hitrosti (CBR)

en: Constant error mode
sl: Način stalnih napak

en: Constant lambda mode
sl: Stalni način lambda

en: Constant noise threshold mode
sl: Način praga stalnega šuma

en: Constant quality factor
sl: Vrednost stalne kakovosti

en: Constant quality mode
sl: Način stalne kakovosti

en: Containers
sl: Vsebniki

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
sl: Vsebniki (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: Contemporary Christian
sl: Sodobna katoliška glasba

en: Content bitrate
sl: Bitna hitrost vsebine

en: Context menu
sl: Kontekstni meni

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Continue playback
sl: Nadaljuj s predvajanjem

en: Continue playback where you left off
sl: Nadaljuj s prevajanjem, kjer ste končali

en: Continue playback?
sl: Pokaži okno za potrditev nadaljevanja predvajanja

en: Continuous 22kHz tone
sl: Neprekinjen 22kHz ton

en: Continuous stream
sl: Neprekinjen pretok

en: Contrast
sl: Kontrast

en: Control
sl: Nadzor

en: Control external music players
sl: Nadziraj zunanje predvajalnike predstavnosti

en: Control interfaces
sl: Vmesniki upravljanja

en: Control menu for the player
sl: Nadzorni meni za predvajalnik

en: Control playback with media keys
sl: Nadzor predvajanja s predstavnimi tipkami

en: Control playback with the Apple Remote
sl: Nadzor predvajanja z daljinskim upravljalnikom Apple

en: Control playlist items with the Apple Remote
sl: Nadziranje predmetov seznama prevajanja z daljinskim upravljalnikom Apple

en: Control system volume with the Apple Remote
sl: Nadzor sistemske glasnosti z daljinskim upravljalnikom Apple

en: Controls
sl: Nadzorne tipke

en: Conve&rt / Save...
sl: P&retvori / Shrani ...

en: Convergence time of 'avbr' RateControl
sl: Čas združavanja nadzora hitrosti 'avbr'

en: Conversion quality
sl: Kakovost pretvarjanja

en: Conversions from
sl: Pretvarjanje iz

en: Convert
sl: Pretvori

en: Convert & Stream
sl: Pretvori in Pretakaj

en: Convert / Stream...
sl: Pretvori / Pretoči ...

en: Convert 3D picture to anaglyph image video filter
sl: Pretvori 3D sliko v anaglifni filter slike

en: Cookies forwarding
sl: Posredovanje piškotkov

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Copy URL to clipboard
sl: Kopiraj URL na odložišče

en: Copy packetizer
sl: Paketnik Copy

en: Copyright
sl: Avtorske pravice

en: Copyright Acknowledgement
sl: Priznanje avtorskih pravic

en: Copyright metadata
sl: Metapodatek avtorskih pravic

en: Copyright string to put in ASF comments.
sl: Avtorske pravice za ASF opombe.

en: Cornish
sl: kornščina

en: Corsican
sl: korziščina

en: Could not demux ASF stream
sl: Ni mogoče odviti pretoka ASF

en: Cover
sl: Naslovnica

en: Create
sl: Ustvari

en: Create "Fast Start" files
sl: Ustvari datoteke za »Hitri zagon«

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
sl: Ustvari datoteke za »Hitri zagon«, ki so prilagojene za prenašanje s spleta in omogočajo predogled med prenašanjem.

en: Create Directory
sl: Ustvari mapo

en: Create Directory...
sl: Ustvari mapo ...

en: Create Folder
sl: Ustvari mapo

en: Create Folder...
sl: Ustvari mapo ...

en: Create a new bookmark
sl: Ustvari nov zaznamek

en: Create a new profile
sl: Ustvari nov profil

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
sl: Ustvari edinstveno ime v System Tuning Spaces

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows benefiting from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
sl: Ustvari medpomnilnike slike v sistemskem pomnilniku namesto v pomnilniku grafične kartice. Ti ni priporočljivo, ker uporaba pomnilnika grafične kartice omogoča boljše strojno pospeševanje (kot sta ponovno umerjanje ali pretvorbe YUV->RGB). Ta možnost nima učunka, kadar se uporabljajo prekrivanja.

en: Credits
sl: Zasluge

en: Croatian
sl: hrvaščina

en: Crop
sl: Obrez

en: Crop one pixel from the bottom of the video
sl: Obreži eno vrsto točk z dna slike

en: Crop one pixel from the left of the video
sl: Obreži eno vrsto točk z leve strani slike

en: Crop one pixel from the right of the video
sl: Obreži eno vrsto točk z desne strani slike

en: Crop one pixel from the top of the video
sl: Obreži eno vrsto točk z vrha slike

en: Crop: %s
sl: Obrezovanje: %s

en: Croppadd
sl: Obreži & Obloži

en: Cross feed of left into right with inverted phase. This helps in suppressing the mono. If the value is 1 it will cancel all the signal common to both channels.
sl: Navzkrižno dovajanje signala iz levega kanala v desnega z obrnjeno fazo. To pomaga pri dušenju mono signala. Če je vrednost enaka 1, bo to preklicalo ves signal, ki je skupen obema kanaloma.

en: Crossfeed
sl: Navzkrižno dovajanje signala

en: Crossover
sl: Mešana

en: Crypt audio
sl: Šifriranje zvoka

en: Crypt audio using CSA
sl: Šifriranje zvoka s CSA

en: Crypt keystore
sl: Skladišče poveril Crypt

en: Crypt video
sl: Šifriranje slike videa

en: Crypt video using CSA
sl: Šifriranje slike s CSA

en: Crystal HD hardware video decoder
sl: Crystal HD strojni video dekoder

en: Cue points
sl: Cue točke

en: Cult
sl: Kultna glasba

en: Current Media Information
sl: Podatki o trenutni vsebini

en: Current media / stream statistics
sl: Statistika trenutne predstavne vsebine ali pretoka

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
sl: Trenutna hitrost predvajanja: %1
    S klikom je vrednost mogoče spreminjati.

en: Custom
sl: Po meri

en: Custom &Bookmarks
sl: &Lastni zaznamki

en: Custom HRTF (Head-related transfer function) file in the SOFA format.
sl: Datoteka HRTF (Head-related transfer function) po meri v zapisu SOFA.

en: Custom SAT>IP channel list URL
sl: Naslov URL seznama kanalov SAT>IP po meri

en: Custom aspect ratios list
sl: Seznam razmerij velikosti po meri

en: Custom crop ratios list
sl: Seznam razmerij obrezovanja

en: Custom options
sl: Možnosti po meri

en: Custom playback
sl: Predvajanje po meri

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
sl: Naslov okna videa po meri (ko okno slike videa ni vstavljeno v vmesnik).

en: Customi&ze Interface...
sl: Prila&godi vmesnik ...

en: Customize...
sl: Prilagodi ...

en: Cut
sl: Izreži

en: Cut a light band induced by fluorescent lighting (unit undocumented).
sl: Izreži svetlobni pas, ki ga povzroči fluorescenčna svetloba (enota ni dokumentirana).

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
sl: Izreži pretok na rezine določenega trajanja in zagotovi konstantno bitno hitrost med dvema mejama. S to nastavitvijo se izognete visokim vrhovom bitne hitrost za referenčne sličice.

en: Cycle audio track
sl: Kroži med zvočnimi stezami

en: Cycle deinterlace modes
sl: Kroženje načinov razpletanja

en: Cycle next program Service ID
sl: Preklopi na naslednji ID programske storitve

en: Cycle previous program Service ID
sl: Preklopi na prejšnji ID storitve

en: Cycle source aspect ratio
sl: Kroži izvorno razmerje velikosti

en: Cycle subtitle track
sl: Kroži med podnapisi

en: Cycle subtitle track in reverse order
sl: Kroži med podnapisi v obratni smeri

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
sl: Kroženje med načini obrezovanja slike.

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
sl: Kroži med izvornimi razmerji velikosti določenimi na seznamu razmerij.

en: Cycle through audio devices
sl: Kroži med zvočnimi napravami

en: Cycle through available audio devices
sl: Kroži med razpoložljivimi zvočnimi napravami.

en: Cycle through available deinterlace modes.
sl: Preklapljaj med razpoložljivimi načini razpletanja.

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
sl: Kroži med zvočnimi stezami (jeziki), ki so na voljo.

en: Cycle through the available next program Service IDs (SIDs).
sl: Preklapljaj med razpoložljivimi naslednjimi ID-ji programske storitve (SID-i).

en: Cycle through the available previous program Service IDs (SIDs).
sl: Preklapljanje med razpoložljivimi prejšnjimi ID programske storitve (SID).

en: Cycle through the available subtitle tracks in reverse order.
sl: Kroži med podnapisi, ki so na voljo, v obratni smeri.

en: Cycle through the available subtitle tracks.
sl: Kroži med podnapisi, ki so na voljo.

en: Cycle video crop
sl: Kroženje obrezovanja slike

en: Cyclic stream output
sl: Ciklični izhod pretoka

en: Cyrillic (Windows-1251)
sl: cirilica (windows-1251)

en: Czech
sl: češčina

en: D&ecrease Volume
sl: Z&nižaj glasnost

en: D-Bus control interface
sl: Nadzorni vmesnik vodila D-Bus

en: D-Bus screen saver inhibition
sl: Oviranje ohranjevalnika zaslona D-Bu

en: D-Bus screensaver
sl: Ohranjevalnik zaslona D-Bus

en: DBus
sl: Vodilo DBus

en: DEVICES
sl: Naprave

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
sl: Zvokovni odkodirnik DTS Coherent Acoustics

en: DTS audio packetizer
sl: Paketnik zvoka DTS

en: DTS delay (ms)
sl: Zamik DTS (milisekunde)

en: DTS dynamic range compression
sl: Območje dinamičnega krčenja DTS

en: DTVCC Closed captions %u
sl: Opisni podnapisi DTVCC %u

en: DV (Digital Video) demuxer
sl: Odvijalnik DV (Digital Video)

en: DVB adapter
sl: Adapter DVB

en: DVB device
sl: Naprava DVB

en: DVB input with v4l2 support
sl: Dovod DVB s podporo v4l2

en: DVB playlist import
sl: Uvoz seznama DVB

en: DVB subtitles
sl: Podnapisi DVB

en: DVB subtitles decoder
sl: Odkodirnik podnapisov DVB

en: DVB subtitles encoder
sl: Kodirnik podnapisov DVB

en: DVB subtitles: hearing impaired
sl: DVB podnapisi: podpora za slušno omejene

en: DVB-S2 parameters
sl: Parametri DVB-S2

en: DVB-T reception parameters
sl: Parametri prejema signala DVB-T

en: DVB-T2 Physical Layer Pipe
sl: Cev fizične plasti DVB-T2

en: DVD angle
sl: DVD kot

en: DVD device
sl: Pogon DVD

en: DVD menus
sl: Meniji DVD

en: DVD subtitles
sl: Podnapisi DVD

en: DVD subtitles decoder
sl: Odkodirnik podnapisov DVD

en: DVD subtitles packetizer
sl: Paketnik podnapisov DVD

en: DVD with menus
sl: DVD z meniji

en: DVD without menus
sl: DVD brez menija

en: DVDRead Input (no menu support)
sl: DVDRead vhod (DVD brez podpore menija)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
sl: Z modulom DVDRead ni mogoče odpreti diska »%s«.

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
sl: S programom DVDRead ni mogoče prebrati %d/%d od blokov pri 0x%02x.

en: DVDRead could not read block %d.
sl: S programom DVDRead ni mogoče prebrati bloka %d.

en: DVDnav Input
sl: Dovod DVDnav

en: DVDnav demuxer
sl: Odvijalnik DVDnav

en: Daala video decoder
sl: Ododirnik slike Daala

en: Daala video encoder
sl: Kodirnik slike Daala

en: Daala video packetizer
sl: Paketnik slike Theora

en: Damaged or incomplete AVI file
sl: Odziv na okvarjeno kazalo datoteke AVI

en: Damp
sl: Vlažno

en: Dance
sl: Plesna glasba

en: Danish
sl: danščina

en: Dark
sl: Temno

en: Darkness masking
sl: Maska zatemnitve

en: Data
sl: Podatki

en: Data alignment
sl: Poravnava podatkov

en: Data for the audio callback function.
sl: Podatki odzivne funkcije zvoka.

en: Data for the get and release functions
sl: Podatki za funkciji get in release

en: Data for the video callback function.
sl: Podatki za odzivno finkcijo slike.

en: Date
sl: Datum

en: Date metadata
sl: Metapodatek datuma

en: Dav1d video decoder
sl: Dav1d video odkodirnik

en: Day / Month / Year:
sl: Dan / Mesec / Leto:

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
sl: Zmanjšanje hrupa DCT domene. Prilagodljivo navidezno nedejavno območje. Najkoristnejše območje je od 10 do 1000.

en: De-Fullscreen
sl: Prekini celozaslonski prikaz

en: Deactivate
sl: Onemogoči

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
sl: Onemogoči filter kroženja (zmanjšuje kakovost).

en: Debanding algorithm
sl: Algoritem za odstranjevanje pasov

en: Debug
sl: Razhroščevanje

en: Debug mask
sl: Maska razhroščevanja

en: Debug messages
sl: Sporočila razhroščevanja

en: Decide references on a per partition basis
sl: Določanje povezav na osnovi delov.

en: DeckLink Audio Options
sl: Možnosti zvoka DeckLink

en: DeckLink Audio Output module
sl: Odvodni modul zvoka DeckLink

en: DeckLink General Options
sl: Splošne možnosti DeckLink

en: DeckLink Video Options
sl: Možnosti slike DeckLink

en: DeckLink Video Output module
sl: Odvodni modul slike DeckLink

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
sl: Katera kartica za zajem naj se uporabi, če jih obstaja več. Kartice so oštevilčene od 0.

en: DeckLink output card, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
sl: Izhodna kartica Decklink, če jih obstaja več. Kartice so oštevilčene od 0.

en: DecklinkOutput
sl: Izhod deckLink

en: Decode
sl: Dekodiranje

en: Decode at the demuxer stage
sl: Odkodiraj v fazi odvijanja

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory.
sl: Odkodiraj sličice neposredno v VideoCore RPI in ne v pomnilnik gostitelja.

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory. This option must only be used with the MMAL video output plugin.
sl: Nastavitev omogoča neposredno dekodiranje v RPI VideoCore namesto v pomnilnik gostitelja. To možnost je treba uporabiti skupaj z vstavkom izhoda videa MMAL.

en: DecodeBin is a container element, that can add and manage multiple elements. Apart from adding the decoders, decodebin also adds elementary stream parsers which can provide more info such as codec profile, level and other attributes, in the form of GstCaps (Stream Capabilities) to decoder.
sl: DecodeBin je element vsebnika, ki lahko doda in upravlja z več elementi. Poleg dodajanja odkodirnikov, doda tudi osnovne razčlenjevalnike pretoka, ki odkodirniku pridobivajo več podatkov, kot so profil kodeka, raven in druge atribute v obliki GstCaps (zmožnosti pretoka).

en: Decoded
sl: Odkodirano

en: Decoded blocks
sl: Odkodirani bloki

en: Decoded format
sl: Odkodiran zapis

en: Decoders
sl: Odkodirniki

en: Decoding
sl: Odkodiranje

en: Decoding X coordinate
sl: Odkodiranje točke na osi X

en: Decoding Y coordinate
sl: Odkodiranje točke na osi Y

en: Decrease
sl: Pomanjšaj

en: Decrease Volume
sl: Znižaj glasnost

en: Decrease scale factor
sl: Zmanjšaj prilagoditev velikosti

en: Default
sl: Privzeto

en: Default (Windows-1252)
sl: privzeto (Windows-1252)

en: Default Caching Level
sl: Privzeta stopnja predpomnjenja

en: Default DVD angle.
sl: Privzet DVD kot

en: Default Encoding
sl: Privzet nabor znakov

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
sl: Privzeta časovna omejitev povezave TCP (v milisekundah)

en: Default background alpha
sl: Privzeta prosojnost ozadja

en: Default background color
sl: Privzeta barva ozadja

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
sl: Nastavitev določa privzeto barvo ozadja, če ta ni posebej določena s parametri v pretoku Kate.

en: Default caching policy
sl: Privzeta pravila predpomnjenja

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
sl: Privzeta vrednost predpomnjenja za odhodne pretoke RTP. Vrednost mora biti navedena v milisekundah.

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
sl: Privzeta vrednost predpomnjenja pretokov UDP. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Default devices
sl: Privzete naprave

en: Default encoding
sl: Privzeto kodiranje

en: Default font alpha
sl: Privzeta prosojnost pisave

en: Default font color
sl: Privzeta barva pisave

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
sl: Nastavitev določa privzeto barvo pisave, če ta ni posebej določena s parametri v pretoku Kate.

en: Default font description
sl: Privzeti opis pisave

en: Default font effect
sl: Privzeti učinek pisave

en: Default font effect strength
sl: Privzeta moč učinka pisave

en: Default frame rate for chapter import.
sl: Privzeta hitrost sličic za uvoz poglavij.

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
sl: Privzeti vmesnik za skupinsko pošiljanje. Nastavitev prepiše usmerjevalno razpredelnico.

en: Default optical device
sl: Privzeta optična naprava

en: Default preset setting used
sl: Privzeto uporabljena prednastavitev

en: Default replay gain
sl: Privzeta vrednost izenačevanja glasnosti

en: Default stream
sl: Privzeti pretok

en: Default stream output chain
sl: Privzeta veriga izhoda pretoka

en: Default tune setting used
sl: Uporabljena privzeta nastavitev uglaševanja

en: Default: 90sec
sl: Privzeto: 90sec

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
sl: Določilo vhodnega razmerja slike. Privzeta vrednost je 4:3

en: Define the colors of the volume slider
sl: Določitev barv drsnika glasnosti

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
sl: Določevanje barv drsnika glasnosti
    Barve so opredeljene z 12 vrednostmi, ločenimi s podpičjem.
    Privzeta vrednost je »255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20«.
    Druga možnost je na primer: »30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255«

en: Define the glasses' color scheme
sl: Določi barvno shemo očal

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
sl: Določi PID za vsak PMT. Zahteva omogočeno vrednost »Določi PID k ID od ES«.

en: Define which screen fullscreen goes
sl: Določitev zaslona za celozaslonski prikaz

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
sl: Določa prerazporeditev bitov za AQ, privzeto 1
     - 0: onemogočeno
     - 1: trenutni x264 privzeti način
     - 2: uporablja log(var)^2 namesto log(var) in se prilagaja moči na sličico

en: Defines how many pictures we allow to be in pool between decoder/encoder threads when threads > 0
sl: Možnost določa število slik, ki so lahko del zaloge med nitmi odkodirnika/kodirnika, kadar je niti > 0.

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
sl: Nastavitev določa, kako pogosto naj bodo poslani podatki palčnega diagrama. Vrednost je podana na število zvokovnih paketov (privzeta vrednost je 4).

en: Defines if BarGraph information should be sent
sl: Določa ali naj bodo podatki paličnega diagrama poslani

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
sl: Določa ali naj bodo podatki paličnega diagrama poslani (privzeta vrednost je 1; podatki naj bodo poslani).

en: Defines if silence alarm information should be sent
sl: Določi, če je potrebno poslati podatke o tihem opozorilu

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
sl: Določi, če je potrebno poslati podatke o tihem opozorilu. 1 za pošiljanje, 0 za ostale primere (privzeto je 1)

en: Defines orientation of the mirror splitting. Can be vertical or horizontal.
sl: Možnost določa usmerjenost zrcalnega razdeljevanja. Lahko je navpična ali vodoravna

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
sl: Določa velikost polmera v točkah baze trakov (začetek).

en: Defines the descriptors of each SDT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
sl: Določa opisovalce za vsak SDT. Možnost zahteva omogočeno vrednost "Določi PID k ID od ES".

en: Defines the maximum bitrate in kbps (1000 bits/s) for VBR rate control method. If not set, this parameter is computed from other sources such as bitrate, profile, level, etc.
sl: Nastavitev določa največjo bitno hitrost v kb/s (1000 bitov/s) za metodo nadzora hitrosti VBR. Če vrednost ni nastavljena, se ta parameter izračuna iz drugih virov, kot so bitna hitrost, profil, itd.

en: Defines the number of parallel encoding operations before we synchronise the result. Higher numbers may result on better throughput depending on hardware. MPEG2 needs at least 1 here.
sl: Določa število vzporednih opravil kodiranja pred usklajevanjem rezultata. Višje število lahko izboljša pretok, odvisno od strojne opreme. Kodiranje MPEG2 zahteva vrednost najmanj 1.

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
sl: Določa velikost navideznega prostora, ki ga filter posnema.

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
sl: Določa možnost časovnega zamika za ID niz RTSP seje. Nastavitev na negativno vrednost popolnoma odstrani časovni zamik. Taka vrednost je zaželena pri nekaterih IPTV STB napravah (HansunTech), ki možnosti ne podpirajo v popolnosti. Privzeta vrednost je 5.

en: Deinterlace
sl: Razpletanje

en: Deinterlace chroma skip
sl: Preskoči razpletanje barve

en: Deinterlace method to use for streaming.
sl: Uporaba metoda razpletanja pri pretakanju.

en: Deinterlace method to use for video processing.
sl: Metoda razpletanja za uporabo pri obdelavi videa

en: Deinterlace mode
sl: Način razpletanja

en: Deinterlace module
sl: Modul za razpletanje

en: Deinterlace off
sl: Onemogočeno razpletanje

en: Deinterlace on
sl: Omogočeno razpletanje

en: Deinterlace the video before encoding.
sl: Razpletanje slike pred kodiranjem

en: Deinterlace video
sl: Razpleti sliko

en: Deinterlacing
sl: Razpletanje

en: Deinterlacing algorithm
sl: Algoritem razpletanja

en: Deinterlacing video filter
sl: Filter razpletanja slike.

en: Delay
sl: Zakasnitev

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
sl: Zamik v ms preden se vsebnik udejanji

en: Delay (ms)
sl: Zakasnitev (milisekunde)

en: Delay a stream
sl: Zakasni pretok

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
sl: Časovni zamik po katerem so predmeti SAP izbrisani, če ni prejetega obvestila o objavi.

en: Delay calculation mode
sl: Način izračuna zakasnitve

en: Delay of the ES (ms)
sl: Zakasnitev ES (milisekunde)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
sl: Časovni zamik DTS (Decoding Time Stamps) in PTS (Presentation TimeStamps) podatkov pretoka, v primerjavi s vrednostmi PCR. Možnost omogoča medpomnjenje v odkodirniku odjemalca.

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
sl: Časovni zamik DTS (Decoding Time Stamps) in PTS (Presentation TimeStamps) podatkov pretoka, v primerjavi s SCR. Omogoča nekaj medpomnjenja v odkodirniku odjemalca.

en: Delay time
sl: Časovna zakasnitev

en: Delete
sl: Izbriši

en: Delete all the bookmarks
sl: Izbriši vse zaznamke

en: Delete segments
sl: Izbriši odseke

en: Delete segments when they are no longer needed
sl: Izbriši odseke, če niso potrebni

en: Delete selected profile
sl: Izbriši izbrani profil

en: Delete the current profile
sl: Izbriši trenutni profil

en: Delete the selected item
sl: Izbriši izbrani predmet

en: Deletes the selected item
sl: Izbriše izbrani predmet

en: Delivery system
sl: Dostavni sistem

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
sl: Odvijalniki se uporabljajo pri ločevanju »osnovnih« pretokov (primer: zvok in slika). Odvijalnik je priporočljivo določiti, kadar ustrezen ni samodejno zaznan. Nastavitve ni priporočljivo določiti splošno za poljuben pretok.

en: Demux filter module
sl: Modul filtra odvijanja

en: Demux filters are used to modify/control the stream that is being read.
sl: Filtri odvijanja se uporabljajo za spreminjanje ali nadzor nad pretokom, ki se predvaja.

en: Demux module
sl: Modul odvijanja

en: Demuxed
sl: Odvito

en: Demuxed data size
sl: Velikost odvitih podatkov

en: Demuxer
sl: Odvijalnik

en: Demuxers
sl: Odvijalniki

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
sl: Odvijalniki se uporabljajo za ločevanje zapisa zvoka in slike videoposnetka.

en: Denoiser
sl: Odstranjevalnik šuma

en: Descending
sl: Padajoče

en: Description
sl: Opis

en: Description metadata
sl: Metapodatek opisa

en: Description of the stream content or information about your channel.
sl: Opis vsebine pretoka ali podatki uporabljenega kanala

en: Description stream output
sl: Odvod opisa pretoka

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
sl: Želena hitrost slik za VC-1 pretoke.

en: Desired frame rate for the capture.
sl: Želena hitrost sličic za zajem.

en: Desired frame rate for the stream.
sl: Želena hitrost sličic za pretok.

en: Desired input video mode for DeckLink captures. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
sl: Želeni način delovanja vhoda za zajem z DeckLink. Vrednost mora biti FOURCC koda v besedilni obliki, kot je npr. »ntsc«.

en: Desired input video mode. Leave empty for autodetection.
sl: Želeni način delovanja video vhoda. Pustite prazno za samodejno zaznavanje.

en: Desired output mode
sl: Želeni izhodni način

en: Desired output mode for DeckLink output. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
sl: Želeni izhodni način za izhod DeckLink. Ta vrednost mora biti koda FOURCC v besedilni obliki, npr. »ntsc«.

en: Desktop
sl: Namizje

en: Desktop level hotkey
sl: Hitra tipka na ravni namizja

en: Destination
sl: Cilj

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
sl: Določitev cilja (povezave), ki bo uporabljen za pretakanje. Prepiše vrednosti poti in parametrov vezave.

en: Destination Setup
sl: Nastavitve cilja

en: Destination audio codec
sl: Ciljni kodirnik zvoka

en: Destination bridge-in name
sl: Ime ciljnega premoščanja vhoda

en: Destination file:
sl: Ciljna datoteka:

en: Destination prefix
sl: Predpona cilja

en: Destination subtitle codec
sl: Ciljni kodirnik podnapisov

en: Destination video codec
sl: Ciljni kodirnik slike

en: Detailed List
sl: Podroben seznam

en: Detects edges in the frame and highlights them in white.
sl: Možnost omogoča  zaznavanje robov na sličicah in jih poudari v beli.

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
sl: Določi koliko odsekov spektra bo obstajalo.

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
sl: Določanje katere slike (če sploh) so prikazane preko filtra ovijanja.

en: Device
sl: Naprava

en: Device Selection
sl: Izbor naprave

en: Device name
sl: Ime naprave

en: Device properties
sl: Lastnosti naprave

en: Device:
sl: Naprava:

en: Devices
sl: Naprave

en: DiSEqC LNB number
sl: Število DiSEqC LNB

en: Dialog
sl: Pogovorno okno

en: DiffServ Code Point
sl: Kodna točka DiffServ

en: Different resampling algorithms are supported. The best one is slower, while the fast one exhibits low quality.
sl: Podpri so različni algoritmi prevzorčenja. Najboljši je počasnejši, medtem ko hitrejši prikaže nizko kakovost.

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
sl: Diferencialna kodna točka storitve za odhodni UDP pretok (IPv4 vrsta storitve ali IPv6 razred prometa). Uporablja se za kakovostne storitve omrežja.

en: Digital Cinema Package module
sl: Modul za digitalne kino pakete (DCP)

en: Digital TV Standard
sl: Standardna digitalna TV

en: Digital Television and Radio
sl: Digitalna televizija in radio

en: Digital Video (Firewire/ieee1394) input
sl: Dovod digitalnega videa (Firewire/ieee1394)

en: Digital broadcasting
sl: Digitalno oddajanje

en: Dim keyboard backlight during fullscreen playback
sl: Zatemni osvetljenost tipkovnice med celozaslonskim predvajanjem

en: Dirac packetizer
sl: Paketnik Dirac

en: Dirac video decoder using libschroedinger
sl: Odkodirnik slike Dirac (libschroedinger)

en: Dirac video demuxer
sl: Odvijalnik slike Dirac

en: Dirac video encoder using libschroedinger
sl: Kodirnik slike Dirac (libschroedinger)

en: Direct MV prediction mode
sl: način Direct MV predvidevanja

en: Direct prediction size
sl: Neposredna predvidena velikost

en: Direct prediction size:
     -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: smallest possible according to level
sl: Velikost predvidevanja pri Direct MV
     - 0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: najmanjši mogoč glede na lestvico

en: Direct rendering
sl: Neposredno prevajanje

en: Direct3D11 Video Acceleration
sl: Video pospeševanje Direct3D11

en: Direct3D11 video output
sl: Odvod slike videa Direct3D11

en: Direct3D9 adjust filter
sl: Filter prilagajanja Direct3D9

en: Direct3D9 video output
sl: Odvod slike videa Direct3D9

en: DirectMedia Object decoder
sl: DirectMedia Object odkodirnik

en: DirectMedia Object encoder
sl: DirectMedia Object kodirnik

en: DirectShow input
sl: DirectShow vhod

en: DirectX (DirectDraw) video output
sl: DirectX (DirectDraw) izhod slike

en: DirectX Video Acceleration (DXVA) 2.0
sl: DirectX video pospeševanje (DXVA) 2.0

en: DirectX audio output
sl: DirectX izhod zvoka

en: Direction
sl: Smer

en: Direction of the mirroring.
sl: Smer zrcaljenja

en: Director
sl: Režiser

en: Directory
sl: Mapa

en: Directory import
sl: Uvoz mape

en: Directory index
sl: Kazalo mape

en: Directory or filename where the records will be stored
sl: Mapa ali ime datoteke v kateri bodo shranjeni posnetki

en: Directory path prefix
sl: Predpona poti mape

en: Directory path where images files should be saved. If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
sl: Pot mape, kjer naj se shranijo slike. Če ni nastavljena, bodo slike samodejno shranjene v uporabniško domačo mapo.

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
sl: Mapa v kateri se shranjujejo datoteke s podatki, ki so časovno zamaknjene.

en: Directory where the records will be stored
sl: Mapa, kjer bodo shranjeni posnetki

en: Directory where the video snapshots will be stored.
sl: Mapa, v kateri bodo shranjen zajet posnetek.

en: Disable
sl: Onemogoči

en: Disable DVD menus
sl: Onemogoči DVD-meni

en: Disable DVD subtitle transparency
sl: Onemogoči prosojnost podnapisov DVD

en: Disable Disc Menus
sl: Možnost onemogoči prikaz menijev

en: Disable NACK output packets
sl: Izklopi NACK izhodne pakete

en: Disable all lua plugins
sl: Onemogoči vse vstavke lua

en: Disable arithmetic coding
sl: Onemogoči aritmetično kodiranje

en: Disable for double buffering in software.
sl: Onemogočite za dvojno medpomnenje v programski opremi.

en: Disable if your receiver does not support Dolby®.
sl: Onemogoči, v kolikor sprejemnik ne podpira sistema Dolby®.

en: Disable screensaver
sl: Onemogoči ohranjevalnik zaslona

en: Disable the screensaver during video playback.
sl: Možnost onemogoči zagon ohranjevalnika zaslona med predvajanjem.

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Disc
sl: Disk

en: Disc Selection
sl: Izbor diska

en: Disc caching (ms)
sl: Predpomnjenje vsebine nosilcev (ms)

en: Disc device
sl: Diskovna naprava

en: Disc number
sl: Številka nosilca

en: Discard
sl: Zavrzi

en: Discarded (corrupted)
sl: Zavrženo (okvarjeno)

en: Disclaimer
sl: Izjava

en: Disco
sl: Disko

en: Discontinuous Transmission
sl: Nestalen (prekinjen) prenos

en: Discs
sl: Diski

en: Dismiss the subtitle setup dialog
sl: Opusti pogovorno okno nastavitev podnapisov

en: Display
sl: Zaslon

en: Display ID
sl: ID zaslona

en: Display ID. If not specified, main display ID is used.
sl: ID zaslona. Če ni naveden, bouporabljen ID glavnega zaslona.

en: Display Settings
sl: Nastavitve zaslona

en: Display Source As
sl: Prikaži vir kot

en: Display VLC status menu icon
sl: Pokaži menijsko ikono stanja predvajalnika

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
sl: Prikaži vir RSS ali ATOM v sliki

en: Display a performance warning when transcoding
sl: Ob pretvorbi prikaži opozorilo o porabi

en: Display aspect ratio
sl: Razmerje velikosti prikaza

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
sl: Razmerje velikosti prikaza osnovnega pretoka videa

en: Display background cone or art
sl: V ozadju prikaži stožec ali naslovnico

en: Display background cone or current album art when not playing. Can be disabled to prevent burning screen.
sl: V ozadju prikaži stožec ali naslovnico, kadar se vsebina ne predvaja. Lahko se onemogoči, da preprečite zažig zalona.

en: Display feed images if available.
sl: Pokaži slike virov, če so na voljo.

en: Display locally
sl: Prikaži krajevno

en: Display name of the Service
sl: Prikaz imena storitve

en: Display playlist tree
sl: Prikaži zgradbo seznama predvajanja

en: Display size
sl: Velikost prikaza

en: Display stream output
sl: Prikaz izhoda pretoka

en: Display text above the video
sl: Pokaži besedilo nad videom

en: Display the input video
sl: Pokaži vhodni posnetek

en: Display the output
sl: Pokaži izhod

en: Display the processed video
sl: Pokaži predelan posnetek

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
sl: Pokaže predogled zajetega posnetka v zgornjem levem kotu okna.

en: Display the stream locally
sl: Krajevno predvajaj pretok

en: Display the title of the video on top of the movie.
sl: Prikaže naslov posnetka na vrhu okna.

en: Display video in a skinned window if any
sl: Pokaži video v oknu s preobleko, če je ta na voljo

en: Display video snapshot preview
sl: Predogled zajetega posnetka

en: Display while streaming
sl: Pokaži med pretakanjem

en: Displayed
sl: Prikazano

en: Displayed frames
sl: Prikazane sličice

en: Distance between I- or P- key frames; if it is zero, the GOP structure is unspecified. Note: If GopRefDist = 1, there are no B-frames used.
sl: Razdalja med ključnimi sličicami I ali P; če je enaka 0, je zgradba GOP nedoločena. Opomba: če je GopRefDist = 1, sličice B niso v uporabi.

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
sl: Razdalja med sprednjim levim zvočnikom in poslušalcem (v metrih).

en: Distort mode
sl: Popačen način

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
sl: Način popačenja; »gradient«, »edge« in »hough«.

en: Do not check for a valid rtcp message from the encoder
sl: Ne preverjaj veljavnosti rtcp sporočil kodirnika

en: Do not demultiplex
sl: Ne odvijaj

en: Do not open a DOS command box interface
sl: Ne odpri vmesnika DOS-ove ukazne lupine

en: Do not play
sl: Ne predvajaj

en: Do not seek
sl: Brez preskakovanja

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
sl: Ne skušajte uganiti bitne hitrosti za ASF. Nastavitev omogoča nadzor nad predpomnjenjem pretočne vsebine v Windows Media Player. Določite bitno hitrost zvoka in videa v bajtih.

en: Do nothing
sl: Ne stori ničesar

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
sl: Ali se res želite odjaviti od %1?

en: Do you want to download it?
sl: Želite začeti prenos?

en: Do you want to go ahead with this?
sl: Ali želite s tem nadaljevati?

en: Do you want to restart the playback where left off?
sl: Ali želite nadaljevati s predvajanjem na mestu, kjer ste končali?

en: Dock fullscreen controller
sl: Usidraj celozaslonski nadzornik

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
sl: Usidraj/Odsidraj celozaslonski nadzornik v/iz dna zaslona

en: Docked Playlist
sl: Usidran seznam predvajanja

en: Dolby Surround decoder
sl: Odkodirnik za Dolby Surround

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
sl: Pretoki, kodirani z Dolby Surround, s tem filtrom ne bodo odkodirani pred obdelavo. Spreminjanje te možnosti ni priporočljivo.

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
sl: Domena/Delovna skupina, ki bo uporabljena za povezavo.

en: Don't display any video
sl: Ne pokaći videa

en: Don't require a keyframe before splitting a segment. Needed for audio only.
sl: Možnost omogoča, da pred razcepitvijo odseka program ne zahteva »ključne sličice«. Izbira vpliva le na zvokovno sled pretoka.

en: Don't show
sl: Brez prikaza

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
sl: Ne uporabi privzeto nastavljenih pasov, ampak ročno nastavljene. Navesti je treba 10 vrednosti med -20 dB in 20 dB, ki so ločene s presledki, npr. »0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2«.

en: Double Size
sl: Dvojna velikost

en: Double click to change.
    Delete key to remove.
sl: Dvoklik omogoči spreminjanje.
    Tipka za brisanje odstrani.

en: Double click to get media information
sl: Dvoklik za podatke o predstavni vsebini

en: Double click to jump to a chosen time position
sl: Z dvojnim klikom je mogoče skočiti na želeni čas posnetka.

en: Down
sl: Dol

en: Download cover art
sl: Prenesi naslovnice

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
sl: Prejeta datoteka »%s« je bila okvarjena, zato je bila izbrisana.

en: Draw bands in the spectrometer
sl: V spektrometru prikaži pasove

en: Draw peaks in the analyzer
sl: V analizatorju prikaži temenske vrednosti

en: Draw the base of the bands
sl: Prikaži osnovo pasov

en: Drawable
sl: Izrisljivo

en: Dream
sl: Sanjarjenje

en: Drop late frames
sl: Opusti zakasnjene sličice

en: Drop media here
sl: Sem povlecite predstavno datoteko

en: Dropped (discontinued)
sl: Izpuščeno (opuščeno)

en: Dry
sl: Suho

en: Dry Mix
sl: Mešanje z manj učinki

en: Dry mix
sl: Surov miks

en: Dual mono
sl: Dvojni mono

en: Dummy
sl: Izvorno kodiranje

en: Dummy Elements
sl: Navidezni predmeti

en: Dummy IFO demux
sl: Odvijalnik Dummy IFO

en: Dummy audio output
sl: Navidezni izhod zvoka

en: Dummy decoder
sl: Brez odkodirnika

en: Dummy encoder
sl: Brez kodirnika

en: Dummy font renderer
sl: Izrisovalnik navidezne pisave

en: Dummy image chroma format
sl: Dummy oblika barve slike

en: Dummy input
sl: Prazen vhod

en: Dummy interface
sl: Navidezni vmesnik

en: Dummy stream output
sl: Navidezni izhoda pretoka

en: Dummy video output
sl: Prekrivni izhod slike

en: Dummy/Raw muxer
sl: Zvijalnik Dummy/Raw

en: Dump decoder
sl: Odloži odkodirnik

en: Dump filename
sl: Ime datoteke za odlaganje

en: Dump module
sl: Modul za odlaganje

en: Dump raw input
sl: Odloži surov izhod

en: Duplicate current profile for a new profile
sl: Podvoji trenutni profil v nov profil

en: Duplicate current profile...
sl: Podvoji trenutni profil ...

en: Duplicate stream output
sl: Podvoji izhod pretoka

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
sl: Kopirajte sliko v več oken in/ali modulov izhodne slike

en: Duration
sl: Trajanje

en: Duration in seconds
sl: Trajanje v sekundah

en: Duration in seconds before simulating an end of file. A negative value means an unlimited play time.
sl: Trajanje v sekundah preden se sproži navidezen konec datoteke. Negativna vrednost pomeni neomejeni čas predvajanja.

en: Duration of the fingerprinting
sl: Trajanje jemanja prstnega odtisa

en: Dutch
sl: nizozemščina

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
sl: Območje dinamičnega krčenja ustvarja glasni zvok mehkejši in bolj mehki zvok glasnejši. To omogoča enostavno poslušanje pretoka v hrupnem okolju brez motenja okolice. Onemogočanje te možnosti ustvarja zvok primernejši za kino predstavitve.

en: Dynamic range compressor
sl: Stiskalnik dinamičnega območja

en: Dynamic video overlay
sl: Dinamično prekrivanje slike

en: Dzongkha
sl: dzongkha

en: E&xport
sl: &Izvozi

en: EBU STL subtitles decoder
sl: Odkodirnik podnapisov EBU STL

en: EBU STL subtitles parser
sl: Razčlenjevalnik podnapisov EBU STL

en: EGL extension for OpenGL
sl: Razširitev EGL za OpenGL

en: Early SKIP detection on P-frames
sl: Zgodnje SKIP zaznavanje P sličic

en: Early SKIP detection on P-frames.
sl: Zgodnje SKIP zaznavanje P sličic.

en: Eastern European (Latin-2)
sl: vzhodno evropsko (latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
sl: vzhodno evropsko (windows-1250)

en: Easy Listening
sl: Lahko poslušanje

en: Edge
sl: Robljenje

en: Edge detection
sl: Zaznava robov

en: Edge detection video filter
sl: Filter zaznave robov v videu

en: Edge visible
sl: Vidnost robov

en: Edit
sl: Uredi

en: Edit Bookmarks
sl: Urejanje zaznamkov

en: Edit Input
sl: Uredi vhod

en: Edit Options
sl: Možnosti urejanja

en: Edit default application settings for network protocols
sl: Uredi rivzete nastavitve za omrežne protokole

en: Edit selected profile
sl: Uredi izbrani profil

en: Edit settings
sl: Urejanje nastavitev

en: Effects
sl: Učinki

en: Effects list
sl: Seznam učinkov

en: Eject the disc
sl: Izvrzi disk

en: Elapsed time
sl: Pretečeni čas

en: Electronic
sl: Elektronska

en: Element aspect ratio
sl: Razmerje velikosti elementa

en: Elementary Stream ID
sl: ID osnovnega pretoka

en: Elementary stream output
sl: Osnovni izhod zapisa

en: Elements order
sl: Razvrstitev elementov

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
sl: Odstrani prebarvane dele, ko se PSNR ne spreminja veliko (privzeto: 0.0). Določitev H264 priporoča vrednost 7.

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
sl: Odstrani preveč osvetljene dele, ko se PSNR ne spreminja veliko (privzeto: 0.0). Določitev H264 priporoča vrednost -4.

en: Embed the file browser in open dialog
sl: Vstavi brskalnik datotek v pogovorno okno odpiranja datotek

en: Embed the video output in the main interface.
sl: Možnost omogoča vstavljanja okna predvajalnika v okno glavnega vmesnika.

en: Embedded
sl: Vgrajeno

en: Embedded video
sl: Video predvajaj v glavnem vmesniku

en: Embedded window video
sl: Video vstavljenega okna

en: Emboss
sl: Relief

en: Emergency Alert Messaging for Cable
sl: Obveščanje v primeru nesreč za kabelski priključek.

en: Emit log messages through the POSIX system log.
sl: Objavi sporočila beleženja prek sistema POSIX.

en: Empty
sl: Prazno

en: Empty Playlist
sl: Prazen seznam predvajanja

en: Enable
sl: Omogoči

en: Enable Audio passthrough
sl: Omogoči zvočni prehod

en: Enable DVD menus
sl: Omogoči DVD-meni

en: Enable Dark Mode
sl: Vklop temnega načina

en: Enable Global Motion Estimation
sl: Omogoči oceno splošnega gibanja

en: Enable HTTP web interface
sl: Omogoči spletni vmesnik HTTP

en: Enable Last.fm submissions
sl: Omogoči pošiljanje last.fm

en: Enable Metadata Retrieval
sl: Omogoči pridobitev metapodatkov

en: Enable OMX direct rendering.
sl: Omogoči neposredno izrisovanje OMX.

en: Enable OSD
sl: Omogoči zaslonski prikaz OSD

en: Enable On Screen Display (OSD)
sl: Omogoči prikaz na zaslonu (OSD)

en: Enable Phase Correlation Estimation
sl: Omogoči oceno soodnosa faze

en: Enable SPU stream output
sl: Omogoči izhod pretoka SPU

en: Enable Scene Change Detection
sl: Omogoči zaznavanje spremembe prizora

en: Enable Spatializer
sl: Omogoči prostornik

en: Enable Time-Stretching audio
sl: Omogoči časovno raztegovanje zvoka

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
sl: Omogoči enostavni algoritem za zmanjševanje hrupa z zmanjšanjem kodirane dolžine in bitne hitrosti na račun nizko kakovostnih sličic.

en: Enable a workaround for T23
sl: Omogoči zaobidenje za T23

en: Enable adaptive prefiltering
sl: Omogoči prilagodljivo predfiltriranje

en: Enable afterburner library
sl: Omogoči knjižnico afterburner

en: Enable audio
sl: Omogoči zvok

en: Enable audio stream output
sl: Omogoči izhod pretoka zvoka

en: Enable compatibility hacks for Blu-ray support
sl: Omogoči združljivostne spremembe za podporo Blu-ray

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
sl: Omogoči posvečene algoritme za prepletene sličice.

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
sl: Omogoči podporo za nestalen (večkrat prekinjen) prenos (DTX).

en: Enable dynamic range compressor
sl: Omogoči stiskalnik dinamičnega območja

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
sl: Omogoči spremembe za podporo Blu-ray, to ne vsili vsakega vidika združljivosti Blu-ray
    npr. ločljivosti, hitrosti sličic, ravni

en: Enable hierarchical Motion Estimation
sl: Omogoči predvidevanje hierarhičnega gibanja

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
sl: Omogoči algoritme predvidevanje prepletenega gibanja. Zahteva več moči CPE.

en: Enable megabass mode
sl: Omogoči način megabass

en: Enable multiple quantizers
sl: Omogoči več delilnikov

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
sl: Omogoči več delilnikov na pasovno širino (en delilnik na kodni blok)

en: Enable noise reduction algorithm.
sl: Omogoči algoritem zmanjševanja hrupa.

en: Enable notifications on playlist item change
sl: Omogoči obveščanje ob spremembi predmeta na seznamu predvajanja

en: Enable original graphic spectrum
sl: Omogoči izvorni grafični spekter

en: Enable reverberation
sl: Omogoči odmev

en: Enable software mode
sl: Omogoči programski način

en: Enable spectral band replication
sl: Omogoči podvajanje spektralnega pasu

en: Enable streaming of all ES
sl: Omogoči pretakanje vseh osnovnih zapisov

en: Enable sub-pictures
sl: Omogoči pod-slike

en: Enable subtitles
sl: Omogoči podnapise

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
sl: Omogoči »plosko« spektralno analizo spektrometra.

en: Enable the color killer, i.e. switch to black & white picture whenever the signal is weak.
sl: Omogoči uničevalec barv, to je preklopi na črnobelo sliko, kadar je signal šibek.

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
sl: Omogoči algoritem predvidevanja pred-gibanja.

en: Enable this option if the diagonal stripes are displayed when the window size is equal to or smaller than the movie size.
sl: Omogočite to možnost, če so prikazane poševne črte, kadar je velikost okna enaka ali manjša, kot velikost video posnetka.

en: Enable this option if you want your audio not to be interrupted by the other audio.
sl: Omogočite to možnost, če ne želite, da vaš zvok prekine drugi zvok.

en: Enable time stretching audio
sl: Omogoči časovno raztezanje zvoka

en: Enable transparency effects
sl: Omogoči učinke prozornosti

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
sl: Omogoči trellis deljenje (raven popačenja za koeficiente blokov).

en: Enable video
sl: Omogoči sliko videa

en: Enable video stream output
sl: Omogoči izhod pretoka slike

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
sl: Možnost omogoči zaznavanje glasu (VAD). Samodejno je možnost dejavna v načinu VBR.

en: Enable wallpaper mode
sl: Omogoči način ozadja

en: Enable/disable audio rendering.
sl: Omogoči/Onemogoči prevajanje zvoka

en: Enable/disable video rendering.
sl: Omogoči/Onemogoči prevajanje slike

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Enabled (AC3/DTS only)
sl: Omogočeno (le za AC3/DTS)

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
sl: Možnost omogoča izpuščanje sličic na pretokih MPEG2, kadar računalnik ni dovolj zmogljiv za prikazovanje posnetka.

en: Encapsulation
sl: Ovijanje

en: Encapsulation Method
sl: Način zvijanja

en: Encoded by
sl: Koderji

en: Encoder
sl: Kodirnik

en: Encoder Algorithm to use.
sl: Algoritem kodirnika, ki naj bo uporabljen.

en: Encoder Profile
sl: Profil kodirnika

en: Encoding
sl: Kodiranje

en: Encoding Params
sl: Parametri kodiranja

en: Encoding X coordinate
sl: Kodiranje točke na osi X

en: Encoding Y coordinate
sl: Kodiranje točke na osi Y

en: Encoding complexity
sl: Zahtevnost kodiranja

en: Encoding parameters
sl: Parametri kodiranja

en: Encoding quality
sl: Kakovost kodiranja

en: Encrypted connexion
sl: Šifrirana povezava

en: End
sl: Konec

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
sl: Vsili stalno bitno hitrost kodiranja (CBR) namesto privzete spremenljive bitne hitrosti (VBR).

en: Enforce a keyframe interval between 1 and 1000.
sl: Vsili razmik ključnih sličic med 0 in 1000.

en: Enforce a quality between 0 (lossless) and 511 (worst).
sl: Vsili kakovost med 0 (brez izgub) in 511 (najnižja kakovost).

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
sl: Vsili kakovost med 0 (nizka) in 10 (visoka).

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
sl: Določitev kakovosti med 1 (nizka) in 10 (visoka), namesto določevanja bitne hitrosti. Nastavitev omogoča VBR pretok.

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
sl: Vsili postavitev slike v oknu. Privzeta vrednost (0) postavi sliko na sredino (0=sredina, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj. Vrednosti je dovoljeno tudi seštevati (primer 6=4+2 določa zgornjo desno točko).

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sl: Vsili položaj paličnega diagrama na sliko videa (0=sredinsko, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj; vrednosti je mogoče tudi seštevati; primer: 6 = zgoraj desno).

en: Enforce the complexity of the encoder.
sl: Vsili zahtevnost kodirnika.

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sl: Določiti je mogoče lego logotipa na sliki. (0=sredina, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj). Vrednosti je mogoče tudi seštevati; primer: 6 = zgoraj desno).

en: Enforce the maximal VBR bitrate
sl: Vsili največjo VBR bitno hitrost

en: Enforce the mode of the encoder.
sl: Vsili način delovanja kodirnika.

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
sl: Vsili poravnavo vseh enot dostopa na mejah PES. Onemogočanje lahko prihrani pri prenosu, vendar hkrati lahko povzroča nezdružljivost.

en: English
sl: angleščina

en: Enqueue items into playlist in one instance mode
sl: Novi predmeti se dodajo na trenutni seznam predvajanja v načinu ene instance

en: Enter
sl: Vnašalka

en: Enter URL here...
sl: Vnos naslova URL ...

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
sl: URL naslov za naročanje na podkast:

en: Enter a name for the new preset:
sl: Novo ime predloge:

en: Enter a name for the new profile:
sl: Vnesite ime za nov profil:

en: Enter a new name for the directory:
sl: Novo ime mape:

en: Enter a new name for the folder:
sl: Novo ime mape:

en: Enter a stream URL here. To open RTP or UDP streams, use the respective button below.
sl: Vpis naslova URL za odpiranje pretoka. Za odpiranje pretokov RTP ali UDP, kliknite na ustrezni spodnji gumb.

en: Enter name for new directory:
sl: Ime nove mape:

en: Enter name for new folder:
sl: Ime nove mape:

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
sl: Vnesite seznam podkastov za prejem, ki naj bodo ločeni z znakom »|« (pipe).

en: Entry
sl: Vnos

en: Episode
sl: Epizoda

en: Equalizer
sl: Izenačevalnik zvoka

en: Equalizer preset
sl: Predloge izenačevalnika zvoka

en: Equalizer with 10 bands
sl: Izenačevalnik z 10 pasovi

en: Equirectangular
sl: Sferično

en: Erase
sl: Izbriši

en: Erase video filter
sl: Izbriši filter slike

en: Error
sl: Napaka

en: Error resilience
sl: Prožnost napak

en: Error while saving meta
sl: Prišlo je do napake med shranjevanjem metapodatkov

en: Error:
sl: Napaka:

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
sl: Napaka: ukaz »goto« zahteva argument večji od nič.

en: Errors
sl: Napake

en: Errors and Warnings
sl: Napake in opozorila

en: Errors and Warnings...
sl: Napake in opozorila ...

en: Esc
sl: Ubežnica

en: Esperanto
sl: esperanto

en: Esperanto (Latin-3)
sl: esperanto (latin-3)

en: Essential
sl: Osnovno

en: Estonian
sl: estonščina

en: Ethnic
sl: Etnična

en: Euro-Techno
sl: Euro-Tehno

en: Every
sl: Vsak

en: Example: 'CICrystallize', 'CIBumpDistortion', 'CIThermal', 'CIComicEffect'
sl: Primer: 'CICrystallize', 'CIBumpDistortion', 'CIThermal', 'CIComicEffect'

en: Executive Producer
sl: Izvršni producent

en: Exhaustive help for VLC and its modules
sl: Podrobnejša pomoč za program VLC in njegove module.

en: Exit fullscreen
sl: Zapusti celozaslonski način

en: Exit if there are no more items in the playlist.
sl: Po predvajanem zadnjem predmetu na seznamu predvajanja bo program samodejno končan.

en: Expand
sl: Razširi

en: Expand All
sl: Razširi vse

en: Expand the viewpoint field of view (360°)
sl: Razširi polje točke pogleda (360°)

en: Expanding Spacer
sl: Razširni preslednik

en: Expanding background cone or art
sl: Povečanje stožca ali slike v ozadja

en: Experimental
sl: Preizkusno

en: Explicit
sl: Kočljivo

en: Export SDP as file
sl: Izvozi SDP kot datoteko

en: Expose media player via D-Bus
sl: Objavi predvajalnik prek vodila D-Bus

en: Extend subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
sl: Možnost omogoča podaljšanje prikaza podnapisov.
    Vrednost 0 onemogoči prilagajanje.

en: Extended M3U
sl: Razširjen M3U

en: Extended panel
sl: Razširjen pregled

en: Extension '%s' does not respond.
    Do you want to kill it now?
sl: Razširitev »%s« se ne odziva.
    Ali jo želite zapreti?

en: Extension not responding!
sl: Razširitev se ne odziva!

en: Extension through which to use the Open Graphics Library (OpenGL).
sl: Razširitev, preko katere naj se uporabi OpenGL.

en: Extensions
sl: Razširitve

en: Extensions brings various enhancements. Check descriptions for more details
sl: Razširitve dodajo različne izboljšave. Preverite opise za več podrobnosti

en: Extra I-frames aggressivity
sl: Agresivnost dodatnih I sličic

en: Extra PMT
sl: Dodatni PMT

en: Extra interface modules
sl: Dodatni moduli vmesnika

en: Extra media
sl: Dodatna predstavna vsebina

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
sl: Dodatni metapodatki in ostale podrobnosti posnetka

en: Extract
sl: Pretvori

en: Extract RGB component video filter
sl: Filter izločevanja RGB dela slike

en: FDK-AAC Audio encoder
sl: Kodirnik zvoka FDK-AAC

en: FEC code rate
sl: Kodna hitrost FEC

en: FFT window
sl: Okno FFT

en: FFmpeg audio/video decoder
sl: Odkodirnik zvoka in slike FFmpeg

en: FFmpeg audio/video encoder
sl: Kodirnik zvoka in slike FFmpeg

en: FFmpeg post processing filter chains
sl: FFmpeg verige po obdelavi

en: FIFO which will be read for commands
sl: FIFO prebran za ukaze

en: FIFO which will be written to for responses
sl: FIFO, ki bo zapisan kot odgovor

en: FLAC demuxer
sl: Odvijalnik FLAC

en: FM radio
sl: Radio FM

en: FOURCC code of raw input format
sl: Koda FOURCC oblike surovega vhoda

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
sl: Koda FOURCC oblike surovega vhoda. To je niz s štirimi znaki.

en: FPS Converter
sl: Pretvornik FPS

en: FPS conversion video filter
sl: Filter pretvornika videa FPS

en: FTP account
sl: Račun FTP

en: FTP authentication
sl: Overitev FTP

en: FTP input
sl: Dovod FTP

en: FTP upload output
sl: Izhod nalaganja na FTP

en: Facility
sl: Objekt

en: Factor
sl: Faktor

en: Failed to open "%s" for writing
sl: Odpiranje »%s« za zapisovanje je spodletelo

en: Failed to start bluray playback. Please try without menu support.
sl: Začenjanje predvajanja pogona Bluray je spodletelo. Poskusite predvajati vsebino brez omogočenih menijev.

en: Fake TTY
sl: Lažni TTY

en: Fallback to placeholder stream when out of data
sl: Povrnitev na pretok vsebnika, ko ni več podatkov

en: Faroese
sl: farščina

en: Fast
sl: Hitro

en: Fast bilinear
sl: Hitro dvosmerno

en: Fast seek
sl: Hitro preskakovanje

en: Faster
sl: Hitreje

en: Faster (fine)
sl: Hitreje (postopno)

en: Favor speed over precision while seeking
sl: Hitrost naj ima pri preskakovanju prednost pred natančnoatjo

en: Features
sl: Značilnosti

en: Feed URLs
sl: Naslov URL virov

en: Feed images
sl: Vir slik

en: Feedback gain
sl: Povratno ojačanje

en: Fetch artwork using lua scripts
sl: Pridobi grafične podobe s skripti Lua

en: Fetch meta data using lua scripts
sl: Pridobi metapodatke s skripti lua

en: Field coding is where interlaced fields are coded separately as opposed to a pseudo-progressive frame
sl: Pri kodiranju polja se prepletena polja kodirajo posebej v nasprotju s psevdo progresivnimi sličicami

en: Fijian
sl: fidžijščina

en: File
sl: Datoteka

en: File Format:
sl: Zapis datoteke:

en: File Selection
sl: Izbor datoteke

en: File Size
sl: Velikost datoteke

en: File associations
sl: Datotečne vezi

en: File audio output
sl: Odvod zvokovne datoteke

en: File caching (ms)
sl: Predpomnjenje datotek (v milisekundah)

en: File containing the 16 bytes encryption key
sl: Datoteka, ki vsebuje 16-bajtni šifrirni ključ AES.

en: File corrupted
sl: Okvarjena datoteka

en: File could not be verified
sl: Datoteke ni mogoče overiti

en: File dumper
sl: Odlagalnik datotek

en: File extensions association
sl: Povezava datotečnih končnic

en: File input
sl: Dovod datoteke

en: File is read when segment starts and is assumed to be in format: key-uri\nkey-file. File is read on the segment opening and values are used on that segment.
sl: Datoteka je prebrana ob začetku odseka in je podana v zapisu naslov_uri_ključa/datoteka_nkey. Datoteka je prebrana od odpiranju odseka in vrednosti se uporabijo le za ta odsek.

en: File keystore (plaintext)
sl: Datoteka skladišč poveril (besedilna)

en: File logger
sl: Beleženje datotek

en: File logging
sl: Beleženje datotek

en: File name
sl: Ime datoteke

en: File names:
sl: Imena datotek:

en: File not verifiable
sl: Datoteke ni mogoče preveriti

en: File reading failed
sl: Branje datoteke je spodletelo

en: File stream output
sl: Odvod pretoka datoteke

en: File that will be used to configure the projectM module.
sl: Datoteka uporabljena za nastavitve modula učinka predočenja projectM.

en: File to read the marquee text from.
sl: Datoteka za branje označnega besedila.

en: File to which the audio samples will be written to ("-" for stdout).
sl: Datoteka v katero bodo zapisani zvokovni vzorci. (» - « za standardni izhod).

en: File where vlc reads key-uri and keyfile-location
sl: Datoteka, iz katere program prebere naslov URI ključa

en: File/Directory
sl: Datoteka/Mapa

en: File/Folder
sl: Datoteka/Mapa

en: Filebrowser starting point
sl: Začetna točka brskalnika

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Filename containing initial scan tuning data.
sl: Ime datoteke z začetnimi podatki za preiskovanje.

en: Filename for 2 pass stats file
sl: Ime datoteke za drugi (2) prehod

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
sl: Ime datoteke za drugi (2) prehod stats datoteke pri večpasovnem kodiranju.

en: Filename for stream (helper setting for dst)
sl: Ime datoteke za pretok (nastavitve pomoči za DST)

en: Filename for stream. Helper setting for dst, dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this.
sl: Ime datoteke za pretok. Nastavitev za dst,dst=bind+'/'+path. dst-parameter prepiše to možnost.

en: Filename of config file in share/dvb/dvb-s.
sl: Ime nastavitvene datoteke share/dvb/dvb-s.

en: Filename prefix
sl: Predpona imena datoteke

en: Filename to look for album art in current directory
sl: Ime datoteke za iskanje naslovnice v trenutni mapi

en: Files
sl: Datoteke

en: Files will be placed in the same directory with the same name.
sl: Datoteke bodo shranjene v isto mapo z istim imenom.

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
sl: Datoteke z navedenimi priponami ne bodo dodane na seznam predvajanja ob odpiranju mape.
    Nastavitev omogoča dodajanje map s seznami predvajanja. Zapisi pripon morajo biti ločeni z vejico.

en: Film Grain
sl: Zrnatost posnetka

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
sl: Dvakratno filtriranje zvoka. Moč učinka se s tem podvoji.

en: Filters
sl: Filtri

en: Find
sl: Najdi

en: Find all cluster positions by jumping cluster-to-cluster before playback
sl: Najdi vse položaje razvrščenih skupin s skakanjem od ene do druge pred predvajanjem

en: Find meta data using audio fingerprinting
sl: Najdi metapodatke z uporabo zvokovnih prstnih odtisov

en: Find more addons online
sl: Najdi več dodatkov na spletu

en: Find: %s
sl: Najdi: %s

en: Fingerprinting track...
sl: Iskanje prstnih odtisov...

en: Finnish
sl: finščina

en: First Play
sl: Prvo predvajanje

en: First parameter controls if RD is on (subme>=6) or off.
    Second parameter controls if Trellis is used on psychovisual optimization, default off
sl: Prvi parameter nadzira, ali je RD omogočen (subme>=6) ali ne.
    Drugi parameter pa nadzira uporabo možnosti Trellis pri psihovizualnih prilagoditvah.

en: Fit to Screen
sl: Prilagodi zaslonu

en: Fix HDTV height
sl: Popravi višino HDTV

en: Fix when necessary
sl: Popravi ob potrebi

en: Fixed Bandwidth
sl: Določeno po pasovni širini

en: Fixed Bandwidth in KiB/s
sl: Določena pasovna širina v KiB/s

en: Fixed quantizer scale
sl: Določena delitvena lestvica

en: Fixing AVI Index...
sl: Poteka popravljanje kazala AVI ...

en: Flac audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka Flac

en: Flac audio encoder
sl: Kodirnik zvoka Flac

en: Flac audio packetizer
sl: Paketnik zvoka Flac

en: Flat
sl: Plosko

en: Flat Button
sl: Ploski gumbi

en: Flip horizontally
sl: Zrcali vodoravno

en: Flip the picture horizontally.
sl: Zrcali sliko vodoravno.

en: Flip the picture vertically.
sl: Zrcali sliko navpično.

en: Flip vertically
sl: Zrcali navpično

en: Float on Top
sl: Lebdeče v ospredju

en: FluidSynth MIDI synthesizer
sl: Sintetizator MIDI FluidSynth

en: Folder
sl: Mapa

en: Folder meta data
sl: Metapodatki mape

en: Folk
sl: Ljudska

en: Folk-Rock
sl: Ljudski rock

en: Folklore
sl: Folklora

en: Follow the mouse
sl: Sledi miški

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
sl: Sledi miški med zajemanjem platna zaslona.

en: Font
sl: Pisava

en: Font Properties
sl: Lastnosti pisave

en: Font color
sl: Barva pisave

en: Font family for the font you want to use
sl: Družina želeno pisave.

en: Font file for the font you want to use
sl: Datoteka pisave, ki jo želite uporabiti

en: Font menu
sl: Pisava menija

en: Font size
sl: Velikost pisave

en: Font size in pixels
sl: Velikost pisave v točkah

en: Font size, in pixels. Default is 0 (use default font size).
sl: Velikost pisave v točkah. Privzeta vrednost je 0 (uporabi sistemsko velikost pisave).

en: Font size, pixels
sl: Velikost pisave v točkah

en: Font used for the menus
sl: Pisava uporabljena v menijih

en: Font used for the titles
sl: Pisava uporabljena v naslovih

en: For H.264, IdrInterval specifies IDR-frame interval in terms of I-frames; if IdrInterval=0, then every I-frame is an IDR-frame. If IdrInterval=1, then every other I-frame is an IDR-frame, etc. For MPEG2, IdrInterval defines sequence header interval in terms of I-frames. If IdrInterval=N, SDK inserts the sequence header before every Nth I-frame. If IdrInterval=0 (default), SDK inserts the sequence header once at the beginning of the stream.
sl: Pri H.264 vrednost IdrInterval določi razmik sličic IDR v smislu sličic I; če je IdrInterval=0, potem je vsaka sličica I sličica IDR. Če je IdrInterval=1, potem je vsaka druga sličica I sličica IDR, itd. Pri MPEG2 določa IdrInterval razmik glave zaporedja v smislu sličic I. Če je IdrInterval=N, SDK vstavi glavo zaporedja pred vsak N-to sličico I. Če pa je IdrInterval=0 (privzeto), SDK vstavi glavo zaporedja enkrat na začetku pretoka.

en: For stereoscopic videos define frame arrangement:
     0: checkerboard - pixels are alternatively from L and R
     1: column alternation - L and R are interlaced by column
     2: row alternation - L and R are interlaced by row
     3: side by side - L is on the left, R on the right
     4: top bottom - L is on top, R on bottom
     5: frame alternation - one view per frame
sl: Določite razporeditev sličic za stereoskopske video posnetke:
    0: šahovnica - slikovne točke so izmenično iz leve in desne
    1: izmenjava stolpcev - leva in desna sta prepletena po stolpcu
    2: izmenjava vrstic - leva in desna sta prepletena po vrstici
    3: vzporedno - leva je na levi, desna je na desni
    4: zgoraj spodaj - leva je zgoraj, desna je spodaj
    5: izmenjava sličic - en pogled na sličico

en: Force
sl: Prisiljeno

en: Force Aspect Ratio
sl: Vsiljeno razmerje velikosti

en: Force Profile
sl: Vsili profil

en: Force S/PDIF support
sl: Vsili podporo S/PDIF

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
sl: Vsili kodiranje s privzeto bitno hitrost (CBR).

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
sl: Določitev kakovosti kodiranja med 0.0 (nizka) in 50.0 (visoka), namesto določevanja bitne hitrosti. Nastavitev omogoča VBR pretok.

en: Force a strict standard compliance when encoding (accepted values: -2 to 2).
sl: Vsili strogo skladje s standardom ob kodiranju (dovoljene vrednosti: -2 do 2).

en: Force bold
sl: Vsili krepko pisavo

en: Force chroma (Use carefully)
sl: Vsiljene barve (uporabljajte previdno)

en: Force chroma. This is a four character string.
sl: Vsiljene barv. Določene so s štirimi znaki.

en: Force detection of Dolby Surround
sl: Vsili zaznavanje sistema Dolby Surround

en: Force index creation
sl: Ustvarjanje kazala

en: Force interlaced video mode.
sl: Vsili način razpletanja videa.

en: Force interleaved method
sl: Prepletena metoda

en: Force number of slices per frame
sl: Vsili število rezin na sličico

en: Force rectangular slices and is overridden by other slicing options
sl: Vsili pravokotne rezine in jo preglasijo druge možnosti rezanja

en: Force selection of all streams
sl: Izbira vseh pretokov.

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
sl: Onemogoči preskakovanje sličic za hitrejše odkodiranje (-1=brez, 0=privzeto, 1=B-slike, 2=P-slike, 3=B+P slike, 4=vse slike).

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
sl: Vsili preskok idct-ja, da pospešite odkodiranje vrst sličic (-1=brez, 0=privzeto, 1=sličice B, 2=sličice P, 3=sličice B+P, 4=vse sličice).

en: Force subtitle position
sl: Vsili položaj podnapisov

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
sl: Določitev uporabe barvne lestvice vnosa DirectShow slike (primer: I420 (privzeto), RV24, etc.).

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate (eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
sl: Prisili video vhod DirectShow, da uporabi določeno hitrost sličic (npr. 0 pomeni privzeto, 25, 29,97, 50, 59,94, itd.)

en: Force the HDMI output into an interlaced video mode for interlaced video content.
sl: Vsili prepletanje na HDMI izhodu, kadar je video vsebina prepletena.

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input). Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG
sl: Vsili slikovni napravi Video4Linux2 uporabo določene oblike zapisa barv (primer. I420 ali I422 za surove slike, MJPEG za skrčeni zapis M-JPEG). Celoten seznam: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG.

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
sl: Uporabite dummy slikovni izhod za ustvarjanje slik z uporabo barvnega zapisa namesto, da poskušate izboljšati delovanje z iskanjem najprimernejšega.

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
sl: Vsili modulu rc uporabo standardnega vhoda, kot da je to TTY.

en: Force the specified number of consecutive B-frames to be used, except possibly before an I-frame. Range 0 to 2.
sl: Vsili določeno število zaporednih B-sličic, razen pred sličicami-I. Območje vrednosti je med 0 in 2.

en: Force the subtitles format. Selecting "auto" means autodetection and should always work.
sl: Vsili format podnapisov. Izbira "samodejno" pomeni samodejno prepoznavanje in naj bi vedno delovalo.

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
sl: Določena uporaba barve. Uporabljen mora biti YUVA, če želite uporabiti alfa masko ali filter modrega zaslona slike.

en: Force update of this dialog's values
sl: Vsili posodobitev vrednosti pogovornega okna

en: Force use of a specific avformat muxer.
sl: Vsili uporabo določenega zvijalnika Avformat.

en: Force use of a specific chroma for output.
sl: Vsili uporabo določene barve za izhod.

en: Force window style:
sl: Vsili oblikovni slog okna predvajalnika:

en: Forced chroma
sl: Vsili barvno shemo

en: Forces the audio language
sl: Vsili prednostni jezik zvokovne sledi

en: Forces the audio language for the output mux. Three letter ISO639 code. Default is 'eng'.
sl: Vsili jezik zvokovne sledi za izhod zvijanja. Vrednost je določena s tročrkovno kodo ISO639. Privzeta vrednost je »eng«.

en: Form
sl: Oblika

en: Format
sl: Zapis

en: Format name
sl: Ime formata

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
sl: Zapis zajetih slik (png, jpg ...)

en: Format time and date
sl: Oblikuj čas in datum

en: Formatted Subtitles
sl: Oblikovani podnapisi

en: Forward
sl: Naprej

en: Forward cookies across HTTP redirections.
sl: Posredovanje piškotkov prek preusmeritev HTTP.

en: Fra&me Rate
sl: Hitrost &sličic

en: Fragmented and streamable MP4 muxer
sl: Fragmentiran in pretočni MP4 zvijalnik

en: Frame By Frame
sl: Sličica po sličico

en: Frame buffer depth
sl: Globina medpomnilnika sličic

en: Frame buffer file
sl: Datoteka medpomnilnika sličic

en: Frame buffer height
sl: Višina medpomnilnika sličic

en: Frame buffer segment ID
sl: ID odseka medpomnilnika sličic

en: Frame buffer width
sl: Širina medpomnilnika sličic

en: Frame by frame
sl: Sličica po sličico

en: Frame packing
sl: Stiskanje sličic

en: Frame rate
sl: Hitrost sličic

en: Frame rate of a video elementary stream
sl: Hitrost sličic osnovnega video pretoka

en: Frame rate of the elementary stream produced.
sl: Hitrost sličic ustvarjenega osnovnega pretoka.

en: Frame size
sl: Velikost sličice

en: Framebuffer device
sl: Naprava medpomnilnika sličic

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
sl: Naprava medpomnilnika sličic za neposredno izrisovanje (običajno /dev/fb0).

en: Framebuffer input
sl: Vhod medponilnika sličic

en: Framebuffer resolution to use
sl: Ločljivost medpomnilnika sličic za uporabo

en: Framebuffer uses hw acceleration
sl: Medpomnilnik sličic uporablja strojno pospeševanje

en: Framecount to use on frametype lookahead
sl: Števec sličic uporabljen pri pregledovanju vrste sličic

en: Framecount to use on frametype lookahead. Currently default can cause sync-issues on unmuxable output, like rtsp-output without ts-mux
sl: Števec sličic za uporabo pri preiskovanju vrste sličic. Trenutno privzeta nastavitev lahko vpliva na težave usklajevanja na nezvitih izhodih, kot je izhod RTSP brez zvijalnika TS.

en: Frames Threads
sl: Niti sličic

en: Frames per Second
sl: Sličice na sekundo

en: Freetype2 font renderer
sl: Izrisovalnik pisave Freetype2

en: Freeze
sl: Zamrzni

en: Freezing interactive video filter
sl: Vzajemni slikovni filter zamrznitve

en: French
sl: francoščina

en: Freq 1 (Hz)
sl: Frekvenca 1 (Hz)

en: Freq 1 Q
sl: Frekvenca 1 Q

en: Freq 1 gain (dB)
sl: Frekvenčna uskladitev 1 (dB)

en: Freq 2 (Hz)
sl: Frekvenca 2 (Hz)

en: Freq 2 Q
sl: Frekvenca 2 Q

en: Freq 2 gain (dB)
sl: Frekvenčna uskladitev 2 (dB)

en: Freq 3 (Hz)
sl: Frekvenca 3 (Hz)

en: Freq 3 Q
sl: Frekvenca 3 Q

en: Freq 3 gain (dB)
sl: Frekvenčna uskladitev 3 (dB)

en: Frequency
sl: Frekvenca

en: Frequency (Hz)
sl: Frekvenca (Hz)

en: Frisian
sl: frisianščina

en: Fuchsia
sl: Škrlatna

en: Full
sl: Polno

en: Full HD (1080p)
sl: Polni HD (1080p)

en: Full URL to put in index file
sl: Poln naslov URL za vstavitev v datoteko kazala

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
sl: Določilo omogoči vpis polnega naslova URL za vstavitev v datoteko kazala. Možnost zahteva vpis zaporedne številke in ne številke odseka.

en: Full Volume
sl: Polna glasnost

en: Full bass
sl: Polni basi

en: Full bass and treble
sl: Polni basi in visoki toni

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
sl: Polna pot do slikovnih datotek. Oblika je <slika>[,<časovni zamik v ms>[,<alpha>]][;<slika>[,<časovni zamik>[,<alpha>]]][;...]. Če imate le eno datoteko enostavno vnesite njeno ime.

en: Full treble
sl: Polni visoki toni

en: Fullscreen
sl: Celozaslonski način

en: Fullscreen Controller
sl: Nadzornik celozaslonskega predvajanja

en: Fullscreen Video Device
sl: Slikovna celozaslonska naprava

en: Fullscreen controller mouse sensitivity
sl: Občutljivost miške celozaslonskega nadzornika

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
sl: Motnost elementov v celozaslonskem načinu (med 0,1 in 1)

en: Fullscreen settings
sl: Nastavitve celozaslonskega prikaza

en: Fullscreen video output
sl: Celozaslonski način predvajanja

en: G.711 decoder
sl: Odkodirnik G.711

en: G.711 encoder
sl: Kodirnik G.711

en: GLX extension for OpenGL
sl: Razširitev GLX za OpenGL

en: GNU TLS server
sl: Strežnik GNU TLS

en: GNU TLS transport layer security
sl: Varnost prenosne plasti GNU TLS

en: GNU/Linux framebuffer video output
sl: GNU/Linux izhod medpomnilnika sličic

en: GOP length
sl: GOP dolžina

en: GOP structure
sl: GOP struktura

en: GOP structure used to encode the video sequence
sl: Zgradba GOP, ki se uporablja za kodiranja zaporedja sličic

en: GPU affinity
sl: Afiniteta GPU

en: GStreamer Based Decoder
sl: Odkodirnik GStreamer

en: Gaelic (Scots)
sl: galščina

en: Gain
sl: Usklajevanje

en: Gain control filter
sl: Filter za nadzor usklajevanja glasnosti

en: Gain multiplier
sl: Množilnik usklajevanja

en: Gain on Feedback loop
sl: Ojačitev na povratni zanki

en: Gallegan
sl: galanščina

en: Game
sl: Igra

en: Game mode
sl: Igralni način

en: Gamma
sl: Prilagoditev gama

en: Gamma (Blue) correction
sl: Popravek barve (modra)

en: Gamma (Green) correction
sl: Popravek barve (zelena)

en: Gamma (Red) correction
sl: Popravek barve (rdeča)

en: Gamma adjust.
sl: Prilagoditev osvetljenosti slike gama

en: Gangsta
sl: Gangsta Rap

en: Gathering stream output
sl: Zbiranje izhoda pretoka

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
sl: Gaussov prilagodljivi nizkopropustni filter

en: Gaussian Blur
sl: Gauss zameglitev

en: Gaussian Low Pass Filter
sl: Gaussov nizkopropustni filter

en: Gaussian blur video filter
sl: Filter Gaussove zameglitve slike

en: Gaussian's standard deviation. The blurring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
sl: Gaussov standardni odklon. Meglenje bo upoštevalo slikovne točke, ki so oddaljene do 3*sigma v vsaki smeri

en: Gaussian's std deviation
sl: Gaussovo običajno odstopanje

en: General
sl: Splošno

en: General Audio
sl: Splošni zvok

en: General audio settings
sl: Splošne nastavitve zvoka

en: General input settings. Use with care...
sl: Splošne nastavitve vhoda. Uporabljajte previdno ...

en: General playlist behaviour
sl: Splošne lastnosti seznama predvajanja

en: General settings
sl: Splošne nastavitve

en: General settings for audio output modules.
sl: Splošne nastavitve za module zvokovnih izhodov.

en: General settings for video output modules.
sl: Splošne nastavitve za module slikovnega izhoda.

en: General stream output settings
sl: Splošne nastavitve izhoda pretokov

en: General video settings
sl: Splošne nastavitve videa

en: Generate HDR from SDR
sl: Ustvari HDR iz SDR

en: Generate IV instead using segment-number as IV
sl: Ustvari »inicializacijski vektor« in za vektor ne uporabi števila odseka.

en: Generate access unit delimiter NAL units.
sl: Ustvari razmejilnik enot dostopa NAL.

en: Generated stream output string
sl: Ustvarjen niz izhoda pretoka

en: Generic
sl: Izvorno

en: Genre
sl: Zvrst

en: Genre description
sl: Opis zvrsti

en: Genre metadata
sl: Metapodatek zvrsti

en: Genre of the content.
sl: Zvrst vsebine.

en: Geometry
sl: Geometrija

en: Georgian
sl: gruzijščina

en: German
sl: nemščina

en: Gestures
sl: Kretnje

en: Get function
sl: Pridobi funkcijo

en: Gives video a warmer tone by applying sepia effect
sl: Poda sliki toplejši ton z uporabo učinka sepia

en: Global
sl: Splošno

en: Global Hotkeys
sl: Splošne hitre tipke

en: Global Hotkeys interface
sl: Vmesnik globalnih hitrih tipk

en: Global gain
sl: Splošno usklajevanje

en: Go to Time
sl: Pojdi na čas

en: Go to next item
sl: Skoči na naslednji predmet

en: Go to previous item
sl: Skoči na prejšnji predmet

en: Go to the DVD menu
sl: Skoči na meni DVD

en: Go to the previous item
sl: Skoči na prejšnji predmet

en: Go to time
sl: Pojdi na čas

en: Go!
sl: Začni!

en: Goom animation speed
sl: Hitrost animacije Goom

en: Goom display height
sl: Višina prikaza Goom

en: Goom display width
sl: Širina prikaza Goom

en: Goom effect
sl: Učinek Goom

en: Gothic
sl: Gotska

en: Gothic Rock
sl: Gotski rock

en: Gradfun video filter
sl: Filter slike Gradfun

en: Gradient
sl: Prelivanje

en: Gradient image type
sl: Vrsta prelivanja slike

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
sl: Vrsta prelivanja slike (0 ali 1). Vrednost 0 pobeli sliko, vrednost 1 pa obdrži barve.

en: Gradient threshold
sl: Prag preliva

en: Gradient video filter
sl: Filter prehoda slike

en: Grain
sl: Zrnatost

en: Grain video filter
sl: Grain filter slike

en: Grass green
sl: Travniško zelena

en: Gray
sl: Siva

en: Grayscale video output
sl: Sliko videa pokaži sivinsko

en: Greek (ISO 8859-7)
sl: grško (ISO-8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
sl: grško (windows-1253)

en: Greek, Modern
sl: grščina, moderna

en: Green
sl: Zelena

en: Greenlandic, Kalaallisut
sl: grenlandščina

en: Group
sl: Skupina

en: Group of Picture Reference Distance
sl: Sklicna razdalja Skupine slik

en: Group of Picture size
sl: Velikost Skupine slik

en: Group packets
sl: Skupinski paketi

en: Grouping
sl: Združevanje

en: Guarani
sl: gvaranščina

en: Guard interval
sl: Zaščitni zamik

en: Gujarati
sl: gudžaratščina

en: H.262/MPEG-2 encoder (x262)
sl: Kodirnik H.262/MPEG-2 (x262)

en: H.264 level
sl: Raven H.264

en: H.264 profile
sl: Profil H.264

en: H.264 video packetizer
sl: Paketnik slike H.264

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264 10-bit)
sl: Kodirnik H.264/MPEG-4 Part 10/AVC (x264 10-bitni)

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264)
sl: Kodirnik H.264/MPEG-4 Part 10/AVC (x264)

en: H.265/HEVC encoder (x265)
sl: Kodirnik H.265/HEVC (x265)

en: H264 video demuxer
sl: Odvijalnik slike H264

en: HAL AudioUnit output
sl: HAL AudioUnit prikaz

en: HD (720p)
sl: Standardni HD (720p)

en: HD-SDI Input
sl: Dovod HD-SDI

en: HDMI/SPDIF audio passthrough
sl: Zvočni prehod HDMI/SPDIF

en: HDMV TextST subtitles decoder
sl: Odkodirnik podnapisov HDMV TextST

en: HDR Output Mode
sl: HDR način prikaza

en: HEVC/H.265 video demuxer
sl: Odvijalnik slike HEVC/H.265

en: HEVC/H.265 video packetizer
sl: Paketnik slike HEVC/H.265

en: HLSL File
sl: Datoteka HLSL

en: HQ Denoiser 3D
sl: Odstranjevalnik šuma 3D HQ

en: HRD-timing information
sl: Podatki o merjenju časa HRD-ja

en: HRTF file for the binauralization
sl: Datoteka HRTF za binauralizacijo

en: HTML playlist
sl: HTML seznam predvajanja

en: HTML playlist export
sl: Izvoz seznama predvajanja HTML

en: HTTP (default)
sl: HTTP (privzeto)

en: HTTP Announcement
sl: Naznanilo HTTP

en: HTTP Dynamic Streaming
sl: Dinamično pretakanje HTTP

en: HTTP Live streaming output
sl: Odvod pretakanja v živo prek HTTP

en: HTTP authentication
sl: HTTP overitev

en: HTTP input
sl: HTTP vhod

en: HTTP port
sl: Vrata HTTP

en: HTTP proxy
sl: Posredniški strežnik HTTP

en: HTTP proxy URL
sl: Naslov URL posredovalnega strežnika HTTP

en: HTTP proxy password
sl: Geslo posredniškega strežnika HTTP

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
sl: Določitev posredniškega strežnika HTTP v obliki http://[uporabnik]@]mojproxy.mojadomena:moja vrata/ . V primeru, da vrednost ni navedena bo uporabljena sistemska nastavitev.

en: HTTP server address
sl: Naslova strežnika HTTP

en: HTTP server port
sl: Vrata strežnika HTTP

en: HTTP stream output
sl: Odvod HTTP zapisov

en: HTTP tunnel port
sl: Tunelska HTTP vrata

en: HTTP web interface
sl: Spletni vmesnik HTTP

en: HTTP/TLS server certificate
sl: Potrdilo strežnika HTTP/TLS

en: HTTP/TLS server private key
sl: Zasebni ključ strežnika HTTP/TLS

en: HTTPS input
sl: Dovod HTTPS

en: HTTPS server port
sl: Vrata strežnika HTTPS

en: Haar cascade filename
sl: Ime datoteke Haar kaskade

en: Half Size
sl: Polovična velikost

en: Handling mode for stereo streams
sl: Upravljalni način stereo pretokov

en: Hard Rock
sl: Hard rock

en: Hardware decoding
sl: Strojno odkodiranje

en: Hardware-accelerated decoding
sl: Strojno pospešeno odkodiranje

en: Having this cache will guarantee that the packets going out are delivered at a spacing determined by the chain timestamps thus ensuring a near jitter free output. Be aware that this setting will also add to the overall latency of the stream.
sl: Predpomnilnik zagotavlja, da bodo izhodni paketi dostavljeni s presledkom, kot ga določa časovni žig verige, kar poskrbi zaizohd, ki je tako rekoč brez trepetanj (jitter). Ta nastavitev poveča zakasnitev pretoka.

en: Headphone effect
sl: Učinek slušalk

en: Headphone virtual spatialization effect
sl: Navidezni prostorski učinek prek slušalk

en: Headphone virtualization
sl: Učinek navideznosti slušalk

en: Headphones
sl: Slušalke

en: Headphones mode (binaural)
sl: Način slušalk (binauralni način)

en: Heavy Metal
sl: Heavy metal

en: Hebrew
sl: hebrejščina

en: Hebrew (ISO 8859-8)
sl: hebrejsko (ISO-8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
sl: hebrejsko (windows-1255)

en: Height
sl: Višina

en: Height in pixel of BarGraph to be displayed.
sl: Višina vsakega prikazanega stolpca v modulu BarGraph.

en: Height in pixels of the border between miniatures.
sl: Višina robov med miniaturami, v točkah.

en: Height of video or subtitle elementary streams
sl: Višina slike ali osnovnega pretoka podnapisov

en: Help
sl: Pomoč

en: Herero
sl: hererščina

en: Hide / Show Library
sl: Skrij / Prikaži zbirko

en: Hide / Show Viewer
sl: Skrij / Pokaži  prikazovalnik

en: Hide Others
sl: Skrij ostalo

en: Hide VLC
sl: Skrij VLC

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
sl: Skrij kazalnik in vmesnik nadzornika zaslona po x milisekundah

en: Hide future errors
sl: Skrij nadaljnje napake

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
sl: Skrije kazalnik in omogočene vmesnike po določenem času predvajanja.

en: Hide the interface and pause playback.
sl: Skrije vmesnik in ustavi predvajanje posnetka.

en: Hierarchy mode
sl: Način hierarhije

en: High
sl: Visoko

en: High (high quality and high bandwidth)
sl: Visoka (visoka kakovost in pasovna širina)

en: High LNB voltage
sl: Visoka napetost LNB

en: High Quality 3D Denoiser filter
sl: Visokokakovostni filter odstranjevalnika šuma 3D

en: High freq (Hz)
sl: Visoka frekvenca (Hz)

en: High freq gain (dB)
sl: Visoka frekvenčna uskladitev (dB)

en: High latency
sl: Visoka zakasnitev

en: High priority
sl: Visoka prednost

en: High quality scaling level
sl: Visoka kakovost ravni umerjanja

en: High-priority code rate
sl: Kodna hitrost visoke prednosti

en: Higher Latency
sl: Večja zakasnitev

en: Higher latency
sl: Večja zakasnitev

en: Higher value implies more prefiltering
sl: Večja vrednost določa več predfiltriranja

en: Highest
sl: Najvišje

en: Highest Bandwidth/Quality
sl: Najvišja širokopasovna širina/kakovost

en: Highest Latency
sl: Največja zakasnitev

en: Hindi
sl: hindujščina

en: Hiri Motu
sl: hiri motu

en: Home
sl: Začetek

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
sl: kongkonško (HKSCS)

en: Hop limit (TTL)
sl: Omejitev poskoka (TTL)

en: Horizontal
sl: Vodoravno

en: Horizontal (18V)
sl: Vodoravno (18V)

en: Horizontal flip
sl: Vodoravno zrcaljenje

en: Horizontal slices per frame
sl: vodoravnih rezin na sličico

en: Host
sl: Gostitelj

en: Host Computer
sl: Gostiteljski računalnik

en: Hot keys
sl: Vroče tipke

en: Hotkey
sl: Hitra tipka

en: Hotkey change
sl: Sprememba hitre tipke

en: Hotkeys
sl: Hitre tipke

en: Hotkeys management interface
sl: Vmesnik urejanja hitrih tipk

en: Hotkeys settings
sl: Nastavitve hitrih tipk

en: Hough
sl: Zastavljanje

en: Hours / Minutes / Seconds:
sl: Ure / Minute / Sekunde:

en: How AQ distributes bits
sl: AQ prerazporeditev bitov

en: How long the notification will be displayed.
sl: Čas ohranjanja prikaza obvestil.

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
sl: Koliko časa naj program čaka na pakete preden vir preteče.

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
sl: Koliko ločenih dejavnih RTP sočasnih virov je dovoljenih.

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
sl: Kako pogosto naj se vsako sekundo vsebina zaslona osveži.

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
sl: Možnost določa način prikaza izbranega učinka pisave (različno za vsak učinek).

en: However, the security certificate presented by the server changed since the previous visit and was not authenticated by any trusted Certificate Authority.
sl: Vendar je bil varnostni certifikat strežnika od zadnjega obiska spremenjen in ni bil overjen s strani zaupanja vrednega overitelja certifikatov.

en: However, the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certificate Authority.
sl: Vendar predloženi varnostni certifikat strežnika ni znan in ga ni bilo mogoče overiti s strani zaupanja vrednega overitelja certifikatov.

en: Hue
sl: Odtenek

en: Hue or color balance.
sl: Obarvanost ali barvno ravnovesje.

en: Humour
sl: Humor

en: Hungarian
sl: madžarščina

en: Hurry up
sl: Pohiti

en: Hybrid Log-Gamma
sl: Hibridni Log-Gamma

en: I quantization factor
sl: Delitveni posrednik I

en: I&mport
sl: &Uvozi

en: I-frame only sequence
sl: Zaporedje samo sličic I

en: I420 - first plane is grayscale
sl: I420 – v sivih odtenkih

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
sl: Pretvarjanje I420, IYUV, YV12 v RGB2, RV15, RV16, RV24, RV32

en: ID Offset
sl: Odmik ID

en: IDR interval
sl: Razmik IDR

en: IIDC Digital Camera (FireWire) input
sl: Vhod digitalne IIDC kamere (FireWire)

en: INTERNET
sl: Internet

en: IP Address
sl: Naslov IP

en: IP Address of the Chromecast.
sl: Naslov IP prejemnika Chromecast.

en: ISDB-S parameters
sl: Parametri ISDB-S

en: ISDB-T reception parameters
sl: Parametri prejema signala ISDB-T

en: ITU-R BT.601 (525 lines, 60 Hz)
sl: ITU-R BT.601 (525 vrstic, 60 Hz)

en: ITU-R BT.601 (625 lines, 50 Hz)
sl: ITU-R BT.601 (625 vrstic, 50 Hz)

en: IceCAST output
sl: Odvod IceCAST

en: Icelandic
sl: islandščina

en: Icons
sl: Ikonski pogled

en: Identity
sl: Istovetnost

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
sl: V primeru, da je na voljo samodejno povezovanje, bodo uporabljene le povezave, katerih imena sledijo določilu logične povezave.

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
sl: Izbrana možnost omogoča preoblikovanje in določanje meje na koncu I sličic. V tem primeru trajanje preoblikovanja določi uporabnik in ni priporočljivo, če ni na voljo nobenih referenčnih sličic. Na ta način povečamo učinkovitost algoritma preoblikovanja, saj so I sličice največje sličice v pretoku.

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
sl: Izbrana možnost omogoča preklop med vsebnikom in običajnim pretokom le pri I-sličicah. S tem se odstranijo podatki med preklopom pretoka na račun malce daljšega zamika, ki je odvisen od frekvence I-sličic pretoka.

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
sl: Z nastavitvijo se določi samodejno povezovanje izhoda zvoka s prvim najdenim primerno nastavljenim uporabnikom.

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo slika oblazinjena in prilagojena velikosti platna po prilagajanju. V nasprotnem primeru bo slika obrezana in tako prilagojena velikosti platna.

en: If non empty and image-decode is true, the image will be converted to the specified chroma.
sl: Če polje ni prazno in je možnost odkodiranja slike omogočena, bo slika pretvorjena po določeni barvni shemi.

en: If nothing appears, check your internet connection.
sl: Če se nič ne pojavi, preverite internetno povezavo.

en: If pending audio communication is detected, playback will be paused automatically.
sl: Če sistem najavi prihajajočo zvočno sporočilo ali klic, se predvajanje samodejno ustavi.

en: If set to true, the bridge will discard all input elementary streams except if it doesn't receive data from another bridge-in. This can be used to configure a place holder stream when the real source breaks. Source and placeholder streams should have the same format.
sl: Če je izbrano, bo most opustil vhod vseh elementarnih pretokov, razen v primeru, da ne dobiva podatkov še iz enega vhodnega mosta. To je mogoče uporabiti za določitev rezervacije pretoka, za primer, ko se glavni vir pokvari. Viri in rezervacije naj imajo enak format.

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
sl: Če je določeno, bo uporabil sliko za pomik kazalca miške na zajem.

en: If the adapter provides multiple independent tuner devices, the device number must be selected. Numbering starts from zero.
sl: Če vmesnik ponuja več neodvisnih sprejemnikov, morate izbrati številko naprave. Oštevilčeneje se začne z 0.

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
sl: Če je povprečna moč nad zadnjimi N medpomnilniki večja kot je določena vrednost, bo glasnost izenačena. Vrednost je pozitivno število s plavajočo vejico in je običajno med 0,5 in 10.

en: If the cables between the satellilte low noise block-downconverter and the receiver are long, higher voltage may be required.
    Not all receivers support this.
sl: Če so kabli med satelitskim nizkošumnim blokom in sprejemnikom dolgi, je lahko potrebna višja napetost.
    Vsi sprejemniki tega ne podpirajo.

en: If the demodulator cannot detect spectral inversion correctly, it needs to be configured manually.
sl: Demodulator ne more pravilno zaznati spektralne inverzije, potrebno ga je nastaviti ročno.

en: If the file already exists, it will be overwritten.
sl: Če datoteka že obstaja, bo prepisana.

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
sl: Če datoteka s tem imenom v mapi že obstaja, ne bo prepisana.

en: If the output is stereo, render ambisonics with the binaural decoder.
sl: Če je izhod zvoka v sistemu stereo, prilagodi tehniko ambisonike z binauralnim dekoderjem.

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a DiSEqC 1.0 switch, the correct LNB can be selected (1 to 4). If there is no switch, this parameter should be 0.
sl: Če je satelitski sprejemnik povezan z več nizkošumnimi bloki (LNB-ji) preko stikala DiSEqC 1.0, se lahko izbere pravilen LNB (od 1 do 4). Če stikala ni, mora biti parameter enak 0.

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a cascade formed from DiSEqC 1.1 uncommitted switch and DiSEqC 1.0 committed switch, the correct uncommitted LNB can be selected (1 to 4). If there is no uncommitted switch, this parameter should be 0.
sl: Če je satelitski sprejemnik povezan z več nizkošumnimi bloki (LNB-ji) preko kaskadno povezanih nezajamčenega stikala DiSEqC 1.1 in zajamčenega stikala DiSEqC 1.0, se lahko izbere pravilen nezajamčen LNB (od 1 do 4). Če nezajamčenega stikala ni, mora biti ta parameter enak 0.

en: If the satellite transmission frequency exceeds the switch frequency, the oscillator high frequency will be used as reference. Furthermore the automatic continuous 22kHz tone will be sent.
sl: Če oddajna frekvenca satelita preseže frekvenco stikala, se bo za osnovo uporabila visoka frekvenca oscilatorja. Poleg tega se bo poslal še samodejni neprekinjeni ton frekvence 22 kHz.

en: If there is more than one digital broadcasting adapter, the adapter number must be selected. Numbering starts from zero.
sl: Če obstaja več kot en vmesnik za digitalno oddajanje, je treba izbrati številčno oznako vmesnika. Oštevilčenje se začne z 0.

en: If this option is enabled, VLC will use the dark interface style. Otherwise, the grey interface style is used.
sl: Če je ta možnost omogočena, bo VLC uporabil slog temnega vmesnika. Drugače bo uporabil slog sivga vmesnika.

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
sl: Možnost omogoča nadzor objavljanja naslova SAP skupinskega pošiljanja. Nastavitev je obvezna v primeru, ko želite objavljati preko sistema MBone.

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
sl: Če je ta lastnost prazna, se določijo
    različne vrednosti za DVD, VCD, in CDDA.
    Lahko določite edinstveno vrednost,
    ali jih v naprednih nastavitvah določite posamično.

en: If uid/gid are not specified in the url, VLC will automatically set a uid/gid.
sl: V primeru, da uid/gid v naslovu URL nista navedena, predvajalnik samodejno doda podatke.

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
sl: V primeru, da želite odpreti pretok skupinskega pošiljanja, vnesite naslov IP ponudnika pretoka. V načinu pošiljanja posamezniku bo predvajalnik samodejno uporabil naslov IP računalnika.
    
    Za dostop do možnosti odpiranja drugih protokolov pretoka, prekinite trenutno dejanje.

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
sl: Geslo, ki je uporabljeno za dostop prek posredniškega strežnika HTTP.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
sl: V primeru, da je v odložišču veljaven naslov URL
    ali pa pot do datoteke na računalniku,
    bo ta vrednost samodejno izbrana.

en: Ignore
sl: Prezri

en: Ignore files starting with '.'
sl: Prezri datoteke, ki se začnejo s piko » . «.

en: Ignore keyboard volume buttons.
sl: Prezri gumbe tipkovnice za prilagajanje glasnosti.

en: Ignore non audio tracks from iTunes audio files
sl: Prezri ne-zvočne datoteke med datotekami iTunes

en: Ignore ruby (furigana)
sl: Prezri ruby (furigana)

en: Ignore ruby (furigana) in the subtitle.
sl: Prezri ruby (furigana) pri podnapisih

en: Ignore subtitle flag
sl: Prezri zastavico podnapisov

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
sl: Prezri zastavico podnapisov. Možnost uporabite, če se podnapisi ne pojavijo na zaslonu.

en: Ignored extensions
sl: Prezrte pripone datotek

en: Image
sl: Slika

en: Image Adjust
sl: Prilagajanje slike

en: Image Files
sl: Slikovne datoteke

en: Image Files (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)
sl: Slikovne datoteke (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)

en: Image adjust
sl: Prilagajanje slike

en: Image brightness (0-2)
sl: Svetlost slike (0-2)

en: Image chroma
sl: Barve slike

en: Image contrast (0-2)
sl: Kontrast slike (0-2)

en: Image demuxer
sl: Odvijalnik slik

en: Image format
sl: Zapis slike

en: Image format (default RGB)
sl: Barvni zapis (privzeto RGB)

en: Image format which will be used to store the video snapshots
sl: Zapis, ki naj bo uporabljen za shranjevanje zajetega posnetka.

en: Image gamma (0-10)
sl: Barva slike (0-10)

en: Image height
sl: Višina slike

en: Image hue (-180..180)
sl: Odtenek slike (–180 ... +180)

en: Image hue (0-360)
sl: Odtenek slike (0-360)

en: Image mask
sl: Maska slike

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
sl: Masla slike. Točke z alfa vrednostmi večje od 50% bodo izbrisane.

en: Image properties filter
sl: Filter lastnosti slike

en: Image quality
sl: Kakovost slike

en: Image quality 1 to 9 (max)
sl: Kakovost slike od 1 do 9 (največja)

en: Image saturation (0-3)
sl: Nasičenost slike (0-3)

en: Image to be blended onto
sl: Slika na kateri se izvaja prelivanje

en: Image wall
sl: Stena slike

en: Image which will be blended
sl: Slika za prelivanje

en: Image width
sl: Širina slike

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
sl: Pri podpori več zaslonov, lahko navedete Windows ime naprave oken zaslona, na katerem želite predvajati video. Primer, »\\.\DISPLAY1« ali »\\.\DISPLAY2«.

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
sl: V celozaslonskem načinu ohrani zaslon, kjer ni slike, črn.

en: In order to stream, a valid destination address is required.
sl: Za pretok je zahtevan veljaven ciljni naslov.

en: In this interval an update from VNC is requested, default every 300 ms.
sl: V določenem zamiku program zahteva posodobitev zahteve preko VNC, privzeta vrednost je 300 ms.

en: In-memory stream input
sl: Pomnilniški vhod pretoka

en: Include debug messages in system log.
sl: Vključi sporočila razhroščevanja v sistemskem dnevniku.

en: Include devices and pipes when listing directories
sl: Na seznamu map prikaži tudi naprave in vhode

en: Increase
sl: Povečaj

en: Increase Volume
sl: Zvišaj glasnost

en: Increase or decrease the gain (default 1.0)
sl: Povečanje ali zmanjšanje usklajevanja (privzeto je 1.0)

en: Increase scale factor
sl: Povečaj prilagoditev velikosti

en: Increase the priority of the process
sl: Povečaj prednost opravila

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
sl: Povečanje prednosti opravila bo najverjetneje izboljšalo predvajanje, saj dovoli predvajalniku nemoteno delovanje ob delovanju drugih programov, ki prav tako prevzemajo procesorsko moč. Bodite pozorni, da lahko v posebnih primerih (napake) VLC zasiči procesor in s tem povzroči neodzivnost sistema.

en: Index
sl: Kazalo

en: Index file
sl: Datoteka kazala

en: Index interval
sl: Časovni razmik ustvarjanja kazala

en: Index of screen (1, 2, 3, ...). Alternative to Display ID.
sl: Kazalo zaslona (1, 2, 3, ...). Nadomstno za ID zaslona.

en: Index size ratio
sl: Razmerje velikosti kazala

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
sl: Čas prikazovanja slike med 0 in 60000 milisekund.

en: Indonesian
sl: indonezijščina

en: Industrial
sl: Industrijska

en: Influence (bias) B-frames usage
sl: Vpliv uporabe B sličic

en: Info
sl: Podrobnosti

en: Information
sl: Podrobnosti

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
sl: Podatki o zgradbi predstavne datoteke ali pretoka vključujejo
    podatke o zvijalniku, zvočnem in video kodeku, podnapisih in drugem.

en: Information...
sl: Podrobnosti ...

en: Infrared
sl: IR-naprave

en: Infrared remote control interface
sl: Infrardeči vmesnik za oddaljeni nadzor

en: Initial VBV buffer occupancy
sl: Zagonska zasedenost medpomnilnika VBV

en: Initializing
sl: Začenjanje

en: Input
sl: Datoteka

en: Input & Codec Settings
sl: Nastavitve vhoda in kodekov

en: Input & Codecs Settings
sl: Nastavitve vhoda in kodekov

en: Input / Codecs
sl: Dovod / Kodeki

en: Input Devices
sl: Vhodne naprave

en: Input FIFO
sl: Dovod FIFO

en: Input bitrate
sl: Dovodna bitna hitrost

en: Input card to use
sl: Uporabljena vhodna kartica

en: Input has changed
sl: Dovod je spremenjen

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
sl: Vnos je spremenjen, zato ni mogoče shraniti zaznamkov. Začasno ustavite predvajanje s »Premorom« med urejanjem zaznamkov, da se ohrani vnos.

en: Input list
sl: Seznam vhodov

en: Input media
sl: Vhodna predstavna vsebina

en: Input of the card to use (see debug).
sl: Dovod kartice za uporabo (razhroščevanje)

en: Input repetitions
sl: Ponavljanje vhoda

en: Input slave (experimental)
sl: Odvisni vhod (preizkusno)

en: Input/Read
sl: Vhod/Prebrano

en: Input:
sl: Dovod:

en: Inputs list
sl: Seznami vhodov

en: Insecure site
sl: Stran ni varna

en: Insert
sl: Vstavljavka

en: Insert Disc
sl: Vstavi disk

en: Install
sl: Namesti

en: Install Windows Service
sl: Namesti kot storitev Windows

en: Install the Service and exit.
sl: Namesti kot storitev in končaj ukaz.

en: Installed
sl: Nameščeno

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
sl: Namesto pisanja surove datoteke lahko dodate datoteki WAV glavo.

en: Instrumental
sl: Instrumentalna

en: Instrumental Pop
sl: Instrumentalni pop

en: Instrumental Rock
sl: Instrumentalni rock

en: Integer audio volume
sl: Glasnost zvoka s celim številom

en: Integer from -1 (no model) to 4.
sl: Število med -1 (brez osnove) in 4.

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
sl: Številčno določilo elementarnega pretoka. Nastavitev bo uporabna za »iskanje« pretoka kasneje.

en: Integer pixel motion estimation method
sl: Metoda predvidevanja gibanja točk

en: Integrate video in interface
sl: Vpni sliko videa v vmesnik

en: Intel QuickSync Video encoder for MPEG4-Part10/MPEG2 (aka H.264/H.262)
sl: Kodirnik slike Intel QuickSync za MPEG4-Part10/MPEG2 (znan tudi kot H.264/H.262)

en: Intensity
sl: Intenzivnost

en: Intensity of sepia effect
sl: Intenzivnost učinka sepia

en: Inter luma quantization deadzone
sl: Mrtvo območje inter luma deljenja

en: Inter picture DWT filter
sl: Filtri Inter picture DWT

en: Inter pictures can refer to previous or future pictures
sl: Slike inter se sklicujejo na prejšnje in prihodnje slike

en: Inter pictures refere to previous pictures only
sl: Slike inter se sklicujejo samo na prejšnje slike

en: Interactive Zoom
sl: Interaktivno približanje

en: Interface
sl: Vmesnik

en: Interface Settings
sl: Nastavitve vmesnika

en: Interface interaction
sl: Omogoči vzajemno delovanje vmesnikov

en: Interface module
sl: Modul vmesnika

en: Interface style
sl: Slog vmesnika

en: Interfaces
sl: Vmesniki

en: Interlaced encoding
sl: Prepleteno kodiranje

en: Interlaced mode
sl: Način prepletanja

en: Interlaced motion estimation
sl: Predvidevanje prepletenega gibanja

en: Interlingua
sl: interlingva

en: Interlingue
sl: interlingve

en: Internal libavcodec codec name
sl: Ime notranjega kodeka libavcodec

en: Internal libavcodec format name
sl: Ime oblike notranjega kodeka libavcodec

en: Internal stream record
sl: Notranje snemanje pretoka

en: Interval between appearance and disappearance
sl: Razmik med pojavitvijo in izginotvijo

en: Interval between disappearance and appearance
sl: Razmik med izginotjem in pojavitvijo

en: Interval between two disappearances
sl: Razmik med dvema izginotjema

en: Intra luma quantization deadzone
sl: Mrtvo območje intra luma deljenja

en: Intra picture DWT filter
sl: Filtri Intra picture DWT

en: Introduces a delay in the display of the stream.
sl: Vnese zamik pri prikazovanju pretoka.

en: Inuktitut
sl: inuktituščina

en: Inupiaq
sl: inupajščina

en: Invalid combination
sl: Neveljaven izbor tipk

en: Invalid container format for HTTP streaming
sl: Neveljavna oblika vsebnika za pretok HTTP

en: Invalid signature
sl: Neveljaven podpis

en: Inverse telecine
sl: Inverzni telekino

en: Invert colors
sl: Obračanje barv

en: Invert video filter
sl: Filter obračanja slike

en: Irish
sl: irščina

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
sl: Možnost dovoljuje onemogočanje usklajevanja časa za omrežne vire. Nastavitev je uporabna pri spletnih prenosih, kjer je zveznost predvajanja občutno motena.

en: It seems your Libav/FFmpeg (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
sl: Videti je, da namestitev Libav/FFmpeg (libavcodec) nima kodirnika:
    %s.
    Če ne veste, kako napako odpraviti, se obrnite na podporo za vaš operacijski sitem.
    
    To ni napaka predvajalnika VLC.
    Zaradi te težave se ne obračajte na projekt VideoLAN.

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
sl: Ker ni bilo mogoče prenesti šifiranega podpisa za prejeto datoteko »%s« je bila ta izbrisana.

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
sl: Ni mogoče varno preveriti prejete datoteke »%s«, zato je bila izbrisana.

en: Italian
sl: italijanščina

en: JACK Input
sl: JACK vnos

en: JACK audio input
sl: JACK zvokovni vhod

en: JACK audio output
sl: JACK izhod zvoka

en: JACK client name
sl: Ime odjemalca JACK

en: JPEG image decoder
sl: Odkodirnik slike JPEG

en: JPEG image encoder
sl: Kodirnik slike JPEG

en: JPop
sl: Japonski pop

en: Japanese
sl: japonščina

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
sl: japonsko (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese (Shift JIS)
sl: japonsko (Shift-JIS)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
sl: japonsko unix (EUC-JP)

en: Java required
sl: Zahtevana je namestitev paketa Java

en: Java was not found on your system.
sl: Na sistemu ni mogoče najti namestitve Java.

en: Javanese
sl: javanščina

en: Joint bidirectional motion refinement.
sl: Skupno oboje smerno čiščenje gibanja.

en: Joint stereo
sl: Združeni stereo

en: Jump Bac&kward
sl: Skok na&zaj

en: Jump sizes
sl: Velikost časovnih skokov

en: Jump to Specific &Time
sl: Skoči na določen &čas

en: Jump to Time
sl: Skoči na čas

en: K Audio Interface audio output
sl: Zvokovni izhod vmesnika K Audio

en: K Video Acceleration video output
sl: Izhod slike pospeševanja slike K

en: KDM file
sl: KDM datoteka

en: KWallet keystore
sl: Skladišče poveril KWallet

en: Kaiser window parameter
sl: Parameter okna Kaiser

en: Kannada
sl: kanareščina

en: Kasenna MediaBase parser
sl: Razčlenjevalnik Kasenna MediaBase

en: Kasenna RTSP dialect
sl: Kasenna RTSP narečje

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
sl: Kasenna strežniki uporabljajo staro in nestandardno RTSP narečje. Ob nastavitvi parametra bo predvajalnik poskušal nastavljeno narečje pri povezovanju. V tem načinu se ni mogoče povezati z običajnimi RTSP strežniki.

en: Kashmiri
sl: kašmirščina

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
sl: Kate je kodek za besedilno in slikovno prekrivanje.
    Knjižnica za izrisovanje Tiger mora biti naložena za izrisovanje pretoka Kate, predvajalnik VLC pa lahko izrisuje statično besedilo in slike podnapisov tudi, če knjižnica ni na voljo.
    Spremenjena nastavitev ne stopi v veljavo, dokler se ne začne predvajanje novega pretoka. Napaka bo najverjetneje odpravljena z naslednjo različico.

en: Kate overlay decoder
sl: Ododirnik prekrivanja Kate

en: Kate streams allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting. Note that this has no effect is rendering via Tiger is enabled.
sl: Pretok Kate omogoča oblikovanje besedila. Predvajalnik VLC delno že vključuje to možnost, je pa oblikovanje mogoče tudi povsem izpustiti. Nastavitev se ne uveljavi, kadar je omogočeno izrisovanje z vstavkom Tiger.

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
sl: Pretoki Kate se izrisujejo s pomočjo knjižnice Tiger. Če ta knjižnica ni omogočena, bo izrisano le statično besedilo in slike pretokov.

en: Kate text subtitles packetizer
sl: Paketnik podnapisov Kate

en: Kazakh
sl: kazahstanščina

en: Keep Recent Items
sl: Ohrani nedavne predmete

en: Keep aspect ratio
sl: Ohrani razmerje velikosti

en: Keep audio level between sessions
sl: Ohrani zvokovno raven med sejami

en: Keep existing file
sl: Obdrži obstoječo datoteko

en: Keep original audio track
sl: Obdrži izvorno zvočno stezo

en: Keep original size
sl: Ohrani izvorno velikost

en: Keep original video track
sl: Obdrži izvorno video stezo

en: Keep reading a resource that keeps being updated.
sl: Nadaljuj z branjem vira, ki se neprestano posodablja.

en: Keep some B-frames as references
sl: Ohranjaj B sličice za sklicevanje

en: Keep stream output open
sl: Ohranjaj odprt izhod pretoka

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
sl: Ohrani izvorno razmerje velikosti ob spreminjanju velikosti mozaičnih elementov.

en: Keep the original size of mosaic elements.
sl: Ohrani izvorno velikost elementov mozaika

en: Key events
sl: Ključni dogodki

en: Key or combination:
sl: Tipka ali kombinacija:

en: Key press events
sl: Omogoči upravljanje s tipkami

en: Key:
sl: Tipka:

en: Keychain access group
sl: Skupina dostopa Keychain

en: Keychain access group as defined by the app entitlements.
sl: Skupina dostopa Keychain, kot je določena v nastavitvah programa.

en: Keychain keystore
sl: Skladišče poveril Keychain

en: Keyframe interval
sl: Razmik ključnih sličic

en: Keystore for iOS, Mac OS X and tvOS
sl: Skladišče poveril za iOS, Mac OS X in tvOS

en: Keywords
sl: Ključne besede

en: Khmer
sl: kmerščina

en: Kikuyu
sl: gikujščina

en: Kinyarwanda
sl: kinjarvanda

en: Kirghiz
sl: kirghizijščina

en: Knee
    radius
sl: Polmer
    kolena

en: Knee radius
sl: Polmer kolena

en: Komi
sl: komiščina

en: Korean
sl: korejščina

en: Korean (EUC-KR/CP949)
sl: korejsko (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
sl: korejsko (ISO-2022-KR)

en: Kuanyama
sl: kvanjama

en: Kurdish
sl: kurdščina

en: LIBRARY
sl: Knjižnica

en: LOCAL NETWORK
sl: Krajevno omrežje

en: LZMA decompression
sl: Razširjanje LZMA

en: Language
sl: Jezik

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
sl: Jezik zvočne steze, ki naj bo uporabljen (z vejico ločene vrednosti, kode držav iz dveh ali treh črk).

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
sl: Jezik osnovnega pretoka, kot je opisano v standardu ISO639.

en: Language of the menus you want to use with DVD/BluRay (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
sl: Jezik menija, ki ga želite uporabljati pri predvajanju nosilcev DVD/BluRay (ločeno z vejico, dvo- ali tročrkovna jezikovna koda, oziroma »any« za katerokoli).

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
sl: Jezik podnapisov, ki naj bo uporabljen (to so z vejico ločene vrednosti, kode držav z dvema ali tremi črkami oziroma »prazno« za privzeto).

en: Lao
sl: laoščina

en: Large
sl: Velika

en: Large Hall
sl: Zvok v veliki dvorani

en: Larger
sl: Največja

en: Last 60 seconds
sl: Zadnjih 60 sekund

en: Last audio device
sl: Zadnja zvočna naprava

en: Last check on: %@
sl: Zadnje preverjanje: %@

en: Last.fm username not set
sl: Uporabniško ime Last.fm ni določeno

en: Latest
sl: Spremenjeno

en: Latin
sl: latinščina

en: Latvian
sl: latvijščina

en: Launching an update request...
sl: Zagon zahteve za posodobitev ...

en: Layer A code rate
sl: Kodna hitrost plasti A

en: Layer A modulation
sl: Modulacija plasti A

en: Layer A segments count
sl: Število segmentov plasti A

en: Layer A time interleaving
sl: Čas prepletanja plasti A

en: Layer B code rate
sl: Kodna hitrost plasti B

en: Layer B modulation
sl: Modulacija plasti B

en: Layer B segments count
sl: Število segmentov plasti B

en: Layer B time interleaving
sl: Čas prepletanja plasti B

en: Layer C code rate
sl: Kodna hitrost plasti C

en: Layer C modulation
sl: Modulacija plasti C

en: Layer C segments count
sl: Število segmentov plasti C

en: Layer C time interleaving
sl: Čas prepletanja plasti C

en: Leave Fullscreen
sl: Zapusti celozaslonski način

en: Leave fullscreen
sl: Zapusti celozaslonski način

en: Left
sl: Levo

en: Left bottom
sl: Levo spodaj

en: Left to right
sl: Z leve proti desni

en: Left to right/Top to bottom
sl: Z leve proti desni, od zgoraj navzdol

en: Left top
sl: Levo zgoraj

en: Legacy RTSP VoD server
sl: Opuščeni strežnik RTSP VoD

en: Length in milliseconds to output each stride
sl: Dolžina za izhod posameznega koraka v milisekundah

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
sl: Dolžina za iskanje najboljšega mesta prekrivanja v milisekundah.

en: Length of TS stream segments
sl: Dolžina odsekov pretoka TS

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
sl: Dolžina časa (v ms) do prekinitve prejemanja podatkov.

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
sl: Prilagodi velikost slike dani velikosti okna ali celozaslonskega načina.

en: Letzeburgesch
sl: luksemburščina

en: Level %i
sl: Raven %i

en: Level of delayed signal
sl: Raven zakasnelega signala

en: Level of input signal
sl: Raven vhodnega sigbala

en: Level of input signal of original channel.
sl: Raven vhodnega signala izvirnega kanala.

en: LibNotify Notification Plugin
sl: Vstavek obveščanja LibNotify

en: Libtwolame audio encoder
sl: Kodirnik zvoka Libtwolame

en: License
sl: Dovoljenje

en: Lime
sl: Rumeno-zelena

en: Limit the size of each slice in bytes
sl: Omeji velikost vsake rezine v bajtih

en: Limit the size of each slice in macroblocks
sl: Omeji velikost vsake rezine v makroblokih

en: Line 1:
sl: 1. vrstica:

en: Line 2:
sl: 2. vrstica:

en: Linear
sl: Linearno

en: Linear (fastest)
sl: Linearno (najhitrejše pretvarjanje)

en: Linear PCM audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka Linear PCM

en: Linear PCM audio encoder
sl: Kodirnik zvoka Linear PCM

en: Linear PCM audio packetizer
sl: Zvokovni paketnik Linear PCM

en: Linear Sampler
sl: Linearni vzorčevalnik

en: Liner Notes
sl: Vrstični zapisi

en: Lingala
sl: lingala

en: Linguistic markup
sl: Jezikovna oblika

en: Link #
sl: Povezava #

en: List
sl: Seznam posnetkov

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
sl: Prednostni seznam odkodirnikov, ki naj jih uporablja predvajalnik VLC. Nastavitev »dummy,a52« določi prednostno uporabo teh dveh odkodirnikov pred drugimi. Spreminjanje teh nastavitev sicer ni priporočljivo.

en: List of keystores that VLC will use in priority.
sl: Seznam skladišč poveril, ki naj jih program prednostno uporabi.

en: List of revoked servers certificates
sl: Seznam preklicanih potrdil strežnikov

en: List of words separated by | to filter
sl: Seznam besed, ločenih z znakom | za filter nedavno predvajanih posnetkov

en: List special files
sl: Seznam posebnih datotek

en: Listeners
sl: Poslušalci

en: Lithuanian
sl: litvanščina

en: Live
sl: Predvajanje v živo

en: Live Playback delay (ms)
sl: Zamik predvajanja v živo (ms)

en: Live capture caching (ms)
sl: Predpomnjenje zajemanja v živo (ms)

en: Live555 stream transport
sl: Prenos pretoka Live555

en: Load
sl: Naloži

en: Load extensions on startup
sl: Ob zagonu zaženi razširitve

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
sl: Datoteka, ki bo naložena, če po imenu ni mogoče samodejno določiti datoteke.

en: Loading flowplayer...
sl: Poteka nalaganje vstavka flowplayer ...

en: Local Network
sl: Krajevno omrežje

en: Local oscillator high frequency (kHz)
sl: Visoka frekvenca (kHz) krajevnega oscilatorja

en: Local oscillator low frequency (kHz)
sl: Nizka frekvenca (kHz) krajevnega oscilatorja

en: Locally collect statistics
sl: Zbiraj krajevno statistiko predvajanja

en: Location
sl: Mesto

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
sl: Mesto datoteke s SVG predlogo za samodejno pretvarjanje niti.

en: Location:
sl: Mesto:

en: Lock Aspect Ratio
sl: Ohrani razmerje velikosti

en: Log all VLC messages to a text file.
sl: Možnost omogoča beleženje vseh sporočil predvajalnika VLC v navedeno datoteko.

en: Log filename
sl: Ime dnevniške datoteke

en: Log format
sl: Zapis dnevnika

en: Log to file
sl: Zabeleži dnevniški izhod

en: Logger
sl: Beleženje

en: Logging
sl: Beleženje

en: Login:pass
sl: Prijava:geslo

en: Logo
sl: Logotip

en: Logo animation # of loops
sl: Animiraj logotip s # kroženji

en: Logo erase
sl: Izbriši logotip

en: Logo filenames
sl: Imena datotek logotipov

en: Logo individual image time in ms
sl: Čas prikazovanja logotipa v milisekundah

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
sl: Vrednost prekrivnosti logotipa (od vrednosti 0 za prozorno do 255 popolno prekrito).

en: Logo overlay
sl: Prekrivanje logotipa

en: Logo position
sl: Lega logotipa

en: Logo sub source
sl: Podvir logotipa

en: Logo video filter
sl: Filter slike logotipa

en: Long backwards jump
sl: Dolg skok nazaj

en: Long forward jump
sl: Dolg skok naprej

en: Long jump length
sl: Dolžina dolgega časovnega skoka

en: Long jump length, in seconds.
sl: Dolžina dolgega skoka, izraženega v sekundah.

en: Look and feel
sl: Videz in občutek

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
sl: Določanje dodatnih poti do map s podnapisi, če ti niso v trenutni mapi.

en: Loop
sl: Kroženje

en: Loop / Repeat
sl: Zanka / Ponovi

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
sl: Filter kroženja AlphaC0 in Beta parametrov alpha:beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
sl: Filter kroženja AlphaC0 in Beta parametrov alpha:beta. Območje med -6 in 6 za alpha in beta parametre. Vrednost -6 predstavlja mehko filtriranje, vrednost 6 pa ostro.

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
sl: Predvajanje naj neprestano kroži med označenima točkama A in B na časovnici posnetka.
    Kliknite za izbor točke B.

en: Loop from point A to point B continuously.
sl: Predvajanje naj neprestano kroži med označenima točkama A in B na časovnici posnetka.

en: Loop: %s
sl: Zanka: %s

en: Loopback mode
sl: Zaprtozančni način

en: Lossless mode
sl: Način brez izgub

en: Lost
sl: Izgubljeno

en: Lost buffers
sl: Izgubljeni medpomnilniki

en: Lost frames
sl: Izgubljene sličice

en: Loudness mode
sl: Način glasnosti

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
sl: Način glasnosti (povišanje nizkih tonov).

en: Low
sl: Nizko

en: Low (low quality and low bandwidth)
sl: Nizka (nizka kakovost in pasovna širina)

en: Low CPU (low quality but high bandwidth)
sl: Omejena CPE (nizka kakovost, vendar visoka pasovna širina)

en: Low Definition (360 lines)
sl: Nizka ločljivost (360 vrstic)

en: Low Delay mode
sl: Način z majhnim zamikom

en: Low Latency
sl: Majhna zakasnitev

en: Low Pass Filter
sl: Nizkopropustni filter

en: Low freq (Hz)
sl: Nizka frekvenca (Hz)

en: Low freq gain (dB)
sl: Nizka frekvenčna uskladitev (dB)

en: Low latency
sl: Majhna zakasnitev

en: Low-frequency effects
sl: Nizkofrekvenčni učinki

en: Low-priority code rate
sl: Kodna hitrost nizke prednosti

en: Lowest
sl: Najnižje

en: Lowest Bandwidth/Quality
sl: Najnižja širokopasovna širina/kakovost

en: Lowest Latency
sl: Najmanjša zakasnitev

en: Lowest latency
sl: Najmanjša zakasnitev

en: Lua Extension
sl: Razširitev Lua

en: Lua Meta Reader
sl: Metabralnik Lua

en: Lua Playlist
sl: Seznam predvajanja Lua

en: Lua Playlist Parser Interface
sl: Razčlenjevalnik vmesnika seznama predvajanja Lua

en: Lua SD Module
sl: Modul Lua SD

en: Lua interface
sl: Vmesnik Lua

en: Lua interface configuration
sl: Nastavitev vmesnika Lua

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
sl: Niz nastavitve vmesnika Lua. Ustrezen zapis je: » ["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ... «.

en: Lua interface module to load
sl: Modul vmesnika Lua za nalaganje

en: Lua interpreter
sl: Tolmač Lua

en: Luma bicubic / chroma bilinear
sl: Luma dvorobno / barvno dvostrano

en: Luminance elimination
sl: Odstranjevanje osvetljenosti

en: Luminance masking
sl: Maska osvetljenosti

en: Lyrics
sl: Besedilo

en: M-JPEG camera demuxer
sl: Odvijalnik M-JPEG camera

en: M3U playlist
sl: Seznam predvajanja M3U

en: M3U playlist export
sl: Izvoz seznama predvajanja M3U

en: M3U playlist import
sl: Uvoz seznama M3U

en: M3U8 playlist
sl: Seznam predvajanja M3U8

en: M3U8 playlist export
sl: Izvoz seznama predvajanja M3U8

en: M4A audio only
sl: Le zvok M4A

en: MIDI synthesis not set up
sl: MIDI sinteza ni nastavljena

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
sl: Vrsta MIME, določena prek strežnika (samodejna zaznava, če podatek ni posebej določen).

en: MLP/TrueHD parser
sl: Razčlenjevalnik MLP/TrueHD

en: MMAL decoder
sl: Odkodirnik MMAL

en: MMAL deinterlace
sl: Razpletanje MMAL

en: MMAL-based decoder plugin for Raspberry Pi
sl: Odkodirnik za Raspberry Pi (knjižnica MMAL)

en: MMAL-based deinterlace filter plugin
sl: Vtičnik za rezpletanje z uporabo MMAL

en: MMAL-based vout plugin for Raspberry Pi
sl: Vstavek na osnovi MMAL vaut za Raspberry Pi

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
sl: MMS pretok lahko vsebuje več osnovnih zapisov z različnimi bitnimi hitrostmi. Izbrati je mogoče vse.

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
sl: Pretvarjanje MMX I420, IYUV, YV12 v RV15, RV16, RV24, RV32

en: MMX conversions from
sl: MMX pretvarjanje iz

en: MOD demuxer (libmodplug)
sl: Odvijalnik MOD (libmodplug)

en: MP3 fixed point audio encoder
sl: Točkovni kodirnik zvoka MP3

en: MP4 stream demuxer
sl: Odvijalnik pretoka MP4

en: MP4/MOV muxer
sl: Zvijalnik MP4/MOV

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
sl: Odkodirnik videa MPEG I/II (s knjižnico libmpeg2)

en: MPEG Transport Stream demuxer
sl: Odvijalnik MPEG Transport Stream

en: MPEG Video
sl: Video MPEG

en: MPEG audio decoder using mpg123
sl: Odkodirnik zvoka MPEG z uporabo mpg123

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
sl: Odkodirnik zvoka MPEG I/II/III

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
sl: Paketnik zvoka MPEG I/II/III

en: MPEG-4 video
sl: Video MPEG-4

en: MPEG-I/II video demuxer
sl: Odvijalnik slike MPEG-I/II

en: MPEG-I/II video packetizer
sl: Paketnik slike MPEG-I/II

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
sl: Zvok MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP

en: MPEG-PS demuxer
sl: Odvijalnik MPEG-PS

en: MPEG4 audio packetizer
sl: Paketnik zvoka MPEG4

en: MPEG4 quantization matrix
sl: MPEG4 delitvena matrica

en: MPEG4 video packetizer
sl: Paketnik slike videa MPEG4

en: MRL
sl: Naslov MRL

en: MTP Device
sl: Naprava MTP

en: MTP devices
sl: Naprave MTP

en: MTP input
sl: Dovod MTP

en: MTU of the network interface
sl: Vrednost MTU za omrežni vmesnik

en: MUX for RAW RTSP transport
sl: Zvij za prenos prek protokola RAW RTSP

en: MUX options
sl: Nastavitve zvijanja

en: MY COMPUTER
sl: Moj računalnik

en: Mac OS X OpenGL video output
sl: Izhod slike Mac OS X OpenGL

en: Mac OS X hardware video filters
sl: Strojni filtri videa iz macOS

en: Mac OS X interface
sl: Vmesnik Mac OS X

en: Macedonian
sl: makedonščina

en: Magnification/Zoom
sl: Povečevanje/Približevanje

en: Magnify
sl: Povečaj

en: Magnify/Zoom interactive video filter
sl: Filter približanja slike

en: Main Profile
sl: Glavni profil

en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: Main Window...
sl: Glavno okno ...

en: Main audio
sl: Glavni  zvok

en: Main interfaces
sl: Glavni vmesniki

en: Main interfaces settings
sl: Nastavitve glavnega vmesnika

en: Major channel
sl: Glavni kanal

en: Make a donation...
sl: Doniraj ...

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
sl: Strežnik je mogoče objaviti javno na »rumenih straneh« (seznam pretokov) na spletni strani IceCAST/Shoutcast. Objava za Shoutcast zahteva podatke o bitni hitrosti, za IceCast pa je zahtevano pretakanje OGG.

en: Make use of the QPUs to allow higher quality deinterlacing of HD content.
sl: Možnost omogoča uporabo QPE za kakovostnejše razpletanje HD vsebin.

en: Makeup
    gain
sl: Naknadno
    ojačanje

en: Makeup gain
sl: Naknadno ojačanje

en: Malagasy
sl: malgaščina

en: Malay
sl: malajščina

en: Malayalam
sl: malajščina

en: Maltese
sl: malteščina

en: Manage Streams
sl: Upravljanje pretokov

en: Manx
sl: manska gelščina

en: Maori
sl: maorščina

en: Marathi
sl: maratščina

en: Maroon
sl: Kostanjeva

en: Marquee
sl: Markiza

en: Marquee display
sl: Prikaz oznak

en: Marquee position
sl: Lega oznak

en: Marquee text to display. (Available format strings: %Y = year, %m = month, %d = day, %H = hour, %M = minute, %S = second, ...)
sl: Označno besedilo za prikaz. (Razpoložljivi nizi oblike: %Y = leto, %m = mesec, %d = dan, %H = ura, %M = minute, %S = sekunde ...)

en: Marshall
sl: maršalščina

en: Mask
sl: Maska

en: Master server IP address
sl: Naslov IP glavnega strežnike

en: Matroska stream demuxer
sl: Odvijalnik pretoka Matroska

en: Max QP
sl: Največji QP

en: Max QP step
sl: Največji QP korak

en: Max QP step between frames.
sl: Največji QP korak med sličicami.

en: Max buffering (ms)
sl: Maksimalni vmesni pomnilnik (ms)

en: Max length
sl: Največja dolžina

en: Max local bitrate
sl: Največja krajevna bitna hitrost

en: Max number of threads used for frame decoding, default 0=auto
sl: Največje število niti, ki se uporablja za dekodiranje sličic. Privzeto je 0=samodejno

en: Max number of threads used for tile decoding, default 0=auto
sl: Največje število niti, ki se uporablja za dekodiranje razdelkov. Privzeto je 0=samodejno

en: Max. luminance
sl: Največja osvetljenost

en: Maximal bitrate
sl: Največja bitna hitrost

en: Maximal period
sl: Največje obdobje

en: Maximal period of the noise grain in pixel
sl: Največje obdobje zrnatosti šuma v sl. točkah

en: Maximal volume level
sl: Največja raven glasnosti

en: Maximum B (deprecated)
sl: Največji B (opuščeno)

en: Maximum Bitrate
sl: Največja bitna hitrost

en: Maximum GOP size
sl: Največja velikost skupine slik

en: Maximum RTP sequence number dropout
sl: Največji RTP izpad zaporednih paketov

en: Maximum RTP sequence number misordering
sl: Največje dovoljeno RTP premešanje zaporednih paketov

en: Maximum RTP sources
sl: Največje število RTP virov

en: Maximum Volume displayed
sl: Največja glasnost izbirnika

en: Maximum bitrate
sl: Največja bitna hitrost

en: Maximum bitrate (kbps)
sl: Maksimalna bitna hitrost (kb/s)

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
sl: Maksimalna bitna hitrost v kb/s med kodiranjem v načinu konstantne bitne hitrosti

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
sl: Najvišja bitna hitrost kodiranja v kb/s. Nastavitev določa pretakanje aplikacij.

en: Maximum device height
sl: Največja višina naprave

en: Maximum device width
sl: Največja širina naprave

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
sl: Največje območje iskanja vektorjev za predvidevanje gibanja merjeno od napovedane lege. Privzeta vrednost 16 je dovolj za večino posnetkov, za dele z veliko gibanja pa je mogoče določiti vrednosti med 24 in 32. Območje je med 0 in 64.

en: Maximum encoding bitrate
sl: Najvišja bitna hitrost kodiranja

en: Maximum frame rate to use (0 = no limits).
sl: Največja uporabljena hitrost sličic (0 za brez omejitev).

en: Maximum level
sl: Največja izravnava

en: Maximum motion vector length
sl: Največja dolžina vektorjev gibanja

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
sl: Največja dolžina vektorja gibanja v točkah. -1 je samodejno in temelji na ravni.

en: Maximum motion vector search range
sl: Največje območje iskanja vektorjev gibanja

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
sl: Največje število znakov prikazanih na zaslonu.

en: Maximum number of connections
sl: Največje število dovoljenih povezav

en: Maximum number of subtitles allowed at the same time.
sl: Največje število podnapisov, ki se lahko istočasno prikažejo.

en: Maximum output video height.
sl: Največja višina slike

en: Maximum output video width.
sl: Največja širina slike.

en: Maximum overlapping subtitles
sl: Največje št. istočasnih podnapisov

en: Maximum quantizer parameter.
sl: Največji parameter deljenja.

en: Maximum time allowed to preparse an item, in milliseconds
sl: Najdaljši dovoljen čas za razčlenjevanje v milisekundah

en: Maximum video height
sl: Največja višina slike

en: Maximum video quantizer scale
sl: Največja delitvena slikovna lestvica

en: Maximum video quantizer scale.
sl: Največja delitvena slikovna lestvica.

en: Maximum video width
sl: Največja širina slike

en: Mean
sl: Sredina

en: Media &Information
sl: Podatki o predstavn&i vsebini

en: Media (player) role for operating system policy.
sl: Vloga (predvajalnika) predstavne vsebine za pravila operacijskega sistema.

en: Media Angle
sl: Zorni kot vsebine

en: Media Audio Track
sl: Zvok vsebine

en: Media Files
sl: Predstavne datoteke

en: Media Forward
sl: Naprej po vsebini

en: Media Foundation Transform decoder
sl: Odkodirnik Media Foundation Transform

en: Media Information
sl: Podatki o predstavni vsebini

en: Media Information...
sl: Podatki o predstavni vsebini...

en: Media Library
sl: Knjižnica predstavnih vsebin

en: Media Manager Edition
sl: Urejanje upravljalnika vsebin

en: Media Manager List
sl: Seznam upravljalnika vsebin

en: Media Menu
sl: Meni vsebine

en: Media Next Frame
sl: Naslednja sličica vsebine

en: Media Next Track
sl: Naslednja vsebina

en: Media Play Pause
sl: Premor predvajanja vsebine

en: Media Prev Frame
sl: Predhodna sličica vsebine

en: Media Prev Track
sl: Prejšnja vsebina

en: Media Record
sl: Snemanje predstavne vsebine

en: Media Repeat
sl: Ponovi vsebino

en: Media Resource Locator (MRL)
sl: Naslov virov predstavnih vsebin (MRL)

en: Media Rewind
sl: Previj vsebino nazaj

en: Media Select
sl: Izbor predstavne vsebine

en: Media Shuffle
sl: Premešaj vsebine

en: Media Stop
sl: Ustavi predstavno vsebino

en: Media Subtitle
sl: Podnapis za vsebino

en: Media Time
sl: Čas predstavne vsebine

en: Media View
sl: Prikaz predstavne vsebine

en: Media data size
sl: Velikost predstavne datoteke

en: Media encapsulated as %@ cannot be streamed through the HTTP protocol for technical reasons.
sl: Predstavne vsebine vdelane kot %@ ni mogoče pretakati preko protokola HTTP zaradi tehničnih razlogov.

en: Media files cannot be resumed because keeping recent media items is disabled.
sl: Predvajanja predstavnih datotek ni mogoče nadaljevati, ker je možnost shranjevanja nedavnih vsebin onemogočena.

en: Media role
sl: Predstavna vloga

en: Media: %s
sl: Predstavna vsebina: %s

en: Meditative
sl: Meditativna

en: Medium
sl: Srednje

en: Medium (medium quality and medium bandwidth)
sl: Srednja (srednja kakovost in pasovna širina)

en: Medium backwards jump
sl: Srednje dolg skok nazaj.

en: Medium forward jump
sl: Srednje dolg skok naprej

en: Medium jump length
sl: Dolžina srednje dolgega časovnega skoka

en: Medium jump length, in seconds.
sl: Dolžina srednje dolgega skoka, izraženega v sekundah.

en: Mega bass
sl: Megabass

en: Mega bass cutoff
sl: Prekinitev učinka Megabass

en: Mega bass level
sl: Raven megabass

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
sl: Mejna prekinitvena frekvenca v načinu Megabass v Hz. To je največja vrednost, pri kateri se še upošteva učinek megabass. Veljavne vrednosti so od 10 do 100 Hz.

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
sl: Raven načina megabass (od 0 do 100, privzeta vrednost je 0).

en: Memory input
sl: Dovod pomnilnika

en: Memory keystore
sl: Pomnilniško skladišče poveril

en: Memory stream
sl: Pomnilniški pretok

en: Menu
sl: Meni

en: Menu language
sl: Jezik menijev nosilcev

en: Menu popup
sl: Pojavni meni

en: Menu title
sl: Naslov menija

en: Menus
sl: Meniji

en: Menus language:
sl: Jezik menijev:

en: Merengue
sl: Merenge

en: Mesh height
sl: Višina zanke

en: Mesh width
sl: Širina zanke

en: Messages
sl: Sporočila

en: Messages...
sl: Sporočila ...

en: Metacube
sl: Uporabi protokol Metacube

en: Metadata
sl: Metapodatki

en: Method used to encode the video sequence
sl: Metoda, ki se uporablja za kodiranje zaporedja sličic

en: Mi&nimal Interface
sl: &Poenostavljen vmesnik

en: Microsoft Media Server (MMS) input
sl: Dovod za Microsoft Media Server (MMS)

en: Middle
sl: Srednje

en: Mime
sl: Vrsta MIME

en: Min QP
sl: Najmanjši QP

en: Min. luminance
sl: Najmanjša osvetljenost

en: Minimal Mac OS X interface
sl: Poenostavljen vmesnik Mac OS X

en: Minimal index interval, in microseconds. Set to 0 to disable index creation.
sl: Najmanjši časovni razmik za ustvarjanje kazala v ms. Vrednost 0 onemogoči ustvarjanje.

en: Minimal period
sl: Najmanjše obdobje

en: Minimal period of the noise grain in pixel
sl: Najmanjše obdobje zrnatosti šuma v sl. točkah

en: Minimize
sl: Skrči

en: Minimum Audio level to raise the alarm
sl: Najmanjša jakost zvoka za sproženje opozorila

en: Minimum B (deprecated)
sl: Najmanjši B (opuščeno)

en: Minimum GOP size
sl: Najmanjša velikost skupine slik

en: Minimum alpha value
sl: Najmanjša vrednost alfa

en: Minimum bitrate (kbps)
sl: Najmanjša bitna hitrost (kb/s)

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
sl: Najmanjša sprejemljiva bitna hitrost v kb/s med kodiranjem v načinu konstantne bitne hitrosti

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
sl: Najnižja bitna hitrost kodiranja v kb/s. Nastavitev določa pretakanje aplikacij.

en: Minimum buffer space between threads
sl: Najmanjša vrednost medpomnilnika med nitmi.

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
sl: Najmanjša velikost medpomnilnika med nitmi. Vrednost -1 predstavlja samodejno izravnavanje na osnovi števila niti.

en: Minimum encoding bitrate
sl: Najnižja bitna hitrost kodiranja

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
sl: Najmanjši parameter deljenja. Območje 15 do 35 je videti uporabno.

en: Minimum time (in milliseconds) between subtitle disappearance and newer subtitle appearance (earlier subtitle delay will be extended to fill the gap).
sl: Najmanjši čas (v ms) med dvema izginotjema podnapisov in pojavitvijo novejšega (za zapolnitev presledka bo zgodnejša zakasnitev podnapisov podaljšana).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after its predecessor has disappeared (subtitle delay will be extended to meet this requirement).
sl: Najmanjši čas prikaza vrstice podnapisa (v ms) po izbrisu predhodne (zakasnitev podnapisov se bo na ta račun povečala).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after newer subtitle has appeared (earlier subtitle delay will be shortened to avoid the overlap).
sl: Najmanjši čas prikaza podnapisa (v ms) po pojavitvi naslednjega (zakasnitev prejšnjih podnapisov se bo na ta račun skrajšala zaradi preprečitve prekrivanja).

en: Minimum video quantizer scale
sl: Najmanjša delitvena slikovna lestvica

en: Minimum video quantizer scale.
sl: Najmanjša delitvena slikovna lestvica.

en: Mirror
sl: Zrcaljenje videa

en: Mirror orientation
sl: Usmerjenost zrcaljenja

en: Mirror video
sl: Zrcaljenje videa

en: Mirror video filter
sl: Filter zrcaljenja slike

en: Misc
sl: Razno

en: Miscellaneous
sl: Razno

en: Miscellaneous Options
sl: Različne možnosti

en: Miscellaneous audio settings and modules.
sl: Razne nastavitve zvoka in modulov.

en: Missing AACS configuration file!
sl: Nastavitvena datoteka AACS manjka!

en: Mode
sl: Način

en: Modulation / Constellation
sl: Modulacija / Konstelacija

en: Modules Tree
sl: Drevo modulov

en: Moldavian
sl: moldavščina

en: Mongolian
sl: mongolščina

en: Monitor pixel aspect ratio
sl: Točkovno razmerje velikosti zaslona

en: Monospace Font
sl: Pisava s stalno širino

en: More bands for the spectrometer: 80 if enabled, else 20.
sl: Več pasov za spektrometer: 80, če je možnost omogočena, sicer 20.

en: More information...
sl: Več podrobnosti ...

en: Mosaic
sl: Mozaik

en: Mosaic Tiles
sl: Ploščice mozaika

en: Mosaic alignment
sl: Poravnav mozaika

en: Mosaic bridge
sl: Mozaično premoščanje

en: Mosaic bridge stream output
sl: Mozaično premoščanje izhoda pretoka

en: Mosaic video sub source
sl: Podvir mozaičnega video posnetka

en: Motion Detect
sl: Zaznavanje gibanja

en: Motion Vector precision
sl: Natančnost vektorja gibanja

en: Motion Vector precision in pels
sl: Natančnost vektorja gibanja v sl. točkah

en: Motion blur
sl: Megljenje gibanja

en: Motion blur filter
sl: Filter megljenja gibanja

en: Motion detect
sl: Zaznavanje gibanja

en: Motion detect video filter
sl: Filter zaznavanja gibanja

en: Motion masking
sl: Maska gibanja

en: Motion threshold (10-100)
sl: Prag gibanja (10-100)

en: Mount Point
sl: Priklopna točka

en: Mouse Gestures
sl: Kretnje z miško

en: Mouse Wheel Down
sl: Kolo miške dol

en: Mouse Wheel Left
sl: Kolo miške levo

en: Mouse Wheel Right
sl: Kolo miške desno

en: Mouse Wheel Up
sl: Kolo miške gor

en: Mouse events
sl: Omogoči upravljanje z miško

en: Mouse gestures control interface
sl: Vmesnik za nadzor kretenj z miško

en: Mouse pointer image
sl: Slika kazalnika miške

en: Mouse wheel horizontal axis control
sl: Nadzor vodoravne osi kolesca miške

en: Mouse wheel vertical axis control
sl: Nadzor navpične osi kolesca miške

en: Move To Trash and Relaunch VLC
sl: Premakni v smeti in ponovno zaženi VLC

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
sl: Premakni vsa poglavja. Ta vrednost mora biti nastavljena v ms.

en: Multicast
sl: Skupinsko pošiljanje

en: Multicast output interface
sl: Vmesnik skupinskega pošiljanja izhoda

en: Multichannel television sound (MTS)
sl: Zvok večkanalnega televizorja (angl. Multichannel television sound - MTS)

en: Multipart JPEG muxer
sl: Zvijalnik Multipart JPEG

en: Multipass ratecontrol
sl: Večpasovni nadzor stopenj

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
sl: Večpasovni nadzor stopenj:
     - 1: prvi prehod, ustvari stats datoteko
     - 2: zadnji prehod, ne prepiše stats datoteke
     - 3: n-ti prehod, prepiše stats datoteko

en: Multiple Files Selected.
sl: Izbranih je več datotek.

en: Multiple files selected.
sl: Izbranih je več datotek.

en: Multiple profiles with the same name are not allowed.
sl: Več profilov z istem imenom ni dovoljenih.

en: Multiplexer
sl: Zvijalnik

en: Multiply subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
sl: Možnost omogoča podaljšanje prikaza podnapisov z množenjem.
    Vrednost 0 onemogoči prilagajanje.

en: MusePack demuxer
sl: Odvijalnik MusePack

en: Music
sl: Glasba

en: Musical
sl: Muzikal

en: Musicbrainz Server
sl: Musicbrainz strežnik

en: Mute
sl: Utišaj

en: Mute the audio.
sl: Utišaj zvok.

en: Mux Control
sl: Nadzor zvijanja

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
sl: Zvij PMT (zahteva --sout-ts-es-id-pid)

en: Mux module
sl: Modul zvijanja

en: Muxer
sl: Zvijalnik

en: Muxer to use for the stream.
sl: Zvijalnik uporabljen za zapis.

en: Muxer:
sl: Zvijalnik:

en: Muxers
sl: Zvijalniki

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
sl: Zvijalniki zvijejo osnovne zapise (zvok, slika videa ...) v enovit paket. Nastavitev omogoča uporabo vsiljenega zvijalnika. Za vsakega je mogoče določiti privzete parametre. Spreminjanje nastavitve ni priporočljivo.

en: My Computer
sl: Moj računalnik

en: My Music
sl: Moja glasba

en: My Pictures
sl: Moje slike

en: My Videos
sl: Moji posnetki

en: N&ormal Speed
sl: &Običajna hitrost

en: N/A
sl: Ni na voljo

en: NFS input
sl: Dovod NFS

en: NFS operation failed
sl: Opravilo NFS je spodletelo

en: NT Service
sl: Storitev NT

en: NTSC M Japan
sl: NTSC M (Japonska)

en: NTSC M South Korea
sl: NTSC M (Južna Koreja)

en: Name
sl: Ime

en: Name of XML file containing Haar cascade description
sl: Ime datoteke XML z opisom Haar kaskade

en: Name of current instance
sl: Ime trenutno zagnanega okna

en: Name of desired display device
sl: Ime želene naprave zaslona

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
sl: Ime notranjega OpenCV vstavka za uporabo.

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
sl: Ime zvočne naprave, ki jo bo uporabljal vtičnik DirectShow. Če ni navedena, bo uporabljena privzeta naprava.

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
sl: Ime ciljnega vhoda premoščanja. V primeru, da ne potrebujete več kot enega premoščanja sočasno, lahko možnost zanemarite.

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
sl: Ime datoteke, v katero bo odložen surovi pretok.

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
sl: Ime slikovne naprave, ki bo uporabljena za prikaz predstavne vsebine DirectShow. V primeru, da ni nastavljena nobena naprava, bo program uporabil privzeto vrednost.

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
sl: Ime ciljnega zagona premoščanja vhoda. V primeru, da ne potrebujete več kot enega premoščanja sočasno, lahko možnost zanemarite.

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
sl: Ime, ki določa pretok/kanal na shoutcast/icecast strežniku.

en: Name:
sl: Ime:

en: Narrow-band (8kHz)
sl: Ozkopasovni (8 kHz)

en: National Folk
sl: Narodnozabavna glasba

en: Native American
sl: Indijanska

en: Native Slider
sl: Privzeti drsnik

en: Nauru
sl: navrujščina

en: Navajo
sl: navajščina

en: Navigate down
sl: Pomik navzdol

en: Navigate left
sl: Pomik levo

en: Navigate right
sl: Pomik desno

en: Navigate up
sl: Skok navzgor

en: Navy
sl: Mornarska

en: Ncurses interface
sl: Vmesnik Ncurses

en: Ndebele, North
sl: ndebelščina, severna

en: Ndebele, South
sl: ndebelščina, južna

en: Ndonga
sl: ndongščina

en: Ne&xt
sl: &Naslednji

en: Near Optimal
sl: Blizu optimalni

en: Nearest neighbour (bad quality)
sl: Prilagojeno (slaba kakovost)

en: Nearest-neighbor audio resampler
sl: Prilagodljivi zvokovni prevzorčevalnik

en: Negate colors
sl: Negativ barv

en: Negative
sl: Negativ slike

en: Nepali
sl: nepalščina

en: Network
sl: Omrežje

en: Network Access Policy
sl: Pravila omrežnega dostopa

en: Network Protocol
sl: Omrežni protokol

en: Network Sync
sl: Omrežno usklajevanje

en: Network caching (ms)
sl: Omrežno predpomnjenje (ms)

en: Network identifier
sl: Določilo omrežja

en: Network interaction failed
sl: Neuspešno usklajevanje omrežja

en: Network master clock
sl: Objavljaj glavni omrežni čas

en: Network name
sl: Ime omrežja

en: Network name to create
sl: Omrežno ime za ustvarjanje

en: Network settings
sl: Omrežne nastavitve

en: Network streams (SAP)
sl: Omrežni pretok (SAP)

en: Network synchronisation
sl: Usklajevanje omrežja

en: Network synchronization
sl: Omrežno usklajevanje

en: Never
sl: Nikoli

en: Never fix
sl: Nikoli ne popravi

en: Never out HDR
sl: Nikoli ne prikaži HDR

en: New ES ID
sl: Nov ID ES

en: New Wave
sl: Novi val

en: New destination
sl: Nov cilj

en: New input playing
sl: Predvajanje novega vhoda

en: New profile
sl: Nov profil

en: New winamp 5.2 shoutcast import
sl: Uvoz seznama winamp 5.2 shoutcast

en: Next
sl: Naslednje

en: Next / Forward
sl: Naslednji / Naprej

en: Next Chapter/Title
sl: Naslednje poglavje / Naslov

en: Next chapter
sl: Naslednje poglavje

en: Next frame
sl: Naslednja sličica

en: Next media in the playlist
sl: Naslednja vsebina na seznamu predvajanja

en: Next media in the playlist, skip forward when held
sl: Naslednja predstavna vsebina s seznama predvajanja, pomik naprej, kadar je pridržano

en: Next title
sl: Naslednji naslov

en: Next widget style
sl: Naslednji slog gradnika

en: No
sl: Ne

en: No Address given
sl: Naslov ni podan

en: No Audio Input device found
sl: Ni zaznane vhodne zvočne naprave

en: No Channel Name given
sl: Ime kanala ni podano

en: No EPG Data Available
sl: Podatki EPV niso na voljo

en: No SDP URL given
sl: Ni podan URL SDP

en: No active subtitle
sl: Ni aktivnih podnapisov

en: No addons found
sl: Ni dodatkov, ki so skladni z dejavnim filtrom.

en: No check was performed yet.
sl: Preverjanje še ni bilo izvedeno.

en: No decoding of Dolby Surround
sl: Brez odkodiranja Dolby Surround

en: No description for this codec
sl: Za ta kodek opis ni na voljo.

en: No disc menus
sl: Ne naloži menijev

en: No fingerprint has been found
sl: Noben prstni odtis ni bil najden

en: No fixed gop structure. A picture can be intra or inter and refer to previous or future pictures.
sl: Brez stalne zgradbe skupine sličic (GOP). Slika je lahko intra ali inter in se sklicuje na prejšnje ali prihodnje slike.

en: No input
sl: Ni vhoda

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
sl: Ni mogoče najti vhoda. Zapis se mora predvajati ali biti v premoru za delovanje zaznamkov.

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
sl: Ni mogoče najti skladnega modula. Uporabite možnosti --list ali --list-verbose za podrobni izpis razpoložljivih modulov.

en: No pre-filtering
sl: Brez predfiltriranja

en: No renderer
sl: Ni najdenega izrisovalnika

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
sl: Vstavek v4|2 ni nameščen ali pa ni zagnan.
    Naprava se mora zagnati med zagonom predvajalnika VLC in mora biti dejavna.
    
    V tem oknu bodo prikazane tipke za nadzor v4|2.

en: No valid host certificate found in AACS config file.
sl: V nastavitveni datoteki AACS ni bilo najdeno veljavno gostiteljsko potrdilo.

en: No valid processing key found in AACS config file.
sl: V nastavitveni datoteki AACS ni mogoče najti veljavnega ključa za obdelavo.

en: No video devices found
sl: Ni najdenih video naprav

en: No video or audio device selected.
sl: Video ali zvočna naprava ni določena.

en: No, Thanks
sl: Ne, hvala

en: Noise Threshold
sl: Prag šuma

en: Noise reduction
sl: Zmanjševanje hrupa

en: Noise reduction level
sl: Raven zmanjševanja šuma

en: Noise threshold to use in constant noise threshold mode
sl: Prag šuma uporabljen za način neprekinjenega praga šuma

en: Non-deterministic optimizations when threaded
sl: Ne-determinirana prilagoditev ob nitenju.

en: Non-key
sl: Brez ključa

en: Non-ref
sl: Brez reference

en: None
sl: Brez

en: Nordic (Latin-6)
sl: nordijsko (latin-6)

en: Normal
sl: Običajno

en: Normal Size
sl: Običajna velikost

en: Normal rate
sl: Običajna velikost

en: Normal/Loop/Repeat
sl: Običajno/Zanka/Ponovi

en: Normalize volume to:
sl: Izenači glasnost na:

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
sl: Običajno se paketnik uskladi pri naslednji polni sliki, zastavice pa vplivajo na usklajevanje ob prvi zaznani Intra-sličici.

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
sl: Običajno sta trajanje in položaj predvajanja v datotekah MPEG določena s časovnim žigom, včasih pa to ni uporabno. Onemogočena možnost določi izračunavanje prek bitne hitrosti.

en: Northern Sami
sl: samščina, severna

en: Norwegian
sl: norveščina

en: Norwegian Bokmaal
sl: norveščina bokmal

en: Norwegian Nynorsk
sl: norveščina norsk

en: Not Set
sl: Ni določeno

en: Not Used
sl: Ni v uporabi

en: Note that these are system-wide settings.
sl: Upoštevajte, da so to nastavitve za celotni sistem.

en: Note:
sl: Opomba:

en: Nothing playing
sl: Nič se ne predvaja

en: Notification
sl: Obvestila

en: Notify
sl: Obveščanje

en: Now Playing
sl: Trenutno se predvaja

en: Now playing
sl: Trenutno se predvaja

en: NullSoft demuxer
sl: Odvijalnik NullSoft

en: Number of 100 frames before the 'avbr' rate control method reaches the requested bitrate with the requested accuracy. See the accuracy parameter.
sl: Število stotih sličic, preden metoda nadzora hitrosti »savbr« doseže zahtevano bitno hitrost z zahtevano natančnostjo. Glejte parameter natančnosti.

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
sl: Število B sličic, ki bodo kodirane med dvema referenčnima sličicama.

en: Number of DWT iterations
sl: Število DWT ponovitev

en: Number of Tracks
sl: Število posnetkov

en: Number of audio buffers
sl: Število zvokovnih medpomnilnikov

en: Number of audio channels
sl: Število avdio kanalov

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
sl: Število zvokovnih kanalov v prekodiranem zapisu.

en: Number of blank pixels between bands.
sl: Število praznih točk med trakovi.

en: Number of channels
sl: Število kanalov

en: Number of channels information of the transcoded stream.
sl: Število podatkov o kanalu prekodiranega zapisa.

en: Number of clones
sl: Število podvojitev

en: Number of columns
sl: Število stolpcev

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
sl: Število zaporednih B sličic med I in P-sličicami. Območje je določeno med 1 in 16.

en: Number of days between two update checks
sl: Število dni med preverjanji posodobitev.

en: Number of first segment
sl: Število prvega odseka

en: Number of frames (0 to 100)
sl: Število sličic (0 do 100)

en: Number of frames consider for smoothening (0 to 30)
sl: Število sličic, ki naj se uporabi za glajenje (0 do 30)

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
sl: Število sličic, ki bodo kodirane kot ključne sličice.

en: Number of horizontal slices per frame in low delay mode
sl: Število vodoravnih rezin na sličico v načinu nizke zakasnitve

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
sl: Število vodoravnih oken v katerih bo ločen prikaz slike.

en: Number of image columns in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
sl: Število stolpcev slike v mozaiku (se uporabi samo, če je izbrana možnost postavitve na »določeno«).

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
sl: Število vrstic slike mozaika (se uporabi samo, če je izbrana možnost postavitve na »določen«).

en: Number of input audio channels for DeckLink captures. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio input.
sl: Število vhodnih kanalov zvoka za zajeme DeckLink. Parameter mora biti 2, 8 ali 16, vrednost 0 pa onemogoči vhod.

en: Number of levels of downsampling
sl: Število ravni podvzorčenja

en: Number of levels of downsampling in hierarchical motion estimation mode
sl: Število ravni vzorčenja navzdol v načinu ocenjevanja hierarhičnega gibanja

en: Number of loops for the logo animation. -1 = continuous, 0 = disabled
sl: Število kroženj pri animacijah logotipa. Vrednost -1 določa neprekinjeno kroženje, 0 je onemogočeno.

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
sl: Število milisekund med posodabljanjem niti. To je lahko uporabno pri uporabi zaporedij metapodatkov ali pa pri času v zapisu zaporedja niti.

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
sl: Vrednost v milisekundah, ko oznake še ostanejo prikazane. Privzeta vrednost je 0 (neprestano prikazane).

en: Number of output channels
sl: Število izhodnih kanalov

en: Number of output channels for DeckLink output. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio output.
sl: Število izhodnih kanalov za izhod DeckLink. Parameter mora biti 2, 8 ali 16. Vrednost 0 onemogoči izhod.

en: Number of parallel operations
sl: Številno vzporednih operacij

en: Number of pictures between successive sequence headers i.e. length of the group of pictures
sl: Število sličic med zaporednimi glavami zaporedja - dolžina skupine sličic

en: Number of pictures within the current GOP (Group of Pictures); if GopPicSize=0, then the GOP size is unspecified. If GopPicSize=1, only I-frames are used.
sl: Število slik v trenutni Skupini slik (angl. Group of Pictures - GOP); če je GopPicSize=0, potem je velikost GOP nedoločena. Če je GopPicSize=1, bodo uporabljene samo sličice I.

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
sl: Število točk slike, ki bodo obrezane na dnu slike.

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
sl: Število točk slike, ki bodo obrezane na levi strani slike.

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
sl: Število točk slike, ki bodo obrezane na desni strani slike.

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
sl: Število točk slike, ki bodo obrezane na vrhu slike.

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
sl: Oblaganje spodnjega dela slike po obrezovanju v točkah.

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
sl: Oblaganje levega dela slike po obrezovanju v točkah.

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
sl: Oblaganje desnega dela slike po obrezovanju v točkah.

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
sl: Oblaganje zgornjega dela slike po obrezovanju v točkah.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
sl: Število predhodnih sličic, uporabljenih za napovedovanje. Pri nekaterih odkodirnikih ni mogoče upravljati z velikimi vrednostmi sklicevanja. Vrednost je med 1 in 16.

en: Number of puzzle columns
sl: Število stolpcev

en: Number of puzzle rows
sl: Število vrstic

en: Number of reference frames
sl: Število sklicnih sličic

en: Number of rows
sl: Število vrstic

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
sl: Čas v sekundah, ki določa čas osveževanja virov. Vrednost 0 virov nikoli ne posodobi.

en: Number of segments
sl: Število odsekov

en: Number of segments to include in index
sl: Število odsekov, ki bodo vključeni v indeks

en: Number of slices in each video frame; each slice contains one or more macro-block rows. If numslice is not set, the encoder may choose any slice partitioning allowed by the codec standard.
sl: Število rezin vsake sličice; vsaka rezina vsebuje eno ali več vrstic makro bloka. Če vrednost numslice ni nastavljena, lahko kodirnik izbere katerokoli razdeljevanje rezin po kodekovem standardu.

en: Number of slices per frame
sl: Število rezin na sličico

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
sl: Številka zaslona, ki jo uporablja 'celozaslonski način'. Številko je mogoče poiskati med vnosi izbire slikovne naprave.

en: Number of threads
sl: Število niti

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
sl: Število niti uporabljenih za odkodiranje, 0 pomeni samodejno

en: Number of threads used for the transcoding.
sl: Število niti uporabljenih pri prekodiranju.

en: Number of time the same input will be repeated
sl: Število ponovitev istega vhoda

en: Number of time to blend
sl: Število prelivanj

en: Number of vertical slices per frame in low delay mode
sl: Število navpičnih rezin na sličico v načinu nizke zakasnitve

en: Number of vertical windows in which to split the video.
sl: Število navpičnih oken v katere bo ločen prikaz slike.

en: Number of video windows in which to clone the video.
sl: Število podvojenih oken v katerih je prikazana slika videa.

en: Nuv demuxer
sl: Odvijalnik Nuv

en: O&utput
sl: &Odvod

en: OGG demuxer
sl: Odvijalnik OGG

en: OK
sl: V redu

en: OMX direct rendering
sl: Neposredno izrisovanje OMX

en: OS X Notification Plugin
sl: Vstavek obveščanja za OS X

en: OSS device node path.
sl: Pot vozlišča naprave OSS.

en: OSS input
sl: Dovod OSS

en: Occitan; Provençal
sl: okcitanščina

en: Off
sl: Izključeno

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
sl: Odmik, zaveden kot izhod premoščanja, ki naj bo dodan pretoku, za zapis vhoda premoščanja.

en: Offsets in order
sl: Odmik v razvrstitvi

en: Ogg Vorbis Quality
sl: Kakovost Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
sl: Podrobnosti kakovosti Ogg Vorbis prekodiranega zapisa.

en: Ogg/OGM muxer
sl: Zvijalnik Ogg/OGM

en: OggSpots video decoder
sl: Odkodirnik videa OggSpots

en: OggSpots video packetizer
sl: Paketnik slike OggSpots

en: Ok, Don't warn me again
sl: V redu, tega sporočila ne pokaži več.

en: Old movie
sl: Star film

en: Old movie effect video filter
sl: Filter slike za učinek starega filma

en: Oldies
sl: Zimzelena

en: Olive
sl: Olivna

en: On
sl: Vključeno

en: On Screen Display
sl: Prikazi na zaslonu (OSD)

en: Once the stream is created, the <i>Media Viewer</i> window will display the stream.
sl: Ko bo pretok ustvarjen, bo okno <i>Prikazovalnik vsebine</i> prikazalo pretok.

en: One
sl: En

en: Online Documentation...
sl: Spletna dokumentacija ...

en: Online Forum...
sl: Spletni forum ...

en: Only installed
sl: Le nameščene

en: Only show current
sl: Pokaži le dejavne

en: Only show modules related to current playback
sl: Pokaže le module, ki so povezani s trenutno predvajanim posnetkom.

en: Only useful programs are normally demultiplexed from the transponder. This option will disable demultiplexing and receive all programs.
sl: Iz transponderja se običajno odvijejo samo uporabni programi. Ta možnost bo onemogočila odvijanje in prejela vse programe.

en: Opacity
sl: Raven prekrivnosti

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
sl: Raven prekrivnosti prekrivnega besedila (od vrednosti 0 za prozorno do 255 popolno prekrito).

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
sl: Raven prekrivnosti (nasprotje prozornosti) prekrivnega besedila (od vrednosti 0 za prozorno do 255 popolno prekrito).

en: Opacity of the logo
sl: Raven prekrivnosti logotipa

en: Opaqueness
sl: Neprozornost

en: Open
sl: Odpri

en: Open &Capture Device...
sl: Odpri n&apravo za zajemanje ...

en: Open &Disc...
sl: Odpri d&isk ...

en: Open &File...
sl: Odpri &datoteko ...

en: Open &Folder...
sl: Odpri &mapo ...

en: Open &Location from clipboard
sl: Odpri &pot iz odložišča

en: Open &Network Stream...
sl: Odpri omrež&ni pretok ...

en: Open &Network...
sl: Odpri &omrežni vir ...

en: Open &Recent Media
sl: Odpri &nedavno vsebino

en: Open Audio Effects window
sl: Odpri okno učinkov zvoka

en: Open Capture Device...
sl: Odpri napravo za zajemanje ...

en: Open D&irectory...
sl: Odpr&i mapo ...

en: Open Directory
sl: Odpri mapo

en: Open Disc...
sl: Odpri disk ...

en: Open File
sl: Odpri datoteko

en: Open File...
sl: Odpri datoteko ...

en: Open Folder
sl: Odpri mapo

en: Open Media
sl: Odpri predstavno vsebino

en: Open Network...
sl: Odpri omrežje ...

en: Open RTP/UDP Stream
sl: Odpri pretok RTP/UDP

en: Open Recent
sl: Odpri nedavno

en: Open Sound System audio output
sl: Zvokovni izhod Open Sound System

en: Open Source
sl: Odprta koda

en: Open URL
sl: Odpri naslov URL

en: Open VIDEO_TS / BDMV folder
sl: Odpri mapo VIDEO_TS / BDMV

en: Open VLM configuration...
sl: Odpri nastavitve VLM ...

en: Open a dialog to select the media to play
sl: Odpri pogovorno okno za izbor predstavne vsebine, ki naj se predvaja

en: Open a medium
sl: Odpiranje predstavne vsebine

en: Open a skin file
sl: Odpri datoteko s preobleko

en: Open audio in exclusive mode.
sl: Odpri zvok v izključnem načinu.

en: Open media...
sl: Odpri predstavno vsebino ...

en: Open network streams using the following protocols
sl: Odpri omrežne pretoke z uporabo naslednjih protokolov

en: Open playlist
sl: Odpri seznam predvajanja

en: Open playlist...
sl: Odpri seznam predvajanja ...

en: Open skin...
sl: Odpri preobleko ...

en: Open subtitle file
sl: Odpri datoteko s podnapisi

en: Open subtitles
sl: Odpri podnapise

en: Open subtitles...
sl: Odpri podnapise ...

en: Open the file with synchronous writing.
sl: Odpri datoteko s podporo sinhronega zapisovanja.

en: Open the indicated Teletext page. Default page is index 100.
sl: Odpre izbrano stran na teletekstu. Privzeta stran je stran z indeksom 100.

en: Open: %s
sl: Odpri: %s

en: OpenBSD sndio audio output
sl: Zvokovni izhod OpenBSD sndio

en: OpenCV example
sl: OpenCV primer

en: OpenCV face detection example filter
sl: OpenCV filter zaznavanja obrazov

en: OpenCV filter chroma
sl: OpenCV filter barve

en: OpenCV internal filter name
sl: Ime notranjega OpenCV vstavka

en: OpenCV video filter wrapper
sl: OpenCV slikovni filter ovijanja

en: OpenGL ES 2 extension
sl: Razširitev OpenGL ES 2

en: OpenGL extension
sl: Razširitev OpenGL

en: OpenGL for Embedded Systems 2 video output
sl: OpenGL za izhod slike Embedded Systems 2

en: OpenGL video output
sl: OpenGL izhod slike

en: OpenGL video output for Windows
sl: Izhod videa OpenGL za Windows

en: OpenMAX DL image processing
sl: Obdelava slike OpenMAX DL

en: OpenMAX IL video output
sl: Izhod slike  OpenMAX IL

en: Opening
sl: Odpiranje

en: Operating System Integration
sl: Povezljivost z operacijskim sistemom

en: Optical SDI
sl: Optični SDI

en: Optical drive
sl: Optični pogon

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
sl: Izboljšanje zajemanja z deljenjem zaslona na predele določene višine (16 je primerna vrednost, 0 pa nastavitev onemogoča).

en: Option Setup
sl: Nastavitev možnosti

en: Options
sl: Možnosti

en: Opus audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka Opus

en: Opus audio encoder
sl: Kodirnik zvoka Opus

en: Ordinate of the capture region in pixels.
sl: Ordinata območja zajema v slikovnih točkah.

en: Organize Presets...
sl: Upravljaj predloge ...

en: Organize Profiles...
sl: Upravljanje profilov ...

en: Organize profiles...
sl: Uredi profile ...

en: Orientation
sl: Usmerjenost

en: Original
sl: Izvorno

en: Original Format
sl: Izvirni zapis

en: Original ID
sl: Izvorni ID

en: Original Performer
sl: Izvirni izvajalec

en: Original Size
sl: Izvorna velikost

en: Original audio
sl: Izvorni zvok

en: Oriya
sl: orijščina

en: Oromo
sl: oromščina

en: Ossetian; Ossetic
sl: osetinščina

en: Other
sl: Drugo

en: Outline
sl: Oris

en: Outline Thickness
sl: Debelina orisa

en: Outline color
sl: Barva orisa

en: Outline opacity
sl: Prekrivnost orisa

en: Outline thickness
sl: Debelina orisa

en: Output
sl: Odvod

en: Output	file
sl: Odvodna	datoteka

en: Output	method
sl: Izhod	metoda

en: Output (canvas) image height
sl: Odvodna višina )platna) slike.

en: Output (canvas) image width
sl: Odvodna širina (platna) slike.

en: Output FIFO
sl: Odvod FIFO

en: Output URL
sl: Odvodni naslov URL

en: Output access method
sl: Način dostopanja do izhoda

en: Output back-end
sl: Ozadnji program izhoda

en: Output card
sl: Izhodna kartica

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
sl: Odvodna barva zajete pomnilniške slike kot niz s 4 znaki: primer »RV32«.

en: Output destination
sl: Cilj izhoda

en: Output device
sl: Odvodna naprava

en: Output file
sl: Odvodna datoteka

en: Output format
sl: Izhodni zapis

en: Output height
sl: Višina izhoda

en: Output method to use for the stream.
sl: Izhodni način, ki je uporabljen za pretakanje.

en: Output module to write to Blackmagic SDI card
sl: Odvodni modul za pisanje na kartico SDI Blackmagic

en: Output module:
sl: Modul izhoda:

en: Output modules
sl: Moduli izhodov

en: Output muxer
sl: Odvodni zvijalnik

en: Output picture aspect ratio
sl: Razmerje velikosti izhodne slike

en: Output port
sl: Izhodna vrata

en: Output teletext subtitles as text instead of as RGBA.
sl: Odvod podnapisov teletekst naj bo besedilo namesto RGBA

en: Output video height.
sl: Odvodna višina slike videa.

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
sl: Možnost omogoča prikaz posnetka v sivinah. Ker barvnih vrednosti ni treba odkodirati, se lahko prihrani kar nekaj procesorske moči.

en: Output video width.
sl: Odvodna širina slike videa.

en: Output width
sl: Širina izhoda

en: Output:
sl: Odvod:

en: Overall
sl: Skupno

en: Overlap Length
sl: Dolžina prekrivanja

en: Overlap fix
sl: Popravek prekrivanja

en: Overlap of motion compensation blocks
sl: Prekrivanje blokov poravnave gibanja

en: Overlay
sl: Prekrivanje

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
sl: Prekrivanje je zmožnost strojnega pospeševanja slike prek grafične kartice (možnost neposrednega pretvarjanja slike). Predvajalnik VLC poskuša možnost uporabiti privzeto.

en: Overlay subtitles on the video
sl: Prekrivni podnapisi na video posnetku

en: Overlay video output
sl: Prekrivni prikaz slike

en: Overlays
sl: Prekrivanje

en: Overlays/Subtitles
sl: Prekrivanje/Podnapisi

en: Override page
sl: Razveljavi stran

en: Override parameters
sl: Preglasi parametre

en: Override the default track description.
sl: Prepiši privzeti opis sledi.

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
sl: Povozi določeno stran. Možnost je uporabna, kadar se podnapisi ne pojavijo na zaslonu. (-1 = samodejna zaznava preko TS, 0 = samodejna zaznava preko teleteksta, >0 = dejanska stran s podnapisi, običajno 888 ali 889).

en: Override the name and version of the application as provided to the HTTP server, i.e. the HTTP "User-Agent". Name and version must be separated by a forward slash, e.g. "FooBar/1.2.3".
sl: Prepiši ime in različico programa, pred pošiljanjem na strežnik HTTP, torej »Uporabniški agent« HTTP. Ime in različica morata biti zapisana ločena s poševnico, na primer. »Program/1.2.3«.

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
sl: Prepis običajne nastavitve slik na sekundo. To deluje le z MicroDVD in SubRIP (SRT) podnapisi.

en: Overrides low latency parameters
sl: Prepiše parametre za majhno latenco

en: Overwrite
sl: Prepiši

en: Overwrite existing file
sl: Prepiši obstoječo datoteko

en: P&layback
sl: P&redvajanje

en: PAL N Argentina
sl: PAL N (Argentina)

en: PCR interval (ms)
sl: Časovni zamik PCR (milisekunde)

en: PES maximum size
sl: Največja velikost PES

en: PLS playlist import
sl: Uvoz seznama PLS

en: PMT PID
sl: PID PMT

en: PMT Program numbers
sl: PMT programska števila

en: PNG video decoder
sl: Odkodirnik slike PNG

en: PNG video encoder
sl: Kodirnik slike PNG

en: PS muxer
sl: Zvijalnik PS

en: PSNR computation
sl: PSNR izračunavanje

en: PVA demuxer
sl: Odvijalnik PVA

en: Pace
sl: Ritem

en: Packet Size
sl: Velikost paketov

en: Packet size in bytes to decrypt
sl: Velikost paketov za dešifriranje

en: Packet size in bytes to encrypt
sl: Velikost paketov za šifriranje v bajtih

en: Packetizers
sl: Paketniki

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
sl: Paketniki se uporabljajo pri »obdelavi« osnovnih zapisov pretoka pred zvijanjem. Nastavitev določa uporabo določenega paketnika. Mogoče je določiti tudi privzete parametre za izbrani paketnik.
    Spreminjanje teh nastavitve ni priporočljivo.

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
sl: Pakete je mogoče pošiljati posamič ob pravem času ali pa v skupinah. Določiti je mogoče število paketov, ki bodo sočasno poslani. Nastavitev omogoča zmanjšanje obremenjenosti sistema.

en: Pad video
sl: Obložen posnetek

en: Padd
sl: Oblaganje

en: Page Down
sl: Naslednja stran

en: Page Up
sl: Predhodna stran

en: Pali
sl: palščina

en: Panjabi
sl: pandžabščina

en: Panoramix: wall with overlap video filter
sl: Panoramix: prekrito predvajanje slike

en: Paragraph base direction for the Unicode bi-directional algorithm.
sl: Osnovna smer odstavka za dvosmerni Unicode algoritem.

en: Parametric Equalizer
sl: Parametrični izenačevalnik

en: Partitions to consider
sl: Preučevanje ločevanja

en: Partitions to consider in analyse mode:
     - none  : 
     - fast  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - slow  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - all   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 requires p8x8. i8x8 requires 8x8dct).
sl: Preučevanje ločevanja med analizo: 
     - brez  : 
     - hitro  : i4x4
     - običajno: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - počasi  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - vse   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 zahteva p8x8. i8x8 zahteva 8x8dct).

en: Party
sl: Zabavna glasba

en: Pass alsa:// to open the default ALSA capture device, or alsa://SOURCE to open a specific device named SOURCE.
sl: Sistem ALSA za odpiranje privzete naprave za zajem je mogoče uporabiti z uporabo predpone naslova alsa://,  oziroma alsa://SOURCE za odpiranje naprave SOURCE.

en: Pass pulse:// to open the default PulseAudio source, or pulse://SOURCE to open a specific source named SOURCE.
sl: Podaj pulse:// za odpiranje privzetega vira PulseAudio ali pulse://SOURCE za odpiranje določenega vira z imenom SOURCE.

en: Password
sl: Geslo

en: Password for stream encryption
sl: Geslo za šifriranje pretoka

en: Password that will be requested to access the stream.
sl: Geslo, ki bo uporabljeno pri dostopu do pretoka.

en: Password that will be used for the connection, if no username or password are set in URL.
sl: Geslo, ki bo uporabljeno za povezovanje, če to ni navedeno v naslovu URL.

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
sl: Geslo za povezavo s posredovalnim strežnikom SOCKS.

en: Password:
sl: Geslo:

en: Paste
sl: Prilepi

en: Path
sl: Pot

en: Path doesn't appear to be a Blu-ray
sl: Pot ni videti kot pot Blu-ray

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
sl: Pot datoteke preslikanega pomnilnika medpomnilnika sličic

en: Path to HLSL file
sl: Pot do datoteke HLSL

en: Path to Key Delivery Message XML file
sl: Pod do XML datoteke za KDM ključ

en: Path to an HLSL file containing a single pixel shader.
sl: Pot do datoteke HLSL, ki vsebuje senčilnik posameznik slikonih točk.

en: Path to the index file to create
sl: Pot do datoteke kazala za ustvarjanje

en: Path to the projectM preset directory
sl: Pot do mape predlog projectM

en: Path to the skin to use.
sl: Pot do datoteke preobleke

en: Path/URL Action
sl: Dejanje poti/URL

en: Pause
sl: Premor

en: Pause and resume iTunes / Spotify
sl: Naredi premor in nadaljuj s predvajanjem za iTunes / Spotify

en: Pause each item in the playlist on the first frame.
sl: Vsili premor vsakega predmeta na seznamu predvajanja pri prvi sličici.

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
sl: Vsili premor vsakega predmeta na seznamu predvajanja pri zadnji sličici.

en: Pause iTunes / Spotify
sl: Naredi premor za iTunes / Spotify

en: Pause on audio communication
sl: Ustavi predvajanje med zaznanim zunanjim sporočilom

en: Pause on the last frame of a video
sl: Vsili premor na zadnji sličici posnetka

en: Pause only
sl: Samo premor

en: Pause playback when minimized
sl: Ob skrčenju ustavi predvajanje

en: Pause the playback
sl: Premor predvajanja

en: Pause the video playback when minimized
sl: Ustavi predvajanje posnetka ob pomanjšanju okna

en: Paused
sl: V premoru

en: Peak extra width
sl: Dodatna širina vrha

en: Peak height
sl: Višina vrhov

en: Peak protection
sl: Zaščita izločanja vrhov

en: Percentage of stride to overlap
sl: Odstotek koraka za prekrivanje

en: Perform ISO C time and date formatting on the file path
sl: Na poti datoteke izvedi oblikovanje časa in datuma po standardu ISO C.

en: Performance (prioritize faster ciphers)
sl: Zmogljivost (prednost ima hitrejše šifriranje)

en: Performance options
sl: Možnosti zmogljivosti

en: Performance warning
sl: Opozorilo delovanja

en: Performers
sl: Izvajalci

en: Persian
sl: perzijščina

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
sl: Odkodirnik podnapisov SVCD (Philips OGT)

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
sl: Paketnik podnapisov SVCD (Philips OGT)

en: Phonogram Rights
sl: Fonogramske pravice

en: Phosphor chroma mode for 4:2:0 input
sl: Barvni način Phosphor za vhod 4:2:0

en: Phosphor old field dimmer strength
sl: Moč zatemnjevanja polja z vstavkom Phosphor

en: Physical channel
sl: Fizični kanal

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
sl: Z izborom zapisa barv se vsili tudi zapis slikovnega posnetka.

en: Picture
sl: Slika

en: Picture aspect-ratio n:m
sl: Razmerje velikosti slike n:m

en: Picture brightness or black level.
sl: Svetlost slike oziroma raven črnine.

en: Picture coding mode
sl: Način kodiranja slike

en: Picture contrast or luma gain.
sl: Kontrast slike oziroma uskladitev osvetljenosti.

en: Picture gain.
sl: Usklajevanje kontrasta slike.

en: Picture pool size
sl: Velikost zaloge slike

en: Picture rotation angle (in degrees).
sl: Kot obračanja slike ( v stopinjah).

en: Picture saturation or chroma gain.
sl: Nasičenost slike oziroma uskladitev barve.

en: Picture to display on input signal loss
sl: Slika, ki naj se prikaže ob izgubi vhodnega signala.

en: PictureFlow
sl: Galerija sličic

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
sl: Slike iz elementov mozaika bodo časovno zamaknjene na to vrednost (v milisekundah). Za večje vrednosti bo treba prilagoditi predpomnjenje.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
sl: Slike, ki prihajajo preko izhodov slike bodo časovno zamaknjeni glede na določeno vrednost (v milisekundah, večje od 100 ms). Pri večjih vrednostih bo treba povečati vrednosti predpomnjenja.

en: Piece edge shape size
sl: Velikost oblike roba dela

en: Pilot
sl: Nadzorni signal

en: Pitch
sl: Uglasitev

en: Pitch Shift
sl: Zamik uglasitve

en: Pitch Shifter
sl: Zamikanje uglasitve

en: Pitch shift in semitones.
sl: Zamik uglasitve v poltonih.

en: Pixel Shader
sl: Senčilnik slikovnih točk

en: Pixel depth of the frame buffer, or zero for XWD file
sl: Globina slikovnih točk medpomninika ali nič za datoteko XWD

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
sl: Višina regije zajema v pikslih ali 0 za celotna višina

en: Pixel height of the frame buffer (ignored for XWD file)
sl: Višina slikovnih točk medpomnilnika sličic (je prezrto za datoteko XWD)

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
sl: Širina regije zajema v pikslih ali 0 za celotno širino

en: Pixel width of the frame buffer (ignored for XWD file)
sl: Širina slikovnih točk medpomnilnika sličic (je prezrto za datoteko XWD)

en: Pixels to crop from bottom
sl: Obreži sliko spodaj

en: Pixels to crop from left
sl: Obreži sliko levo

en: Pixels to crop from right
sl: Obreži sliko desno

en: Pixels to crop from top
sl: Obreži sliko zgoraj

en: Pixels to padd to bottom
sl: Vrednost oblaganja slike spodaj

en: Pixels to padd to left
sl: Vrednost oblaganja slike na levi

en: Pixels to padd to right
sl: Vrednost oblaganja slike na desni

en: Pixels to padd to top
sl: Vrednost oblaganja slike zgoraj

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
sl: Položaj na sliki, kjer bo prikazan naslov (privzeto spodaj na sredini).

en: Placeholder delay
sl: Zamik vsebnika

en: Play
sl: Predvajaj

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
sl: Predvajaj
    Če je seznam predvajanja prazen, odpre pogovorno okno za izbiro.

en: Play List
sl: Seznam predvajanja

en: Play Selected
sl: Predvajaj izbrano

en: Play and exit
sl: Predvajaj izbrano, nato končaj program

en: Play and pause
sl: Vsili premor pred novim predvajanjem

en: Play and stop
sl: Predvajaj izbrano, nato ustavi predvajanje

en: Play another media synchronously
sl: Hkrati predvajaj še eno predstavno vsebino

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
sl: Hkrati predvajaj še eno predstavno vsebino (zvočno datoteko, ...)

en: Play as is
sl: Predvajaj kot je

en: Play chapters in the order specified in the segment.
sl: Predvajaj poglavja v zaporedju, ki je določeno v odseku.

en: Play files randomly forever
sl: Predmete na seznamu predvajaj naključno v nedogled

en: Play locally the stream while streaming it.
sl: Omogoči krajevno predvajanje vsebine pretoka med pretakanjem.

en: Play only
sl: Samo predvajaj

en: Play playlist bookmark 1
sl: Zaznamek seznama predvajanja 1

en: Play playlist bookmark 10
sl: Zaznamek seznama predvajanja 10

en: Play playlist bookmark 2
sl: Zaznamek seznama predvajanja 2

en: Play playlist bookmark 3
sl: Zaznamek seznama predvajanja 3

en: Play playlist bookmark 4
sl: Zaznamek seznama predvajanja 4

en: Play playlist bookmark 5
sl: Zaznamek seznama predvajanja 5

en: Play playlist bookmark 6
sl: Zaznamek seznama predvajanja 6

en: Play playlist bookmark 7
sl: Zaznamek seznama predvajanja 7

en: Play playlist bookmark 8
sl: Zaznamek seznama predvajanja 8

en: Play playlist bookmark 9
sl: Zaznamek seznama predvajanja 9

en: Play&list
sl: &Seznam predvajanja

en: Play/Pause
sl: Predvajanje/Premor

en: Play/Pause the current media
sl: Predvajaj/Premor za trenutno vsebino

en: Playback
sl: Predvajanje

en: Playback Buttons
sl: Gumbi za predvajanje

en: Playback Rate
sl: Hitrost predvajanja

en: Playback Speed
sl: Hitrost predvajanja

en: Playback behaviour
sl: Obnašanje predvajanja

en: Playback control
sl: Nadzor predvajanja

en: Playback failure
sl: Napaka predvajanja

en: Playback of "%@" will continue at %@
sl: Predvajanje »%@« se bo nadaljevalo od %@

en: Playback position
sl: Mesto predvajanja

en: Playback speed
sl: Hitrost predvajanja

en: Playback time
sl: Čas predvajanja

en: Played
sl: Predvajano

en: Played buffers
sl: Predvajani medpomnilniki

en: Player...
sl: Predvajalnik ...

en: Playing some media.
sl: Predvajanje predstavne vsebine.

en: Playlist
sl: Seznam predvajanja

en: Playlist Files
sl: Datoteke seznamov predvajanja

en: Playlist Files |
sl: Datoteke seznamov predvajanja |

en: Playlist Table Columns
sl: Stolpci preglednice seznama predvajanja

en: Playlist View Mode
sl: Način prikaza seznama predvajanja

en: Playlist and Instances
sl: Seznam predvajanja in zagon

en: Playlist bookmark 1
sl: Zaznamek seznama 1

en: Playlist bookmark 10
sl: Zaznamek seznama 10

en: Playlist bookmark 2
sl: Zaznamek seznama 2

en: Playlist bookmark 3
sl: Zaznamek seznama 3

en: Playlist bookmark 4
sl: Zaznamek seznama 4

en: Playlist bookmark 5
sl: Zaznamek seznama 5

en: Playlist bookmark 6
sl: Zaznamek seznama 6

en: Playlist bookmark 7
sl: Zaznamek seznama 7

en: Playlist bookmark 8
sl: Zaznamek seznama 8

en: Playlist bookmark 9
sl: Zaznamek seznama 9

en: Playlist has only %u element | Playlist has only %u elements
sl[0]: Seznam predvajanja vsebuje le %u predmet
sl[1]: Seznam predvajanja vsebuje le %u predmeta
sl[2]: Seznam predvajanja vsebuje le %u predmete
sl[3]: Seznam predvajanja vsebuje le %u predmetov

en: Playlist is currently empty.
    Drop a file here or select a media source from the left.
sl: Seznam predvajanja je trenutno prazen.
    Na to mesto povlecite datoteke ali izberite predstavni vir na levi.

en: Playlist parsers
sl: Razčlenjevalniki seznama

en: Playlist parsers add new capabilities to read internet streams or extract meta data.
sl: Razčlenjevalniki seznama predvajanja omogočajo nove zmožnosti branja omrežnih pretokov oziroma podpirajo dodaten prikaz metapodatkov.

en: Playlist...
sl: Seznam predvajanja ...

en: Please enter a network URL:
sl: Naslov URL:

en: Please enter a unique name for the new profile.
sl: Ime za nov profil mora biti enoznačno.

en: Please enter a valid login and password for the ftp connexion to %s
sl: Vnesite veljavno prijavo in geslo za povezavo ftp na %s

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
sl: Vnesite veljavno prijavo in geslo za povezavo sftp na %s

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
sl: Vnesite veljavno prijavno ime in geslo za območje %s.

en: Please enter a valid login name and a password.
sl: Vnesite veljavno prijavno ime in geslo.

en: Please enter the URL or path to the media you want to play.
sl: Naslov URL oziroma pot do predstavne vsebine, ki jo želite predvajati

en: Please enter the new profile name.
sl: Novo ime profila:

en: Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your camera.
sl: Odprite "System Preferences" -> "Security & Privacy" in za VLC dovolite dostop do kamere.

en: Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your microphone.
sl: Odprite "System Preferences" -> "Security & Privacy" in dovolite za VLC dostop do mikrofona.

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
sl: Določite uporabniško ime ali pa onemogočite audioscrobbler vstavek ter ponovno zaženite program.
    Obiščite https://www.last.fm/join/, če nimate računa.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a few minutes.
sl: Poteka izgradnja predpomnilnika pisav.
    Opravilo običajno traja manj kot minuto.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
sl: Poteka izgradnja predpomnilnika pisav.
    Opravilo običajno traja manj kot minuto.

en: Plu&gins and extensions
sl: &Vstavki in razširitve

en: Plugins
sl: Vstavki

en: Plugins and extensions
sl: Vstavki in razširitve

en: Podcast Author
sl: Avtor podkasta

en: Podcast Category
sl: Kategorija podkasta

en: Podcast Copyright
sl: Avtorske pravice podkasta

en: Podcast Duration
sl: Dolžina podkasta

en: Podcast Info
sl: Podatki o podkastu

en: Podcast Keywords
sl: Ključne besede podkasta

en: Podcast Link
sl: Povezava do podkasta

en: Podcast Publication Date
sl: Datum objave podkasta

en: Podcast Size
sl: Velikost podkasta

en: Podcast Subcategory
sl: Podkategorija podkasta

en: Podcast Subtitle
sl: Podnapisi za podkast

en: Podcast Summary
sl: Povzetek podkasta

en: Podcast Type
sl: Vrsta podkasta

en: Podcast URLs list
sl: Seznam URL naslovov za podkaste

en: Podcast parser
sl: Razčlenjevalnik za podkast

en: Podcasts
sl: Podkasti

en: Point Sampler
sl: Točkovni vzorčevalnik

en: Polarization (Voltage)
sl: Polarizacija (napetost)

en: Polish
sl: poljščina

en: Polyphony
sl: Polifonija

en: Pop/Funk
sl: Pop/funk

en: Port
sl: Vrata

en: Port to use for the RTP source of the session
sl: Vrata za uporabo RTP virov seje

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
sl: Vrata pri uporabi tunelov RTSP/RTP prek HTTP.

en: Portuguese
sl: portugalščina

en: Position
sl: Položaj

en: Position control
sl: Nadzor lege

en: Position control reversed
sl: Obrnjen nadzor lege

en: Position of video title
sl: Položaj naslova videa

en: Positioning method
sl: Metoda postavitve

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
sl: Metoda postavitve mozaika. samodejno: samodejno izberi najprimernejšo vrednost stolpcev in vrstic. določeno: uporabi uporabniško nastavitev stolpcev in vrstic. odmik: uporabi uporabniški odmik za vsako sliko.

en: Post processing
sl: Poopravila

en: Post processing quality
sl: Kakovost po obdelavi

en: Post-Processing Quality
sl: Kakovost po obdelavi

en: Posterize
sl: Posterizacija

en: Posterize level
sl: Raven posterizacije

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
sl: Raven posterizacije ([ta vrednost]³ = število barv)

en: Posterize video by lowering the number of colors
sl: Posterizirajte video posnetek z zmanjšanjem števila barv

en: Posterize video filter
sl: Filter slike za posterizacijo

en: Postproc
sl: Poopravila

en: Potentially, macOS blocks access to your disc. Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your external media in "Files and Folders" section.
sl: Morda je macOS zablokiral dostop do diska. Odprite "System Preferences" -> "Security & Privacy"in dovolite za VLC dostop do zunanjih nosilcev v razdelku "Files and Folders" .

en: Power line frequency
sl: Frekvenca el. omrežja

en: Power line frequency anti-flicker filter.
sl: Filter proti utripanju omrežne frekvence.

en: Pranks
sl: Šale

en: Pre&vious
sl: &Predhodni

en: Pre-motion estimation
sl: Predvidevanje pred-gibanja

en: Preamp
sl: Predokrepitev

en: Preamp:
sl: Predokrepitev:

en: Predictive
sl: Napovedljivo

en: Prefer native stream recording
sl: Prednostno uporabi osnovno snemanje pretoka

en: Prefer visual artifacts instead of missing frames
sl: Prikaži vizualno napako namesto manjkajočih sličic

en: Preferences
sl: Nastavitve

en: Preferences file could not be saved
sl: Datoteke z nastavitvami ni mogoče shraniti

en: Preferences...
sl: Nastavitve...

en: Preferred Audio language
sl: Prednostni jezik zvoka

en: Preferred Closed Captions decoder
sl: Prednostni odkodirnik opisnih podnapisov

en: Preferred audio language:
sl: Prednostni jezik zvoka:

en: Preferred bandwidth for non adaptive streams
sl: Prednostna pasovna širina za neprilagodljive pretoke

en: Preferred decoders list
sl: Prednostni seznam odkodirnikov

en: Preferred encoders list
sl: Prednostni seznam kodirnikov

en: Preferred keystore list
sl: Prednostni seznam skladišč poveril

en: Preferred packetizer list
sl: Prednostni seznam paketnikov

en: Preferred subtitle language
sl: Prednostni jezik podnapisov

en: Preferred video resolution
sl: Prednostna ločljivost videa

en: Prefetch background read size (bytes)
sl: Velikost predbranja pri vnaprejšnjem pridobivanju (v bajtih)

en: Prefetch buffer size (KiB)
sl: Velikost medpomnilnika za vnaprejšnje pridobivanje (v KiB)

en: Prefetch forward seek threshold (bytes)
sl: Velikost praga za vnaprejšnje pridobivanje podatkov ob preskakovanju (v bajtih)

en: Prefilter
sl: Predfilter

en: Prefix
sl: Predpona

en: Prefix of the destination file automatically generated
sl: Predpona ciljne datoteke je samodejno ustvarjena

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
sl: Predpona imena datoteke slik. Ime slike bo imelo obliko »predponaŠTEVILKA.zapis«, če ni omogočena možnost prepisovanja.

en: Prefix to show on output line
sl: Predpona, ki naj se prikaže na izhodni vrstici

en: Preload MKV files in the same directory
sl: Vnaprej naloži datoteke MKV iz iste mapi

en: Preload clusters
sl: Naloži razvrščene skupine

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
sl: Vnaprejšnje nalaganje datotek matroska iz iste mape omogoči možnost iskanja povezanih odsekov posnetka (ni priporočljivo pri predvajanju okvarjenih datotek).

en: Preparsing timeout
sl: Časovna omejitev razčlenjevanja

en: Presentation Level
sl: Raven predstavitve

en: Preset
sl: Prednastavljeno

en: Preset to use for the equalizer.
sl: Predloge za uporabo izenačevalnika zvoka

en: Press new keys for
    "%@"
sl: Pritisnite nove tipke za
    »%@».

en: Press pause to continue.
sl: Pritisnite tipko premora za nadaljevanje.

en: Press the new key or combination for
sl: Pritisnite novo tipko ali kombinacijo za

en: Prev
sl: Predhodni

en: Preview
sl: Predogled

en: Previous
sl: Prejšnje

en: Previous / Backward
sl: Prejšnje / Nazaj

en: Previous Chapter/Title
sl: Prejšnje poglavje / Naslov

en: Previous chapter
sl: Prejšnje poglavje

en: Previous media in the playlist
sl: Prejšnja predstavna vsebina na seznamu predvajanja

en: Previous media in the playlist, skip backward when held
sl: Prejšnja predstavna vsebina s seznama predvajanja, pomik nazaj, kadar je pridržano

en: Previous title
sl: Prejšnjinaslov

en: Primary B
sl: Osnovna B

en: Primary G
sl: Osnovna G

en: Primary R
sl: Osnovna R

en: Primary language
sl: Prvi jezik

en: Print
sl: Natisni

en: Print stats for each frame.
sl: Izpiši podrobnosti vsake sličice.

en: Privacy / Network Interaction
sl: Krajevna / Omrežna vzajemnost

en: Privacy and Network Access Policy
sl: Pravila zasebnosti in omrežnega dostopa

en: Private key for authentication by certificate
sl: Zasebni ključ za overitev po potrdilih

en: Probe DVB card for capabilities
sl: Preišči kartico DVB za nabor zmožnosti

en: Problem accessing a system resource
sl: Težava pri dostopu do sistemskega vira

en: Process identity in system log.
sl: Obravnava istovetnosti v sistemskem dnevniku.

en: Producer
sl: Producent

en: Product
sl: Izdelek

en: Production
sl: Produkcija

en: Profile
sl: Profil

en: Profile &Name
sl: Ime &profila

en: Profile Name
sl: Ime profila

en: Profile edition
sl: Izdaja profila

en: Program Guide
sl: Programski vodnik

en: Program Service ID: %s
sl: ID programske storitve: %s

en: Programs
sl: Programi

en: Progressive Rock
sl: Progresivni rock

en: Projection
sl: Projekcija

en: Protect against sound clipping
sl: Zaščita pred rezanjem zvoka

en: Protocol
sl: Protokol

en: Provide the referral URL, i.e. HTTP "Referer" (sic).
sl: Navedba sklicalnega naslova URL, na primer HTTP »Referer« (sic)

en: Providers Source Content
sl: Izvorna vsebina ponudnika

en: Pseudo raw video decoder
sl: Odkodirnik slike Pseudo RAW

en: Pseudo raw video packetizer
sl: Paketnik slike Pseudo raw

en: Psychedelic
sl: Psihedelično

en: Psychedelic Rock
sl: Psihedelični rock

en: Psychedelic video filter
sl: Psihedelični filter slike

en: Psycho-acoustic model
sl: Psiho-akustični model

en: Publisher
sl: Založnik

en: PulseAudio input
sl: Dovod PulseAudio

en: Pulseaudio audio output
sl: Pulseaudio izhod zvoka

en: Pure-interlaced mode.
sl: Način čistega prepletanja

en: Purple
sl: Škrlatna

en: Pushto
sl: paštu

en: Puzzle
sl: Sestavljanka

en: Puzzle game
sl: Zaslonska sestavljanka

en: Puzzle interactive game video filter
sl: Filter igre sestavljanke

en: QP curve compression
sl: QP krčenje krivin

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
sl: QP krčenje krivin. Območje od 0.0 (CBR) do 1.0 (QCP).

en: QP difference between chroma and luma
sl: QP razlika med barvo in osvetljenostjo.

en: QP difference between chroma and luma.
sl: QP razlika med barvo in osvetljenostjo.

en: QP factor between I and P
sl: QP faktor med I in P

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
sl: QP faktor med I in P. Območje od 1.0 do 2.0.

en: QP factor between P and B
sl: QP faktor med P in B.

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
sl: QP faktor med P in B. Območje od 1.0 do 2.0.

en: Qt interface
sl: Vmesnik Qt

en: Quality factor to use in constant quality mode
sl: Faktor kakovosti, ki se uporablja v načinu stalne kakovosti

en: Quality level
sl: Raven kakovosti

en: Quality level for encoding (this can enlarge or reduce output image size).
sl: Raven kakovosti kodiranja /to lahko poveča ali zmanjša velikost izhodne slike).

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
sl: Raven kakovosti kodiranja vektorjev gibanja (lahko močno upočasni kodiranje).

en: Quality mode
sl: Način kakovosti

en: Quality of post processing. Valid range is 0 (disabled) to 6 (highest)
    Higher levels require more CPU power, but produce higher quality pictures.
    With default filter chain, the values map to the following filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr
sl: Kakovost poobdelave. Veljavni obseg je od 0 (onemogočeno) do 6 (najvišje)
    Višje vrednosti zahtevajo več moči od CPE-ja, vendar ustvarijo slike z večjo kakovostjo.
    Pri uporabi privzete verige filtrov se vrednosti preslikajo v naslednje filtre:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr

en: Quality of the VBR Encoding (0=cbr, 1-5 constant vbr quality, 5 is the best).
sl: Kakovost kodiranja VBR (0=cbr, 1–5 stalna kakovost vbr, 5 je najvišja kakovost)

en: Quality setting which will determine max encoding time
     - 0: Good quality
     - 1: Realtime
     - 2: Best quality
sl: Nastavitev kakovosti, ki določa največji čas kodiranja
     - 0: Dobra kakovost
     - 1: Realnočasovno
     - 2: Najboljša kakovost

en: Quality-based VBR
sl: Kakovost VBR

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
sl: Delitveni posrednik I sličic v primerjavi s P sličicami (primer: 1.0 določa enake vrednosti I in P sličic).

en: Quantization parameter
sl: Parameter razdeljevanja

en: Quantization parameter for B-frames
sl: Parameter razdeljevanja za sličice B

en: Quantization parameter for B-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
sl: Parameter razdeljevanja za sličice B. Ta parameter preglasi vsak splošno nastavljen qp. Se uporablja samo, če je rc_method enak 'qp'.

en: Quantization parameter for I-frames
sl: Parameter razdeljevanja za sličice I

en: Quantization parameter for I-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
sl: Parameter razdeljevanja za sličice I. Ta parameter preglasi vsak splošno nastavljen qp. Se uporablja samo, če je rc_method enak 'qp'.

en: Quantization parameter for P-frames
sl: Parameter razdeljevanja za sličice P

en: Quantization parameter for P-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
sl: Parameter razdeljevanja za sličice P. Ta parameter preglasi vsak splošno nastavljen qp. Se uporablja samo, če je rc_method enak 'qp'.

en: Quantization parameter for all types of frames. This parameters sets qpi, qpp and qpb. It has less precedence than the forementionned parameters. Used only if rc_method is 'qp'.
sl: Parameter razdeljevanja za vse vrste sličic. Ta parameter nastavi vrednosti qpi, qpp in qpp. Nima prednosti pred omenjenimi parametri. Uporablja se samo, če je nastavitev rc_method enaka »qp«.

en: Quechua
sl: kečvanščina

en: Queue Selected
sl: Čakalna vrsta je bila izbrana

en: QuickTime Media Link importer
sl: Uvoz seznama QuickTime Media LInk

en: Quiet mode
sl: Tihi način

en: Quiet synchro
sl: Izvajaj tiho usklajevanje

en: Quit
sl: Končaj

en: Quit VLC
sl: Končaj VLC

en: Quit after Playback
sl: Končaj po predvajanju

en: Quit at the end of playlist
sl: Končaj program po koncu predvajanja

en: RAM playlist import
sl: Uvoz seznama RAM

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
sl: Način RD odločanja za B sličice. Zahteva subme 6 (ali višji)

en: RDP Remote Desktop
sl: Oddaljeno namizje RDP

en: RGB chroma (RV32, RV24, RV16, RGB2)
sl: Barva RGB (RV32, RV24, RV16, RGB2)

en: RGB component to extract
sl: Izločanje RGB komponente

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
sl: Izločanje RGB komponente. Vrednost 0 za rdečo, 1 za zeleno in 2 za modro.

en: RIST data output caching size (ms)
sl: RIST velikost predpomnilnika za podatkovni izhod

en: RIST demux/decode maximum jitter (default is 5ms)
sl: RIST največje trepetanje pri razdruževanju/odkodiranju (provzeto je 5ms)

en: RIST input
sl: RIST vhod

en: RIST latency (ms)
sl: RIST zakasnitev (ms)

en: RIST maximum packet size (bytes)
sl: RIST največja velikost paketov (bajtov)

en: RIST maximum retry count
sl: RIST največje število ponovnih poskusov

en: RIST nack retry interval (ms)
sl: RIST interval med  ponovnim NACK poskusom (ms)

en: RIST nack type, 0 = range, 1 = bitmask. Default is range
sl: RIST vrsta NACK-a, 0 = obseg, 1 = bitna maska. Privzet je obseg

en: RIST reorder buffer (ms)
sl: RIST prerazvrstitveni medpomnilnik (ms)

en: RIST retry-buffer queue size (ms)
sl: RIST velikost mepomnilnika za ponovni poskus (ms)

en: RIST stream output
sl: RIST izhod pretoka

en: RIST target packet size (bytes)
sl: RIST ciljna velikost paketa (bajtov)

en: RMS/peak
sl: Povprečje korena kvadrata/največja jakost

en: RSS and Atom feed display
sl: Prikaz RSS in Atomskih virov

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
sl: RSS/Atomski viri (URL) ločeni z '|' (znak za cev)

en: RTCP (local) port
sl: (Krajevna) vrata RDP

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
sl: Paketi RTCP bodo prejeti prek vrat protokola prenosa. Če vrednost ni določena je uporabljeno zvijanje RTP/RTCP.

en: RTP over RTSP (TCP)
sl: RTP prek RTSP (TCP)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
sl: Paketi RTP bodo overjeni in odšifrirani s tem glavnim skrivnim ključem v souporabi Secure RTP. To mora biti šetstnajstiški niz dolg 32 znakov.

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
sl: Paketi RTP bodo prezrti, če so preveč v ozadju (v preteklosti) z glavnimi paketi zadnje prejetega paketa.

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
sl: Paketi RTP bodo prezrti, če so preveč v ospredju (v prihodnosti) z glavnimi paketi zadnje prejetega paketa.

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
sl: Neoporečnost paketov RTP bo zaščitena in šifrirana s tem varnim glavnim skrivnim ključem RTP v souporabi. To mora biti šetstnajstiški niz dolžine 32 znakov.

en: RTP payload format assumed for dynamic payloads
sl: Oblika koristne vsebine RTP, ki se domneva za dinamično koristno vsebino

en: RTP source timeout (sec)
sl: Časovna omejitev RTP (sekunde)

en: RTP stream output
sl: RTP prikaz zapisov

en: RTP/RTCP multiplexing
sl: Uporabi zvijalnik RTP/RTCP

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
sl: Odvijalnik RTP/RTSP/SDP (uporablja Live555)

en: RTSP Announcement
sl: Naznanilo RTSP

en: RTSP VoD server
sl: Strežnik RTSP VoD

en: RTSP authentication
sl: RTSP overitev

en: RTSP connection failed
sl: Povezava RTSP je spodletela

en: RTSP frame buffer size
sl: Velikost medpomnilnika sličic RTSP

en: RTSP server address
sl: Naslov strežnika RTSP

en: RTSP server port
sl: Vrata strežnika RTSP

en: RTSP session timeout (s)
sl: Časovni potek seje RTSP (sekunde)

en: RTSP sessions will be closed after not receiving any RTSP request for this long. Setting it to a negative value or zero disables timeouts. The default is 60 (one minute).
sl: Seje RTSP bodo zaprte, kadar za toliko časa ni prejeta več nobena zahteva RTSP. Nastavitev na negativno vrednost ali nič onemogoči časovni potek. Privzeta vrednost je 60 (1 minuta).

en: RTSP start frame buffer size of the video track, can be increased in case of broken pictures due to too small buffer.
sl: Začetna velikost medpomnilnika sličic RTSP sledi video posnetka, lahko ga povečate v primeru pokvarjenih slik zaradi premajhnega medpomnilnika.

en: RTSP/RTP access and demux
sl: Dostop do RTSP/RTP in odvijanje

en: RV32 conversion filter
sl: RV32 filter pretvarjanja

en: Radio device
sl: Radijska naprava

en: Radio tuner device node.
sl: Vozlišče naprave radijskega sprejemnika.

en: Radius
sl: Polmer

en: Radius in pixels
sl: Polmer v slikovnih točkah

en: Raeto-Romance
sl: retoromanščina

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
sl: Povečaj delitveno vrednost makro-blokov na robovih sličic (privzeto: 0.0).

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
sl: Povečaj deljenje za bloke z visoko začasno kompleksnostjo (privzeto: 0.0).

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
sl: Povečaj deljenje za zelo svetle bloke (privzeto: 0.0).

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
sl: Povečaj deljenje za zelo temne bloke (privzeto: 0.0).

en: Random
sl: Predvajaj naključno

en: Random Off
sl: Predvajaj po vrsti

en: Random On
sl: Naključno predvajanje

en: Random: %s
sl: Naključno: %s

en: Range
sl: Obseg

en: Rate Control Method
sl: Metoda nadzora hitrosti

en: Rate control buffer aggressiveness
sl: Raven agresivnosti nadzornega medpomnilnika

en: Rate control buffer aggressiveness.
sl: Raven agresivnosti nadzornega medpomnilnika.

en: Rate control buffer size
sl: Hitrost nadzornega medpomnilnika

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
sl: Velikost nadzornega medpomnilnika (v kbajtih). Večji medpomnilnik dovoli boljši nadzor hitrosti, vendar povzroča zamik pretakanja.

en: Rate control method
sl: Metoda nadzora hitrosti

en: Rate of change of sweep depth in milliseconds shift per second of play
sl: Hitrost zamika globine obsipavanja v ms na sekundo predvajanja

en: Rating
sl: Ocena

en: Ratio
sl: Razmerje

en: Ratio of B frames
sl: Razmerje B sličic

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
sl: Razmerje slik za snemanje. Vrednost 3 predstavlja snemanje vsake tretje slike.

en: Ratio of key frames
sl: Razmerje ključnih sličic

en: Raw audio demuxer
sl: Odvijalnik zvoka Raw

en: Raw audio encoder
sl: Odkodirnik zvoka Raw

en: Raw video demuxer
sl: Odvijalnik slike Raw

en: Raw video encoder for RTP
sl: Odkodirnik zvoka Raw za RTP

en: Raw/Log Audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka Raw/Log

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
sl: Nastavitvena datoteka, ki bo uporabljena pri zagonu VLM.

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
sl: Preberi in zavrzi neznane EBML elemente (ni priporočljivo za poškodovane datoteke).

en: Read at media
sl: Branje v predstavni datoteki

en: Read meta data using lua scripts
sl: Preberi metapodatke s skripti Lua

en: Read size
sl: Prebrana velikost

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
sl: Branje zvokovnega zapisa v ritmu VLC in ne v ritmu Jack.

en: Real RTSP
sl: Pravi RTSP

en: Real demuxer
sl: Odvijalnik Real

en: Real-Time Protocol (RTP) input
sl: Dovod RTP (Real-Time protocol)

en: Real-time
sl: Realni čas

en: Rear center
sl: Zadaj na srednini

en: Rear left
sl: Zadaj levo

en: Rear right
sl: Zadaj desno

en: Recalculate subtitle duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
sl: Ponovno izračunaj trajanje podnapisov
     glede na njihovo vsebino in to vrednost.
    Nastavite 0 za onemogočanje.

en: Receive buffer
sl: Sprejemni medpomnilnik

en: Recommended video output for Windows 8 and later versions
sl: Priporočeni izhod slike za Windows 8 in kasnejše različice

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
sl: Priporočeni izhod slike za Windows Vista in kasnejše različice

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
sl: Priporočljivi izhod slike za Windows XP. Ni združljiv z vmesnikom Aero sistema Windows Vista

en: Record
sl: Snemanje

en: Record Company
sl: Založba

en: Record access filter start/stop.
sl: Filter snemanja začetek/zaustavitev.

en: Record an audio rendering endpoint.
sl: Zabeleži končno točko pretvarjanja zvoka.

en: Record directory
sl: Mapa za snemanje

en: Record directory or filename
sl: Mapa snemanja ali ime datoteke

en: Record stream output
sl: Odvod pretoka snemanja

en: Recording
sl: Snemanje

en: Recording done
sl: Snemanje končano

en: Recording ratio
sl: Razmerje snemanja

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
sl: Ponovno ustvari indeks za AVI datoteko. Uporabite to, če je AVI datoteka okvarjena ali nepopolna (po njej ni mogoče preskakovati)

en: Rectangular
sl: Pravokotno

en: Red
sl: Rdeča

en: Red balance
sl: Ravnotežje rdeče barve

en: Red chroma balance.
sl: Uravnoteženje rdeče barve

en: Reduce fluctuations in QP
sl: Zmanjševanje nestalnosti v QP

en: Referrer
sl: Sklicalnik

en: Refresh List
sl: Osveži seznam

en: Refresh log
sl: Osveži dnevnik

en: Refresh period in ms
sl: Čas osveži v ms

en: Refresh the log output
sl: Osveči izpis dnevnika

en: Refresh time
sl: Čas osveževanja

en: Region code
sl: Koda regije

en: Region left column
sl: Levi stolpec območja

en: Region top row
sl: Zogrnja vrtica območja

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
sl: Na žalost teh tipk ni mogoče uporabiti kot hitre tipke.

en: Regular expression used to filter the recent items played in the player.
sl: Logični izrazi za filtriranje nedavno predvajanih predmetov.

en: Regularly check for VLC updates
sl: Redno preveri za posodobitve predvajalnika VLC

en: Relative font size
sl: Relativna velikost pisave

en: Relative to source content
sl: Glede na vsebino vira

en: Relative to source delay
sl: Glede na zakasnitev vira

en: Release
sl: Sprostitev

en: Release function
sl: Funkcija release

en: Release time
sl: Čas zakasnitve

en: Reload extensions
sl: Ponovno naloži razširitve

en: Remember
sl: Zapomni si

en: Remember the audio volume
sl: Zapomni si glasnost

en: Remote control interface
sl: Vmesnik za oddaljene povezave

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
sl: Vmesnik za oddaljeno predvajanje je zagnan. Vpišite »help« za več podrobnosti.

en: Remote-OSD
sl: Oddaljeni OSD

en: Remote-OSD over VNC
sl: Oddaljeni OSD prek VNC

en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove Selected
sl: Odstrani izbrano

en: Remove a preset
sl: Odstrani prednastavitev

en: Remove a profile
sl: Odstrani profil

en: Remove old preferences?
sl: Brisanje starih nastavitev?

en: Remove this podcast subscription
sl: Ukini naročnino za ta podkast

en: Remove zones of the video using a picture as mask
sl: Odstrani polja videa z uporabo slike kot maske

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
sl: Odstrani vse učinke prosojnosti, ki so uporabljene na podnapisih DVD.

en: Rename Directory
sl: Preimenuj mapo

en: Rename Directory...
sl: Preimenuj mapo ...

en: Rename Folder
sl: Preimenuj mapo

en: Rename Folder...
sl: Preimenuj mapo ...

en: Render blank screen below video. Increases VideoCore load.
sl: Izriši črn zaslon pod video posnetkom. Možnost poveča nalaganje VideoCore.

en: Renderer
sl: Izrisovalnik

en: Rendering quality
sl: Kakovost izrisa

en: Repair AVI Files
sl: Popravi datoteke AVI

en: Repeat
sl: Ponovi

en: Repeat All
sl: Ponovi vse

en: Repeat Off
sl: Brez ponavljanja

en: Repeat One
sl: Ponovi eno

en: Repeat all
sl: Ponovi vse

en: Repeat current item
sl: Ponovi trenutni predmet

en: Repeat delay:
sl: Zamik med ponovitvami:

en: Repeat:
sl: Ponovi:

en: Replay gain
sl: Izenačevanje glasnosti

en: Replay gain mode
sl: Način izenačevanja glasnosti

en: Replay gain mode:
sl: Način izenačevanja:

en: Replay preamp
sl: Predojačitev predvajanja

en: Request multicast stream
sl: Zahtevaj skupinsko pošiljanje pretoka

en: Request server to send stream as multicast
sl: Možnost vsili pošiljanje pretoka v načinu skupinskega pošiljanja.

en: Requirements
sl: Zahteve

en: Resampling quality
sl: Kakovost prevzorčenja

en: Resampling quality, from worst to best
sl: Kakovost prevzorčenja od najslabše do najboljše

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Reset All
sl: Ponastavi vse

en: Reset Preferences
sl: Ponastavi nastavitve

en: Reset controls
sl: Ponastavi nadzorne tipke

en: Reset controls to defaults.
sl: Ponastavi nadzorne tipke na privzeto.

en: Reset defaults
sl: Ponastavi na privzeto

en: Reset subtitles text scale
sl: Ponastavi merilo velikosti podnapisov

en: Resize interface to the native video size
sl: Vedno prilagodi vmesnik na velikost posnetka

en: Resize interface to video size
sl: Prilagodi velikost vmesnika na velikost posnetka

en: Resolution
sl: Ločljivost

en: Respect ordered chapters
sl: Upoštevaj razvrščena poglavja

en: Restart playback
sl: Ponovno začni s predvajanjem

en: Retrieves extra info and art for playlist items
sl: Pridobi dodatne podatke o albumih in naslovnico za seznam predvajanja

en: Retrieving addons...
sl: Pridobitev dodatkov ...

en: Return poll wait after timeout milliseconds (-1 = infinite)
sl: Vrni poizvedbo po čakanju v milisekundah (-1 = neskončno)

en: Reveal in Finder
sl: Pokaži v iskalnem oknu

en: Reverb
sl: Odmev

en: Reverberation delay
sl: Zamik odmeva

en: Reverberation delay, in ms. Usual values are from 40 to 200ms.
sl: Zamik odmeva v milisekundah. Običajne vrednosti so od 40 do 200 ms.

en: Reverberation level
sl: Raven odmeva

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
sl: Raven odmeva (od 0 do 100, privzeta vrednost je 0).

en: Reverse
sl: Obrnjeno

en: Reverse stereo
sl: Obratni stereo

en: Revert to normal play speed
sl: Povrni na običajno hitrost predvajanja

en: Revival
sl: Oživitev

en: Rhythmic Soul
sl: Ritmični soul

en: Right
sl: Desno

en: Right bottom
sl: Desno spodaj

en: Right to left
sl: Z desne proti levi

en: Right to left/Bottom to top
sl: Z desne proti levi, od spodaj navzgor

en: Right top
sl: Desno zgoraj

en: Ripple
sl: Kodranje

en: Ripple video filter
sl: Filter kodranja slike

en: Roll the viewpoint anti-clockwise (360°)
sl: Zavrti točko pogleda v obretni smeri urinega kazalca (360°)

en: Roll the viewpoint clockwise (360°)
sl: Zavrti točko pogleda v smeri urinega kazalca (360°)

en: Roll-off factor
sl: Faktor spuščanja

en: Romanian
sl: romunščina

en: Room size
sl: Velikost prostora

en: Room width
sl: Širina prostora

en: Rotate
sl: Vrtenje

en: Rotate (degrees)
sl: Obrni (stopinje)

en: Rotate by 180 degrees
sl: Obrni za 180 stopinj

en: Rotate by 270 degrees
sl: Obrni za 270 stopinj

en: Rotate by 90 degrees
sl: Obrni za 90 stopinj

en: Rotate or flip the video
sl: Zavrti ali zrcali video

en: Rotate video filter
sl: Filter obračanja slike

en: Rotation
sl: Vrtenje

en: Rotation parameter: none;180;90-270;mirror
sl: Parameter vrtenja: brez; 180; 90-270; zrcalno

en: Row border
sl: Obroba vrstice

en: Rows
sl: Vrstice

en: Run VLC with dark interface style
sl: Zaženite VLC s slogom temnega vmesnika.

en: Run as daemon process
sl: Zaženi kot opravilo v ozadju

en: Run fb on current tty
sl: Zagon fb na trenutnem tty

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
sl: Zaženi medpomnilnik sličic na trenutni napravi TTY (privzeto omogočeno). (nastavitev je treba uporabljati previdno)

en: Run manually
sl: Zaženi ročno

en: Run on schedule
sl: Zaženi po razporedu

en: Run time
sl: Trajanje predvajanja

en: Rundi
sl: rundščina

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
sl: Zaganjanje predvajalnika VLC prednostno za trenutno predvajanje omogoča natančnejše usklajevanje in boljši izkoristek delovanja, še posebej med pretakanjem vsebine. V primeru napak v delovanju lahko možnost vpliva na neodzivnost sistema. Nastavitve ni priporočljivo spreminjati.

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
sl: Zagon predvajalnika s privzetim vmesnikom. Uporabite »cvlc« za zagon brez vmesnika.

en: Runs VLC as a background daemon process.
sl: Nastavitev omogoči zagon predvajalnika kot samostojen proces, ki deluje v ozadju.

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
sl: Zagon niti kodiranja po meri s prednostjo izhoda namesto slike.

en: Russian
sl: ruščina

en: Russian (KOI8-R)
sl: ruščina (KOI8-R)

en: S&tatistics
sl: S&tatistika

en: S/PDIF pass-through decoder
sl: Odkodirnik prehoda S/PDIF

en: SAP Announcement
sl: Naznanilo SAP

en: SAP Strict mode
sl: Omejen način SAP

en: SAP announcement interval
sl: Zamik objavljanja SAP

en: SAP announcing
sl: Objavi SAP

en: SAP multicast address
sl: Naslov SAP za skupinsko pošiljanje

en: SAP stream announcement is enabled. However, no channel name is provided.
sl: Naznanilo pretoka SAP je omogočeno. Toda ni podano ime kanala.

en: SAP timeout (seconds)
sl: Časovna omejitev SAP (sekunde)

en: SAT>IP Receiver Plugin
sl: Vstavek sprejemnika SAT>IP

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
sl: SATD odločanje za pretvorbe 8x8 v inter-MBs.

en: SCTE-18 decoder
sl: Dekodirnik SCTE-18

en: SCTE-27 decoder
sl: Odkodirnik SCTE-27

en: SDI Demux
sl: Odvijanje SDI

en: SDI Input
sl: Dovod SDI

en: SDL Image decoder
sl: Odkodirnik slike SDL

en: SDL_image video decoder
sl: Odkodirnik slike SDL_image

en: SDP Descriptions parser
sl: Razčlenjevalnik opisov SDP

en: SDP URL
sl: Naslov URL SDP

en: SDP required
sl: Zahtevan je SDP

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
sl: Opisovalniki SDT (zahteva --sout-ts-es-id-pid)

en: SFTP authentication
sl: SFTP overitev

en: SFTP input
sl: SFTP vnos

en: SFTP port
sl: SFTP vrata

en: SFTP port number to use on the server
sl: Vrata SFTP za povezavo s strežnikom.

en: SMB authentication required
sl: Zahtevana je overitev SMB

en: SMB domain
sl: Domena SMB

en: SMB input
sl: Dovod SMB

en: SMF demuxer
sl: Zvijalnik SMF

en: SOCKS password
sl: Geslo za strežnik SOCKS

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
sl: Določilo namestniškega strežnika SOCKS za uporabo. Vnos mora biti v obliki naslov:vrata. Nastavitev bo uporabljena ta vse povezave TCP.

en: SOCKS server
sl: Strežnik SOCKS

en: SOCKS user name
sl: Uporabniško ime za strežnik SOCKS

en: SPS and PPS id numbers
sl: SPS in PPS ID vrednosti

en: SPU PID
sl: PID SPU

en: SRC resampler
sl: Prevzorčevalnik SRC

en: SRT input
sl: Dovod SRT

en: SRT latency (ms)
sl: SRT zaasnitev (v milisekundah)

en: SRT maximum bandwidth ceiling (bytes)
sl: Največja dovoljena SRT pasovna širina (bajtov)

en: SRT maximum payload size (bytes)
sl: Največja velikost SRT tovora (bajtov)

en: SRT stream output
sl: Odvod pretoka SRT

en: SRTP key (hexadecimal)
sl: Ključ SRTP (šestnajstiško)

en: SRTP salt (hexadecimal)
sl: Ključ SRTP salt (šestnajstiško)

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
sl: Pretvarjanje SSE2 I420, IYUV, YV12 v RV15, RV16, RV24, RV32

en: SSE2 conversions from
sl: SSE2 pretvarjanje iz

en: SSIM computation
sl: SSIM izračunavanje

en: SSRC used in RTP output (default is random, i.e. 0)
sl: SSRC uporabljen v RTP izhodu (privzeta je naključna vrednost, to je 0)

en: SVCD subtitles
sl: Podnapisi SVCD

en: SVCD/VCD
sl: VCD/SVCD

en: SVG template file
sl: Predloga datoteke SVG

en: SVG video decoder
sl: Odkodirnik slike SVG

en: Sa&mple Rate
sl: Hitrost &vzorčenja

en: Samba (Windows network shares) input
sl: Dovod Samba (Omrežna souporaba v okolju Windows)

en: Same as source
sl: Enako kot izvor

en: Samoan
sl: samojščina

en: Sample aspect ratio
sl: Razmerje velikosti vzorca

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
sl: Razmerje velikosti vzorca (1:1, 3:4, 2:3).

en: Sample format
sl: Oblika vzorčenja

en: Sample rate
sl: Frekvenca vzorčenja

en: Sample rate converter type
sl: Vrsta pretvornika frekvence vzorčenja

en: Sample rate of an audio elementary stream
sl: Frekvenca vzorčenja osnovnega zvočnega pretoka

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
sl: Frekvenca vzorčenja prekodiranega zvočnega zapisa (11250, 22500, 44100 ali 48000).

en: Sample ui-state-error style.
sl: Vzorčni slog vmesnika napake.

en: Samplerate
sl: Frekvenca vzorčenja

en: Samplerate information of the transcoded stream.
sl: Podatki o frekvenci vzorčenja prekodiranega zapisa.

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
sl: Frekvenca vzorčenja zajetega zvočnega pretoka v Hz (na primer: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: Sango
sl: sango

en: Sanskrit
sl: sanskrt

en: Sardinian
sl: sardinščina

en: Satellite azimuth
sl: Azimut satelita

en: Satellite azimuth in tenths of degree
sl: Azimut satelita, naveden na desetinko stopinje

en: Satellite elevation
sl: Višina satelita

en: Satellite elevation in tenths of degree
sl: Višina satelita, navedena na desetinko stopinje

en: Satellite equipment control
sl: Nadzor naprav satelita

en: Satellite longitude
sl: Geografska dolžina satelita

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
sl: Geografska dolžina satelita, navedena na desetinko stopinje; v smeri zahoda je treba navesti negativne vrednosti.

en: Satellite range code
sl: Območna koda satelita

en: Satellite range code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
sl: Območna koda satelita, kot jo je določil proizvajalec, npr.: preklopna koda DISEqC

en: Satellite scanning config
sl: Nastavitev preiskovanja satelita

en: Satire
sl: Satira

en: Saturation
sl: Nasičenost

en: Saturation threshold
sl: Prag nasičenosti

en: Save
sl: Shrani

en: Save File
sl: Shrani datoteko

en: Save Metadata
sl: Shrani metapodatke

en: Save Playlist
sl: Shrani seznam predvajanja

en: Save Playlist to &File...
sl: Shrani seznam predvajanja v &datoteko

en: Save Playlist...
sl: Shrani seznam predvajanja ...

en: Save VLM configuration as...
sl: Shrani nastavitve VLM kot ...

en: Save and close the dialog
sl: Shrani in zapre pogovorno okno

en: Save as File
sl: Shrani kot datoteko

en: Save as new Profile...
sl: Shrani kot nov profil ...

en: Save as new profile
sl: Shrani kot nov profil

en: Save current selection as new preset
sl: Shrani trenutni izbor kot novo predlogo

en: Save file...
sl: Shrani datoteko ...

en: Save log
sl: Shrani dnevnik

en: Save log file as...
sl: Shrani dnevnik kot ...

en: Save playlist
sl: Shrani seznam predvajanja

en: Save playlist as...
sl: Shrani seznam predvajanja kot ...

en: Save raw codec data
sl: Shrani podatke surovega vira

en: Save recently played items
sl: Beleži nedavno predvajane predmete

en: Save the debug log to a file
sl: Shrani dnevnik razhroščevalnika v datoteko

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
sl: Možnost omogoča shranjevanje podatkov vira (RAW), kadar med glavnimi nastavitvami odkodirnik ni izbran (dummy).

en: Save the recently played items in the menu
sl: Shrani nedavno predvajane predmete v meni

en: Save...
sl: Shrani ...

en: Saves all the displayed logs to a file
sl: Shrani vse prikazane podatke beleženja v datoteko

en: Saving file failed
sl: Shranjevanje datoteke je spodletelo

en: Scale
sl: Merilo

en: Scale down subtitles text
sl: Pomanjšaj velikost podnapisov

en: Scale factor
sl: Vrednost prilagoditve velikosti

en: Scale factor (0.1-2.0)
sl: Vrednost prilagoditve velikosti (0,1 – 2,0)

en: Scale factor to apply to image
sl: Merilo slike pri prekodiranju

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
sl: Merilo slike pri prekodiranju (primer: 0.25)

en: Scale up subtitles text
sl: Povečaj velikost podnapisov

en: Scaled to screen
sl: Prilagojeno zaslonu

en: Scaletempo
sl: Prilagodi tempo

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
sl: Vrednost določa prilagajanje velikosti, če je onemogočena možnost samodejnega prilagajanja.
    Privzeta vrednost je 1.0 (izvorna velikost posnetka)

en: Scaling mode
sl: Način prilagajanja velikosti

en: Scaling mode to use.
sl: Uporabljen način prilagajanja velikosti.

en: Scaling quality
sl: Kakovost umerjanja

en: Scan for new plugins
sl: Preišči sistem za nove vstavke

en: Scan plugin directories for new plugins at startup. This increases the startup time of VLC.
sl: Ob zagonu bo program vedno preiskal mape vstavkov za novosti. Izbrana možnost podaljša čas zagona programa.

en: Scan tuning list
sl: Preiskovanje seznama uglaševanja

en: Scanning DVB
sl: Preiskovanje DVB

en: Scanning...
sl: Poteka preiskovanje ...

en: Scene filter
sl: Filtri scene

en: Scene video filter
sl: Filter scen slike

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
sl: Zaznavanje spreminjanja kadra. Nastavitev omogoča določitev vztrajnosti dodajanja I-slik. Pri nizkih vrednostih mora kodek pogosto vstaviti I-slike, ko preide vrednost keyint. Prave vrednosti zaznavanja kadra bolje uporabljajo prehode I-slik. Velike vrednosti uporabljajo več I-slik kot je treba, zato je postopek potraten. Vrednost -1 onemogoči zaznavo spreminjanja, zato se I-slike dodajajo le pri vsaki drugi vrednosti keyint slike, kar poslabša kakovost odkodiranja. Vrednosti so med 1 in 100.

en: Schedule
sl: Oddajanje po urniku

en: Schedule:
sl: Urnik:

en: Scope
sl: Osciloskopska krivulja

en: Score
sl: Rezultati

en: Scrambled
sl: Kodirano

en: Screen
sl: Prikaz na zaslonu

en: Screen Input
sl: Zaslonski vhod

en: Screen capture
sl: Zajem zaslona

en: Screen capture (with X11/XCB)
sl: Zaslonsko zajemanje (z X11/XCB)

en: Screen index
sl: Indeks zaslona

en: Screennumber of fullscreen, instead of same screen where interface is.
sl: Številka zaslona celozaslonskega prikaza namesto zaslona vmesnika

en: Scroll with feed
sl: Drsenje z virom

en: Search
sl: Poišči

en: Search Length
sl: Preišči dolžino

en: Search in Playlist
sl: Išči po seznamu predvajanja

en: Search the playlist
sl: Poišči na seznamu predvajanja

en: Search the playlist. Results will be selected in the table.
sl: Vnesite niz za iskanje po seznamu predvajanja. Rezultati bodo prikazani v preglednici.

en: Season
sl: Sezona

en: Second CSA Key
sl: Drugi ključ CSA

en: Secondary language or program
sl: Drugi jezik ali program

en: Secret Rabbit Code (libsamplerate) resampler
sl: Prevzorčevalnik Secret Rabbit Code (libsamplerate)

en: Secrets are stored encrypted on a file
sl: Skrivna gesla so zabeležena v šifrirani datoteki.

en: Secrets are stored in memory
sl: Skrivna gesla so shranjena v pomnilnik

en: Secrets are stored on a file without any encryption
sl: Skrivna gesla so zabeležena v datoteki brez vsakršnega šifriranja.

en: Secrets are stored via KWallet
sl: Skrivna gesla so zabeležena prek KWallet

en: Secrets are stored via libsecret
sl: Skrivna gesla so zabeležena prek libsecret

en: Secure 128-bits (exclude 256-bits ciphers)
sl: Varno 128-bitno (izključi 256-bitno šifriranje)

en: Secure 256-bits (prioritize 256-bits ciphers)
sl: Varno 256-bitno (prednost ima 256-bitno šifriranje)

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value. This must be a 28-character-long hexadecimal string.
sl: Varni RTP zahteva (neskrivno) glavno soljeno vrednost. Ta mora biti šestnajstiški niz z 28 znaki.

en: Seek and position based on a percent byte position, not a PCR generated time position. If seeking doesn't work property, turn on this option.
sl: Preskakovanje in položaj, ki temelji na položaju bytea za odstotke in ne na položaj časa, ki bi  ga ustvaril PCR. Če preskakovanje ne deluje pravilno, uporabite to možnost.

en: Seek backward
sl: Preskakovanje nazaj

en: Seek based on percent not time
sl: Išči po deležu posnetka in ne po času

en: Seek based on percent not time.
sl: Preskakovanje po odstotkih in ne po času.

en: Seek forward
sl: Preskakovanje naprej

en: Seek prevention demux filter
sl: Filter preprečevanja preskakovanja med odvijanjem

en: Seek threshold
sl: Prag preskakovanja

en: Segment length
sl: Dolžina odseka

en: Select
sl: Izbor

en: Select "Advanced Options" to see all options.
sl: Izbor »Naprednih možnosti« omogoča pregled in spreminjanje vseh nastavitev.

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Select Audio Device
sl: Izberi zvočno napravo

en: Select Directory
sl: Izbor mape

en: Select File
sl: Izbor datoteke

en: Select File In Finder
sl: Izbor datoteke v iskalniku

en: Select Folder
sl: Izbor mape

en: Select Input
sl: Izbor vhoda

en: Select Output
sl: Izbor izhoda

en: Select Streaming Method
sl: Izbor načina pretakanja

en: Select a color effect.
sl: Izbor barvnega učinka

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
sl: Izbor naprave ali mape VIDEO_TS

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
sl: Izbor naprave ali mape VIDEO_TS

en: Select a directory
sl: Izberite mapo

en: Select a file
sl: Izbor datoteke

en: Select a file for playback
sl: Izbor datoteke za predvajanje

en: Select a matching identity
sl: Izberi ustrezno identiteto

en: Select a proper audio device to be used by KAI.
sl: Izbor ustrezne zvočne naprave za podporo KAI.

en: Select a proper video mode to be used by KVA.
sl: Izberite primeren način slike, ki naj ga uporablja KVA.

en: Select a subtitle file
sl: Izbor datoteke s podnapisi

en: Select an action to change the associated hotkey:
sl: Izbor dejanja za spreminjanje hitre tipke:

en: Select and choose transcoding options
sl: Izbor možnosti za prekodiranje

en: Select another file to play in sync with the previously selected file
sl: Izberite še eno datoteko, ki naj se usklajeno predvaja s prej izbrano datoteko

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
sl: Izbor vhodnega zvokovnega zapisa za določeno razmerje bit/vzorec (če vrednost ni 0)

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
sl: Izbor vhodnega zvokovnega zapisa za določeno številko zvokovnih kanalov (če vrednost ni 0)

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
sl: Izbor format vhodnega zvoka za podano frekvenco vzorčenja (kadar vrednost ni 0)

en: Select channel to keep
sl: Izbor ohranjenih kanalov

en: Select destinations to stream to
sl: Izberite cilje pretoka

en: Select game mode variation from jigsaw puzzle to sliding puzzle.
sl: Izberite način igre od preklopne do drsne sestavljanke.

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
sl: Izbor odstotne vrednosti (50% je sredina) lege sredinske vrednosti (Lagrange) obledelega polja.

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the beginning blended zone
sl: Izberite Lagrangov koeficient začetka prelivnega območja v odstotkih

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the end of blended zone
sl: Izberite Lagrangov koeficient konca prelivnega območja v odstotkih

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the middle of blended zone
sl: Izberite Lagrangov koeficient sredine prelivnega območja v odstotkih

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
sl: Izbor odstotne vrednosti višine pobledelega polja (primer 2x2 zidu)

en: Select in percent the length of the blended zone
sl: Izbor odstotka dolžine obledelega polja.

en: Select next DVD chapter
sl: Skok na naslednje poglavje DVD

en: Select next DVD title
sl: Skok na naslednji naslov DVD

en: Select one color in the video
sl: Izbor ene barve na posnetku

en: Select one or more files to open
sl: Izbor datotek za odpiranje

en: Select one or multiple files
sl: Izbor ene ali več datotek

en: Select or double click an action to change the associated hotkey. Use delete key to remove hotkeys.
sl: Izberite ali dvakrat kliknite dejanje za spreminjanje povezane hitre tipke. S tipko za brisanje se ustvarjena povezava odstrani.

en: Select prev DVD chapter
sl: Skok na predhodno poglavje DVD

en: Select previous DVD title
sl: Skok na prejšnji DVD naslov

en: Select profile:
sl: Izbor profila:

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
sl: Izbor kakovosti izrisa na račun hitrosti. Vrednosti 0 je hitro, vrednost 1 pa kakovostno.

en: Select skin
sl: Izbor preobleke

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
sl: Izberite konfiguracijo zvočnikov, ki jo želite uporabiti. Ta možnost ne razdružuje! Torej NI npr. Stereo -> 5.1 pretvorbe.

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
sl: Izberite posebno zvočno napravo ali prepustite izbiro sistemu (privzeto); za uveljavitev sprememb je potreben ponoven zagon VLC.

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
sl: Izbor potemnitve obarvanja za obledelo polje (modra ali V komponenta).

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
sl: Izbor potemnitve obarvanja za obledelo polje (zelena ali U komponenta).

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
sl: Izbor potemnitve obarvanja za obledelo polje (rdeča ali Y komponenta).

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
sl: Izbor ravni potemnitve za obledelo polje (modra ali V komponenta).

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
sl: Izbor ravni potemnitve za obledelo polje (zelena ali U komponenta).

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
sl: Izbor ravni potemnitve za obledelo polje (rdeča ali Y komponenta).

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
sl: Izbor osvetlitve obarvanja za obledelo polje (modra ali V komponenta).

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
sl: Izbor osvetlitve obarvanja za obledelo polje (zelena ali U komponenta).

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
sl: Izbor osvetlitve obarvanja za obledelo polje (rdeča ali Y komponenta).

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
sl: Izbor ravni osvetlitve za obledelo polje (modra ali V komponenta).

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
sl: Izbor ravni osvetlitve za obledelo polje (zelena ali U komponenta).

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
sl: Izbor ravni osvetlitve za obledelo polje (rdeča ali Y komponenta).

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
sl: Izbor vira zvokovnega vhoda. Več nastavitev je med možnostmi »vhoda videa«.

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
sl: Izbor vira zvokovnega vhoda. Več nastavitev je med možnostmi »vhoda videa«.

en: Select the capture device type
sl: Izberite vrsto naprave za zajemanje

en: Select the file
sl: Izbor datoteke

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
sl: Izbor obarvanja za obledelo polje (modra ali V komponenta).

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
sl: Izbor obarvanja za obledelo polje (zelena ali U komponenta).

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
sl: Izbor obarvanja za obledelo polje (rdeča ali Y komponenta).

en: Select the hotkey to display the position.
sl: Izbor hitre tipke za prikaz položaja.

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
sl: Izbor hitre tipke za skok na naslednjo sličico posnetka.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
sl: Izbor hitre tipke za dolg skok nazaj.

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
sl: Izbor hitre tipke za dolg skok naprej.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
sl: Izbor hitre tipke za srednje dolg skok nazaj.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
sl: Izbor hitre tipke za srednje dolg skok naprej.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
sl: Izbor hitre tipke za kratek skok nazaj.

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
sl: Izbor hitre tipke za kratek skok naprej.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
sl: Izbor hitre tipke za zelo kratek skok nazaj.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
sl: Izbor hitre tipke za zelo kratek skok naprej.

en: Select the hotkey to quit the application.
sl: Izbor hitre tipke za končanje programa.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
sl: Izbor hitre tipke za povrnitev hitrosti predvajanja na običajno vrednost.

en: Select the hotkey to stop playback.
sl: Izbor hitre tipke za zaustavitev predvajanja.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
sl: Izbor hitre tipke za pohitreno predvajanje.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
sl: Izbor hitre tipke za upočasnjeno predvajanje.

en: Select the hotkey to use to exit fullscreen state.
sl: Izbor hitre tipke za izhod iz celozaslonskega predvajanja.

en: Select the hotkey to use to pause.
sl: Izbor hitre tipke za premor predvajanja.

en: Select the hotkey to use to play.
sl: Izbor hitre tipke za predvajanje.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
sl: Izbor hitre tipke za skok na naslednji predmet na seznamu predvajanja.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
sl: Izbor hitre tipke za skok na prejšnji predmet na seznamu predvajanja.

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
sl: Izbor hitre tipke za izmenjavo celozaslonskega predvajanja.

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
sl: Izbor hitre tipke za izmenjavo premora predvajanja.

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za zagon predmeta v menijih DVD.

en: Select the key to bookmark audio timestamp when syncing subtitles.
sl: Izberite tipko za dodajanje zvokovnega časovnega žiga med zaznamke, kadar se usklajujejo podnapisi.

en: Select the key to bookmark subtitle timestamp when syncing subtitles.
sl: Izberite tipko za dodajanje časovnega žiga podnapisa med zaznamke, kadar se usklajujejo podnapisi.

en: Select the key to change subtitles text scaling
sl: Izbor tipkovne bližnjice za prilagajanje velikosti podnapisov.

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok na naslednje poglavje DVD.

en: Select the key to choose the next title from the DVD
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok na naslednji naslov DVD.

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
sl: Izbor tipke za skok na prejšnje poglavje DVD.

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
sl: Izbor tipke za skok na predhodni naslov DVD.

en: Select the key to clear the current playlist.
sl: Izberite tipko, ki počisti trenutni seznam predvajanja.

en: Select the key to decrease audio volume.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za znižanje glasnosti.

en: Select the key to decrease the audio delay.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za zamik zvoka nazaj.

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za zmanjšanje zamika podnapisov.

en: Select the key to increase audio volume.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za zvišanje glasnosti.

en: Select the key to increase the audio delay.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za zamik zvoka naprej.

en: Select the key to increase the subtitle delay.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za povečanje zamika podnapisov.

en: Select the key to move subtitles higher.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za dvigovanje mesta prikaza podnapisov na zaslonu.

en: Select the key to move subtitles lower.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za spuščanje mesta prikaza podnapisov na zaslonu.

en: Select the key to move the selector down in DVD menus / Move viewpoint to down (pitch).
sl: Izbor tipkovne bližnjice za pomik navzdol po meniju DVD / Premik točke pogleda nižje.

en: Select the key to move the selector left in DVD menus / Move viewpoint to left (yaw).
sl: Izbor tipkovne bližnjice za pomik levo po meniju DVD / Premik točke pogleda v levo.

en: Select the key to move the selector right in DVD menus / Move viewpoint to right (yaw).
sl: Izbor tipkovne bližnjice za pomik desno po meniju DVD / Premik točke pogleda desno.

en: Select the key to move the selector up in DVD menus / Move viewpoint to up (pitch).
sl: Izbor tipkovne bližnjice za pomik izbirnika navzgor po meniju DVD / Premik točke pogleda višje.

en: Select the key to mute audio.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za utišanje zvoka.

en: Select the key to play this bookmark.
sl: Izberite tipkovno povezavo za predvajanje zaznamka.

en: Select the key to reset synchronization of audio & subtitle timestamps.
sl: Izberite tipko za ponastavitev usklajevanja časovnih žigov zvoka in podnapisov.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
sl: Izberite tipkovno povezavo za izbor zaznamka.

en: Select the key to synchronize bookmarked audio & subtitle timestamps.
sl: Izberite tipko za usklajevanje časovnih žigov zvoka in podnapisov, ki so bili dodani med zaznamke.

en: Select the key to take you to the DVD menu
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok na glavni meni DVD.

en: Select the logging verbosity or default to use the same verbosity given by --verbose.
sl: Izberite podrobnost beleženja, ali pa bo uporabljena privzeta nastavitev, kot je določena z nastavitvijo --verbose.

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
sl: Izbor števila vodoravnih slikovnih oken v katerih bo ločen prikaz slike.

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
sl: Izbor števila navpičnih slikovnih oken v katerih bo ločen prikaz slike.

en: Select the podcast you would like to unsubscribe from:
sl: Izberite podkast, ki ga ne želite več prejemati:

en: Select the preset you would like to remove:
sl: Izberite prednastavitev, ki jo želite odstraniti:

en: Select the profile you would like to remove:
sl: Izberite profil, ki ga želite odstraniti:

en: Select the replay gain mode
sl: Izbor načina izenačevanja glasnosti

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
sl: Izbor ločljivosti medpomnilnika sličic. Trenutno podprte vrednosti so 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL in 4=samodejno (privzeto 4=samodejno).

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
sl: Izbor pretoka z največjo bitno hitrostjo pod omejitvijo.

en: Select the subtitle file
sl: Izbor datoteke s podnapisi

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
sl: Izberite vrsto vhoda na sprejemniku (kabel/antena).

en: Select the upscaling mode for video.
sl: Izbira načina povečanja videa.

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
sl: Izberite vhodni slikovni vir posnetka, kot na primer kompozitni vhod, s-video ali uglaševalnik. Ker so nastavitve odvisne od stroje opreme, je treba pravilno določiti vrednosti »Nastavitve naprav« in uporabiti iste vrednosti tu (vrednost -1 pomeni privzete sistemske vrednosti).

en: Select the video output type. See the "video input" option.
sl: Izbor vira vhoda slike. Več nastavitev je med možnostmi »vhoda videa«.

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
sl: Izbor razširjanja map v seznamu predvajanja.
    brez: podmape niso prikazane v seznamu predvajanja.
    zloži: podmape so prikazane, vendar se razširijo ob predvajanju.
    razširi: vse podmape so razširjene.

en: Select your audio output device
sl: Izberite izhodno zvočno napravo

en: Selected ports:
sl: Izbrana vrata :

en: Selection of the starting mode and look
sl: Izbira zagonskega načina in videza

en: Selects mode for digital TV standard. This feature affects EPG information and subtitles.
sl: Izbor standarda digitalne TV. Nastavitev vpliva na podrobnosti EPV in podnapise.

en: Selects the motion estimation algorithm:
     - dia: diamond search, radius 1 (fast)
     - hex: hexagonal search, radius 2
     - umh: uneven multi-hexagon search (better but slower)
     - esa: exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
     - tesa: hadamard exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
sl: Izbor algoritma predvidevanja gibanja točk:
     - dia: romboidno iskanje, radij 1 (hitro)
     - hex: šestnajstiško iskanje, radij 2
     - umh: neenakomerno več-šestnajstiško iskanje (dobro a počasno)
     - esa: izčrpno iskanje (zelo počasno, za testiranje)
     - tesa: Hadamardovo izčrpno iskanje (zelo počasno, za testiranje)

en: Semantic annotations
sl: Opombe skladnje

en: Send key events to VNC host.
sl: Pošlji ključne dogodke VNC gostitelju.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
sl: Pošiljanje dogodkov miške na gostitelja VNC. Ni uporabno pri prenosu preko VDR ffnetdev odjemalca.

en: Send nack messages even when we have not confirmed that the encoder is on our local network.
sl: Pošlji NACK sporočila, četudi ni bilo potrjeno, da se kodirnik nahaja v lokalnem omrežju

en: Send your video to picture files
sl: Pošiljite svoj video posnetek v slikovne datoteke

en: Sends the barGraph information every n audio packets
sl: Pošlji podatke palčnega diagrama vsakih n zvokovnih paketov

en: Separate sub-streams
sl: Ločen podrejen pretok

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
sl: Loči strani teletex/dvbs v neodvisen ES. Med uporabo izhoda pretoka je uporabno imeti to možnost izključeno.

en: Separate words by | (without space)
sl: Loči besede z znakom | (brez preslednice)

en: Sepia
sl: Učinek sepia

en: Sepia intensity
sl: Intenzivnost sepia

en: Sepia video filter
sl: Video filter sepia

en: Sequential numbering
sl: Uporabi zaporedno oštevilčenje

en: Serbian
sl: srbščina

en: Service Discovery
sl: Odkrivanje storitev

en: Service discoveries adds new sources to your playlist such as web radios, video websites, ...
sl: Odkrivanje storitev omogoča dodajanje novih virov k obstoječemu seznamu predvajanja. To so na primer spletne radijske postaje, spletne strani za predvajanje video posnetkov ...

en: Services
sl: Storitve

en: Services discovery
sl: Odkrivanje storitev

en: Services discovery modules
sl: Moduli odkrivanja storitev

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
sl: Odkrivanje storitev je namenjeno samodejnemu dodajanju predmetov na seznam predvajanja.

en: Session
sl: Seja

en: Session Description Protocol
sl: Protokol opisa seje (angl. Session Description Protocol - SDP)

en: Session URL
sl: Naslov URL seje

en: Session category
sl: Kategorija seje

en: Session description
sl: Opis seje

en: Session email
sl: Elektronski naslov seje

en: Session failed
sl: Seja je spodletela

en: Session name
sl: Ime seje

en: Set ES Lang
sl: Nastavite jezik ES

en: Set ES id
sl: Nastavite id ES

en: Set FFmpeg debug mask
sl: Določi ffmpeg masko razhroščevanja

en: Set ID
sl: Nastavite ID

en: Set Lang
sl: nastavite jezik

en: Set NFS uid/guid automatically
sl: Samodejno nastavi uid/guid za NFS

en: Set PID to ID of ES
sl: Določi PID k ID od ES

en: Set QP
sl: Določi QP

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
sl: Določitev SPS in PPS ID vrednosti za spajanje pretokov z različnimi nastavitvami.

en: Set as Wall&paper
sl: &Nastavi kot ozadje namizja

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
sl: Določitev časovnega zamika PCR (Program Clock Reference) pošiljanja (v milisekundah). Vrednost mora biti pod 100ms. (privzeto 70ms).

en: Set ball size giving its radius in number of pixels
sl: Nastavite velikost krogle z njenim polmerom v št. sl. točk.

en: Set ball speed, the displacement value in number of pixels by frame.
sl: Nastavitev hitrosti krogle z vrednostjo premika v številu slikovnih točk na sličico.

en: Set edge visibility.
sl: Določitev vidnosti robov

en: Set gradient threshold for edge computation.
sl: Nastavite prag preliva za izračun robov.

en: Set id of ES to PID
sl: Določitev ID ES v PID

en: Set index size ratio. Alters default (60min content) or estimated size.
sl: Nastavitev razmerja velikosti kazala. Spremeni privzeto (60-minutna vsebina) ali ocenjeno velikost.

en: Set playlist bookmark 1
sl: Nastavi zaznamek seznama 1

en: Set playlist bookmark 10
sl: Nastavi zaznamek seznama 10

en: Set playlist bookmark 2
sl: Nastavi zaznamek seznama 2

en: Set playlist bookmark 3
sl: Nastavi zaznamek seznama 3

en: Set playlist bookmark 4
sl: Nastavi zaznamek seznama 4

en: Set playlist bookmark 5
sl: Nastavi zaznamek seznama 5

en: Set playlist bookmark 6
sl: Nastavi zaznamek seznama 6

en: Set playlist bookmark 7
sl: Nastavi zaznamek seznama 7

en: Set playlist bookmark 8
sl: Nastavi zaznamek seznama 8

en: Set playlist bookmark 9
sl: Nastavi zaznamek seznama 9

en: Set the ID of the elementary stream
sl: Nastavitev ID osnovnega pretoka

en: Set the RMS/peak.
sl: Določi RMS/vrh

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
sl: Nastavitev ostrine slike med 0 in 2. Privzeta vrednost je 0.05.

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
sl: Nastavi TV kanale kot jih določi uglaševalo (0 predstavlja privzeto).

en: Set the attack time in milliseconds.
sl: Nastavitev odzivnega časa v milisekundah.

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
sl: Določilo razmerja velikosti platna slike. Izpuščena možnost prevzame da je velikost enaka vhodu.

en: Set the category of the elementary stream
sl: Nastavitev kategorije osnovnega pretoka

en: Set the codec of the elementary stream
sl: Nastavitev kodeka osnovnega pretoka

en: Set the encoding used in text subtitles
sl: Določitev kodnega nabora za besedilo podnapisov.

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
sl: Določilo splošnega usklajevanja v dB (-20 ... 20).

en: Set the group of the elementary stream
sl: Nastavitev skupine osnovnega pretoka

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
sl: Nastavitev svetlosti slike med 0 in 2. Privzeta vrednost je 1.

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
sl: Nastavitev kontrasta slike med 0 in 2. Privzeta vrednost je 1.

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
sl: Nastavitev barve slike med 0.01 in 10. Privzeta vrednost je 1.

en: Set the image hue, between -180 and 180. Defaults to 0.
sl: Nastavitev odtenka slike med –180 in 180. Privzeta vrednost je 0.

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
sl: Nastavitev odtenka slike med 0 in 360. Privzeta vrednost je 0.

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
sl: Nastavitev nasičenosti slike med 0 in 3. Privzeta vrednost je 1.

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
sl: Določi notranji ID vsakega osnovnega pretoka, ki ga predvaja predvajalnik VLC v enako vrednost, kot je PID v TS pretoku, namesto 1, 2, 3, ... (uporabno pri podvojevanju '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.

en: Set the justification of subtitles
sl: Določitev poravnave prikazovanja podnapisov.

en: Set the knee radius in dB.
sl: Nastavitev polmera kolena v dB.

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
sl: Nastavite naknadno ojačanje v dB (0 ... 24).

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
sl: Določitev največje velikosti PES pri ustvarjanju pretokov MPEG PS.

en: Set the ratio (n:1).
sl: Nastavitev razmerja (n:1).

en: Set the release time in milliseconds.
sl: Nastavitev časa zakasnitve v milisekundah.

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
sl: Določitev mrtvega območja deljenja inter luma kvantizacije. Območje je med 0 in 32.

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
sl: Določitev mrtvega območja deljenja intra lume. Območje je med 0 in 32.

en: Set the threshold level in dB.
sl: Nastavitev ravni praga v dB.

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
sl: Določi prozornost izhoda slike. Vrednost 1 je omogoča neprozorno sliko (privzeto), vrednost 0 pa popolnoma prozorno.

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
sl: Določi kodo držav za sprejemnik, ki vzpostavi trenutno preslikavo kanala-v-frekvenco (0 predstavlja privzeto).

en: Set the v4l2 driver controls to the values specified using a comma separated list optionally encapsulated by curly braces (e.g.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). To list available controls, increase verbosity (-vv) or use the v4l2-ctl application.
sl: Nastavitev gonilnika v4l2 z vrednostmi, ločenimi z vejico, zapisanimi na seznamu z zavitimi oklepaji (primer: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). Za izpis razpoložljivih možnosti, uporabite zastavico (-vvv) ali pa program v4l2-ctl.

en: Set up any additional options for streaming
sl: Nastavitev dodatnih možnosti za pretakanje

en: Set up associations...
sl: Nastavi vezi ...

en: Set up media sources to stream
sl: Nastavite predstavne vire pretoka

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows having the same PIDs in the input and output streams.
sl: Nastavi PID na ID dohodnega ES. To se uporablja z možnostjo --ts-es-id-pid in omogoča iste vrednosti PID v vhodnih in izhodnih pretokih.

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
sl: Določitev največje krajevne bitne hitrosti (kbit/s)

en: Sets a maximum number of macroblocks per slice
sl: Nastavi največje število makroblokov na rezino

en: Sets a maximum slice size in bytes, Includes NAL overhead in size
sl: Nastavi največjo velikost rezine v bajtih, vključuje pa tudi glavo NAL.

en: Sets maximum interval between IDR-frames. Larger values save bits, thus improving quality for a given bitrate at the cost of seeking precision. Use -1 for infinite.
sl: Določitev največjega razmika med IDR-sličicami. Večje vrednosti ohranjajo bite, s čimer se izboljša kakovost za privzeto bitno hitrost, a na račun natančnosti preskakovanja. Uporabite -1 za neskončno.

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
sl: Določitev najmanjšega razmika med IDR-slikami. V H.264, I-sličice niso nujno vezane na zaključeno skupino slik (GOP), ker je P-sličica lahko napovedana v več sličicah, ne le tisti, ki je neposredno pred njo (glej tudi možnost referenčne sličice). Zaradi tega I-sličic ni mogoče vedno preskakovati. IDR-sličice omejujejo nadaljnje P-sličice kot referenco za katerokoli sliko pred IDR-sličicO. 
    V primeru, da se scenski rez pojavi znotraj tega intervala, so še vedno kodirani kot I-sličice, vendar ne začnejo nove GOP skupine sličic.

en: Sets the audio output channels mode that will be used by default if your hardware and the audio stream are compatible.
sl: Nastavitev določa privzeti način zvokovnega izhoda prek kanalov, v kolikor možnost podpirata strojna oprema in zvočni zapis.

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
sl: Možnost določa raven prekrivnosti elementov vmesnika pri celozaslonskem prikazu (vrednosti med 0.1 in 1) za glavni in razširjeni vmesnik ter seznam predvajanja. Možnost je podprta le v okoljih Windows in X11.

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
sl: Določa zasedenost zagonskega medpomnilnika kot del njegove velikosti. Območje je med 0.0 in 1.0.

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
sl: Nastavitev gesla za povezavo, če v naslovu URL ta podatek ni podan.

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
sl: Možnost časovnega zamika v nizu seje RTSP

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
sl: Nastavitev uporabniškega imena za povezavo, če v naslovu URL ta podatek ni podan.

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
sl: Možnost določa raven prekrivnosti okna (vrednost med 0.1 in 1) glavnega vmesnika, razširjenega vmesnika in seznama predvajanja. Možnost je podprta le v okoljih Windows in X11.

en: Setting
sl: Nastavitev

en: Setting to true makes the text to be boxed and maybe easier to read.
sl: Nastavitev omogoči poudarjanje besedila z okvirjem, zato ga je lažje prebrati.

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Settings for VLC's control interfaces
sl: Nastavitve vmesnikov upravljanja predvajalnika VLC

en: Settings for VLC's interfaces
sl: Nastavitve vmesnikov predvajalnika VLC

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
sl: Nastavitve vhoda, odvijanja, kodiranja in odkodiranja.

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
sl: Nastavitve podnapisov, teleteksta ter kodiranja in odkodiranja slike.

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
sl: Nastavitve kodiranja in odkodiranja zvoka.

en: Settings for the main interface
sl: Nastavitve glavnega vmesnika

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
sl: Nastavitve kodirnikov in odkodirnikov zvoka, slike in videa.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
sl: Različne nastavitve prikazovanja besedila podnapisov in »prekrivnih nalepk« na zaslonu.

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
sl: Nastavitve, povezane z delovanjem seznama predvajanja (primer: način predvajanja) in nastavitve samodejnega dodajanja predmetov na seznam (»odkrivanje storitev«).

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
sl: Nastavitve, povezane z različnimi metodami dostopa. Splošne nastavitve vsebujejo podatke posredniškega strežnika HTTP in prilagoditve predpomnilnika.

en: Settings...
sl: Nastavitve ...

en: Setup Streaming...
sl: Nastavitve pretoka ...

en: Setup schedule
sl: Nastavitev razporeda

en: Setup subtitle playback details
sl: Nastavitve podrobnosti predvajanja podnapisov

en: Shadow
sl: Senca

en: Shadow angle
sl: Kot sence

en: Shadow color
sl: Barva sence

en: Shadow distance
sl: Razdalja sence

en: Shadow opacity
sl: Prekrivnost sence

en: Shaping delay (ms)
sl: Zamik oblikovanja (ms)

en: Shared memory framebuffer
sl: Pomnilnuik v souporabi medpomnilnika sličic

en: Sharpen
sl: Izostritev

en: Sharpen strength (0-2)
sl: Moč ostrenja (0-2)

en: Sharpen video filter
sl: Filter ostrenja slike

en: Sharpness
sl: Ostrina

en: Sharpness filter adjust.
sl: Nastavitev filtra ostrine.

en: Sho&w VLC media player
sl: &Pokaži predvajalnik VLC

en: Shona
sl: šonščina

en: Short backwards jump
sl: Kratek skok nazaj

en: Short forward jump
sl: Kratek skok naprej

en: Short jump length
sl: Dolžina kratkega časovnega skoka

en: Short jump length, in seconds.
sl: Dolžina kratkega skoka, izraženega v sekundah.

en: Shortcut
sl: Bližnjica

en: Show &more options
sl: Pokaži &več možnosti

en: Show 80 bands instead of 20
sl: Prikaži 80 pasov namesto 20

en: Show All
sl: Pokaži vse

en: Show Audio Effects Button
sl: Pokaži gumb Zvokovni učinki

en: Show Basic
sl: Prikaži osnovno

en: Show Containing Directory...
sl: Pokaži vsebujočo mapo ...

en: Show Containing Folder...
sl: Pokaži vsebujočo mapo ...

en: Show Fullscreen controller
sl: Prikaz celozaslonskega nadzornika

en: Show Installed Only
sl: Pokaži le nameščene

en: Show Main Window
sl: Pokaži glavno okno

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
sl: Pokaži NC17 oceno pretakanja slike pri uporabi shoutcast seznama predvajanja slike.

en: Show Name
sl: Ime oddaje

en: Show Previous & Next Buttons
sl: Prikaz gumbov Naslednje in Prejšnje

en: Show Shuffle & Repeat Buttons
sl: Prikaži gumba Premešaj in Ponovi

en: Show Sidebar
sl: Pokaži stransko vrstico

en: Show VLC on the taskbar
sl: Pokaži VLC v opravilni vrstici

en: Show a controller in fullscreen mode
sl: Prikaže nadzorniški vmesnika tudi v celozaslonskem načinu.

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
sl: Pokaži opozorilna pojavna okna z opisom izvajalca in naslova posnetka ob zamenjavi predmeta na seznamu predvajanja, kadar je predvajalnik VLC pomanjšan ali skrit.

en: Show a systray icon for VLC
sl: Pokaži ikono predvajalnika VLC na pladnju.

en: Show advanced options
sl: Pokaži napredne možnosti

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
sl: V nastavitvenem oknu prikaže napredne nastavitve, preprostih pa ne.

en: Show advanced preferences over simple ones
sl: Pokaži napredne nastavitve pred osnovnimi

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
sl: V sistemski vrstici prikaže ikono, ki omogoča osnovno upravljanje VLC predvajalnika.

en: Show controller in fullscreen
sl: Prikaži nadzorniški vmesnika v celozaslonskem načinu

en: Show controls in full screen mode
sl: V celozaslonskem načinu pokaži nadzorne tipke

en: Show corrupted frames
sl: Pokaži okvarjene sličice

en: Show errors and warnings
sl: Pokaži napake in opozorila

en: Show everything including debug messages
sl: Pokaži vse vključno s podrobnosti razhroščevanja

en: Show extended options
sl: Pokaži razširjene možnosti

en: Show extended settings
sl: Pokaži okno razširjenih nastavitev in učinke

en: Show hidden files
sl: Pokaži skrite datoteke

en: Show indicator
sl: Prikaži indikator

en: Show media change popup:
sl: Prikaži pojavno okno spremembe vsebine:

en: Show media title on video
sl: Na začetku predvajanja prikaži naslov

en: Show media title on video start
sl: Ob zagonu videa prikaži naslov

en: Show notification popup on track change
sl: Ob zamenjavi steze prikaži obvestilo

en: Show only errors
sl: Pokaži le napake

en: Show playing item name in window title
sl: Pokaži ime predvajanega predmeta v naslovu okna

en: Show settings
sl: Pokaži nastavitve

en: Show shoutcast adult content
sl: Prikaz shoutcast vsebine za odrasle

en: Show small preview size (percent of source).
sl: Pokaže pomanjšan predogled posnetka (odstotek velikosti vira).

en: Show small preview.
sl: Pokaži mali predogled.

en: Show stream position
sl: Pokaži lego pretoka

en: Show systray icon
sl: Pokaži ikono v sistemski vrstici

en: Show the contextual popup menu.
sl: Prikaži vsebinski pojavni meni.

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
sl: Pokaži trenutno lego v sekundah znotraj pretoka.

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
sl: Prikaže naslov skladbe ali posnetka v nazivni vrstici okna.

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
sl: Prikaz okna lastnosti izbrane naprave pred začetkom predvajanja.

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
sl: Prikaži nastavitve sprejemnika [izbor kanalov].

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
sl: Prikaže naslov posnetka za n milisekund, privzeta vrednost je 5000 ms (5 sekund).

en: Show unimportant error and warnings dialogs
sl: Pokaži manj pomembne napake in opozorila

en: Show video title for x milliseconds
sl: Naslov prikaži za x milisekund

en: Show video within the main window
sl: Pokaži sliko znotraj glavnega okna

en: Show/Hide Playlist
sl: Skrij/Pokaži seznam predvajanja

en: Show/hide details about a log message
sl: Prikaži/skrij podrobnosti o beležki dnevnika

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
sl: Pokaže vmesnik osvetljevanja ob premikanju miške v celozaslonskem načinu.

en: Shows the audio effects button in the main window.
sl: Prikaže gumb za nastavitev učinkov zvoka v glavnem oknu.

en: Shows the previous and next buttons in the main window.
sl: V glavnem oknu prikaže gumba Prejšnje in Naslednje.

en: Shows the shuffle and repeat buttons in the main window.
sl: V glavnem oknu prikaže gumba premešaj in ponovi.

en: Shrink the viewpoint field of view (360°)
sl: Skrči polje točke pogleda (360°)

en: Shuffle
sl: Premešaj

en: Shuffle playlist
sl: Premešaj seznam predvajanja

en: Side left
sl: Ob strani levo

en: Side right
sl: Ob strani desno

en: Signaling mode of the extension AOT
sl: Način signaliziranja razširitve AOT

en: Silver
sl: Srebrna

en: Similarity
sl: Podobnost

en: Similarity threshold
sl: Prag podobnosti

en: Simple
sl: Osnovne

en: Simple Karaoke filter
sl: Preprost filter Karaoke

en: Simple Preferences
sl: Preproste nastavitve

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
sl: Enostaven odkodirnik za pretoke, kodirane z Dolby Surround.

en: Simple stereo widening effect
sl: Preprosti stereo učinek širjenja

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
sl: poenostavljena kitajščina (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
sl: poenostavljena kitajščina (EUC-CN)

en: Sinc function (best quality)
sl: Funkcija Sinc (najvišja kakovost)

en: Sinc function (fast)
sl: Funkcija Sinc (hitro pretvarjanje)

en: Sinc function (medium quality)
sl: Funkcija Sinc (srednja kakovost)

en: Sindhi
sl: sindščina

en: Single precision audio volume
sl: Glasnost zvoka z enojno natačnostjo

en: Sinhalese
sl: singalščina

en: Size
sl: Velikost

en: Size of code blocks in each subband
sl: Velikost blokov kode v vsakem podpasu

en: Size of motion compensation blocks
sl: Velikost blokov poravnave gibanja

en: Size of stream in bytes
sl: Velikost pretoka v bajtih

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
sl: Velikost paketov TS za šifriranje. Dešifriranje oddeli glavo TS iz vrednosti pred samim dešifriranjem.

en: Size of the curve along the piece's edge
sl: Velikost krivulje ob robu predmeta

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
sl: Ime zvočne naprave, ki bo uporabljena za prikaz predstavne vsebine DirectShow. V primeru, da ni nastavljena nobena naprava, bo program uporabil privzeto vrednost.

en: Sketch
sl: Skiciraj

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
sl: Datoteke preoblek *.vlt;*.wsz;*.xml

en: Skin resource file:
sl: Datoteka preobleke:

en: Skin to use
sl: Uporabi preobleko

en: Skin whiten
sl: Pobeljena koža

en: Skinnable Interface
sl: Preobleke vmesnika

en: Skins
sl: Preobleke

en: Skins customize player's appearance. You can activate them through preferences.
sl: Preobleke omogočajo prilagajanje videza predvajalnika. Vklopite jih lahko v nastavitvah.

en: Skip
sl: Preskoči

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
sl: Preskoči in-loop deblocking filter pri H.264

en: Skip ads
sl: Preskoči oglase

en: Skip frame (default=0)
sl: Preskoči sličico (privzeto=0)

en: Skip frames
sl: Omogoči preskakovanje sličic

en: Skip idct (default=0)
sl: Preskoči idct (privzeto=0)

en: Skip loop filter
sl: Preskoči filter zanke

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
sl: Izpusti filter zanke pri odkodiranju H.264

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
sl: Izpuščanje filtra kroženja ima običajno škodljiv učinek na kakovost, vendar močno poveča hitrost delovanja.

en: Sky blue
sl: Nebeško modra

en: Slides (images)
sl: Diapozitivi (slike)

en: Slides (text)
sl: Diapozitivi (besedilo)

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
sl: Delno izboljšanje kakovosti SMP na račun ponovljivosti.

en: Slo&wer
sl: &Počasneje

en: Slovak
sl: slovaščina

en: Slovenian
sl: slovenščina

en: Slow
sl: Počasi

en: Slower
sl: Počasneje

en: Slower (fine)
sl: Počasneje (postopno)

en: Small
sl: Majhna

en: Small Volume
sl: Nizka glasnost

en: Small preview
sl: Majhen predogled

en: Small preview size
sl: Velikost majhnega predogleda

en: Smaller
sl: Najmanjša

en: Snapshot
sl: Zajem slike

en: SoX Resampler
sl: Prevzorčevalnik SoX

en: Socks proxy
sl: Posredovalni strežnik SOCKS

en: Soft
sl: Nežna glasba

en: Soft rock
sl: Mehki rock

en: Soften
sl: Zmehčaj

en: Softening value
sl: Vrednost mehčanja

en: Software
sl: Programska oprema

en: Software gain
sl: Programsko usklajevanje

en: Soloist
sl: Solist

en: Somali
sl: somalščina

en: Some DVB cards do not like to be probed for their capabilities, you can disable this feature if you experience some trouble.
sl: Nekatere kartice DVB onemogočajo preiskovanje zmožnosti, zato je nastavitev priporočljivo onemogočiti, če se pri predvajanju pojavijo težave.

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
sl: Nekateri Francoski kanali ne označujejo pravilno strani podnapisov. Poskusite uporabiti napačnen način, če vam pravilni ne deluje..

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
sl: Nekateri zapisi podnapisov omogočajo oblikovanje besedila. Predvajalnik VLC delno vključuje možnost, vendar lahko oblikovanje izpustite.

en: Song Description
sl: Opis glasbe

en: Sort by
sl: Razvrsti

en: Sotho, Southern
sl: sotojščina, južna

en: Sound Clip
sl: Zvokovni klip

en: Sound Delay
sl: Zakasnitev zvoka

en: SoundFont file
sl: Datoteka SounFont

en: SoundFont file to use for software synthesis.
sl: Datoteka SoundFont za uporabo pri programskem ustvarjanju glasbe.

en: Soundtrack
sl: Kompilacija

en: Source
sl: Vir

en: Source aspect ratio
sl: Izvorno razmerje velikosti

en: Source directory
sl: Izvorna mapa

en: Source:
sl: Vir:

en: Sout stream
sl: Serijsko pretakanje

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
sl: Serijsko pretakanje omogoča izgradnjo zaporednih opravil obdelave. Več podrobnosti je mogoče najti v priročniku. Nastavite lahko različne možnosti za vsak serijski modul posebej.

en: South-Eastern European (Latin-10)
sl: jugovzhodno evropsko (latin-10)

en: Southern Rock
sl: Južnjaški rock

en: Sp&eed
sl: &Hitrost

en: Space
sl: Preslednica

en: Spacer
sl: Preslednik

en: Spanish
sl: španščina

en: Spatial
sl: Prostorsko

en: Spatial blur
sl: Prostorska zabrisanost

en: Spatial chroma strength
sl: Moč prostorske barve

en: Spatial chroma strength (0-254)
sl: Moč prostorske barve (0-254)

en: Spatial luma strength
sl: Moč prostorske osvetljenosti

en: Spatial luma strength (0-254)
sl: Moč prostorske osvetljenosti (0-254)

en: Spatializer
sl: Prostornik

en: Speaker configuration
sl: Nastavitev zvočnikov

en: Special modules
sl: Posebni moduli

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
sl: Določi module odkrivanja storitev, ki se naložijo ob zagonu programa. Vrednosti so ločene z dvopičjem. Običajna vrednost je »sap«.

en: Specify AAC audio profile to use
sl: Določitev profila AAC zvoka.

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed). Set to 0 for letting x264 set level.
sl: Navedite raven H.264 (kot je določena v standardovem dodatku A). Ravni niso vsiljene; uporabnik lahko izbere raven, ki je združljiva s preostalimi možnostmi kodiranja. Območje 1 do 5.1 (dovoljeno je tudi 10 do 51). Nastavite na 0, da prepustite nastavitev ravni knjižnici x264.

en: Specify H.264 profile which limits are enforced over other settings
sl: Določite profil H.264, katerega meje imajo prednost pred drugimi nastavitvami

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
sl: Določite zakasnitev (v ms) tega osnovnega pretoka. Pozitivno število pomeni zakasnitev in negativno pomik naprej.

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
sl: Določite kodo ISO-639 (trije znaki) za ta osnovni pretok

en: Specify an identifier integer for this elementary stream
sl: Navedite celo število določilnika za ta osnovni pretok

en: Specify an identifier string for this subpicture
sl: Določitev oznake niza nalepke.

en: Specify an new identifier integer for this elementary stream
sl: Določite novo celo število določilnika za ta osnovni pretok

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported),ltp, hev1, hev2 (default: low). hev1 and hev2 are currently supported only with libfdk-aac enabled libavcodec
sl: Določilo profila AAC, ki naj se uporabi za kodiranje zvokovnega bitnega pretoka. Podprte so možnosti: glavno, nizko, ssr (ni podprto), ltp, hev1, hev2 (privzeto: nizko). Parametra hev1 in hev2 sta trenutno podprta le s kodekom libavcodec, ki ima omogočen libfdk-aac.

en: Specify the codec level explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. '4.2' for mpeg4-part10 or 'low' for mpeg2
sl: Izrecno navedite profil kodeka. Če tega ne storite, bo kodek določil pravilen profil iz drugih virov, kot sta ločljivost in bitna hitrost. Npr. '4.2' za mpeg4-part10 ali 'nizki' za mpeg2

en: Specify the codec profile explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. 'high'
sl: Izrecno navedite profil kodeka. Če tega ne storite, bo kodek določil pravilen profil iz drugih virov, kot sta ločljivost in bitna hitrost. Npr. 'visoki'

en: Specify the deinterlace module to use.
sl: Določitev modula za razpletanje.

en: Specify the height to decode the image too
sl: Določilo višine za odkodiranje slike

en: Specify the log filename.
sl: Določitev dnevniške datoteke.

en: Specify the logging format.
sl: Določite obliko beleženja.

en: Specify the size of the TS packet to decrypt. The decryption routines subtract the TS-header from the value before decrypting.
sl: Določitev velikosti TS paketov za dešifriranje. Dešifriranje oddeli TS-glavo iz vrednosti pred samim dešifriranjem.

en: Specify the width to decode the image too
sl: Določilo širine za odkodiranje slike

en: Spectral sections
sl: Odseki spektra

en: Spectrometer
sl: Krožni spektrometer

en: Spectrum
sl: Stolpčni spekter

en: Spectrum analyser
sl: Spektralna analiza

en: Spectrum inversion
sl: Inverzija spektra

en: Speech
sl: Govor

en: Speech synthesis for Mac OS X
sl: Tvorba govora za macOS

en: Speech synthesis for Windows
sl: Tvorba govora za Windows

en: Speed of feeds
sl: Hitrost virov

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
sl: Hitrost RSS/Atomskih virov v milisekundah (večja vrednost določa počasnejši tok).

en: Speed selector
sl: Izbirnik hitrosti

en: Speed: %.2fx
sl: Hitrost: %.2fx

en: Speex audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka Speex

en: Speex audio encoder
sl: Kodirnik zvoka Speex

en: Speex audio packetizer
sl: Paketnik zvoka Speex

en: Speex resampler
sl: Prevzorčevalnik Speex

en: Split segments anywhere
sl: Razcepi odseke na kateremkoli mestu

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
sl: Razdeli sliko v več oken za prikaz na več zaslonih

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
sl: Razdeli sliko na dva enaka zrcalna dela

en: Splitter
sl: Razdelilnik

en: Splitters
sl: Razdelilniki

en: Spoken subtitles for the visually impaired
sl: Izgovorjeni podnapisi za slabovidne

en: Standard
sl: Običajno

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
sl: Standardna ločljivost (576 ali 480 vrstic)

en: Standard stream output
sl: Standardni izhod pretoka

en: Start
sl: Začetek

en: Start Time
sl: Začetni čas

en: Start VLC with only a systray icon
sl: Zaženi predvajalnik kot ikon v sistemski vrstici

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
sl: Zagon VLC predvajalnika:
    - v običajnem načinu
    - ikonskem načinu s prikazom podrobnosti besedil, podatkov ...
    - v poenostavljenem vmesniku

en: Start directly in menu
sl: Neposredno zaženi meni

en: Start in fullscreen
sl: Začni v celozaslonskem načinu

en: Start in minimal view (without menus)
sl: Zaženi poenostavljen vmesnik (brez menija)

en: Start in minimal view mode
sl: Zaženi predvajalnik s poenostavljenim vmesnikom

en: Start paused
sl: Zaženi v premoru

en: Start playback of new items immediately once they were added.
sl: Začni s predvajanjem novih predmetov takoj, ko so dodani seznamu.

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
sl: Zagon DVDja neposredno v meni. Možnost je namenjena izpuščanju vseh dodatkov (reklame, opozorila, ...) pred zagonom menija.

en: Start time
sl: Začetni čas

en: Start video in fullscreen mode
sl: Možnost omogoči zagon predvajanja v celozaslonskem načinu.

en: Starting Position
sl: Začetni položaj

en: Statistics
sl: Statistika

en: Statistics video output
sl: Statistika izhoda slike

en: Stats
sl: Statistika

en: Stats decoder
sl: Stanje odkodirnika

en: Stats decoder function
sl: Stanje funkcije odkodirnika

en: Stats demux
sl: Stanje odvijanja

en: Stats demux function
sl: Stanje funkcije odvijanja

en: Stats encoder function
sl: Stanje funkcije kodirnika

en: Status
sl: Stanje

en: Status Bar
sl: Vrstica stanja

en: Step Backward
sl: Korak nazaj

en: Step Forward
sl: Korak naprej

en: Step backward
sl: Korak nazaj

en: Step forward
sl: Korak naprej

en: Stereo Enhancer
sl: Izboljševalnik učinka stereo

en: Stereo Widener
sl: Stereo razširitev

en: Stereo audio mode
sl: Stereo način zvoka

en: Stereo audio output mode
sl: Način stereo izhoda zvoka

en: Stereo mode
sl: Stereo način

en: Stereo to mono downmixer
sl: Združevalnik stereo v mono

en: Stop
sl: Zaustavi

en: Stop Time
sl: Končni čas

en: Stop playback
sl: Ustavi predvajanje

en: Stop the A to B loop
sl: Prekini kroženje predvajanja med točkama A in B

en: Stop the playlist after each played playlist item.
sl: Zaustavi po predvajanem zadnjem predmetu na seznamu.

en: Stop time
sl: Končni čas

en: Store the Password
sl: Shrani geslo

en: Stream
sl: Pretok

en: Stream %d
sl: Pretakanje %d

en: Stream Announcement
sl: Naznanilo pretoka

en: Stream Announcing
sl: Objava pretoka

en: Stream Destination
sl: Cilj pretoka

en: Stream ID of the audio track to use.
sl: ID pretoka zvočne steze, ki naj se uporabi.

en: Stream ID of the subtitle track to use.
sl: ID pretoka steze podnapisa, ki naj bo uporabljena.

en: Stream MP3
sl: Pretok MP3

en: Stream Output
sl: Prikaz pretoka

en: Stream all elementary streams
sl: Pretoči vse osnovne pretoke

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
sl: Omogoči pretakanje vseh osnovnih zapisov (videa, zvoka, podnapisov).

en: Stream bitrate
sl: Bitna hitrost pretoka

en: Stream description
sl: Opis pretoka

en: Stream filter module
sl: Modul filtra pretoka

en: Stream filters
sl: Filtri pretoka

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
sl: Filtri pretoka so posebni moduli, ki omogočajo naprednejše prilagajanje vhoda predstavnih vsebin. Nastavitev na splošno ni priporočljivo spreminjati.

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
sl: Filtri pretoka so uporabljeni za spreminjanje predvajanega pretoka.

en: Stream identifier
sl: Določilo pretoka

en: Stream name
sl: Ime pretoka

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
sl: Številka zvočne steze, ki naj bo uporabljena (od 0 do n)

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
sl: Številka zvočne steze, ki naj bo uporabljena (od 0 do n)

en: Stream output
sl: Odvod pretoka

en: Stream output muxer caching (ms)
sl: Predpomnjenje izhoda pretoka zvijalnika (milisekunde)

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
sl: Nastavitve pretoka izhoda omogočajo pripravo krajevnega strežnika pretoka, ali pa kot mesto za shranjevanje oziroma prejemanje pretokov.
    Pretoki so najprej zviti, nato pa so poslani na modul »dostopa izhoda«, ki omogoča shranjevanje pretoka v datoteko, ali pa pretok usmerja naprej (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Moduli izhoda pretoka omogočajo tudi napredno obdelavo (prekodiranje, podvojevanje ...).

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
sl: Pretok izhodne niti.
    Nastavitev se samodejno ustvari, ko spremenite zgornje nastavitve,
    lahko pa spremembe vnesete ročno.

en: Stream output to memory buffer
sl: Pretakaj Izhod v medpomnilnik pomnilnika

en: Stream output:
sl: Odvod pretoka:

en: Stream prefetch filter
sl: Filter vnaprejšnjega pridobivanja pretoka

en: Stream public
sl: Javni pretok

en: Stream...
sl: Nastavitev pretakanja ...

en: Streamable
sl: Pretočen

en: Streaming / Transcoding failed
sl: Pretakanje / Prekodiranje je spodletelo

en: Streaming and Transcoding Options
sl: Možnosti pretakanja in prekodiranja

en: Streaming deinterlace mode
sl: Način razpletenega pretakanja

en: Strength
sl: Moč

en: Strength of AQ
sl: Moč AQ

en: Strength of psychovisual optimization, default is "1.0:0.0"
sl: Moč psiho-vizualne prilagodljivosti, privzeto je "1.0:0.0"

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommended to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
sl: Moč zmanjševanja nastajanja blokov in zabrisa slike
    na ravnih in teksturiranih področjih, privzeto 1.0, priporočljive vrednosti pa so med 0 in 2.
     - 0.5: šibko AQ
     - 1.5: močno AQ

en: Strength used to modify the value of a pixel
sl: Moč uporabljena za spreminjanje vrednosti točke

en: Strict standard compliance
sl: Stroga standardna skladnost

en: Stride Length
sl: Dolžina koraka

en: Stuff
sl: Stvari

en: Sub &Track
sl: Steza s podnapisi

en: Sub sync: bookmarked audio time
sl: Uskl. podnapisov: čas zvoka dodan med zaznamke

en: Sub sync: bookmarked subtitle time
sl: Uskl. podnapisov: čas podnapisa dodan med zaznamke

en: Sub sync: corrected %i ms (total delay = %i ms)
sl: Uskl. podnapisov: popravljeno %i ms (skupna zakasnitev = %i ms)

en: Sub sync: delay reset
sl: Uskl. podnapisov: ponastavitev zakasnitve

en: Sub sync: set bookmarks first!
sl: Uskl. podnapisov: najprej nastavite zaznamke!

en: Sub-Title
sl: Podnaslov

en: Subdirectory behavior
sl: Delovanje prikazovanja podmap

en: Subject
sl: Zadeva

en: Submission of played songs to last.fm
sl: Pošlji predvajane skladbe na last.fm

en: Submit played tracks stats to Last.fm
sl: Pošilji statistiko predvajanja na last.fm

en: Subpicture position
sl: Položaj nalepke na zaslonu

en: Subpictures
sl: Nalepke

en: Subpictures filter module
sl: Modul filtra nalepk

en: Subpictures source module
sl: Izvorni modul nalepk

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
sl: Kakovost gibanja podpik in odločanja delitve

en: Subscreen Height
sl: Višina platna zaslona

en: Subscreen Width
sl: Širina platna zaslona

en: Subscreen left
sl: Podzaslon levo

en: Subscreen top
sl: Podzaslon desno

en: Subscribe
sl: Naročilo

en: Subscribe to a podcast
sl: Naročanje na podkast

en: Subsdelay
sl: Zakasnitev podnapisov

en: Subti&tle
sl: Po&dnapisi

en: Subtitle
sl: Podnapisi

en: Subtitle & On Screen Display Settings
sl: Nastavitve za podnapise in zaslonski prikaz

en: Subtitle Delay
sl: Zamik podnapisov

en: Subtitle File
sl: Datoteka s podnapisi

en: Subtitle Files
sl: Datoteke podnapisov

en: Subtitle Language
sl: Jezik podnapisov

en: Subtitle Track
sl: Podnapisi

en: Subtitle alignment
sl: Poravnava podnapisov

en: Subtitle autodetection fuzziness
sl: Ohlapnost samodejnega zaznavanja imena podnapisov

en: Subtitle autodetection paths
sl: Samodejno poišči podnapise na določenih mestih

en: Subtitle codec
sl: Kodek podnapisov

en: Subtitle codecs
sl: Kodeki podnapisov

en: Subtitle delay
sl: Zamik podnapisov

en: Subtitle delay %i ms
sl: Zamik podnapisov %i ms

en: Subtitle delay down
sl: Zamik podnapisov nazaj

en: Subtitle delay up
sl: Zamik podnapisov naprej

en: Subtitle description
sl: Opis podnapisov

en: Subtitle duration factor:
sl: Čas trajanja prikaza podnapisov:

en: Subtitle effects
sl: Oblika podnapisov

en: Subtitle encoder
sl: Kodirnik podnapisov

en: Subtitle encoding
sl: Kodiranje podnapisov

en: Subtitle format
sl: Zapis podnapisov

en: Subtitle justification
sl: Poravnava podnapisov

en: Subtitle language
sl: Jezik podnapisov

en: Subtitle languages
sl: Jeziki podnapisov

en: Subtitle position %d px
sl: Položaj podnapisov %d slikovnih točk

en: Subtitle position down
sl: Spusti položaj podnapisov

en: Subtitle position up
sl: Dvigni položaj podnapisov

en: Subtitle position: no active subtitle
sl: Položaj podnapisov: ni dejavnih podnapisov

en: Subtitle renderers using libass
sl: Izrisovalniki podnapisov s knjižnico libass

en: Subtitle speed:
sl: Hitrost predvajanja podnapisov:

en: Subtitle sync / bookmark audio timestamp
sl: Usklajevanje podnapisov / zaznamuj časovni žig zvoka

en: Subtitle sync / bookmark subtitle timestamp
sl: Usklajevanje podnapisov / zaznamuj časovni žig podanpisa

en: Subtitle sync / reset audio & subtitle synchronization
sl: Usklajevanje podnapisov / ponastavi usklajevanje zvoka in podanpisov

en: Subtitle sync / synchronize audio & subtitle timestamps
sl: Usklajevanje podnapisov / uskladi časovne žige zvoka in podnapisov

en: Subtitle text encoding
sl: Kodiranje besedila podnapisov

en: Subtitle text scale %d%%
sl: Merilo velikosti podnapisov %d%%

en: Subtitle track
sl: Podnapisi

en: Subtitle track ID
sl: ID podnapisov

en: Subtitle track synchronization:
sl: Usklajevanje podnapisov:

en: Subtitle track: %s
sl: Podnapisi: %s

en: Subtitles
sl: Podnapisi

en: Subtitles (advanced)
sl: Podnapisi (napredno)

en: Subtitles (images)
sl: Podnapisi (slike)

en: Subtitles / OSD
sl: Podnapisi / OSD

en: Subtitles Track
sl: Podnapisi

en: Subtitles text scaling factor
sl: Določilo prilagajanja velikosti posnapisov

en: Subtitles/Video
sl: Podnapisi / Video

en: Sundanese
sl: sundščina

en: Super Resolution
sl: Super ločljivost

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
sl: Podpora za posnetke VDR (http://www.tvdr.de/).

en: Surround
sl: Sistem Surround

en: Surround delay (ms)
sl: Zamik zvoka Surround (ms)

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
sl: Zamik učinka zvoka Surround v ms. Običajna vrednost je med 5 in 40 ms.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
sl: Raven učinka Surround (od 0 do 100, privzeta vrednost je 0).

en: Surround level
sl: Raven sistema Surround

en: Swahili
sl: svahili

en: Swati
sl: svaziščina

en: Swedish
sl: švedščina

en: Sweep Depth
sl: Globina obsipavanja

en: Sweep Rate
sl: Hitrost obsipavanja

en: Switch to full preferences view
sl: Prikaži vse nastavitve

en: Switch to simple preferences view
sl: Prikaži preproste nastavitve

en: Symbol rate (bauds)
sl: Simbolna hitrost (v baudih)

en: Symphonic Rock
sl: Simfonični rock

en: Symphony
sl: Simfonija

en: Sync on Intra Frame
sl: Uskladi na vmesno sličico

en: Synchronization
sl: Usklajevanje

en: Synchronize left and right
sl: Uskladi levo in desno

en: Synchronize stored items
sl: Uskladi shranjene predmete

en: Synchronize top and bottom
sl: Uskladi zgoraj in spodaj

en: Synchronizes stored items via iCloud Keychain if enabled in the user domain.
sl: Uskladi shranjene predmete v oblak iCloud Keychain, če je ta omogočen v uporabnikovi domeni.

en: Synchronous writing
sl: Sinhrono zapisovanje

en: Synthesis gain
sl: Ojačanje sinteze

en: System Sound Output Device
sl: Izhodna naprava sistemskega zvoka

en: System V shared memory segment ID of the frame buffer (this is ignored if --shm-file is specified).
sl: ID odseka sistemskega pomnilnika v souporabi V za medpomnilnik sličic (to je prezrto, če je določena možnost --shm-file)

en: System codeset
sl: Sistemski kodni nabor

en: System default
sl: Sistemsko privzeto

en: System log (syslog)
sl: Sistemsko beleženje (syslog)

en: System logger (syslog)
sl: Sistemsko beleženje (syslog)

en: System logging facility.
sl: Sistemsko beleženje dnevnika.

en: System's default
sl: Sistemsko privzeto

en: SystemD journal logger
sl: SystemD beležnik dnevnika

en: Systray icon
sl: Pokaži ikono na pladnju

en: T&itle
sl: Na&slov

en: T.140 text encoder
sl: Kodirnik besedila T.140

en: TCP
sl: Protokol TCP

en: TCP command input
sl: TCP ukazni vhod

en: TCP connection timeout
sl: Časovna omejitev povezave TCP

en: TCP input
sl: Dovod TCP

en: TCP/UDP timeout (ms)
sl: Časovna omejitev TCP/UDP (v milisekundah)

en: TLS cipher priorities
sl: Prednost šifriranja TLS

en: TLS server support for OS X
sl: Podpora za strežniška TLS za OS X

en: TLS support for OS X and iOS
sl: Podpora TLS za OS X in iOS

en: TS muxer (libdvbpsi)
sl: Zvijalnik TS (libdvbpsi)

en: TTA demuxer
sl: Odvijalnik TTA

en: TTML decoder
sl: Odkodirnik TTML

en: TTML demuxer
sl: Odvijalnik TTML

en: TTML subtitles decoder
sl: Odkodirnik podnapisov TTML

en: TV - analog
sl: TV – analogno

en: TV - digital
sl: TV – digitalno

en: TV channels are grouped by transponder (a.k.a. multiplex) on a given frequency. This is required to tune the receiver.
sl: TV kanali so združeni po transponderju (zvijalniku) na dani frekvenci. To je zahtevano za uglaševanje sprejemnika.

en: TV-range is usually used colorrange, defining this to true will enable libx264 to use full colorrange on encoding
sl: Za barvni obseg se običajno uporablja obseg TV-ja, če to vrednost določite kot true, bo libx264 pro kodiranju uporabljal polni barvni obseg

en: TY Stream audio/video demux
sl: Odvijanje TY zapisa zvoka/slike

en: Tab
sl: Tabulator

en: Tagalog
sl: tagaloščina

en: Tahitian
sl: tahitijščina

en: Tajik
sl: tadžikistanščina

en: Take &Snapshot
sl: &Zajem slike

en: Take a snapshot
sl: Zajemi sliko

en: Take video snapshot
sl: Zajemanje videa

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
sl: Zajemanje videa in shranjevanje datotek na disk.

en: Tamil
sl: tamilščina

en: Target Usage
sl: Ciljna uporaba

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
sl: Ciljna bitna hitrost v kb/s med kodiranjem v načinu konstantne bitne hitrosti

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
sl: Ciljna bitna hitrost prekodiranega zvokovnega zapisa.

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
sl: Ciljna bitna hitrost prekodiranega zapisa slike.

en: Target output frame rate for the video stream.
sl: Ciljna hitrost izhodnih sličic video pretoka.

en: Tatar
sl: tatarščina

en: Teal
sl: Modrozelena

en: Techno
sl: Tehno

en: Techno-Industrial
sl: Tehno-Industrijska

en: Teletext
sl: Teletekst

en: Teletext Activation
sl: Zagon teleteksta

en: Teletext alignment
sl: Poravnava teleteksta

en: Teletext configuration
sl: Nastavitev teleteksta

en: Teletext language
sl: Jezik teleteksta

en: Teletext page
sl: Privzeta stran na teletekstu

en: Teletext subtitles
sl: Podnapisi Teletekst

en: Teletext subtitles decoder
sl: Odkodirnik podnapisov Teletext

en: Teletext subtitles: hearing impaired
sl: Teletekst podnapisi: podpora za slušno omejene

en: Teletext text subtitles
sl: Podnapisi Teletekst

en: Teletext transparency
sl: Prosojnost teleteksta

en: Teletext: additional information
sl: Teletekst: dodatne podrobnosti

en: Teletext: program schedule
sl: Teletekst: urnik programa

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
sl: Predvajalnik VLC je zagnan prek sistemske programske vezi vrste datoteke.

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
sl: Lirc naj nastavitve prevzame iz izbrane nastavitvene datoteke. Privzeto išče nastavitveno datoteko v domači mapi.

en: Telugu
sl: telugujščina

en: Temporal
sl: Začasno

en: Temporal chroma strength
sl: Začasna moč barve

en: Temporal chroma strength (0-254)
sl: Začasna moč barve (0-254)

en: Temporal luma strength
sl: Začasna moč osvetljenosti

en: Temporal luma strength (0-254)
sl: Začasna moč osvetljenosti (0-254)

en: Temporal-spatial
sl: Začasno-prostorno

en: Terrestrial reception parameters
sl: Parametri zemeljskega prejema signala

en: Test
sl: Preizkus

en: Text
sl: Besedilo

en: Text Color
sl: Barva besedila

en: Text Size
sl: Velikost besedila

en: Text default color
sl: Privzeta barva besedila

en: Text direction
sl: Smer besedila

en: Text file
sl: Besedilna datoteka

en: Text identifier for the callback functions
sl: Besedilno določilo odzivne funkcije

en: Text opacity
sl: Prekrivnost besedila

en: Text position
sl: Položaj besedila

en: Text renderer
sl: Izrisovalnik besedila

en: Text rendering module
sl: Modul izrisovanja besedila

en: Text subtitle decoder
sl: Odkodirnik podnapisov Text

en: Text subtitle parser
sl: Razčlenjevalnik besedila podnapisov

en: Texts/Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
sl: Besedila / Dnevniki (*.log *.txt);; All (*.*)

en: Textual audio descriptions
sl: Besedilni zvokovni opisi

en: Texture size
sl: Velikost teksture

en: Thai
sl: tajščina

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
sl: tajsko (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
sl: tajsko (windows-874)

en: Thanks
sl: Zahvala

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
sl: Strežnik HTTP bo spremljal dogajanje na navedenih vratih TCP. Standardna številka vrat HTTP je 80, sicer pa operacijski sistem omejuje dodelitev števil vrat pod 1025.

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
sl: Strežnik HTTPS bo spremljal dogajanje na navedenih vratih TCP. Standardna številka vrat HTTPS je 443, sicer pa operacijski sistem omejuje dodelitev števil vrat pod 1025.

en: The IP address of the network master clock to use for clock synchronization.
sl: Naslov IP glavne ure omrežja, ki se uporablja za usklajevanje ure.

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
sl: Strežnik RTSP bo spremljal dogajanje na navedenih vratih TCP. Standardna številka vrat RTSP je 554, sicer pa operacijski sistem omejuje dodelitev števil vrat pod 1025.

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
sl: Modul SAP je običajno nastavljen na samodejno spremljanje pravemu naslovu. Možnost omogoča nastavitev po meri na drug naslov.

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
sl: Naslov URL za alternativni programnik scrobbler

en: The YUV4MPEG2 header is compatible with mplayer yuv video output and requires YV12/I420 fourcc.
sl: Glava YUV4MPEG2 je združljiva z izhodom slike mplayer yuv in zahteva kodo fourcc YV12/I420.

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
sl: Zvočne naprave »%s« ni mogoče uporabiti:
    %s.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
sl: Naprava za zajemanje »%s« ne podpira zahtevanih parametrov.

en: The code rate for Forward Error Correction can be specified.
sl: Določena je lahko kodna hitrost vnaprejšnjega popravljanja napak.

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
sl: Barva besedila, ki bo izrisano na sliki. Vrednost je določena šestnajstiško (kot HTML barve). Prva dva znaka sta za rdečo, naslednja za zeleno in zadnja za modro. (#000000 = črna, #FF0000 = rdeča, #00FF00 = zelena, #FFFF00 = rumena (rdeča in zelena), #FFFFFF = bela)

en: The computer (%s) you are trying to connect to requires authentication.
    Please provide a username (ideally a domain name using the format DOMAIN;username) and a password.
sl: Računalnik (%s), s katerim želite vzpostaviti povezavo, zahteva overitev.
    Vpisati je treba uporabniško ime (ime domene v zapisu DOMENA;uporabniško ime) in geslo.

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
sl: Šifrirani podpis prejete datoteke »%s« ni veljaven in ga ni mogoče varno preveriti, zato je bila datoteka izbrisana.

en: The current playing item will be streamed. If there is no currently playing item, the first selected item from the <i>Library</i> will be the subject of the stream.
sl: Pretakan bo trenutno predvajani predmet. Če tega ni, bo predmet pretoka prvi izbrani predmet iz <i>Zbirke predstavnih datotek</i>.

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
sl: Odkodirnik lahko sličice odkodira le delno ali pa jih kar spusti, če za opravilo ni na voljo dovolj časa. Nastavitev je pomembna pri počasnejših procesorjih, vendar lahko zniža kakovost predvajanja.

en: The degree of blurring from 1 to 127.
sl: Raven megljenja med vrednostmi 1 in 127.

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
sl: Zamik, ki je posledica fizičnega algoritma, je lahko včasih moteč za usklajevanje zvoka in slike. V tem primeru omogočite to možnost.

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
sl: Pri odvijanju bodo nadgrajeni časovni žigi, če vnos ne dohaja hitrosti.

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
sl: Namizni način omogoča predvajanje videa kot ozadje namizja.

en: The device node where VBI data can be read (for closed captions).
sl: Vozlišče naprave, kjer so na voljo podatki VBI (za opisne podnapise).

en: The device you selected cannot be used, because its type is not supported.
sl: Izbrane naprave ni mogoče uporabiti, ker njena vrsta ni podprta.

en: The digital signal can be modulated according with different constellations (depending on the delivery system). If the demodulator cannot detect the constellation automatically, it needs to be configured manually.
sl: Digitalni signal je lahko moduliran v skladu z različnimi konstelacijami (odvisno od dostavnega sistema). Če demodulator ne more samodejno zaznati konstelacije, ga je potrebno nastaviti ročno.

en: The downconverter (LNB) will subtract the local oscillator frequency from the satellite transmission frequency. The intermediate frequency (IF) on the RF cable is the result.
sl: Nizkošumni blok (LNB) bo ločil frekvenco lokalnega oscilatorja in oddajno frekvenco satelita. Rezultat je vmesna frekvenca (IF) na kablu RF.

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
sl: S kodirnikom ni mogoče ohraniti kakovosti, če CPE ni dovolj zmogljiva. Nastavitev onemogoči trellis deljenje, potem raven popačenja vektorjev gibanja in zviša prag zmanjšanja hrupa.

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
sl: Soda različica šifrirnega ključa CSA je znakovna koda 16 znakov (8 šestnajstiških bajtov).

en: The height of the effects video window, in pixels.
sl: Višina okna slikovnih učinkov v točkah.

en: The height of the mesh, in pixels.
sl: Višina zanke v slikovnih točkah.

en: The height of the video window, in pixels.
sl: Višina okna slike videa v točkah.

en: The height of the visualization window, in pixels.
sl: Višina okna vizualizacije v pikslih.

en: The image blended onto the base image
sl: Slika, ki bo prelita na osnovno sliko

en: The image which will be used to blend onto
sl: Slika, ki bo uporabljena kot osnova za prelivanje

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
sl: Doseženo je največje dovoljeno število filtrov (%u).

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
sl: Knjižnica predstavnih vsebin se shrani samodejno in se ponovno naloži ob ponovnem zagonu predvajalnika.

en: The mouse wheel horizontal (left/right) axis can control volume, position or be ignored.
sl: Kolesce miške (levo/desno) lahko nadzira glasnost, položaj ali pa je delovanje prezrto.

en: The mouse wheel vertical (up/down) axis can control volume, position or be ignored.
sl: Kolesce miške (navzgor/navzdol) lahko nadzira glasnost, položaj ali pa je delovanje prezrto.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
sl: Nova različica programa je uspešno prenesena. Ali želite zapreti VLC in jo namestiti?

en: The number of the first segment generated
sl: Število prvo ustvarjenega odseka

en: The number of time the blend will be performed
sl: Število ponovitev prelivanja slike

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
sl: Raven prekrivnosti besedila, ki bo izrisano na sliki (od vrednosti 0 za prozorno do 255 popolno prekrito).

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
sl: Možnost omogoči oziroma onemogoči visoko kakovostni način zvokovnega izhoda float32 (ni podprt pri vseh zvokovnih karticah).

en: The output file already exists. If recording continues, the file will be overridden and its content will be lost.
sl: Izhodna datoteka že obstaja. Če se snemanje nadaljuje, bo datoteka prepisana in njena vsebina bo izgubljena.

en: The parameter alpha for the Kaiser window. Increasing alpha increases the main-lobe width and decreases the side-lobe amplitude.
sl: Parameter alfa za Kaiserjevo okno; povečanje vrednosti alfa zviša širino vrha krivulje in zmanjša amplitudo bočnega dela krivulje.

en: The password of your last.fm account
sl: Geslo zadnjega fm računa

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
sl: Seznam prikaže drevesno zgradbo za urejanje predmetov kot je vsebina mape.

en: The polyphony defines how many voices can be played at a time. Larger values require more processing power.
sl: Mnogoglasje določa, koliko glasov se lahko predvaja naenkrat. Večje vrednosti zahtevajo več obdelovalne moči.

en: The port used to talk to the Chromecast.
sl: Vrata, uporabljena za pretakanje na prejemnik Chromecast.

en: The rate control method to use when encoding. Can be one of 'cbr', 'vbr', 'qp', 'avbr'. 'qp' mode isn't supported for mpeg2.
sl: Metoda nadzora hitrosti pri kodiranju. Je lahko ena od vrednosti »crb«, »vbr«, »qp« ali »avbr«. Način »qp« ni podprt pri MPEG2.

en: The requested RTSP session could not be established.
sl: Zahtevana RTSP seja ni vzpostavljena.

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
sl: Izbrano ime zvočne naprave ekskluzivno uporablja nek drug program.

en: The selected digital tuner does not support the specified parameters.
    Please check the preferences.
sl: Izbrani digitalni sprejemnik ne podpira izbranih parametrov.
    Preverite nastavitve.

en: The size of the texture, in pixels.
sl: Velikost teksture v sl. točkah.

en: The specified pixel resolution is forced (if both width and height are strictly positive).
sl: Navedena ločljivost slikovnih točk je vsiljena (če sta širina in višina strogo pozitivna).

en: The step size of the volume is adjustable using this option.
sl: Korak glasnosti predvajanja zvoka je s to nastavitvijo mogoče določiti po meri.

en: The stream will be created using default settings, for more advanced configuration, or to modify the default settings, select the button to the right: <i>Manage Streams</i>
sl: Pretok bo ustvarjen z uporabo privzetih vrednosti, za bolj napredne nastavitve ali za spremembo privzetih nastavitev izberite gumb na desni: <i>Upravljaj s pretoki</i>

en: The stream will run this duration (in seconds).
sl: Nastavitev določa čas trajanja predvajanja (v sekundah).

en: The stream will start at this position (in seconds).
sl: Čas na časovnici, pri katerem se začne predvajanje pretoka (v sekundah).

en: The stream will stop at this position (in seconds).
sl: Čas na časovnici, pri katerem se predvajanje pretoka konča (v sekundah).

en: The symbol rate must be specified manually for some systems, notably DVB-C, DVB-S and DVB-S2.
sl: Hitrost simbolov mora biti za nekatere sisteme določena ročno, predvsem za DVB-C, DVB-S in DVB-S2.

en: The target usage allow to choose between different trade-offs between quality and speed. Allowed values are: 'speed', 'balanced' and 'quality'.
sl: Ciljna uporaba omogoča izbiro med različnimi kompromisi med kakovostjo in hitrostjo. Dovoljene vrednosti so: »hitrost«, »uravnoteženo« in »kakovost«.

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
sl: Prosojnost menija OSD VNC je opredeljena z vrednostjo med 0 in 255. Nižja vrednost pomeni večjo prosojnost, večja pa manjšo. Privzeta vrednost je neprosojno (255), vrednost (0) pa je popolno prozorno ozadje.

en: The type of FFT window to use for spectrum-based visualizations.
sl: Vrsta FFT okna uporabljenega za vizualizacije, ki temeljijo na spektru.

en: The username of your last.fm account
sl: Uporabniško ime zadnjega fm računa

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
sl: Glasnost je mogoče posneti in samodejno naložiti ob naslednjem zagonu predvajalnika VLC.

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
sl: Način ozadja omogoča prikazovanje posnetka kot ozadja namizja.

en: The width of the effects video window, in pixels.
sl: Širina okna slikovnih učinkov v točkah.

en: The width of the mesh, in pixels.
sl: Širina zanke v slikovnih točkah.

en: The width of the video window, in pixels.
sl: Širina okna slike videa v točkah.

en: The width of the visualization window, in pixels.
sl: Širina okna vizualizacije v pikslih.

en: Theora video decoder
sl: Odkodirnik slike Theora

en: Theora video encoder
sl: Kodirnik slike Theora

en: Theora video packetizer
sl: Paketnik slike Theora

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
sl: Ni primernega modula za dostop do izhod pretoka »%s/%s://%s«.

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
sl: Možnosti dovoljujejo spreminjanje vmesnikov, ki jih podpira predvajalnik VLC. Izbrati je mogoče glavni vmesnik in dodatne vmesnike ter prilagoditi različne nastavitve posameznega modula.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
sl: Možnosti dovoljujejo spreminjanje obnašanja zvokovnega podsistema in omogočajo dodajanje filtrov zvoka za kasnejšo obdelavo ter učinkov predočenja (spektralna analiza ...). Filtre se omogoči na tem mestu, podrobnejše nastavite pa so med nastavitvami »Filtri zvoka«.

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
sl: Možnosti omogočajo spreminjanje vedenja vhodnega podsistema, kot so na primer naprave DVD ali VCD, nastavitve omrežnega vmesnika in kanalov podnapisov.

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
sl: Možnosti omogočajo spreminjanje obnašanja podsistema nalepk. Lahko na primer omogočite različne vire (logotipe, itd.). Te filtre omogočite tu, nastavite pa jih v odseku »filtrov podvirov«. Mogoče je spreminjati tudi druge možnosti nalepk.

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
sl: Možnosti dovoljujejo spreminjanje obnašanja podsistema izhoda videa. Lahko na primer omogočite filtriranje slike (razpletanje, prilagajanje slike ...) in jih dodatno nastavite v rubriki enot »Filtri videa«. Nastavite lahko tudi druge možnosti videa.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
sl: Nastavitve omogočajo določitev privzetih modulov. Nastavitev ni priporočljivo spreminjati.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
sl: Možnosti dovoljujejo nastavitev splošnih možnosti podsistema izhoda pretoka.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
sl: Možnosti določajo delovanje seznama predvajanja in jih je večinoma mogoče prilagajati tudi prek vmesnika seznama.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
sl: Nastavitve predstavljajo splošna določila tipkovnih povezav, imenovanih »hitre tipke«.

en: Thick
sl: Debela

en: Thin
sl: Ozka

en: This Blu-ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
sl: Ta disk Blu-ray za odkodiranje AACS potrebuje knjižnico, ki ni nameščena na vašem sistemu.

en: This Blu-ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
sl: Ta disk Blu-ray za odkodiranje BD+ potrebuje knjižnico, ki ni nameščena na vašem sistemu.

en: This Blu-ray disc requires Java for menus support.%s
    The disc will be played without menus.
sl: Vstavljen disk Blu-ray zahteva za prikaz menijev nameščeno programsko okolje Java.%s
    Disk bo predvajan brez podpore za menije.

en: This Stream name will be sent to the receiver using the rist RTCP channel
sl: To ime pretoka bo poslano sprejemniku preko RIST RTCP kanala

en: This X.509 certicate file (PEM format) is used for server-side TLS. On OS X, the string is used as a label to search the certificate in the keychain.
sl: Navedeno datoteko potrdila X.509 (oblika PEM) uporablja strežnik za protokol TLS. Na OS X se niz uporablja kot oznako za iskanje potrdila v verigi ključev.

en: This addon has been installed manually. VLC can't manage it by itself.
sl: Ta dodatek je bil nameščen ročno, zato ga program ne more upravljati samodejno.

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
sl: Možnost omogoča filtriranje zvoka po obdelovanju, z namenom spreminjanja prevajanja zvoka.

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
sl: Možnost omogoča filtriranje po obdelavi z namenom izboljšanja kakovosti slike, kot na primer razpletanje, preoblikovanje in podobno.

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitle decoders or other subpictures sources.
sl: Možnost omogoči dodajanje t.i. »filtrov nalepk«. Ti filtrirajo nalepke, ustvarjene z odkodirniki ali drugimi viri.

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
sl: Možnost omogoči dodajanje t.i. »virov nalepk«. Ti filtri postavijo slike ali besedilo prek videa (npr. logotipe, naključno besedilo ...).

en: This adds video splitters like clone or wall
sl: Možnost omogoča uporabo razdelilnikov, kot sta kloniranje ali stena.

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
sl: To doda module za vizualizacijo (spektralna analiza ...).

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output muxer. This value should be set in milliseconds.
sl: Možnost omogoča nastavljanje velikosti predpomnilnika za zvijalnik izhodnega pretoka. Vrednost mora biti podana v milisekundah.

en: This allows hardware decoding when available.
sl: Možnost omogoča nastavitev strojnega odkodiranja, če je to na voljo.

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
sl: Možnost omogoča predvajanje zvoka hitreje ali počasneje brez značilnega učinka na uglasitev višine predvajanih tonov.

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
sl: Možnost omogoča pravilno obdelavo slikovnega zapisa HDTV-1080 tudi, če je kodirnik pokvarjen in nepravilno določi višino na 1088 vrstic. Možnost naj se onemogoči le, če ima slika neobičajni zapis, ki zahteva vseh 1088 vrstic.

en: This allows you to add overlays (also known as "subpictures") on the transcoded video stream. The subpictures produced by the filters will be overlayed directly onto the video. You can specify a colon-separated list of subpicture modules.
sl: Možnost omogoča dodajanje »nalepk« (podslik) na prekodiran pretok slike. Nalepke, ki jih ustvarijo filtri, bodo vstavljene neposredno v sliko posnetka. Tu je mogoče določiti z vejicami ločen seznam modulov nalepk.

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
sl: To omogoča spreminjanje privzetega izhodnega nivoja (89 dB) pretoka z informacijami za izenačevanje glasnosti

en: This allows you to define playlist bookmarks.
sl: Možnost dovoli, da nastavite zaznamke seznama predvajanja.

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
sl: Nastavitev omogoča določitev modula dostopa. Uporabite jo lahko, če pravilna enota ni samodejno zaznana. Z nastavitvijo je treba ravnati previdno.

en: This allows you to give a URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sl: Mastavitev omogoča podajanje naslova URL z več podrobnostmi o pretoku (običajno je to spletna stran organizacije pretoka), ki bo najavljen v SDP (opisnik seje).

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sl: Možnost dovoljuje določitev elektronskega naslova za pretok, ki bo objavljen v SDP (opisnik seje).

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sl: Možnost dovoljuje krajši opis pretoka s podrobnostmi zapisa, ki bo objavljen v SDP (opisnik seje).

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
sl: Možnost omogoča ohranjanje izhoda pretoka odprtega prek več predmetov seznama predvajanja (samodejno vključi in zbere izhod pretokov, če ni posebej določeno drugače).

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
sl: Možnost omogoča sočasno predvajanje prek več vnosnih točk. Ta možnost je preizkusna, zato vsi zapisi še niso podprti. Dovodi morajo biti v seznamu ločeni z znakom » # «.

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
sl: Možnost omogoča oddaljeno usklajevanje časa za strežnike in odjemalce. Podrobne nastavitve so zbrane v meniju Napredno / Omrežno usklajevanje.

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
sl: Nastavitev omogoča izbor prednostnega seznama kodirnikov, ki jih uporablja predvajalnik.

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
sl: Možnost omogoča izbor zaporedja, v katerem bo predvajalnik VLC uporabljal paketnike.

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
sl: Dovoljuje nastavitev hitrosti animacije (med 1 in 10, privzeto 6).

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
sl: Omogoča nastavitev ločljivosti prikaza Goom (večja ločljivost je lepša in hkrati bolj obremenjuje procesor).

en: This allows you to specify a category for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
sl: Možnost omogoča določanje kategorije seje, ki bo najavljena če je za uporabo izbran protokol SAP.

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use a url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
sl: Možnost omogoča določitev seje RTP prek trenutnega SDP (Opisnik seje). Za dostop do SDP prek protokola HTTP je treba uporabiti naslov URL http://mesto, za dostop do RTSPa predpono rtsp://mesto in za najavo SDP prek SAP predpono sap://.

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
sl: Možnost dovoljuje določitev glavnih vrat za RTP pretok.

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
sl: Možnost dovoljuje določitev glavnih zvokovnih vrat za RTP pretok.

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
sl: Možnost dovoljuje določitev glavnih slikovnih vrat za RTP pretok.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
sl: Možnost omogoča določitev zvijalnika za izhod pretoka. Privzeta je možnost pretakanja  brez uporabe zvijalnika (običajni pretok RTP).

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
sl: Omogoča pretakanje MPEG4 LATM zvokovnih pretokov (več podrobnosti v RFC3016).

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
sl: Nastavitev omogoča izogibanje beleženja sporočil s podatki razhroščevanja slike prek mehanizma usklajevanja.

en: This combination is already taken by "%@".
sl: Izbor tipk že določa možnost »%@«.

en: This controls the maximum jitter that will be passed to the demux/decode chain. The lower the value, the more CPU cycles the algorithm will consume
sl: To določa največji trepet (jitter), ki bo posredovan verigi za razdruževanje/odkodiranje. Manjša kot je vrednost, več ciklov bo potrebnih s strani algoritma.

en: This controls the strength of the darkening filter that simulates CRT TV phosphor light decay for the old field in the Phosphor framerate doubler. Default: Low.
sl: Možnost omogoča upravljanje delovanja filtra temnenja, s katerim je mogoče simulirati zmanjšanje svetlobe na način, kot je to pri starejših zaslonih CRT TV. Privzeta vrednost je nizka moč temnenja.

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
sl: Nastavitev določa naslov, na katerem je dejaven strežnik RTSP, skupaj z osnovno potjo do vsebine videa na zahtevo RTSP VOD. Skladnja je opredeljena s podatkoma naslov/pot. Strežnik privzeto spremlja na vseh krajevnih naslovih IP. Navesti je treba torej naslov IP (npr. ::1 ali 127.0.0.1) ali ime gostitelja (npr. krajevni gostitelj), kar omeji sledenje le na določen del omrežja.

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
sl: To določa največje odstopanje zakasnitve vhoda, ki naj ga usklajevalni algoritmi poizkušajo izravnati (v milisekundah).

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
sl: Nastavitev določa hitrost predvajanja posnetka (nazivna hitrost je 1.0).

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
sl: Nastavitev omogoči zamikanje zvokovnega izhoda, ki mora biti podan v milisekundah. Nastavitev vpliva na zamik med sliko in zvokom video posnetka.

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
sl: Nastavitev določa dovoljeno odstopanje med imenom datoteke posnetka in imenom datoteke podnapisov. Možnosti so:
    0 = brez samodejnega zaznavanja
    1 = katerakoli datoteka s podnapisi
    2 = katerakoli datoteka, ki ima v imenu tudi naslov filma
    3 = imeni se skladata, ime datoteke podnapisov ima lahko dodatne znake
    4 = imeni datotek se popolnoma skladata

en: This display the resulting media, but can slow things down.
sl: To prikaže predstavno vsebino, a lahko upočasni delovanje.

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
sl: Možnost omogoča izpuščanje zakasnjenih sličic, ki so z izhodom dospele kasneje, kot je bil njihov predviden čas predvajanja.

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
sl: Učinek omogoča občutek dvoranskega ozvočenja preko slušalk in s tem bolj stvarno zvokovno izkušnjo. Ob tem je veliko bolj udobno in manj utrujajoče dolgotrajno poslušanje glasbe.
    Nastavitev deluje preko vseh izvorov od mono sistema do sistema 7.1.

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
sl: Učinek, znan tudi kot »zeleni zaslon« ali »barvni ključ«, izbriše »modre dele« mozaika v ozadju (kot na primer pri prikazovanju vremenske napovedi na TV). Izbrati je mogoče »ključ« barve, ki naj bo odstranjena (privzeto je določena modra).

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
sl: Možnost omogoči hitre tipke predvajalnika VLC (če okno ni vstavljeno v glavni vmesnik) iz okna videa.

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
sl: Nastavitev omogoča dejansko razčlenjevanje objav prek modula SAP. Privzeto so vse objave razčlenjene prek »live555« (RTP/RTSP).

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitle files.
sl: Možnost omogoča samodejno zaznavanje kodiranja UTF-8 v zapisu datotek podnapisov.

en: This enables colorization of the messages sent to the console. Your terminal needs Linux color support for this to work.
sl: Možnost omogoča barvanje sporočil, ki so poslana na konzolo. Terminal mora podpirati to možnost (Linux), če naj ta deluje.

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
sl: Omogoči upravljanje predvajalnika videa z gumbi miške.

en: This filter enhances the stereo effect by suppressing mono (signal common to both channels) and by delaying the signal of left into right and vice versa, thereby widening the stereo effect.
sl: Filter omogoča izboljšavo učinka stereo zvoka z dušenjem mono signala (signal, ki je skupen obema kanaloma) in z zakasnjenem signala levega kanala napram desnemu in obratno, s čimer razširi stereo učinek.

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
sl: Nastavitev določa neposredno obrezovanje izvorne slike. Vrednost določa ustrezno razmerje x:y (4:3, 16:9, ...) in opisujejo splošna razmerja višine in širine.

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
sl: Nastavitev vsili točkovno razmerje velikosti zaslona. Večina zaslonov ima kvadratne točke (1:1). Če poteka predvajanje na zaslonu v razmerju 16:9, je treba spremeniti vrednost na 4:3, da se ohrani ustrezno razmerje stranic.

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
sl: Izbira določa vsiljeno razmerje velikosti slike. Nekateri pogoni DVD javljajo privzeto vrednost razmerja kot 16:9, čeprav so posnetki dejansko v razmerju 4:3. Možnost določa tudi privzet način prikazovanja v predvajalniku VLC, kadar posnetki nimajo teh podatkov. Vrednost določa ustrezno razmerje x:y (4:3, 16:9, ...) širine in višine, ali pa je razmerje določeno s plavajočimi števili, ki opredeljujejo kvadratnost točk v obliki (1.25, 1.3333, ...).

en: This gain is applied to synthesis output. High values may cause saturation when many notes are played at a time.
sl: To ojačanje se uporablja za izhod sinteze. Visoke vrednosti lahko povzročijo nasičenje, kadar se predvaja veliko not naenkrat.

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
sl: Privzet vmesnik predvajalnika z lastnim videzom.

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
sl: Vmesnik VLC podpira preobleke, ki jih lahko preneste z

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
sl: Določa razmerje višine trakov uravnavanja.

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
sl: Vrednost je zastarela in določa modul za dostop izhoda.

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
sl: Zastarel vnos nastavitev modula zvijalnika

en: This is an optional feature only for the AAC-ELD profile.
sl: Možnost je izbirna le za profil AAC-ELD.

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
sl: To so vrata TCP, ki jih spremlja vmesnik. Privzeta vrednost je 4212.

en: This is the audio codec that will be used.
sl: Kodirnik zvoka, ki bo uporabljen pri kodiranju.

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
sl: Kodirnik zvoka, ki bo uporabljen pri kodiranju (z vsemi pripisanimi možnostmi).

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
sl: Vrednost določa način zvokovnega izhoda, ki ga privzeto uporablja predvajalnik VLC. Uporabljen je samodejni izbor najustreznejšega načina.

en: This is the certificate presented by %s:
    %s
    
    If in doubt, abort now.
sl: Potrdilo objavlja %s:
    %s
    
    Če dvomite v istovetnost, prekinite povezavo.

en: This is the default Audio CD device to use.
sl: To je privzeta naprava za zvočne CD nosilce.

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
sl: Privzeti pogon CD ali zvokovna datoteka. Pogon mora biti v okolju Windows določen s črko in dvopičjem (primer: D:)

en: This is the default DVD device to use.
sl: Privzeto priklopno mesto pogona DVD.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
sl: Privzeti pogon DVD (ali datoteka), ki naj se uporabi. Pogon mora biti v okolju Windows določen s črko in dvopičjem (primer: D:)

en: This is the default VCD device to use.
sl: Privzeto priklopno mesto pogona VCD.

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
sl: Privzeti pogon VCD (ali datoteka), ki naj se uporabi. Pogon mora biti v okolju Windows določen s črko in dvopičjem (primer: D:)

en: This is the default muxer method that will be used.
sl: Uporaba privzete metode zvijanja.

en: This is the default output URI.
sl: Privzeta vrednost naslova URI izhoda.

en: This is the default output access method that will be used.
sl: Privzeti način za dostopanje do izhoda.

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
sl: Možnost omogoča določevanje velikosti izrisane pisave. Nastavitve (razen 0) določajo velikost prikazano na zaslonu.

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
sl: Nastavitev določa želeno hitrost sličic ob predvajanju datotek MJPEG. Vrednost 0 (privzeto) določa pretok v živo (prek kamere).

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams. In the form 30000/1001 or 29.97
sl: To je željena hitrost sličic ob predvajanju surovih slikovnih pretokov. V obliki 30000/1001 ali 29,97

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
sl: To hitrost sličic se uporablja v sili ob predvajanju elemntarnih pretokov slike MPEG.

en: This is the gain used for stream without replay gain information
sl: To je jakost za pretoke, ki ne vsebujejo podatkov za izenačevanje glasnosti

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
sl: Omejitev poskoka (znanega tudi kot »čas ohranitve« ali TTL) skupinskega pošiljanja paketov, ki jih pošlje izhod (vrednost -1 pomeni sistemsko privzeto vrednost).

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
sl: Nastavitev naslova gostitelja, ki ga spremlja program. Privzeta vrednost za vse omrežne vmesnike je (0.0.0.0). Če želite, da je vmesnik na voljo le na krajevnem računalniku, vnesite vrednost »27.0.0.1«.

en: This is the language of the audio stream.
sl: Določen je jezik zvokovnega pretoka.

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
sl: Glavni vmesnik, ki ga uporablja predvajalnik VLC. Privzeto obnašanje omogoča samodejni izbor najprimernejšega podprtega modula.

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
sl: Nastavitev določa največjo velikost paketov, ki se lahko prenašajo prek omrežja (v bajtih).

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
sl: Največja velikost začasnih datotek, ki bodo uporabljene za shranjevanje pretokov s časovnim zamikom.

en: This is the muxer that will be used for audio.
sl: Privzeti zvijalnik zvoka.

en: This is the muxer that will be used for video.
sl: Privzeti zvijalnik slike.

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sl: Ime seje, ki bo objavljena v SDP (opisnik seje).

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
sl: Število zvokovnih medpomnilnikov na katerih se izvaja merjenje moči. Večje število medpomnilnikov poveča odzivni čas filtra konic, hkrati pa bo manj občutljivo za kratke spremembe.

en: This is the output URI that will be used for audio.
sl: Privzeti naslov URI za izhod zvoka.

en: This is the output URI that will be used for video.
sl: Privzeti naslov URI za izhod videa.

en: This is the output URL that will be used.
sl: Odvodni naslov URL, ki bo uporabljen.

en: This is the output access method that will be used for audio.
sl: Privzeta metoda za način dostopa do zvočnega izhoda.

en: This is the output access method that will be used for video.
sl: To je način dostopa do izhoda, ki bo uporabljen za video.

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
sl: To je relativna privzeta velikost pisave, ki bo izrisana v sliko. Če nastavite absolutno velikost, bo relativna preglašena.

en: This is the subtitle codec that will be used.
sl: Kodirnik podnapisov, ki bo uporabljen pri kodiranju.

en: This is the subtitle encoder module that will be used (and its associated options).
sl: Kodirnik podnapisov, ki bo uporabljen pri kodiranju (z vsemi pripisanimi možnostmi).

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
sl: Nastavitev določa način izhoda slike videa. Privzet je samodejni izbor najustreznejšega razpoložljivega načina.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
sl: Nastavitev podrobnosti izpisa (0=samo napake in standardna sporočila, 1=opozorila, 2=razhroščevanje).

en: This is the video codec that will be used.
sl: Kodirnik slike, ki bo uporabljen pri kodiranju.

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
sl: Kodirnik slike, ki bo uporabljen pri kodiranju (z vsemi pripisanimi možnostmi).

en: This library will produce higher quality audio at the expense of additional CPU usage (default is enabled).
sl: Knjižnica omogoča ustvarjanje zvoka višje kakovosti na račun dodatne obremenitve CPE (privzeto je možnost omogočena).

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
sl: Omejitev največjega števila povezav odjemalcev, ki se lahko povežejo z RTSP VOD. Brez omejitve nastavite vrednost 0.

en: This linear gain will be applied in software.
sl: Vrednost linearne uskladitve zvoka bo dodana programsko.

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
sl: Linearna uskladitev glasnosti bo uveljavljena na izhodu zvoka.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
sl: Modul omogoča izhod prekodiranega pretoka v omrežje prek protokola HTTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
sl: Modul omogoča izhod prekodiranega pretoka v omrežje prek protokola RTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
sl: Modul omogoča izhod prekodiranega pretoka v omrežje prek protokola RTSP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
sl: Modul omogoča izhod prekodiranega pretoka v omrežje prek protokola UDP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
sl: Modul omogoča izhod prekodiranega pretoka v omrežje prek protokola mms.

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
sl: Modul omogoča izhod prekodiranega pretoka v omrežje prek strežnika IceCast.

en: This module writes the transcoded stream to a file.
sl: Modul omogoča zapisovanje prekodiranega pretoka v datoteko.

en: This must match the buffer size (latency) configured on the server side. If you are not sure, leave the default of 0 which will set it the maximum value and will use about 100MB of RAM
sl: Ta vrednost mora biti enaka velikosti medpomnilnika (zakasnitvi) na strani strežnika. Če niste prepričani, uporabite vrednost 0, ki uporabi največjo vrednost in porabi okoli 100MB pomnilnika RAM.

en: This muxer is missing. Using this profile will fail
sl: Zvijalnik manjka. Uporaba tega profila bo spodletela.

en: This muxer is not provided directly by VLC: It could be missing.
sl: Zvijalnik ni neposredno na voljo: morda manjka.

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
sl: Možnost določa prednost (pozitivno ali negativno) za predvajalnik VLC. Nastavitev je mogoče uporabiti pri nastavljanju prednosti izvajanja pred drugimi programi oziroma pred drugimi primerki programa VLC.

en: This option allows the interface to be raised automatically when a video/audio playback starts, or never.
sl: Možnost omogoča samodejni prikaz vmesnika, ko se predvajanje posnetka začne, ali pa nikoli.

en: This option allows the interface to change its icon on various occasions.
sl: Ta možnost omogoča vmesniku, da spremeni svojo ikono ob različnih prikložnostih.

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
sl: Možnost omogoča nastavitev naslova okna glede na predvajano vsebino. Možne kode so:<br>$a: Izvajalec<br>$b: Album<br>$c: Avtorske pravice<br>$t: Naslov<br>$g: Žanr<br>$n: Številka sledi<br>$p: Trenutno predvajanje<br>$A: Datum<br>$D: Trajanje<br>$Z: »Poteka predvajanje« (nadomesti Naslov - Izvajalec)

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
sl: Možnost dovoljuje določitev mape ncurses brskalnika, ki bo privzeto zagnan.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
sl: Možnost omogoča način izbora kodekov (način odkodiranja). Spreminjanje teh nastavitev sicer ni priporočljivo, ker vplivajo na predvajanje vseh vrst pretokov.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
sl: Možnost je uporabna za zmanjševanje zakasnitve ob branju pretoka

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
sl: Možnost izbere algoritem za združevanje stereo v mono, ki je uporabljen za mešako kanalov slušalk. Ustvarja učinek, kot da bi stali v sobi polni zvočnikov.

en: This option should be used when the audio output can't negotiate S/PDIF support.
sl: Možnost je v uporabi, kadar izhod zvoka ne podpira S/PDIF.

en: This option silences all other channels except the selected channel.
sl: Ta možnost utiša vse kanale razen izbranega.

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
sl: Prepiše vrednost za kanal in je merjeno v Hz.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
sl: Parameter nadzira razmerje med kakovostjo in hitrostjo pri predvidevanju procesov odločanja (nižja vrednost = hitro in več = boljša kakovost). Območje je med 1 in 9.

en: This payload format will be assumed for dynamic payload types (between 96 and 127) if it can't be determined otherwise with out-of-band mappings (SDP)
sl: To obliko koristne vsebine se bo domnevalo za dinamične koristne vsebine (med 96 in 127), če je ni mogoče drugače določiti z izvenpasovnimi preslikavami (SDP-ji)

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
sl: Navedena datoteka zasebnega ključa (zapis PEM) se uporablja za strežniški protokol TLS.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
sl: Program je na voljo brez vsakršne GARANCIJE.
    Program si je mogoče izmenjevati pod pogoji Splošnega javnega dovoljenja GNU;
    Več podrobnosti je zapisanih v datoteki COPYING.
    Program ureja ekipa VideoLAN; podrobnosti so zapisane v datoteki AUTHORS.

en: This reduces the fluctuations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
sl: Nastavitev zmanjša nihanja v QP po optimizaciji krivulj. Dejanje začasno zabriše točke.

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
sl: Zmanjševanje nestalnosti v QP po krčenju krivin. Začasno zabriše predele.

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
sl: Nastavitev izrisovanja pisave z uporabo modula »paletiziran YUV«. Možnost je zahtevana le v primeru, ko želite kodirati besedilo v podnapise DVB.

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
sl: Izbor uporabe deljenja. Nižje vrednosti omogočajo večjo natančnost in večjo bitno hitrost. Vrednost 26 je privzeta. Območje je med 0 (brez izgub) in 51.

en: This selects which plugin to use for audio resampling.
sl: Možnost določa izbor vstavka za prevzorčenje zvoka.

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
sl: Izbor protokola načina prenosa za RTP.

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
sl: Pošilja in sprejema pakete RTCP, ki so poslani prek enakih vrat kot paketi RTP.

en: This sets the HTTP port of the local server used to stream the media to the Chromecast.
sl: To določi  HTTP vrata krajevnega strežnika, ki je uporabljen za pretakanje vsebine na Chromecast.

en: This setting cannot be changed because the native fullscreen mode is enabled.
sl: Nastavitve ni mogoče spremeniti, ker je omogočen zagon v izvirnem celozaslonskem načinu.

en: This setting is deprecated and not used anymore
sl: Nastavitev ni več v uporabi.

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
sl: Določa višino točk raw slikovnega pretoka.

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
sl: Določa širino točk pri raw slikovnem pretoku.

en: This stream will always be opened at VLC startup.
sl: Izbrani pretok bo vedno začet ob zagonu predvajalnika.

en: This will reset VLC media player's preferences.
    
    Note that VLC will restart during the process, so your current playlist will be emptied and eventual playback, streaming or transcoding activities will stop immediately.
    
    The Media Library will not be affected.
    
    Are you sure you want to continue?
sl: S tem dejanjem bodo ponastavljene vse nastavitve predvajalnika VLC.
    
    Upoštevajte, da se bo VLC ponovno zagnal, vaš trenutni seznam predvajanja bo izpraznjen, morebitno predvajanje, pretakanje ali prekodiranje pa bo zaustavljeno.
    
    Knjižnica predstavnih vsebin  bo ostala nespremenjena.
    
    Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: This wizard will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
sl: Čarovnik omogoča pretakanje in pretvarjanje predstavne vsebine za lokalno rabo v zasebnem omrežju ali na spletu.
    Najprej preverite ali se vir ujema s pričakovanim vhodom, nato pa pritisnite »Naprej« za nadaljevanje.

en: Thrash Metal
sl: Thrash metal

en: Threads
sl: Niti

en: Three component motion estimation
sl: Tridelno predvidevanje gibanja

en: Threshold
sl: Prag

en: Threshold level
sl: Raven praga

en: Threshold to be attained to raise an alarm. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 0.1).
sl: Prag za sproženje opozorila. Če je jakost zvoka med tem pod pragom, se pošlje opozorilo (privzeto je 0,1).

en: Tibetan
sl: tibetanščina

en: Ticker text
sl: Ticker besedilo

en: Tiger rendering defaults
sl: Privzete vrednosti izrisovanja Tiger

en: Tigrinya
sl: tigrinjščina

en: Tiles Threads
sl: Niti razdelkov

en: Time
sl: Čas

en: Time Control
sl: Nadzor časa

en: Time Slider
sl: Drsnik časa predvajanja

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
sl: Možnost časovnega usklajevanja za izhod. Izbrana možnost določa, da sebo pretok izrisal kot običajno, sicer se bo izrisal na najhitrejši možni način.

en: Time Synchronized output
sl: Časovno usklajen izhod

en: Time Toolbar
sl: Orodna vrstica časovnice

en: Time Window during when the audio level is measured in ms for silence detection. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 5000).
sl: Časovno okno za merjenje jakosti zvoka v ms za zaznavanje tišine. Če je jakost zvoka med tem pod pragom, se pošlje opozorilo (privzeto je 5000).

en: Time between two alarm messages in ms
sl: Čas med dvema opozorilnima sporočiloma v milisekundah.

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
sl: Čas med dvema sporočiloma z alarmom v milisekundah. Ta vrednost prepreči nasičenje sporočil (privzeta vrednost je 2000).

en: Time code
sl: Časovna koda

en: Time code subpicture elementary stream generator
sl: Ustvarjalnik osnovnega pretoka časovne kode nalepk

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
sl: Čas v milisekundah povprečne zakasnitve. Upoštevajte povprečne

en: Time in milliseconds of the maximum sweep depth. Thus, the sweep range will be delay-time +/- sweep-depth.
sl: Čas v ms največje globine obsipavanja. Torej bo obseg obsipavanja čas zakasnitve +/- golbina obsipavanja.

en: Time in ms of the delay of left signal into right and vice versa.
sl: Čas zakasnitve signala levega kanala napram desnemu in obratno.

en: Time window to use in ms
sl: Časovno okno,  ki naj se uporabi, v ms.

en: Time:
sl: Čas:

en: Timelength after which we assume there is no signal.
sl: Časovna dolžina, po kateri se domneva, da ni signala.

en: Timelength after which we assume there is no signal.
    After this delay we black out the video.
sl: Časovna dolžina, po kateri se domneva, da ni signala.
    Po tej zakasnitvi se bo slika zatemnila.

en: Timeout
sl: Časovna omejitev

en: Timeout (ms)
sl: Časovna omejitev (milisekunde)

en: Timeshift directory
sl: Mapa časovnih zamikov

en: Timeshift granularity
sl: Deljenost časovnega zamika

en: Title
sl: Naslov

en: Title %i%s
sl: Naslov %i%s

en: Title display mode
sl: Način prikaza naslova

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
sl: Način prikaza naslova. Privzeta vrednost 0 (skrito), če vir vsebuje sliko in je prikaz slik omogočen, sicer je uporabljena vrednost 1.

en: Title font
sl: Pisava naslovov

en: Title metadata
sl: Metapodatek naslova

en: Title to put in ASF comments.
sl: Naslov za ASF opombe.

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
sl: Za odpiranje običajnega pretoka (HTTP, RTSP,  RTMP, MMS, FTP, itd.) enostavno vnesite naslov URL v gornje polje. Za odpiranje RTP ali UDP pretoka pa pritisnite spodnji gumb.

en: To get exhaustive help, use '-H'.
sl: Za podrobnejšo pomoč uporabite zastavico '-H'.

en: To select the polarization of the transponder, a different voltage is normally applied to the low noise block-downconverter (LNB).
sl: Za izbiro polarizacije transponderja se običajno za nizkošumni blok (angl. low noise block-downconverter - LNB) uporabi druga napetost.

en: To stop the stream and resume normal controls, click the <i>Open Stream</i> button again.
sl: Za ustavitev pretoka in obnovitev običajnih nadzornih tipk znova kliknite gumb <i>Odpri pretok</i>.

en: Toggle Normal/Loop/Repeat playlist modes
sl: Preklop med običajnim, ponavljajočim in krožnim načinom predvajanja seznama.

en: Toggle Play/Pause
sl: Preklopi predvajanje/premor

en: Toggle Transparency
sl: Preklop prozornosti

en: Toggle autoscaling
sl: Preklop samodejnega prilagajanja velikosti

en: Toggle deinterlacing
sl: Preklopi razpletanje

en: Toggle details
sl: Preklopi podrobnosti

en: Toggle playlist
sl: Preklopi seznam predvajanja

en: Toggle random order playback
sl: Preklop naključnega predvajanja seznama

en: Toggle random playlist playback
sl: Preklop naključnega predvajanja seznama

en: Toggle subtitle track visibility.
sl: Preklapljanje vidnosti podnapisov.

en: Toggle subtitles
sl: Preklop podnapisov

en: Toggle the video in fullscreen
sl: Preklopi na celozaslonski način

en: Toggle the video out fullscreen
sl: Preklopi celozaslonski način posnetka

en: Toggle wallpaper mode in video output
sl: Preklop načina ozadja izhoda slike

en: Toggle wallpaper mode in video output.
sl: Preklop načina ozadja izhoda videa

en: Tolerance in percentage of the 'avbr'  (Average Variable BitRate) method. (e.g. 10 with a bitrate of 800  kbps means the encoder tries not to  go above 880 kbps and under  730 kbps. The targeted accuracy is only reached after a certained  convergence period. See the convergence parameter
sl: Odstopanje v odstotkih metode »avbr« (Average Variable BitRate) (Vrednost 10 z bitno hitrostjo 800 kb/s pomeni, da kodirnik poskuša ohraniti hitrost med 880 in 730 kb/s). Ciljno natančnost se doseže samo po določenem obdobju zbliževanja. Več podrobnosti je zabeleženih pri nastavitvah parametra zbliževanja.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
sl: Toleranca modrega osvetljevanja ob spreminjanju barv za U nabor. Vrednosti med 10 in 20 so videti smiselne.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
sl: Toleranca modrega osvetljevanja ob spreminjanju barv za V nabor. Vrednosti med 10 in 20 so videti smiselne.

en: Tonga (Tonga Islands)
sl: tonganščina

en: Tool
sl: Orodje

en: Tool&s
sl: &Orodja

en: Toolbar Elements
sl: Predmeti orodne vrstice

en: Toolbar position:
sl: Položaj orodne vrstice:

en: Toolbars Editor
sl: Urejevalnik orodnih vrstic

[ctx: Tooltip|Clear]
en: Clear
sl: Počisti

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
sl: Utišaj

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
sl: Povrni glasnost

en: Top
sl: Na vrhu

en: Top Center
sl: Na sredi zgoraj

en: Top Left
sl: Levo zgoraj

en: Top Menu
sl: Vrhnji meni

en: Top left
sl: Levo zgoraj

en: Top left corner X coordinate
sl: Točka Y osi zgornjega levega kota

en: Top left corner Y coordinate
sl: Točka Y osi zgornjega levega kota

en: Top right
sl: Desno zgoraj

en: Top-Left
sl: Zgoraj levo

en: Top-Right
sl: Zgoraj desno

en: Total duration
sl: Skupno trajanje

en: Total height of the mosaic, in pixels.
sl: Skupna višina mozaika v točkah.

en: Total pixel height of the peak items.
sl: Skupna višina predmetov vrhov v točkah.

en: Total width of the mosaic, in pixels.
sl: Skupna širina mozaika v točkah.

en: Total/Remaining time
sl: Skupni/Preostali čas

en: Track
sl: Vsebine

en: Track ID
sl: ID vsebine

en: Track Number
sl: Številka posnetka

en: Track Synchronisation
sl: Usklajevanje stez

en: Track Synchronization
sl: Usklajevanje stez

en: Track fingerprinter (based on Acoustid)
sl: Prstni odtis skladbe (na osnovi Acoustid)

en: Track number
sl: Številka steze

en: Track replay gain
sl: Izenačevanje glasnosti skladbe

en: Track settings
sl: Nastavitve stez

en: Tracks
sl: Steze

en: Tradeoff between stability and real time
sl: Kompromis med stabilnostjo in odzivnostjo

en: Traditional Chinese (Big5)
sl: tradicionalno kitajsko (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
sl: tradicionalno kitajsko unix (EUC-TW)

en: Trailer
sl: Napovedniki

en: Transcode
sl: Prekodiranje

en: Transcode stream output
sl: Prekodiranje izhoda pretoka

en: Transcoding Options
sl: Možnosti predkodiranja

en: Transcoding options
sl: Možnosti pretvarjanja

en: Transcript
sl: Prepis

en: Transfer compression level from 0 (none) to 9 (max)
sl: Raven stiskanja prenosa od 0 (brez) do 9 (največja)

en: Transform
sl: Preoblikovanje

en: Transform type
sl: Vrsta preoblikovanja

en: Transformation
sl: Preoblikovanje

en: Transmission mode
sl: Način prenosa

en: Transparency
sl: Prozornost

en: Transparency mask
sl: Maska prozornosti

en: Transparency of the bargraph
sl: Prozornost paličnega diagrama

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
sl: Nastavitev določa privzeto prosojnost barve ozadja, če ta ni posebej določena s parametri v pretoku Kate.

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
sl: Nastavitev določa privzeto prosojnost izbrane barve pisave, če ta ni posebej določena s parametri v pretoku Kate.

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
sl: Prozornost sprednjih mozaičnih slik. 0 predstavlja prozorno, 255 neprozorno (privzeto).

en: Transparency of the mosaic picture.
sl: Prozornost mozaične slike

en: Transparent
sl: Prozorno

en: Transponder symbol rate
sl: Simbolna hitrost transponderja

en: Transponder/multiplex frequency
sl: Frekvenca Transponderja / Zvijalnika

en: Transport protocol
sl: Protokol prenosa

en: Transport stream ID
sl: ID pretoka prenosa

en: Transpose
sl: Transponiraj

en: Treat as a pipe rather than as a file
sl: Uporabi kot cev namesto datoteke

en: Treble adjustment of the audio input.
sl: Nastavitev visokih tonov zvokovnega vhoda.

en: Treble level
sl: Raven visokih tonov

en: Trellis RD quantization
sl: Trellis RD deljenje

en: Trellis RD quantization:
     - 0: disabled
     - 1: enabled only on the final encode of a MB
     - 2: enabled on all mode decisions
    This requires CABAC.
sl: Deljenje Trellis RD: 
     - 0: onemogočeno
     - 1: omogočeno le ob zadnjem kodiranju MB
     - 2: popolnoma omogočeno
    Možnost zahteva CABAC.

en: Trellis quantization
sl: Trellis deljenje

en: Tribal
sl: Plemenska

en: Trickplay Reverse
sl: Obrnjeno predvajanje

en: Trigger button
sl: Sprožilni gumb

en: Trigger button for mouse gestures.
sl: Gumb, ki sproži kretnjo z miško

en: Trust MPEG timestamps
sl: Zaupaj časovnim žigom MPEG

en: Trust directory
sl: Imenik zaupanja

en: Trust in-stream PCR
sl: Zaupaj referenčni programski uri v pretoku

en: Trust the root certificates of Certificate Authorities stored in the operating system trust database to authenticate TLS sessions.
sl: Zaupaj korenskim certifikatom Certificate Authorities, ki so shranjeni v bazi zaupanja operacijskega sistema, za overjanje TLS sej.

en: Trust the root certificates of Certificate Authorities stored in the specified directory to authenticate TLS sessions.
sl: Zaupaj korenskim certifikatom overiteljev certifikatov, ki so shranjeni v določenem imeniku, za overitev TLS sej.

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
sl: Za poskus obhoda nekaterih napak so na voljo parametri:
    1  samodejna zaznava
    2  star msmpeg4
    4  prepleteni xvid
    8  ump4 
    16 brez podlaganja
    32 ac vlc
    64 Qpel barve.
    Parameter je seštevek vrednosti; primer: za obhod »ac vlc« in »ump4« je treba vnesti vrednost 40.

en: Try to parse the announce
sl: Poskušaj razčleniti objavo

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
sl: Poskusi uporabiti strojno pospeševanje za pretvarjanje YUV->RGB. Možnost nima učinka pri uporabi prekrivanja.

en: Try to use hardware acceleration for subtitle/OSD blending.
sl: Poskusi uporabiti strojno pospeševaje za prelivanje podnapisov/prikaza na zaslonu.

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
sl: Uporaba trojnega medpomnjenja pri uporabi YUV prekrivanja. Rezultat je boljša kakovost slike (brez migetanja slike).

en: Tsonga
sl: tsongščina

en: Tswana
sl: tsvanščina

en: Tuner
sl: Sprejemnik

en: Tuner Frequency
sl: Frekvenca sprejemnika

en: Tuner TV Channel
sl: Sprejemnik TV kanalov

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
sl: Izbira mono/stereo zvoka in steze za sprejemnik

en: Tuner card
sl: Kartica sprejemnika

en: Tuner country code
sl: Koda države sprejemnika

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output).
sl: Frekvenca sprejemnika v Hz ali kHz (glej razhroščevanje)

en: Tuner input type
sl: Vrsta vhoda sprejemnika

en: Tuner properties
sl: Lastnosti sprejemnika

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
sl: Tunelski prehod RTSP in RTP prek HTTP

en: Turkish
sl: turščina

en: Turkish (ISO 8859-9)
sl: tuško (ISO-8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
sl: turško (windows-1254)

en: Turkmen
sl: turkmenščina

en: Turn off all messages on the console.
sl: Onemogoči beleženje vseh sporočil v konzolo.

en: Turn off the MacBook keyboard backlight while a video is playing in fullscreen. Automatic brightness adjustment should be disabled in System Preferences.
sl: Možnost omogoči izklop osvetlitve tipkovnice na računalniku MacBook, kadar se video predvaja celozaslonsko. Za delovanje mora biti možnost samodejnega osvetljevanja med sistemskimi nastavitvami onemogočena.

en: Twi
sl: tvijščina

en: Two pass
sl: Dvakratno filtriranje

en: Type
sl: Vrsta

en: Type 'pause' to continue.
sl: Vpišite ukaz »pause« za nadaljevanje.

en: Type:
sl: Vrsta:

en: UDP
sl: Pretok UDP

en: UDP Source timeout (sec)
sl: Časovna omejitev vira UDP (sekunde)

en: UDP input
sl: Dovod UDP

en: UDP receive buffer size (bytes)
sl: Velikost sprejemnega medpomnilnika UDP (v bajtih)

en: UDP stream output
sl: Odvod pretoka UDP

en: UDP timeout (in ms)
sl: Časovna omejitev UDP (milisekunde)

en: UNIX socket command input
sl: UNIX socket ukazni vhod

en: URI
sl: Naslov URI

en: URL
sl: Naslov URL

en: URL description
sl: Opis URL

en: URL metadata
sl: Metapodatek naslova URL

en: URL with information about the stream or your channel.
sl: Naslov povezave URL s podatki o pretoku ali o uporabljenem kanalu

en: USF subtitles decoder
sl: Odkodirnik podnapisov USF

en: USFSubs
sl: Podnapisi USFSubs

en: UTF-8 subtitle autodetection
sl: Samodejno zaznaj kodni nabor UTF-8

en: Uighur
sl: ujgurščina

en: Ukrainian
sl: ukrajinščina

en: Ukrainian (KOI8-U)
sl: ukrajinščina (KOI8-U)

en: Ulead DV audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka Ulead DV

en: Ultra-wideband (32kHz)
sl: Ultra širokopasovni (32 kHz)

en: Un-Zoom
sl: Oddalji

en: Uncommitted DiSEqC LNB number
sl: Število nezajamčenega LNB-ja DiSEqC

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
sl: Prilepi eno vrsto točk na dno slike

en: Uncrop one pixel from the left of the video
sl: Prilepi eno vrsto točk na levi strani slike

en: Uncrop one pixel from the right of the video
sl: Prilepi eno vrsto točk z desne strani slike

en: Uncrop one pixel from the top of the video
sl: Prilepi eno vrsto točk na vrhu slike

en: Undefined
sl: Nedoločeno

en: Unicast
sl: Pošiljanje posamezniku

en: Unidentified codec
sl: Nedoločljiv kodek

en: Unified adaptive streaming for DASH/HLS
sl: Poenoteno prilagodljivo pretakanje prek protokolov DASH/HLS

en: Uninstall
sl: Odstrani namestitev

en: Uninstall Windows Service
sl: Odstrani storitev Windows

en: Uninstall the Service and exit.
sl: Odstrani storitev Windows in konča ukaz.

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
sl: Istovetno ime omrežja med sistemskim uglaševanjem prostora (tuning spaces)

en: Universal (UTF-16)
sl: univerzalno (UTF-16)

en: Universal (UTF-8)
sl: univerzalno (UTF-8)

en: Universal (big endian UTF-16)
sl: univerzalno (big endian UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
sl: univerzalno (little endian UTF-16)

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
sl: Splošna frekvenca stikala LNB (kHz)

en: Universal Plug'n'Play
sl: Splošni Plug'n'Play

en: Universal, Chinese (GB18030)
sl: univerzalno, kitajsko (GB18030)

en: Unknown
sl: Neznano

en: Unknown Video
sl: Neznan posnetek

en: Unknown category
sl: Neznana kategorija

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
sl: Neznan ukaz »%s«. Vpišite »help« za pomoč.

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Unknown type
sl: Neznana vrsta

en: Unset
sl: Počisti

en: Unshuffled Border width.
sl: Širina robov nepremešane slike

en: Unspecified
sl: Nedoločeno

en: Unspecified (0V)
sl: Nedoločeno (0V)

en: Unsubscribe
sl: Prekliči naročnino

en: Unsubscribe from a podcast
sl: Odjava od podkasta

en: Untitled
sl: Neimenovano

en: Up
sl: Gor

en: Upconvert
sl: Neodvisno

en: Update
sl: Posodobi

en: Update VLC media player
sl: Posodobi predvajalnik VLC

en: Update the tree
sl: Posodobi drevo

en: Urdu
sl: urdujščina

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline.
    They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Plain media file
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      Screen capture
      dvd://[device]                 DVD device
      vcd://[device]                 VCD device
      cdda://[device]                Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
sl: Uporaba: %s [možnost] [pretok] ...
    V ukazni vrstici je mogoče določiti več pretokov.
    Ti bodo uvrščeni na seznam predvajanja.
    Prvi naveden predmet bo predvajan najprej.
    
    Slog izbir:
      --možnost Splošna izbira določena za celotno sejo
       -možnost Splošna izbira z le enim znakom
       :možnost Izbira, ki se nanaša le na pretok neposredno
    pred njo in ki povozi predhodne izbire
    
    Zapis za MRL pretok:
      [[dostop][/odvijanje]://]URL[@[naslov][:poglavje][-[naslov][:poglavje]]]
      [:možnost=vrednost ...]
    
      Več splošnih izbir je mogoče uporabiti tudi kot specifične možnosti MRL.
      Določiti je mogoče več parov :možnost=vrednost.
    
    Zapis naslova URL:
      [file://]filename              Predstavnostna datoteka
      http://ip:port/file            HTTP URL
      ftp://ip:port/file              FTP URL
      mms://ip:port/file           MMS URL
      screen://                      Zajem zaslona
      [dvd://][device][@raw_device]  Pogon DVD
      [vcd://][device]               Pogon VCD
      [cdda://][device]              Zvočni CD pogon
      udp:[[<izvorni naslov>]@[<naslov vezave>][:<vrata vezave>]]
                                     pretok UDP, poslan preko pretočnega strežnika
      vlc:pause:<seconds>            Ustavi predvajanja za določen čas
      vlc:quit                       Končaj program

en: Use 10 bits per pixel for video frames.
sl: Uporabi 10 bitov na slikovno točko za sličice.

en: Use Blu-ray menus. If disabled, the movie will start directly
sl: Uporaba menijev Blu-ray. Če je možnost onemogočena, se video zažene neposredno.

en: Use Core Text renderer
sl: Uporabi izrisovalnik Core Text

en: Use Core Text renderer in the subtitle.
sl: Uporabi izrisovalnik Core Text pri podnapisih

en: Use DecodeBin
sl: Uporabi DecodeBin

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
sl: Uporabi HDAPS, AMS, APPLESMC ali UNIMOTION zaznavanje gibanja za obračanje slikovnega posnetka

en: Use HDR output even if the source is SDR.
sl: Uporabi HDR tudi s SDR viri.

en: Use Hardware decoders only
sl: Uporabi le strojne odkodirnike

en: Use NIT for scanning services
sl: Uporabi NIT za storitve preiskovanja

en: Use Periodic Intra Refresh
sl: Uporabi občasno osveževanje Intra

en: Use Periodic Intra Refresh instead of IDR frames
sl: Uporabi občasno osveževanje Intra nbamesto sličic IDR

en: Use Psy-optimizations
sl: Uporabi Psy prilagajanje

en: Use QPUs for advanced HD deinterlacing.
sl: Uporabi QPE za napredno razpletanje HD.

en: Use RTP over RTSP (TCP)
sl: Uporabi RTP prek RTSP (TCP)

en: Use S/PDIF when available
sl: Po potrebi uporabi S/PDIF

en: Use Tiger for rendering
sl: Uporabi vstavek Tiger za izrisovanje

en: Use VLC frequency bands
sl: Uporabi frekvenčne pasove VLC

en: Use VLC pace
sl: Uporabi hitrost VLC

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
sl: Uporabi spreminjajočo bitno hitrost (VBR). Privzeta vrednost je stalna bitna hitrost (CBR).

en: Use YUVP renderer
sl: Uporabi izrisovalnik YUVP

en: Use a dark palette
sl: Uporabi temno paleto

en: Use a local picture as logo on the video
sl: Uporabi krajevno sliko kot logotip na posnetku

en: Use a plugins cache
sl: Uporabi predpomnilnik vstavkov

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
sl: Uporaba predpomnilnika vstavkov močno skrajša zagonski čas predvajalnika.

en: Use a skinned playlist
sl: Uporabi preobleko za seznam predvajanja

en: Use a specific Core Image Filter
sl: Uporabi specifičen Core Image Filter

en: Use a sub&title file
sl: Uporabi datoteko s &podnapisi

en: Use all visual optimizations that can worsen both PSNR and SSIM
sl: Uporabi vse vidne optimizacije, ki lahko poslabšajo tako PSNR kot SSIM

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
sl: Uporabi alfa kanal slike kot masko prozornosti.

en: Use assembler CPU optimizations.
sl: Uporaba prilagajanja CPE preko zbirnika.

en: Use chapter codecs found in the segment.
sl: Uporabi kodeke zapisane v poglavjih.

en: Use chroma as part of the motion estimation process
sl: Uporabi barve v postopku predvidevanja gibanja

en: Use custom skin
sl: Uporabi preobleko po meri

en: Use downmix algorithm
sl: Uporabi algoritem razdruževalnega mešanja

en: Use float32 output
sl: Uporabi izhod float32

en: Use fullrange instead of TV colorrange
sl: Uporabi polni obseg namesto barvnega obsega TV-ja

en: Use hardware YUV->RGB conversions
sl: Uporabi strojno pretvarjanje YUV->RGB

en: Use hardware blending support
sl: Uporabi podporo strojno prelivanje

en: Use input chroma unaltered
sl: Uporabi nespremenjene vhodne barve

en: Use keyframes
sl: Uporabi ključne sličice

en: Use large text for list views
sl: Uporabi veliko besedilo za poglede seznama

en: Use mb-tree ratecontrol
sl: Uporabi drevo makroblokov na nadzoru stopenj

en: Use media library
sl: Uporabi zbirko predstavnih datotek

en: Use motion sensors
sl: Uporabi senzorje gibanja

en: Use muxers rate control mechanism
sl: Uporabi mehanizem nadzora hitrosti delovanja odvijalnika

en: Use native style
sl: Uporabi lastni videz

en: Use only one instance when started from file manager
sl: Zagon prek upravljalnika datotek ne odpre novega primerka

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
sl: Uporabi možnosti seznama predvajanja za zaznavanje oglasov in preprečevanje njihovega dodajanja na seznam predvajanja.

en: Use randomized IV for encryption
sl: Za šifriranje uporabi naključen »inicializacijski vektor«

en: Use real-time mode suitable for being used as a master input and real-time input slaves.
sl: Uporabi način v resničnem času, ki se ga lahko uporabi kot glavni in odvisne vhode v resničnem času.

en: Use recovery points to close GOPs
sl: Uporabi obnovitvene točke za zapiranje skupin sličic

en: Use regular HTTP modules
sl: Uporabi običajne module HTTP

en: Use sequential numbers instead of timestamps
sl: Uporabi zaporedna števila namesto časovnega žiga

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
sl: Možnost omogoča uporabo zaporednih števil namesto časovnega žiga pri označevanju zajetega posnetka.

en: Use subtitle file
sl: Uporabi datoteko s podnapisi

en: Use system trust database
sl: Uporabi sistemsko bazo zaupanja

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
sl: Uporabi delitveno matrico MPEG4 tudi za kodiranje MPEG2. Učinek se načeloma kaže kot boljša slika ob zadrževanju združljivosti s standardnim odkodirnikom MPEG2.

en: Use the Metacube protocol. Needed for streaming to the Cubemap reflector.
sl: Uporabi protokol Metacube, ki omogoča pretakanje k odsevniku Cubemap.

en: Use the VLC frequency bands. Otherwise, use the ISO Standard frequency bands.
sl: Uporabi frekvenčne pasove VLC. Drugače uporabi frekvenčne pasove standarda ISO.

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
sl: Uporabi vse nastavitve za določanje vrednosti prilagojenega predpomnjenja za vsak dostopni modul.

en: Use the native fullscreen mode
sl: Uporabi izvirni celozaslonski način.

en: Use the stream PCR as a reference.
sl: Uporabi pretok PCR kot osnovo.

en: Use this setting to specify a known SSRC for the RTP header. This is only useful if your receiver acts on it. When using VLC as receiver, it is not.
sl: Uporabite to nastavitev za določitev znanega SSRC za RPT glavo. To je uporabno le v primeru, da sprejemnik na to reagira. V primeru rabe VLC temu ni tako.

en: Use this to disable packet recovery
sl: Uporabite to za izklop obnavljanja paketov

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
sl: Nastavitev uporabite, če ste prepričani, da je zapis (ali pa ni) kodiran v sistemu Dolby Surround, vendar kot tak ni zaznan. Tudi če zapis sicer ni kodiran v sistemu Dolby Surround, lahko izbor te možnosti izboljša predvajanje, še posebej v povezavi z mešalko kanalov slušalk.

en: Use triple buffering for overlays
sl: Uporaba trojnega medpomnjenja za prekrivanje

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
sl: Uporaba spremenljive dolžine kode, uporabna pri visokih bitnih hitrostih

en: Use video buffers in system memory
sl: Uporabi slikovne medpomnilnika v pomnilniku sistema

en: User
sl: Uporabnik

en: User agent
sl: Uporabniški agent

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
sl: Uporabniško ime za povezavo z posredovalnim strežnikom SOCKS.

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Username that will be requested to access the stream.
sl: Uporabniško ime, ki bo zahtevano pred dostopom do pretoka.

en: Username that will be used for the connection, if no username is set in the URL.
sl: Uporabniško ime, ki bo uporabljeno za povezovanje, če to ni navedeno v naslovu URL.

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Uses GStreamer framework's plugins to decode the media codecs
sl: Uporablja vtičnike ogrodja GStreamer za odkodiranje predstavnostnih kodekov

en: Uzbek
sl: uzbekistanščina

en: V&iew
sl: &Pogled

en: V-plane color
sl: Barva V-ravnine

en: VA-API video decoder
sl: Odkodirnik slike VA-API

en: VA-API video decoder via DRM
sl: Odkodirnik slike VA-API prek DRM

en: VAAPI filters
sl: Filtri VAAPI

en: VBI & Teletext
sl: VBI in teletekst

en: VBI and Teletext decoder
sl: Odkodirnik VBI in Teletext

en: VBI capture device
sl: Naprava za zajem VBI

en: VBI line on which to output Active Format Descriptor.
sl: Vrstica VBI za prikaz Active Format Descriptor.

en: VBR Quality
sl: VBR kvaliteta

en: VBR mode
sl: Način VBR

en: VBV buffer
sl: Medpomnilnik VBV

en: VC-1 packetizer
sl: Paketnik VC-1

en: VC1 video demuxer
sl: Odvijalnik slike videa VC1

en: VC2 Low Delay Profile
sl: Prifil nizke nazaksnitve VC2

en: VC2 Main Profile
sl: Glavni profil VC2

en: VC2 Simple Profile
sl: Preprost profil VC2

en: VCD device
sl: Pogon VCD

en: VCD input
sl: Dovod VCD

en: VDPAU adjust video filter
sl: Filter za prilagajanje slike VDPAU

en: VDPAU deinterlacing filter
sl: Filter razpletanja VDPAU

en: VDPAU output
sl: Odvod VDPAU

en: VDPAU sharpen video filter
sl: Filter ostrenja slike VDPAU

en: VDPAU surface conversions
sl: Pretvorbe površin VDPAU

en: VDPAU video decoder
sl: Odkodirnik slike VDPAU

en: VDR Cut Marks
sl: Oznake izrezkov VDR

en: VDR recordings
sl: Posnetki VDR

en: VHS movie
sl: Film VHS

en: VHS movie effect video filter
sl: Filter slike za učinek filma VHS

en: VLC Debug Log (%s).txt
sl: VLC razhroščevalni dnevnik (%s).txt

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
sl: Možnosti omogočajo nastavitev videza vmesnika predvajalnika VLC. Okno je lahko na primer brez naslovne vrstice, brez okna videa in drugih predmetov. Z nastavitvami je mogoče določiti »najmanjši« vmesnik.

en: VLC can check online for album art and metadata to enrich your playback experience, e.g. by providing track information when playing Audio CDs. To provide this functionality, VLC will send information about your contents to trusted services in an anonymized form.
sl: Predvajalnik VLC se lahko prek spleta poveže s ponudniki različnih metapodatkov skladb albumov, drugih posnetkov in naslovnic ter s tem izboljša izkušnjo predvajanja. Za delovanje te zmožnosti pošlje predvajalnik podatke o vsebini seznama predvajanja zaupanja vrednim storitvam v brezimni obliki.

en: VLC can display a QR code linking to the mobile version of the web interface; the web address of the web interface of your VLC media player instance will be transmitted over the internet to the Google Image Charts web service to generate this QR code.
sl: VLC zna prikazati QR kodo, ki vodi do mobilne različice spletnega vmesnika; spletni naslov spletnega vmesnika VLC predvajalnika bo preko spleta posredovana spletni storitvi Google Image Charts, ki ustvari to QR kodo.

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
sl: Program omogoča prikazovanje sporočil na zaslonu (OSD ali On Screen Display).

en: VLC cannot open ANY capture device. Check the error log for details.
sl: VLC ne more odpreti nobene naprave za zajem. Preverite dnevnik napak za podrobnosti.

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
sl: Ni mogoče določiti DVD naslova. Najverjetneje ni mogoče dešifrirati celotnega diska.

en: VLC could not connect to "%s:%d".
sl: Ni mogoče vzpostaviti povezave z »%s:%d«.

en: VLC could not connect with the given server.
sl: Ni se mogoče povezati z želenim strežnikom.

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
sl: Zapisa »%4.4s« (%s) ni mogoče odkodirati.

en: VLC could not identify the audio or video codec
sl: Ni mogoče določiti zvokovnega oziroma video kodeka.

en: VLC could not open the %4.4s %s encoder.
sl: Ni mogoče odpreti kodirnika %4.4s %s.

en: VLC could not open the %s module.
sl: Ni mogoče odpreti modula %s.

en: VLC could not open the decoder module.
sl: Ni mogoče odpreti modula odkodirnika.

en: VLC could not open the file "%s" (%s).
sl: Datoteke »%s« (%s) z VLC ni mogoče odpreti.

en: VLC could not read the file (%s).
sl: Datoteke z VLC ni mogoče prebrati (%s).

en: VLC could not read the file: %s
sl: Ni mogoče prebrati datoteke: %s

en: VLC failed to load the ASF header.
sl: Nalaganje glave ASF je spodletelo.

en: VLC is started from file association
sl: Predvajalnik VLC je zagnan prek programske vezi

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
sl: Ni mogoče odpreti MRL »%s«. Podrobnosti so zabeležene v dnevniški datoteki.

en: VLC media playback
sl: VLC predvajanje vsebin

en: VLC media player
sl: Predvajalnik VLC

en: VLC media player - Web Interface
sl: Predvajalnik VLC – spletni vmesnik

en: VLC media player Help
sl: Pomoč za predvajalnik VLC

en: VLC media player Help...
sl: Pomoč za predvajalnik VLC ...

en: VLC media player and VideoLAN are trademarks of the VideoLAN Association.
sl: Predvajalnik VLC in Video LAN sta blagovni znamki združenja VideoLAN.

en: VLC media player updates
sl: Posodobitve za predvajalnik VLC

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
sl: Za predvajanje je običajno v uporabi pisava Freetype, nastavitev pa omogoča tudi uporabo drugih načinov, na primer zapis SVG.

en: VLC preferences
sl: Nastavitve VLC

en: VLC skins website
sl: VLC Skins

en: VLC version %s (%s)
sl: Različica VLC %s (%s)

en: VLC was unable to save the meta data.
sl: Ni mogoče shraniti metapodatkov.

en: VLC will keep playing the current playlist item.
sl: Predmeti na trenutnem seznamu predvajanja bodo predvajani v nedogled do ročne zaustavitve.

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
sl: Predmeti na seznamu predvajanja bodo predvajani v nedogled do ročne zaustavitve.

en: VLC will pause and resume supported music players on playback.
sl: VLC bo ob predvajanju naredil premor in nadaljeval s predvajanjem na podprtih prevajalnikih predstavnosti.

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
sl: Predmeti na seznamu predvajanja bodo predvajani naključno od zagona do ročne zaustavitve.

en: VLC will start with just an icon in your taskbar.
sl: Program bo zagnan v sistemskem načinu s prikazano le ikono na pladnju.

en: VLC will store playback positions of the last 30 items you played. If you re-open one of those, playback will continue.
sl: VLC bo shranil mesto predvajanja za zadnjih 30 predvajanih predmetov. Če ponovno odprete enega od njih, se bo predvajanje nadaljevalo.

en: VLC's connection to the given server was rejected.
sl: Povezava predvajalnika VLC z določenim strežnikom je bila zavrnjena.

en: VLC's implementation of Video On Demand
sl: Uvedba razširitve VLC za predvajanje videa na zahtevo (VOD)

en: VLM
sl: Upravljalnik VLM

en: VLM Batch Commands
sl: Paketni ukazi VLM

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
sl: VLM nastavitve (*.vlm) ;; Vse (*)

en: VLM configuration file
sl: Nastavitvena datoteka VLM

en: VLM configurator
sl: Nastavitve VLM

en: VNC Host
sl: Gostitelj VNC

en: VNC Password
sl: Geslo VNC

en: VNC Port
sl: Vrata VNC

en: VNC client access
sl: Dostop do odjemalca VNC

en: VNC hostname or IP address.
sl: Ime gostitelja VNC ali naslov IP

en: VNC password.
sl: Geslo za dostop prek VNC

en: VNC poll interval
sl: VNC zamik preverjanja

en: VNC polling
sl: VNC preverjanje

en: VNC port number.
sl: Številka vrat VNC

en: VOC demuxer
sl: Odvijalnik VOC

en: VU meter
sl: Merilnik VU

en: Value to adjust dts by
sl: Vrednost za prilagajanje DTS

en: Variance
sl: Varianca

en: Variance of the gaussian noise
sl: Varianca Gaussovega šuma

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
sl: Različni zvokovni in slikovni kodirniki/odkodirniki, ki jih ponuja knjižnica FFmpeg. Vključeni so (MS)MPEG4, DivX, SV1, H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG in drugi kodeki.

en: Vendor
sl: Ponudnik

en: Verbosity
sl: Podrobnost prikaza

en: Verbosity (0,1,2)
sl: Podrobnost prikaza (0,1,2)

en: Version
sl: Različica

en: Version %1
sl: Različica %1

en: Vertical
sl: Navpično

en: Vertical (13V)
sl: Navpično (13V)

en: Vertical flip
sl: Navpično zrcaljenje

en: Vertical slices per frame
sl: navpičnih rezin na sličico

en: Very Low Definition (240 lines)
sl: Zelo nizka ločljivost (240 vrstic)

en: Very short backwards jump
sl: Zelo kratek skok nazaj

en: Very short forward jump
sl: Zelo kratek skok naprej

en: Very short jump length
sl: Dolžina zelo kratkega časovnega skoka

en: Very short jump length, in seconds.
sl: Dolžina zelo kratkega skoka, izraženega v sekundah.

en: Video &Track
sl: &Video

en: Video Accelerated API filters
sl: Filtri za video pospeševanje API

en: Video Auto Scaling
sl: Samodejno prilagodi velikost slike

en: Video Callback data
sl: Podatki odziva slike

en: Video Effects
sl: Slikovni učinki

en: Video Effects...
sl: Slikovni učinki ...

en: Video Files
sl: Video datoteke

en: Video ID
sl: ID videa

en: Video On Demand ( VOD )
sl: Video na zahtevo ( VOD )

en: Video PID
sl: PID slike videa

en: Video Processor
sl: Video procesor

en: Video Settings
sl: Nastavitve slike

en: Video Track
sl: Video steza

en: Video Upscaling Mode
sl: Način povečanja ločljivosti videa

en: Video X coordinate
sl: Točka slike na osi X

en: Video Y coordinate
sl: Točka slike na osi Y

en: Video alignment
sl: Poravnava slike videa

en: Video bitrate
sl: Bitna hitrost slike

en: Video bitrate tolerance
sl: Dovoljena slikovna bitna hitrost

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
sl: Dovoljena slikovna bitna hitrost v kbit/s.

en: Video capture
sl: Zajemanje videa

en: Video capture (Video4Linux)
sl: Zajemanje videa (Video4Linux)

en: Video capture controls (if supported by the device)
sl: Nadzorne tipke za zajem video posnetkov (če jih naprava podpira)

en: Video capture device
sl: Naprava za zajem videa

en: Video capture device node.
sl: Vozlišče naprave za zajem video posnetka.

en: Video codec
sl: Video kodek

en: Video codecs
sl: Video kodeki

en: Video connection
sl: Video povezava

en: Video connection for DeckLink output.
sl: Video povezava za DeckLink izhod.

en: Video connection to use for DeckLink captures. Valid choices: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Leave blank for card default.
sl: Katera video povezava naj se uporabi za zajeme DeckLink. Veljavne izbire: sdi, hdmi, opticalsdi, povezava komponente, sestavljena, svideo. Pustite prazno za privzeto nastavitev kartice.

en: Video cropping
sl: Obrezovanje videa

en: Video cropping filter
sl: Filter obrezovanja slike

en: Video device
sl: Video naprava

en: Video device name
sl: Ime slikovne naprave

en: Video encoder
sl: Kodirnik slike

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
sl: Kodirnik slike (z OpenMAX IL)

en: Video filter
sl: Slikovni filter

en: Video filter module
sl: Modul filtriranja slike videa

en: Video filtering using a chain of video filter modules
sl: Filtriranje slike z uporabo verige različnih modulov za obdelavo slike

en: Video filters are used to process the video stream.
sl: Filtri videa so uporabljeni pri obdelavi video pretoka.

en: Video filters will be applied to the video stream.
sl: Filtri slike bodo uporabljeni med predvajanjem slikovnega zapisa.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
sl: Filtri slike bodo uporabljeni za pretoke slike (po uporabi prekrivanja). Lahko vnesete seznam filtrov ločenih z vejico.

en: Video frame-rate
sl: Slikovna blokovna hitrost

en: Video height
sl: Višina slike videa

en: Video input
sl: Dovod slike

en: Video input chroma format
sl: Zapis barv vnosa slike

en: Video input frame rate
sl: Hitrost sličic vhoda slike

en: Video input pin
sl: Spona vhoda slike

en: Video memory
sl: Video pomnilnik

en: Video memory buffer height.
sl: Višina slikovnega medpomnilnika.

en: Video memory buffer pitch in bytes.
sl: Korak medpomnilnika slike v bajtih.

en: Video memory buffer width.
sl: Širina slikovnega medpomnilnika

en: Video memory output
sl: Izhod video pomnilnika

en: Video mode
sl: Način slike

en: Video output
sl: Video izhod

en: Video output URL
sl: Naslov URL izhoda videa

en: Video output access method
sl: Način video izhoda

en: Video output module
sl: Modul izhoda videa

en: Video output modules
sl: Moduli video izhoda

en: Video output muxer
sl: Zvijalnik izhoda slike

en: Video output pin
sl: Spona izhoda slike

en: Video pictures blending
sl: Prelivanje slike

en: Video port
sl: Vrata prenosa slike

en: Video post processing filter
sl: Po-procesni filter slike

en: Video postrender callback
sl: Odziv po-prevajanja slike

en: Video prerender callback
sl: Odziv pred-prevajanja slike

en: Video quality post-processing level
sl: Raven kakovosti slike poopravilnega filtra

en: Video resolution
sl: Ločljivost videa

en: Video scale
sl: Merilo slike

en: Video scaling
sl: Merilo slike

en: Video scaling factor
sl: Vrednost prilagajanja velikosti slike

en: Video scaling filter
sl: Filter merila slike

en: Video settings
sl: Nastavitve videa

en: Video size
sl: Velikost slike

en: Video snapshot directory (or filename)
sl: Mapa za zajemanje videa (ali datoteka)

en: Video snapshot file prefix
sl: Predpona datoteke zajetega posnetka

en: Video snapshot format
sl: Zapis zajetega posnetka

en: Video snapshot height
sl: Višina zajetega posnetka

en: Video snapshot width
sl: Širina zajetega posnetka

en: Video snapshots
sl: Slikovni zajem

en: Video splitter module
sl: Modul razdelilnika videa

en: Video splitters separate the stream into multiple videos.
sl: Video razdelilniki razdelijo pretok na več ločenih videoposnetkov.

en: Video standard
sl: Standard videa

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
sl: Oblika zapisa (Privzeto, SECAM, PAL ali NTSC).

en: Video title
sl: Naslov posnetka

en: Video transformation filter
sl: Filter preoblikovanja slike

en: Video width
sl: Širina slike videa

en: Video will be embedded in this pre-existing window. If zero, a new window will be created.
sl: Slika bo vstavljena v to obstoječe okno. Če je vrednost enaka 0, bo ustvarjeno novo okno.

en: Video will be rendered with this Wayland display. If empty, the default display will be used.
sl: Slika bo izrisana s tem zaslonom Wayland. Če je vrednost prazna, bo uporabljen privzeti zaslon.

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
sl: Slika bo izrisana s tem zaslonom X11. Če je prazno, bo uporabljen privzeti zaslon.

en: Video4Linux compressed A/V input
sl: Stisnjen A/V vhod Video4Linux

en: Video4Linux input
sl: Dovod Video4Linux

en: Video4Linux radio tuner
sl: Radijski sprejemnik Video4Linux

en: VideoCore layer where the video is displayed.
sl: Plast VideoCore, kjer je prikazana slika.

en: VideoCore layer where the video is displayed. Subpictures are displayed directly above and a black background directly below.
sl: Nastavitev določa plast VideoCore, kjer je prikazana slika. Nalepke so prikazane neposredno zgoraj, črno ozadje pa neposredno spodaj.

en: VideoLAN Website...
sl: Spletna stran VideoLan ...

en: VideoToolbox video decoder
sl: Odkodirnik slike VideoToolbox

en: Videolan.org's addons finder
sl: Iskalnik razširitev prek Videolan.org

en: Videolan.org's single archive addons finder
sl: Videolan.org iskalnik dodatkov v enem arhivu

en: Vietnamese
sl: vietnamščina

en: Vietnamese (VISCII)
sl: vijetnamščina (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
sl: vijetnamsko (windows-1258)

en: View
sl: Pogled

en: View certificate
sl: Pokaži potrdilo

[ctx: ViewPoint]
en: Field of view
sl: Polje pogleda

[ctx: ViewPoint]
en: Pitch
sl: Nagib

[ctx: ViewPoint]
en: Roll
sl: Zvitek

[ctx: ViewPoint]
en: Yaw
sl: Zasuk

en: Visualization
sl: Vizualizacija

en: Visualization:
sl: Vizualizacija:

en: Visualizations
sl: Vizualizacije

en: Visualizations selector
sl: Izbor vizualizacije

en: Visualizer
sl: Vmesnik predočnika

en: Visualizer filter
sl: Filter predočnika

en: VoD server module
sl: Modul strežnika VoD

en: Vobsub subtitles parser
sl: Razčlenjevalnik podnapisov Vobsub

en: Vocal
sl: Vokalna

en: Voice activity detection
sl: Zaznavanje glasu

en: Volapuk
sl: volapuk

en: Volume
sl: Glasnost

en: Volume %ld%%
sl: Glasnost %ld%%

en: Volume Down
sl: Znižaj glasnost

en: Volume Mute
sl: Nemo

en: Volume Up
sl: Zvišaj glasnost

en: Volume control
sl: Nadzor glasnosti

en: Volume down
sl: Znižaj glasnost

en: Volume normalization
sl: Izenačevanje glasnosti

en: Volume normalizer
sl: Izenačevalik glasnosti

en: Volume of the audio input.
sl: Jakost zvokovnega vhoda.

en: Volume up
sl: Zvišaj glasnost

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
sl: Glasnost bo pod nadzorom predvajalnika in ne <i>Glavne nadzorne tipke</i>.

en: Volume: %i %%
sl: Glasnost: %i %%

en: Vorbis audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka Vorbis

en: Vorbis audio encoder
sl: Kodirnik zvoka Vorbis

en: Vorbis audio packetizer
sl: Paketnik zvoka Vorbis

en: WAV demuxer
sl: Odvijalnik WAV

en: WAV muxer
sl: Zvijalnik WAV

en: WEBVTT decoder
sl: Odkodirnik WEBVTT

en: WEBVTT subtitles decoder
sl: Odkodirnik podnapisov WEBVTT

en: WEBVTT subtitles parser
sl: Razčlenjevalnik podnapisov WEBVTT

en: WGL extension for OpenGL
sl: Razširitev WGL za OpenGL

en: WL shell
sl: Lupina WL

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka WMA v1/v2

en: WMServer RTSP dialect
sl: WMServer RTSP narečje

en: WMServer uses a nonstandard dialect of RTSP. Selecting this parameter will tell VLC to assume some options contrary to RFC 2326 guidelines.
sl: Strežnik WMServer uporablja nestandardno vrsto protokola RTSP. Če izberete ta parameter, bo predvajalnik VLC prevzel nekatere možnosti, ki so v nasprotju s smernicami RFC 2326.

en: WPL playlist import
sl: Uvoznik seznama WPL

en: Wait for I frame before toggling placeholder
sl: Počakaj na sličico I pred preklopom ograde

en: Wall
sl: Razdelitev slike na zidake

en: Wall video filter
sl: Wall filter slike

en: Wallpaper
sl: Slika ozadja

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Warning: <b>%1</b> is already an application menu shortcut
sl: Opozorilo: <b>%1</b> je že bližnjica programskega menija

en: Warning: this key or combination is already assigned to
sl: Opozorilo: to kombinacijo tipk že uporablja

en: WarpOverlay!
sl: Prekrivanje Warp!

en: Water effect
sl: Vodni učinek

en: Wave
sl: Valovanje

en: Wave video filter
sl: Valovanje filter slike

en: WaveOut audio output
sl: Odvod zvoka WaveOut

en: Waves
sl: Valovanje

en: Wayland display
sl: Zaslon Wayland

en: Wayland shared memory video output
sl: Wayland video izhod z deljenim pomnilnikom

en: Wayland shell surface
sl: Lupina Wayland

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
sl: Zaznana je starejša različica VLC nastavitvenih datotek.

en: Web
sl: Splet

en: WebM video decoder
sl: Odkodirnik slike WebM

en: WebM video encoder
sl: Kodirnik slike WebM

en: Website
sl: Spletišče

en: Weighted prediction for B-frames
sl: Utežno predvidevanje B sličic

en: Weighted prediction for B-frames.
sl: Utežno predvidevanje B sličic

en: Weighted prediction for P-frames
sl: Utežno predvidevanje P-sličic

en: Weighted prediction for P-frames:
     - 0: Disabled
     - 1: Blind offset
     - 2: Smart analysis
sl:  Utežno predvidevanje P-sličic:
     - 0: onemogočeno
     - 1: slepi odmik
     - 2: pametna analiza

en: Welsh
sl: valižanščina

en: Western European (IBM 00850)
sl: zahodno evropsko (IBM 00850)

en: Western European (Latin-9)
sl: zahodno evropsko (latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
sl: zahodno evropsko (windows-1252)

en: Wet
sl: Mokro

en: Wet mix
sl: Mešanje z več učinki

en: When minimized
sl: Ko je skrčeno

en: When passcode set, on this device only
sl: Ko je določeno geslo, le na tej napravi

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
sl: Kadar je mogoče, bo vhodni pretok posnet namesto uporabe modula izhoda pretoka

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
sl: Neizbrana možnost omogoči starejšim preoblekam predvajanje videa tudi, če ni določene oznake videa

en: When set, this VLC instance will act as the master clock for synchronization for clients listening
sl: Izbrana možnost omogoči predvajalniku, da se navzven javlja glavni omrežni čas, ki se uporablja za usklajevanje povezanih odjemalcev.

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
sl: Kadar je na voljo več zapisov videa, je priporočljivo izbrati najustreznejšo razpoložljivo ločljivost (in ne višje), podani s številom vrstic. Spreminjanje možnosti vpliva na delovanje CPE in obremenjenost omrežne povezave, kar se kaže predvsem pri predvajanju posnetkov z višjimi ločljivostmi.

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
sl: V primeru, ko je nadzor nad SAP onemogočen, nastavitev omogoča privzeto določen zamik objavljanja.

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo vsakič, ko predvajalnik potrebuje podatke uporabnika, prikazano pogovorno okno.

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
sl: Kadar je vklopljeno, se bodo v nastavitvah in/ali v vmesnikih prikazale vse možnosti, ki so na voljo, tudi tiste, ki se jih večina uporabnikov ne bi smela dotakniti.

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
sl: Nastavljena možnost določa, da bo razčlenjevalnik SAP izpustil nekatere neskladne objave.

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
sl: Kadar je ta način omogočen, bodo slikovne točke prikazane kot črne ali bele. Vrednost praga bo spodaj določena svetlost.

en: When to raise the interface
sl: Kdaj naj se pokaže vmesnik

en: When unlocked
sl: Ko je odklenjeno

en: When unlocked, on this device only
sl: Ko je odklenjeno, le na tej napravi

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
sl: Ob uporabi vhoda PVR (ali zelo neenakomernega vira) nastavite vrednost na 10 000.

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
sl: Ob uporabi možnosti ene instance, uvrsti predmete v čakalno vrsto in nadaljuje s predvajanjem trenutnega predmeta.

en: Whether or not to display all spatial layers, default false
sl: Ali naj se prikažejo vse prostorske plasti - privzeto je ne

en: Whether temporal deinterlacing applies to luma only
sl: Ali naj se začasno razpletanje uporabi samo za osvetljenost

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
sl: Kateri opis pisave bo uporabljen, kadar v pretoku Kate ni določenih parametrov pisave (ime, velikost ...). Prazno polje imena omogoča izbor imen po lastnih zahtevah prek knjižnice Tiger, kjer je to mogoče.

en: White
sl: Bela

en: White Crush for Blue
sl: Osvetlitev modre

en: White Crush for Green
sl: Osvetlitev zelene

en: White Crush for Red
sl: Osvetlitev rdeče

en: White Level for Blue
sl: Raven osvetlitve za modro

en: White Level for Green
sl: Raven osvetlitve za zeleno

en: White Level for Red
sl: Raven osvetlitve za rdeče

en: White balance temperature (K)
sl: Temperatura ravnovesja beline (K)

en: White balance temperature as a color temperation in Kelvin (2800 is minimum incandescence, 6500 is maximum daylight).
sl: Temperatura ravnovesja beline kot barvno umerjanje v Kelvinih (2800 je najmanjša osvetljenost, 6500 je največja dnevna svetloba).

en: White point
sl: Bela točka

en: Wide-band (16kHz)
sl: Širokopasovni (16 Hz)

en: Width
sl: Širina

en: Width in pixel of each bar in the BarGraph to be displayed.
sl: Širina vsakega prikazanega stolpca v modulu BarGraph.

en: Width in pixels of the border between miniatures.
sl: Širina robov med miniaturami, v točkah.

en: Width of the virtual room
sl: Širina navideznega prostora

en: Width of video or subtitle elementary streams
sl: Širina slike ali osnovnega pretoka podnapisov

en: Window
sl: Okno

en: Window decorations
sl: Omogoči predmete vmesnika

en: Window handle (HWND)
sl: Ročica okna (HWND)

en: Window properties
sl: Lastnosti oken

en: Window size
sl: Velikost okna

en: Windows Audio Session API input
sl: Dovod API Windows Audio Session

en: Windows Audio Session API output
sl: Izhod API-ja Windows Audio Session

en: Windows GDI video output
sl: Windows GDI izhod slike

en: Windows Media NSC metademux
sl: Metaodvijalnik Windows Media NSC

en: Windows Multimedia Device output
sl: Zvočni izhod naprave Windows Multimedia Device

en: Windows Service interface
sl: Vmesnik storitev Windows

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
sl: Nastavitve uporabljene preobleke. Možnost se samodejno posodablja, zato je ne spreminjajte.

en: Windows messages interface
sl: Vmesnik sporočanja Windows

en: Windows networks
sl: Omrežja Windows

en: Windows opacity between 0.1 and 1
sl: Omogoči prekrivnost okna (med 0,1 in 1).

en: With this option checked, the volume up, volume down and mute buttons on your keyboard will always change your system volume. With this option unchecked, the volume buttons will change VLC's volume when VLC is selected and change the system volume when VLC is not selected.
sl: Kadar je ta možnost označena, bodo gumbi za zvišanje, znižanje in utišanje glasnosti vedno vplivali na sistemski zvok. Če možnost ni označena, bodo gumbi za glasnost vplivali na zvok predvajalnika, če je ta v žarišču, sicer ne.

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
sl: Če je ta možnost omogočena, bo samodejno narejen premor za predvajanje, kadar bo okno skrčeno.

en: Wolof
sl: volofanščina

en: Workaround bugs
sl: Obhod hroščev

en: Workaround for France
sl: Obhod hroščev

en: Wrapper filter output
sl: Filter ovijanja izhoda

en: Write process id to file
sl: Zapiši ID opravila v datoteko

en: Writer
sl: Pisec

en: Writes process id into specified file.
sl: Omogoči zapis ID opravila predvajanja v navedeno datoteko.

en: Writes statistic info about stream
sl: Zapiše statistične podatke o pretoku

en: Writes stats to file instead of stdout
sl: Zapiše statistiko v datoteko namesto na standardni izhod

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
sl: Točka X osi zgornjega levega kota mozaika.

en: X coordinate
sl: Točka na osi X

en: X coordinate of the bargraph.
sl: Koordinata X paličnega diagrama

en: X coordinate of the encoded subtitle
sl: Točka na osi X, kjer so kodirani podnapisi.

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
sl: X točka osi logotipa. Logotip lahko zamaknete levo z levim klikom na sliko.

en: X coordinate of the mask.
sl: Točka maske na osi X.

en: X coordinate of the rendered subtitle
sl: Koordinata X za izris podnapisa

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
sl: Točka osi X zgornjega levega kota mozaika, če ta ni negativna.

en: X offset
sl: Odmik osi X

en: X offset, from the left screen edge.
sl: Odmik X z levega roba zaslona.

en: X window
sl: Okno X

en: X.509 Certificate Authority
sl: Overitelj potrdil X.509

en: X.509 Certificate Revocation List
sl: Seznam preklicanih potrdil X.509

en: X.509 Client certificate
sl: Potrdilo odjemalca X.509

en: X.509 Client private key
sl: Zasebni ključ odjemalca X.509

en: X11 display
sl: X11 zaslon

en: X11 video output (XCB)
sl: X11 slikovni izhod (XCB)

en: X11 video window (XCB)
sl: X11 video okno (XCB)

en: X11 window ID
sl: ID X11 okna

en: XA demuxer
sl: Odvijalnik XA

en: XDG screen saver inhibition
sl: Oviranje ohranjevalnika zaslona XDG

en: XDG shell
sl: Lupina XDG

en: XDG shell surface
sl: Lupina XDG

en: XDG-screensaver
sl: Ohranjevalnik zaslona XDG

en: XML Parser (using libxml2)
sl: Razčlenjevalnik XML (uporablja libxml2)

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
sl: XML seznama predvajanja (XSPF)

en: XSPF playlist
sl: Seznam predvajanja XSPF

en: XSPF playlist export
sl: Izvoz seznama predvajanja XSPF

en: XSPF playlist import
sl: Uvoz seznama XSPF

en: XSPF playlist |*.xspf|M3U file |*.m3u|HTML playlist |*.html
sl: Seznam XSPF |*.xspf|Datoteka M3U |*.m3u|Seznam HTML |*.html

en: XVideo adaptor number
sl: Številka prilagodilnika XVideo

en: XVideo format id
sl: id oblike XVideo

en: XVideo hardware adaptor to use. By default, VLC will use the first functional adaptor.
sl: Adapter strojne opreme XVideo, ki naj se uporabi. Privzeto bo VLC uporabil prvi delujoči adapter.

en: XVideo image format id to use. By default, VLC will try to use the best match for the video being played.
sl: id oblike XVideo, ki naj se uporabi. Privzeto bo VLC za predvajanje video posnetka poskusil uporabiti tistega, ki se temu najbolj prilagaja.

en: XVideo output (XCB)
sl: Odvod XVideo (XCB)

en: XWD file (autodetect)
sl: Datoteka XWD (samodejno zaznaj)

en: XWD image decoder
sl: Kodirnik slik XWD

en: Xhosa
sl: koščina

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
sl: Točka Y osi zgornjega levega kota mozaika.

en: Y coordinate
sl: Točka na osi Y

en: Y coordinate of the bargraph.
sl: Koordinata Y paličnega diagrama

en: Y coordinate of the encoded subtitle
sl: Točka na osi Y, kjer so kodirani podnapisi.

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
sl: Y točka osi logotipa. Logotip lahko zamaknete levo z levim klikom na sliko.

en: Y coordinate of the mask.
sl: Točka maske na osi Y.

en: Y coordinate of the rendered subtitle
sl: Koordinata Y za izris podnapisa

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
sl: Točka osi Y zgornjega levega kota mozaika, če ta ni negativna.

en: Y offset
sl: Odmik osi Y

en: Y offset, down from the top.
sl: Odmik Y z zgornjega roba zaslona.

en: YUV 10-bits planar to semiplanar 10-bits conversions
sl: Pretvorba iz ravninskega 10 bitnega YUV v semi-ravninsko 10 bitnega

en: YUV output
sl: Odvod YUV

en: YUV planar to semiplanar conversions
sl: Pretvorba iz ravninskega YUV v semi-ravninski

en: YUV video output
sl: YUV izhod slike

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
sl: YUV-barvna kocka, ki potuje preko V-ravnine ( 0 - 127 ).

en: YUVP converter
sl: YUVP pretvornik

en: Yellow
sl: Rumena

en: Yes
sl: Da

en: Yiddish
sl: jidiščina

en: Yoruba
sl: jorubščina

en: You attempted to reach %s. %s
    This problem may be stem from an attempt to breach your security, compromise your privacy, or a configuration error.
    
    If in doubt, abort now.
sl: Želeli ste dostopiti do %s. %s
    Ta težava lahko izhaja iz poskusa ogrožanja varnosti, ogrožanja zasebnosti ali napake v nastavitvah.
    
    V primeru dvoma, prekinite dejanje.

en: You attempted to reach %s. However the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certification Authority. This problem may be caused by a configuration error or an attempt to breach your security or your privacy.
    
    If in doubt, abort now.
sl: Poskušali ste se povezati s/z %s. Vendar je varnostno potrdilo strežnika neznano in ga ni mogoče overiti z zaupanja vrednim overiteljem potrdil. To težavo lahko povzroča napaka v nastavitvah ali poskus vdora v vašo zasebnost ali varnost.
    
    Če ste v dvomu, prekinite z opravilom.

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
sl: Izbrana možnost popolnoma onemogoči izhod zvoka. Odkodiranje zvoka tako ne bo izvedeno, to pa prihrani kar nekaj procesorski moči.

en: You can completely disable the sub-picture processing.
sl: Možnost omogoča popolno onemogočanje obdelave pod-slik.

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
sl: Neizbrana možnost popolnoma onemogoči slikovni izhod videa. Odkodiranje slike videa tako ne bo izvedeno, to pa prihrani kar nekaj procesorski moči.

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
sl: Lahko onemogočite učinek prozornosti. To je koristno, kadar premikanje oken ne deluje pravilno.

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
sl: Uporabo drevesa makroblokov na nadzoru stopenj lahko onemogočite

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
sl: Določiti je mogoče odmik (x,y) predmetov v mozaiku. (uporabljeno je samo, če je izbrana metoda postavitve »odmiki«) Določiti je treba z vejico ločen seznam točka osi (primer: 10,10,150,10)

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
sl: Mogoče je vsiliti višino zajete slike. Privzeta vrednost ohranja izvorno velikost (-1). Vrednost 0 prilagodi velikost slike tako, da ohrani razmerje višine in širine.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sl: Določiti je mogoče višino slike. Privzeta vrednost (-1) je samodejno prilagojena značilnostim slike.

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sl: Določiti je mogoče širino slike. Privzeta vrednost (-1) je samodejno prilagojena značilnostim slike.

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sl: Določiti je mogoče lego oznak na sliki (0=sredina, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj). Vrednosti je mogoče tudi seštevati; primer: 6 = zgoraj desno).

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sl: Določiti je mogoče poravnavo mozaika na sliki (0=sredina, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj). Vrednosti je mogoče tudi seštevati; primer: 6 = zgoraj desno).

en: You can enforce the order of the elements on the mosaic. You must give a comma-separated list of picture ID(s). These IDs are assigned in the "mosaic-bridge" module.
sl: Vsiliti je mogoče red elementov v mozaiku. Vrednosti morajo biti ločene z vejico v seznam ID slik. ID vrednosti so povezane z modulom »premoščanja mozaika«.

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
sl: Določena vrednost položaja zgornje leve točke okna slike (koordinata X).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
sl: Določena vrednost položaja zgornje leve točke okna slike (koordinata Y).

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
sl: Določiti je mogoče položaj nalepk na sliki posnetka (0=sredina, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj, vrednosti je mogoče seštevati, npr: 6=zgoraj desno).

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
sl: Položaj besedila teleteksta na sliki je mogoče vsiliti (0=sredinsko, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj; vrednosti je mogoče tudi seštevati; primer: 6 = zgoraj desno).

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sl: Določiti je mogoče položaj besedila na sliki (0=sredinsko, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj). Vrednosti je mogoče tudi seštevati: primer 6 =zgoraj desno).

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sl: Nastavitev omogoča vsiljeno višino slike videa. Privzeta vrednost (-1) prilagaja širino izvornim parametrom slike.

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sl: Nastavitev omogoča vsiljeno širino slike videa. Privzeta vrednost (-1) prilagaja širino izvornim parametrom slike.

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
sl: Mogoče je vsiliti širino zajete slike. Privzeta nastavitev ohranja izvorno velikost (-1). Vrednost 0 prilagodi velikost slike tako, da ohrani razmerje višine in širine.

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
sl: Določiti je mogoče privzeto verigo izhoda pretoka. V dokumentaciji je zabeleženo kako sestaviti te verige. Opozorilo: veriga bo omogočena za vse pretoke.

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
sl: Določiti je mogoče seznam vhodov z vrednostmi, ločenimi z vejicami, ki bodo združi po predvajanju prvega.

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
sl: Vrednost je ročno določen seznam zaznamkov za pretakanje v zapisui »{name=ime-zaznamka,time=odmik-časa,bytes=odmik-bajtov},{...}«.

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
sl: Predvajalnik VLC omogoča razširitev vmesnika z »dodatnimi razširitvami«, ki se zaženejo v ozadju, pokažejo pa se v glavnem vmesniku. (priporočljivi vmesniki so na primer »rc« (oddaljen nadzor), »http«, »gestures« ...).

en: You can select control interfaces for VLC.
sl: Izbrana možnost omogoči nadzorni vmesnik predvajalnika VLC.

en: You can select local files with the following list and buttons.
sl: Krajevne datoteke je mogoče dodajati kot seznam.

en: You can select which VoD server module you want to use. Set this to 'vod_rtsp' to switch back to the old, legacy module.
sl: Izbrati je mogoče strežnik VoD (video na  zahtevo), ki naj bo prednostno v uporabi. Nastavitev »vod_rtsp« povrne nastavitev na privzet modul.

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
sl: Za dvojnike je mogoče določiti specifične module za prikaz videa. Enote ločite z vejico.

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
sl: Določitev položaja podnapisov omogoča postavitev besedila pod sliko namesto na njo. Preizkusiti je mogoče različne postavitve.

en: You can zoom the video by the specified factor.
sl: Približevanje slike za določeno vrednost.

en: You have the latest version of VLC media player.
sl: Nameščena je zadnja različica predvajalnika VLC.

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
sl: Na voljo sta dve možnosti:
     - vmesnik se prilagodi pravi velikosti slike posnetka,
     - ali pa se slika prilagodi velikosti vmesnika.
    Privzeto je uporabljena prva možnost.

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
sl: Določiti je treba le enega izmed naslednjih treh parametrov. Program samodejno zazna ostale vrednosti prek izvornega razmerja velikosti posnetka.

en: You must set a name for the profile.
sl: Navesti je treba ime profila.

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
sl: Privzeto je treba modul Shoutcast polniti z pretokom OGG. Mogoče je uporabiti MP3 za dostavljanje pretoka na strežnik Ice CAST.

en: You should configure your speaker layout with "Audio Midi Setup" in /Applications/Utilities. VLC will output Stereo only.
sl: Razporeditev zvočnikov je mogoče nastaviti med »Nastavitvami zvoka Midi« v meniju /Programi/Orodja. Predvajalnik bo predvajal le stereo zvok.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable audio input device.Please check your connectors and drivers.
sl: Vaš Mac najbrž ni opremljen z ustrezno vhodno zvočno napravo. Preverite priključke in gonilnike.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
sl: Računalnik Mac najbrž ni opremljen z ustrezno vhodno napravo. Preverite povezave in gonilnike.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable video input device. Please check your connectors and drivers.
sl: Računalnik Mac najbrž ni opremljen z ustrezno vhodno napravo za video. Preverite povezave in gonilnike.

en: Your account was rejected.
sl: Podatki računa so bili zavrnjeni.

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
sl: Zaslon bo uporabljen za pretakanje in shranjevanje.

en: Your input can't be opened
sl: Vnosa ni mogoče odpreti

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
sl: Vaša sistemska knjižnica za odkodiranje BD+ ne deluje. Ali manjka nastavitev?

en: Your window manager does not provide a list of applications.
sl: Upravljalnik oken ne omogoča prikaza seznama programov.

en: Zero Order Hold (fastest)
sl: Digitalno v analogno ZOH (najhitrejše pretvarjanje)

en: Zeroconf network services
sl: Omrežne storitve Zeroconf

en: Zeroconf services
sl: Storitve Zeroconf

en: Zhuang
sl: džangščina

en: Zlib decompression filter
sl: Filter razširjanja Zlib

en: Zoom
sl: Približaj

en: Zoom In
sl: Približaj

en: Zoom Out
sl: Oddalji

en: Zoom mode: %s
sl: Način približanja: %s

en: Zoom video
sl: Približaj sliko

en: Zooming reset
sl: Preklic približanja

en: Zulu
sl: zulujščina

en: [Display]
sl: [Prikaz]

en: [Filebrowser]
sl: [Brskanje datotek]

en: [Global]
sl: [Splošno]

en: [Loop]
sl: [Kroženje]

en: [Player]
sl: [Predvajalnik]

en: [Playlist]
sl: [Seznam predvajanja]

en: [Random]
sl: [Naključno]

en: [Repeat]
sl: [Ponovi]

en: [vcd:][device][#[title][,[chapter]]]
sl: [vcd:][naprava][#[naslov][,[poglavje]]]

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
sl: dodajte zastavico --advanced v ukazno vrstico za izpis naprednih možnosti.

en: addons local storage
sl: krajevna shramba razširitev

en: addons.videolan.org addons finder
sl: Iskalnik razširitev prek addons.videolan.org

en: address:port to bind vlc to listening incoming streams. Helper setting for dst, dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this.
sl: naslov:vrata za povezavo predvajalnika vlc s prihajajočim pretokom. Nastavitev za dst,dst=bind+'/'+path. dst-parameter prepiše to možnost.

en: antiflicker
sl: filter proti utripanju

en: antiflicker video filter
sl: slikovni filter proti utripanju

en: ask for extra verbosity when displaying help
sl: vprašaj za dodatno podrobnost pri izpisu pomoči

en: audio
sl: zvok

en: auto
sl: samodejno

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
sl: samodejno – kodirnik se odloča glede na vhod (priporočljivo)

en: automatic - let encoder decide based upon input (Best)
sl: samodejno – kodirnik določi glede na vhod (priporočljivo)

en: avparser packetizer
sl: Paketnik avparser

en: bits
sl: biti

en: blocks
sl: bloki

en: boolean
sl: boolova vrednost

en: buffers
sl: medpomnilniki

en: checkerboard
sl: šahovnica

en: clean effects
sl: počisti učinke

en: column alternation
sl: izmenjava stolpcev

en: core program
sl: glavni program

en: cycle
sl: cikel

en: debug
sl: razhroščevanje

en: decoder
sl: odkodirnik

en: device, fifo or filename
sl: naprava, fifo ali ime datoteke

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
sl: naprava, fifo ali ime datoteke za zapis yuv sličic.

en: errors
sl: napake

en: exchange puzzle
sl: izmenjalna sestavljanka

en: fixed
sl: določeno

en: float
sl: plavajoča vejica

en: force coding frame as separate interlaced fields
sl: vsili sličico za kodiranje kot ločena prepletena polja

en: force coding frame as single picture
sl: vsili kodiranje sličice kot samostojne slike

en: frame alternation
sl: izmenjava sličic

en: frames
sl: sličice

en: full
sl: polna

en: full - Motion compensation blocks fully overlap
sl: popolno - bloki poravnave gibanja se popolnoma prekrivajo

en: full - One code block per subband
sl: popolna - en blok kode na podpas

en: glSpectrum
sl: Stolpčni spekter

en: gzip decompression
sl: Razširjanje gzip

en: hearing impaired
sl: slušno omejeni

en: height of the overlapping area (in %)
sl: višina območja prekrivanja (v %)

en: iTunes Music Library importer
sl: Uvoznik glasbene zbirke iTunes

en: in
sl: v

en: integer
sl: celo število

en: jigsaw puzzle
sl: narezana sestavljanka

en: large - use large code blocks
sl: velika - uporaba velikih blokov kode

en: large - use large motion compensation blocks
sl: velika - uporaba velikih blokov poravnave gibanja

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
sl: Navedeno je nepravilno uporabniško ime ali geslo za last.fm. Preverite nastavitve predvajalnika. Program je treba znova zagnati.

en: last.fm: Authentication failed
sl: last.fm: overitev je spodletela

en: length of the overlapping area (in %)
sl: dolžina območja prekrivanja (v %)

en: libarchive based stream directory
sl: imenik pretoka na temelju libarchive

en: libarchive based stream extractor
sl: ločilnik pretoka na temelju libarchive

en: libavcodec can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
sl: libavcodec ima odpornost na napake.
    Toda s kodirnikom polnim hroščev (kot je kodirnik ISO MPEG-4 od M$) to lahko povzroči veliko napak.
    Veljavne vrednosti segajo od 0 do 4 (0 onemogoči vso odpronost na napake).

en: libavformat AVIO access
sl: Dostop libavformat AVIO

en: libavformat AVIO access output
sl: Izhod dostopa AVIO libavformat

en: libdsm NETBIOS discovery module
sl: Modul odkrivanja storitev libdsm NETBIOS

en: libdsm SMB input
sl: Dovod libdsm SMB

en: libdsm's SMB (Windows network shares) input and browser
sl: Dovod in brskalnik libdsm SMB (Souporaba v omrežju okolja Windows)

en: libprojectM effect
sl: Učinek libprojectM

en: libsecret keystore
sl: Skladišče poveril libsecret

en: mDNS Network Discovery
sl: Odkrivanje omrežja mDNS

en: mDNS Renderer Discovery
sl: Odkrivanje izrisovalnika mDNS

en: medium - use medium motion compensation blocks
sl: srednja - uporaba srednjih blokov poravnave gibanja

en: medium - use medium sized code blocks
sl: srednja - uporaba srednjih blokov kode

en: middle position (in %)
sl: srednja lega (v %)

en: motion
sl: gibanje

en: motion control interface
sl: Vmesnik nadzora lege naprave

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
sl: ne bo naloženih in shranjenih možnosti nastavitve v nastavitveno datoteko

en: none
sl: brez

en: none - Motion compensation blocks do not overlap
sl: brez - bloki poravnave gibanja se ne prekrivajo

en: offsets
sl: odmiki

en: packetizer
sl: paketnik

en: partial - Motion compensation blocks only partially overlap
sl: delno - bloki poravnave gibanja se delno prekrivajo

en: perceptual distance
sl: zaznana oddaljenost

en: perceptual distance to calculate perceptual weight
sl: zaznana oddaljenost za računanje zaznane teže

en: perceptual weighting method
sl: način zaznanega tehtanja

en: print a list of available modules
sl: izpiši seznam razpoložljivih modulov

en: print a list of available modules with extra detail
sl: izpiši seznam razpoložljivih modulov z vsemi podrobnostmi

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
sl: izpiši pomoč predvajalnika VLC (uporabiti je mogoče tudi zastavici --advanced in --help-verbose)

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
sl: izpiši pomoč predvajalnika VLC in vseh njegovih modulov (uporabiti je mogoče tudi zastavici --advanced in --help-verbose)

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
sl: izpiši pomoč o posameznem modulu (uporabiti je mogoče tudi zastavici --advanced in --help-verbose). S predpono = ob imenu modula se določi natančnost zadetkov.

en: print version information
sl: izpiši podrobnosti različice

en: projectM configuration file
sl: Nastavitvena datoteka učinka projectM

en: projectM preset path
sl: Pot do učinka predočenja projectM

en: px
sl: točk

en: reset the current config to the default values
sl: obnovi trenutne nastavitve na privzete vrednosti

en: resets the current plugins cache
sl: počisti trenutni predpomnilnik vstavkov

en: row alternation
sl: inzmenjava vrstic

en: sec.
sl: sek.

en: side by side
sl: vzporedno

en: simple
sl: enostavno

en: single .vlp archive addons finder
sl: iskalnik posameznih .vlp arhivskih dodatkov

en: sliding puzzle
sl: drsna sestavljanka

en: small - use small code blocks
sl: majhna - uporaba majhnih blokov kode

en: small - use small motion compensation blocks
sl: majhna - uporaba majhnih blokov poravnave gibanja

en: string
sl: niz

en: subpicture
sl: nalepka

en: swap puzzle
sl: preklopna sestavljanka

en: top bottom
sl: tgoraj spodaj

en: tx3g subtitles
sl: Podnapisi tx3g

en: tx3g subtitles decoder
sl: Odkodirnik podnapisov tx3g

en: unknown
sl: neznano

en: use alternate config file
sl: uporabi drugo datoteko nastavitev

en: use open GOP, for bluray compatibility use also bluray-compat option
sl: uporabi odprte skupine sličic, za združljivost s tehnologijo bluray uporabi tudi možnost bluray-compat

en: v4l2 controls
sl: Nadzorne tipke v4l2

en: v4l2 driver controls
sl: Nadzor gonilnika v4l2

en: video
sl: slika

en: visual impaired commentary
sl: opombe za slepe in slabovidne

en: warnings
sl: opozorila

en: x264 advanced options
sl: Napredne možnosti x264

en: x264 advanced options, in the form {opt=val,op2=val2}.
sl: Napredne nastavitve x264 v obliki {mož=vred,mož2=vredl2} .

en: x264 preset and tuning selection
sl: izbira x264 prednastavitev in prilagoditev

en: x264 profile and level selection
sl: Izbira profila in ravni x264

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
sl: | achan [X]. . . . . . . . . . nastavi/izpiši kanale zvoka

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
sl: | add XYZ . . . . . . . . . . . . dodaj XYZ na seznam predvajanja

en: | adev [device]  . . . . . . . .  set/get audio device
sl: | adev [naprava] . . . . . . . . določi/pridobi zvočno napravo

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
sl: | atrack [X] . . . . . . . . . . . nastavi/dobi zvočno sled

en: | audio decoded    :    %5li
sl: | odkodiran zvok: %5li

en: | audio decoded    :    %5lli
sl: | odkodiran zvok: %5lli

en: | buffers lost     :    %5li
sl: | izgubljenih medpomnilnikov: %5li

en: | buffers lost     :    %5lli
sl: | izgubljenih medpomnilnikov: %5lli

en: | buffers played   :    %5li
sl: | predvajanih medpomnilnikov   :    %5li

en: | buffers played   :    %5lli
sl: | predvajanih medpomnilnikov   :    %5lli

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
sl: | chapter [X] . . . . nastavi/izpiše poglavje trenutnega predmeta

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
sl: | chapter_n . . . . . . naslednje poglavje trenutnega predmeta

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
sl: | chapter_p . . . . prejšnje poglavje trenutnega predmeta

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
sl: | clear . . . . . . . . . . . . . počisti seznam predvajanja

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
sl: | bitna hitrost odvijanja    :   %6.0f kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
sl: | odviti prebrani bajti : %8.0f KiB

en: | demux corrupted  :    %5li
sl: | okvarjeno odvijanje: %5li

en: | demux corrupted  :    %5lli
sl: | okvarjeno odvijanje: %5lli

en: | discontinuities  :    %5li
sl: | prekinitev: %5li

en: | discontinuities  :    %5lli
sl: | prekinitev: %5lli

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
sl: | uvrsti XYZ . . . . . . . . . uvrsti XYZ na seznam predvajanja

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
sl: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . preklop celotnega zaslona

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
sl: | faster . . . . . . . . . . hitrejše predvajanje

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
sl: | fastforward . . . . . . . . . nastavi na največjo hitrost

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
sl: | frame. . . . . . . . . . predvajaj sličico po sličico

en: | frames displayed :    %5li
sl: | prikazanih sličic: %5li

en: | frames displayed :    %5lli
sl: | prikazanih sličic: %5lli

en: | frames lost      :    %5li
sl: | izgubljenih sličic: %5li

en: | frames lost      :    %5lli
sl: | izgubljenih sličic: %5lli

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
sl: | get_length . . . . dolžina trenutnega pretoka

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
sl: | get_time . . pretečeni čas predvajanja

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
sl: | get_title . . . . . naslov trenutnega pretoka

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
sl: | goto . . . . . . . . . . . . . . skoči na predmet kazala

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
sl: | help . . . . . . . . . . . . . . . to okno pomoči

en: | info . . . . .  information about the current stream
sl: | info . . . . . podrobnosti trenutnega pretoka

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
sl: | vhodna bitna hitrost    :   %6.0f kb/s

en: | input bytes read : %8.0f KiB
sl: | prebrani vhodni bajti : %8.0f KiB

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
sl: | is_playing . . . . vrednost 1 če se predvaja, sicer 0

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
sl: | key [ime hitre tipke] . . . . . . simuliraj pritisk tipkovne bližnjice

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
sl: | logout . . . . . . . odjava (če je vzpostavljena povezava)

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
sl: | loop [on|off] . . . . . . preklopi ponavljanje predvajanja seznama

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
sl: | next . . . . . . . . . . . . . . predvajaj naslednji predmet na seznamu

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
sl: | normal . . . . . . . . . . običajno predvajanje pretoka

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
sl: | pause . . . . . . . . . . . . . . . . preklop premora

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
sl: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . predvajaj pretok

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
sl: | playlist . . . . .  pokaži predmete trenutnega seznama predvajanja

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
sl: | prev . . . . . . . . . . . . prejšnji predmet na seznamu

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
sl: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . . konča VLC

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
sl: | random [on|off] . . . . . . . preklopi naključno predvajanje na seznamu

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
sl: | repeat [on|off] . . . . preklopi ponavljanje predmetov na seznamu

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
sl: | rewind . . . . . . . . . . . . nastavi na najmanjšo hitrost

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
sl: | seek X . . . preskakovanje v sekundah (primer `seek 12')

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
sl: | slower . . . . . . . . . . počasnejše predvajanje

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
sl: | snapshot . . . . . . . . . . . . zajem slike posnetka

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
sl: | stats . . . . . . . . prikaz statističnih podrobnosti

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
sl: | status . . . . . . . . . . . izpiše stanje trenutnega seznama

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
sl: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . zaustavi pretok

en: | strack [X] . . . . . . . . .  set/get subtitle track
sl: | strack [X] . . . . . . . . . nastavi/dobi stezo s podnapisi

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
sl: | title [X] . . . . . . nastavi/izpiše naslov trenutnega predmeta

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
sl: | title_n . . . . . . . . izpiše naslednji naslov trenutnega predmeta

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
sl: | title_p  . . . . . . izpiše prejšnji naslov trenutnega predmeta

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
sl: | vcrop [X] . . . . . . . . . . . nastavi/izpiši obrezovanje slike

en: | video decoded    :    %5li
sl: | odkodirana slika: %5li

en: | video decoded    :    %5lli
sl: | odkodirana slika: %5lli

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
sl: | voldown [X] . . . . . . znižaj glasnost za X

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
sl: | volume [X] . . . . . . . . . . nastavi/izpiši glasnost

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
sl: | volup [X]  . . . . . . . povečaj glasnost za X

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
sl: | vratio [X] . . . . . . . nastavi/izpiši velikost slike

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
sl: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . nastavi/dobi video sled

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
sl: | vzoom [X] . . . . . . . . . . . nastavi/izpiši približanje slike

en: |All Files |*
sl: | Vse datoteke |*
