vlc 3.0.22-rc1 - en to sq translation catalogue (673 entries)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
sq: 
    Kontent i zbrazur tek skedari vlc-help.txt.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
sq: 
    Shtyp ENTER për te vazhduar...

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
sq: %s
    Shkarkimi...  %s/%s %.1f%% u krye

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
sq[0]: %u moduli nuk u shfaq për shkak se ai vetëm ka opsione të avancuara.
sq[1]: %u modulet nuk u shfaqën për shkak se ata vetëm kanë opsione të avancuara.

en: &About
sq: &Rreth

en: &Advanced Open...
sq: Hap &Avancuar...

en: &Codec Information
sq: &Kodeks Informacion

en: &Messages
sq: &Mesazhe

en: &No
sq: &Jo

en: &Open File...
sq: Hap Dokumentin...

en: &VLM Configuration
sq: Konfiguro &VLM

en: &Yes
sq: &Po

en: 1:1 Original
sq: 1:1 Origjinale

en: 1:2 Half
sq: 1:2 Gjysma

en: 1:4 Quarter
sq: 1:4 Qerek

en: 2:1 Double
sq: 2:1 Dyshe

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
sq: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Mirëse erdhët tek ndihma VLC player media</h2><h3>Dokumentacion</h3><p>Ju mund të gjeni Dokumentacionin mbi VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> faqe-interneti.</p><p>Nëse ju jeni një njeri i sapoardhur në VLC media player, ju lutem lexoni<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Hyrje në VLC media player</em></a>.</p><p>Ju do të gjeni disa informacione se si të përdorin dëgjuesin në<br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Si për të luajtur dokumenta me VLC media player</em></a>" document.</p><p>Për të gjithë ruajtjet, konvertimet, transcoding, encoding, muxing dhe shpërndarjet detyrave, ju duhet të gjeni informacione të dobishme në <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Shpërndarje Dokumentacioni</a>.</p><p>Nëse jeni të pasigurt në lidhje me terminologjinë, ju lutem konsultoni <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">baza e njohurive</a>.</p><p>Për të kuptuar shkurtesat e tastierës kryesore, lexoni<a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shkurtues</a> faqe.</p><h3>Ndihmë</h3><p>Para se të bëni ndonjë pyetje, ju lutem referoni veten për të <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>Ju pastaj mund të merrni (dhe jepni) ndihmë në<a href="http://forum.videolan.org">Forume</a>, dhe <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">lita-email</a> ose në kanalin IRC tonin (<em>#videolan</em> në irc.freenode.net).</p><h3>Jepni kontributin tuaj për projektin</h3><p>Ju mund të ndihmoni projektin VideoLAN duke dhënë pak nga koha juaj për të ndihmuar komunitetin, për të krijuar paraqitjet, për të përkthyer dokumentacionin, për të testuar dhe për të koduar. Ju gjithashtu mund të japni fonde dhe materiale të na ndihmojnë. Dhe sigurisht, ju mund të <b>promovoni</b> VLC media player.</p></body></html>

en: AACS MMC failed.
sq: AACS MMC dështoi.

en: AES key file
sq: AES dokument çelësi

en: Access modules
sq: Akses modul

en: Access output
sq: Aksesë nxjerrës

en: Access to the stream is denied by the server configuration.
sq: Aksesi në shpërndarës është mohuar nga konfigurimi i serverit.

en: Account that will be used for the connection.
sq: Llogaria që do të përdoret për këtë lidhje.

en: Actors
sq: Aktorët

en: Add
sq: Shto

en: Add Directory...
sq: Shto Skedarë...

en: Add File...
sq: Shto Dokument...

en: Add Folder...
sq: Shto Dosje...

en: Add Interface
sq: Shto ndërfaqe

en: Add to Playlist
sq: Shto tek luajlistën

en: Address of the CDDB server to use.
sq: Adresa e server'it CDDB për përdorim.

en: Address of the get callback function
sq: Adresa për funksionin merr e thirrmbrapa

en: Address of the release callback function
sq: Adresa e funksionit liro thirrmbrapa

en: Advanced
sq: Avancuar

en: Advanced settings
sq: Konfigurime avancuara

en: Advanced settings. Use with care...
sq: Konfigurime avancuara. Përdor me kujdes...

en: Afrikaans
sq: Afrikë

en: Albanian
sq: Shqipëri

en: Album
sq: Albumi

en: Allow cache
sq: Lejo kafazin

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
sq: Ju lejon juve për të detyruar kështu proporcionet e videos.

en: Allows you to set the ES ID of the video.
sq: Ju lejon juve të vendosni ID ES e videos.

en: Always on top
sq: Përherë lart

en: Always place the video window on top of other windows.
sq: Përherë vendos dirtaren e video's mbi dritaret e tjera.

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
sq: Shuma e kohës (në ms) për të pritur para se ti ndërpres rrjetit marrjen e të dhënave. Vini re se do të ketë 10 tentime të para plotësisht duke hequr dorë.

en: Angle in degrees
sq: Kendi ne grade

en: Antenna
sq: Antenë

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
sq: Shto tek dokumenti nëse ajo ekziston në vend të zëvendësuar atë.

en: Arabic
sq: Arabik

en: Armenian
sq: Armen

en: Artist
sq: Artisti

en: Artwork URL
sq: URL e Posterit

en: Attachment
sq: Bashkangjitur

en: Attack
sq: Atak

en: Audio
sq: Zëri

en: Audio Effects
sq: Efekte Audio

en: Audio Track
sq: Kanali i Zërit

en: Audio codecs
sq: Kodeks audio

en: Audio configuration
sq: Konfigurim Audio

en: Audio device name
sq: Emri pajisjes audio

en: Audio filtering failed
sq: Filtrimi audio dështoi

en: Audio filters
sq: Filtra audio

en: Audio filters are used to process the audio stream.
sq: Filterat e zërit përdoren për proçesin e shpërndarjes audio's.

en: Audio settings
sq: Konfigurimet e zërit

en: Audio visualizations
sq: Vizualizimi zërit

en: Automatic
sq: Automatik

en: Azerbaijani
sq: Azerbaigjan

en: Backspace
sq: Hapësirë

en: Backward
sq: Mbrapsh

en: Baltic (Latin-7)
sq: Baltik (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
sq: Baltik (Windows-1257)

en: Basque
sq: Baske

en: Be quiet
sq: Hesht

en: Belarusian
sq: Bjelloruse

en: Best available
sq: Më të mirë në dispozicion

en: Bits per sample
sq: Bits për shëmbull

en: Black
sq: Zezë

en: Blend
sq: Përzierje

en: Blue
sq: Blu

en: Bookmark
sq: Shënoje

en: Bookmark %i
sq: Shënoje %i

en: Bosnian
sq: Boshnjake

en: Boss key
sq: Çelësi Bos

en: Bottom
sq: Fund

en: Bottom-Left
sq: Fund-Majtas

en: Bottom-Right
sq: Fund-Djathtas

en: Brightness Down
sq: Ndriçimi Poshte

en: Brightness Up
sq: Ndriçimi Lart

en: Browser Back
sq: Shfleto Mbrapa

en: Browser Favorites
sq: Shfleto Preferuarat

en: Browser Forward
sq: Shfleto Përpara

en: Browser Home
sq: Shfleto Shtëpi

en: Browser Refresh
sq: Shfleto Rifresko

en: Browser Search
sq: Shfleto Kërko

en: Browser Stop
sq: Shfleto Ndalo

en: Bulgarian
sq: Bullgare

en: C
sq: sq

en: CDDB Server port to use.
sq: Porti i server'it CDDB për përdorim.

en: CDDB port
sq: Porti CDDB

en: Cable
sq: Kabell

en: Callback data
sq: Thirrmbrapa te dhëna

en: Cancel
sq: Anulo

en: Catalan
sq: Katalane

en: Category
sq: Kategori

en: Celtic (Latin-8)
sq: Celtik (Latin-8)

en: Center
sq: Qëndër

en: Chamorro
sq: Qamorro

en: Channels
sq: Kanale

en: Channels count
sq: Numrim kanalesh

en: Chapter
sq: Kapitulli

en: Chapter %i
sq: Kapitulli %i

en: Chapters
sq: Kapitujt

en: Chechen
sq: Qeqen

en: Chinese
sq: Kineze

en: Choose Destination
sq: Zgjidh Destinacion

en: Choose Profile
sq: Zgjidh Profil

en: Church Slavic
sq: Kisha Sllave

en: Clear
sq: Pastro

en: Client port
sq: Porti klientit

en: Clock source
sq: Burime orës

en: Closed captions 1
sq: Titull mbyllës 1

en: Closed captions 2
sq: Titull mbyllës 2

en: Closed captions 3
sq: Titull mbyllës 3

en: Closed captions 4
sq: Titull mbyllës 4

en: Codec
sq: Kodek

en: Codec not supported
sq: Kodimi nuk është i suportuar

en: Color messages
sq: Mesazhet me ngjyra

en: Colors
sq: Ngjyrat

en: Command+
sq: Komandë+

en: Compiled by %s on %s (%s)
sq: Hartuar nga %s në %s (%s)

en: Compiler: %s
sq: Hartuar: %s

en: Component
sq: Komponent

en: Composite
sq: Përbërë

en: Console
sq: Konsole

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Continue playback?
sq: Vazhdoni ridëgjimin

en: Control interfaces
sq: Ndërfaqja kontrollit

en: Corsican
sq: Korsika

en: Create Directory...
sq: Krijo Skedarë...

en: Create Folder...
sq: Krijo Dosje...

en: Croatian
sq: Kroatisht

en: Crop
sq: Prodhim

en: Cycle next program Service ID
sq: ID'ja Ciklit tjetër Shërbimi program

en: Cycle previous program Service ID
sq: ID'ja shërbimit ciklit programit të mëparshëm

en: Cycle source aspect ratio
sq: Proporcionet burim Cikli

en: Cycle through the available next program Service IDs (SIDs).
sq: Cikli përmes programit tjetër në dispozicionit ID Shërbimit (SIDs).

en: Czech
sq: Çeke

en: DVB adapter
sq: Adapter DVB

en: DVB device
sq: Pajisje DVB

en: DVB-S2 parameters
sq: Parametrat DVB-S2

en: DVD angle
sq: Kënd DVD

en: Danish
sq: Daneze

en: Data
sq: T'dhëna

en: Data for the get and release functions
sq: Të dhënat e funksioneve merr dhe liro

en: Date
sq: Data

en: Decoded format
sq: Formati Dekodues

en: Decoders
sq: Dekodera

en: Decrease scale factor
sq: Zvogëlim faktor shkallë

en: Default devices
sq: Pajisje parazgjedhur

en: Default replay gain
sq: Mënyra riluaj parazgjedhur

en: Default stream
sq: Transmetimi i parazgjedhur

en: Delete
sq: Fshi

en: Delete segments
sq: Fshi segmentet

en: Delete segments when they are no longer needed
sq: Fshi segmentet kur nuk duhën më

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
sq: Demuxers përdoren për të ndarë audio dhe video shpërndarës.

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Description of the stream content or information about your channel.
sq: Përshkrimi i përmbajtjes shpërndarëse ose informacion në lidhje me kanalin tuaj.

en: Device properties
sq: Cilësime pajisje

en: Digital Television and Radio
sq: Televizor dhe Radio Digjitale

en: Director
sq: Drejtori

en: Directory
sq: Skedarë

en: Disable
sq: Gjymto

en: Disable screensaver
sq: Gjymto letren-murit

en: Discard
sq: Shkeput

en: Display aspect ratio
sq: Proporcioni i aspektit në ekran

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
sq: Proporcioni i aspektit në ekran e shpërndarjes elementare video

en: Display the title of the video on top of the movie.
sq: Shfaq titullin e videos në krye të filmit.

en: Dolby Surround
sq: Dolby Përreth

en: Don't require a keyframe before splitting a segment. Needed for audio only.
sq: Mos kërkojni formëkyçe para ndarjes së segmentit. Duhet vetëm për audio.

en: Down
sq: Poshtë

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
sq: Dokumenti shkarkuar "%s" u korruptua. Kështu, ajo u fshi.

en: Dummy
sq: Teveqel

en: Dummy input
sq: Hyrje teveqele

en: Duplicate current profile for a new profile
sq: Dublo profilin aktual për një profil të ri

en: Duplicate current profile...
sq: Dublo profilin aktual...

en: Dutch
sq: Hollandeze

en: Edit
sq: Modifiko

en: Effects
sq: Efekte

en: Embedded
sq: Ngulitur

en: Enable
sq: Mundëso

en: Enable audio
sq: Mundëso audio

en: Enable time stretching audio
sq: Lejo kohë shtrirjen audio

en: Enable video
sq: Mundëso video

en: Encoded by
sq: Dekoduar nga

en: End
sq: Fund

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
sq: Zbatimi i shtrirjes se video në dritaren e saj. Parazgjedhja (0) ajo do të jetë në qendër (0 =qendra, 1=majtas, 2=djathtas, 4=Lart, 8=Poshtë, ju gjithashtu mund të përdorni kombinimet e këtyre vlerave, si 6=4+2 kuptimin lart-djathtas) .

en: English
sq: Anglisht

en: Enter
sq: Hyrë

en: Enter a name for the new profile:
sq: Shkruani një emër për profilin e ri:

en: Episode
sq: Episodi

en: Equalizer
sq: Barazues

en: Erase
sq: Fshij

en: Error:
sq: Gabim:

en: Esc
sq: Ik

en: Estonian
sq: Estoneze

en: Extract
sq: Ekstrakt

en: FTP account
sq: Llogaria FTP

en: FTP input
sq: Hyrja FTP

en: Failed to open "%s" for writing
sq: Dështoi hapja e "%s" për të shkruar

en: Fijian
sq: Fijiane

en: File
sq: Dokument

en: File containing the 16 bytes encryption key
sq: Dokument përmbajtës i çelësit kriptues 16 bytes

en: File corrupted
sq: Dokumenti i korruptuar

en: File could not be verified
sq: Dokumenti nuk mund të verifikohet

en: File not verifiable
sq: Dokumenti jo i verifikueshem

en: File stream output
sq: Shpërndarje nxjerrse dokumenti

en: Filter
sq: Filtër

en: Filters
sq: Filtrat

en: Finnish
sq: Finlandisht

en: Force detection of Dolby Surround
sq: Zbulimin me Forcë i Zërit Përreth

en: Force selection of all streams
sq: Zgjedh forcën e të gjithë shpërndarësve

en: Format time and date
sq: Formati i orës dhe datës

en: Forward
sq: Përpara

en: Frame rate of a video elementary stream
sq: Frekuenca vizuale e shpërndarjes elementare video

en: French
sq: Franceze

en: Frequency (Hz)
sq: Frekuenca (Hz)

en: Full HD (1080p)
sq: HD Plotë (1080p)

en: Full URL to put in index file
sq: URL plotë për të futur dokumentin e indeksit

en: Full Volume
sq: Volum i Plotë

en: Gaelic (Scots)
sq: Gaelik (Skoceze)

en: General audio settings
sq: Konfigurimet e zërit

en: General input settings. Use with care...
sq: Konfigurime hyrëse përgjithshme. Përdor me kujdes

en: General playlist behaviour
sq: Sjellja e përgjithshme luajlistën

en: General settings for audio output modules.
sq: Konfigurime të përgjithshme për nxjerrrje moduli audio.

en: General settings for video output modules.
sq: Konfigurimet e përgjithshme për modulet e shfaqjes së videos.

en: General stream output settings
sq: Shpërndarja përgjithshme konfiguruse nxjerrëse

en: General video settings
sq: Konfigurimi Përgjithshëm Video

en: Generate IV instead using segment-number as IV
sq: Gjenero IV në vend të përdorimit numrit-segmentet si IV

en: Genre
sq: Zhanri

en: Genre description
sq: përshkrimi i gjinisë

en: Georgian
sq: Gjeorgjisht

en: German
sq: Gjermanisht

en: Get function
sq: Merr funksionin

en: Go!
sq: Eci!

en: Gray
sq: Gri

en: Grayscale video output
sq: Prodhimi shkallë Video

en: Greek (ISO 8859-7)
sq: Greqishte (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
sq: Greqishte (Windows-1253)

en: Greek, Modern
sq: Greke, Moderne

en: Green
sq: Jeshil

en: Group
sq: Grupi

en: Group packets
sq: Paketa grupi

en: HD-SDI Input
sq: Hyrja HD-SDI

en: HTTP Live streaming output
sq: Shpërndarje nxjerrse direkte HTTP

en: HTTP authentication
sq: Vertetimi HTTP

en: HTTP input
sq: Hyrje HTTP

en: HTTP proxy
sq: HTTP Proxi

en: HTTP proxy password
sq: Fjalëkalimi HTTP proxi

en: HTTP stream output
sq: Shpërndarje nxjerrse HTTP

en: HTTP tunnel port
sq: Tuneli portit HTTP

en: Hebrew
sq: Hebraike

en: Height
sq: Lartësi

en: Height of video or subtitle elementary streams
sq: Lartësia e video ose titrat shpërndarës elementarë

en: Hindi
sq: Indishte

en: Home
sq: Shtëpi

en: Horizontal (18V)
sq: Horizontale (18V)

en: Hotkeys settings
sq: Konfigurime çelësshpejtë

en: Hungarian
sq: Hungareze

en: ISDB-S parameters
sq: Parametrat ISDB-S

en: IceCAST output
sq: Nxjerre IceCAST

en: Icelandic
sq: Islandeze

en: If the file already exists, it will be overwritten.
sq: Nëse dokumento ekziston tashmë, do të mbishkruhet.

en: Increase scale factor
sq: Rritja faktor shkallë

en: Index
sq: Indeks

en: Index file
sq: Dokument indeksi

en: Indonesian
sq: Indonezisht

en: Information...
sq: Informacion...

en: Input
sq: hyrje

en: Input / Codecs
sq: Hyrje / Kodeks

en: Insert
sq: Fut

en: Install
sq: Instalo

en: Install Windows Service
sq: Instalo Windows Service

en: Interface
sq: Ndërfaqja

en: Interface interaction
sq: Bashkëveprim ndërfaqe

en: Interface module
sq: Moduli ndërfaqja

en: Interlingua
sq: Ndërkombëtare

en: Interlingue
sq: Ndërkombëtare

en: Invalid signature
sq: Nënshkrim i pavlefshëm

en: Irish
sq: Irlandezshe

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
sq: Nuk ishte e mundur shkarkimi i një nënshkrim kriptografike për dokumentit e shkarkuar "%s. Në këtë mënyrë, ajo u fshi.

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
sq: Nuk ishte e mundur verifikimi i sigurtë i dokumentit të shkarkuar "%s". Kështu, ajo u fshi.

en: Italian
sq: Italisht

en: Japanese
sq: Japonisht

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
sq: Japonishte (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
sq: Japonishte Unix (EUC-JP)

en: Javanese
sq: Javanishte

en: Jump to Specific &Time
sq: Kërce tek &Koha Specifike

en: Keep existing file
sq: Mbaj dokumentat ekzistues

en: Korean
sq: Koreane

en: Kurdish
sq: Kurdistane

en: Language
sq: Gjuha

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
sq: Gjuha e shpërndarjes elementare është përshkruar nga ISO639

en: Latin
sq: Latine

en: Latvian
sq: Letonisht

en: Left
sq: Majtas

en: Length of TS stream segments
sq: Gjatësia e segmentit shpërndarës TS

en: License
sq: Liçenca

en: Link #
sq: Lidhje #

en: Lithuanian
sq: Lituanisht

en: LiveHTTP
sq: DirektHTTP

en: Low Definition (360 lines)
sq: Përkufizimi i ulët (360 linja)

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
sq: PANTOMIMË kthyer nga server (autozbulohet nëse nuk është specifikuar).

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
sq: Shpërndarëse MMS mund të përmbajnë disa shpërndarje elementare, me bitrate të ndryshme. Ju mund të zgjidhni për të përzgjedhur të gjithë ata.

en: MTP input
sq: Hyrja MTP

en: Macedonian
sq: Maqedonisht

en: Main interfaces
sq: Ndërfaqja Kryesore

en: Main interfaces settings
sq: Konfigurimet kryesore të ndërfaqes

en: Maltese
sq: Malteze

en: Maroon
sq: Gështenjë

en: Maximum bitrate
sq: Bitrate maksimale

en: Mean
sq: Domethënie

en: Media &Information
sq: Media &Informacion

en: Media Angle
sq: Kënd Media

en: Media Audio Track
sq: Zëri

en: Media Forward
sq: Media Përpara

en: Media Information
sq: Media Informacion

en: Media Library
sq: Libraria Media

en: Media Menu
sq: Menu Media

en: Media Next Frame
sq: Korniza Tjetër

en: Media Next Track
sq: Traku Tjetër

en: Media Play Pause
sq: Media Luaj Pusho

en: Media Prev Frame
sq: Media Korniza më Para

en: Media Prev Track
sq: Media Traku më Para

en: Media Record
sq: Media Regjistro

en: Media Repeat
sq: Media Përsërit

en: Media Rewind
sq: Media Kthe

en: Media Select
sq: Media Përzgjidh

en: Media Shuffle
sq: Media Përzi

en: Media Stop
sq: Media Ndalo

en: Media Subtitle
sq: Media Titra

en: Media Time
sq: Media Orë

en: Media View
sq: Media Vëzhgo

en: Memory input
sq: Hyrje memorie

en: Menus
sq: Menu-te

en: Microsoft Media Server (MMS) input
sq: Hyrja (MMS) Microsoft Media Server

en: Mime
sq: Pantomimë

en: Miscellaneous
sq: Përzier

en: Miscellaneous audio settings and modules.
sq: Përzierje konfigurimi audio dhe moduli.

en: Missing AACS configuration file!
sq: Konfigurimi për AACS mungon!

en: Moldavian
sq: Moldavisht

en: Mongolian
sq: Mongole

en: Mosaic
sq: Mozaik

en: Mouse Gestures
sq: Gjestet me Mouse

en: Mouse Wheel Down
sq: Rrota Miut Poshtë

en: Mouse Wheel Left
sq: Rrota Miut Majtas

en: Mouse Wheel Right
sq: Rrota Miut Djathtas

en: Mouse Wheel Up
sq: Rrota Miut Lart

en: Name
sq: Emri

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
sq: Emri për të dhënë këtij shpërndarësi/kanali në server Shoutcast/icecast.

en: Navy
sq: Marinë

en: Ndebele, North
sq: Ndebele, Veriore

en: Ndebele, South
sq: Ndebele, Jugore

en: Network
sq: Rrjeti

en: Network identifier
sq: Identifikues rrjeti

en: Network interaction failed
sq: Ndërfaqja rrjetit dështoi

en: Network name
sq: Emri Rrjetit

en: Network name to create
sq: Emri rrjetit për tu krijuar

en: Network settings
sq: Konfigurime rrjeti

en: Next chapter
sq: Kapitulli tjetër

en: Next title
sq: Titulli tjetër

en: No description for this codec
sq: Ska përshkrim për këtë kod

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
sq: Su gjënd asnjë modul përputhës. Përdorimi --listë ose --lista-fjalësh tek lista e moduleve në dispozicion.

en: No video or audio device selected.
sq: Nuk ka pajisje video ose audio të zgjedhur.

en: None
sq: Asnjë

en: Northern Sami
sq: Sami Veriorë

en: Norwegian
sq: Norvegjisht

en: Norwegian Bokmaal
sq: Norvegjisht Bokmaal

en: Norwegian Nynorsk
sq: Norvegjisht Nynorsk

en: Note:
sq: Shenim:

en: Now Playing
sq: Duke u luajtur tani

en: Number of Tracks
sq: Numri i kanaleve

en: Number of channels
sq: Numri i kanaleve

en: Number of segments
sq: Numrat e segmenteve

en: Number of segments to include in index
sq: Numrat e segmenteve për të përfshirë në indeks

en: OK
sq: Dakord

en: OSS input
sq: Hyrja OSS

en: Off
sq: Fikë

en: Olive
sq: Ulliri

en: On
sq: Ndez

en: Open &Folder...
sq: Hap Dosje...

en: Open D&irectory...
sq: Hap Skedarë...

en: Open media...
sq: Hap media...

en: Open the file with synchronous writing.
sq: Hap dokumentin me sinkronizim shkrimi.

en: Optical SDI
sq: SDI Optikale

en: Organize Profiles...
sq: Organizo Profilet...

en: Original ID
sq: ID Origjinale

en: Original audio
sq: Audio origjinale

en: Output modules
sq: Nxjerrje moduli

en: Overwrite
sq: Mbishkruaj

en: Overwrite existing file
sq: Mbishkrim dokumentave ekzistues

en: Pace
sq: Ritëm

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
sq: Paketat mund të dërgohen një nga një në kohën e duhur ose me grupe. Ju mund të zgjidhni numrin e paketave që do të dërgohen në një kohë. Kjo ndihmon në reduktimin e ngarkesës të caktuar në sistemet e rëndë-ngarkuara.

en: Page Down
sq: Faqe Poshtë

en: Page Up
sq: Faqe Lart

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: Password that will be requested to access the stream.
sq: Fjalëkalimi që do të kërkohet të aksesojë shpërndarësin.

en: Path to the index file to create
sq: Rruga për tek dokumenti i indeksit për të krijuar

en: Pause
sq: Pusho

en: Peak protection
sq: Kulmi mbrojtjes

en: Perform ISO C time and date formatting on the file path
sq: Kryen kohën C ISO dhe formatimin e datës në rrugën e dokumenti

en: Performance options
sq: Opsione performance

en: Persian
sq: Persisht

en: Phosphor
sq: Ylli mëngjesit

en: Physical channel
sq: Kanal fizik

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
sq: Vendi në video ku për të shfaqur titullin (fund qender prezgjedhur).

en: Play
sq: Luaj

en: Playlist
sq: Luajlistën

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
sq: Ju lutem jepni një emër hyrëse të vlefshme dhe një fjalëkalim për fushën %s.

en: Please enter a valid login name and a password.
sq: Ju lutem jepni një emër llogarie të vlefshme dhe një fjalëkalim.

en: Polish
sq: Polonisht

en: Port to use for the RTP source of the session
sq: Porti për tu përdorur për burimin RTP së seancës

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
sq: Port për të përdorur për tunelin e RTSP/RTP mbi HTTP.

en: Portuguese
sq: Portugezshe

en: Position of video title
sq: Pozita e titullit e videove

en: Previous chapter
sq: Kapitulli mëparshëm

en: Previous title
sq: Titulli mëparshëm

en: Print
sq: Stampo

en: Program
sq: Programi

en: Programs
sq: Programe

en: Publisher
sq: Publikues

en: PulseAudio input
sq: Hyrje PulseAudio

en: Purple
sq: Vjollcë

en: RDP Remote Desktop
sq: Dektop Distancë RDP

en: RTCP (local) port
sq: RTCP porti (vendorë)

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
sq: Paketa RTCP do të pranohet në këtë port protokolli të transportit. Nëse zero, multipleks RTP/RTCP është përdorur.

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
sq: Paketat RTP do të vërtetohen dhe të deshifrohen me këtë Siguri RTP mjeshtri sekrete çel's shpërndarës. Kjo duhet të jetë një varg 32-karakter-i gjatë heksadecimal.

en: RTSP authentication
sq: Vertetimi RTSP

en: RTSP connection failed
sq: RTSP lidhja dështoi

en: RTSP/RTP access and demux
sq: RTSP/RTP akses dhe demux

en: Raeto-Romance
sq: Romance-Raeto

en: Random
sq: Rastësishëm

en: Random Off
sq: Fik Rastësishëm

en: Rating
sq: Vlerësimi

en: Record
sq: Regjistro

en: Red
sq: Kuqe

en: Release
sq: Lëshim

en: Release function
sq: Liro funksionin

en: Remember the audio volume
sq: Mos harroni volumin e zërit

en: Remove
sq: Hiq

en: Remove Selected
sq: Hiqni Zgjedhurat

en: Rename Directory...
sq: Riemëro regjistrin...

en: Rename Folder...
sq: Riemëro dosjen...

en: Repeat
sq: Përsërit

en: Repeat All
sq: Përsëri T'gjitha

en: Repeat One
sq: Përsërit Një

en: Replay gain
sq: Riluaj fitimin

en: Replay gain mode
sq: Riluaj mënyrën fituese

en: Resolution
sq: Rezolucion

en: Reverse stereo
sq: Kthe në stereo

en: Right
sq: Djathtas

en: Romanian
sq: Rumanisht

en: Russian
sq: Rusisht

en: SAP timeout (seconds)
sq: SAP timeout (sekonda)

en: SDI Input
sq: Hyrje SDI

en: SRTP key (hexadecimal)
sq: Çelas SRTP (hexadecimal)

en: SRTP salt (hexadecimal)
sq: SRTP kripë (hexadecimal)

en: Sample rate
sq: Norma e shabllonit

en: Sample rate of an audio elementary stream
sq: Normë Shembulli i një shpërndarje audio elementare

en: Samplerate
sq: Shëmbullnorme

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
sq: Shëmbullnorma e shpërdarjes kapjes audio, në Hz (psh: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: Sardinian
sq: Sardenjas

en: Save
sq: Ruaj

en: Save Playlist to &File...
sq: Ruaj luajlistën tek &Dokumenta...

en: Save...
sq: Ruaj...

en: Saving file failed
sq: Ruajtja dokumentave dështoi

en: Scope
sq: Qëllim

en: Scrambled
sq: Përzierje

en: Search
sq: Kërko

en: Season
sq: Sezoni

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value. This must be a 28-character-long hexadecimal string.
sq: Siguria RTP kërkon një (jo të fshehtë) vlerën mjeshtër kripë. Kjo duhet të jetë një varg 28-karakter-gjatë heksadecimal.

en: Segment length
sq: Gjatësi segmenti

en: Select "Advanced Options" to see all options.
sq: Selekto "Opsionet e Avancuara" për të parë të gjitha opsionet.

en: Select Directory
sq: Përzgjedh Skedarë

en: Select Folder
sq: Përzgjedh Dosje

en: Select one or more files to open
sq: Përzgjedh një ose më shumë dokumenta për të hapur

en: Select the replay gain mode
sq: Zgjedh mënyrën fituese riluaj

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
sq: Zgjidhni shpërndarësin me bitrate maksimale nën këtë kufi.

en: Serbian
sq: Serbisht

en: Services discovery
sq: Zbulo shërbimet

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
sq: Modulet e shërbimeve të zbulimit janë struktura që automatikisht të shtoni artikuj në list.

en: Set the category of the elementary stream
sq: Vendos kategorinë elementarë të shpërndarjes

en: Set the codec of the elementary stream
sq: Vendos kodeksin elementarë shpërndarës

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
sq: Vendos fjalëkalimin për lidhjen, në qoftë përdoruesi apo fjalëkalimin nuk janë të vendosur në url.

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
sq: Vendos emrin e përdoruesit për lidhjen, në qoftë përdoruesi apo fjalëkalimin nuk janë të vendosur në url.

en: Setting
sq: Konfigurime

en: Settings for VLC's control interfaces
sq: Parametrat për kontrollin ndërfaqes VLC-së

en: Settings for VLC's interfaces
sq: Parametrat për ndërfaqeve VLC-së

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
sq: Konfigurime për hyrje, demultiplex, deshifrim dhe kodim

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
sq: Konfigurimi për titra, teletekst dhe CC dekoder dhe enkoder.

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
sq: Konfigurime për vetëm-audio dekoder dhe enkoder.

en: Settings for the main interface
sq: Konfigurimet për ndërfaqen kryesore

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
sq: Konfigurime për video, foto ose video+audio dekoder dhe enoder.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
sq: Cilësimet e lidhura me Në-Ekran-Shfaq, titra dhe "mbulesë nënfotografie"

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
sq: Cilësimet që lidhen me sjelljen listëdëgjimit (p.sh. mënyrën rishikim) dhe të moduleve që automatikisht të shtoni artikuj të listës së dëgjimit ("zbulim të shërbimit" modula).

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
sq: Cilësimet në lidhje me metodat e ndryshme të aksesit. Cilësimet përbashkëta që ju mund të dëshironi të ndryshoni janë HTTP Proxy ose një cilësime mbyllir.

en: Shadow
sq: Hije

en: Show Containing Directory...
sq: Shfaq Përmbajtjen Skedarit...

en: Show Containing Folder...
sq: Shfaq Përmbajtjen Dosjeve...

en: Show Name
sq: Shfaq Emrin

en: Show advanced options
sq: Shfaq opsione të avancuara

en: Show controller in fullscreen
sq: Shfaq kontrollues në ekran të plotë

en: Show media title on video
sq: Titulli Shfaq media në video

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
sq: Shfaq cilësimet e dialogut për pajisjen e zgjedhur para fillimit të shpërnadrjes.

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
sq: Shfaq titullin video për n milisekonda, parazgjedhja është 5000 ms (5 sec.)

en: Show video title for x milliseconds
sq: Shfaq titullin video për x milisekonda

en: Shuffle
sq: Përzierje

en: Silver
sq: Argjend

en: Size
sq: Masa

en: Size of stream in bytes
sq: Masa e shpërndarjes në bytes

en: Slovak
sq: Sllovakisht

en: Slovenian
sq: Sllovenisht

en: Somali
sq: Somalezshe

en: Sotho, Southern
sq: Sotho, Jugorë

en: Space
sq: Hapësirë

en: Spanish
sq: Spanjisht

en: Special modules
sq: Modul special

en: Spectrometer
sq: Spektromatës

en: Spectrum
sq: Spektër

en: Split segments anywhere
sq: Ndaj segmentet kudo

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
sq: Përkufizimi Standard (576 ose 480 linja)

en: Start time
sq: Koha fillimit

en: Stereo audio mode
sq: Mënyra stereo audio

en: Stereo audio output mode
sq: Mënyra nxjerrëse stereo audio

en: Stop time
sq: Koha ndalimit

en: Stream %d
sq: Shpërndajë %d

en: Stream MP3
sq: Shpërndajë MP3

en: Stream description
sq: Përshkrimi shpërndarjes

en: Stream filters
sq: Filtra shpërndarës

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
sq: Filtra shpërndarës janë module të veçanta që lejojnë operacione të avancuara në anën hyrëse të VLC. Përdor me kujdes ...

en: Stream name
sq: Emri Shpërndarjes

en: Stream output
sq: Shpërndarje nxjerrse

en: Stream public
sq: Shpërndarje publike

en: Stream...
sq: Shpërndajë...

en: Streaming / Transcoding failed
sq: Transmetimi / Transkodimi dështoi

en: Subtitle
sq: Titra

en: Subtitle Track
sq: Kanali i Titrave

en: Subtitle codecs
sq: Titra kodeks

en: Subtitle language
sq: Gjuhë titra

en: Subtitles
sq: Titra

en: Subtitles / OSD
sq: Titrat

en: Sundanese
sq: Sundanezisht

en: Swedish
sq: Suedeze

en: Synchronous writing
sq: Sinkronizo shkrimin

en: TCP/UDP timeout (ms)
sq: TCP/UDP pushim (ms)

en: Teletext
sq: Teletekst

en: Teletext configuration
sq: Konfigurimi teletekst

en: Teletext language
sq: Teletekst gjuhe

en: Teletext subtitles
sq: Teletekst titrash

en: Teletext: additional information
sq: Teletekst: informacion shtesë

en: Teletext: program schedule
sq: Teletekst: orarë programi

en: Text file
sq: File teksti

en: Text identifier for the callback functions
sq: Identifikuesi tekstit për funksionet thirrmbrapa

en: Thai
sq: Tailandezshe

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
sq: Pajisja kapjes "%s" nuk i mbështet parametrat e kërkuar.

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
sq: Nënshkrimi kriptografike për dokumentin e shkarkuar "%s" ishte i pavlefshëm dhe nuk do të mund të përdoret për të siguruar verifikimin e atij. Kështu, dokumenti u fshi.

en: The device you selected cannot be used, because its type is not supported.
sq: Pajisja që keni zgjedhur nuk mund të përdoret, sepse lloji i saj nuk është i mbështetur.

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
sq: Numri maksimal i filtrave (%u) u arrit.

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
sq: Vëllimi mund të regjistrohen dhe restaurohen automatikisht herën tjetër VLC do përdoret.

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
sq: Mënyra letër-muri ju lejon për të shfaqur video si sfond desktopi.

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
sq: Kjo shton filtra përpunimi audio, për të modifikuar përpunimin e zërit.

en: This adds video splitters like clone or wall
sq: Kjo shton ndarësit video si kopje ose mur

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
sq: Kjo i lejon të luajë audio në shpejtësi më të ulët ose më të lartë pa ndikuar ritmin e audios

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
sq: Kjo ju lejon për të ndryshuar nivelin e synuar e parazgjedhur (89 dB) për shpërndarje me informacion e fituar riluajtës

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
sq: Kjo mbivendos kanalin. E matur në Hz.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
sq: Ky program vjen me asnjë garanci, në masën e lejuar nga ligji.
    Ju mund të rishpërndani atë sipas kushteve të Liçencës Publike të Përgjithshme GNU;
    shih dosjen me emrin KOPJIM për detaje.
    Shkruar nga ekipi VideoLAN; shih skedarin AUTHORS.

en: Tibetan
sq: Tibetjane

en: Time
sq: Ora

en: Title
sq: Titull

en: Title %i%s
sq: Titulli %i%s

en: To get exhaustive help, use '-H'.
sq: Për të marrë ndihmë të shumta, përdor '-H'.

en: Tonga (Tonga Islands)
sq: Tonga (Ishujt Tonga)

en: Top
sq: Lart

en: Top-Left
sq: Lart-Majtas

en: Top-Right
sq: Lart-Djathtas

en: Track
sq: Trak

en: Track ID
sq: ID e Kanalit

en: Track number
sq: Numri i kanalit

en: Track settings
sq: konfigurime këngë

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
sq: Tuneli RTSP dhe RTP mbi HTTP

en: Turkish
sq: Turqisht

en: Turkish (ISO 8859-9)
sq: Turqishte (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
sq: Turqishte (Windows-1254)

en: Type
sq: Tipi

en: UDP stream output
sq: Shpërndarje nxjerrse UDP

en: UDP timeout (in ms)
sq: UDP timeout (ne ms)

en: Ukrainian
sq: Ukrainisht

en: Undefined
sq: Papërcaktuar

en: Unidentified codec
sq: Kodeks i padefinuar

en: Unknown
sq: Panjohur

en: Unknown error
sq: Error i panjohur

en: Unset
sq: Pavendosur

en: Unspecified
sq: Jo'specifikuar

en: Untitled
sq: Patitull

en: Up
sq: Lart

en: Update VLC media player
sq: Azhorno aparatin media VLC

en: Use RTP over RTSP (TCP)
sq: Përdor RTP mbi RTSP (TCP)

en: Use S/PDIF when available
sq: Përdorni S/PDIF kur është në dispozicion

en: Use randomized IV for encryption
sq: Përdorimi rastësishëm për kriptimin IV

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
sq: Përdorni këtë kur ju e dini se shpërndarja juaj është (apo nuk është) koduar me Zërin Përreth por nuk arrin të zbulohet si të tillë. Edhe në qoftë se shpërndarja është i koduar në të vërtetë me Zërin Përreth, duke e kthyer në këtë opsion mund të rritet përvoja juaj, sidomos kur kombinohet me kufje Përzierje Kanali.

en: Username
sq: Përdoruesi

en: Uzbek
sq: Uzbekshe

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
sq: VLC mund të shmanë krijimin titull dritare, korniza, etj... rreth një video, duke i dhënë një dritare "minimale".

en: VLC could not connect with the given server.
sq: VLC'ja nuk mund të lidhet me serverin e dhënë.

en: VLC could not open the %s module.
sq: VLC nuk mund të hapë modulin %s.

en: VLC could not open the decoder module.
sq: VLC nuk mund të hapi modulin dekoder.

en: VLC media player - Web Interface
sq: VLC media player - Nderfaqja Web

en: VLC preferences
sq: Preferencat VLC

en: VLC version %s (%s)
sq: VLC versioni %s (%s)

en: VLC's connection to the given server was rejected.
sq: Lidhja e VLC'së tek serveri i dhënë u refuzua.

en: VLC's implementation of Video On Demand
sq: Implementimi i Video Me Kërkesë të VLC's

en: Vertical (13V)
sq: Vertikale (13V)

en: Very Low Definition (240 lines)
sq: Përkufizimi Shumë i Ulët (240 linja)

en: Video Track
sq: Kanali i Videos

en: Video X coordinate
sq: Video X koordinate

en: Video Y coordinate
sq: Video Y koordinate

en: Video alignment
sq: Video shtrirje

en: Video codecs
sq: kodeks video

en: Video connection
sq: Lidhaj Video

en: Video device name
sq: Emri pajisjes video

en: Video filters are used to process the video stream.
sq: Filterat e video's përdoren për proçesin e shpërndarjes video.

en: Video height
sq: Video Gjatësi

en: Video settings
sq: Konfigurimet e videos

en: Video size
sq: Masë video

en: Video splitter module
sq: Moduli ndarës Video

en: Video standard
sq: Standarte video

en: Video title
sq: Titull video

en: Video width
sq: Video Gjerësia

en: Vietnamese
sq: Vietnamisht

en: Visualizations
sq: Vizualizimi

en: Volume Down
sq: Volumi Poshtë

en: Volume Mute
sq: Volumi Pa'zë

en: Volume Up
sq: Volumi Lart

en: Volume normalization
sq: Normalizimit volumit

en: WMServer RTSP dialect
sq: WMServer RTSP dialekt

en: WMServer uses a nonstandard dialect of RTSP. Selecting this parameter will tell VLC to assume some options contrary to RFC 2326 guidelines.
sq: WMServer përdor një dialekt jostandarde të RTSP. Përzgjedhja e këtij parametri do të tregojë VLC për të marrë disa opsione në kundërshtim me udhëzimet e RFC 2326.

en: Waves
sq: Valët

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
sq: Kur kjo është e aktivizuar, ndërfaqja do të tregojë një kuti dialogu çdo herë përdoruesi kërkohet për të dhëna.

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
sq: Kur kjo është e aktivizuar, preferencat dhe/ose ndërfaqet do të tregojnë të gjitha opsionet në dispozicion, duke përfshirë edhe ato që shumica e përdoruesve nuk duhet të prekni.

en: White
sq: Bardhë

en: Width
sq: Gjerësi

en: Width of video or subtitle elementary streams
sq: Gjerësia e video ose titrat shpërndarës elementarë

en: Window decorations
sq: Dekoratave dritare

en: Window properties
sq: Cilësime dritare

en: Yellow
sq: Verdhë

en: Yes
sq: Po

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
sq: Ju mund të zbatoni pozitën e qoshes të lartë të majtë të dritares video (X koordinojnë).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
sq: Ju mund të zbatoni pozitën e qoshes të lartë të majtë të dritares video (Y koordinojnë).

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sq: Ju mund të zbatoni lartësinë Video. Parazgjedhëse (-1) VLC do të përshtaten me karakteristikat video.

en: You can select control interfaces for VLC.
sq: Ju mund të zgjidhni kontrollin ndërfaqes për VLC.

en: You can zoom the video by the specified factor.
sq: Ju mund të bëni zoom video nga faktor të caktuar.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
sq: Mac juaj nuk duket të jetë i pajisur me një pajisje të përshtatshme hyrëse. Ju lutem kontrolloni lidhësit tuaj dhe drejtuesit.

en: Your account was rejected.
sq: Llogaria juaj u refuzua.

en: Zoom
sq: Zmadho

en: Zoom In
sq: Zmadho

en: Zoom Out
sq: Zvogelo

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
sq: shto - përparuar në linjë tuaj komanduese për të parë opsione të avancuara.

en: clean effects
sq: efektet pastër

en: decoder
sq: dekoder

en: float
sq: shket

en: integer
sq: tërësi

en: none
sq: asnjë

en: sec.
sq: sek.

en: string
sq: varg
