vlc 3.0.22-rc1 - en to ug translation catalogue (5411 entries)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
ug: 
    مەزمۇننى vlc-help.txt ھۆججىتىگە تاشلىدى.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
ug: 
    داۋاملاشتۇرۇش ئۈچۈن RETURN كۇنۇپكىسىنى بېسىڭ ...

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
ug: 
    ئاگاھلاندۇرۇش: ئەگەر سىز GUI نى زىيارەت قىلالمىسىڭىز ، بۇيرۇق قۇرى كۆزنىكىنى ئېچىڭ ، VLC ئورناتقان مۇندەرىجىگە كىرىپ «vlc -I qt» نى ئىجرا قىلىڭ.

en:   [%s]
ug:   [% s]

en:  (%1+ rated)
ug:  (% 1 + باھالانغان)

en:  /                      Look for an item
ug:  / بىر نەرسىنى ئىزدەڭ

en:  ;                      Look for the next item
ug:  ;                      كېيىنكى تۈرنى ئىزدەڭ

en:  <, >                   Next/Previous chapter
ug:  <,> كېيىنكى / ئالدىنقى باب

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
ug:  <enter> تاللانغان ھۆججەتنى قويۇش تىزىملىكىگە قوشۇڭ

en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
ug:  <سول> ، <توغرا> ئىزدەش - / + 1 %%

en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
ug:  <pageup>, <pagedown> رامكا بېتىنى بەت يۈزىگە يۆتكەڭ

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
ug:  <بوشلۇق> تاللانغان مۇندەرىجىنى قويۇش تىزىملىكىگە قوشۇڭ

en:  <space>                Pause/Play
ug:  <بوشلۇق> توختىتىش / قويۇش

en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
ug:  <start>, <end> يول باشلاش / ئاخىرلىشىش

en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
ug:  <up> ، <down> رامكا بويىچە سىزىق بويىچە يوللاڭ

en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
ug:  <up>, <down> ئىزدەش +/- 5 %%

en:  A                      Add an entry
ug:  A قوشۇش

en:  B                      Show/Hide filebrowser
ug:  B ھۆججەت كۆرگۈچنى كۆرسىتىش / يوشۇرۇش

en:  Chapter  : %ld/%d
ug:  باب:% ld /% d

en:  Chapter  : %lld/%d
ug:  باب:% lld /% d

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
ug:  Ctrl-l ئېكراننى يېڭىلاڭ

en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
ug:  D, <backspace>, <del> بىر تۈرنى ئۆچۈرۈڭ

en:  Esc                    Close Add/Search entry
ug:  Esc تاقاش / ئىزدەش كىرگۈزۈش

en:  L                      Show/Hide messages box
ug:  L ئۇچۇر رامكىسىنى كۆرسىتىش / يوشۇرۇش

en:  M                      Show/Hide metadata box
ug:  M مېتا سانلىق مەلۇمات رامكىسىنى كۆرسىتىش / يوشۇرۇش

en:  O                      Reverse order Playlist by title
ug:  O ماۋزۇ بويىچە رەتلەش تىزىملىكى

en:  P                      Show/Hide playlist box
ug:  P قويۇش تىزىملىكى رامكىسىنى كۆرسىتىش / يوشۇرۇش

en:  Position : %s/%s
ug:  ئورنى:% s /% s

en:  Profile Name Missing
ug:  ئارخىپ ئىسمى يوقاپ كەتتى

en:  R                      Toggle Repeat item
ug:  R Toggle تەكرارلاش تۈرى

en:  S                      Show/Hide statistics box
ug:  S كۆرسىتىش / يوشۇرۇش ستاتىستىكا رامكىسى

en:  Source   : %s
ug:  مەنبە:% s

en:  Source: <no current item>
ug:  مەنبە: <ھازىرقى تۈر يوق>

en:  Title    : %ld/%d
ug:  ئىسمى:% ld /% d

en:  Title    : %lld/%d
ug:  ئىسمى:% lld /% d

en:  Volume   : %3ld%%
ug:  ھەجىمى:% 3ld %%

en:  Volume   : ----
ug:  ھەجىمى: ----

en:  Volume   : Mute
ug:  ھەجىمى: ئاۋازسىز

en:  [ h for help ]
ug:  [h for help]

en:  [, ]                   Next/Previous title
ug:  [,] كېيىنكى / ئالدىنقى ماۋزۇ

en:  a, z                   Volume Up/Down
ug:  a, z Volume Up / Down

en:  b                      Cycle through video tracks
ug:  b سىن يولى ئارقىلىق ئايلىنىش

en:  c                      Cycle through audio tracks
ug:  c ئاۋاز يولى ئارقىلىق ئايلىنىش

en:  days
ug:  كۈن

en:  e                      Eject (if stopped)
ug:  e Eject (ئەگەر توختىتىلسا)

en:  f                      Toggle Fullscreen
ug:  f تولۇق ئېكران

en:  f/s
ug:  f / s

en:  g                      Go to the current playing item
ug:  g نۆۋەتتىكى ئويۇن تۈرىگە بېرىڭ

en:  h,H                    Show/Hide help box
ug:  h, H Show / Hide ياردەم رامكىسى

en:  i                      Show/Hide info box
ug:  i ئۇچۇر رامكىسىنى كۆرسىتىش / يوشۇرۇش

en:  kb/s
ug:  kb / s

en:  l                      Toggle Loop Playlist
ug:  l Loop Playlist

en:  m                      Mute
ug:  m Mute

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
ug:  n, p كېيىنكى / ئالدىنقى قويۇش تىزىملىكى

en:  o                      Order Playlist by title
ug:  o ماۋزۇ قويۇش تىزىملىكى

en:  q, Q, Esc              Quit
ug:  q, Q, Esc Quit

en:  r                      Toggle Random playing
ug:  r ئىختىيارى ئويناش

en:  s                      Stop
ug:  s Stop

en:  v                      Cycle through subtitles tracks
ug:  v تارماق يوللار ئارقىلىق ئايلىنىش

en:  x                      Show/Hide objects box
ug:  x ئوبيېكت رامكىسىنى كۆرسىتىش / يوشۇرۇش

en: "Rating" to put in ASF comments.
ug: ASF باھا بېرىش ئۈچۈن «باھالاش».

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
ug: كۆك رەڭلىك ئېكراننىڭ رەڭگى ئۈچۈن «U» قىممىتى (YUV قىممىتىدە). 0 دىن 255 گىچە. كۆك رەڭ ئۈچۈن سۈكۈتتىكى 120 دىن.

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
ug: كۆك رەڭلىك ئېكران رەڭگىنىڭ «V» قىممىتى (YUV قىممىتىدە). 0 دىن 255 گىچە. كۆڭۈلدىكى قىممىتى 90 دىن كۆك.

en: #paste your VLM commands here
ug: # VLM بۇيرۇقلىرىڭىزنى بۇ يەرگە چاپلاڭ

en: #separate commands with a new line or a semi-colon
ug: # يېڭى قۇر ياكى يېرىم قوش چېكىت بىلەن بۇيرۇقلارنى ئايرىڭ

en: %.1f MHz (%d services)
    ~%s remaining
ug: % .1f MHz (% d مۇلازىمىتى)
    ~% s قالدى

en: %1 downloads
ug: % 1 چۈشۈرۈش

en: %@ stream to %@:%@
ug: % @ stream to% @:% @

en: %i tracks
ug: % i tracks

en: %llu B
ug: % llu B.

en: %lu B
ug: % lu B.

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
ug: % s
    چۈشۈرۈش ...% s /% s% .1f %% تاماملاندى

en: %s (Encoded Output)
ug: % s (كودلاشتۇرۇلغان چىقىرىش)

en: %s Range
ug: % s Range

en: %s [%s %d]
ug: % s [% s% d]

en: %s bytes
ug: %s بايت

en: %u kb/s
ug: % u kb / s

en: &About
ug: ھەققىدە(&A)

en: &Advanced Controls
ug: & Advanced Controls

en: &Advanced Open...
ug: & Advanced Open ...

en: &Apply
ug: &قوللان

en: &Aspect Ratio
ug: & Aspect Ratio

en: &Audio
ug: ئ&ۈن

en: &Cancel
ug: &ۋاز كەچ

en: &Chapter
ug: & باب

en: &Clear
ug: تا&زىلا

en: &Close
ug: يا&پ

en: &Codec Information
ug: & Codec ئۇچۇرلىرى

en: &Continue
ug: & داۋاملاشتۇرۇش

en: &Crop
ug: كەس(&C)

en: &Deinterlace
ug: & Deinterlace

en: &Deinterlace mode
ug: & Deinterlace ھالىتى

en: &Disc
ug: & دىسكا

en: &Effects and Filters
ug: & ئۈنۈم ۋە سۈزگۈچ

en: &Enqueue
ug: & Enqueue

en: &Faster
ug: & تېز

en: &File
ug: &ھۆججەت

en: &Filter:
ug: & Filter:

en: &Fingerprint
ug: & بارماق ئىزى

en: &Fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكران(&F)

en: &Fullscreen Interface
ug: & تولۇق ئېكران كۆرۈنمە يۈزى

en: &General
ug: ئ&ادەتتىكى

en: &Go
ug: يۆتكەل(&G)

en: &Help
ug: يار&دەم

en: &Hide VLC media player in taskbar
ug: & ۋەزىپە بالدىقىدا VLC مېدىيا قويغۇچىنى يوشۇرۇش

en: &Increase Volume
ug: & ھەجىمىنى ئاشۇرۇش

en: &Install
ug: & قاچىلاش

en: &Jump Forward
ug: & ئالغا ئىلگىرىلەش

en: &MPEG-TS
ug: & MPEG-TS

en: &Manage
ug: & باشقۇرۇش

en: &Media
ug: &ۋاسىتە

en: &Messages
ug: & ئۇچۇرلار

en: &Metadata
ug: & Metadata

en: &Mute
ug: & Mute

en: &Network
ug: &تور

en: &No
ug: & ياق

en: &Open File...
ug: ھۆججەت ئاچ(&O)…

en: &Open Media
ug: & Media نى ئېچىڭ

en: &Open Multiple Files...
ug: & كۆپ ھۆججەتلەرنى ئېچىڭ ...

en: &Play
ug: قو&ي

en: &Playback
ug: & Playback

en: &Preferences
ug: & مايىللىق

en: &Program
ug: & پروگرامما

en: &Quality
ug: & سۈپەت

en: &Quit
ug: &چېكىن

en: &Recheck version
ug: نەشرىنى قايتا تەكشۈرۈش

en: &Renderer
ug: & Renderer

en: &Reset Preferences
ug: مايىللىقنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: &Save
ug: ساقلا&

en: &Save Metadata
ug: & Metadata نى ساقلاڭ

en: &Save as...
ug: باش&قا ئاتتا ساقلا…

en: &Search:
ug: ئىزدە(&S):

en: &Select
ug: &تاللا

en: &Start
ug: &باشلا

en: &Stereo Mode
ug: & Stereo Mode

en: &Stop
ug: ت&وختا

en: &Stream
ug: & Stream

en: &Stream...
ug: & Stream ...

en: &Track Synchronization
ug: ماس قەدەملىك ئىز قوغلاش

en: &Uninstall
ug: & ئۆچۈرۈش

en: &VLM Configuration
ug: & VLM سەپلىمىسى

en: &Verbosity:
ug: & Verbosity:

en: &Video
ug: &سىن

en: &View
ug: كۆر&ۈنۈش

en: &Visualizations
ug: كۆر&ۈنۈشچان ئۈنۈم

en: &Yes
ug: &ھەئە

en: &Zoom
ug: ك&ەڭەيت تارايت

en: (Delayed)
ug: (كېچىكتۈرۈلدى)

en: (default disabled)
ug: (سۈكۈتتىكى چەكلەنگەن)

en: (default enabled)
ug: (سۈكۈتتىكى ھالەتتە)

en: +----[ Remote control commands ]
ug: + ---- [يىراقتىن كونترول قىلىش بۇيرۇقلىرى]

en: +----[ end of help ]
ug: + ---- [ياردەمنىڭ ئاخىرى]

en: +-[Audio Decoding]
ug: + - [Audio Decoding]

en: +-[Incoming]
ug: + - [كەلگەن]

en: +-[Video Decoding]
ug: + - [Video Decoding]

en: .*
ug: . *

en: 0.35 (same as DVB-S)
ug: 0.35 (DVB-S بىلەن ئوخشاش)

en: 0/90/180/270/mirror
ug: 0/90/180/270 / ئەينەك

en: 1 is explicit for SBR and implicit for PS (default), 2 is explicit hierarchical.
ug: 1 SBR ئۈچۈن ئېنىق ، PS ئۈچۈن ئېنىق (سۈكۈتتىكى) ، 2 ئېنىق قاتلاملىق.

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
ug: 1-سۈپەت سۈپەتنى ئاساس قىلغان VBR. Range 0 to 51.

en: 10 bits
ug: 10 bit

en: 15 bits
ug: 15 bit

en: 16 bits
ug: 16 bit

en: 16 bytes
ug: 16 بايىت

en: 1:1 Original
ug: 1:1 ئەسلى

en: 1:2 Half
ug: 1:2 يېرىم

en: 1:4 Quarter
ug: 1:4 چارەك

en: 1:File
ug: 1: ھۆججەت

en: 24 bits
ug: 24 bit

en: 24 bytes
ug: 24 بايىت

en: 2:1 Double
ug: 2:1 قوش

en: 32 bits
ug: 32 bit

en: 32 bytes
ug: 32 بايىت

en: 3D OpenGL spectrum visualization
ug: 3D OpenGL سپېكترىنى تەسۋىرلەش

en: 4:2:0
ug: 4: 2: 0

en: 4:2:2
ug: 4: 2: 2

en: 4:4:4
ug: 4: 4: 4

en: 525 lines / 60 Hz
ug: 525 قۇر / 60 Hz

en: 625 lines / 50 Hz
ug: 625 قۇر / 50 Hz

en: 8 bits
ug: 8 bit

en: <Local>
ug: <يەرلىك>

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
ug: <html> <head> <meta http-equiv = "مەزمۇن تىپى" مەزمۇن = "text / html; charset = utf-8" /> </head> <body> <h2> VLC مېدىيا قويغۇچىسىنىڭ ياردىمى </. h2> <h3> ھۆججەتلەر </h3> <p> سىز VideoLAN نىڭ <a href = "http://wiki.videolan.org"> wiki </a> تور بېتىدىن VLC ھۆججىتىنى تاپالايسىز. </p> <p> ئەگەر سىز VLC مېدىيا قويغۇچىغا يېڭى كەلگەن بولسىڭىز ، <br> <a href = "http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"> <em> VLC مېدىيا قويغۇچىغا تونۇشتۇرۇش </ em> </ نى ئوقۇڭ. a>. </p> <p> سىز قويغۇچنى قانداق ئىشلىتىش ھەققىدە <br> "<a href =" http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo "> <em> VLC مېدىيا قويغۇچ </ em> </a> "ھۆججىتى بىلەن ھۆججەتلەرنى قانداق ئويناش. a href = "http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo"> ئېقىم ھۆججىتى </a>. </p> <p> ئەگەر تېرمىنولوگىيەگە ئىشەنمىسىڭىز ، <a href = "http: //wiki.videolan.org/Knowledge_Base"> بىلىم ئاساسى </a>. "> تېزلەتمە </a> بەت. </p> <h3> ياردەم </h3> <p> سوئال سوراشتىن بۇرۇن ، ئۆزىڭىزنى <a href =" http://www.videolan.org/support غا مۇراجىئەت قىلىڭ <faq.html">FAQ </a>. > ، irc.freenode دىكى <a href = "http://www.videolan.org/vlc/lists.html"> خەت ساندۇقى </a> ياكى بىزنىڭ IRC قانىلىمىز (<em> #videolan </em>). .net). </p> <h3> بۇ تۈرگە تۆھپە قوشۇڭ كودقا بىزگە ياردەم قىلىدىغان مەبلەغ ۋە ماتېرىياللارنى بەرسىڭىزمۇ بولىدۇ. ئەلۋەتتە ، سىز <b> تەشۋىق </ b> VLC مېدىيا قويغۇچى. </p> </body> </html>

en: <p>In order to protect your privacy, <i>VLC media player</i> does <b>not</b> collect personal data or transmit them, not even in anonymized form, to anyone.</p>
    <p>Nevertheless, <i>VLC</i> is able to automatically retrieve information about the media in your playlist from third party Internet-based services. This includes cover art, track names, artist names and other meta-data.</p>
    <p>Consequently, this may entail identifying some of your media files to third party entities. Therefore the <i>VLC</i> developers require your express consent for the media player to access the Internet automatically.</p>
ug: <p> شەخسىي مەخپىيەتلىكىڭىزنى قوغداش ئۈچۈن ، <i> VLC مېدىيا قويغۇچىسى </ b> <b> ئەمەس </ b> شەخسىي ئۇچۇرلارنى توپلايدۇ ياكى نامسىز ھالەتتە بولسىمۇ ھېچكىمگە يەتكۈزمەيدۇ. </p>
    <p> شۇنداقتىمۇ ، <i> VLC </i> ئۈچىنچى تەرەپ ئىنتېرنېتنى ئاساس قىلغان مۇلازىمەتلەردىن سىزنىڭ تىزىملىكىڭىزدىكى مېدىيا ھەققىدىكى ئۇچۇرلارنى ئاپتوماتىك ئېرىشەلەيدۇ. بۇ مۇقاۋا سەنئىتى ، ئىز ئىسمى ، سەنئەتكارلارنىڭ ئىسمى ۋە باشقا مېتا سانلىق مەلۇماتلىرىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ. </p>
    <p> نەتىجىدە ، بۇ بەزى مېدىيا ھۆججەتلىرىڭىزنى ئۈچىنچى تەرەپ ئورۇنلىرىغا پەرقلەندۈرۈشنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ. شۇڭلاشقا <i> VLC </i> ئاچقۇچىلار مېدىيا قويغۇچىنىڭ تورغا ئاپتوماتىك كىرىشى ئۈچۈن سىزنىڭ ئوچۇق رۇخسىتىڭىزنى تەلەپ قىلىدۇ. </p>

en: <p>Password for Web interface has not been set.</p><p>Please use --http-password, or set a password in </p><p>Preferences &gt; All &gt; Main interfaces &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Password.</p>
ug: <p> تور كۆرۈنمە يۈزىنىڭ پارولى تەڭشەلمىدى. </p> <p> --http- پارولنى ئىشلىتىڭ ياكى </p> <p> مايىللىق & gt; ھەممىسى & gt; ئاساسلىق كۆرۈنمە يۈزى & gt; Lua & gt; Lua HTTP & gt; پارول. </p>

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
ug: <p> VLC مېدىيا قويغۇچىسى <a href = "http://www.videolan.org/"> <span style = "تېكىست بېزەكچىلىكىدىكى پىدائىيلار تەرىپىدىن ياسالغان ھەقسىز ۋە ئوچۇق كودلۇق مېدىيا قويغۇچ ، كودلاشتۇرغۇچ ۋە ئېقىن. : ئاستى سىزىق رەڭگى: # 0057ae; "> VideoLAN </span> </a> مەھەللىسى. DVD ، تور ئېقىمى ، تۇتۇش كارتىسى ۋە باشقا مېدىيا فورماتى! </p> <p> <a href = "http://www.videolan.org/contribute/"> <span style = "تېكىست بېزەك: ئاستى سىزىق; : # 0057ae; "> ياردەم قىلىڭ ۋە بىزگە قوشۇلۇڭ! </span> </a>

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
ug: <p> VLC مېدىيا قويغۇچىسى <a href = "https://www.videolan.org/"> <span style = "تېكىست بېزەش پىدائىيلىرى تەرىپىدىن ياسالغان ھەقسىز ۋە ئوچۇق مەنبەلىك مېدىيا قويغۇچ ، كودلاشتۇرغۇچ ۋە ئېقىن. : ئاستى سىزىق رەڭگى: # 0057ae; "> VideoLAN </span> </a> مەھەللىسى. DVD ، تور ئېقىمى ، تۇتۇش كارتىسى ۋە باشقا مېدىيا فورماتى! </p> <p> <a href = "https://www.videolan.org/contribute/"> <span style = "تېكىست بېزەك: ئاستى سىزىق; : # 0057ae; "> ياردەم قىلىڭ ۋە بىزگە قوشۇلۇڭ! </span> </a>

en: >HHHHHH;#
ug: > HHHHHH; #

en: A SDP export is requested, but no URL is provided.
ug: SDP ئېكسپورتى تەلەپ قىلىنىدۇ ، ئەمما URL تەمىنلەنمەيدۇ.

en: A continuous tone at 22kHz can be sent on the cable. This normally selects the higher frequency band from a universal LNB.
ug: 22kHz لىق ئۇدا ئاۋازنى كابېلغا ئەۋەتكىلى بولىدۇ. بۇ ئادەتتە ئۇنىۋېرسال LNB دىن يۇقىرى چاستوتا بەلبېغىنى تاللايدۇ.

en: A description in SDP format is required to receive the RTP stream. Note that rtp:// URIs cannot work with dynamic RTP payload format (%u).
ug: RTP ئېقىمىنى قوبۇل قىلىش ئۈچۈن SDP فورماتىدىكى چۈشەندۈرۈش تەلەپ قىلىنىدۇ. دىققەت: rtp: // URI ھەرىكەتچان RTP يۈكلەش فورماتى (% u) بىلەن ئىشلىيەلمەيدۇ.

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
ug: VBR كودلاشنىڭ مۇقىم سىن مىقدارلاشتۇرغۇچ ئۆلچىمى (قوبۇل قىلىنغان قىممەت: 0.01 دىن 255.0).

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
ug: پەش ئارقىلىق ئايرىلغان كۆرۈش ئۈنۈمى تىزىملىكى.
    نۆۋەتتىكى ئۈنۈملەر: تۇتۇق ، دائىرە ، سپېكترى ، سپېكتومېتىر ۋە vuMeter.

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
ug: VLC نىڭ يېڭى نەشرى (% 1.% 2.% 3% 4) بار.

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
ug: ئىجابىي قىممەت ئاۋازنىڭ سىننىڭ ئالدىدا ئىكەنلىكىنى كۆرسىتىدۇ

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
ug: ئىجابىي قىممەت دېگەن مەزمۇننىڭ سىننىڭ ئالدىدا ئىكەنلىكىدىن دېرەك بېرىدۇ

en: A single password restricts access to this interface.
ug: بىرلا پارول بۇ كۆرۈنمە يۈزىنى زىيارەت قىلىشنى چەكلەيدۇ.

en: A sound font file (.SF2) is required for MIDI synthesis.
    Please install a sound font and configure it from the VLC preferences (Input / Codecs > Audio codecs > FluidSynth).
ug: MIDI بىرىكتۈرۈش ئۈچۈن ئاۋازلىق خەت ھۆججىتى (.SF2) تەلەپ قىلىنىدۇ.
    ئاۋاز خەت نۇسخىسىنى ئورنىتىپ ئۇنى VLC مايىللىقى (كىرگۈزۈش / كود يەشكۈچ> ئاۋازلىق كود يەشكۈچ> FluidSynth) دىن تەڭشەڭ.

en: A/52 audio packetizer
ug: A / 52 ئاۋاز بوغچىسى

en: A/52 dynamic range compression
ug: A / 52 ھەرىكەتچان دائىرىنى پىرىسلاش

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
ug: AAC ئاۋاز كود يەشكۈچ (libfaad2 نى ئىشلىتىپ)

en: AAC extension
ug: AAC كېڭەيتىلمىسى

en: AACS Host certificate revoked.
ug: AACS ساھىبجامال گۇۋاھنامىسى بىكار قىلىندى.

en: AACS MMC failed.
ug: AACS MMC مەغلۇپ بولدى.

en: ADF stream filter
ug: ADF ئاقما سۈزگۈچ

en: ADPCM audio decoder
ug: ADPCM ئاۋاز كود يەشكۈچ

en: AES key URI to place in playlist
ug: AES كۇنۇپكىسى URI نى قويۇش تىزىملىكىگە قويىدۇ

en: AES key file
ug: AES ئاچقۇچلۇق ھۆججەت

en: AES/EBU
ug: AES / EBU

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
ug: AES3 / SMPTE 302M ئاۋاز كود يەشكۈچ

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
ug: AES3 / SMPTE 302M ئاۋاز بوغچىسى

en: ALSA audio capture
ug: ALSA ئاۋازلىق رەسىم

en: ALSA audio output
ug: ALSA ئاۋاز چىقىرىش

en: AM Tuner mode
ug: AM تەڭشىگۈچ ھالىتى

en: AM Tuner mode. Can be one of Default (0), TV (1), AM Radio (2), FM Radio (3) or DSS (4).
ug: AM تەڭشىگۈچ ھالىتى. سۈكۈتتىكى (0) ، تېلېۋىزور (1) ، AM رادىئو (2) ، FM رادىئو (3) ياكى DSS (4) نىڭ بىرى بولالايدۇ.

en: AM radio
ug: AM رادىيو

en: AOM video decoder
ug: AOM سىن كود يەشكۈچ

en: APE/ID3 tags-skipping filter
ug: APE / ID3 خەتكۈچ ئاتلاش سۈزگۈچ

en: ARIB STD-B25 Cam module
ug: ARIB STD-B25 كامېرا مودۇلى

en: ARIB subtitles decoder
ug: ARIB كود يەشكۈچ

en: ARM NEON audio volume
ug: ARM NEON ئاۋاز ئاۋازى

en: ARM NEON video chroma YUV->RGBA
ug: ARM NEON video chroma YUV-> RGBA

en: ARM NEON video chroma conversions
ug: ARM NEON سىن خروما ئايلاندۇرۇش

[ctx: ASCII]
en: VLC media player
ug: VLC ۋاسىتە قويغۇ

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
ug: ASF بوغچا چوڭلۇقى - سۈكۈتتىكى قىممىتى 4096 بايت

en: ASF/WMV
ug: ASF / WMV

en: ASF/WMV demuxer
ug: ASF / WMV كۆرسەتكۈچ

en: ASX playlist import
ug: ASX قويۇش تىزىملىكى ئەكىرىش

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
ug: ATSC A / 52 (AC-3) ئاۋاز كود يەشكۈچ

en: ATSC minor channel
ug: ATSC كىچىك قانال

en: ATSC reception parameters
ug: ATSC قوبۇل قىلىش پارامېتىرلىرى

en: AV1 video packetizer
ug: AV1 سىن بوغچىسى

en: AVFoundation audio capture module.
ug: AVFoundation ئاۋاز ئېلىش مودۇلى.

en: AVFoundation video capture module.
ug: AVFoundation سىنغا ئېلىش مودۇلى.

en: Abkhazian
ug: ئابغازچە

en: Abort
ug: ئەمەلدىن قالدۇرۇش

en: About
ug: ھەققىدە

en: About VLC media player
ug: VLC مېدىيا قويغۇچى ھەققىدە

en: Above the Video
ug: ئۈستىدىكى سىن

en: Abscissa of the capture region in pixels.
ug: پېكسىلدىكى تۇتۇۋېلىش رايونىنىڭ Abscissa.

en: Absolute delay
ug: مۇتلەق كېچىكىش

en: Absolute delay - add absolute delay to each subtitle. Relative to source delay - multiply subtitle delay. Relative to source content - determine subtitle delay from its content (text).
ug: مۇتلەق كېچىكىش - ھەر بىر تېمىغا مۇتلەق كېچىكىشنى قوشۇڭ. مەنبەنىڭ كېچىكىشى بىلەن مۇناسىۋەتلىك - تارماق كېچىكتۈرۈشنى كۆپەيتىش. مەنبە مەزمۇنىغا مۇناسىۋەتلىك - ئۇنىڭ مەزمۇنى (تېكىست) دىن تارماق تېما كېچىكىشىنى بەلگىلەڭ.

en: Accelerated video output (Overlay)
ug: سىن چىقىرىش سۈرئىتىنى تېزلىتىش (قاپلاش)

en: Accept 24 hours
ug: 24 سائەت قوبۇل قىلىڭ

en: Accept certificate temporarily
ug: گۇۋاھنامىنى ۋاقىتلىق قوبۇل قىلىڭ

en: Accept commands from this source. The CLI defaults to stdin ("*console"), but can also bind to a plain TCP socket ("localhost:4212") or use the telnet protocol ("telnet://0.0.0.0:4212")
ug: بۇ مەنبەدىن بۇيرۇقلارنى قوبۇل قىلىڭ. CLI سۈكۈتتىكى ھالەتتە ("* كونترول سۇپىسى") ، ئەمما ئاددىي TCP ئېغىزى ("localhost: 4212") غا باغلىنالايدۇ ياكى تېلېگراف كېلىشىمىنى ئىشلىتەلەيدۇ ("telnet: //0.0.0.0: 4212")

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
ug: Stdin ئەمەس بەلكى Unix ئېغىزىدىن بۇيرۇق قوبۇل قىلىڭ.

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
ug: بۇيرۇقلارنى stdin ئەمەس ، بەلكى ئوق ئېغىزىدىن قوبۇل قىلىڭ. ئادرېسنى تەڭشىيەلەيسىز ۋە كۆرۈنمە يۈزى باغلىنىدۇ.

en: Accept permanently
ug: مەڭگۈلۈك قوبۇل قىلىڭ

en: Access advanced options to tweak the device
ug: ئۈسكۈنىنى تەڭشەش ئۈچۈن ئىلغار تاللاشلارنى زىيارەت قىلىڭ

en: Access module
ug: زىيارەت مودۇلى

en: Access modules
ug: بۆلەكلەرنى زىيارەت قىلىڭ

en: Access output
ug: چىقىرىش

en: Access output module
ug: چىقىرىش مودۇلىغا كىرىش

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
ug: زىيارەت چىقىرىش مودۇلى مۇقام ئېقىم يوللاش يوللىرىنى كونترول قىلىدۇ. بۇ تەڭشەك سىزنى ھەر ۋاقىت مۇئەييەن زىيارەت قىلىش ئۇسۇلىنى مەجبۇرلاشقا يول قويىدۇ. بەلكىم بۇنداق قىلماسلىقىڭىز مۇمكىن.
    ھەر بىر زىيارەت نەتىجىسىنىڭ سۈكۈتتىكى پارامېتىرلىرىنى تەڭشىيەلەيسىز.

en: Access to the stream is denied by the server configuration.
ug: مۇلازىمېتىر سەپلىمىسى تەرىپىدىن ئېقىنغا كىرىش رەت قىلىنغان.

en: Access unit delimiters
ug: بىرلىك چەكلىمىسى

en: Accessibility
ug: قولايلىق

en: Accessibility type for all future passwords saved to the Keychain
ug: Keychain غا ساقلانغان كەلگۈسىدىكى بارلىق پاروللارنىڭ زىيارەت قىلىش تىپى

en: Account that will be used for the connection.
ug: ئۇلىنىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان ھېسابات.

en: Accuracy of RateControl
ug: RateControl نىڭ توغرىلىقى

en: Acid
ug: ئاسىد

en: Acquisition rate (in fps)
ug: سېتىۋېلىش نىسبىتى (fps دا)

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Actions
ug: ھەرىكەتلەر

en: Activate
ug: ئاكتىپ

en: Activate Transcoding
ug: Transcoding نى قوزغىتىڭ

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
ug: VNC راي سىناشنى قوزغىتىڭ. VDR ffnetdev خېرىدارى سۈپىتىدە ئىشلىتىشكە ئاكتىپلىماڭ.

en: Activate or deactivate autoscaling.
ug: ئاپتوماتىك ھەيدەشنى قوزغىتىش ياكى توختىتىش.

en: Activate or deactivate deinterlacing.
ug: ئايرىۋېتىشنى ئاكتىپلاش ياكى توختىتىش.

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
ug: يۇمشاق دېتالنىڭ يېڭى نەشرىنىڭ ئاپتوماتىك ئۇقتۇرۇشىنى قوزغىتىڭ. ئۇ ھەر ئىككى ھەپتىدە بىر قېتىم ئىجرا بولىدۇ.

en: Activate the updates availability notification
ug: يېڭىلانمىلارنىڭ ئۇقتۇرۇشىنى قوزغىتىڭ

en: Activate updates notifier
ug: يېڭىلاش ئۇقتۇرۇشىنى قوزغىتىڭ

en: Active Extensions
ug: ئاكتىپ كېڭەيتىلمە

en: Active Format Descriptor line
ug: ئاكتىپ فورمات تەسۋىر سىزىقى

en: Active Format Descriptor value
ug: ئاكتىپ فورمات چۈشەندۈرگۈچى قىممىتى

en: Active regions
ug: ئاكتىپ رايونلار

en: Active windows
ug: ئاكتىپ كۆزنەك

en: Actors
ug: ئارتىسلار

en: Adaptive
ug: ماسلىشىشچان

en: Adaptive B-frame decision
ug: ماسلىشىشچان B رامكا قارارى

en: Adaptive Logic
ug: ماسلىشىشچان لوگىكا

en: Adaptive spatial transform size
ug: ماسلىشىشچان بوشلۇق ئۆزگەرتىش چوڭلۇقى

en: Add
ug: قوش

en: Add &Subtitle File...
ug: ھۆججەت قوشۇش ۋە تېما يوللاش ...

en: Add Directory...
ug: مۇندەرىجە قوش…

en: Add EXT-X-ALLOW-CACHE:NO directive in playlist-file if this is disabled
ug: EXT-X-ALLOW-CACHE نى قوشۇڭ: ئەگەر بۇ چەكلەنگەن بولسا قويۇش تىزىملىكى ھۆججىتىدە ھېچقانداق كۆرسەتمە يوق

en: Add File...
ug: ھۆججەت قوش…

en: Add Folder...
ug: قىسقۇچ قوش…

en: Add Input
ug: كىرگۈزۈش قوشۇڭ

en: Add Interface
ug: Interface نى قوشۇڭ

en: Add Noise
ug: شاۋقۇن قوشۇڭ

en: Add Subtitle File...
ug: Subtitle ھۆججىتىنى قوشۇڭ ...

en: Add Subtitle File:
ug: Subtitle ھۆججىتىنى قوشۇڭ:

en: Add WAVE header
ug: WAVE ماۋزۇسىنى قوشۇڭ

en: Add a YUV4MPEG2 header
ug: YUV4MPEG2 ماۋزۇسىنى قوشۇڭ

en: Add a background
ug: تەگلىك قوشۇڭ

en: Add a blurring effect
ug: تۇتۇق ئۈنۈم قوشۇڭ

en: Add a delay effect to the sound
ug: ئاۋازغا كېچىكىش ئۈنۈمى قوشۇڭ

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
ug: ئوخشىمىغان ئارقا كۆرۈنۈشتىكى ئوقۇشچانلىقىنى ئاشۇرۇش ئۈچۈن تېكىستكە خەت نۇسخىسى قوشۇڭ.

en: Add a shadow
ug: سايە قوشۇڭ

en: Add cover art from file
ug: ھۆججەتتىن مۇقاۋا سەنئىتى قوشۇڭ

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
ug: لازىملىق ئېقىن ئۇسۇللىرى بويىچە مەنزىللەرنى قوشۇڭ. فورماتنىڭ قوللىنىلغان ئۇسۇل بىلەن ماس كېلىدىغان-كەلمەيدىغانلىقىنى جەزملەشتۈرۈڭ.

en: Add logo
ug: بەلگە قوشۇڭ

en: Add new Preset...
ug: يېڭى ئالدىن بەلگىلەڭ ...

en: Add text
ug: تېكىست قوش

en: Add to Playlist
ug: قويۇش تىزىملىكىگە قوش

en: Add...
ug: قوش…

en: Additional fonts directory
ug: قوشۇمچە خەت مۇندەرىجىسى

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
ug: مۇلازىمەت تەمىنلىگەن قوشۇمچە كۆرۈنمە يۈزى. قاچىلاش ۋاقتىدا بەلگىلىنىشى كېرەك ، شۇڭا مۇلازىمەت مۇۋاپىق تەڭشەلدى. كۆرۈنمە يۈزى بۆلەكلىرىنىڭ پەش بىلەن ئايرىلغان تىزىملىكىنى ئىشلىتىڭ. (ئورتاق قىممەتلەر: خاتىرە ، ساپ ، rc ، http)

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
ug: چوققا كەڭلىكتىكى پېكسىل قوشۇش ياكى ئېلىش.

en: Addons local storage installer
ug: يەرلىك ساقلىغۇچ ئورنىتىدۇ

en: Addons local storage lister
ug: يەرلىك ساقلاش تىزىملىكىنى قوشۇڭ

en: Address
ug: ئادرېس

en: Address of the CDDB server to use.
ug: ئىشلىتىدىغان CDDB مۇلازىمېتىرنىڭ ئادرېسى.

en: Address of the audio postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
ug: ئاۋازلىق يوللانما چاقىرىش ئىقتىدارىنىڭ ئادرېسى. بۇ ئىقتىدار بۇففېرغا كىرگەندە چاقىرىلىدۇ.

en: Address of the audio prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
ug: ئاۋازلىق ئالدىنئالا چاقىرىش ئىقتىدارىنىڭ ئادرېسى. بۇ ئىقتىدار بۇففېرنى ئورۇنلاشتۇرىدىغان ئورۇن بەلگىلەيدۇ.

en: Address of the get callback function
ug: چاقىرىش ئىقتىدارىنىڭ ئادرېسى

en: Address of the release callback function
ug: قويۇپ بېرىش چاقىرىش ئىقتىدارىنىڭ ئادرېسى

en: Address of the video postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
ug: سىن يوللىغۇچى چاقىرىش ئىقتىدارىنىڭ ئادرېسى. بۇ ئىقتىدار بۇففېرغا كىرگەندە چاقىرىلىدۇ.

en: Address of the video prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
ug: سىن ئالدىنئالا چاقىرىش ئىقتىدارىنىڭ ئادرېسى. بۇ ئىقتىدار بۇففېرنى ئورۇنلاشتۇرىدىغان ئورۇن بەلگىلەيدۇ.

en: Address to bind to (helper setting for dst)
ug: باغلىنىدىغان ئادرېس (dst نىڭ ياردەمچى تەڭشىكى)

en: Adds filtered gaussian noise
ug: سۈزۈلگەن گاۋسىيىلىك ئاۋازنى قوشىدۇ

en: Adjust HDMI refresh rate to the video.
ug: سىنغا HDMI يېڭىلاش نىسبىتىنى تەڭشەڭ.

en: Adjust VLC priority
ug: VLC ئەۋزەللىكىنى تەڭشەڭ

en: Adjust pitch
ug: مەيداننى تەڭشەش

en: Adjust the current playback position
ug: نۆۋەتتىكى قويۇش ئورنىنى تەڭشەڭ

en: Adjust the volume
ug: ئاۋازىنى تەڭشەڭ

en: Adjustments and Effects
ug: تەڭشەش ۋە ئۈنۈم

en: Advanced
ug: ئالىي

en: Advanced Buttons
ug: ئىلغار كۇنۇپكىلار

en: Advanced Open File...
ug: ئىلغار ئوچۇق ھۆججەت ...

en: Advanced Options
ug: ئالىي تاللانما

en: Advanced Preferences
ug: ئىلغار مايىللىق

en: Advanced options...
ug: ئىلغار تاللاشلار ...

en: Advanced settings
ug: ئالىي تەڭشەك

en: Advanced settings. Use with care...
ug: ئالىي تەڭشەكلەر. Use with care...

en: Afar
ug: ئافارچە

en: Afrikaans
ug: ئافرىكانچە

en: After first unlock
ug: ئاۋال ئېچىلغاندىن كېيىن

en: After first unlock, on this device only
ug: تۇنجى قۇلۇپنى ئاچقاندىن كېيىن ، بۇ ئۈسكۈنىدىلا

en: Albanian
ug: ئالبانچە

en: Album
ug: پلاستىنكا توپلىمى

en: Album art filename
ug: پىلاستىنكا ھۆججەت ئىسمى

en: Album replay gain
ug: پىلاستىنكا قايتا پايدا ئېلىش

en: All
ug: ھەممىسى

en: All Files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: Allow automatic icon changes
ug: ئاپتوماتىك سىنبەلگە ئۆزگەرتىشكە يول قويۇڭ

en: Allow cache
ug: ساقلىغۇچقا رۇخسەت قىلىڭ

en: Allow metadata network access
ug: مېتا سانلىق مەلۇمات تورىغا يول قويۇڭ

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
ug: ئۆلچەمگە ماس كەلمەيدىغان تېز سۈرئەتلىك ئۇسۇللارغا يول قويۇڭ. تېخىمۇ تېز ، ئەمما خاتالىق كۆپ يۈز بېرىدۇ.

en: Allow only one instance
ug: پەقەت بىرلا مىسالغا يول قويۇڭ

en: Allow only one running instance
ug: پەقەت بىرلا ئىجرا قىلىش مىسالىغا يول قويۇڭ

en: Allow other applications to control VLC using the D-Bus MPRIS protocol.
ug: باشقا قوللىنىشچان پروگراممىلارنىڭ D-Bus MPRIS كېلىشىمىنى ئىشلىتىپ VLC نى كونترول قىلىشىغا يول قويۇڭ.

en: Allow real-time priority
ug: دەل ۋاقتىدا مۇھىم ئورۇنغا قويۇڭ

en: Allow speed tricks
ug: سۈرئەت ئالدامچىلىقىغا يول قويۇڭ

en: Allow the use of the Intel Media SDK software implementation of the codecs if no QuickSync Video hardware acceleration is present on the system.
ug: ئەگەر سىستېمىدا QuickSync Video قاتتىق دېتال سۈرئىتىنى تېزلىتىش بولمىسا ، Intel Media SDK يۇمشاق دېتالىنىڭ كود يەشكۈچلىرىنى ئىشلىتىشىگە يول قويۇڭ.

en: Allow to build directory index
ug: مۇندەرىجە كۆرسەتكۈچىنى قۇرۇشقا يول قويۇڭ

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
ug: ئوتتۇرىچە bitrate (kbits / s) دىكى پەرقلىق.

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
ug: VLC نىڭ پەقەت بىرلا ئىجرا قىلىش مىسالىغا يول قويۇش بەزىدە پايدىلىق بولىدۇ ، مەسىلەن سىز VLC نى بەزى مېدىيا تىپلىرى بىلەن باغلىغان بولسىڭىز ھەمدە ھەر قېتىم ھۆججەت باشقۇرغۇچىڭىزدا ھۆججەت ئاچقاندا VLC نىڭ يېڭى مىسالىنىڭ ئېچىلىشىنى خالىمىسىڭىز. بۇ تاللانما ھۆججەتنى ئىجرا بولۇۋاتقان ھالەتتە قويسىڭىز بولىدۇ.

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ قوشۇمچە pmt (pmt_pid = pid: stream_type [, ...]) بەلگىلىشىگە يول قويىدۇ.

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
ug: ھەر 8x8 ياكى 16x8 بۆلەكلىرىنىڭ مۇستەقىل پايدىلىنىش رامكىسىنى تاللىشىغا يول قويىدۇ ، ھەر بىر ماكرو قۇلۇپقا پەقەت بىرلا رېفېرانغا ئوخشىمايدۇ.

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
ug: سىننىڭ تەرەپ نىسبىتىنى زورلىشىڭىزغا يول قويىدۇ.

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
ug: Teletext سەپلىمىسىنى تەڭشىشىڭىزگە يول قويىدۇ (id = line1-lineN ھەر ئىككى ساھە بىلەن).

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
ug: Teletext تىلىنى تەڭشىشىڭىزگە يول قويىدۇ (page = lang / type, ...).

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
ug: ئاۋاز سەپلىمىسىنى تەڭشىشىڭىزگە يول قويىدۇ (id = گۇرۇپپا ، جۈپ: id = گۇرۇپپا ، جۈپ ...).

en: Allows you to set the ES ID of the video.
ug: سىننىڭ ES كىملىكىنى تەڭشىشىڭىزگە يول قويىدۇ.

en: Allows you to set the desired link of the board for the capture (starting at 0).
ug: تۇتۇش ئۈچۈن تاختاينىڭ لازىملىق ئۇلىنىشىنى تەڭشىشىڭىزگە يول قويىدۇ (0 دىن باشلاپ).

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
ug: كىرگۈزۈش ئۈچۈن «نەشر ھوقۇقى» مېتا سانلىق مەلۇماتنى بەلگىلىشىڭىزگە يول قويىدۇ.

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
ug: كىرگۈزۈش ئۈچۈن «چېسلا» مېتا سانلىق مەلۇماتنى بەلگىلىشىڭىزگە يول قويىدۇ.

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
ug: كىرگۈزۈش ئۈچۈن «چۈشەندۈرۈش» مېتا سانلىق مەلۇماتنى بەلگىلىشىڭىزگە يول قويىدۇ.

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
ug: كىرگۈزۈش ئۈچۈن «ژانىر» مېتا سانلىق مەلۇماتنى بەلگىلىشىڭىزگە يول قويىدۇ.

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
ug: كىرگۈزۈش ئۈچۈن «ماۋزۇ» مېتا سانلىق مەلۇماتنى بەلگىلىشىڭىزگە يول قويىدۇ.

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
ug: كىرگۈزۈش ئۈچۈن «url» مېتا سانلىق مەلۇماتنى بەلگىلىشىڭىزگە يول قويىدۇ.

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
ug: كىرگۈزۈش ئۈچۈن «سەنئەتكار» مېتا سانلىق مەلۇماتنى بەلگىلىشىڭىزگە يول قويىدۇ.

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
ug: كىرگۈزۈش ئۈچۈن «ئاپتور» مېتا سانلىق مەلۇماتنى بەلگىلىشىڭىزگە يول قويىدۇ.

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
ug: ئالفا ئارىلاش سۈزۈك ماسكا. Png alpha قانىلىنى ئىشلىتىدۇ.

en: Alpha mask video filter
ug: ئالفا ماسكا سىن سۈزگۈچ

en: Alpha of the blended image
ug: ئارىلاشما رەسىمنىڭ ئالفا

en: Alpha transparency value (default 255)
ug: ئالفا سۈزۈكلۈك قىممىتى (سۈكۈتتىكى 255)

en: Alpha value of the earliest subtitle, where 0 is fully transparent and 255 is fully opaque.
ug: ئەڭ دەسلەپكى تارماق تېمىنىڭ ئالفا قىممىتى ، بۇ يەردە 0 تولۇق سۈزۈك ، 255 پۈتۈنلەي ئوچۇق.

en: Alpha with which the blend image is blended
ug: ئارىلاشما رەسىم ئارىلاشتۇرۇلغان ئالفا

en: Also known as DWT levels
ug: DWT دەرىجىسى دەپمۇ ئاتىلىدۇ

en: Alternative
ug: زاپاس تۈر

en: AltiVec conversions from
ug: AltiVec دىن كەلگەن

en: Always
ug: ھەمىشە

en: Always Fit &Window
ug: Always Fit & Window

en: Always continue media playback
ug: مېدىيا قويۇشنى ھەمىشە داۋاملاشتۇرۇڭ

en: Always fix
ug: ھەمىشە تۈزىتىڭ

en: Always on &top
ug: ھەمىشە ئۈستىدە

en: Always on top
ug: ھەمىشە ئۈستىدە

en: Always place the video window on top of other windows.
ug: سىن كۆزنىكىنى ھەمىشە باشقا كۆزنەكلەرنىڭ ئۈستىگە قويۇڭ.

en: Always reset audio start level to:
ug: ئاۋاز باشلاش دەرىجىسىنى ھەمىشە ئەسلىگە كەلتۈرۈڭ:

en: Always visible
ug: ئۆزلۈكىدىن كۆرسەت

en: Always write to the same file
ug: ئوخشاش ھۆججەتكە ھەمىشە يېزىڭ

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
ug: ھەر بىر رەسىمگە بىر ھۆججەت قۇرۇشنىڭ ئورنىغا ھەمىشە ئوخشاش ھۆججەتكە يېزىڭ. بۇ خىل ئەھۋالدا ھۆججەت نامىغا قوشۇلمايدۇ.

en: Always, on this device only
ug: ھەمىشە ، بۇ ئۈسكۈنىدىلا

en: Ambient
ug: ئىشتىھا مۇزىكىسى

en: Ambisonics renderer and binauralizer
ug: ئامبونىكا كۆرسەتكۈچى ۋە ئىككى قۇتۇپلۇق

en: Amharic
ug: ئامخاراچە

en: Amount by which to scale the picture before sending it to the internal OpenCV filter
ug: رەسىمنى ئىچكى OpenCV سۈزگۈچكە يوللاشتىن بۇرۇن چوڭايتىش مىقدارى

en: Amount of gain in delayed left signal into right and vice versa. Gives a delay effect of left signal in right output and vice versa which gives widening effect.
ug: كېچىكىپ قالغان سول سىگنالنىڭ ئوڭ ۋە ئەكسىچە پايدا نىسبىتى. ئوڭ سىگنالدا سول سىگنالنىڭ كېچىكىش ئۈنۈمى بېرىدۇ ، ئەكسىچە كېڭەيتىش ئۈنۈمى بېرىدۇ.

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
ug: چاشقىنەكنىڭ قول ئىشارىسىنى خاتىرىلەش ئۈچۈن تەلەپ قىلىنغان ھەرىكەت مىقدارى.

en: Amount of prefiltering
ug: ئالدىن تاللاش مىقدارى

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
ug: سانلىق مەلۇماتنى تور قوبۇل قىلىشنى ئەمەلدىن قالدۇرۇشتىن بۇرۇن ساقلاش ۋاقتى (ms). شۇنىڭغا دىققەت قىلىڭكى ، پۈتۈنلەي ۋاز كېچىشتىن بۇرۇن 10 قېتىم قايتا تەكشۈرۈش بولىدۇ.

en: An error occurred while checking for updates...
ug: يېڭىلانمىلارنى تەكشۈرگەندە خاتالىق كۆرۈلدى ...

en: Android Window
ug: Android كۆزنىكى

en: Android log
ug: ئاندىرويىد خاتىرىسى

en: Android log using logcat
ug: Logcat نى ئىشلىتىپ ئاندىرويىد خاتىرىسى

en: Android native window
ug: ئاندىرويىدنىڭ يەرلىك كۆزنىكى

en: Angle
ug: بۇلۇڭ

en: Angle in degrees
ug: گىرادۇس

en: Angle in degrees (0 to 359)
ug: گرادۇسلۇق بۇلۇڭ (0 دىن 359 گىچە)

en: Announce this session with SAP.
ug: SAP بىلەن بۇ يىغىننى ئېلان قىلىڭ.

en: Antenna
ug: ئانتېننا

en: Anti-Flickering
ug: Flickering

en: Anti-transpose
ug: كۆچۈرۈشكە قارشى تۇرۇش

en: Any
ug: ھەر قانداق

en: Any field
ug: ھەر قانداق ساھە

en: Appearance
ug: كۆرۈنۈش

en: Append '-converted' to filename
ug: ھۆججەت نامىغا «ئۆزگەرتىلگەن» نى قوشۇڭ

en: Append to existing file
ug: مەۋجۇت ھۆججەتكە قوشۇلۇڭ

en: Append to file
ug: ھۆججەتكە قوشۇڭ

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
ug: ھۆججەتنىڭ ئورنىغا ئۇنىڭ ئورنىغا بار بولسا ئۇنى قوشۇڭ.

en: Apple Remote and media keys
ug: ئالما يىراقتىن ۋە مېدىيا كۇنۇپكىسى

en: Application
ug: پروگرامما

en: Application level hotkey
ug: قوللىنىش دەرىجىسى hotkey

en: Applications
ug: پروگراممىلار

en: Apply
ug: قوللان

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
ug: بارلىق تارماق ماۋزۇلارغا كېچىكتۈرۈشنى ئىشلىتىڭ (1/10 لاردا ، مەسىلەن 100 بولسا 10s).

en: Apply cartoon effect
ug: كارتون ئۈنۈمىنى ئىشلىتىڭ

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
ug: كارتون ئۈنۈمىنى ئىشلىتىڭ. ئۇ پەقەت «تەدرىجىي» ۋە «قىر» تەرىپىدىن ئىشلىتىلىدۇ.

en: Apply color gradient or edge detection effects
ug: رەڭ تەدرىجىي ياكى گىرۋەكنى تەكشۈرۈش ئۈنۈمىنى ئىشلىتىڭ

en: Apply profile at next launch
ug: كېلەر قېتىملىق قويۇپ بېرىشتە ئارخىپ ئىشلىتىڭ

en: Aqua
ug: سۇس كۆك

en: Arabic
ug: ئەرەبچە

en: Arabic (ISO 8859-6)
ug: ئەرەبچە (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
ug: ئەرەبچە (Windows-1256)

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
ug: VLC مېدىيا قويغۇچ مايىللىقىڭىزنى ئەسلىگە كەلتۈرمەكچىمۇ؟

en: Are you sure you wish to create the stream?
ug: بۇ ئېقىننى قۇرۇشنى خالامسىز؟

en: Area
ug: دائىرە

en: Armenian
ug: ئەرمەنچە

en: Arranger
ug: ئورۇنلاشتۇرغۇچى

en: Art Director
ug: سەنئەت دېرىكتورى

en: Artist
ug: ئورۇنلىغۇچى

en: Artist metadata
ug: سەنئەتكار مېتا سانلىق مەلۇمات

en: Artwork URL
ug: سەنئەت ئەسەرلىرى URL

en: Ascending
ug: ئۆسكۈچى

en: Ask
ug: سوراڭ

en: Ask for action
ug: ھەرىكەت تەلەپ قىلىڭ

en: Ask for network policy at start
ug: دەسلەپتە تور سىياسىتىنى سوراڭ

en: Aspect Ratio of the source picture.
ug: مەنبە رەسىمنىڭ تەرەپ نىسبىتى.

en: Aspect ratio
ug: نىسبەت نىسبىتى

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
ug: تەرەپ نىسبىتى (4: 3 ، 16: 9). سۈكۈتتىكىسى كۋادرات پېكسىل دەپ قارايدۇ.

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
ug: تامنىڭ ياسىلىشىنىڭ يەككە نىسبىتى.

en: Aspect ratio selector
ug: نىسبەت نىسبىتىنى تاللىغۇچ

en: Aspect ratio: %s
ug: تەرەپ نىسبىتى:% s

en: Assamese
ug: ئاسسامچە

en: Assign
ug: تاپشۇرۇق

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
ug: مۇقىم تور كىملىكىنى بەلگىلەڭ (SDT جەدۋىلى ئۈچۈن)

en: Assign a fixed PID to the PMT
ug: PMT غا مۇقىم PID تەقسىم قىلىڭ

en: Assign a fixed PID to the SPU.
ug: SPU غا مۇقىم PID تەقسىم قىلىڭ.

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
ug: ئاۋاز ئېقىمىغا مۇقىم PID تەقسىم قىلىڭ.

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
ug: سىن ئېقىمىغا مۇقىم PID تەقسىم قىلىڭ. PCR PID ئاپتوماتىك ھالدا سىن بولىدۇ.

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
ug: مۇقىم قاتناش ئېقىمى كىملىكىنى بەلگىلەڭ.

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
ug: ھەر بىر PMT غا پروگرامما نومۇرىنى بەلگىلەڭ. بۇنىڭ ئۈچۈن «PID نى ES نىڭ كىملىكىگە تەڭشەش» تەلەپ قىلىنىدۇ.

en: Attachment
ug: قوشۇمچە

en: Attachment input
ug: قوشۇمچە ھۆججەت كىرگۈزۈش

en: Attack
ug: ھۇجۇم

en: Attack time
ug: ھۇجۇم ۋاقتى

en: Attenuation, begin (in %)
ug: Attenuation, begin (% in)

en: Attenuation, end (in %)
ug: Attenuation, end (% in)

en: Attenuation, middle (in %)
ug: ئاتۇش ، ئوتتۇرا (%)

en: Audio
ug: ئۈن

en: Audio &Device
ug: Audio & Device

en: Audio &Track
ug: Audio & Track

en: Audio Bar Graph Video sub source
ug: Audio Bar Graph Video تارماق مەنبە

en: Audio CD
ug: ئۈن CD

en: Audio CD - Track %02i
ug: ئاۋاز CD - ئىز قوغلاش% 02i

en: Audio CD device
ug: ئۈن CD ئۈسكۈنە

en: Audio CD input
ug: ئاۋازلىق CD كىرگۈزۈش

en: Audio Device: %s
ug: ئاۋاز ئۈسكۈنىسى:% s

en: Audio Effects
ug: ئاۋاز ئۈنۈملىرى

en: Audio Effects...
ug: Audio Effects ...

en: Audio Files
ug: ئۈن ھۆججەتلىرى

en: Audio Settings
ug: ئۈن تەڭشىكى

en: Audio Track
ug: ئۈن يولى

en: Audio balance
ug: ئاۋاز تەڭپۇڭلۇقى

en: Audio bits per sample
ug: ھەر بىر ئەۋرىشكە ئۈچۈن ئاۋاز بىت

en: Audio callback data
ug: ئاۋازلىق چاقىرىش سانلىق مەلۇماتلىرى

en: Audio channel remapper
ug: Audio channel rempper

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
ug: Audio channels in input stream. Numeric value >0. كۆڭۈلدىكى قىممىتى 2.

en: Audio codec
ug: ئاۋاز كودېك

en: Audio codecs
ug: ئاۋازلىق كود يەشكۈچ

en: Audio configuration
ug: ئاۋاز سەپلىمىسى

en: Audio connection
ug: ئاۋاز ئۇلىنىشى

en: Audio connection for DeckLink output.
ug: DeckLink چىقىرىش ئۈچۈن ئاۋاز ئۇلىنىشى.

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
ug: DeckLink سۈرەتكە تارتىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان ئاۋاز ئۇلىنىشى. ئىناۋەتلىك تاللاش: قىستۇرۇلغان ، aesebu ، ئوخشىتىش. كارتا سۈكۈت ئۈچۈن بوش قويۇڭ.

en: Audio delay %i ms
ug: ئاۋاز كېچىكىش% i ms

en: Audio delay down
ug: ئاۋاز كېچىكىدۇ

en: Audio delay up
ug: ئاۋاز كېچىكىدۇ

en: Audio description for the visually impaired
ug: كۆرۈش قۇۋۋىتى ئاجىزلارنىڭ ئاۋازلىق چۈشەندۈرۈشى

en: Audio desynchronization compensation
ug: ئاۋازسىزلاشتۇرۇش تولۇقلىمىسى

en: Audio device is not configured
ug: ئاۋاز ئۈسكۈنىسى سەپلەنمىگەن

en: Audio device name
ug: ئاۋاز ئۈسكۈنىسىنىڭ ئىسمى

en: Audio encoder
ug: ئاۋاز كودلىغۇچ

en: Audio filter
ug: ئاۋاز سۈزگۈچ

en: Audio filter for A/52/DTS->S/PDIF encapsulation
ug: A / 52 / DTS-> S / PDIF ماسلاشتۇرۇلغان ئاۋاز سۈزگۈچ

en: Audio filter for PCM format conversion
ug: PCM فورماتىنى ئايلاندۇرۇش ئۈچۈن ئاۋاز سۈزگۈچ

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
ug: بەلۋاغ چەكلەنگەن ئىنتېرپوللاشنىڭ قايتا سۈزۈلۈشى ئۈچۈن ئاۋاز سۈزگۈچ

en: Audio filter for simple channel mixing
ug: ئاددىي قانال ئارىلاشتۇرۇش ئۈچۈن ئاۋاز سۈزگۈچ

en: Audio filter for trivial channel mixing
ug: ئۇششاق قاناللارنى ئارىلاشتۇرۇش ئۈچۈن سۈزگۈچ

en: Audio filtering failed
ug: ئاۋاز سۈزۈش مەغلۇب بولدى

en: Audio filters
ug: ئۈن سۈزگۈچلەر

en: Audio filters are used to process the audio stream.
ug: ئاۋاز سۈزگۈچ ئاۋاز ئېقىمىنى بىر تەرەپ قىلىشتا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
ug: ئاۋاز سۈزگۈچكە ئاۋاز سۈزگۈچ قوللىنىلىدۇ (ئۆزگەرتىش سۈزگۈچ ئىشلىتىلگەندىن كېيىن). چوڭ ئۈچەيگە ئايرىلغان سۈزگۈچ تىزىملىكىنى كىرگۈزەلەيسىز.

en: Audio input
ug: ئۈن كىرگۈزۈش

en: Audio input of the card to use (see debug).
ug: ئىشلىتىدىغان كارتىنىڭ ئاۋازلىق كىرگۈزۈلۈشى (تۈزىتىشكە قاراڭ).

en: Audio language
ug: ئۈن تىلى

en: Audio memory
ug: ئاۋاز ئىچكى ساقلىغۇچ

en: Audio memory output
ug: ئاۋاز ئىچكى ساقلىغۇچ چىقىرىش

en: Audio mode
ug: ئاۋاز ھالىتى

en: Audio output URL
ug: ئاۋازلىق چىقىرىش URL

en: Audio output access method
ug: ئاۋازلىق چىقىرىش ئۇسۇلى

en: Audio output back-end interface.
ug: ئاۋاز چىقىرىش ئارقا كۆرۈنمە يۈزى.

en: Audio output channels
ug: ئاۋازلىق چىقىرىش يوللىرى

en: Audio output device
ug: ئاۋاز چىقىرىش ئۈسكۈنىسى

en: Audio output device (using ALSA syntax).
ug: ئاۋاز چىقىرىش ئۈسكۈنىسى (ALSA گرامماتىكىسىنى ئىشلىتىپ).

en: Audio output failed
ug: ئاۋاز چىقىرىش مەغلۇپ بولدى

en: Audio output module
ug: ئاۋاز چىقىرىش مودۇلى

en: Audio output volume step
ug: ئاۋاز چىقىرىش ئاۋازى باسقۇچى

en: Audio part of the BarGraph function
ug: BarGraph ئىقتىدارىنىڭ ئاۋازلىق قىسمى

en: Audio pitch changer
ug: ئاۋاز ياڭراتقۇ

en: Audio port
ug: ئاۋاز ئېغىزى

en: Audio postrender callback
ug: ئاۋازلىق پوچتا يوللانمىسى

en: Audio sample rate
ug: ئاۋاز ئەۋرىشكىسى نىسبىتى

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
ug: Hertz دىكى ئاۋاز ئەۋرىشكىسى نىسبىتى. كۆڭۈلدىكى قىممىتى 48000 Hz.

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink captures. 0 disables audio input.
ug: DeckLink سۈرەتكە تارتىشنىڭ ئاۋاز ئەۋرىشكىسى نىسبىتى (hertz دە). 0 ئاۋاز كىرگۈزۈشنى چەكلەيدۇ.

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink output. 0 disables audio output.
ug: DeckLink چىقىرىش ئۈچۈن ئاۋازلىق ئەۋرىشكە ئېلىش نىسبىتى (hertz دە). 0 ئاۋاز چىقىرىشنى چەكلەيدۇ.

en: Audio settings
ug: ئۈن تەڭشەكلەر

en: Audio tempo scaler synched with rate
ug: ئاۋاز تېزلىكى تارتقۇچ نىسبىتى بىلەن ماس قەدەمدە

en: Audio track
ug: ئاۋازچاستۇتا يول

en: Audio track synchronization:
ug: ئاۋاز يولى ماس قەدەمدە:

en: Audio track: %s
ug: ئاۋاز يولى:% s

en: Audio visualizations
ug: ئۈن كۆرۈنۈشچان ئۈنۈم

en: Audio volume
ug: ئاۋاز ئاۋازى

en: Audio volume in hundredths of decibels (dB).
ug: يۈز دېتسىبېل (dB) دىكى ئاۋاز مىقدارى.

en: Audio/Video
ug: ئاۋاز/سۈرەت

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
ug: Audio / Video decoder (OpenMAX IL نى ئىشلىتىپ)

en: AudioToolbox MIDI synthesizer
ug: AudioToolbox MIDI بىرىكتۈرگۈچ

en: Augment contrast between contours.
ug: كونتېينېرنىڭ چوڭ-كىچىكلىكى سېلىشتۇرمىسى.

en: Augmented reality ball game
ug: كۈچەيتىلگەن رېئاللىق توپ ئويۇنى

en: Author
ug: ئاپتور

en: Author metadata
ug: ئاپتور مېتا سانلىق مەلۇمات

en: Author to put in ASF comments.
ug: ئاپتور ASF ئىنكاسلىرىنى قويماقچى.

en: Authors
ug: ئاپتورلار

en: Auto
ug: ئاپتوماتىك

en: Auto connection
ug: ئاپتوماتىك ئۇلىنىش

en: Auto raising the interface:
ug: كۆرۈنمە يۈزىنى ئاپتوماتىك يۇقىرى كۆتۈرۈش:

en: Auto re-connect
ug: ئاپتوماتىك قايتا ئۇلىنىدۇ

en: Auto shuffle delay during game
ug: ئويۇن جەريانىدا ئاپتوماتىك تەۋرىنىش كېچىكىدۇ

en: Auto solve
ug: ئاپتوماتىك ھەل قىلىش

en: Auto solve delay during game
ug: ئويۇن جەريانىدا كېچىكىشنى ئاپتوماتىك ھەل قىلىدۇ

en: Auto start
ug: ئاپتوماتىك قوزغىتىش

en: Auto-playback of new items
ug: يېڭى تۈرلەرنى ئاپتوماتىك قويۇش

en: Autodetect subtitle files
ug: تارماق ھۆججەتلەرنى ئاپتوماتىك تەڭشەش

en: Automatic
ug: ئاپتوماتىك

en: Automatic brightness
ug: ئاپتوماتىك يورۇقلۇق

en: Automatic chroma gain
ug: ئاپتوماتىك خرومنىڭ پايدىسى

en: Automatic gain
ug: ئاپتوماتىك پايدا

en: Automatic hue
ug: ئاپتوماتىك رەڭ

en: Automatic white balance
ug: ئاپتوماتىك ئاق تەڭپۇڭلۇق

en: Automatically add/delete input streams
ug: كىرگۈزۈش ئېقىمىنى ئاپتوماتىك قوشۇش / ئۆچۈرۈش

en: Automatically adjust the picture brightness.
ug: رەسىمنىڭ يورۇقلۇقىنى ئاپتوماتىك تەڭشەڭ.

en: Automatically adjust the picture hue.
ug: رەسىم رەڭگىنى ئاپتوماتىك تەڭشەڭ.

en: Automatically adjust the picture white balance.
ug: رەسىمدىكى ئاق تەڭپۇڭلۇقنى ئاپتوماتىك تەڭشەڭ.

en: Automatically check for updates
ug: يېڭىلانمىلارنى ئاپتوماتىك تەكشۈرۈڭ

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
ug: VLC كىرگۈزۈش ئېغىزلىرىنى ئىشلەتكىلى بولىدىغان چىقىرىش ئېغىزلىرىغا ئاپتوماتىك ئۇلاڭ.

en: Automatically connect to writable clients
ug: يازغىلى بولىدىغان خېرىدارلارغا ئاپتوماتىك ئۇلىنىدۇ

en: Automatically control the chroma gain.
ug: خىرومنىڭ ئۆسۈشىنى ئاپتوماتىك كونترول قىلىڭ.

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
ug: تارماق تېما ھۆججىتىنى ئاپتوماتىك بايقايدۇ ، ئەگەر تارماق ھۆججەت ئىسمى ئېنىقلانمىغان بولسا (فىلىمنىڭ ھۆججەت نامىغا ئاساسەن).

en: Automatically load the extensions module on startup.
ug: قوزغالغاندا كېڭەيتىش مودۇلىنى ئاپتوماتىك يۈكلەڭ.

en: Automatically preparse items
ug: تۈرلەرنى ئاپتوماتىك تەييارلايدۇ

en: Automatically preparse items added to the playlist (to retrieve some metadata).
ug: قويۇش تىزىملىكىگە قوشۇلغان تۈرلەرنى ئاپتوماتىك تەييارلايدۇ (بەزى مېتا سانلىق مەلۇماتلارنى يىغىش ئۈچۈن).

en: Automatically resize and pad a video
ug: سىننى ئاپتوماتىك چوڭايتىش ۋە چاپلاش

en: Automatically set the video gain.
ug: سىننىڭ پايدىسىنى ئاپتوماتىك تەڭشەڭ.

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
ug: يۈكلەنگەندىن كېيىن قويۇش تىزىملىكى مەزمۇنىنى ئاپتوماتىك ئويناشقا باشلاڭ.

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
ug: تۇيۇقسىز ئۈزۈلۈپ قالغان ئەھۋال ئاستىدا ئاپتوماتىك ھالدا ئېقىنغا قايتا ئۇلاڭ.

en: Autoscale video
ug: ئاپتوماتىك سىن

en: Average bitrate tolerance
ug: ئوتتۇرىچە بىت بەرداشلىق بېرىش

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
ug: ئەڭ يۇقىرى يەرلىك بىتراتنىڭ ئوتتۇرىچە ۋاقتى (kbits).

en: Avestan
ug: ئاۋىستانچە

en: Aymara
ug: ئايماراچە

en: Azerbaijani
ug: ئەزەربەيجانچە

en: A→B Loop
ug: A → B Loop

en: B
ug: B.

en: B-frames between I and P
ug: I بىلەن P ئارىسىدىكى B رامكا

en: B4S playlist import
ug: B4S قويۇش تىزىملىكى ئەكىرىش

en: BPG image decoder
ug: BPG رەسىم كود يەشكۈچ

en: Back
ug: كەينى

en: Background
ug: تەگلىك

en: Background Color
ug: تەگلىك رەڭگى

en: Background Opacity
ug: ئارقا كۆرۈنۈش

en: Background art fits window's size.
ug: تەگلىك سەنئىتى كۆزنەكنىڭ چوڭ-كىچىكلىكىگە ماس كېلىدۇ.

en: Background color
ug: تەگلىك رەڭگى

en: Background opacity
ug: ئارقا كۆرۈنۈش

en: Backlight compensation
ug: ئارقا تولۇقلىما

en: Backward
ug: قالاق

en: Balance of the audio input.
ug: ئاۋاز كىرگۈزۈشنىڭ تەڭپۇڭلۇقى.

en: Ball color
ug: توپ رەڭگى

en: Ball size
ug: توپ چوڭلۇقى

en: Ball speed
ug: توپ سۈرئىتى

en: Ball video filter
ug: توپ سىن سۈزگۈچ

en: Baltic (Latin-7)
ug: بالتىق (لاتىنچە -7)

en: Baltic (Windows-1257)
ug: بالتىق (Windows-1257)

en: Band-stop filter
ug: بەلۋاغنى سۈزگۈچ

en: Banding removal
ug: بەلۋاغنى ئېلىۋېتىش

en: Bands gain
ug: مۇزىكا ئەترىتىنىڭ پايدىسى

en: Bandwidth
ug: كەڭ بەلۋاغ

en: Bandwidth (MHz)
ug: كەڭ بەلۋاغ كەڭلىكى (MHz)

en: Bandwidth Adaptive
ug: كەڭ بەلۋاغ ماسلىشىشچانلىقى

en: Bar Height in pixel
ug: پىكسېلدىكى بالداق ئېگىزلىكى

en: Bar width in pixel
ug: پىكسېلنىڭ كەڭلىكى

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
ug: Bargraph نىڭ سۈزۈكلۈك قىممىتى (تولۇق سۈزۈكلۈك ئۈچۈن 0 دىن 255 گىچە).

en: Base image
ug: ئاساسى رەسىم

en: Base pixel radius
ug: ئاساسى پېكسىل رادىئوسى

en: Base port
ug: بازا ئېغىزى

en: Bashkir
ug: باشقىرتچە

en: Basic
ug: ئاساس

en: Basque
ug: باسكېچە

en: Bass
ug: Bass مۇزىكىسى

en: Bass adjustment of the audio input.
ug: ئاۋاز كىرگۈزۈشنىڭ ئاساسى تەڭشىلىشى.

en: Bass level
ug: باس دەرىجىسى

en: Be quiet
ug: جىم تۇرۇڭ

en: Because this file index is broken or missing, seeking will not work correctly.
    VLC won't repair your file but can temporary fix this problem by building an index in memory.
    This step might take a long time on a large file.
    What do you want to do?
ug: بۇ ھۆججەت كۆرسەتكۈچى بۇزۇلغان ياكى يوقاپ كەتكەنلىكتىن ئىزدەش توغرا ئىشلىمەيدۇ.
    VLC ھۆججىتىڭىزنى ئوڭشىمايدۇ ، ئەمما ئىچكى ساقلىغۇچتا كۆرسەتكۈچ قۇرۇش ئارقىلىق بۇ مەسىلىنى ۋاقىتلىق ھەل قىلالايدۇ.
    بۇ باسقۇچ چوڭ ھۆججەتتە ئۇزۇن ۋاقىت كېتىشى مۇمكىن.
    نېمە قىلماقچى؟

en: Belarusian
ug: بېلورۇسىيىچە

en: Bengali
ug: بېنگالچە

en: Best available
ug: ئەڭ ياخشى

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
ug: B رامكىنى ئىشلىتىشنى تاللاش. ئاكتىپ قىممەت تېخىمۇ كۆپ B رامكىنى كەلتۈرۈپ چىقىرىدۇ ، سەلبىي قىممەت B رامكىنى ئاز كەلتۈرۈپ چىقىرىدۇ.

en: Bicubic (good quality)
ug: Bicubic (ياخشى سۈپەت)

en: Bihari
ug: بىخارىچە

en: Bilinear
ug: قوش سىزىقلىق

en: Bislama
ug: بىسلاماچە

en: Bitrate
ug: بايت نىسبىتى

en: Bitrate (kb/s)
ug: Bitrate (kb / s)

en: Bitrate information of the transcoded stream.
ug: ھالقىغان ئېقىننىڭ بىت ئۇچۇرلىرى.

en: Bits per sample
ug: ھەر بىر ئەۋرىشكە

en: Black
ug: قارا

en: Black & white
ug: قارا ۋە ئاق

en: Black Crush for Blue
ug: كۆك ئۈچۈن قارا ئېزىش

en: Black Crush for Green
ug: Green for Black Crush

en: Black Crush for Red
ug: Red Crush for Red

en: Black Level for Blue
ug: كۆك رەڭ

en: Black Level for Green
ug: يېشىل رەڭ

en: Black Level for Red
ug: قىزىل رەڭ

en: Black screens in Fullscreen mode
ug: پۈتۈن ئېكران ھالىتىدىكى قارا ئېكران

en: Black screens in fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكراندىكى قارا ئېكران

en: Blackmagic DeckLink SDI input
ug: Blackmagic DeckLink SDI كىرگۈزۈش

en: Blank screen below video.
ug: سىننىڭ ئاستىدىكى ئوچۇق ئېكران.

en: Blend
ug: ئارىلاشما

en: Blend image
ug: ئارىلاشما رەسىم

en: Blending benchmark filter
ug: ئارىلاشما ئۆلچەملىك سۈزگۈچ

en: Block stream cache
ug: ئاقما ساقلىغۇچنى توسۇش

en: Blu-Ray player region code. Some discs can be played only with a correct region code.
ug: Blu-Ray قويغۇچ رايون كودى. بەزى دىسكىلارنى پەقەت توغرا رايون كودى بىلەنلا قويغىلى بولىدۇ.

en: Blu-ray
ug: كۆك نۇر

en: Blu-ray Disc is corrupted.
ug: كۆك نۇر دېسكىسى بۇزۇلغان.

en: Blu-ray Disc support (libbluray)
ug: كۆك نۇر دېسكىنى قوللاش (libbluray)

en: Blu-ray error
ug: كۆك نۇر خاتالىقى

en: Blu-ray menus
ug: كۆك نۇرلۇق تىزىملىك

en: Blue
ug: كۆك

en: Blue balance
ug: كۆك تەڭپۇڭلۇق

en: Blue chroma balance.
ug: كۆك خروم تەڭپۇڭلۇقى.

en: Blues
ug: Blues مۇزىكىسى

en: Bluescreen
ug: كۆك ئېكران

en: Bluescreen U tolerance
ug: كۆك ئېكران U بەرداشلىق بېرىش

en: Bluescreen U value
ug: كۆك ئېكران U قىممىتى

en: Bluescreen V tolerance
ug: كۆك ئېكران V بەرداشلىق بېرىش

en: Bluescreen V value
ug: كۆك ئېكران V قىممىتى

en: Bluescreen video filter
ug: كۆك ئېكرانلىق سىن سۈزگۈچ

en: Blur factor (1-127)
ug: تۇتۇق ئامىل (1-127)

en: Bonjour Network Discovery
ug: Bonjour تورىنى بايقاش

en: Bookmark
ug: خەتكۈچ

en: Bookmark %i
ug: خەتكۈچ% i

en: Bookmarks
ug: خەتكۈشلەر

en: Bookmarks list for a stream
ug: ئېقىننىڭ خەتكۈچ تىزىملىكى

en: Bookmarks...
ug: خەتكۈشلەر…

en: Border
ug: چېگرا

en: Border height
ug: چېگرا ئېگىزلىكى

en: Border masking
ug: چېگرا ماسكىسى

en: Border width
ug: گىرۋەك كەڭلىكى

en: Bosnian
ug: بوسىنيانچە

en: Boss key
ug: يوشۇرۇش كۇنۇپكىسى

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Bottom Left
ug: ئاستى سول

en: Bottom left
ug: ئاستى سول

en: Bottom right
ug: ئاستى ئوڭ

en: Bottom-Left
ug: تۆۋەن سول

en: Bottom-Right
ug: تۆۋەن ئوڭ

en: Breton
ug: برېتونچە

en: Bridge
ug: كۆۋرۈك

en: Bridge stream output
ug: كۆۋرۈك ئېقىمى چىقىرىش

en: Brightness
ug: يورۇقلۇق

en: Brightness threshold
ug: يورۇقلۇق بوسۇغىسى

en: Bring All to Front
ug: ھەممىسىنى ئەڭ ئالدىغا قوي

en: Broadcast
ug: ئاڭلىتىش

en: Broadcast:
ug: ئاڭلىتىش:

en: Broken or missing AVI Index
ug: بۇزۇلغان ياكى يوقاپ كەتكەن AVI كۆرسەتكۈچى

en: Broken or missing Index
ug: بۇزۇلغان ياكى يوقالغان كۆرسەتكۈچ

en: Browse
ug: كۆز يۈگۈرت

en: Browse...
ug: كۆز يۈگۈرت…

en: Browser Back
ug: توركۆرگۈ قايتىپ كەلدى

en: Browser Favorites
ug: توركۆرگۈ ياقتۇرىدىغانلىرى

en: Browser Forward
ug: توركۆرگۈ ئالدى

en: Browser Home
ug: توركۆرگۈ ئۆيى

en: Browser Refresh
ug: توركۆرگۈ يېڭىلاش

en: Browser Search
ug: توركۆرگۈ ئىزدەش

en: Browser Stop
ug: توركۆرگۈ توختى

en: Buffer dimensions
ug: بۇففېر ئۆلچىمى

en: Build index
ug: كۆرسەتكۈچ قۇرۇش

en: Build index then play
ug: كۆرسەتكۈچ ياساپ ئاندىن ئويناڭ

en: Building font cache
ug: خەت نۇسخىسىنى ياساش

en: Bulgarian
ug: بۇلغارچە

en: Burmese
ug: بىرمىچە

en: By creating a stream, the <i>Main Controls</i> will operate the stream instead of the main interface.
ug: ئېقىن ھاسىل قىلىش ئارقىلىق ، <i> ئاساسلىق كونترول </i> ئاساسىي ئېقىننىڭ ئورنىغا ئېقىننى باشقۇرىدۇ.

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
ug: سۈكۈتتىكى ھالەتتە (0) ، كەلگەن بارلىق قاناللار ساقلىنىدۇ ، ئەمما بۇ يەردىكى قانال سانىنى چەكلىيەلەيسىز.

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
ug: سۈكۈتتىكى ھالەتتە تۇتۇق كۆرۈنمە يۈزى قىستۇرمىسى DOS بۇيرۇق رامكىسىنى قوزغىتىدۇ. جىمجىت ھالەتنى قوزغىتىش بۇ بۇيرۇق قۇتىسىنى ئېلىپ كەلمەيدۇ ، ئەمما VLC نى توختاتماقچى بولغاندا ھېچقانداق سىن كۆزنىكى ئېچىلمىغان ۋاقىتتا ئادەمنى بىزار قىلىدۇ.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
ug: سۈكۈتتىكى ھالەتتە rc كۆرۈنمە يۈزى قىستۇرمىسى DOS بۇيرۇق رامكىسىنى قوزغىتىدۇ. جىمجىت ھالەتنى قوزغىتىش بۇ بۇيرۇق قۇتىسىنى ئېلىپ كەلمەيدۇ ، ئەمما VLC نى توختاتماقچى بولغاندا ھېچقانداق سىن كۆزنىكى ئېچىلمىغان ۋاقىتتا ئادەمنى بىزار قىلىدۇ.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
ug: سۈكۈتتىكى ھالەتتە ، زامانىۋى ئالما كۇنۇپكا تاختىسىدىكى مېدىيا كۇنۇپكىسى ئارقىلىق VLC نى كونترول قىلغىلى بولىدۇ.

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
ug: سۈكۈت بويىچە ، VLC نى ئالما يىراقتىن كونترول قىلغىلى بولىدۇ.

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
ug: سۈكۈت بويىچە ، VLC ئەڭ ئاخىرقى 10 تۈرنىڭ تىزىملىكىنى ساقلايدۇ. بۇ ئىقتىدارنى بۇ يەردە چەكلەشكە بولىدۇ.

en: By default, VLC uses the fullscreen mode known from previous Mac OS X releases. It can also use the native fullscreen mode on Mac OS X 10.7 and later.
ug: سۈكۈتتىكى ھالەتتە ، VLC ئىلگىرىكى Mac OS X ئېلان قىلغان پۈتۈن ئېكران ھالىتىنى ئىشلىتىدۇ. ئۇ يەنە Mac OS X 10.7 ۋە ئۇنىڭدىن كېيىنكى يەرلىك تولۇق ئېكران ھالىتىنى ئىشلىتەلەيدۇ.

en: By default, VLC will allow you to switch to the next or previous item with the Apple Remote. You can disable this behavior with this option.
ug: سۈكۈتتىكى ھالەتتە ، VLC سىزنى ئالما يىراقتىن كېيىنكى ياكى ئالدىنقى تۈرگە ئالماشتۇرالايسىز. بۇ تاللاش ئارقىلىق بۇ ھەرىكەتنى چەكلىيەلەيسىز.

en: By default, VLC will control its own volume with the Apple Remote. However, you can choose to control the global system volume instead.
ug: سۈكۈت بويىچە ، VLC ئالما يىراقتىن كونترول قىلىش ئارقىلىق ئۆزىنىڭ ئاۋازىنى كونترول قىلىدۇ. قانداقلا بولمىسۇن ، ئۇنىڭ ئورنىغا يەرشارى سىستېمىسىنىڭ ئاۋازىنى كونترول قىلىشنى تاللىسىڭىز بولىدۇ.

en: By default, VLC will show the statusbar icon menu. However, you can choose to disable it (restart required).
ug: سۈكۈت بويىچە ، VLC ھالەت ستونى سىنبەلگىسىنى كۆرسىتىدۇ. قانداقلا بولمىسۇن ، ئۇنى چەكلەشنى تاللىسىڭىز بولىدۇ (قايتا قوزغىتىش تەلەپ قىلىنىدۇ).

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
ug: سۈكۈت بويىچە ، مۇلازىمېتىر ھەر قانداق يەرلىك IP ئادرېسىنى ئاڭلايدۇ. IP ئادرېسىنى (مەسىلەن: 1 ياكى 127.0.0.1) ياكى باش ئاپپارات نامىنى (مەسىلەن localhost) بەلگىلەڭ ، ئۇلارنى مەلۇم تور كۆرۈنمە يۈزىگە چەكلەڭ.

en: Bytes
ug: بايت

en: C
ug: ug

en: C&onvert
ug: C & onvert

en: C&onvert / Save
ug: C & onvert / Save

en: CBR encoding
ug: CBR كودلاش

en: CDDB Server
ug: CDDB مۇلازىمىتىرى

en: CDDB Server port to use.
ug: ئىشلىتىدىغان CDDB مۇلازىمېتىر ئېغىزى.

en: CDDB port
ug: CDDB ئېغىزى

en: CDG demuxer
ug: CDG كۆرسەتكۈچ

en: CDG video decoder
ug: CDG سىن كود يەشكۈچ

en: CLI input
ug: CLI كىرگۈزۈش

en: CPU optimizations
ug: CPU ئەلالاشتۇرۇش

en: CSA Key in use
ug: ئىشلىتىلىۋاتقان CSA ئاچقۇچى

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
ug: CSA مەخپىيلەشتۈرۈش ئاچقۇچى ئىشلىتىلگەن. ئۇ غەلىتە / بىرىنچى / 1 (سۈكۈتتىكى) ياكى ھەتتا / سېكۇنت / 2 بولۇشى مۇمكىن.

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
ug: CSA مەخپىيلەشتۈرۈش ئاچقۇچى. بۇ چوقۇم 16 char ھەرپ تىزمىسى (8 ئالتە ئۆلچەملىك بايت) بولۇشى كېرەك.

en: CVD subtitle decoder
ug: CVD تارماق كود يەشكۈچ

en: Cabaret
ug: قاۋاقخانا مۇزىكىسى

en: Cable and satellite reception parameters
ug: كابېل ۋە سۈنئىي ھەمراھ قوبۇل قىلىش پارامېتىرلىرى

en: Caching value (ms)
ug: غەملەك قىممىتى (ms)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
ug: كامېرا ۋە مىكروفوننىڭ ساقلىغۇچ قىممىتى ، نەچچە سېكۇنتتا.

en: Caching value for local files, in milliseconds.
ug: مىللىي سېكۇنتتا يەرلىك ھۆججەتلەرنىڭ ساقلاش قىممىتى.

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
ug: تور بايلىقىنىڭ ساقلاش قىممىتى ، نەچچە سېكۇنتتا.

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
ug: ئوپتىكىلىق مېدىيانىڭ ساقلاش قىممىتى ، نەچچە سېكۇنتتا.

en: Calculation factor
ug: ھېسابلاش ئامىلى

en: Calculation factor. In Absolute delay mode the factor represents seconds.
ug: ھېسابلاش ئامىلى. مۇتلەق كېچىكىش ھالىتىدە ئامىل سېكۇنتنى كۆرسىتىدۇ.

en: Callback cookie string
ug: چاقىرىش ساقلانمىلىرى

en: Callback data
ug: چاقىرىش سانلىق مەلۇماتلىرى

en: Cancel
ug: ۋاز كەچ

en: Cannot play a non-UDF mastered DVD.
ug: UDF بولمىغان ئۇستاز DVD قويالمايدۇ.

en: Cannot save Configuration
ug: سەپلىمىنى ساقلىغىلى بولمايدۇ

en: Cannot write to file %1:
    %2.
ug: % 1 ھۆججىتىگە يازغىلى بولمايدۇ:
    % 2.

en: Canvas
ug: گۈللۈك رەخت

en: Canvas video filter
ug: Canvas سىن سۈزگۈچ

en: Capability
ug: ئىقتىدارى

en: Capture
ug: تۇت

en: Capture &Device
ug: Capture & Device

en: Capture failed
ug: تۇتۇش مەغلۇب بولدى

en: Capture fragment size
ug: بۆلەك چوڭلۇقى

en: Capture mode
ug: تۇتۇش ھالىتى

en: Capture region height
ug: رايون ئېگىزلىكىنى ئىگىلەش

en: Capture region width
ug: رايون كەڭلىكىنى تۇتۇش

en: Capture the audio stream in stereo.
ug: ئۈنئالغۇنى ئۈنئالغۇغا ئېلىش.

en: Cartoon
ug: جانلاندۇرۇم

en: Casting this video requires conversion. This conversion can use all the available power and could quickly drain your battery.
ug: بۇ فىلىمنى قويۇشتا ئايلاندۇرۇشنى تەلەپ قىلىدۇ. بۇ ئايلاندۇرۇش بارلىق توكنى ئىشلىتەلەيدۇ ھەمدە باتارېيەڭىزنى تېزلىكتە خورىتىۋېتەلەيدۇ.

en: Catalan
ug: كاتالانچە

en: Catalog Number
ug: مۇندەرىجە نومۇرى

en: Category
ug: كاتېگورىيە

en: Celtic (Latin-8)
ug: كېلىتلىق (لاتىنچە -8)

en: Center
ug: ئوتتۇرا

en: Centre Weighted Median
ug: Center Weighted Median

en: Certificate for client authentication
ug: خېرىدارلارنىڭ دەلىللەش ئىسپاتى

en: Certificate of the Authority to verify server's against
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ قارشىلىقىنى دەلىللەيدىغان ئورگاننىڭ گۇۋاھنامىسى

en: Chamorro
ug: چامورروچە

en: Change
ug: ئۆزگەرت

en: Change Hotkey
ug: Hotkey نى ئۆزگەرتىڭ

en: Change playlistview
ug: قويۇش تىزىملىكىنى ئۆزگەرتىڭ

en: Change repeat mode. Modes: repeat one, repeat all and no repeat.
ug: تەكرارلاش ھالىتىنى ئۆزگەرتىش. مودېللار: بىرنى تەكرارلاڭ ، ھەممىنى تەكرارلاڭ ، تەكرارلىماڭ.

en: Change subtitle delay
ug: تارماق كېچىكتۈرۈشنى ئۆزگەرتىش

en: Change the caching for the media
ug: تاراتقۇلارنىڭ غەملەكنى ئۆزگەرتىڭ

en: Change the display name of the Service.
ug: مۇلازىمەتنىڭ كۆرسىتىش نامىنى ئۆزگەرتىڭ.

en: Change the id of an elementary stream
ug: باشلانغۇچ ئېقىننىڭ id نى ئۆزگەرتىڭ

en: Change the language of an elementary stream
ug: باشلانغۇچ ئېقىننىڭ تىلىنى ئۆزگەرتىڭ

en: Change the lirc configuration file
ug: Lirc سەپلىمە ھۆججىتىنى ئۆزگەرتىڭ

en: Change the loop and repeat modes
ug: ئايلانما ھالەتنى ئۆزگەرتىپ ، تەكرارلاش ھالىتىنى ئۆزگەرتىڭ

en: Change the start time for the media
ug: تاراتقۇلارنىڭ باشلىنىش ۋاقتىنى ئۆزگەرتىڭ

en: Change the stop time for the media
ug: تاراتقۇلارنىڭ توختىتىش ۋاقتىنى ئۆزگەرتىڭ

en: Change this option to increase conversion speed or quality.
ug: ئۆزگەرتىش سۈرئىتىنى ياكى سۈپىتىنى ئاشۇرۇش ئۈچۈن بۇ تاللاشنى ئۆزگەرتىڭ.

en: Change this value if you have issue with HD codecs when using a HDMI receiver.
ug: HDMI قوبۇللىغۇچنى ئىشلەتكەندە HD كود يەشكۈچتە مەسىلە بولسا بۇ قىممەتنى ئۆزگەرتىڭ.

en: Change title according to current media
ug: نۆۋەتتىكى تاراتقۇلارغا ئاساسەن ماۋزۇنى ئۆزگەرتىڭ

en: Changes the subtitles size where possible
ug: ئىمكانقەدەر subtitles چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Channels
ug: قانال

en: Channels available for audio output. If the input has more channels than the output, it will be down-mixed. This parameter is ignored when digital pass-through is active.
ug: ئاۋاز چىقىرىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان قاناللار. ئەگەر كىرگۈزۈشنىڭ چىقىرىشتىن كۆپ قانال بولسا ، ئۇ ئارىلاشتۇرۇلىدۇ. رەقەملىك يەتكۈزۈش ئاكتىپ بولغاندا بۇ پارامېتىرغا پەرۋا قىلىنمايدۇ.

en: Channels count
ug: قانال سانى

en: Channels count of an audio elementary stream
ug: قاناللار ئاۋازلىق ئېلېمېنتنىڭ سانى

en: Channels:
ug: قانال:

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
ug: Chaoji VCD تارماق تېما بوغچىسى

en: Chapter
ug: باب

en: Chapter %i
ug: باب% i

en: Chapter codecs
ug: باب كود يەشكۈچ

en: Chapter offset in ms
ug: Ms دىكى باب

en: Chapters
ug: باب

en: Characteristic dimension
ug: خاراكتېر ئۆلچىمى

en: Chechen
ug: چېچەنچە

en: Check for &Updates...
ug: يېڭىلاش ۋە يېڭىلاش ...

en: Check for Update...
ug: يېڭىلاشنى تەكشۈر…

en: Check for VLC updates
ug: VLC يېڭىلانمىلىرىنى تەكشۈرۈڭ

en: Check for album art and metadata?
ug: پىلاستىنكا سەنئىتى ۋە مېتا سانلىق مەلۇماتلىرىنى تەكشۈرۈڭ؟

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
ug: ئەگەر بۇ قىستۇرما ئارقىلىق ئارىلاشما رايوننى يېقىنلاشتۇرماقچى بولسىڭىز ، بۇ تاللاشنى تەكشۈرۈڭ (ئەگەر تاللاش تەكشۈرۈلمىسە ، attenuate opengl ئارقىلىق ياسالغان)

en: Chichewa; Nyanja
ug: چىچېۋاچە؛ نىيانجاچە

en: Chinese
ug: خەنزۇچە

en: Choose
ug: تاللا

en: Choose Cover Art
ug: مۇقاۋا سەنئىتىنى تاللاڭ

en: Choose Destination
ug: نىشاننى تاللاڭ

en: Choose Profile
ug: ئارخىپنى تاللاڭ

en: Choose a file
ug: ھۆججەت تاللاڭ

en: Choose a pixel shader to apply.
ug: ئىلتىماس قىلىش ئۈچۈن پېكسىل سايە تاللاڭ.

en: Choose an output location
ug: چىقىرىش ئورنىنى تاللاڭ

en: Choose handling for colours in those output frames that fall across input frame boundaries. 
    
    Latest: take chroma from new (bright) field only. Good for interlaced input, such as videos from a camcorder. 
    
    AltLine: take chroma line 1 from top field, line 2 from bottom field, etc. 
    Default, good for NTSC telecined input (anime DVDs, etc.). 
    
    Blend: average input field chromas. May distort the colours of the new (bright) field, too. 
    
    Upconvert: output in 4:2:2 format (independent chroma for each field). Best simulation, but requires more CPU and memory bandwidth.
ug: كىرگۈزۈش رامكىسى چېگرىسىغا چۈشىدىغان چىقىرىش رامكىسىدىكى رەڭلەرنى بىر تەرەپ قىلىشنى تاللاڭ. 
    
    ئەڭ يېڭى: پەقەت يېڭى (يورۇق) ساھەدىن خروم ئېلىڭ. ئۆز-ئارا قىستۇرما كىرگۈزۈشكە پايدىلىق ، مەسىلەن كامېرادىن ئېلىنغان سىنلار. 
    
    AltLine: خروم 1-قۇرنى ئۈستىدىن ، 2-قۇرنى ئاستى تەرەپتىن ئېلىڭ. 
    سۈكۈتتىكى ، NTSC تېلېگراف كىرگۈزۈش (كارتون DVD قاتارلىقلار) ئۈچۈن ياخشى. 
    
    ئارىلاشتۇرۇش: ئوتتۇرىچە كىرگۈزۈش مەيدانى خروم. يېڭى (يورۇق) مەيداننىڭ رەڭگىنىمۇ بۇرمىلىشى مۇمكىن. 
    
    Upconvert: چىقىرىش 4: 2: 2 فورماتىدا (ھەر بىر ساھە ئۈچۈن مۇستەقىل خروم). ئەڭ ياخشى تەقلىد قىلىش ، ئەمما تېخىمۇ كۆپ CPU ۋە ئىچكى ساقلىغۇچ كەڭلىكىنى تەلەپ قىلىدۇ.

en: Choose media input type
ug: مېدىيا كىرگۈزۈش تۈرىنى تاللاڭ

en: Choose one or more media file to open
ug: ئېچىش ئۈچۈن بىر ياكى بىر قانچە مېدىيا ھۆججىتىنى تاللاڭ

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
ug: خاتىرىلەر ساقلىنىدىغان مۇندەرىجە ياكى ھۆججەت نامىنى تاللاڭ.

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
ug: سىن كۆرۈنۈشلىرىڭىزنى ساقلاش ئۈچۈن ھۆججەت قىسقۇچنى تاللاڭ.

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
ug: مۇلازىمەت كىملىكىنى بېرىش ئارقىلىق تاللايدىغان پروگراممىنى تاللاڭ. ئەگەر سىز كۆپ پروگرامما ئېقىمىنى ئوقۇماقچى بولسىڭىز بۇ تاللاشنى ئىشلىتىڭ (مەسىلەن DVB ئېقىمىغا ئوخشاش).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
ug: پەش بىلەن ئايرىلغان مۇلازىمەت كىملىكى (SID) نى تاللاش ئارقىلىق پروگراممىلارنى تاللاڭ. ئەگەر سىز كۆپ پروگرامما ئېقىمىنى ئوقۇماقچى بولسىڭىز بۇ تاللاشنى ئىشلىتىڭ (مەسىلەن DVB ئېقىمىغا ئوخشاش).

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
ug: بۇ ئاخىرقىسى قوزغىتىلغاندا SPU ئېقىمىنىڭ ئېقىن چىقىرىش ئەسلىھەلىرىگە قايتا يۆنىلىشلىك ياكى ئەمەسلىكىنى تاللاڭ.

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
ug: بۇ ئاخىرقىسى قوزغىتىلغاندا ئاۋاز ئېقىمىنىڭ ئېقىن چىقىرىش ئەسلىھەلىرىگە قايتا يۆنىلىشلىك ياكى ئەمەسلىكىنى تاللاڭ.

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
ug: بۇ ئاخىرقى قوزغىتىلغاندا سىن ئېقىمىنىڭ ئېقىن چىقىرىش ئەسلىھەلىرىگە قايتا يۆنىلىشلىك ياكى ئەمەسلىكىنى تاللاڭ.

en: Choose...
ug: تاللا…

en: Chorus
ug: خور

en: Chroma
ug: خىروم

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
ug: P- رامكىدىكى تارماق ۋە ھالەت قارارى ئۈچۈن Chroma ME.

en: Chroma for the base image
ug: ئاساسىي رەسىم ئۈچۈن خىروم

en: Chroma for the blend image
ug: ئارىلاشما رەسىم ئۈچۈن خىروم

en: Chroma format
ug: خىروم فورماتى

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
ug: رامكا ئىشلىتەلەيدىغان Chroma fourcc. كۆڭۈلدىكى قىممىتى RGB ، چۈنكى fb ئۈسكۈنىسىنىڭ خىرومنى مەلۇم قىلىش ئۇسۇلى يوق.

en: Chroma gain
ug: خىرومنىڭ پايدىسى

en: Chroma gain control.
ug: خىرومنىڭ كونتروللۇقىغا ئېرىشىدۇ.

en: Chroma in motion estimation
ug: ھەرىكەت مۆلچەرىدىكى خىروم

en: Chroma location
ug: خىرومنىڭ ئورنى

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
ug: Chroma رەسىمنى ئىچكى OpenCV سۈزگۈچكە يوللاشتىن بۇرۇن ئايلاندۇرىدۇ

en: Chroma which the base image will be loaded in
ug: ئاساسىي رەسىم يۈكلىنىدىغان خىروم

en: Chroma which the blend image will be loaded in
ug: ئارىلاشما رەسىم يۈكلىنىدىغان خىروم

en: Chromaprint stream output
ug: Chromaprint ئېقىمى چىقىرىش

en: Chromecast demux wrapper
ug: Chromecast demux ئورالمىسى

en: Chromecast port
ug: Chromecast ئېغىزى

en: Chromecast stream output
ug: Chromecast ئېقىمى

en: Chrominance elimination
ug: خىرومنى يوقىتىش

en: Church Slavic
ug: چىركاۋ سلاۋيانچە

en: Chuvash
ug: چۇۋاشچە

en: Ciphers, key exchange methods, hash functions and compression methods can be selected. Refer to GNU TLS documentation for detailed syntax.
ug: سىفىر ، ئاچقۇچ ئالماشتۇرۇش ئۇسۇلى ، Hash ئىقتىدارى ۋە پىرىسلاش ئۇسۇللىرىنى تاللىغىلى بولىدۇ. تەپسىلىي گرامماتىكىسى ئۈچۈن GNU TLS ھۆججىتىدىن پايدىلىنىڭ.

en: Circular Left Hand (18V)
ug: ئايلانما سول قول (18V)

en: Circular Right Hand (13V)
ug: ئايلانما ئوڭ قول (13V)

en: Cl&ear
ug: Cl & ear

en: Cl&ose
ug: &ياپ

en: Classical
ug: كلاسسىك مۇزىكا

en: Clean
ug: پاكىز

en: Clean audio for the hearing impaired
ug: ئاڭلاش ئىقتىدارى توسالغۇغا ئۇچرىغان ئاۋازنى پاكىزلاش

en: Clean up
ug: تازىلا

en: Clear
ug: تازىلا

en: Clear List
ug: تىزىملىكنى تازىلا

en: Clear log
ug: خاتىرىنى تازىلاش

en: Clear the log output
ug: خاتىرە چىقىرىشنى تازىلاڭ

en: Clear the messages
ug: ئۇچۇرلارنى تازىلاڭ

en: Clear the playlist
ug: قويۇش تىزىملىكىنى تازىلاڭ

en: Click to set point B
ug: B نۇقتىنى تەڭشەش ئۈچۈن چېكىڭ

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
ug: ئۆتۈپ كەتكەن ۋاقىت بىلەن قالغان ۋاقىتنى ئالماشتۇرۇش ئۈچۈن چېكىڭ

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
ug: بۇ يەرنى چېكىپ ، ھەممە ھالقىنى ئالماشتۇرۇڭ ، بىرنى ئايلاندۇرىمىز

en: Click to toggle between total and remaining time
ug: ئومۇمىي ۋە قالغان ۋاقىتنى ئالماشتۇرۇش ئۈچۈن چېكىڭ

en: Clock reference average counter
ug: سائەت پايدىلىنىش ئوتتۇرىچە ھېسابلىغۇچ

en: Clock source
ug: سائەت مەنبەسى

en: Clock synchronisation
ug: سائەت ماس قەدەملەش

en: Clone
ug: كلون

en: Clone video filter
ug: كلون سىن سۈزگۈچ

en: Close Window
ug: كۆزنەك ياپ

en: Close to systray
ug: سىستىراغا يېقىن

en: Closed Captions decoder
ug: يېپىق خەت يېشىش

en: Closed captions
ug: يېپىق خەتلەر

en: Closed captions %u
ug: يېپىق خەتلەر% u

en: Closed captions 1
ug: يېپىق خەتلەر 1

en: Closed captions 2
ug: يېپىق خەتلەر 2

en: Closed captions 3
ug: يېپىق خەتلەر 3

en: Closed captions 4
ug: يېپىق خەتلەر 4

en: Club
ug: كۇلۇب

en: Club - House
ug: كۇلۇب - ئۆي

en: Co&dec
ug: Co & dec

en: Codec
ug: كود يەشكۈچ

en: Codec Details
ug: Codec تەپسىلاتلىرى

en: Codec name
ug: كود ئىسمى

en: Codec not supported
ug: Codec نى قوللىمايدۇ

en: Codecs
ug: كودلىغۇچ-يەشكۈچ

en: Coefficient thresholding on P-frames
ug: P رامكىسىدىكى كوئېففىتسېنت بوسۇغىسى

en: Coefficient thresholding on P-frames. Eliminate dct blocks containing only a small single coefficient.
ug: P رامكىسىدىكى كوئېففىتسېنت بوسۇغىسى. پەقەت كىچىك يەككە كوئېففىتسېنت بولغان dct بۆلەكلىرىنى يوقىتىڭ.

en: Collapse
ug: يىمىرىلىش

en: Collapse All
ug: ھەممىنى يىمىرىڭ

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
ug: ئوينايدىغان تاراتقۇلار ھەققىدە يەرلىك ستاتىستىكىلارنى توپلاڭ.

en: Color
ug: رەڭ

en: Color ASCII art video output
ug: رەڭلىك ASCII سەنئەت سىن چىقىرىش

en: Color effect
ug: رەڭ ئۈنۈمى

en: Color extraction
ug: رەڭ ئېلىش

en: Color inversion
ug: رەڭ تەتۈر ئايلىنىش

en: Color killer
ug: رەڭلىك قاتىل

en: Color messages
ug: رەڭلىك ئۇچۇرلار

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
ug: سىندا كۆرسىتىلىدىغان تېكىستنىڭ رەڭگى. بۇ چوقۇم ئالتە تەرەپلىك بولۇشى كېرەك (HTML رەڭلىرىگە ئوخشاش). ئالدىنقى ئىككى ھەرپ قىزىل ، ئاندىن يېشىل ، ئاندىن كۆك. # 000000 = قارا ، # FF0000 = قىزىل ، # 00FF00 = يېشىل ، # FFFF00 = سېرىق (قىزىل + يېشىل) ، #FFFFFF = ئاق

en: Color primaries
ug: رەڭ دەسلەپكى

en: Color scheme
ug: رەڭ لايىھىسى

en: Color space
ug: رەڭ بوشلۇقى

en: Color threshold
ug: رەڭ بوسۇغىسى

en: Color threshold filter
ug: رەڭ بوسۇغىسى سۈزگۈچ

en: Color transfer function
ug: رەڭ يۆتكەش ئىقتىدارى

en: Colors
ug: رەڭلەر

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
ug: بۇنىڭغا ئوخشاش رەڭلەر ساقلىنىدۇ ، باشقىلار كۈلرەڭ بولىدۇ. بۇ چوقۇم ئالتە تەرەپلىك بولۇشى كېرەك (HTML رەڭلىرىگە ئوخشاش). ئالدىنقى ئىككى ھەرپ قىزىل ، ئاندىن يېشىل ، ئاندىن كۆك. # 000000 = قارا ، # FF0000 = قىزىل ، # 00FF00 = يېشىل ، # FFFF00 = سېرىق (قىزىل + يېشىل) ، #FFFFFF = ئاق

en: Column border
ug: ستون چېگراسى

en: Columns
ug: ئىستونلار

en: Comedy
ug: كومىدىيە

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
ug: پەش ئارقىلىق كۆرۈنمە يۈز نىسبىتى تىزىملىكىگە قوشۇلىدىغان تەرەپ نىسبىتى تىزىملىكى.

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
ug: پەش ئارقىلىق ئايرىلىدىغان زىرائەت نىسبىتى تىزىملىكى ، كۆرۈنمە يۈزىنىڭ زىرائەت نىسبىتى تىزىملىكىگە قوشۇلىدۇ.

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
ug: پەش بىلەن ئايرىلغان ئاكتىپ كۆزنەكلەر تىزىملىكى ، ھەممىسىگە سۈكۈت قىلىدۇ

en: Comma-separated list of input URLs to concatenate.
ug: پەش ئارقىلىق كىرگۈزۈلگەن URL لارنىڭ تىزىملىكى.

en: Command+
ug: بۇيرۇق +

en: Command-line interface
ug: بۇيرۇق قۇرى كۆرۈنمە يۈزى

en: Comment
ug: پىكىر

en: Comment to put in ASF comments.
ug: ASF ئىزاھاتىغا باھا بېرىش.

en: Comments
ug: ئىزاھات

en: Communication
ug: ئالاقە

en: Compensate delay
ug: كېچىكتۈرۈشنى تۆلەيدۇ

en: Compiled by %s on %s (%s)
ug: %s (%s) دىكى %s تەرىپىدىن تۈزۈلگەن

en: Compiler: %s
ug: تۈزگۈچى:% s

en: Complete MRL for VLC internal
ug: VLC نىڭ ئىچكى قىسمى ئۈچۈن MRL نى تاماملاڭ

en: Component
ug: زاپچاس

en: Composer
ug: كومپوزىتور

en: Composite
ug: بىرىكمە

en: Compression level
ug: پىرىسلاش دەرىجىسى

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
ug: PSNR سانلىق مەلۇماتلىرىنى ھېسابلاپ بېسىڭ. بۇ ئەمەلىي كودلاش سۈپىتىگە ھېچقانداق تەسىر كۆرسەتمەيدۇ.

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
ug: SSIM سانلىق مەلۇماتلىرىنى ھېسابلاش ۋە بېسىش. بۇ ئەمەلىي كودلاش سۈپىتىگە ھېچقانداق تەسىر كۆرسەتمەيدۇ.

en: Concatenated inputs
ug: بىرلەشتۈرۈلگەن كىرگۈزۈش

en: Conductor
ug: ئۆتكۈزگۈچ

en: Config of last used skin
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئىشلىتىلگەن تېرىنى تەڭشەش

en: Configuration options
ug: سەپلىمە تاللانمىلىرى

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
ug: مۇلازىمەت ئىشلىتىدىغان سەپلىمە تاللانمىلىرى (مەسىلەن: --foo = bar --no-foobar). قاچىلاش ۋاقتىدا بەلگىلىنىشى كېرەك ، شۇڭا مۇلازىمەت مۇۋاپىق تەڭشەلدى.

en: Configure Hotkeys
ug: Hotkeys نى سەپلەڭ

en: Connect to clients matching
ug: ماس كېلىدىغان خېرىدارلارغا ئۇلاڭ

en: Connect using HTTP access instead of custom HTTP code
ug: ئىختىيارى HTTP كودىنىڭ ئورنىغا HTTP زىيارىتىنى ئىشلىتىپ ئۇلاڭ

en: Connection failed
ug: باغلىنالمىدى

en: Console
ug: تىزگىن سۇپا

en: Console log
ug: كونترول سۇپىسى خاتىرىسى

en: Console logger
ug: كونترول سۇپىسى

en: Constant bitrate mode (CBR)
ug: تۇراقلىق بىت ھالىتى (CBR)

en: Constant error mode
ug: دائىملىق خاتالىق ھالىتى

en: Constant lambda mode
ug: تۇراقلىق لامبدا ھالىتى

en: Constant noise threshold mode
ug: توختىماي شاۋقۇن چېكىش ھالىتى

en: Constant quality factor
ug: دائىملىق سۈپەت ئامىلى

en: Constant quality mode
ug: دائىملىق سۈپەت ھالىتى

en: Containers
ug: كونتېينېر

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
ug: كونتېينېرلار (* .ps * .ts * .mpg * .ogg * .asf * .mp4 * .mov * .wav * .raw * .flv * .webm)

en: Contemporary Christian
ug: ھازىرقى خىرىستىيان

en: Content bitrate
ug: مەزمۇن bitrate

en: Context menu
ug: مەزمۇن تىزىملىكى

en: Continue
ug: داۋاملاشتۇر

en: Continue playback
ug: داۋاملىق قويۇشنى داۋاملاشتۇرۇڭ

en: Continue playback where you left off
ug: سىز قەيەرگە كەتكەنلىكىڭىزنى داۋاملاشتۇرۇڭ

en: Continue playback?
ug: داۋاملىق قويۇشنى داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: Continuous 22kHz tone
ug: ئۈزلۈكسىز 22kHz لىق ئاۋاز

en: Continuous stream
ug: ئۈزلۈكسىز ئېقىن

en: Contrast
ug: ئاق-قارىلىقى

en: Control
ug: تىزگىن

en: Control external music players
ug: سىرتقى مۇزىكا قويغۇچلارنى كونترول قىلىڭ

en: Control interfaces
ug: ئارايۈز تىزگىنى

en: Control menu for the player
ug: قويغۇچنىڭ كونترول تىزىملىكى

en: Control playback with media keys
ug: مېدىيا كۇنۇپكىسى ئارقىلىق قويۇشنى كونترول قىلىڭ

en: Control playback with the Apple Remote
ug: ئالما يىراقتىن كونترول قىلىشنى كونترول قىلىش

en: Control playlist items with the Apple Remote
ug: ئالما يىراقتىن كونترول تىزىملىكىدىكى تۈرلەرنى كونترول قىلىڭ

en: Control system volume with the Apple Remote
ug: ئالما يىراقتىن كونترول سىستېمىسىنىڭ مىقدارىنى كونترول قىلىش

en: Controls
ug: تىزگىنلەشلەر

en: Conve&rt / Save...
ug: Conve & rt / Save ...

en: Convergence time of 'avbr' RateControl
ug: «Avbr» RateControl نىڭ توپلىنىش ۋاقتى

en: Conversion quality
ug: ئايلاندۇرۇش سۈپىتى

en: Conversions from
ug: دىن ئۆزگەرتىش

en: Convert
ug: CONVERT

en: Convert / Stream...
ug: ئايلاندۇرۇش / ئېقىم ...

en: Convert 3D picture to anaglyph image video filter
ug: 3D رەسىمنى anaglyph رەسىم سىن سۈزگۈچكە ئايلاندۇرۇڭ

en: Cookies forwarding
ug: ساقلانمىلارنى يوللاش

en: Copy
ug: كۆچۈر

en: Copy URL to clipboard
ug: URL نى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرۈڭ

en: Copy packetizer
ug: بوغچا كۆچۈرۈش

en: Copyright
ug: نەشر ھوقۇقى

en: Copyright Acknowledgement
ug: نەشر ھوقۇقىنى ئېتىراپ قىلىش

en: Copyright metadata
ug: نەشر ھوقۇقى ئۇچۇرلىرى

en: Copyright string to put in ASF comments.
ug: ASF ئىزاھاتىغا قويماقچى بولغان نەشر ھوقۇقى.

en: Core Animation OpenGL Layer (Mac OS X)
ug: يادرولۇق كارتون OpenGL قەۋىتى (Mac OS X)

en: Cornish
ug: كورنىشچە

en: Corsican
ug: كورسىكاچە

en: Could not demux ASF stream
ug: ASF ئېقىمىنى ئۆچۈرەلمىدى

en: Country
ug: دۆلەت

en: Create
ug: ياسا

en: Create "Fast Start" files
ug: «تېز باشلاش» ھۆججىتىنى قۇر

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
ug: «تېز باشلاش» ھۆججىتىنى قۇر. «تېز باشلاش» ھۆججىتى چۈشۈرۈش ئۈچۈن ئەلالاشتۇرۇلغان بولۇپ ، ئىشلەتكۈچى چۈشۈرۈۋاتقاندا ھۆججەتنى كۆرۈشكە باشلايدۇ.

en: Create Directory
ug: مۇندەرىجە قۇر

en: Create Directory...
ug: مۇندەرىجە قۇر…

en: Create Folder
ug: قىسقۇچ قۇر

en: Create Folder...
ug: قىسقۇچ قۇر…

en: Create a new bookmark
ug: يېڭى خەتكۈچ قۇر

en: Create a new profile
ug: يېڭى ئارخىپ قۇر

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
ug: سىستېما تەڭشەش بوشلۇقىدا ئۆزگىچە ئىسىم قۇرۇڭ

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows benefiting from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
ug: سىن ئىچكى ساقلىغۇچنىڭ ئورنىغا سىستېما ئىچكى ساقلىغۇچتا سىن بۇففېر قۇرۇڭ. ئادەتتە سىن ئىچكى ساقلىغۇچنى ئىشلىتىش تېخىمۇ قاتتىق دېتالنىڭ تېزلىنىشىدىن پايدىلىنالايدۇ (بىكار قىلىش ياكى YUV-> RGB ئايلاندۇرۇش دېگەندەك). قاپلاننى ئىشلەتكەندە بۇ تاللاشنىڭ ھېچقانداق رولى يوق.

en: Croatian
ug: خورۋاتچە

en: Crop
ug: كەس

en: Crop one pixel from the bottom of the video
ug: سىننىڭ ئاستىدىن بىر پېكسىل كېسىڭ

en: Crop one pixel from the left of the video
ug: سىننىڭ سول تەرىپىدىن بىر پېكسىل كېسىڭ

en: Crop one pixel from the right of the video
ug: سىننىڭ ئوڭ تەرىپىدىن بىر پېكسىل كېسىڭ

en: Crop one pixel from the top of the video
ug: سىننىڭ ئۈستىدىن بىر پېكسىل كېسىڭ

en: Crop: %s
ug: زىرائەت:% s

en: Cross feed of left into right with inverted phase. This helps in suppressing the mono. If the value is 1 it will cancel all the signal common to both channels.
ug: تەتۈر باسقۇچ بىلەن سولدىن ئوڭغا كېسىش. بۇ مونونى بېسىشقا ياردەم بېرىدۇ. ئەگەر قىممىتى 1 بولسا ئۇ ئىككى قانالغا ئورتاق بولغان بارلىق سىگنالنى بىكار قىلىدۇ.

en: Crypt audio using CSA
ug: CSA ئارقىلىق ئاۋازلىق ئاۋاز

en: Crypt video using CSA
ug: CSA ئارقىلىق شىفىرلىق سىن

en: Crystal HD hardware video decoder
ug: خرۇستال HD قاتتىق دېتال سىن كود يەشكۈچ

en: Ctrl+T
ug: Ctrl + T.

en: Cue points
ug: Cue point

en: Current Media Information
ug: نۆۋەتتىكى مېدىيا ئۇچۇرى

en: Current media / stream statistics
ug: نۆۋەتتىكى مېدىيا / ئېقىم ستاتىستىكىسى

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
ug: نۆۋەتتىكى قويۇش سۈرئىتى:% 1
    تەڭشەش ئۈچۈن چېكىڭ

en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: Custom &Bookmarks
ug: Custom & Bookmarks

en: Custom HRTF (Head-related transfer function) file in the SOFA format.
ug: SOFA فورماتىدىكى ئىختىيارى HRTF (باشقا مۇناسىۋەتلىك يۆتكىلىش ئىقتىدارى) ھۆججىتى.

en: Custom SAT>IP channel list URL
ug: ئىختىيارى SAT> IP قانال تىزىملىكى URL

en: Custom aspect ratios list
ug: خاسلىق نىسبىتى تىزىملىكى

en: Custom crop ratios list
ug: خاس زىرائەت نىسبىتى تىزىملىكى

en: Custom options
ug: ئىختىيارى تاللاش

en: Custom playback
ug: ئىختىيارىي قويۇش

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
ug: سىن كۆزنىكىنىڭ خاس ئىسمى (سىن كۆرۈنمە يۈزىگە قىستۇرۇلمىغان ئەھۋال ئاستىدا).

en: Customi&ze Interface...
ug: Customi & ze Interface ...

en: Customize...
ug: Customize ...

en: Cut
ug: كەس

en: Cut a light band induced by fluorescent lighting (unit undocumented).
ug: فلۇئورېسسېنسىيە چىرىغى كەلتۈرۈپ چىقارغان يېنىك بەلۋاغنى كېسىڭ (گۇۋاھنامىسى يوق).

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
ug: ئېقىننى بېرىلگەن مۇددەتكە بۆلۈپ كېسىپ ، ئىككى چېگرا ئوتتۇرىسىدا دائىملىق بىت تەڭگىسىگە كاپالەتلىك قىلىڭ. بۇ غايەت زور بىت تەڭگىسىنىڭ چوڭىيىشىدىن ساقلىنىدۇ ، بولۇپمۇ پايدىلىنىش رامكىسى ئۈچۈن.

en: Cycle audio track
ug: دەۋرىيلىك ئاۋاز يولى

en: Cycle deinterlace modes
ug: دەۋرىيلىك ئايرىش ھالىتى

en: Cycle next program Service ID
ug: كېيىنكى پروگرامما مۇلازىمەت كىملىكى

en: Cycle previous program Service ID
ug: ئالدىنقى پروگرامما مۇلازىمەت كىملىكى

en: Cycle source aspect ratio
ug: دەۋرىيلىك مەنبە نىسبىتى

en: Cycle subtitle track
ug: دەۋرىيلىك تېما يولى

en: Cycle subtitle track in reverse order
ug: دەۋرىيلىك تارماق تېما تەتۈر يۆنىلىشتە

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
ug: زىرائەت فورماتىنىڭ ئالدىن بېكىتىلگەن تىزىملىكىدىن ئايلىنىش.

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
ug: مەنبە تەرەپ نىسبىتى نىسبىتىنىڭ ئالدىن بېكىتىلگەن تىزىملىكىدىن ئايلىنىش.

en: Cycle through audio devices
ug: ئاۋاز ئۈسكۈنىلىرى ئارقىلىق ئايلىنىش

en: Cycle through available audio devices
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان ئاۋاز ئۈسكۈنىلىرى ئارقىلىق ئايلىنىش

en: Cycle through available deinterlace modes.
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان يۆتكىلىش ھالىتى ئارقىلىق ئايلىنىش.

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان ئاۋاز يولى (تىل) ئارقىلىق ئايلىنىش.

en: Cycle through the available next program Service IDs (SIDs).
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان كېيىنكى پروگرامما مۇلازىمەت كىملىكى (SID) ئارقىلىق ئايلىنىش.

en: Cycle through the available previous program Service IDs (SIDs).
ug: ئىلگىرىكى پروگرامما مۇلازىمەت كىملىكى (SID) ئارقىلىق ئايلىنىش.

en: Cycle through the available subtitle tracks in reverse order.
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان تارماق يوللارنى تەتۈر يۆنىلىشتە ئايلىنىش.

en: Cycle through the available subtitle tracks.
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان تارماق يوللار ئارقىلىق ئايلىنىش.

en: Cycle video crop
ug: دەۋرىي سىنلىق زىرائەت

en: Cyclic stream output
ug: دەۋرىيلىك ئېقىن چىقىرىش

en: Cyrillic (Windows-1251)
ug: سلاۋيانچە (Windows-1251)

en: Czech
ug: چېخچە

en: D&ecrease Volume
ug: D & ecrease Volume

en: D-Bus control interface
ug: D-Bus كونترول كۆرۈنمە يۈزى

en: D-Bus screen saver inhibition
ug: D-Bus ئېكرانىنىڭ ساقلىغۇچىسى

en: D-Bus screensaver
ug: D- ئاپتوبۇس ئېكرانى

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
ug: DTS Coherent Acoustics ئاۋازلىق كود يەشكۈچ

en: DTS audio packetizer
ug: DTS ئاۋاز بوغچىسى

en: DTS delay (ms)
ug: DTS كېچىكىش (ms)

en: DTS dynamic range compression
ug: DTS ھەرىكەتچان دائىرىنى پىرىسلاش

en: DTVCC Closed captions %u
ug: DTVCC يېپىق خەتلەر% u

en: DV (Digital Video) demuxer
ug: DV (رەقەملىك سىن) كۆرسەتكۈچ

en: DVB adapter
ug: DVB ماسلاشتۇرغۇچ

en: DVB device
ug: DVB ئۈسكۈنىسى

en: DVB input with v4l2 support
ug: V4l2 قوللايدىغان DVB كىرگۈزۈش

en: DVB playlist import
ug: DVB قويۇش تىزىملىكى ئەكىرىش

en: DVB subtitles decoder
ug: DVB كود يەشكۈچ

en: DVB subtitles encoder
ug: DVB تارماق كودلاشتۇرغۇچ

en: DVB subtitles: hearing impaired
ug: DVB تارماق تېمىسى: ئاڭلاش ئىقتىدارى توسالغۇغا ئۇچرايدۇ

en: DVB-S2 parameters
ug: DVB-S2 پارامېتىرلىرى

en: DVB-T reception parameters
ug: DVB-T قوبۇل قىلىش پارامېتىرلىرى

en: DVB-T2 Physical Layer Pipe
ug: DVB-T2 فىزىكىلىق قەۋەت تۇرۇبىسى

en: DVD angle
ug: DVD بۇلۇڭى

en: DVD device
ug: DVD ئۈسكۈنە

en: DVD menus
ug: DVD تىزىملىكلىرى

en: DVD subtitles decoder
ug: DVD كود يەشكۈچ

en: DVD with menus
ug: تىزىملىكلەر بىلەن DVD

en: DVD without menus
ug: تىزىملىكسىز DVD

en: DVDRead Input (no menu support)
ug: DVDRead Input (تىزىملىك قوللىمايدۇ)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
ug: DVDRead «% s» دىسكىنى ئاچالمىدى.

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
ug: DVDRead% d /% d بۆلەكلىرىنى 0x% 02x دە ئوقۇيالمىدى.

en: DVDRead could not read block %d.
ug: DVDRead% d نى ئوقۇيالمىدى.

en: Daala video encoder
ug: دالا سىن كودلىغۇچ

en: Damaged or incomplete AVI file
ug: بۇزۇلغان ياكى تولۇق بولمىغان AVI ھۆججىتى

en: Damp
ug: نەم

en: Dance
ug: ئۇسسۇل مۇزىكىسى

en: Dance Hall
ug: ئۇسسۇل زالى

en: Danish
ug: دانىشچە

en: Dark
ug: قاراڭغۇ

en: Darkness masking
ug: قاراڭغۇ ماسكا

en: Data
ug: سانلىق-مەلۇمات

en: Data alignment
ug: سانلىق مەلۇماتلارنى توغرىلاش

en: Data for the audio callback function.
ug: ئاۋازلىق چاقىرىش ئىقتىدارىنىڭ سانلىق مەلۇماتلىرى.

en: Data for the get and release functions
ug: ئېلىش ۋە تارقىتىش ئىقتىدارلىرىنىڭ سانلىق مەلۇماتلىرى

en: Data for the video callback function.
ug: سىنلىق چاقىرىش ئىقتىدارىنىڭ سانلىق مەلۇماتلىرى.

en: Date
ug: چېسلا

en: Date metadata
ug: چېسلا مېتا سانلىق مەلۇمات

en: Dav1d video decoder
ug: Dav1d سىن كود يەشكۈچ

en: Day / Month / Year:
ug: كۈن / ئاي / يىل:

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
ug: Dct- دائىرە شاۋقۇنىنى ئازايتىش. ماسلىشىشچان ساختا ئۆلۈش رايونى. 10 دىن 1000 گىچە پايدىلىق دائىرەدەك قىلىدۇ.

en: De-Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران

en: Deactivate
ug: ئىناۋەتسىز

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
ug: قۇلۇپلانغان ئايلانما سۈزگۈچنى توختىتىڭ (سۈپىتىنى تۆۋەنلىتىدۇ).

en: Death Metal
ug: ئۆلۈم مېتال

en: Debanding algorithm
ug: ھېسابلاش ئۇسۇلى

en: Debug mask
ug: ماسكا ماسكا

en: Debug messages
ug: خاتالىق ئۇچۇرى

en: Decide references on a per partition basis
ug: ھەر بىر رايونغا ئاساسەن پايدىلىنىشنى قارار قىلىڭ

en: DeckLink Audio Options
ug: DeckLink ئاۋاز تاللانمىلىرى

en: DeckLink Audio Output module
ug: DeckLink ئاۋاز چىقىرىش مودۇلى

en: DeckLink General Options
ug: DeckLink ئادەتتىكى تاللانمىلىرى

en: DeckLink Video Options
ug: DeckLink سىن تاللانمىلىرى

en: DeckLink Video Output module
ug: DeckLink سىن چىقىرىش مودۇلى

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
ug: ئەگەر كۆپ بولسا DeckLink تۇتۇش كارتىسىنى ئىشلىتىش. بۇ كارتىلارنىڭ نومۇرى 0 دىن.

en: DeckLink output card, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
ug: ئەگەر كۆپ بولسا DeckLink چىقىرىش كارتىسى. كارتىلارنىڭ نومۇرى 0 دىن.

en: Decode at the demuxer stage
ug: چېكىنىش باسقۇچىدا يېشىش

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory.
ug: رامكىلارنى بىۋاسىتە ئىچكى ساقلىغۇچنىڭ ئورنىغا RPI VideoCore غا يېشىش.

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory. This option must only be used with the MMAL video output plugin.
ug: رامكىلارنى بىۋاسىتە ئىچكى ساقلىغۇچنىڭ ئورنىغا RPI VideoCore غا يېشىش. بۇ تاللاش پەقەت MMAL سىن چىقىرىش قىستۇرمىسى بىلەنلا ئىشلىتىلىشى كېرەك.

en: DecodeBin is a container element, that can add and manage multiple elements. Apart from adding the decoders, decodebin also adds elementary stream parsers which can provide more info such as codec profile, level and other attributes, in the form of GstCaps (Stream Capabilities) to decoder.
ug: DecodeBin قاچا ئېلېمېنتى بولۇپ ، ئۇ نۇرغۇن ئېلېمېنتلارنى قوشالايدۇ ۋە باشقۇرالايدۇ. كود يەشكۈچ قوشۇشتىن باشقا ، كود يەشكۈچكە GstCaps (ئېقىن ئىقتىدارى) شەكلىدە كود يەشكۈچ ئارخىپى ، دەرىجىسى ۋە باشقا خاسلىق قاتارلىق تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارنى تەمىنلىيەلەيدىغان باشلانغۇچ ئېقىن ماسلاشتۇرغۇچ قوشىدۇ.

en: Decoded blocks
ug: كودلانغان بۆلەكلەر

en: Decoded format
ug: كودلانغان فورماتى

en: Decoding
ug: كود يېشىش

en: Decoding X coordinate
ug: X كوئوردېناتنى يېشىش

en: Decoding Y coordinate
ug: يېشىش كوئوردېنات

en: Decrease
ug: تۆۋەنلەش

en: Decrease Volume
ug: ئاۋازنى كىچىكلىتىش

en: Decrease scale factor
ug: كۆلەم ئامىلىنى ئازايتىش

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Default (Windows-1252)
ug: كۆڭۈلدىكى (Windows-1252)

en: Default Caching Level
ug: سۈكۈتتىكى ساقلاش دەرىجىسى

en: Default DVD angle.
ug: كۆڭۈلدىكى DVD بۇلۇڭى.

en: Default Encoding
ug: كۆڭۈلدىكى كودلاش

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
ug: سۈكۈتتىكى TCP ئۇلىنىش ۋاقتى (مىللىمېتىردا).

en: Default background alpha
ug: سۈكۈتتىكى تەگلىك ئالفا

en: Default background color
ug: سۈكۈتتىكى تەگلىك رەڭگى

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
ug: ئەگەر Kate ئېقىمى ئىشلىتىدىغان تەگلىك رەڭنى بەلگىلىمىسە سۈكۈتتىكى تەگلىك رەڭگى.

en: Default caching policy
ug: كۆڭۈلدىكى غەملەك سىياسىتى

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
ug: چېگرا سىرتىدىكى RTP ئېقىمىنىڭ سۈكۈتتىكى ساقلاش قىممىتى. بۇ قىممەتنى نەچچە سېكۇنت قىلىپ بەلگىلەش كېرەك.

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
ug: چېگرا سىرتىدىكى UDP ئېقىمىنىڭ سۈكۈتتىكى قىممىتى. بۇ قىممەتنى نەچچە سېكۇنت قىلىپ بەلگىلەش كېرەك.

en: Default devices
ug: كۆڭۈلدىكى ئۈسكۈنىلەر

en: Default encoding
ug: كۆڭۈلدىكى كودلاش

en: Default font alpha
ug: سۈكۈتتىكى خەت ئالفا

en: Default font color
ug: كۆڭۈلدىكى خەت رەڭگى

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
ug: ئەگەر Kate ئېقىمى ئىشلىتىدىغان ئالاھىدە خەت رەڭگىنى بەلگىلىمىسە ئىشلىتىدىغان كۆڭۈلدىكى خەت رەڭگى.

en: Default font description
ug: كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخىسى

en: Default font effect
ug: كۆڭۈلدىكى خەت ئۈنۈمى

en: Default font effect strength
ug: سۈكۈتتىكى خەت ئۈنۈمى كۈچلۈك

en: Default frame rate for chapter import.
ug: باب ئىمپورت قىلىشنىڭ كۆڭۈلدىكى رامكا نىسبىتى.

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
ug: كۆڭۈلدىكى كۆپ ئىقتىدارلىق كۆرۈنمە يۈزى. بۇ يۆنىلىش جەدۋىلىنى بېسىپ چۈشىدۇ.

en: Default optical device
ug: كۆڭۈلدىكى ئوپتىك ئۈسكۈنى

en: Default preset setting used
ug: سۈكۈتتىكى ئالدىن تەڭشەش

en: Default replay gain
ug: سۈكۈتتىكى قايتا پايدىغا ئېرىشىش

en: Default stream
ug: كۆڭۈلدىكى ئېقىن

en: Default stream output chain
ug: كۆڭۈلدىكى ئېقىن چىقىرىش زەنجىرى

en: Default tune setting used
ug: كۆڭۈلدىكى تەڭشەك ئىشلىتىلگەن

en: Default: 90sec
ug: كۆڭۈلدىكى قىممىتى: 90 سېكۇنت

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
ug: ئىشلىتىدىغان كىرگۈزۈش رەسىم تەرەپ نىسبىتىگە ئېنىقلىما بېرىڭ. كۆڭۈلدىكى قىممىتى 4: 3

en: Define the colors of the volume slider
ug: ئاۋاز سىيرىلغۇچنىڭ رەڭگىنى ئېنىقلاڭ

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
ug: ئاۋاز سىيرىلغۇچنىڭ رەڭگىنى ئېنىقلاڭ
    ';' بىلەن ئايرىلغان 12 ساننى بەلگىلەش ئارقىلىق
    سۈكۈتتىكىسى '255 ؛ 255 ؛ 255 ؛ 20 ؛ 226 ؛ 20 ؛ 255 ؛ 176 ؛ 15 ؛ 235 ؛ 30 ؛ 20'.
    باشقا تاللاش بولسا '30 ؛ 30 ؛ 50 ؛ 40 ؛ 40 ؛ 100 ؛ 50 ؛ 50 ؛ 160 ؛ 150 ؛ 150 ؛ 255 'بولىدۇ.

en: Define the glasses' color scheme
ug: كۆزەينەكنىڭ رەڭ لايىھىسىگە ئېنىقلىما بېرىڭ

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
ug: ھەر بىر pmt غا قوشماقچى بولغان تۆشۈكلەرگە ئېنىقلىما بېرىڭ. بۇ «PID نى ES نىڭ كىملىكىگە تەڭشەش» نى قوزغىتىشنى تەلەپ قىلىدۇ.

en: Define which screen fullscreen goes
ug: قايسى ئېكراننىڭ تولۇق ئېكرانغا بارىدىغانلىقىنى ئېنىقلاڭ

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
ug: AQ ئۈچۈن bitdistribution ھالىتىنى بەلگىلەيدۇ ، كۆڭۈلدىكى 1
     - 0: چەكلەنگەن
     - 1: نۆۋەتتىكى x264 سۈكۈتتىكى ھالىتى
     - 2: خاتىرە (var) نىڭ ئورنىغا خاتىرە (var) ^ 2 نى ئىشلىتىپ ، ھەر بىر رامكىغا كۈچ ماسلاشتۇرماقچى بولىدۇ

en: Defines how many pictures we allow to be in pool between decoder/encoder threads when threads > 0
ug: تېما> 0 بولغاندا كود يەشكۈچ / كودلاشتۇرغۇچ تېمى ئارىسىدىكى كۆلچەكتە قانچىلىك رەسىمگە يول قويۇشىمىزنى بەلگىلەيدۇ

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
ug: BarGraph ئۇچۇرلىرىنىڭ قانچە قېتىم ئەۋەتىلىشى كېرەكلىكىنى بەلگىلەيدۇ. BarGraph ئۇچۇرلىرىنى ھەر بىر ئاۋاز بولىقى ئەۋەتىدۇ (سۈكۈتتىكى 4).

en: Defines if BarGraph information should be sent
ug: BarGraph ئۇچۇرلىرىنىڭ ئەۋەتىلىشى كېرەكلىكىنى بەلگىلەيدۇ

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
ug: BarGraph ئۇچۇرلىرىنىڭ ئەۋەتىلىشى كېرەكلىكىنى بەلگىلەيدۇ. 1 ئۇچۇر ئەۋەتىشكە توغرا كەلسە ، 0 بولمىسا (سۈكۈتتىكى 1).

en: Defines if silence alarm information should be sent
ug: جىمجىتلىق ئاگاھلاندۇرۇش ئۇچۇرى ئەۋەتىش كېرەكلىكىنى بەلگىلەيدۇ

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
ug: جىمجىتلىق ئاگاھلاندۇرۇش ئۇچۇرىنىڭ ئەۋەتىلىشى كېرەكلىكىنى بەلگىلەيدۇ. 1 ئۇچۇر ئەۋەتىشكە توغرا كەلسە ، 0 بولمىسا (سۈكۈتتىكى 1).

en: Defines orientation of the mirror splitting. Can be vertical or horizontal.
ug: ئەينەك بۆلۈش يۆنىلىشىنى بەلگىلەيدۇ. تىك ياكى توغرىسىغا بولىدۇ.

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
ug: بەلۋاغنىڭ ئاساسى (باشلىنىش) نىڭ پېكسىلدىكى رادىئو چوڭلۇقىغا ئېنىقلىما بېرىدۇ.

en: Defines the descriptors of each SDT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
ug: ھەر بىر SDT نىڭ چۈشەندۈرگۈچىلىرىگە ئېنىقلىما بېرىدۇ. بۇنىڭ ئۈچۈن «PID نى ES نىڭ كىملىكىگە تەڭشەش» تەلەپ قىلىنىدۇ.

en: Defines the maximum bitrate in kbps (1000 bits/s) for VBR rate control method. If not set, this parameter is computed from other sources such as bitrate, profile, level, etc.
ug: VBR نىسبىتىنى كونترول قىلىش ئۇسۇلى ئۈچۈن kbps (1000 bit / s) دىكى ئەڭ چوڭ بىتراتنى بەلگىلەيدۇ. ئەگەر تەڭشەلمىسە ، بۇ پارامېتىر بىترات ، ئارخىپ ، دەرىجە قاتارلىق باشقا مەنبەلەردىن ھېسابلىنىدۇ.

en: Defines the number of parallel encoding operations before we synchronise the result. Higher numbers may result on better throughput depending on hardware. MPEG2 needs at least 1 here.
ug: نەتىجىنى ماسقەدەملەشتىن بۇرۇن پاراللېل كودلاش مەشغۇلاتىنىڭ سانىغا ئېنىقلىما بېرىدۇ. تېخىمۇ كۆپ سان قاتتىق دېتالغا ئاساسەن تېخىمۇ ياخشى كىرگۈزۈشنى كەلتۈرۈپ چىقىرىشى مۇمكىن. MPEG2 بۇ يەردە كەم دېگەندە 1 گە ئېھتىياجلىق.

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
ug: سۈزگۈچ ئارقىلىق تەقلىد قىلىنغان ئۆينىڭ مەۋھۇم يۈزىگە ئېنىقلىما بېرىدۇ.

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
ug: RTSP ئولتۇرۇش كىملىكى تىزمىسىغا قايسى ۋاقىت چەكلىمىسىنى قوشۇشنى بەلگىلەيدۇ. ئۇنى سەلبىي سانغا تەڭشەش ۋاقىت چەكلىمىسىنى پۈتۈنلەي چىقىرىپ تاشلايدۇ. بۇنى گاڭگىرىتىپ قويغان بەزى IPTV STB لار (مەسىلەن HansunTech ئىشلەپچىقارغانلارغا ئوخشاش) لازىم. سۈكۈتتىكىسى 5.

en: Deinterlace chroma skip
ug: Deinterlace خىروم ئاتلاش

en: Deinterlace method to use for streaming.
ug: ئېقىنغا ئىشلىتىدىغان Deinterlace ئۇسۇلى.

en: Deinterlace method to use for video processing.
ug: سىن بىر تەرەپ قىلىشتا ئىشلىتىلىدىغان Deinterlace ئۇسۇلى.

en: Deinterlace mode
ug: Deinterlace ھالىتى

en: Deinterlace the video before encoding.
ug: كودلاشتىن بۇرۇن سىننى ئۆچۈرۈڭ.

en: Deinterlacing algorithm
ug: ئالگورىزىمنى ئايرىش

en: Deinterlacing video filter
ug: سىن سۈزگۈچنى ئۆچۈرۈۋېتىش

en: Delay
ug: كېچىكتۈر

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
ug: ئورۇن ئىگىسى كىرىشتىن بۇرۇن (ms دا) كېچىكىش.

en: Delay (ms)
ug: كېچىكىش (ms)

en: Delay a stream
ug: ئېقىننى كېچىكتۈرۈش

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
ug: يېڭى ئۇقتۇرۇش تاپشۇرۇۋالمىسا SAP تۈرلىرى ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: Delay calculation mode
ug: ھېسابلاش ھالىتىنى كېچىكتۈرۈش

en: Delay of the ES (ms)
ug: ES (ms) نىڭ كېچىكىشى

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
ug: PCR غا سېلىشتۇرغاندا ، ئېقىندىكى سانلىق مەلۇماتلارنىڭ DTS (يېشىش ۋاقتى تامغىسى) ۋە PTS (تونۇشتۇرۇش ۋاقىت تامغىسى) نى كېچىكتۈرۈڭ. بۇ خېرىدارلارنىڭ كود يەشكۈچ ئىچىدىكى بىر قىسىم بۇففېرلارغا يول قويىدۇ.

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
ug: SCR لارغا سېلىشتۇرغاندا ، سانلىق مەلۇماتنىڭ DTS (يېشىش ۋاقتى تامغىسى) ۋە PTS (تونۇشتۇرۇش ۋاقىت تامغىسى) نى كېچىكتۈرۈڭ. بۇ خېرىدارلارنىڭ كود يەشكۈچ ئىچىدىكى بىر قىسىم بۇففېرلارغا يول قويىدۇ.

en: Delay time
ug: كېچىكىش

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Delete all the bookmarks
ug: بارلىق خەتكۈچلەرنى ئۆچۈرۈڭ

en: Delete segments
ug: بۆلەكلەرنى ئۆچۈرۈڭ

en: Delete segments when they are no longer needed
ug: بۆلەكلەر ئەمدى لازىم بولمىغاندا ئۆچۈرۈڭ

en: Delete selected profile
ug: تاللانغان ئارخىپنى ئۆچۈرۈڭ

en: Delete the current profile
ug: نۆۋەتتىكى ئارخىپىنى ئۆچۈرۈڭ

en: Delete the selected item
ug: تاللانغان تۈرنى ئۆچۈرۈڭ

en: Deletes the selected item
ug: تاللانغان تۈرنى ئۆچۈرىدۇ

en: Delivery system
ug: يەتكۈزۈش سىستېمىسى

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
ug: Demultiplexers «ئېلېمېنت» ئېقىمىنى ئايرىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ (ئاۋاز ۋە سىن ئېقىمىغا ئوخشاش). ئەگەر توغرا كۆرسەتكۈچ ئاپتوماتىك بايقالمىسا ئۇنى ئىشلىتەلەيسىز. نېمە قىلىۋاتقانلىقىڭىزنى ھەقىقىي بىلمىسىڭىز ، بۇنى دۇنياۋى تاللاش قىلىپ بەلگىلىمەسلىكىڭىز لازىم.

en: Demux filter module
ug: سۈزگۈچ سۈزگۈچ مودۇلى

en: Demux filters are used to modify/control the stream that is being read.
ug: Demux سۈزگۈچ ئوقۇلىۋاتقان ئېقىننى ئۆزگەرتىش / كونترول قىلىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ.

en: Demuxed data size
ug: سانلىق مەلۇمات چوڭلۇقى

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
ug: ئۈندىدار ئاۋاز ۋە سىن ئېقىمىنى ئايرىشقا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Descending
ug: كېمەيگۈچى

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Description metadata
ug: چۈشەندۈرۈش مېتا سانلىق مەلۇمات

en: Description of the stream content or information about your channel.
ug: ئېقىن مەزمۇنىنىڭ چۈشەندۈرۈشى ياكى قانىلىڭىزغا مۇناسىۋەتلىك ئۇچۇرلار.

en: Description stream output
ug: چۈشەندۈرۈش ئېقىمى چىقىرىش

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
ug: VC-1 ئېقىمىغا ئېھتىياجلىق رامكا نىسبىتى.

en: Desired frame rate for the capture.
ug: تۇتۇشقا ئېھتىياجلىق رامكا نىسبىتى.

en: Desired frame rate for the stream.
ug: ئېقىنغا ئېھتىياجلىق رامكا نىسبىتى.

en: Desired input video mode for DeckLink captures. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
ug: DeckLink سۈرەتكە ئېلىش ئۈچۈن لازىملىق كىرگۈزۈش سىن ھالىتى. بۇ قىممەت تېكىست شەكلىدە FOURCC كودى بولۇشى كېرەك. "ntsc".

en: Desired input video mode. Leave empty for autodetection.
ug: لازىملىق كىرگۈزۈش سىن ھالىتى. ئاپتوماتىك تەكشۈرۈش ئۈچۈن بوش قويۇڭ.

en: Desired output mode
ug: لازىملىق چىقىرىش ھالىتى

en: Desired output mode for DeckLink output. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
ug: DeckLink چىقىرىش ئۈچۈن لازىملىق چىقىرىش ھالىتى. بۇ قىممەت تېكىست شەكلىدە FOURCC كودى بولۇشى كېرەك. "ntsc".

en: Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى

en: Desktop level hotkey
ug: ئۈستەل يۈزى سەۋىيىسى

en: Destination
ug: نىشان

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
ug: ئېقىن ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان مەنزىل (URL). يولنى قاپلايدۇ ۋە پارامېتىرلارنى باغلايدۇ

en: Destination Setup
ug: نىشان بەلگىلەش

en: Destination audio codec
ug: نىشان ئاۋازلىق كود يەشكۈچ

en: Destination bridge-in name
ug: نىشان كۆۋرۈك ئىسمى

en: Destination file:
ug: نىشان ھۆججىتى:

en: Destination prefix
ug: مەنزىل ئالدى قوشۇلغۇچىسى

en: Destination subtitle codec
ug: نىشان تارماق كود يەشكۈچ

en: Destination video codec
ug: مەنزىل سىن كودى

en: Detailed List
ug: تەپسىلىي تىزىملىك

en: Detects edges in the frame and highlights them in white.
ug: رامكىدىكى قىرلارنى بايقايدۇ ۋە ئاق رەڭدە گەۋدىلەندۈرىدۇ.

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
ug: سپېكترىنىڭ قانچە بۆلەكنىڭ بولىدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
ug: ئورالما سۈزگۈچ ئارقىلىق نېمىنىڭ (ئەگەر بار) سىن كۆرسىتىدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ

en: Device
ug: ئۈسكۈنە

en: Device Selection
ug: ئۈسكۈنىلەرنى تاللاش

en: Device name
ug: ئۈسكۈنە ئاتى

en: Device properties
ug: ئۈسكۈنىنىڭ خاسلىقى

en: Device:
ug: ئۈسكۈنە:

en: Devices
ug: ئۈسكۈنىلەر

en: DiSEqC LNB number
ug: DiSEqC LNB نومۇرى

en: Dialog
ug: سۆزلىشىش رامكىسى

en: Different resampling algorithms are supported. The best one is slower, while the fast one exhibits low quality.
ug: ئوخشىمىغان قايتا قۇرۇش ھېسابلاش ئۇسۇلىنى قوللايدۇ. ئەڭ ياخشىسى ئاستا ، تېز بولسا تۆۋەن سۈپەتنى كۆرسىتىدۇ.

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
ug: چىقىۋاتقان UDP ئېقىمى (ياكى IPv4 مۇلازىمەت تىپى ياكى IPv6 قاتناش سىنىپى) نىڭ ئوخشىمىغان مۇلازىمەت كودى نۇقتىسى. بۇ تور مۇلازىمەت سۈپىتىگە ئىشلىتىلىدۇ.

en: Digital Cinema Package module
ug: رەقەملىك كىنو بولىقى مودۇلى

en: Digital TV Standard
ug: رەقەملىك تېلېۋىزىيە ئۆلچىمى

en: Digital Television and Radio
ug: رەقەملىك تېلېۋىزىيە ۋە رادىئو

en: Digital Video (Firewire/ieee1394) input
ug: رەقەملىك سىن (Firewire / ieee1394) كىرگۈزۈش

en: Digital broadcasting
ug: رەقەملىك تارقىتىش

en: Dim keyboard backlight during fullscreen playback
ug: پۈتۈن ئېكراننى قويغاندا كۇنۇپكا تاختىسىنىڭ ئارقىنى يورۇتۇش

en: Dirac video decoder using libschroedinger
ug: Libschroedinger ئارقىلىق دىراك سىن كود يەشكۈچ

en: Dirac video encoder using libschroedinger
ug: Libschroedinger ئارقىلىق دىراك سىن كودلىغۇچ

en: Direct MV prediction mode
ug: بىۋاسىتە MV ئالدىن پەرەز قىلىش ھالىتى

en: Direct prediction size
ug: بىۋاسىتە مۆلچەر چوڭلۇقى

en: Direct prediction size:
     -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: smallest possible according to level
ug: بىۋاسىتە مۆلچەر ئۆلچىمى:
     - 0: 4x4
     - 1: 8x8
     - -1: سەۋىيىگە ئاساسەن ئەڭ كىچىك

en: Direct rendering
ug: بىۋاسىتە كۆرسىتىش

en: Direct3D11 Video Acceleration
ug: Direct3D11 سىن تېزلىتىش

en: Direct3D11 video output
ug: Direct3D11 سىن چىقىرىش

en: Direct3D9 adjust filter
ug: Direct3D9 سۈزگۈچنى تەڭشەش

en: Direct3D9 video output
ug: Direct3D9 سىن چىقىرىش

en: DirectMedia Object decoder
ug: DirectMedia ئوبيېكت كود يەشكۈچ

en: DirectMedia Object encoder
ug: DirectMedia ئوبيېكت كودلىغۇچ

en: DirectShow input
ug: DirectShow كىرگۈزۈش

en: DirectX (DirectDraw) video output
ug: DirectX (DirectDraw) سىن چىقىرىش

en: DirectX Video Acceleration (DXVA) 2.0
ug: DirectX سىن تېزلىتىش (DXVA) 2.0

en: DirectX audio output
ug: DirectX ئاۋاز چىقىرىش

en: Direction
ug: يۆنىلىش

en: Direction of the mirroring.
ug: ئەينەكنىڭ يۆنىلىشى.

en: Director
ug: مۇدىر

en: Directory
ug: مۇندەرىجە

en: Directory import
ug: مۇندەرىجە ئەكىرىش

en: Directory index
ug: مۇندەرىجە كۆرسەتكۈچى

en: Directory or filename where the records will be stored
ug: خاتىرىلەر ساقلىنىدىغان مۇندەرىجە ياكى ھۆججەت ئىسمى

en: Directory path prefix
ug: مۇندەرىجە ئالدى ئالدى

en: Directory path where images files should be saved. If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
ug: رەسىم ھۆججەتلىرىنى ساقلايدىغان مۇندەرىجە يولى. ئەگەر تەڭشەلمىسە ، ئۇنداقتا رەسىملەر homedir دا ئاپتوماتىك ساقلىنىدۇ.

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
ug: ۋاقىت جەدۋىلى ۋاقىتلىق ھۆججەتلەرنى ساقلاشقا ئىشلىتىلىدىغان مۇندەرىجە.

en: Directory where the records will be stored
ug: خاتىرىلەر ساقلىنىدىغان مۇندەرىجە

en: Directory where the video snapshots will be stored.
ug: سىن رەسىملىرى ساقلىنىدىغان مۇندەرىجە.

en: Disable
ug: چەكلە

en: Disable DVD menus
ug: DVD تىزىملىكلىرىنى چەكلەڭ

en: Disable DVD subtitle transparency
ug: DVD تارماق تېمىنىڭ سۈزۈكلۈكىنى چەكلەڭ

en: Disable Disc Menus
ug: دىسكا تىزىملىكىنى چەكلەڭ

en: Disable NACK output packets
ug: NACK چىقىرىش بولىقىنى چەكلەڭ

en: Disable all lua plugins
ug: بارلىق lua قىستۇرمىلىرىنى چەكلەڭ

en: Disable arithmetic coding
ug: ھېسابلاش كودلاشنى چەكلەڭ

en: Disable for double buffering in software.
ug: يۇمشاق دېتالدا قوش ئۇلىنىشنى چەكلەڭ.

en: Disable if your receiver does not support Dolby®.
ug: ئەگەر تاپشۇرۇۋالغۇچىڭىز Dolby® نى قوللىمىسا چەكلەڭ.

en: Disable screensaver
ug: ئېكراننى چەكلەش

en: Disable the screensaver during video playback.
ug: سىن قويۇش جەريانىدا ئېكراننى چەكلەڭ.

en: Disabled
ug: چەكلەنگەن

en: Disc
ug: دىسكا

en: Disc Selection
ug: دىسكا تاللاش

en: Disc caching (ms)
ug: دىسكا ساقلىغۇچ (ms)

en: Disc device
ug: دىسكا ئۈسكۈنىسى

en: Disc number
ug: دىسكا نومۇرى

en: Discard
ug: ۋاز كەچ

en: Discarded (corrupted)
ug: تاشلىۋېتىلگەن (بۇزۇلغان)

en: Disclaimer
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: Disco
ug: Disco مۇزىكىسى

en: Discontinuous Transmission
ug: ئۈزلۈكسىز يەتكۈزۈش

en: Discs
ug: دىسكا

en: Dismiss the subtitle setup dialog
ug: تارماق تېما تەڭشەش دىئالوگىنى ئەمەلدىن قالدۇرۇڭ

en: Display
ug: كۆرسەت

en: Display ID
ug: كىملىك كۆرسىتىش

en: Display ID. If not specified, main display ID is used.
ug: كىملىك كۆرسىتىش. ئەگەر ئېنىقلانمىغان بولسا ، ئاساسلىق كۆرسىتىش كىملىكى ئىشلىتىلىدۇ.

en: Display Settings
ug: كۆرسىتىش تەڭشەك

en: Display Source As
ug: مەنبە مەنبەنى كۆرسىتىش

en: Display VLC status menu icon
ug: VLC ھالەت تىزىملىكى سىنبەلگىسىنى كۆرسىتىش

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
ug: سىندا RSS ياكى ATOM تەمىناتىنى كۆرسىتىڭ

en: Display a performance warning when transcoding
ug: ھالقىغان ۋاقىتتا ئىقتىدار ئاگاھلاندۇرۇشى كۆرسىتىڭ

en: Display aspect ratio
ug: كۆرسەتكۈچ نىسبىتى

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
ug: سىن ئېلېمېنت ئېقىمىنىڭ نىسبەت نىسبىتىنى كۆرسىتىش

en: Display background cone or art
ug: تەگلىك كونۇس ياكى سەنئەتنى كۆرسىتىش

en: Display background cone or current album art when not playing. Can be disabled to prevent burning screen.
ug: قويمىغاندا تەگلىك كونۇس ياكى ھازىرقى پىلاستىنكا سەنئىتىنى كۆرسىتىڭ. ئېكراننى كۆيدۈرۈشنىڭ ئالدىنى ئالغىلى بولىدۇ.

en: Display feed images if available.
ug: ئەگەر بار بولسا يەم رەسىملىرىنى كۆرسىتىڭ.

en: Display locally
ug: يەرلىكتە كۆرسىتىڭ

en: Display name of the Service
ug: مۇلازىمەتنىڭ نامىنى كۆرسىتىش

en: Display playlist tree
ug: قويۇش تىزىملىكى دەرىخىنى كۆرسىتىش

en: Display size
ug: كۆرسىتىش چوڭلۇقى

en: Display stream output
ug: ئېقىم مىقدارىنى كۆرسىتىش

en: Display text above the video
ug: سىننىڭ ئۈستىدىكى تېكىستنى كۆرسىتىڭ

en: Display the input video
ug: كىرگۈزگەن سىننى كۆرسىتىڭ

en: Display the output
ug: چىقىرىشنى كۆرسىتىش

en: Display the processed video
ug: بىر تەرەپ قىلىنغان سىننى كۆرسىتىڭ

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
ug: ئېكراننىڭ سول ئۈستى بۇرجىكىدە رەسىمگە تارتىش كۆرۈنۈشىنى كۆرسىتىڭ.

en: Display the stream locally
ug: ئېقىننى يەرلىكتە كۆرسىتىڭ

en: Display the title of the video on top of the movie.
ug: فىلىمنىڭ نامىنى فىلىمنىڭ ئۈستىگە كۆرسىتىڭ.

en: Display video in a skinned window if any
ug: ئەگەر بار بولسا تېرە كۆزنەكتە سىن كۆرسىتىڭ

en: Display video snapshot preview
ug: سىن كۆرۈنۈش سۈرىتىنى ئالدىن كۆرسىتىش

en: Display while streaming
ug: ئاققاندا كۆرسىتىش

en: Displayed
ug: كۆرسىتىلدى

en: Displayed frames
ug: كۆرسىتىلگەن رامكىلار

en: Distance between I- or P- key frames; if it is zero, the GOP structure is unspecified. Note: If GopRefDist = 1, there are no B-frames used.
ug: I- ياكى P- ھالقىلىق رامكىلارنىڭ ئارىلىقى; ئەگەر نۆل بولسا ، GOP قۇرۇلمىسى ئېنىق ئەمەس. ئەسكەرتىش: ئەگەر GopRefDist = 1 بولسا ، B رامكا ئىشلىتىلمەيدۇ.

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
ug: ئالدى سول ياڭراتقۇ بىلەن ئاڭلىغۇچىنىڭ ئارىلىقى مېتىر.

en: Distort mode
ug: بۇرمىلاش ھالىتى

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
ug: بۇرمىلاش ھالىتى ، «تەدرىجىي» ، «قىر» ۋە «كەپە» نىڭ بىرى.

en: Do not check for a valid rtcp message from the encoder
ug: كودلىغۇچتىن ئۈنۈملۈك rtcp ئۇچۇرىنى تەكشۈرمەڭ

en: Do not demultiplex
ug: چېكىنمەڭ

en: Do not open a DOS command box interface
ug: DOS بۇيرۇق رامكىسى كۆرۈنمە يۈزىنى ئاچماڭ

en: Do not play
ug: ئوينىماڭ

en: Do not seek
ug: ئىزدىمەڭ

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
ug: ASF bitrate نى پەرەز قىلىشقا ئۇرۇنماڭ. بۇنى تەڭشىسىڭىز ، Windows Media Player نىڭ ئاقما مەزمۇنلارنى قانداق ساقلايدىغانلىقىنى كونترول قىلالايسىز. بايتتا ئاۋاز + سىن بىت تەڭگىسىگە تەڭشەڭ

en: Do nothing
ug: ھېچ ئىش قىلماڭ

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
ug: راستىنلا% 1 دىن مۇشتەرى بولۇشنى خالامسىز؟

en: Do you want to download it?
ug: چۈشۈرمەكچىمۇ؟

en: Do you want to go ahead with this?
ug: بۇنىڭ بىلەن ئالغا ئىلگىرىلەشنى خالامسىز؟

en: Do you want to restart the playback where left off?
ug: قويماقچى بولغان يەردە قايتا قويۇشنى خالامسىز؟

en: Dock fullscreen controller
ug: Dock پۈتۈن ئېكران كونتروللىغۇچ

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
ug: Dock / undock پۈتۈن ئېكران كونتروللىغۇچنى ئېكراننىڭ ئاستىدىن / ئاستىغا

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
ug: Dolby Surround كودلاشتۇرۇلغان ئېقىنلار بۇ سۈزگۈچ ئارقىلىق بىر تەرەپ قىلىنىشتىن بۇرۇن يېشىشكە بولمايدۇ. بۇ تەڭشەكنى قوزغىتىش تەۋسىيە قىلىنمايدۇ.

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
ug: ئۇلىنىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان دائىرە / خىزمەت گۇرۇپپىسى.

en: Don't display any video
ug: ھېچقانداق سىن كۆرسەتمەڭ

en: Don't require a keyframe before splitting a segment. Needed for audio only.
ug: بىر بۆلەكنى بۆلۈشتىن بۇرۇن ئاچقۇچ رامكىسى تەلەپ قىلماڭ. پەقەت ئاۋازغىلا ئېھتىياجلىق.

en: Don't show
ug: كۆرسەتمەڭ

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
ug: ئالدىن بەلگىلەشنى ئىشلەتمەڭ ، ئەمما قولدا كۆرسىتىلگەن بەلۋاغ. بوشلۇق بىلەن ئايرىلغان -20dB بىلەن 20dB ئارىلىقىدا 10 قىممەت بىلەن تەمىنلىشىڭىز كېرەك. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".

en: Double Size
ug: قوش رازمېر

en: Double click to change.
    Delete key to remove.
ug: ئۆزگەرتىش ئۈچۈن قوش چېكىڭ.
    ئۆچۈرۈش ئۈچۈن ئاچقۇچنى ئۆچۈرۈڭ.

en: Double click to get media information
ug: مېدىيا ئۇچۇرلىرىغا ئېرىشىش ئۈچۈن قوش چېكىڭ

en: Double click to jump to a chosen time position
ug: تاللانغان ۋاقىت ئورنىغا سەكرەش ئۈچۈن قوش چېكىڭ

en: Down
ug: تۆۋەنگە

en: Download cover art
ug: مۇقاۋا سەنئىتىنى چۈشۈرۈڭ

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
ug: چۈشۈرۈلگەن ھۆججەت "% s" بۇزۇلدى. شۇنىڭ بىلەن ئۇ ئۆچۈرۈلدى.

en: Draw bands in the spectrometer
ug: سپېكتومېتىردا بەلۋاغ سىزىڭ

en: Draw peaks in the analyzer
ug: ئانالىزچىدا يۇقىرى پەللە سىزىڭ

en: Draw the base of the bands
ug: بەلۋاغنىڭ ئۇلىنى سىزىڭ

en: Drawable
ug: سىزىشقا بولىدۇ

en: Dream
ug: Dream مۇزىكىسى

en: Drop late frames
ug: كېچىكىپ رامكىلارنى تاشلاڭ

en: Drop media here
ug: تاراتقۇلارنى بۇ يەرگە تاشلاڭ

en: Dropped (discontinued)
ug: تاشلاندى (توختىتىلدى)

en: Dry
ug: قۇرغاق

en: Dry mix
ug: قۇرۇق ئارىلاش

en: Dummy
ug: مەۋھۇم

en: Dummy font renderer
ug: Dummy font render

en: Dummy image chroma format
ug: تۇتۇق رەسىم خروم فورماتى

en: Dummy/Raw muxer
ug: Dummy / Raw muxer

en: Dump decoder
ug: كود يەشكۈچ

en: Dump filename
ug: ھۆججەت نامىنى تاشلاش

en: Dump raw input
ug: خام كىرگۈزۈشنى تاشلاڭ

en: Duplicate current profile for a new profile
ug: يېڭى ئارخىپ ئۈچۈن نۆۋەتتىكى ئارخىپنى كۆپەيتىڭ

en: Duplicate current profile...
ug: نۆۋەتتىكى ئارخىپنى كۆپەيتىڭ ...

en: Duplicate stream output
ug: ئېقىم مىقدارىنى كۆپەيتىش

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
ug: سىننى كۆپ كۆزنەك ۋە / ياكى سىن چىقىرىش مودۇلىغا كۆپەيتىڭ

en: Duration
ug: ۋاقتى

en: Duration in seconds
ug: سېكۇنت

en: Duration in seconds before simulating an end of file. A negative value means an unlimited play time.
ug: ھۆججەتنىڭ ئاخىرىنى تەقلىد قىلىشتىن بىر نەچچە سېكۇنت. سەلبىي قىممەت چەكسىز ئويۇن ۋاقتىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Duration of the fingerprinting
ug: بارماق ئىزىنىڭ داۋاملىشىش ۋاقتى

en: Dutch
ug: گوللاندىيىچە

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
ug: ھەرىكەتچان دائىرىنى قىسىش يۇقىرى ئاۋازنى تېخىمۇ يۇمران قىلىدۇ ، يۇمشاق ئاۋاز تېخىمۇ يۇقىرى بولىدۇ ، شۇڭا شاۋقۇن-سۈرەنلىك مۇھىتتا ھېچكىمنى ئاۋارە قىلماي ئېقىننى تېخىمۇ ئاسان ئاڭلىيالايسىز. ئەگەر ھەرىكەتچان دائىرىنى پىرىسلاشنى چەكسىڭىز ، قويۇش قويۇش كىنوخانا ياكى ئاڭلاش ئۆيىگە تېخىمۇ ماسلىشىدۇ.

en: Dynamic range compressor
ug: ھەرىكەتچان دائىرە پىرىسلاش

en: Dynamic video overlay
ug: ھەرىكەتچان سىن قاپلاش

en: Dzongkha
ug: زوڭكاچە

en: E&xport
ug: E & xport

en: EBU STL subtitles decoder
ug: EBU STL كود يەشكۈچ

en: EBU STL subtitles parser
ug: EBU STL نىڭ تەھلىلچىسى

en: EGL extension for OpenGL
ug: OpenGL ئۈچۈن EGL كېڭەيتىلمىسى

en: Early SKIP detection on P-frames
ug: P رامكىسىدا دەسلەپكى SKIP بايقاش

en: Early SKIP detection on P-frames.
ug: P رامكىسىدا دەسلەپكى SKIP بايقاش.

en: Eastern European (Latin-2)
ug: شەرقىي ياۋروپا (لاتىنچە -2)

en: Eastern European (Windows-1250)
ug: شەرقىي ياۋروپا (Windows-1250)

en: Easy Listening
ug: ئاسان ئاڭلاش

en: Edge
ug: گىرۋەك

en: Edge detection video filter
ug: قىرلارنى بايقاش سىن سۈزگۈچ

en: Edit
ug: تەھرىر

en: Edit Bookmarks
ug: خەتكۈش تەھرىر

en: Edit Input
ug: كىرگۈزۈشنى تەھرىرلەش

en: Edit Options
ug: تەھرىرلەش تاللانمىسى

en: Edit default application settings for network protocols
ug: تور كېلىشىمنامىسىنىڭ سۈكۈتتىكى قوللىنىشچان تەڭشەكلىرىنى تەھرىرلەڭ

en: Edit selected profile
ug: تاللانغان ئارخىپنى تەھرىرلەڭ

en: Edit settings
ug: تەڭشەكلەرنى تەھرىرلەڭ

en: Effects
ug: ئۈنۈملەر

en: Effects list
ug: ئۈنۈم تىزىملىكى

en: Eject the disc
ug: دىسكىنى چىقىرىڭ

en: Elapsed time
ug: ئۆتۈپ كەتكەن ۋاقىت

en: Electronic
ug: ئېلېكترونلۇق مۇزىكا

en: Element aspect ratio
ug: ئېلېمېنت نىسبىتى

en: Elementary stream output
ug: ئېلېمېنت ئېقىمى چىقىرىش

en: Elements order
ug: ئېلېمېنت تەرتىپى

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
ug: PSNR ئانچە ئۆزگەرمىگەندە خىرومنى توسۇشنى يوقىتىدۇ (سۈكۈت: 0.0). H264 ئۆلچىمى 7 نى تەۋسىيە قىلىدۇ.

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
ug: PSNR ئانچە ئۆزگەرمىگەندە يورۇقلۇق توسىقىنى يوقىتىدۇ (سۈكۈت: 0.0). H264 ئۆلچىمى -4 نى تەۋسىيە قىلىدۇ.

en: Embed the file browser in open dialog
ug: ھۆججەت كۆزنىكىنى ئوچۇق سۆزلىشىش رامكىسىغا قىستۇرۇڭ

en: Embed the video output in the main interface.
ug: سىن كۆرۈنۈشىنى ئاساسىي كۆرۈنمە يۈزىگە قىستۇرۇڭ.

en: Embedded
ug: قىستۇرما

en: Embedded video
ug: قىستۇرما سىن

en: Embedded window video
ug: قىستۇرما كۆزنەك سىن

en: Emergency Alert Messaging for Cable
ug: كابېلغا جىددىي ئاگاھلاندۇرۇش ئۇچۇرى

en: Emit log messages through the POSIX system log.
ug: POSIX سىستېما خاتىرىسى ئارقىلىق خاتىرە ئۇچۇرلىرىنى چىقىرىڭ.

en: Empty
ug: قۇرۇق

en: Empty Playlist
ug: قويۇش تىزىملىكى

en: Enable
ug: قوزغات

en: Enable Audio passthrough
ug: ئاۋازلىق ئۆتكەلنى قوزغىتىڭ

en: Enable DVD menus
ug: DVD تىزىملىكلىرىنى قوزغىتىڭ

en: Enable Global Motion Estimation
ug: يەرشارى ھەرىكەت مۆلچەرىنى قوزغىتىڭ

en: Enable HTTP web interface
ug: HTTP تور كۆرۈنمە يۈزىنى قوزغىتىڭ

en: Enable Last.fm submissions
ug: Last.fm يوللاشنى قوزغىتىڭ

en: Enable Metadata Retrieval
ug: Metadata Retrieval نى قوزغىتىڭ

en: Enable OMX direct rendering.
ug: OMX بىۋاسىتە كۆرسىتىشنى قوزغىتىڭ.

en: Enable OSD
ug: OSD نى قوزغىتىڭ

en: Enable On Screen Display (OSD)
ug: ئېكران ئېكرانىنى قوزغىتىش (OSD)

en: Enable Phase Correlation Estimation
ug: باسقۇچلۇق باغلىنىشنى مۆلچەرلەشنى قوزغىتىڭ

en: Enable SPU stream output
ug: SPU ئېقىمىنى قوزغىتىڭ

en: Enable Scene Change Detection
ug: مەنزىرە ئۆزگىرىشىنى بايقاشنى قوزغىتىڭ

en: Enable Spatializer
ug: Spatializer نى قوزغىتىڭ

en: Enable Time-Stretching audio
ug: ۋاقىتنى ئۇزارتىدىغان ئاۋازنى قوزغىتىڭ

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
ug: تۆۋەن سۈپەتلىك رامكىلارنىڭ بەدىلىگە كودلاشنىڭ ئۇزۇنلۇقى ۋە bitrate نى تۆۋەنلىتىش ئۈچۈن ئاددىي شاۋقۇننى ئازايتىش ھېسابلاش ئۇسۇلىنى قوزغىتىڭ.

en: Enable a workaround for T23
ug: T23 ئۈچۈن خىزمەت يولىنى قوزغىتىڭ

en: Enable adaptive prefiltering
ug: ماسلىشىشچان ئالدىن تاللاشنى قوزغىتىڭ

en: Enable afterburner library
ug: كېيىنكى كۇتۇپخانىنى قوزغىتىڭ

en: Enable audio
ug: ئاۋازنى قوزغىتىڭ

en: Enable audio stream output
ug: ئاۋاز ئېقىمىنى قوزغىتىشنى قوزغىتىڭ

en: Enable compatibility hacks for Blu-ray support
ug: كۆك نۇرنى قوللاش ئۈچۈن ماسلىشىشچان خاككېرلارنى قوزغىتىڭ

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
ug: ئۆز-ئارا مۇناسىۋەتلىك رامكىلار ئۈچۈن مەخسۇس ھېسابلاش ئۇسۇلىنى قوزغىتىڭ.

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
ug: ئۈزۈلمەس يوللاشنى قوزغىتىڭ (DTX).

en: Enable dynamic range compressor
ug: ھەرىكەتچان دائىرە پىرىسلاشنى قوزغىتىڭ

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
ug: كۆك نۇرنى قوللاش ئۈچۈن خاككېرلارنى قوزغىتىڭ ، بۇ كۆك نۇرنىڭ ماسلىشىشچانلىقىنىڭ ھەر قايسى تەرەپلىرىنى ئىجرا قىلمايدۇ
    مەسىلەن ئېنىقلىق دەرىجىسى ، لايىھەلىگۈچى ، دەرىجىسى

en: Enable hierarchical Motion Estimation
ug: قاتلاملىق ھەرىكەت مۆلچەرىنى قوزغىتىڭ

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
ug: ئۆز-ئارا مۇناسىۋەتلىك ھەرىكەت مۆلچەر ھېسابلاش ئۇسۇلىنى قوزغىتىڭ. بۇ تېخىمۇ كۆپ CPU غا ئېھتىياجلىق.

en: Enable megabass mode
ug: Megabass ھالىتىنى قوزغىتىڭ

en: Enable multiple quantizers
ug: كۆپ مىقدارلاشتۇرغۇچنى قوزغىتىڭ

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
ug: ھەر بىر تارماق بەلۋاغقا بىر قانچە مىقدارلاشتۇرغۇچنى قوزغىتىڭ.

en: Enable noise reduction algorithm.
ug: شاۋقۇننى ئازايتىش ئالگورىزىمنى قوزغىتىڭ.

en: Enable notifications on playlist item change
ug: قويۇش تىزىملىكى تۈرىنى ئۆزگەرتىش ھەققىدىكى ئۇقتۇرۇشلارنى قوزغىتىڭ

en: Enable original graphic spectrum
ug: ئەسلى گرافىك سپېكترىنى قوزغىتىڭ

en: Enable reverberation
ug: قايتا قوزغىتىشنى قوزغىتىڭ

en: Enable software mode
ug: يۇمشاق دېتال ھالىتىنى قوزغىتىڭ

en: Enable spectral band replication
ug: سپېكترا بەلۋاغنىڭ كۆپەيتىلىشىنى قوزغىتىڭ

en: Enable streaming of all ES
ug: بارلىق ES نىڭ ئېقىشىنى قوزغىتىڭ

en: Enable sub-pictures
ug: تارماق رەسىملەرنى قوزغىتىڭ

en: Enable subtitles
ug: تارماق مەزمۇنلارنى قوزغىتىڭ

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
ug: سپېكترىدا «تەكشى» سپېكترى ئانالىزچىسىنى قوزغىتىڭ.

en: Enable the color killer, i.e. switch to black & white picture whenever the signal is weak.
ug: رەڭلىك قاتىلنى قوزغىتىڭ ، يەنى سىگنال ئاجىز بولغاندا قارا ۋە ئاق رەسىمگە ئالماشتۇرۇڭ.

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
ug: ھەرىكەتتىن بۇرۇنقى مۆلچەر ھېسابلاش ئۇسۇلىنى قوزغىتىڭ.

en: Enable this option if the diagonal stripes are displayed when the window size is equal to or smaller than the movie size.
ug: ئەگەر كۆزنەكنىڭ چوڭلۇقى كىنو چوڭلۇقىغا تەڭ ياكى كىچىك بولغاندا دىئاگونال سىزىقلار كۆرۈنسە ، بۇ تاللاشنى قوزغىتىڭ.

en: Enable this option if you want your audio not to be interrupted by the other audio.
ug: ئەگەر ئاۋازىڭىزنىڭ باشقا ئاۋازنىڭ ئۈزۈلۈپ قالماسلىقىنى ئۈمىد قىلسىڭىز ، بۇ تاللاشنى قوزغىتىڭ.

en: Enable time stretching audio
ug: ئاۋازنى ئۇزارتىش ۋاقتىنى قوزغىتىڭ

en: Enable transparency effects
ug: سۈزۈكلۈك ئۈنۈمىنى قوزغىتىڭ

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
ug: Trellis مىقدارلاشتۇرۇشنى قوزغىتىڭ (توسۇش كوئېففىتسېنتىنىڭ نىسبىتىنى بۇرمىلاش).

en: Enable video
ug: سىننى قوزغىتىڭ

en: Enable video stream output
ug: سىن ئېقىمىنى قوزغىتىشنى قوزغىتىڭ

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
ug: ئاۋاز ھەرىكىتىنى بايقاشنى قوزغىتىڭ (VAD). ئۇ VBR ھالەتتە ئاپتوماتىك قوزغىتىلىدۇ.

en: Enable wallpaper mode
ug: تام قەغىزى ھالىتىنى قوزغىتىڭ

en: Enable/disable audio rendering.
ug: ئاۋازلىق كۆرسىتىشنى قوزغىتىش / چەكلەش.

en: Enable/disable video rendering.
ug: سىن كۆرسىتىشنى قوزغىتىش / چەكلەش.

en: Enabled
ug: قوزغىتىلدى

en: Enabled (AC3/DTS only)
ug: قوزغىتىلدى (پەقەت AC3 / DTS)

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
ug: MPEG2 ئېقىمىدا رامكا ئېچىشنى قوزغىتىدۇ. Framedropping كومپيۇتېرىڭىزنىڭ كۈچى يەتمىسە يۈز بېرىدۇ

en: Encoded by
ug: كودلانغان

en: Encoder Algorithm to use.
ug: ئىشلىتىدىغان كودلاشتۇرغۇچ ئالگورىزىم.

en: Encoding
ug: كودلاش

en: Encoding Params
ug: كودلاش پارامېتىرلىرى

en: Encoding X coordinate
ug: كودلاش X كوئوردېناتى

en: Encoding Y coordinate
ug: كودلاشتۇرۇش Y كوئوردېنات

en: Encoding complexity
ug: كودلاشتۇرۇشنىڭ مۇرەككەپلىكى

en: Encoding parameters
ug: كودلاش پارامېتىرلىرى

en: Encoding quality
ug: كودلاش سۈپىتى

en: Encrypted connexion
ug: شىفىرلانغان ئۇلىنىش

en: End
ug: تامام

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
ug: سۈكۈتتىكى ئۆزگىرىشچان bitrate كودلاش (VBR) نىڭ ئورنىغا دائىملىق bitrate كودلاش (CBR) نى كۈچەيتىڭ.

en: Enforce a keyframe interval between 1 and 1000.
ug: 1 دىن 1000 گىچە بولغان ئارىلىق ئارىلىقىنى كۈچەيتىڭ.

en: Enforce a quality between 0 (lossless) and 511 (worst).
ug: 0 (زىيانسىز) بىلەن 511 (ئەڭ ناچار) ئارىسىدا سۈپەتنى كۈچەيتىڭ.

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
ug: 0 (تۆۋەن) بىلەن 10 (يۇقىرى) ئارىسىدىكى سۈپەتنى كۈچەيتىڭ.

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
ug: مەلۇم بىتراتنى بەلگىلەشنىڭ ئورنىغا ، 1 (تۆۋەن) بىلەن 10 (يۇقىرى) ئارىسىدا سۈپەتنى كۈچەيتىڭ. بۇ VBR ئېقىمى ھاسىل قىلىدۇ.

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
ug: سىننىڭ كۆزنىكىدە توغرىلىنىشىنى كۈچەيتىڭ. سۈكۈتتىكى ھالەتتە (0) ئۇ مەركەز بولىدۇ (0 = مەركىزى ، 1 = سول ، 2 = ئوڭ ، 4 = ئۈستى ، 8 = ئاستى ، سىز بۇ قىممەتلەرنىڭ بىرىكمىسىنى ئىشلىتەلەيسىز ، مەسىلەن 6 = 4 + 2 دېگەندەك) .

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
ug: سىندىكى بارگرافىك ئورنىنى كۈچەيتىڭ (0 = مەركىزى ، 1 = سول ، 2 = ئوڭ ، 4 = ئۈستى ، 8 = ئاستى ، سىز بۇ قىممەتلەرنىڭ بىرىكمىسىنى ئىشلىتەلەيسىز ، مەسىلەن 6 = ئۈستى-ئوڭ).

en: Enforce the complexity of the encoder.
ug: كودلىغۇچنىڭ مۇرەككەپلىكىنى كۈچەيتىڭ.

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
ug: سىندىكى بەلگە ئورنىنى كۈچەيتىڭ (0 = مەركىزى ، 1 = سول ، 2 = ئوڭ ، 4 = ئۈستى ، 8 = ئاستى ، سىز بۇ قىممەتلەرنىڭ بىرىكمىسىنى ئىشلىتەلەيسىز ، مەسىلەن 6 = ئۈستى-ئوڭ).

en: Enforce the maximal VBR bitrate
ug: ئەڭ چوڭ VBR bitrate نى كۈچەيتىڭ

en: Enforce the mode of the encoder.
ug: كودلىغۇچنىڭ ھالىتىنى كۈچەيتىڭ.

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
ug: PES چېگراسىدىكى بارلىق زىيارەت ئورۇنلىرىنىڭ توغرىلىنىشىنى كۈچەيتىدۇ. بۇنى چەكلەش بەلكىم بىر قىسىم كەڭ بەلۋاغنى تېجەپ قېلىشى مۇمكىن ، ئەمما ماسلاشماسلىقنى تونۇشتۇرۇشى مۇمكىن.

en: English
ug: ئىنگلىزچە

en: Enqueue items into playlist in one instance mode
ug: بىر ئۈلگە ھالەتتە تۈرلەرنى قويۇش تىزىملىكىگە كىرگۈزۈڭ

en: Enter URL here...
ug: بۇ يەرگە URL كىرگۈزۈڭ ...

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
ug: مۇشتەرى بولۇش ئۈچۈن podcast نىڭ URL نى كىرگۈزۈڭ:

en: Enter a name for the new preset:
ug: يېڭى ئالدىن بېكىتىلگەن ئىسىمنى كىرگۈزۈڭ:

en: Enter a name for the new profile:
ug: يېڭى ئارخىپقا ئىسىم كىرگۈزۈڭ:

en: Enter a new name for the directory:
ug: مۇندەرىجىگە يېڭى ئىسىم كىرگۈزۈڭ:

en: Enter a new name for the folder:
ug: قىسقۇچقا يېڭى ئىسىم كىرگۈزۈڭ:

en: Enter a stream URL here. To open RTP or UDP streams, use the respective button below.
ug: بۇ يەرگە ئېقىن URL نى كىرگۈزۈڭ. RTP ياكى UDP ئېقىمىنى ئېچىش ئۈچۈن ، تۆۋەندىكى كۇنۇپكىنى ئىشلىتىڭ.

en: Enter name for new directory:
ug: يېڭى مۇندەرىجىگە ئىسىم كىرگۈزۈڭ:

en: Enter name for new folder:
ug: يېڭى ھۆججەت قىسقۇچنىڭ نامىنى كىرگۈزۈڭ:

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش ئۈچۈن podcast نىڭ تىزىملىكىنى كىرگۈزۈڭ ، '|' (تۇرۇبا).

en: Entry
ug: تۈر

en: Equalizer
ug: تەڭشىگۈچ

en: Equalizer with 10 bands
ug: 10 بەلۋاغ بىلەن تەڭلەشتۈرگۈچى

en: Equirectangular
ug: تەڭگە

en: Erase
ug: ئۆچۈر

en: Erase video filter
ug: سىن سۈزگۈچنى ئۆچۈرۈڭ

en: Error
ug: خاتالىق

en: Error resilience
ug: چىدامچانلىقى

en: Error while saving meta
ug: مېتا ساقلىغاندا خاتالىق

en: Error:
ug: خاتالىق:

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
ug: خاتالىق: «goto» نۆلدىن چوڭ تالاش-تارتىشقا موھتاج.

en: Errors
ug: خاتالىق

en: Errors and Warnings
ug: خاتالىق ۋە ئاگاھلاندۇرۇش

en: Errors and Warnings...
ug: خاتالىق ۋە ئاگاھلاندۇرۇش ...

en: Esperanto
ug: دۇنيا تىلى

en: Esperanto (Latin-3)
ug: Esperanto (لاتىنچە -3)

en: Estonian
ug: ئىستونىيىچە

en: Ethnic
ug: Ethnic مۇزىكىسى

en: Euro-Techno
ug: ياۋرۇپا رەقەملىك مۇزىكىسى

en: Eurodance
ug: ياۋرۇپاچە تانسا مۇزىكىسى

en: Every
ug: ھەر

en: Example: 'CICrystallize', 'CIBumpDistortion', 'CIThermal', 'CIComicEffect'
ug: مىسال: 'CICrystallize', 'CIBumpDistortion', 'CIThermal', 'CIComicEffect'

en: Executive Producer
ug: ئىجرائىيە ئىشلەپچىقارغۇچى

en: Exhaustive help for VLC and its modules
ug: VLC ۋە ئۇنىڭ مودۇلىغا بولغان ياردىمى

en: Exit fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكراندىن چىقىڭ

en: Exit if there are no more items in the playlist.
ug: ئەگەر قويۇش تىزىملىكىدە باشقا تۈر بولمىسا ، چېكىنىڭ.

en: Expand
ug: كېڭەيتىش

en: Expand All
ug: ھەممىنى كېڭەيتىڭ

en: Expand the viewpoint field of view (360°)
ug: كۆرۈش نۇقتىسىنى كېڭەيتىش (360 °)

en: Expanding Spacer
ug: بوشلۇقنى كېڭەيتىش

en: Expanding background cone or art
ug: تەگلىك كونۇس ياكى سەنئەتنى كېڭەيتىش

en: Experimental
ug: سىناق

en: Explicit
ug: ئېنىق

en: Export SDP as file
ug: SDP نى ھۆججەت سۈپىتىدە چىقىرىڭ

en: Expose media player via D-Bus
ug: D-Bus ئارقىلىق مېدىيا قويغۇچىنى ئاشكارلاڭ

en: Extend subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
ug: بۇ قىممەت بويىچە تارماق تېما مۇددىتىنى ئۇزارتىڭ.
    0 نى چەكلەڭ.

en: Extended M3U
ug: كېڭەيتىلگەن M3U

en: Extended panel
ug: كېڭەيتىلگەن تاختاي

en: Extension '%s' does not respond.
    Do you want to kill it now?
ug: كېڭەيتىش '% s' ئىنكاس قايتۇرمايدۇ.
    ھازىر ئۇنى ئۆلتۈرمەكچىمۇ؟

en: Extension not responding!
ug: كېڭەيتىلمە ئىنكاس قايتۇرمايدۇ!

en: Extension through which to use the Open Graphics Library (OpenGL).
ug: ئوچۇق گرافىك كۈتۈپخانىسىنى (OpenGL) ئىشلىتىدىغان كېڭەيتىش.

en: Extensions
ug: كېڭەيتىلمە

en: Extensions brings various enhancements. Check descriptions for more details
ug: كېڭەيتىش ھەرخىل كۈچەيتمىلەرنى ئېلىپ كېلىدۇ. تېخىمۇ كۆپ تەپسىلاتلارنى چۈشەندۈرۈڭ

en: Extra I-frames aggressivity
ug: قوشۇمچە I رامكا تاجاۋۇزچىلىق

en: Extra PMT
ug: قوشۇمچە PMT

en: Extra interface modules
ug: قوشۇمچە كۆرۈنمە يۈز مودۇلى

en: Extra media
ug: قوشۇمچە مېدىيا

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
ug: بۇ گۇرۇپپىدا قوشۇمچە مېتا سانلىق مەلۇمات ۋە باشقا ئۇچۇرلار كۆرسىتىلدى.

en: Extract
ug: ئايرىش

en: Extract RGB component video filter
ug: RGB زاپچاس سىن سۈزگۈچنى چىقىرىڭ

en: FDK-AAC Audio encoder
ug: FDK-AAC ئاۋاز كودلىغۇچ

en: FEC code rate
ug: FEC كود نىسبىتى

en: FFT window
ug: FFT كۆزنىكى

en: FFmpeg audio/video decoder
ug: FFmpeg ئاۋاز / سىن كود يەشكۈچ

en: FFmpeg audio/video encoder
ug: FFmpeg ئاۋاز / سىن كودلىغۇچ

en: FFmpeg post processing filter chains
ug: FFmpeg يازما بىر تەرەپ قىلىش سۈزگۈچ زەنجىرى

en: FIFO which will be read for commands
ug: بۇيرۇق ئۈچۈن ئوقۇلىدىغان FIFO

en: FIFO which will be written to for responses
ug: جاۋاب ئۈچۈن يېزىلغان FIFO

en: FM radio
ug: FM رادىيو

en: FOURCC code of raw input format
ug: خام كىرگۈزۈش فورماتىنىڭ FOURCC كودى

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
ug: خام كىرگۈزۈش فورماتىنىڭ FOURCC كودى. بۇ تۆت ھەرپ تىزمىسى.

en: FPS
ug: fps

en: FPS Converter
ug: FPS ئايلاندۇرغۇچ

en: FPS conversion video filter
ug: FPS ئايلاندۇرۇش سىن سۈزگۈچ

en: FTP account
ug: FTP ھېساباتى

en: FTP authentication
ug: FTP دەلىللەش

en: FTP input
ug: FTP كىرگۈزۈش

en: FTP upload output
ug: FTP يوللاش

en: Facility
ug: ئەسلىھە

en: Factor
ug: كۆپەيتكۈچى

en: Failed to open "%s" for writing
ug: يېزىش ئۈچۈن «% s» نى ئاچالمىدى

en: Failed to start bluray playback. Please try without menu support.
ug: تۇتۇق ئويناشنى باشلىيالمىدى. تىزىملىك قوللىماي سىناپ بېقىڭ.

en: Fallback to placeholder stream when out of data
ug: سانلىق مەلۇمات يوق ۋاقىتتا ئورۇن ئىگىلىرىگە قايتىش

en: Faroese
ug: فاروئىسچە

en: Fast
ug: تېز

en: Fast seek
ug: تېز ئىزدەش

en: Faster
ug: تېزرەك

en: Faster (fine)
ug: تېز (ياخشى)

en: Favor speed over precision while seeking
ug: ئىزدىگەندە ئېنىقلىق سۈرئىتىنى تېزلىتىڭ

en: Features
ug: ئىقتىدار

en: Feed URLs
ug: URL نى بېقىڭ

en: Feed images
ug: رەسىملەرنى بېقىڭ

en: Feedback gain
ug: ئىنكاس قايتۇرۇش

en: Fetch artwork using lua scripts
ug: Lua قوليازمىسى ئارقىلىق سەنئەت ئەسەرلىرىنى ئېلىڭ

en: Fetch meta data using lua scripts
ug: Lua قوليازمىسى ئارقىلىق مېتا سانلىق مەلۇماتلىرىنى ئېلىڭ

en: Field coding is where interlaced fields are coded separately as opposed to a pseudo-progressive frame
ug: نەق مەيدان كودلاش بولسا ئۆز-ئارا مۇناسىۋەتلىك بۆلەكلەر ساختا ئىلگىرىلەش رامكىسىغا ئوخشىمايدۇ

en: Fijian
ug: فىجىچە

en: File
ug: ھۆججەت

en: File Format:
ug: ھۆججەت فورماتى:

en: File Selection
ug: ھۆججەت تاللا

en: File Size
ug: ھۆججەت چوڭلۇقى

en: File associations
ug: ھۆججەت جەمئىيىتى

en: File audio output
ug: ھۆججەت چىقىرىش

en: File caching (ms)
ug: ھۆججەت ساقلىغۇچ (ms)

en: File containing the 16 bytes encryption key
ug: 16 بايىت مەخپىيلەشتۈرۈش ئاچقۇچى بار ھۆججەت

en: File corrupted
ug: ھۆججەت بۇزۇلغان

en: File could not be verified
ug: ھۆججەتنى دەلىللىگىلى بولمىدى

en: File dumper
ug: ھۆججەت تاشلىغۇچى

en: File extensions association
ug: ھۆججەت كېڭەيتىش جەمئىيىتى

en: File input
ug: ھۆججەت كىرگۈزۈش

en: File is read when segment starts and is assumed to be in format: key-uri\nkey-file. File is read on the segment opening and values are used on that segment.
ug: بۆلەك باشلانغاندا ھۆججەت ئوقۇلىدۇ ۋە فورمات شەكلىدە دەپ قارىلىدۇ: key-uri \ nkey-file. بۆلەكنىڭ ئېچىلىشىدا ھۆججەت ئوقۇلىدۇ ۋە بۇ بۆلەكتە قىممەت ئىشلىتىلىدۇ.

en: File keystore (plaintext)
ug: ھۆججەت ئاچقۇچ دۇكىنى (ئاددىي تېكىست)

en: File logger
ug: ھۆججەت خاتىرىلىگۈچى

en: File logging
ug: ھۆججەت خاتىرىلەش

en: File name
ug: ھۆججەت ئىسمى

en: File names:
ug: ھۆججەت ئىسمى:

en: File not verifiable
ug: ھۆججەتنى تەكشۈرگىلى بولمايدۇ

en: File reading failed
ug: ھۆججەت ئوقۇش مەغلۇب بولدى

en: File stream output
ug: ھۆججەت ئېقىمى چىقىرىش

en: File that will be used to configure the projectM module.
ug: ProjectM مودۇلىنى تەڭشەشكە ئىشلىتىلىدىغان ھۆججەت.

en: File to read the marquee text from.
ug: ماركىدىكى تېكىستنى ئوقۇش ئۈچۈن ھۆججەت.

en: File to which the audio samples will be written to ("-" for stdout).
ug: ئاۋاز ئەۋرىشكىسىگە يېزىلغان ھۆججەت ("-" stdout ئۈچۈن).

en: File where vlc reads key-uri and keyfile-location
ug: Vlc ئاچقۇچ- uri ۋە keyfile- ئورۇن ئوقۇيدىغان ھۆججەت

en: File/Directory
ug: ھۆججەت / مۇندەرىجە

en: File/Folder
ug: ھۆججەت / ھۆججەت قىسقۇچ

en: Filebrowser starting point
ug: Filebrowser نىڭ باشلىنىش نۇقتىسى

en: Filename
ug: ھۆججەت ئاتى

en: Filename containing initial scan tuning data.
ug: دەسلەپكى سايىلەش تەڭشەش سانلىق مەلۇماتلىرىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ھۆججەت ئىسمى.

en: Filename for 2 pass stats file
ug: 2 پاس ستاتىستىكا ھۆججىتىنىڭ ھۆججەت ئىسمى

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
ug: كۆپ يوللۇق كودلاشنىڭ 2 پاس سىتاستىكا ھۆججىتىنىڭ ھۆججەت ئىسمى.

en: Filename for stream (helper setting for dst)
ug: ئېقىننىڭ ھۆججەت ئىسمى (dst نىڭ ياردەمچى تەڭشىكى)

en: Filename for stream. Helper setting for dst, dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this.
ug: ئېقىننىڭ ھۆججەت ئىسمى. Dst ، dst = bind + '/' + يول ئۈچۈن ياردەمچى تەڭشەك. dst- پارامېتىر بۇنى قاپلايدۇ.

en: Filename of config file in share/dvb/dvb-s.
ug: Share / dvb / dvb-s دىكى سەپلىمە ھۆججەتنىڭ ھۆججەت ئىسمى.

en: Filename prefix
ug: ھۆججەت ئىسمى ئالدى قوشۇلغۇچىسى

en: Filename to look for album art in current directory
ug: نۆۋەتتىكى مۇندەرىجىدىن پىلاستىنكا ئىزدەيدىغان ھۆججەت ئىسمى

en: Files
ug: ھۆججەتلەر

en: Files will be placed in the same directory with the same name.
ug: ھۆججەتلەر ئوخشاش ئىسىم بىلەن ئوخشاش مۇندەرىجىگە قويۇلىدۇ.

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
ug: مۇندەرىجە ئاچقاندا بۇ كېڭەيتىلمە ھۆججەتلەر قويۇش تىزىملىكىگە قوشۇلمايدۇ.
    مەسىلەن ، قويۇش تىزىملىكى ھۆججىتىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان مۇندەرىجىلەرنى قوشسىڭىز بۇ پايدىلىق. پەش بىلەن ئايرىلغان كېڭەيتىلمە تىزىملىكىنى ئىشلىتىڭ.

en: Film NTSC (IVTC)
ug: فىلىم NTSC (IVTC)

en: Filter
ug: سۈزگۈچ

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
ug: ئاۋازنى ئىككى قېتىم سۈزۈڭ. بۇ تېخىمۇ كۈچلۈك ئۈنۈم بىلەن تەمىنلەيدۇ.

en: Filter:
ug: سۈزگۈچ:

en: Filters
ug: سۈزگۈچ

en: Find all cluster positions by jumping cluster-to-cluster before playback
ug: قويۇشتىن بۇرۇن گۇرۇپپىلارغا بۆلۈنۈپ بارلىق گۇرۇپپىلار ئورنىنى تېپىڭ

en: Find meta data using audio fingerprinting
ug: ئاۋازلىق بارماق ئىزى ئارقىلىق مېتا سانلىق مەلۇماتلىرىنى تېپىڭ

en: Find more addons online
ug: توردا تېخىمۇ كۆپ خۇرۇچ تېپىڭ

en: Find: %s
ug: Find:% s

en: Finnish
ug: فىنلاندچە

en: First parameter controls if RD is on (subme>=6) or off.
    Second parameter controls if Trellis is used on psychovisual optimization, default off
ug: RD پارامېتىر (subme> = 6) ياكى تاقالغان بولسا بىرىنچى پارامېتىر كونترول قىلىدۇ.
    ئىككىنچى پارامېتىر ئەگەر Trellis پىسخىكىلىق كۆرۈشنى ئەلالاشتۇرۇشتا ئىشلىتىلگەن بولسا كونترول قىلىدۇ

en: Fit to Screen
ug: ئېكرانغا ماس كېلىدۇ

en: Fix HDTV height
ug: HDTV ئېگىزلىكىنى توغرىلاڭ

en: Fix when necessary
ug: زۆرۈر تېپىلغاندا تۈزىتىڭ

en: Fixed Bandwidth
ug: مۇقىم بەلۋاغ كەڭلىكى

en: Fixed Bandwidth in KiB/s
ug: KiB / s دىكى مۇقىم بەلۋاغ كەڭلىكى

en: Fixed quantizer scale
ug: مۇقىم مىقدار ئۆلچىمى

en: Fixing AVI Index...
ug: AVI كۆرسەتكۈچىنى ئوڭشاش ...

en: Flac audio encoder
ug: Flac ئاۋاز كودلىغۇچ

en: Flat
ug: تەكشىلىك

en: Flip horizontally
ug: گورىزونتال ئۆرۈش

en: Flip the picture horizontally.
ug: رەسىمنى توغرىسىغا توغرىلاڭ.

en: Flip the picture vertically.
ug: رەسىمنى تىك توغرىلاڭ.

en: Flip vertically
ug: تىك ئايلاندۇر

en: FluidSynth MIDI synthesizer
ug: FluidSynth MIDI بىرىكتۈرگۈچ

en: Folder
ug: قىسقۇچ

en: Folder meta data
ug: ھۆججەت قىسقۇچ مېتا سانلىق مەلۇمات

en: Folklore
ug: فولكلور

en: Follow the mouse
ug: چاشقىنەككە ئەگىشىڭ

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
ug: كىچىك ئېكراننى تۇتقاندا مائۇسقا ئەگىشىڭ.

en: Font
ug: خەت نۇسخا

en: Font Properties
ug: خەت نۇسخىسى خاسلىقى

en: Font color
ug: خەت رەڭگى

en: Font family for the font you want to use
ug: سىز ئىشلەتمەكچى بولغان خەت نۇسخىسى ئۈچۈن خەت ئائىلىسى

en: Font file for the font you want to use
ug: سىز ئىشلەتمەكچى بولغان خەت نۇسخىسىنىڭ خەت ھۆججىتى

en: Font menu
ug: خەت تىزىملىكى

en: Font size
ug: خەت چوڭلۇقى

en: Font size in pixels
ug: پىكسېلدىكى خەت چوڭلۇقى

en: Font size, in pixels. Default is 0 (use default font size).
ug: خەت چوڭلۇقى ، پىكسېلدا. سۈكۈتتىكىسى 0 (سۈكۈتتىكى خەت چوڭلۇقىنى ئىشلىتىڭ).

en: Font size, pixels
ug: خەت چوڭلۇقى ، پىكسېل

en: Font used for the menus
ug: تىزىملىك ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان خەت نۇسخىسى

en: Font used for the titles
ug: ماۋزۇلارغا ئىشلىتىلگەن خەت نۇسخىسى

en: For H.264, IdrInterval specifies IDR-frame interval in terms of I-frames; if IdrInterval=0, then every I-frame is an IDR-frame. If IdrInterval=1, then every other I-frame is an IDR-frame, etc. For MPEG2, IdrInterval defines sequence header interval in terms of I-frames. If IdrInterval=N, SDK inserts the sequence header before every Nth I-frame. If IdrInterval=0 (default), SDK inserts the sequence header once at the beginning of the stream.
ug: H.264 ئۈچۈن ، IdrInterval I رامكا جەھەتتە IDR رامكا ئارىلىقىنى بەلگىلەيدۇ. ئەگەر IdrInterval = 0 بولسا ، ھەر بىر I رامكا IDR رامكىسى بولىدۇ. ئەگەر IdrInterval = 1 بولسا ، باشقا بارلىق I رامكا IDR رامكىسى قاتارلىقلار. MPEG2 ئۈچۈن ، IdrInterval تەرتىپلىك ماۋزۇ ئارىلىقىنى I رامكىسىغا ئېنىقلىما بېرىدۇ. ئەگەر IdrInterval = N بولسا ، SDK ھەر بىر Nth رامكىسىدىن بۇرۇن تەرتىپلىك ماۋزۇ قىستۇرغان. ئەگەر IdrInterval = 0 (سۈكۈتتىكى) بولسا ، SDK ئېقىننىڭ بېشىدا تەرتىپ بېشىنى بىر قېتىم قىستۇرىدۇ.

en: For stereoscopic videos define frame arrangement:
     0: checkerboard - pixels are alternatively from L and R
     1: column alternation - L and R are interlaced by column
     2: row alternation - L and R are interlaced by row
     3: side by side - L is on the left, R on the right
     4: top bottom - L is on top, R on bottom
     5: frame alternation - one view per frame
ug: ئىستېرېئولۇق سىنئالغۇغا رامكا ئورۇنلاشتۇرۇشىنى ئېنىقلاڭ:
     0: تەكشۈرۈش تاختىسى - پېكسىل L ۋە R دىن باشقا
     1: ستون ئالمىشىش - L بىلەن R ستون بىلەن ئۆز-ئارا مۇناسىۋەتلىك
     2: قۇر ئالمىشىش - L بىلەن R بىر-بىرىگە ئۇلىنىدۇ
     3: يانمۇ يان - L سول تەرەپتە ، R ئوڭ تەرەپتە
     4: ئۈستى ئاستى - L ئۈستىدە ، R ئۈستىدە
     5: رامكا ئالماشتۇرۇش - ھەر بىر رامكىغا بىر كۆرۈنۈش

en: Force
ug: كۈچ

en: Force S/PDIF support
ug: Force S / PDIF قوللايدۇ

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
ug: دائىملىق bitrate كودلاش (CBR) نى زورلاڭ.

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
ug: مەلۇم بىر بىتراتنى بەلگىلەشنىڭ ئورنىغا ، 0.0 (يۇقىرى) بىلەن 50.0 (تۆۋەن) ئارىسىدا كودلاش سۈپىتىنى زورلاڭ. بۇ VBR ئېقىمى ھاسىل قىلىدۇ.

en: Force a strict standard compliance when encoding (accepted values: -2 to 2).
ug: كودلاشتۇرغاندا قاتتىق ئۆلچەمگە ئەمەل قىلىڭ (قوبۇل قىلىنغان قىممەت: -2 دىن 2 گىچە).

en: Force bold
ug: جەسۇرانە

en: Force chroma (Use carefully)
ug: خىرومنى زورلاڭ (ئەستايىدىل ئىشلىتىڭ)

en: Force chroma. This is a four character string.
ug: خىرومنى زورلاڭ. بۇ تۆت ھەرپ تىزمىسى.

en: Force detection of Dolby Surround
ug: دولبى ئەتراپىنى زور كۈچ بىلەن بايقاش

en: Force index creation
ug: كۈچ كۆرسەتكۈچى قۇرۇش

en: Force interlaced video mode.
ug: ئۆز-ئارا مۇناسىۋەتلىك سىن ھالىتىنى زورلاڭ.

en: Force interleaved method
ug: ئۆز-ئارا مۇناسىۋەتلىك ئۇسۇل

en: Force multicast RTP via RTSP
ug: كۆپ ئىقتىدارلىق RTP نى RTSP ئارقىلىق زورلاڭ

en: Force number of slices per frame
ug: ھەر بىر رامكىنىڭ پارچە سانى

en: Force rectangular slices and is overridden by other slicing options
ug: تىك تۆت بۇلۇڭلۇق كېسىشنى زورلاڭ ھەمدە باشقا كېسىش تاللانمىلىرى تەرىپىدىن بېسىلىپ قالدى

en: Force selection of all streams
ug: بارلىق ئېقىنلارنى كۈچ تاللاش

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
ug: يېشىشنى تېزلىتىش ئۈچۈن رامكىلارنى ئاتلاشنى زورلاش (-1 = ھېچكىم ، 0 = سۈكۈتتىكى ، 1 = B رامكا ، 2 = P- رامكا ، 3 = B + P رامكا ، 4 = بارلىق رامكا).

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
ug: Idct دىن زورلاپ ئاتلاپ ، رامكا تىپلىرىنىڭ يېشىش سۈرئىتىنى تېزلىتىڭ (-1 = None, 0 = سۈكۈتتىكى ، 1 = B رامكا ، 2 = P- رامكا ، 3 = B + P رامكا ، 4 = بارلىق رامكا).

en: Force subtitle position
ug: تارماق تېما ئورنىنى زورلاش

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
ug: DirectShow سىن كىرگۈزۈشنى مەلۇم خروم فورماتىنى ئىشلىتىشكە زورلاڭ (مەسىلەن I420 (سۈكۈتتىكى) ، RV24 قاتارلىقلار)

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate (eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
ug: DirectShow سىن كىرگۈزۈشنى مەلۇم بىر رامكا نىسبىتىنى ئىشلىتىشكە زورلاڭ (مەسىلەن 0 سۈكۈتتىكى ، 25 ، 29.97 ، 50 ، 59.94 قاتارلىقلار).

en: Force the HDMI output into an interlaced video mode for interlaced video content.
ug: HDMI چىقىرىشنى ئۆز-ئارا مۇناسىۋەتلىك سىن مەزمۇنى ئۈچۈن ئۆز-ئارا مۇناسىۋەتلىك سىن ھالىتىگە زورلاڭ.

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input). Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG
ug: Video4Linux2 سىن ئۈسكۈنىسىنى مەلۇم خروم فورماتىنى ئىشلىتىشكە زورلاڭ (مەسىلەن خام رەسىم ئۈچۈن I420 ياكى I422 ، M-JPEG پىرىسلانغان كىرگۈزۈش ئۈچۈن MJPG). تولۇق تىزىملىك: كۈلرەڭ ، I240 ، RV16 ، RV15 ، RV24 ، RV32 ، YUY2 ، YUYV ، UYVY ، I41N ، I422 ، I420 ، I411 ، I410 ، MJPG

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
ug: غۇۋا سىن چىقىرىشنى ئەڭ ئۈنۈملۈك فورماتنى ئىشلىتىپ ئىقتىدارنى ياخشىلاشقا ئۇرۇنماي ، مەلۇم خروم فورماتىنى ئىشلىتىپ رەسىم ھاسىل قىلىشقا زورلاڭ.

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
ug: Rc مودۇلىنى TTY غا ئوخشاش stdin ئىشلىتىشكە زورلاڭ.

en: Force the specified number of consecutive B-frames to be used, except possibly before an I-frame. Range 0 to 2.
ug: بەلگىلەنگەن ساندىكى B رامكىنى ئىشلىتىشكە زورلاڭ ، پەقەت I رامكىدىن بۇرۇن بولۇشى مۇمكىن. 0 دىن 2 گىچە.

en: Force the subtitles format. Selecting "auto" means autodetection and should always work.
ug: Subtitles فورماتىنى زورلاڭ. «ئاپتوماتىك» نى تاللاش ئاپتوماتىك تەكشۈرۈشنى كۆرسىتىدۇ ، ھەمىشە ئىشلەش كېرەك.

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
ug: مەلۇم خرومنى ئىشلىتىشكە زورلاڭ. ئەگەر Alphamask ياكى Bluescreen سىن سۈزگۈچنى ئىشلەتمەكچى بولسىڭىز YUVA نى ئىشلىتىڭ.

en: Force update of this dialog's values
ug: بۇ دىئالوگنىڭ قىممىتىنى زور كۈچ بىلەن يېڭىلاش

en: Force use of a specific avformat muxer.
ug: مەلۇم بىر avformat muxer نى زور كۈچ بىلەن ئىشلىتىش.

en: Force use of a specific chroma for output.
ug: چىقىرىش ئۈچۈن مەلۇم خرومنى زورلۇق ئىشلىتىش.

en: Force window style:
ug: كۆزنەك ئۇسلۇبىنى زورلاش:

en: Forced chroma
ug: مەجبۇرىي خروم

en: Forces the audio language
ug: ئاۋاز تىلىنى زورلايدۇ

en: Forces the audio language for the output mux. Three letter ISO639 code. Default is 'eng'.
ug: چىقىرىش mux ئۈچۈن ئاۋاز تىلىنى زورلايدۇ. ئۈچ ھەرپ ISO639 كودى. سۈكۈتتىكىسى «eng».

en: Form
ug: كۆزنەك

en: Format
ug: فورمات

en: Format name
ug: فورمات ئىسمى

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
ug: چىقىرىش رەسىملىرىنىڭ فورماتى (png, jpeg, ...).

en: Format time and date
ug: ۋاقىت ۋە چېسلانى فورماتلاڭ

en: Formatted Subtitles
ug: فورماتلانغان Subtitles

en: Forward
ug: ئالدىغا

en: Forward cookies across HTTP redirections.
ug: ساقلانمىلارنى HTTP قايتا نىشانلاش.

en: Fra&me Rate
ug: Fra & me Rate

en: Fragmented and streamable MP4 muxer
ug: پارچىلىنىپ كەتكەن ۋە ئېقىشقا بولىدىغان MP4 muxer

en: Frame buffer depth
ug: كاندۇك چوڭقۇرلۇقى

en: Frame buffer file
ug: Frame buffer ھۆججىتى

en: Frame buffer height
ug: كاندۇك ئېگىزلىكى

en: Frame buffer segment ID
ug: كاندۇك بۆلەك بۆلەك كىملىكى

en: Frame buffer width
ug: كاندۇك كەڭلىكى

en: Frame by frame
ug: رامكا بويىچە

en: Frame packing
ug: رامكا ئوراش

en: Frame rate
ug: كاندۇك نىسبىتى

en: Frame rate of a video elementary stream
ug: سىنلىق ئېلېمېنتنىڭ رامكا نىسبىتى

en: Frame rate of the elementary stream produced.
ug: ئىشلەپچىقىرىلغان دەسلەپكى ئېقىننىڭ رامكا نىسبىتى.

en: Frame size
ug: كاندۇك چوڭلۇقى

en: Framebuffer device
ug: Framebuffer ئۈسكۈنىسى

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
ug: رەسىمگە ئىشلىتىدىغان Framebuffer ئۈسكۈنىسى (ئادەتتە / dev / fb0).

en: Framebuffer resolution to use
ug: Framebuffer نىڭ ئېنىقلىق دەرىجىسى

en: Framebuffer uses hw acceleration
ug: Framebuffer hw تېزلىنىشنى ئىشلىتىدۇ

en: Framecount to use on frametype lookahead
ug: رامكا شەكلىدە ئىشلىتىشكە ئىشلىتىدىغان رامكا

en: Framecount to use on frametype lookahead. Currently default can cause sync-issues on unmuxable output, like rtsp-output without ts-mux
ug: رامكا شەكلىدە ئىشلىتىشكە ئىشلىتىدىغان رامكا. نۆۋەتتە سۈكۈتتىكىسى ts-mux بولمىغان rtsp- چىقىرىشقا ئوخشاش ساقلانغىلى بولمايدىغان چىقىرىشتا ماسقەدەملەش مەسىلىلىرىنى كەلتۈرۈپ چىقىرىدۇ

en: Frames Threads
ug: رامكا تېمىلىرى

en: Frames per Second
ug: ھەر سېكۇنت

en: Freestyle
ug: ئەركىن ئۇسلۇب

en: Freetype2 font renderer
ug: Freetype2 خەت نۇسخىسى

en: Freeze
ug: توڭلىتىش

en: Freezing interactive video filter
ug: ئۆز-ئارا سىن سۈزگۈچنى توڭلىتىش

en: French
ug: فرانسۇزچە

en: Freq 1 Q
ug: Freq 1 Q.

en: Freq 2 Q
ug: Freq 2 Q.

en: Freq 3 Q
ug: Freq 3 Q.

en: Frequency
ug: ئۆسۈم قېتىم سانى

en: Frequency (Hz)
ug: چاستوتىسى (Hz)

en: Frisian
ug: فرىسونچە

en: Fuchsia
ug: قىزغۇچ بىنەپشە

en: Full
ug: تولۇق

en: Full URL to put in index file
ug: كۆرسەتكۈچ ھۆججىتىگە قويماقچى بولغان تولۇق URL

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
ug: كۆرسەتكۈچ ھۆججىتىگە قويماقچى بولغان تولۇق URL. بۆلەك نومۇرىنى ئىپادىلەش ئۈچۈن # نى ئىشلىتىڭ

en: Full Volume
ug: تولۇق توم

en: Full bass
ug: ئېغىر تۆۋەن ئاۋاز

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
ug: ئىشلىتىدىغان رەسىم ھۆججەتلىرىنىڭ تولۇق يولى. فورماتى <image> [, <ms نىڭ كېچىكىشى> [, <alpha>]] [; <image> [, <delay> [, <alpha>]]] [; ...]. ئەگەر بىرلا ھۆججىتىڭىز بولسا ، ئۇنىڭ ھۆججەت نامىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكران

en: Fullscreen Controller
ug: تولۇق ئېكران كونتروللىغۇچ

en: Fullscreen Video Device
ug: پۈتۈن ئېكران سىن ئۈسكۈنىسى

en: Fullscreen controller mouse sensitivity
ug: پۈتۈن ئېكران كونتروللىغۇچ چاشقىنەكنىڭ سەزگۈرلۈكى

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
ug: تولۇق ئېكران كونتروللىغۇچنىڭ ئېنىقلىقى 0.1 دىن 1 گىچە

en: Fullscreen settings
ug: تولۇق ئېكران تەڭشىكى

en: Fullscreen video output
ug: پۈتۈن ئېكرانلىق سىن چىقىرىش

en: Fusion
ug: قوشۇلۇش

en: G.711 encoder
ug: G.711 كودلاشتۇرغۇچ

en: GLX extension for OpenGL
ug: OpenGL ئۈچۈن GLX كېڭەيتىلمىسى

en: GNU TLS server
ug: GNU TLS مۇلازىمىتىرى

en: GNU TLS transport layer security
ug: GNU TLS قاتناش قاتلىمىنىڭ بىخەتەرلىكى

en: GNU/Linux framebuffer video output
ug: GNU / Linux framebuffer سىن چىقىرىش

en: GOP length
ug: GOP ئۇزۇنلۇقى

en: GOP structure
ug: GOP قۇرۇلمىسى

en: GOP structure used to encode the video sequence
ug: GOP قۇرۇلمىسى سىن تەرتىپىنى كودلاشتا ئىشلىتىلىدۇ

en: GPU affinity
ug: GPU يېقىنلىقى

en: GStreamer Based Decoder
ug: GStreamer ئاساسىدىكى Decoder

en: Gain
ug: پايدا

en: Gain control filter
ug: كونترول سۈزگۈچكە ئېرىشىش

en: Gain multiplier
ug: كۆپەيتكۈچكە ئېرىشىش

en: Gain on Feedback loop
ug: قايتما ئىنكاس قايتۇرۇش

en: Game
ug: ئويۇن مۇزىكىسى

en: Game mode
ug: ئويۇن ھالىتى

en: Gamma
ug: گامما

en: Gamma (Blue) correction
ug: گامما (كۆك) تۈزىتىش

en: Gamma (Green) correction
ug: گامما (يېشىل) تۈزىتىش

en: Gamma (Red) correction
ug: گامما (قىزىل) تۈزىتىش

en: Gamma adjust.
ug: گامما تەڭشەش.

en: Gathering stream output
ug: ئېقىن چىقىرىش

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
ug: گاۋسىيۇس ماسلىشىشچان تۆۋەن پاس سۈزگۈچ

en: Gaussian Blur
ug: گۇڭگا ئۈنۈمى

en: Gaussian blur video filter
ug: گاۋسىيىلىك تۇتۇق سىن سۈزگۈچ

en: Gaussian's standard deviation. The blurring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
ug: گاۋسيەننىڭ ئۆلچەملىك ئېغىشى. گاڭگىراش ھەر قانداق يۆنىلىشتە 3 * سىگماغىچە بولغان پېكسىلنى ئويلىشىدۇ.

en: Gaussian's std deviation
ug: گاۋشىياننىڭ std ئېغىشى

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: General Audio
ug: ئادەتتىكى ئاۋاز

en: General audio settings
ug: ئادەتتىكى ئاۋاز تەڭشەكلەر

en: General input settings. Use with care...
ug: ئادەتتىكى كىرگۈزۈش تەڭشەكلەر. Use with care...

en: General playlist behaviour
ug: ئادەتتىكى ئويۇن تىزىملىكى

en: General settings
ug: ئادەتتىكى تەڭشەكلەر

en: General settings for audio output modules.
ug: ئاۋاز چىقىرىش مودۇلىنىڭ ئومۇمىي تەڭشىكى.

en: General settings for video output modules.
ug: سىن چىقىرىش مودۇلىنىڭ ئومۇمىي تەڭشىكى.

en: General stream output settings
ug: ئادەتتىكى ئېقىن چىقىرىش تەڭشىكى

en: General video settings
ug: ئادەتتىكى سىن تەڭشىكى

en: Generate IV instead using segment-number as IV
ug: بۆلەك نومۇرىنى IV قىلىپ ئىشلىتىشنىڭ ئورنىغا IV ھاسىل قىلىڭ

en: Generate access unit delimiter NAL units.
ug: زىيارەت بۆلەكلىرىنى ئايرىش NAL بىرلىكى ھاسىل قىلىڭ.

en: Generated stream output string
ug: ھاسىل بولغان ئېقىن چىقىرىش تىزمىسى

en: Generic
ug: ئادەتتىكى

en: Genre
ug: تىپ

en: Genre description
ug: ژانىر تەسۋىرى

en: Genre metadata
ug: ژانىر مېتا سانلىق مەلۇمات

en: Genre of the content.
ug: مەزمۇننىڭ تۈرى.

en: Geometry
ug: گېئومېترىيە

en: Georgian
ug: گرۇزىنچە

en: German
ug: گېرمانچە

en: Gestures
ug: قول ئىشارىسى

en: Get function
ug: ئىقتىدارغا ئېرىشىش

en: Gives video a warmer tone by applying sepia effect
ug: سىنغا ئېففېكتى ئىشلىتىش ئارقىلىق سىنغا تېخىمۇ ئىللىق تۈس بېرىدۇ

en: Global
ug: ئومۇمىيەت

en: Global Hotkeys
ug: پۈتۈن دائىرىلىك ئىسسىق كۇنۇپكا

en: Global Hotkeys interface
ug: Global Hotkeys كۆرۈنمە يۈزى

en: Global gain
ug: يەر شارى خاراكتېرلىك پايدا

en: Go to Time
ug: ۋاقىتقا بېرىڭ

en: Go to next item
ug: كېيىنكى تۈرگە بېرىڭ

en: Go to previous item
ug: ئالدىنقى تۈرگە بېرىڭ

en: Go to the DVD menu
ug: نىڭ تاللاش جەدۋىلىگە بېرىش DVD

en: Go to the previous item
ug: ئالدىنقى تۈرگە بېرىڭ

en: Go to time
ug: ۋاقىتقا بېرىڭ

en: Go!
ug: بار!

en: Gospel
ug: گوسپېل

en: Gothic
ug: گوتچە

en: Gradfun video filter
ug: Gradfun سىن سۈزگۈچ

en: Gradient
ug: گۈل نۇسخىسى

en: Gradient image type
ug: ئاستا-ئاستا رەسىم تىپى

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
ug: تەدرىجىي رەسىم تىپى (0 ياكى 1). 0 رەسىمنى ئاق رەڭگە ئۆزگەرتىدۇ ، 1 بولسا رەڭنى ساقلايدۇ.

en: Gradient threshold
ug: تەدرىجىي چەك

en: Gradient video filter
ug: ئاستا-ئاستا سىن سۈزگۈچ

en: Grain
ug: دان

en: Grain video filter
ug: دانلىق سىن سۈزگۈچ

en: Grass green
ug: ئوت-چۆپ يېشىل

en: Gray
ug: كۈلرەڭ

en: Grayscale video output
ug: كۈلرەڭ سىن چىقىرىش

en: Greek (ISO 8859-7)
ug: گرېكچە (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
ug: گرېكچە (Windows-1253)

en: Greek, Modern
ug: گرېكچە ، زامانىۋى

en: Green
ug: يېشىل

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: Group of Picture Reference Distance
ug: گۇرۇپپا رەسىم پايدىلىنىش ئارىلىقى

en: Group of Picture size
ug: رەسىم چوڭلۇقى

en: Group packets
ug: گۇرۇپپا بولىقى

en: Grouping
ug: گۇرۇپپىلاش

en: Grunge
ug: ئەخلەت تولغانما ئۇسسۇل

en: Guarani
ug: گۇئارانىچە

en: Guard interval
ug: مۇھاپىزەت ئارىلىقى

en: Gujarati
ug: گۇجاراتى

en: H.262/MPEG-2 encoder (x262)
ug: H.262 / MPEG-2 كودلاشتۇرغۇچ (x262)

en: H.264 level
ug: H.264 سەۋىيىسى

en: H.264 video packetizer
ug: H.264 سىن بوغچىسى

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264 10-bit)
ug: H.264 / MPEG-4 10-قىسىم / AVC كودلاشتۇرغۇچ (x264 10-bit)

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264)
ug: H.264 / MPEG-4 10-قىسىم / AVC كودلاشتۇرغۇچ (x264)

en: H.265/HEVC encoder (x265)
ug: H.265 / HEVC كودلاشتۇرغۇچ (x265)

en: HAL AudioUnit output
ug: HAL AudioUnit چىقىرىش

en: HD-SDI Input
ug: HD-SDI كىرگۈزۈش

en: HDMI/SPDIF audio passthrough
ug: HDMI / SPDIF ئاۋاز يولى

en: HDMV TextST subtitles decoder
ug: HDMV TextST تارماق كود يەشكۈچ

en: HEVC/H.265 video demuxer
ug: HEVC / H.265 سىن كۆرسەتكۈچى

en: HEVC/H.265 video packetizer
ug: HEVC / H.265 سىن بوغچىسى

en: HH'H':mm'm':ss's'.zzz
ug: HH'H ': mm'm': ss's.zzz

en: HLSL File
ug: HLSL ھۆججىتى

en: HRD-timing information
ug: HRD- ۋاقىت ئۇچۇرى

en: HRTF file for the binauralization
ug: ئىككى خىللاشتۇرۇش ئۈچۈن HRTF ھۆججىتى

en: HTML playlist
ug: HTML قويۇش تىزىملىكى

en: HTML playlist export
ug: HTML قويۇش تىزىملىكى چىقىرىش

en: HTTP (default)
ug: HTTP (سۈكۈتتىكى)

en: HTTP Announcement
ug: HTTP ئۇقتۇرۇشى

en: HTTP Dynamic Streaming
ug: HTTP دىنامىكىلىق ئېقىم

en: HTTP Live streaming output
ug: HTTP Live ئېقىم مىقدارى

en: HTTP authentication
ug: HTTP دەلىللەش

en: HTTP input
ug: HTTP كىرگۈزۈش

en: HTTP port
ug: HTTP ئېغىزى

en: HTTP proxy
ug: HTTP ۋاكالەتچى

en: HTTP proxy URL
ug: HTTP ۋاكالەتچى URL

en: HTTP proxy password
ug: HTTP ۋاكالەتچىنىڭ ئىمى

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
ug: ئىشلىتىلىدىغان HTTP ۋاكالەتچىسى چوقۇم http: // [ئىشلەتكۈچى @] myproxy.mydomain: myport /; ئەگەر قۇرۇق بولسا ، http_proxy مۇھىت ئۆزگەرگۈچى مىقدار سىنىلىدۇ.

en: HTTP server address
ug: HTTP مۇلازىمېتىر ئادرېسى

en: HTTP server port
ug: HTTP مۇلازىمېتىر ئېغىزى

en: HTTP stream output
ug: HTTP ئېقىمى چىقىرىش

en: HTTP tunnel port
ug: HTTP تونېل ئېغىزى

en: HTTP web interface
ug: HTTP تور يۈزى

en: HTTP(S)
ug: HTTP (S)

en: HTTP/TLS server certificate
ug: HTTP / TLS مۇلازىمېتىر گۇۋاھنامىسى

en: HTTP/TLS server private key
ug: HTTP / TLS مۇلازىمېتىرنىڭ شەخسىي ئاچقۇچى

en: HTTPS input
ug: HTTPS كىرگۈزۈش

en: HTTPS server port
ug: HTTPS مۇلازىمېتىر ئېغىزى

en: Haar cascade filename
ug: Haar كاسات ھۆججەت ئىسمى

en: Handling mode for stereo streams
ug: ستېرېئولۇق ئېقىنلارنى بىر تەرەپ قىلىش ھالىتى

en: Hard Rock
ug: قاتتىق تاش

en: Hardware decoding
ug: قاتتىق دېتال يېشىش

en: Hardware-accelerated decoding
ug: قاتتىق دېتال تېزلىتىش

en: Having this cache will guarantee that the packets going out are delivered at a spacing determined by the chain timestamps thus ensuring a near jitter free output. Be aware that this setting will also add to the overall latency of the stream.
ug: بۇ غەملەكنىڭ بولۇشى بولاقلارنىڭ سىرتقا چىقىپ كېتىشىگە كاپالەتلىك قىلىدۇ ھەمدە زەنجىرسىمان ۋاقىت تامغىسى بېكىتكەن بوشلۇقتا يەتكۈزۈلۈپ ، يېقىن ئەتراپتىكى ئەخلەت ساندۇقىنىڭ ھەقسىز چىقىشىغا كاپالەتلىك قىلىدۇ. شۇنىڭغا دىققەت قىلىڭكى ، بۇ تەڭشەك ئېقىننىڭ ئومۇمىي كېچىكىشىنىمۇ قوشىدۇ.

en: Headphone effect
ug: تىڭشىغۇچ ئۈنۈمى

en: Headphone virtual spatialization effect
ug: تىڭشىغۇچ مەۋھۇم بوشلۇقلاشتۇرۇش ئۈنۈمى

en: Headphone virtualization
ug: تىڭشىغۇچ مەۋھۇملاشتۇرۇش

en: Headphones
ug: تىڭشىغۇچ

en: Headphones mode (binaural)
ug: تىڭشىغۇچ ھالىتى (ئىككى خىل)

en: Heavy Metal
ug: ئېغىر مېتال

en: Hebrew
ug: ئىبرانىچە

en: Hebrew (ISO 8859-8)
ug: ئىبرانىي تىلى (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
ug: ئىبرانىچە (Windows-1255)

en: Height
ug: ئېگىزلىك

en: Height in pixel of BarGraph to be displayed.
ug: كۆرسىتىلىدىغان BarGraph نىڭ پېكسىل ئېگىزلىكى.

en: Height in pixels of the border between miniatures.
ug: مىنالار ئارىسىدىكى چېگرانىڭ پېكسىل ئېگىزلىكى.

en: Height of video or subtitle elementary streams
ug: سىن ياكى بوي ئېگىزلىكتىكى دەسلەپكى ئېقىنلارنىڭ ئېگىزلىكى

en: Help
ug: ياردەم

en: Herero
ug: خېررېروچە

en: Hide / Show Library
ug: كۈتۈپخانىنى يوشۇرۇش / كۆرسىتىش

en: Hide / Show Viewer
ug: كۆرگۈچىنى يوشۇرۇش / كۆرسىتىش

en: Hide Others
ug: باشقىلارنى يوشۇر

en: Hide VLC
ug: VLC نى يوشۇر

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
ug: X مىللىمېتىردىن كېيىن نۇر بەلگىسى ۋە پۈتۈن ئېكران كونتروللىغۇچنى يوشۇرۇڭ

en: Hide future errors
ug: كەلگۈسىدىكى خاتالىقلارنى يوشۇرۇڭ

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
ug: چاشقىنەك نۇر بەلگىسى ۋە پۈتۈن ئېكران كونتروللىغۇچنى n مىللىمېتىردىن كېيىن يوشۇرۇڭ.

en: Hide the interface and pause playback.
ug: كۆرۈنمە يۈزىنى يوشۇرۇپ قويۇشنى توختىتىڭ.

en: Hierarchy mode
ug: قاتلاملىق ھالەت

en: High
ug: ئېگىز

en: High (high quality and high bandwidth)
ug: يۇقىرى (يۇقىرى سۈپەتلىك ۋە كەڭ بەلۋاغ كەڭلىكى)

en: High LNB voltage
ug: يۇقىرى LNB توك بېسىمى

en: High Quality 3D Denoiser filter
ug: يۇقىرى سۈپەتلىك 3D Denoiser سۈزگۈچ

en: High freq gain (dB)
ug: يۇقىرى ئەركىن پايدا (dB)

en: High latency
ug: يۇقىرى كېچىكىش

en: High priority
ug: يۇقىرى ئەتىۋارلىق

en: High quality scaling level
ug: يۇقىرى سۈپەتلىك كۆلەملەشتۈرۈش دەرىجىسى

en: High-priority code rate
ug: يۇقىرى دەرىجىدىكى كود نىسبىتى

en: Higher latency
ug: تېخىمۇ يۇقىرى كېچىكىش

en: Higher value implies more prefiltering
ug: يۇقىرى قىممەت تېخىمۇ كۆپ مايىللىقنى كۆرسىتىدۇ

en: Highest
ug: ئەڭ يۇقىرى

en: Highest Bandwidth/Quality
ug: ئەڭ يۇقىرى كەڭ بەلۋاغ / سۈپەت

en: Highest Latency
ug: ئەڭ يۇقىرى كەڭلىك

en: Hindi
ug: ھىندىچە

en: Hip-Hop
ug: خىپ-خوپ

en: Hiri Motu
ug: خىرى موتۇچە

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
ug: شياڭگاڭ قوشۇمچە (HKSCS)

en: Horizontal
ug: توغرا

en: Horizontal (18V)
ug: توغرىسىغا (18V)

en: Horizontal flip
ug: توغرىسىغا توغرىلاش

en: Horizontal slices per frame
ug: ھەر بىر رامكىنىڭ توغرىسىغا توغرىلىنىدۇ

en: Host
ug: باش ئاپپارات

en: Hot keys
ug: قىزىق كۇنۇپكىلار

en: Hotkeys
ug: تېزلەتمە كۇنۇپكىلار

en: Hotkeys management interface
ug: Hotkeys باشقۇرۇش كۆرۈنمە يۈزى

en: Hotkeys settings
ug: تېز كۇنۇپكا تەڭشەكلەر

en: Hours / Minutes / Seconds:
ug: سائەت / مىنۇت / سېكۇنت:

en: House
ug: House مۇزىكىسى

en: How AQ distributes bits
ug: AQ bit نى قانداق تارقىتىدۇ

en: How long the notification will be displayed.
ug: ئۇقتۇرۇش قاچانغىچە كۆرسىتىلىدۇ.

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
ug: مەنبەنىڭ ۋاقتى توشۇشتىن بۇرۇن ھەر بىر بولاقنى قانچىلىك ساقلاش كېرەك.

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
ug: بىرلا ۋاقىتتا قانچە ئالاھىدە ئاكتىپ RTP مەنبەگە رۇخسەت قىلىنىدۇ.

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
ug: ئېكران مەزمۇنىنى سېكۇنتتا قانچە قېتىم يېڭىلاش كېرەك.

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
ug: تاللانغان خەت ئۈنۈمىنى (ئۈنۈمگە باغلىق) قىلىش قانداق تەلەپپۇز قىلىنىدۇ.

en: However, the security certificate presented by the server changed since the previous visit and was not authenticated by any trusted Certificate Authority.
ug: قانداقلا بولمىسۇن ، مۇلازىمېتىر تەمىنلىگەن بىخەتەرلىك گۇۋاھنامىسى ئالدىنقى قېتىملىق زىيارەتتىن كېيىن ئۆزگەرگەن بولۇپ ، ھېچقانداق ئىشەنچلىك گۇۋاھنامە ئورگىنى تەرىپىدىن دەلىللەنمىگەن.

en: However, the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certificate Authority.
ug: قانداقلا بولمىسۇن ، مۇلازىمېتىر تەمىنلىگەن بىخەتەرلىك گۇۋاھنامىسى نامەلۇم بولۇپ ، ئىشەنچلىك گۇۋاھنامە ئورگىنى تەرىپىدىن دەلىللەنمەيدۇ.

en: Hue
ug: رەڭگى

en: Hue or color balance.
ug: رەڭ ياكى رەڭ تەڭپۇڭلۇقى.

en: Humour
ug: يۇمۇر

en: Hungarian
ug: ھۇنگىرچە

en: Hurry up
ug: ئالدىراڭ

en: I quantization factor
ug: مەن مىقدارلاشتۇرۇش ئامىلى

en: I&mport
ug: I & mport

en: I-frame only sequence
ug: مەن پەقەت تەرتىپلىك

en: I420 - first plane is grayscale
ug: I420 - بىرىنچى ئايروپىلان كۈلرەڭ

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
ug: I420 ، IYUV ، YV12 دىن RGB2 ، RV15 ، RV16 ، RV24 ، RV32 ئايلاندۇرۇش

en: IDR interval
ug: IDR ئارىلىقى

en: IIDC Digital Camera (FireWire) input
ug: IIDC رەقەملىك كامېرا (FireWire) كىرگۈزۈش

en: IP Address
ug: IP ئادرېس:

en: IP Address of the Chromecast.
ug: Chromecast نىڭ IP ئادرېسى.

en: ISDB-S parameters
ug: ISDB-S پارامېتىرلىرى

en: ISDB-T reception parameters
ug: ISDB-T قوبۇل قىلىش پارامېتىرلىرى

en: ITU-R BT.601 (525 lines, 60 Hz)
ug: ITU-R BT.601 (525 قۇر ، 60 Hz)

en: ITU-R BT.601 (625 lines, 50 Hz)
ug: ITU-R BT.601 (625 قۇر ، 50 Hz)

en: IceCAST output
ug: IceCAST چىقىرىش

en: Icelandic
ug: ئىسلاندچە

en: Icons
ug: سىنبەلگە

en: Identity
ug: كىملىك

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
ug: ئەگەر ئاپتوماتىك ئۇلىنىش قوزغىتىلسا ، ئىسمى بۇ دائىملىق ئىپادىگە ماس كېلىدىغان JACK خېرىدارلىرىلا ئۇلىنىش دەپ قارىلىدۇ.

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
ug: ئەگەر قوزغىتىلسا ۋە شەكىل بەلگىلەش بولسا ، TS muxer مەن رەسىملەرنىڭ ئاخىرىغا چەك قويىدۇ. بۇ خىل ئەھۋالدا ، ئىشلەتكۈچى تەمىنلىگەن شەكىللىنىش ۋاقتى پايدىلىنىش رامكىسى بولمىغاندا تېخىمۇ ناچار ئەھۋال. بۇ شەكىل ئالگورىزىمنىڭ ئۈنۈمىنى ئۆستۈرىدۇ ، چۈنكى مەن رامكىلار ئادەتتە ئېقىندىكى ئەڭ چوڭ رامكىلار.

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
ug: ئەگەر قوزغىتىلسا ، ئورۇن ئىگىسى بىلەن نورمال ئېقىن ئارىسىدا ئالماشتۇرۇش پەقەت I رامكىدىلا كۆرۈلىدۇ. بۇ ئېقىندىكى I رامكىلارنىڭ چاستوتىسىغا ئاساسەن سەل ئۇزۇنراق كېچىكتۈرۈش بەدىلىگە ئېقىن ئالماشتۇرۇشتىكى ئاسارە-ئەتىقىلەرنى چىقىرىپ تاشلايدۇ.

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
ug: ئەگەر قوزغىتىلسا ، بۇ تاللانما ئاۋازلىق تۇنجى چىققان JACK خېرىدارلىرىغا ئاپتوماتىك ئاۋاز ئۇلىنىدۇ.

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
ug: ئەگەر قوزغىتىلسا ، سىن تارتقاندىن كېيىن كانايغا ماس كېلىدۇ. بولمىسا ، سىن تارتقاندىن كېيىن كانايدا ئوڭشايدۇ.

en: If non empty and image-decode is true, the image will be converted to the specified chroma.
ug: ئەگەر قۇرۇق ۋە رەسىم كود يەشمىسى راست بولسا ، رەسىم كۆرسىتىلگەن خرومغا ئايلىنىدۇ.

en: If nothing appears, check your internet connection.
ug: ئەگەر ھېچقانداق نەرسە كۆرۈنمىسە ، تور ئۇلىنىشىڭىزنى تەكشۈرۈڭ.

en: If pending audio communication is detected, playback will be paused automatically.
ug: ساقلىنىۋاتقان ئاۋاز ئالاقىسى بايقالسا ، قويۇش ئاپتوماتىك توختىتىلىدۇ.

en: If set to true, the bridge will discard all input elementary streams except if it doesn't receive data from another bridge-in. This can be used to configure a place holder stream when the real source breaks. Source and placeholder streams should have the same format.
ug: ئەگەر راستقا تەڭشەلسە ، كۆۋرۈك باشقا كۆۋرۈكتىن سانلىق مەلۇمات تاپشۇرۇۋالمىسىلا ، بارلىق كىرگۈزۈش ئېلېمېنتلىرىنى تاشلىۋېتىدۇ. بۇنى ھەقىقىي مەنبە بۇزۇلغاندا ئورۇن ئىگىلىرى ئېقىمىنى تەڭشەشكە ئىشلىتىشكە بولىدۇ. مەنبە ۋە ئورۇن ئىگىلىرىنىڭ ئوخشاش فورماتى بولۇشى كېرەك.

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
ug: ئەگەر بەلگىلەنگەن بولسا ، رەسىم ئارقىلىق چاشقىنەك كۆرسەتكۈچىنى تارتىدۇ.

en: If the adapter provides multiple independent tuner devices, the device number must be selected. Numbering starts from zero.
ug: ئەگەر ماسلاشتۇرغۇچ بىر قانچە مۇستەقىل تەڭشىگۈچ ئۈسكۈنىسى بىلەن تەمىنلىسە ، ئۈسكۈنىنىڭ نومۇرىنى تاللاش كېرەك. نومۇر نۆلدىن باشلىنىدۇ.

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
ug: ئەگەر ئاخىرقى N بۇففېرنىڭ ئوتتۇرىچە قۇۋۋىتى بۇ قىممەتتىن يۇقىرى بولسا ، ئاۋازى نورماللىشىدۇ. بۇ قىممەت مۇسبەت لەيلىمە چېكىتلىك سان. 0.5 دىن 10 گىچە بولغان قىممەت ئەقىلگە مۇۋاپىقدەك قىلىدۇ.

en: If the cables between the satellilte low noise block-downconverter and the receiver are long, higher voltage may be required.
    Not all receivers support this.
ug: ئەگەر سۈنئىي ھەمراھ تۆۋەن شاۋقۇننى پەسەيتكۈچ بىلەن قوبۇللىغۇچ ئوتتۇرىسىدىكى كابېل ئۇزۇن بولسا ، تېخىمۇ يۇقىرى توك بېسىمى تەلەپ قىلىنىشى مۇمكىن.
    قوبۇللىغۇچىلارنىڭ ھەممىسى بۇنى قوللىمايدۇ.

en: If the demodulator cannot detect spectral inversion correctly, it needs to be configured manually.
ug: ئەگەر تەقلىدلەشتۈرگۈچى سپېكترا ئايلىنىشىنى توغرا بايقىيالمىسا ، ئۇنى قولدا تەڭشەش كېرەك.

en: If the file already exists, it will be overwritten.
ug: ئەگەر ھۆججەت مەۋجۇت بولسا ، ئۇ قايتا يېزىلىدۇ.

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
ug: ئەگەر ھۆججەت ئاللىبۇرۇن مەۋجۇت بولسا ، ئۇ قايتا يېزىلمايدۇ.

en: If the output is stereo, render ambisonics with the binaural decoder.
ug: ئەگەر چىقىرىش ستېرېئولۇق بولسا ، ئىككى قۇتۇپلۇق كود يەشكۈچ بىلەن ئامبونىكا قىلىڭ.

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a DiSEqC 1.0 switch, the correct LNB can be selected (1 to 4). If there is no switch, this parameter should be 0.
ug: ئەگەر سۈنئىي ھەمراھ قوبۇللىغۇچ DiSEqC 1.0 ۋىكليۇچاتېل ئارقىلىق كۆپ تۆۋەن شاۋقۇننى پەسەيتكۈچ (LNB) غا ئۇلانسا ، توغرا LNB نى تاللىغىلى بولىدۇ (1 دىن 4 گىچە). ئەگەر ئالماشتۇرغۇچ بولمىسا ، بۇ پارامېتىر 0 بولۇشى كېرەك.

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a cascade formed from DiSEqC 1.1 uncommitted switch and DiSEqC 1.0 committed switch, the correct uncommitted LNB can be selected (1 to 4). If there is no uncommitted switch, this parameter should be 0.
ug: ئەگەر سۈنئىي ھەمراھ قوبۇللىغۇچ DiSEqC 1.1 زاكازسىز ۋىكليۇچاتېل ۋە DiSEqC 1.0 ۋەدە قىلىنغان ۋىكليۇچاتېلدىن شەكىللەنگەن كاسات ئارقىلىق كۆپ تۆۋەن شاۋقۇننى پەسەيتكۈچ (LNB) غا ئۇلانسا ، توغرا بولمىغان LNB نى تاللىغىلى بولىدۇ (1 دىن 4 گىچە). ئەگەر تەرتىپسىز ئالماشتۇرغۇچ بولمىسا ، بۇ پارامېتىر 0 بولۇشى كېرەك.

en: If the satellite transmission frequency exceeds the switch frequency, the oscillator high frequency will be used as reference. Furthermore the automatic continuous 22kHz tone will be sent.
ug: ئەگەر سۈنئىي ھەمراھ يەتكۈزۈش چاستوتىسى ئالماشتۇرۇش چاستوتىسىدىن ئېشىپ كەتسە ، تەۋرىنىش يۇقىرى چاستوتىسى پايدىلىنىش ئورنىدا ئىشلىتىلىدۇ. ئۇنىڭدىن باشقا ئاپتوماتىك ئۇدا 22kHz لىق ئاۋاز ئەۋەتىلىدۇ.

en: If there is more than one digital broadcasting adapter, the adapter number must be selected. Numbering starts from zero.
ug: ئەگەر بىردىن كۆپ رەقەملىك تارقىتىش ماسلاشتۇرغۇچ بولسا ، ماسلاشتۇرغۇچ نومۇرىنى تاللاش كېرەك. نومۇر نۆلدىن باشلىنىدۇ.

en: If this option is enabled, VLC will use the dark interface style. Otherwise, the grey interface style is used.
ug: ئەگەر بۇ تاللاش قوزغىتىلسا ، VLC قاراڭغۇ كۆرۈنمە يۈز ئۇسلۇبىنى ئىشلىتىدۇ. بولمىسا ، كۈلرەڭ كۆرۈنمە يۈز ئۇسلۇبى قوللىنىلىدۇ.

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
ug: ئەگەر بۇ تاللانما قوزغىتىلسا ، SAP كۆپ كۆپ ئادرېس ئېقىمى كونترول قىلىنىدۇ. ئەگەر MBone دا ئېلان قىلماقچى بولسىڭىز بۇ لازىم.

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
ug: ئەگەر بۇ مۈلۈك قۇرۇق بولسا ، ئوخشىمىغان قىممەتلەر
    DVD ، VCD ۋە CDDA تەڭشەلدى.
    سىز ئۆزگىچە بىرسىنى بەلگىلىيەلەيسىز ياكى تەڭشىيەلەيسىز 
    ئىلغار مايىللىقتا ئايرىم.

en: If uid/gid are not specified in the url, VLC will automatically set a uid/gid.
ug: ئەگەر url دا uid / gid ئېنىقلانمىغان بولسا ، VLC ئاپتوماتىك ھالدا uid / gid نى بەلگىلەيدۇ.

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
ug: ئەگەر كۆپ مەنبەلىك ئېقىن ئاچماقچى بولسىڭىز ، ئېقىن تەمىنلىگۈچى تەمىنلىگەن IP ئادرېسىنى كىرگۈزۈڭ. بىرلەشمە ھالەتتە ، VLC كومپيۇتېرىڭىزنىڭ IP نى ئاپتوماتىك ئىشلىتىدۇ.
    
    باشقا كېلىشىم ئارقىلىق ئېقىن ئېچىش ئۈچۈن «بىكار قىلىش» نى بېسىپ بۇ جەدۋەلنى تاقاڭ.

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
ug: ئەگەر HTTP ۋاكالەتچىڭىز پارول تەلەپ قىلسا ، ئۇنى بۇ يەرگە تەڭشەڭ.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
ug: ئەگەر چاپلاش تاختىڭىزدا ئۈنۈملۈك URL بولسا
    ياكى كومپيۇتېرىڭىزدىكى ھۆججەتنىڭ يولى ،
    ئۇ ئاپتوماتىك تاللىنىدۇ.

en: Ignore
ug: پەرۋا قىلما

en: Ignore files starting with '.'
ug: 'دىن باشلانغان ھۆججەتلەرگە پەرۋا قىلماڭ.

en: Ignore keyboard volume buttons.
ug: كۇنۇپكا تاختىسىنىڭ ئاۋاز كۇنۇپكىلىرىغا پەرۋا قىلماڭ.

en: Ignore non audio tracks from iTunes audio files
ug: ITunes ئاۋاز ھۆججىتىدىكى ئاۋاز يولىغا پەرۋا قىلماڭ

en: Ignore ruby (furigana)
ug: ياقۇتقا پەرۋا قىلماڭ (furigana)

en: Ignore ruby (furigana) in the subtitle.
ug: تارماق تېمىدىكى ياقۇت (furigana) غا پەرۋا قىلماڭ.

en: Ignore subtitle flag
ug: تارماق بايراققا پەرۋا قىلماڭ

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
ug: ئىككىلەمچى بايراققا پەرۋا قىلماڭ ، ئەگەر ماۋزۇلىرىڭىز كۆرۈنمىسە بۇنى سىناپ بېقىڭ.

en: Ignored extensions
ug: كېڭەيتىلمىگە پەرۋا قىلمىدى

en: Image
ug: رەسىم

en: Image Adjust
ug: رەسىم تەڭشەش

en: Image Files
ug: رەسىم ھۆججەتلىرى

en: Image Files (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)
ug: رەسىم ھۆججەتلىرى (* .gif * .jpg * .jpeg * .png)

en: Image adjust
ug: رەسىم تەڭشەش

en: Image brightness (0-2)
ug: رەسىمنىڭ يورۇقلۇقى (0-2)

en: Image chroma
ug: رەسىم خىروم

en: Image contrast (0-2)
ug: رەسىم سېلىشتۇرمىسى (0-2)

en: Image demuxer
ug: رەسىم كۆرسەتكۈچى

en: Image format
ug: سۈرەت پىچىمى

en: Image format (default RGB)
ug: رەسىم فورماتى (سۈكۈتتىكى RGB)

en: Image format which will be used to store the video snapshots
ug: سىن رەسىملىرىنى ساقلاشقا ئىشلىتىلىدىغان رەسىم فورماتى

en: Image gamma (0-10)
ug: رەسىم گامما (0-10)

en: Image height
ug: رەسىم ئېگىزلىكى

en: Image hue (-180..180)
ug: رەسىم رەڭگى (-180..180)

en: Image hue (0-360)
ug: رەسىم رەڭگى (0-360)

en: Image mask
ug: رەسىم ماسكىسى

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
ug: رەسىم ماسكىسى. ئالفا قىممىتى% 50 تىن يۇقىرى بولغان پىكسېل ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: Image properties filter
ug: رەسىم خاسلىقى سۈزگۈچ

en: Image quality
ug: رەسىم سۈپىتى

en: Image quality 1 to 9 (max)
ug: رەسىم سۈپىتى 1 دىن 9 گىچە (ئەڭ چوڭ)

en: Image saturation (0-3)
ug: رەسىمنىڭ تويۇنۇشى (0-3)

en: Image to be blended onto
ug: رەسىمگە ئارىلاشتۇرۇلىدۇ

en: Image wall
ug: رەسىم تام

en: Image which will be blended
ug: ئارىلاشتۇرۇلىدىغان رەسىم

en: Image width
ug: رەسىم كەڭلىكى

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
ug: كۆپ خىل ئېكران سەپلىمىسىدە ، سىن كۆزنىكىنىڭ ئېچىلماقچى بولغان ئېكراننىڭ Windows ئۈسكۈنىسىنىڭ نامىنى بەلگىلىيەلەيسىز. مەسىلەن ، "\\. \ DISPLAY1" ياكى "\\. \ DISPLAY2".

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
ug: پۈتۈن ئېكران ھالىتىدە ، قارا كۆرۈنگەن سىن يوق ئېكراننى ساقلاڭ

en: In order to stream, a valid destination address is required.
ug: ئېقىش ئۈچۈن ئۈنۈملۈك مەنزىل ئادرېسى تەلەپ قىلىنىدۇ.

en: In this interval an update from VNC is requested, default every 300 ms.
ug: بۇ ئارىلىقتا VNC دىن يېڭىلاش تەلەپ قىلىنىدۇ ، سۈكۈتتىكى ھەر 300 ms.

en: In-memory stream input
ug: ئىچكى ساقلىغۇچ ئېقىمى كىرگۈزۈش

en: Include debug messages in system log.
ug: سىستېما خاتىرىسىگە خاتالىق ئۇچۇرىنى قوشۇڭ.

en: Include devices and pipes when listing directories
ug: مۇندەرىجە تىزىپ قويغاندا ئۈسكۈنىلەر ۋە تۇرۇبىلارنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ

en: Increase
ug: كۆپەيتىش

en: Increase Volume
ug: ئاۋازنى چوڭايتىش

en: Increase or decrease the gain (default 1.0)
ug: پايدىنى ئاشۇرۇش ياكى ئازايتىش (سۈكۈتتىكى 1.0)

en: Increase scale factor
ug: كۆلەم ئامىلىنى ئاشۇرۇش

en: Increase the priority of the process
ug: بۇ جەرياننىڭ مۇھىملىقىنى ئاشۇرۇش

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
ug: بۇ جەرياننىڭ مۇھىملىقىنى ئاشۇرۇش سىزنىڭ ئويناش تەجرىبىڭىزنى ياخشىلىشى مۇمكىن ، چۈنكى ئۇ VLC نى باشقا پروگراممىلارنىڭ پاراكەندىچىلىكىگە ئۇچرىمايدۇ. بەزى ئەھۋاللاردا (كەمتۈك) VLC بارلىق بىر تەرەپ قىلغۇچنىڭ ۋاقتىنى سەرپ قىلىپ ، كومپيۇتېرىڭىزنى قايتا قوزغىتىشنى تەلەپ قىلىدىغان پۈتكۈل سىستېمىغا ئىنكاس قايتۇرماسلىقى مۇمكىنلىكىنى تەۋسىيە قىلىڭ.

en: Index
ug: مۇندەرىجە

en: Index file
ug: كۆرسەتكۈچ ھۆججىتى

en: Index interval
ug: كۆرسەتكۈچ ئارىلىقى

en: Index of screen (1, 2, 3, ...). Alternative to Display ID.
ug: ئېكران كۆرسەتكۈچى (1 ، 2 ، 3 ، ...). كىملىكنى كۆرسىتىشنىڭ ئورنىغا.

en: Index size ratio
ug: كۆرسەتكۈچ چوڭلۇقى

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
ug: يەككە رەسىم كۆرسىتىش ۋاقتى 0 - 60000 ms.

en: Indonesian
ug: ھىندونېزىيىچە

en: Industrial
ug: كەسپ

en: Influence (bias) B-frames usage
ug: تەسىر كۈچى (بىر تەرەپلىمىلىك) B رامكا ئىشلىتىش

en: Info
ug: ئۇچۇر

en: Information
ug: ئۇچۇر

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
ug: مېدىيا ياكى ئېقىننىڭ نېمىدىن ياسالغانلىقى توغرىسىدىكى ئۇچۇرلار.
    Muxer ، Audio ۋە Video Codecs ، Subtitles كۆرسىتىلدى.

en: Information...
ug: ئۇچۇر…

en: Infrared
ug: ئىنفرا قىزىل نۇر

en: Infrared remote control interface
ug: ئىنفىرا قىزىل نۇرلۇق يىراقتىن كونترول قىلىش كۆرۈنمە يۈزى

en: Initial VBV buffer occupancy
ug: دەسلەپكى VBV بۇففېرنىڭ ئىگىلەش نىسبىتى

en: Initializing
ug: دەسلەپلەشتۈرۈۋاتىدۇ

en: Input
ug: كىرگۈز

en: Input & Codec Settings
ug: كىرگۈزۈش ۋە كود يەشكۈچلىرى

en: Input & Codecs Settings
ug: كىرگۈزۈش ۋە كود يەشكۈچلىرى

en: Input / Codecs
ug: كىرگۈزۈش / كود يەشكۈچ

en: Input Devices
ug: كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىلىرى

en: Input FIFO
ug: FIFO نى كىرگۈزۈڭ

en: Input bitrate
ug: كىرگۈزۈش bitrate

en: Input card to use
ug: ئىشلىتىدىغان كارتا

en: Input has changed
ug: كىرگۈزۈش ئۆزگەردى

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
ug: خەتكۈچنى ساقلاشقا ئامالسىز ، كىرگۈزۈش ئۆزگەردى. خەتكۈچلەرنى تەھرىرلەۋاتقاندا «توختىتىش» ئارقىلىق قويۇشنى توختىتىش ، ئوخشاش كىرگۈزۈشنى ساقلاشقا كاپالەتلىك قىلىدۇ.

en: Input list
ug: كىرگۈزۈش تىزىملىكى

en: Input media
ug: مېدىيا كىرگۈزۈڭ

en: Input of the card to use (see debug).
ug: ئىشلىتىدىغان كارتىنىڭ كىرگۈزۈلۈشى (تۈزىتىشكە قاراڭ).

en: Input repetitions
ug: تەكرارلاش

en: Input slave (experimental)
ug: كىرگۈزگەن قۇل (تەجرىبە)

en: Input/Read
ug: كىرگۈزۈش / ئوقۇش

en: Input:
ug: كىرگۈز:

en: Inputs list
ug: كىرگۈزۈش تىزىملىكى

en: Insecure site
ug: بىخەتەر تور بېكەت

en: Insert Disc
ug: دىسكا قىستۇرۇش

en: Install
ug: ئورنات

en: Install Windows Service
ug: Windows مۇلازىمىتىنى قاچىلاڭ

en: Install the Service and exit.
ug: مۇلازىمەتنى ئورنىتىپ چېكىنىڭ.

en: Installed
ug: قاچىلاندى

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
ug: خام ھۆججەت يېزىشنىڭ ئورنىغا ، ھۆججەتكە WAV ماۋزۇسىنى قوشالايسىز.

en: Instrumental
ug: ساز

en: Integer audio volume
ug: پۈتۈن ئاۋاز ئاۋازى

en: Integer from -1 (no model) to 4.
ug: پۈتۈن سان -1 دىن (مودېل يوق) دىن 4 گىچە.

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
ug: بۇ ئېلېمېنت ئېقىمى ئۈچۈن پۈتۈن سان. بۇ كېيىن بۇ ئېقىننى «تېپىش» ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ.

en: Integer pixel motion estimation method
ug: پۈتۈن پېكسىل ھەرىكەتنى مۆلچەرلەش ئۇسۇلى

en: Integrate video in interface
ug: كۆرۈنمە يۈزىدە سىننى بىرلەشتۈرۈڭ

en: Intel QuickSync Video encoder for MPEG4-Part10/MPEG2 (aka H.264/H.262)
ug: MPEG4-Part10 / MPEG2 نىڭ ئىنتېل QuickSync سىن كودلىغۇچ (aka H.264 / H.262)

en: Intensity
ug: قويۇقلۇقى

en: Intensity of sepia effect
ug: سېپىيە ئېففېكتىنىڭ كۈچلۈكلىكى

en: Inter luma quantization deadzone
ug: Inter luma مىقدارلاشتۇرۇش ۋاقتى

en: Inter picture DWT filter
ug: Inter picture DWT سۈزگۈچ

en: Inter pictures can refer to previous or future pictures
ug: ئارىلىق رەسىملەر ئىلگىرىكى ياكى كەلگۈسىدىكى رەسىملەرنى كۆرسىتىدۇ

en: Inter pictures refere to previous pictures only
ug: Inter رەسىملىرى پەقەت ئىلگىرىكى رەسىملەرنىلا كۆرسىتىدۇ

en: Interactive Zoom
ug: ئۆز-ئارا چوڭايتىش

en: Interface
ug: ئارايۈز

en: Interface Settings
ug: كۆرۈنمە يۈزى تەڭشىكى

en: Interface interaction
ug: كۆرۈنمە يۈزى

en: Interface style
ug: كۆرۈنمە يۈزى ئۇسلۇبى

en: Interlaced encoding
ug: ئۆز-ئارا مۇناسىۋەتلىك كودلاش

en: Interlaced mode
ug: ئۆز-ئارا مۇناسىۋەتلىك ھالەت

en: Interlaced motion estimation
ug: ئۆز-ئارا مۇناسىۋەتلىك ھەرىكەت مۆلچەرى

en: Interlingua
ug: لاتىنچە خەلقئارا تىل

en: Interlingue
ug: خەلئارا تىل

en: Internal libavcodec codec name
ug: ئىچكى libavcodec كود نومۇرى

en: Internal libavcodec format name
ug: ئىچكى libavcodec فورماتى ئىسمى

en: Internal stream record
ug: ئىچكى ئېقىم خاتىرىسى

en: Internet
ug: ئىنتېرنېت

en: Interval between appearance and disappearance
ug: تاشقى كۆرۈنۈش بىلەن غايىب بولۇشنىڭ ئارىلىقى

en: Interval between disappearance and appearance
ug: غايىب بولۇش بىلەن تاشقى كۆرۈنۈشنىڭ ئارىلىقى

en: Interval between two disappearances
ug: ئىككى يوقاپ كېتىشنىڭ ئارىلىقى

en: Intra luma quantization deadzone
ug: ئىچكى قىسىمدىكى لۇما مىقدارلاشتۇرۇش ۋاقتى

en: Intra picture DWT filter
ug: ئىچكى رەسىم DWT سۈزگۈچ

en: Introduces a delay in the display of the stream.
ug: ئېقىننىڭ كۆرسىتىلىشىدە كېچىكىشنى تونۇشتۇرىدۇ.

en: Inuktitut
ug: ئىنۇكتىتۇتچە

en: Inupiaq
ug: ئىنۇپىئاقچە

en: Invalid combination
ug: ئىناۋەتسىز بىرلەشتۈرۈش

en: Invalid container format for HTTP streaming
ug: HTTP ئېقىمىنىڭ ئىناۋەتسىز قاچا شەكلى

en: Invalid signature
ug: ئىمزا ئىناۋەتسىز

en: Inverse telecine
ug: تەتۈر تېلېگراف

en: Invert colors
ug: رەڭنى ئۆزگەرتىش

en: Invert video filter
ug: سىن سۈزگۈچنى ئۆزگەرتىڭ

en: Irish
ug: ئېرلاندىيىچە

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
ug: ئەمەلىي ۋاقىت مەنبەلىرىنىڭ كىرگۈزۈش سائەت ماس قەدەملىكىنى چەكلەش مۇمكىن. ئەگەر تور ئېقىمىنىڭ قالايمىقان ئوينىشىنى باشتىن كەچۈرسىڭىز بۇنى ئىشلىتىڭ.

en: It seems your Libav/FFmpeg (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
ug: قارىغاندا سىزنىڭ Libav / FFmpeg (libavcodec) ئورنىتىشىڭىزدا تۆۋەندىكى كودلىغۇچ كەمچىل:
    % s.
    بۇنى قانداق ھەل قىلىشنى بىلمىسىڭىز ، تارقىتىشىڭىزدىن ياردەم سوراڭ.
    
    بۇ VLC مېدىيا قويغۇچ ئىچىدىكى خاتالىق ئەمەس.
    بۇ مەسىلە توغرىسىدا VideoLAN تۈرى بىلەن ئالاقىلاشماڭ.

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
ug: چۈشۈرۈلگەن «% s» ھۆججىتىنىڭ شىفىرلىق ئىمزاسىنى چۈشۈرۈش مۇمكىن ئەمەس. شۇنىڭ بىلەن ئۇ ئۆچۈرۈلدى.

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
ug: چۈشۈرۈلگەن ھۆججەت "% s" نى بىخەتەر دەلىللەش مۇمكىن ئەمەس. شۇنىڭ بىلەن ئۇ ئۆچۈرۈلدى.

en: Italian
ug: ئىتالىيانچە

en: JACK audio input
ug: JACK ئاۋاز كىرگۈزۈش

en: JACK audio output
ug: JACK ئاۋاز چىقىرىش

en: JACK client name
ug: JACK خېرىدار ئىسمى

en: JPEG image decoder
ug: JPEG رەسىم كود يەشكۈچ

en: JPEG image encoder
ug: JPEG رەسىم كودلىغۇچ

en: Japanese
ug: ياپونچە

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
ug: ياپونچە (7 خانىلىق JIS / ISO-2022-JP-2)

en: Japanese (Shift JIS)
ug: ياپونچە (Shift JIS)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
ug: ياپونىيە Unix (EUC-JP)

en: Java required
ug: Java تەلەپ قىلىندى

en: Java was not found on your system.
ug: سىستېمىڭىزدا Java تېپىلمىدى.

en: Javanese
ug: ياۋاچە

en: Jazz
ug: Jazz مۇزىكىسى

en: Jazz+Funk
ug: جاز+فاڭك

en: Joint bidirectional motion refinement.
ug: قوش يۆنىلىشلىك ھەرىكەتنى ئىنچىكە پىششىقلاش.

en: Joint stereo
ug: بىرلەشمە ستېرېئو

en: Jump Bac&kward
ug: سەكرەش Bac & kward

en: Jump sizes
ug: چوڭلۇقى

en: Jump to Specific &Time
ug: كونكرېت ۋە ۋاقىتقا ئاتلىنىڭ

en: Jump to Time
ug: ۋاقىت بۇيىچە ئۈتۈش

en: Jungle
ug: Jungle مۇزىكىسى

en: K Audio Interface audio output
ug: K Audio Interface ئاۋاز چىقىرىش

en: K Video Acceleration video output
ug: K Video سۈرئىتىنى تېزلىتىش

en: KDM file
ug: KDM ھۆججىتى

en: KWallet keystore
ug: KWallet ئاچقۇچ دۇكىنى

en: Kaiser
ug: قەيسەر

en: Kaiser window parameter
ug: Kaiser كۆزنەك پارامېتىرى

en: Kannada
ug: كانناداچە

en: Kasenna MediaBase parser
ug: Kasenna MediaBase تەھلىلچىسى

en: Kasenna RTSP dialect
ug: كاسېننا RTSP تەلەپپۇزى

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
ug: كاسېننا مۇلازىمېتىرلىرى RTSP نىڭ كونا ۋە ئۆلچەمسىز تەلەپپۇزىنى ئىشلىتىدۇ. بۇ پارامېتىر بىلەن VLC بۇ تەلەپپۇزنى سىنايدۇ ، ئەمما كېيىن نورمال RTSP مۇلازىمېتىرلىرىغا ئۇلىنالمايدۇ.

en: Kashmiri
ug: كەشمىرچە

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
ug: كەيت تېكىست ۋە رەسىمنى ئاساس قىلغان قاپلاش كودى.
    يولۋاس رەسىم ئامبىرى مۇرەككەپ Kate ئېقىنلىرىنى كۆرسىتىشكە موھتاج ، ئەمما VLC تېپىلمىسا يەنىلا تۇراقلىق تېكىست ۋە رەسىمنى ئاساس قىلغان مەزمۇنلارنى بېرەلەيدۇ.
    دىققەت ، تۆۋەندىكى تەڭشەكلەرنى ئۆزگەرتىش يېڭى ئېقىن قويۇلمىغۇچە كۈچكە ئىگە بولمايدۇ. بۇ تېزدىن ئوڭشىلىشىنى ئۈمىد قىلىمىز.

en: Kate overlay decoder
ug: كەيت ئۈستى ئوچۇق كود يەشكۈچ

en: Kate streams allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting. Note that this has no effect is rendering via Tiger is enabled.
ug: كەيت ئېقىمى تېكىست فورماتلاشقا يول قويىدۇ. VLC بۇنى قىسمەن ئىجرا قىلىدۇ ، ئەمما بارلىق فورماتنى چەكلەشنى تاللىسىڭىز بولىدۇ. شۇنىڭغا دىققەت قىلىڭكى ، يولۋاس ئارقىلىق قوزغىتىلغان ھېچقانداق ئۈنۈم يوق.

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
ug: يولۋاس كۈتۈپخانىسىدىن پايدىلىنىپ كەيت ئېقىنلىرىنى كۆرسەتكىلى بولىدۇ. بۇنى چەكلەش پەقەت تۇراقلىق تېكىست ۋە bitmap ئاساسىدىكى ئېقىنلارنى كۆرسىتىدۇ.

en: Kate text subtitles packetizer
ug: Kate تېكىستنىڭ تارماق بوغچىسى

en: Kazakh
ug: قازاقچە

en: Keep Recent Items
ug: يېقىنقى تۈرلەرنى ساقلاڭ

en: Keep aspect ratio
ug: ئېگىزلىك-كەڭلىك نىسبىتىنى ساقلاپ قال

en: Keep audio level between sessions
ug: يىغىن ئارىلىقىدا ئاۋاز سەۋىيىسىنى ساقلاڭ

en: Keep existing file
ug: مەۋجۇت ھۆججەتنى ساقلاڭ

en: Keep original audio track
ug: ئەسلى ئاۋاز يولىنى ساقلاڭ

en: Keep original size
ug: ئەسلى چوڭلۇقىنى ساقلاڭ

en: Keep original video track
ug: ئەسلى سىن ئىزلىرىنى ساقلاڭ

en: Keep reading a resource that keeps being updated.
ug: داۋاملىق يېڭىلاپ تۇرىدىغان مەنبەنى ئوقۇپ بېقىڭ.

en: Keep some B-frames as references
ug: بەزى B رامكىلارنى پايدىلانما قىلىپ ساقلاڭ

en: Keep stream output open
ug: ئېقىن چىقىرىشنى ئوچۇق قىلىڭ

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
ug: موساك ئېلېمېنتلىرىنىڭ چوڭ-كىچىكلىكىنى ئۆزگەرتكەندە ئەسلىدىكى نىسبەتنى ساقلاڭ.

en: Keep the original size of mosaic elements.
ug: موساك ئېلېمېنتلىرىنىڭ ئەسلى چوڭلۇقىنى ساقلاڭ.

en: Key events
ug: مۇھىم ۋەقەلەر

en: Key or combination:
ug: ئاچقۇچ ياكى بىرلەشتۈرۈش:

en: Key press events
ug: مۇھىم ئاخبارات ۋەقەلىرى

en: Key:
ug: شىفىرلىق ئاچقۇچ:

en: Keychain access group
ug: Keychain زىيارەت گۇرۇپپىسى

en: Keychain access group as defined by the app entitlements.
ug: ئەپ ھوقۇقى تەرىپىدىن بېكىتىلگەن ئاچقۇچلۇق زىيارەت گۇرۇپپىسى.

en: Keychain keystore
ug: كۇنۇپكا تاختىسى

en: Keyframe interval
ug: ئاچقۇچ ئارىلىقى

en: Keystore for iOS, Mac OS X and tvOS
ug: IOS ، Mac OS X ۋە tvOS نىڭ ئاچقۇچ دۇكىنى

en: Keywords
ug: ئاچقۇچلۇق سۆزلەر

en: Khmer
ug: كخمېرچە

en: Kikuyu
ug: كىكۇيۇچە

en: Kinyarwanda
ug: كىنيارۋانداچە

en: Kirghiz
ug: قىرغىزچە

en: Knee radius
ug: تىز تىزمىسى

en: Komi
ug: كومىچە

en: Korean
ug: كورىيەچە

en: Korean (EUC-KR/CP949)
ug: كورېيە (EUC-KR / CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
ug: كورىيىچە (ISO-2022-KR)

en: Kuanyama
ug: كۇئانياماچە

en: Kurdish
ug: كۇردچە

en: Language
ug: تىل

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
ug: سىز ئىشلەتمەكچى بولغان ئاۋاز يولىنىڭ تىلى (پەش ئايرىلىدۇ ، ئىككى ياكى ئۈچ ھەرپلىك دۆلەت كودى ، سىز باشقا بىر تىلغا چۈشۈپ قېلىشتىن ساقلىنىش ئۈچۈن «none» نى ئىشلىتەلەيسىز).

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
ug: ISO639 تەسۋىرلىگەندەك ئاساسىي ئېقىننىڭ تىلى

en: Language of the menus you want to use with DVD/BluRay (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
ug: سىز ئىشلەتمەكچى بولغان تىزىملىكلەرنىڭ تىلى DVD / BluRay (پەش بىلەن ئايرىلغان ، ئىككى ياكى ئۈچ ھەرپ دۆلەت كودى ، سىز «ھەر قانداق» نى كەمتۈكلۈك قىلىپ ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ).

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
ug: سىز ئىشلەتمەكچى بولغان تارماق يولنىڭ تىلى (پەش ئايرىلىدۇ ، ئىككى ياكى ئۈچ ھەرپ دۆلەت كودى ، سىز «ھەر قانداق» نى خاتالىق سۈپىتىدە ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ).

en: Lao
ug: لائوسچە

en: Large
ug: چوڭراق

en: Large Hall
ug: چوڭ زال

en: Larger
ug: چوڭراق

en: Last 60 seconds
ug: ئاخىرقى 60 سېكۇنت

en: Last audio device
ug: ئاخىرقى ئاۋاز ئۈسكۈنىسى

en: Last check on: %@
ug: ئاخىرقى تەكشۈرۈش:% @

en: Last.fm username not set
ug: Last.fm ئىشلەتكۈچى ئىسمى بېكىتىلمىدى

en: Latest
ug: ئەڭ يېڭى

en: Latin
ug: لاتىنچە

en: Latvian
ug: لاتۋىئانچە

en: Launching an update request...
ug: يېڭىلاش تەلىپىنى قوزغىتىش ...

en: Layer A code rate
ug: قاتلاملىق كود نىسبىتى

en: Layer A segments count
ug: قاتلام A بۆلەك سانى

en: Layer A time interleaving
ug: قاتلام ئۆز-ئارا مۇناسىۋەتلىك

en: Layer B code rate
ug: B قەۋەت كود نىسبىتى

en: Layer B segments count
ug: B قەۋەت بۆلەكلىرى سانىلىدۇ

en: Layer B time interleaving
ug: B قەۋەت ۋاقتى ئۆز-ئارا مۇناسىۋەتلىك

en: Layer C code rate
ug: قەۋەت C كود نىسبىتى

en: Layer C segments count
ug: C قەۋەت سانى

en: Layer C time interleaving
ug: C قەۋەت ئۆز-ئارا مۇناسىۋەتلىك

en: Leave Fullscreen
ug: تولۇق ئېكراندىن چېكىن

en: Leave fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكراننى قالدۇرۇڭ

en: Left
ug: سول

en: Left bottom
ug: سول ئاستى

en: Left to right
ug: سولدىن ئوڭغا

en: Left to right/Top to bottom
ug: سولدىن ئوڭغا / ئۈستىدىن ئاستىغا

en: Left top
ug: سول ئۈستى

en: Legacy RTSP VoD server
ug: مىراس RTSP VoD مۇلازىمېتىرى

en: Length in milliseconds to output each stride
ug: ھەر بىر قەدەمنى چىقىرىش ئۈچۈن مىللىمېتىر سېكۇنت ئۇزۇنلۇقى

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
ug: ئەڭ ياخشى قاپلىنىش ئورنىنى ئىزدەش ئۈچۈن مىللىمېتىر سېكۇنت ئۇزۇنلۇقى

en: Length of TS stream segments
ug: TS ئېقىن بۆلەكلىرىنىڭ ئۇزۇنلۇقى

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
ug: سانلىق مەلۇمات قوبۇل قىلىشنى ئەمەلدىن قالدۇرغۇچە ۋاقىت (ms).

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
ug: سىن كۆلىمىنى بېرىلگەن كۆزنەك ياكى پۈتۈن ئېكرانغا ماسلاشتۇرۇڭ.

en: Level %i
ug: Level% i

en: Level of delayed signal
ug: كېچىكتۈرۈلگەن سىگنال دەرىجىسى

en: Level of input signal
ug: كىرگۈزۈش سىگنالىنىڭ دەرىجىسى

en: Level of input signal of original channel.
ug: ئەسلى قانالنىڭ كىرگۈزۈش سىگنالى.

en: LibNotify Notification Plugin
ug: LibNotify ئۇقتۇرۇش قىستۇرمىسى

en: Libtwolame audio encoder
ug: Libtwolame ئاۋاز كودلىغۇچ

en: License
ug: ئىجازەتنامە

en: Lime
ug: ئاچ يېشىل

en: Limit the size of each slice in bytes
ug: ھەر بىر بۆلەكنىڭ چوڭ-كىچىكلىكىنى بايت بىلەن چەكلەڭ

en: Limit the size of each slice in macroblocks
ug: ماكرو قۇلۇپتىكى ھەر بىر بۆلەكنىڭ چوڭ-كىچىكلىكىنى چەكلەڭ

en: Line 1:
ug: 1-قۇر:

en: Line 2:
ug: 2-قۇر:

en: Linear
ug: سىزىقلىق

en: Linear (fastest)
ug: سىزىقلىق (ئەڭ تېز)

en: Linear PCM audio decoder
ug: تۈز سىزىقلىق PCM ئاۋاز كود يەشكۈچ

en: Linear PCM audio encoder
ug: تۈز سىزىقلىق PCM ئاۋاز كودلىغۇچ

en: Linear PCM audio packetizer
ug: تۈز سىزىقلىق PCM ئاۋاز بوغچىسى

en: Lingala
ug: لىنگالاچە

en: Linguistic markup
ug: تىل بەلگىسى

en: Link #
ug: ئۇلىنىش #

en: List
ug: تىزىملىك

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
ug: VLC ئالدىن ئىشلىتىدىغان كود يەشكۈچ تىزىملىكى. مەسىلەن ، «دۆت ، a52» باشقىلارنى سىناپ بېقىشتىن بۇرۇن دۇمباق ۋە a52 كود يەشكۈچنى سىنايدۇ. پەقەت ئىلغار ئىشلەتكۈچىلەرلا بۇ تاللاشنى ئۆزگەرتىشى كېرەك ، چۈنكى ئۇ سىزنىڭ بارلىق ئېقىنلىرىڭىزنى قويۇۋېتىدۇ.

en: List of keystores that VLC will use in priority.
ug: VLC ئالدىن ئىشلىتىدىغان ئاچقۇچ دۇكانلىرىنىڭ تىزىملىكى.

en: List of revoked servers certificates
ug: ئەمەلدىن قالدۇرۇلغان مۇلازىمېتىر گۇۋاھنامىسى

en: List of words separated by | to filter
ug: | بىلەن ئايرىلغان سۆزلەرنىڭ تىزىملىكى سۈزۈش

en: List special files
ug: ئالاھىدە ھۆججەتلەرنى تىزىڭ

en: Listeners
ug: ئاڭلىغۇچىلار

en: Lithuanian
ug: لىتۋاچە

en: Live
ug: نەق مەيدان

en: Live Playback delay (ms)
ug: Live Playback كېچىكىش (ms)

en: Live capture caching (ms)
ug: نەق مەيدان سۈرەتكە ئېلىش (ms)

en: Live555 stream transport
ug: Live555 ئېقىم مىقدارى

en: Load
ug: ئىشلىتىلىۋاتىدۇ

en: Load extensions on startup
ug: قوزغالغاندا كېڭەيتىلمە يۈكلەڭ

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
ug: بۇ تارماق ھۆججەتنى يۈكلەڭ. Autodetect سىزنىڭ تارماق ھۆججىتىڭىزنى بايقىيالمىغاندا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Loading flowplayer...
ug: يۈكلىگۈچنى يۈكلەۋاتىدۇ ...

en: Local Network
ug: يەرلىك تور

en: Local oscillator high frequency (kHz)
ug: يەرلىك تەۋرىنىش يۇقىرى چاستوتىسى (kHz)

en: Local oscillator low frequency (kHz)
ug: يەرلىك تەۋرىنىش تۆۋەن چاستوتىسى (kHz)

en: Locally collect statistics
ug: ستاتىستىكا سانلىق مەلۇماتلىرىنى يەرلىك توپلاڭ

en: Location
ug: ئورنى

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
ug: ئاپتوماتىك تىزما ئايلاندۇرۇش ئۈچۈن SVG قېلىپىنى ساقلايدىغان ھۆججەتنىڭ ئورنى

en: Location:
ug: ئورنى:

en: Lock Aspect Ratio
ug: قۇلۇپلىنىش نىسبىتى

en: Log all VLC messages to a text file.
ug: بارلىق VLC ئۇچۇرلىرىنى تېكىست ھۆججىتىگە خاتىرىلەڭ.

en: Log filename
ug: ھۆججەت ئىسمى

en: Log format
ug: خاتىرە فورماتى

en: Log to file
ug: خاتىرىنى ھۆججەتكە ساقلا

en: Logging
ug: كۈندىلىك خاتىرە

en: Login:pass
ug: كىرىش: ئۆتۈش

en: Logo
ug: تۇغ

en: Logo animation # of loops
ug: لوگونىڭ كارتون فىلىمى

en: Logo erase
ug: Logo ئۆچۈرۈش

en: Logo filenames
ug: ھۆججەت ئىسمى

en: Logo individual image time in ms
ug: Ms دىكى يەككە رەسىم ۋاقتى

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
ug: بەلگە ئېنىقلىق قىممىتى (تولۇق سۈزۈكلۈك ئۈچۈن 0 دىن 255 گىچە).

en: Logo position
ug: بەلگە ئورنى

en: Logo sub source
ug: بەلگە مەنبە

en: Logo video filter
ug: سىن سۈزگۈچ

en: Long backwards jump
ug: ئۇزۇن كەينىگە سەكرەش

en: Long forward jump
ug: ئۇزۇنغا سەكرەش

en: Long jump length
ug: ئۇزۇن سەكرەش ئۇزۇنلۇقى

en: Long jump length, in seconds.
ug: ئۇزۇن سەكرەش ئۇزۇنلۇقى ، سېكۇنتتا.

en: Look and feel
ug: قاراڭ ۋە ھېس قىلىڭ

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
ug: ئەگەر بۇ مۇندەرىجە ھۆججىتىڭىز نۆۋەتتىكى مۇندەرىجىدە تېپىلمىسا ، بۇ يوللاردىن بىر تارماق ھۆججەت ئىزدەڭ.

en: Loop
ug: دەۋرىي

en: Loop / Repeat
ug: Loop / تەكرار

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
ug: ئايلانما سۈزگۈچ AlphaC0 ۋە Beta پارامېتىرلىرى alfa: beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
ug: ئايلانما سۈزگۈچ AlphaC0 ۋە Beta پارامېتىرلىرى. ئالفا ۋە beta پارامېتىرلىرى ئۈچۈن -6 دىن 6 گىچە. -6 يېنىك سۈزگۈچ ، 6 كۈچلۈك دېگەنلىك.

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
ug: A نۇقتىدىن B نۇقتىغا ئۈزلۈكسىز ئايلىنىش
    A نۇقتىنى بەلگىلەش ئۈچۈن چېكىڭ

en: Loop from point A to point B continuously.
ug: A نۇقتىدىن B نۇقتىغا ئۈزلۈكسىز ئايلىنىش.

en: Loop: %s
ug: Loop:% s

en: Loopback mode
ug: Loopback ھالىتى

en: Lossless mode
ug: زىيانسىز ھالەت

en: Lost
ug: يوقاپ كەتتى

en: Lost buffers
ug: يوقاپ كەتكەن بۇففېر

en: Lost frames
ug: يوقاپ كەتكەن رامكىلار

en: Loudness mode
ug: يۇقىرى ئاۋاز ھالىتى

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
ug: يۇقىرى ئاۋازلىق ھالەت a.k.a. باسنى ئاشۇرۇش.

en: Low
ug: تۆۋەن

en: Low (low quality and low bandwidth)
ug: تۆۋەن (تۆۋەن سۈپەتلىك ۋە تۆۋەن كەڭ بەلۋاغ)

en: Low CPU (low quality but high bandwidth)
ug: تۆۋەن CPU (تۆۋەن سۈپەتلىك ئەمما كەڭ بەلۋاغ كەڭلىكى)

en: Low Definition (360 lines)
ug: تۆۋەن ئېنىقلىما (360 قۇر)

en: Low Delay mode
ug: تۆۋەن كېچىكىش ھالىتى

en: Low Pass Filter
ug: تۆۋەن پاس سۈزگۈچ

en: Low freq gain (dB)
ug: تۆۋەن ئەركىن پايدا (dB)

en: Low latency
ug: تۆۋەن كېچىكىش

en: Low-frequency effects
ug: تۆۋەن چاستوتىلىق ئۈنۈم

en: Low-priority code rate
ug: تۆۋەن ئېتىبار كود نىسبىتى

en: Lowest
ug: ئەڭ تۆۋەن

en: Lowest Bandwidth/Quality
ug: ئەڭ تۆۋەن كەڭ بەلۋاغ / سۈپەت

en: Lowest Latency
ug: ئەڭ تۆۋەن كەڭلىك

en: Lowest latency
ug: ئەڭ تۆۋەن كېچىكىش

en: Lua Playlist Parser Interface
ug: Lua Playlist Parser كۆرۈنمە يۈزى

en: Lua interface configuration
ug: Lua كۆرۈنمە يۈزى سەپلىمىسى

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
ug: Lua كۆرۈنمە يۈزى سەپلىمىسى. فورماتى: '["<interface module name>"] = {<option> = <value>, ...}, ...'.

en: Lua interface module to load
ug: يۈكلىنىدىغان Lua كۆرۈنمە يۈزى مودۇلى

en: Lua interpreter
ug: Lua تەرجىمان

en: Luminance elimination
ug: يورۇقلۇقنى يوقىتىش

en: Lyrics
ug: ناخشا سۆزى

en: M&JPEG
ug: M & JPEG

en: M-JPEG camera demuxer
ug: M-JPEG كامېرا كۆرسەتكۈچ

en: M3U playlist
ug: M3U قويۇش تىزىملىكى

en: M3U playlist export
ug: M3U قويۇش تىزىملىكى ئېكسپورتى

en: M3U playlist import
ug: M3U قويۇش تىزىملىكى ئەكىرىش

en: M3U8 playlist
ug: M3U8 قويۇش تىزىملىكى

en: M3U8 playlist export
ug: M3U8 قويۇش تىزىملىكى ئېكسپورتى

en: M4A audio only
ug: پەقەت M4A ئاۋازلىق

en: MIDI synthesis not set up
ug: MIDI بىرىكمىسى قۇرۇلمىدى

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
ug: MIME مۇلازىمېتىر تەرىپىدىن قايتۇرۇلغان (ئېنىقلانمىغان بولسا ئاپتوماتىك تەكشۈرۈلگەن).

en: MLP/TrueHD parser
ug: MLP / TrueHD تەھلىلچىسى

en: MMAL-based decoder plugin for Raspberry Pi
ug: Raspberry Pi ئۈچۈن MMAL نى ئاساس قىلغان كود يەشكۈچ قىستۇرمىسى

en: MMAL-based deinterlace filter plugin
ug: MMAL ئاساسىدىكى سۈزگۈچ قىستۇرمىسى

en: MMAL-based vout plugin for Raspberry Pi
ug: Raspberry Pi ئۈچۈن MMAL ئاساسىدىكى ئاۋاز قىستۇرمىسى

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
ug: MMS ئېقىنلىرى بىر نەچچە باشلانغۇچ ئېقىننى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ. ئۇلارنىڭ ھەممىسىنى تاللىسىڭىز بولىدۇ.

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
ug: MMX I420 ، IYUV ، YV12 دىن RV15 ، RV16 ، RV24 ، RV32 ئايلاندۇرۇش

en: MMX conversions from
ug: MMX ئايلاندۇرۇش

en: MP&3
ug: MP & 3

en: MP&4/MOV
ug: MP & 4 / MOV

en: MP3 fixed point audio encoder
ug: MP3 مۇقىم نۇقتا ئاۋاز كودلىغۇچ

en: MP4/MOV muxer
ug: MP4 / MOV muxer

en: MPEG &1
ug: MPEG & 1

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
ug: MPEG I / II سىن كود يەشكۈچ (libmpeg2 نى ئىشلىتىپ)

en: MPEG Transport Stream demuxer
ug: MPEG قاتناش ئېقىمى كۆرسەتكۈچى

en: MPEG audio decoder using mpg123
ug: MPg123 ئارقىلىق MPEG ئاۋاز كود يەشكۈچ

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
ug: MPEG ئاۋاز قەۋىتى I / II / III كود يەشكۈچ

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
ug: MPEG ئاۋاز قەۋىتى I / II / III بوغچا

en: MPEG-I/II video demuxer
ug: MPEG-I / II سىن كۆرسەتكۈچ

en: MPEG-I/II video packetizer
ug: MPEG-I / II سىن بوغچىسى

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
ug: MPEG-I / II / 4 / A52 / DTS / MLP ئاۋاز

en: MPEG-PS demuxer
ug: MPEG-PS كۆرسەتكۈچ

en: MPEG4 audio packetizer
ug: MPEG4 ئاۋاز بوغچىسى

en: MPEG4 quantization matrix
ug: MPEG4 مىقدارلاشتۇرۇش ماترىسسا

en: MPEG4 video packetizer
ug: MPEG4 سىن بوغچىسى

en: MTP Device
ug: MTP ئۈسكۈنىسى

en: MTP devices
ug: MTP ئۈسكۈنىلىرى

en: MTP input
ug: MTP كىرگۈزۈش

en: MTU of the network interface
ug: تور كۆرۈنمە يۈزىنىڭ MTU

en: MUX for RAW RTSP transport
ug: RAW RTSP توشۇش ئۈچۈن MUX

en: MUX options
ug: MUX تاللانمىلىرى

en: Mac OS X OpenGL video output
ug: Mac OS X OpenGL سىن چىقىرىش

en: Mac OS X hardware video filters
ug: Mac OS X قاتتىق دېتال سىن سۈزگۈچ

en: Mac OS X interface
ug: Mac OS X كۆرۈنمە يۈزى

en: Macedonian
ug: ماكېدونچە

en: Magnification/Zoom
ug: چوڭايتىش / چوڭايتىش

en: Magnify
ug: چوڭايت

en: Magnify/Zoom interactive video filter
ug: چوڭايتىش / چوڭايتىش ئۆز-ئارا سىن سۈزگۈچ

en: Main Profile
ug: ئاساسلىق ئارخىپ

en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال ستونى

en: Main Window...
ug: Main Window ...

en: Main audio
ug: ئاساسلىق ئاۋاز

en: Main interfaces
ug: ئاساسىي ئارايۈز

en: Main interfaces settings
ug: ئاساسىي ئارايۈز تەڭشەكلەر

en: Major channel
ug: ئاساسلىق قانال

en: Make a donation...
ug: ئىئانە قىلىڭ ...

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
ug: مۇلازىمېتىرنى icecast / shocastcast تور بېكىتىدىكى «سېرىق بەتلەر» (ئېقىنلارنىڭ مۇندەرىجىسى تىزىملىكى) دە ئاشكارا ئېچىڭ. توۋلاش ئۈچۈن كۆرسىتىلگەن بىترات ئۇچۇرنى تەلەپ قىلىدۇ. مۇز تېيىلىش ئۈچۈن Ogg ئېقىشىنى تەلەپ قىلىدۇ.

en: Make use of the QPUs to allow higher quality deinterlacing of HD content.
ug: QPU دىن پايدىلىنىپ ، HD مەزمۇنىنىڭ تېخىمۇ سۈپەتلىك ئايرىلىشىغا يول قويۇڭ.

en: Makeup
    gain
ug: گىرىم قىلىش
    پايدا

en: Makeup gain
ug: گىرىم قىلىش

en: Malagasy
ug: ماداغاسقارچە

en: Malay
ug: مالايچە

en: Malayalam
ug: مالايالامچە

en: Maltese
ug: مالتاچە

en: Manage Streams
ug: ئېقىنلارنى باشقۇرۇش

en: Manx
ug: Ins

en: Maori
ug: ماۋرىچە

en: Marathi
ug: ماراتىچە

en: Maroon
ug: توق قىزىل

en: Marquee
ug: سېرىش

en: Marquee text to display. (Available format strings: %Y = year, %m = month, %d = day, %H = hour, %M = minute, %S = second, ...)
ug: Marquee تېكىستنى كۆرسىتىش. (ئىشلەتكىلى بولىدىغان فورمات تىزمىلىرى:% Y = يىل ،% m = ئاي ،% d = كۈن ،% H = سائەت ،% M = مىنۇت ،% S = سېكۇنت ، ...)

en: Marshall
ug: مارشال

en: Mask
ug: ماسكا

en: Master server IP address
ug: ئاساسلىق مۇلازىمېتىر IP ئادرېسى

en: Max QP step between frames.
ug: رامكا ئارىسىدىكى ئەڭ چوڭ QP قەدەم.

en: Max length
ug: ئەڭ ئۇزۇن ئۇزۇنلۇقى

en: Max local bitrate
ug: Max bitrate

en: Max number of threads used for frame decoding, default 0=auto
ug: رامكا يېشىشتە ئىشلىتىلىدىغان تېما سانى ئەڭ كۆپ ، سۈكۈتتىكى 0 = ئاپتوماتىك

en: Max number of threads used for tile decoding, default 0=auto
ug: كاھىش يېشىشتە ئىشلىتىلىدىغان تېما سانى ئەڭ كۆپ ، سۈكۈتتىكى 0 = ئاپتوماتىك

en: Maximal bitrate
ug: ئەڭ چوڭ بىت نىسبىتى

en: Maximal period
ug: ئەڭ چوڭ مەزگىل

en: Maximal period of the noise grain in pixel
ug: پېكسىلدىكى شاۋقۇن دانلىرىنىڭ ئەڭ چوڭ ۋاقتى

en: Maximal volume level
ug: ئەڭ چوڭ ھەجىم دەرىجىسى

en: Maximum B (deprecated)
ug: ئەڭ چوڭ B (ۋاقتى ئۆتكەن)

en: Maximum Bitrate
ug: ئەڭ چوڭ Bitrate

en: Maximum GOP size
ug: ئەڭ چوڭ GOP چوڭلۇقى

en: Maximum RTP sequence number dropout
ug: ئەڭ چوڭ RTP تەرتىپ نومۇرى چۈشۈش

en: Maximum RTP sequence number misordering
ug: ئەڭ چوڭ RTP تەرتىپ نومۇرى خاتا

en: Maximum RTP sources
ug: ئەڭ چوڭ RTP مەنبە

en: Maximum Volume displayed
ug: ئەڭ چوڭ ھەجىمى كۆرسىتىلدى

en: Maximum bitrate
ug: ئەڭ چوڭ bitrate

en: Maximum bitrate (kbps)
ug: ئەڭ چوڭ bitrate (kbps)

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
ug: دائىملىق bitrate ھالەتتە كودلاشتۇرغاندا kbps دىكى ئەڭ چوڭ bitrate

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
ug: Kbps دىكى ئەڭ چوڭ bitrate. بۇ قوللىنىشچان پروگراممىلارنى ئاقلاشقا پايدىلىق.

en: Maximum device height
ug: ئۈسكۈنىنىڭ ئەڭ چوڭ ئېگىزلىكى

en: Maximum device width
ug: ئۈسكۈنىنىڭ ئەڭ چوڭ كەڭلىكى

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
ug: ھەرىكەت مۆلچەرىنى ئىزدەشنىڭ ئەڭ چوڭ ئارىلىقى ، مۆلچەرلەنگەن ئورۇن (لار) دىن ئۆلچىنىدۇ. سۈكۈتتىكى 16 كۆپىنچە كۆرۈنۈشلەرگە پايدىلىق ، يۇقىرى ھەرىكەت تەرتىپى 24 دىن 32 گىچە بولغان تەڭشەكلەردىن پايدىلىنىشى مۇمكىن. 0 دىن 64 گىچە.

en: Maximum encoding bitrate
ug: ئەڭ چوڭ كودلاش bitrate

en: Maximum frame rate to use (0 = no limits).
ug: ئىشلىتىشكە بولىدىغان ئەڭ چوڭ رامكا نىسبىتى (0 = چەكلىمىسى يوق).

en: Maximum level
ug: ئەڭ يۇقىرى سەۋىيە

en: Maximum motion vector length
ug: ئەڭ چوڭ ھەرىكەت ۋېكتورىنىڭ ئۇزۇنلۇقى

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
ug: پىكسېلدىكى ئەڭ چوڭ ھەرىكەت ۋېكتورىنىڭ ئۇزۇنلۇقى. -1 ئاپتوماتىك ، سەۋىيىگە ئاساسەن.

en: Maximum motion vector search range
ug: ئەڭ چوڭ ھەرىكەت ۋېكتورى ئىزدەش دائىرىسى

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
ug: ئېكراندا كۆرسىتىلگەن ھەرپ-بەلگىلەرنىڭ سانى.

en: Maximum number of connections
ug: ئۇلىنىش سانى ئەڭ كۆپ

en: Maximum number of subtitles allowed at the same time.
ug: بىرلا ۋاقىتتا رۇخسەت قىلىنغان ئەڭ كۆپ تارماق تېما.

en: Maximum output video height.
ug: ئەڭ يۇقىرى چىقىرىش سىن ئېگىزلىكى.

en: Maximum output video width.
ug: ئەڭ چوڭ چىقىرىش سىن كەڭلىكى.

en: Maximum overlapping subtitles
ug: ئەڭ كۆپ تەكرارلىنىدىغان تارماق تېما

en: Maximum quantizer parameter.
ug: ئەڭ چوڭ مىقدارلاشتۇرغۇچ پارامېتىرى.

en: Maximum time allowed to preparse an item, in milliseconds
ug: بىر تۈرنى تەييارلاشقا ئەڭ يۇقىرى ۋاقىت ، سېكۇنتتا

en: Maximum video height
ug: ئەڭ چوڭ سىن ئېگىزلىكى

en: Maximum video quantizer scale
ug: ئەڭ چوڭ سىن مىقدارلاشتۇرغۇچ ئۆلچىمى

en: Maximum video quantizer scale.
ug: ئەڭ چوڭ سىن مىقدارلاشتۇرغۇچ ئۆلچىمى.

en: Maximum video width
ug: ئەڭ چوڭ سىن كەڭلىكى

en: Mean
ug: ئوتتۇرىچە

en: Media &Information
ug: Media & Information

en: Media (player) role for operating system policy.
ug: مەشغۇلات سىستېمىسى سىياسىتىدىكى مېدىيا (قويغۇچ) رولى.

en: Media Information
ug: ۋاسىتە ئۇچۇرى

en: Media Information...
ug: ۋاسىتە ئۇچۇرى

en: Media Library
ug: ۋاستە ئامبىرى

en: Media Menu
ug: Media menu

en: Media data size
ug: مېدىيا سانلىق مەلۇمات چوڭلۇقى

en: Media encapsulated as %@ cannot be streamed through the HTTP protocol for technical reasons.
ug: % @ دەپ مۇجەسسەملەنگەن مېدىيا تېخنىكىلىق سەۋەبلەر تۈپەيلىدىن HTTP كېلىشىمىدىن تارقىتىلمايدۇ.

en: Media files cannot be resumed because keeping recent media items is disabled.
ug: مېدىيا ھۆججەتلىرىنى ئەسلىگە كەلتۈرۈشكە بولمايدۇ ، چۈنكى يېقىنقى مېدىيا تۈرلىرىنى ساقلاش چەكلەنگەن.

en: Media role
ug: مېدىيا رولى

en: Media: %s
ug: Media:% s

en: Meditative
ug: خىيالىي مۇزىكا

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Medium (medium quality and medium bandwidth)
ug: ئوتتۇراھال (ئوتتۇراھال ۋە ئوتتۇراھال كەڭ بەلۋاغ)

en: Medium backwards jump
ug: ئوتتۇراھال كەينىگە سەكرەش

en: Medium forward jump
ug: ئوتتۇراھال سەكرەش

en: Medium jump length
ug: ئوتتۇرا سەكرەش ئۇزۇنلۇقى

en: Medium jump length, in seconds.
ug: ئوتتۇرا سەكرەش ئۇزۇنلۇقى ، سېكۇنتتا.

en: Mega bass cutoff
ug: مېگا باس كېسىش

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
ug: Megabass ھالىتى كېسىش چاستوتىسى ، Hz. بۇ مېگاباس ئېففېكتى قوللىنىلىدىغان ئەڭ يۇقىرى چاستوتا. ئىناۋەتلىك قىممىتى 10 دىن 100 Hz غىچە.

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
ug: Megabass ھالىتى سەۋىيىسى (0 دىن 100 گىچە ، سۈكۈتتىكى قىممىتى 0).

en: Memory input
ug: ئىچكى ساقلىغۇچ كىرگۈزۈش

en: Memory keystore
ug: ئىچكى ساقلىغۇچ

en: Memory stream
ug: ئىچكى ساقلىغۇچ

en: Menu
ug: تىزىملىك

en: Menu language
ug: تىزىملىك تىلى

en: Menu popup
ug: تىزىملىك كۆزنىكى

en: Menu title
ug: تىزىملىك ئىسمى

en: Menus
ug: تىزىملىك

en: Menus language:
ug: تىزىملىك تىلى:

en: Mesh height
ug: Mesh ئېگىزلىكى

en: Mesh width
ug: كەڭلىك كەڭلىكى

en: Messages
ug: ئۇچۇرلار

en: Messages...
ug: ئۇچۇرلار…

en: Meta+
ug: Meta +

en: Metadata
ug: مېتا سانلىق-مەلۇماتى

en: Metal
ug: مېتال

en: Method used to encode the video sequence
ug: سىن تەرتىپىنى كودلاشتا قوللىنىلغان ئۇسۇل

en: Mi&nimal Interface
ug: Mi & nimal Interface

en: Microsoft Media Server (MMS) input
ug: Microsoft Media Server (MMS) كىرگۈزۈش

en: Middle
ug: ئوتتۇرا

en: Minimal Mac OS X interface
ug: ئەڭ تۆۋەن Mac OS X كۆرۈنمە يۈزى

en: Minimal index interval, in microseconds. Set to 0 to disable index creation.
ug: ئەڭ تۆۋەن كۆرسەتكۈچ ئارىلىقى ، مىكرو سېكۇنتتا. كۆرسەتكۈچ قۇرۇشنى چەكلەش ئۈچۈن 0 گە تەڭشەڭ.

en: Minimal period
ug: ئەڭ تۆۋەن مەزگىل

en: Minimal period of the noise grain in pixel
ug: پېكسىلدىكى شاۋقۇن دانلىرىنىڭ ئەڭ تۆۋەن ۋاقتى

en: Minimize
ug: كىچىكلىتىڭ

en: Minimum Audio level to raise the alarm
ug: ئاگاھلاندۇرۇش سىگنالىنىڭ ئەڭ تۆۋەن دەرىجىسى

en: Minimum B (deprecated)
ug: ئەڭ تۆۋەن B (ۋاقتى ئۆتكەن)

en: Minimum GOP size
ug: ئەڭ تۆۋەن GOP چوڭلۇقى

en: Minimum alpha value
ug: ئەڭ تۆۋەن ئالفا قىممىتى

en: Minimum bitrate (kbps)
ug: ئەڭ تۆۋەن bitrate (kbps)

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
ug: دائىملىق bitrate ھالەتتە كودلاشتۇرغاندا kbps دىكى ئەڭ تۆۋەن bitrate

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
ug: Kbps دىكى ئەڭ تۆۋەن bitrate. بۇ مۇقىم چوڭلۇقتىكى قانالنى كودلاشتۇرۇشقا پايدىلىق.

en: Minimum buffer space between threads
ug: تېما ئارىسىدىكى ئەڭ تۆۋەن بۇففېر بوشلۇقى

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
ug: تېما ئارىسىدىكى ئەڭ تۆۋەن بۇففېر بوشلۇقى. -1 تېما بولۇپ ، تېما سانىنى ئاساس قىلىدۇ.

en: Minimum encoding bitrate
ug: ئەڭ تۆۋەن كودلاش bitrate

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
ug: ئەڭ تۆۋەن مىقدارلاشتۇرغۇچ پارامېتىرى. 15 دىن 35 كىچە پايدىلىق دائىرەدەك قىلىدۇ.

en: Minimum time (in milliseconds) between subtitle disappearance and newer subtitle appearance (earlier subtitle delay will be extended to fill the gap).
ug: تارماق تېما يوقاپ كېتىش بىلەن يېڭى تارماق كۆرۈنۈش ئوتتۇرىسىدىكى ئەڭ تۆۋەن ۋاقىت (مىللىمېتىر سېكۇنتتا)

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after its predecessor has disappeared (subtitle delay will be extended to meet this requirement).
ug: ئەڭ تۆۋەن ۋاقىت (مىللىي سېكۇنتتا) ئالدىنقى تارماق غايىب بولغاندىن كېيىن تۇرۇشى كېرەك (تارماق كېچىكتۈرۈش بۇ تەلەپنى قاندۇرۇش ئۈچۈن ئۇزارتىلىدۇ).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after newer subtitle has appeared (earlier subtitle delay will be shortened to avoid the overlap).
ug: ئەڭ يېڭى ۋاقىت (مىللىي سېكۇنتتا) يېڭى تېما پەيدا بولغاندىن كېيىن ساقلىنىشى كېرەك (بىر-بىرىدىن ئېشىپ كېتىشنىڭ ئالدىنى ئېلىش ئۈچۈن ئىلگىرىكى تارماق كېچىكتۈرۈش قىسقارتىلىدۇ).

en: Minimum video quantizer scale
ug: ئەڭ تۆۋەن سىنلىق مىقدار ئۆلچىمى

en: Minimum video quantizer scale.
ug: ئەڭ تۆۋەن سىنلىق مىقدار ئۆلچىمى.

en: Mirror
ug: ئەينەك

en: Mirror orientation
ug: ئەينەك يۆنىلىشى

en: Mirror video
ug: ئەينەك سىن

en: Mirror video filter
ug: ئەينەك سىن سۈزگۈچ

en: Misc
ug: ئارىلاش

en: Miscellaneous
ug: باشقىلار

en: Miscellaneous Options
ug: باشقا تاللانمىلار

en: Miscellaneous audio settings and modules.
ug: ھەرخىل ئاۋاز تەڭشىكى ۋە مودۇلى.

en: Missing AACS configuration file!
ug: يوقاپ كەتكەن AACS سەپلىمە ھۆججىتى!

en: Mode
ug: ھالىتى

en: Modulation / Constellation
ug: مودېل / يۇلتۇز تۈركۈمى

en: Moldavian
ug: مولداۋىيىچە

en: Mongolian
ug: موڭغۇلچە

en: Monitor pixel aspect ratio
ug: پېكسىل تەرەپ نىسبىتىنى نازارەت قىلىڭ

en: Mono
ug: يەككە يوللۇق ئاۋاز

en: More bands for the spectrometer: 80 if enabled, else 20.
ug: سپېكتومېتىر ئۈچۈن تېخىمۇ كۆپ بەلۋاغ: ئەگەر قوزغىتىلغان بولسا 80 ، باشقا 20.

en: More information...
ug: تەپسىلىي ئۇچۇر…

en: Mosaic
ug: نەققاشلىق

en: Mosaic bridge
ug: موسا كۆۋرۈكى

en: Mosaic bridge stream output
ug: موسا كۆۋرۈك ئېقىمى

en: Motion Vector precision
ug: ھەرىكەت Vector ئېنىقلىقى

en: Motion Vector precision in pels
ug: پېلەكتىكى ھەرىكەت Vector ئېنىقلىقى

en: Motion blur
ug: ھەرىكەت تۇتۇق

en: Motion blur filter
ug: ھەرىكەت تۇتۇق سۈزگۈچ

en: Motion detect
ug: ھەرىكەت بايقاش

en: Motion detect video filter
ug: ھەرىكەت سىن سۈزگۈچنى بايقايدۇ

en: Motion masking
ug: ھەرىكەت نىقابى

en: Motion threshold (10-100)
ug: ھەرىكەت چېكى (10-100)

en: Mount Point
ug: ئېگەرلەش نۇقتىسى

en: Mouse Gestures
ug: مائۇس قول ئىشارىسى

en: Mouse Wheel Down
ug: مائۇس چاقى تۆۋەن

en: Mouse Wheel Left
ug: مائۇس چاقى سول

en: Mouse Wheel Right
ug: مائۇس چاقى توغرا

en: Mouse events
ug: چاشقان ۋەقەسى

en: Mouse gestures control interface
ug: مائۇس قول ئىشارىتىنى كونترول قىلىش كۆرۈنمە يۈزى

en: Mouse pointer image
ug: مائۇس كۆرسەتكۈچ رەسىمى

en: Mouse wheel horizontal axis control
ug: مائۇس چاقىنىڭ توغرىسىغا ئوق كونترول قىلىش

en: Mouse wheel vertical axis control
ug: مائۇس چاقىنىڭ تىك ئوق كونتروللۇقى

en: Move To Trash and Relaunch VLC
ug: ئەخلەت ساندۇقىغا يۆتكىلىپ VLC نى قايتا قوزغىتىڭ

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
ug: بارلىق بابلارنى يۆتكەڭ. بۇ قىممەتنى نەچچە سېكۇنت قىلىپ بەلگىلەش كېرەك.

en: Multicast
ug: ھەممىگە ئاڭلىتىش

en: Multichannel television sound (MTS)
ug: كۆپ يوللۇق تېلېۋىزىيە ئاۋازى (MTS)

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
ug: Multipass ratecontrol:
     - 1: بىرىنچى ئۆتكەل ، سانلىق مەلۇمات ھۆججىتى قۇرىدۇ
     - 2: ئاخىرقى ئۆتكەل ، سانلىق مەلۇمات ھۆججىتىنى قاپلىمايدۇ
     - 3: Nth pass ، سانلىق مەلۇمات ھۆججىتىنى قاپلىۋالىدۇ

en: Multiple Files Selected.
ug: كۆپ ھۆججەت تاللانغان.

en: Multiple files selected.
ug: كۆپ ھۆججەت تاللانغان.

en: Multiple profiles with the same name are not allowed.
ug: ئوخشاش ئىسىمدىكى بىر قانچە ئارخىپقا رۇخسەت قىلىنمايدۇ.

en: Multiply subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
ug: بۇ قىممەت بويىچە تارماق تېما مۇددىتىنى كۆپەيتىڭ.
    0 نى چەكلەڭ.

en: Music
ug: مۇزىكا

en: Musical
ug: موسيقي

en: Mute
ug: ئۈنسىز

en: Mute the audio.
ug: ئاۋازنى ئاۋازسىز.

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
ug: Mux PMT (تەلەپ قىلىدۇ --sout-ts-es-id-pid)

en: Muxer to use for the stream.
ug: بۇ ئېقىنغا ئىشلىتىدىغان Muxer.

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
ug: Muxers بارلىق ئېلېمېنتلارنى (سىن ، ئاۋاز ، ...) بىر يەرگە توپلاش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان كودلاش فورماتىنى ھاسىل قىلىدۇ. بۇ تەڭشەك سىزنى ھەر ۋاقىت مەلۇم مۇقامنى زورلاشقا مەجبۇرلايدۇ. بەلكىم بۇنداق قىلماسلىقىڭىز مۇمكىن.
    ھەر بىر مۇقام ئۈچۈن كۆڭۈلدىكى پارامېتىرلارنى تەڭشىيەلەيسىز.

en: My Computer
ug: كومپيۇتېرىم

en: My Music
ug: كۈيلىرىم

en: My Pictures
ug: رەسىملىرىم

en: My Videos
ug: سىنلىرىم

en: N&ormal Speed
ug: N & ormal Speed

en: N/A
ug: ئۇچۇر يوق

en: NFS input
ug: NFS كىرگۈزۈش

en: NFS operation failed
ug: NFS مەشغۇلاتى مەغلۇپ بولدى

en: NT Service
ug: NT مۇلازىمىتى

en: NTSC M South Korea
ug: NTSC M كورېيە

en: Name
ug: ئاتى

en: Name of XML file containing Haar cascade description
ug: Haar كاسات تەسۋىرىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان XML ھۆججىتىنىڭ ئىسمى

en: Name of current instance
ug: نۆۋەتتىكى مىسالنىڭ ئىسمى

en: Name of desired display device
ug: لازىملىق كۆرسىتىش ئۈسكۈنىسىنىڭ ئىسمى

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
ug: ئىشلىتىدىغان ئىچكى OpenCV قىستۇرما سۈزگۈچنىڭ ئىسمى

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
ug: DirectShow قىستۇرمىسى ئىشلىتىدىغان ئاۋاز ئۈسكۈنىسىنىڭ ئىسمى. ئەگەر ھېچقانداق نەرسە بەلگىلىمىسىڭىز ، سۈكۈتتىكى ئۈسكۈنە ئىشلىتىلىدۇ.

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
ug: نىشان كۆۋرۈكنىڭ ئىسمى. ئەگەر بىرلا ۋاقىتتا بىردىن كۆپ كۆۋرۈككە ئېھتىياجلىق بولمىسىڭىز ، بۇ تاللاشنى تاشلىۋەتسىڭىز بولىدۇ.

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
ug: خام ئېقىن تاشلىنىدىغان ھۆججەتنىڭ ئىسمى.

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
ug: DirectShow قىستۇرمىسى ئىشلىتىدىغان سىن ئۈسكۈنىسىنىڭ ئىسمى. ئەگەر ھېچقانداق نەرسە بەلگىلىمىسىڭىز ، سۈكۈتتىكى ئۈسكۈنە ئىشلىتىلىدۇ.

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
ug: بۇ كۆۋرۈكنىڭ ئىسمى. ئەگەر بىرلا ۋاقىتتا بىردىن كۆپ كۆۋرۈككە ئېھتىياجلىق بولمىسىڭىز ، بۇ تاللاشنى تاشلىۋەتسىڭىز بولىدۇ.

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
ug: شاۋقۇن / icecast مۇلازىمېتىرىدىكى بۇ ئېقىن / قانالغا بېرىدىغان ئىسىم.

en: Name:
ug: ئاتى:

en: Narrow-band (8kHz)
ug: تار بەلۋاغ (8kHz)

en: Native American
ug: ئامېرىكا مۇزىكىسى

en: Nauru
ug: ناۋرۇ

en: Navajo
ug: ناۋاجوچە

en: Navigate down
ug: يول باشلاش

en: Navigate left
ug: سولغا يوللاڭ

en: Navigate right
ug: توغرا يول باشلاش

en: Navigate up
ug: يول باشلاش

en: Navy
ug: ئاسمان كۆكى

en: Ndebele, North
ug: ندىبېلې، شىمالىي

en: Ndebele, South
ug: ندېبېلې، جەنۇبى

en: Ndonga
ug: ندونگا

en: Ne&xt
ug: Ne & xt

en: Near Optimal
ug: Optimal غا يېقىن

en: Nearest neighbour (bad quality)
ug: ئەڭ يېقىن قوشنىسى (ناچار سۈپەت)

en: Nearest-neighbor audio resampler
ug: يېقىن ئەتراپتىكى ئاۋاز ياڭراتقۇ

en: Negate colors
ug: رەڭلەرگە سەل قاراش

en: Negative
ug: سەلبىي

en: Nepali
ug: نېپالچە

en: Network
ug: تور

en: Network Access Policy
ug: تورغا كىرىش سىياسىتى

en: Network Protocol
ug: تور كېلىشىمنامىسى

en: Network Sync
ug: تور ماسقەدەملەش

en: Network caching (ms)
ug: تور ساقلىغۇچ (ms)

en: Network identifier
ug: تور تونۇغۇچ

en: Network interaction failed
ug: تور ئالاقىسى مەغلۇپ بولدى

en: Network master clock
ug: تور ئاساسىي سائەت

en: Network name
ug: تور ئىسمى

en: Network name to create
ug: تور نامىنى قۇرۇش

en: Network settings
ug: تور تەڭشەك

en: Network streams (SAP)
ug: تور ئېقىمى (SAP)

en: Network synchronisation
ug: تور ماس قەدەملەش

en: Network synchronization
ug: تور ماس قەدەملەش

en: Never
ug: ھەرگىز بولمايدۇ

en: Never fix
ug: ھەرگىز ئوڭشىماڭ

en: New Age
ug: يېڭى ئەسىر مۇزىكىسى

en: New ES ID
ug: يېڭى ES ID

en: New Wave
ug: يېڭى دولقۇن

en: New destination
ug: يېڭى مەنزىل

en: New input playing
ug: يېڭى كىرگۈزۈش ئويناش

en: New profile
ug: يېڭى ئارخىپ

en: New winamp 5.2 shoutcast import
ug: يېڭى winamp 5.2 شاۋقۇن ئاۋازى

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Next / Forward
ug: كېيىنكى / ئالدىغا

en: Next Chapter/Title
ug: كېيىنكى باب / ماۋزۇ

en: Next chapter
ug: كېيىنكى بۆلەك

en: Next frame
ug: كېيىنكى كاندۇك

en: Next media in the playlist
ug: قويۇش تىزىملىكىدىكى كېيىنكى تاراتقۇلار

en: Next media in the playlist, skip forward when held
ug: قويۇش تىزىملىكىدىكى كېيىنكى مېدىيا ، تۇتۇلغاندا ئالدىغا ئاتلاڭ

en: Next title
ug: كېيىنكى ماۋزۇ

en: Next widget style
ug: كېيىنكى كىچىك قورال ئۇسلۇبى

en: No
ug: ياق

en: No Address given
ug: ئادرېس بېرىلمىدى

en: No Audio Input device found
ug: ئاۋاز كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى تېپىلمىدى

en: No Channel Name given
ug: قانالنىڭ ئىسمى بېرىلمىدى

en: No EPG Data Available
ug: EPG سانلىق مەلۇماتلىرى يوق

en: No SDP URL given
ug: SDP URL بېرىلمىدى

en: No active subtitle
ug: ئاكتىپ تېما يوق

en: No addons found
ug: ھېچقانداق خۇرۇچ تېپىلمىدى

en: No check was performed yet.
ug: تېخى تەكشۈرۈش ئېلىپ بېرىلمىدى.

en: No decoding of Dolby Surround
ug: دولبى ئەتراپىنىڭ يېشىش ئۇسۇلى يوق

en: No description for this codec
ug: بۇ كود يەشكۈچنىڭ چۈشەندۈرۈشى يوق

en: No disc menus
ug: دىسكا تىزىملىكى يوق

en: No fixed gop structure. A picture can be intra or inter and refer to previous or future pictures.
ug: مۇقىم غول قۇرۇلمىسى يوق. رەسىم ئىچكى ياكى ئارىلىق بولۇپ ، ئالدىنقى ياكى كەلگۈسىدىكى رەسىملەرنى كۆرسىتىدۇ.

en: No input
ug: كىرگۈزۈش يوق

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
ug: كىرگۈزۈش تېپىلمىدى. خەتكۈچلەرنىڭ ئىشلىشى ئۈچۈن چوقۇم بىر ئېقىن ئوينىشى ياكى توختىتىلىشى كېرەك.

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
ug: ماس كېلىدىغان مودۇل تېپىلمىدى. ئىشلەتكىلى بولىدىغان مودۇللارنى تىزىش ئۈچۈن --list ياكى --list-verbose نى ئىشلىتىڭ.

en: No pre-filtering
ug: ئالدىن سۈزۈش يوق

en: No renderer
ug: ئۈندىدار يوق

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
ug: V4l2 مىسال تېپىلمىدى.
    ئۈسكۈنىنىڭ VLC بىلەن ئېچىلغانلىقىنى ۋە ئويناۋاتقانلىقىنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ.
    
    كونترول بۇ يەردە ئاپتوماتىك كۆرۈنىدۇ.

en: No valid host certificate found in AACS config file.
ug: AACS سەپلىمە ھۆججىتىدە ئۈنۈملۈك ساھىبجامال گۇۋاھنامىسى تېپىلمىدى.

en: No valid processing key found in AACS config file.
ug: AACS سەپلىمە ھۆججىتىدە ئۈنۈملۈك بىر تەرەپ قىلىش ئاچقۇچى تېپىلمىدى.

en: No video devices found
ug: سىن ئۈسكۈنىلىرى تېپىلمىدى

en: No video or audio device selected.
ug: سىن ياكى ئاۋاز ئۈسكۈنىسى تاللانمىدى.

en: No, Thanks
ug: ياق ، رەھمەت

en: Noise
ug: شاۋقۇن

en: Noise Threshold
ug: شاۋقۇن بوسۇغىسى

en: Noise reduction
ug: شاۋقۇننى ئازايتىش

en: Noise reduction level
ug: شاۋقۇننى ئازايتىش دەرىجىسى

en: Noise threshold to use in constant noise threshold mode
ug: توختىماي شاۋقۇن بوسۇغىسىدا ئىشلىتىدىغان شاۋقۇن بوسۇغىسى

en: Non-deterministic optimizations when threaded
ug: تېما قىلىنغاندا ئېنىقلىمايدىغان ئەلالاشتۇرۇش

en: Non-key
ug: ئاچقۇچ ئەمەس

en: None
ug: يوق

en: Nordic (Latin-6)
ug: Nordic (لاتىنچە -6)

en: Normal
ug: نورمال

en: Normal Size
ug: ئەسلى چوڭلۇقى

en: Normal rate
ug: نورمال نىسبىتى

en: Normal/Loop/Repeat
ug: نورمال / ئايلانما / تەكرارلاش

en: Normalize volume to:
ug: ئاۋازىنى نورماللاشتۇرۇش:

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
ug: ئادەتتە بولاقلاشتۇرغۇچ كېيىنكى تولۇق رامكىدا ماسقەدەملىنىدۇ. بۇ بايراقلار ئورالغۇچىغا تېپىلغان تۇنجى Intra Frame دا ماسقەدەملەشنى بۇيرۇدى.

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
ug: ئادەتتە بىز MPEG ھۆججىتىنىڭ ۋاقىت تامغىسىنى ئىشلىتىپ ئورۇن ۋە ۋاقىتنى ھېسابلايمىز. لېكىن بەزىدە بۇنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ. ئۇنىڭ ئورنىغا bitrate دىن ھېسابلاش ئۈچۈن بۇ تاللاشنى چەكلەڭ.

en: Northern Sami
ug: شىمالىي سامىچە

en: Norwegian
ug: نورۋىگىيەچە

en: Norwegian Bokmaal
ug: نورۋېگىيە بوكمالچە

en: Norwegian Nynorsk
ug: نورۋىگىيە ناينوركس

en: Not Set
ug: بەلگىلەنمىگەن

en: Not Used
ug: ئىشلىتىلمەيدۇ

en: Note that these are system-wide settings.
ug: شۇنىڭغا دىققەت قىلىڭكى ، بۇلار سىستېما خاراكتېرلىك تەڭشەكلەر.

en: Note:
ug: دىققەت:

en: Nothing playing
ug: ھېچنېمە ئوينىمايدۇ

en: Notification
ug: ئۇقتۇرۇش

en: Notify
ug: ئۇقتۇرۇش

en: Now Playing
ug: قويۇۋاتىدۇ

en: Now playing
ug: ھازىر ئويناۋاتىدۇ

en: Number of 100 frames before the 'avbr' rate control method reaches the requested bitrate with the requested accuracy. See the accuracy parameter.
ug: «Avbr» نىسبىتىنى كونترول قىلىش ئۇسۇلى تەلەپ قىلىنغان توغرىلىق بىلەن تەلەپ قىلىنغان bitrate غا يېتىشتىن ئىلگىرى 100 رامكىنىڭ سانى. توغرىلىق پارامېتىرىنى كۆرۈڭ.

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
ug: ئىككى پايدىلىنىش رامكىسى ئارىسىدا كودلىنىدىغان B رامكىنىڭ سانى.

en: Number of DWT iterations
ug: DWT تەكرارلاش سانى

en: Number of Tracks
ug: ئىز سانى

en: Number of audio buffers
ug: ئاۋاز ياڭراتقۇنىڭ سانى

en: Number of audio channels
ug: ئاۋاز يوللىرىنىڭ سانى

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
ug: ھالقىغان ئېقىمدىكى ئاۋاز قاناللىرىنىڭ سانى.

en: Number of blank pixels between bands.
ug: بەلۋاغ ئارىسىدىكى بوش پېكسىل سانى.

en: Number of channels
ug: قانال سانى

en: Number of channels information of the transcoded stream.
ug: ھالقىغان ئېقىننىڭ قانال ئۇچۇرلىرى.

en: Number of clones
ug: كلون سانى

en: Number of columns
ug: ئىستون سانى

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
ug: I بىلەن P- رامكىلار ئارىسىدىكى ئۇدا B رامكا سانى. 1 دىن 16 گىچە.

en: Number of days between two update checks
ug: ئىككى يېڭىلاش تەكشۈرۈشى ئارىسىدىكى كۈن سانى

en: Number of first segment
ug: بىرىنچى بۆلەكنىڭ سانى

en: Number of frames (0 to 100)
ug: رامكا سانى (0 دىن 100 گىچە)

en: Number of frames consider for smoothening (0 to 30)
ug: راۋانلاشتۇرۇشنى ئويلاشقان رامكىلارنىڭ سانى (0 دىن 30 گىچە)

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
ug: بىر ئاچقۇچلۇق رامكا ئۈچۈن كودلىنىدىغان رامكىلارنىڭ سانى.

en: Number of horizontal slices per frame in low delay mode
ug: تۆۋەن كېچىكىش ھالىتىدىكى ھەر بىر رامكىنىڭ توغرىسىغا توغرىلانغان سانى

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
ug: سىننى پارچىلايدىغان گورىزونتال كۆزنەكلەرنىڭ سانى.

en: Number of image columns in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
ug: موزايكادىكى رەسىم ئىستونلىرىنىڭ سانى (پەقەت ئورۇن بەلگىلەش ئۇسۇلى «مۇقىم» قىلىپ تەڭشەلگەندىلا ئىشلىتىلىدۇ).

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
ug: موزايكادىكى رەسىم قۇر سانى (پەقەت ئورۇن بەلگىلەش ئۇسۇلى «مۇقىم» قىلىپ تەڭشەلگەندىلا ئىشلىتىلىدۇ).

en: Number of input audio channels for DeckLink captures. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio input.
ug: DeckLink تارتقان كىرگۈزۈش ئاۋاز يوللىرىنىڭ سانى. چوقۇم 2 ، 8 ياكى 16. بولۇشى كېرەك. 0 ئاۋاز كىرگۈزۈشنى چەكلەيدۇ.

en: Number of levels of downsampling
ug: تۆۋەنگە چۈشۈش دەرىجىسىنىڭ سانى

en: Number of levels of downsampling in hierarchical motion estimation mode
ug: قاتلاملىق ھەرىكەت مۆلچەر ھالىتىدىكى تۆۋەنلەش دەرىجىسىنىڭ سانى

en: Number of loops for the logo animation. -1 = continuous, 0 = disabled
ug: بەلگە كارتوننىڭ ئايلانما سانى. -1 = ئۈزلۈكسىز ، 0 = چەكلەنگەن

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
ug: تىزما يېڭىلاش ئارىسىدىكى مىللىي سېكۇنت سانى. بۇ ئاساسلىقى مېتا سانلىق مەلۇمات ياكى ۋاقىت فورماتى رەت تەرتىپىنى ئىشلەتكەندە پايدىلىق.

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
ug: ماركۇس سانى چوقۇم كۆرسىتىلىشى كېرەك. سۈكۈتتىكى قىممىتى 0 (مەڭگۈ ساقلىنىدۇ).

en: Number of output channels
ug: چىقىرىش يوللىرىنىڭ سانى

en: Number of output channels for DeckLink output. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio output.
ug: DeckLink چىقىرىش ئۈچۈن چىقىرىش يوللىرىنىڭ سانى. چوقۇم 2 ، 8 ياكى 16. بولۇشى كېرەك. 0 ئاۋاز چىقىرىشنى چەكلەيدۇ.

en: Number of parallel operations
ug: پاراللېل مەشغۇلات سانى

en: Number of pictures between successive sequence headers i.e. length of the group of pictures
ug: ئۇدا تەرتىپلىك ماۋزۇلار ئارىسىدىكى رەسىم سانى يەنى رەسىم گۇرۇپپىسىنىڭ ئۇزۇنلۇقى

en: Number of pictures within the current GOP (Group of Pictures); if GopPicSize=0, then the GOP size is unspecified. If GopPicSize=1, only I-frames are used.
ug: نۆۋەتتىكى GOP (رەسىم گۇرۇپپىسى) ئىچىدىكى رەسىم سانى ئەگەر GopPicSize = 0 بولسا ، ئۇنداقتا GOP ئۆلچىمى ئېنىق ئەمەس. ئەگەر GopPicSize = 1 بولسا ، پەقەت I رامكا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
ug: رەسىمنىڭ ئاستىدىن تېرىلىدىغان پىكسېل سانى.

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
ug: رەسىمنىڭ سول تەرىپىدىن تېرىلىدىغان پىكسېل سانى.

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
ug: رەسىمنىڭ ئوڭ تەرىپىدىن كېسىلىدىغان پېكسىل سانى.

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
ug: رەسىمنىڭ ئۈستىدىن تېرىلىدىغان پىكسېل سانى.

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
ug: كېسىلگەندىن كېيىن رەسىمنىڭ ئاستىغا چاپلىنىدىغان پېكسىل سانى.

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
ug: كېسىلگەندىن كېيىن رەسىمنىڭ سول تەرىپىگە چاپلىنىدىغان پېكسىل سانى.

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
ug: كېسىلگەندىن كېيىن رەسىمنىڭ ئوڭ تەرىپىگە چاپلىنىدىغان پېكسىل سانى.

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
ug: كېسىلگەندىن كېيىن رەسىمنىڭ ئۈستىگە چاپلىنىدىغان پېكسىل سانى.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
ug: ئالدىن پەرەز قىلىپ ئىشلىتىلگەن ئالدىنقى رامكىلارنىڭ سانى. بۇ Anime دا ئۈنۈملۈك ، ئەمما نەق مەيدان ھەرىكەت ماتېرىيالىدا ئازراق ئۆزگىرىش بولمىغاندەك قىلىدۇ. بەزى كود يەشكۈچلەر چوڭ رامكا قىممىتىگە تاقابىل تۇرالمايدۇ. 1 دىن 16 گىچە.

en: Number of puzzle columns
ug: تېپىشماق ئىستون سانى

en: Number of puzzle rows
ug: تېپىشماق قۇر سانى

en: Number of reference frames
ug: پايدىلىنىش رامكىسىنىڭ سانى

en: Number of rows
ug: قۇر سانى:

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
ug: يەم-خەشەكلەرنى ھەر قېتىم مەجبۇرى يېڭىلاش ئارىسىدىكى سېكۇنت سانى. 0 دېمەك ، يەملەر ھەرگىز يېڭىلانمايدۇ.

en: Number of segments
ug: بۆلەك سانى

en: Number of segments to include in index
ug: كۆرسەتكۈچكە كىرىدىغان بۆلەك سانى

en: Number of slices in each video frame; each slice contains one or more macro-block rows. If numslice is not set, the encoder may choose any slice partitioning allowed by the codec standard.
ug: ھەر بىر سىن رامكىسىدىكى پارچە سانى ھەر بىر بۆلەكتە بىر ياكى بىر قانچە ماكرو توسۇش قۇر بار. ئەگەر numslice تەڭشەلمىگەن بولسا ، كودلىغۇچ كود يەشكۈچ ئۆلچىمى رۇخسەت قىلغان ھەر قانداق بۆلەكنى تاللىسا بولىدۇ.

en: Number of slices per frame
ug: ھەر بىر رامكىنىڭ پارچە سانى

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
ug: «تولۇق ئېكران» دا سىن كۆرسىتىش ئۈچۈن سۈكۈتتىكى ئىشلىتىدىغان ئېكران سانى. ئېكران ئۈسكۈنىسىنىڭ خەت ساندۇقىنى سىن ئۈسكۈنىلىرىنى تاللاش تىزىملىكىدىن تاپقىلى بولىدۇ.

en: Number of threads
ug: تېما سانى

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
ug: يېشىشكە ئىشلىتىلىدىغان تېما سانى ، 0 ئاپتوماتىك

en: Number of threads used for the transcoding.
ug: ھالقىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان تېما سانى.

en: Number of time the same input will be repeated
ug: ئوخشاش كىرگۈزۈش قېتىم سانى تەكرارلىنىدۇ

en: Number of time to blend
ug: ئارىلاشتۇرۇش ۋاقتى

en: Number of vertical slices per frame in low delay mode
ug: تۆۋەن كېچىكىش ھالىتىدىكى ھەر بىر رامكىغا تىك كېسىلگەن سان

en: Number of vertical windows in which to split the video.
ug: سىننى پارچىلايدىغان تىك كۆزنەكلەرنىڭ سانى.

en: Number of video windows in which to clone the video.
ug: سىننى كلونلايدىغان سىن كۆزنەكلىرىنىڭ سانى.

en: O&utput
ug: O & utput

en: OK
ug: جەزملە

en: OMX direct rendering
ug: OMX بىۋاسىتە كۆرسىتىش

en: OS X Notification Plugin
ug: OS X ئۇقتۇرۇش قىستۇرمىسى

en: OSS device node path.
ug: OSS ئۈسكۈنىسىنىڭ تۈگۈن يولى.

en: OSS input
ug: OSS كىرگۈزۈش

en: Off
ug: تاقا

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
ug: Bridge_out دا كۆرسىتىلگەن ئېقىن كىملىكىنى قوشۇش ئۈچۈن Offset ئېقىم كىملىكى Bridge_in غا تىزىملىتىدۇ.

en: Offsets in order
ug: تەرتىپ بويىچە

en: Ogg Vorbis Quality
ug: تۇخۇم Vorbis سۈپىتى

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
ug: Ogg Vorbis ھالقىغان ئېقىننىڭ سۈپەت ئۇچۇرى.

en: Ogg/OGM muxer
ug: Ogg / OGM muxer

en: Ogg/Ogm
ug: Ogg / Ogm

en: OggSpots video decoder
ug: OggSpots سىن كود يەشكۈچ

en: OggSpots video packetizer
ug: OggSpots سىن بوغچىسى

en: Ok, Don't warn me again
ug: بولىدۇ ، مېنى قايتا ئاگاھلاندۇرماڭ

en: Old movie
ug: كونا كىنو

en: Old movie effect video filter
ug: كونا كىنو ئۈنۈمى سىن سۈزگۈچ

en: Oldies
ug: ئەسلىمە مۇزىكىسى

en: Olive
ug: زەيتۇن

en: On
ug: ئوچۇق

en: On Screen Display
ug: ئېكران ئېكرانىدا

en: Once the stream is created, the <i>Media Viewer</i> window will display the stream.
ug: ئېقىن بارلىققا كەلگەندىن كېيىن ، <i> مېدىيا كۆرگۈچىسى </i> كۆزنىكى بۇ ئېقىننى كۆرسىتىدۇ.

en: One
ug: بىرى

en: Online Documentation...
ug: توردىكى ھۆججەتلەر ...

en: Online Forum...
ug: تور مۇنبىرى ...

en: Only installed
ug: پەقەت ئورنىتىلدى

en: Only show current
ug: پەقەت نۆۋەتتىكىنىلا كۆرسىتىدۇ

en: Only show modules related to current playback
ug: پەقەت نۆۋەتتىكى قويۇشقا مۇناسىۋەتلىك مودۇللارنىلا كۆرسىتىدۇ

en: Only useful programs are normally demultiplexed from the transponder. This option will disable demultiplexing and receive all programs.
ug: پەقەت پايدىلىق پروگراممىلار ئادەتتە transponder دىن ئايرىلىدۇ. بۇ تاللاش demultiplexing نى چەكلەيدۇ ۋە بارلىق پروگراممىلارنى قوبۇل قىلىدۇ.

en: Opacity
ug: غۇۋالىقى

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
ug: قاپلانغان تېكىستنىڭ ئوچۇقلىقى (سۈزۈكلىكىنىڭ تەتۈر يۆنىلىشى). 0 = سۈزۈك ، 255 = پۈتۈنلەي ئوچۇق.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
ug: قاپلانغان تېكىستنىڭ ئوچۇقلىقى (سۈزۈكلىكىنىڭ تەتۈر يۆنىلىشى). 0 = سۈزۈك ، 255 = پۈتۈنلەي ئوچۇق.

en: Opacity of the logo
ug: لوگونىڭ ئوچۇقلىقى

en: Opaqueness
ug: ئېنىقلىق

en: Open
ug: ئاچ

en: Open &Capture Device...
ug: ئۈسكۈنىنى ئېچىش ۋە تۇتۇش ...

en: Open &Disc...
ug: ئېچىش ۋە دىسكا ...

en: Open &File...
ug: ئېچىش ۋە ھۆججەت ...

en: Open &Folder...
ug: ئېچىش ۋە ھۆججەت قىسقۇچ ...

en: Open &Location from clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىدىن ئېچىش ۋە ئورۇن

en: Open &Network Stream...
ug: ئېچىش ۋە تور ئېقىمى ...

en: Open &Network...
ug: ئېچىش ۋە تور ...

en: Open &Recent Media
ug: Open & Recent Media

en: Open Audio Effects window
ug: ئاۋاز ئۈنۈمى كۆزنىكىنى ئېچىڭ

en: Open Capture Device...
ug: تۇتۇش ئۈسكۈنىسىنى ئاچ…

en: Open D&irectory...
ug: D & irectory نى ئېچىڭ ...

en: Open Directory
ug: قىسقۇچ ئاچ

en: Open Disc...
ug: دىسكا ئاچ…

en: Open File
ug: ھۆججەت ئاچ

en: Open File...
ug: ھۆججەت ئاچ…

en: Open Folder
ug: قىسقۇچ ئاچ

en: Open Media
ug: ئوچۇق مېدىيا

en: Open Network...
ug: تور ئاچ…

en: Open RTP/UDP Stream
ug: RTP / UDP ئېقىمىنى ئېچىڭ

en: Open Recent
ug: يېقىنقىنى ئاچ

en: Open Sound System audio output
ug: ئاۋاز سىستېمىسى ئاۋاز چىقىرىش

en: Open Source
ug: ئوچۇق مەنبە

en: Open URL
ug: URL ئاچ

en: Open VIDEO_TS / BDMV folder
ug: VIDEO_TS / BDMV ھۆججەت قىسقۇچىنى ئېچىڭ

en: Open VLM configuration...
ug: VLM سەپلىمىسىنى ئېچىڭ ...

en: Open a dialog to select the media to play
ug: قويماقچى بولغان مېدىيانى تاللاش ئۈچۈن دىئالوگ ئېچىڭ

en: Open a medium
ug: ئوتتۇراھال ئېچىڭ

en: Open a skin file
ug: تېرە ھۆججىتىنى ئېچىڭ

en: Open audio in exclusive mode.
ug: ئاۋازنى ئالاھىدە ھالەتتە ئېچىڭ.

en: Open media...
ug: ئوچۇق مېدىيا ...

en: Open network streams using the following protocols
ug: تۆۋەندىكى كېلىشىملەرنى ئىشلىتىپ تور ئېقىمىنى ئېچىڭ

en: Open playlist
ug: قويۇش تىزىملىكىنى ئېچىڭ

en: Open playlist...
ug: قويۇش تىزىملىكى ئېچىڭ ...

en: Open skin...
ug: ئوچۇق تېرە ...

en: Open subtitle file
ug: تارماق ھۆججەتنى ئېچىڭ

en: Open subtitles
ug: تارماق مەزمۇنلارنى ئېچىڭ

en: Open subtitles...
ug: ئوچۇق مەزمۇنلارنى ئېچىڭ ...

en: Open the file with synchronous writing.
ug: ماس قەدەملىك يېزىش ئارقىلىق ھۆججەتنى ئېچىڭ.

en: Open the indicated Teletext page. Default page is index 100.
ug: كۆرسىتىلگەن Teletext بېتىنى ئېچىڭ. سۈكۈتتىكى بەت 100 كۆرسەتكۈچ.

en: Open: %s
ug: ئېچىش:% s

en: OpenBSD sndio audio output
ug: OpenBSD sndio ئاۋاز چىقىرىش

en: OpenCV example
ug: OpenCV مىسالى

en: OpenCV face detection example filter
ug: OpenCV چىراي پەرقلەندۈرۈش مىسال سۈزگۈچ

en: OpenCV filter chroma
ug: OpenCV سۈزگۈچ خروم

en: OpenCV internal filter name
ug: OpenCV ئىچكى سۈزگۈچ ئىسمى

en: OpenCV video filter wrapper
ug: OpenCV سىن سۈزگۈچ ئورالمىسى

en: OpenGL ES 2 extension
ug: OpenGL ES 2 كېڭەيتىلمىسى

en: OpenGL extension
ug: OpenGL كېڭەيتىلمىسى

en: OpenGL for Embedded Systems 2 video output
ug: قىستۇرما سىستېما 2 ئۈچۈن OpenGL

en: OpenGL video output
ug: OpenGL سىن چىقىرىش

en: OpenGL video output for Windows
ug: Windows ئۈچۈن OpenGL سىن چىقىرىش

en: OpenMAX DL image processing
ug: OpenMAX DL رەسىم بىر تەرەپ قىلىش

en: OpenMAX IL video output
ug: OpenMAX IL سىن چىقىرىش

en: Opening
ug: ئېچىش

en: Operating System Integration
ug: مەشغۇلات سىستېمىسى بىر گەۋدىلەشتۈرۈش

en: Optical SDI
ug: ئوپتىك SDI

en: Optical drive
ug: ئوپتىك دىسكا

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
ug: ئېكراننى ئالدىن بېكىتىلگەن ئېگىزلىكتە پارچىلاش ئارقىلىق تۇتۇشنى ئەلالاشتۇرۇڭ (16 بەلكىم ياخشى قىممەت بولۇشى مۇمكىن ، 0 بولسا ئىناۋەتسىز دېگەنلىك).

en: Option Setup
ug: تاللانما تەڭشەش

en: Options
ug: تاللانما

en: Opus audio decoder
ug: Opus ئاۋازلىق كود يەشكۈچ

en: Opus audio encoder
ug: Opus ئاۋاز كودلىغۇچ

en: Ordinate of the capture region in pixels.
ug: پېكسىلدا تۇتۇش رايونىنى تەرتىپلەڭ.

en: Organize Presets...
ug: ئالدىن زاكاس قىلىش ...

en: Organize Profiles...
ug: ئارخىپلارنى رەتلەڭ ...

en: Organize profiles...
ug: ئارخىپلارنى رەتلەڭ ...

en: Orientation
ug: يۆنىلىش

en: Original
ug: ئەسلى

en: Original Format
ug: ئەسلى فورماتى

en: Original ID
ug: ئەسلى كىملىكى

en: Original Size
ug: ئەسلى چوڭلۇقى

en: Original audio
ug: ئەسلى ئاۋاز

en: Oriya
ug: ئورىياچە

en: Oromo
ug: ئوروموچە

en: Other
ug: باشقا

en: Outline
ug: ئىزنا

en: Outline color
ug: سىزىق رەڭ

en: Outline opacity
ug: ئېنىقسىزلىق

en: Outline thickness
ug: قېلىنلىقى

en: Output
ug: چىقار

en: Output	file
ug: چىقىرىش ھۆججىتى

en: Output	method
ug: چىقىرىش ئۇسۇلى

en: Output (canvas) image height
ug: چىقىرىش (كانۋاس) رەسىم ئېگىزلىكى

en: Output (canvas) image width
ug: چىقىرىش (كانۋاس) رەسىم كەڭلىكى

en: Output FIFO
ug: چىقىرىش FIFO

en: Output URL
ug: چىقىرىش URL

en: Output access method
ug: چىقىرىش ئۇسۇلى

en: Output back-end
ug: چىقىرىش ئارقا تەرىپى

en: Output card
ug: چىقىرىش كارتىسى

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
ug: ئىچكى ساقلىغۇچ سۈرىتى ئۈچۈن 4 خەتلىك ھەرپ تىزمىسى ، مەسىلەن. "RV32".

en: Output destination
ug: چىقىش مەنزىلى

en: Output device
ug: چىقىرىش ئۈسكۈنىسى

en: Output file
ug: چىقىرىش ھۆججىتى

en: Output format
ug: چىقىرىش شەكلى

en: Output height
ug: چىقىرىش ئېگىزلىكى

en: Output method to use for the stream.
ug: ئېقىنغا ئىشلىتىدىغان چىقىرىش ئۇسۇلى.

en: Output module to write to Blackmagic SDI card
ug: Blackmagic SDI كارتىسىغا يېزىش ئۈچۈن چىقىرىش مودۇلى

en: Output module:
ug: چىقىرىش مودۇلى:

en: Output modules
ug: چىقىرىش مودۇلى

en: Output muxer
ug: چىقىش ئېغىزى

en: Output picture aspect ratio
ug: چىقىرىش رەسىم نىسبىتى نىسبىتى

en: Output port
ug: چىقىرىش ئېغىزى

en: Output teletext subtitles as text instead of as RGBA.
ug: چىقىرىش تېلېگرامما تېكىستلىرى RGBA نىڭ ئورنىغا تېكىست شەكلىدە.

en: Output video height.
ug: چىقىرىلغان سىن ئېگىزلىكى.

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
ug: كۈلرەڭدە چىقىرىلغان سىن. رەڭ ئۇچۇرلىرى يېشىپ كەتمىگەچكە ، بۇ بىر قىسىم پىششىقلاش كۈچىنى تېجەپ قالالايدۇ.

en: Output video width.
ug: چىقىرىش سىن كەڭلىكى.

en: Output width
ug: چىقىرىش كەڭلىكى

en: Output:
ug: چىقار:

en: Overall
ug: ئومۇمەن

en: Overlap Length
ug: قاپلاش ئۇزۇنلۇقى

en: Overlap fix
ug: قاپلاش

en: Overlap of motion compensation blocks
ug: ھەرىكەت تولۇقلىما بۆلەكلىرىنىڭ قاپلىنىشى

en: Overlay
ug: دەستىلە

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
ug: قاپلاش بولسا سىن كارتىڭىزنىڭ قاتتىق دېتالنى تېزلىتىش ئىقتىدارى (سىننى بىۋاسىتە كۆرسىتىش ئىقتىدارى). VLC سۈكۈتتىكى ھالەتتە ئىشلىتىشكە تىرىشىدۇ.

en: Overlay subtitles on the video
ug: سىندىكى مەزمۇنلارنى قاپلاڭ

en: Overlay video output
ug: سىن چىقىرىش

en: Overlays
ug: قاپلاش

en: Overlays/Subtitles
ug: قاپلاش / تېما

en: Override page
ug: بەتنى قاپلاش

en: Override parameters
ug: پارامېتىرلارنى قاپلىۋېتىڭ

en: Override the default track description.
ug: سۈكۈتتىكى يول چۈشەندۈرۈشىنى قاپلىۋېتىڭ.

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
ug: كۆرسىتىلگەن بەتنى قاپلىۋېتىڭ ، ئەگەر تارماق ماۋزۇلىرىڭىز كۆرۈنمىسە بۇنى سىناپ بېقىڭ (TS دىن ئاپتوماتىك تەڭشەش ، 0 = تېلېگرافتىن ئاپتوماتىك تەڭشەش ،> 0 = ئەمەلىي بەت نومۇرى ، ئادەتتە 888 ياكى 889).

en: Override the name and version of the application as provided to the HTTP server, i.e. the HTTP "User-Agent". Name and version must be separated by a forward slash, e.g. "FooBar/1.2.3".
ug: HTTP مۇلازىمېتىرىغا تەمىنلەنگەن پروگراممىنىڭ ئىسمى ۋە نۇسخىسىنى قاپلاڭ ، يەنى HTTP «ئىشلەتكۈچى ۋاكالەتچىسى». ئىسىم ۋە نەشرىنى چوقۇم ئالدى تەرەپ بىلەن ئايرىش كېرەك ، مەسىلەن. "FooBar / 1.2.3".

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
ug: ھەر سېكۇنتتا نورمال رامكىلارنى قاپلىۋېلىڭ. بۇ پەقەت MicroDVD ۋە SubRIP (SRT) تارماق تېما بىلەنلا ئىشلەيدۇ.

en: Overrides low latency parameters
ug: تۆۋەن كېچىكىش پارامېتىرلىرىنى قاپلايدۇ

en: Overwrite existing file
ug: مەۋجۇت ھۆججەتنى قاپلىۋېلىڭ

en: P&layback
ug: P & layback

en: P/P
ug: P / P.

en: PCR interval (ms)
ug: PCR ئارىلىقى (ms)

en: PES maximum size
ug: PES ئەڭ چوڭ چوڭلۇقى

en: PLS playlist import
ug: PLS قويۇش تىزىملىكى ئەكىرىش

en: PMT Program numbers
ug: PMT پروگرامما نومۇرى

en: PNG video decoder
ug: PNG سىن كود يەشكۈچ

en: PNG video encoder
ug: PNG سىن كودلىغۇچ

en: PSNR computation
ug: PSNR ھېسابلاش

en: PVA demuxer
ug: PVA كۆرسەتكۈچ

en: Packet Size
ug: بوغچا چوڭلۇقى

en: Packet size in bytes to decrypt
ug: بوغچا چوڭلۇقىدىكى بوغچا چوڭلۇقى

en: Packet size in bytes to encrypt
ug: شىفىرلاش ئۈچۈن بايتتىكى بولاق چوڭلۇقى

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
ug: ئورالما قاچىلىغۇچ دەسلەپكى ئېقىنلارنى «پىششىقلاپ ئىشلەش» كە ئىشلىتىلىدۇ. بۇ تەڭشەك سىزنى ئوراپ قاچىلاشقا مەجبۇرلايدۇ. بەلكىم بۇنداق قىلماسلىقىڭىز مۇمكىن.
    ھەر بىر بوغچا ئۈچۈن كۆڭۈلدىكى پارامېتىرلارنى تەڭشىيەلەيسىز.

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
ug: بولاقلارنى مۇۋاپىق ۋاقىتتا ياكى گۇرۇپپىلار بويىچە بىر-بىرلەپ ئەۋەتكىلى بولىدۇ. بىرلا ۋاقىتتا ئەۋەتىلىدىغان بولاق سانىنى تاللىيالايسىز. ئۇ يۈك قاچىلانغان سىستېمىلاردىكى ۋاقىت جەدۋىلىنى ئازايتىشقا ياردەم بېرىدۇ.

en: Page Down
ug: بەت ئاستى

en: Pali
ug: پالىچە

en: Panjabi
ug: پەنجابچە

en: Panoramix: wall with overlap video filter
ug: Panoramix: قاپلانغان سىن سۈزگۈچ بىلەن تام

en: Paragraph base direction for the Unicode bi-directional algorithm.
ug: يۇنىكود قوش يۆنىلىشلىك ئالگورىزىمنىڭ ئابزاس ئاساسى يۆنىلىشى.

en: Partitions to consider
ug: ئويلىنىشقا تېگىشلىك بۆلەكلەر

en: Partitions to consider in analyse mode:
     - none  : 
     - fast  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - slow  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - all   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 requires p8x8. i8x8 requires 8x8dct).
ug: تەھلىل شەكلىدە ئويلىنىشقا تېگىشلىك بۆلەكلەر:
     - none: 
     - تېز: i4x4
     - نورمال: i4x4 ، p8x8 ، (i8x8)
     - ئاستا: i4x4 ، p8x8 ، (i8x8) ، b8x8
     - ھەممىسى: i4x4 ، p8x8 ، (i8x8) ، b8x8 ، p4x4
    (p4x4 p8x8 نى تەلەپ قىلىدۇ. i8x8 8x8dct تەلەپ قىلىدۇ).

en: Party
ug: يىغىلىش

en: Pass alsa:// to open the default ALSA capture device, or alsa://SOURCE to open a specific device named SOURCE.
ug: Alsa: // دىن سۈكۈتتىكى ALSA تۇتۇش ئۈسكۈنىسىنى ئېچىش ياكى alsa: // SOURCE دەپ ئاتىلىدىغان ئالاھىدە ئۈسكۈنىنى ئېچىش ئۈچۈن SOURCE.

en: Pass pulse:// to open the default PulseAudio source, or pulse://SOURCE to open a specific source named SOURCE.
ug: تومۇر سوقۇشى: // سۈكۈتتىكى PulseAudio مەنبەسىنى ئېچىش ياكى تومۇر: // SOURCE دەپ ئاتىلىدىغان ئالاھىدە مەنبەنى ئېچىش.

en: Password
ug: ئىم

en: Password for stream encryption
ug: ئېقىن مەخپىيلەشتۈرۈشنىڭ پارولى

en: Password that will be requested to access the stream.
ug: ئېقىنغا كىرىش تەلەپ قىلىنغان پارول.

en: Password that will be used for the connection, if no username or password are set in URL.
ug: ئۇلىنىشتا ئىشلىتىلىدىغان پارول ، ئەگەر URL دا ئىشلەتكۈچى ئىسمى ياكى پارول بولمىسا.

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
ug: SOCKS ۋاكالەتچىسىگە ئۇلىنىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان پارول.

en: Password:
ug: ئىم:

en: Paste
ug: چاپلا

en: Path
ug: يول

en: Path doesn't appear to be a Blu-ray
ug: يول كۆك نۇردەك كۆرۈنمەيدۇ

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
ug: رامكا بۇففېرنىڭ ئىچكى ساقلىغۇچ خەرىتىسى ھۆججىتىنىڭ يولى

en: Path to HLSL file
ug: HLSL ھۆججىتىگە يول

en: Path to Key Delivery Message XML file
ug: ئاچقۇچ يەتكۈزۈش ئۇچۇرى XML ھۆججىتى

en: Path to an HLSL file containing a single pixel shader.
ug: بىر پېكسىل سايە بار HLSL ھۆججىتىگە يول.

en: Path to the index file to create
ug: قۇرۇش ئۈچۈن كۆرسەتكۈچ ھۆججىتىگە يول

en: Path to the projectM preset directory
ug: ProjectM ئالدىن بېكىتىلگەن مۇندەرىجىگە يول

en: Path to the skin to use.
ug: تېرىگە ئىشلىتىدىغان يول.

en: Path/URL Action
ug: يول / URL ھەرىكىتى

en: Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا

en: Pause and resume iTunes / Spotify
ug: ITunes / Spotify نى توختىتىڭ ۋە ئەسلىگە كەلتۈرۈڭ

en: Pause each item in the playlist on the first frame.
ug: قويۇش تىزىملىكىدىكى ھەر بىر تۈرنى بىرىنچى رامكىدا توختىتىڭ.

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
ug: قويۇش تىزىملىكىدىكى ھەر بىر تۈرنى ئاخىرقى رامكىدا توختىتىڭ.

en: Pause iTunes / Spotify
ug: ITunes / Spotify نى توختىتىڭ

en: Pause on audio communication
ug: ئاۋازلىق ئالاقىنى توختىتىڭ

en: Pause on the last frame of a video
ug: سىننىڭ ئاخىرقى رامكىسىدا توختاپ تۇرۇڭ

en: Pause only
ug: پەقەت توختاڭ

en: Pause playback when minimized
ug: كىچىكلىتىلگەندە قويۇشنى توختىتىڭ

en: Pause the playback
ug: قويۇشنى توختىتىڭ

en: Pause the video playback when minimized
ug: كىچىكلىتىلگەندە سىن قويۇشنى توختىتىڭ

en: Paused
ug: ۋاقىتلىق توختىدى

en: Peak extra width
ug: قوشۇمچە كەڭلىكى

en: Peak height
ug: ئېگىزلىكى

en: Peak protection
ug: چوققا قوغداش

en: Percentage of stride to overlap
ug: ئۆز-ئارا ئۆرلەش نىسبىتىنىڭ نىسبىتى

en: Perform ISO C time and date formatting on the file path
ug: ھۆججەت يولىدا ISO C ۋاقتى ۋە چېسلا فورماتىنى ئىجرا قىلىڭ

en: Performance (prioritize faster ciphers)
ug: ئىقتىدار (تېخىمۇ تېز شىفىرلارنى ئالدىنقى ئورۇنغا قويۇڭ)

en: Performance options
ug: ئىقتىدار تاللانمىلىرى

en: Performance warning
ug: ئىقتىدار ئاگاھلاندۇرۇشى

en: Performers
ug: ئورۇنلىغۇچىلار

en: Persian
ug: پارسچە

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
ug: Philips OGT (SVCD subtitle) كود يەشكۈچ

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
ug: Philips OGT (SVCD subtitle) بوغچىسى

en: Phosphor
ug: فوسفور

en: Phosphor chroma mode for 4:2:0 input
ug: 4: 2: 0 كىرگۈزۈش ئۈچۈن فوسفور خروم ھالىتى

en: Phosphor old field dimmer strength
ug: فوسفور كونا مەيدان سۇسلاش كۈچى

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
ug: خروم فورماتىنى تاللىغاندا سىننى شۇ فورماتقا ئايلاندۇرۇشقا مەجبۇر بولىدۇ

en: Picture
ug: رەسىم

en: Picture aspect-ratio n:m
ug: رەسىم تەرەپ نىسبىتى n: m

en: Picture brightness or black level.
ug: رەسىمنىڭ يورۇقلۇقى ياكى قارا دەرىجىسى.

en: Picture coding mode
ug: رەسىم كودلاش ھالىتى

en: Picture contrast or luma gain.
ug: رەسىم سېلىشتۇرمىسى ياكى لۇما ئۆسۈشى.

en: Picture gain.
ug: رەسىمگە ئېرىشىش.

en: Picture pool size
ug: رەسىم كۆلچىكىنىڭ چوڭلۇقى

en: Picture rotation angle (in degrees).
ug: رەسىم ئايلىنىش بۇلۇڭى (گرادۇستا).

en: Picture saturation or chroma gain.
ug: رەسىمنىڭ تويۇنۇشى ياكى خرومنىڭ ئۆسۈشى.

en: Picture to display on input signal loss
ug: كىرگۈزۈش سىگنالىنىڭ يوقاپ كەتكەنلىكىنى كۆرسىتىدىغان رەسىم

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
ug: موزايكا ئېلېمېنتلىرىدىن كەلگەن رەسىملەر بۇ قىممەتكە ئاساسەن كېچىكتۈرۈلىدۇ (مىللىمېتىردا). يۇقىرى قىممەت ئۈچۈن كىرگۈزگەندە ساقلىغۇچنى ئۆستۈرۈشىڭىز كېرەك.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
ug: رەسىملىك سىن چىقىرىشتىن كەلگەن رەسىملەر بۇ قىممەتكە ئاساسەن كېچىكتۈرۈلىدۇ (مىللىمېتىر سېكۇنتتا> = 100 ms بولۇشى كېرەك). يۇقىرى قىممەت ئۈچۈن ، غەملەك قىممىتىنى ئۆستۈرۈشىڭىز كېرەك.

en: Piece edge shape size
ug: بۆلەك گىرۋەك شەكلى

en: Pilot
ug: ئۇچقۇچى

en: Pitch shift in semitones.
ug: يېرىم ئۆتكۈزگۈچنىڭ ئۆزگىرىشى.

en: Pixel depth of the frame buffer, or zero for XWD file
ug: رامكا بۇففېرنىڭ چوڭقۇرلۇقى ياكى XWD ھۆججىتى ئۈچۈن نۆل

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
ug: تۇتۇلغان رايوننىڭ پىكسېل ئېگىزلىكى ياكى تولۇق ئېگىزلىكى 0

en: Pixel height of the frame buffer (ignored for XWD file)
ug: رامكا بۇففېرنىڭ پىكسېل ئېگىزلىكى (XWD ھۆججىتىگە پەرۋا قىلىنمايدۇ)

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
ug: تۇتۇۋېلىش رايونىنىڭ پىكسېل كەڭلىكى ياكى تولۇق كەڭلىكى 0

en: Pixel width of the frame buffer (ignored for XWD file)
ug: رامكا بۇففېرنىڭ پىكسېل كەڭلىكى (XWD ھۆججىتىگە پەرۋا قىلىنمايدۇ)

en: Pixels to crop from bottom
ug: تۆۋەندىن زىرائەت تېرىش

en: Pixels to crop from left
ug: سولدىن تېرىلىدىغان پىكسېل

en: Pixels to crop from right
ug: ئوڭدىن تېرىلىدىغان پىكسېل

en: Pixels to crop from top
ug: يۇقىرىدىن زىرائەت تېرىش

en: Pixels to padd to bottom
ug: ئاستىغا چاپلاش

en: Pixels to padd to left
ug: سول تەرەپتىكى پەلەمپەي

en: Pixels to padd to right
ug: ئوڭدىن ئوڭغا چاپلاش

en: Pixels to padd to top
ug: ئۈستىدىكى پەلەمپەيلەر

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
ug: ماۋزۇنى كۆرسىتىدىغان سىنغا قويۇڭ (سۈكۈتتىكى ئاستى مەركىزى).

en: Placeholder delay
ug: ئورۇن ئىگىلىرى كېچىكىدۇ

en: Play
ug: قوي

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
ug: ئويناش
    ئەگەر قويۇش تىزىملىكى قۇرۇق بولسا ، ۋاسىتە ئېچىڭ

en: Play Selected
ug: تاللانغان

en: Play and exit
ug: ئويناش ۋە چېكىنىش

en: Play and pause
ug: ئويناش ۋە توختىتىش

en: Play and stop
ug: ئويناڭ

en: Play another media synchronously
ug: ماس قەدەمدە باشقا مېدىيانى ئويناڭ

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
ug: باشقا مېدىيانى ماس قەدەمدە قويۇڭ (قوشۇمچە ئاۋاز ھۆججىتى ، ...)

en: Play as is
ug: دېگەندەك ئويناڭ

en: Play chapters in the order specified in the segment.
ug: بۆلەكتە كۆرسىتىلگەن تەرتىپ بويىچە بابلارنى ئويناڭ.

en: Play files randomly forever
ug: ھۆججەتلەرنى خالىغانچە ئويناڭ

en: Play locally the stream while streaming it.
ug: ئۇنى ئاققاندا يەرلىك ئۇسۇلدا ئويناڭ.

en: Play only
ug: پەقەت ئويناڭ

en: Play playlist bookmark 1
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 1

en: Play playlist bookmark 10
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 10

en: Play playlist bookmark 2
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 2

en: Play playlist bookmark 3
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 3

en: Play playlist bookmark 4
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 4

en: Play playlist bookmark 5
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 5

en: Play playlist bookmark 6
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 6

en: Play playlist bookmark 7
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 7

en: Play playlist bookmark 8
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 8

en: Play playlist bookmark 9
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 9

en: Play&list
ug: چالىدىغان تىزىم(&L)

en: Play/Pause
ug: چال/توختات

en: Play/Pause the current media
ug: نۆۋەتتىكى مېدىيانى قويۇش / توختىتىش

en: Playback
ug: قويۇش

en: Playback Buttons
ug: قويۇش كۇنۇپكىسى

en: Playback Rate
ug: قويۇش نىسبىتى

en: Playback Speed
ug: قويۇش سۈرئىتى

en: Playback behaviour
ug: قويۇش ھەرىكىتى

en: Playback control
ug: قويۇشنى كونترول قىلىش

en: Playback failure
ug: قويۇش مەغلۇب بولدى

en: Playback of "%@" will continue at %@
ug: "% @" نىڭ قويۇلۇشى% @ دا داۋاملىشىدۇ

en: Playback position
ug: قويۇش ئورنى

en: Playback speed
ug: قۇيۇش تىزلىك

en: Playback time
ug: قويۇش ۋاقتى

en: Played
ug: ئوينىدى

en: Played buffers
ug: بۇففېرلار قويۇلدى

en: Player...
ug: چالغۇچ…

en: Playing some media.
ug: بەزى مېدىيانى ئويناش.

en: Playlist
ug: قويۇش تىزىملىكى

en: Playlist Files
ug: قويۇش تىزىملىكى ھۆججەتلىرى

en: Playlist Files |
ug: قويۇش تىزىملىكى ھۆججەتلىرى |

en: Playlist Table Columns
ug: قويۇش تىزىملىكى جەدۋەل ستونلىرى

en: Playlist View Mode
ug: قويۇش تىزىملىكى كۆرۈش ھالىتى

en: Playlist and Instances
ug: قويۇش تىزىملىكى ۋە ئەھۋاللار

en: Playlist bookmark 1
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 1

en: Playlist bookmark 10
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 10

en: Playlist bookmark 2
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 2

en: Playlist bookmark 3
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 3

en: Playlist bookmark 4
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 4

en: Playlist bookmark 5
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 5

en: Playlist bookmark 6
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 6

en: Playlist bookmark 7
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 7

en: Playlist bookmark 8
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 8

en: Playlist bookmark 9
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 9

en: Playlist is currently empty.
    Drop a file here or select a media source from the left.
ug: قويۇش تىزىملىكى ھازىر قۇرۇق.
    بۇ يەرگە ھۆججەت تاشلاڭ ياكى سول تەرەپتىن مېدىيا مەنبەسىنى تاللاڭ.

en: Playlist parsers
ug: قويۇش تىزىملىكى تەھلىلچىسى

en: Playlist parsers add new capabilities to read internet streams or extract meta data.
ug: قويۇش تىزىملىكى ئانالىزچىلىرى تور ئېقىمىنى ئوقۇش ياكى مېتا سانلىق مەلۇماتلىرىنى چىقىرىش ئۈچۈن يېڭى ئىقتىدارلارنى قوشىدۇ.

en: Playlist...
ug: چالىدىغان تىزىم…

en: Please enter a network URL:
ug: تور ئادرېسىنى كىرگۈزۈڭ:

en: Please enter a unique name for the new profile.
ug: يېڭى ئارخىپ ئۈچۈن ئۆزگىچە ئىسىم كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter a valid login and password for the ftp connexion to %s
ug: %s غا ftp ئۇلىنىشى ئۈچۈن ئۈنۈملۈك كىرىش ۋە پارول كىرگۈزۈڭ

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
ug: %s غا sftp ئۇلىنىشى ئۈچۈن ئۈنۈملۈك كىرىش ۋە پارول كىرگۈزۈڭ

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
ug: ئىناۋەتلىك كىرىش ئىسمى ۋە% s ئۈچۈن پارول كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter a valid login name and a password.
ug: ئىناۋەتلىك كىرىش ئىسمى ۋە پارول كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter the URL or path to the media you want to play.
ug: سىز قويماقچى بولغان مېدىياغا URL ياكى يولنى كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter the new profile name.
ug: يېڭى ئارخىپ نامىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your camera.
ug: «سىستېما مايىللىقى» -> «بىخەتەرلىك ۋە مەخپىيەتلىك» نى ئېچىڭ ھەمدە VLC نىڭ كامېراسىڭىزنى زىيارەت قىلىشىغا يول قويۇڭ.

en: Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your microphone.
ug: «سىستېما مايىللىقى» -> «بىخەتەرلىك ۋە مەخپىيەتلىك» نى ئېچىڭ ھەمدە VLC نىڭ مىكروفونىڭىزنى زىيارەت قىلىشىغا يول قويۇڭ.

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
ug: ئىشلەتكۈچى نامىنى بەلگىلىڭ ياكى ئۈندىدار قىستۇرمىسىنى چەكلەڭ ۋە VLC نى قايتا قوزغىتىڭ.
    ھېساباتقا ئېرىشىش ئۈچۈن http://www.last.fm/join/ نى زىيارەت قىلىڭ.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a few minutes.
ug: خەت ساندۇقىڭىز قايتا قۇرۇلغاندا ساقلاپ تۇرۇڭ.
    بۇنىڭغا بىر نەچچە مىنۇتقا يەتمەسلىكى كېرەك.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
ug: خەت ساندۇقىڭىز قايتا قۇرۇلغاندا ساقلاپ تۇرۇڭ.
    بۇنىڭغا بىر مىنۇتقا يەتمەسلىكى كېرەك.

en: Plu&gins and extensions
ug: Plu & gins and extensions

en: Plugins
ug: قىستۇرما

en: Plugins and extensions
ug: قىستۇرما ۋە كېڭەيتىلمە

en: Podcast Author
ug: Podcast ئاپتورى

en: Podcast Category
ug: Podcast تۈرى

en: Podcast Copyright
ug: Podcast نەشر ھوقۇقى

en: Podcast Info
ug: Podcast ئۇچۇرى

en: Podcast Keywords
ug: Podcast ئاچقۇچلۇق سۆزلەر

en: Podcast Link
ug: Podcast ئۇلىنىشى

en: Podcast Publication Date
ug: Podcast ئېلان قىلىنغان ۋاقىت

en: Podcast Subcategory
ug: Podcast تارماق تۈرى

en: Podcast Summary
ug: Podcast خۇلاسە

en: Podcast URLs list
ug: Podcast URLs تىزىملىكى

en: Polarization (Voltage)
ug: قۇتۇپلىشىش (توك بېسىمى)

en: Polish
ug: پولەكچە

en: Polka
ug: پولكا

en: Polyphony
ug: كۆپ تىللىق

en: Pop-Folk
ug: مودا - خەلق ناخشىشى

en: Pop/Funk
ug: Pop / Funk

en: Port
ug: ئېغىز

en: Port to use for the RTP source of the session
ug: يىغىننىڭ RTP مەنبەسىگە ئىشلىتىلىدىغان ئېغىز

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
ug: HTTP ئۈستىدىكى RTSP / RTP نى تونېلغا ئىشلىتىدىغان ئېغىز.

en: Portuguese
ug: پورتۇگالچە

en: Position
ug: ئورنى

en: Position control
ug: ئورۇن كونترول قىلىش

en: Position control reversed
ug: ئورۇن كونترول قىلىندى

en: Position of video title
ug: سىن ماۋزۇسىنىڭ ئورنى

en: Positioning method
ug: ئورۇن بەلگىلەش ئۇسۇلى

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
ug: موزايكىنىڭ ئورۇن بەلگىلەش ئۇسۇلى. ئاپتوماتىك: ئەڭ ياخشى قۇر ۋە ستونلارنى ئاپتوماتىك تاللاڭ. مۇقىم: ئىشلەتكۈچى بەلگىلىگەن قۇر ۋە ستوننى ئىشلىتىڭ. offsets: ھەر بىر رەسىم ئۈچۈن ئىشلەتكۈچى بەلگىلىگەن offsets نى ئىشلىتىڭ.

en: Post processing
ug: يازما بىر تەرەپ قىلىش

en: Post processing quality
ug: بىر تەرەپ قىلىش سۈپىتى

en: Post-Processing Quality
ug: پىششىقلاپ ئىشلەشتىن كېيىنكى سۈپەت

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
ug: چاپلاش دەرىجىسى (رەڭ سانى بۇ قىممەتنىڭ كۇبى)

en: Posterize video by lowering the number of colors
ug: رەڭ سانىنى ئازايتىش ئارقىلىق سىن يوللاڭ

en: Posterize video filter
ug: سىن سۈزگۈچنى چاپلاڭ

en: Potentially, macOS blocks access to your disc. Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your external media in "Files and Folders" section.
ug: مۇمكىن ، macOS دىسكىڭىزنى زىيارەت قىلىشنى توسىدۇ. «سىستېما مايىللىقى» -> «بىخەتەرلىك ۋە مەخپىيەتلىك» نى ئېچىڭ ھەمدە VLC نىڭ «ھۆججەت ۋە ھۆججەت قىسقۇچ» بۆلىكىدە سىرتقى مېدىياڭىزنى زىيارەت قىلىشىغا يول قويۇڭ.

en: Power line frequency
ug: توك لىنىيىسى چاستوتىسى

en: Power line frequency anti-flicker filter.
ug: توك لىنىيىسىنىڭ چاستوتىسى چاقماققا قارشى سۈزگۈچ.

en: Pranks
ug: Pranks مۇزىكىسى

en: Pre&vious
ug: ئ&الدى

en: Pre-motion estimation
ug: ھەرىكەتتىن بۇرۇنقى مۆلچەر

en: Preamp:
ug: ئالدىن تەييارلاش:

en: Predictive
ug: ئالدىن پەرەز

en: Prefer native stream recording
ug: يەرلىك ئېقىن خاتىرىسىنى ياخشى كۆرۈڭ

en: Prefer visual artifacts instead of missing frames
ug: يوقاپ كەتكەن رامكىلارنىڭ ئورنىغا كۆرۈنۈشلۈك بۇيۇملارنى ياخشى كۆرۈڭ

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: Preferences file could not be saved
ug: مايىللىق ھۆججىتىنى ساقلىغىلى بولمايدۇ

en: Preferences...
ug: مايىللىق…

en: Preferred Audio language
ug: ياقتۇرىدىغان ئاۋازلىق تىل

en: Preferred Closed Captions decoder
ug: ياقتۇرىدىغان يېپىق خەت يېشىش كود يەشكۈچ

en: Preferred audio language:
ug: ياقتۇرىدىغان ئاۋاز تىلى:

en: Preferred bandwidth for non adaptive streams
ug: ماس كەلمەيدىغان ئېقىنلارنىڭ كەڭ بەلۋاغ كەڭلىكى

en: Preferred decoders list
ug: ياقتۇرىدىغان كود يەشكۈچ تىزىملىكى

en: Preferred encoders list
ug: ياقتۇرىدىغان كودلاشتۇرغۇچ تىزىملىكى

en: Preferred keystore list
ug: ياقتۇرىدىغان ئاچقۇچ تىزىملىكى

en: Preferred packetizer list
ug: ياقتۇرىدىغان ئورالما تىزىملىكى

en: Preferred subtitle language
ug: ياقتۇرىدىغان تارماق تىل

en: Preferred video resolution
ug: ياقتۇرىدىغان سىن ئېنىقلىقى

en: Prefetch background read size (bytes)
ug: تەگلىك تەگلىك ئوقۇش چوڭلۇقى (بايت)

en: Prefetch buffer size (KiB)
ug: بۇففېرنىڭ چوڭلۇقى (KiB)

en: Prefetch forward seek threshold (bytes)
ug: ئالدىنئالا ئىزدەش چېكى (بايت)

en: Prefix
ug: ئالدى قوشۇلغۇچى

en: Prefix of the destination file automatically generated
ug: مەنزىل ھۆججىتىنىڭ ئالدى قوشۇلغۇچىسى ئاپتوماتىك ھاسىل بولىدۇ

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
ug: چىقىرىلغان رەسىم ھۆججەتلىرىنىڭ ئالدى قوشۇلغۇچىسى. چىقىرىش ھۆججەت نامىدا ئالماشتۇرۇش توغرا بولمىسا «prefixNUMBER.format» جەدۋىلى بولىدۇ.

en: Prefix to show on output line
ug: چىقىرىش لىنىيىسىدە كۆرسىتىلىدىغان ئالدى قوشۇلغۇچى

en: Preload MKV files in the same directory
ug: ئوخشاش مۇندەرىجىگە MKV ھۆججىتىنى يۈكلەڭ

en: Preload clusters
ug: گۇرۇپپىلارنى ئالدىن يۈكلەڭ

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
ug: ئوخشاش بىر مۇندەرىجىگە ماتروسكا ھۆججىتىنى يۈكلەڭ ، ئۇلانغان بۆلەكلەرنى تېپىڭ (بۇزۇلغان ھۆججەتلەرگە ياخشى ئەمەس).

en: Preparsing timeout
ug: ۋاقىت تەييارلاش

en: Preset
ug: ئالدىن بەلگىلەش

en: Preset to use for the equalizer.
ug: تەڭلىگۈچ ئۈچۈن ئىشلىتىشنى ئالدىن بەلگىلەڭ.

en: Press new keys for
    "%@"
ug: ئۈچۈن يېڭى كۇنۇپكىلارنى بېسىڭ
    "% @"

en: Press pause to continue.
ug: توختىتىشنى داۋاملاشتۇرۇڭ.

en: Press the new key or combination for
ug: يېڭى كۇنۇپكىنى ياكى بىرلەشتۈرۈشنى بېسىڭ

en: Prev
ug: ئالدى

en: Preview
ug: ئالدىن كۆرۈش

en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: Previous / Backward
ug: ئالدىنقى / قالاق

en: Previous Chapter/Title
ug: ئالدىنقى باب / ماۋزۇ

en: Previous chapter
ug: ئالدىنقى بۆلەك

en: Previous media in the playlist
ug: قويۇش تىزىملىكىدىكى ئالدىنقى تاراتقۇلار

en: Previous media in the playlist, skip backward when held
ug: قويۇش تىزىملىكىدىكى ئالدىنقى تاراتقۇلار ، تۇتقاندا كەينىگە ئاتلاڭ

en: Previous title
ug: ئالدىنقى ماۋزۇ

en: Primary B
ug: Primary B.

en: Primary G
ug: Primary G.

en: Primary R
ug: Primary R.

en: Primary language
ug: باشلانغۇچ تىل

en: Print
ug: بېسىش

en: Print stats for each frame.
ug: ھەر بىر رامكىنىڭ سانلىق مەلۇماتلىرىنى بېسىڭ.

en: Privacy / Network Interaction
ug: مەخپىيەتلىك / تور ئالاقىسى

en: Privacy and Network Access Policy
ug: مەخپىيەتلىك ۋە تورغا كىرىش سىياسىتى

en: Private key for authentication by certificate
ug: گۇۋاھنامە ئارقىلىق دەلىللەشنىڭ شەخسىي ئاچقۇچى

en: Probe DVB card for capabilities
ug: ئىقتىدار ئۈچۈن DVB كارتىسىنى تەكشۈرۈڭ

en: Problem accessing a system resource
ug: سىستېما مەنبەسىگە ئېرىشىش مەسىلىسى

en: Process identity in system log.
ug: سىستېما خاتىرىسىدىكى سالاھىيەت.

en: Producer
ug: ئىشلەپچىقارغۇچى

en: Product
ug: مەھسۇلات

en: Production
ug: ئىشلەپچىقىرىش

en: Profile
ug: سەپلىمە ھۆججەت

en: Profile &Name
ug: ئارخىپ ۋە ئىسىم

en: Profile Name
ug: سەپلىمە ئاتى

en: Profile edition
ug: ئارخىپ نەشرى

en: Program
ug: پروگرامما

en: Program Guide
ug: پروگرامما قوللانمىسى

en: Program Service ID: %s
ug: پروگرامما مۇلازىمەت كىملىكى:% s

en: Programs
ug: پروگرامما

en: Protect against sound clipping
ug: ئاۋاز كېسىشتىن ساقلىنىڭ

en: Protocol
ug: كېلىشىم

en: Provide the referral URL, i.e. HTTP "Referer" (sic).
ug: ئۇلىنىش ئادرېسى بىلەن تەمىنلەڭ ، يەنى HTTP «پايدىلانغۇچى» (sic).

en: Providers Source Content
ug: تەمىنلىگۈچىلەر مەنبە مەزمۇنى

en: Pseudo raw video decoder
ug: Pseudo خام سىن كود يەشكۈچ

en: Pseudo raw video packetizer
ug: Pseudo خام سىن ئورالمىسى

en: Psychedelic
ug: خىيالىي تۇيغۇ مۇزىكىسى

en: Psychedelic video filter
ug: پىسخىكىلىق سىن سۈزگۈچ

en: Publisher
ug: تارقاتقۇچى

en: PulseAudio input
ug: PulseAudio كىرگۈزۈش

en: Pulseaudio audio output
ug: Pulseaudio ئاۋاز چىقىرىش

en: Punk
ug: Punk مۇزىكىسى

en: Pure-interlaced mode.
ug: ساپ ئۆز-ئارا مۇناسىۋەتلىك ھالەت.

en: Purple
ug: بىنەپشە

en: Pushto
ug: پوشتۇچە

en: Puzzle
ug: رەسىم جىپىسلاش

en: Puzzle game
ug: تېپىشماق ئويۇنى

en: Puzzle interactive game video filter
ug: تېپىشماق ئۆز-ئارا ئويۇن سىن سۈزگۈچ

en: QP curve compression
ug: QP ئەگرى پىرىسلاش

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
ug: QP ئەگرى پىرىسلاش. 0.0 (CBR) دىن 1.0 (QCP) ئارىلىقى.

en: QP difference between chroma and luma
ug: خروم بىلەن لۇما ئوتتۇرىسىدىكى QP پەرقى

en: QP difference between chroma and luma.
ug: خروم بىلەن لۇما ئوتتۇرىسىدىكى QP پەرقى.

en: QP factor between I and P
ug: I بىلەن P ئارىسىدىكى QP ئامىلى

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
ug: I بىلەن P. ئارىلىقىدىكى QP ئامىلى 1.0 دىن 2.0 گىچە.

en: QP factor between P and B
ug: P بىلەن B ئارىسىدىكى QP ئامىلى

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
ug: P بىلەن B. ئارىلىقىدىكى QP ئامىلى 1.0 دىن 2.0 گىچە.

en: Qt interface
ug: Qt كۆرۈنمە يۈزى

en: Quality factor to use in constant quality mode
ug: دائىملىق سۈپەت ھالىتىدىكى سۈپەت ئامىلى

en: Quality level
ug: سۈپەت دەرىجىسى

en: Quality level for encoding (this can enlarge or reduce output image size).
ug: كودلاشنىڭ سۈپەت دەرىجىسى (بۇ رەسىمنىڭ چوڭ-كىچىكلىكىنى چوڭايتالايدۇ ياكى ئازايتالايدۇ).

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
ug: ھەرىكەت ۋېكتورلىرىنىڭ كودلىنىشىنىڭ سۈپەت دەرىجىسى (بۇ كودلاشنى بەك ئاستىلىتىدۇ).

en: Quality mode
ug: سۈپەت ھالىتى

en: Quality of post processing. Valid range is 0 (disabled) to 6 (highest)
    Higher levels require more CPU power, but produce higher quality pictures.
    With default filter chain, the values map to the following filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr
ug: يازما بىر تەرەپ قىلىش سۈپىتى. ئىناۋەتلىك دائىرىسى 0 (چەكلەنگەن) دىن 6 (ئەڭ يۇقىرى)
    يۇقىرى قاتلام تېخىمۇ كۆپ CPU قۇۋۋىتىنى تەلەپ قىلىدۇ ، ئەمما تېخىمۇ سۈپەتلىك رەسىم ھاسىل قىلىدۇ.
    سۈكۈتتىكى سۈزگۈچ زەنجىرى بىلەن تۆۋەندىكى سۈزگۈچلەرنىڭ قىممەت خەرىتىسى:
    1: hb ، 2-4: hb + vb ، 5-6: hb + vb + dr

en: Quality of the VBR Encoding (0=cbr, 1-5 constant vbr quality, 5 is the best).
ug: VBR كودلاشنىڭ سۈپىتى (0 = cbr ، 1-5 تۇراقلىق vbr سۈپىتى ، 5 ئەڭ ياخشى).

en: Quality setting which will determine max encoding time
     - 0: Good quality
     - 1: Realtime
     - 2: Best quality
ug: ئەڭ چوڭ كودلاش ۋاقتىنى بەلگىلەيدىغان سۈپەت تەڭشىكى
     - 0: ياخشى سۈپەت
     - 1: Realtime
     - 2: ئەڭ ياخشى سۈپەت

en: Quality-based VBR
ug: سۈپەتنى ئاساس قىلغان VBR

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
ug: P رامكىسىغا سېلىشتۇرغاندا ، I رامكىلارنىڭ مىقدارلاشتۇرۇش ئامىلى (مەسىلەن I ۋە P رامكىلىرىغا ئوخشاش 1.0 => ئوخشاش qscale).

en: Quantization parameter
ug: مىقدارلاشتۇرۇش پارامېتىرى

en: Quantization parameter for B-frames
ug: B رامكىلارنىڭ مىقدارلاشتۇرۇش پارامېتىرى

en: Quantization parameter for B-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
ug: B رامكىلارنىڭ مىقدارلاشتۇرۇش پارامېتىرى. بۇ پارامېتىر يەرشارى مىقياسىدىكى ھەر قانداق qp نى بېسىپ چۈشىدۇ. پەقەت rc_method 'qp' بولغاندىلا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Quantization parameter for I-frames
ug: I- رامكىلارنىڭ مىقدارلاشتۇرۇش پارامېتىرى

en: Quantization parameter for I-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
ug: I- رامكىلارنىڭ مىقدارلاشتۇرۇش پارامېتىرى. بۇ پارامېتىر يەرشارى مىقياسىدىكى ھەر قانداق qp نى بېسىپ چۈشىدۇ. پەقەت rc_method 'qp' بولغاندىلا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Quantization parameter for P-frames
ug: P- رامكىلارنىڭ مىقدارلاشتۇرۇش پارامېتىرى

en: Quantization parameter for P-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
ug: P- رامكىلارنىڭ مىقدارلاشتۇرۇش پارامېتىرى. بۇ پارامېتىر يەرشارى مىقياسىدىكى ھەر قانداق qp نى بېسىپ چۈشىدۇ. پەقەت rc_method 'qp' بولغاندىلا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Quantization parameter for all types of frames. This parameters sets qpi, qpp and qpb. It has less precedence than the forementionned parameters. Used only if rc_method is 'qp'.
ug: ھەر خىل رامكىلارنىڭ مىقدارلاشتۇرۇش پارامېتىرى. بۇ پارامېتىرلار qpi ، qpp ۋە qpb نى بەلگىلەيدۇ. ئۇنىڭ ئالدىنقى پارامېتىرلارغا قارىغاندا ئەۋزەللىكى ئاز. پەقەت rc_method 'qp' بولغاندىلا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Quechua
ug: كۇچۇاچە

en: Queue Selected
ug: ئۆچرەت تاللانغان

en: QuickTime Media Link importer
ug: QuickTime Media Link كىرگۈزگۈچ

en: Quiet mode
ug: جىمجىت ھالەت

en: Quiet synchro
ug: جىمجىت ماس قەدەم

en: Quit
ug: چېكىن

en: Quit VLC
ug: VLC دىن چېكىن

en: Quit after Playback
ug: قويۇشتىن كېيىن چېكىنىش

en: Quit at the end of playlist
ug: قويۇش تىزىملىكىنىڭ ئاخىرىدا چېكىنىش

en: R&B
ug: RB مۇزىكىسى

en: RAM playlist import
ug: RAM قويۇش تىزىملىكى ئەكىرىش

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
ug: B رامكىلارنىڭ RD ئاساسىدىكى قارار. بۇنىڭ ئۈچۈن 6-تارماق (ياكى ئۇنىڭدىن يۇقىرى) تەلەپ قىلىنىدۇ.

en: RDP Remote Desktop
ug: RDP يىراق ئۈستەل يۈزى

en: RGB chroma (RV32, RV24, RV16, RGB2)
ug: RGB خروم (RV32, RV24, RV16, RGB2)

en: RGB component to extract
ug: RGB زاپچاسلىرى

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
ug: RGB زاپچاسلىرى. قىزىل ئۈچۈن 0 ، يېشىل رەڭ ئۈچۈن 1 ، كۆك ئۈچۈن 2.

en: RIST data output caching size (ms)
ug: RIST سانلىق مەلۇمات چىقىرىش غەملەك چوڭلۇقى (ms)

en: RIST demux/decode maximum jitter (default is 5ms)
ug: RIST demux / decode ئەڭ چوڭ jitter (سۈكۈت 5ms)

en: RIST input
ug: RIST كىرگۈزۈش

en: RIST latency (ms)
ug: RIST كېچىكىشى (ms)

en: RIST maximum packet size (bytes)
ug: RIST ئەڭ چوڭ بولاق چوڭلۇقى (بايت)

en: RIST maximum retry count
ug: RIST ئەڭ چوڭ قايتا تەكشۈرۈش سانى

en: RIST nack retry interval (ms)
ug: RIST nack قايتا تەكشۈرۈش ئارىلىقى (ms)

en: RIST nack type, 0 = range, 1 = bitmask. Default is range
ug: RIST nack تىپى ، 0 = دائىرە ، 1 = bitmask. سۈكۈتتىكى دائىرە

en: RIST reorder buffer (ms)
ug: RIST رەت تەرتىپى بۇففېر (ms)

en: RIST retry-buffer queue size (ms)
ug: RIST قايتا-قايتا بۇففېر ئۆچرەت چوڭلۇقى (ms)

en: RIST stream output
ug: RIST ئېقىن چىقىرىش

en: RIST target packet size (bytes)
ug: RIST نىشان بوغچا چوڭلۇقى (بايت)

en: RMS/peak
ug: RMS / چوققا

en: RSS and Atom feed display
ug: RSS ۋە ئاتوم يەم-خەشەك ئېكرانى

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
ug: RSS / Atom feed '|' (تۇرۇبا) ئايرىلغان URL.

en: RTCP (local) port
ug: RTCP (يەرلىك) ئېغىز

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
ug: بۇ قاتناش كېلىشىم ئېغىزىدا RTCP بولىقى تاپشۇرۇلىدۇ. ئەگەر نۆل بولسا ، كۆپ ئىقتىدارلىق RTP / RTCP ئىشلىتىلىدۇ.

en: RTP over RTSP (TCP)
ug: RTP ئۈستىدىكى RTP (TCP)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
ug: RTP بولىقى بۇ بىخەتەر RTP ئۇستىسى ئورتاق مەخپىي ئاچقۇچ بىلەن دەلىللىنىدۇ ۋە يېشىپ بېرىدۇ. بۇ چوقۇم 32 ھەرپلىك ئۇزۇنلۇقتىكى ئالتە ئۆلچەملىك سىزىق بولۇشى كېرەك.

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
ug: RTP بوغچىسى ئەڭ ئاخىرقى قوبۇل قىلىنغان بولاقتىن نۇرغۇن بولاقلار (يەنى ئىلگىرى) بەك ئارقىدا قالسا تاشلىۋېتىلىدۇ.

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
ug: RTP بوغچىسى ئالدىنقى قوبۇل قىلىنغان بولاقتىن كەلگەن نۇرغۇن بولاقلار (يەنى كەلگۈسىدە) بەك ئالدىدا بولسا تاشلىۋېتىلىدۇ.

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
ug: RTP بوغچىسى بۇ بىخەتەر RTP ئۇستىسى ئورتاق مەخپىي ئاچقۇچ بىلەن مۇكەممەللىك بىلەن قوغدىلىدۇ ۋە سىفىرلىنىدۇ. بۇ چوقۇم 32 ھەرپ ئۇزۇنلۇقتىكى ئالتە تەرەپلىك سىزىق بولۇشى كېرەك.

en: RTP payload format assumed for dynamic payloads
ug: ھەرىكەتچان يۈك ئۈچۈن RTP يۈكلەش شەكلى قوللىنىلدى

en: RTP source timeout (sec)
ug: RTP مەنبە ۋاقتى (سېكۇنت)

en: RTP stream output
ug: RTP ئېقىمى چىقىرىش

en: RTP/RTCP multiplexing
ug: RTP / RTCP كۆپ خىللاشتۇرۇش

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
ug: RTP / RTSP / SDP كۆرسەتكۈچ (Live555 نى ئىشلىتىپ)

en: RTSP Announcement
ug: RTSP ئۇقتۇرۇشى

en: RTSP VoD server
ug: RTSP VoD مۇلازىمېتىرى

en: RTSP authentication
ug: RTSP دەلىللەش

en: RTSP connection failed
ug: RTSP ئۇلىنىشى مەغلۇپ بولدى

en: RTSP frame buffer size
ug: RTSP رامكا بۇففېر چوڭلۇقى

en: RTSP server address
ug: RTSP مۇلازىمېتىر ئادرېسى

en: RTSP server port
ug: RTSP مۇلازىمىتىر ئېغىزى

en: RTSP session timeout (s)
ug: RTSP يىغىن ۋاقتى (لار)

en: RTSP sessions will be closed after not receiving any RTSP request for this long. Setting it to a negative value or zero disables timeouts. The default is 60 (one minute).
ug: RTSP يىغىنلىرى ئۇزۇن ۋاقىت RTSP تەلىپىنى تاپشۇرۇۋالمىغاندىن كېيىن تاقىلىدۇ. ئۇنى مەنپىي قىممەتكە ياكى نۆلگە تەڭشەش ۋاقىت چەكلىمىسىنى چەكلەيدۇ. سۈكۈتتىكىسى 60 (بىر مىنۇت).

en: RTSP start frame buffer size of the video track, can be increased in case of broken pictures due to too small buffer.
ug: سىن يولىنىڭ RTSP باشلاش رامكىسى بۇففېر چوڭلۇقى ، بۇففېر بەك كىچىك بولغاچقا رەسىملەر بۇزۇلغان ئەھۋال ئاستىدا كۆپەيتكىلى بولىدۇ.

en: RTSP/RTP access and demux
ug: RTSP / RTP زىيارەت ۋە demux

en: RV32 conversion filter
ug: RV32 ئايلاندۇرۇش سۈزگۈچ

en: Radio device
ug: رادىئو ئۈسكۈنىسى

en: Radio tuner device node.
ug: رادىئو تەڭشىگۈچ ئۈسكۈنىسىنىڭ تۈگۈنى.

en: Radius in pixels
ug: پېكسىلدىكى رادىئاتسىيە

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
ug: رامكىنىڭ چېگرىسىدىكى ماكرو قۇلۇپلارنىڭ مىقدارلاشتۇرغۇچنى ئۆستۈرۈڭ (سۈكۈتتىكى: 0.0).

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
ug: ۋاقىتلىق مۇرەككەپلىكى بىلەن ماكرو قۇلۇپنىڭ مىقدارلاشتۇرغۇچنى ئۆستۈرۈڭ (سۈكۈتتىكى: 0.0).

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
ug: ناھايىتى يورۇق ماكرو قۇلۇپ ئۈچۈن مىقدارلاشتۇرغۇچنى ئۆستۈرۈڭ (سۈكۈت: 0.0).

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
ug: ئىنتايىن قاراڭغۇ ماكرو قۇلۇپ ئۈچۈن مىقدارلاشتۇرغۇچنى ئۆستۈرۈڭ (سۈكۈت: 0.0).

en: Random
ug: ئىختىيارىي

en: Random Off
ug: ئىختىيارىي تاقاق

en: Random: %s
ug: ئىختىيارىي:% s

en: Rap
ug: نەزمە-مەسىرلىك ناخشا Rap

en: Rate Control Method
ug: باھا كونترول ئۇسۇلى

en: Rate control buffer aggressiveness
ug: باھانى كونترول قىلىش بۇففېرنىڭ تاجاۋۇزچىلىقى

en: Rate control buffer aggressiveness.
ug: باھانى كونترول قىلىش بۇففېرنىڭ تاجاۋۇزچىلىقى.

en: Rate control buffer size
ug: باھا كونتىرول قىلىش چوڭلۇقى

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
ug: باھا كونترول بۇففېر چوڭلۇقى (kbytes دا). چوڭراق بۇففېر ئۆسۈم نىسبىتىنى تېخىمۇ ياخشى كونترول قىلالايدۇ ، ئەمما ئېقىننىڭ كېچىكىشىنى كەلتۈرۈپ چىقىرىدۇ.

en: Rate control method
ug: باھانى كونترول قىلىش ئۇسۇلى

en: Rate of change of sweep depth in milliseconds shift per second of play
ug: ھەر سېكۇنتتا سېكۇنتتا يۆتكىلىش چوڭقۇرلۇقىنىڭ ئۆزگىرىش نىسبىتى

en: Rating
ug: دەرىجە

en: Ratio of B frames
ug: B رامكىنىڭ نىسبىتى

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
ug: رەسىمگە تارتىش نىسبىتى. 3 دېگەنلىك ، ئۈچتىن بىر پارچە رەسىم خاتىرىلەنگەن.

en: Ratio of key frames
ug: ئاچقۇچلۇق رامكىلارنىڭ نىسبىتى

en: Raw audio demuxer
ug: خام ئاۋاز كۆرسەتكۈچى

en: Raw audio encoder
ug: خام ئاۋاز كودلىغۇچ

en: Raw video demuxer
ug: خام سىن كۆرسەتكۈچى

en: Raw video encoder for RTP
ug: RTP ئۈچۈن خام سىن كودلىغۇچ

en: Raw/Log Audio decoder
ug: خام / خاتىرە ئاۋازلىق كود يەشكۈچ

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
ug: VLM قوزغالغان ھامان VLM سەپلىمە ھۆججىتىنى ئوقۇڭ.

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
ug: نامەلۇم EBML ئېلېمېنتلىرىنى ئوقۇش ۋە تاشلاش (بۇزۇلغان ھۆججەتلەرگە پايدىسىز).

en: Read at media
ug: تاراتقۇلاردا ئوقۇڭ

en: Read meta data using lua scripts
ug: Lua قوليازمىسى ئارقىلىق مېتا سانلىق مەلۇماتلىرىنى ئوقۇڭ

en: Read size
ug: چوڭلۇقى ئوقۇش

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
ug: ئاۋاز ئېقىمىنى Jack قەدىمىگە ئەمەس ، VLC سۈرئەت بىلەن ئوقۇڭ.

en: Real RTSP
ug: ھەقىقىي RTSP

en: Real-Time Protocol (RTP) input
ug: ھەقىقىي ۋاقىت كېلىشىمنامىسى (RTP) كىرگۈزۈش

en: Rear center
ug: ئارقا مەركىزى

en: Rear left
ug: كەينى سول

en: Rear right
ug: كەينى ئوڭ

en: Recalculate subtitle duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
ug: تارماق تېما ۋاقتىنى قايتا ھېسابلاڭ
    ئۇلارنىڭ مەزمۇنى ۋە بۇ قىممىتى.
    0 نى چەكلەڭ.

en: Receive buffer
ug: بۇففېرنى قوبۇل قىلىڭ

en: Recommended video output for Windows 8 and later versions
ug: Windows 8 ۋە كېيىنكى نەشرىگە سىن چىقىرىش تەۋسىيە قىلىندى

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
ug: Windows Vista ۋە كېيىنكى نەشرىگە سىن چىقىرىش تەۋسىيە قىلىندى

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
ug: Windows XP ئۈچۈن سىن چىقىرىشنى تەۋسىيە قىلىمىز. Vista نىڭ Aero كۆرۈنمە يۈزىگە ماس كەلمەيدۇ

en: Record
ug: خاتىرە

en: Record Company
ug: خاتىرە شىركىتى

en: Record access filter start/stop.
ug: زىيارەت سۈزگۈچنى باشلاش / توختىتىشنى خاتىرىلەڭ.

en: Record an audio rendering endpoint.
ug: ئاۋاز بېرىش ئاخىرقى نۇقتىسىنى خاتىرىلەڭ.

en: Record directory
ug: مۇندەرىجە

en: Record directory or filename
ug: مۇندەرىجە ياكى ھۆججەت نامىنى خاتىرىلەڭ

en: Record stream output
ug: ئېقىم مىقدارىنى خاتىرىلەش

en: Recording
ug: خاتىرىلەۋاتىدۇ

en: Recording done
ug: خاتىرىلەش تاماملاندى

en: Recording ratio
ug: خاتىرىلەش نىسبىتى

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
ug: AVI ھۆججىتىنىڭ كۆرسەتكۈچىنى ھاسىل قىلىڭ. ئەگەر AVI ھۆججىتىڭىز بۇزۇلغان ياكى تولۇق بولمىسا (بۇنى ئىزدىگىلى بولمايدۇ) ئىشلىتىڭ.

en: Rectangular
ug: تىك تۆت بۇلۇڭ

en: Red
ug: قىزىل

en: Red balance
ug: قىزىل تەڭپۇڭلۇق

en: Red chroma balance.
ug: قىزىل خروم تەڭپۇڭلۇقى.

en: Reduce fluctuations in QP
ug: QP دىكى تەۋرىنىشنى ئازايتىڭ

en: Referrer
ug: پايدىلانغۇچى

en: Refresh List
ug: تىزىملىكنى يېڭىلاش

en: Refresh log
ug: خاتىرىنى يېڭىلاش

en: Refresh period in ms
ug: Ms دىكى يېڭىلاش ۋاقتى

en: Refresh the log output
ug: خاتىرە چىقىرىشنى يېڭىلاڭ

en: Refresh time
ug: ۋاقىتنى يېڭىلاش

en: Reggae
ug: رېگگا مۇزىكىسى

en: Region code
ug: رايون كودى

en: Region left column
ug: رايون سول ئىستون

en: Region top row
ug: رايون ئالدىنقى رەت

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
ug: كىشىنى ئەپسۇسلاندۇرىدىغىنى ، بۇ كۇنۇپكىلارنى تېزلەتمە تېزلەتمە قىلىپ بەلگىلەشكە بولمايدۇ.

en: Regular expression used to filter the recent items played in the player.
ug: قويغۇچتا ئوينىغان يېقىنقى نەرسىلەرنى سۈزۈش ئۈچۈن دائىم ئىشلىتىلىدىغان ئىپادىلەش.

en: Regularly check for VLC updates
ug: VLC يېڭىلانمىلىرىنى قەرەللىك تەكشۈرۈپ تۇرۇڭ

en: Relative font size
ug: مۇناسىپ خەت چوڭلۇقى

en: Relative to source content
ug: مەنبە مەزمۇنىغا مۇناسىۋەتلىك

en: Relative to source delay
ug: مەنبەنىڭ كېچىكىشى بىلەن مۇناسىۋەتلىك

en: Release function
ug: قويۇپ بېرىش ئىقتىدارى

en: Release time
ug: قويۇپ بېرىش ۋاقتى

en: Reload extensions
ug: كېڭەيتىلمىنى قايتا يۈكلەڭ

en: Remember
ug: ئېسىڭىزدە تۇتۇڭ

en: Remember the audio volume
ug: ئاۋاز ئاۋازىنى ئېسىڭىزدە تۇتۇڭ

en: Remote control interface
ug: يىراقتىن كونترول قىلىش كۆرۈنمە يۈزى

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
ug: يىراقتىن كونترول قىلىش كۆرۈنمە يۈزى قوزغىتىلدى. ياردەم ئۈچۈن «ياردەم» نى كىرگۈزۈڭ.

en: Remote-OSD over VNC
ug: VNC ئۈستىدىكى Remote-OSD

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: Remove Selected
ug: تاللىغاننى چىقىرىۋەت

en: Remove a preset
ug: ئالدىن بەلگىلەشنى ئېلىۋېتىڭ

en: Remove a profile
ug: ئارخىپنى ئۆچۈرۈڭ

en: Remove old preferences?
ug: كونا مايىللىقنى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Remove this podcast subscription
ug: بۇ podcast مۇشتەرىلىكىنى ئۆچۈرۈڭ

en: Remove zones of the video using a picture as mask
ug: رەسىمنى ماسكا قىلىپ ئىشلىتىپ سىننىڭ رايونلىرىنى ئېلىڭ

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
ug: DVD تارماق تېمىسىدا ئىشلىتىلگەن بارلىق سۈزۈكلۈك ئۈنۈمىنى چىقىرىپ تاشلايدۇ.

en: Rename Directory
ug: مۇندەرىجىگە ئۆزگەرتىش

en: Rename Directory...
ug: مۇندەرىجە ئاتىنى ئۆزگەرت…

en: Rename Folder
ug: ھۆججەت قىسقۇچنىڭ نامىنى ئۆزگەرتىڭ

en: Rename Folder...
ug: قىسقۇچ ئاتىنى ئۆزگەرت…

en: Render blank screen below video. Increases VideoCore load.
ug: سىننىڭ ئاستىدىكى قۇرۇق ئېكراننى كۆرسىتىڭ. VideoCore نىڭ يۈكىنى ئاشۇرىدۇ.

en: Rendering quality
ug: سۈپەت بېرىش

en: Repair AVI Files
ug: AVI ھۆججەتلىرىنى رېمونت قىلىڭ

en: Repeat
ug: تەكرارلا

en: Repeat All
ug: ھەممىنى قايتىلا

en: Repeat Off
ug: تەكرارلاش

en: Repeat One
ug: بىرنى قايتىلا

en: Repeat all
ug: ھەممىنى قايتىلا

en: Repeat current item
ug: نۆۋەتتىكى تۈرنى تەكرارلاڭ

en: Repeat delay:
ug: كېچىكىشنى تەكرارلاش:

en: Repeat:
ug: قايتىلا :

en: Replay gain
ug: پايدىنى قايتۇرۇڭ

en: Replay gain mode
ug: پايدا ھالىتىنى تەكرارلاش

en: Replay gain mode:
ug: پايدا ئېلىش ھالىتى:

en: Replay preamp
ug: ئالدىن كېلىشىش

en: Request multicast stream
ug: كۆپ مەنبەلىك ئېقىن تەلەپ قىلىڭ

en: Request server to send stream as multicast
ug: مۇلازىمېتىرنى كۆپ مەنبەلىك يوللاشنى تەلەپ قىلىڭ

en: Requirements
ug: تەلەپلەر

en: Resampling quality
ug: سۈپەتنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Resampling quality, from worst to best
ug: سۈپەتنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش ، ناچاردىن ياخشىغىچە

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇر

en: Reset All
ug: ھەممىنى ئەسلىگە قايتۇر

en: Reset Preferences
ug: مايىللىقنى ئەسلىگە كەلتۈرۈڭ

en: Reset controls
ug: كونترولنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Reset controls to defaults.
ug: سۈكۈتتىكى كونترولنى ئەسلىگە قايتۇرۇش.

en: Reset defaults
ug: سۈكۈتتىكى ھالەتنى ئەسلىگە كەلتۈرۈڭ

en: Reset subtitles text scale
ug: تېكىستنىڭ چوڭ-كىچىكلىكىنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Resize interface to the native video size
ug: كۆرۈنمە يۈزىنى يەرلىك سىن چوڭلۇقىغا ئۆزگەرتىڭ

en: Resize interface to video size
ug: كۆرۈنمە يۈزىنىڭ چوڭ-كىچىكلىكىنى چوڭايتىڭ

en: Resolution
ug: ئېنىقلىق

en: Respect ordered chapters
ug: زاكاز قىلىنغان بابلارغا ھۆرمەت قىلىڭ

en: Restart playback
ug: قايتا قوزغىتىشنى قايتا قوزغىتىڭ

en: Retrieves extra info and art for playlist items
ug: قويۇش تىزىملىكى تۈرلىرى ئۈچۈن قوشۇمچە ئۇچۇر ۋە سەنئەتكە ئېرىشىدۇ

en: Retrieving addons...
ug: خۇرۇچلارنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش ...

en: Return poll wait after timeout milliseconds (-1 = infinite)
ug: قايتىش راي سىناش ۋاقتى مىللېس سېكۇنتتىن كېيىن ساقلاش (-1 = چەكسىز)

en: Reveal in Finder
ug: Finder دا ئاشكارىلاش

en: Reverberation delay
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش كېچىكىش

en: Reverberation delay, in ms. Usual values are from 40 to 200ms.
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش كېچىكىشى ، ms. ئادەتتىكى قىممىتى 40 دىن 200 مىللىمېتىرغىچە.

en: Reverberation level
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش دەرىجىسى

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
ug: قايتىش دەرىجىسى (0 دىن 100 گىچە ، سۈكۈتتىكى قىممىتى 0).

en: Reverse
ug: ئەكسىچە

en: Reverse stereo
ug: تەتۈر ئىستېرېئولۇق

en: Revert to normal play speed
ug: نورمال ئويناش سۈرئىتىگە قايتىڭ

en: Revival
ug: گۈللىنىش

en: Rhythmic Soul
ug: رېتىملىق روھ

en: Right
ug: ئوڭ

en: Right bottom
ug: ئوڭ ئاستى

en: Right to left
ug: ئوڭدىن سولغا

en: Right to left/Bottom to top
ug: ئوڭدىن سولغا / ئاستىدىن ئاستىغا

en: Right top
ug: ئوڭ ئۈستى

en: Rock
ug: تولغانما ئۇسسۇل Rock

en: Roll the viewpoint anti-clockwise (360°)
ug: كۆز قاراشنى سائەتكە قارشى يۆنىلىشكە ئۆرلىتىڭ (360 °)

en: Roll the viewpoint clockwise (360°)
ug: كۆرۈنۈش نۇقتىسىنى سائەت يۆنىلىشىگە توغرىلاڭ (360 °)

en: Roll-off factor
ug: رول ئېلىش ئامىلى

en: Romanian
ug: رۇمىنچە

en: Room size
ug: ئۆينىڭ چوڭلۇقى

en: Room width
ug: ئۆينىڭ كەڭلىكى

en: Rotate
ug: ئايلاندۇر

en: Rotate (degrees)
ug: ئايلىنىش (گرادۇس)

en: Rotate by 180 degrees
ug: 180 گرادۇس ئەتراپىدا ئايلىنىدۇ

en: Rotate by 270 degrees
ug: 270 گرادۇس ئەتراپىدا ئايلىنىدۇ

en: Rotate by 90 degrees
ug: 90 گرادۇس ئەتراپىدا ئايلىنىدۇ

en: Rotate or flip the video
ug: سىننى ئايلاندۇرۇش ياكى يۆتكەش

en: Rotate video filter
ug: سىن سۈزگۈچنى ئايلاندۇرۇڭ

en: Rotation
ug: ئايلىنىش

en: Rotation parameter: none;180;90-270;mirror
ug: ئايلىنىش پارامېتىرى: ياق ؛ 180 ؛ 90-270 ؛ ئەينەك

en: Row border
ug: قۇر چېگرا

en: Rows
ug: قۇرلار

en: Run VLC with dark interface style
ug: قاراڭغۇ كۆرۈنمە يۈز ئۇسلۇبى بىلەن VLC نى ئىجرا قىلىڭ

en: Run as daemon process
ug: دامون جەريانى سۈپىتىدە ئىجرا قىلىڭ

en: Run fb on current tty
ug: نۆۋەتتىكى tty دا fb نى ئىجرا قىلىڭ

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
ug: نۆۋەتتىكى TTY ئۈسكۈنىسىدە رامكا ئىجرا قىلىڭ (سۈكۈتتىكى ھالەتتە). (ئېھتىيات بىلەن tty بىر تەرەپ قىلىشنى چەكلەڭ)

en: Run manually
ug: قولدا ئىجرا قىلىڭ

en: Run on schedule
ug: ۋاقىت جەدۋىلىدە ئىجرا قىلىڭ

en: Run time
ug: ئىجرا قىلىش ۋاقتى

en: Rundi
ug: روندىچە

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
ug: VLC نى دەل ۋاقتىدا ئىجرا قىلسىڭىز ، تېخىمۇ ئېنىق ۋاقىت جەدۋىلى ۋە تېخىمۇ ياخشى ئۈنۈم بېرىدۇ ، بولۇپمۇ مەزمۇن ئاققاندا. ئۇ پۈتۈن كومپيۇتېرىڭىزنى قۇلۇپلىيالايدۇ ياكى ناھايىتى ئاستا قىلالايدۇ. نېمە قىلىۋاتقانلىقىڭىزنى بىلسىڭىزلا بۇنى قوزغىتىشىڭىز كېرەك.

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
ug: سۈكۈتتىكى كۆرۈنمە يۈزى بىلەن vlc نى ئىجرا قىلىش. كۆرۈنمە يۈزى يوق vlc نى ئىشلىتىش ئۈچۈن 'cvlc' نى ئىشلىتىڭ.

en: Runs VLC as a background daemon process.
ug: تەگلىك دامون جەريانى سۈپىتىدە VLC نى ئىجرا قىلىدۇ.

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
ug: ئىختىيارى كودلاشتۇرغۇچنى VIDEO نىڭ ئورنىغا OUTPUT ئەۋزەللىكىدە ئىجرا قىلىدۇ.

en: Russian
ug: رۇسچە

en: Russian (KOI8-R)
ug: رۇسچە (KOI8-R)

en: S&tatistics
ug: S & tatistics

en: S/PDIF pass-through decoder
ug: S / PDIF كود يەشكۈچ

en: SAP Announcement
ug: SAP ئۇقتۇرۇشى

en: SAP Strict mode
ug: SAP قاتتىق ھالەت

en: SAP announcement interval
ug: SAP ئېلان ئارىلىقى

en: SAP announcing
ug: SAP جاكارلاش

en: SAP multicast address
ug: SAP كۆپ كۆپ ئادرېس

en: SAP stream announcement is enabled. However, no channel name is provided.
ug: SAP ئېقىن ئۇقتۇرۇشى قوزغىتىلدى. قانداقلا بولمىسۇن ، ھېچقانداق قانال ئىسمى تەمىنلەنمىگەن.

en: SAP timeout (seconds)
ug: SAP ۋاقتى (سېكۇنت)

en: SAT>IP Receiver Plugin
ug: SAT> IP قوبۇللىغۇچ قىستۇرمىسى

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
ug: MB ئارىلىقىدىكى 8x8 ئۆزگەرتىش ئۈچۈن SATD نى ئاساس قىلغان قارار.

en: SCTE-18 decoder
ug: SCTE-18 كود يەشكۈچ

en: SCTE-27 decoder
ug: SCTE-27 كود يەشكۈچ

en: SDI Input
ug: SDI كىرگۈزۈش

en: SDL Image decoder
ug: SDL رەسىم كود يەشكۈچ

en: SDL_image video decoder
ug: SDL_ تەسۋىر سىن كود يەشكۈچ

en: SDP Descriptions parser
ug: SDP چۈشەندۈرۈش ئانالىزچىسى

en: SDP required
ug: SDP تەلەپ قىلىندى

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
ug: SDT تەسۋىرلىگۈچىلەر (تەلەپ قىلىدۇ --sout-ts-es-id-pid)

en: SFTP authentication
ug: SFTP دەلىللەش

en: SFTP input
ug: SFTP كىرگۈزۈش

en: SFTP port
ug: SFTP ئېغىزى

en: SFTP port number to use on the server
ug: مۇلازىمېتىردا ئىشلىتىدىغان SFTP ئېغىز نومۇرى

en: SMB authentication required
ug: SMB دەلىللەش تەلەپ قىلىنىدۇ

en: SMB domain
ug: SMB دائىرە

en: SMB input
ug: SMB كىرگۈزۈش

en: SOCKS password
ug: SOCKS ئىم

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
ug: ئىشلىتىدىغان SOCKS ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىر. بۇ جەدۋەل ئادرېسى: ئېغىز بولۇشى كېرەك. ئۇ بارلىق TCP ئۇلىنىشى ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ

en: SOCKS server
ug: SOCKS مۇلازىمېتىر

en: SOCKS user name
ug: SOCKS ئىشلەتكۈچى ئىسمى

en: SPS and PPS id numbers
ug: SPS ۋە PPS id نومۇرى

en: SRT input
ug: SRT كىرگۈزۈش

en: SRT latency (ms)
ug: SRT كېچىكىشى (ms)

en: SRT stream output
ug: SRT ئېقىمى چىقىرىش

en: SRTP key (hexadecimal)
ug: SRTP كۇنۇپكىسى (ئالتە تەرەپلىك)

en: SRTP salt (hexadecimal)
ug: SRTP تۇز (ئالتە تەرەپلىك)

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
ug: SSE2 I420 ، IYUV ، YV12 دىن RV15 ، RV16 ، RV24 ، RV32 ئايلاندۇرۇش

en: SSE2 conversions from
ug: SSE2 دىن كەلگەن

en: SSIM computation
ug: SSIM ھېسابلاش

en: SSRC used in RTP output (default is random, i.e. 0)
ug: RTP چىقىرىشتا ئىشلىتىلىدىغان SSRC (سۈكۈتتىكى ئىختىيارى ، يەنى 0)

en: SVCD/VCD
ug: SVCD / VCD

en: SVG template file
ug: SVG قېلىپ ھۆججىتى

en: SVG video decoder
ug: SVG سىن كود يەشكۈچ

en: Sa&mple Rate
ug: Sa & mple Rate

en: Samba (Windows network shares) input
ug: سامبا (Windows تورى ئورتاقلىشىش) كىرگۈزۈش

en: Same as source
ug: مەنبە بىلەن ئوخشاش

en: Samoan
ug: ساموئانچە

en: Sample aspect ratio
ug: ئۈلگە نىسبىتى

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
ug: مەنزىلنىڭ ئۈلگە نىسبىتى (1: 1 ، 3: 4 ، 2: 3).

en: Sample format
ug: ئۈلگە فورماتى

en: Sample rate
ug: ئەۋرىشكە نىسبىتى

en: Sample rate converter type
ug: ئۈلگە نىسبىتى ئايلاندۇرغۇچ تىپى

en: Sample rate of an audio elementary stream
ug: ئاۋازلىق ئېلېمېنتنىڭ ئەۋرىشكە نىسبىتى

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
ug: ھالقىغان ئاۋاز ئېقىمىنىڭ ئەۋرىشكە نىسبىتى (11250 ، 22500 ، 44100 ياكى 48000).

en: Sample ui-state-error style.
ug: Ui-state-error ئۇسلۇبىنىڭ ئۈلگىسى.

en: Samplerate
ug: ئۈلگە

en: Samplerate information of the transcoded stream.
ug: ھالقىغان ئېقىننىڭ ئۈلگە ئۇچۇرى.

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
ug: Hz دىكى تارتىلغان ئاۋاز ئېقىمىنىڭ ئۈلگىسى (مەسىلەن: 11025 ، 22050 ، 44100 ، 48000)

en: Sango
ug: سانگوچە

en: Sanskrit
ug: سانسكرىتچە

en: Sardinian
ug: ساردىنىيەچە

en: Satellite azimuth
ug: سۈنئىي ھەمراھ azimuth

en: Satellite azimuth in tenths of degree
ug: ئوندىن بىرىدە سۈنئىي ھەمراھ azimuth

en: Satellite elevation
ug: سۈنئىي ھەمراھنىڭ ئېگىزلىكى

en: Satellite elevation in tenths of degree
ug: ئوندىن بىرىدە سۈنئىي ھەمراھنىڭ ئېگىزلىكى

en: Satellite equipment control
ug: سۈنئىي ھەمراھ ئۈسكۈنىلىرىنى كونترول قىلىش

en: Satellite longitude
ug: سۈنئىي ھەمراھ ئۇزۇنلۇقى

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
ug: ئوندىن بىرىدە سۈنئىي ھەمراھ ئۇزۇنلۇقى. غەرب سەلبىي.

en: Satellite range code
ug: سۈنئىي ھەمراھ دائىرە كودى

en: Satellite range code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
ug: ئىشلەپچىقارغۇچى بەلگىلىگەن سۈنئىي ھەمراھ دائىرە كودى. DISEqC ئالماشتۇرۇش كودى

en: Satellite scanning config
ug: سۈنئىي ھەمراھ سايىلەش سەپلىمىسى

en: Saturation
ug: تويۇنۇش

en: Saturation threshold
ug: تويۇنۇش چېكى

en: Save
ug: ساقلا

en: Save File
ug: ھۆججەت ساقلا

en: Save Metadata
ug: Metadata نى ساقلاڭ

en: Save Playlist
ug: قويۇش تىزىملىكى ساقلاش

en: Save Playlist to &File...
ug: قويۇش تىزىمىنى ھۆججەتكە ساقلا(&F)…

en: Save Playlist...
ug: قويۇش تىزىملىكىنى ساقلاش...

en: Save VLM configuration as...
ug: VLM سەپلىمىسىنى ساقلاڭ ...

en: Save and close the dialog
ug: سۆزلىشىشنى ساقلاش ۋە تاقاش

en: Save as File
ug: ھۆججەت سۈپىتىدە ساقلاڭ

en: Save as new Profile...
ug: يېڭى ئارخىپ سۈپىتىدە ساقلاڭ ...

en: Save as new profile
ug: يېڭى ئارخىپ سۈپىتىدە ساقلاڭ

en: Save current selection as new preset
ug: نۆۋەتتىكى تاللاشنى يېڭى ئالدىن بەلگىلەڭ

en: Save file...
ug: ھۆججەت ساقلاش…

en: Save log
ug: خاتىرە ساقلاڭ

en: Save log file as...
ug: خاتىرە ھۆججىتىنى ...

en: Save playlist
ug: قويۇش تىزىمىنى ساقلاش

en: Save playlist as...
ug: قويۇش تىزىملىكىنى ساقلاڭ ...

en: Save raw codec data
ug: خام كود سانلىق مەلۇماتلىرىنى ساقلاڭ

en: Save recently played items
ug: يېقىندا ئوينىغان تۈرلەرنى تېجەڭ

en: Save the debug log to a file
ug: خاتالىق خاتىرىسىنى ھۆججەتكە ساقلاڭ

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
ug: ئاساسلىق كودلاردا تۇتۇق كود يەشكۈچنى تاللىغان ياكى زورلىغان بولسىڭىز ، خام كود سانلىق مەلۇماتلىرىنى تېجەڭ.

en: Save the recently played items in the menu
ug: يېقىندا ئوينىغان تۈرلەرنى تىزىملىكتە ساقلاڭ

en: Save...
ug: ساقلا…

en: Saves all the displayed logs to a file
ug: كۆرسىتىلگەن بارلىق خاتىرىلەرنى ھۆججەتكە ساقلايدۇ

en: Saving file failed
ug: ھۆججەتنى ساقلاش مەغلۇب بولدى

en: Scale
ug: نىسبىتى

en: Scale down subtitles text
ug: تېكىستنى كىچىكلىتىڭ

en: Scale factor
ug: كۆلەم ئامىلى

en: Scale factor (0.1-2.0)
ug: تارازا ئامىلى (0.1-2.0)

en: Scale factor to apply to image
ug: رەسىمگە قوللىنىلىدىغان كۆلەم ئامىلى

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
ug: كودلاش جەريانىدا سىنغا قوللىنىلىدىغان كۆلەم ئامىلى (مەسىلەن: 0.25)

en: Scale up subtitles text
ug: تارماق تېكىستنى كىچىكلىتىڭ

en: Scaled to screen
ug: ئېكرانغا كىچىكلىتىلگەن

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
ug: ئاپتوماتىك كىچىكلىتىش چەكلەنگەندە ئىشلىتىلىدىغان كۆلەملەشتۈرۈش ئامىلى.
    سۈكۈتتىكى قىممىتى 1.0 (ئەسلى سىن چوڭلۇقى).

en: Scaling mode
ug: كۆلەملەشتۈرۈش ھالىتى

en: Scaling mode to use.
ug: ئىشلىتىش دائىرىسى.

en: Scaling quality
ug: كۆلەملەشتۈرۈش سۈپىتى

en: Scan for new plugins
ug: يېڭى قىستۇرمىلارنى سايىلەڭ

en: Scan plugin directories for new plugins at startup. This increases the startup time of VLC.
ug: قوزغالغاندا يېڭى قىستۇرمىلارنىڭ قىستۇرما مۇندەرىجىسىنى سايىلەڭ. بۇ VLC نىڭ قوزغىلىش ۋاقتىنى ئاشۇرىدۇ.

en: Scan tuning list
ug: تەڭشەش تىزىملىكى

en: Scanning DVB
ug: DVB نى سايىلەش

en: Scanning...
ug: سايىلەش ...

en: Scene filter
ug: مەنزىرە سۈزگۈچ

en: Scene video filter
ug: مەنزىرە سىن سۈزگۈچ

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
ug: مەنزىرە كېسىش. قوشۇمچە I رامكىلارنى قانچىلىك تاجاۋۇزچىلىق بىلەن كونترول قىلىدىغانلىقىنى كونترول قىلىدۇ. كۆرۈنۈشنىڭ كىچىك قىممىتى بىلەن كود يەشكۈچ ئاچقۇچتىن ئېشىپ كەتكەندە ھەمىشە I رامكىنى زورلاشقا مەجبۇر بولىدۇ. مەنزىرە رايونىنىڭ ياخشى قىممىتى I رامكىسىغا تېخىمۇ ياخشى ئورۇن تېپىشى مۇمكىن. چوڭ قىممەتلەر ئېھتىياجدىن كۆپ I رامكىلارنى ئىشلىتىدۇ ، شۇڭا بىت ئىسراپ قىلىدۇ. -1 كۆرۈنۈش كېسىشنى بايقاشنى چەكلەيدۇ ، شۇڭا I رامكىلار باشقا بارلىق ئاچقۇچلۇق رامكىلارغا قىستۇرۇلىدۇ ، بۇ بەلكىم سەت كودلاش بۇيۇملىرىنى كەلتۈرۈپ چىقىرىشى مۇمكىن. 1 دىن 100 گىچە.

en: Schedule:
ug: ۋاقىت جەدۋىلى:

en: Scope
ug: دائىرە

en: Score
ug: نومۇر

en: Screen
ug: ئېكران

en: Screen Input
ug: ئېكران كىرگۈزۈش

en: Screen capture
ug: ئېكراننى تارتىۋېلىش

en: Screen capture (with X11/XCB)
ug: ئېكراننى تارتىش (X11 / XCB بىلەن)

en: Screen index
ug: ئېكران كۆرسەتكۈچى

en: Screennumber of fullscreen, instead of same screen where interface is.
ug: كۆرۈنمە يۈزى بار ئېكراننىڭ ئورنىغا پۈتۈن ئېكراننىڭ ئېكران سانى.

en: Scroll with feed
ug: يەم بىلەن ئۆرۈڭ

en: Search
ug: ئىزدە

en: Search Length
ug: ئىزدەش ئۇزۇنلۇقى

en: Search in Playlist
ug: قويۇش تىزىملىكىدىن ئىزدەڭ

en: Search the playlist
ug: قويۇش تىزىملىكىدىن ئىزدەڭ

en: Search the playlist. Results will be selected in the table.
ug: قويۇش تىزىملىكىدىن ئىزدەڭ. جەدۋەلدە نەتىجە تاللىنىدۇ.

en: Season
ug: پەسىل

en: Second CSA Key
ug: ئىككىنچى CSA ئاچقۇچى

en: Secondary language or program
ug: ئىككىنچى تىل ياكى پروگرامما

en: Secret Rabbit Code (libsamplerate) resampler
ug: مەخپىي توشقان كودى (libsamplerate) قايتا ساتقۇچى

en: Secrets are stored encrypted on a file
ug: مەخپىيەتلىك ھۆججەتتە شىفىرلىنىدۇ

en: Secrets are stored in memory
ug: مەخپىيەتلىك ساقلىنىدۇ

en: Secrets are stored on a file without any encryption
ug: مەخپىي شىفىرسىز ھۆججەتتە ساقلىنىدۇ

en: Secrets are stored via KWallet
ug: مەخپىيەتلىك KWallet ئارقىلىق ساقلىنىدۇ

en: Secrets are stored via libsecret
ug: مەخپىيەتلىكلەر libsecret ئارقىلىق ساقلىنىدۇ

en: Secure 128-bits (exclude 256-bits ciphers)
ug: بىخەتەر 128 خانىلىق (256 خانىلىق سىفىرنى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ)

en: Secure 256-bits (prioritize 256-bits ciphers)
ug: بىخەتەر 256 خانىلىق (256 خانىلىق سىفىرنى ئالدىنقى ئورۇنغا قويۇڭ)

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value. This must be a 28-character-long hexadecimal string.
ug: بىخەتەر RTP (مەخپىي بولمىغان) ئاساسلىق تۇز قىممىتىنى تەلەپ قىلىدۇ. بۇ چوقۇم 28 ھەرپلىك ئۇزۇنلۇقتىكى ئالتە ئۆلچەملىك سىزىق بولۇشى كېرەك.

en: Seek and position based on a percent byte position, not a PCR generated time position. If seeking doesn't work property, turn on this option.
ug: PCR ھاسىل قىلغان ۋاقىت ئورنىنى ئەمەس ، پىرسەنت بايت ئورنىنى ئاساس قىلىپ ئىزدەڭ. ئەگەر ئىزدەش مال-مۈلۈك ئىشلىمىسە ، بۇ تاللاشنى ئېچىڭ.

en: Seek backward
ug: ئارقىغا قاراپ بېقىڭ

en: Seek based on percent not time
ug: ۋاقىتنى ئەمەس پىرسەنتنى ئاساس قىلىپ ئىزدەڭ

en: Seek based on percent not time.
ug: ۋاقىتنى ئەمەس پىرسەنتنى ئاساس قىلىپ ئىزدەڭ.

en: Seek forward
ug: ئالدىغا قاراپ بېقىڭ

en: Seek prevention demux filter
ug: ئالدىنى ئېلىش كۆرسەتكۈچى سۈزگۈچنى ئىزدەڭ

en: Seek threshold
ug: بوسۇغىدىن ئىزدەڭ

en: Segment length
ug: بۆلەك ئۇزۇنلۇقى

en: Select
ug: تاللا

en: Select "Advanced Options" to see all options.
ug: بارلىق تاللانمىلارنى كۆرۈش ئۈچۈن «ئالىي تاللانمىلار» نى تاللاڭ.

en: Select All
ug: ھەممىنى تاللا

en: Select Audio Device
ug: ئاۋاز ئۈسكۈنىسىنى تاللاڭ

en: Select Directory
ug: مۇندەرىجە تاللا

en: Select File
ug: ھۆججەت تاللا

en: Select File In Finder
ug: Finder دىكى ھۆججەتنى تاللاڭ

en: Select Folder
ug: قىسقۇچ تاللا

en: Select Input
ug: كىرگۈزۈشنى تاللاڭ

en: Select Output
ug: چىقىرىشنى تاللاڭ

en: Select Streaming Method
ug: ئاقما ئۇسۇلنى تاللاڭ

en: Select a color effect.
ug: رەڭ ئۈنۈمىنى تاللاڭ.

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
ug: ئۈسكۈنە ياكى VIDEO_TS مۇندەرىجىسىنى تاللاڭ

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
ug: ئۈسكۈنە ياكى VIDEO_TS ھۆججەت قىسقۇچىنى تاللاڭ

en: Select a directory
ug: مۇندەرىجىدىن بىرنى تاللا

en: Select a file
ug: بىر ھۆججەت تاللاڭ

en: Select a file for playback
ug: قويۇش ئۈچۈن ھۆججەت تاللاڭ

en: Select a proper audio device to be used by KAI.
ug: KAI ئىشلىتىدىغان مۇۋاپىق ئاۋاز ئۈسكۈنىسىنى تاللاڭ.

en: Select a proper video mode to be used by KVA.
ug: KVA ئىشلىتىدىغان مۇۋاپىق سىن ھالىتىنى تاللاڭ.

en: Select a subtitle file
ug: تارماق ھۆججەتنى تاللاڭ

en: Select an action to change the associated hotkey:
ug: مۇناسىۋەتلىك قىزىق نۇقتىنى ئۆزگەرتىش ھەرىكىتىنى تاللاڭ:

en: Select and choose transcoding options
ug: كودلاش تاللانمىلىرىنى تاللاڭ ۋە تاللاڭ

en: Select another file to play in sync with the previously selected file
ug: ئىلگىرى تاللانغان ھۆججەت بىلەن ماس قەدەمدە ئوينايدىغان باشقا ھۆججەتنى تاللاڭ

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
ug: بېرىلگەن bit / sample بىلەن ئاۋاز كىرگۈزۈش فورماتىنى تاللاڭ (ئەگەر 0 بولمىسا)

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
ug: بېرىلگەن ئاۋاز قانىلى بىلەن ئاۋاز كىرگۈزۈش فورماتىنى تاللاڭ (ئەگەر 0 بولمىسا)

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
ug: بېرىلگەن ئەۋرىشكە نىسبىتى بىلەن ئاۋاز كىرگۈزۈش فورماتىنى تاللاڭ (ئەگەر 0 بولمىسا)

en: Select channel to keep
ug: ساقلاش ئۈچۈن قانالنى تاللاڭ

en: Select destinations to stream to
ug: ئېقىنغا بارىدىغان مەنزىللەرنى تاللاڭ

en: Select game mode variation from jigsaw puzzle to sliding puzzle.
ug: جىگدە تېپىشمىسىدىن سىيرىلما تېپىشماققا ئويۇن ھالىتىنىڭ ئۆزگىرىشىنى تاللاڭ.

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
ug: پىرسەنت (50 بولسا ئوتتۇرىدا) ئارىلاش رايوننىڭ ئوتتۇرا نۇقتىسى (Lagrange) نىڭ ئورنىنى تاللاڭ

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the beginning blended zone
ug: باشلىنىش ئارىلاش رايوننىڭ لاگرانگ كوئېففىتسېنتىنى پىرسەنتتىن تاللاڭ

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the end of blended zone
ug: ئارىلاشما رايوننىڭ ئاخىرىدىكى لاگېرانگ كوئېففىتسېنتىنى تاللاڭ

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the middle of blended zone
ug: ئارىلاشما رايوننىڭ ئوتتۇرىدىكى لاگرانگ كوئېففىتسېنتىنى پىرسەنتتىن تاللاڭ

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
ug: ئارىلاشما رايوننىڭ ئېگىزلىكىنى پىرسەنت بويىچە تاللاڭ (2x2 تامنىڭ قېپى)

en: Select in percent the length of the blended zone
ug: ئارىلاشما رايوننىڭ ئۇزۇنلۇقىنى پىرسەنت بويىچە تاللاڭ

en: Select next DVD chapter
ug: كېيىنكى DVD بابىنى تاللاڭ

en: Select next DVD title
ug: كېيىنكى DVD ماۋزۇسىنى تاللاڭ

en: Select one color in the video
ug: سىندىكى بىر رەڭنى تاللاڭ

en: Select one or more files to open
ug: ئېچىش ئۈچۈن بىر ياكى بىر قانچە ھۆججەتنى تاللاڭ

en: Select one or multiple files
ug: بىر ياكى بىر قانچە ھۆججەتنى تاللاڭ

en: Select or double click an action to change the associated hotkey. Use delete key to remove hotkeys.
ug: مۇناسىۋەتلىك كۇنۇپكىنى ئۆزگەرتىش ئۈچۈن ھەرىكەتنى تاللاڭ ياكى قوش چېكىڭ. ئۆچۈرۈش كۇنۇپكىسىنى ئىشلىتىپ قىزىق نۇقتىلارنى ئۆچۈرۈڭ.

en: Select prev DVD chapter
ug: ئالدىنقى DVD بابىنى تاللاڭ

en: Select previous DVD title
ug: ئالدىنقى DVD ماۋزۇسىنى تاللاڭ

en: Select profile:
ug: ئارخىپنى تاللاڭ:

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
ug: سۈرئەتنى سەرپ قىلىپ ، سۈپەت سۈپىتىنى تاللاڭ. 0 ئەڭ تېز ، 1 ئەڭ سۈپەتلىك.

en: Select skin
ug: تېرىنى تاللاڭ

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
ug: ئىشلەتمەكچى بولغان ياڭراتقۇ سەپلىمىسىنى تاللاڭ. بۇ تاللاش قوشۇلمايدۇ! شۇڭا ياق. ستېرېئو -> 5.1 ئايلاندۇرۇش.

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
ug: ئالاھىدە ئاۋاز ئۈسكۈنىسىنى تاللاڭ ياكى Windows نى قارار قىلىڭ (سۈكۈتتىكى) ، ئۆزگەرتىش ئۈچۈن VLC قايتا قوزغىتىشقا ئېھتىياجلىق.

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
ug: ئارىلاشما رايوننىڭ قارا ئېقىشىنى تاللاڭ (كۆك ياكى V زاپچاس)

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
ug: ئارىلاشما رايوننىڭ قارا ئېقىشىنى تاللاڭ (يېشىل ياكى U تەركىبلىرى)

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
ug: ئارىلاشما رايوننىڭ قارا ئېقىشىنى تاللاڭ (قىزىل ياكى Y تەركىب)

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
ug: ئارىلاشما رايوننىڭ قارا دەرىجىسىنى تاللاڭ (كۆك ياكى V تەركىب)

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
ug: ئارىلاشما رايوننىڭ قارا دەرىجىسىنى تاللاڭ (يېشىل ياكى U تەركىبلىرى)

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
ug: ئارىلاشما رايوننىڭ قارا دەرىجىسىنى تاللاڭ (قىزىل ياكى Y تەركىب)

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
ug: ئارىلاش رايوننىڭ ئاق ئېقىشىنى تاللاڭ (كۆك ياكى V تەركىب)

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
ug: ئارىلاش رايوننىڭ ئاق ئېقىشىنى تاللاڭ (يېشىل ياكى U تەركىبلىرى)

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
ug: ئارىلاش رايوننىڭ ئاق ئېقىشىنى تاللاڭ (قىزىل ياكى Y تەركىب)

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
ug: ئارىلاشما رايوننىڭ ئاق دەرىجىسىنى تاللاڭ (كۆك ياكى V تەركىب)

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
ug: ئارىلاشما رايوننىڭ ئاق دەرىجىسىنى تاللاڭ (يېشىل ياكى U تەركىبلىرى)

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
ug: ئارىلاشما رايوننىڭ ئاق دەرىجىسىنى تاللاڭ (قىزىل ياكى Y تەركىب)

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
ug: ئاۋاز كىرگۈزۈش مەنبەسىنى تاللاڭ. «سىن كىرگۈزۈش» تاللانمىسىنى كۆرۈڭ.

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
ug: ئاۋاز چىقىرىش تىپىنى تاللاڭ. «سىن كىرگۈزۈش» تاللانمىسىنى كۆرۈڭ.

en: Select the capture device type
ug: تۇتۇش ئۈسكۈنىسىنىڭ تىپىنى تاللاڭ

en: Select the file
ug: ھۆججەتنى تاللاڭ

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
ug: ئارىلاشما رايوننى تۈزەش ئۈچۈن گامما تاللاڭ (كۆك ياكى V زاپچاس)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
ug: ئارىلاشما رايوننى تۈزەش ئۈچۈن گامما تاللاڭ (يېشىل ياكى U زاپچاسلىرى)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
ug: ئارىلاشما رايوننى تۈزىتىش ئۈچۈن گامما تاللاڭ (قىزىل ياكى Y تەركىب)

en: Select the hotkey to display the position.
ug: ئورۇننى كۆرسىتىش ئۈچۈن قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
ug: كېيىنكى سىن رامكىسىغا ئېرىشىش ئۈچۈن قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
ug: ئۇزۇنغا سەكرەش ئۈچۈن قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
ug: ئۇزۇنغا سەكرەش ئۈچۈن قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
ug: ئوتتۇراھال كەينىگە سەكرەش ئۈچۈن قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
ug: ئوتتۇرا ھالغا سەكرەش ئۈچۈن قىزىق نۇقتىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
ug: قىسقا ئارقىغا سەكرەش ئۈچۈن قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
ug: قىسقا ئارىلىققا سەكرەش ئۈچۈن قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
ug: ناھايىتى قىسقا ئارقىغا سەكرەش ئۈچۈن قىزىق نۇقتىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
ug: تېز سۈرئەتلىك سەكرەش ئۈچۈن قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to quit the application.
ug: قوللىنىشچان پروگراممىنى تاشلاش ئۈچۈن قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
ug: قويۇش نىسبىتىنى نورمال ھالەتكە قايتۇرۇش ئۈچۈن قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to stop playback.
ug: قويۇشنى توختىتىش ئۈچۈن قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
ug: تېز سۈرئەتتە ئويناش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
ug: ئاستا ھەرىكەتنى قويۇش ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to use to exit fullscreen state.
ug: پۈتۈن ئېكران ھالىتىدىن چېكىنىش ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to use to pause.
ug: توختاپ ئىشلىتىش ئۈچۈن قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to use to play.
ug: ئويناش ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
ug: قويۇش تىزىملىكىدىكى كېيىنكى تۈرگە ئاتلاش ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
ug: قويۇش تىزىملىكىدىكى ئالدىنقى تۈرگە ئاتلاش ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
ug: پۈتۈن ئېكران ھالىتىنى ئالماشتۇرۇش ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
ug: توختاپ قالغان ھالەتنى ئالماشتۇرۇش ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان قىزىق كۇنۇپكىنى تاللاڭ.

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
ug: DVD تىزىملىكىدە تاللانغان تۈرنى قوزغىتىش ئۈچۈن ئاچقۇچنى تاللاڭ.

en: Select the key to bookmark audio timestamp when syncing subtitles.
ug: تارماق ماۋزۇلارنى ماسقەدەملىگەندە ئاۋازلىق ۋاقىت تامغىسىنى بېسىشنىڭ ئاچقۇچىنى تاللاڭ.

en: Select the key to bookmark subtitle timestamp when syncing subtitles.
ug: تارماق تېما ماسقەدەملىگەندە خەتكۈچنىڭ ۋاقىت جەدۋىلىنىڭ ئاچقۇچىنى تاللاڭ.

en: Select the key to change subtitles text scaling
ug: تېكىستنىڭ چوڭ-كىچىكلىكىنى ئۆزگەرتىشنىڭ ئاچقۇچىنى تاللاڭ

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
ug: DVD دىن كېيىنكى بابنى تاللاش ئۈچۈن ئاچقۇچنى تاللاڭ

en: Select the key to choose the next title from the DVD
ug: DVD دىن كېيىنكى ماۋزۇنى تاللاش ئۈچۈن ئاچقۇچنى تاللاڭ

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
ug: DVD دىن ئالدىنقى بابنى تاللاش ئۈچۈن ئاچقۇچنى تاللاڭ

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
ug: DVD دىن ئالدىنقى ماۋزۇنى تاللاش ئۈچۈن ئاچقۇچنى تاللاڭ

en: Select the key to clear the current playlist.
ug: نۆۋەتتىكى قويۇش تىزىملىكىنى تازىلاش ئۈچۈن ئاچقۇچنى تاللاڭ.

en: Select the key to decrease audio volume.
ug: ئاۋاز ئاۋازىنى تۆۋەنلىتىش ئۈچۈن ئاچقۇچنى تاللاڭ.

en: Select the key to decrease the audio delay.
ug: ئاۋازنىڭ كېچىكىشىنى ئازايتىش ئۈچۈن ئاچقۇچنى تاللاڭ.

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
ug: تارماق كېچىكىشنى ئازايتىش ئۈچۈن ئاچقۇچنى تاللاڭ.

en: Select the key to increase audio volume.
ug: ئاۋاز ئاۋازىنى ئاشۇرۇش ئۈچۈن ئاچقۇچنى تاللاڭ.

en: Select the key to increase the audio delay.
ug: ئاۋازنىڭ كېچىكىشىنى ئاشۇرۇش ئۈچۈن ئاچقۇچنى تاللاڭ.

en: Select the key to increase the subtitle delay.
ug: ئاچقۇچنىڭ كېچىكىشىنى ئاشۇرۇش ئۈچۈن ئاچقۇچنى تاللاڭ.

en: Select the key to move subtitles higher.
ug: تارماق تېمىنى تېخىمۇ يۇقىرىغا يۆتكەش ئۈچۈن ئاچقۇچنى تاللاڭ.

en: Select the key to move subtitles lower.
ug: ئاستىنى يۆتكەش ئۈچۈن ئاچقۇچنى تاللاڭ.

en: Select the key to move the selector down in DVD menus / Move viewpoint to down (pitch).
ug: تاللىغۇچنى DVD تىزىملىك / ئاستىغا يۆتكەش كۇنۇپكىسىنى تاللاڭ.

en: Select the key to move the selector left in DVD menus / Move viewpoint to left (yaw).
ug: تاللىغۇچنى DVD تىزىملىكتىن سولغا يۆتكەش / كۆرۈنۈشنى سولغا يۆتكەش (yaw) نى تاللاڭ.

en: Select the key to move the selector right in DVD menus / Move viewpoint to right (yaw).
ug: تاللىغۇچنى DVD تىزىملىكىدە يۆتكەش / كۆرۈنۈش نۇقتىسىنى ئوڭغا (yaw) يۆتكەش ئۈچۈن ئاچقۇچنى تاللاڭ.

en: Select the key to move the selector up in DVD menus / Move viewpoint to up (pitch).
ug: تاللىغۇچنى DVD تىزىملىك / يۆتكەش نۇقتىسىنى يۇقىرىغا يۆتكەش ئۈچۈن ئاچقۇچنى تاللاڭ.

en: Select the key to mute audio.
ug: ئاۋازسىز ئاۋازنىڭ ئاچقۇچىنى تاللاڭ.

en: Select the key to play this bookmark.
ug: بۇ خەتكۈچنى قويۇشنىڭ ئاچقۇچىنى تاللاڭ.

en: Select the key to reset synchronization of audio & subtitle timestamps.
ug: ئاۋاز ۋە تېما ۋاقىت جەدۋىلىنىڭ ماسقەدەملىنىشىنى ئەسلىگە كەلتۈرۈشنىڭ ئاچقۇچىنى تاللاڭ.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
ug: بۇ تىزىملىك تىزىملىكىنى بەلگىلەشنىڭ ئاچقۇچىنى تاللاڭ.

en: Select the key to synchronize bookmarked audio & subtitle timestamps.
ug: خەتكۈچلەنگەن ئاۋاز ۋە تېما ۋاقىت جەدۋىلىنى ماسقەدەملەشنىڭ ئاچقۇچىنى تاللاڭ.

en: Select the key to take you to the DVD menu
ug: سىزنى DVD تىزىملىكىگە ئېلىپ بارىدىغان ئاچقۇچنى تاللاڭ

en: Select the logging verbosity or default to use the same verbosity given by --verbose.
ug: --Verbose بەرگەن ئوخشاش سۆزلۈكنى ئىشلىتىش ئۈچۈن دەرەخ كېسىش ياكى سۈكۈتنى تاللاڭ.

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
ug: سىننى پارچىلايدىغان گورىزونتال سىن كۆزنەك سانىنى تاللاڭ

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
ug: سىننى بۆلۈش ئۈچۈن تىك سىن كۆزنەك سانىنى تاللاڭ

en: Select the podcast you would like to unsubscribe from:
ug: مۇشتەرى بولماقچى بولغان podcast نى تاللاڭ:

en: Select the preset you would like to remove:
ug: ئۆچۈرمەكچى بولغان ئالدىن بەلگىلەشنى تاللاڭ:

en: Select the profile you would like to remove:
ug: ئۆچۈرمەكچى بولغان ئارخىپنى تاللاڭ:

en: Select the replay gain mode
ug: قايتا پايدىلىنىش ھالىتىنى تاللاڭ

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
ug: رامكا قۇرۇلمىسىنىڭ ئېنىقلىق دەرىجىسىنى تاللاڭ. ھازىر ئۇ 0 = QCIF 1 = CIF 2 = NTSC 3 = PAL, 4 = auto (سۈكۈتتىكى 4 = ئاپتوماتىك) قىممىتىنى قوللايدۇ.

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
ug: بۇ چەكتىكى ئەڭ چوڭ bitrate بىلەن ئېقىننى تاللاڭ.

en: Select the subtitle file
ug: تارماق ھۆججەتنى تاللاڭ

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
ug: تەڭشىگۈچ كىرگۈزۈش تۈرىنى تاللاڭ (كابېل / ئانتېننا).

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
ug: بىرىكمە ، s- سىن ياكى تەڭشىگۈچ قاتارلىق سىن كىرگۈزۈش مەنبەسىنى تاللاڭ. بۇ تەڭشەكلەر قاتتىق دېتالغا خاس بولغاچقا ، «ئۈسكۈنە سەپلىمىسى» رايونىدىن ياخشى تەڭشەكلەرنى تېپىپ ، بۇ سانلارنى بۇ يەردىن ئىشلىتىڭ. -1 تەڭشەكلەرنىڭ ئۆزگەرتىلمەيدىغانلىقىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Select the video output type. See the "video input" option.
ug: سىن چىقىرىش تۈرىنى تاللاڭ. «سىن كىرگۈزۈش» تاللانمىسىنى كۆرۈڭ.

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
ug: تارماق مۇندەرىجىنى كېڭەيتىش كېرەكمۇ يوق تاللاڭ.
    none: تارماق مۇندەرىجە قويۇش تىزىملىكىدە كۆرۈنمەيدۇ.
    يىمىرىلىش: تارماق مۇندەرىجە كۆرۈنىدۇ ، ئەمما تۇنجى قويۇلغاندا كېڭەيتىلدى.
    كېڭەيتىش: بارلىق تارماق مۇندەرىجە كېڭەيتىلدى.

en: Select your audio output device
ug: ئاۋاز چىقىرىش ئۈسكۈنىسىنى تاللاڭ

en: Selected ports:
ug: تاللانغان ئېغىزلار:

en: Selection of the starting mode and look
ug: باشلىنىش ھالىتىنى تاللاش ۋە قاراش

en: Selects mode for digital TV standard. This feature affects EPG information and subtitles.
ug: رەقەملىك تېلېۋىزىيە ئۆلچىمىنىڭ ھالىتىنى تاللايدۇ. بۇ ئىقتىدار EPG ئۇچۇرلىرى ۋە تارماق تېمىغا تەسىر كۆرسىتىدۇ.

en: Selects the motion estimation algorithm:
     - dia: diamond search, radius 1 (fast)
     - hex: hexagonal search, radius 2
     - umh: uneven multi-hexagon search (better but slower)
     - esa: exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
     - tesa: hadamard exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
ug: ھەرىكەت مۆلچەر ھېسابلاش ئۇسۇلىنى تاللايدۇ:
     - دىيا: ئالماس ئىزدەش ، رادىئو 1 (تېز)
     - ئالتە تەرەپلىك: ئالتە تەرەپلىك ئىزدەش ، رادىئو 2
     - umh: تەكشى بولمىغان ئالتە تەرەپلىك ئىزدەش (ياخشى ئەمما ئاستا)
     - esa: تۈگىگەن ئىزدەش (ئىنتايىن ئاستا ، ئاساسلىقى سىناق ئۈچۈن)
     - tesa: hadamard تۈگىگەن ئىزدەش (ئىنتايىن ئاستا ، ئاساسلىقى سىناق ئۈچۈن)

en: Semantic annotations
ug: مەنىلىك ئىزاھلار

en: Send key events to VNC host.
ug: مۇھىم ۋەقەلەرنى VNC مۇلازىمېتىرىغا ئەۋەتىڭ.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
ug: چاشقىنەك ھادىسىلىرىنى VNC مۇلازىمېتىرىغا ئەۋەتىڭ. VDR ffnetdev خېرىدارى سۈپىتىدە ئىشلىتىشنىڭ ھاجىتى يوق.

en: Send nack messages even when we have not confirmed that the encoder is on our local network.
ug: كودلاشتۇرغۇچنىڭ يەرلىك تورىمىزدا ئىكەنلىكىنى جەزملەشتۈرمىگەن تەقدىردىمۇ ، nack ئۇچۇر ئەۋەتىڭ.

en: Send your video to picture files
ug: سىن ھۆججىتىڭىزنى رەسىم ھۆججىتىگە ئەۋەتىڭ

en: Sends the barGraph information every n audio packets
ug: BarGraph ئۇچۇرلىرىنى ھەر بىر ئاۋاز بولىقى ئەۋەتىدۇ

en: Separate sub-streams
ug: تارماق ئېقىنلارنى ئايرىڭ

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
ug: Teletex / dvbs بېتىنى مۇستەقىل ES غا ئايرىڭ. ئېقىن چىقىرىشنى ئىشلەتكەندە بۇ تاللاشنى تاقاش پايدىلىق.

en: Separate words by | (without space)
ug: ئايرىم سۆزلەر | (بوشلۇق يوق)

en: Sepia intensity
ug: سېپىيەنىڭ كۈچلۈكلۈكى

en: Sepia video filter
ug: Sepia سىن سۈزگۈچ

en: Sequential numbering
ug: تەرتىپ نومۇرى

en: Serbian
ug: سېربچە

en: Service Discovery
ug: مۇلازىمەت بايقاش

en: Service discoveries adds new sources to your playlist such as web radios, video websites, ...
ug: مۇلازىمەت بايقاشلىرى سىزنىڭ ئويۇن تىزىملىكىڭىزگە تور رادىئولىرى ، سىن تور بېكەتلىرى ، ... قاتارلىق يېڭى مەنبەلەرنى قوشىدۇ.

en: Services
ug: مۇلازىمەتلەر

en: Services discovery
ug: مۇلازىمەت بايقاش

en: Services discovery modules
ug: مۇلازىمەت بايقاش مودۇلى

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
ug: مۇلازىمەت بايقاش مودۇلى ئاپتوماتىك ھالدا ئويۇن تىزىملىكىگە تۈر قوشىدىغان ئەسلىھەلەر.

en: Session
ug: ئەڭگىمە

en: Session Description Protocol
ug: يىغىن چۈشەندۈرۈش كېلىشىمنامىسى

en: Session URL
ug: يىغىن URL

en: Session category
ug: يىغىن تۈرى

en: Session description
ug: يىغىن چۈشەندۈرۈشى

en: Session email
ug: يىغىن ئېلېكترونلۇق خەت

en: Session failed
ug: يىغىن مەغلۇپ بولدى

en: Session name
ug: يىغىن ئىسمى

en: Set ES Lang
ug: ES Lang نى تەڭشەڭ

en: Set ES id
ug: ES id نى تەڭشەڭ

en: Set FFmpeg debug mask
ug: FFmpeg debug mask نى تەڭشەڭ

en: Set ID
ug: كىملىك بەلگىلەڭ

en: Set NFS uid/guid automatically
ug: NFS uid / كۆرسەتمىسىنى ئاپتوماتىك تەڭشەڭ

en: Set PID to ID of ES
ug: PID نى ES نىڭ كىملىكىگە تەڭشەڭ

en: Set QP
ug: QP نى تەڭشەڭ

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
ug: ئوخشىمىغان تەڭشەكلەر بىلەن ئېقىنلارنىڭ بىرىكىشىگە يول قويۇش ئۈچۈن SPS ۋە PPS id نومۇرىنى بەلگىلەڭ.

en: Set as Wall&paper
ug: تام ۋە قەغەز قىلىپ تەڭشەڭ

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
ug: قايسى ئارىلىقتىكى PCR لار (پروگرامما سائەت پايدىلىنىش ماتېرىيالى) ئەۋەتىلىدىغانلىقىنى بەلگىلەڭ (مىللىمېتىردا). بۇ قىممەت 100ms دىن تۆۋەن بولۇشى كېرەك. (سۈكۈتتىكىسى 70ms).

en: Set ball size giving its radius in number of pixels
ug: توپنىڭ چوڭ-كىچىكلىكىنى ئۇنىڭ رادىئاتسىيەسىنى پېكسىل سانىغا تەڭشەڭ

en: Set ball speed, the displacement value in number of pixels by frame.
ug: توپ سۈرئىتىنى بەلگىلەڭ ، يۆتكىلىش قىممىتى رامكا بويىچە پىكسېل سانىدا.

en: Set edge visibility.
ug: قىرلىق كۆرۈنۈشنى بەلگىلەڭ.

en: Set gradient threshold for edge computation.
ug: گىرۋەك ھېسابلاشنىڭ تەدرىجىي بوسۇغىسىنى بەلگىلەڭ.

en: Set id of ES to PID
ug: ES نىڭ ID نى PID غا تەڭشەڭ

en: Set index size ratio. Alters default (60min content) or estimated size.
ug: كۆرسەتكۈچ چوڭلۇقى نىسبىتىنى بەلگىلەڭ. سۈكۈتتىكى (60 مىنۇتلۇق مەزمۇن) ياكى مۆلچەر چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىدۇ.

en: Set playlist bookmark 1
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 1 نى بەلگىلەڭ

en: Set playlist bookmark 10
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 10 نى بەلگىلەڭ

en: Set playlist bookmark 2
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 2 نى بەلگىلەڭ

en: Set playlist bookmark 3
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 3

en: Set playlist bookmark 4
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 4 نى بەلگىلەڭ

en: Set playlist bookmark 5
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 5 نى بەلگىلەڭ

en: Set playlist bookmark 6
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 6 نى بەلگىلەڭ

en: Set playlist bookmark 7
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 7 نى بەلگىلەڭ

en: Set playlist bookmark 8
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 8

en: Set playlist bookmark 9
ug: قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچ 9 نى بەلگىلەڭ

en: Set the ID of the elementary stream
ug: دەسلەپكى ئېقىننىڭ كىملىكىنى بەلگىلەڭ

en: Set the RMS/peak.
ug: RMS / چوققىسىنى تەڭشەڭ.

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
ug: ئۆتكۈر كۈچنى 0 دىن 2 گىچە تەڭشەڭ. سۈكۈتتىكى ھالەت 0.05.

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
ug: تەڭشىگۈچ تەڭشىلىدىغان تېلېۋىزىيە قانىلىنى تەڭشەڭ (0 سۈكۈتتىكى مەنىنى بىلدۈرىدۇ).

en: Set the attack time in milliseconds.
ug: ھۇجۇم ۋاقتىنى مىللىمېتىرغا تەڭشەڭ.

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
ug: Canvas نىڭ رەسىم تەرەپ نىسبىتىنى بەلگىلەڭ. ئەگەر ئەمەلدىن قالدۇرۇلسا ، كاناي كىرگۈزۈش بىلەن ئوخشاش SAR بار دەپ قارىلىدۇ.

en: Set the category of the elementary stream
ug: باشلانغۇچ ئېقىننىڭ تۈرىنى بەلگىلەڭ

en: Set the codec of the elementary stream
ug: باشلانغۇچ ئېقىننىڭ كود يەشكۈچنى تەڭشەڭ

en: Set the encoding used in text subtitles
ug: تېكىست تارماق قىسمىغا ئىشلىتىلگەن كودلاشنى بەلگىلەڭ

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
ug: DB (-20 ... 20) دىكى يەرشارى پايدىسىنى بەلگىلەڭ.

en: Set the group of the elementary stream
ug: باشلانغۇچ ئېقىن گۇرۇپپىسىنى تەڭشەڭ

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
ug: رەسىمنىڭ يورۇقلۇقىنى 0 دىن 2 گىچە تەڭشەڭ. كۆڭۈلدىكى قىممىتى 1 گە.

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
ug: رەسىم سېلىشتۇرمىسىنى 0 دىن 2 گىچە قىلىپ تەڭشەڭ.

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
ug: رەسىم گامماسىنى 0.01 دىن 10 گىچە تەڭشەڭ. كۆڭۈلدىكى قىممىتى 1 گە.

en: Set the image hue, between -180 and 180. Defaults to 0.
ug: رەسىمنىڭ رەڭگىنى -180 دىن 180 گىچە قىلىپ تەڭشەڭ.

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
ug: رەسىمنىڭ رەڭگىنى 0 بىلەن 360 ئارىلىقىدا تەڭشەڭ.

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
ug: رەسىمنىڭ تويۇنۇشىنى 0 بىلەن 3 ئارىلىقىدا تەڭشەڭ.

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
ug: VLC بىر تەرەپ قىلغان ھەر بىر باشلانغۇچ ئېقىننىڭ ئىچكى كىملىكىنى TS ئېقىمىدىكى PID بىلەن ئوخشاش قىممەتكە تەڭشەڭ ، ئۇنىڭ ئورنىغا 1 ، 2 ، 3 قاتارلىقلار بار ، # # كۆپەيتىش {... قىلىشقا پايدىلىق ، = = es = < pid> "} '.

en: Set the justification of subtitles
ug: تارماق مەزمۇنلارنىڭ توغرىلىقىنى بەلگىلەڭ

en: Set the knee radius in dB.
ug: DB نىڭ تىز رادىئوسىنى تەڭشەڭ.

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
ug: گىرىم پايدىسىنى dB (0 ... 24) قىلىپ تەڭشەڭ.

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
ug: MPEG PS ئېقىمىنى ئىشلەپچىقارغاندا ئەڭ چوڭ رۇخسەت قىلىنغان PES چوڭلۇقىنى بەلگىلەڭ.

en: Set the ratio (n:1).
ug: نىسبەتنى بەلگىلەڭ (n: 1).

en: Set the release time in milliseconds.
ug: قويۇپ بېرىش ۋاقتىنى مىللىمېتىرغا تەڭشەڭ.

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
ug: ئارىلىقتىكى لۇما مىقدارلاشتۇرۇش ۋاقتىنىڭ چوڭ-كىچىكلىكىنى بەلگىلەڭ. 0 دىن 32 گىچە.

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
ug: چوڭ ئۈچەيدىكى لۇما مىقدارلاشتۇرۇش ۋاقتىنىڭ چوڭ-كىچىكلىكىنى بەلگىلەڭ. 0 دىن 32 گىچە.

en: Set the threshold level in dB.
ug: DB نىڭ بوسۇغىسىنى بەلگىلەڭ.

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
ug: سىن چىقىرىشنىڭ سۈزۈكلۈكىنى بەلگىلەڭ. 1 سۈزۈك ئەمەس (سۈكۈتتىكى) 0 تولۇق سۈزۈك.

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
ug: نۆۋەتتىكى قانالدىن چاستوتا خەرىتىسىنى بەلگىلەيدىغان تەڭشىگۈچ دۆلەت كودىنى بەلگىلەڭ (0 سۈكۈتتىكى مەنىنى بىلدۈرىدۇ).

en: Set the v4l2 driver controls to the values specified using a comma separated list optionally encapsulated by curly braces (e.g.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). To list available controls, increase verbosity (-vv) or use the v4l2-ctl application.
ug: V4l2 قوزغاتقۇچ كونتروللىغۇچنى پەش بىلەن ئايرىلغان تىزىملىك ئارقىلىق ئىختىيارى ئەگرى سىزىق ئارقىلىق بەلگىلەنگەن قىممەتكە تەڭشەڭ (مەسىلەن: {video_bitrate = 6000000, audio_crc = 0, stream_type = 3}). ئىشلەتكىلى بولىدىغان كونتروللارنى تىزىش ئۈچۈن ، سۆزلۈكنى ئاشۇرۇش (-vv) ياكى v4l2-ctl قوللىنىشچان پروگراممىسىنى ئىشلىتىڭ.

en: Set up any additional options for streaming
ug: ئاقما ئۈچۈن قوشۇمچە تاللاشلارنى تەڭشەڭ

en: Set up associations...
ug: ئۇيۇشما قۇرۇڭ ...

en: Set up media sources to stream
ug: ئاقما مېدىيا مەنبەلىرىنى تەڭشەڭ

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows having the same PIDs in the input and output streams.
ug: ئەگەر كەلگەن ES بولسا كىملىككە PID بەلگىلەيدۇ. بۇ --ts-es-id-pid بىلەن ئىشلىتىشكە ئىشلىتىلىدۇ ، كىرگۈزۈش ۋە چىقىرىش ئېقىمىدا ئوخشاش PID لارغا ئىگە بولىدۇ.

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
ug: ئەڭ چوڭ يەرلىك bitrate نى بەلگىلەيدۇ (kbits / s).

en: Sets a maximum number of macroblocks per slice
ug: ھەر بىر بۆلەكتە ئەڭ كۆپ ماكرو قۇلۇپ بەلگىلەيدۇ

en: Sets a maximum slice size in bytes, Includes NAL overhead in size
ug: ئەڭ چوڭ بۆلەك چوڭلۇقىنى بايت قىلىپ بەلگىلەيدۇ ، چوڭلۇقى NAL ئۈستىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ

en: Sets maximum interval between IDR-frames. Larger values save bits, thus improving quality for a given bitrate at the cost of seeking precision. Use -1 for infinite.
ug: IDR رامكىسى ئارىسىدا ئەڭ چوڭ ئارىلىق بەلگىلەيدۇ. چوڭ قىممەتلەر بىتنى تېجەيدۇ ، شۇڭا ئېنىقلىق بەدىلىگە بېرىلگەن بىت تەڭگىسىنىڭ سۈپىتىنى ئۆستۈرىدۇ. چەكسىز ئۈچۈن -1 نى ئىشلىتىڭ.

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
ug: IDR رامكىسى ئارىسىدا ئەڭ تۆۋەن ئارىلىق بەلگىلەيدۇ. H.264 دە ، I رامكىلار چوقۇم يېپىق GOP نى باغلىشى ناتايىن ، چۈنكى P رامكىنىڭ ئالدىدىكى بىر رامكىدىن باشقا تېخىمۇ كۆپ رامكىلاردىن ئالدىن پەرەز قىلىنىشى مۇمكىن (پايدىلىنىش رامكىسى تاللانمىسىنىمۇ كۆرۈڭ). شۇڭلاشقا ، I رامكىلارنى ئىزدەشنىڭ ھاجىتى يوق. IDR رامكىسى كېيىنكى P- رامكىلارنىڭ IDR رامكىسىدىن بۇرۇنقى ھەر قانداق رامكىنى كۆرسىتىشىنى چەكلەيدۇ. 
    ئەگەر بۇ ئارىلىقتا مەنزىرىلەر كۆرۈنسە ، ئۇلار يەنىلا I رامكا سۈپىتىدە كودلىنىدۇ ، ئەمما يېڭى GOP قوزغىمايدۇ.

en: Sets the audio output channels mode that will be used by default if your hardware and the audio stream are compatible.
ug: ئەگەر قاتتىق دېتالىڭىز ۋە ئاۋاز ئېقىمى ماس كەلسە سۈكۈتتىكى ئىشلىتىلىدىغان ئاۋاز چىقىرىش يول ھالىتىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
ug: ئاساسلىق كۆرۈنمە يۈزى ، قويۇش تىزىملىكى ۋە كېڭەيتىلگەن تاختا ئۈچۈن 0.1 دىن 1 گىچە بولغان پۈتۈن ئېكران كونتروللىغۇچنىڭ ئېنىقلىقىنى بەلگىلەيدۇ. بۇ تاللاش پەقەت Windows ۋە X11 بىرىكمە كېڭەيتىلمە بىلەنلا ئىشلەيدۇ.

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
ug: دەسلەپكى بۇففېرنىڭ ئىگىلىكىنى بۇففېر چوڭلۇقىنىڭ بىر قىسمى قىلىپ بەلگىلەيدۇ. دائىرە 0.0 دىن 1.0 گىچە.

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
ug: ئۇلىنىشتا پارول بەلگىلەيدۇ ، ئەگەر url دا ئىشلەتكۈچى ئىسمى ياكى پارول بولمىسا.

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
ug: RTSP يىغىن تىزمىسىدىكى ۋاقىت چەكلىمىسىنى بەلگىلەيدۇ

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
ug: ئۇلىنىشتا ئىشلەتكۈچى نامىنى بەلگىلەيدۇ ، ئەگەر url دا ئىشلەتكۈچى ئىسمى ياكى پارول بولمىسا.

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
ug: ئاساسلىق كۆرۈنمە يۈزى ، قويۇش تىزىملىكى ۋە كېڭەيتىلگەن تاختاي ئۈچۈن كۆزنەكنىڭ ئوچۇقلىقىنى 0.1 دىن 1 گىچە تەڭشەيدۇ. بۇ تاللاش پەقەت Windows ۋە X11 بىرىكمە كېڭەيتىلمە بىلەنلا ئىشلەيدۇ.

en: Setting
ug: تەڭشەك

en: Setting to true makes the text to be boxed and maybe easier to read.
ug: راستقا تەڭشەش تېكىستنى ساندۇققا ئايلاندۇرىدۇ ، ئوقۇش ئاسان بولۇشى مۇمكىن.

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Settings for VLC's control interfaces
ug: بۇ VLC نىڭ ئارايۈز تىزگىن تەڭشەكلىرى

en: Settings for VLC's interfaces
ug: VLC كۆرۈنمە يۈزىنىڭ تەڭشىكى

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
ug: كىرگۈزۈش ، demultiplexing ، كودلاش ۋە كودلاش تەڭشەكلىرى

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
ug: تارماق تېما ، تېلېگرامما ۋە CC كود يەشكۈچ ۋە كودلاشتۇرغۇچنىڭ تەڭشىكى.

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
ug: پەقەت ئاۋازلىق كود يەشكۈچ ۋە كودلاشتۇرغۇچنىڭ تەڭشىكى.

en: Settings for the main interface
ug: ئاساسىي ئارايۈزنىڭ تەڭشەكلىرى

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
ug: سىن ، رەسىم ياكى سىن + ئاۋازلىق كود يەشكۈچ ۋە كودلاشتۇرغۇچنىڭ تەڭشىكى.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
ug: ئېكراندا كۆرسىتىش ، تارماق تېما ۋە «قاپلىما رەسىم» گە مۇناسىۋەتلىك تەڭشەكلەر.

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
ug: قويۇش تىزىملىكى ھەرىكىتىگە مۇناسىۋەتلىك تەڭشەكلەر (مەسىلەن قويۇش ھالىتى) ۋە قويۇش تىزىملىكىگە («مۇلازىمەت بايقاش» مودۇلى) ئاپتوماتىك تۈر قوشىدىغان مودۇللارغا مۇناسىۋەتلىك.

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
ug: ھەر خىل زىيارەت ئۇسۇللىرىغا مۇناسىۋەتلىك تەڭشەكلەر. سىز ئۆزگەرتمەكچى بولغان ئورتاق تەڭشەكلەر HTTP ۋاكالەتچىسى ياكى غەملەك تەڭشىكى.

en: Settings...
ug: تەڭشەكلەر…

en: Setup Streaming...
ug: تەڭشەش ئېقىمى ...

en: Setup schedule
ug: تەڭشەش جەدۋىلى

en: Setup subtitle playback details
ug: تارماق تېما قويۇش تەپسىلاتلىرىنى تەڭشەش

en: Shadow
ug: سايە

en: Shadow angle
ug: سايە بۇلۇڭى

en: Shadow color
ug: سايە رەڭگى

en: Shadow distance
ug: سايە ئارىلىقى

en: Shadow opacity
ug: سايە ئوچۇقلىقى

en: Shaping delay (ms)
ug: شەكىلنى كېچىكتۈرۈش (ms)

en: Shared memory framebuffer
ug: ئورتاق ئىچكى ساقلىغۇچ رامكىسى

en: Sharpen
ug: ئېنىقلىق

en: Sharpen strength (0-2)
ug: ئۆتكۈر كۈچ (0-2)

en: Sharpen video filter
ug: سىن سۈزگۈچنى ئۆتكۈرلەشتۈرۈڭ

en: Sharpness
ug: ئۆتكۈرلۈك

en: Sharpness filter adjust.
ug: ئۆتكۈر سۈزگۈچ تەڭشەش.

en: Shift+L
ug: Shift + L.

en: Sho&w VLC media player
ug: Sho & w VLC مېدىيا قويغۇچ

en: Shona
ug: شوناچە

en: Short backwards jump
ug: قىسقا كەينىگە سەكرەش

en: Short forward jump
ug: قىسقا ئالدىغا سەكرەش

en: Short jump length
ug: قىسقا سەكرەش ئۇزۇنلۇقى

en: Short jump length, in seconds.
ug: قىسقا سەكرەش ئۇزۇنلۇقى ، سېكۇنتتا.

en: Shortcut
ug: تېزلەتمە

en: Show &more options
ug: تېخىمۇ كۆپ تاللاشلارنى كۆرسىتىش

en: Show 80 bands instead of 20
ug: 20 نىڭ ئورنىغا 80 بەلۋاغنى كۆرسىتىڭ

en: Show All
ug: ھەممىنى كۆرسەت

en: Show Audio Effects Button
ug: ئاۋازلىق ئۈنۈم كۇنۇپكىسىنى كۆرسەت

en: Show Basic
ug: ئاساسىي كۆرسەت

en: Show Containing Directory...
ug: ئىچىدىكى مۇندەرىجىنى كۆرسەت…

en: Show Containing Folder...
ug: ئىچىدىكى قىسقۇچنى كۆرسەت…

en: Show Fullscreen controller
ug: تولۇق ئېكران كونتروللىغۇچنى كۆرسەت

en: Show Installed Only
ug: قاچىلانغاننىلا كۆرسەت

en: Show Main Window
ug: ئاساسلىق كۆزنەكنى كۆرسەت

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
ug: شاۋقۇنلۇق سىن قويۇش تىزىملىكىنى ئىشلەتكەندە NC17 باھالانغان سىن ئېقىمىنى كۆرسىتىڭ.

en: Show Name
ug: ئىسىمنى كۆرسىتىش

en: Show Previous & Next Buttons
ug: ئالدىنقى ۋە كېيىنكى كۇنۇپكىلارنى كۆرسەت

en: Show Shuffle & Repeat Buttons
ug: Shuffle & تەكرار كۇنۇپكىلارنى كۆرسەت

en: Show Sidebar
ug: يان كۆزنەكنى كۆرسەت

en: Show VLC on the taskbar
ug: ۋەزىپە بالدىقىدا VLC نى كۆرسىتىڭ

en: Show a controller in fullscreen mode
ug: پۈتۈن ئېكران ھالەتتە كونتروللىغۇچنى كۆرسىتىڭ

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
ug: نۆۋەتتىكى قويۇش تىزىملىكى تۈرى ئۆزگەرگەندە ، VLC كىچىكلىتىلگەندە ياكى يوشۇرۇلغاندا ، سەنئەتكار بىلەن ئۇقتۇرۇش كۆزنىكىنى كۆرسىتىڭ.

en: Show a systray icon for VLC
ug: VLC ئۈچۈن systray سىنبەلگىسىنى كۆرسەت

en: Show advanced options
ug: ئالىي تاللانما كۆرسەت

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
ug: مايىللىق دىئالوگىنى ئاچقاندا ئىلغار مايىللىق ۋە ئاددىي مايىللىقنى كۆرسەتمەڭ.

en: Show advanced preferences over simple ones
ug: ئاددىيلارغا قارىغاندا ئىلغار مايىللىقنى كۆرسىتىڭ

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
ug: Systray دا سىنبەلگە كۆرسىتىپ ، ئاساسلىق ھەرىكەتلەر ئۈچۈن VLC مېدىيا قويغۇچنى كونترول قىلالايسىز.

en: Show controller in fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكراندا كونتروللىغۇچنى كۆرسىتىڭ

en: Show controls in full screen mode
ug: پۈتۈن ئېكران ھالىتىدىكى كونتروللارنى كۆرسىتىش

en: Show corrupted frames
ug: بۇزۇلغان رامكىلارنى كۆرسەت

en: Show errors and warnings
ug: خاتالىق ۋە ئاگاھلاندۇرۇشلارنى كۆرسىتىڭ

en: Show everything including debug messages
ug: خاتالىق ئۇچۇرىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ھەممە نەرسىنى كۆرسەت

en: Show extended options
ug: كېڭەيتىلگەن تاللاشلارنى كۆرسەت

en: Show extended settings
ug: كېڭەيتىلگەن تەڭشەكلەرنى كۆرسەت

en: Show hidden files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى كۆرسەت

en: Show media change popup:
ug: مېدىيا ئۆزگەرتىش كۆزنىكىنى كۆرسىتىش:

en: Show media title on video
ug: سىندا مېدىيا نامىنى كۆرسەت

en: Show media title on video start
ug: سىن باشلاشتا مېدىيا نامىنى كۆرسەت

en: Show notification popup on track change
ug: يول ئۆزگەرتىشتە ئۇقتۇرۇش كۆزنىكىنى كۆرسەت

en: Show only errors
ug: پەقەت خاتالىقلارنىلا كۆرسەت

en: Show playing item name in window title
ug: كۆزنەك ماۋزۇسىدا ئويۇن نامىنى كۆرسەت

en: Show settings
ug: تەڭشەك كۆرسەت

en: Show shoutcast adult content
ug: يۇقىرى ئاۋازلىق مەزمۇننى كۆرسىتىش

en: Show small preview size (percent of source).
ug: كىچىك ئالدىن كۆرۈش كۆلىمىنى كۆرسەت (مەنبەنىڭ پىرسەنتى).

en: Show small preview.
ug: كىچىك ئالدىن كۆرۈش.

en: Show stream position
ug: ئېقىن ئورنىنى كۆرسەت

en: Show systray icon
ug: Systray سىنبەلگىسىنى كۆرسەت

en: Show the contextual popup menu.
ug: مەزمۇندىكى قاڭقىش تىزىملىكىنى كۆرسىتىڭ.

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇننى سېكۇنت ئىچىدە سېكۇنت ئىچىدە كۆرسىتىڭ.

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
ug: كونتروللىغۇچ كۆزنىكى نامىدا ناخشا ياكى سىننىڭ نامىنى كۆرسىتىڭ.

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
ug: ئېقىننى باشلاشتىن بۇرۇن تاللانغان ئۈسكۈنىنىڭ خاسلىق سۆزلىشىش رامكىسىنى كۆرسىتىڭ.

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
ug: تەڭشىگۈچنىڭ خاسلىقىنى [قانال تاللاش] بېتىنى كۆرسىتىڭ.

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
ug: N milliseconds نىڭ سىن نامىنى كۆرسىتىڭ ، سۈكۈتتىكىسى 5000 ms (5 سېكۇنت).

en: Show unimportant error and warnings dialogs
ug: مۇھىم بولمىغان خاتالىق ۋە ئاگاھلاندۇرۇش سۆزلىشىش رامكىسىنى كۆرسىتىڭ

en: Show video title for x milliseconds
ug: X مىللىمېتىر ئۈچۈن سىن نامىنى كۆرسەت

en: Show video within the main window
ug: ئاساسلىق كۆزنەك ئىچىدە سىن كۆرسىتىڭ

en: Show/Hide Playlist
ug: قويۇش تىزىملىكىنى كۆرسىتىش / يوشۇرۇش

en: Show/hide details about a log message
ug: خاتىرە ئۇچۇرى توغرىسىدىكى تەپسىلاتلارنى كۆرسىتىش / يوشۇرۇش

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
ug: چاشقىنەكنى پۈتۈن ئېكران ھالىتىگە يۆتكىگەندە مول كونتروللىغۇچنى كۆرسىتىدۇ.

en: Shows the audio effects button in the main window.
ug: ئاساسىي كۆزنەكتە ئاۋاز ئۈنۈم كۇنۇپكىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Shows the previous and next buttons in the main window.
ug: ئاساسىي كۆزنەكتە ئالدىنقى ۋە كېيىنكى كۇنۇپكىلارنى كۆرسىتىدۇ.

en: Shows the shuffle and repeat buttons in the main window.
ug: ئاساسىي كۆزنەكتە تەۋرىنىش ۋە تەكرار كۇنۇپكىلارنى كۆرسىتىدۇ.

en: Shrink the viewpoint field of view (360°)
ug: كۆرۈش نۇقتىسىنى كىچىكلىتىڭ (360 °)

en: Side left
ug: سول تەرەپ

en: Side right
ug: ئوڭ تەرەپ

en: Sigma
ug: سىگما

en: Signaling mode of the extension AOT
ug: كېڭەيتىش AOT نىڭ سىگنال ھالىتى

en: Silver
ug: كۈمۈشرەڭ

en: Similarity
ug: ئوخشاشلىق

en: Similarity threshold
ug: ئوخشاشلىق چېكى

en: Simple
ug: ئاددىي

en: Simple Karaoke filter
ug: ئاددىي Karaoke سۈزگۈچ

en: Simple Preferences
ug: ئاددىي مايىللىق

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
ug: Dolby ئەتراپىدىكى كودلاشتۇرۇلغان ئېقىنلارنىڭ ئاددىي كود يەشكۈچ

en: Simple stereo widening effect
ug: ئاددىي ستېرېئو كېڭەيتىش ئۈنۈمى

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
ug: ئاددىيلاشتۇرۇلغان خەنزۇچە (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
ug: ئاددىيلاشتۇرۇلغان جۇڭگو Unix (EUC-CN)

en: Sinc function (best quality)
ug: سىنك ئىقتىدارى (ئەڭ ياخشى سۈپەت)

en: Sinc function (fast)
ug: سىنك ئىقتىدارى (تېز)

en: Sinc function (medium quality)
ug: سىنك ئىقتىدارى (ئوتتۇراھال سۈپەت)

en: Sindhi
ug: سىندىچە

en: Single precision audio volume
ug: يەككە ئېنىق ئاۋاز ئاۋازى

en: Sinhalese
ug: سىنگالچە

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Size of code blocks in each subband
ug: ھەر بىر تارماق بەلۋاغتىكى كود بۆلەكلىرىنىڭ چوڭلۇقى

en: Size of motion compensation blocks
ug: ھەرىكەت تولۇقلىمىسىنىڭ چوڭلۇقى

en: Size of stream in bytes
ug: بايتنىڭ چوڭلۇقى

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
ug: شىفىرلاش ئۈچۈن TS بوغچىسىنىڭ چوڭلۇقى. شىفىرلاش قائىدىسى شىفىرلاشتىن بۇرۇن TS- بېشىنى قىممەتتىن ئايرىۋالىدۇ.

en: Size of the curve along the piece's edge
ug: ئەسەرنىڭ چېتىنى بويلاپ ئەگرى سىزىقنىڭ چوڭلۇقى

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
ug: DirectShow قىستۇرمىسىدا كۆرسىتىلىدىغان سىننىڭ چوڭلۇقى. ئەگەر ھېچقانداق نەرسە بەلگىلىمىسىڭىز ئۈسكۈنىڭىزنىڭ سۈكۈتتىكى چوڭلۇقى ئىشلىتىلىدۇ. سىز ئۆلچەملىك چوڭلۇق (cif, d1, ...) ياكى <width> x <height> نى بەلگىلىيەلەيسىز.

en: Ska
ug: Ska مۇزىكىسى

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
ug: تېرە ھۆججەتلىرى | * .vlt; *. Wsz; *. Xml

en: Skin resource file:
ug: تېرە مەنبە ھۆججىتى:

en: Skin to use
ug: ئىشلىتىدىغان تېرە

en: Skin whiten
ug: تېرە ئاقارتىش

en: Skinnable Interface
ug: تېرە كۆرۈنمە يۈزى

en: Skins
ug: &تېرە

en: Skins customize player's appearance. You can activate them through preferences.
ug: تېرە قويغۇچنىڭ كۆرۈنۈشىنى خاسلاشتۇرىدۇ. مايىللىق ئارقىلىق ئۇلارنى قوزغىتالايسىز.

en: Skip
ug: ئاتلاش

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
ug: ھالقىسىمان قۇلۇپلاش سۈزگۈچتىن H.264 نى ئاتلاڭ

en: Skip ads
ug: ئېلاندىن ئاتلاش

en: Skip frame (default=0)
ug: رامكىنى ئاتلاش (سۈكۈتتىكى = 0)

en: Skip frames
ug: رامكىلاردىن ئاتلاڭ

en: Skip idct (default=0)
ug: Idct دىن ئاتلاش (سۈكۈتتىكى = 0)

en: Skip loop filter
ug: ئايلانما سۈزگۈچتىن ئاتلاڭ

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
ug: H.264 كودلاش ئۈچۈن ئايلانما سۈزگۈچتىن ئاتلاڭ

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
ug: ئايلانما سۈزگۈچتىن ئاتلاش (aka deblocking) ئادەتتە سۈپەتكە پايدىسىز تەسىر كۆرسىتىدۇ. قانداقلا بولمىسۇن ئۇ يۇقىرى ئېنىقلىقتىكى ئېقىنلارنى چوڭ سۈرئەت بىلەن تەمىنلەيدۇ.

en: Sky blue
ug: كۆك كۆك

en: Slides (images)
ug: تام تەسۋىر (رەسىم)

en: Slides (text)
ug: تام تەسۋىر (تېكىست)

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
ug: تەكرارلىنىش بەدىلىگە SMP نىڭ سۈپىتىنى ئازراق ئۆستۈرۈڭ.

en: Slo&wer
ug: Slo & wer

en: Slovak
ug: سلوۋاكچە

en: Slovenian
ug: سلوۋېنىيىچە

en: Slow
ug: ئاستا

en: Slow Rock
ug: ئاستا تاش

en: Slower
ug: ئاستىراق

en: Slower (fine)
ug: ئاستا (ياخشى)

en: Small
ug: كىچىك

en: Small Volume
ug: كىچىك ھەجىم

en: Small preview
ug: كىچىك ئالدىن كۆرۈش

en: Small preview size
ug: كىچىك ئالدىن كۆرۈش چوڭلۇقى

en: Smaller
ug: كىچىكرەك

en: Snapshot
ug: كەسمە

en: Socks proxy
ug: پايپاق ۋاكالەتچىسى

en: Soft
ug: يۇمشاق

en: Soft rock
ug: يۇمشاق تاش

en: Soften
ug: يۇمشىتىڭ

en: Softening value
ug: يۇمشاش قىممىتى

en: Software
ug: يۇمشاق دېتال

en: Software gain
ug: يۇمشاق دېتالغا ئېرىشىش

en: Soloist
ug: يالغۇز كىشىلىك

en: Somali
ug: سومالىچە

en: Some DVB cards do not like to be probed for their capabilities, you can disable this feature if you experience some trouble.
ug: بەزى DVB كارتىلىرى ئۇلارنىڭ ئىقتىدارىنىڭ تەكشۈرۈلۈشىنى ياقتۇرمايدۇ ، بەزى ئاۋارىچىلىكلەرگە يولۇقسىڭىز بۇ ئىقتىدارنى چەكلىيەلەيسىز.

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
ug: بەزى فرانسىيە قاناللىرى تارىخى چۈشەندۈرۈش خاتالىقى سەۋەبىدىن ئۇلارنىڭ تېما بېتىنى توغرا بايراق قىلمايدۇ. ئەگەر تېمالىرىڭىز كۆرۈنمىسە ، بۇ خاتا چۈشەندۈرۈشنى ئىشلىتىپ بېقىڭ.

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
ug: بەزى تارماق تېما فورماتى تېكىست فورماتلاشقا يول قويىدۇ. VLC بۇنى قىسمەن ئىجرا قىلىدۇ ، ئەمما بارلىق فورماتنى چەكلەشنى تاللىسىڭىز بولىدۇ.

en: Song Description
ug: ناخشا چۈشەندۈرۈشى

en: Sort by
ug: تەرتىپى

en: Sotho, Southern
ug: سوتوچە، شىمالىي

en: Soul
ug: Soul مۇزىكىسى

en: Sound Delay
ug: ئاۋاز كېچىكىشى

en: Sound Engineer
ug: ئاۋاز ئىنژېنېرى

en: SoundFont file
ug: SoundFont ھۆججىتى

en: SoundFont file to use for software synthesis.
ug: يۇمشاق دېتال بىرىكمىسى ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان SoundFont ھۆججىتى.

en: Soundtrack
ug: كىنو لىنتىسى

en: Source
ug: مەنبە

en: Source aspect ratio
ug: مەنبە تەرەپ نىسبىتى

en: Source directory
ug: مەنبە مۇندەرىجە

en: Source:
ug: مەنبە:

en: Sout stream
ug: جەنۇب ئېقىمى

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
ug: جەنۇب ئېقىمى مودۇلى سۇت پىششىقلاپ ئىشلەش زەنجىرى قۇرۇشقا يول قويىدۇ. تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرغا ئېرىشىش ئۈچۈن ئاقما Howto نى كۆرۈڭ. بۇ يەردىن ھەر بىر sout ئېقىمى مودۇلىنىڭ سۈكۈتتىكى تاللانمىلىرىنى تەڭشىيەلەيسىز.

en: South-Eastern European (Latin-10)
ug: شەرقىي جەنۇب ياۋروپا (لاتىنچە -10)

en: Sp&eed
ug: Sp & eed

en: Space
ug: بوشلۇق

en: Spacer
ug: بوشۇلۇق

en: Spanish
ug: ئىسپانچە

en: Spatial
ug: بوشلۇق

en: Spatial blur
ug: بوشلۇقتىكى تۇتۇق

en: Spatial chroma strength
ug: بوشلۇقتىكى خرومنىڭ كۈچى

en: Spatial chroma strength (0-254)
ug: بوشلۇقتىكى خرومنىڭ كۈچى (0-254)

en: Spatial luma strength
ug: بوشلۇقتىكى لۇما كۈچى

en: Spatial luma strength (0-254)
ug: بوشلۇقتىكى لۇما كۈچى (0-254)

en: Speaker configuration
ug: ياڭراتقۇ سەپلىمىسى

en: Special modules
ug: ئالاھىدە مودۇل

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
ug: ئالدىن قاچىلاش ئۈچۈن مۇلازىمەت بايقاش مودۇلى بەلگىلەيدۇ. تىپىك قىممىتى «ساپ».

en: Specify AAC audio profile to use
ug: ئىشلىتىدىغان AAC ئاۋاز ئارخىپىنى بەلگىلەڭ

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed). Set to 0 for letting x264 set level.
ug: H.264 دەرىجىسىنى بەلگىلەڭ (ئۆلچەمنىڭ قوشۇمچە ھۆججىتى A تەرىپىدىن ئېنىقلانغان). دەرىجە ئىجرا قىلىنمايدۇ قالغان كودلاش تاللانمىلىرىغا ماس كېلىدىغان سەۋىيىنى تاللاش ئىشلەتكۈچىگە باغلىق. 1 دىن 5.1 ئارىلىقى (10 دىن 51 كىچە بولىدۇ). X264 نىڭ سەۋىيىسىنى قويۇپ بېرىش ئۈچۈن 0 گە تەڭشەڭ.

en: Specify H.264 profile which limits are enforced over other settings
ug: باشقا تەڭشەكلەرگە چەك قويۇلغان H.264 ئارخىپىنى بەلگىلەڭ

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
ug: بۇ دەسلەپكى ئېقىننىڭ كېچىكىشىنى (ms دا) بەلگىلەڭ. ئاكتىپلىق كېچىكىش ، سەلبىي ئىلگىرىلەشنى كۆرسىتىدۇ.

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
ug: بۇ ئېلېمېنت ئۈچۈن ISO-639 كودىنى (ئۈچ ھەرپ) بەلگىلەڭ

en: Specify an identifier integer for this elementary stream
ug: بۇ باشلانغۇچ ئېقىم ئۈچۈن پەرقلىگۈچ ساننى بەلگىلەڭ

en: Specify an identifier string for this subpicture
ug: بۇ تارماق رەسىمنىڭ پەرقلىگۈچ تىزمىسىنى بەلگىلەڭ

en: Specify an new identifier integer for this elementary stream
ug: بۇ دەسلەپكى ئېقىن ئۈچۈن يېڭى پەرقلىگۈچ پۈتۈنلىكىنى بەلگىلەڭ

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported),ltp, hev1, hev2 (default: low). hev1 and hev2 are currently supported only with libfdk-aac enabled libavcodec
ug: ئاۋاز bitstream نى كودلاش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان AAC ئاۋاز ئارخىپىنى بەلگىلەڭ. ئۇ تۆۋەندىكى تاللاشلارنى ئالىدۇ: ئاساسلىق ، تۆۋەن ، ssr (قوللىمايدۇ) ، ltp ، hev1 ، hev2 (سۈكۈتتىكى: تۆۋەن). hev1 ۋە hev2 نۆۋەتتە پەقەت libfdk-aac قوزغىتىلغان libavcodec نىلا قوللايدۇ

en: Specify the codec level explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. '4.2' for mpeg4-part10 or 'low' for mpeg2
ug: كود يەشكۈچ دەرىجىسىنى ئېنىق بەلگىلەڭ. ئەگەر ئۇنداق قىلمىسىڭىز ، كود يەشكۈچ ئېنىقلىق ۋە bitrate قاتارلىق باشقا مەنبەلەردىن توغرا ئارخىپنى بەلگىلەيدۇ. مەسىلەن: Mpeg4-part10 ئۈچۈن '4.2' ياكى mpeg2 ئۈچۈن 'تۆۋەن'

en: Specify the codec profile explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. 'high'
ug: كود يەشكۈچ ئارخىپىنى ئېنىق بەلگىلەڭ. ئەگەر ئۇنداق قىلمىسىڭىز ، كود يەشكۈچ ئېنىقلىق ۋە bitrate قاتارلىق باشقا مەنبەلەردىن توغرا ئارخىپنى بەلگىلەيدۇ. مەسىلەن: 'high'

en: Specify the deinterlace module to use.
ug: ئىشلىتىشكە ئىشلىتىدىغان بۆلەك مودۇلىنى بەلگىلەڭ.

en: Specify the height to decode the image too
ug: رەسىمنى يېشىش ئۈچۈن بوي ئېگىزلىكىنى بەلگىلەڭ

en: Specify the log filename.
ug: خاتىرە ھۆججەت نامىنى بەلگىلەڭ.

en: Specify the logging format.
ug: خاتىرىلەش شەكلىنى بەلگىلەڭ.

en: Specify the size of the TS packet to decrypt. The decryption routines subtract the TS-header from the value before decrypting.
ug: شىفىرلاش ئۈچۈن TS بوغچىسىنىڭ چوڭ-كىچىكلىكىنى بەلگىلەڭ. شىفىر يېشىش ئادىتى شىفىر يېشىشتىن بۇرۇن TS- بېشىنى قىممەتتىن ئايرىۋالىدۇ.

en: Specify the width to decode the image too
ug: رەسىمنى يېشىش ئۈچۈن كەڭلىكىنى بەلگىلەڭ

en: Spectral sections
ug: Spectral section

en: Spectrum
ug: نۇر دولقۇنى

en: Spectrum analyser
ug: Spectrum analyzer

en: Speech
ug: نۇتۇق

en: Speech synthesis for Mac OS X
ug: Mac OS X ئۈچۈن سۆز بىرىكمىسى

en: Speech synthesis for Windows
ug: Windows ئۈچۈن سۆز بىرىكمىسى

en: Speed of feeds
ug: يەمنىڭ سۈرئىتى

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
ug: RSS / ئاتومنىڭ تېزلىكى مىكرو سېكۇنتتا (چوڭراق ئاستا).

en: Speed selector
ug: سۈرئەت تاللىغۇچ

en: Speed: %.2fx
ug: سۈرئەت:% .2fx

en: Speex audio decoder
ug: ئاۋازلىق كود يەشكۈچ

en: Speex audio encoder
ug: ئاۋازلىق كودلاشتۇرغۇچ

en: Speex audio packetizer
ug: ئاۋاز بوغچىسى

en: Split segments anywhere
ug: بۆلەكلەرنى خالىغان يەرگە بۆلۈڭ

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
ug: سىننى كۆپ كۆزنەككە بۆلۈپ ئېكران تېمىغا كۆرسىتىش

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
ug: سىننى ئەينەككە ئوخشاش ئىككى بۆلەككە بۆلۈڭ

en: Spoken subtitles for the visually impaired
ug: كۆرۈش قۇۋۋىتى توسالغۇغا ئۇچرىغان سۆزلەر

en: Standard
ug: ئۆلچەملىك

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
ug: ئۆلچەملىك ئېنىقلىما (576 ياكى 480 قۇر)

en: Standard stream output
ug: ئۆلچەملىك ئېقىن چىقىرىش

en: Start
ug: باشلاش

en: Start Time
ug: باشلىنىش ۋاقتى

en: Start VLC with only a systray icon
ug: VLC نى پەقەت systray سىنبەلگىسى بىلەن باشلاڭ

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
ug: VLC نى باشلاڭ:
     - نورمال ھالەت
     - تېكىست ، پىلاستىنكا سەنئىتى سۈپىتىدە ئۇچۇرلارنى كۆرسىتىش ئۈچۈن ھەمىشە ھازىرلانغان رايون ...
     - كونتروللۇقى چەكلىك بولغان ئەڭ كىچىك ھالەت

en: Start directly in menu
ug: تىزىملىكتىن بىۋاسىتە باشلاڭ

en: Start in fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكراندا باشلاڭ

en: Start in minimal view (without menus)
ug: ئەڭ كىچىك كۆرۈنۈشتىن باشلاڭ (تىزىملىكسىز)

en: Start in minimal view mode
ug: ئەڭ تۆۋەن كۆرۈش ھالىتىدىن باشلاڭ

en: Start paused
ug: توختاپ باشلاڭ

en: Start playback of new items immediately once they were added.
ug: يېڭى تۈرلەر قوشۇلغاندىن كېيىن دەرھال قويۇشنى باشلاڭ.

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
ug: DVD نى ئاساسلىق تىزىملىكتىن بىۋاسىتە قوزغىتىڭ. بۇ بارلىق پايدىسىز ئاگاھلاندۇرۇش تونۇشتۇرۇشلىرىنى ئاتلاپ ئۆتۈپ كېتىشكە تىرىشىدۇ.

en: Start time
ug: باشلاش ۋاقتى

en: Start video in fullscreen mode
ug: پۈتۈن ئېكران ھالىتىدىكى سىننى باشلاڭ

en: Starting Position
ug: باشلىنىش ئورنى

en: Statistics
ug: ستاتىستىكا

en: Statistics video output
ug: ستاتىستىكىلىق سىن چىقىرىش

en: Stats
ug: ستاتىستىكىلار

en: Stats decoder function
ug: سانلىق مەلۇمات كود يەشكۈچ ئىقتىدارى

en: Stats demux function
ug: ستاتىستىكىلىق سانلىق مەلۇمات

en: Stats encoder function
ug: سانلىق مەلۇمات كودلاش ئىقتىدارى

en: Status
ug: ھالىتى

en: Status Bar
ug: ھالەت بالدىقى

en: Step Backward
ug: كەينىگە قايتىش

en: Step Forward
ug: قەدەم ئىلگىرىلەش

en: Step backward
ug: كەينىگە چېكىنىش

en: Step forward
ug: ئالغا ئىلگىرىلەڭ

en: Stereo
ug: ستېرېئو

en: Stereo audio mode
ug: ستېرېئو ئاۋاز ھالىتى

en: Stereo audio output mode
ug: ستېرېئو ئاۋاز چىقىرىش ھالىتى

en: Stop
ug: توختا

en: Stop Time
ug: ۋاقىتنى توختىتىڭ

en: Stop playback
ug: توختات

en: Stop the A to B loop
ug: A دىن B ھالقىسىنى توختىتىڭ

en: Stop the playlist after each played playlist item.
ug: ھەر بىر قويغۇچ تىزىملىكىدىن كېيىن قويۇش تىزىملىكىنى توختىتىڭ.

en: Stop time
ug: توختاش ۋاقتى

en: Store the Password
ug: پارولنى ساقلاڭ

en: Stream
ug: سانلىق مەلۇمات ئېقىمى

en: Stream %d
ug: Stream% d

en: Stream Announcing
ug: ئېقىن ئېلان قىلىش

en: Stream ID of the audio track to use.
ug: ئىشلىتىدىغان ئاۋاز يولىنىڭ ئېقىم كىملىكى.

en: Stream ID of the subtitle track to use.
ug: ئىشلىتىدىغان تارماق يولنىڭ ئېقىم كىملىكى.

en: Stream all elementary streams
ug: بارلىق ئېلېمېنتلارنى ئېقىن

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
ug: بارلىق باشلانغۇچ ئېقىنلارنى (سىن ، ئاۋاز ۋە تېما)

en: Stream filter module
ug: ئاقما سۈزگۈچ مودۇلى

en: Stream filters
ug: ئاقما سۈزگۈچ

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
ug: ئاقما سۈزگۈچ VLC نىڭ كىرگۈزۈش تەرىپىدىكى ئىلغار مەشغۇلاتلارنى تەمىنلەيدىغان ئالاھىدە مودۇل. ئېھتىيات بىلەن ئىشلىتىڭ ...

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
ug: ئېقىن سۈزگۈچلەر ئوقۇلىۋاتقان ئېقىننى ئۆزگەرتىشكە ئىشلىتىلىدۇ.

en: Stream name
ug: ئېقىم ئىسمى

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
ug: ئىشلىتىدىغان ئاۋاز يولىنىڭ ئېقىم نومۇرى (0 دىن n غىچە).

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
ug: ئىشلىتىدىغان تارماق يولنىڭ ئېقىم نومۇرى (0 دىن n غىچە).

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
ug: ئېقىن چىقىرىش تەڭشىكى ئاقما مۇلازىمېتىر رولىنى ئوينىغاندا ياكى كەلگەن ئېقىنلارنى تېجەپ قالغاندا ئىشلىتىلىدۇ.
    ئېقىنلار ئالدى بىلەن سۇسلاشتۇرۇلۇپ ، ئاندىن «زىيارەت چىقىرىش» مودۇلى ئارقىلىق ئەۋەتىلىدۇ ، بۇ ئېقىننى ھۆججەتكە ساقلىغىلى ياكى ئۇنى ئاقلىيالايدۇ (UDP, HTTP, RTP / RTSP).
    جەنۇب ئېقىمى مودۇلى ئىلغار ئېقىن بىر تەرەپ قىلىشقا يول قويىدۇ (كودلاش ، كۆپەيتىش ...).

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
ug: Stream output string.
    يۇقارقى تەڭشەكلەرنى ئۆزگەرتكەندە بۇ ئاپتوماتىك ھاسىل بولىدۇ ،
    ئەمما ئۇنى قولدا ئۆزگەرتەلەيسىز.

en: Stream output to memory buffer
ug: ئىچكى ساقلىغۇچقا ئېقىن چىقىرىش

en: Stream output:
ug: ئېقىم مىقدارى:

en: Stream...
ug: ئېقىم…

en: Streaming / Transcoding failed
ug: ئاقما / كودلاش مەغلۇب بولدى

en: Streaming and Transcoding Options
ug: ئاقما ۋە كودلاش تاللانمىلىرى

en: Streaming deinterlace mode
ug: ئاقما يۆتكىلىش ھالىتى

en: Strength
ug: كۈچ

en: Strength of AQ
ug: AQ نىڭ كۈچى

en: Strength of psychovisual optimization, default is "1.0:0.0"
ug: پىسخىكىلىق ئەلالاشتۇرۇشنىڭ كۈچلۈكلۈكى ، سۈكۈتتىكى قىممىتى «1.0: 0.0».

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommended to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
ug: تەكشىلىكتە توسۇلۇش ۋە قالايمىقانلىشىشنى ئازايتىش كۈچى
    ۋە تېكىستلىك رايونلار ، سۈكۈتتىكى 1.0 بولسا 0..2 ئارىلىقىدا بولۇشى تەۋسىيە قىلىنىدۇ
     - 0.5: ئاجىز AQ
     - 1.5: كۈچلۈك AQ

en: Strength used to modify the value of a pixel
ug: بىر پېكسىلنىڭ قىممىتىنى ئۆزگەرتىشكە ئىشلىتىلىدىغان كۈچ

en: Strict standard compliance
ug: قاتتىق ئۆلچەمگە ئەمەل قىلىش

en: Stride Length
ug: ئۇزۇنلۇق

en: Sub &Track
ug: Sub & Track

en: Sub sync: bookmarked audio time
ug: تارماق ماسقەدەملەش: بەلگە قويۇلغان ئاۋاز ۋاقتى

en: Sub sync: bookmarked subtitle time
ug: تارماق ماسقەدەملەش: بەلگە قويۇلغان تارماق تېما ۋاقتى

en: Sub sync: corrected %i ms (total delay = %i ms)
ug: تارماق ماسقەدەملەش:% i ms تۈزىتىلدى (ئومۇمىي كېچىكىش =% i ms)

en: Sub sync: delay reset
ug: تارماق ماسقەدەملەش: ئەسلىگە كەلتۈرۈشنى كېچىكتۈرۈش

en: Sub sync: set bookmarks first!
ug: تارماق ماسقەدەملەش: ئالدى بىلەن خەتكۈچ بەلگىلەڭ!

en: Sub-Title
ug: تارماق تېما

en: Subdirectory behavior
ug: تارماق ھەرىكەت

en: Subject
ug: تېما

en: Submission of played songs to last.fm
ug: ئوينالغان ناخشىلارنى last.fm غا يوللاش

en: Submit played tracks stats to Last.fm
ug: Play.fm غا يوللانغان ئىزلارنى يوللاڭ

en: Subpicture position
ug: ئورۇن بەلگىلەش ئورنى

en: Subpictures filter module
ug: سۈزگۈچ سۈزگۈچ مودۇلى

en: Subpictures source module
ug: مەنبە مودۇلى

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
ug: Subpixel ھەرىكەت مۆلچەرى ۋە بۆلۈش قارارىنىڭ سۈپىتى

en: Subscreen Height
ug: ئىكراننىڭ ئېگىزلىكى

en: Subscreen Width
ug: ئىكران كەڭلىكى

en: Subscreen left
ug: كىچىك ئېكران سول

en: Subscreen top
ug: ئېكراننىڭ ئۈستى

en: Subscribe
ug: ئېلخەتكە مۇشتەرى

en: Subscribe to a podcast
ug: Podcast غا مۇشتەرى بولۇڭ

en: Subti&tle
ug: Subti & tle

en: Subtitle
ug: قوشۇمچە ماۋزۇ

en: Subtitle & On Screen Display Settings
ug: Subtitle & ئېكران ئېكرانى تەڭشىكى

en: Subtitle Track
ug: فىلىم خەت يولى

en: Subtitle autodetection fuzziness
ug: Subtitle autodetection fuzzness

en: Subtitle codecs
ug: فىلىم خېتى كودلىنىشى

en: Subtitle delay %i ms
ug: Subtitle كېچىكىش% i ms

en: Subtitle delay down
ug: Subtitle delay

en: Subtitle delay up
ug: Subtitle delay

en: Subtitle duration factor:
ug: Subtitle نىڭ داۋاملىشىش ئامىلى:

en: Subtitle encoder
ug: Subtitle كودلاشتۇرغۇچ

en: Subtitle encoding
ug: Subtitle كودلاش

en: Subtitle language
ug: ئېكران خەت تىلى

en: Subtitle languages
ug: تارماق تىل

en: Subtitle position %d px
ug: Subtitle position% d px

en: Subtitle position: no active subtitle
ug: تېما ئورنى: ئاكتىپ تېما يوق

en: Subtitle renderers using libass
ug: Libass نى ئىشلىتىپ تېما يوللىغۇچىلار

en: Subtitle sync / bookmark audio timestamp
ug: Subtitle ماسقەدەملەش / خەتكۈچ ئاۋازلىق ۋاقىت تامغىسى

en: Subtitle sync / reset audio & subtitle synchronization
ug: Subtitle ماسقەدەملەش / ئەسلىگە قايتۇرۇش ئاۋاز ۋە تېما ماس قەدەملەش

en: Subtitle sync / synchronize audio & subtitle timestamps
ug: Subtitle ماسقەدەملەش / ماس قەدەملىك ئاۋاز ۋە تېما ۋاقىت جەدۋىلى

en: Subtitle text encoding
ug: تېكىست كودى

en: Subtitle text scale %d%%
ug: تېما تېكىست ئۆلچىمى% d %%

en: Subtitle track
ug: ئېكران چۈشەندۈرۈشى يۇل

en: Subtitle track: %s
ug: Subtitle track:% s

en: Subtitles
ug: ئاستىدىكى خېتى

en: Subtitles text scaling factor
ug: تېكىستنى كىچىكلىتىش ئامىلى

en: Subtitles/Video
ug: Subtitles / Video

en: Sundanese
ug: ساندانىسچە

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
ug: VDR خاتىرىسىنى قوللاش (http://www.tvdr.de/).

en: Surround
ug: ئايلانما ئاۋاز

en: Surround 4.0
ug: ئەتراپى 4.0

en: Surround 4.1
ug: ئەتراپى 4.1

en: Surround 5.0
ug: ئەتراپى 5.0

en: Surround 5.1
ug: ئەتراپى 5.1

en: Surround 7.1
ug: ئەتراپى 7.1

en: Surround delay (ms)
ug: ئەتراپنى كېچىكتۈرۈش (ms)

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
ug: ئەتراپتىكى كېچىكىش ، ms. ئادەتتىكى قىممەت 5 دىن 40 ms غىچە.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
ug: ئەتراپتىكى ئۈنۈم دەرىجىسى (0 دىن 100 گىچە ، سۈكۈتتىكى قىممىتى 0).

en: Surround level
ug: ئەتراپى

en: Swahili
ug: سۋاھىلىچە

en: Swati
ug: سىۋاتىچە

en: Swedish
ug: شۋىدچە

en: Sweep Depth
ug: چوڭقۇرلۇق

en: Switch to full preferences view
ug: تولۇق مايىللىق كۆرۈنۈشىگە ئالماشتۇرۇڭ

en: Switch to simple preferences view
ug: ئاددىي مايىللىق كۆرۈنۈشىگە ئالماشتۇرۇڭ

en: Symbol rate (bauds)
ug: بەلگە نىسبىتى (bauds)

en: Symphonic Rock
ug: سىمفونىك تاش

en: Symphony
ug: سىمفونىيە

en: Sync on Intra Frame
ug: ئىچكى رامكىدا ماسقەدەملەش

en: Synchronization
ug: ماس قەدەملەشتۈرۈش

en: Synchronize left and right
ug: سول ۋە ئوڭنى ماسقەدەملەڭ

en: Synchronize stored items
ug: ساقلانغان تۈرلەرنى ماسقەدەملەڭ

en: Synchronize top and bottom
ug: ئۈستى ۋە ئاستىنى ماسقەدەملەڭ

en: Synchronizes stored items via iCloud Keychain if enabled in the user domain.
ug: ئەگەر ئىشلەتكۈچى دائىرىسىدە قوزغىتىلغان بولسا iCloud Keychain ئارقىلىق ساقلانغان تۈرلەرنى ماسقەدەملەيدۇ.

en: Synchronous writing
ug: ماس قەدەملىك يېزىش

en: Synthesis gain
ug: بىرىكمە پايدا

en: System Sound Output Device
ug: سىستېما ئاۋاز چىقىرىش ئۈسكۈنىسى

en: System V shared memory segment ID of the frame buffer (this is ignored if --shm-file is specified).
ug: سىستېما V رامكا بۇففېرنىڭ ئىچكى ساقلىغۇچ بۆلەك كىملىكى (ئەگەر --shm ھۆججىتى كۆرسىتىلگەن بولسا بۇنىڭغا پەرۋا قىلىنمايدۇ).

en: System codeset
ug: سىستېما كودى

en: System default
ug: سىستېما سۈكۈتتىكى

en: System log (syslog)
ug: سىستېما خاتىرىسى (syslog)

en: System logger (syslog)
ug: سىستېما خاتىرىلىگۈچى (syslog)

en: System logging facility.
ug: سىستېما خاتىرىلەش ئەسلىھەلىرى.

en: System's default
ug: سىستېمىنىڭ سۈكۈتتىكى ھالىتى

en: SystemD journal logger
ug: SystemD journal ۇرنىلى

en: Systray icon
ug: Systray سىنبەلگىسى

en: T&itle
ug: T & itle

en: T.140 text encoder
ug: T.140 تېكىست كودلاشتۇرغۇچ

en: TCP command input
ug: TCP بۇيرۇق كىرگۈزۈش

en: TCP connection timeout
ug: TCP ئۇلىنىش ۋاقتى

en: TCP input
ug: TCP كىرگۈزۈش

en: TCP/UDP timeout (ms)
ug: TCP / UDP ۋاقتى (ms)

en: TLS cipher priorities
ug: TLS سىفىرلىق مۇھىم نۇقتا

en: TLS server support for OS X
ug: OS X ئۈچۈن TLS مۇلازىمېتىرنى قوللايدۇ

en: TLS support for OS X and iOS
ug: TLS OS X ۋە iOS نى قوللايدۇ

en: TTML decoder
ug: TTML كود يەشكۈچ

en: TTML subtitles decoder
ug: TTML كود يەشكۈچ

en: TV
ug: تېلېۋىزور

en: TV - digital
ug: تېلېۋىزور - رەقەملىك

en: TV channels are grouped by transponder (a.k.a. multiplex) on a given frequency. This is required to tune the receiver.
ug: تېلېۋىزىيە قاناللىرى مەلۇم چاستوتا transponder (a.k.a. multiplex) تەرىپىدىن گۇرۇپپىلىنىدۇ. قوبۇللىغۇچنى تەڭشەش تەلەپ قىلىنىدۇ.

en: TV-range is usually used colorrange, defining this to true will enable libx264 to use full colorrange on encoding
ug: تېلېۋىزور دائىرىسى ئادەتتە رەڭلىك رەڭدە ئىشلىتىلىدۇ ، بۇنى راست دەپ ئېنىقلىغاندا libx264 كودلاشتا تولۇق رەڭلىك رەڭ ئىشلىتەلەيدۇ

en: TY Stream audio/video demux
ug: TY Stream audio / video demux

en: Tagalog
ug: تاگالوگچە

en: Tahitian
ug: تاخىتىيانچە

en: Tajik
ug: تاجىكچە

en: Take &Snapshot
ug: Take & Snapshot

en: Take a snapshot
ug: رەسىمگە تارتىڭ

en: Take video snapshot
ug: سىنغا ئېلىش

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
ug: سىنئالغۇ سۈرىتىنى ئېلىپ دىسكىغا يازىدۇ.

en: Tamil
ug: تامىلچە

en: Tango
ug: تانگو

en: Target Usage
ug: نىشانلىق ئىشلىتىش

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
ug: دائىملىق bitrate ھالەتتە كودلاشتۇرغاندا kbps دىكى نىشان bitrate

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
ug: ھالقىغان ئاۋاز ئېقىمىنىڭ نىشان bitrate.

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
ug: ھالقىغان سىن ئېقىمىنىڭ نىشان بىت.

en: Target output frame rate for the video stream.
ug: سىن ئېقىمىنىڭ نىشان چىقىرىش رامكىسى نىسبىتى.

en: Tatar
ug: تاتارچە

en: Teal
ug: قېنىق كۆك

en: Techno
ug: ئېلمۇزىكا Techno

en: Techno-Industrial
ug: تېخنىكا-سانائەت

en: Teletext alignment
ug: تېلېگرامما توغرىلاش

en: Teletext configuration
ug: تېلېگراف سەپلىمىسى

en: Teletext language
ug: تېلېگراف تىلى

en: Teletext page
ug: تېلېگراف بېتى

en: Teletext subtitles: hearing impaired
ug: تېلېگرامما مەزمۇنى: ئاڭلاش ئىقتىدارى توسالغۇغا ئۇچرايدۇ

en: Teletext text subtitles
ug: تېكست تېكىست تېكىستلىرى

en: Teletext transparency
ug: تېلېگرافنىڭ سۈزۈكلۈكى

en: Teletext: additional information
ug: تېلېگراف: قوشۇمچە ئۇچۇرلار

en: Teletext: program schedule
ug: تېلىفۇن: پروگرامما ۋاقىت جەدۋىلى

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
ug: VLC غا ئۇنىڭ OS دىكى ھۆججەتلەر بىرلەشمىسى سەۋەبىدىن قوزغىتىلغانلىقىنى ئېيتىڭ

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
ug: Lirc غا بۇ سەپلىمە ھۆججەتنى ئوقۇشنى ئېيتىڭ. سۈكۈتتىكى ھالەتتە ئۇ ئىشلەتكۈچىنىڭ ئائىلە مۇندەرىجىسىدىن ئىزدەيدۇ.

en: Telugu
ug: تېلۇگۇچە

en: Temporal
ug: ۋاقىتلىق

en: Temporal chroma strength
ug: ۋاقىتلىق خرومنىڭ كۈچى

en: Temporal chroma strength (0-254)
ug: ۋاقىتلىق خرومنىڭ كۈچى (0-254)

en: Temporal luma strength
ug: ۋاقىتلىق لۇما كۈچى

en: Temporal luma strength (0-254)
ug: ۋاقىتلىق لۇما كۈچى (0-254)

en: Temporal-spatial
ug: ۋاقىتلىق-بوشلۇق

en: Terrestrial reception parameters
ug: قۇرۇقلۇقنى قوبۇل قىلىش پارامېتىرلىرى

en: Terror
ug: تېرورلۇق

en: Test
ug: سىناق

en: Text
ug: تېكىست

en: Text Color
ug: تېكىست رەڭ

en: Text Size
ug: تېكىست چوڭلۇقى

en: Text default color
ug: تېكىست سۈكۈتتىكى رەڭ

en: Text direction
ug: تېكىست يۆنىلىشى

en: Text file
ug: تېكىست ھۆججىتى

en: Text identifier for the callback functions
ug: چاقىرىش ئىقتىدارىنىڭ تېكىست تونۇغۇچ

en: Text opacity
ug: تېكىست ئېنىقلىقى

en: Text position
ug: تېكىست ئورنى

en: Text renderer
ug: Text render

en: Text rendering module
ug: تېكىست كۆرسىتىش مودۇلى

en: Texts/Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
ug: تېكىست / خاتىرە (* .log * .txt) ;; ھەممىسى (*. *)

en: Textual audio descriptions
ug: تېكىستلىك ئاۋازلىق چۈشەندۈرۈش

en: Texture size
ug: تېكىست چوڭلۇقى

en: Thai
ug: تايلاندچە

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
ug: تايلاند (TIS 620-2533 / ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
ug: تايلاندچە(Windows-874)

en: Thanks
ug: تەشەككۈر

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
ug: HTTP مۇلازىمېتىرى بۇ TCP ئېغىزىدا ئاڭلايدۇ. ئۆلچەملىك HTTP ئېغىز نومۇرى 80. ئەمما 1025 دىن تۆۋەن پورت نومۇرىنى تەقسىملەش ئادەتتە مەشغۇلات سىستېمىسى تەرىپىدىن چەكلىنىدۇ.

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
ug: HTTPS مۇلازىمېتىرى بۇ TCP ئېغىزىدا ئاڭلايدۇ. ئۆلچەملىك HTTPS ئېغىز نومۇرى 443. ئەمما 1025 دىن تۆۋەن پورت نومۇرىنى تەقسىملەش ئادەتتە مەشغۇلات سىستېمىسى تەرىپىدىن چەكلىنىدۇ.

en: The IP address of the network master clock to use for clock synchronization.
ug: سائەت ماس قەدەمدە ئىشلىتىدىغان تور ئاساسىي سائەتنىڭ IP ئادرېسى.

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
ug: RTSP مۇلازىمېتىرى بۇ TCP ئېغىزىدا ئاڭلايدۇ. ئۆلچەملىك RTSP ئېغىز نومۇرى 554. ئەمما 1025 دىن تۆۋەن پورت نومۇرىنى تەقسىملەش ئادەتتە مەشغۇلات سىستېمىسى تەرىپىدىن چەكلىنىدۇ.

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
ug: SAP مودۇلى ئادەتتە ئۆزى ئاڭلايدىغان مۇۋاپىق ئادرېسلارنى تاللايدۇ. قانداقلا بولمىسۇن ، سىز مەلۇم بىر ئادرېسنى بەلگىلىيەلەيسىز.

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
ug: URL باشقا قوشۇمچە ماتورغا تەڭشەلدى

en: The YUV4MPEG2 header is compatible with mplayer yuv video output and requires YV12/I420 fourcc.
ug: YUV4MPEG2 ماۋزۇسى mplayer yuv سىن چىقىرىش ئىقتىدارىغا ماس كېلىدىغان بولۇپ ، YV12 / I420 تۆت چاستوتا تەلەپ قىلىدۇ.

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
ug: "%s" ئاۋاز ئۈسكۈنىسىنى ئىشلىتىشكە بولمىدى:
    %s.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
ug: تۇتۇش ئۈسكۈنىسى "% s" تەلەپ قىلىنغان پارامېتىرلارنى قوللىمايدۇ.

en: The code rate for Forward Error Correction can be specified.
ug: ئالدى خاتالىق تۈزىتىشنىڭ كود نىسبىتىنى بەلگىلىگىلى بولىدۇ.

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
ug: سىندا كۆرسىتىلىدىغان تېكىستنىڭ رەڭگى. بۇ چوقۇم ئالتە تەرەپلىك بولۇشى كېرەك (HTML رەڭلىرىگە ئوخشاش). ئالدىنقى ئىككى ھەرپ قىزىل ، ئاندىن يېشىل ، ئاندىن كۆك. # 000000 = قارا ، # FF0000 = قىزىل ، # 00FF00 = يېشىل ، # FFFF00 = سېرىق (قىزىل + يېشىل) ، #FFFFFF = ئاق

en: The computer (%s) you are trying to connect to requires authentication.
    Please provide a username (ideally a domain name using the format DOMAIN;username) and a password.
ug: سىز ئۇلىماقچى بولغان كومپيۇتېر (% s) دەلىللەشنى تەلەپ قىلىدۇ.
    ئىشلەتكۈچى ئىسمى (ئەڭ ياخشىسى DOMAIN فورماتى ئارقىلىق تور نامى ؛ ئىشلەتكۈچى ئىسمى) ۋە پارول بىلەن تەمىنلەڭ.

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
ug: چۈشۈرۈلگەن «% s» ھۆججىتىنىڭ شىفىرلىق ئىمزاسى ئىناۋەتسىز بولۇپ ، ئۇنى بىخەتەر دەلىللەشكە ئىشلىتىلمەيدۇ. شۇنىڭ بىلەن ھۆججەت ئۆچۈرۈلدى.

en: The current playing item will be streamed. If there is no currently playing item, the first selected item from the <i>Library</i> will be the subject of the stream.
ug: نۆۋەتتىكى ئويۇن تۈرى ئېلىنىدۇ. ئەگەر ھازىر ئوينايدىغان تۈر بولمىسا ، <i> كۈتۈپخانا </i> دىن تۇنجى تاللانغان تۈر ئېقىننىڭ تېمىسى بولىدۇ.

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
ug: كود يەشكۈچ يېتەرلىك ۋاقىت بولمىغاندا رامكىنى قىسمەن يېشىپ ياكى ئاتلاپ ئۆتۈپ كېتىدۇ. تۆۋەن CPU قۇۋۋىتى بىلەن پايدىلىق ، ئەمما ئۇ بۇرمىلانغان رەسىملەرنى ھاسىل قىلالايدۇ.

en: The degree of blurring from 1 to 127.
ug: 1 دىن 127 گىچە تۇتۇلۇش دەرىجىسى.

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
ug: فىزىكىلىق ئالگورىزىم ئوتتۇرىغا قويغان كېچىكىش بەزىدە كالپۇك ھەرىكىتى بىلەن سۆزلەش ئوتتۇرىسىدىكى ماس قەدەمنى قالايمىقانلاشتۇرۇۋېتىشى مۇمكىن. ئەھۋال ئاستىدا ، بۇنى تولۇقلاپ تولۇقلاڭ.

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
ug: ئەگەر كىرگۈزۈش نىسبىتىگە ماسلىشالمىسا ، كۆرسەتكۈچ ۋاقىت جەدۋىلىنى ئىلگىرى سۈرىدۇ.

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
ug: ئۈستەل يۈزى ھالىتى سىننى ئۈستەل يۈزىدە كۆرسىتەلەيسىز.

en: The device node where VBI data can be read (for closed captions).
ug: VBI سانلىق مەلۇماتلىرىنى ئوقۇغىلى بولىدىغان ئۈسكۈنە تۈگۈنى (يېپىق خەتلەر ئۈچۈن).

en: The device you selected cannot be used, because its type is not supported.
ug: سىز تاللىغان ئۈسكۈنىنى ئىشلىتىشكە بولمايدۇ ، چۈنكى ئۇنىڭ تىپى قوللىمايدۇ.

en: The digital signal can be modulated according with different constellations (depending on the delivery system). If the demodulator cannot detect the constellation automatically, it needs to be configured manually.
ug: رەقەملىك سىگنالنى ئوخشىمىغان يۇلتۇز تۈركۈمى (يەتكۈزۈش سىستېمىسىغا ئاساسەن) بويىچە تەقلىد قىلىشقا بولىدۇ. ئەگەر تەقلىدلەشتۈرگۈچى يۇلتۇز تۈركۈمىنى ئاپتوماتىك بايقىيالمىسا ، ئۇنى قولدا تەڭشەش كېرەك.

en: The downconverter (LNB) will subtract the local oscillator frequency from the satellite transmission frequency. The intermediate frequency (IF) on the RF cable is the result.
ug: تۆۋەنگە چۈشۈرۈش (LNB) سۈنئىي ھەمراھ يەتكۈزۈش چاستوتىسىدىن يەرلىك تەۋرىنىش چاستوتىنى ئايرىۋالىدۇ. RF سىمىدىكى ئارىلىق چاستوتا (IF) بولسا نەتىجە.

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
ug: ئەگەر مەركىزى بىر تەرەپ قىلغۇچ كودلاش نىسبىتىگە ماسلىشالمىسا ، كودلاشتۇرغۇچ ئۇچالايدىغان سۈپەتلىك سودا قىلالايدۇ. ئۇ ترېلىس مىقدارىنى چەكلەيدۇ ، ئاندىن ھەرىكەت ۋېكتورى (hq) نىڭ سۈرئەت بۇرمىلىنىشى ۋە شاۋقۇننى ئازايتىش بوسۇغىسىنى ئۆستۈرۈپ ، كودلاشتۇرغۇچنىڭ ۋەزىپىسىنى ئاسانلاشتۇرىدۇ.

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
ug: ھەتتا CSA مەخپىيلەشتۈرۈش ئاچقۇچى. بۇ چوقۇم 16 char ھەرپ تىزمىسى بولۇشى كېرەك (8 ئالتە ئۆلچەملىك بايت).

en: The height of the effects video window, in pixels.
ug: ئۈنۈم سىن كۆزنىكىنىڭ ئېگىزلىكى ، پېكسىل.

en: The height of the mesh, in pixels.
ug: تورنىڭ ئېگىزلىكى ، پېكسىل.

en: The height of the video window, in pixels.
ug: سىن كۆزنىكىنىڭ ئېگىزلىكى ، پېكسىل.

en: The height of the visualization window, in pixels.
ug: كۆرۈنۈش كۆزنىكىنىڭ ئېگىزلىكى ، پېكسىل.

en: The image blended onto the base image
ug: رەسىم ئاساسىي رەسىمگە ئارىلاشتۇرۇلدى

en: The image which will be used to blend onto
ug: ئارىلاشتۇرۇشقا ئىشلىتىلىدىغان رەسىم

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
ug: سۈزگۈچنىڭ ئەڭ كۆپ سانى (% u) گە يەتتى.

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
ug: مېدىيا ئامبىرى ھەر قېتىم VLC نى قوزغاتقاندا ئاپتوماتىك ساقلىنىدۇ ۋە قايتا يۈكلىنىدۇ.

en: The mouse wheel horizontal (left/right) axis can control volume, position or be ignored.
ug: چاشقىنەك چاقىنىڭ توغرىسىغا (سول / ئوڭ) ئوق ئاۋازى ، ئورنىنى كونترول قىلالايدۇ ياكى سەل قاراشقا بولىدۇ.

en: The mouse wheel vertical (up/down) axis can control volume, position or be ignored.
ug: چاشقىنەك چاقى تىك (ئۈستى / ئاستى) ئوق ئاۋازى ، ئورنىنى كونترول قىلالايدۇ ياكى سەل قاراشقا بولىدۇ.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
ug: يېڭى نەشرى مۇۋەپپەقىيەتلىك چۈشۈرۈلدى. VLC نى تاقاپ ھازىر قاچىلىماقچىمۇ؟

en: The number of the first segment generated
ug: ھاسىل قىلىنغان بىرىنچى بۆلەكنىڭ سانى

en: The number of time the blend will be performed
ug: ئارىلاشتۇرۇشنىڭ قېتىم سانى

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
ug: سىندا كۆرسىتىلىدىغان تېكىستنىڭ ئېنىقسىزلىقى (سۈزۈكلۈكنىڭ تەتۈر يۆنىلىشى). 0 = سۈزۈك ، 255 = پۈتۈنلەي ئوچۇق.

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
ug: بۇ تاللاش ئارقىلىق يۇقىرى سۈپەتلىك float32 ئاۋاز چىقىرىش ھالىتىنى قوزغىتىش ياكى چەكلەشكە يول قويىدۇ (بەزى ئاۋاز كارتىلىرى ياخشى قوللىمايدۇ).

en: The output file already exists. If recording continues, the file will be overridden and its content will be lost.
ug: چىقىرىش ھۆججىتى ئاللىبۇرۇن مەۋجۇت. خاتىرىلەش داۋاملاشسا ، ھۆججەت قاپلاپ كېتىدۇ ۋە مەزمۇنى يوقاپ كېتىدۇ.

en: The parameter alpha for the Kaiser window. Increasing alpha increases the main-lobe width and decreases the side-lobe amplitude.
ug: Kaiser كۆزنىكى ئۈچۈن پارامېتىر ئالفا. ئالفانىڭ كۆپىيىشى ئاساسىي لۆڭگىنىڭ كەڭلىكىنى ئاشۇرۇپ ، يان تەرەپتىكى لوپلۇق ئامپلىتسىيەنى تۆۋەنلىتىدۇ.

en: The password of your last.fm account
ug: ئاخىرقى. Fm ھېساباتىڭىزنىڭ پارولى

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
ug: قويۇش تىزىملىكى دەرەختىن مۇندەرىجە مەزمۇنىغا ئوخشاش بەزى تۈرلەرنى تۈرگە ئايرىيالايدۇ.

en: The polyphony defines how many voices can be played at a time. Larger values require more processing power.
ug: كۆپ خوتۇنلۇق ئاۋاز بىر قېتىمدا قانچىلىك ئاۋاز قويغىلى بولىدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ. چوڭ قىممەت تېخىمۇ كۆپ بىر تەرەپ قىلىش كۈچىگە موھتاج.

en: The port used to talk to the Chromecast.
ug: بۇ پورت ئىلگىرى Chromecast بىلەن پاراڭلىشاتتى.

en: The rate control method to use when encoding. Can be one of 'cbr', 'vbr', 'qp', 'avbr'. 'qp' mode isn't supported for mpeg2.
ug: كودلاشتا ئىشلىتىدىغان ئۆسۈم نىسبىتىنى كونترول قىلىش ئۇسۇلى. «Cbr» ، «vbr» ، «qp» ، «avbr» نىڭ بىرى بولالايدۇ. 'qp' ھالىتى mpeg2 نى قوللىمايدۇ.

en: The requested RTSP session could not be established.
ug: تەلەپ قىلىنغان RTSP يىغىنى قۇرۇلمىدى.

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
ug: تاللانغان ئاۋاز چىقىرىش ئۈسكۈنىسى باشقا پروگرامما تەرىپىدىن مەخسۇس ئىشلىتىلىدۇ.

en: The selected digital tuner does not support the specified parameters.
    Please check the preferences.
ug: تاللانغان رەقەملىك تەڭشىگۈچ كۆرسىتىلگەن پارامېتىرلارنى قوللىمايدۇ.
    مايىللىقنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ.

en: The size of the texture, in pixels.
ug: تېكىستنىڭ چوڭلۇقى ، پىكسېلدا.

en: The specified pixel resolution is forced (if both width and height are strictly positive).
ug: كۆرسىتىلگەن پېكسىل ئېنىقلىق دەرىجىسى مەجبۇرلىنىدۇ (ئەگەر كەڭلىكى ۋە ئېگىزلىكى قاتتىق مۇسبەت بولسا).

en: The step size of the volume is adjustable using this option.
ug: ئاۋازنىڭ قەدەم چوڭلۇقى بۇ تاللاش ئارقىلىق تەڭشىلىدۇ.

en: The stream will be created using default settings, for more advanced configuration, or to modify the default settings, select the button to the right: <i>Manage Streams</i>
ug: بۇ ئېقىم سۈكۈتتىكى تەڭشەكلەر ئارقىلىق ، تېخىمۇ ئىلغار سەپلىمە ياكى سۈكۈتتىكى تەڭشەكلەرنى ئۆزگەرتىش ئۈچۈن قۇرۇلىدۇ ، ئوڭ تەرەپتىكى كۇنۇپكىنى تاللاڭ: <i> ئېقىننى باشقۇرۇش </i>

en: The stream will run this duration (in seconds).
ug: ئېقىن بۇ ۋاقىتنى (سېكۇنتتا) ئىجرا قىلىدۇ.

en: The stream will start at this position (in seconds).
ug: ئېقىن بۇ ئورۇندا (سېكۇنتتا) باشلىنىدۇ.

en: The stream will stop at this position (in seconds).
ug: ئېقىن بۇ ئورۇندا (سېكۇنتتا) توختايدۇ.

en: The symbol rate must be specified manually for some systems, notably DVB-C, DVB-S and DVB-S2.
ug: بەلگە نىسبىتى چوقۇم بەزى سىستېمىلاردا قولدا بەلگىلىنىشى كېرەك ، بولۇپمۇ DVB-C ، DVB-S ۋە DVB-S2.

en: The target usage allow to choose between different trade-offs between quality and speed. Allowed values are: 'speed', 'balanced' and 'quality'.
ug: نىشانلىق ئىشلىتىش سۈپەت بىلەن سۈرئەت ئوتتۇرىسىدىكى ئوخشىمىغان سودىدا تاللاش ئېلىپ بارالايدۇ. رۇخسەت قىلىنغان قىممەتلەر: «سۈرئەت» ، «تەڭپۇڭلۇق» ۋە «سۈپەت».

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
ug: OSD VNC نىڭ سۈزۈكلۈكىنى 0 بىلەن 255 ئارىلىقىدا قىممەت بېرىش ئارقىلىق ئۆزگەرتكىلى بولىدۇ. تۆۋەن قىممەت تېخىمۇ سۈزۈكلۈكنى بەلگىلەيدۇ ، تېخىمۇ يۇقىرى سۈزۈكلۈكنى كۆرسىتىدۇ. سۈكۈتتىكىسى سۈزۈك ئەمەس (قىممىتى 255) ئەڭ تۆۋەنسى تولۇق سۈزۈك (قىممىتى 0).

en: The type of FFT window to use for spectrum-based visualizations.
ug: سپېكترىنى ئاساس قىلغان تەسۋىرلەشكە ئىشلىتىدىغان FFT كۆزنەكنىڭ تىپى.

en: The username of your last.fm account
ug: ئاخىرقى. Fm ھېساباتىڭىزنىڭ ئىشلەتكۈچى ئىسمى

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
ug: كېلەر قېتىم VLC ئىشلىتىلگەندە ئاۋازىنى خاتىرىلىگىلى ۋە ئاپتوماتىك ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولىدۇ.

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
ug: تام قەغىزى ھالىتى سىننى ئۈستەل يۈزى تەگلىكى قىلىپ كۆرسىتەلەيسىز.

en: The width of the effects video window, in pixels.
ug: ئۈنۈم سىن كۆزنىكىنىڭ كەڭلىكى ، پېكسىل.

en: The width of the mesh, in pixels.
ug: تورنىڭ كەڭلىكى ، پېكسىل.

en: The width of the video window, in pixels.
ug: سىن كۆزنىكىنىڭ كەڭلىكى ، پېكسىل.

en: The width of the visualization window, in pixels.
ug: كۆرۈنۈش كۆزنىكىنىڭ كەڭلىكى ، پېكسىل.

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
ug: "%s/%s://%s" غا ماس كېلىدىغان ئېقىن چىقىرىش مودۇلى يوق.

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
ug: بۇ تاللانمىلار VLC ئىشلىتىدىغان كۆرۈنمە يۈزىنى تەڭشىيەلەيسىز. ئاساسلىق كۆرۈنمە يۈزى ، قوشۇمچە كۆرۈنمە يۈز بۆلەكلىرىنى تاللىيالايسىز ۋە مۇناسىۋەتلىك مۇناسىۋەتلىك تاللاشلارنى بەلگىلىيەلەيسىز.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
ug: بۇ تاللانمىلار ئارقىلىق ئاۋاز تارماق سىستېمىسىنىڭ ھەرىكىتىنى ئۆزگەرتەلەيسىز ۋە يازما بىر تەرەپ قىلىش ياكى كۆرۈنۈش ئۈنۈمى (سپېكترى ئانالىزچىسى قاتارلىقلار) غا ئىشلىتىلىدىغان ئاۋاز سۈزگۈچ قوشالايسىز. بۇ سۈزگۈچلەرنى بۇ يەردە قوزغىتىپ ، «ئاۋاز سۈزگۈچ» بۆلەك بۆلىكىگە تەڭشەڭ.

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
ug: بۇ تاللانمىلار DVD ياكى VCD ئۈسكۈنىسى ، تور كۆرۈنمە يۈزى تەڭشىكى ياكى تارماق تېما قانىلى قاتارلىق كىرگۈزۈش تارماق سىستېمىسىنىڭ ھەرىكىتىنى ئۆزگەرتەلەيسىز.

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
ug: بۇ تاللاشلار تارماق تارماق سىستېمىنىڭ ھەرىكىتىنى ئۆزگەرتەلەيسىز. سىز قوشۇمچە رەسىم مەنبەسىنى (بەلگە قاتارلىقلار) قوزغىتالايسىز. بۇ سۈزگۈچلەرنى بۇ يەردە قوزغىتىپ ، «مەنبە سۈزگۈچ» بۆلەك بۆلىكىگە تەڭشەڭ. سىز يەنە نۇرغۇنلىغان ئوخشىمىغان رەسىملەرنى تاللىيالايسىز.

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
ug: بۇ تاللاشلار سىن چىقىرىش تارماق سىستېمىسىنىڭ ھەرىكىتىنى ئۆزگەرتەلەيسىز. مەسىلەن ، سىن سۈزگۈچنى قوزغىتىش (ئايرىۋېتىش ، رەسىم تەڭشەش قاتارلىقلار). بۇ سۈزگۈچلەرنى بۇ يەردە قوزغىتىپ ، «سىن سۈزگۈچ» بۆلەك بۆلىكىگە تەڭشەڭ. سىز يەنە نۇرغۇن ئوخشىمىغان سىن تاللانمىلىرىنى تەڭشىيەلەيسىز.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
ug: بۇ تاللانمىلار كۆڭۈلدىكى بۆلەكلەرنى تاللىشىڭىزغا يول قويىدۇ. نېمە قىلىۋاتقانلىقىڭىزنى ھەقىقىي بىلمىسىڭىز بۇلارنى يالغۇز قويۇڭ.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
ug: بۇ تاللاشلار ئېقىن چىقىرىش تارماق سىستېمىسىنىڭ سۈكۈتتىكى يەرشارى تاللانمىلىرىنى تەڭشىشىڭىزگە يول قويىدۇ.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
ug: بۇ تاللاشلار قويۇش تىزىملىكىنىڭ ھەرىكىتىنى بەلگىلەيدۇ. ئۇلارنىڭ بەزىلىرىنى قويۇش تىزىملىكى سۆزلىشىش رامكىسىغا بېسىپ قويغىلى بولىدۇ.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
ug: بۇ تەڭشەكلەر يەرشارىدىكى VLC ئاچقۇچ باغلىنىشى بولۇپ ، «قىزىق نۇقتا» دەپ ئاتىلىدۇ.

en: Thick
ug: قېلىن

en: Thin
ug: نېپىز

en: This Blu-ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
ug: بۇ كۆك نۇر دېسكىسى AACS يېشىش ئۈچۈن كۈتۈپخانىغا موھتاج ، سىستېمىڭىزدا يوق.

en: This Blu-ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
ug: بۇ كۆك نۇر دېسكىسى BD + يېشىش ئۈچۈن كۈتۈپخانىغا موھتاج ، سىستېمىڭىزدا يوق.

en: This Blu-ray disc requires Java for menus support.%s
    The disc will be played without menus.
ug: بۇ كۆك نۇر دېسكىسى تىزىملىك قوللىشى ئۈچۈن Java نى تەلەپ قىلىدۇ. %s
    دىسكا تىزىملىكسىز قويۇلىدۇ.

en: This Stream name will be sent to the receiver using the rist RTCP channel
ug: بۇ ئېقىم ئىسمى RTCP قانىلى ئارقىلىق قوبۇللىغۇچقا ئەۋەتىلىدۇ

en: This X.509 certicate file (PEM format) is used for server-side TLS. On OS X, the string is used as a label to search the certificate in the keychain.
ug: بۇ X.509 گۇۋاھنامە ھۆججىتى (PEM فورماتى) مۇلازىمېتىر تەرەپتىكى TLS ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ. OS X دە ، بۇ بەلگە بەلگە سۈپىتىدە ئاچقۇچ ھالقىسىدىكى گۇۋاھنامىنى ئىزدەيدۇ.

en: This addon has been installed manually. VLC can't manage it by itself.
ug: بۇ خۇرۇچ قولدا ئورنىتىلدى. VLC ئۇنى ئۆزى باشقۇرالمايدۇ.

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
ug: بۇ ئاۋازلىق يازمىنى بىر تەرەپ قىلىش سۈزگۈچ قوشۇپ ، ئاۋازنىڭ ئۆزگىرىشىنى ئۆزگەرتىدۇ.

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
ug: بۇ رەسىمنىڭ سۈپىتىنى يۇقىرى كۆتۈرۈش ئۈچۈن پىششىقلاپ ئىشلەشتىن كېيىنكى سۈزگۈچلەرنى قوشىدۇ ، مەسىلەن سىننى ئايرىش ياكى سىننى بۇرمىلاش.

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitle decoders or other subpictures sources.
ug: بۇ ئاتالمىش «سۈزگۈچ سۈزگۈچ» قوشىدۇ. بۇ سۈزگۈچ تارماق رەسىملەر كود يەشكۈچ ياكى باشقا تارماق مەنبەلەر تەرىپىدىن بارلىققا كەلگەن.

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
ug: بۇ ئاتالمىش «تەسۋىر مەنبەسى» نى قوشىدۇ. بۇ سۈزگۈچلەر سىن ئۈستىدىكى بەزى رەسىم ياكى تېكىستلەرنى قاپلايدۇ (بەلگە ، خالىغان تېكىست ، ...).

en: This adds video splitters like clone or wall
ug: بۇ كلون ياكى تامغا ئوخشاش سىن بۆلەكلىرىنى قوشىدۇ

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
ug: بۇ كۆرۈنۈش مودۇلى (سپېكترى ئانالىزچىسى قاتارلىقلار) قوشىدۇ.

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output muxer. This value should be set in milliseconds.
ug: بۇ ئارقىلىق ئېقىن چىقىرىش muxer نىڭ دەسلەپكى غەملەك مىقدارىنى تەڭشىيەلەيسىز. بۇ قىممەتنى مىللىي سېكۇنتتا بەلگىلەش كېرەك.

en: This allows hardware decoding when available.
ug: بۇنداق بولغاندا قاتتىق دېتال يېشىشكە بولىدۇ.

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
ug: بۇ ئاۋاز ياڭراتقۇغا تەسىر يەتكۈزمەي تۇرۇپ تۆۋەن ياكى تېخىمۇ يۇقىرى سۈرئەتتە ئاۋاز قويالايدۇ

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
ug: بۇ بۇزۇلغان كود يەشكۈچ ئېگىزلىكىنى 1088 قۇر قىلىپ بەلگىلىگەن تەقدىردىمۇ ، HDTV-1080 سىن فورماتىنى مۇۋاپىق بىر تەرەپ قىلالايدۇ. ئەگەر سىنلىرىڭىزدا 1088 قۇر تەلەپ قىلىدىغان ئۆلچەمسىز فورمات بولسا ، بۇ تاللانمىنى چەكلىشىڭىز كېرەك.

en: This allows you to add overlays (also known as "subpictures") on the transcoded video stream. The subpictures produced by the filters will be overlayed directly onto the video. You can specify a colon-separated list of subpicture modules.
ug: بۇ ئارقىلىق ھالقىغان سىن ئېقىمىغا قاپلاش («كىچىك رەسىم» دەپمۇ ئاتىلىدۇ) قوشالايسىز. سۈزگۈچ ئىشلەپچىقارغان سۇبيېكتلار بىۋاسىتە سىنغا چاپلىنىدۇ. چوڭ ئۈچەيگە ئايرىلغان تارماق بۆلەكلەرنىڭ تىزىملىكىنى بەلگىلىيەلەيسىز.

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
ug: بۇ ئارقىلىق قايتا پايدىلىنىش ئۇچۇرى بىلەن ئېقىننىڭ سۈكۈتتىكى نىشان دەرىجىسىنى (89 dB) ئۆزگەرتەلەيسىز

en: This allows you to define playlist bookmarks.
ug: بۇ ئارقىلىق قويۇش تىزىملىكى خەتكۈچلىرىنى ئېنىقلىيالايسىز.

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
ug: بۇ ئارقىلىق زىيارەت مودۇلىنى زورلىيالايسىز. ئەگەر توغرا زىيارەت ئاپتوماتىك بايقالمىسا ئۇنى ئىشلىتەلەيسىز. نېمە قىلىۋاتقانلىقىڭىزنى ھەقىقىي بىلمىسىڭىز ، بۇنى دۇنياۋى تاللاش قىلىپ بەلگىلىمەسلىكىڭىز لازىم.

en: This allows you to give a URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
ug: بۇ ئارقىلىق SDP (يىغىن چۈشەندۈرگۈچىسى) دە ئېلان قىلىنىدىغان ئېقىن (تېخىمۇ كۆپ ئېقىن تەشكىلاتىنىڭ تور بېكىتى) ھەققىدە تېخىمۇ كۆپ تەپسىلاتلار بىلەن URL بېرەلەيسىز.

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
ug: بۇ ئارقىلىق SDP (يىغىن چۈشەندۈرگۈچىسى) دە ئېلان قىلىنىدىغان ئېقىننىڭ ئالاقىلىشىش خەت ئادرېسىنى بېرەلەيسىز.

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
ug: بۇ ئارقىلىق SDP (يىغىن چۈشەندۈرگۈچىسى) دە ئېلان قىلىنىدىغان ئېقىنغا مۇناسىۋەتلىك تەپسىلاتلار بىلەن قىسقا چۈشەنچە بېرەلەيسىز.

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
ug: بۇ ئارقىلىق كۆپ خىل تىزىملىك تىزىملىكىدە ئۆزگىچە ئېقىن چىقىرىش ئۈلگىسىنى ساقلاپ قالالايسىز (ئەگەر ئېنىقلانمىغان بولسا توپلاش ئېقىمىنى ئاپتوماتىك قىستۇرۇڭ)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
ug: بۇ بىرلا ۋاقىتتا بىر قانچە كىرگۈزۈشتىن ئوينىيالايسىز. بۇ ئىقتىدار سىناق خاراكتېرلىك ، بارلىق فورماتلارنى قوللىمايدۇ. «#» ئايرىلغان كىرگۈزۈش تىزىملىكىنى ئىشلىتىڭ.

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
ug: بۇ ئارقىلىق مۇلازىمېتىر ۋە خېرىدار ئۈچۈن سائەتلەرنى يىراقتىن ماسقەدەملىيەلەيسىز. تەپسىلىي تەڭشەكلەر Advanced / Network Sync دا بار.

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
ug: بۇ ئارقىلىق VLC ئالدىن ئىشلىتىدىغان كودلىغۇچلارنىڭ تىزىملىكىنى تاللىيالايسىز.

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
ug: بۇ ئارقىلىق VLC نىڭ بوغچىلارنى تاللاش تەرتىپىنى تاللىيالايسىز.

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
ug: بۇ ئارقىلىق كارتون سۈرئىتىنى تەڭشىيەلەيسىز (1 دىن 10 گىچە ، سۈكۈتتىكى ھالەتتە 6).

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
ug: بۇ ئارقىلىق Goom ئېكرانىنىڭ ئېنىقلىق دەرىجىسىنى بەلگىلىيەلەيسىز (ئېنىقلىق دەرىجىسى تېخىمۇ چىرايلىق ، ئەمما مەركىزى بىر تەرەپ قىلغۇچ تېخىمۇ كۈچلۈك).

en: This allows you to specify a category for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
ug: بۇ ئارقىلىق SAP نى تاللىسىڭىز ئېلان قىلىنىدىغان بىر سەھىپىنى بەلگىلىيەلەيسىز.

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use a url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
ug: بۇ ئارقىلىق بۇ RTP يىغىنىنىڭ SDP (يىغىن چۈشەندۈرگۈچىسى) نىڭ قانداق ئىشلىتىلىدىغانلىقىنى بەلگىلىيەلەيسىز. سىز چوقۇم URL: http: // ئورۇننى ئىشلىتىپ ، HTTP ئارقىلىق SDP نى زىيارەت قىلىشىڭىز ، rTSp: // RTSP زىيارەت ئورنى ۋە sap: // SDP ئارقىلىق SAP ئارقىلىق ئېلان قىلىنىشى كېرەك.

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
ug: بۇ ئارقىلىق RTP ئېقىمىنىڭ ئاساسى ئېغىزىنى بەلگىلىيەلەيسىز.

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
ug: بۇ ئارقىلىق RTP ئېقىمىنىڭ سۈكۈتتىكى ئاۋاز ئېغىزىنى بەلگىلىيەلەيسىز.

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
ug: بۇ ئارقىلىق RTP ئېقىمىنىڭ سۈكۈتتىكى سىن ئېغىزىنى بەلگىلىيەلەيسىز.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
ug: بۇ ئارقىلىق ئاقما چىقىرىشتا ئىشلىتىلىدىغان muxer نى بەلگىلىيەلەيسىز. سۈكۈتتىكى ھالەتتە muxer (ئۆلچەملىك RTP ئېقىمى) ئىشلەتمەسلىك.

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
ug: بۇ ئارقىلىق MPEG4 LATM ئاۋاز ئېقىمىنى ئاقلىيالايسىز (RFC3016 گە قاراڭ).

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
ug: بۇ سىن چىقىرىش ماس قەدەملىك مېخانىزىمىدىكى خاتالىق ئۇچۇرى بىلەن ئۇچۇر خاتىرىسىنى كەلكۈن بېسىپ كېتىشنىڭ ئالدىنى ئالىدۇ.

en: This combination is already taken by "%@".
ug: بۇ بىرىكمىنى ئاللىبۇرۇن «% @» ئالغان.

en: This controls the maximum jitter that will be passed to the demux/decode chain. The lower the value, the more CPU cycles the algorithm will consume
ug: بۇ demux / decode زەنجىرىگە يەتكۈزۈلىدىغان ئەڭ چوڭ جىسىمنى كونترول قىلىدۇ. قىممىتى قانچە تۆۋەن بولسا ، ھېسابلاش ئۇسۇلى ئالگورىزىمنى شۇنچە كۆپ ئىستېمال قىلىدۇ

en: This controls the strength of the darkening filter that simulates CRT TV phosphor light decay for the old field in the Phosphor framerate doubler. Default: Low.
ug: بۇ فوسفور رامكا قوش ھەسسىلىك كونا ساھەدىكى CRT تېلېۋىزىيە فوسفور نۇر چىرىشىنى تەقلىد قىلىدىغان قاراڭغۇ سۈزگۈچنىڭ كۈچلۈكلۈكىنى كونترول قىلىدۇ. كۆڭۈلدىكى قىممىتى: تۆۋەن.

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
ug: بۇ RTSP VOD مېدىياسىنىڭ ئاساسى يولى بىلەن بىللە ، RTSP مۇلازىمېتىرى ئاڭلايدىغان ئادرېسنى بەلگىلەيدۇ. گرامماتىكىسى ئادرېس / يول. سۈكۈت بويىچە ، مۇلازىمېتىر ھەر قانداق يەرلىك IP ئادرېسىنى ئاڭلايدۇ. IP ئادرېسىنى (مەسىلەن: 1 ياكى 127.0.0.1) ياكى باش ئاپپارات نامىنى (مەسىلەن localhost) بەلگىلەڭ ، ئۇلارنى مەلۇم تور كۆرۈنمە يۈزىگە چەكلەڭ.

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
ug: بۇ ماس قەدەملىك ھېسابلاش ئۇسۇلىنىڭ تولۇقلاشقا ئۇرۇنۇشى كېرەك بولغان ئەڭ چوڭ كىرگۈزۈش كېچىكىش سۈرئىتىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
ug: بۇ قويۇش سۈرئىتىنى بەلگىلەيدۇ (نامدىكى سۈرئەت 1.0).

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
ug: بۇ ئاۋاز چىقىرىشنى كېچىكتۈرىدۇ. كېچىكتۈرۈش چوقۇم مىللېس سېكۇنتتا بېرىلىشى كېرەك. ئەگەر سىن بىلەن ئاۋازنىڭ ئارقىدا قالغانلىقىنى بايقىسىڭىز ، بۇ قۇلايلىق بولىدۇ.

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
ug: بۇ سۇس تېما ۋە كىنو ھۆججەت نامىنىڭ ماسلىشىشىنى بەلگىلەيدۇ. تاللانمىلار:
    0 = تارماق تېما ئاپتوماتىك تەكشۈرۈلمىگەن
    1 = ھەر قانداق تارماق ھۆججەت
    2 = كىنو نامىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ھەر قانداق تارماق ھۆججەت
    3 = قوشۇمچە ئىسىم بىلەن كىنو نامىغا ماس كېلىدىغان تارماق ھۆججەت
    4 = كىنو نامىغا ماس كېلىدىغان تارماق ھۆججەت

en: This display the resulting media, but can slow things down.
ug: بۇ پەيدا بولغان مېدىيانى كۆرسىتىدۇ ، ئەمما ئىشلارنى ئاستىلىتىدۇ.

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
ug: بۇ كېچىكىپ قالغان رامكىلارنى چۈشۈرىدۇ (ئۇلارنىڭ كۆرسىتىلگەن ۋاقتىدىن كېيىن سىن چىقىرىشقا كېلىدۇ).

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
ug: بۇ ئۈنۈم سىزگە پەقەت تىڭشىغۇچ ئىشلەتكەندە تولۇق 7.1 ياڭراتقۇ ئورنىتىلغان ئۆيدە تۇرغاندەك تۇيغۇ بېرىدۇ ، تېخىمۇ ھەقىقىي ئاۋاز تەجرىبىسى بىلەن تەمىنلەيدۇ. ئۇزۇن ۋاقىت مۇزىكا ئاڭلىغاندا تېخىمۇ راھەت ھەم چارچاپ كەتمەسلىكى كېرەك.
    ئۇ mono دىن 7.1 گىچە بولغان ھەر قانداق مەنبە فورماتى بىلەن ئىشلەيدۇ.

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
ug: بۇ خىل ئۈنۈم «يېشىل ئېكران» ياكى «خىروم ئاچقۇچى» دەپمۇ ئاتىلىدۇ ، ئارقا كۆرۈنۈشتىكى موزايكانىڭ ئالدى سۈرىتىنىڭ «كۆك بۆلەكلىرى» نى ئارىلاشتۇرىدۇ (ھاۋارايىدىن ئالدىن مەلۇماتقا ئوخشاش). ئارىلاشتۇرۇش ئۈچۈن «ئاچقۇچ» رەڭنى تاللىيالايسىز (سۈكۈتتىكى كۆك).

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
ug: بۇ (قىستۇرۇلمىغان) سىن كۆزنىكىدىن VLC قىزىق نۇقتىلىرىنى قوزغىتىدۇ.

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
ug: بۇ SAP مودۇلى ئارقىلىق ئېلانلارنى ئەمەلىي تەھلىل قىلىشقا بولىدۇ. بولمىسا ، بارلىق ئېلانلارنى «live555» (RTP / RTSP) مودۇلى تەھلىل قىلىدۇ.

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitle files.
ug: بۇ تارماق ھۆججەتلەر ئىچىدىكى UTF-8 كودلاشنى ئاپتوماتىك بايقىيالايدۇ.

en: This enables colorization of the messages sent to the console. Your terminal needs Linux color support for this to work.
ug: بۇ كونترول سۇپىسىغا ئەۋەتىلگەن ئۇچۇرلارنى رەڭدارلاشتۇرىدۇ. تېرمىنالىڭىز بۇنىڭ ئۈچۈن Linux رەڭ قوللىشىغا موھتاج.

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
ug: بۇ سىندىكى چاشقىنەكنى چېكىشنى بىر تەرەپ قىلالايدۇ.

en: This filter enhances the stereo effect by suppressing mono (signal common to both channels) and by delaying the signal of left into right and vice versa, thereby widening the stereo effect.
ug: بۇ سۈزگۈچ مونو (ئىككى قانالغا ئورتاق بولغان سىگنال) نى بېسىش ۋە سول سىگنالنى ئوڭغا ۋە ئەكسىچە كېچىكتۈرۈش ئارقىلىق ستېرېئو ئېففېكتىنى كۈچەيتىدۇ ، بۇ ئارقىلىق ستېرېئو ئېففېكتىنى كېڭەيتىدۇ.

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
ug: بۇ ئەسلى سىننىڭ كېسىلىشىنى زورلايدۇ. قوبۇل قىلىنغان فورماتلار x: y (4: 3 ، 16: 9 قاتارلىقلار) يەر شارى ئوبرازىنى ئىپادىلەيدۇ.

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
ug: بۇ كۆرسەتكۈچنىڭ نىسبىتىنى زورلايدۇ. كۆپىنچە كۆزەتكۈچىلەرنىڭ كۋادرات پېكسىل بار (1: 1). ئەگەر سىزدە 16: 9 ئېكران بولسا ، نىسبىتىنى ساقلاپ قېلىش ئۈچۈن بۇنى 4: 3 گە ئۆزگەرتىشىڭىز مۇمكىن.

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
ug: بۇ مەنبە تەرەپ نىسبىتىنى زورلايدۇ. مەسىلەن ، بەزى DVD لار ئەمەلىيەتتە 4: 3 بولسا 16: 9 دەپ ئوتتۇرىغا قويدى. كىنودا نىسبەت نىسبىتى ئۇچۇرى بولمىسا ، بۇنى VLC نىڭ بېشارىتى سۈپىتىدە ئىشلىتىشكە بولىدۇ. قوبۇل قىلىنغان فورماتلار x: y (4: 3 ، 16: 9 قاتارلىقلار) يەرشارى رەسىم تەرەپنى ئىپادىلەيدۇ ياكى پېكسىل كۋادراتلىقىنى ئىپادىلەيدىغان لەيلىمە قىممەت (1.25 ، 1.3333 قاتارلىقلار).

en: This gain is applied to synthesis output. High values may cause saturation when many notes are played at a time.
ug: بۇ پايدا بىرىكمە مەھسۇلاتقا ئىشلىتىلىدۇ. بىرلا ۋاقىتتا نۇرغۇن خاتىرىلەر قويۇلغاندا يۇقىرى قىممەت تويۇنۇشنى كەلتۈرۈپ چىقىرىشى مۇمكىن.

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
ug: بۇ VLC نىڭ سۈكۈتتىكى كۆرۈنمە يۈزى بولۇپ ، يەرلىك كۆرۈنۈش ۋە تۇيغۇغا ئىگە.

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
ug: بۇ VLC نىڭ تېرە كۆرۈنمە يۈزى. باشقا تېرىلەرنى چۈشۈرەلەيسىز

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
ug: بۇ بەلۋاغنىڭ ئېگىزلىكىنى ئۆزگەرتىدىغان كوئېففىتسېنت.

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
ug: بۇ سىزنىڭ كىرىش مودۇلىڭىزنى تەڭشىشىڭىزگە يول قويغان مىراس

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
ug: بۇ سىزگە mux مودۇللىرىنى سەپلەيدىغان مىراس كىرگۈزۈش

en: This is an optional feature only for the AAC-ELD profile.
ug: بۇ پەقەت AAC-ELD ئارخىپى ئۈچۈن ئىختىيارى ئىقتىدار.

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
ug: بۇ TCP ئېغىزى بولۇپ ، بۇ كۆرۈنمە يۈزى ئاڭلايدۇ. كۆڭۈلدىكى قىممىتى 4212.

en: This is the audio codec that will be used.
ug: بۇ ئىشلىتىلىدىغان ئاۋاز كودلىغۇچ.

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
ug: بۇ ئىشلىتىلىدىغان ئاۋازلىق كودلاشتۇرغۇچ مودۇلى (ۋە ئۇنىڭغا مۇناسىۋەتلىك تاللاشلار).

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
ug: بۇ VLC ئىشلىتىدىغان ئاۋاز چىقىرىش ئۇسۇلى. سۈكۈتتىكى ھەرىكەت ئەڭ ياخشى ئۇسۇلنى ئاپتوماتىك تاللاش.

en: This is the certificate presented by %s:
    %s
    
    If in doubt, abort now.
ug: بۇ% s تەمىنلىگەن گۇۋاھنامە:
    % s
    
    گۇمانلىق بولسا ، ھازىر ئەمەلدىن قالدۇرۇڭ.

en: This is the default Audio CD device to use.
ug: بۇ سۈكۈتتىكى ئاۋازلىق CD ئۈسكۈنىسى.

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
ug: بۇ سۈكۈتتىكى ئاۋازلىق CD قوزغاتقۇچ (ياكى ھۆججەت). قوزغاتقۇچ خېتىدىن كېيىن چوڭ ئۈچەينى ئۇنتۇپ قالماڭ (مەسىلەن D :)

en: This is the default DVD device to use.
ug: بۇ سۈكۈتتىكى DVD ئۈسكۈنىسى.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
ug: بۇ سۈكۈتتىكى DVD قوزغاتقۇچ (ياكى ھۆججەت). قوزغاتقۇچ خېتىدىن كېيىن چوڭ ئۈچەينى ئۇنتۇپ قالماڭ (مەسىلەن D :)

en: This is the default VCD device to use.
ug: بۇ سۈكۈتتىكى VCD ئۈسكۈنىسى.

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
ug: بۇ سۈكۈتتىكى VCD قوزغاتقۇچ (ياكى ھۆججەت). قوزغاتقۇچ خېتىدىن كېيىن چوڭ ئۈچەينى ئۇنتۇپ قالماڭ (مەسىلەن D :)

en: This is the default muxer method that will be used.
ug: بۇ ئىشلىتىلىدىغان سۈكۈتتىكى muxer ئۇسۇلى.

en: This is the default output URI.
ug: بۇ سۈكۈتتىكى چىقىرىش URI.

en: This is the default output access method that will be used.
ug: بۇ ئىشلىتىلىدىغان سۈكۈتتىكى چىقىرىش ئۇسۇلى.

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
ug: بۇ سىندا كۆرسىتىلىدىغان خەت نۇسخىسىنىڭ سۈكۈتتىكى چوڭلۇقى. ئەگەر 0 گە ئوخشىمايدىغان نەرسىگە تەڭشەلسە ، بۇ تاللاش نىسپىي خەت چوڭلۇقىدىن ئېشىپ كېتىدۇ.

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
ug: بۇ ھۆججەتتىن MJPEG ئوينىغاندا لازىملىق رامكا نىسبىتى. نەق مەيدان (كامېرادىن) ئۈچۈن 0 (بۇ سۈكۈتتىكى قىممەت) نى ئىشلىتىڭ.

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams. In the form 30000/1001 or 29.97
ug: بۇ خام سىن ئېقىمىنى ئوينىغاندا كۆڭۈلدىكىدەك رامكا نىسبىتى. 30000/1001 ياكى 29.97 شەكلىدە

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
ug: بۇ MPEG سىن باشلانغۇچ ئېقىمىنى قويغاندا چېكىنىش سۈپىتىدە ئىشلىتىلىدىغان رامكا نىسبىتى.

en: This is the gain used for stream without replay gain information
ug: بۇ قايتا پايدىلىنىش ئۇچۇرىنى ئىشلەتمەي تۇرۇپ ئېقىمغا ئىشلىتىلىدىغان پايدا

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
ug: بۇ ئېقىن چىقىرىش (-1 = سۈكۈتتىكى مەشغۇلات سىستېمىسىنى ئىشلىتىش) ئەۋەتكەن كۆپ ئىقتىدارلىق بوغچىلارنىڭ hop چەكلىمىسى («ۋاقىتتىن ياشاش» ياكى TTL دەپمۇ ئاتىلىدۇ).

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
ug: بۇ كۆرۈنمە يۈزى ئاڭلايدىغان ساھىبجامال. ئۇ بارلىق تور كۆرۈنمە يۈزىگە سۈكۈت قىلىدۇ (0.0.0.0). ئەگەر بۇ كۆرۈنمە يۈزىنىڭ پەقەت يەرلىك ماشىنىدىلا ئىشلىتىلىشىنى ئۈمىد قىلسىڭىز ، «127.0.0.1» نى كىرگۈزۈڭ.

en: This is the language of the audio stream.
ug: بۇ ئاۋاز ئېقىمىنىڭ تىلى.

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
ug: بۇ VLC ئىشلىتىدىغان ئاساسلىق كۆرۈنمە يۈزى. سۈكۈتتىكى ھەرىكەت ئەڭ ياخشى مودۇلنى ئاپتوماتىك تاللاش.

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
ug: بۇ تور ئارقىلىق (بايتتا) يەتكۈزگىلى بولىدىغان ئەڭ چوڭ قوللىنىشچان قەۋەت بولاق چوڭلۇقى.

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
ug: بۇ ۋاقىتلىق ھۆججەتلەرنىڭ بايىتتىكى ئەڭ چوڭ چوڭلۇقى بولۇپ ، ۋاقىت ئۆزگەرتىلگەن ئېقىنلارنى ساقلاشقا ئىشلىتىلىدۇ.

en: This is the muxer that will be used for audio.
ug: بۇ ئاۋازغا ئىشلىتىلىدىغان muxer.

en: This is the muxer that will be used for video.
ug: بۇ سىنغا ئىشلىتىلىدىغان muxer.

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
ug: بۇ SDP (يىغىن چۈشەندۈرگۈچىسى) دە ئېلان قىلىنىدىغان يىغىننىڭ ئىسمى.

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
ug: بۇ ئاۋاز ئۆلچەش ئەسۋابىنىڭ سانى. تېخىمۇ كۆپ بۇففېر سۈزگۈچنىڭ ئىنكاس ۋاقتىنى تاياققا ئۆستۈرىدۇ ، ئەمما قىسقا ئۆزگىرىشلەرگە سەزگۈر بولمايدۇ.

en: This is the output URI that will be used for audio.
ug: بۇ ئاۋازغا ئىشلىتىلىدىغان URI چىقىرىش.

en: This is the output URI that will be used for video.
ug: بۇ سىنغا ئىشلىتىلىدىغان URI چىقىرىش.

en: This is the output URL that will be used.
ug: بۇ ئىشلىتىلىدىغان URL.

en: This is the output access method that will be used for audio.
ug: بۇ ئاۋازغا ئىشلىتىلىدىغان چىقىرىشقا كىرىش ئۇسۇلى.

en: This is the output access method that will be used for video.
ug: بۇ سىنغا ئىشلىتىلىدىغان چىقىرىش ئۇسۇلى.

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
ug: بۇ سىندا كۆرسىتىلىدىغان خەت نۇسخىسىنىڭ نىسپىي سۈكۈتتىكى چوڭلۇقى. ئەگەر مۇتلەق خەت چوڭلۇقى تەڭشەلسە ، نىسپىي چوڭلۇقى ئېشىپ كېتىدۇ.

en: This is the subtitle codec that will be used.
ug: بۇ ئىشلىتىلىدىغان تارماق كود يەشكۈچ.

en: This is the subtitle encoder module that will be used (and its associated options).
ug: بۇ ئىشلىتىلىدىغان تارماق كودلاشتۇرغۇچ مودۇلى (ۋە ئۇنىڭغا مۇناسىۋەتلىك تاللاشلار).

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
ug: بۇ VLC قوللانغان سىن چىقىرىش ئۇسۇلى. سۈكۈتتىكى ھەرىكەت ئەڭ ياخشى ئۇسۇلنى ئاپتوماتىك تاللاش.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
ug: بۇ سۆزلۈك دەرىجىسى (0 = پەقەت خاتالىق ۋە ئۆلچەملىك ئۇچۇرلار ، 1 = ئاگاھلاندۇرۇش ، 2 = خاتالىق).

en: This is the video codec that will be used.
ug: بۇ ئىشلىتىلىدىغان سىن كودلىغۇچ.

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
ug: بۇ ئىشلىتىلىدىغان سىن كودلاشتۇرغۇچ مودۇلى (ۋە ئۇنىڭغا مۇناسىۋەتلىك تاللاشلار).

en: This library will produce higher quality audio at the expense of additional CPU usage (default is enabled).
ug: بۇ كۇتۇپخانا قوشۇمچە CPU ئىشلىتىش بەدىلىگە تېخىمۇ سۈپەتلىك ئاۋاز چىقىرىدۇ (سۈكۈتتىكى ھالەتتە).

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
ug: بۇ RTSP VOD غا ئۇلىنالايدىغان خېرىدارلارنىڭ ئەڭ كۆپ سانىنى چەكلەيدۇ. 0 دېگەنلىك چەك يوق.

en: This linear gain will be applied in software.
ug: بۇ سىزىقلىق پايدا يۇمشاق دېتالدا قوللىنىلىدۇ.

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
ug: بۇ سىزىقلىق پايدا چىقىرىلغان ئاۋازغا قوللىنىلىدۇ.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
ug: بۇ مودۇل ھالقىغان ئېقىننى HTTP ئارقىلىق تورغا چىقىرىدۇ.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
ug: بۇ مودۇل ھالقىغان ئېقىننى RTP ئارقىلىق تورغا چىقىرىدۇ.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
ug: بۇ مودۇل ھالقىغان ئېقىننى RTSP ئارقىلىق تورغا چىقىرىدۇ.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
ug: بۇ مودۇل UDP ئارقىلىق ھالقىغان ئېقىننى تورغا چىقىرىدۇ.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
ug: بۇ مودۇل ھالقىغان ئېقىننى mms كېلىشىمى ئارقىلىق تورغا چىقىرىدۇ.

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
ug: بۇ مودۇل ھالقىغان ئېقىننى Icecast مۇلازىمېتىرىغا چىقىرىدۇ.

en: This module writes the transcoded stream to a file.
ug: بۇ مودۇل ھالقىغان ئېقىننى ھۆججەتكە يازىدۇ.

en: This must match the buffer size (latency) configured on the server side. If you are not sure, leave the default of 0 which will set it the maximum value and will use about 100MB of RAM
ug: بۇ چوقۇم مۇلازىمېتىر تەرەپكە تەڭشەلگەن بۇففېرنىڭ چوڭلۇقى (كېچىكىشى) بىلەن ماس كېلىشى كېرەك. ئەگەر ئىشەنمىسىڭىز ، سۈكۈتتىكى 0 نى قويۇپ قويۇڭ ، ئۇ ئەڭ يۇقىرى قىممەتنى بەلگىلەيدۇ ھەمدە تەخمىنەن 100MB لىق ئىچكى ساقلىغۇچ ئىشلىتىدۇ

en: This muxer is missing. Using this profile will fail
ug: بۇ مۇقام يوقاپ كەتتى. بۇ ئارخىپنى ئىشلىتىش مەغلۇب بولىدۇ

en: This muxer is not provided directly by VLC: It could be missing.
ug: بۇ مۇقامنى VLC بىۋاسىتە تەمىنلىمەيدۇ: ئۇ يوقاپ كېتىشى مۇمكىن.

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
ug: بۇ تاللاش VLC سۈكۈتتىكى مۇھىم نۇقتىلىرىغا تولۇقلىما (ئاكتىپ ياكى سەلبىي) قوشىدۇ. ئۇنى ئىشلىتىپ باشقا پروگراممىلارغا ياكى باشقا VLC ئەھۋاللىرىغا قارشى VLC ئەۋزەللىكىنى تەڭشىيەلەيسىز.

en: This option allows the interface to be raised automatically when a video/audio playback starts, or never.
ug: بۇ تاللانما سىن / ئاۋاز قويۇش باشلانغاندا ياكى كۆرۈنمىگەن ۋاقىتتا كۆرۈنمە يۈزىنىڭ ئاپتوماتىك كۆتۈرۈلۈشىگە يول قويىدۇ.

en: This option allows the interface to change its icon on various occasions.
ug: بۇ تاللاش كۆرۈنمە يۈزىدە ھەر خىل ۋاقىتتا سىنبەلگىسىنى ئۆزگەرتەلەيدۇ.

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
ug: بۇ تاللانما سىز ئوينىغانغا ئاساسەن ماۋزۇ تەڭشىيەلەيسىز <br> $ a: سەنئەتكار <br> $ b: پىلاستىنكا <br> $ c: نەشر ھوقۇقى <br> $ t: ئىسمى <br> $ g: ژانىر <br > $ n: ئىز قوغلاش <br> $ p: ھازىر <br> $ A: چېسلا <br> $ D: داۋاملىشىش ۋاقتى

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
ug: بۇ تاللانما سىزگە ncurses filebrowser دەسلەپتە كۆرسىتىدىغان مۇندەرىجىنى بەلگىلىيەلەيسىز.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
ug: بۇ تاللاش VLC نىڭ كود يەشكۈچلىرىنى تاللاش ئۇسۇلىنى ئۆزگەرتىشكە ئىشلىتىلىدۇ. پەقەت ئىلغار ئىشلەتكۈچىلەرلا بۇ تاللاشنى ئۆزگەرتىشى كېرەك ، چۈنكى ئۇ سىزنىڭ بارلىق ئېقىنلىرىڭىزنى قويۇۋېتىدۇ.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
ug: ئەگەر بۇ ئېقىننى ئوقۇغاندا كېچىكىشنى تۆۋەنلەتمەكچى بولسىڭىز ، بۇ تاللاش پايدىلىق

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
ug: بۇ تاللاش تىڭشىغۇچ قانىلى ئارىلاشتۇرغۇچتا ئىشلىتىلىدىغان mono downmix ئالگورىزىمغا ستېرېئو تاللايدۇ. ئۇ ياڭراتقۇ بىلەن تولغان ئۆيدە تۇرۇشنىڭ ئۈنۈمىنى بېرىدۇ.

en: This option should be used when the audio output can't negotiate S/PDIF support.
ug: بۇ تاللاش ئاۋاز چىقىرىش S / PDIF قوللاشنى كېڭىشىپ كېتەلمىگەندە ئىشلىتىلىشى كېرەك.

en: This option silences all other channels except the selected channel.
ug: بۇ تاللاش تاللانغان قانالدىن باشقا بارلىق قاناللارنى جىمىقتۇرىدۇ.

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
ug: بۇ قانالنى بېسىپ چۈشىدۇ. Hz.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
ug: بۇ پارامېتىر ھەرىكەت مۆلچەرىنى قارار قىلىش جەريانىغا قاتناشقان سۈپەت بىلەن سۈرئەت سودىسىنى كونترول قىلىدۇ (تۆۋەن = تېز ۋە تېخىمۇ يۇقىرى = تېخىمۇ ياخشى سۈپەت). Range 1 to 9.

en: This payload format will be assumed for dynamic payload types (between 96 and 127) if it can't be determined otherwise with out-of-band mappings (SDP)
ug: ئەگەر بۇ بەلۋاغنىڭ سىرتىدىكى خەرىتە (SDP) ئارقىلىق ئېنىقلىغىلى بولمىسا ، بۇ يۈك قاچىلاش شەكلى ھەرىكەتچان يۈك بېسىش تىپى (96 دىن 127 ئارىلىقىدا) دەپ قارىلىدۇ.

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
ug: بۇ شەخسىي ئاچقۇچلۇق ھۆججەت (PEM فورماتى) مۇلازىمېتىر تەرەپتىكى TLS ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
ug: بۇ پروگرامما قانۇندا رۇخسەت قىلىنغان دائىرىدە ھېچقانداق كاپالەت يوق.
    ئۇنى GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامىسىنىڭ شەرتى ئاستىدا قايتا تەقسىم قىلسىڭىز بولىدۇ.
    تەپسىلاتىنى COPYING دېگەن ھۆججەتتىن كۆرۈڭ.
    VideoLAN گۇرۇپپىسى يازغان AUTHORS ھۆججىتىنى كۆرۈڭ.

en: This reduces the fluctuations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
ug: بۇ ئەگرى پىرىسلانغاندىن كېيىن QP دىكى تەۋرىنىشنى ئازايتىدۇ. كۋانتنى ۋاقتىنچە خىرەلەشتۈردى.

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
ug: بۇ ئەگرى سىزىقتىن بۇرۇن QP دىكى تەۋرىنىشنى ئازايتىدۇ. مۇرەككەپلىكنى ۋاقىتلىق خىرەلەشتۈردى.

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
ug: بۇ «پالەچ YUV» ئارقىلىق خەت نۇسخىسىنى كۆرسىتىدۇ. بۇ تاللاش پەقەت DVB تارماق قىسمىغا كودلاشتۇرماقچى بولسىڭىزلا لازىم

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
ug: بۇ ئىشلىتىدىغان مىقدارلاشتۇرغۇچنى تاللايدۇ. تۆۋەن قىممەت تېخىمۇ ياخشى ساداقەتنى كەلتۈرۈپ چىقىرىدۇ ، ئەمما تېخىمۇ يۇقىرى بىترات. 26 بولسا سۈكۈتتىكى قىممەت. دائىرە 0 (زىيانسىز) دىن 51 گىچە.

en: This selects which plugin to use for audio resampling.
ug: بۇ ئاۋاز قىستۇرمىسىغا قايسى قىستۇرمىنى ئىشلىتىشنى تاللايدۇ.

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
ug: بۇ RTP ئۈچۈن قايسى قاتناش كېلىشىمىنى ئىشلىتىشنى تاللايدۇ.

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
ug: بۇ RTP بوغچىسى بىلەن ئوخشاش بىر ئېغىزدا كۆپ خىللاشتۇرۇلغان RTCP بولىقىنى ئەۋەتىدۇ ۋە تاپشۇرۇۋالىدۇ.

en: This sets the HTTP port of the local server used to stream the media to the Chromecast.
ug: بۇ مېدىيانى Chromecast غا يەتكۈزۈش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان يەرلىك مۇلازىمېتىرنىڭ HTTP ئېغىزىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This setting cannot be changed because the native fullscreen mode is enabled.
ug: بۇ تەڭشەكنى ئۆزگەرتىشكە بولمايدۇ ، چۈنكى يەرلىك تولۇق ئېكران ھالىتى قوزغىتىلغان.

en: This setting is deprecated and not used anymore
ug: بۇ تەڭشەكنىڭ ۋاقتى ئۆتكەن ، ئەمدى ئىشلىتىلمەيدۇ

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
ug: بۇ خام سىن ئېقىمىنىڭ پېكسىل ئېگىزلىكىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
ug: بۇ خام سىن ئېقىمىنىڭ پىكسېلدىكى كەڭلىكىنى بەلگىلەيدۇ.

en: This stream will always be opened at VLC startup.
ug: بۇ ئېقىن VLC قوزغالغاندا ھەمىشە ئېچىلىدۇ.

en: This will reset VLC media player's preferences.
    
    Note that VLC will restart during the process, so your current playlist will be emptied and eventual playback, streaming or transcoding activities will stop immediately.
    
    The Media Library will not be affected.
    
    Are you sure you want to continue?
ug: This will reset VLC media player's preferences.
    
    Note that VLC will restart during the process, so your current playlist will be emptied and eventual playback, streaming or transcoding activities will stop immediately.
    
    The Media Library will not be affected.
    
    راستىنلا داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: This wizard will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
ug: بۇ سېھىرگەر سىزنىڭ مېدىياڭىزنى يەرلىك ، شەخسىي تورىڭىزدا ياكى ئىنتېرنېتتە ئىشلىتىشىڭىزگە يوللايدۇ.
    سىز مەنبەنىڭ كىرگۈزمەكچى بولغان نەرسىگە ماس كېلىدىغان-كەلمەيدىغانلىقىنى تەكشۈرۈپ ئاندىن «كېيىنكى» كۇنۇپكىسىنى بېسىڭ.

en: Threads
ug: تېما

en: Three component motion estimation
ug: ئۈچ تەركىبلىك ھەرىكەت مۆلچەرى

en: Threshold level
ug: چەك چېكى

en: Threshold to be attained to raise an alarm. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 0.1).
ug: ئاگاھلاندۇرۇش سىگنالىغا ئېرىشىش. ئەگەر بۇ ۋاقىتتا ئاۋاز سەۋىيىسى بوسۇغىدا بولسا ، ئاگاھلاندۇرۇش سىگنالى ئەۋەتىلىدۇ (سۈكۈتتىكى 0.1).

en: Tibetan
ug: تىبەتچە

en: Tiger rendering defaults
ug: يولۋاس سۈكۈتتىكى ھالەتتە

en: Tigrinya
ug: تىگرىنياچە

en: Time
ug: ۋاقىت

en: Time Control
ug: ۋاقىت كونترول

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
ug: چىقىرىش ئۈچۈن ۋاقىت ماس قەدەملىك تاللاش. ئەگەر راست بولسا ، ئېقىن ئادەتتىكىدەك ئۈنۈم بېرىدۇ ، بولمىسا ئىمكانقەدەر تېز كۆرسىتىلىدۇ.

en: Time Synchronized output
ug: ۋاقىت ماس قەدەملىك چىقىرىش

en: Time Toolbar
ug: ۋاقىت قورال ستونى

en: Time Window during when the audio level is measured in ms for silence detection. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 5000).
ug: جىمجىتلىقنى بايقاش ئۈچۈن ms دا ئاۋاز دەرىجىسى ئۆلچەم قىلىنغان ۋاقىت كۆزنىكى. ئەگەر بۇ ۋاقىتتا ئاۋاز سەۋىيىسى بوسۇغىدا بولسا ، ئاگاھلاندۇرۇش سىگنالى ئەۋەتىلىدۇ (سۈكۈتتىكى 5000).

en: Time between two alarm messages in ms
ug: Ms دىكى ئىككى ئاگاھلاندۇرۇش ئۇچۇرى ئارىسىدىكى ۋاقىت

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
ug: Ms دىكى ئىككى ئاگاھلاندۇرۇش ئۇچۇرى ئارىسىدىكى ۋاقىت. بۇ قىممەت ئاگاھلاندۇرۇشنىڭ تويۇنۇشىدىن ساقلىنىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ (سۈكۈتتىكى 2000).

en: Time code
ug: ۋاقىت كودى

en: Time code subpicture elementary stream generator
ug: ۋاقىت كودى تارماق ئېلېمېنت ئېقىمى گېنېراتورى

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
ug: ئوتتۇرىچە كېچىكىشنىڭ مىللىمېتىر سېكۇنت ۋاقتى. ئوتتۇرىچە قىممەت

en: Time in milliseconds of the maximum sweep depth. Thus, the sweep range will be delay-time +/- sweep-depth.
ug: ئەڭ چوڭ سۈپۈرۈش چوڭقۇرلۇقىنىڭ مىللىمېتىر سېكۇنت ۋاقتى. شۇڭا ، سۈپۈرۈش دائىرىسى كېچىكىش ۋاقتى +/- سۈپۈرۈش چوڭقۇرلۇقى بولىدۇ.

en: Time in ms of the delay of left signal into right and vice versa.
ug: سول سىگنالنىڭ كېچىكىشىنىڭ ms دىكى ۋاقتى ئوڭغا.

en: Time window to use in ms
ug: Ms دا ئىشلىتىدىغان ۋاقىت كۆزنىكى

en: Time:
ug: ۋاقىت:

en: Timelength after which we assume there is no signal.
ug: ئۇنىڭدىن كېيىن بىز ھېچقانداق سىگنال يوق دەپ پەرەز قىلىمىز.

en: Timelength after which we assume there is no signal.
    After this delay we black out the video.
ug: ئۇنىڭدىن كېيىن بىز ھېچقانداق سىگنال يوق دەپ پەرەز قىلىمىز.
    بۇ كېچىكىشتىن كېيىن بىز سىننى قارا قىلىۋېتىمىز.

en: Timeout
ug: ۋاقىت ھالقىش

en: Timeout (ms)
ug: ۋاقىت (ms)

en: Timeshift directory
ug: Timeshift مۇندەرىجىسى

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: Title %i%s
ug: ماۋزۇ% i% s

en: Title display mode
ug: ماۋزۇ كۆرسىتىش ھالىتى

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
ug: ماۋزۇ كۆرسىتىش ھالىتى. ئەگەر يەمنىڭ سۈرىتى بولسا ھەمدە يەم سۈرىتى قوزغىتىلغان بولسا سۈكۈتتىكى 0 (يوشۇرۇن) بولىدۇ ، بولمىسا 1.

en: Title font
ug: ماۋزۇ خەت نۇسخا

en: Title to put in ASF comments.
ug: ASF ئىزاھاتىغا قويۇلغان تېما.

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
ug: ئادەتتىكى تور ئېقىمىنى ئېچىش ئۈچۈن (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP قاتارلىقلار) ، ئۈستىدىكى ئورۇنغا URL نى كىرگۈزۈڭ. ئەگەر RTP ياكى UDP ئېقىمىنى ئاچماقچى بولسىڭىز ، ئاستىدىكى كۇنۇپكىنى بېسىڭ.

en: To get exhaustive help, use '-H'.
ug: تۈگىمەس ياردەمگە ئېرىشىش ئۈچۈن ، '-H' نى ئىشلىتىڭ.

en: To select the polarization of the transponder, a different voltage is normally applied to the low noise block-downconverter (LNB).
ug: تىڭشىغۇچنىڭ قۇتۇپلىشىشىنى تاللاش ئۈچۈن ، ئادەتتە تۆۋەن شاۋقۇن توسقۇنلۇققا قارشى تۇرغۇچى (LNB) غا ئوخشىمىغان توك بېسىمى قوللىنىلىدۇ.

en: To stop the stream and resume normal controls, click the <i>Open Stream</i> button again.
ug: ئېقىننى توختىتىش ۋە نورمال كونترولنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش ئۈچۈن ، <i> ئوچۇق ئېقىن </i> كۇنۇپكىسىنى بېسىڭ.

en: Toggle Normal/Loop/Repeat playlist modes
ug: نورمال / ئايلانما / تەكرارلاش تىزىملىكى ھالىتىنى ئالماشتۇرۇڭ

en: Toggle Play/Pause
ug: ئويناش / توختىتىش

en: Toggle autoscaling
ug: ئاپتوماتىك ھەيدەش

en: Toggle deinterlacing
ug: ئايرىۋېتىش

en: Toggle details
ug: تەپسىلاتلارنى توغرىلاڭ

en: Toggle playlist
ug: قويۇش تىزىملىكى

en: Toggle random order playback
ug: ئىختىيارى تەرتىپنى قويۇش

en: Toggle random playlist playback
ug: ئىختىيارىي قويۇش تىزىملىكى قويۇش

en: Toggle subtitle track visibility.
ug: تارماق تېما يولىنىڭ كۆرۈنۈشچانلىقىنى توغرىلاڭ.

en: Toggle subtitles
ug: تارماق مەزمۇنلارنى ئالماشتۇرۇڭ

en: Toggle the video in fullscreen
ug: سىننى پۈتۈن ئېكرانغا توغرىلاڭ

en: Toggle the video out fullscreen
ug: سىننى تولۇق ئېكرانغا توغرىلاڭ

en: Toggle wallpaper mode in video output
ug: سىن چىقىرىشتا تام قەغىزى ھالىتىنى ئالماشتۇرۇڭ

en: Toggle wallpaper mode in video output.
ug: سىن چىقىرىشتا تام قەغىزى ھالىتىنى ئالماشتۇرۇڭ.

en: Tolerance in percentage of the 'avbr'  (Average Variable BitRate) method. (e.g. 10 with a bitrate of 800  kbps means the encoder tries not to  go above 880 kbps and under  730 kbps. The targeted accuracy is only reached after a certained  convergence period. See the convergence parameter
ug: «Avbr» (ئوتتۇرىچە ئۆزگىرىشچان BitRate) ئۇسۇلىنىڭ نىسبىتىدىكى كەڭ قورساقلىق. .

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
ug: U ئايروپىلاننىڭ رەڭ ئۆزگىرىشىدىكى كۆك ئېكران ئارىلاشتۇرغۇچنىڭ كەڭ قورساقلىقى. 10 دىن 20 گىچە بولغان قىممەت ئەقىلگە مۇۋاپىقدەك قىلىدۇ.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
ug: V ئايروپىلاننىڭ رەڭ ئۆزگىرىشىدىكى كۆك ئېكران ئارىلاشتۇرغۇچنىڭ كەڭ قورساقلىقى. 10 دىن 20 گىچە بولغان قىممەت ئەقىلگە مۇۋاپىقدەك قىلىدۇ.

en: Tonga (Tonga Islands)
ug: تونگا (تونگا تاقىم ئاراللىرى)

en: Tool
ug: قورال

en: Tool&s
ug: قورال & s

en: Toolbar Elements
ug: قورال قوراللىرى

en: Toolbar position:
ug: قورالبالدىقى ئورنى:

en: Toolbars Editor
ug: قورالبالدىقى تەھرىرلىگۈچى

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
ug: ئۈنسىز

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
ug: ئۈنلۈك

en: Top
ug: ئۈستى

en: Top 40
ug: ئالدىنقى 40

en: Top Left
ug: سول ئۈستى

en: Top Menu
ug: ئەڭ يۇقىرى تىزىملىك

en: Top left
ug: سول ئۈستى

en: Top left corner X coordinate
ug: سول ئۈستى بۇلۇڭ X كوئوردېنات

en: Top left corner Y coordinate
ug: سول ئۈستى ئۈستى Y كوئوردېنات

en: Top right
ug: ئوڭ تەرەپ ئۈستى

en: Top-Left
ug: سول ئۇستى

en: Top-Right
ug: ئوڭ ئۇستى

en: Total duration
ug: ئومۇمىي ۋاقتى

en: Total height of the mosaic, in pixels.
ug: موزايكىنىڭ ئومۇمىي ئېگىزلىكى ، پېكسىل.

en: Total pixel height of the peak items.
ug: چوققا تۈرلەرنىڭ ئومۇمىي پېكسىل ئېگىزلىكى.

en: Total width of the mosaic, in pixels.
ug: موزايكىنىڭ ئومۇمىي كەڭلىكى ، پېكسىل.

en: Total/Remaining time
ug: ئومۇمىي / قالغان ۋاقىت

en: Track
ug: نەغمە

en: Track ID
ug: ئىز قوغلاش كىملىكى

en: Track Number
ug: ئىز نومۇرى

en: Track Synchronisation
ug: ماس قەدەملىك ئىز قوغلاش

en: Track Synchronization
ug: ماس قەدەملىك ئىز قوغلاش

en: Track fingerprinter (based on Acoustid)
ug: بارماق ئىزىنى ئىز قوغلاش (Acoustid نى ئاساس قىلغان)

en: Track number
ug: ناخشا نومۇرى

en: Track replay gain
ug: قايتا پايدىغا ئېرىشىش

en: Track settings
ug: يول تەڭشەكلەر

en: Tracks
ug: نەغمىلەر

en: Tradeoff between stability and real time
ug: مۇقىملىق بىلەن ھەقىقىي ۋاقىت ئوتتۇرىسىدىكى سودا

en: Traditional Chinese (Big5)
ug: مۇرەككەپ خەنزۇچە (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
ug: جۇڭگونىڭ ئەنئەنىۋى Unix (EUC-TW)

en: Trailer
ug: مۇقەددىمە سىن

en: Trance
ug: خىرە

en: Transcode stream output
ug: Transcode ئېقىمى چىقىرىش

en: Transcoding Options
ug: Transcoding تاللانمىلىرى

en: Transcoding options
ug: كودلاش ئۇسۇلى

en: Transcript
ug: ترانسكرىپسىيە

en: Transfer compression level from 0 (none) to 9 (max)
ug: پىرىسلاش دەرىجىسىنى 0 (ھېچكىم) دىن 9 (ئەڭ چوڭ) غا يۆتكەڭ

en: Transform
ug: ئالماشتۇرۇش

en: Transform type
ug: تىپنى ئۆزگەرتىش

en: Transformation
ug: ئالماشتۇر

en: Transmission mode
ug: يوللاش ھالىتى

en: Transparency
ug: سۈزۈكلۈك

en: Transparency mask
ug: سۈزۈك ماسكا

en: Transparency of the bargraph
ug: قاۋاقخانىنىڭ سۈزۈكلۈكى

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
ug: ئەگەر Kate ئېقىمى ئىشلىتىدىغان ئالاھىدە تەگلىك رەڭنى بەلگىلىمىسە ، سۈكۈتتىكى تەگلىك رەڭنىڭ سۈزۈكلىكى.

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
ug: ئەگەر Kate ئېقىمى ئىشلىتىدىغان ئالاھىدە خەت رەڭگىنى بەلگىلىمىسە ، سۈكۈتتىكى خەت رەڭگىنىڭ سۈزۈكلىكى.

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
ug: موزايكا ئالدى رەسىملىرىنىڭ سۈزۈكلىكى. 0 سۈزۈك ، 255 ئوچۇق (سۈكۈتتىكى) مەنىسىنى بىلدۈرىدۇ.

en: Transparency of the mosaic picture.
ug: موزايكا رەسىمىنىڭ سۈزۈكلىكى.

en: Transparent
ug: سۈزۈك

en: Transponder symbol rate
ug: يۆتكىلىشچان بەلگە نىسبىتى

en: Transponder/multiplex frequency
ug: Transponder / multiplex چاستوتىسى

en: Transport protocol
ug: قاتناش كېلىشىمنامىسى

en: Transport stream ID
ug: قاتناش ئېقىمى كىملىكى

en: Treat as a pipe rather than as a file
ug: ھۆججەت سۈپىتىدە ئەمەس ، تۇرۇبا سۈپىتىدە مۇئامىلە قىلىڭ

en: Treble adjustment of the audio input.
ug: ئاۋاز كىرگۈزۈشنىڭ Treble تەڭشىلىشى.

en: Trellis RD quantization
ug: Trellis RD مىقدارلاشتۇرۇش

en: Trellis RD quantization:
     - 0: disabled
     - 1: enabled only on the final encode of a MB
     - 2: enabled on all mode decisions
    This requires CABAC.
ug: Trellis RD مىقدارلاشتۇرۇش:
     - 0: چەكلەنگەن
     - 1: پەقەت MB نىڭ ئاخىرقى كودىدىلا قوزغىتىلدى
     - 2: بارلىق ھالەتتىكى قارارلاردا قوزغىتىلدى
    بۇ CABAC نى تەلەپ قىلىدۇ.

en: Tribal
ug: Tribal مۇزىكىسى

en: Trigger button
ug: قوزغىتىش كۇنۇپكىسى

en: Trigger button for mouse gestures.
ug: مائۇسنىڭ ئىشارەتلىرىنى قوزغىتىش كۇنۇپكىسى.

en: Trust MPEG timestamps
ug: MPEG ۋاقىت جەدۋىلىگە ئىشەنچ قىلىڭ

en: Trust directory
ug: ئىشەنچ مۇندەرىجىسى

en: Trust in-stream PCR
ug: ئېقىندىكى PCR غا ئىشەنچ قىلىڭ

en: Trust the root certificates of Certificate Authorities stored in the operating system trust database to authenticate TLS sessions.
ug: TLS يىغىنلىرىنى دەلىللەش ئۈچۈن مەشغۇلات سىستېمىسى ئىشەنچ ساندانىدا ساقلانغان گۇۋاھنامە ئورگانلىرىنىڭ يىلتىز گۇۋاھنامىسىگە ئىشىنىڭ.

en: Trust the root certificates of Certificate Authorities stored in the specified directory to authenticate TLS sessions.
ug: TLS يىغىنلىرىنى دەلىللەش ئۈچۈن كۆرسىتىلگەن مۇندەرىجىدە ساقلانغان گۇۋاھنامە ئورگانلىرىنىڭ يىلتىز گۇۋاھنامىسىگە ئىشىنىڭ.

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
ug: بەزى خاتالىقلارنى تۈزىتىپ بېقىڭ:
    1 autodetect
    2 كونا msmpeg4
    4 xvid ئۆز-ئارا باغلانغان
    8 ump4 
    16 padding
    32 ac vlc
    64 Qpel خىروم.
    بۇ چوقۇم قىممەتنىڭ يىغىندىسى بولۇشى كېرەك. مەسىلەن ، "ac vlc" ۋە "ump4" نى ئوڭشاش ئۈچۈن 40 نى كىرگۈزۈڭ.

en: Try to parse the announce
ug: ئېلاننى تەھلىل قىلىپ بېقىڭ

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
ug: YUV-> RGB ئايلاندۇرۇش ئۈچۈن قاتتىق دېتال تېزلىكىنى ئىشلىتىپ بېقىڭ. قاپلاننى ئىشلەتكەندە بۇ تاللاشنىڭ ھېچقانداق رولى يوق.

en: Try to use hardware acceleration for subtitle/OSD blending.
ug: Subtitle / OSD ئارىلاشتۇرۇش ئۈچۈن قاتتىق دېتال تېزلىكىنى ئىشلىتىپ بېقىڭ.

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
ug: YUV قاپلاشنى ئىشلەتكەندە ئۈچ قېتىم بۇففېر ئىشلىتىشنى سىناپ بېقىڭ. نەتىجىدە سىن سۈپىتى تېخىمۇ ياخشى بولىدۇ.

en: Tsonga
ug: سونگاچە

en: Tswana
ug: تىسۋاناچە

en: Tuner Frequency
ug: تەڭشىگۈچ چاستوتىسى

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
ug: ئاۋازلىق mono / ستېرېئو ۋە ئىز تاللاش.

en: Tuner country code
ug: دۆلەت كودىنى تەڭشەش

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output).
ug: Hz ياكى kHz دىكى تەڭشىگۈچ چاستوتىسى (ھەل قىلىش نەتىجىسىنى كۆرۈڭ).

en: Tuner input type
ug: تەڭشىگۈچ كىرگۈزۈش تىپى

en: Tuner properties
ug: تەڭشىگۈچنىڭ خۇسۇسىيىتى

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
ug: تونىل RTSP ۋە HTTP ئۈستىدىكى RTP

en: Turkish
ug: تۈركچە

en: Turkish (ISO 8859-9)
ug: تۈركچە (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
ug: تۈركچە (Windows-1254)

en: Turkmen
ug: تۈركمەنچە

en: Turn off all messages on the console.
ug: كونترول سۇپىسىدىكى بارلىق ئۇچۇرلارنى ئېتىۋېتىڭ.

en: Turn off the MacBook keyboard backlight while a video is playing in fullscreen. Automatic brightness adjustment should be disabled in System Preferences.
ug: سىن پۈتۈن ئېكراندا قويۇلۇۋاتقاندا MacBook كۇنۇپكا تاختىسىنىڭ ئارقا چىرىغىنى ئېتىڭ. سىستېما مايىللىقىدا ئاپتوماتىك يورۇقلۇقنى تەڭشەش چەكلىنىشى كېرەك.

en: Twi
ug: تۋىچە

en: Two pass
ug: ئىككى پاس

en: Type
ug: تىپى

en: Type 'pause' to continue.
ug: داۋاملاشتۇرۇش ئۈچۈن «توختاپ» نى كىرگۈزۈڭ.

en: Type:
ug: تىپى:

en: UDP Source timeout (sec)
ug: UDP مەنبە ۋاقتى (سېكۇنت)

en: UDP input
ug: UDP كىرگۈزۈش

en: UDP receive buffer size (bytes)
ug: UDP بۇففېرنىڭ چوڭ-كىچىكلىكىنى تاپشۇرۇۋالىدۇ.

en: UDP stream output
ug: UDP ئېقىمى چىقىرىش

en: UDP timeout (in ms)
ug: UDP ۋاقتى (ms دا)

en: UNIX socket command input
ug: UNIX socket بۇيرۇق كىرگۈزۈش

en: URL description
ug: URL چۈشەندۈرۈشى

en: URL with information about the stream or your channel.
ug: ئېقىن ياكى قانىلىڭىز ھەققىدىكى ئۇچۇرلار بىلەن URL.

en: USF subtitles decoder
ug: USF تارماق كود يەشكۈچ

en: UTF-8 subtitle autodetection
ug: UTF-8 تارماق ئاپتۇماتىك تەكشۈرۈش

en: Uighur
ug: ئۇيغۇرچە

en: Ukrainian
ug: ئۇكرائىنچە

en: Ukrainian (KOI8-U)
ug: ئۇكرائىنا (KOI8-U)

en: Ulead DV audio decoder
ug: Ulead DV ئاۋاز كود يەشكۈچ

en: Ultra-wideband (32kHz)
ug: ئۇلترا كەڭ بەلۋاغ (32kHz)

en: Uncommitted DiSEqC LNB number
ug: تەستىقلانمىغان DiSEqC LNB نومۇرى

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
ug: سىننىڭ ئاستىدىن بىر پېكسىل يېشىڭ

en: Uncrop one pixel from the left of the video
ug: سىننىڭ سول تەرىپىدىن بىر پېكسىل يېشىڭ

en: Uncrop one pixel from the right of the video
ug: سىننىڭ ئوڭ تەرىپىدىن بىر پېكسىل يېشىڭ

en: Uncrop one pixel from the top of the video
ug: سىننىڭ ئۈستىدىن بىر پېكسىل يېشىڭ

en: Undefined
ug: ئېنىقلىمىسىز

en: Unidentified codec
ug: نامەلۇم كودلىغۇچ

en: Unified adaptive streaming for DASH/HLS
ug: DASH / HLS ئۈچۈن بىر تۇتاش ماسلاشتۇرۇلغان ئېقىم

en: Uninstall
ug: ئۆچۈرۈۋېتىڭ

en: Uninstall Windows Service
ug: Windows مۇلازىمىتىنى ئۆچۈرۈڭ

en: Uninstall the Service and exit.
ug: مۇلازىمەتنى ئۆچۈرۈپ چىقىڭ.

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
ug: سىستېما تەڭشەش بوشلۇقىدىكى ئۆزگىچە تور ئىسمى

en: Universal (big endian UTF-16)
ug: ھەممىباب (چوڭ ئىچكى UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
ug: ھەممىباب (كىچىك endian UTF-16)

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
ug: Universal LNB ئالماشتۇرۇش چاستوتىسى (kHz)

en: Universal, Chinese (GB18030)
ug: ھەممىباب ، خەنزۇچە (GB18030)

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Unknown Video
ug: نامەلۇم سىن

en: Unknown category
ug: نامەلۇم تۈر

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
ug: نامەلۇم بۇيرۇق `% s '. ياردەم ئۈچۈن «ياردەم» نى كىرگۈزۈڭ.

en: Unknown error
ug: نامەلۇم خاتالىق

en: Unknown type
ug: نامەلۇم تىپ

en: Unset
ug: بېكىتىلمىگەن

en: Unshuffled Border width.
ug: چەكلەنمىگەن چېگرا كەڭلىكى.

en: Unspecified
ug: ئېنىق ئەمەس

en: Unspecified (0V)
ug: ئېنىقلانمىغان (0V)

en: Unsubscribe
ug: مۇشتەرىلىكتىن ئايرىلىش

en: Unsubscribe from a podcast
ug: Podcast دىن مۇشتەرى بولۇڭ

en: Untitled
ug: ماۋزۇسىز

en: Update
ug: يېڭىلا

en: Update VLC media player
ug: VLC مېدىيا قويغۇچنى يېڭىلاڭ

en: Update the tree
ug: دەرەخنى يېڭىلاڭ

en: Urdu
ug: ئوردۇچە

en: Use 10 bits per pixel for video frames.
ug: سىن رامكىسى ئۈچۈن ھەر بىر پىكسېلغا 10 بىت ئىشلىتىڭ.

en: Use Blu-ray menus. If disabled, the movie will start directly
ug: كۆك نۇرلۇق تىزىملىكلەرنى ئىشلىتىڭ. ئەگەر چەكلەنگەن بولسا ، كىنو بىۋاسىتە باشلىنىدۇ

en: Use Core Text renderer
ug: يادرولۇق تېكىست كۆرسەتكۈچىنى ئىشلىتىڭ

en: Use Core Text renderer in the subtitle.
ug: تارماق تېمىدا يادرولۇق تېكىست كۆرسەتكۈچىنى ئىشلىتىڭ.

en: Use DecodeBin
ug: DecodeBin نى ئىشلىتىڭ

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
ug: سىننى ئايلاندۇرۇش ئۈچۈن HDAPS ، AMS ، APPLESMC ياكى UNIMOTION ھەرىكەت سېنزورى ئىشلىتىڭ

en: Use Hardware decoders only
ug: قاتتىق دېتال كودلىغۇچنىلا ئىشلىتىڭ

en: Use NIT for scanning services
ug: سايىلەش مۇلازىمىتى ئۈچۈن NIT نى ئىشلىتىڭ

en: Use Periodic Intra Refresh
ug: قەرەللىك ئىچكى يېڭىلاشنى ئىشلىتىڭ

en: Use Periodic Intra Refresh instead of IDR frames
ug: IDR رامكىسىنىڭ ئورنىغا قەرەللىك ئىچكى يېڭىلاشنى ئىشلىتىڭ

en: Use Psy-optimizations
ug: پىسخىكا ئەلالاشتۇرۇشنى ئىشلىتىڭ

en: Use QPUs for advanced HD deinterlacing.
ug: ئىلغار HD پەرقلەندۈرۈش ئۈچۈن QPU نى ئىشلىتىڭ.

en: Use RTP over RTSP (TCP)
ug: RTSP (TCP) دىن RTP نى ئىشلىتىڭ

en: Use S/PDIF when available
ug: ئىشلەتكەندە S / PDIF نى ئىشلىتىڭ

en: Use Tiger for rendering
ug: يولۋاسنى ئىشلىتىش ئۈچۈن ئىشلىتىڭ

en: Use VLC frequency bands
ug: VLC چاستوتا بەلبېغىنى ئىشلىتىڭ

en: Use VLC pace
ug: VLC قەدىمىنى ئىشلىتىڭ

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
ug: ئۆزگىرىشچان BitRate نى ئىشلىتىڭ. سۈكۈتتىكىسى تۇراقلىق BitRate (CBR) نى ئىشلىتىش.

en: Use YUVP renderer
ug: YUVP كۆرسەتكۈچىنى ئىشلىتىڭ

en: Use a local picture as logo on the video
ug: سىندىكى يەرلىك رەسىمنى بەلگە قىلىپ ئىشلىتىڭ

en: Use a plugins cache
ug: قىستۇرما ساقلىغۇچ ئىشلىتىڭ

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
ug: قىستۇرما ساقلىغۇچنى ئىشلىتىڭ ، بۇ VLC نىڭ قوزغىلىش ۋاقتىنى زور دەرىجىدە ياخشىلايدۇ.

en: Use a skinned playlist
ug: تېرە قويۇش تىزىملىكى ئىشلىتىڭ

en: Use a specific Core Image Filter
ug: مەلۇم يادرولۇق رەسىم سۈزگۈچنى ئىشلىتىڭ

en: Use a sub&title file
ug: تارماق ۋە ماۋزۇ ھۆججىتىنى ئىشلىتىڭ

en: Use all visual optimizations that can worsen both PSNR and SSIM
ug: PSNR ۋە SSIM نى ناچارلاشتۇرۇۋېتىدىغان بارلىق كۆرۈنۈش ئەلالاشتۇرۇشلىرىنى ئىشلىتىڭ

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
ug: رەسىمنىڭ ئالفا قانىلىنى سۈزۈك ماسكا قىلىپ ئىشلىتىڭ.

en: Use assembler CPU optimizations.
ug: قۇراشتۇرغۇچ مەركىزى بىر تەرەپ قىلغۇچنى ئەلالاشتۇرۇڭ.

en: Use chapter codecs found in the segment.
ug: بۇ بۆلەكتىن تېپىلغان باب كود يەشكۈچلىرىنى ئىشلىتىڭ.

en: Use chroma as part of the motion estimation process
ug: خىرومنى ھەرىكەت مۆلچەر جەريانىنىڭ بىر قىسمى سۈپىتىدە ئىشلىتىڭ

en: Use custom skin
ug: ئىختىيارى تېرە ئىشلىتىڭ

en: Use downmix algorithm
ug: Downmix ھېسابلاش ئۇسۇلىنى ئىشلىتىڭ

en: Use float32 output
ug: Float32 چىقىرىشنى ئىشلىتىڭ

en: Use fullrange instead of TV colorrange
ug: تېلېۋىزور رەڭگىنىڭ ئورنىغا تولۇق رەڭ ئىشلىتىڭ

en: Use hardware YUV->RGB conversions
ug: قاتتىق دېتال YUV-> RGB ئايلاندۇرۇشنى ئىشلىتىڭ

en: Use hardware blending support
ug: قاتتىق دېتال ئارىلاشتۇرۇش قوللاشنى ئىشلىتىڭ

en: Use input chroma unaltered
ug: كىرگۈزۈش خرومىنى ئۆزگەرتمەڭ

en: Use keyframes
ug: كۇنۇپكا تاختىسىنى ئىشلىتىڭ

en: Use large text for list views
ug: تىزىملىك كۆرۈنۈشى ئۈچۈن چوڭ تېكىست ئىشلىتىڭ

en: Use mb-tree ratecontrol
ug: Mb-tree ratecontrol نى ئىشلىتىڭ

en: Use media library
ug: مېدىيا ئامبىرىنى ئىشلىتىڭ

en: Use motion sensors
ug: ھەرىكەت سېنزورى ئىشلىتىڭ

en: Use muxers rate control mechanism
ug: Muxers نىسبىتىنى كونترول قىلىش مېخانىزمىنى ئىشلىتىڭ

en: Use native style
ug: ئانا ئۇسلۇبنى ئىشلىتىڭ

en: Use only one instance when started from file manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇچىدىن قوزغالغاندا پەقەت بىرلا مىسال ئىشلىتىڭ

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
ug: قويۇش تىزىملىكى تاللانمىلىرىنى ئىشلىتىڭ ، ئادەتتە ئېلانلارنىڭ ئاتلاپ كېتىشىنىڭ ئالدىنى ئېلىش ۋە ئۇلارنى قويۇش تىزىملىكىگە قوشۇشنىڭ ئالدىنى ئېلىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ.

en: Use randomized IV for encryption
ug: مەخپىيلەشتۈرۈش ئۈچۈن ئىختىيارىي IV ئىشلىتىڭ

en: Use real-time mode suitable for being used as a master input and real-time input slaves.
ug: ئاساسلىق كىرگۈزۈش ۋە ھەقىقىي كىرگۈزۈش قۇلى سۈپىتىدە ئىشلىتىشكە ماس كېلىدىغان ھەقىقىي ۋاقىت ھالىتىنى ئىشلىتىڭ.

en: Use recovery points to close GOPs
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش نۇقتىلىرىنى ئىشلىتىپ GOP نى تاقاڭ

en: Use regular HTTP modules
ug: دائىملىق HTTP بۆلەكلىرىنى ئىشلىتىڭ

en: Use sequential numbers instead of timestamps
ug: ۋاقىت تامغىسىنىڭ ئورنىغا تەرتىپلىك سان ئىشلىتىڭ

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
ug: رەسىمگە تارتىش نومۇرى ئۈچۈن ۋاقىت تامغىسىنىڭ ئورنىغا تەرتىپلىك سان ئىشلىتىڭ

en: Use subtitle file
ug: تارماق ھۆججەتنى ئىشلىتىڭ

en: Use system trust database
ug: سىستېما ئىشەنچ ساندانىنى ئىشلىتىڭ

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
ug: MPEG2 كودلاش ئۈچۈن MPEG4 مىقدارلاشتۇرۇش ماترىسكىسىنى ئىشلىتىڭ. بۇ ئادەتتە ئۆلچەملىك MPEG2 كود يەشكۈچ بىلەن ماسلىشىشچانلىقىنى ساقلاپ قېلىش بىلەن بىر ۋاقىتتا ، تېخىمۇ ياخشى كۆرۈنىدىغان رەسىم بېرىدۇ.

en: Use the Metacube protocol. Needed for streaming to the Cubemap reflector.
ug: Metacube كېلىشىمىنى ئىشلىتىڭ. Cubemap نۇر قايتۇرغۇچقا ئېقىشقا ئېھتىياجلىق.

en: Use the VLC frequency bands. Otherwise, use the ISO Standard frequency bands.
ug: VLC چاستوتا بەلبېغىنى ئىشلىتىڭ. بولمىسا ، ISO ئۆلچەملىك چاستوتا بەلبېغىنى ئىشلىتىڭ.

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
ug: تولۇق مايىللىقنى ئىشلىتىپ ھەر بىر زىيارەت مودۇلىغا خاس غەملەك قىممىتىنى تەڭشەڭ.

en: Use the native fullscreen mode
ug: يەرلىك تولۇق ئېكران ھالىتىنى ئىشلىتىڭ

en: Use the stream PCR as a reference.
ug: ئېقىن PCR نى پايدىلىنىش ئورنىدا ئىشلىتىڭ.

en: Use this setting to specify a known SSRC for the RTP header. This is only useful if your receiver acts on it. When using VLC as receiver, it is not.
ug: بۇ تەڭشەكنى ئىشلىتىپ RTP ماۋزۇسىغا مەلۇم بولغان SSRC نى بەلگىلەڭ. تاپشۇرۇۋالغۇچىڭىز ھەرىكەت قىلغاندىلا بۇ پايدىلىق. VLC نى قوبۇللىغۇچ قىلىپ ئىشلەتكەندە ، ئۇنداق ئەمەس.

en: Use this to disable packet recovery
ug: بۇنى ئىشلىتىپ بولاقنىڭ ئەسلىگە كېلىشىنى چەكلەڭ

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
ug: ئېقىمىڭىزنىڭ Dolby Surround بىلەن كودلانغان (ياكى ئەمەسلىكىنى) بىلگەندە بۇنى ئىشلىتىڭ ، ئەمما بۇنداق بايقالمىدى. بۇ ئېقىن ئەمەلىيەتتە Dolby Surround بىلەن كودلاشتۇرۇلمىغان تەقدىردىمۇ ، بۇ تاللاشنى ئاچسىڭىز تەجرىبىڭىزنى ئاشۇرۇشىڭىز مۇمكىن ، بولۇپمۇ تىڭشىغۇچ قانىلى ئارىلاشتۇرغۇچ بىلەن بىرلەشتۈرۈلگەندە.

en: Use triple buffering for overlays
ug: قاپلاش ئۈچۈن ئۈچ تال بۇففېر ئىشلىتىڭ

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
ug: ئۇنىڭ ئورنىغا ئۆزگىرىشچان ئۇزۇنلۇق كودى ئىشلىتىڭ ، ئىنتايىن يۇقىرى بىتراتلارغا پايدىلىق

en: Use video buffers in system memory
ug: سىستېما ئىچكى ساقلىغۇچتا سىن بۇففېر ئىشلىتىڭ

en: User
ug: ئىشلەتكۈچى

en: User agent
ug: ئىشلەتكۈچى ۋاكالەتچىسى

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
ug: SOCKS ۋاكالەتچىسىگە ئۇلىنىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان ئىشلەتكۈچى ئىسمى.

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى

en: Username that will be requested to access the stream.
ug: ئېقىنغا كىرىش تەلەپ قىلىنغان ئىشلەتكۈچى ئىسمى.

en: Username that will be used for the connection, if no username is set in the URL.
ug: ئۇلىنىشتا ئىشلىتىلىدىغان ئىشلەتكۈچى ئىسمى ، ئەگەر URL دا ئىشلەتكۈچى ئىسمى بېكىتىلمىگەن بولسا.

en: Username:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى:

en: Uses GStreamer framework's plugins to decode the media codecs
ug: مېدىيا كود يەشكۈچلىرىنى يېشىش ئۈچۈن GStreamer رامكىسىنىڭ قىستۇرمىلىرىنى ئىشلىتىدۇ

en: Uzbek
ug: ئۆزبېكچە

en: V&iew
ug: V & iew

en: V-plane color
ug: V ئايروپىلاننىڭ رەڭگى

en: VA-API video decoder
ug: VA-API سىن كود يەشكۈچ

en: VA-API video decoder via DRM
ug: DRM ئارقىلىق VA-API سىن كود يەشكۈچ

en: VAAPI filters
ug: VAAPI سۈزگۈچ

en: VBI and Teletext decoder
ug: VBI ۋە Teletext كود يەشكۈچ

en: VBI capture device
ug: VBI تۇتۇش ئۈسكۈنىسى

en: VBI line on which to output Active Format Descriptor.
ug: ئاكتىپ فورمات چۈشەندۈرگۈچى چىقىرىدىغان VBI لىنىيىسى.

en: VBR mode
ug: VBR ھالىتى

en: VC-1 packetizer
ug: VC-1 ئورالمىسى

en: VC1 video demuxer
ug: VC1 سىن كۆرسەتكۈچى

en: VC2 Low Delay Profile
ug: VC2 تۆۋەن كېچىكىش ئارخىپى

en: VC2 Main Profile
ug: VC2 ئاساسلىق ئارخىپى

en: VC2 Simple Profile
ug: VC2 ئاددىي ئارخىپ

en: VCD device
ug: VCD ئۈسكۈنە

en: VCD input
ug: VCD كىرگۈزۈش

en: VDPAU adjust video filter
ug: VDPAU سىن سۈزگۈچنى تەڭشەيدۇ

en: VDPAU deinterlacing filter
ug: VDPAU سۈزگۈچ سۈزگۈچ

en: VDPAU output
ug: VDPAU چىقىرىش

en: VDPAU sharpen video filter
ug: VDPAU سىن سۈزگۈچنى ئۆتكۈرلەشتۈردى

en: VDPAU surface conversions
ug: VDPAU يۈزىنى ئۆزگەرتىش

en: VDPAU video decoder
ug: VDPAU سىن كود يەشكۈچ

en: VDR Cut Marks
ug: VDR كېسىش بەلگىسى

en: VDR recordings
ug: VDR خاتىرىلىرى

en: VHS movie
ug: VHS كىنو

en: VHS movie effect video filter
ug: VHS كىنو ئۈنۈمى سىن سۈزگۈچ

en: VLC Debug Log (%s).txt
ug: VLC ھەل قىلىش خاتىرىسى (% s) .txt

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
ug: VLC سىننىڭ ئەتراپىدا كۆزنەك ئىزاھاتى ، رامكا قاتارلىق ... قۇرۇشتىن ساقلىنىپ ، «ئەڭ كىچىك» كۆزنەك بېرىدۇ.

en: VLC can check online for album art and metadata to enrich your playback experience, e.g. by providing track information when playing Audio CDs. To provide this functionality, VLC will send information about your contents to trusted services in an anonymized form.
ug: VLC توردا پىلاستىنكا سەنئىتى ۋە مېتا سانلىق مەلۇماتلىرىنى تەكشۈرۈپ ، قويۇش تەجرىبىڭىزنى بېيىتالايدۇ. ئاۋازلىق CD قويغاندا يول ئۇچۇرى بىلەن تەمىنلەش. بۇ ئىقتىدارنى تەمىنلەش ئۈچۈن ، VLC سىزنىڭ مەزمۇنىڭىزغا مۇناسىۋەتلىك ئۇچۇرلارنى نامسىز ھالەتتە ئىشەنچلىك مۇلازىمەتكە ئەۋەتىدۇ.

en: VLC can display a QR code linking to the mobile version of the web interface; the web address of the web interface of your VLC media player instance will be transmitted over the internet to the Google Image Charts web service to generate this QR code.
ug: VLC تور كۆرۈنمە يۈزىنىڭ كۆچمە نەشرىگە ئۇلانغان QR كودىنى كۆرسىتەلەيدۇ. VLC مېدىيا قويغۇچىڭىزنىڭ تور كۆرۈنمە يۈزىنىڭ تور ئادرېسى ئىنتېرنېت ئارقىلىق Google رەسىم جەدۋىلى تور مۇلازىمىتىگە يەتكۈزۈلۈپ ، بۇ QR كودىنى ھاسىل قىلىدۇ.

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
ug: VLC سىندا ئۇچۇر كۆرسىتەلەيدۇ. بۇ OSD (ئېكران ئېكرانىدا) دەپ ئاتىلىدۇ.

en: VLC cannot open ANY capture device. Check the error log for details.
ug: VLC ھەر قانداق تۇتۇش ئۈسكۈنىسىنى ئاچالمايدۇ. تەپسىلاتلار ئۈچۈن خاتالىق خاتىرىسىنى تەكشۈرۈڭ.

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
ug: VLC DVD نىڭ نامىنى بەلگىلىيەلمەيدۇ. ئۇ بەلكىم پۈتۈن دىسكىنى يېشىپ بېرەلمەسلىكى مۇمكىن.

en: VLC could not connect to "%s:%d".
ug: VLC "% s:% d" غا ئۇلىنالمىدى.

en: VLC could not connect with the given server.
ug: VLC بېرىلگەن مۇلازىمېتىر بىلەن ئۇلىنالمىدى.

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
ug: VLC «% 4.4s» (% s) فورماتىنى يېشىپ بېرەلمىدى

en: VLC could not identify the audio or video codec
ug: VLC ئاۋاز ياكى سىن كودلىغۇچنى پەرقلەندۈرەلمىدى

en: VLC could not open the %4.4s %s encoder.
ug: VLC% 4.4s% s كودلىغۇچنى ئاچالمىدى.

en: VLC could not open the %s module.
ug: VLC% s مودۇلىنى ئاچالمىدى.

en: VLC could not open the decoder module.
ug: VLC كود يەشكۈچ مودۇلىنى ئاچالمىدى.

en: VLC could not open the file "%s" (%s).
ug: VLC «% s» (% s) ھۆججىتىنى ئاچالمىدى.

en: VLC could not read the file (%s).
ug: VLC ھۆججەتنى (% s) ئوقۇيالمىدى.

en: VLC could not read the file: %s
ug: VLC ھۆججەتنى ئوقۇيالمىدى:% s

en: VLC failed to load the ASF header.
ug: VLC ASF بېشىنى يۈكلىيەلمىدى.

en: VLC is started from file association
ug: VLC ھۆججەت جەمئىيىتىدىن باشلانغان

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
ug: VLC MRL '% s' نى ئاچالمايدۇ. تەپسىلاتىنى خاتىرىلەڭ.

en: VLC media playback
ug: VLC مېدىيا قويۇش

en: VLC media player
ug: VLC ۋاسىتە قويغۇ

en: VLC media player - Web Interface
ug: VLC مېدىيا قويغۇچ - تور يۈزى

en: VLC media player Help
ug: VLC مېدىيا قويغۇچ ياردەم

en: VLC media player Help...
ug: VLC مېدىيا قويغۇچ ياردەم ...

en: VLC media player and VideoLAN are trademarks of the VideoLAN Association.
ug: VLC مېدىيا قويغۇچىسى ۋە VideoLAN بولسا VideoLAN جەمئىيىتىنىڭ ماركا بەلگىسى.

en: VLC media player updates
ug: VLC مېدىيا قويغۇچ يېڭىلاندى

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
ug: VLC ئادەتتە رەسىم سىزىش ئۈچۈن Freetype نى ئىشلىتىدۇ ، ئەمما بۇ سىزنىڭ svg نى ئىشلىتىشىڭىزگە يول قويىدۇ.

en: VLC preferences
ug: VLC مايىللىقى

en: VLC skins website
ug: VLC تېرە تور بېكىتى

en: VLC version %s (%s)
ug: VLC نەشرى% s (% s)

en: VLC was unable to save the meta data.
ug: VLC مېتا سانلىق مەلۇماتلىرىنى ساقلىيالمىدى.

en: VLC will keep playing the current playlist item.
ug: VLC نۆۋەتتىكى قويۇش تىزىملىكى تۈرىنى داۋاملىق ئوينايدۇ.

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
ug: VLC قويۇش تىزىملىكىنى مۇددەتسىز ئوينايدۇ.

en: VLC will pause and resume supported music players on playback.
ug: VLC توختاپ قويغاندا قوللايدىغان مۇزىكا قويغۇچىلارنى توختىتىدۇ ۋە ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ.

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
ug: VLC ئۈزۈلۈپ قالغۇچە قويۇش تىزىملىكىدىكى ھۆججەتلەرنى ئىختىيارى ئوينايدۇ.

en: VLC will start with just an icon in your taskbar.
ug: VLC ۋەزىپە بالدىقىڭىزدىكى سىنبەلگە بىلەنلا باشلىنىدۇ.

en: VLC will store playback positions of the last 30 items you played. If you re-open one of those, playback will continue.
ug: VLC سىز ئوينىغان ئاخىرقى 30 تۈرنىڭ قويۇش ئورنىنى ساقلايدۇ. ئەگەر بۇلارنىڭ بىرىنى قايتا ئاچسىڭىز ، قويۇش داۋاملىشىدۇ.

en: VLC's connection to the given server was rejected.
ug: VLC نىڭ بېرىلگەن مۇلازىمېتىرغا ئۇلىنىشى رەت قىلىندى.

en: VLC's implementation of Video On Demand
ug: VLC نىڭ تەلەپتىكى سىننى يولغا قويۇشى

en: VLM Batch Commands
ug: VLM يۈرۈشلۈك بۇيرۇقلىرى

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
ug: VLM conf (* .vlm) ;; ھەممىسى (*)

en: VLM configuration file
ug: VLM سەپلىمە ھۆججىتى

en: VLM configurator
ug: VLM سەپلىمىسى

en: VNC Password
ug: VNC پارولى

en: VNC Port
ug: VNC ئېغىزى

en: VNC client access
ug: VNC خېرىدار زىيارەت قىلىش

en: VNC hostname or IP address.
ug: VNC غول ئىسمى ياكى IP ئادرېسى.

en: VNC password.
ug: VNC پارولى.

en: VNC poll interval
ug: VNC راي سىناش ئارىلىقى

en: VNC polling
ug: VNC بېلەت تاشلاش

en: VNC port number.
ug: VNC ئېغىز نومۇرى.

en: VU meter
ug: VU مېتىر

en: Value to adjust dts by
ug: Dts ئارقىلىق تەڭشەش قىممىتى

en: Variance of the gaussian noise
ug: گاۋزۇ شاۋقۇنىنىڭ ئوخشىماسلىقى

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
ug: FFmpeg كۈتۈپخانىسى تەمىنلىگەن ھەر خىل ئاۋازلىق ۋە سىن كود يەشكۈچلەر. بۇ (MS) MPEG4, DivX, SV1, H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG ۋە باشقا كود يەشكۈچلەرنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.

en: Vendor
ug: ساتقۇچى

en: Version
ug: نەشرى

en: Version %1
ug: نەشرى% 1

en: Vertical
ug: بويىغا

en: Vertical (13V)
ug: ۋېرتىكال (13V)

en: Vertical slices per frame
ug: ھەر بىر رامكىغا تىك كېسىش

en: Very Low Definition (240 lines)
ug: ناھايىتى تۆۋەن ئېنىقلىما (240 قۇر)

en: Very short backwards jump
ug: ناھايىتى قىسقا ئارقىغا سەكرەش

en: Very short forward jump
ug: ناھايىتى قىسقا ئالدىغا سەكرەش

en: Very short jump length
ug: ناھايىتى قىسقا سەكرەش ئۇزۇنلۇقى

en: Very short jump length, in seconds.
ug: ناھايىتى قىسقا سەكرەش ئۇزۇنلۇقى ، سېكۇنتتا.

en: Video
ug: سىن

en: Video &Track
ug: Video & Track

en: Video Accelerated API filters
ug: Video تېز سۈرئەتلىك API سۈزگۈچ

en: Video Effects...
ug: Video Effects ...

en: Video Files
ug: سىن ھۆججەتلىرى

en: Video On Demand ( VOD )
ug: تەلەپتىكى سىن (VOD)

en: Video Settings
ug: سىن تەڭشەكلىرى

en: Video Track
ug:  سىن يولى

en: Video X coordinate
ug: Video X كوردىناتى

en: Video Y coordinate
ug: Video Y كوردىناتى

en: Video alignment
ug: سىن توغرىلاش

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
ug: Kbit / s دىكى سىن بىتلىق بەرداشلىق بېرىش.

en: Video capture
ug: سىنغا ئېلىش

en: Video capture (Video4Linux)
ug: سىنغا ئېلىش (Video4Linux)

en: Video capture controls (if supported by the device)
ug: سىنغا ئېلىش كونتروللىرى (ئەگەر ئۈسكۈنى قوللىغان بولسا)

en: Video capture device
ug: سىن ئېلىش ئۈسكۈنىسى

en: Video capture device node.
ug: سىنغا ئېلىش ئۈسكۈنىسىنىڭ تۈگۈنى.

en: Video codec
ug: كۆرۈش چاستوتا كودېك

en: Video codecs
ug: سىن كودى

en: Video connection
ug: سىن ئۇلىنىشى

en: Video connection for DeckLink output.
ug: DeckLink چىقىرىش ئۈچۈن سىن ئۇلىنىشى.

en: Video connection to use for DeckLink captures. Valid choices: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Leave blank for card default.
ug: DeckLink سۈرەتكە تارتىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان سىن ئۇلىنىشى. ئىناۋەتلىك تاللاش: sdi ، hdmi ، ئوپتىكىسدى ، زاپچاس ، بىرىكمە ، svideo. كارتا سۈكۈت ئۈچۈن بوش قويۇڭ.

en: Video cropping
ug: سىن كېسىش

en: Video cropping filter
ug: سىن كېسىش سۈزگۈچ

en: Video device
ug: ئاۋاز ئۈسكۈنىسى

en: Video device name
ug: سىن ئۈسكۈنىسىنىڭ ئىسمى

en: Video encoder
ug: سىن كودلىغۇچ

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
ug: سىن كودلاشتۇرغۇچ (OpenMAX IL نى ئىشلىتىپ)

en: Video filter
ug: سىن سۈزگۈچ

en: Video filter module
ug: سىن سۈزگۈچ مودۇلى

en: Video filtering using a chain of video filter modules
ug: سىن سۈزگۈچ مودۇلى ئارقىلىق سىن سۈزۈش

en: Video filters are used to process the video stream.
ug: سىن سۈزگۈچ سىن ئېقىمىنى بىر تەرەپ قىلىشتا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Video filters will be applied to the video stream.
ug: سىن سۈزگۈچ سىن ئېقىمىغا قوللىنىلىدۇ.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
ug: سىن سۈزگۈچلىرى سىن ئېقىمىغا قوللىنىلىدۇ (قاپلاش قوللىنىلغاندىن كېيىن). چوڭ ئۈچەيگە ئايرىلغان سۈزگۈچ تىزىملىكىنى كىرگۈزەلەيسىز.

en: Video height
ug: سىن ئېگىزلىكى

en: Video input
ug: سىن كىرگۈزۈش

en: Video input chroma format
ug: سىن كىرگۈزۈش خروم فورماتى

en: Video input frame rate
ug: سىن كىرگۈزۈش رامكىسى نىسبىتى

en: Video memory
ug: سىن ئىچكى ساقلىغۇچ

en: Video memory buffer height.
ug: سىن ئىچكى ساقلىغۇچنىڭ ئېگىزلىكى.

en: Video memory buffer pitch in bytes.
ug: سىنلىق ئىچكى ساقلىغۇچ بۇفت.

en: Video memory buffer width.
ug: سىن ئىچكى ساقلىغۇچنىڭ كەڭلىكى.

en: Video memory output
ug: سىن ئىچكى ساقلىغۇچ چىقىرىش

en: Video mode
ug: سىن ھالىتى

en: Video output
ug: كۆرۈنمە چاستۇتا چىقىرىش

en: Video output URL
ug: سىن چىقىرىش URL

en: Video output access method
ug: سىن چىقىرىش زىيارەت ئۇسۇلى

en: Video output module
ug: سىن چىقىرىش مودۇلى

en: Video output modules
ug: سىن چىقىرىش مودۇلى

en: Video pictures blending
ug: سىن رەسىملىرى ئارىلاشتۇرۇلدى

en: Video port
ug: سىن ئېغىزى

en: Video post processing filter
ug: سىن يازما بىر تەرەپ قىلىش سۈزگۈچ

en: Video quality post-processing level
ug: سىن سۈپىتىنىڭ پىششىقلاپ ئىشلەش دەرىجىسى

en: Video resolution
ug: سىن ئېنىقلىقى

en: Video scale
ug: سىن ئۆلچىمى

en: Video scaling
ug: سىن تارازىسى

en: Video scaling factor
ug: سىن كۆلەملەشتۈرۈش ئامىلى

en: Video scaling filter
ug: سىن ئۆلچەش سۈزگۈچ

en: Video settings
ug: كۆرۈش چاستوتا تەڭشەش

en: Video size
ug: سىن چوڭلۇقى

en: Video snapshot directory (or filename)
ug: سىن كۆرۈنۈش سۈرىتى مۇندەرىجىسى (ياكى ھۆججەت ئىسمى)

en: Video snapshot file prefix
ug: سىنغا ئېلىش ھۆججىتىنىڭ ئالدى قوشۇلغۇچىسى

en: Video snapshot format
ug: سىننىڭ رەسىم شەكلى

en: Video snapshot height
ug: سىننىڭ سۈرەت ئېگىزلىكى

en: Video snapshot width
ug: سىننىڭ سۈرەت كەڭلىكى

en: Video splitter module
ug: سىن بۆلۈش مودۇلى

en: Video splitters separate the stream into multiple videos.
ug: سىن بۆلۈش ئېقىمىنى كۆپ خىل سىنغا ئايرىيدۇ.

en: Video standard
ug: سىن ئۆلچىمى

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
ug: سىن ئۆلچىمى (سۈكۈتتىكى ، SECAM ، PAL ياكى NTSC).

en: Video transformation filter
ug: سىن ئۆزگەرتىش سۈزگۈچ

en: Video width
ug: سىن كەڭلىكى

en: Video will be embedded in this pre-existing window. If zero, a new window will be created.
ug: بۇ ئالدىن كۆزنەككە سىن قىستۇرۇلىدۇ. نۆل بولسا يېڭى كۆزنەك قۇرۇلىدۇ.

en: Video will be rendered with this Wayland display. If empty, the default display will be used.
ug: بۇ Wayland ئېكرانى بىلەن سىن كۆرسىتىلىدۇ. ئەگەر قۇرۇق بولسا ، سۈكۈتتىكى ئېكران ئىشلىتىلىدۇ.

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
ug: بۇ X11 ئېكرانى بىلەن سىن كۆرسىتىلىدۇ. ئەگەر قۇرۇق بولسا ، سۈكۈتتىكى ئېكران ئىشلىتىلىدۇ.

en: Video4Linux compressed A/V input
ug: Video4Linux پىرىسلانغان A / V كىرگۈزۈش

en: Video4Linux input
ug: Video4Linux كىرگۈزۈش

en: Video4Linux radio tuner
ug: Video4Linux رادىئو تەڭشىگۈچ

en: VideoCore layer where the video is displayed.
ug: VideoCore قەۋىتى.

en: VideoCore layer where the video is displayed. Subpictures are displayed directly above and a black background directly below.
ug: VideoCore قەۋىتى. سۇبيېكتلار بىۋاسىتە ئۈستىدە ، تۆۋەندە قارا تەگلىك كۆرسىتىلىدۇ.

en: VideoLAN Website...
ug: VideoLAN تور بېكىتى ...

en: VideoToolbox video decoder
ug: VideoToolbox سىن كود يەشكۈچ

en: Videolan.org's addons finder
ug: Videolan.org نىڭ خۇرۇچ ئىزدىگۈچىسى

en: Videolan.org's single archive addons finder
ug: Videolan.org نىڭ يەككە ئارخىپ قوشقۇچى

en: Vietnamese
ug: ۋىيېتنامچە

en: Vietnamese (VISCII)
ug: ۋيېتنامچە (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
ug: ۋيېتنامچە (Windows-1258)

en: View
ug: كۆرۈش

en: View certificate
ug: گۇۋاھنامىنى كۆرۈش

[ctx: ViewPoint]
en: Field of view
ug: كۆرۈنۈش مەيدانى

[ctx: ViewPoint]
en: Roll
ug: رول

en: Visualization
ug: كۆرۈنۈشچان ئۈنۈم

en: Visualization:
ug: كۆرۈنۈش:

en: Visualizations
ug: كۆرۈنۈشچان ئۈنۈملەر

en: Visualizations selector
ug: كۆرۈنۈش تاللىغۇچ

en: Visualizer filter
ug: Visualizer سۈزگۈچ

en: VoD server module
ug: VoD مۇلازىمېتىر بۆلىكى

en: Voice activity detection
ug: ئاۋاز پائالىيىتىنى بايقاش

en: Volume
ug: دىسكا

en: Volume %ld%%
ug: ھەجىمى% ld %%

en: Volume Down
ug: ئاۋازنى تۆۋەنلىتىش

en: Volume Up
ug: ئاۋازنى يۇقىرىلىتىش

en: Volume control
ug: ئاۋاز كونترول قىلىش

en: Volume down
ug: ئاۋازنى كىچىكلەت

en: Volume normalization
ug: ئاۋازنىڭ نورماللىشىشى

en: Volume normalizer
ug: ئاۋاز نورماللاشتۇرغۇچ

en: Volume of the audio input.
ug: ئاۋاز كىرگۈزۈش مىقدارى.

en: Volume up
ug: ئاۋازنى چوڭايت

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
ug: ئاۋاز قويغۇچ تەرىپىدىن كونترول قىلىنىدۇ ، <i> ئاساسلىق كونترول </i> ئەمەس.

en: Volume: %i %%
ug: ھەجىمى:% i %%

en: Vorbis audio decoder
ug: Vorbis ئاۋازلىق كود يەشكۈچ

en: Vorbis audio encoder
ug: Vorbis ئاۋاز كودلىغۇچ

en: Vorbis audio packetizer
ug: Vorbis ئاۋاز بوغچىسى

en: WEBVTT decoder
ug: WEBVTT كود يەشكۈچ

en: WEBVTT subtitles decoder
ug: WEBVTT كود يەشكۈچ

en: WEBVTT subtitles parser
ug: WEBVTT تارماق تېما تەھلىلچىسى

en: WGL extension for OpenGL
ug: OpenGL ئۈچۈن WGL كېڭەيتىلمىسى

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
ug: WMA v1 / v2 مۇقىم نۇقتا ئاۋازلىق كود يەشكۈچ

en: WMServer RTSP dialect
ug: WMServer RTSP تەلەپپۇزى

en: WMServer uses a nonstandard dialect of RTSP. Selecting this parameter will tell VLC to assume some options contrary to RFC 2326 guidelines.
ug: WMServer RTSP نىڭ ئۆلچەمسىز تەلەپپۇزىنى ئىشلىتىدۇ. بۇ پارامېتىرنى تاللىغاندا VLC غا RFC 2326 كۆرسەتمىسىگە زىت بەزى تاللاشلارنى قوللىنىشنى ئېيتىدۇ.

en: WPL playlist import
ug: WPL قويۇش تىزىملىكى ئەكىرىش

en: Wait for I frame before toggling placeholder
ug: ئورۇن ئىگىلىرىنى ئالماشتۇرۇشتىن بۇرۇن مەن رامكىنى ساقلاڭ

en: Wall
ug: تام

en: Wall video filter
ug: تام سىن سۈزگۈچ

en: Wallpaper
ug: تام قەغىزى

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: Warning: <b>%1</b> is already an application menu shortcut
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: <b>% 1 </b> ئاللىقاچان قوللىنىشچان تىزىملىك تېزلەتمىسى

en: Warning: this key or combination is already assigned to
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: بۇ ئاچقۇچ ياكى بىرلەشتۈرۈش ئاللىبۇرۇن تەقسىم قىلىنغان

en: Water effect
ug: سۇ ئۈنۈمى

en: Wave
ug: دولقۇنسىمان سىزىق

en: Wave video filter
ug: دولقۇن سىن سۈزگۈچ

en: WaveOut audio output
ug: WaveOut ئاۋاز چىقىرىش

en: Waves
ug: دولقۇن

en: Wayland shared memory video output
ug: Wayland ئىچكى ساقلىغۇچ سىن چىقىرىشنى ھەمبەھىرلىدى

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
ug: بىز VLC نىڭ مايىللىق ھۆججەتلىرىنىڭ كونا نەشرىنى تاپتۇق.

en: Web
ug: تور

en: WebM video decoder
ug: WebM سىن كود يەشكۈچ

en: WebM video encoder
ug: WebM سىن كودلىغۇچ

en: Website
ug: تور بېكەت

en: Weighted prediction for B-frames
ug: B رامكىلارنىڭ ئېغىرلىق مۆلچەرى

en: Weighted prediction for B-frames.
ug: B رامكىلارنىڭ ئېغىرلىق مۆلچەرى.

en: Weighted prediction for P-frames
ug: P- رامكىلارنىڭ ئېغىرلىق مۆلچەرى

en: Weighted prediction for P-frames:
     - 0: Disabled
     - 1: Blind offset
     - 2: Smart analysis
ug: P- رامكىلارنىڭ ئېغىرلىق مۆلچەرى:
     - 0: چەكلەنگەن
     - 1: قارىغۇلارچە تولۇقلاش
     - 2: ئەقلىي تەھلىل

en: Welsh
ug: ۋېلشچە

en: Western European (IBM 00850)
ug: غەربىي ياۋروپا (IBM 00850)

en: Western European (Latin-9)
ug: غەربىي ياۋروپا (لاتىنچە -9)

en: Western European (Windows-1252)
ug: غەربىي ياۋروپا (Windows-1252)

en: Wet
ug: ھۆل

en: Wet mix
ug: ھۆل ئارىلاش

en: When minimized
ug: كىچىكلىتىلگەندە

en: When passcode set, on this device only
ug: مەخپىي شىفىر تەڭشىگەندە ، بۇ ئۈسكۈنىدىلا

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
ug: مۇمكىن بولسا كىرگۈزۈش ئېقىمى ئېقىن چىقىرىش مودۇلىنى ئىشلىتىشنىڭ ئورنىغا خاتىرىلىنىدۇ

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
ug: «ياق» قىلىپ تەڭشەلگەندە ، بۇ پارامېتىر كونا تېرىلەرگە سىن بەلگىسى قويۇلمىغان تەقدىردىمۇ قايتا سىن قويۇش پۇرسىتى يارىتىپ بېرىشنى مەقسەت قىلىدۇ

en: When set, this VLC instance will act as the master clock for synchronization for clients listening
ug: تەڭشەلگەندە ، بۇ VLC مىسالى خېرىدارلارنىڭ ئاڭلىشىدىكى ماس قەدەملىك ئاساسلىق سائەت رولىنى ئوينايدۇ

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
ug: بىر قانچە سىن فورماتى بولغاندا ، ئېنىقلىق دەرىجىسى بۇ تەڭشەككە ئەڭ يېقىن (ئەمما ئۇنىڭدىن يۇقىرى ئەمەس) نى تاللاڭ. ئەگەر تېخىمۇ يۇقىرى ئېنىقلىقتىكى CPU ئىقتىدارى ياكى تور كەڭلىكى بولمىسا ، بۇ تاللاشنى ئىشلىتىڭ.

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
ug: SAP ئېقىمىنى كونترول قىلىش چەكلەنگەندە ، بۇ SAP ئېلانلىرى ئارىسىدا مۇقىم ئارىلىق بەلگىلىيەلەيسىز.

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
ug: بۇ قوزغىتىلغاندا ، كۆرۈنمە يۈزى ھەر قېتىم بەزى ئىشلەتكۈچى كىرگۈزۈش تەلەپ قىلىنغاندا سۆزلىشىش رامكىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
ug: بۇ قوزغىتىلغاندا ، مايىللىق ۋە ياكى كۆرۈنمە يۈزى بارلىق ئىشلەتكۈچىلەرگە تېگىشكە بولمايدىغان تاللاشلارنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
ug: بۇ تەڭشەلگەندە ، SAP ئانالىزچىسى بىر قىسىم ماس كەلمەيدىغان ئېلانلارنى تاشلىۋېتىدۇ.

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
ug: بۇ ھالەت قوزغىتىلغاندا پېكسىل قارا ياكى ئاق رەڭدە كۆرسىتىلىدۇ. بوسۇغا قىممىتى تۆۋەندە ئېنىقلانغان يورۇقلۇق بولىدۇ.

en: When to raise the interface
ug: كۆرۈنمە يۈزىنى قاچان ئۆستۈرىمىز

en: When unlocked
ug: قۇلۇپ ئېچىلغاندا

en: When unlocked, on this device only
ug: قۇلۇپ ئېچىلغاندا ، بۇ ئۈسكۈنىدىلا

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
ug: PVR كىرگۈزۈش (ياكى ئىنتايىن تەرتىپسىز مەنبە) نى ئىشلەتكەندە ، بۇنى 10000 قىلىپ تەڭشىشىڭىز كېرەك.

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
ug: پەقەت بىرلا مىسالنى ئىشلەتكەندە ، تۈرلەرنى قويۇش تىزىملىكىگە قىزىقتۇرۇڭ ۋە نۆۋەتتىكى تۈرنى داۋاملىق ئويناڭ.

en: Whether temporal deinterlacing applies to luma only
ug: ۋاقىتلىق ئايرىۋېتىش پەقەت لۇماغىلا ماس كېلەمدۇ يوق

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
ug: ئەگەر Kate ئېقىمى ئىشلىتىدىغان ئالاھىدە خەت پارامېتىرلىرى (ئىسمى ، چوڭ-كىچىكلىكى قاتارلىقلار) ئېنىقلانمىسا ، قايسى خەت نۇسخىسىنى ئىشلىتىش كېرەك. بىر قۇرۇق ئىسىم يولۋاسنىڭ مۇۋاپىق بولغاندا خەت پارامېتىرلىرىنى تاللىشىغا يول قويىدۇ.

en: White
ug: ئاق

en: White Crush for Blue
ug: كۆك رەڭ ئۈچۈن ئاق ئېزىش

en: White Crush for Green
ug: Green for White Crush

en: White Crush for Red
ug: Red Crush for Red

en: White Level for Blue
ug: كۆك رەڭ

en: White Level for Green
ug: يېشىل رەڭ

en: White Level for Red
ug: قىزىل رەڭنىڭ ئاق دەرىجىسى

en: White balance temperature (K)
ug: ئاق تەڭپۇڭلۇق تېمپېراتۇرىسى (K)

en: White balance temperature as a color temperation in Kelvin (2800 is minimum incandescence, 6500 is maximum daylight).
ug: ئاق تەڭپۇڭلۇق تېمپېراتۇرىسى كېلۋىندىكى رەڭ مىزاجى (2800 ئەڭ تۆۋەن ياندۇرۇش ، 6500 كۈندۈزلۈك).

en: White point
ug: ئاق نۇقتا

en: Wide-band (16kHz)
ug: كەڭ بەلۋاغ (16kHz)

en: Width
ug: كەڭلىك

en: Width in pixel of each bar in the BarGraph to be displayed.
ug: كۆرسىتىلىدىغان BarGraph دىكى ھەر بىر بالداقنىڭ پېكسىل كەڭلىكى.

en: Width in pixels of the border between miniatures.
ug: مىنالار ئارىسىدىكى چېگرانىڭ كەڭلىكى.

en: Width of the virtual room
ug: مەۋھۇم ئۆينىڭ كەڭلىكى

en: Width of video or subtitle elementary streams
ug: سىن ياكى تارماق ئېلېمېنتنىڭ كەڭلىكى

en: Window
ug: كۆزنەك

en: Window decorations
ug: كۆزنەك بېزەكلىرى

en: Window handle (HWND)
ug: كۆزنەك تۇتقۇچى (HWND)

en: Window properties
ug: كۆزنەك خاسلىقى

en: Window size
ug: كۆزنەكنىڭ چوڭلۇقى

en: Windows Audio Session API input
ug: Windows Audio Session API كىرگۈزۈش

en: Windows Audio Session API output
ug: Windows Audio Session API چىقىرىش

en: Windows GDI video output
ug: Windows GDI سىن چىقىرىش

en: Windows Multimedia Device output
ug: Windows Multimedia ئۈسكۈنىسىنىڭ چىقىرىلىشى

en: Windows Service interface
ug: Windows مۇلازىمەت كۆرۈنمە يۈزى

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئىشلىتىلگەن تېرىنىڭ Windows سەپلىمىسى. بۇ تاللاش ئاپتوماتىك يېڭىلىنىدۇ ، ئۇنىڭغا تەگمەڭ.

en: Windows messages interface
ug: Windows ئۇچۇر كۆرۈنمە يۈزى

en: Windows networks
ug: Windows تورى

en: Windows opacity between 0.1 and 1
ug: Windows نىڭ ئېنىقلىقى 0.1 دىن 1 گىچە

en: With this option checked, the volume up, volume down and mute buttons on your keyboard will always change your system volume. With this option unchecked, the volume buttons will change VLC's volume when VLC is selected and change the system volume when VLC is not selected.
ug: بۇ تاللاش تەكشۈرۈلگەندىن كېيىن ، كۇنۇپكا تاختىڭىزدىكى ئاۋازنىڭ يۇقىرى كۆتۈرۈلۈشى ، ئاۋازى تۆۋەنلەش ۋە ئاۋازسىز كۇنۇپكىلار سىستېمىڭىزنىڭ ئاۋازىنى ھەمىشە ئۆزگەرتىدۇ. بۇ تاللاش تەكشۈرۈلمىسە ، ئاۋاز كۇنۇپكىسى VLC تاللانغاندا VLC ئاۋازىنى ئۆزگەرتىدۇ ، VLC تاللانمىغاندا سىستېما ئاۋازىنى ئۆزگەرتىدۇ.

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
ug: بۇ تاللاش قوزغىتىلغاندىن كېيىن ، كۆزنەكنى كىچىكلەتكەندە قويۇش قويۇش ئاپتوماتىك توختايدۇ.

en: Wolof
ug: ۋولوفچە

en: Workaround bugs
ug: خىزمەتتىكى خاتالىق

en: Workaround for France
ug: فرانسىيە ئۈچۈن خىزمەت

en: Wrapper filter output
ug: ئورالما سۈزگۈچ چىقىرىش

en: Write process id to file
ug: ھۆججەتكە ھۆججەت يېزىش

en: Writer
ug: يازغۇچى

en: Writes process id into specified file.
ug: جەريان ھۆججىتىنى بەلگىلەنگەن ھۆججەتكە يازىدۇ.

en: Writes statistic info about stream
ug: ئېقىن ھەققىدە ستاتىستىكا ئۇچۇرى يازىدۇ

en: Writes stats to file instead of stdout
ug: Stdout نىڭ ئورنىغا ھۆججەتلەرنى ئىستاتىستىكا قىلىدۇ

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
ug: X موزايكىنىڭ سول ئۈستى ئۈستى بۇرجىكى.

en: X coordinate
ug: X كوئوردېنات

en: X coordinate of the bargraph.
ug: بارگاھنىڭ X كوئوردېناتى.

en: X coordinate of the encoded subtitle
ug: كودلانغان تارماق تېمىنىڭ X كوئوردېناتى

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
ug: لوگونىڭ X كوئوردېناتى. بەلگىنى سول چېكىش ئارقىلىق يۆتكىيەلەيسىز.

en: X coordinate of the mask.
ug: ماسكانىڭ X كوئوردېناتى.

en: X coordinate of the rendered subtitle
ug: تەرجىمە قىلىنغان تارماق تېمىنىڭ X كوئوردېناتى

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
ug: ئەگەر مەنپىي بولمىسا ، سول تەرەپتىكى ئۈستۈنكى سول بۇلۇڭنىڭ X كوئوردېناتى.

en: X offset, from the left screen edge.
ug: X offset ، سول ئېكران گىرۋىكىدىن.

en: X window
ug: X كۆزنەك

en: X.509 Certificate Authority
ug: X.509 گۇۋاھنامە ئورگىنى

en: X.509 Certificate Revocation List
ug: X.509 گۇۋاھنامىنى بىكار قىلىش تىزىملىكى

en: X.509 Client certificate
ug: X.509 خېرىدار گۇۋاھنامىسى

en: X.509 Client private key
ug: X.509 خېرىدارلارنىڭ شەخسىي ئاچقۇچى

en: X11 display
ug: X11 كۆرسىتىش

en: X11 video output (XCB)
ug: X11 سىن چىقىرىش (XCB)

en: X11 video window (XCB)
ug: X11 سىن كۆزنىكى (XCB)

en: X11 window ID
ug: X11 كۆزنەك كىملىكى

en: XDG screen saver inhibition
ug: XDG ئېكران ساقلىغۇچنى چەكلەش

en: XDG shell
ug: XDG قېپى

en: XDG shell surface
ug: XDG قېپى يۈزى

en: XDG-screensaver
ug: XDG- ئېكران ساقلىغۇچى

en: XML Parser (using libxml2)
ug: XML Parser (libxml2 نى ئىشلىتىپ)

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
ug: XML ھەمبەھىرلەش تىزىملىكى فورماتى (XSPF)

en: XSPF playlist
ug: XSPF قويۇش تىزىملىكى

en: XSPF playlist export
ug: XSPF قويۇش تىزىملىكى ئېكسپورتى

en: XSPF playlist import
ug: XSPF قويۇش تىزىملىكى ئەكىرىش

en: XSPF playlist |*.xspf|M3U file |*.m3u|HTML playlist |*.html
ug: XSPF قويۇش تىزىملىكى | * .xspf | M3U ھۆججىتى | * .m3u | HTML قويۇش تىزىملىكى | * .html

en: XVideo adaptor number
ug: XVideo ماسلاشتۇرغۇچ نومۇرى

en: XVideo format id
ug: XVideo فورماتى id

en: XVideo hardware adaptor to use. By default, VLC will use the first functional adaptor.
ug: ئىشلىتىدىغان XVideo قاتتىق دېتال ماسلاشتۇرغۇچ. سۈكۈت بويىچە ، VLC تۇنجى ئىقتىدارلىق ماسلاشتۇرغۇچنى ئىشلىتىدۇ.

en: XVideo image format id to use. By default, VLC will try to use the best match for the video being played.
ug: ئىشلىتىدىغان XVideo رەسىم فورماتى id. سۈكۈت بويىچە ، VLC قويۇلۇۋاتقان سىنغا ئەڭ ماس كېلىدىغان مۇسابىقىنى ئىشلىتىشكە تىرىشىدۇ.

en: XVideo output (XCB)
ug: XVideo چىقىرىش (XCB)

en: XWD file (autodetect)
ug: XWD ھۆججىتى (autodetect)

en: XWD image decoder
ug: XWD رەسىم كود يەشكۈچ

en: Xhosa
ug: كوساچە

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
ug: Y موزايكىنىڭ سول ئۈستى ئۈستى بۇرجىكى.

en: Y coordinate
ug: Y كوئوردېنات

en: Y coordinate of the bargraph.
ug: Bargraph نىڭ Y كوئوردېناتى.

en: Y coordinate of the encoded subtitle
ug: كودلاشتۇرۇلغان تارماق تېمىنىڭ Y كوئوردېناتى

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
ug: بەلگىنىڭ Y كوئوردېناتى. بەلگىنى سول چېكىش ئارقىلىق يۆتكىيەلەيسىز.

en: Y coordinate of the mask.
ug: ماسكا ماسلاشتۇرۇش.

en: Y coordinate of the rendered subtitle
ug: تەرجىمە قىلىنغان تارماق تېمىنىڭ Y كوئوردېناتى

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
ug: ئەگەر مەنپىي بولمىسا ، سول تەرەپتىكى سول ئۈستى بۇرجەكنىڭ Y كوئوردېناتى.

en: Y offset, down from the top.
ug: Y offset ، يۇقىرىدىن تۆۋەن.

en: YUV 10-bits planar to semiplanar 10-bits conversions
ug: YUV 10 خانىلىق پىلانېردىن يېرىم خانىلىق 10 خانىلىق ئايلاندۇرۇش

en: YUV output
ug: YUV چىقىرىش

en: YUV planar to semiplanar conversions
ug: YUV پىلانىنى يېرىم پىلانغا ئايلاندۇرۇش

en: YUV video output
ug: YUV سىن چىقىرىش

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
ug: Y- رەڭلىك كۇب V ئايروپىلانىدىن يۆتكىلىدۇ (0 - 127).

en: YUVP converter
ug: YUVP ئايلاندۇرغۇچ

en: Yellow
ug: سېرىق

en: Yes
ug: ھەئە

en: Yiddish
ug: يىددىشچە

en: Yoruba
ug: يورۇباچە

en: You attempted to reach %s. %s
    This problem may be stem from an attempt to breach your security, compromise your privacy, or a configuration error.
    
    If in doubt, abort now.
ug: %s گە يەتمەكچى بولدىڭىز. %s
    بۇ مەسىلە بىخەتەرلىكىڭىزگە دەخلى-تەرۇز قىلىش ، شەخسىي مەخپىيەتلىكىڭىزگە دەخلى-تەرۇز قىلىش ياكى سەپلىمە خاتالىقىدىن كېلىپ چىققان بولۇشى مۇمكىن.
    
    گۇمانلىق بولسا ، ھازىر ئەمەلدىن قالدۇرۇڭ.

en: You attempted to reach %s. However the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certification Authority. This problem may be caused by a configuration error or an attempt to breach your security or your privacy.
    
    If in doubt, abort now.
ug: %s گە يەتمەكچى بولدىڭىز. ئەمما مۇلازىمېتىر تەمىنلىگەن بىخەتەرلىك گۇۋاھنامىسى نامەلۇم بولۇپ ، ئىشەنچلىك گۇۋاھنامە ئورگىنى تەرىپىدىن دەلىللەنمەيدۇ. بۇ مەسىلە بەلكىم سەپلىمە خاتالىقى ياكى بىخەتەرلىكىڭىزگە ياكى شەخسىي مەخپىيەتلىكىڭىزگە دەخلى-تەرۇز قىلىشقا ئۇرۇنۇشىدىن كېلىپ چىققان بولۇشى مۇمكىن.
    
    گۇمانلىق بولسا ، ھازىر ئەمەلدىن قالدۇرۇڭ.

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
ug: ئاۋاز چىقىرىشنى پۈتۈنلەي چەكلىيەلەيسىز. ئاۋاز كودلاش باسقۇچى ئېلىپ بېرىلمايدۇ ، بۇنىڭ بىلەن بىر قىسىم پىششىقلاش كۈچى تېجىلىدۇ.

en: You can completely disable the sub-picture processing.
ug: تارماق رەسىم بىر تەرەپ قىلىشنى پۈتۈنلەي چەكلىيەلەيسىز.

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
ug: سىن چىقىرىشنى پۈتۈنلەي چەكلىيەلەيسىز. سىن كودلاش باسقۇچى ئېلىپ بېرىلمايدۇ ، بۇنىڭ بىلەن بىر قىسىم پىششىقلاش كۈچى تېجىلىدۇ.

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
ug: ئەگەر خالىسىڭىز بارلىق سۈزۈكلۈك ئۈنۈمىنى چەكلىيەلەيسىز. كۆزنەكلەرنى يۆتكەش توغرا ھەرىكەت قىلمىغاندا بۇ ئاساسلىقى پايدىلىق.

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
ug: Ratecontrol دا Macroblock-tree نى ئىشلىتىشنى چەكلىيەلەيسىز

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
ug: سىز موساكتىكى ئېلېمېنتلارنىڭ (x, y) تارماق قىسمىنى ئىجرا قىلالايسىز (پەقەت ئورۇن بەلگىلەش ئۇسۇلى «offsets» غا تەڭشەلگەندىلا ئىشلىتىلىدۇ). چوقۇم پەش بىلەن ئايرىلغان كوئوردېنات تىزىملىكى بېرىشىڭىز كېرەك (مەسىلەن: 10،10،150،10).

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
ug: سىنئالغۇ سۈرىتىنىڭ ئېگىزلىكىنى ئىجرا قىلالايسىز. سۈكۈتتىكى ھالەتتە ئۇ ئەسلى بوي ئېگىزلىكىنى ساقلايدۇ (-1). 0 نى ئىشلىتىپ بوي ئېگىزلىكىنى چوڭايتىپ ، نىسبەت نىسبىتىنى ساقلاپ قالىمىز.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
ug: رەسىم ئېگىزلىكىنى ئىجرا قىلالايسىز. سۈكۈت بويىچە (-1) VLC سىن ئالاھىدىلىكىگە ماسلىشىدۇ.

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
ug: رەسىم كەڭلىكىنى ئىجرا قىلالايسىز. سۈكۈتتىكى ھالەتتە (-1) VLC سىن ئالاھىدىلىكىگە ماسلىشىدۇ.

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
ug: سىندىكى marquee ئورنىنى ئىجرا قىلالايسىز (0 = مەركىزى ، 1 = سول ، 2 = ئوڭ ، 4 = ئۈستى ، 8 = ئاستى ، سىز بۇ قىممەتلەرنىڭ بىرىكمىسىنى ئىشلىتەلەيسىز ، مەسىلەن 6 = ئۈستى-ئوڭ).

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
ug: سىندىكى موزايكا توغرىلاشنى ئىجرا قىلالايسىز (0 = مەركىزى ، 1 = سول ، 2 = ئوڭ ، 4 = ئۈستى ، 8 = ئاستى ، سىز بۇ قىممەتلەرنىڭ بىرىكمىسىنى ئىشلىتەلەيسىز ، مەسىلەن 6 = ئۈستى-ئوڭ).

en: You can enforce the order of the elements on the mosaic. You must give a comma-separated list of picture ID(s). These IDs are assigned in the "mosaic-bridge" module.
ug: سىز موزايكادىكى ئېلېمېنتلارنىڭ تەرتىپىنى ئىجرا قىلالايسىز. سىز چوقۇم پەش بىلەن ئايرىلغان رەسىم كىملىكى تىزىملىكى كۆرسىتىشىڭىز كېرەك. بۇ كىملىكلەر «موساك كۆۋرۈك» مودۇلىغا تەقسىم قىلىنغان.

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
ug: سىن كۆزنىكى (X كوئوردېنات) نىڭ سول ئۈستى ئۈستى بۇرجىكىنىڭ ئورنىنى ئىجرا قىلالايسىز.

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
ug: سىن كۆزنىكىنىڭ سول ئۈستى بۇرجىكىنىڭ ئورنىنى (Y كوردىناتى) ئىجرا قىلالايسىز.

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
ug: سىندىكى تەسۋىرلەش ئورنىنى ئىجرا قىلالايسىز (0 = مەركىزى ، 1 = سول ، 2 = ئوڭ ، 4 = ئۈستى ، 8 = ئاستى ، سىز بۇ قىممەتلەرنىڭ بىرىكمىسىنى ئىشلىتەلەيسىز ، مەسىلەن 6 = ئۈستى-ئوڭ).

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
ug: سىندىكى تېلېگرامما ئورنىنى ئىجرا قىلالايسىز (0 = مەركىزى ، 1 = سول ، 2 = ئوڭ ، 4 = ئۈستى ، 8 = ئاستى ، سىز بۇ قىممەتلەرنىڭ بىرىكمىسىنى ئىشلىتەلەيسىز ، مەسىلەن 6 = ئۈستى-ئوڭ).

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
ug: سىندىكى تېكىست ئورنىنى ئىجرا قىلالايسىز (0 = مەركىزى ، 1 = سول ، 2 = ئوڭ ، 4 = ئۈستى ، 8 = ئاستى ؛ سىز بۇ قىممەتلەرنىڭ بىرىكمىسىنى ئىشلىتەلەيسىز ، مەسىلەن 6 = ئۈستى-ئوڭ).

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
ug: سىن ئېگىزلىكىنى ئىجرا قىلالايسىز. سۈكۈتتىكى ھالەتتە (-1) VLC سىن ئالاھىدىلىكىگە ماسلىشىدۇ.

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
ug: سىن كەڭلىكىنى ئىجرا قىلالايسىز. سۈكۈتتىكى ھالەتتە (-1) VLC سىن ئالاھىدىلىكىگە ماسلىشىدۇ.

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
ug: سىن رەسىمنىڭ كەڭلىكىنى ئىجرا قىلالايسىز. سۈكۈتتىكى ھالەتتە ئۇ ئەسلى كەڭلىك (-1) نى ساقلايدۇ. 0 نى ئىشلىتىش كەڭلىك كۆلىمىنى كېڭەيتىپ ، نىسبەت نىسبىتىنى ساقلايدۇ.

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
ug: سىز بۇ يەرگە سۈكۈتتىكى ئېقىن چىقىرىش زەنجىرىنى كىرگۈزەلەيسىز. بۇ خىل زەنجىرنى قانداق ياساشنى بىلىش ئۈچۈن ھۆججەتلەرگە مۇراجىئەت قىلىڭ. ئاگاھلاندۇرۇش: بۇ زەنجىر بارلىق ئېقىنلارغا ئىشلىتىلىدۇ.

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
ug: پەش بىلەن ئايرىلغان كىرگۈزۈش تىزىملىكىنى نورمالدىن كېيىن بىرلەشتۈرەلەيسىز.

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
ug: سىز «{name = bookmark-name, time = ئىختىيارى-ۋاقىت-offset ، بايت = ئىختىيارى-بايت-offset} ، {...}» شەكلىدىكى ئېقىننىڭ خەتكۈچ تىزىملىكىنى قولدا بەرسىڭىز بولىدۇ.

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
ug: VLC ئۈچۈن «قوشۇمچە كۆرۈنمە يۈزى» نى تاللىيالايسىز. ئۇلار سۈكۈتتىكى كۆرۈنمە يۈزىدىن باشقا ئارقا سۇپىدا بازارغا سېلىنىدۇ. كۆرۈنمە يۈزى مودۇلىنىڭ قوش چېكىت تىزىملىكىنى ئىشلىتىڭ. (ئورتاق قىممەتلەر «rc» (يىراقتىن كونترول قىلىش) ، «http» ، «قول ئىشارىسى» ...)

en: You can select control interfaces for VLC.
ug: VLC ئۈچۈن كونترول كۆرۈنمە يۈزىنى تاللىيالايسىز.

en: You can select local files with the following list and buttons.
ug: تۆۋەندىكى تىزىملىك ۋە كۇنۇپكىلار بىلەن يەرلىك ھۆججەتلەرنى تاللىيالايسىز.

en: You can select which VoD server module you want to use. Set this to 'vod_rtsp' to switch back to the old, legacy module.
ug: قايسى VoD مۇلازىمېتىر مودۇلىنى ئىشلەتمەكچى بولسىڭىز تاللىيالايسىز. بۇنى كونا ، مىراس مودۇلىغا قايتىش ئۈچۈن بۇنى 'vod_rtsp' غا تەڭشەڭ.

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
ug: كلونلارغا مەخسۇس سىن چىقىرىش مودۇلى ئىشلىتەلەيسىز. پەش بىلەن ئايرىلغان مودۇل تىزىملىكىنى ئىشلىتىڭ.

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
ug: سىز بۇ تاللاشنى ئىشلىتىپ كىنونىڭ ئاستىغا تېما ئاستىغا قويسىڭىز بولىدۇ. بىر قانچە ئورۇننى سىناپ بېقىڭ.

en: You can zoom the video by the specified factor.
ug: سىننى كۆرسىتىلگەن ئامىل ئارقىلىق چوڭايتالايسىز.

en: You have the latest version of VLC media player.
ug: سىزدە VLC مېدىيا قويغۇچنىڭ ئەڭ يېڭى نەشرى بار.

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
ug: سىزنىڭ ئىككى خىل تاللىشىڭىز بار:
     - كۆرۈنمە يۈزى يەرلىك سىن چوڭلۇقىغا ماس كېلىدۇ
     - سىن كۆرۈنمە يۈزىنىڭ چوڭ-كىچىكلىكىگە ماس كېلىدۇ
     سۈكۈتتىكى ھالەتتە ، كۆرۈنمە يۈزى يەرلىك سىن چوڭلۇقىغا تەڭ كېلىدۇ.

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
ug: سىز تۆۋەندىكى ئۈچ پارامېتىرنىڭ بىرىنى تولدۇرۇشىڭىز كېرەك ، VLC يەنە بىر تەرەپنى ئەسلىدىكى نىسبەت نىسبىتىدىن پايدىلىنىپ ئاپتوماتىك ھالدا ئاپتوماتىك تەڭشىيەلەيدۇ

en: You must set a name for the profile.
ug: ئارخىپقا چوقۇم ئىسىم قويۇشىڭىز كېرەك.

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
ug: سىز ئادەتتە Ogg ئېقىمى بىلەن ۋارقىراش مودۇلىنى بېقىشىڭىز كېرەك. ئۇنىڭ ئورنىغا MP3 نى ئاققۇزۇشقىمۇ بولىدۇ ، شۇڭا MP3 ئېقىمىنى shocastcast / icecast مۇلازىمېتىرىغا يوللىيالايسىز.

en: You should configure your speaker layout with "Audio Midi Setup" in /Applications/Utilities. VLC will output Stereo only.
ug: ياڭراتقۇ ئورۇنلاشتۇرۇشىڭىزنى «قوللىنىشچان پروگرامما / ئىقتىدارلار» دىكى «Audio Midi Setup» بىلەن تەڭشىشىڭىز كېرەك. VLC پەقەت Stereo نى چىقىرىدۇ.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable audio input device.Please check your connectors and drivers.
ug: كومپيۇتېرىڭىزغا ماس كېلىدىغان ئاۋاز كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى سەپلەنمىگەندەك قىلىدۇ. ئۇلىغۇچ ۋە قوزغاتقۇچنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
ug: Mac كومپيۇتېرىڭىزغا ماس كېلىدىغان كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى سەپلەنمىگەندەك قىلىدۇ. ئۇلىغۇچ ۋە قوزغاتقۇچنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable video input device. Please check your connectors and drivers.
ug: كومپيۇتېرىڭىزغا ماس كېلىدىغان سىن كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى سەپلەنمىگەندەك قىلىدۇ. ئۇلىغۇچ ۋە قوزغاتقۇچنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ.

en: Your account was rejected.
ug: ھېساباتىڭىز رەت قىلىندى.

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
ug: ئۇنى كۆرسىتىش ياكى ساقلاش ئۈچۈن ئېكرانىڭىز ئېچىلىدۇ ۋە قويۇلىدۇ.

en: Your input can't be opened
ug: كىرگۈزگەنلىرىڭىزنى ئاچقىلى بولمايدۇ

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
ug: سىستېمىڭىز BD + يېشىش ئامبىرى ئىشلىمەيدۇ. سەپلىمە يوقاپ كەتتىمۇ؟

en: Your window manager does not provide a list of applications.
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇچىڭىز پروگرامما تىزىملىكى بىلەن تەمىنلىمەيدۇ.

en: Zero Order Hold (fastest)
ug: نۆل زاكاز تۇتۇش (ئەڭ تېز)

en: Zeroconf network services
ug: Zeroconf تور مۇلازىمىتى

en: Zeroconf services
ug: Zeroconf مۇلازىمىتى

en: Zhuang
ug: جۇاڭچە

en: Zlib decompression filter
ug: Zlib decompression سۈزگۈچ

en: Zoom
ug: كېڭەيت تارايت

en: Zoom In
ug: چوڭايتىش

en: Zoom Out
ug: چوڭايتىش

en: Zoom mode: %s
ug: چوڭايتىش ھالىتى:% s

en: Zoom video
ug: چوڭايتىش سىن

en: Zooming reset
ug: چوڭايتىش ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Zulu
ug: زۇلۇچە

en: [Display]
ug: [كۆرسىتىش]

en: [Global]
ug: [يەر شارى]

en: [Player]
ug: [قويغۇچى]

en: [Playlist]
ug: [قويۇش تىزىملىكى]

en: [Random]
ug: [ئىختىيارى]

en: [Repeat]
ug: [تەكرار]

en: [cdda:][device][@[track]]
ug: [cdda:] [ئۈسكۈنە] [@ [track]]

en: [vcd:][device][#[title][,[chapter]]]
ug: [vcd:] [ئۈسكۈنە] [# [تېما] [, [باب]]]

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
ug: بۇيرۇق قۇرىڭىزغا قوشۇلۇپ ئىلغار تاللاشلارنى كۆرۈڭ.

en: address:port to bind vlc to listening incoming streams. Helper setting for dst, dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this.
ug: ئادرېس: كەلگەن ئېقىنلارنى ئاڭلاش ئۈچۈن vlc نى باغلاش ئېغىزى. Dst ، dst = bind + '/' + يول ئۈچۈن ياردەمچى تەڭشەك. dst- پارامېتىر بۇنى قاپلايدۇ.

en: antiflicker video filter
ug: ۋىرۇسقا قارشى سىن سۈزگۈچ

en: ask for extra verbosity when displaying help
ug: ياردەم كۆرسەتكەندە ئارتۇقچە سۆزلەشنى تەلەپ قىلىڭ

en: auto
ug: ئاپتوماتىك

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
ug: ئاپتوماتىك - كودلاشتۇرغۇچ كىرگۈزۈشنى ئاساس قىلىپ قارار قىلسۇن (ئەڭ ياخشى)

en: automatic - let encoder decide based upon input (Best)
ug: ئاپتوماتىك - كودلاشتۇرغۇچ كىرگۈزۈشنى ئاساس قىلىپ قارار قىلسۇن (ئەڭ ياخشى)

en: bits
ug: بىتلار

en: blocks
ug: block

en: boolean
ug: بولىئان رەقىمى

en: checkerboard
ug: تەكشۈرۈش تاختىسى

en: clean effects
ug: پاكىز ئۈنۈم

en: column alternation
ug: ئىستون ئالماشتۇرۇش

en: core program
ug: يادرولۇق پروگرامما

en: cycle
ug: دەۋرىيلىك

en: device, fifo or filename
ug: ئۈسكۈنە ، fifo ياكى ھۆججەت ئىسمى

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
ug: ئۈسكۈنە ، fifo ياكى ھۆججەت ئىسمىمۇ yuv رامكىسىنى يېزىش.

en: errors
ug: خاتالىق

en: exchange puzzle
ug: تېپىشماق تېپىش

en: fixed
ug: مۇقىم

en: float
ug: ئونلۇق كەسىر

en: force coding frame as separate interlaced fields
ug: كودلاش رامكىسىنى ئايرىم ئۆز-ئارا مۇناسىۋەتلىك ساھە قىلىپ زورلاڭ

en: force coding frame as single picture
ug: كودلاش رامكىسىنى يەككە رەسىم قىلىپ زورلاڭ

en: frame alternation
ug: رامكا ئالماشتۇرۇش

en: frames
ug: كاندۇك

en: full
ug: تولۇق

en: full - Motion compensation blocks fully overlap
ug: تولۇق - ھەرىكەت تولۇقلىمىسى تولۇق قاپلىنىدۇ

en: full - One code block per subband
ug: تولۇق - ھەر بىر تارماق بەلۋاغقا بىر كود توسۇش

en: hearing impaired
ug: ئاڭلاش ئىقتىدارى توسالغۇغا ئۇچرىغان

en: height of the overlapping area (in %)
ug: قاپلانغان رايوننىڭ ئېگىزلىكى (%)

en: iTunes Music Library importer
ug: iTunes مۇزىكا كۇتۇپخانىسى

en: integer
ug: پۈتۈن سان

en: large - use large code blocks
ug: چوڭ - چوڭ كود بۆلەكلىرىنى ئىشلىتىڭ

en: large - use large motion compensation blocks
ug: چوڭ - چوڭ ھەرىكەت تولۇقلىما بۆلەكلىرىنى ئىشلىتىڭ

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
ug: last.fm ئىشلەتكۈچى ئىسمى ياكى پارول خاتا. تەڭشەكلىرىڭىزنى تەكشۈرۈپ ، VLC نى قايتا قوزغىتىڭ.

en: last.fm: Authentication failed
ug: last.fm: دەلىللەش مەغلۇپ بولدى

en: length of the overlapping area (in %)
ug: قاپلانغان رايوننىڭ ئۇزۇنلۇقى (%)

en: libarchive based stream directory
ug: libarchive ئاساسىدىكى مۇندەرىجە

en: libavcodec can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
ug: libavcodec خاتالىققا چىداملىق قىلالايدۇ.
    قانداقلا بولمىسۇن ، كەمتۈك كودلاشتۇرغۇچ بىلەن (مەسىلەن M $ دىن ISO MPEG-4 كودلاشتۇرغۇچ دېگەندەك) بۇ نۇرغۇن خاتالىقلارنى كەلتۈرۈپ چىقىرىدۇ.
    ئىناۋەتلىك قىممەت 0 دىن 4 گىچە بولىدۇ (0 بارلىق خاتالىقلارغا چىدامچانلىقىنى چەكلەيدۇ).

en: libavformat AVIO access
ug: libavformat AVIO زىيارەت

en: libavformat AVIO access output
ug: libavformat AVIO زىيارەت نەتىجىسى

en: libdsm NETBIOS discovery module
ug: libdsm NETBIOS بايقاش مودۇلى

en: libdsm SMB input
ug: libdsm SMB كىرگۈزۈش

en: libdsm's SMB (Windows network shares) input and browser
ug: libdsm نىڭ SMB (Windows تورى ئورتاقلىشىش) كىرگۈزۈش ۋە توركۆرگۈ

en: libprojectM effect
ug: libprojectM ئۈنۈم

en: libsecret keystore
ug: libsecret ئاچقۇچ دۇكىنى

en: mDNS Network Discovery
ug: mDNS تورىنى بايقاش

en: medium - use medium motion compensation blocks
ug: ئوتتۇراھال - ئوتتۇرا ھەرىكەت تولۇقلىما بۆلەكلىرىنى ئىشلىتىڭ

en: medium - use medium sized code blocks
ug: ئوتتۇراھال - ئوتتۇرا چوڭلۇقتىكى كود بۆلەكلىرىنى ئىشلىتىڭ

en: middle position (in %)
ug: ئوتتۇرا ئورۇن (%)

en: motion
ug: ھەرىكەت

en: motion control interface
ug: ھەرىكەت كونترول كۆرۈنمە يۈزى

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
ug: سەپلىمە تاللانمىسى يۈكلەنمەيدۇ ياكى سەپلەنمەيدۇ

en: none
ug: يوق

en: none - Motion compensation blocks do not overlap
ug: ھېچقايسىسى - ھەرىكەت تولۇقلىمىسى بىر-بىرىنى قاپلىمايدۇ

en: partial - Motion compensation blocks only partially overlap
ug: قىسمەن - ھەرىكەت تولۇقلىمىسى پەقەت قىسمەن قاپلىنىدۇ

en: perceptual distance
ug: ئىدراك ئارىلىقى

en: perceptual distance to calculate perceptual weight
ug: سېزىمچان ئېغىرلىقنى ھېسابلاش ئۈچۈن ئارىلىق

en: perceptual weighting method
ug: ئىدراكلىق ئېغىرلىق ئۇسۇلى

en: print a list of available modules
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان مودۇللارنىڭ تىزىملىكىنى بېسىڭ

en: print a list of available modules with extra detail
ug: قوشۇمچە تەپسىلاتلار بىلەن بار بولغان مودۇللارنىڭ تىزىملىكىنى بېسىڭ

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
ug: VLC ئۈچۈن بېسىپ چىقىرىش ياردىمى (- كېڭەيتىلگەن ۋە - ياردەم-پېئىل بىلەن بىرلەشتۈرگىلى بولىدۇ)

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
ug: VLC ۋە ئۇنىڭ بارلىق مودۇللىرىغا بېسىپ چىقىرىش ياردىمى (- كېڭەيتىلگەن ۋە - ياردەمچى پېئىل بىلەن بىرلەشتۈرگىلى بولىدۇ)

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
ug: ياردەمنى مەلۇم مودۇلدا بېسىپ چىقىرىڭ (- كېڭەيتىلگەن ۋە - ياردەمچى پېئىل بىلەن بىرلەشتۈرگىلى بولىدۇ). قاتتىق ماسلاشتۇرۇش ئۈچۈن مودۇل نامىنى = بىلەن ئالدى.

en: print version information
ug: نەشىر ئۇچۇرلىرىنى بېسىش

en: projectM configuration file
ug: projectM سەپلىمە ھۆججىتى

en: projectM preset path
ug: projectM ئالدىن بەلگىلەش يولى

en: reset the current config to the default values
ug: نۆۋەتتىكى تەڭشەكنى سۈكۈتتىكى قىممەتكە قايتۇرۇڭ

en: resets the current plugins cache
ug: نۆۋەتتىكى قىستۇرمىلارنى ساقلايدۇ

en: row alternation
ug: قۇر ئالمىشىش

en: sec.
ug: سېكۇنت.

en: side by side
ug: يانمۇ-يان

en: simple
ug: ئاددىي

en: single .vlp archive addons finder
ug: يەككە .vlp ئارخىپ قوشقۇچىنى تاپقۇچى

en: sliding puzzle
ug: سىيرىلما تېپىشماق

en: small - use small code blocks
ug: كىچىك - كىچىك كود بۆلەكلىرىنى ئىشلىتىڭ

en: small - use small motion compensation blocks
ug: كىچىك - كىچىك ھەرىكەت تولۇقلىما بۆلەكلىرىنى ئىشلىتىڭ

en: string
ug: ھەرپ تىزمىسى

en: top bottom
ug: ئۈستى ئاستى

en: tx3g subtitles decoder
ug: tx3g تارماق كود يەشكۈچ

en: unknown
ug: نامەلۇم

en: use alternate config file
ug: قوشۇمچە سەپلىمە ھۆججىتىنى ئىشلىتىڭ

en: use open GOP, for bluray compatibility use also bluray-compat option
ug: ئوچۇق GOP نى ئىشلىتىڭ

en: v4l2 controls
ug: v4l2 كونترول

en: v4l2 driver controls
ug: v4l2 قوزغاتقۇچ كونترول قىلىدۇ

en: visual impaired commentary
ug: كۆرۈش قۇۋۋىتى ئاجىز

en: warnings
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: x264 advanced options
ug: x264 ئىلغار تاللاشلار

en: x264 advanced options, in the form {opt=val,op2=val2}.
ug: x264 ئىلغار تاللاشلار ، {opt = val, op2 = val2 form شەكلىدە.

en: x264 preset and tuning selection
ug: x264 ئالدىن بەلگىلەش ۋە تەڭشەش

en: x264 profile and level selection
ug: x264 ئارخىپ ۋە دەرىجە تاللاش

en: | audio decoded    :    %5li
ug: | ئاۋاز يېشىش: %5li

en: | audio decoded    :    %5lli
ug: | ئاۋاز يېشىش: %5lli

en: | buffers lost     :    %5li
ug: | بۇففېرلار يوقاپ كەتتى: %5li

en: | buffers lost     :    %5lli
ug: | بۇففېرلار يوقاپ كەتتى: %5lli

en: | buffers played   :    %5li
ug: | بۇففېرلار ئوينىدى: %5li

en: | buffers played   :    %5lli
ug: | بۇففېرلار ئوينىدى: %5lli

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
ug: | demux bitrate:% 6.0f kb / s

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
ug: | demux بايت ئوقۇش:% 8.0f KiB

en: | demux corrupted  :    %5li
ug: | demux بۇزۇلغان: %5li

en: | demux corrupted  :    %5lli
ug: | demux بۇزۇلغان: %5lli

en: | discontinuities  :    %5li
ug: | ئۈزۈلۈپ قېلىش: %5li

en: | discontinuities  :    %5lli
ug: | ئۈزۈلۈپ قېلىش: %5lli

en: | frames displayed :    %5li
ug: | كۆرسىتىلگەن رامكىلار: %5li

en: | frames displayed :    %5lli
ug: | كۆرسىتىلگەن رامكىلار: %5lli

en: | frames lost      :    %5li
ug: | رامكىلار يوقاپ كەتتى: %5li

en: | frames lost      :    %5lli
ug: | رامكىلار يوقاپ كەتتى: %5lli

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
ug: | كىرگۈزۈش bitrate:% 6.0f kb / s

en: | input bytes read : %8.0f KiB
ug: | كىرگۈزۈش بايتلىرى ئوقۇش:% 8.0f KiB

en: | video decoded    :    %5li
ug: | سىن يېشىش: %5li

en: | video decoded    :    %5lli
ug: | سىن يېشىش: %5lli

en: |All Files |*
ug: | بارلىق ھۆججەتلەر | *
