vlc 3.0.22-rc1 - en to uz translation catalogue (688 entries)

en: 
    Press the RETURN key to continue...
uz: 
    Davom ettirish uchun RETURN tugmasini bosing...

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
uz: 
    Diqqat: agar GUIga kira olmayotgan bo‘lsangiz, buyruqlar satri oynasini oching. Buyruqlar satridan foydalanib VLC o‘rnatilgan direktoriyaga o‘ring va "vlc -I qt" buyrug‘ini bajaring.

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
uz: %s
    Yuklab olinmoqda... %s/%s %.1f%% bajarildi

en: %s bytes
uz: %s bayt

en: &About
uz: &Dastur haqida

en: &Advanced Open...
uz: Ochish &usullari...

en: &Codec Information
uz: &Kodek ma'lumoti

en: &Messages
uz: &Xabarlar

en: &Open File...
uz: Fayl &ochish

en: &Open Multiple Files...
uz: Bir nechta fayllarni &chish

en: &Save as...
uz: ...&sifatida saqlash

en: &Search:
uz: &Izlash:

en: &VLM Configuration
uz: &VLM moslamasi

en: 1:1 Original
uz: 1:1 Asl

en: 1:2 Half
uz: 1:2 Yarim

en: 1:4 Quarter
uz: 1:4 Chorak

en: 1:File
uz: 1:Fayl

en: 2:1 Double
uz: 2:1 Ikki baravar

[ctx: ASCII]
en: VLC media player
uz: VLC media pleyeri

en: Access modules
uz: Murojaat modullari

en: Access output
uz: Murojaatni chiqarish

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
uz: Kirish chiqish modullari moslashtirilgan oqimlarni yuborish usullarini nazorat qiladi. Ushbu sozlama har doim ma'lum bir chiqish usulini majburlash imkonini beradi. Ehtimol, buni qilmasligingiz kerak.
    Bundan tashqari, har bir kirish chiqishi uchun standart parametrlarni o‘rnatishingiz mumkin.

en: Active Extensions
uz: Faol kengaytmalar

en: Actors
uz: Aktyorlar

en: Add &Subtitle File...
uz: &Subtitr faylini qo‘shish

en: Add Directory...
uz: Direktoriyani qo'shish...

en: Add File...
uz: Faylni qo'shish...

en: Add Folder...
uz: Jildni qo'shish...

en: Add Input
uz: Kirish qo‘shish

en: Add Interface
uz: Interfeys qo‘shish

en: Add Subtitle File...
uz: Subtitr faylini qo‘shish

en: Add Subtitle File:
uz: Subtitr faylini qo‘shish:

en: Add a shadow
uz: Soyani qo'shish

en: Add to Playlist
uz: Pleylistga qo'shish

en: Add...
uz: Qo'shish...

en: Advanced
uz: Qo'shimcha

en: Advanced Open File...
uz: Qo‘shimcha fayl ochish

en: Advanced options...
uz: Qo'shimcha parametrlar...

en: Advanced settings
uz: Qo'shimcha moslamalar

en: Advanced settings. Use with care...
uz: Qo'shimcha moslamalar. Ehtiyotkorlik bilan foydalaning.

en: Album
uz: Albom

en: Album replay gain
uz: Albomni qayta ijro etish kuchi

en: Allow automatic icon changes
uz: Avatomatik nishonchani o‘zgartirishga ruxsat berish

en: Always
uz: Doimo

en: Always on top
uz: Doim yuqorida

en: Anaglyph 3D
uz: Anaglif 3D

en: Angle
uz: Burchak

en: Anti-Flickering
uz: Titraguvchiga qarshi

en: Appearance
uz: Ko‘rinishi

en: Apple Remote and media keys
uz: Masofadagi Apple Remote va media tugmalar

en: Arabic
uz: Arab

en: Artist
uz: Qo‘shiqchi

en: Artist metadata
uz: Artist meta ma'lumoti

en: Artwork URL
uz: Rasm URL manzili

en: Ask
uz: So‘rash

en: Aspect ratio
uz: Ekran proporsionalligi

en: Audio
uz: Ovoz

en: Audio CD - Track %02i
uz: Audio CD - trek %02i

en: Audio CD device
uz: Audio CD uskunasi

en: Audio Device
uz: Audio qurilma

en: Audio Track
uz: Audio trek

en: Audio and Subtitles
uz: Ovoz va subtitrlar

en: Audio codec
uz: Audio kodek

en: Audio codecs
uz: Audio kodeklar

en: Audio device name
uz: Ovoz uskunasining nomi

en: Audio filtering failed
uz: Audio filtrlash amalga oshmadi

en: Audio filters
uz: Audio filtrlar

en: Audio filters are used to process the audio stream.
uz: Audio filtrlar audio oqimini ishlash uchun foydalaniladi.

en: Audio gain
uz: Ovozni kuchaytirish

en: Audio language
uz: Audio tili

en: Audio output module
uz: Audio chiqish moduli

en: Audio output volume step
uz: Audio chiqish tovushi bosqichi

en: Audio resampler
uz: Audio resempleri

en: Audio settings
uz: Ovoz sozlamalari

en: Audio track
uz: Audio trek

en: Audio track ID
uz: Audio trek raqami

en: Audio visualizations
uz: Audio vizualizatsiyalar

en: Author metadata
uz: Muallif meta ma'lumoti

en: Authors
uz: Mualliflar

en: Auto
uz: Avto

en: Auto solve
uz: Avto to‘g‘rilash

en: Auto start
uz: Avto boshlash

en: Auto-playback of new items
uz: Yangilarini avto ijro etish

en: Automatic
uz: Avtomatik

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
uz: Ijro ro‘yxati yuklanganda avtomatik ijro etishni boshlaydi.

en: Be quiet
uz: Tinchlaning

en: Behavior
uz: Xususiyati

en: Belarusian
uz: Belarus

en: Bitrate
uz: Bitreyt

en: Black screens in fullscreen
uz: Butun ekranda qora ekranlar

en: Bookmark
uz: Xatcho‘p

en: Bookmark %i
uz: Xatcho‘p %i

en: Bookmarks list for a stream
uz: Oqim uchun xatcho‘plar ro‘yxati

en: Bottom
uz: Ost

en: Bottom-Left
uz: Ost-Chap

en: Bottom-Right
uz: Ost-O'ng

en: Brightness Down
uz: Ravshanlik pastga

en: Brightness Up
uz: Ravshanlik yuqoriga

en: Browser Back
uz: Brauzer Orqaga

en: Browser Favorites
uz: Brauzer saralanganlar

en: Browser Forward
uz: Brauzer oldinga

en: Browser Home
uz: Brauzer uy

en: Browser Refresh
uz: Brauzer yangilash

en: Browser Search
uz: Brauzer izlash

en: Browser Stop
uz: Brauzer to‘xtatish

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
uz: Standart holat bo‘yicha VLC’ni zamonaviy Apple klaviaturalaridagi media tugmalardan foydalanib boshqarish mumkin.

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
uz: Standart holat bo‘yicha VLC’ni masofadan Apple Masofa yordamida boshqarish mumkin.

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
uz: Standart holat bo‘yicha VLC so‘nggi 10 ta video/audio ro‘yxatini saqlaydi. Ushbu xususiyatni bu yerdan o‘chirishingiz mumkin.

en: By default, VLC uses the fullscreen mode known from previous Mac OS X releases. It can also use the native fullscreen mode on Mac OS X 10.7 and later.
uz: Standart holat bo‘yicha, VLC oldingi Mac OS X relizlaridan ma’lum bo‘lgan butun ekran usulidan foydalanadi. U, shuningdek, milliy butun ekranda usulidanMac OS X 10.7 va keyingilarida ham foydalana oladi.

en: By default, VLC will allow you to switch to the next or previous item with the Apple Remote. You can disable this behavior with this option.
uz: Standart holat bo‘yicha VLC Apple Masofa bilan keyingi yoki oldingiz video-audioga o‘tishga ruxsat beradi. Siz uchun xususiyatni ushbu tanlov bilan o‘chirishingiz mumkin.

en: By default, VLC will control its own volume with the Apple Remote. However, you can choose to control the global system volume instead.
uz: Standart holat bo‘yicha VLC o‘zining tovushini Apple Masofa bilan boshqaradi. Shunday ekan siz o‘rniga global tizim tovushini boshqarishni tanlashingiz mumkin.

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
uz: Andoza bo'yicha, server hamma mahalliy IP manzillarni eshitadi. Tanlangan tarmoq interfeysini cheklash uchun IP manzilini (masalan, ::1 yoki 127.0.0.1) yoki host nomini (masalan, localhost) belgilang.

en: C
uz: uz

en: CDDB Server
uz: CDDB serveri

en: Cancel
uz: Bekor qilish

en: Capability
uz: Sig‘imi

en: Category
uz: Turkumi

en: Center
uz: Markaz

en: Channels
uz: Kanallar

en: Chapter
uz: Qism

en: Chapter %i
uz: %i-qism

en: Check for Update...
uz: Yangilanishlar uchun tekshirish

en: Check for VLC updates
uz: VLC yangilanishlarini tekshirish

en: Chichewa; Nyanja
uz: Chicheva; Nyanja

en: Chinese
uz: Xitoy

en: Choose one or more media file to open
uz: Ochish uchun media fayl(lar)ni tanlash

en: Clean up
uz: Tozalash

en: Clear List
uz: Ro‘yxatni tozalash

en: Client port
uz: Mijoz porti

en: Close Window
uz: Oynani yopish

en: Closed captions %u
uz: Yashirilgan %u subtitrlar

en: Codec
uz: Kodek

en: Codec Profile
uz: Kodek profili

en: Codec not supported
uz: Kodek ishlamaydi

en: Codecs
uz: Kodeklar

en: Color messages
uz: Rangli xabarlar

en: Colors
uz: Ranglar

en: Command+
uz: Buyruq+

en: Compiled by %s on %s (%s)
uz: %s tomonidan %s (%s)'da kompilyatsiya qilingan

en: Compiler: %s
uz: Kompilyator: %s

en: Composer
uz: Bastakor

en: Console
uz: Terminal

en: Continue playback where you left off
uz: Qayeriga kelganda o‘chirgan bo‘lsangiz, o‘sha yeridan ijro etishni davom ettirish

en: Control
uz: Boshqaruv

en: Control interfaces
uz: Boshqaruv interfeysi

en: Control playback with media keys
uz: Ijro ettirishni media tugmalar bilan boshqarish

en: Control playback with the Apple Remote
uz: Apple Masofa bilan ijro etishni boshqarish

en: Control playlist items with the Apple Remote
uz: Ijro ro‘yxatidagilarni Apple Masofa bilan boshqarish

en: Control system volume with the Apple Remote
uz: Tizim ovozini Apple Masofa bilan boshqarish

en: Convert / Stream...
uz: Konvert / Oqim...

en: Copy
uz: Nusxa olish

en: Copyright
uz: Mualliflik huquqi

en: Copyright metadata
uz: Mualliflik huquqi meta ma'lumoti

en: Create Directory...
uz: Direktoriya yaratish...

en: Create Folder...
uz: Jild yaratish...

en: Croatian
uz: Xorvat

en: Crop
uz: Qirqish

en: Custom
uz: Boshqa

en: Cut
uz: Kesish

en: DVB device
uz: DVB uskunasi

en: DVB-S2 parameters
uz: DVB-S2 parametrlari

en: DVD device
uz: DVD uskunasi

en: Date
uz: Sana

en: Date metadata
uz: Sana meta ma'lumoti

en: Decoded format
uz: Dekodlanmagan format

en: Decoders
uz: Dekoderlar

en: Decrease Volume
uz: Tovushni pasaytirish

en: Default
uz: Andoza

en: Default devices
uz: Andoza uskunalar

en: Default encoding
uz: Andoza kodlash usuli

en: Default stream
uz: Standart oqim

en: Deinterlacing
uz: Deinterleys

en: Demuxers
uz: Demultipleksorlar

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
uz: Demultipleksorlar ovoz va video oqimlarini ajratish uchun foydalaniladi.

en: Description
uz: Ta’rifi

en: Description metadata
uz: Ta'rif meta ma'lumoti

en: Device Selection
uz: Uskuna tanlash

en: Director
uz: Dirijyor

en: Directory
uz: Direktoriya

en: Disable
uz: O‘chirish

en: Disc Selection
uz: Disk tanlash

en: Disc device
uz: Disk uskunasi

en: Discs
uz: Disklar

en: Do nothing
uz: Hech nima qilinmasin

en: Do you want to download it?
uz: Siz uni yuklab olishni xohlaysizmi?

en: Double Size
uz: Ikkilik hajm

en: Duration
uz: Davomiyligi

en: Edit Input
uz: Kirishni tahrirlash

en: Edit Options
uz: Parametrlarni tahrirlash

en: Edit settings
uz: Sozlamalarni tahrirlash

en: Embedded video
uz: Qo'shilgan video

en: Enable
uz: Yoqish

en: Enable audio
uz: Audioni yoqish

en: Enable software mode
uz: Dastur usulini yoqish

en: Enable video
uz: Video yoqish

en: Encoded by
uz: Kodlangan:

en: English
uz: Ingliz

en: Episode
uz: Epizod

en: Equalizer
uz: Ekvalayzer

en: Erase
uz: O'chirish

en: Error
uz: Xato

en: Error:
uz: Xato:

en: Errors and Warnings
uz: Xatolar va ogohlantirishlar

en: Essential
uz: Muhim

en: Every
uz: Har

en: Exit if there are no more items in the playlist.
uz: Ijro ro‘yxatida hech narsa bo‘lmasa, dasturdan chiqilsin.

en: Extensions
uz: Kengaytmalar

en: Extra interface modules
uz: Qo‘shimcha interfeys modullari

en: Extra media
uz: Qo'shimcha media

en: Failed to open "%s" for writing
uz: "%s" faylini yozish uchun ochish muvaffaqiyatsiz tugadi

en: Fast seek
uz: Tez izlash

en: Faster
uz: Tezroq

en: Faster (fine)
uz: Tezroq (yaxshi)

en: Features
uz: Xususiyatlari

en: File
uz: Fayl

en: File Selection
uz: Fayl tanlash

en: File Size
uz: Fayl hajmi

en: Filters
uz: Filterlar

en: Fit to Screen
uz: Ekranga moslashtirish

en: Float on Top
uz: Yuqoriga joylashtirish

en: Font color
uz: Shrift rangi

en: Force Aspect Ratio
uz: Majburiy ekran proporsiyasi

en: Force detection of Dolby Surround
uz: "Dolby Surround"ni majburiy aniqlash

en: Frame rate
uz: Kadr nisbati

en: Fullscreen Video Device
uz: Butun ekran video qurilmasi

en: General audio settings
uz: Umumiy ovoz moslamalari

en: General input settings. Use with care...
uz: Umumiy kiritish moslamalari. Ehtiyotkorlik bilan foydalaning...

en: General playlist behaviour
uz: Umumiy ijro ro'yxati muomalasi

en: General settings for audio output modules.
uz: Ovoz chiqarish modullarining umumiy moslamalari.

en: General settings for video output modules.
uz: Video chiqish modullari uchun umumiy sozlamalar.

en: General stream output settings
uz: Umumiy oqimni chiqarish moslamalari

en: General video settings
uz: Umumiy video moslamalari

en: Genre
uz: Janri

en: Genre metadata
uz: Uslub meta ma'lumoti

en: HTTP (default)
uz: HTTP (andoza)

en: HTTP proxy
uz: HTTP proksi

en: HTTP proxy URL
uz: HTTP proksi URL

en: HTTP server address
uz: HTTP server manzili

en: HTTP server port
uz: HTTP server porti

en: HTTP/TLS server certificate
uz: HTTP/TLS server sertifikati

en: HTTPS server port
uz: HTTPS server porti

en: Half Size
uz: Yarim hajm

en: Hide Others
uz: Boshqalarini yashirish

en: Hide VLC
uz: VLC’ni yashirish

en: High
uz: Yuqori

en: Hot keys
uz: Issiq tugmalar

en: Hotkeys settings
uz: "Tayyor tugmalar" moslamalari

en: ISDB-S parameters
uz: ISDB-S parametrlari

en: If this option is enabled, VLC will use the dark interface style. Otherwise, the grey interface style is used.
uz: Agar ushbu xususiyat yoqilsa, VLC qora interfeys uslubidan foydalanadi. Aks holda, kulrang interfeys uslubidan foydalaniladi.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
uz: Agar vaqtinchalik xotirada yaroqli URL
    manzili yoki kompyuterdagi faylga yo‘l
    bo‘lsa, u avtomatik tarzda belgilanadi.

en: Image quality
uz: Rasm sifati

en: Image quality 1 to 9 (max)
uz: Rasm sifati 1 - 9 (maks)

en: Increase Volume
uz: Tovushni ko‘tarish

en: Information
uz: Ma'lumot

en: Information...
uz: Ma'lumot...

en: Input & Codec Settings
uz: Kiritish va kodek sozlamalari

en: Input / Codecs
uz: Kiritish / Kodeklar

en: Input list
uz: Kirish ro‘yxati

en: Input:
uz: Kirish:

en: Interactive Zoom
uz: Interaktiv masshtab

en: Interface
uz: Interfeys

en: Interface interaction
uz: O‘zaro interfeys

en: Interface module
uz: Interfeys moduli

en: Jump to Specific &Time
uz: Ko'rsatilgan &vaqtga o'tish

en: Keep Recent Items
uz: So‘nggi video/audiolarni saqlash

en: Language
uz: Til

en: Launching an update request...
uz: Yangilash so‘rovi ishga tushmoqda...

en: Left
uz: Chap

en: Level %i
uz: %i-bosqich

en: Logo erase
uz: Logoni o‘chirish

en: Low
uz: Past

en: MTP Device
uz: MTP qurilma

en: MTP devices
uz: MTP qurilmalar

en: Mac OS X interface
uz: Mac OS X interfeys

en: Macedonian
uz: Makedoncha

en: Main interfaces
uz: Bosh interfeys

en: Main interfaces settings
uz: Bosh interfeysning moslamalari

en: Malagasy
uz: Malagasi

en: Malay
uz: Malaycha

en: Malayalam
uz: Malaycha

en: Maltese
uz: Maltacha

en: Marathi
uz: Maratxi

en: Mask
uz: Maska

en: Maximum Volume displayed
uz: Eng yuqori tovush ko‘rsatilgan

en: Media &Information
uz: &Media ma'lumoti

en: Media Angle
uz: Media burchak

en: Media Audio Track
uz: Media audio trek

en: Media Forward
uz: Media oldinga

en: Media Manager Edition
uz: Media menejeri nashri

en: Media Manager List
uz: Media menejeri ro‘yxati

en: Media Menu
uz: Media menyu

en: Media Next Frame
uz: Media keyingi kadr

en: Media Next Track
uz: Media keyingi trek

en: Media Play Pause
uz: Media ijro pauza

en: Media Prev Frame
uz: Media oldingi kadr

en: Media Prev Track
uz: Media oldingi trek

en: Media Record
uz: Media yozuv

en: Media Repeat
uz: Media qaytarish

en: Media Rewind
uz: Media ortga qaytarish

en: Media Select
uz: Media tanlash

en: Media Shuffle
uz: Media to‘xtash

en: Media Stop
uz: Media to‘xtash

en: Media Subtitle
uz: Media subtitr

en: Media Time
uz: Media vaqt

en: Media View
uz: Media ko‘rish

en: Medium
uz: O'rta

en: Menu
uz: Menyu

en: Menus language:
uz: Menyu tili:

en: Metadata
uz: Meta ma'lumot

en: Mirror
uz: Oyna

en: Miscellaneous
uz: Boshqa

en: Miscellaneous audio settings and modules.
uz: Boshqa ovoz moslamalari va modullar.

en: Moldavian
uz: Moldavancha

en: Mongolian
uz: Mo‘g‘ulcha

en: More information...
uz: Ko‘proq ma’lumot...

en: Motion detect
uz: Harakatni aniqlash

en: Mouse Gestures
uz: Sichqoncha ishoralari

en: Mouse Wheel Down
uz: Sichqoncha g‘ildiragi pastga

en: Mouse Wheel Left
uz: Sichqoncha g‘ildiragi chapga

en: Mouse Wheel Right
uz: Sichqoncha g‘ildiragi o‘ngga

en: Mouse Wheel Up
uz: Sichqoncha g‘ildiragi yuqoriga

en: Mouse events
uz: Sichqoncha hodisalari

en: Move To Trash and Relaunch VLC
uz: Chiqindilar qutisiga ko‘chirish va VLC’ni qayta ishga tushirish

en: Multiplexer
uz: Multiplekser

en: Mute
uz: Tovushni o‘chirish

en: Mux Control
uz: Multipleksor boshqaruvi

en: Muxer:
uz: Multipleksor:

en: Muxers
uz: Multipleksorlar

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
uz: Muxerlar barcha elementar oqimlarni (video, audio, ...) birlashtirish uchun ishlatiladigan inkapsulyatsiya formatlarini yaratadilar. Ushbu sozlama har doim muayyan muxerni majburlash imkonini beradi. Ehtimol, buni qilmasligingiz kerak.
    Bundan tashqari, har bir muxer uchun standart parametrlarni o‘rnatishingiz mumkin.

en: My Music
uz: Musiqam

en: My Pictures
uz: Rasmlarim

en: My Videos
uz: Videolarim

en: Name:
uz: Nomi:

en: Ndebele, North
uz: Ndebele, Shimol

en: Ndebele, South
uz: Janubiy ndebele

en: Negate colors
uz: Sovuq ranglar

en: Nepali
uz: Nepalcha

en: Network
uz: Tarmoq

en: Network Protocol
uz: Tarmoq protokoli

en: Network name
uz: Tarmoq nomi

en: Network settings
uz: Tarmoq moslamalari

en: Never
uz: Hech qachon

en: Next
uz: Keyingi

en: Next chapter
uz: Keyingi qism

en: Next title
uz: Keyingi sarlavha

en: No description for this codec
uz: Ushbu kodek uchun ta’rif keltirilmagan

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
uz: Muvofiq modul topilmadi. Mavjud modullar ro'yxatini olish uchun --list yoki --list-verbose bajaring.

en: No video or audio device selected.
uz: Video yoki ovoz uskunasi tanlanmagan.

en: None
uz: Yo'q

en: Normal Size
uz: O‘rtacha hajm

en: Normal rate
uz: O‘rtacha tezlik

en: Northern Sami
uz: Shimoliy Sami

en: Norwegian
uz: Norveg

en: Norwegian Bokmaal
uz: Norvegcha Bokmaal

en: Norwegian Nynorsk
uz: Norvegcha Nyunorsk

en: Note:
uz: Eslatma:

en: Now Playing
uz: Ijro etilmoqda

en: Number of Tracks
uz: Treklar raqami

en: Occitan; Provençal
uz: Ossitan; Provençal

en: Off
uz: O'chirish

en: On
uz: Yoqish

en: On Screen Display
uz: Ekranda ko‘rsatish

en: Open &Folder...
uz: &Jildni ochish...

en: Open Capture Device...
uz: Yozib olish qurilmasini ochish

en: Open D&irectory...
uz: &Direktoriyani ochish...

en: Open Disc...
uz: Diskni ochish

en: Open File...
uz: Faylni ochish

en: Open Network...
uz: Tarmoqni ochish

en: Open Recent
uz: So‘ngilarini ochish

en: Options
uz: Parametrlar

en: Original ID
uz: Asl ID

en: Ossetian; Ossetic
uz: Ossetin; Ossetik

en: Output modules
uz: Chiqarish modullari

en: Output:
uz: Chiqish:

en: Packetizers
uz: Paketlashtiruvchilar

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
uz: Paketlashtiruvchilar muxingdan oldin elementar oqimlarni "oldindan ishlov berish" uchun ishlatiladi. Ushbu sozlama har doim paketlashtiruvchini majburlash imkonini beradi. Ehtimol, buni qilmasligingiz kerak.
    Har bir paketlashtiruvchi uchun standart parametrlarni ham o‘rnatishingiz mumkin.

en: Page Down
uz: Bir sahifa pastga

en: Page Up
uz: Bir sahifa yuqoriga

en: Password
uz: Maxfiy so'z

en: Password:
uz: Maxfiy so'z:

en: Paste
uz: Qo‘yish

en: Pause
uz: Pauza

en: Pause and resume iTunes / Spotify
uz: iTunes / Spotify’ni pauza qiling va davom ettiring

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
uz: So‘nggi kadrdagi ijro ro‘yxatidalarni har birini pauza qiladi.

en: Pause iTunes / Spotify
uz: iTunes / Spotify pauza qilinsin

en: Pause the video playback when minimized
uz: Video yig‘ilganda uni ijro etish pauza qilinsin

en: Persian
uz: Fors

en: Picture
uz: Rasm

en: Play
uz: Ijro

en: Play and exit
uz: Ijro etish va chiqish

en: Play and pause
uz: Ijro etish va pauza

en: Play and stop
uz: Ijro etish va to‘xtatish

en: Playback
uz: Ijro

en: Playback Speed
uz: Ijro tezligi

en: Playback speed
uz: Ijro tezligi

en: Playlist
uz: Pleylist

en: Playlist Table Columns
uz: Ijro ro‘yxqati jadvali ustunlari

en: Plugins
uz: Plaginlar

en: Plugins and extensions
uz: Plaginlar va kengaytmalar

en: Podcast URLs list
uz: Podkast URL’lari ro‘yxati

en: Polish
uz: Polyak

en: Portuguese
uz: Portugal

en: Position
uz: Joylashuvi

en: Preferences...
uz: Parametrlar...

en: Prev
uz: Oldingi

en: Previous
uz: Oldingi

en: Previous chapter
uz: Oldingi qism

en: Previous title
uz: Oldingi sarlavha

en: Print
uz: Chop qilish

en: Program
uz: Dastur

en: Programs
uz: Dasturlar

en: Publisher
uz: E’lon qiluvchi

en: Pushto
uz: Pushtu

en: Quiet mode
uz: Tinch usul

en: Quit VLC
uz: VLC’dan chiqish

en: Quit after Playback
uz: Tugagandan so‘ng chiqish

en: RTP over RTSP (TCP)
uz: RTSP (TCP) orqali RTP

en: RTSP server address
uz: RTSP server manzili

en: RTSP server port
uz: RTSP server porti

en: Raeto-Romance
uz: Raeto-Romans

en: Random
uz: Tasodifan

en: Random Off
uz: Tasodifiy tanlov o'chirilgan

en: Random On
uz: Tasodifiy ijro yoqilgan

en: Rating
uz: Reyting

en: Record directory or filename
uz: Yozib olish direktoriyasi yoki fayl nomi

en: Reload extensions
uz: Kengaytmalarni qayta yuklash

en: Remember the audio volume
uz: Audio tovushni eslab qolish

en: Remove Selected
uz: Tanlanganlarni o'chirish

en: Remove old preferences?
uz: Eski parametrlar o‘chirilsinmi?

en: Rename Directory...
uz: Jild nomini o'zgartirish...

en: Rename Folder...
uz: Jild nomini o'zgartirish...

en: Repeat All
uz: Hammasini qaytarish

en: Repeat Off
uz: Qaytarish o‘chirilgan

en: Repeat One
uz: Bittasini qaytarish

en: Repeat all
uz: Barchasini qaytarish

en: Repeat current item
uz: Joriy elementni qaytarish

en: Resize interface to the native video size
uz: Interfeys hajmini milliy video hajmga o‘zgartirish

en: Resolution
uz: O‘lchami

en: Reverse stereo
uz: Revers stereo

en: Right
uz: O'ng

en: Romanian
uz: Rumincha

en: Run VLC with dark interface style
uz: VLC’ni qora interfeys uslubi bilan ishga tushirish

en: Run manually
uz: Qo‘lbola bajarish

en: Run on schedule
uz: Jadval bo‘yicha ishga tushirish

en: Run time
uz: Bajarish vaqti

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
uz: VLC standart interfeys bilan ishlamoqda. VLC’dan interfeyssiz foydalanish uchun 'cvlc' buyrug‘idan foydalaning.

en: Russian
uz: Rus

en: SOCKS password
uz: SOCKS maxfiy so'zi

en: SOCKS user name
uz: SOCKS foydalanuvchi nomi

en: Sample rate
uz: Kadrlar chastotasi

en: Save Playlist to &File...
uz: Pleylistni &faylga saqlash...

en: Save Playlist...
uz: Ijro ro‘yxatini saqlash...

en: Save...
uz: Saqlash...

en: Saving file failed
uz: Faylni saqlash muvaffaqiyatsiz tugadi

en: Score
uz: Tezlik

en: Scrambled
uz: Shifrlangan

en: Search
uz: Qidirish

en: Season
uz: Fasl

en: Select "Advanced Options" to see all options.
uz: Hamma parametrlarni ko'rish uchun "Qo'shimcha parametrlar"ni tanlang.

en: Select All
uz: Barchasini tanlash

en: Select Directory
uz: Direktoriyani tanlang

en: Select Folder
uz: Jildni tanlang

en: Select Input
uz: Kirishni tanlash

en: Select Output
uz: Chiqishni tanlash

en: Select next DVD chapter
uz: Keyingi DVD qismini tanlang

en: Select next DVD title
uz: Keyingi DVD nomini tanlang

en: Select one or more files to open
uz: Ochish uchun fayl(lar)ni tanlang

en: Select prev DVD chapter
uz: Oldingi DVD qismini tanlang

en: Select the file
uz: Faylni tanlash

en: Select the hotkey to display the position.
uz: Joylashuvini ko‘rsatish uchun belgilangan tugmani tanlang.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
uz: Ozgina orqaroqqa o‘tish uchun belgilangan tugmani tanlang.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
uz: Me’yoriy tezlikka qaytish uchun tayyor tugmani tanlang

en: Select the hotkey to stop playback.
uz: Ijroni to‘xtatish uchun tayyor tugmani tanlang

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
uz: Tezroq oldinga o‘tkazishdan foydalanish uchun tayyor tugmadan foydalaning.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
uz: Sekin o‘tkazishdan foydalanish uchun tayyor tugmani tanlang.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
uz: Ijro ro‘yxatidagi keyingi bandga o‘tish uchun tayyor tugmani tanlang.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
uz: Ijro ro‘yxatidagi oldingi bandga o‘tish uchun tayyor tugmani tanlang.

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
uz: DVD’dagi keyingi qismga o‘tish uchun tugmani tanlang

en: Select the key to choose the next title from the DVD
uz: DVD’dagi keyingi nomni tanlash uchun tugmani tanlang

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
uz: DVD’dagi oldingi qismga o‘tish uchun tugmani tanlang

en: Select the key to mute audio.
uz: Audioni o‘chirish uchun tugmani tanlang.

en: Serbian
uz: Serb

en: Services
uz: Xizmatlar

en: Services discovery
uz: Xizmatlarni topish

en: Services discovery modules
uz: Xizmatlarni topish modullari

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
uz: Video chiqishga shaffoflikni o‘rnating. 1 - shaffof emas (standart) 0 - to‘liq shaffof.

en: Setting
uz: Sozlash

en: Settings for VLC's control interfaces
uz: VLC boshqaruv interfeysining moslamalari

en: Settings for VLC's interfaces
uz: VLC interfeysining moslamalari

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
uz: Kiritish, demultipleksing, dekodlash va kodlash moslamalari

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
uz: Subtitr, telematn va CC koddan chiqaruvchi va kodlagichlar uchun sozlamalar.

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
uz: Ovoz dekoderlarining va koderlarining moslamalari.

en: Settings for the main interface
uz: Bosh interfeysning moslamalari

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
uz: Video, rasmlar yoki video+ovoz dekoderlarningi va koderlarining moslamalari.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
uz: Sozlamalar ekranda ko‘rsatishga, subtitrlar va "rasm qismlari bilan qoplash" tegishli.

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
uz: Sozlamalar har xil foydalanish uslublariga tegishli. HTTP proksi yoki kesh sozlamalaridan so‘ng siz xohlashingiz mumkin bo‘lgan umumiy sozlamalar.

en: Setup schedule
uz: Jadvalni moslash

en: Short backwards jump
uz: Ozgina orqaroqqa qaytish

en: Show All
uz: Barchasini ko‘rsatish

en: Show Audio Effects Button
uz: Audio effektlar tugmasini ko‘rsatish

en: Show Containing Directory...
uz: Tarkibidagi direktoriyani ko'rsarish...

en: Show Containing Folder...
uz: Tarkibidagi jildni ko'rsatish...

en: Show Fullscreen controller
uz: Butun ekranda boshqargichini ko‘rsatish

en: Show Name
uz: Nomini ko‘rsatish

en: Show Previous & Next Buttons
uz: Oldingi va keyingi tugmalarini ko‘rsatish

en: Show Shuffle & Repeat Buttons
uz: To‘xtatish va qaytarish tugmalarini ko‘rsatish

en: Show Sidebar
uz: Yon panelni ko‘rsatish

en: Show advanced options
uz: Qo‘shimcha tanlovlarni ko‘rsatish

en: Show systray icon
uz: Trey nishonchasini ko'rsatish

en: Shows the audio effects button in the main window.
uz: Audio effektlar tugmasini asosiy oynada ko‘rsatadi.

en: Shows the previous and next buttons in the main window.
uz: Oldingi va keyingi tugmalarni asosiy oynada ko‘rsatadi.

en: Shows the shuffle and repeat buttons in the main window.
uz: To‘xtatish va qaytarish tugmalarini asosiy oynada ko‘rsatadi.

en: Sindhi
uz: Sindxi

en: Skins customize player's appearance. You can activate them through preferences.
uz: Pleyerning ko‘rinishini o‘zgartiruvchi qoplamalar. Siz ularni shaxsiy sozlamalar orqali faollashtirishingiz mumkin.

en: Slovenian
uz: Slovyan

en: Slower
uz: Sekinroq

en: Slower (fine)
uz: Sekinroq (yaxshi)

en: Soften
uz: Yumshatmoq

en: Sotho, Southern
uz: Sotho, janubiy

en: Spanish
uz: Ispan

en: Spatial blur
uz: Fazoviy xiralik

en: Spatial chroma strength
uz: Fazoviy rang kuchi

en: Spatial luma strength
uz: Fazoviy yorqinlik kuchi

en: Special modules
uz: Maxsus modullar

en: Spectrometer
uz: Spektrometer

en: Spectrum
uz: Spektrum

en: Splitters
uz: Ajratuvchilar

en: Start playback of new items immediately once they were added.
uz: Yangilari qo‘shilishi bilanoq ularni ishro etishni tezda boshlansin.

en: Start time
uz: Boshlash vaqti

en: Statistics
uz: Statistika

en: Status
uz: Holati

en: Step Backward
uz: Orqaroqqa qaytish

en: Step Forward
uz: Oldinroqqa o‘tish

en: Stereo audio mode
uz: Stereo audio usuli

en: Stop
uz: To‘xtatish

en: Stop time
uz: To‘xtatsh vaqti

en: Stream %d
uz: Oqim %d

en: Stream description
uz: Oqim ta'rifi

en: Stream filters
uz: Oqim filtrlari

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
uz: Oqim filtrlari bu VLC uchun qo‘shimcha kiritish amallarini bajarish imkonini beruvchi maxsus modullar. Ehtiyotkorlik bilan foydalaning...

en: Stream name
uz: Oqim nomi

en: Stream output
uz: Oqimni chiqarish

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
uz: Oqim chiqarish sozlamalari oqim serveri sifatida ishlaganda yoki kiruvchi oqimlarni saqlashda foydalaniladi.
    Oqimlar avval birlashtiriladi, so‘ngra oqimni faylga saqlashi yoki uni oqimlashi mumkin bo‘lgan "kirish chiqishi" moduli orqali yuboriladi (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modullari oqimlarni ilg‘or qayta ishlashga imkon beradi (transkodlash, ko‘paytirish...).

en: Stream...
uz: Oqim...

en: Streaming / Transcoding failed
uz: Oqimni olish / Transkodlash amalga oshmadi

en: Stuff
uz: Narsa

en: Subtitle
uz: Subtitr

en: Subtitle Track
uz: Trek subtitri

en: Subtitle codecs
uz: Subtitr kodeklari

en: Subtitle language
uz: Subtitrlar tili

en: Subtitle languages
uz: Tillar subtitrlari

en: Subtitle track
uz: Trek subtitri

en: Subtitles
uz: Subtitrlar

en: Subtitles / OSD
uz: Subtitrlar / OSD

en: Subtitles Track
uz: Subtitrlar treki

en: Swahili
uz: Svaxili

en: Swati
uz: Svati

en: Swedish
uz: Shved

en: TCP connection timeout
uz: TCP ulanish taymauti

en: Tahitian
uz: Tahit

en: Tajik
uz: Tojik

en: Temporal chroma strength
uz: Vaqtinchalik rang kuchi

en: Temporal luma strength
uz: Vaqtinchalik yorqinlik kuchi

en: Text Size
uz: Matn hajmi

en: Text rendering module
uz: Matnni renderlash moduli

en: Thai
uz: Tay

en: Thanks
uz: Tashakkurlar

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
uz: Filtrlar miqdori %u’dan oshib ketdi.

en: The stream will run this duration (in seconds).
uz: Oqim ushbu oraliqda bajariladi (soniyalarda).

en: The stream will start at this position (in seconds).
uz: Oqim ushbu holatdan boshlanadi (soniyalarda).

en: The stream will stop at this position (in seconds).
uz: Oqim ushbu holatda to‘xtaydi (soniyalarda).

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
uz: Tovushni yozib olish mumkin va keyingi safar VLC’dan foydalanilganda avtomatik tarzda tiklanadi.

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
uz: Ushbu parametrlar VLC interfeyslarini moslash imkonini beradi.  Siz asosiy interfeys, qo‘shimcha interfeys modullarini tanlashingiz va boshqa bog‘liq parametrlarni belgilashingiz mumkin.

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
uz: Bu VLC tomonidan foydalaniladigan chiqish usuli. Mavjud eng zo‘r metodni avtomatik tanlash uchun standart xususiyat.

en: This is the default Audio CD device to use.
uz: Bu andoza Audio CD uskunasi.

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
uz: Bu andoza Audio CD uskunasi (yoki fayli). Uskuna harfidan keyin ikki nuqta qo'yishni unutmang (masalan, D:)

en: This is the default DVD device to use.
uz: Bu andoza DVD uskunasi.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
uz: Bu andoza DVD uskunasi (yoki fayli). Uskuna harfidan keyin ikki nuqta qo'yishni unutmang (masalan, D:)

en: This is the default VCD device to use.
uz: Bu andoza VCD uskunasi.

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
uz: Bu andoza VCD uskunasi (yoki fayli). Uskuna harfidan keyin ikki nuqta qo'yishni unutmang (masalan, D:)

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
uz: Bu VLC tomonidan foydalaniladigan asosiy interfeys. Mavjud eng zo‘r modulni avtomatik tanlash uchun standart xususiyat.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
uz: Ushbu dastur qonun doirasida KAFOLATSIZ tarqatiladi.
    Siz uni GNU General Public License shartlariga muvofiq tarqatishingiz mumkin;
    Tafsilotlar uchun COPYING faylini ko‘ring.
    VideoLAN jamoasi tomonidan tuzilgan; AUTHORS faylini ko‘ring.

en: This selects which plugin to use for audio resampling.
uz: U qaysi plagindan audio resempling uchun foydalanishni tanlaydi.

en: This stream will always be opened at VLC startup.
uz: Ushbu oqim doimo VLC ishga tushganda ochiladi.

en: Tibetan
uz: Tibet

en: Time Control
uz: Vaqtni boshqarish

en: Time:
uz: Vaqt:

en: Title
uz: Sarlavha

en: Title %i%s
uz: %i%s nomi

en: Title metadata
uz: Nomi meta ma'lumoti

en: Tonga (Tonga Islands)
uz: Tonga (Tonga orollari)

en: Top
uz: Yuqori

en: Top-Left
uz: Yuqori-Chap

en: Top-Right
uz: Yuqori-O'ng

en: Track
uz: Trek

en: Track ID
uz: Trek nomi

en: Track Number
uz: Yo‘lak raqami

en: Track Synchronization
uz: Yo‘lakni sinxronlash

en: Track number
uz: Trek raqami

en: Track replay gain
uz: Trekni qayta ijro etish kuchi

en: Track settings
uz: Trek moslamalari

en: Tswana
uz: Tsvana

en: Turkish
uz: Turk

en: Turkmen
uz: Turkman

en: Twi
uz: Tvi

en: Type
uz: Turi

en: URL metadata
uz: URL meta ma'lumoti

en: Uighur
uz: Uyg‘ur

en: Ukrainian
uz: Ukraincha

en: Unidentified codec
uz: Kodek aniqlanmadi

en: Unknown
uz: Noma'lum

en: Unknown category
uz: Noma'lum turkum

en: Unknown error
uz: Noma’lum xato

en: Unset
uz: O‘rnatishni bekor qilish

en: Up
uz: Yuqoriga

en: Update
uz: Yangilash

en: Use S/PDIF when available
uz: Mavjud bo'lganda S/PDIFdan foydalanish

en: Use media library
uz: Media kutubxonasidan foydalanish

en: Use subtitle file
uz: Subtitr faylidan foydalanish

en: Use the native fullscreen mode
uz: Milliy butun ekran usulidan foydalanish

en: Username
uz: Foydalanuvchi nomi

en: Username:
uz: Foydalanuvchi nomi:

en: Uzbek
uz: O‘zbek

en: VCD device
uz: VCD uskunasi

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
uz: VLC "%4.4s" (%s) formatini dekodlay olmaydi

en: VLC could not identify the audio or video codec
uz: VLC audio yoki video kodekni aniqlay olmadi

en: VLC could not open the %s module.
uz: VLC %s modulini ocha olmadi.

en: VLC could not open the decoder module.
uz: VLC dekoder modulini ocha olmadi.

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
uz: VLC '%s' MRL’ni ocha olmadi. Batafsil ma’lumot olish uchun jurnalni ko‘ring.

en: VLC media player - Web Interface
uz: VLC media pleyeri - Veb interfeysi

en: VLC media player and VideoLAN are trademarks of the VideoLAN Association.
uz: VLC media pleyer va VideoLAN - VideoLAN uyushmasi savdo belgilari hisoblanadi.

en: VLC preferences
uz: VLC moslamalari

en: VLC version %s (%s)
uz: VLC versiyasi %s (%s)

en: VLM configurator
uz: VLM moslagich

en: VNC client access
uz: VNC mijozga ruxsat

en: Verbosity (0,1,2)
uz: Batafsil (0,1,2)

en: Very short backwards jump
uz: Jus oz orqaroqqa qaytish

en: Video Track
uz: Video trek

en: Video X coordinate
uz: Video X koordinati

en: Video Y coordinate
uz: Video Y koordinati

en: Video alignment
uz: Video tenglashtirish

en: Video codec
uz: Video kodek

en: Video codecs
uz: Video kodeklar

en: Video device
uz: Video qurilma

en: Video device name
uz: Video uskunasining nomi

en: Video filter module
uz: Video filtr moduli

en: Video filters are used to process the video stream.
uz: Video filtrlar video oqimini ishlash uchun foydalaniladi.

en: Video height
uz: Video balandligi

en: Video mode
uz: Video usuli

en: Video output
uz: Video chiqish

en: Video output module
uz: Video chiqarish moduli

en: Video settings
uz: Video moslamalari

en: Video snapshot directory (or filename)
uz: Video surati katalogi (yoki fayl nomi)

en: Video splitters separate the stream into multiple videos.
uz: Video ajratuvchilari oqimni bir nechta videolarga ajratadilar.

en: Video title
uz: Video sarlavhasi

en: Video width
uz: Video kengligi

en: Vietnamese
uz: Vetnamcha

en: View
uz: Ko‘rinishi

en: Visualizations
uz: Vizualizatsiyalar

en: Volume Down
uz: Ovozni pasaytirish

en: Volume Mute
uz: Ovozni o‘chirish

en: Volume Up
uz: Ovoz ko‘tarish

en: Volume up
uz: Tovushini ko‘tarish

en: Waves
uz: To‘lqinlar

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
uz: Biz hozirgina VLC’ning eskiroq versiyasi parametrlar fayllarini topdik.

en: Web
uz: Veb

en: Welsh
uz: Uelscha

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
uz: Agar u yoqilsa, interfeys har safar dialog oynasini ko‘rsatadi, buning uchun foydalanuvchi yozishi kerak bo‘ladi.

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
uz: Ushbu tanlov yoqilsa, oyna yig‘ilganda ijro etish avtomatik tarzda pauza qilinadi.

en: Wolof
uz: Volof

en: Yes
uz: Ha

en: Yiddish
uz: Iddish

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
uz: Siz audio chiqishni butunlay o‘chirib qo‘yishingiz mumkin. Audio dekodlash bosqichi joy olmaydi, aksincha, ba’zi amalga oshirish quvvatini saqlaydi.

en: You can select control interfaces for VLC.
uz: Siz VLC boshqaruv interfeyslarini tanlashingiz mumkin.

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
uz: Siz ikkita tanlov bor:
     - Interfeys milliy video hajmiga o‘zgartiriladi
     - Video interfeys hajmiga moslashtiriladi
     Standart holat bo‘yicha, interfeys milliy video hajmiga o‘zgartiriladi.

en: Your input can't be opened
uz: Siz kiritganni ochib bo‘lmadi

en: Zoom
uz: Mashstab

en: Zoom In
uz: Kattalashtirish

en: Zoom Out
uz: Kichiklashtirish

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
uz: qo'shimcha parametrlarni ko'rish uchun buyruq satriga --advanced qo'shing.

en: boolean
uz: mantiqiy

en: decoder
uz: dekoder

en: float
uz: suzib yuruvchi nuqtali ma’lumot

en: full
uz: to‘liq

en: integer
uz: butun son

en: none
uz: yo‘q

en: packetizer
uz: paketlagich

en: string
uz: satr
