FileZilla 3 - en to cs translation catalogue (1214 entries)

en: %H:%M:%S elapsed
cs: %H.%M:%S uběhlo

en: %H:%M:%S left
cs: %H.%M:%S zbývá

en: %a - Account (Lines containing this will be omitted if not using Account logontype)
cs: %a - konto (pokud nepoužíváte tento typ přihlášení, budou řádky obsahující toto vynechány)

en: %d directory | %d directories
cs[0]: %d složka
cs[1]: %d složky
cs[2]: %d složek

en: %d file | %d files
cs[0]: %d soubor
cs[1]: %d soubory
cs[2]: %d souborů

en: %d file. Total size: %s | %d files. Total size: %s
cs[0]: %d soubor. Celková velikost: %s
cs[1]: %d soubory. Celková velikost: %s
cs[2]: %d souborů. Celková velikost: %s

en: %d file. Total size: At least %s | %d files. Total size: At least %s
cs[0]: %d soubor. Celková velikost: Nejméně %s
cs[1]: %d soubory. Celková velikost: Nejméně %s
cs[2]: %d souborů. Celková velikost: Nejméně %s

en: %d files added to queue
cs: %d souborů přidáno do fronty

en: %h - Host
cs: %h - hostitel

en: %p - Password
cs: %p - heslo

en: %s - Certificate expired!
cs: %s - Certifikát vypršel!

en: %s - Not yet valid!
cs: %s - Ještě neplatná!

en: %s - Proxy user
cs: %s - uživatelské jméno pro proxy

en: %s and %s. Total size: %s
cs: %s a %s. Celková velikost: %s

en: %s and %s. Total size: At least %s
cs: %s a %s. Celková velikost: Nejméně %s

en: %s byte | %s bytes
cs[0]: %s bajt
cs[1]: %s bajty
cs[2]: %s bajtů

en: %s bytes
cs: %s bajtů

en: %s bytes (%d B/s)
cs: %s bajtů (%d B/s)

en: %s bytes (%d.%d KB/s)
cs: %s bajtů (%d,%d KiB/s)

en: %s bytes (%d.%d MB/s)
cs: %s bajtů (%d,%d MiB/s)

en: %s bytes (? B/s)
cs: %s bajtů (? B/s)

en: %s could not be found. Without this component of FileZilla, SFTP will not work.
    
    Please download FileZilla again. If this problem persists, please submit a bug report.
cs: Nebylo nalezeno %s. Bez této komponenty aplikace FileZilla nebude SFTP fungovat.
    
    Prosím, stáhněte aplikaci FileZilla znova. Jestli tento problém přetrvá, zašlete prosím hlášení o chybě.

en: %s could not be found. Without this component of FileZilla, SFTP will not work.
    
    Possible solutions:
    - Make sure %s is in a directory listed in your PATH environment variable.
    - Set the full path to %s in the FZ_FZSFTP environment variable.
cs: %s nenalezen. Bez tohoto souboru nemůže fungovat SFTP.
    
    Možná řešení:
    - Zajistěte, aby se soubor %s nacházel ve složce, která je uvedena v proměnné prostředí PATH.
    - Nastavte proměnnou prostředí FZ_FZSFTP na plnou cestu k souboru %s.

en: %s with %d bits
cs: %s s %d bity

en: %u - Username
cs: %u - uživatelské jméno

en: %w - Proxy password
cs: %w - heslo pro proxy

en: &About...
cs: &O programu FileZilla

en: &Account:
cs: Kon&to:

en: &Active
cs: &Aktivní

en: &Add files to queue
cs: Přidat soubory do &fronty

en: &Add keyfile...
cs: &Přidat soubor s klíčem...

en: &Add to queue
cs: Přidat do &fronty

en: &Always trust certificate in future sessions.
cs: Pro budoucí sezení vždy důvěřovat certifikátu.

en: &Always trust this host, add this key to the cache
cs: &Vždy věřit tomuto hostiteli, přidat tento klíč do cache

en: &Always use default editor
cs: Vž&dy použít výchozí editor.

en: &Always use this action
cs: &Vždy provést tuto akci

en: &Ask for action
cs: &Zeptat se

en: &Ask your operating system for the external IP address
cs: &Zeptat se operačního systému na externí IP adresu

en: &Auto
cs: &Automatická detekce

en: &Autodetect
cs: &Automatická detekce

en: &Automatically remove successful transfers
cs: Automaticky odstraňovat úspěšné přenosy

en: &Binary
cs: &Binární

en: &Binary prefixes using SI symbols. (e.g. 1 KB = 1024 bytes)
cs: &Binární předpony s použitím značek SI (např. 1 kB = 1024 bajtů)

en: &Browse...
cs: P&rocházet...

en: &Burst tolerance:
cs: Tolerance k vý&kyvům:

en: &Cancel
cs: &Storno

en: &Check for beta versions of FileZilla
cs: Zjišťovat i &betaverze FileZilly.

en: &Clear private data...
cs: &Vymazat důvěrné údaje...

en: &Close FileZilla
cs: &Ukončit FileZillu

en: &Connect
cs: Spo&jit

en: &Copy
cs: &Kopírovat

en: &Copy current connection to Site Manager...
cs: &Uložit současné spojení do Správce míst...

en: &Copy to clipboard
cs: Zkopírovat do &schránky

en: &Crash
cs: &Spadnout

en: &Create directory
cs: Nová slož&ka

en: &Debug
cs: &Ladění

en: &Debug information in message log:
cs: &Ladicí informace v okně zpráv:

en: &Default editor:
cs: Výchozí &editor:

en: &Default file exists action...
cs: Nastavit &výchozí chování, pokud soubor již existuje

en: &Delay between failed login attempts:
cs: Interval mezi &neúspěšnými pokusy o přihlášení:

en: &Delete
cs: O&dstranit

en: &Directory comparison
cs: &Porovnávání složek

en: &Discard local file then download and edit file anew
cs: &Zrušit místní soubor a upravit znovu vzdálený

en: &Disconnect
cs: &Odpojit

en: &Disconnect from server
cs: &Odpojit od serveru

en: &Display size in bytes
cs: &Zobrazovat velikost v bajtech

en: &Don't show this dialog again.
cs: &Příště už nezobrazovat toto okno.

en: &Don't use external IP address on local connections.
cs: Nepoužívat externí IP adresu pro &lokální spojení.

en: &Download
cs: &Stáhnout

en: &Edit
cs: &Upravit

en: &Enable
cs: &Povolit

en: &Enable automatic update check
cs: &Povolit automatické zjišťování, zda existují novější verze

en: &Encoding:
cs: &Kódování:

en: &Enter custom command...
cs: &Zadat vlastní příkaz...

en: &Execute
cs: &Spouštění

en: &Export Site Manager entries
cs: &Exportovat položky ze správce míst

en: &Export...
cs: &Exportovat...

en: &Fall back to active mode
cs: V&rátit se k aktivnímu režimu

en: &File
cs: &Soubor

en: &File Attributes...
cs: Změnit &atributy souboru...

en: &File:
cs: &Soubor:

en: &Filter sets:
cs: &Sady filtrů:

en: &Filters:
cs: &Filtry:

en: &Finish editing and delete local file
cs: &Ukonči editování a odstraň místní soubor

en: &Get external IP address from the following URL:
cs: &Získat externí IP adresu z následujícího URL:

en: &Getting help...
cs: &Získat pomoc...

en: &HTTP/1.1 using CONNECT method
cs: &HTTP/1.1 používající metodu CONNECT

en: &Help
cs: Nápo&věda

en: &Highest
cs: &Nejvyšší

en: &Highest available port:
cs: N&ejvyšší využitelný port:

en: &Host:
cs: &Hostitel:

en: &IEC binary prefixes (e.g. 1 KiB = 1024 bytes)
cs: Binární předpony &IEC. (např. 1 KiB = 1024 bajtů)

en: &ISO 8601 (example: 2007-09-15)
cs: &ISO 8601 (příklad: 2007-09-15)

en: &Import...
cs: &Importovat...

en: &Inherit system's filetype associations
cs: Používat nastavení s&ystému

en: &Layout of file and directory panes:
cs: &Rozložení panelů souborů a složek:

en: &Limit local ports used by FileZilla
cs: &Omezit lokální porty, které může FileZilla používat

en: &Limit number of simultaneous connections
cs: Ome&zit počet současných spojení

en: &Local directory tree
cs: &Místní strom složek

en: &Logontype:
cs: Způso&b přihlašování:

en: &Low
cs: Ní&zká

en: &Manual transfer...
cs: &Ruční přenos...

en: &Maximum number of connections:
cs: Ma&ximální počet spojení:

en: &Maximum number of retries:
cs: &Maximální počet pokusů:

en: &Message log
cs: &Log zpráv

en: &Network configuration wizard...
cs: &Průvodce nastavením sítě...

en: &New
cs: &Nový

en: &New Site
cs: Nové &místo

en: &New version available!
cs: &Nová verze je k dispozici!

en: &No
cs: &Ne

en: &None
cs: Žá&dná

en: &Normal
cs: No&rmální

en: &Number of days between update checks:
cs: &Počet dní mezi kontrolami:

en: &Numeric value:
cs: Číselná &hodnota:

en: &OPEN
cs: O&PEN

en: &Open
cs: &Otevřít

en: &Overwrite
cs: &Přepsat

en: &Passive
cs: Pasi&vní

en: &Password:
cs: &Heslo:

en: &Play sound
cs: &Přehrát zvuk

en: &Port:
cs: Po&rt:

en: &Preserve timestamps of transferred files
cs: &Zachovávat časy u přenášených souborů

en: &Queue
cs: &Fronta

en: &Quickconnect
cs: &Rychlé spojení

en: &Quickconnect bar
cs: &Rychlé spojení

en: &Read
cs: Č&tení

en: &Reconnect
cs: Opakovat &spojení

en: &Refresh
cs: &Obnovit

en: &Remember password for this session
cs: &Zapamatovat si heslo pro toto sezení

en: &Remote path:
cs: &Vzdálená složka:

en: &Remove
cs: &Odebrat

en: &Remove key
cs: &Odebrat klíč

en: &Remove selected
cs: &Odebrat vybrané

en: &Rename
cs: &Přejmenovat

en: &Reopen local file
cs: &Znovu otevřít místní soubor

en: &Report a bug...
cs: &Nahlásit chybu...

en: &Restart Wizard
cs: &Restartovat průvodce

en: &Resume
cs: &Obnovit stahování

en: &Run command...
cs: &Spustit příkaz...

en: &Run configuration wizard now...
cs: Spusť průvodce &nastavením sítě...

en: &Run update check now...
cs: Spustit &kontrolu nových verzí nyní...

en: &SITE
cs: S&ITE

en: &Save as...
cs: &Uložit jako...

en: &Select language:
cs: &Vyber jazyk:

en: &Select the columns that should be displayed:
cs: &Vyberte sloupce, které mají být zobrazeny:

en: &Server
cs: S&erver

en: &Settings
cs: &Nastavení

en: &Settings...
cs: &Nastavení...

en: &Show debug menu
cs: &Zobrazovat položku Ladění v hlavní nabídce

en: &Show message
cs: &Zobrazit zprávu

en: &Show timestamps in message log
cs: &Zobrazovat časové údaje v okně zpráv

en: &Site Manager...
cs: &Správce míst...

en: &Skip
cs: Přes&kočit

en: &Swap local and remote panes
cs: &Prohodit místní a vzdálené panely

en: &Theme:
cs: &Téma:

en: &Transfer
cs: &Přenos

en: &Transfer mode:
cs: &Režim přenosu:

en: &Transfer queue
cs: &Frontu přenosů

en: &Treat dotfiles as ASCII files
cs: Rozpoznávat &tečkové soubory jako ASCII soubory

en: &Unedit
cs: &Vrátit úpravy

en: &Update cached key for this host
cs: &Aktualizovat klíč uložený v cache pro tohoto hostitele

en: &Upload
cs: &Nahrát na server

en: &Use the following IP address:
cs: &Použít tuto IP adresu:

en: &Use the server's external IP address instead
cs: Po&užít místo toho externí IP adresu serveru

en: &Use thousands separator
cs: Oddělo&vat řády

en: &User:
cs: &Uživatelské jméno:

en: &Username:
cs: &Uživatelské jméno:

en: &Version %s
cs: &Verze %s

en: &View
cs: &Zobrazit

en: &Write
cs: &Zápis

en: &Yes
cs: &Ano

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
cs: „%s“ neexistuje nebo je nepřístupné.

en: 'Account' logontype not supported by selected protocol
cs: Vybraný protokol nepodporuje způsob přihlašování „Konto“

en: 'quote' is usually a local command used by commandline clients to send the arguments following 'quote' to the server. You might want to enter the raw command without the leading 'quote'.
cs: Obvykle je „quote“ místní příkaz klientů pracujících v příkazovém řádku, který umožňuje poslat příkaz následující za „quote“ přímo serveru. Možná nechcete poslat „quote“ serveru, ale zadat přímo příkaz bez úvodního „quote“.

en: (%d object filtered) | (%d objects filtered)
cs[0]: (%d objekt filtrován)
cs[1]: (%d objekty filtrovány)
cs[2]: (%d objektů filtrováno)

en: (0 for no limit)
cs: (0 ... bez omezení)

en: (0-999 seconds)
cs: (0-999 sekund)

en: (5-9999, 0 to disable)
cs: (5-9999, 0 pro vypnutí)

en: (At least 7 days)
cs: (Alespoň 7 dní)

en: (example: %H:%M)
cs: (příklad: %H.%M)

en: (example: %Y-%m-%d)
cs: (příklad: %Y-%m-%d)

en: (in KB/s)
cs: (v KiB/s)

en: , %H:%M:%S left
cs: , %H.%M:%S zbývá

en: , --:--:-- left
cs: , --:--:-- zbývá

en: --:--:-- left
cs: --:--:-- zbývá

en: -c cannot be used together with an FTP URL.
cs: Přepínač -c nemůže být použit zároveň s FTP URL.

en: -s and -c cannot be present at the same time.
cs: Přepínače -s a -c nemohou být aktivovány zároveň.

en: -s cannot be used together with an FTP URL.
cs: Přepínač -s nemůže být použit zároveň s FTP URL.

en: 0 - None
cs: 0 - Žádné

en: 1 - Warning
cs: 1 - Varování

en: 2 - Info
cs: 2 - Informativní

en: 3 - Verbose
cs: 3 - Podrobné

en: 4 - Debug
cs: 4 - Ladicí

en: A default editor needs to be set.
cs: Je nutné nastavit výchozí editor.

en: A directory cannot be dragged into one if its subdirectories.
cs: Složku nelze přetáhnout do složky, která je v ní vnořena.

en: A few servers don't allow passive mode or are misconfigured. In such cases you would have to use active mode. In active mode, FileZilla opens a port and asks the server to connect to it.
cs: Pár serverů nepovoluje pasivní režim nebo jsou špatně nastaveny. V takových případech je nutné použít aktivní režim. V aktivním režimu FileZilla otevře port a požádá server, aby se na něj připojil.

en: A file previously opened has been changed.
cs: Dříve otevřený soubor byl změněn.

en: A file with that name is already being edited. Do you want to reopen '%s'?
cs: Soubor s tímto jménem je již upravován. Chcete znovu otevřít soubor „%s“?

en: A file with that name is already being transferred.
cs: Soubor s tímto jménem je již přenášen.

en: A file with that name is still being edited. Please close it and try again.
cs: Soubor s tímto jménem je stále ještě upravován. Zavřete ho a zkuste to znovu.

en: A local filename could not be decoded.
    Please make sure the LC_CTYPE (or LC_ALL) environment variable is set correctly.
    Unless you fix this problem, files might be missing in the file listings.
    No further warning will be displayed this session.
cs: Název místního souboru nemůže být dekódován.
    Ubezpečte se prosím, že proměnná prostředí LC_CTYPE (nebo LC_ALL) je nastavena správně.
    Dokud tento problém nevyřešíte, ve výpisu souborů mohou chybět soubory.
    Žádná další varování nebudou již během tohoto sezení zobrazena.

en: A newer version of FileZilla is available:
cs: Novější verze FileZilly je k dispozici:

en: A proper server always shows all files, but some broken servers hide files from the user. Use this option to force the server to show all files.
cs: Správný server vždy zobrazuje všechny soubory, ale některé špatně pracující schovávají soubory před uživatelem. Použijte toto nastavení pro vynucení zobrazení všech souborů serveru.

en: A proper server does not require this. Contact the server administrator if you need this.
cs: Správně nastavený server toto nevyžaduje. Pokud toto potřebujete pro správné fungování, kontaktujte administrátora serveru.

en: A&dd
cs: &Přidat

en: A&llow resume of ASCII files
cs: Povo&lit navazování ASCII souborů

en: A&pply only to downloads
cs: Platí jen při &stahování

en: A&pply only to uploads
cs: Platí jen při nahrávání na &server

en: A&pply to all files and directories
cs: Použít pro &všechny soubory a složky

en: A&sk for action
cs: Z&eptat se

en: ASCII
cs: A&CII

en: About FileZilla
cs: O programu FileZilla

en: Above the file lists
cs: Nad seznamem souborů

en: Account
cs: Konto

en: Action after queue &completion
cs: Či&nnost po zpracování fronty

en: Action on selected file:
cs: Akce s vybraným souborem:

en: Action to perform:
cs: Provést:

en: Action:
cs: Akce:

en: Active mode
cs: Aktivní režim

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address.
cs: Test aktivního režimu FTP selhal. FileZilla nezná správnou externí IP adresu.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address. In addition to that, your router has modified the sent address.
cs: Test aktivního režimu FTP selhal. FileZilla nezná správnou externí IP adresu. Navíc váš router změnil zaslanou adresu.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla knows the correct external IP address, but your router or firewall has misleadingly modified the sent address.
cs: Test aktivního režimu FTP selhal. FileZilla zná správnou externí IP adresu, ale váš router nebo firewall nesprávně změnil zaslanou adresu.

en: Active mode IP
cs: IP adresa pro aktivní režim

en: Add selected directory to the transfer queue
cs: Přidat vybranou složku do fronty přenosů

en: Add selected files and folders to the transfer queue
cs: Přidat vybrané soubory a složky do fronty přenosů

en: Address type not supported
cs: Tento typ adresy není podporován

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Advanced options:
cs: Pokročilé možnosti:

en: Algorithm:
cs: Algoritmus:

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
cs: Všechny zadané porty musí být mezi 1024 a 65535.

en: Allow &fall back to other transfer mode on failure
cs: Povolit &návrat k druhému režimu přenosu při chybě

en: Allow fallback to other transfer mode on failure
cs: Povolit návrat k druhému režimu přenosu při chybě

en: Alternatively you can use the Pageant tool from PuTTY to manage your keys, FileZilla does recognize Pageant.
cs: Jinak můžete použít nástroj Pageant z Putty pro správu vašich klíčů, FileZilla dokáže Pageant rozpoznat.

en: Alternatively, visit http://filezilla-project.org to download the most recent version.
cs: Nebo navštivte http://filezilla-project.org pro získání nejnovější verze FileZilly.

en: An item with the same name as the dragged item already exists at the target location.
cs: V cíli přetahování již existuje položka se stejným jménem jako má přetahovaná položka.

en: Anonymous
cs: Anonymní

en: App&ly to directories only
cs: Použít &jen pro složky

en: Apply
cs: Použít

en: Apply to &current queue only
cs: Platí jen na &aktuální frontu

en: Apply to &files only
cs: Použít jen pro sou&bory

en: Archive
cs: Archiv

en: As tab in the transfer queue pane
cs: Jako karta v panelu fronty přenosů

en: Ask for password
cs: Zeptat se na heslo

en: Ask operating system for a port.
cs: Zeptat se operačního systému na port.

en: Ask your operating system for the external IP address
cs: Zeptat se operačního systému na externí IP adresu

en: Associated program not found:
cs: Přidružený program nebyl nalezen:

en: At least one filter condition is incomplete
cs: Nejméně jedna podmínka filtru není kompletní

en: At this point, all required information has been gathered.
cs: Všechny informace jsou již získány.

en: Attribute
cs: Atribut

en: Authentication failed.
cs: Ověření selhalo.

en: Author:
cs: Autor:

en: Auto
cs: Automatická detekce

en: Automatic file type classification
cs: Automatické rozpoznávání typů souborů

en: Automatic update check
cs: Automatická kontrola nových verzí

en: Available sizes
cs: Dostupné velikosti

en: B&ypass proxy
cs: Obcházet prox&y

en: Being edited
cs: Editován

en: Binary
cs: Binární

en: Blackboard
cs: Tabule

en: Break current connection?
cs: Přerušit současné spojení?

en: Build date:
cs: Datum sestavení:

en: Build information
cs: Informace o sestavení

en: By default uses any available local port to establish transfers in active mode. If you want to limit FileZilla to use only a small range of ports, please enter the port range below.
cs: Standardně FileZilla používá kterýkoli dostupný lokální port k navázání spojení v aktivním režimu. Jestliže chcete omezit FileZillu, aby používala pouze omezený rozsah portů, zadejte prosím níže rozsah portů, který se má používat:

en: C&ancel current operation
cs: &Zrušit současnou operaci

en: C&heck for nightly builds of FileZilla
cs: Zjišťovat i vývojové verze FileZilly, které se automaticky sestavují každou &noc.

en: C&lear all
cs: &Vymazat vše

en: C&ustom
cs: &Vlastní

en: C&ustom filetype associations:
cs: Vlas&tní typy souborů:

en: Calculating timezone offset of server...
cs: Počítám posun časové zóny serveru...

en: Can't read from file
cs: Nelze číst ze souboru

en: Can't write data to file.
cs: Nelze zapsat data do souboru.

en: Can't write data to file: %s
cs: Nelze zapsat data do souboru: %s

en: Cancel
cs: Storno

en: Cancel current operation
cs: Stornuje aktuální operaci

en: Cancels the current operation
cs: Stornuje aktuální operaci

en: Cannot access '%s', no media inserted or drive not ready.
cs: Nelze přistoupit k „%s“, nevložili jste médium nebo jednotka není připravena.

en: Cannot add server to Site Manager
cs: Nepodařilo se přidat server do Správce míst

en: Cannot compare directories, different filters for local and remote directories are enabled
cs: Nelze porovnávat obsahy složek, jsou povoleny odlišné filtry pro místní a vzdálené složky

en: Cannot compare directories, not connected to a server.
cs: Nelze porovnat složky, nejste připojen k žádnému serveru.

en: Cannot create new filter
cs: Nelze vytvořit nový filtr

en: Cannot edit file
cs: Nelze editovat soubor

en: Cannot establish FTP connection to an SFTP server. Please select proper protocol.
cs: Nelze navázat FTP spojení s SFTP serverem. Vyberte prosím správný protokol.

en: Cannot load Quickconnect bar from resource file
cs: Nelze načíst lištu rychlého spojení ze zdrojového souboru

en: Cannot load file, not a valid XML file.
cs: Soubor neobsahuje platné XML, nelze jej načíst.

en: Cannot load keyfile
cs: Nelze načíst soubor s klíčem

en: Cannot load main menu from resource file
cs: Nelze načíst hlavní menu ze zdrojového souboru

en: Cannot load toolbar from resource file
cs: Nelze načíst nástrojovou lištu ze zdrojového souboru

en: Cannot rename entry
cs: Nelze přejmenovat položku

en: Cannot rename file
cs: Nelze přejmenovat soubor

en: Cannot save filterset
cs: Nelze uložit sadu filtrů

en: Cannot select filter
cs: Nelze vybrat filtr

en: Cannot show dialog
cs: Nelze zobrazit dialog

en: Categories
cs: Oblasti

en: Certificate and session data are not available yet.
cs: Certifikát a údaje o sezení nejsou zatím dostupné.

en: Certificate details
cs: Detaily certifikátu

en: Certificate issuer
cs: Vydavatel certifikátu

en: Challenge:
cs: Výzva:

en: Change file attributes
cs: Změnit atributy souboru

en: Change the file permissions.
cs: Změnit oprávnění souboru.

en: Character encoding issue
cs: Problém s kódováním znaku

en: Charset
cs: Znaková sada

en: Check for &beta versions and release candidates
cs: Zjišťovat i &betaverze a kandidáty na vydání.

en: Check for &updates...
cs: &Zjistit, zda existují novější verze...

en: Check for newer versions of FileZilla
cs: Zjistit novější verze FileZilly

en: Check for updates
cs: Zjistit, zda existují novější verze

en: Check for updates failed
cs: Kontrola aktualizací selhala

en: Checking for correct external IP address
cs: Zjišťuji správnou externí IP adresu

en: Checking for updates
cs: Zjišťuji, zda existují novější verze

en: Choose the default local directory
cs: Vyberte výchozí místní složku

en: Chunk data improperly terminated
cs: Části dat chybně ukončeny

en: Cipher:
cs: Šifra:

en: Classic
cs: Klasické

en: Clear &Site Manager entries
cs: Vymazat položky ve &správci míst

en: Clear &layout cache
cs: &Vymazat vyrovnávací paměť rozvržení dialogů

en: Clear &quickconnect history
cs: Vymazat historii &rychlých spojení

en: Clear &reconnect information
cs: Vymazat informace pro &znovuspojení

en: Clear &transfer queue
cs: Vymazat &frontu přenosů

en: Clear history
cs: Odstranit historii

en: Clear private data
cs: Vymaž důvěrné údaje

en: Clear quickconnect bar
cs: Odstranit lištu rychlého spojení

en: Click on Finish to save your configuration.
cs: Klikněte na tlačítko Dokončit pro uložení vašeho nastavení.

en: Click on next to download the new version.
cs: Pro stáhnutí nové verze klikněte na další.

en: Client to server MAC:
cs: Klient na server MAC:

en: Client to server cipher:
cs: Šifra uživatele na server:

en: Close FileZilla
cs: Ukončí program FileZilla

en: Close all running instances of FileZilla
cs: Zavře všechny běžící instance FileZilly

en: Co&mments:
cs: Po&známky:

en: Column properties
cs: Vlastnosti sloupců

en: Column setup
cs: Nastavení sloupců

en: Command and its arguments should be properly quoted.
cs: Příkaz a jeho parametry musí být správně uzavřeny v uvozovkách.

en: Command failed
cs: Provedení příkazu selhalo

en: Command not supported
cs: Příkaz není podporován

en: Command not supported by this protocol
cs: Tento protokol nepodporuje daný příkaz

en: Command:
cs: Příkaz:

en: Comment
cs: Poznámka

en: Common name:
cs: Společné jméno:

en: Communication tainted by router or firewall
cs: Komunikace zkažená routerem nebo firewallem

en: Compare &modification time
cs: Porovnávat čas &poslední změny

en: Compare file&size
cs: Porovnávat &velikost souboru

en: Comparison &threshold (in minutes):
cs: &Práh porovnávání (v minutách):

en: Comparison threshold needs to be between 0 and 1440 minutes.
cs: Práh pro porovnávání musí být mezi 0 a 1440 minutami.

en: Compiled for:
cs: Cílová platforma:

en: Compiled on:
cs: Překládáno na:

en: Compiled with:
cs: Překladač:

en: Compiler flags:
cs: Parametry překladače:

en: Compressed
cs: Komprimovaný

en: Concurrent transfers
cs: Souběžné přenosy

en: Conditions are c&ase sensitive
cs: &Rozlišovat v podmínkách velikost písmen

en: Configuration test
cs: Test nastavení

en: Configure passive mode
cs: Nastavení pasivního režimu

en: Configure port range
cs: Nastavení rozsahu portů

en: Confirmation needed
cs: Vyžadováno potvrzení

en: Congratulations, your configuration seems to be working.
cs: Gratuluji, zdá se, že vaše nastavení funguje.

en: Connect bypassing proxy settings
cs: Nastavení obcházení proxy

en: Connect to specified Site Manager site
cs: Připojí se ke zvolenému místu ve Správci míst

en: Connected
cs: Připojen

en: Connecting
cs: Připojuji se

en: Connecting to %s
cs: Připojuji se k %s

en: Connecting to %s through proxy
cs: Připojuji se k %s přes proxy

en: Connecting to %s...
cs: Připojuji se k %s

en: Connecting to server
cs: Připojuji se k serveru

en: Connection
cs: Spojení

en: Connection attempt failed
cs: Pokus o spojení selhal

en: Connection attempt failed with "%s", trying next address.
cs: Pokus o spojení selhal s „%s“, zkouším další adresu.

en: Connection attempt failed with "%s".
cs: Pokus o spojení selhal chybou „%s“

en: Connection attempt interrupted by user
cs: Pokus o připojení přerušen uživatelem

en: Connection closed
cs: Spojení uzavřeno

en: Connection closed by server
cs: Spojení uzavřeno serverem

en: Connection established, initializing TLS...
cs: Spojení navázáno, inicializuji TLS...

en: Connection established, sending HTTP request
cs: Spojení navázáno, posílám HTTP požadavek

en: Connection established, waiting for welcome message...
cs: Spojení navázáno, čekám na uvítací zprávu...

en: Connection lost
cs: Spojení ztraceno

en: Connection not allowed by ruleset
cs: Spojení není povoleno souborem pravidel

en: Connection refused
cs: Spojení přerušeno

en: Connection timed out
cs: Spojení překročilo časový limit

en: Connection timed out.
cs: Spojení překročilo časový limit.

en: Connection with proxy established, performing handshake...
cs: Spojení s proxy navázáno, čekám na uvítací zprávu...

en: Connection with server got closed prematurely.
cs: Spojení se serverem bylo předčasně ukončeno.

en: Connection with the test server failed.
cs: Spojení s testovacím serverem selhalo.

en: Convert keyfile
cs: Převést klíčové soubor

en: Cop&y
cs: &Kopírovat

en: Copy (%d) of %s
cs: Kopie (%d) %s

en: Copy of %s
cs: Kopie %s

en: Could not accept connection: %s
cs: Nelze navázat spojení %s

en: Could not connect to server
cs: Nelze se spojit se serverem

en: Could not connect to server: %s
cs: Nelze se spojit se serverem %s

en: Could not convert command to server encoding
cs: Nelze převést příkaz do kódování používaného serverem

en: Could not convert private key
cs: Nelze převést privátní klíč

en: Could not determine the target of the Drag&Drop operation.
    Either the shell extension is not installed properly or you didn't drop the files into an Explorer window.
cs: Nepodařilo se určit cíl přetahování.
    Buď není správně nainstalováno rozšíření shellu nebo jste soubory nepřetáhl do okna Průzkumníka.

en: Could not establish connection to server
cs: Nelze navázat spojení se serverem

en: Could not find the resource files for FileZilla, closing FileZilla.
    You can set the data directory of FileZilla using the '--datadir <custompath>' commandline option or by setting the FZ_DATADIR environment variable.
cs: Nelze nalézt soubory prostředků FileZilly, ukončuji FileZillu.
    Můžete nastavit složku s daty FileZilly pomocí parametru „--datadir <custompath>“ z příkazového řádku nebo nastavením proměnné prostředí FZ_DATADIR.

en: Could not generate custom login sequence.
cs: Nelze vytvořit vlastní přihlašovací sekvenci.

en: Could not get reply from fzputtygen.
cs: Nelze získat odpověď od fzputtygen.

en: Could not get temporary directory to download file into.
cs: Nelze získat složku pro dočasné soubory, do které měl být soubor stažen.

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
cs: Nelze načíst „%s“, ubezpečte se prosím, že je soubor platný a že je k němu přístup.
    Změny provedené ve správci míst nebudou uloženy.

en: Could not load keyfile
cs: Nelze načíst soubor s klíčem

en: Could not load private key
cs: Nelze načíst privátní klíč

en: Could not parse server address:
cs: Nelze přečíst adresu serveru:

en: Could not read from socket: %s
cs: Nelze číst ze socketu: %s

en: Could not seek to offset %s within file
cs: Nelze se přesunou na ofset %s uvnitř souboru

en: Could not seek to the end of the file
cs: Nelze se přesunout na konec souboru

en: Could not send command to fzputtygen.
cs: Nelze poslat příkaz pro fzputtygen.

en: Could not spawn IO thread
cs: Nelze spustit vlákno pro vstup a výstup

en: Could not start proxy handshake: %s
cs: Nelze začít handshake s proxy: %s

en: Could not start transfer
cs: Nelze spustit přenos

en: Could not write "%s", any changes to the Site Manager could not be saved: %s
cs: Nelze zapsat „%s“, změny ve správci míst nemohou být uloženy: %s.

en: Could not write "%s", the queue could not be saved.
    %s
cs: Nelze zapsat „%s“, fronta nemůže být uložena.
    %s

en: Could not write "%s", the selected sites could not be exported: %s
cs: Nelze zapsat „%s“, vybraná místa nemohou být exportována: %s

en: Could not write "%s": %s
cs: Nelze zapsat „%s“: %s

en: Could not write keyfile: %s
cs: Nelze zapsat soubor s klíčem: %s

en: Could not write to local file
cs: Nelze zapsat místní soubor

en: Could not write to socket: %s
cs: Nelze zapsat do socketu: %s

en: Country:
cs: Země:

en: Crashes FileZilla instantly. Only used to debug the exception handler
cs: Nechá FileZillu spadnout. Používá se k ladění obsluhy výjimek

en: Create a new subdirectory in the current directory
cs: Vytvořit novou vnořenou složku v aktuální složce

en: Create directory
cs: Nová složka

en: Creating directory
cs: Vytvářím složku

en: Creating directory '%s'...
cs: Vytvářím složku „%s“...

en: Critical error
cs: Kritická chyba

en: Current transfer type is set to ASCII.
cs: Nynější způsob přenosu je nastaven na ASCII.

en: Current transfer type is set to automatic detection.
cs: Nynější způsob přenosu je nastaven na automatickou detekci.

en: Current transfer type is set to binary.
cs: Nynější způsob přenosu je nastaven na binární.

en: Cus&tom
cs: V&lastní

en: Custom filter set
cs: Vlastní sada filtrů

en: Custom server
cs: Vlastní server

en: D&ata type
cs: Typ &dat

en: D&ecimal prefixes using SI symbols (e.g. 1 KB = 1000 bytes)
cs: &Desítkové předpony s použitím značek SI (např. 1 KB = 1000 bajtů)

en: D&efault
cs: Vý&chozí

en: D&elete
cs: &Odstranit

en: D&isable all
cs: &Zakázat všechny

en: DOS-like with virtual paths
cs: DOS - jako s virtuálními cestami

en: Dangerous filetype
cs: Nebezpečný typ souboru

en: Data socket closed too early.
cs: Datový soket se uzavřel příliš brzy.

en: Date formatting
cs: Formátování data

en: Date/time format
cs: Formátování času a data

en: Date/time unknown
cs: Neznámé datum a čas

en: Debug
cs: Ladění

en: Debugging settings
cs: Nastavení ladění

en: Default &local directory:
cs: Výchozí &místní složka:

en: Default (Autodetect)
cs: Výchozí (automatická detekce)

en: Default editor not properly quoted.
cs: Výchozí editor nemá správně zadány uvozovky.

en: Default file exists action
cs: Výchozí chování, pokud soubor již existuje

en: Default r&emote directory:
cs: Výchozí &vzdálená složka:

en: Default remote path cannot be parsed. Make sure it is valid and is supported by the selected servertype.
cs: Výchozí vzdálená cesta nemůže být zpracována. Ujistěte se, zda je správně zapsaná a zda ji podporuje server.

en: Default system language
cs: Výchozí jazyk systému

en: Default transfer mode:
cs: Výchozí režim přenosu:

en: Default transfer type:
cs: Výchozí typ spojení:

en: Default: http://ip.filezilla-project.org/ip.php
cs: Výchozí: http://ip.filezilla-project.org/ip.php

en: Delay between failed connection attempts has to be between 1 and 999 seconds.
cs: Interval mezi neúspěšnými pokusy o spojení musí být mezi 1 a 999 sekundami.

en: Delete Site Manager entry
cs: Vymazat položku ve správci míst

en: Delete selected directory
cs: Odstranit vybranou složku

en: Delete selected files and directories
cs: Odstranit vybrané soubory a složky

en: Desktop
cs: Plocha

en: Details
cs: Detaily

en: Details for new key:
cs: Detaily pro nový klíč:

en: Dire&ctories
cs: &Složky

en: Direction
cs: Směr

en: Directory
cs: Složka

en: Directory comparison
cs: Porovnávání složek

en: Directory comparison failed
cs: Porovnání složek selhalo

en: Directory listing aborted by user
cs: Výpis složky přerušen uživatelem

en: Directory listing failed
cs: Výpis složky selhal

en: Directory listing filters
cs: Filtry výpisu složky

en: Directory listing successful
cs: Výpis složky proběhl úspěšně

en: Disa&ble all
cs: Z&akázat všechny

en: Disable this option again if you will not be able to see the correct directory contents anymore.
cs: Pokud se vám přestane správně zobrazovat obsah složek, vypněte toto nastavení.

en: Disconnect from server
cs: Odpojení od serveru

en: Disconnected from server
cs: Odpojen od serveru

en: Disconnected from server: %s
cs: Odpojen od serveru: %s

en: Disconnecting from previous server
cs: Odpojuji od předchozího serveru

en: Disconnects from the currently visible server
cs: Odpojení od momentálně zobrazeného serveru

en: Display about dialog
cs: Zobrazí dialog s informacemi o programu

en: Do &nothing
cs: &Nedělat nic

en: Do you really want to check for beta versions?
    Unless you want to test new features, keep using stable versions.
cs: Opravdu chcete zjišťovat i betaverze?
    Pokud nechcete testovat nové funkce, měli byste zůstat u stabilních verzí.

en: Do you really want to close FileZilla?
cs: Chcete opravdu ukončit FileZillu?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries and the transfer queue?
cs: Chcete opravdu odstranit všechny položky ve správci míst a vymazat frontu přenosů?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries?
cs: Chcete opravdu odstranit všechny položky ve správci míst?

en: Do you really want to delete selected entry?
cs: Chcete opravdu odstranit vybranou položku?

en: Do you really want to delete the transfer queue?
cs: Chcete opravdu vymazat frontu přenosů?

en: Do you really want to send '%s' to the server?
cs: Chcete opravdu poslat „%s“ serveru?

en: Don't use external IP address on &local connections.
cs: Nepoužívat externí IP adresu pro &lokální spojení.

en: Dotfiles are filenames starting with a dot, e.g. .htaccess
cs: Tečkové soubory jsou soubory mající na začátku tečku, například .htaccess

en: Download
cs: Stáhnout

en: Download &limit:
cs: Limit pro s&tahování

en: Download selected directory
cs: Stáhnout vybranou složku

en: Download selected files and directories
cs: Stáhnout vybrané soubory a složky

en: Downloading
cs: Stahuji

en: Downloading %s
cs: Stahuji %s

en: Downloads
cs: Stahování

en: Drag&drop between different instances of FileZilla has not been implemented yet.
cs: Přetahování mezi různými instancemi FileZilly zatím nebylo implementováno.

en: Drag&drop between different servers has not been implemented yet.
cs: Přetahování mezi různými servery zatím nebylo implementováno.

en: Duplicate filter name
cs: Již použité jméno filtru

en: E&nable all
cs: &Povolit všechny

en: E&xecute
cs: Sp&ouštění

en: E&xit
cs: &Konec

en: E-Mail:
cs: E-mail:

en: Each filter needs at least one condition.
cs: Každý filtr musí mít alespoň jednu podmínku.

en: Edit filters
cs: Upravit filtry

en: Edit the file with the configured editor and upload changes to the server.
cs: Upravovat soubor nastaveným editorem a nahrát změny na server.

en: Email:
cs: E-mail:

en: Empty command
cs: Prázdný příkaz

en: Empty command.
cs: Prázdný příkaz

en: Empty directory listing
cs: Prázdný výpis složky

en: Empty directory.
cs: Prázdná složka.

en: Empty file extension.
cs: Prázdná přípona.

en: Empty filter names are not allowed.
cs: Filtr musí mít jméno.

en: Empty name
cs: Chybí jméno

en: Empty quoted string.
cs: Prázdný text v uvozovkách.

en: En&able all
cs: P&ovolit všechny

en: Encrypted
cs: Šifrovaný

en: Encryption
cs: Šifrování

en: Encryption details
cs: Informace o šifrování

en: End comparison and change sorting order?
cs: Ukončit porovnávání a změnit řazení?

en: Enter &custom command...
cs: &Zadat vlastní příkaz...

en: Enter command
cs: Zadejte příkaz

en: Enter custom command
cs: Zadat vlastní příkaz

en: Enter filter name
cs: Zadejte jméno filtru

en: Enter name for filterset
cs: Zadejte jméno sady filtrů

en: Enter password
cs: Zadejte heslo

en: Enter the address of the server.
    To specify the server protocol, prepend the host with the protocol identifier. If no protocol is specified, the default protocol (ftp://) will be used.
    You can also enter complete URLs in the form protocol://user:pass@host:port here, the values in the other fields will be overwritten then.
cs: Zadejte adresu serveru.
    Pokud chcete zadat protokol, připojte jeho označení před jméno hostitele. Pokud žádný nezadáte použije se výchozí hodnota (ftp://).
    Do tohoto políčka můžete též zadat kompletní URL ve formátu protokol://jméno:heslo@hostitel:port, hodnoty v ostatních polích pak budou přepsány.

en: Enter the password for the file '%s'.
    Please note that the converted file will not be password protected.
cs: Zadejte heslo pro soubor „%s“.
    Konvertovaný soubor již nebude dále chráněn heslem.

en: Enter the port on which the server listens.
    The default for FTP is 21, the default for SFTP is 22.
cs: Zadejte port, na kterém server naslouchá.
    Výchozím portem pro FTP je 21, pro SFTP 22.

en: Enter username and password
cs: Zadejte uživatelské jméno a heslo

en: Error exporting settings
cs: Během exportování nastavení nastala chyba

en: Error importing
cs: Během importování nastala chyba

en: Error loading xml file
cs: Chyba při načítání XML souboru

en: Error starting program
cs: Chyba spouštění programu

en: Error writing xml file
cs: Chyba při zápisu XML souboru

en: Error:
cs: Chyba:

en: Examples
cs: Příklady:

en: Exe&cute
cs: Spo&uštění

en: Executable
cs: Spustitelný soubor

en: Executable contains no version info, cannot check for updates.
cs: Spustitelný soubor neobsahuje informaci o verzi, nelze zkontrolovat aktualizace.

en: Explorer
cs: Průzkumník

en: Export &Queue
cs: Exportovat &frontu

en: Export &Settings
cs: Exportovat &nastavení

en: Export settings
cs: Nastavení exportu

en: F&ilter name:
cs: &Jméno filtru:

en: FTP Engine not initialized, can't connect
cs: FTP jádro není inicializováno, nelze se spojit

en: FTP Keep-alive
cs: Udržuj spojení FTP

en: FTP Proxy
cs: FTP proxy

en: FTP uses secondary connections for data transfers. These additional connections can be established in two ways.
cs: FTP používá sekundární spojení pro přenos dat. Tato další spojení mohou být navázána dvěma způsoby.

en: FTPES - FTP over explicit TLS/SSL
cs: FTPES - FTP přes explicitní TLS/SSL

en: FTPS - FTP over implicit TLS/SSL
cs: FTPS - FTP přes implicitní TLS/SSL

en: Failed to change directory
cs: Nepodařilo se změnit složku

en: Failed to change language
cs: Nepodařilo se změnit jazyk

en: Failed to check for newer version of FileZilla.
cs: Nepodařilo se zjistit, zda existuje novější verze FileZilly.

en: Failed to copy or move sites
cs: Nepodařilo se zkopírovat nebo přesunout místa

en: Failed to create backup copy of xml file
cs: Nelze vytvořit záložní kopii XML souboru

en: Failed to create listen socket, aborting
cs: Nepodařilo se vytvořit naslouchající soket, končím.

en: Failed to create listening socket for active mode transfer
cs: Nepodařilo se vytvořit naslouchající soket pro aktivní režim přenosu

en: Failed to download the latest version of FileZilla.
cs: Nepodařilo se stáhnout novější verzi FileZilly.

en: Failed to get 'My Documents' path
cs: Nepodařilo se získat cestu ke složce „Dokumenty“

en: Failed to get desktop path
cs: Nepodařilo se získat cestu k ploše

en: Failed to get peer address of control connection, connection closed.
cs: Nepodařilo se získat kolegovu adresu kontrolního spojení, spojení ukončeno.

en: Failed to get peer address of data connection, connection closed.
cs: Nepodařilo se získat kolegovu adresu datového spojení, spojení ukončeno.

en: Failed to initialize FTP engine
cs: Nelze inicializovat FTP

en: Failed to initialize TLS.
cs: Nelze inicializovat TLS.

en: Failed to load panels, invalid resource files?
cs: Nelze načíst panely, poškozené soubory prostředků?

en: Failed to load private key: %s
cs: Chyba při načítání soukromého klíče: %s

en: Failed to open "%s" for reading
cs: Nelze otevřít „%s“ pro čtení

en: Failed to open "%s" for writing
cs: Nelze otevřít „%s“ pro zapisování

en: Failed to receive data
cs: Nepodařilo se přijmout data.

en: Failed to retrieve directory listing
cs: Nelze získat výpis složky

en: Failed to retrieve external ip address, aborting
cs: Nepodařilo se získat externí IP adresu, končím

en: Failed to retrieve external ip address, using local address
cs: Nepodařilo se získat externí IP adresu, použiji lokální

en: Failed to retrieve local ip address.
cs: Nepodařilo se získat lokální IP adresu.

en: Failed to retrieve local ip address. Aborting
cs: Nepodařilo se získat lokální IP adresu. Končím

en: Failed to retrieve the external IP address.
cs: Nepodařilo se získat externí IP adresu.

en: Failed to send command.
cs: Nepodařilo se poslat příkaz.

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language
cs: Nepodařilo se nastavit jazyk na %s (%s), používám výchozí jazyk systému.

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language (%s, %s).
cs: Nepodařilo se nastavit jazyk na %s (%s), používám výchozí jazyk systému (%s, %s).

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language.
cs: Nepodařilo se nastavit jazyk na %s (%s), používám výchozí jazyk systému.

en: Failed to set language to %s, using default system language
cs: Nepodařilo se nastavit jazyk na %s, používám výchozí jazyk systému

en: Failed to set language to %s, using default system language (%s, %s).
cs: Nepodařilo se nastavit jazyk na %s, používám výchozí jazyk systému (%s, %s).

en: Failed to set language to %s, using default system language.
cs: Nepodařilo se nastavit jazyk na %s, používám výchozí jazyk systému.

en: Failed to validate settings
cs: Chyba v nastavení

en: Failed to write to file %s
cs: Chyba při zápisu do souboru %s

en: Failed to write xml file
cs: Chyba při zápisu XML souboru

en: Failed transfers
cs: Neúspěšné přenosy

en: Fall back to active mode
cs: Vrátit se k aktivnímu režimu

en: Fil&e:
cs: Sou&bor:

en: Fil&es
cs: Sou&bory

en: File
cs: Soubor

en: File Types
cs: Typy souborů

en: File does not contain any importable data.
cs: Soubor neobsahuje žádné údaje, které by bylo možné načíst.

en: File editing
cs: Editace souborů

en: File exists
cs: Soubor existuje

en: File exists action
cs: Soubor již existuje

en: File has changed
cs: Soubor byl změněn

en: File not found
cs: Soubor nenalezen

en: File transfer successful
cs: Přenos souboru úspěšný

en: File transfers still in progress.
cs: Stále probíhá přenos souboru.

en: File would transfer with ASCII data type.
cs: Soubor by měl být přenášen jako ASCII.

en: File would transfer with binary data type.
cs: Soubor by měl být přenášen jako binární.

en: FileZilla Error
cs: FileZilla hlásí chybu

en: FileZilla can now test your configuration to ensure everything is configured properly.
cs: FileZilla nyní může otestovat vaši konfiguraci, aby se ujistila, že vše je nastaveno správně.

en: FileZilla is running in kiosk mode.
    'Normal' and 'Account' logontypes are not available in this mode.
cs: FileZilla je spuštěna v režimu kiosek.
    Metody přihlašování „Normální“ a „Účet“ nejsou povoleny v tomto režimu.

en: FileZilla needs to be restarted for the language change to take effect.
cs: Aby se změna jazyka uplatnila, musí být FileZilla ukončena a znovu spuštěna.

en: Filelist status &bars
cs: &Stavový řádek souborů

en: Filename
cs: Jméno souboru

en: Filename &filters...
cs: &Filtry jmen souborů...

en: Filename cannot be constructed for directory %s and filename %s
cs: Nemůže být vytvořeno jméno souboru pro složku %s a jméno souboru %s

en: Filename invalid
cs: Neplatné jméno souboru

en: Filename unchanged
cs: Jméno souboru nezměněno

en: Filename:
cs: Jméno souboru:

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
cs: Jména souborů nesmí obsahovat žádný z těchto znaků: / * ? < > |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
cs: Jména souborů nesmí obsahovat žádný z těchto znaků: / \ : * ? " < > |

en: Files currently being edited
cs: Právě editované soubory

en: Filesize
cs: Velikost souboru

en: Filesize format
cs: Formátování velikostí

en: Filetype
cs: Typ souboru

en: Filetype associations
cs: Přidružení podle typu souboru

en: Filter applies to:
cs: Filtr platí pro:

en: Filter name already exists
cs: Filtr s tímto jménem již existuje

en: Filter set already exists
cs: Sada filtrů s tímto jménem již existuje

en: Filter the directory listings
cs: Filtrovat výpisy složek

en: Filter validation failed
cs: Selhalo ověření filtru

en: Fingerprint (MD5):
cs: Otisk (MD5):

en: Fingerprint (SHA-1):
cs: Otisk (SHA-1):

en: Firewall and router configuration wizard
cs: Průvodce nastavením firewallu a routeru

en: For more detailed information about what these options do, please run the network configuration wizard.
cs: Pro podrobnější informace o tom, co tato nastavení znamenají, spusťte prosím průvodce nastavením sítě.

en: For reliability you should specify a range of at least 10 ports.
cs: Pro zajištění spolehlivosti byste měli zadat rozsah alespoň 10 portů.

en: Force &UTF-8
cs: Vynutit &UTF-8

en: Force showing &hidden files
cs: Vynutit zobrazování &skrytých souborů

en: Force showing hidden files
cs: Vynutit zobrazování skrytých souborů

en: Format specifications:
cs: Pravidla formátu:

en: Format: Extension followed by properly quoted command and arguments.
cs: Formát: přípona, následovaná správně uvozenými příkazem a jeho parametry.

en: General
cs: Základní

en: General SOCKS server failure
cs: Nastala chyba všeobecného SOCKS serveru

en: Generic proxy
cs: Všeobecná proxy

en: Get external IP address from the following URL:
cs: Získat externí IP adresu z následujícího URL:

en: Given filterset name already exists, overwrite filter set?
cs: Zadané jméno sady filtrů již existuje, přepsat?

en: Group permissions
cs: Oprávnění skupiny

en: H&igh
cs: &Vysoká

en: Hidden
cs: Skrytý

en: High
cs: Vysoká

en: Highest
cs: Nejvyšší

en: Highest available port has to be a number between 1024 and 65535.
cs: Nejvyšší využitelný port musí být číslo mezi 1024 a 65535.

en: Hold the shift key to toggle the filter state on both sides simultaneously.
cs: Stiskněte klávesu SHIFT, aby se stav filtrů na obou stranách přepínal současně.

en: Homepage:
cs: Domovská stránka:

en: Host key fingerprint:
cs: Otisk klíče uživatele:

en: Host key mismatch
cs: Nesouhlasí hostitelský klíč

en: Host starts with '[' but no closing bracket found.
cs: Hostitel začíná „[“, ale koncová část nebyla nalezena.

en: Host unreachable
cs: Host je nedostupný

en: Host:
cs: Platforma:

en: Hours,
cs: hodin,

en: I&SO 8601 (example: 15:47)
cs: ISO &8601 (příklad: 15:47)

en: If no data can be sent or received during this time, the connection will be closed and FileZilla will try to reconnect.
cs: Pokud během této doby nebudou žádná data přijata nebo odeslána, spojení bude ukončeno a FileZilla se pokusí navázat nové.

en: If reporting bugs, please provide logs with "Verbose" logging level.
cs: Při hlášení chyb uveďte prosím výpisy s nastavenou úrovní „Podrobné“.

en: If the automatic test at the end of this wizard succeeds, but you cannot transfer files to a particular server, the server might be misconfigured and you should try active mode. You can set the transfer mode on a per-server basis in the Site Manager.
cs: Pokud automatický test na konci tohoto průvodce uspěje, ale přesto nepůjde přenášet soubory s nějakým serverem, je možné, že je daný server špatně nastaven a měli byste vyzkoušet aktivní režim. Režim přenosu lze pro jednotlivé servery nastavit ve správci míst.

en: If the fallback option is enabled, you will be able to connect to misconfigured servers which reject the selected transfer mode.
cs: Pokud je povolen návrat k druhému režimu, budete se schopni spojit se špatně nastavenými servery, které odmítnou vybraný režim přenosu.

en: If this problem persists, please contact your router or firewall manufacturer for a solution.
cs: Pokud problém setrvává, kontaktujte prosím výrobce vašeho routeru nebo firewallu pro řešení.

en: If this problem stays, please contact your router manufacturer.
cs: Pokud problém setrvává, kontaktujte prosím výrobce vašeho routeru.

en: If using 'overwrite if newer', your system time has to be synchronized with the server. If the time differs (e.g. different timezone), specify a timezone offset in the site manager.
cs: Pokud jste nastavili „Přepsat, pokud je novější“, musí být váš systémový čas synchronizován se serverem. Pokud se čas liší (např. jiná časová zóna), nastavte posun časové zóny ve správci míst.

en: If using timestamp based comparison, consider two files equal if their timestamp difference does not exceed this threshold.
cs: Pokud používáte porovnávání podle času souboru, jsou za stejné považovány soubory, které jejichž rozdíl času nepřekročí tento práh.

en: If you change the language, you should restart FileZilla.
cs: Po změně jazyka byste měli FileZillu ukončit a znovu spustit.

en: If you click on test, FileZilla will connect to probe.filezilla-project.org and will perform some simple tests.
cs: Pokud kliknete na test, FileZilla se spojí s probe.filezilla-project.org a provede několik jednoduchých testů.

en: If you close FileZilla, your changes will be lost.
cs: Pokud ukončíte FileZillu, vaše změny budou ztraceny.

en: If you enter the wrong filetypes, those files may get corrupted when transferred.
cs: Pokud špatně zadáte typy souborů, mohou se pak při přenosu poškodit.

en: If you get any errors, your configuration is not correct.
cs: Pokud budou výsledkem nějaké chyby, není vaše nastavení v pořádku.

en: If you have problems to retrieve directory listings or to transfer files, try to change the default transfer mode.
cs: Máte-li problém získat výpis složky nebo přenést soubory, zkuste změnit výchozí režim přenosu.

en: If you keep having problems with a specific server, the server itself or a remote router or firewall might be misconfigured. In this case try to toggle passive mode and contact the server administrator for help.
cs: Pokud potíže s daným serverem setrvávají, pak tento server nebo vzdálený router nebo firewall může být špatně nastaven. Zkuste nastavit pasivní režim a kontaktujte administrátora serveru pro pomoc.

en: If you successfully complete the wizard and the final test succeeds, any firewalls and routers you have should be configured properly.
cs: Pokud dokončíte tohoto průvodce a závěrečný test uspěje, vaše firewally a routery by měli být správně nastaveny.

en: If you use a firewall, make sure FileZilla is allowed to accept connection on all given ports.
cs: Pokud používáte firewall, ubezpečte se, že FileZilla má povoleno přijmout spojení na všech zadaných portech.

en: If you use a router, make sure all these ports are forwarded to the machine you're running FileZilla on.
cs: Pokud používáte router, ubezpečte se, že všechny tyto porty jsou forwardovány k počítači, na kterém FileZilla běží.

en: If your router keeps changing the IP address, please contact your router manufacturer.
cs: Pokud váš router pořád mění IP adresu, kontaktujte prosím výrobce vašeho routeru.

en: Import data from older version
cs: Importovat data ze starší verze

en: Import settings
cs: Nastavení importu

en: Import successful
cs: Úspěšný import

en: Improperly quoted association.
cs: Špatně použity uvozovky u nastavení typu souboru.

en: In active mode, FileZilla has to listen on a port for data transfers. You have to specify which ports FileZilla will use.
cs: V aktivním režimu musí FileZilla poslouchat na portu pro datové přenosy. Musíte zadat, které porty bude FileZilla používat.

en: In case you have a router, you will have to forward all available ports, as FileZilla has no influence on the ports your system chooses.
cs: V případě, že máte router, musíte forwardovat všechny dostupné porty, neboť FileZilla nemá vliv na to, jaký port operační systém vybere.

en: In case you prefer automatic updates, you can enable automatic update checks in the settings dialog.
cs: Pokud máte raději automatické aktualizace, můžete povolit kontrolu nových verzí v dialogu nastavení.

en: In order to use active mode, FileZilla needs to know your external IP address.
cs: Abyste mohli použít aktivní režim, musí FileZilla znát vaši externí IP adresu.

en: In passive mode, which is recommended for most users, FileZilla asks the server for a port and connects to the given port. Not much configuration has to be done for this.
cs: V pasivním režimu, který je doporučen pro většinu uživatelů, se FileZilla zeptá serveru na port a pak se na něj připojí. K tomuto není potřeba mnoho nastavovat.

en: Incorrect password
cs: Neplatné heslo

en: Initializing TLS...
cs: Inicializuji TLS...

en: Interactive
cs: Interaktivní

en: Interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Interrupted by user
cs: Přerušeno uživatelem

en: Invalid Content-Length
cs: Neplatný Content-Length

en: Invalid HTTP Response
cs: Neplatná HTTP odpověď

en: Invalid character sequence received, disabling UTF-8. Select UTF-8 option in site manager to force UTF-8.
cs: Přijata neplatná posloupnost znaků, vypínám UTF-8. Pokud si chcete vynutit používání UTF-8, nastavte UTF-8 ve správci míst.

en: Invalid chunk size
cs: Neplatná velikost části

en: Invalid data received
cs: Přijata neplatná data

en: Invalid date
cs: Neplatné datum

en: Invalid filename
cs: Neplatné jméno souboru

en: Invalid host, after closing bracket only colon and port may follow.
cs: Neplatný hostitel, po uzavírací závorce může následovat pouze dvojtečka a číslo portu.

en: Invalid input
cs: Neplatný vstup

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
cs: Zadán neplatný port. Port musí mít hodnotu mezi 1 a 65535.

en: Invalid protocol specified. Valid protocols are:
    ftp:// for normal FTP,
    sftp:// for SSH file transfer protocol,
    ftps:// for FTP over SSL (implicit) and
    ftpes:// for FTP over SSL (explicit).
cs: Specifikován neplatný protokol. Platné protokoly jsou:
    ftp:// pro běžné FTP,
    sftp:// pro protokol přenosu souborů přes SSH,
    ftps:// pro FTP přes SSL (implicitní) a
    ftpes:// pro FTP přes SSL (explicitní).

en: Invalid response code
cs: Neplatný kód odpovědi

en: Invalid site path
cs: Neplatná složka místa

en: Invalid size in condition
cs: Neplatná velikost v podmínce

en: Invalid username given.
cs: Neplatné uživatelské jméno.

en: Keep directories on top
cs: Složky vždy na začátku výpisu

en: Keep in mind that not all servers support this feature and may return incorrect listings if this option is enabled. Although FileZilla performs some tests to check if the server supports this feature, the test may fail.
cs: Některé servery nemusí tuto vlastnost podporovat a mohou vracet špatné seznamy souborů, pokud je toto nastavení aktivní. FileZilla se sice snaží server otestovat, zda tuto vlastnost podporuje, ale tyto testy mohou selhat.

en: Key exchange
cs: Výměna klíčů

en: L&owest
cs: Ne&jnižší

en: Language
cs: Jazyk

en: Language changed
cs: Jazyk změněn

en: Last modified
cs: Poslední změna

en: Layout
cs: Rozložení

en: Limit for concurrent &downloads:
cs: Maximální &počet současných stahování:

en: Limit for concurrent &uploads:
cs: Maximální počet současných &nahrávání na server:

en: Limit local ports
cs: Omezit lokální porty

en: Line length exceeded
cs: Překročena délka řádku

en: Listen socket closed
cs: Naslouchající soket uzavřen.

en: Listing:
cs: Výpis:

en: Lo&west available port:
cs: &Nejnižší využitelný port:

en: Local
cs: Místní

en: Local file
cs: Místní soubor:

en: Local file does not exist.
cs: Místní soubor neexistuje.

en: Local file is a directory instead of a regular file.
cs: Místní soubor je složka místo běžného souboru.

en: Local filters:
cs: Místní filtry:

en: Local site:
cs: Místní složka:

en: Locality:
cs: Lokalita:

en: Logging
cs: Záznam

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Cannot fall back to local charset since using proxy.
cs: Údaje pro přihlášení obsahují i jiné než ASCII znaky a server by nemusel podporovat UTF-8. Nelze se vrátit k místní znakové sadě, protože je použito proxy.

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Trying local charset.
cs: Údaje pro přihlášení obsahují i jiné než ASCII znaky a server by nemusel podporovat UTF-8. Zkouším místní znakovou sadu.

en: Login sequence fully executed yet not logged in. Aborting.
cs: Přihlašovací sekvence byla dokončena, ale přesto nejste přihlášen. Stornuji.

en: Low
cs: Nízká

en: Lowest
cs: Nejnižší

en: Lowest available port has to be a number between 1024 and 65535.
cs: Nejnižší využitelný port musí být číslo mezi 1024 a 65535.

en: Malformed chunk data: %s
cs: Špatně utvořená část dat: %s

en: Malformed header: %s
cs: Špatně utvořená hlavička: %s

en: Malformed reply, server not sending proper line endings
cs: Špatně utvořená odpověď, server neposílá správné konce řádků

en: Manual transfer
cs: Ruční přenos

en: Match all of the following
cs: Splňují všechny následující podmínky

en: Maximum simultaneous &transfers:
cs: &Maximální počet souběžných přenosů:

en: Message log
cs: Log zpráv

en: Message log position
cs: Pozice logu zpráv

en: Minutes
cs: minut

en: Move &down
cs: Posunout &dolů

en: Move &up
cs: Posunout &nahoru

en: My Computer
cs: Tento počítač

en: My Documents
cs: Dokumenty

en: My Sites
cs: Moje místa

en: N/a
cs: Neznámý

en: Name already exists
cs: Jméno je již použito

en: Name:
cs: Název:

en: Need to enter filter name
cs: Musíte zadat jméno filtru

en: Need to specify a character encoding
cs: Musíte uvést znakovou sadu

en: Network unreachable
cs: Síť je nedostupná

en: New &Folder
cs: Nová &složka

en: New directory
cs: Nová složka

en: New filter
cs: Nový filtr

en: New folder
cs: Nová složka

en: New site
cs: Nové místo

en: Next to the transfer queue
cs: Vedle fronty přenosů

en: No
cs: ne

en: No category to export selected
cs: Nebyla vybrána žádná skupina pro export

en: No command given, aborting.
cs: Nebyl zadán žádný příkaz, stornuji operaci.

en: No external IP address set, trying default.
cs: Nezadána žádná externí IP adresa, zkouším výchozí.

en: No files are currently being edited.
cs: Žádné soubor nejsou právě editovány.

en: No filter name given
cs: Nezadáno jméno filtru

en: No host given, please enter a host.
cs: Nezadán hostitel, zadejte ho prosím.

en: No images available
cs: Žádné ikony nejsou dostupné

en: No more files in the queue!
cs: Fronta je prázdná!

en: No name for the filterset given.
cs: Nezadáno jméno sady filtrů.

en: No sites available
cs: Žádná místa nejsou dostupná

en: No supported SOCKS5 auth method
cs: Nepodporovaná metoda ověřování SOCK5

en: No username given.
cs: Nezadáno uživatelské jméno.

en: None
cs: Nic

en: None selected yet
cs: Žádný nevybrán

en: Normal
cs: Normální

en: Not connected to any server
cs: Nepřipojen k žádnému serveru

en: Not connected to any server.
cs: Nepřipojen k žádnému serveru.

en: Note that this feature is only supported using the FTP protocol.
cs: Upozornění: zobrazování skrytých souborů je podporováno pouze u FTP protokolu.

en: Note: This only works with plain, unencrypted FTP connections.
cs: Upozornění: proxy server funguje jen s nešifrovanými FTP spojeními.

en: Note: Using a generic proxy forces passive mode on FTP connections.
cs: Poznámka: použití všeobecné proxy přepne na pasivní typ spojení.

en: Number of decimal places:
cs: Počet desetinných míst:

en: Number of retries has to be between 0 and 99.
cs: Počet pokusů musí být mezi 0 a 99.

en: O&pen file
cs: &Otevřít soubor

en: O&verwrite
cs: Přeps&at

en: On the following pages, the selected transfer mode will be configured, as well as the fallback mode if enabled.
cs: Na následujících stránkách bude nastaven vybraný režim přenosu a pokud jste povolili návrat k druhému režimu přenosu, pak i ten.

en: Once
cs: jedenkrát

en: Only the versions of FileZilla and the operating system you are using will be submitted to the server.
cs: Na server jsou odeslány pouze údaje o verzi FileZilly a operačního systému, který používáte.

en: Open the Site Manager
cs: Otevřít správce míst

en: Open the file.
cs: Otevřít soubor.

en: Open the settings dialog of FileZilla
cs: Otevře dialog s nastavením FileZilly

en: Opened as:
cs: Otevřeno jako:

en: Opening failed
cs: Otevření selhalo

en: Opens the Site Manager
cs: Otevře správce míst

en: Opens the directory listing filter dialog. Right-click to toggle filters.
cs: Otevřít nastavení filtrů výpisu složky. Pravým kliknutím zapnete nebo vypnete filtrování.

en: Operating system problem detected
cs: Zjištěn problém operačního systému

en: Organization:
cs: Organizace:

en: Other:
cs: Jiné:

en: Ov&erwrite if source newer
cs: Přepsat, pokud je zdroj &novější

en: Over&write if source newer
cs: Přepsat, po&kud je zdroj novější

en: Overview
cs: Přehled

en: Overwrite &if source newer
cs: Přepsat, pokud je zdroj &novější

en: Overwrite if different size
cs: Přepsat, pokud se liší velikost

en: Overwrite if different size or source newer
cs: Přepsat, pokud se liší velikost nebo je zdroj novější

en: Owner permissions
cs: Oprávnění vlastníka

en: P&roxy host:
cs: P&roxy hostitel:

en: PORT command tainted by router or firewall.
cs: Příkaz PORT poškozen routerem nebo firewallem.

en: Pa&ssive (recommended)
cs: &Pasivní (doporučený)

en: Package
cs: Balík

en: Parameter not a valid URL
cs: Parametr není platná URL

en: Pass&word:
cs: Hesl&o:

en: Passive (recommended)
cs: Pasivní (doporučený)

en: Passive mode
cs: Pasivní režim

en: Passive mode has been set as default transfer mode.
cs: Pasivní režim byl nastaven jako výchozí přenosový režim.

en: Password required
cs: Heslo je vyžadováno

en: Path
cs: Cesta

en: Path cannot be constructed for directory %s and subdir %s
cs: Cesta nemůže být vytvořena pro složku %s a podsložku %s

en: Pending removal
cs: Čeká na odstranění

en: Permission
cs: Oprávnění

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Please check http://filezilla-project.org for the most recent version of FileZilla.
cs: Podívejte se prosím na http://filezilla-project.org pro získání nejnovější verze FileZilly.

en: Please check on http://filezilla-project.org/probe.php that the server is running and carefully check your settings again.
cs: Prosím ověřte na stránce http://filezilla-project.org/probe.php, že server běží a znovu pečlivě zkontrolujte svá nastavení.

en: Please check the package manager of your system for an updated package or visit http://filezilla-project.org to download the source code of FileZilla.
cs: Zkontrolujte prosím správce balíčků vašeho systému zda neobsahuje novější balíček nebo navštivte http://filezilla-project.org a stáhněte si zdrojový kód FileZilly.

en: Please configure any firewalls and routers so that FileZilla can establish outgoing connection to arbitrary ports.
cs: Nastavte prosím vaše firewally a routery tak, aby FileZilla mohla navázat odcházející spojení na libovolný port.

en: Please disable settings like 'DMZ mode' or 'Game mode' on your router.
cs: Vypněte prosím na routeru nastavení jako je „režim DMZ“ nebo „herní režim“.

en: Please enter a custom date format.
cs: Zadejte vlastní formát data.

en: Please enter a custom time format.
cs: Zadejte vlastní formát času.

en: Please enter a download speedlimit greater or equal to 0 KB/s.
cs: Limit pro stahování zadejte prosím větší nebo roven 0 KiB/s.

en: Please enter a name for the new filter.
cs: Zadejte prosím jméno nového filtru.

en: Please enter a new name for the copied filter.
cs: Zadejte jméno pro kopii filtru.

en: Please enter a new name for the filter.
cs: Zadejte prosím nové jméno pro filtr.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent downloads.
cs: Jako počet souběžných stahování zadejte prosím číslo mezi 0 a 10.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent uploads.
cs: Jako počet souběžných nahrávání zadejte prosím číslo mezi 0 a 10.

en: Please enter a number between 1 and 10 for the number of concurrent transfers.
cs: Jako počet souběžných přenosů zadejte prosím číslo mezi 1 a 10.

en: Please enter a password for this server:
cs: Zadejte heslo pro tento server:

en: Please enter a path and executable to run.
    E.g. c:\somePath\file.exe under MS Windows or /somePath/file under Unix.
    You can also optionally specify program arguments.
cs: Zadejte cestu a jméno spustitelného souboru, který se má spustit.
    Např. c:\nějakáCesta\soubor.exe v MS Windows nebo /nějakáCesta/soubor v Unixu.
    Můžete také zadat parametry programu.

en: Please enter a timeout between 5 and 9999 seconds or 0 to disable timeouts.
cs: Zadejte prosím časový limit mezi 5 a 9999 sekundami nebo 0 pokud nechcete časový limit používat.

en: Please enter a unique name for this filter set
cs: Zadejte jedinečné jméno pro tuto sadu filtrů

en: Please enter a username for this server:
cs: Zadejte uživatelské jméno pro tento server:

en: Please enter a valid portrange.
cs: Zadejte prosím platný rozsah portů.

en: Please enter an URL where to get your external address from
cs: Zadejte prosím URL, kde lze získat vaši externí adresu

en: Please enter an update interval of at least 7 days
cs: Zadejte počet dní mezi kontrolami alespoň 7 dní.

en: Please enter an upload speedlimit greater or equal to 0 KB/s.
cs: Limit pro nahrávání na server zadejte prosím větší nebo roven 0 KiB/s.

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
cs: Zadejte přímý FTP příkaz.
    Použití přímého FTP příkazu vymaže cache složek.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
cs: Zadejte prosím jméno složky, která má být vytvořena:

en: Please enter username and password for this server:
cs: Zadejte uživatelské jméno a heslo pro tento server:

en: Please enter your external IP address
cs: Zadejte prosím svou externí IP adresu.

en: Please enter your external IP address on the active mode page of this wizard. In case you have a dynamic address or don't know your external address, use the external resolver option.
cs: Zadejte prosím svou externí IP adresu na stránce tohoto průvodce týkající se aktivního režimu. Pokud máte adresu dynamickou nebo svou externí adresu neznáte, využijte možnost externího rozpoznání.

en: Please follow the instructions carefully, as wrong configuration will prevent successful FTP connections.
cs: Dodržujte prosím pečlivě pokyny, neboť špatné nastavení znemožní úspěšně navazovat FTP spojení.

en: Please make sure FileZilla is allowed to establish outgoing connections and make sure you typed the address of the address resolver correctly.
cs: Zajistěte prosím, aby FileZilla byla oprávněna navázat odcházející spojení a ubezpečte se, že jste zadali adresu pro rozpoznání adresy správně.

en: Please make sure the requested locale is installed on your system.
cs: Ujistěte se, že požadované národní prostředí je nainstalované na vašem systému.

en: Please make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'.
cs: Ubezpečte se prosím, že váš server používá poslední dostupnou verzi firmware. Kromě toho musí být váš server správně nastaven. Musí být povoleno manuální forwardování portů. Nespouštějte router v tzv. „DMZ režimu“ nebo „herním režimu“.

en: Please note that FileZilla has no influence on the port the server chooses. So the server might choose a port which your firewall thinks is only used by trojans or other malware. This might raise a false alarm you can safely discard.
cs: Uvědomte si, že FileZilla nemá vliv na port, který si server vybere. To znamená, že si server může vybrat port, o kterém se váš firewall domnívá, že ho používají pouze trojské koně nebo jiný nebezpečný software. To může vyvolat falešný poplach, který můžete bezpečně ignorovat.

en: Please note that preserving timestamps on uploads on FTP, FTPS and FTPES servers only works if they support the MFMT command.
cs: Upozornění: zachování času souborů při nahrávání na server je podporováno pouze FTP, FTPS a FTPES servery, které podporují příkaz MFMT.

en: Please note that some servers might ban you if you try to reconnect too often or in too short intervals.
cs: Některé servery vám mohou zakázat přístup pokud se budete snažit
    o znovuspojení příliš často nebo v příliš krátkých intervalech.

en: Please read http://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting for details
cs: Pro získání více informací navštivte http://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting

en: Please run this wizard again should you change your network environment or in case you suddenly encounter problems with servers that did work previously.
cs: Spusťte prosím tohoto průvodce znovu, pokud se změní vaše síťové prostředí nebo v případě, že náhle zaznamenáte problémy se servery, které před tím fungovaly správně.

en: Please select the categories you would like to import.
cs: Vyberte, co se má importovat.

en: Please select the default transfer mode you would like to use.
cs: Prosím vyberte výchozí režim přenosu, který chcete použít.

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
cs: Prosím vyberte nové atributy složky „%s“.

en: Please select the new attributes for the file "%s".
cs: Prosím vyberte nové atributy souboru „%s“.

en: Please select the new attributes for the selected directories.
cs: Prosím vyberte nové atributy pro vybrané složky.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
cs: Prosím vyberte nové atributy pro vybrané soubory a složky.

en: Please select the new attributes for the selected files.
cs: Prosím vyberte nové atributy pro vybrané soubory.

en: Please update your firewall and make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'. Things like protocol inspection or protocol specific 'fixups' have to be disabled
cs: Aktualizujte svůj firewall a ubezpečte se prosím, že váš router používá poslední dostupnou verzi firmware. Kromě toho musí být váš server správně nastaven. Musí být povoleno manuální forwardování portů. Nespouštějte router v tzv. „DMZ režimu“ nebo „herním režimu“. Možnosti typu inspekce protokolu nebo pro protokol specifické „záplaty“ musí být vypnuty.

en: Please visit http://filezilla-project.org for more information about FileZilla.
cs: Pro získání více informací o FileZille, navštivte prosím http://filezilla-project.org .

en: Please visit http://filezilla-project.org to download the most recent version.
cs: Podívejte se prosím na http://filezilla-project.org pro získání nejnovější verze FileZilly.

en: Predefined Sites
cs: Předdefinovaná místa

en: Preserving file timestamps
cs: Zachovávání času souborů

en: Preview:
cs: Náhled:

en: Primary connection and data connection certificates don't match.
cs: Certifikáty primárního a datového spojení si neodpovídají.

en: Prioritize directories (default)
cs: Složky na začátku nebo na konci výpisu dle řazení (výchozí)

en: Priority
cs: Priorita

en: Privacy policy:
cs: Ochrana soukromí:

en: Private &keys:
cs: Soukromé &klíče:

en: Pro&xy password:
cs: Proxy h&eslo:

en: Process &Queue
cs: &Fronta procesů

en: Proxy &user:
cs: Proxy &uživatel:

en: Proxy authentication failed
cs: Ověření s proxy selhalo.

en: Proxy handshake failed: %s
cs: Uvítání s proxy serverem selhalo: %s

en: Proxy reply: %s
cs: Odpověď proxy: %s

en: Proxy request failed: %s
cs: Požadavek proxy selhal: %s

en: Proxy request failed: Unknown address type in CONNECT reply
cs: Požadavek proxy selhal. Neznámý typ adresy v odpovědi CONNECT

en: Proxy set but proxy host or port invalid
cs: Proxy je nastavena, ale buď proxy hostitel nebo port není platný

en: Public Key Authentication
cs: Autorizace veřejných klíčů

en: Public key algorithm:
cs: Algoritmus veřejného klíče:

en: Public permissions
cs: Oprávnění ostatních

en: Queue has been fully processed
cs: Fronta byla zpracována

en: Queue: %s%d %c
cs: Fronta: %s%d %c

en: Queue: %s%d MiB
cs: Fronta: %s%d MiB

en: Queue: %s%d bytes
cs: Fronta: %s%d bajtů

en: Queue: empty
cs: Fronta: prázdná

en: Queued files
cs: Soubory ve frontě

en: R&eboot system
cs: &Restartovat systém

en: R&emote directory tree
cs: &Vzdálený strom složek

en: Raw FTP command
cs: Přímý FTP příkaz

en: Re&ad
cs: Čt&ení

en: Re&name
cs: Pře&jmenovat

en: Rea&d
cs: Čte&ní

en: Read-only
cs: Jen pro čtení

en: Really cancel current operation?
cs: Opravdu si přejete přerušit aktuální operaci?

en: Really delete all selected files and/or directories?
cs: Chcete opravdu odstranit všechny vybrané soubory a/nebo složky?

en: Reason
cs: Důvod

en: Reboot now
cs: Restartovat ihned

en: Rec&urse into subdirectories
cs: &Rekurzivně použít pro vnořené složky

en: Received data tainted
cs: Přijatá data poškozená.

en: Reconnect information cannot be cleared while connected to a server.
    If you continue, your connection will be disconnected.
cs: Informaci pro znovuspojení nelze vymazat dokud jste připojeni na server.
    Pokud budete pokračovat, spojení se serverem bude odpojeno.

en: Reconnection settings
cs: Nastavení znovuspojení

en: Reconnects to the last used server
cs: Znovu se připojí k naposledy použitému serveru

en: Redirection to invalid address
cs: Přesměrování na neplatnou adresu

en: Refresh the file and folder lists
cs: Znovu načíst seznam souborů a složek

en: Remote
cs: Vzdálený

en: Remote certificate not trusted.
cs: Nedůvěryhodný vzdálený certifikát.

en: Remote file
cs: Vzdálený soubor

en: Remote filters:
cs: Vzdálené filtry:

en: Remote path
cs: Vzdálená složka

en: Remote path could not be parsed.
cs: Vzdálená složka nemůže být zpracována.

en: Remote path:
cs: Vzdálená složka:

en: Remote site:
cs: Vzdálená složka:

en: Remove &all
cs: Odeber &všechny

en: Remove &selected
cs: Odebrat &vybrané

en: Rena&me
cs: Přej&menovat

en: Rename file
cs: Přejmenovat soubor

en: Rename selected directory
cs: Přejmenovat vybranou složku

en: Rename selected files and directories
cs: Přejmenovat vybrané soubory a složky

en: Renaming '%s' to '%s'
cs: Přejmenovávám „%s“ na „%s“

en: Res&ume
cs: O&bnovit stahování

en: Reset and requeue selected files
cs: Zařaď vybrané soubory znovu do fronty

en: Resolving address of %s
cs: Zjišťuji adresu %s

en: Resolving hostname
cs: Zjišťuji jméno hostitele

en: Response:
cs: Odpověď:

en: Resuming ASCII files can cause problems if server uses a different line ending format than the client.
cs: Navazování ASCII souborů může způsobit problémy, pokud server používá jiný formát konce řádků než klient.

en: Retrieving directory listing...
cs: Přijímám výpis složky...

en: Retrieving external IP address from %s
cs: Získávám externí IP adresu z %s

en: S&how files currently being edited...
cs: &Ukázat právě editované soubory...

en: S&hutdown system
cs: &Vypnout počítač

en: S&kip
cs: Přeskoč&it

en: Save settings?
cs: Uložit nastavení?

en: Scanning for files to add to queue
cs: Hledám soubory pro přidání do fronty

en: Scanning for files to upload
cs: Hledám soubory pro nahrání na server

en: Security information
cs: Bezpečnostní informace

en: Sele&ct server
cs: &Vybrat server

en: Select &page:
cs: &Vyber stránku:

en: Select Theme
cs: Vyber téma

en: Select default action to perform if target file of a transfer already exists.
cs: Co dělat, pokud již cílový soubor nebo přenos existuje.

en: Select default editor
cs: Vyber výchozí editor

en: Select default file exists action if the target file already exists. This selection is valid only for the current session.
cs: Vyberte prosím výchozí chování pro případ, že cílový soubor již existuje. Tato volba je platná pouze pro aktuální sezení.

en: Select default file exists action only for the currently selected files in the queue.
cs: Vyberte prosím výchozí chování pro případ, že cílový soubor již existuje. Bude platit pouze pro momentálně vybrané soubory ve frontě.

en: Select download location for package
cs: Vyberte místo, kam se má balíček stáhnout

en: Select file containing private key
cs: Vyberete soubor obsahující soukromý klíč

en: Select file for exported data
cs: Vyberte soubor pro exportovaná data

en: Select file for exported queue
cs: Vyberte soubor pro exportovanou frontu

en: Select file for exported settings
cs: Vyber soubor pro exportovaná nastavení

en: Select file for exported sites
cs: Vyberte soubor pro exportované místa

en: Select file to import settings from
cs: Vyber soubor pro import nastavení

en: Select filename for converted keyfile
cs: Vyberte soubor pro převedený klíčový soubor

en: Select target filename
cs: Vyberte zvolený soubor

en: Select the categories to export:
cs: Vyberte, co se má exportovat:

en: Select the private data you would like to delete.
cs: Vyberte důvěrné údaje, které chcete smazat.

en: Selected %d directory. | Selected %d directories.
cs[0]: Vybrána %d složka.
cs[1]: Vybrány %d složky.
cs[2]: Vybráno %d složek.

en: Selected %d file. Total size: %s | Selected %d files. Total size: %s
cs[0]: Vybrán %d soubor. Celková velikost: %s
cs[1]: Vybrány %d soubory. Celková velikost: %s
cs[2]: Vybráno %d souborů. Celková velikost: %s

en: Selected %d file. Total size: At least %s | Selected %d files. Total size: At least %s
cs[0]: Vybrán %d soubor. Celková velikost: Nejméně %s
cs[1]: Vybrány %d soubory. Celková velikost: Nejméně %s
cs[2]: Vybráno %d souborů. Celková velikost: Nejméně %s

en: Selected %s and %s. Total size: %s
cs: Vybráno %s a %s. Celková velikost: %s

en: Selected %s and %s. Total size: At least %s
cs: Vybráno %s a %s. Celková velikost: Nejméně %s

en: Selected file already being edited
cs: Vybraný soubor je již upravován.

en: Selected file already opened.
cs: Vybraný soubor je již otevřen.

en: Selected file is already loaded
cs: Vybraný soubor je již otevřen

en: Selected file still being edited
cs: Vybraný soubor je stále ještě editován

en: Selected filter only works for local files.
cs: Vybraný filtr funguje pouze pro lokální soubory.

en: Selected port usually in use by a different protocol.
cs: Jiný protokol běžně používá vybraný port.

en: Send FTP &keep-alive commands
cs: &Posílat příkazy udržující spojení, aby se server neodpojil při nečinosti

en: Send custom command to the server otherwise not available
cs: Pošle uživatelem zadaný, jinými způsoby nedostupný, příkaz serveru

en: Sending keep-alive command
cs: Posílám příkaz pro udržení spojení

en: Serial number:
cs: Sériové číslo:

en: Server did not properly shut down TLS connection
cs: Server správně neukončil spojení TLS

en: Server does not support resume of files > %d GB.
cs: Server nepodporuje navazování souborů větších než %d GiB.

en: Server does not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
cs: Server nepodporuje navazování souborů větších než %d GiB. Konec přenosu, protože velikosti souborů si odpovídají.

en: Server does not support resume of files > 2GB.
cs: Server nepodporuje navazování souborů větších než 2 GiB.

en: Server does not support resume of files > 4GB.
cs: Server nepodporuje navazování souborů větších než 4 GiB.

en: Server may not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
cs: Server možná nepodporuje navazování souborů větších než %d GiB. Konec přenosu, protože velikosti souborů si odpovídají.

en: Server might require an account. Try specifying an account using the Site Manager
cs: Server možná vyžaduje konto. Zkuste ho určit pomocí správce míst.

en: Server sent an additional login prompt. You need to use the interactive login type.
cs: Server poslal další výzvu na ověření. Budete muset použít interaktivní typ přihlášení.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Passive mode failed.
cs: Server poslal pasivní odpověď s nedostupnou adresou. Pasivní režim selhal.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Using server address instead.
cs: Server poslal pasivní odpověď s nedostupnou adresou. Použiji raději adresu serveru.

en: Server to client MAC:
cs: Server na klient MAC:

en: Server to client cipher:
cs: Šifra serveru na klienta:

en: Server&type:
cs: T&yp serveru:

en: Session details
cs: Podrobnosti relace

en: Set &Priority
cs: Nastavit priorit&u

en: Set permissions of '%s' to '%s'
cs: Nastavit oprávnění „%s“ na „%s“

en: SetSocketBufferSize called without socket
cs: SetSocketBufferSize voláno bez uvedení soketu

en: Settings
cs: Nastavení

en: Show &raw directory listing
cs: Zobrazovat nezpracované výpisy složek

en: Show both directory trees and continue comparing?
cs: Zobrazit oba stromy složek a pokračovat v porovnávání?

en: Shows this help dialog
cs: Zobrazí tuto nápovědu

en: Shutdown now
cs: Vypnout ihned

en: Site &Manager entries
cs: Položky &správci míst

en: Site Manager
cs: Správce míst

en: Site Manager already open
cs: Správce míst již otevřen

en: Site does not exist.
cs: Místo neexistuje.

en: Site path has to begin with 0 or 1.
cs: Cesta má začínat nulou nebo jedničkou.

en: Size
cs: Velikost

en: Size formatting
cs: Formátování velikostí

en: Size unknown
cs: Neznámá velikost

en: Sk&ip
cs: Přeskoči&t

en: Skipping download of %s
cs: Přeskakuji stahování %s

en: Skipping upload of %s
cs: Přeskakuji nahrávání %s na server

en: Some files are still being edited or need to be uploaded.
cs: Některé soubory jsou stále editovány nebo musí být nahrány na server.

en: Some misconfigured remote servers which are behind a router, may reply with their local IP address.
cs: Některé špatně nastavené vzdálené servery, které jsou za routerem, mohou odpovědět svojí lokální IP adresou.

en: Sort directories inline
cs: Řadit složky mezi soubory

en: Sort order cannot be changed if comparing directories.
cs: Řazení nelze změnit, pokud se porovnávají složky.

en: Sorting &mode:
cs: Způsob &řazení:

en: Source and path of the drop operation are identical
cs: Zdroj a cíl přetahování se shodují

en: Source and target file may not be the same
cs: Zdrojový a cílový soubor nemusí být stejný

en: Source and target of the drop operation are identical
cs: Zdroj a cíl přetahování se shodují

en: Source file:
cs: Zdrojový soubor:

en: Speed limits
cs: Rychlostní limity

en: Start transfer &immediately
cs: Zahájit přenos &okamžitě

en: Start with opened Site Manager
cs: Spustí s otevřeným Správcem míst

en: Starting download of %s
cs: Začínám stahovat %s

en: Starting upload of %s
cs: Začínám %s nahrávat na server

en: Status
cs: Stav

en: Status:
cs: Stav:

en: Stop and remove &all
cs: Všechny &zastav a odeber

en: Street:
cs: Ulice:

en: Subject of certificate
cs: Předmět certifikátu:

en: Successful transfers
cs: Úspěšné přenosy

en: Summary of test results:
cs: Souhrn výsledků testu:

en: Syntax error
cs: Syntaktická chyba

en: Syntax error in command line
cs: Syntaktická chyba v příkazovém řádku

en: System
cs: Systémový

en: TLS/SSL connection established, waiting for welcome message...
cs: TLS/SSL spojení navázáno, čekám na uvítací zprávu...

en: TLS/SSL connection established.
cs: TLS/SSL spojení navázáno.

en: TTL expired
cs: TTL vypršelo

en: Target file already exists
cs: Cílový soubor už existuje

en: Target file:
cs: Cílový soubor:

en: Target filename already exists, really continue?
cs: Cílové jméno souboru už existuje, chcete opravdu pokračovat?

en: Test results
cs: Výsledky testu

en: Testing resume capabilities of server
cs: Testuji schopnost serveru navazovat soubory.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
cs: Správce míst je otevřen v jiné instanci FileZilly 3.
    Chcete pokračovat? Změny, které provedete ve správci míst nebudou uloženy.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Please close it or the data cannot be deleted.
cs: Správce míst je otevřen v jiné instanci FileZilly 3.
    Pokud ho nezavřete, data nelze odstranit.

en: The address you entered was: %s
cs: Zadal jste adresu: %s

en: The connection is encrypted. Click icon for details.
cs: Toto spojení je šifrováno. Klikni na ikonu pro podrobnosti.

en: The custom login sequence cannot be empty.
cs: Vlastní přihlašovací sekvence nemůže být prázdná.

en: The entered filter name already exists.
cs: Filtr s tímto jménem již existuje.

en: The extension '%s' does already exist in the list
cs: Přípona „%s“ již v seznamu existuje

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
cs: Soubor %s už existuje.
    Prosím zadejte nové jméno:

en: The file '%s' could not be loaded or does not contain a private key.
cs: Soubor „%s“ nelze načíst nebo se nejedná o soukromý klíč.

en: The file '%s' could not be opened:
    No program has been associated on your system with this file type.
cs: Soubor „%s“ nelze otevřít:
    Žádný program není přidružen s tímto typem souboru na vašem systému.

en: The file '%s' could not be opened:
    The associated command failed
cs: Soubor „%s“ nelze otevřít:
    Přidružený příkaz selhal.

en: The file '%s' is not in a format supported by FileZilla.
    The file is also password protected. Password protected keyfiles are not supported by FileZilla yet.
    Would you like to convert it into a supported, unprotected format?
cs: Soubor „%s“ není ve formátu podporovaného FileZillou.
    Tento soubor je také chráněn heslem, které FileZilla zatím nepodporuje.
    Chcete jej převést do podporovaného a nechráněného formátu?

en: The file '%s' is not in a format supported by FileZilla.
    Would you like to convert it into a supported format?
cs: Soubor „%s“ není ve formátu podporovaného FileZillou.
    Chcete jej převést do podporovaného formátu?

en: The file '%s' is password protected. Password protected keyfiles are not supported by FileZilla yet.
    Would you like to convert it into an unprotected file?
cs: Soubor „%s“ je chráněn heslem. Heslem chráněné soubory s klíči FileZilla zatím nepodporuje.
    Chcete jej převést do nechráněné podoby?

en: The file selected as default editor does not exist.
cs: Vybraný výchozí editor neexistuje.

en: The file you have selected contains site manager data from a previous version of FileZilla.
    Due to differences in the storage format, only host, port, username and password will be imported.
    Continue with the import?
cs: Vybraný soubor obsahuje data správce míst z předchozí verze FileZilly.
    Vzhledem k rozdílům ve formátu ukládání se načte pouze hostitel, port, uživatelské jméno a heslo.
    Pokračovat v importování?

en: The filename column can neither be hidden nor moved.
cs: Sloupec se jménem souboru nemůže být skrytý nebo přesunut.

en: The filename column cannot be hidden.
cs: Sloupec s názvem souboru nemůže být skryt.

en: The following files are currently being edited:
cs: Následující soubory jsou právě editovány:

en: The higher the debug level, the more information will be displayed in the message log. Displaying debug information has a negative impact on performance.
cs: Čím vyšší úroveň ladicích informací, tím více informací bude zobrazeno v okně se zprávami. Zobrazování ladicích informací snižuje výkon aplikace.

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
cs: Nejnižší využitelný port musí být nižší nebo roven nejvyššímu využitelnému portu.

en: The most recent version has been downloaded. Click on Finish to close FileZilla and to start the installation.
cs: Nejnovější verze byla stažena. Klikněte na Dokončit pro ukončení FileZilly a spuštění instalace.

en: The most recent version has been downloaded. Please install like you did install this version.
cs: Nejnovější verze byla stažena. Nainstalujte ji prosím tak, jako jste nainstalovali tuto verzi.

en: The selected categories have been imported.
cs: Vybrané prvky byly importovány.

en: The selected file contains importable data for the following categories:
cs: Z vybraného souboru je možné importovat tyto údaje:

en: The selected file is already being edited:
cs: Vybraný soubor je již upravován.

en: The selected file is still opened in some other program, please close it.
cs: Vybraný soubor je stále ještě otevřen v nějakém jiném programu, zavřete ho prosím.

en: The selected file would be executed directly.
    This can be dangerous and damage your system.
    Do you really want to continue?
cs: Vybraný soubor bude přímo spuštěn.
    To může být nebezpečné a ohrozit váš systém.
    Chcete opravdu pokračovat?

en: The server uses following charset encoding for filenames:
cs: Server používá následující kódování znakové sady pro jména souborů:

en: The server's certificate is unknown. Please carefully examine the certificate to make sure the server can be trusted.
cs: Certifikát serveru je neznámý. Podrobně ho prozkoumejte, abyste se ujistili, že je server důvěryhodný.

en: The server's host key does not match the key that has been cached. This means that either the administrator has changed the host key, or you are actually trying to connect to another computer pretending to be the server.
    If the host key change was not expected, please contact the server administrator.
cs: Hostitelský klíč serveru se neshoduje s klíčem, který je uložen v cache. To znamená, že buď administrátor hostitelský klíč změnil nebo že se ve skutečnosti pokoušíte připojit k jinému počítači, který předstírá, že je daným serverem.
    Pokud změna hostitelského klíče není očekávána, kontaktujte prosím administrátora serveru.

en: The settings have been imported. You have to restart FileZilla for all settings to have effect.
cs: Nastavení bylo importováno. Aby se všechna nastavení uplatnila, musíte restartovat FileZillu.

en: The system will soon reboot unless you click cancel.
cs: Pokud neprovedete storno, systém bude brzy restartován.

en: The system will soon shutdown unless you click cancel.
cs: Pokud neprovedete storno, systém bude brzy vypnut.

en: The target file already exists.
    Please choose an action.
cs: Cílový soubor už existuje.
    Prosím vyberte akci.

en: The test did not succeed. Do you really want to save the settings?
cs: Test neuspěl. Chcete opravdu nastavení uložit?

en: Themes
cs: Témata

en: This filter set cannot be removed.
cs: Tato sada filtrů nemůže být odstraněna.

en: This only works if you are not behind a router, else your system would just return your internal address.
cs: Toto funguje jen pokud nejste za routerem, jinak operační systém pouze vrátí vaši interní adresu.

en: This wizard will help you to properly configure any routers and firewalls you have and tests your configuration.
cs: Tento průvodce vám pomůže správně nastavit vaše routery a firewally a otestovat vaše nastavení.

en: Time formatting
cs: Formátování času

en: Time&out in seconds:
cs: Časový &limit v sekundách:

en: Timeout
cs: Časový limit

en: Timezone offsets: Server: %d seconds. Local: %d seconds. Difference: %d seconds.
cs: Posun časové zóny: Server: %d sekund. Místní: %d sekund. Rozdíl: %d sekund.

en: Title:
cs: Titul:

en: To compare directories, both file lists have to be aligned.
cs: Pro porovnání složek musí být výpisy souborů zarovnány.

en: To do this, the directory trees need to be both shown or both hidden.
cs: Proto musí být oba stromy složek zároveň buď zobrazeny nebo skryty.

en: To support public key authentication, FileZilla needs to know the private keys to use.
cs: Pro podporu autentizace pomocí veřejných klíčů potřebuje FileZilla znát soukromé klíče, které má použít.

en: Toggle directory comparison. Right-click to change comparison mode.
    
    Colors:
    Yellow: File only exists on one side
    Green: File is newer than the unmarked file on other side
    Red: Filesizes different
cs: Přepnout porovnávání složek. Pravým kliknutím změníte způsob porovnávání.
    
    Barvy:
    Žlutá: Soubor existuje pouze na jedné straně
    Zelená: Soubor je novější než neoznačený soubor na druhé straně
    Červená: Rozdílná velikost

en: Toggles processing of the transfer queue
cs: Přepíná zpracování fronty přenosů

en: Toggles the display of the local directory tree
cs: Přepíná zobrazení stromu místních složek

en: Toggles the display of the message log
cs: Přepíná zobrazení logu zpráv

en: Toggles the display of the remote directory tree
cs: Přepíná zobrazení vzdáleného stromu složek

en: Toggles the display of the transfer queue
cs: Přepíná zobrazení fronty přenosů

en: Too long header line
cs: Řádek hlavičky je příliš dlouhý

en: Too many redirects
cs: Příliš mnoho přesměrování

en: Transfer &direction
cs: Směr přenosu

en: Transfer &type
cs: &Typ spojení

en: Transfer Mode
cs: Režim přenosu

en: Transfer aborted by user
cs: Přenos byl zrušen uživatelem

en: Transfer connection interrupted: %s
cs: Pokus o připojení přerušen: %s

en: Transfer settings
cs: Nastavení přenosu

en: Transferred data got tainted.
cs: Přenesená data se poškodila.

en: Transferring
cs: Přenáším

en: Transfers
cs: Přenosy

en: Treat files &without extension as ASCII file
cs: Rozpoznávat soubory bez &přípony jako ASCII soubory

en: Treat the &following filetypes as ASCII files:
cs: &Rozpoznávat následující typy souborů jako ASCII soubory:

en: Trust changed Hostkey:
cs: Věřit změněnému hostitelskému klíči:

en: Trust new Hostkey:
cs: Věřit novému hostitelskému klíči:

en: Trust the new key and carry on connecting?
cs: Věřit novému klíči a pokračovat ve spojování?

en: Trust this certificate and carry on connecting?
cs: Důvěřovat tomuto certifikátu a pokračovat v připojování?

en: Trust this host and carry on connecting?
cs: Věřit tomuto hostiteli a pokračovat ve spojování?

en: Type
cs: Typ

en: Type of FTP Proxy:
cs: Typ FTP proxy:

en: Type of generic proxy:
cs: Typ všeobecné proxy:

en: U&pload
cs: &Nahrát na server

en: U&pload limit:
cs: Limit pro na&hrávání na server:

en: U&se filetype associations if available
cs: Používat &aplikace přidružené k typu souboru.

en: U&se system defaults
cs: Použít nastavení sys&tému

en: USER@&HOST
cs: UŽIVATEL@&HOSTITEL

en: Unassigned error code %d
cs: Nepřiřazený chybový kód %d

en: Unit:
cs: Jednotka:

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Unknown FTP proxy type, cannot generate login sequence.
cs: Neznámý typ FTP proxy, nelze vytvořit přihlašovací sekvenci.

en: Unknown SOCKS protocol version: %d
cs: Neznámá verze protokolu SOCKS: %d

en: Unknown certificate
cs: Neznámý certifikát

en: Unknown host key
cs: Neznámý hostitelský klíč

en: Unknown protocol version of SOCKS Username/Password Authentication subnegotiation: %d
cs: Neznámá verze protokolu SOCKS ověřování uživatelského jméno/hesla: %d

en: Unless these problems get fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
cs: Dokud se tyto problémy nevyřeší, aktivní FTP režim nebude pracovat a musí se použít pasivní.

en: Unless this problem gets fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
cs: Dokud se tento problém nevyřeší, aktivní FTP režim nebude pracovat a musí se použít pasivní.

en: Unsupported redirect
cs: Nepodporované přesměrování

en: Up&load and unedit
cs: Na&hrát na server a vrátit úpravy

en: Update Check
cs: Kontrola novější verze

en: Update wizard
cs: Průvodce aktualizací

en: Upload
cs: Nahrát

en: Upload failed
cs: Nahrávání selhalo

en: Upload selected directory
cs: Nahrát na server vybranou složku

en: Upload selected files and directories
cs: Nahrát na server vybrané soubory a složky

en: Upload this file back to the server?
cs: Nahrát tento soubor zpátky na server?

en: Upload this file to the server?
cs: Nahrát tento soubor na server?

en: Uploading
cs: Nahrávám na server

en: Uploading and pending removal
cs: Nahrávám na server a čekám na odstranění

en: Uploading and unediting
cs: Nahrávám a vracím úpravy

en: Uploads
cs: Nahrávání na server

en: Use &custom charset
cs: Použít &vlastní znakovou sadu

en: Use &default
cs: Použít &výchozí

en: Use UTF-8 if the server supports it, else use local charset.
cs: Použije UTF-8 pokud ho server podporuje, jinak místní znakovou sadu.

en: Use d&efault
cs: Použít vý&chozí

en: Use server currently connected to
cs: Použít současné spojení

en: Use server from site manager
cs: Použít server ze Správce míst

en: Use system &defaults
cs: Použít nastavení s&ystému

en: Use the following IP address:
cs: Použít tuto IP adresu:

en: Use the following port range:
cs: Použít následující rozsah portů:

en: Use the server's external IP address instead
cs: Použít místo toho externí IP adresu serveru

en: Use this if you're behind a router and have a static external IP address.
cs: Toto použijte, jste-li za routerem a máte statickou externí IP adresu.

en: Use this option if you have a dynamic IP address. FileZilla will contact the above server once each session as soon as you use active mode for the first time. Only the version of FileZilla you're using is submitted to the server.
cs: Použijte tuto možnost, máte-li dynamickou IP adresu. FileZilla se spojí se zadaným serverem jednou pro každé sezení jakmile poprvé použijete aktivní režim. Verze FileZilly je jediná informace, která se přenáší na server.

en: User:
cs: Uživatelské jméno:

en: Username cannot be a series of spaces
cs: Uživatelské jméno nemůže být několik mezer

en: Using proxy %s
cs: Užívám proxy %s

en: Using the wrong charset can result in filenames not displaying properly.
cs: Nastavení nesprávné znakové sady může vést k nekorektnímu zobrazení jmen souborů.

en: Using this wizard you can check for available updates to FileZilla.
cs: Tento průvodce vám umožní zjistit, zda existují aktualizace FileZilly.

en: Valid from:
cs: Platný od:

en: Valid to:
cs: Platný do:

en: Verbose log messages from wxWidgets
cs: Podrobný výstup zpráv pomocí wxWidgets

en: Verifying certificate...
cs: Ověřuji certifikát...

en: Very high
cs: Velmi vysoká

en: View hidden option set, but unsupported by server
cs: Zobrazování skrytých souborů je sice povoleno, ale server ho nepodporuje

en: Visible columns
cs: Zobrazit sloupce

en: W&rite
cs: Zá&pis

en: Waiting
cs: Čekám

en: Waiting for browsing connection
cs: Čekám na spojení pro prohlížení

en: Waiting for password
cs: Čekám na heslo

en: Waiting for transfer to be cancelled
cs: Čekám na stornování přenosu

en: Waiting to retry...
cs: Čekám na opakování...

en: Warning!
    
    A bug in Windows causes problems with FileZilla
    
    The bug occurs if you have
    - Windows Server 2003 or XP 64
    - Windows Firewall enabled
    - Application Layer Gateway service enabled
    See http://support.microsoft.com/kb/931130 for background information.
    
    Unless you either disable Windows Firewall or the Application Layer Gateway service,
    FileZilla will timeout on big transfers.
cs: Varování!
    
    Chyba ve Windows způsobuje FileZille problémy
    
    Tato chyba se vyskytuje pokud máte
    - Windows Server 2003 nebo XP 64
    - povolenou bránu firewall systému Windows
    - povolenou službu brány aplikačního rozhraní
    Pro detailní informace navštivte http://support.microsoft.com/kb/931130 .
    
    Dokud nevypnete bránu firewall systému Windows nebo službu brány aplikačního rozhraní
    FileZilla překročí časový limit při přenosu velkých souborů.

en: Warning, ignoring data connection from wrong IP.
cs: Varování, ignoruji datové spojení ze špatného IP.

en: Warning, use nightly builds at your own risk.
    No support is given for nightly builds.
    Nightly builds may not work as expected and might even damage your system.
    
    Do you really want to check for nightly builds?
cs: Varování, použití vývojových verzí je na vlastní riziko.
    Pro tyto verze není poskytována žádná podpora.
    Vývojové verze nemusí správně fungovat a mohou dokonce poškodit váš systém.
    
    Chcete opravdu zjišťovat tyto vývojové verze?

en: Warning: Potential security breach!
cs: Varování: možné narušení bezpečnosti!

en: What's new:
cs: Co je nového:

en: Widescreen
cs: Široká obrazovka

en: Wr&ite
cs: Záp&is

en: Wrong external IP address
cs: Neplatná externí IP adresa

en: Wrong line endings
cs: Špatné konce řádků

en: Yes
cs: ano

en: You are already using the most recent version of FileZilla. Please check again in future.
cs: Již používáte nejnovější verzi FileZilly. Proveďte prosím kontrolu zase v budoucnu.

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
cs: Na libovolné pozici můžete použít x pro zachování původního oprávnění.

en: You cannot import settings from FileZilla's own settings directory.
cs: Nelze importovat nastavení ze složky s nastavením, které se právě používá.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
cs: Nezadal jste nový název pro soubor. Chcete ho raději místo toho přepsat?

en: You have to enter a hostname.
cs: Musíte zadat hostitele.

en: You have to enter a valid IP address.
cs: Musíte zadat platnou IP adresu.

en: You have to enter an account name
cs: Musíte zadat hostitele.

en: You have to specify a user name
cs: Musíte zadat uživatelské jméno

en: You likely have a router or firewall which erroneously modified the transferred data.
cs: Pravděpodobně máte router nebo firewall, který poškodil přenášená data.

en: You need to enter a proxy host.
cs: Musíte zadat proxy hostitele.

en: You need to enter a proxy port in the range from 1 to 65535
cs: Musíte zadat port proxy v rozmezí od 1 do 65535

en: You need to specify a local file.
cs: Musíte zadat místní soubor.

en: You need to specify a remote file.
cs: Musíte zadat vzdálený soubor.

en: You need to specify a remote path.
cs: Musíte zadat vzdálenou složku.

en: You need to specify a server.
cs: Musíte zadat jméno serveru.

en: You should have no problems connecting to other servers, file transfers should work properly.
cs: Neměl byste mít žádné problémy se spojením na ostatní servery, přenos souborů by měl pracovat správně.

en: begins with
cs: začíná na

en: bytes
cs: bajtů

en: contains
cs: obsahuje

en: ends with
cs: končí na

en: equals
cs: je rovna

en: file
cs: soubor

en: fzputtygen could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
cs: fzputtygen nemohl být spuštěn.
    Ujistěte se prosím, zda existuje tento spouštěcí soubor ve stejné složce jako spouštěcí soubor FileZilly.

en: fzsftp could not be started
cs: Nelze spustit fzsftp

en: greater than
cs: je větší než

en: group executable
cs: spustitelný skupinou

en: group readable
cs: čitelný skupinou

en: group writeable
cs: zapisovatelný skupinou

en: is equal to
cs: je

en: is set
cs: je nastavený

en: is unset
cs: není nastavený

en: less than
cs: je menší než

en: matches regex
cs: vyhovuje regulárnímu výrazu

en: owner executable
cs: spustitelný vlastníkem

en: owner readable
cs: čitelný vlastníkem

en: owner writeable
cs: zapisovatelný vlastníkem

en: unknown
cs: neznámý

en: world executable
cs: spustitelný pro všechny

en: world readable
cs: čitelný pro všechny

en: world writeable
cs: zapisovatelný pro všechny
