Filezilla 3 - en to eu translation catalogue (413 entries)

en: %H:%M:%S elapsed
eu: %H:%M:%S igarotakoa

en: %H:%M:%S left
eu: %H:%M:%S falta

en: %d files added to queue
eu: %d fitxategi ilarara gehituak

en: %s - Not yet valid!
eu: Ez da egokia: %s

en: %s bytes
eu: %s byte

en: %s bytes (%d B/s)
eu: %s byte (%d B/s)

en: %s bytes (%d.%d KB/s)
eu: %s byte (%d.%d KB/s)

en: %s bytes (%d.%d MB/s)
eu: %s byte (%d.%d MB/s)

en: %s bytes (? B/s)
eu: %s byte (? B/s)

en: %s could not be found. Without this component of FileZilla, SFTP will not work.
    
    Possible solutions:
    - Make sure %s is in a directory listed in your PATH environment variable.
    - Set the full path to %s in the FZ_FZSFTP environment variable.
eu: Ezin izan da %s aurkitu. Filezilla-ren konponente hau gabe, SFTP-ak ez du funtzionatuko.
    
    Konponbide posibleak:
    - Baieztatu %s direktorioa zure PATH ingurugiro aldagaian zerrendatua dagoela.
    - Ezarri bide osoa %s aurkitzeko FZ_FZSFTP ingurugiro aldagaian.

en: %s with %d bits
eu: %s %d bit-ekin

en: &About...
eu: &FileZillari buruz...

en: &Account:
eu: &Kontua:

en: &Active
eu: &Aktiboa

en: &Add files to queue
eu: &Fitxategiak ilarara sartu

en: &Always trust certificate in future sessions.
eu: Fidatu ziurtagiriaz &betirako.

en: &Always trust this host, add this key to the cache
eu: &Fidatu beti gune honetaz, gehitu gako hau erregistrora

en: &Always use default editor
eu: &Beti editore aurreaukeratua erabili

en: &Always use this action
eu: &Beti ekintza hau erabili

en: &Ask for action
eu: Galdetu zer egin

en: &Auto
eu: &Automatikoa

en: &Autodetect
eu: &Autodetektatu

en: &Automatically remove successful transfers
eu: Automatikoki ongi ateratako transferentziak kendu

en: &Binary
eu: &Bitarra

en: &Browse...
eu: &Bilatu...

en: &Burst tolerance:
eu: &Burrunba tolerantzia:

en: &Cancel
eu: &Utzi

en: &Check for beta versions of FileZilla
eu: &Bilatu FileZilla beta bertsio berriak

en: &Clear private data...
eu: Datu pribatuak garbitu...

en: &Close FileZilla
eu: FileZilla &Itxi

en: &Connect
eu: &Konektatu

en: &Copy
eu: &Kopiatu

en: &Copy to clipboard
eu: &Kopiatu arbelean

en: &Crash
eu: &Arazketa-kraskadura

en: &Create directory
eu: &Sortu direktorioa

en: &Debug
eu: &Depuratu

en: &Debug information in message log:
eu: Erregistroan dagoen &Depurazio informazioa:

en: &Default editor:
eu: Editore aurre-aukeratua:

en: &Default file exists action...
eu: Fitxeroa existitzen deneko ekintza...

en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: &Disconnect
eu: &Deskonektatu

en: &Disconnect from server
eu: Zerbitzariatik &deskonektatu

en: &Display size in bytes
eu: Tamainia byte-etan erakutsi

en: &Don't show this dialog again.
eu: &Ez erakutsi leiho hau berriz.

en: &Download
eu: &Jeitsi

en: &Edit
eu: &Editatu

en: &Enable automatic update check
eu: &Egunerapenak automatikoki bilatu

en: &Encoding:
eu: &Kodeketa:

en: &Enter custom command...
eu: &Sartu komando pertsonalizatua...

en: &Execute
eu: &Exekutatu

en: &Export Site Manager entries
eu: &Esportatu Gune-kudeatzaileko zerrenda

en: &Export...
eu: &Esportatu...

en: &Fall back to active mode
eu: &Bueltatu aktibatu modura

en: &File
eu: &Fitxategia

en: &File Attributes...
eu: &Fitxategi-atributuak...

en: &Filter sets:
eu: Iragazki-multzoak:

en: &Filters:
eu: &Iragazkiak:

en: &Finish editing and delete local file
eu: Bukatu editatzen eta kendu bertako artxibo

en: &Help
eu: &Laguntza

en: &Highest
eu: &Handiena

en: &Highest available port:
eu: &Ataka erabilgarri handiena:

en: &Host:
eu: &Gunea:

en: &IEC binary prefixes (e.g. 1 KiB = 1024 bytes)
eu: &IEC Aurrizki bitarrak (adibidez, 1KiB = 1024 byte).

en: &ISO 8601 (example: 2007-09-15)
eu: &ISO 8601 (adibidez: 2007-09-15)

en: &Import...
eu: &Inportatu...

en: &Inherit system's filetype associations
eu: &Sistemako fitxategi-mota elkartasunak erabili

en: &Limit local ports used by FileZilla
eu: &Mugatu FileZillak erabilitako bertako atakak

en: &Limit number of simultaneous connections
eu: &Mugatu aldibereko konexio kopurua

en: &Logontype:
eu: &Saio-hasiera mota:

en: &Low
eu: &Txikia

en: &Maximum number of connections:
eu: &Gehienezko konexkio kopurua:

en: &Network configuration wizard...
eu: &Sareko konfiguraziorako laguntzailea...

en: &New
eu: &Berria

en: &New Site
eu: &Gune berria

en: &New version available!
eu: &Badago Bertsio berri bat!

en: &No
eu: &Ez

en: &Normal
eu: &Normala

en: &Numeric value:
eu: &Zenbakizko balioa:

en: &OK
eu: &Ados

en: &Overwrite
eu: &Gainean idatzi

en: &Passive
eu: &Pasiboa

en: &Password:
eu: &Pasahitza:

en: &Play sound
eu: &Soinua entzun

en: &Port:
eu: &Ataka:

en: &Queue
eu: &Ilara

en: &Quickconnect
eu: &Konexio bizkorra

en: &Read
eu: &Irakurri

en: &Reconnect
eu: &Birkonektatu

en: &Remember password for this session
eu: &Gogoratu pasahitza saio honetarako

en: &Remove
eu: &Kendu

en: &Remove selected
eu: Kendu hautatutakoa

en: &Rename
eu: &Izena aldatu

en: &Restart Wizard
eu: &Hasi berriro laguntzailea

en: &Resume
eu: &Jarraitu

en: &Run command...
eu: &Exekutatu komandoa...

en: &Run configuration wizard now...
eu: &Ireki konfiguraziorako laguntzailea orain...

en: &Run update check now...
eu: &Bilatu bertsio berria orain...

en: &Save as...
eu: Gorde honela...

en: &Select language:
eu: &Hautatu hizkuntza:

en: &Server
eu: &Zerbitzaria

en: &Settings
eu: &Konfigurazioa

en: &Settings...
eu: &Konfigurazioa

en: &Show debug menu
eu: &Debug-menua erakutsi

en: &Show message
eu: &Mezua erakutsi

en: &Site Manager...
eu: Gune-kudeatzailea...

en: &Skip
eu: &Saltatu

en: &Swap local and remote panes
eu: &Trukatu bertako eta urrutiko panelak

en: &Test
eu: &Probatu

en: &Theme:
eu: &Diseinua:

en: &Transfer
eu: &Transferitu

en: &Transfer mode:
eu: &Transferentzia-modua:

en: &Unedit
eu: &Des-editatu

en: &Update cached key for this host
eu: &Eguneratu erregistratutako gakoa gune honetarako

en: &Upload
eu: &Igo

en: &Use the server's external IP address instead
eu: &Ordez, Zerbitzariaren kanpoko IP helbidea erabili

en: &Use thousands separator
eu: &Milako bereizlea erabili

en: &User:
eu: &Erabiltzailea:

en: &Username:
eu: &Erabiltzaile-izena:

en: &Version %s
eu: %s &bertsioa

en: &Write
eu: &Idatzi

en: &Yes
eu: &Bai

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
eu: '%s' ez da existitzen edo ezin da hara iritsi.

en: 'Account' logontype not supported by selected protocol
eu: Aukeratutako protokoloak ez du 'Kontua' sesio-hasiera modua jasaten

en: 'quote' is usually a local command used by commandline clients to send the arguments following 'quote' to the server. You might want to enter the raw command without the leading 'quote'.
eu: 'quote' normalean komando-lerroko klienteek erabilitako bertako komando bat da, 'quote' ondoren dagoena zerbitzariari bidaltzeko balio duela. Agian nahiago duzu komando osoa eskuz idaztea 'quote' gabe.

en: (0 for no limit)
eu: (0 ez mugatzeko)

en: (0-999 seconds)
eu: (0-999 segundu)

en: (5-9999, 0 to disable)
eu: (5-9999, 0 ez erabiltzeko)

en: (At least 7 days)
eu: (Gutxienez 7 egun)

en: (example: %H:%M)
eu: (adibidez: %H:%M)

en: (example: %Y-%m-%d)
eu: (adibidez: %Y-%m-%d)

en: (in KB/s)
eu: (sartutako KB/s)

en: , %H:%M:%S left
eu: %H:%M:%S faltan

en: , --:--:-- left
eu: --:--:-- faltan

en: --:--:-- left
eu: --:--:-- faltan

en: 0 - None
eu: 0 - Ezer ez

en: 1 - Warning
eu: 1 - Adi!

en: 2 - Info
eu: 2 - Informazioa

en: 3 - Verbose
eu: 3 - Informazio asko

en: A default editor needs to be set.
eu: Nahiagoko editorea ezarri behar da.

en: A directory cannot be dragged into one if its subdirectories.
eu: Direktorio bat ezin da bere subdirektorio betean sartu.

en: A few servers don't allow passive mode or are misconfigured. In such cases you would have to use active mode. In active mode, FileZilla opens a port and asks the server to connect to it.
eu: Zerbitzari gutxi batzuk ez dute uzten modu pasiboa edo ez daude konfiguratuak. Kasu honetan modu aktiboa erabili behar duzu. Modu aktiboan FileZillak ataba bat irekitzen du eta zerbitzariari hara konektatzea eskatzen dio.

en: A file with that name is already being transferred.
eu: Izen bera duen beste fitxategi bat transferitzen ari da.

en: A file with that name is still being edited. Please close it and try again.
eu: Izen hori duen beste fitxategi bat oraindik editatzen ari da. Mesedez, itxi eta ahalegindu berriro.

en: A local filename could not be decoded.
    Please make sure the LC_CTYPE (or LC_ALL) environment variable is set correctly.
    Unless you fix this problem, files might be missing in the file listings.
    No further warning will be displayed this session.
eu: Bertako fitxategi-izen bat ezin izan da deskodetu.
    Ziurtatu LC_CTYPE (edo LC_ALL) ingurune-aldagaia zuzen ezarri dela.
    Arazo hau konpondu ezean, fitxategirik ez da ikusiko fitxategien zerrendetan.
    Ez da abisu gehiagorik izango saio honetan.

en: A newer version of FileZilla is available:
eu: FileZilla bertsio berri bat eskura dago:

en: A&dd
eu: G&ehitu

en: A&pply only to downloads
eu: A&plikatu jaisteko soilik

en: A&pply only to uploads
eu: A&plikatu igotzeko soilik

en: A&pply to all files and directories
eu: Direktorio eta fitxategi guztiei ezarri

en: A&sk for action
eu: Eskatu ekintza

en: About FileZilla
eu: FileZillari buruz

en: Account
eu: Kontua

en: Action after queue &completion
eu: Ilara bukatzerako ekintza

en: Action on selected file:
eu: Ekintza hautatutako fitxategian

en: Active mode
eu: Modu aktiboa

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address.
eu: FTP testa modu aktiboan huts egin du. FileZillak ez du ezagutzen kanpoko IP helbidea.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address. In addition to that, your router has modified the sent address.
eu: FTP testa modu aktiboan huts egin du. FileZillak ez du ezagutzen kanpoko IP helbidea. Gainera, zure router-ak igorle-helbidea aldatu egin du.

en: Add selected directory to the transfer queue
eu: Gehitu hautatutako fitxategiak eta karpetak transferentzia-ilarara

en: Add selected files and folders to the transfer queue
eu: Gehitu hautatutako fitxategiak eta karpetak transferentzia-ilarara

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Advanced options:
eu: Aukera aurreratuak:

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
eu: Ataka erabilgarri txikienak 1024 eta 65535 bitarteko zenbaki bat izan behar du.

en: Allow fallback to other transfer mode on failure
eu: Beste transferentzia modu batean jarri huts egitean

en: Alternatively, visit http://filezilla-project.org to download the most recent version.
eu: Hautabide gisa, http://filezilla-project.org/ helbidean sartu zaitezke eguneratuen bertsioa jaisteko.

en: Anonymous
eu: Anonimoa

en: App&ly to directories only
eu: Ap&likatu direktorioei soilik

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Apply to &current queue only
eu: Aplikatu &uneko ilarari soilik

en: Apply to &files only
eu: Aplikatu &fitxategiei soilik

en: Archive
eu: Fitxategia

en: Ask for password
eu: Eskatu pasahitza

en: Ask operating system for a port.
eu: Eskatu sistema eraginkorrari ataka bat.

en: Ask your operating system for the external IP address
eu: Eskatu sistema eraginkorrari kanpoko IP helbidea

en: Associated program not found:
eu: Ez da aurkitu loturiko programa:

en: At least one filter condition is incomplete
eu: Gutxienez iragazki-baldintza bat ez da osatu

en: At this point, all required information has been gathered.
eu: Puntu honetan, behar den informazio guztia eskuratu da.

en: Author:
eu: Egilea:

en: Automatic file type classification
eu: Fitxategi-moten sailkapen automatikoa

en: Automatic update check
eu: Bilatu bertsio berria automatikoki

en: Being edited
eu: Editatzen dago

en: Blackboard
eu: Arbela

en: Break current connection?
eu: Uneko konexioa eten?

en: Build date:
eu: Eraikitze-data:

en: Build information
eu: Eraikitze-informazioa

en: C&lear all
eu: G&arbitu dena

en: Can't read from file
eu: Ezin fitxategitik irakurri

en: Can't write data to file.
eu: Ezin fitxategian idatzi.

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cancel current operation
eu: Utzi uneko eragiketa

en: Cancels the current operation
eu: Bertan behera uzten du uneko eragiketa

en: Cannot load Quickconnect bar from resource file
eu: Ezin da konexio bizkorraren barra baliabide-fitxategitik kargatu

en: Cannot load main menu from resource file
eu: Ezin da menu nagusia baliabide-fitxategitik kargatu

en: Cannot load toolbar from resource file
eu: Ezin da tresna-barra baliabide-fitxategitik kargatu

en: Cannot rename file
eu: Ezin da fitxategiaren izena aldatu

en: Challenge:
eu: Lehia:

en: Change file attributes
eu: Aldatu fitxategi-atributuak

en: Change the file permissions.
eu: Aldatu fitxategi-baimenak

en: Character encoding issue
eu: Karaktere-kodeketa gaia

en: Charset
eu: Karaktere-multzoa

en: Choose the default local directory
eu: Aukeratu direktorio lokal lehenetsia

en: Close FileZilla
eu: Itxi FileZilla

en: Co&mments:
eu: Oha&rrak:

en: Command:
eu: Komandoa:

en: Compiled with:
eu: Konpiladorea:

en: Compiler flags:
eu: Konpiladorearen banderak:

en: Conditions are c&ase sensitive
eu: Maiuskula/minuskula bereiztu

en: Confirmation needed
eu: Berrespena behar du

en: Connected
eu: Konektatua

en: Connecting
eu: Konektatzen

en: Connecting to %s
eu: %s(e)ra konektatzen

en: Connection attempt interrupted by user
eu: Konexio-saioa eten du erabiltzaileak

en: Connection established, waiting for welcome message...
eu: Konexioa ezarri da, ongietorri-mezuaren zain...

en: Cop&y
eu: Kop&iatu

en: Could not connect to server
eu: Ezin da zerbitzariarekin konektatu

en: Could not establish connection to server
eu: Ezin da zerbitzariarekin konexioa ezarri

en: Could not find the resource files for FileZilla, closing FileZilla.
    You can set the data directory of FileZilla using the '--datadir <custompath>' commandline option or by setting the FZ_DATADIR environment variable.
eu: Ezin fileZillaren baliabide-fitxategia aurkitu, FileZilla ixten.
    FileZillaren datu-direktorioa ezarri dezakezu '--datadir <custompath>' komando-lerro aukera baliatuz edo FZ_DATADIR ingurune-aldagaia ezarriz.

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
eu: Ezin da "%s" kargatu, fitxategia balekoa dela eta atzitu daitekeela ziurtatu.
    Gune-kudeatzailean egindako aldaketak ez dira gordeko.

en: Could not parse server address:
eu: Ezin da zerbitzariaren helbidea lortu:

en: Could not seek to offset %s within file
eu: Ezin da fitxategiaren %s posizioan kokatu

en: Could not write "%s", any changes to the Site Manager could not be saved: %s
eu: Ezin da "%s" idatzi, Gune-kudeatzailean egindako aldaketak ezin dira gorde: %s

en: Crashes FileZilla instantly. Only used to debug the exception handler
eu: Berehala gelditzen du FileZilla. Arazteko erabiltzen da soilik

en: Create a new subdirectory in the current directory
eu: Sortu azpidirektorio berri bat uneko direktorioan

en: Create directory
eu: Sortu direktorioa

en: Creating directory '%s'...
eu: '%s' direktorioa sortzen...

en: Critical error
eu: Errore kritikoa

en: D&efault
eu: L&ehenetsia

en: D&elete
eu: E&zabatu

en: Date/time unknown
eu: Data/ordu ezezaguna

en: Default &local directory:
eu: Direktorio &lokal lehenetsia

en: Default r&emote directory:
eu: Urrun&eko direktorio lehenetsia

en: Default transfer type:
eu: Transferentzia-mota lehenetsia:

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Details for new key:
eu: Gako berriaren xehetasunak:

en: Dire&ctories
eu: Dire&ktorioak

en: Direction
eu: Norabidea

en: Directory listing aborted by user
eu: Direktorioaren zerrendatzea eten du erabiltzaileak

en: Directory listing filters
eu: Direktorioa bistaratzeko iragazkiak

en: Directory listing successful
eu: Direktorioa ongi bistaratu da

en: Disconnect from server
eu: Deskonektatu zerbitzaritik

en: Disconnected from server
eu: Deskonektatua zerbitzaritik

en: Disconnecting from previous server
eu: Deskonektatzen aurreko zerbitzaritik

en: Disconnects from the currently visible server
eu: Ikusten den uneko zerbitzaritik deskonektatzen du

en: Display about dialog
eu: Bistaratu FileZillari buruzko pantaila

en: E&xecute
eu: E&xekutatu

en: E&xit
eu: I&rten

en: Edit filters
eu: Iragazkiak editatu

en: Email:
eu: Posta elektronikoa:

en: Enter &custom command...
eu: Sartu &komando pertsonalizatua...

en: Enter custom command
eu: Sartu komando pertsonalizatua

en: Enter password
eu: Sartu pasahitza

en: Enter the port on which the server listens.
    The default for FTP is 21, the default for SFTP is 22.
eu: Sartu zerbitzariak entzungo duen ataka.
    Ataka lehenetsiak: FTP -> 21 eta SFTP -> 22.

en: Error loading xml file
eu: Errorea xml fitxategia kargatzean

en: Error writing xml file
eu: Errorea xml fitxategia idaztean

en: Error:
eu: Errorea:

en: Exe&cute
eu: Exe&kutatu

en: F&ilter name:
eu: I&ragazki izena:

en: Failed to change language
eu: Ezin da hizkuntza aldatu

en: Failed to create backup copy of xml file
eu: Ezin da xml fitxategiaren segurtasun-kopia sortu

en: Failed to open "%s" for reading
eu: Ezin da "%s" ireki irakurtzeko

en: Failed to open "%s" for writing
eu: Ezin da "%s" ireki idazteko

en: Failed to retrieve directory listing
eu: Ezin da direktorioaren zerrendatzea berreskuratu

en: Failed to set language to %s, using default system language
eu: Ezin da %s hizkuntza ezarri, sistemaren hizkuntza lehenetsia erabiliko da

en: Failed to validate settings
eu: Ezin dira ezarpenak balidatu

en: Failed to write xml file
eu: Ezin da xml fitxategia idatzi

en: Fil&es
eu: Fit&xategiak

en: File
eu: Fitxategia

en: File Types
eu: Fitxategi-motak

en: File exists
eu: Fitxategia badago

en: File transfer successful
eu: Fitxategi-trasnferentzia arrakastatsua

en: FileZilla Error
eu: FileZilla Errorea

en: Filename
eu: Izena

en: Filename invalid
eu: Fitxategi-izen baliogabea

en: Filename unchanged
eu: Fitxategi-izena ez da aldatu

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
eu: Fitxategi-izenak ez ditu honako karaktereak onartzen: / * ? < > |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
eu: Fitxategi-izenak ez ditu honako karaktereak onartzen: / \ : * ? " < > |

en: Filesize
eu: Tamaina

en: Filetype
eu: Mota

en: Filter applies to:
eu: Iragazkia hauei aplikatua:

en: Filter name already exists
eu: Iragazki-izena lehendik badago

en: Filter the directory listings
eu: Iragazi direktorioen zerrendatzeak

en: Fingerprint:
eu: Hatz-marka

en: Force &UTF-8
eu: &UTF-8 behartu

en: General
eu: Orokorra

en: Group permissions
eu: Talde-baimenak

en: H&igh
eu: H&andia

en: High
eu: Handia

en: Highest
eu: Handiena

en: Homepage:
eu: Orri nagusia

en: Host key mismatch
eu: Gunearen gakoa ez dator bat

en: Host:
eu: Gunea:

en: Hours,
eu: Ordu,

en: If you change the language, you should restart FileZilla.
eu: Hizkuntza aldatzen baduzu, FileZilla berrabiarazi.

en: Interactive
eu: Elkarreragilea

en: Interrupted by user
eu: Erabiltzaileak eten du

en: Invalid filename
eu: Baliogabeko Fitxategi-izena

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
eu: Baliogabeko ataka. Atakak 1 eta 65535 bitarteko zenbaki bat izan behar du.

en: Invalid size in condition
eu: Baliogabeko tamaina baldintzan

en: Invalid username given.
eu: Baliogabeko erabiltzaile-izena.

en: L&owest
eu: T&xikiena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Last modified
eu: Azken aldaketa

en: Limit local ports
eu: Mugatu ataka lokalak

en: Listing:
eu: Zerrendatua:

en: Local filters:
eu: Iragazki lokalak:

en: Local site:
eu: Gune lokala:

en: Low
eu: Txikia

en: Lowest
eu: Txikiena

en: Match all of the following
eu: Honakoa bete

en: Minutes
eu: Minutu

en: My Sites
eu: Nire Guneak

en: Name:
eu: Izena:

en: Need to enter filter name
eu: Iragazkiaren izena sartu behar da

en: Need to specify a character encoding
eu: Karaktere-kodeketa bat zehaztu behar da

en: New &Folder
eu: &Karpeta berria

en: New filter
eu: Iragazki berria

en: New folder
eu: Karpeta berria

en: New site
eu: Gune berria

en: No host given, please enter a host.
eu: Ostalaria edo gunea sartu mesedez.

en: No images available
eu: Irudirik ez

en: Normal
eu: Normala

en: OK
eu: Ados

en: Open the Site Manager
eu: Gune-kudeatzailea ireki

en: Open the settings dialog of FileZilla
eu: FileZillaren ezarpenak ireki

en: Opens the Site Manager
eu: Gune-kudeatzailea irekitzen du

en: Owner permissions
eu: Jabearen baimenak

en: Pass&word:
eu: Pasa&hitza

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Please enter a password for this server:
eu: Sartu pasahitz bat zerbitzari honetarako:

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
eu: FTP komandoa sartu.
    FTP komandoak erabiltzerakoan direktorioaren cachea garbituko da.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
eu: Sartu sortuko den direktorioaren izena

en: Please select an action:
eu: Ekintza bat hautatu:

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
eu: Hautatu "%s" direktorioaren atributu berriak.

en: Please select the new attributes for the file "%s".
eu: Hautatu "%s" fitxategiaren atributu berriak.

en: Please select the new attributes for the selected directories.
eu: Hautatu hautatutako direktorioen atributu berriak.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
eu: Hautatu hautatutako fitxategi eta direktorioen atributu berriak.

en: Please select the new attributes for the selected files.
eu: Hautatu hautatutako fitxategien atributu berriak.

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Process &Queue
eu: Prozesatu &Ilara

en: Public permissions
eu: Baimen publikoak

en: Queue: %s%d bytes
eu: Ilara: %s%d bytes

en: Queue: empty
eu: Ilara: hutsik

en: Re&ad
eu: Ir&akurri

en: Re&name
eu: Ize&na aldatu

en: Rea&d
eu: Ira&kurri

en: Really cancel current operation?
eu: Benetan bertan behera utzi uneko eragiketa?

en: Really delete all selected files and/or directories?
eu: Benetan hautatutako fitxategiak eta/edo direktorioak ezabatu?

en: Rec&urse into subdirectories
eu: Azpidirektorioetan eragiten du

en: Reconnects to the last used server
eu: Erabilitako azken zerbitzarira birkonektatzen du

en: Refresh the file and folder lists
eu: Freskatu fitxategi eta karpeten zerrendak

en: Remote file
eu: Urruneko fitxategia

en: Remote filters:
eu: Urruneko iragazkiak:

en: Remote site:
eu: Urruneko gunea:

en: Remove &selected
eu: Kendu hautatutakoa

en: Rename file
eu: Aldatu fitxategi honen izena

en: Renaming '%s' to '%s'
eu: '%s' izena '%s' izenagatik aldatu

en: Response:
eu: Erantzuna:

en: Retrieving directory listing...
eu: Direktorioaren zerrendatzea berreskuratzen...

en: Scanning for files to add to queue
eu: Fitxategiak arakatzen ilarara gehitzeko

en: Scanning for files to upload
eu: Fitxategiak arakatzen gora kargatzeko

en: Select &page:
eu: Hautatu &orria:

en: Select Theme
eu: Hautatu Diseinua

en: Send custom command to the server otherwise not available
eu: Komando pertsonalizatuak zerbitzarira bidali

en: Server&type:
eu: Zerbitzari-&mota

en: Set &Priority
eu: Ezarri &Lehentasuna

en: Set permissions of '%s' to '%s'
eu: Ezarri '%s'-(r)en baimenak '%s'-(r)i

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Site Manager
eu: Gune-kudeatzailea

en: Site Manager already open
eu: Gune-kudeatzailea lehendik irekia

en: Size
eu: Tamaina

en: Size unknown
eu: Tamaina ezezaguna

en: Skipping download of %s
eu: %s behera kargatzea saltatzen

en: Skipping upload of %s
eu: %s gora kargatzea saltatzen

en: Starting download of %s
eu: %s behera kargatzen hasten

en: Starting upload of %s
eu: %s gora kargatzen hasten

en: Status
eu: Egoera

en: Status:
eu: Egoera:

en: Target file already exists
eu: Helburuko fitxategia lehendik badago

en: Target filename already exists, really continue?
eu: Helburuko fitxategi-izena lehendik badago, jarraitu?

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
eu: Gune-kudeatzailea lehendik dago irekita.
    Jarraitu nahi duzu? Egindako aldaketak ez dira gordeko.

en: The extension '%s' does already exist in the list
eu: '%s' luzapena lehendik dago zerrendan

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
eu: %s fitxategia lehendik dago.
    Sartu izen berri bat:

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
eu: Ataka erabilgarri txikienak ezin du handiena gainditu.

en: The server's host key does not match the key that has been cached. This means that either the administrator has changed the host key, or you are actually trying to connect to another computer pretending to be the server.
    If the host key change was not expected, please contact the server administrator.
eu: Zerbitzariaren gakoa eta erregistratutakoa ez datoz bat. Administratzaileak gakoa aldatu du, edo zerbitzariz nahasi zara agian. 
    Ez badu gakoa onartzen, zerbitzariaren administratzailearekin harremanetan jarri zaitez.

en: Themes
eu: Diseinua

en: Toggles processing of the transfer queue
eu: Transferentzia-ilararen prozesaketa aktibatu/desaktibatu

en: Toggles the display of the local directory tree
eu: Direktorio-zuhaitz lokalaren bistaratzea aktibatu/desaktibatu

en: Toggles the display of the message log
eu: Mezu-logaren bistaratzea aktibatu/desaktibatu

en: Toggles the display of the remote directory tree
eu: Urruneko direktorio-zuhaitzaren bistaratzea aktibatu/desaktibatu

en: Toggles the display of the transfer queue
eu: Transferentzia-ilararen bistaratzea aktibatu/desaktibatu

en: Trace:
eu: Aztarna:

en: Transfer Mode
eu: Transferentzia-modua

en: Transfer settings
eu: Transferentzia-ezarpenak

en: Transferring
eu: Transferitzen

en: Trust the new key and carry on connecting?
eu: Gako berriari fidagarritasuna eman eta konexioarekin jarraitu?

en: Trust this host and carry on connecting?
eu: Ostalari edo gune honi fidagarritasuna eman eta konexioarekin jarraitu?

en: Unknown host key
eu: Ostalari edo gunearen gako ezezaguna

en: Use &custom charset
eu: Erabili karaktere-multzo &pertsonalizatua

en: User:
eu: Erabiltzailea:

en: W&rite
eu: I&datzi

en: Waiting
eu: Itxaroten

en: Warning: Potential security breach!
eu: Abisua: Segurtasun-arazo posiblea!

en: Wr&ite
eu: Id&atzi

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
eu: Jatorrizko fitxategien baimenak ezartzeko x hizkia erabili, nahi duzun posizioan kokatuz.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
eu: Ez duzu fitxategiarentzat izen berririk sartu. Fitxategia gainean idatzi?

en: bytes
eu: byte

en: contains
eu: badago

en: equals
eu: da

en: file
eu: fitxategia

en: fzsftp could not be started
eu: Ezin da fzsftp prozesua abiarazi

en: greater than
eu: handiago

en: is equal to
eu: berdin

en: less than
eu: txikiago

en: matches regex
eu: adierazpen erregularrarekin bat dator
